Zaklinacz dusz, Zaklinaczka duchów

Jennifer Love Hewitt – Melinda Gordon | David Conrad – Jim Clancy / Sam Lucas | Aisha Tyler – Andrea Marino | Jay Mohr – Profesor Rick Payne | Camryn Manheim – Delia Banks | Tyler Patrick Jones/Christoph Sanders – Ned Banks | Jamie Kennedy – Profesor Eli James | Connor Gibbs – Aiden Lucas

zaklinaczzaklinaczka


Zaklinacz dusz (Zaklinaczka duchów ang. Ghost Whisperer) – amerykański serial telewizyjny o młodej kobiecie porozumiewającej się z duchami – duszami zmarłych, które mają niedokończone sprawy na ziemi. Serial został stworzony przez Johna Graya. Główne role grają Jennifer Love Hewitt, Aisha Tyler i David Conrad. Jednym z producentów jest medium James Van Praagh.
Serial był emitowany w USA na kanale CBS od 23 września 2005 do 21 maja 2010 roku. W Polsce jest obecnie emitowany na kanale Fox Life od poniedziałku do piątku o 17:10. Od 22 marca 2012 jest także emitowany w TVN 7 od poniedziałku do piątku o 18:00.
Od 18 czerwca 2012 jest emitowany na kanale TVP 2 od poniedziałku do piątku o godzinie 19:10.

Sezon 1: 2005-2006
# Tytuł data emisji numer odcinka
1 “Pilot” 23 września 2005 #1,1
Z Melinda kontaktuje się żołnierz, który zginał w Wietnamie. Uważa ona ze może on nie wiedzieć, że nie żyje. Szukając o sierżancie informacji odkrywa, ze został on uznany za zaginionego w akcji.
2 “Przeprawa” 30 września 2005 #1,2
Melinda pomaga małemu chłopcu, który zginął w wypadku samochodowym, pocieszyć rodziców po jego śmierci.
3 “Duch” 7 października 2005 #1,3
Melinda pomaga dziewczynie leczonej w szpitalu psychiatrycznym. Dziewczynę prześladuje duch jej siostry bliźniaczki, ktora się utopiła w jeziorze.
4 “Naprawione serca ” 14 października 2005 #1,4
Melinda pomaga zmarłemu mężczyźnie uratować życie jego narzeczonej.
5 “Zagubiony chłopiec” 21 października 2005 #1,5
Melinda nawiązuje kontakt z duchami trzech chłopców, którzy zginęli w pożarze sierocińca w 1956 roku. Chcą oni jej przekazać, ze sierociniec podpalił młody miliarder.
6 “Powrót” 28 października 2005 #1,6
Duch nastolatka prosi Melindę o pomoc w odnalezieniu jego prawdziwej matki. Z rozmowy z kobietą, która adoptowała chłopca dowiaduje się, że matka nie chciała znać syna.
7 “Nadzieja i litość” 4 listopada 2005 #1,7
Kiedy Melinda odwiedza Jima w szpitalu, gdzie trafił w wyniku wypadku samochodowego, kontaktuje się z nią duch młodej dziewczyny. Zmarła podczas rutynowego zabiegu chirurgicznego chce się dowiedzieć, jaka dokładnie była przyczyna jej śmierci
8 “Na gołębich skrzydłach” 11 listopada 2005 #1,8
Melinda pomaga duchowi skazańca, który pragnie odpokutować swoje grzechy i pojednać się z żoną i synem.
9 “Głosy ” 18listopada 2005 #1,9
Melinda uświadamia sobie, że szum w jej samochodowym radiu, to w rzeczywistości głosy zmarłych próbujących nawiązać kontakt ze światem żywych. Jednym z duchów jest matka, która próbuje się skontaktować z synem. Melinda musi odszyfrować informacje zawarte w zakłóceniach, a następnie znaleźć sposób, by przekazać chłopcu słowa matki.
10 “Duch panny młodej” 25listopada 2005 #1,10
Duch kobiety, która zginęła w wypadku samochodowym w drodze na własny ślub nawiedza drugą narzeczoną jej niedoszłego męża. Zmarła nie może pogodzić się z myślą, że wdowiec mógłby kochać inną kobietę.
11 “Bokser” 9 grudnia 2005 #1,11
Duch matki młodego boksera prosi Melindę o pomoc. Kobieta pragnie, by jej skłóceni syn i mąż pogodzili się. Chłopiec znienawidził ojca po tym, jak ten kazał mu uczestniczyć w zawodach, kiedy umierająca matka leżała w szpitalu.
12 “Cień komika ” 16 grudnia 2005 #1,12
Gdy Andrea przygotowuje się do występu w klubie dla komików, Melinda zauważa w pobliżu grupę duchów zmarłych aktorów wystawiających własne przedstawienie kabaretowe. Jeden z nich jest załamany, ponieważ nie może sobie przypomnieć co doprowadziło go do samobójstwa, co nie pozwala mu ostatecznie opuścić świata żywych.
13 “Duch z sąsiedztwa ” 6 stycznia 2006 #1,13
Dziwne zachowanie sąsiada, między innymi zabicie okien deskami, wprawia Jacka i Melindę w osłupienie. Dopiero pojawienie się ducha pewnego mężczyzny tłumaczy jego stan. Okazuje się, że zjawa nie tylko uprzykrza życie swojej ofierze, ale także pragnie ją zabić. Melinda dowiaduje się od zmarłego, że pragnie się zemścić na przyjacielu swojej wnuczki.
14 “Ostatnia Egzekucja ” 13 stycznia 2006 #1,14
Podczas wystawy w lokalnej galerii sztuki Melinda spotyka ducha mężczyzny, który został skazany na śmierć i stracony. Wśród zgromadzonych w galerii prac są znajdują się także obrazy skazańca, który prosi Melindę, by odnalazła umowę sprzedaży jego drogocennych malowideł. Ujawnienie dokumentu pozwoliłoby na przekazanie pieniędzy jego córce.
15 “Pierwszy duch Melindy” 27 stycznia 2006 #1,15
Melinda odkryła swój dar mając zaledwie osiem lat. Ukazał jej się wtedy duch dziewczynki, która zmarła z powodu choroby. Po latach duch powraca, a wraz z nim wracają wspomnienia. Jako dziewczynka nie potrafiła pomóc zagubionej duszy, teraz musi zmierzyć się z własną przeszłością, by przeprawić ducha na drugą stronę.
16 “Pomiędzy życiem i śmiercią” 3 lutego 2006 #1,16
Umierający przyjaciel Andrei próbuje skontaktować się z Melindą za każdym razem, kiedy jego serce przestaje bić. Będąc bliskim śmierci stara się przekazać medium, gdzie znajduje się jego brat, który zaginął podczas wycieczki. Melinda musi przekonać lekarzy, by wstrzymali się z akcją reanimacyjną i pozwolili choremu dokończyć przekaz.
17 “Demoniczne dziecko ” 3 marca 2006 #1,17
Kupując antyki od pewnej kobiety Melinda spotyka ducha bardzo zdenerwowanego małego chłopca. Okazuje się, że jest to duch syna kobiety, który za wszelką cenę chce skrzywdzić matkę i swoją małą siostrę. Melinda podejmuje wyzwanie, zamierza pojednać chłopca z matką.
18 “Magiczne sztuczki ” 10 marca 2006 #1,18
W mieście zjawia się wędrowna trupa cyrkowa. Melinda spotyka ducha magika, który uważa, że jego śmierć podczas sztuczki wykonywanej pod wodą nie była przypadkiem, a sprawką jego zazdrosnego brata.
19 “Gniew ” 31 marca 2006 #1,19
Duch czarnoskórego robotnika, który zginął w latach siedemdziesiątych z rąk białego współpracownika. Nawiedza byłego sędziego, który mimo licznych dowodów zignorował zarzuty przeciwko zabójcy. Melinda stara się pomóc zmarłemu w dojściu do sprawiedliwości.
20 “Znikanie ” 7 kwietnia 2006 #1,20
Melinda przewraca się i uderza się w głowę. Wkrótce uświadamia sobie, że utraciła kontakt ze światem duchów. Zaczyna obawiać się, że mogła utracić swój dar.
21 “Wolny upadek” 28 kwietnia 2006 #1,21
W mieszkaniu Melindy i w antykwariacie cały czas psuje się ogrzewanie. Wkrótce Melindzie ukazują się duchy pilota i stewardesy. Obie postacie narzekają na zimno, jednak nic więcej nie da się zrozumieć z ich niewyraźnych wypowiedzi. Wkrótce okazuje się, że zmarli przepowiadają straszną katastrofę.
22 “Ta jedyna” 5 maja 2006 #1,22
Melinda pomaga duchom katastrofy lotniczej bezpiecznie przejść na drugą stronę. Jej praca wzbudza podejrzenie policjantów.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2: 2006-2007
# Tytuł data emisji numer odcinka
1 “Niepokojące duchy ” 22 września 2006 #2,1
Melinda obawia się, że coś sprawia, że Andrea nie może przejść na drugą stronę. Szuka pomocy eksperta z dziedziny historii i okultyzmu. Ma nadzieję, że pomoże ten jej w zidentyfikowaniu mężczyzny w kapeluszu
2 “Przeprawa” 29 września 2006 #2,2
Melinda musi poradzić sobie z intryganckim duchem byłego chłopaka i nastolatkiem okradającym sklep, który nie potrafi wyjaśnić, co skłoniło go do popełnienia przestępstwa.
3 “Utopione życie” 6 października 2006 #2,3
Kiedy Melinda odwiedza swoich przyjaciół, który mają problemy z nowo zakupionym domem, odkrywa obecność ducha sześcioletniej dziewczynki, która utonęła. Następnie Melinda próbuje pomóc rodzinie małej dziewczynki
4 “Duch w sercu ” 13 października 2006 #2,4
Melinda kupuje zestaw ozdób na pchlim targu i odkrywa, że są nawiedzone. Udaje jej się odnaleźć ducha Dennis’a, który prosi aby Melinda zjednoczyła jego dziewczynę z jego matką.
5 “Pomylony grób” 20 października, 2006 #2,5
Duch mężczyzny, który został pochowany w czyimś grobie i jest opłakiwany przez cudzą żonę zaczyna nawiedzać cmentarz. Melinda stara się umożliwić mu przejście poprzez pogodzenie go z własną żoną i córką.
6 “Kobieta ze snów” 27 października, 2005 #2,6
Jim zostaje nawiedzony we śnie przez ducha zmarłej w trakcie operacji. Supermodelka nie może odejść zanim nie ochroni swojej małej siostry przed tym samym niebezpieczeństwem
7 “Zły cykl” 3 listopada 2006 #2,7
Pierwszy kemping Melindy i Jima zostaje zakłócony przez ducha kobiety, która zostawiła męża i córkę. Melinda pomaga jej córce odkryć prawdę o przeszłości rodziców
8 “Nocne spotkanie” 10 listopada 2006 #2,8
Duch szefa chińskiej restauracji, w której zginął w trakcie pożaru, prosi Melindę o pomoc w ujawnieniu prawdy o podpalaczu.
9 “Klątwa muzyka” 17 listopada 2006 #2,9
W klubie nocnym Melinda spotyka kelnera Brandona, który od czasu śmierci swojego kolegi z zespołu rockowego porzucił grę na gitarze. Melinda odkrywa, że jest on prześladowany przez dwa rywalizujące ze sobą duchy: jego ojca, którego pragnieniem było, aby syn został muzykiem klasycznym oraz ducha zmarłego przyjaciela, zazdrosnego o talent Brandona. Tymczasem Ned odkrywa sekret Melindy tuż przed rocznicą urodzin zmarłego ojca i chce, aby go odnalazła i pomogła jego matce.
10 “Opętany bejsbolista ” 24listopada 2006 #2,10
Melinda spotyka złego ducha w czasie szkolnego meczu. Matt, duch byłego bejsolisty, który zginął tragicznie w wypadku samochodowym i za swoją śmierć obwinia trenera, próbuje opętać młodego gracza Justina. Melinda stara się pomóc Justinowi zrozumieć co się wokół niego dzieje i pozbyć się złego ducha.
11 “Nawiedzona dżungla” 15 grudnia 2006 #2,11
Melinda, podczas wizyty w uniwersyteckim laboratorium botanicznym, doświadcza telekinetycznych zjawisk. Pokryty błotem duch przenosi ją do dżungli, gdzie stara się przekazać jej wiadomość. Jest on jednak w bardzo złym stanie i nie potrafi mówić. Udzielenie mu pomocy staje się prawdziwym wyzwaniem dla Melindy. W końcu odwiedza ona profesora Payne i nabiera podejrzeń, że naukowca i tajemniczego ducha łączy jakiś związek.
12 “Między życiem a śmiercią ” 5 stycznia 2007 #2,12
Melinda pracuje jako wolontariuszka w szpitalu razem z Delią i spotyka ducha, z którym ciężko jest jej się porozumieć. Okazuje się, że jest to duch młodego mężczyzny w śpiączce, zawieszony pomiędzy życiem i śmiercią, który prosi Melindę o pomoc. Tymczasem Lisa, żona mężczyzny, prowadzi walkę z jego rodzicami o odłączenie go od aparatury podtrzymującej życie. Tymczasem Delia i Ned przeszukując rzeczy osobiste do przekazania na wyprzedaż rzeczy używanych, starają się zamknąć rozdział życia związany ze śmiercią jej męża
13 “Reinkarnacja ” 12 stycznia 2007 #2,13
Melinda spotyka ducha o wielu osobowościach. Okazuje się, że duch o imieniu Eric potrafi przywołać swoje wcielenia z przeszłości i ma ponownie przejść reinkarnację jako dziecko, którego spodziewa się przyjaciółka Melindy. Duch nie chce ponownie się narodzić i próbuje temu za wszelką cenę zapobiec, podczas gdy Melinda stara się go powstrzymać i udaje jej się ochronić dziecko przyjaciółki. Tymczasem nabiera podejrzeń, że może być w ciąży i reinkarnacja Erica ma związek z jej dzieckiem
14 “Demon szybkości ” 2 lutego 2007 #2,14
Melinda zgubiła drogę i jej samochód zepsuł się w dziwnych okolicznościach na opustoszałej drodze. Z pomocą przychodzi młoda kobieta, po czym Melinda spotyka złego ducha w postaci szkieletu, który mówi jej, że ktoś musi umrzeć. Melinda próbuje rozszyfrować tajemniczą wiadomość, która powiązana jest z sekretnym stowarzyszeniem organizującym wyścigi. Odkrywa, że Ned , syn Delii, może należeć do tej grupy i śledzi go, aby odkryć prawdę o wyścigach.
15 “Złośliwa cheerledreka” 9 lutego 2007 #2,15
Melinda przemawia w czasie tygodnia kariery w szkole i odkrywa złego ducha cheerleaderki, która dręczy koleżanki z drużyny tuż przed zbliżającymi się zawodami. Melinda stara się rozwikłać zagadkę ducha nastolatki i udaje się do trenerki drużyny cheerleaderek, aby zdobyć więcej informacji
16 “Kołyska” 16 lutego 2007 #2,16
Melinda i Delia znajdują się w sklepie jubilerskim w czasie napadu rabunkowego. Łupem złodzieja pada także pierścionek zaręczynowy Delii, który miał dla niej ogromne znaczenie. Krótko po tym, jubiler Randy, który został zabity, ukazuje się Melindzie i doprowadza ją do niebezpiecznego przestępcy. Melinda odkrywa, że Randy nie jest niewinną ofiarą i uczestniczył w planie napadu.
17 “Zombi ” 23 lutego 2007 #2,17
Melinda szuka ciała, które zniknęło z kostnicy i spotyka ducha Jasona Bennetta, który zmarł 10 lat temu, tuż przed ukończeniem szkoły średniej. Duch Jasona zamieszkuje w ciele byłego kolegi z klasy Briana Curtisa, który niedawno zginął, i stara się zamaskować wszelkie ślady śmierci, aby ciało wyglądało jak żywe. Melinda zwraca się do profesora Payne i próbuje pomóc obu duchom zamknąć przeszłość i przejść na drugą stronę
18 “Dzieci duchów ” 30 marca 2007 #2,18
Melinda i Jim stają się tymczasowymi rodzicami dla nastoletniej dziewczynki, której matka zaginęła. Duch matki dziewczynki przychodzi do Melindy, aby wyjawić jej gdzie znajduje się ciało i przekazać ważne informacje dla jej córki. Tymczasem pies Delii zachowuje się bardzo dziwnie i zwraca się ona o pomoc do zaklinacza psów, którym gościnnie jest Cesar Millan.
19 “Wyznanie ” 6 kwietnia 2007 #2,19
Charlie, duch męża Delii nęka ją i napełnia strachem jej syna Neda. Melinda postanawia wyznać Delii prawdę o swoich nadprzyrodzonych zdolnościach, aby rozwiązać problem z jej mężem i umożliwić mu przejście na drugą stronę. Odkrywa, że Charlie chciałby zaprowadzić Delię w ramiona wybranego przez niego mężczyzny Tima, który w jego mniemaniu mógłby najlepiej otoczyć opieką Delię i Neda.
20 “Kolekcjoner ” 27 kwietnia 2007 #2,20
Melinda jest zaintrygowana spotkaniem z Gabrielem, który ma takie same zdolności jak ona i widzi zmarłych. Zaczynają się zaprzyjaźniać jednakże jej fascynacja zamienia się w strach gdy odkrywa jego powiązania z duszami, które odmówiły przejścia. Melindzie udaje się pomóc duchowi stewardesy przejść na drugą stronę, pomimo prób zablokowania światła przez inne duchy, które zostały.

Melinda odkrywa również tajemnicę żony prof Payne oraz jej niebezpieczne połączenie z nowym znajomym.
21 “Prorok” 4 maja 2007 #2,21
Melinda obawia się o bezpieczeństwo ludzi, których kocha, po tym jak duch prorok pokazuje jej wizję śmiercionośnej przyszłości, a niewzbudzający zaufania zaklinacz dusz, posiadający te same zdolności co ona, czai się w pobliżu. Wkrótce odkrywa jednak, że wizje w dużej mierze dotyczą przeszłości i z pomocą profesora Payne udaje jej się ustalić datę wydarzenia, które ma nastąpić w przyszłości
22 “Piąty znak” 11 maja 2007 #2,22
Melinda z pomocą profesora Payne stara się zebrać razem i ochronić czwórkę dzieci, które ocalały w katastrofach, ale każde z nich było blisko śmierci i spotkało Melindę w wizjach z jasnym światłem. Wkrótce jednak odkrywa, że proroctwo o piątym śmiercionośnym wydarzeniu dotyczy jej i niemalże umiera porażona piorunem. Okazuje się, że obecność ocalałych dzieci przywraca ją do życia, ale pozostaje pod silnym wrażeniem swojej wizji, w której człowiek bez twarzy oznajmił jej, że nadszedł czas, aby poznała prawdę o sobie i swoim bracie

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3: 2007-2008
# Tytuł data emisji numer odcinka
1 “Podziemie ” 28 września 2007 #3,1
W sklepie Melindy pojawia się Jennifer, która zamierza chce sprzedać rzeczy nieżyjących rodziców. Niespodziewanie Melinda dowiaduje się, że jej matka była zamieszana w śmierć człowieka, którego duch ją nawiedza.
2 “Nie próbuj tego w domu” 5 października 2007 #3,2
Melinda pomaga grupie studentek, które są prześladowane przez ducha zmarłej koleżanki. Zjawa Rachel jest przekonana, że jest duchem z popularnej opowieści o “Krwawej Mary” – spalonej żywcem dziewczynie, która ukazuje się w lustrze.
3 “Nawiedzony bohater” 12 października 2007 #3,3
Ze służby w Iraku powraca przyjaciel Jima, cierpiący na amnezję Matt. Podczas misji zginęli wszyscy jego koledzy z jednostki. Aby pomóc Mattowi odzyskać pamięć, Melinda próbuje się skontaktować z jego zmarłymi towarzyszami.
4 “Obsesja” 19 października 2007 #3,4
Melinda chce pomóc duchowi kobiety, który nie zamierza odejść, dopóki odpowiedzialny za jej śmierć nie okaże skruchy. Kobieta próbuje skłonić winnego do przeprosin, on jednak zaczyna prześladować Melindę i jej bliskich.
5 “Ciężar przeszłości” 26 października, 2007 #3,5
Gabriel przyrodni brat Melindy nakłania ją, aby odnalazła ich ojca i pomogła mu przekazać pewną wiadomość. Tymczasem Melinda odkrywa podziemny świat Grandview zamieszkany przez duchy, które nie zawsze są przyjazne…
6 “Kobieta z jego snów” 2 listopada 2007 #3,6
Payne i Melinda spotykają się z profesor z Uniwersytetu Rockland, która ma romans z jednym ze studentów.. Sprawa nabiera tempa, kiedy okazuje się, że chłopak niedawno zginął tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach.
7 “Podwójna odsłonal” 9 listopada 2007 #3,7
Mieszkańcy miasteczka Grandview są zszokowani zaginięciem młodej dziewczyny, która była znana w popularnych kręgach towarzyskich miasteczka. Melinda podejmuje się śledztwa.
8 “Nieszczęśliwe Medium” 16 listopada 2007 #3,8
Melinda pomaga duchowi Elizabeth, która pragnie by jej rodzina pogodziła się z jej odejściem i zaczęła wszystko na nowo. Niestety para duchów-kochanków udaremnia jej to.
9 “Zła krew” 23 listopada 2007 #3,9
Melinda i Jim opiekują się małą Beccą. Okazuje się, że jest ona obdarzona darem widzenia duchów. Melinda przypomina sobie, jak wyglądało jej dzieciństwo. Stara się pomóc dziewczynce i jej rodzicom w zrozumieniu jej niezwykłych umiejętności.
10 “Duch Świąt ” 14 grudnia 2007 #3,10
Melinda spotyka kilkuletniego Rileya, którego ojciec zaniedbuje rodzinę. Przy chłopcu krąży duch, który uważa się za Świętego Mikołaja.
11 “Szkolne plotki” 11 stycznia 2008 #3,11
Melinda zostaje zaproszona na mecz koszykówki w szkole Neda. Chłopiec opowiada o dziewnych zdarzeniach, do których doszło w budynku. Medium odkrywa ducha w sali gimnastycznej. Okazuje się, że aby dowiedzieć się, czemu miejsce jest nawiedzona, Melinda musi poznać plotki i historie szkolnych romansów.
12 “Po pierwsze nie szkodzić ” 18 stycznia 2008 #3,12
Melinda pomaga duchowi, który obwinia byłą Panią doktor za swoją śmierć.
13 “Nie sami w domu ” 4 kwietnia 2008 #3,13
Ned spotyka się z Lisą. W otoczeniu dziewczyny zachodzą dziwne zjawiska. Poproszona o pomoc Melinda uważa, że to zmarły ojciec odwiedza swoje dzieci. Medium odkrywa zaskakujące fakty z życia Lisy. Postanawia połączyć jej rodzinę.
14 “Tajemnice podziemia” 11 kwietnia 2008 #3,14
Umierający właściciel bloga prosi Melindę o pomoc. Chce po śmierci odnaleźć osobę, która już nie żyje.
15 “Horrory” 25 kwietnia 2008 #3,15
Melinda pomaga nawiedzanej przez bohaterów horrorów studentce.
16 “Nieobecni tatusiowie” 2 maja 2008 #3,16
Payne dowiaduje się, że jest ojcem…Melinda za namową jego zmarłej żony dowiaduje się prawdy o rzekomym ojcostwie.
17 “W pogoni za sprawiedliwością ” 9 maja 2008 #3,17
Melinda próbuję dowiedzieć się prawdy o swoim ojcu. Mężczyzna w masce pokazuje jej się we śnie. jest to mężczyzna , którego kiedyś przed laty ojciec wsadził do wiezięnia. ważną role w tym wszystkim odgrywa chłopak, który zginął, i za którego poszedł siedzieć ów mężczyzna. Melinda jest coraz bliżej prawdy…
18 “Głowa rodziny” 16 maja 2008 #3,18
Duch w masce przychodzi do Melindy częściej,niż przedtem, tym samym doprowadza ją do prawdy o ojcu. Dzięki temu Melinda pogodzi się nie tylko z przeszłością i nagłym zniknięciem ojca ale i matką.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4: 2007-2008
# Tytuł data emisji numer odcinka
1 “Podpalenie ” 3 października 2008 #4,1
Gdy wybucha pożar w Rockland University, Jim ratuje młodego profesora psychologii, Eliego, który jest bliski śmierci. Melinda zaprzyjaźnia się z nim i wkrótce zdaje sobie sprawę, że jest on obdarzony takimi samymi niezwykłymi umiejętnościami jak ona.
2 “Spotkanie po latach” 10 października 2008 #4,2
Melinda kontaktuje się z niektórymi kolegami ze średniej szkoły po tym, gdy jeden z nich umiera w tajemniczych okolicznościach
3 “Rzeczywistość wirtualna” 17 października 2008 #4,3
Ned naprawiając Melindzie laptopa trafia na portal z grami, gdze można ukryć się jako awatar i poznawać nowych znajomych. Melinda przypatruje się aż z ekranu wyskakuje duch…Po tym jak zobaczyła , że duch jakiegoś gracza wyszedł z laptopa próbuje się dowiedzieć coś o mężczyźnie, pomaga jej profesor Eli i Ned.
4 “Nawiedzony statek” 24 października 2008 #4,4
Melinda i Jim wyjeżdżają na romantyczną wycieczkę. Kobieta wchodzi w kontakt ze złym duchem, który prześladuje nowożeńców.
5 “Zamienione życia” 31 października, 2008 #4,5
Melinda próbuje dowiedzieć się, dlaczego duch młodej kobiety, która zmarła nagle w klubie tenisowym, nawiedza pewną rodzinę.
6 “Wyimaginowany przyjaciel” 7 listopada 2008 #4,6
Udział Jima i Melindy w uroczystości ślubnej przyjaciela przynosi zmianę w łączących ich relacjach.
7 “Nieśmiertelna miłość” 14 listopada 2008 #4,7
Melinda musi zmierzyć się z poważnymi zmianami zachodzącymi w jej życiu. Próbuje pomóc duchowi nastolatki, jednak smutek i żal po stracie Jima osłabiają jej nadprzyrodzone zdolności.
8 “Serce i dusza” 21 listopada 2008 #4,8
Melinda próbuje dotrzeć do Jima podczas zajmowania się rodziną Sama i duchem zdecydowanym, by ją ukarać
9 “Studnia życzeń” 5 grudnia 2008 #4,9
Melinda odnajduje zaginioną przed 12 laty dziewczynę. Odkrywa sekret długo utrzymywany w tajemnicy
10 “Syndrom sztokholmski” 9 grudnia 2008 #4,10
Melinda ma problem z duchem o imieniu Tammy. Kobieta była maltretowana przez męża, dlatego chce, by Melinda pomogła nowej partnerce jej męża, którą spotkał ten sam los. Bohaterka naraża się na niebezpieczeństwo, próbując zapobiec tragedii
11 “Życie na krawędzi” 9 stycznia 2009 #4,11
Melinda pomaga rodzinie, która jest w ciężkim położeniu po dziwnym wypadku. Tymczasem Delia wolałaby być wciąż sceptycznie nastawiona po doświadczeniu pierwszego ducha
12 “Podróż do przeszłości” 16 stycznia 2009 #4,12
Melinda musi stawić czoła swojemu największemu lękowi, gdy udaje się w podróż z Samem. W drodze ma miejsce niepokojący incydent.
13 “Jezioro tajemnic” 23 stycznia 2009 #4,13
Mieszkańcy Grandview, w którym odkryto masowy grób, są nękani przez mściwe duchy. Zjawy potrzebują pomocy Melindy, by móc zaznać spokoju. Dziewczyna martwi się powrotem Nicole, dziewczyny Sama.
14 “Mroczny sekret ” 6 lutego 2009 #4,14
Melinda pomaga duchowi, który skrywa mroczny sekret.
15 “Tragedia grecka” 13 lutego 2009 #4,15
Po tym, gdy Sam łapie Melindę na kilku kłamstwach, mężczyzna zaczyna zastanawiać się nad relacjami, które go z nią łączą.
16 “Łowca duchów” 27 lutego 2009 #4,16
John i Devon – sąsiedzi Melindy – wynajmują Linusa by przeprowadził śledztwo w sprawie nawiedzeń w ich domu. Linus jest łowcą duchów, który do ich wykrywania używa nowoczesnego sprzętu technicznego. Melinda mówi Samowi o swoich umiejętnościach i spotyka się z reakcją jakiej nie oczekiwała.
17 “Ciemna strona Grandview” 6 marca 2009 #4,17
Melinda próbuje wyjaśnić, dlaczego rozgniewany duch nawiedza przedszkole, zanim dzieciom stanie się krzywda. Sam usiłuje jej pomóc, ale jego sceptycyzm tylko utrudnia sprawę. Okazuje się, że w budynku przedszkola znajdował się kiedyś szpital dla umysłowo chorych. Zmarła w nim kobieta o imieniu Greer, która na krótko przed śmiercią urodziła dziecko.
18 “Ślepa wiara” 13 marca 2009 #4,18
Melinda spotyka doktora Byrda. Ten opowiada jej o mężczyźnie, który ma takie same problemy jak Sam. Jeśli Melinda pomoże Benowi, być może będzie mogła też pomóc ukochanemu. Melinda i Eli próbują uświadomić sfrustrowanemu Benowi jego położenie. W końcu mężczyzna nie wytrzymuje presji.
19 “Nawiedzona wdowa” 10 kwietnia 2009 #4,19
Melinda i Eli próbują pomóc młodej kobiecie, którą nawiedza rozgniewany duch. Ofiara zjawy skrywa jakąś tajemnicę. Jim uświadamia sobie, jak trudno mu będzie odzyskać dawne życie.
20 “Trema” 24 kwietnia 2009 #4,20
Duch sprawia problemy podczas programu telewizyjnego kręconego na rynku w Grandview. Melinda odkrywa niespodziankę, która przewróci do góry nogami życie jej i Jima. Jest w ósmym tygodniu ciąży.
21 “Przekleństwo” 1 maja 2009 #4,21
Rośnie zainteresowanie Melindy dziewczęcym domkiem dla lalek, który wydaje się być pełen duchów potrzebujących pomocy.
22 “Wieczna miłość” 8 maja 2009 #4,22
Melinda musi pogodzić planowanie swojego ślubu z pomocą młodej kobiecie, którą gnębią wampiry.
23 “Księga przemian” 15 maja 2009 #4,23
Po tym jak duch bez twarzy odwiedza Melindę, ta zaczyna się martwić o bezpieczeństwo swojego dziecka. „Księga przemian” trafia w ręce Eliego. Jest w niej lista osób, które zmarły i później powróciły, w tym Melindy wraz z datą jej śmierci, przypadającą na 25 września. Melinda odkrywa, że urodzi chłopca.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 5: 2009-2010
# Tytuł data emisji numer odcinka
1 “Urodzinowa klątwa ” 25 września 2009 #5,1
Melinda rodzi syna, który również posiada dar widzenia duchów. Z jedną istotną różnicą, która będzie miała daleko idące konsekwencje.
2 “Przeklęta wiadomość” 2 października 2009 #5,2
Melinda prowadzi śledztwo w sprawie łańcuszkowego e-maila, który zbiera żniwo wśród mieszkańców Grandview.
3 “Dopóki śmierć nas nie połączy” 9 października 2009 #5,3
Ojciec Eli’a przechodzi rozległy zawał serca. Wywołuje to zagmatwane spotkanie z matką Eli’a, która nie żyje od prawie dziesięciu lat i nie była w stanie przejść na drugą stronę, z powodu tajemnicy, którą zabrała ze sobą do grobu.
4 “Druga szansa” 16 października 2009 #5,4
Melinda bada zjawiska nadprzyrodzone w szpitalnej kostnicy, które mają związek ze śmiercią chirurga
5 “Odrzucenie” 23 października, 2009 #5,5
Melinda udziela pomocy pacjentowi Eli’a, któremu wydaje się, że jest obserwowany przez ducha swojej siostry. Melinda i Jim są zaniepokojeni, gdy Aiden opowiada o swoich lśniących przyjaciołach, którzy nie są duchami, lecz czymś innym.
6 “Jeździec bez głowy” 30 października 2008 #5,6
Jeździec bez głowy z „Legendy o Sennej Kotlinie” prześladuje Melindę, a gdy legendarna książka w tajemniczy sposób pojawia się w szkole Aiden’a, Melinda zaczyna się martwić o jego bezpieczeństwo
7 “Pakt z diabłem” 6 listopada 2009 #5,7
Jim, zaskoczony nonszalancją swojego kolegi w związku z zetknięciem się ze zjawiskiem nadprzyrodzonym, podejrzewa, że ten wmieszany jest w nagłe zniknięcie studenta medycyny. Melinda przeczuwa kłopoty, gdy Aiden wciąż wspomina, że boi się „cieni”.
8 “Śmiertelna alergia” 13 listopada 2009 #5,8
Melinda zostaje wciągnięta w tajemnicę morderstwa popełnionego przez parę związaną z handlem nieruchomościami, gdy pewien duch wskazuje jej swoje własne ciało.
9 “Zagubiona pośród cieni” 20 listopada 2009 #5,9
Gdy duch małej dziewczynki, która zmarła na białaczkę zaprzyjaźnia się z Aiden’em i nakazuje Melindzie się nie wtrącać, ta martwi się o bezpieczeństwo syna.
10 “Nieuzasadnione użycie siły” 4 grudnia 2009 #5,10
Kiedy duch licealisty oskarża gliniarza z Grandview o to, że go zamordował, Melinda jest przekonana, iż śmierć chłopaka nie była jedynie wypadkiem podczas jazdy na deskorolce.
11 “Duch w eterze” 8 stycznia 2010 #5,11
Melinda musi pomóc Ned’owi powstrzymać ducha przed zemstą, gdy stacja radiowa w Grandview publikuje upokarzające sekrety, które doprowadziły do jego śmierci.
12 “Nie ma tego złego… ” 15 stycznia 2010 #5,12
Melinda musi odkryć prawdę kryjącą się w nowej rodzinie, zanim zagrozi ona nie tylko rozbiciem tejże rodziny, ale również młodej parze, która właśnie się zakochuje.
13 “Koszmar na jawie ” 22 stycznia 2010 #5,13
Gdy Melinda odkrywa rodzinny sekret, szaleństwo opanowuje szpital i miasto, kiedy duch bezsensownie nawiedza pacjenta, który nie ma o niczym pojęcia.
14 “Martwy za życia” 29 stycznia 2010 #5,14
Kiedy profesorka Ned’a, specjalistka od antropologii okultyzmu, jest nawiedzana przez ducha tajemniczego adoratora, do odkrycia tajemnicy użyta zostaje tabliczka ouija, ale zamiast tego stwarza kolejną, która zagraża życiu.
15 “Implozja” 5 marca 2010 #5,15
Duch, który zna ukryty skład amunicji, w którym znajdują się niewypały wyznaje Melindzie, że jedna z bomb zaginęła i znajduje się w niepowołanych rękach, ostrzegając, że ktoś może stracić życie.
16 “Stare grzechy mają długie cienie” 12 marca 2010 #5,16
Melinda walczy o duszę dziewczynki Cassidy, która była uwięziona w nawiedzonym domu, uniemożliwia jej to Madame Greta, która nadal straszy w upiornym starym domu w którym mieszkała w 1930 roku.
17 “Po cienkim Lodzie” 2 kwietnia 2010 #5,17
Kiedy autor komiksu Damon Weaver zaczyna rysować swoje własne spotkania z duchami zanim mają one miejsce, Melinda i Eli muszą odkryć sekrety kryjące się za jego sztuką i historię ducha nastolatka, który nęka rysownika.
18 “Ostatnie śledztwo” 9 kwietnia 2010 #5,18
Kiedy zdezorientowany duch przebrany za klauna zaczyna nawiedzać dom Melindy, od niej i Eli’a zależy znalezienie odpowiedzi na podstawie ostatniej sprawy ducha, który był prywatnym detektywem – historii miłosnej, której częścią była chciwość i podejrzenia.
19 “Zabójcza kombinacja” 30 kwietnia 2010 #5,19
Małżeństwo zamierza spędzić miło wieczór, Jim wynajmuje opiekunkę, do której jest przywiązany groźny duch. Melinda próbuje dowiedzieć, dlaczego duch wprowadza dzieci w niebezpieczeństwo. Jej dochodzenie prowadzi ją do świata poligamii i alkoholizmu.
20 “Krwawe pieniądze” 7 maja 2010 #5,20
Kiedy wieczór zabawy staje się niebezpieczny dla trzech nastolatków, Melinda bada sprawę niewyjaśnionego porwania, która może być dla niej bardziej groźna niż przypuszczała.
21 “Bliźniacze podobieństwo” 14 maja 2010 #5,21
Gdy duch, któremu Melinda stara się pomóc, nagle ożywa, kobieta znajduje się w centrum planu zemsty i wśród walczących wrogów, z których istnienia nie zdawała sobie sprawy.
22 “Parada dzieci” 21 maja 2010 #5,22
Melinda zostaje opętana przez cienie nie zauważa różnic miedzy duchami a żywymi. Księga oraz Aiden wyjaśniają kim są lśniący, budują armie i raz na zawsze lśniący pokonują cienie ratując Melindę.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków
Sezon 1
Lp. Tytuł oryginalny Tytuł polski Data emisji Numer w serii
001 Pilot Pilot 23 września 2005 #1.1
002 The Crossing Przeprawa 30 września 2005 #1.2
003 Ghost, Interrupted Wygrana bitwa, przegrana wojna 7 października 2005 #1.3
004 Mended Hearts Naprawione serca 14 października 2005 #1.4
005 Lost Boys Zagubieni chłopcy 21 października 2005 #1.5
006 Homecoming Powrót 28 października 2005 #1.6
007 Hope And Mercy Nadzieja i litość 4 listopada 2005 #1.7
008 On The Wings Of A Dove Na gołębich skrzydłach 11 listopada 2005 #1.8
009 Voices Głosy 18 listopada 2005 #1.9
010 Ghost Bride Duch panny młodej 25 listopada 2005 #1.10
011 Shadow Boxer Bokser 9 grudnia 2005 #1.11
012 Undead Comic Cień komika 16 grudnia 2005 #1.12
013 Friendly Neighborhood Ghost (A.K.A. Ghost Next Door) Duch z sąsiedztwa 6 stycznia 2006 #1.13
014 Last Execution Ostatnia Egzekucja 13 stycznia 2006 #1.14
015 Melinda’s First Ghost Pierwszy duch Melindy 27 stycznia 2006 #1.15
016 Dead Man’s Ridge Pomiędzy życiem i śmiercią 3 lutego 2006 #1.16
017 Demon Child Demoniczne dziecko 3 marca 2006 #1.17
018 Miss Fortune Magiczne sztuczki 10 marca 2006 #1.18
019 Fury (A.K.A. Condemned To Repeat) Gniew 31 marca 2006 #1.19
020 The Vanishing Znikanie 7 kwietnia 2006 #1.20
021 Free Fall Wolny upadek 28 kwietnia 2006 #1.21
022 The One Ta jedyna 5 maja 2006 #1.22

Sezon 2
Lp. Tytuł oryginalny Tytuł polski Data emisji Numer w serii
001 Love Never Dies Miłość nigdy nie umiera 22 września 2006 #2.1
002 Love Still Won’t Die Miłość wciąż nie umarła 29 września 2006 #2.2
003 Drowned Lives Utopione życie 6 października 2006 #2.3
004 The Ghost Within Duch w sercu 13 października 2006 #2.4
005 A Grave Matter Pomylony grób 20 października 2006 #2.5
006 The Woman of His Dreams Kobieta z jego snów 27 października 2006 #2.6
007 A Vicious Cycle Zły cykl 3 listopada 2006 #2.7
008 The Night We Met Noc naszego spotkania 10 listopada 2006 #2.8
009 The Curse of the Ninth Klątwa dziewiątki 17 listopada 2006 #2.9
010 Giving Up The Ghost Pożegnanie z duchem 24 listopada 2006 #2.10
011 Cat’s Claw Nawiedzona dżungla 15 grudnia 2006 #2.11
012 Dead To Rights Między życiem a śmiercią 5 stycznia 2007 #2.12
013 Deja Boo Reinkarnacja 12 stycznia 2007 #2.13
014 Speed Demon Demon szybkości 2 lutego 2007 #2.14
015 Mean Ghost Złośliwa cheerledreka 9 lutego 2007 #2.15
016 The Cradle Will Rock Kołyska 16 lutego 2007 #2.16
017 The Walk-In Zombi 23 lutego 2007 #2.17
018 Children Of Ghosts Dzieci duchów 30 marca 2007 #2.18
019 Delia’s First Ghost Pierwszy duch Delii 6 kwietnia 2007 #2.19
020 The Collector Kolekcjoner 27 kwietnia 2007 #2.20
021 The Prophet Prorok 4 maja 2007 #2.21
022 The Gathering Zgromadzenie 11 maja 2007 #2.22

Sezon 3
Lp. Tytuł oryginalny Tytuł polski Data emisji Numer w serii
001 The Underneath Podziemie 28 września 2007 #3.1
002 Don’t Try This At Home Nie próbuj tego w domu 5 października 2007 #3.2
003 Haunted Hero Nawiedzony bohater 12 października 2007 #3.3
004 No Safe Place Obsesja 19 października 2007 #3.4
005 Weight Of What Was Ciężar przeszłości 26 października 2007 #3.5
006 Double Exposure Podwójna odsłona 2 listopada 2007 #3.6
007 Unhappy Medium Nieszczęśliwe Medium 9 listopada 2007 #3.7
008 Bad Blood Zła krew 16 listopada 2007 #3.8
009 All Ghosts Lead to Grandview Wszystkie drogi prowadzą do Grandview 23 listopada 2007 #3.9
010 Holiday Spirit Duch Świąt 14 grudnia 2007 #3.10
011 Slam (a.k.a Slambook) Szkolne plotki 11 stycznia 2008 #3.11
012 First Do No Harm Po pierwsze nie szkodzić 18 stycznia 2008 #3.12
013 Home But Not Alone Nie sami w domu 4 kwietnia 2008 #3.13
014 The Gravesitter Tajemnice podziemia 11 kwietnia 2008 #3.14
015 Horror Show Horrory 25 kwietnia 2008 #3.15
016 Deadbeat Dads Nieobecni tatusiowie 2 maja 2008 #3.16
017 Stranglehold W pogoni za sprawiedliwością 9 maja 2008 #3.17
018 Pater Familias Głowa rodziny 16 maja 2008 #3.18

Sezon 4
Lp. Tytuł oryginalny Tytuł polski Data emisji Emisja na FoxLife Numer w serii
001 Firestarter Podpalenie 3 października 2008 4 kwietnia 2009 #4.1
002 Big Chills Spotkanie po latach 10 października 2008 11 kwietnia 2009 #4.2
003 Ghost in the Machine Rzeczywistość wirtualna 17 października 2008 18 kwietnia 2009 #4.3
004 Save Our Souls Nawiedzony statek 24 października 2008 25 kwietnia 2009 #4.4
005 Bloodline Zamienione życia 31 października 2008 2 maja 2009 #4.5
006 Imaginary Friends and Enemies Wyimaginowany przyjaciel 7 listopada 2008 9 maja 2009 #4.6
007 Threshold Próg 14 listopada 2008 16 maja 2009 #4.7
008 Heart & Soul Serce i dusza 21 listopada 2008 23 maja 2009 #4.8
009 Pieces of You Studnia życzeń 5 grudnia 2008 30 maja 2009 #4.9
010 Ball and Chain Syndrom sztokholmski 19 grudnia 2008 6 czerwca 2009 #4.10
011 Life on the Line Życie na krawędzi 9 stycznia 2009 13 czerwca 2009 #4.11
012 This Joint’s Haunted Podróż do przeszłości 16 stycznia 2009 13 czerwca 2009 #4.12
013 Body of Water Jezioro tajemnic 23 stycznia 2009 20 czerwca 2009 #4.13
014 Slow Burn Mroczny sekret 6 lutego 2009 20 czerwca 2009 #4.14
015 Greek Tragedy Grecka tragedia 13 lutego 2009 27 czerwca 2009 #4.15
016 Ghost Busted Łowca duchów 27 lutego 2009 27 czerwca 2009 #4.16
017 Delusions Of Grandwiev Iluzje Grandwiev 6 marca 2009 4 lipca 2009 #4.17
018 Leap of Faith Akt wiary 13 marca 2009 4 lipca 2009 #4.18
019 Thrilled To Death Nawiedzona wdowa 10 kwietnia 2009 11 lipca 2009 #4.19
020 Stage Fright Trema 24 kwietnia 2009 11 lipca 2009 #4.20
021 Cursed Przekleństwo 1 maja 2009 18 lipca 2009 #4.21
022 Endless Love Wieczna miłość 8 maja 2009 18 lipca 2009 #4.22
023 Book of Changes Księga przemian 15 maja 2009 25 lipca 2009 #4.23
Sezon 5
Lp. Tytuł oryginalny Tytuł polski Data emisji Emisja na FoxLife Numer w serii
001 Birthday Presence Urodzinowa klątwa 25 września 2009 4 kwietnia 2010 #5.1
002 See No Evil Przeklęta wiadomość 2 października 2009 11 kwietnia 2010 #5.2
003 Till Death Do Us Part Dopóki śmierć nas nie połączy 9 października 2009 18 kwietnia 2010 #5.3
004 Do Over Druga szansa 16 października 2009 25 kwietnia 2010 #5.4
005 Head Over Heels Odrzucenie 23 października 2009 2 maja 2010 #5.5
006 Cause For Alarm Jeździec bez głowy 30 października 2009 9 maja 2010 #5.6
007 Devil’s Bargain Pakt z diabłem 6 listopada 2009 16 maja 2010 #5.7
008 Dead Listing Śmiertelna alergia 13 listopada 2009 23 maja 2010 #5.8
009 Lost in the Shadows Zagubiona pośród cieni 20 listopada 2009 30 maja 2010 #5.9
010 Excessive Forces Nieuzasadnione użycie siły 4 grudnia 2009 6 czerwca 2010 #5.10
011 Dead Air Duch w eterze 8 stycznia 2010 13 czerwca 2010 #5.11
012 Blessings in Disguise Nie ma tego złego… 15 stycznia 2010 20 czerwca 2010 #5.12
013 Living Nightmare Koszmar na jawie 22 stycznia 2010 20 czerwca 2010 #5.13
014 Death in Madison Martwy za życia 29 stycznia 2010 27 czerwca 2010 #5.14
015 Implosion Implozja 5 marca 2010 27 czerwca 2010 #5.15
016 Old Sins Cast Long Shadows Stare grzechy mają długie cienie 12 marca 2010 4 lipca 2010 #5.16
017 On Thin Ice March Po cienkim lodzie 2 kwietnia 2010 4 lipca 2010 #5.17
018 Dead Eye Ostatnie śledztwo 9 kwietnia 2010 11 lipca 2010 #5.18
019 Lethal Combination Zabójcza kombinacja 30 kwietnia 2010 11 lipca 2010 #5.19
020 Blood Money Krwawe pieniądze 7 maja 2010 18 lipca 2010 #5.20
021 Dead Ringer Bliźniacze podobieństwo 14 maja 2010 18 lipca 2010 #5.21
022 The Children’s Parade Dziecięca zabawa 21 maja 2010 25 lipca 2010 #5.22

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 408 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...