Xena: Wojownicza księżniczka

Lucy Lawless – Xena | Renée O’Connor – Gabriela | Ted Raimi – Joxer | Kevin Tod Smith – Ares | Hudson Leick – Callisto | Alexandra Tydings – Afrodyta

xena


Xena: Wojownicza księżniczka (ang. Xena: Warrior Princess) – serial fantasy produkcji amerykańsko-nowozelandzkiej. Xena to imię głównej bohaterki serialu granej przez Lucy Lawless. Zdjęcia kręconego na terenie Nowej Zelandii w latach 1995-2001.

Postać Xeny po raz pierwszy pojawiła się w serialu Herkules (ang. Hercules: The Legendary Journeys). Ponieważ postać ta spodobała się widzom, producenci zdecydowali się nakręcić spinn off z Xeną w roli głównej.

Treść serialu

Xena – wojowniczka, która po długiej drodze zabijaki, pirata i herszta, opowiada się po stronie dobra. Rozpoczyna walkę ze wszystkim co poprzednio było jej codziennością. Staje się postacią pozytywną. Na swej nowej drodze przypadkiem trafia do Potadei, mieściny napadniętej przez jej byłą armię. Staje w obronie mieszkańców. Tam też poznaje młodą dziewczynę – Gabriellę (Renée O’Connor), marzycielkę, dobrą duszę, która pchana ciekawością świata i zafascynowana Xeną, porzuca dom, narzeczonego i rodzinę aby wyruszyć za wojowniczką.

Początkowo sceptyczna Xena, decyduje się otworzyć przed Gabriellą – pojawia się nić przyjaźni…

Podróżują, spotykają różnych paskudnych oprychów (początkowo dość płaskich filmowo. Później problemy i przeciwnicy nabierają kolorytu – dalsze sezony serialu). Fascynacja Gabrielli przeplata się ze skrywaną sympatią ze strony Xeny. Wzajemna troska obu bohaterek daje początek pięknej przyjaźni dwóch całkowicie różnych natur.

Gabriella traci stopniowo złudzenia o idealnym świecie, Xena zaś zaczyna wierzyć w możliwość istnienia dobra, które może podarować przyjaciel, bliska osoba. Uczy się by nie traktować całego świata jako pola bitwy. Przygody, podróże, sceny walk, pogonie stanowiące znaczną część treści serialu, okazują się być tłem do pokazania pięknej przyjaźni, silniejszej niż śmierć.

Wraz z rozwojem serialu, bohaterki ewoluują, Gabriella po traumatycznych wydarzeniach, utracie córki, konflikcie z Xeną, który o mały włos nie zakończył się tragicznie, wstępuje na drogę wojownika. Początkowo na swej nowej drodze posługuje się kosturem, później zmienia go na sai, noszone w cholewach butów.

Wyposażenie Xeny to nieodłączny chakram – obręcz o niezwykłych zdolnościach, którą umiała posługiwać się niemal jedynie Xena. W jej ręce “round killing thing” (z ang. “okrągły, morderczy przedmiot”) stanowił śmiertelną broń. Ponadto miecz, sztylety oraz pejcz wykorzystywane zamiennie z patelnią – w braku innych narzędzi mordu. W ostatniej części Xena sięga też po miecz samurajski – katanę. Tu należy dodać dwa słowa – Livia i Callisto (Hudson Leick) – dwie postacie, które poza Xeną potrafiły władać chakramem. Livia – początkowe imię córki Xeny. Callisto – czarny charakter serialu, niezbyt zrównoważona wojowniczka dorównująca Xenie kunsztem, ogarnięta chorobliwą pasją mordowania, polująca na Xenę i jej przyjaciół. Postać tragiczna, posiadająca jednak wielki swoisty urok. Motywy Callisto sięgają ciemnej przeszłości Xeny, którą Callisto oskarżała o wymordowanie swej rodziny – 10 lat przed historią przedstawioną w serialu. Xena często stosuje również pinch (z ang. “uścisk”, “przygniatać”) – częściowe lub całkowite odcięcie krwi do mózgu w wyniku uderzenia w tętnice szyjną. Przeciwnik potraktowany pinchem miał 30 sekund na poinformowanie Xeny o tym czego chciała się od niego dowiedzieć. Jeśli też w tym czasie Xena odblokowała mu krążenie krwi, przeżywał, jeśli nie – umierał.

Gabriela staje się rodzajem motywacji Xeny, zauroczonej jej idealizmem. Mimo że Xena w kwestii widocznych umiejętności niewiele się rozwija- wszak jest wojownikiem niemal doskonałym – kształtuje się jako osoba i z biegiem czasu ponownie uczłowiecza się.

W 5 sezonie pojawia się postać córki Xeny, którą bohaterki spotykają po 25 latach śpiączki. Livia/Eve po mamusi odziedziczyła zdolności wojownika, również trafiła na ciemną stronę. Po przemianie dokonanej przy wydatnej pomocy mamy i Gabrieli, Eve również przechodzi na jasną stronę, acz popada dość szybko w skrajność. Wplątane w przygody motywy biblijne oraz zagłady olimpijskich bogów (których Xena dość pracowicie wyrzyna jako obrońca posłańca (posłaniec – Eve), posiadając ponad naturalną moc uśmiercania greckiego panteonu. Z rzezi żywi wychodzą Ares (od zawsze zakochany w wojowniczej księżniczce) oraz Afrodyta.

Xenie przyświeca motto – ‘for greater good’ (z ang. “dla większego dobra”) – idei poświęcenia dla wyższego dobra, którą to maksymę przytacza przeważnie w sytuacjach beznadziejnych, z których cudem wychodzi w miarę cała (poza tymi gdy ginie). Ideą tą nasiąka też Gabriella, dla której staje się ona pewnym wyznacznikiem działania. Xena przez całą swą wędrówkę stara się odkupić swoje grzechy przeszłości (“Sins of past” – tytuł pierwszego odcinka, pierwszego sezonu). Koło odkupienia zatacza pełnię w ostatnim dwuczęściowym epizodzie, szóstego sezonu: ‘Friend in need’, który też został wydany w postaci osobnej produkcji kinowej. Na końcu umiejętność pinchu oraz władania chakramem otrzymuje też Gabriella.

Główne role

Lucy Lawless – Xena

Raz w energochłonnego wodza , była pokazany błąd z jej sposobów przez Herkulesa i później pokutował i wyrzekł się jej stare życie jako złego wojownika. Jednakże, jak miała się włączyć ją z powrotem na jej dawnego życia, że natknął się na grupę młodych dziewcząt przeznaczonych do sprzedaży w niewolę , z których jedna była Gabrielle , który później pokrewnych oraz moralnie guided Xena w jej przygód podróży. Xena jest uważana za część przeciw-Hercules, pomimo jej rzekomej śmiertelnej czystej krwi statusu. Jest ona uważana za niezwykle przydatny w świecie duchowym, po pokonaniu Alti przy wielu okazjach.

Renée O’Connor – Gabriela

Jedna z dziewczyn rolnych, którzy wkrótce mieli stać się niewolnikami. Została uratowana w aktach 1-cia Xena jest dobra, którzy początkowo z oporem w jej zaliczek sprzymierzyć się z Xena. Ponadto, po naciśnięciu jej szczęścia zaimponować, stała Xena jest pomocnikiem , moralnym przewodnikiem, a później najlepszym przyjacielem i towarzyszem.
Ted Raimi – Joxer

Joxer jest lojalnym przyjacielem zarówno Xena & Gabrielle . On jest w miłości z Gabrielle, ale jego miłość jest nieodwzajemniona, więc Joxer tylko rozlicza za bycie dobrym przyjacielem. Joxer pochodzi z bezlitosną rodziną wodza, ale jest białe owce . Joxer zostaje zabity przez Xena jest córką Ewy.

Kevin Tod Smith – Ares, bóg wojny

Ares to grecki bóg wojny. Jest pół-brat Herkulesa i innych bogów, jak również. On jest znany ma być obsługiwana przez niezgodę, walki i Deimos. Ares jest uważane za łatwo zachwiał się, łącząc siły z Dahak w jednym punkcie. On jest nielubiana przez większość bogów, i drwił bezlitośnie przez Athena. Mimo wrogiej przodu on stawia, jest zaskakująco sympatyczny i opiekuńczy, nawet posuwając się do rezygnacji z jego nieśmiertelność wskrzesić Ewę i uzdrowić Gabrielle więc Xena mógł zabić swoją siostrę, Athena. Jego nieodwzajemniona miłość do Xena jest uważane za główny motyw między dwoma postaciami, jak miłość Xena ds. Ares jest platoniczne w najlepsze. Jak Xena mówi: “były złe dla mnie, Ares. Nadal są”. Aby spłacić Ares dla jego ofiary, Xena kradnie złote jabłka z Norse boga Odyna w celu przywrócenia jego boskość Aresa.
Hudson Leick – Callisto

Callisto rodzi się jako śmiertelnika i traci swoją rodzinę w młodym wieku do tyrady Xena w sprawie jej wioski. Jej nienawiść do paliw Xena jej motywacja do zabijania w imię Xena jest. Nienawidzi Xena, ale gardzi Herkulesa i często pracuje jako zabójca Hery, aby zniszczyć ich oboje. Callisto jest podana nieśmiertelność przez Hera, ale pułapki Hercules ją w pieczarze, która Xena niechętnie uwalnia ją od. Xena oferuje jej szansę na boskości, w zamian za pozbycie się Velasca nowo nieśmiertelny, tylko pułapka oboje w lawy znacznikow. Callisto spotyka córkę Gabrielle, nadzieja i spiskuje zabić Solan i ostatecznie Xena. W końcu zostaje zepchnięty przez Hope i Xena zgadza się udzielić Callisto jej zasłużone zapomnienie, w zamian za zabicie Hope. Kiedy Gabrielle pcha się do nadziei i ognistej otchłani Dahak jest, Callisto szybko zmienia zdanie, tylko dla Xena wbić jej z hind’s-krwi sztyletem. Miesięcy później, Mefistofeles dotacje Callisto drugiej szansa na nieśmiertelność, w zamian za jej pośrednio wzniecanie upadku Xena jest. Ona krzywdzi Xena bezpośrednio, a więc powrót do jej demonicznej postaci. Kiedy oddaje Gabrielle i przynosi ją do piekła, Xena poświęca własnej boskości leczyć Callisto, przekształcając Callisto w anioła i Xena w demona. Po Eli wskrzesza Xena i Gabrielle, Callisto czyni krzywdy z obu z nich i stawia się w płód Xena w tym samym wzniecanie zmierzch bogów olimpijskich.
Alexandra Tydings – Afrodyta

Afrodyta to grecka bogini miłości. Ona jest pół-siostrą Herkulesa i innych bogów, jak również. Jej syn jest Cupid: Bóg Miłości. Jest ona przedstawiona jako dziewczyna doliny , a nawet przedstawia zachowań jako takich. Ona jest żoną Hefajstosa aż Hefajstos zostaje zabity przez Xena. Mimo złości wobec Xena za zabicie męża, Afrodyta nadal pośrednio pomoce Xena transportując ją, rannych i umierających Gabrielle Eve na Olimp. Ona chwilowo traci boskość gdy obłąkany cesarz Kaligula zaczyna pobierają od niej uprawnień. Jej nieśmiertelność ostatecznie przywrócony przez złote jabłka.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dodatkowe informacje

w 2001 roku powstał film pt. Xena: Wojownicza Księżniczka: Koniec legendy (ang. Xena: Warrior Princess: Series Finale), który zrealizowany został na podstawie serialu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1: 1995–1996

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Sins of the Past”     Doug Lefler     Robert Tapert , RJ Stewart     04 września 1995
Xena zrezygnuje jej przeszłość Warlord i zaczyna chowając broń. Później pobiera je zapisać grupę wieśniaków z sprzedawane do niewoli. Gabrielle przekonuje Xena, aby umożliwić jej podróżować z nią.
2     “Chariots of War”     Harley Cokeliss     Josh Becker , Jack Perez, Adam Armus, Nora Kay Foster     11 września 1995
Kiedy Xena jest ranny podczas walki, wdowiec Darius i jego dzieci wyglądają po niej. Xena pozostało z dylematem, czy osiąść z nimi lub kontynuować swoją walkę chronić niewinnych.
3     “Dreamworker”     Bruce Seth Green     Steven L. Sears     18 września 1995
Morfeusz porywa Gabrielle więc może uczynić ją swoją narzeczoną. Aby być w związku małżeńskim, Gabrielle musi stracić swoją “niewinność krwi”. Korzystanie z niej rozum, ona zarządza pozwala uniknąć rozlewu krwi. Xena wkracza w świat marzeń, tak że można zaoszczędzić Gabrielle, ale jednocześnie nie musi walczyć z własną złą stronę, zanim może ona osiągnąć jej na ratunek.
4     “Cradle of Hope”     Michael Levine     Terence Winter     25 września 1995
Kiedy dziecko jest prorokował dziedziczenia tronu, król Gregor i jego doradca, poszukaj Nemos dla nowonarodzonego dziecka. Tymczasem, Xena i Gabrielle spotkać Pandora, podczas poszukiwania matki opuszczonym dzieckiem.
5     “Nie Path Taken”     Stephen L. Posey     Julie Sherman     02 października 1995
Dealer broni porywa księżniczkę, aby mógł skorzystać z wojny wynikającej dwóch zwaśnionych królestwach. Xena udaje bezwzględny wojownik kiedyś było, w celu uzyskania dostępu do dealera bazy. Chociaż nie, Xena spotyka starego kochanka, Marcus. Marcus zapobiega Xena od ratowania księżniczki, ale później poświęcił swoje życie, aby ją uratować.
6     “The Reckoning”     Charles Siebert     Peter Allan Fields     16 października 1995
Działki Ares dostać Xena z powrotem do owczarni przez kadrowanie ją za zamordowanie kilku wieśniaków i organizowanie lincz. Xena zostanie postawiony przed sądem i kije Gabrielle przez nią przez cały czas. Xena głupcy Ares do myślenia, że ​​jest połączenie go jeszcze raz, a on przynosi martwych wieśniaków z martwych.
7     “Tytani”     Eric Brevig     RJ Stewart     30 października 1995
Kiedy Gabrielle czyta ze starożytnego pergaminu, ona nieświadomie budzi trzy Tytanów, którzy uważają, że jest boginią. Podczas Xena działa zatrzymać Hyperion od przebudzenia całą armię Tytanów, Gabrielle wyszukać na pergaminie, który wyśle ​​Tytanów powrotem do snu.
8     “Prometheus”     Stephen L. Posey     RJ Stewart     06 listopada 1995
Kiedy ludzie zaczynają tracić zdolność uzdrawiania, Xena i Gabrielle odkrywa, że ​​Hera jest przykuty Prometeusz. Xena przechodzi szereg prób w celu zdobycia miecza, który złamać Prometeusza obligacji. Ona i Gabrielle współpracować z Herkulesa i Iolaus zarówno Xena i Herkules, że każdy, kto używa miecza umrze a oni kłócą się, kto będzie go używać.
9     “Death in Chains”     Charles Siebert     Babs Greyhosky, Adam Armus, Nora Kay Foster     13 listopada 1995
Król Syzyf podjął Celesta, zakładników Hadesa siostra tak, że nie może zabrać go do Podziemi. Hades pyta Xena za pomoc w uwolnieniu jego siostrę. Xena i Gabrielle musi uratować Celesta przed śmiercią.
10     “Kopyta i nierządnice”     Jace Alexander     Steven L. Sears     20 listopada 1995
Kiedy Gabrielle ryzykuje własne życie, aby chronić umierającego Amazon księżniczka, Terreis, jest ona podana księżniczki “Prawo Kasty, który skutecznie sprawia Gabrielle spadkobiercę do bieżącego Amazon Queen, Melosa. Ephiny, jedna z Amazonek zaczyna uczyć Gabrielle sposoby Amazonek jak ona pewnego dnia ich królową.
11     “Czarny Wilk”     Mario Di Leo     Alan Jay Glueckman     08 stycznia 1996
Kiedy stary przyjaciel ziemiach Xena w sobie w więzieniu, Xena także dostaje się aresztowany, tak że można ją uratować. Gabrielle zaczyna walkę żywności tak, aby mogła dostać się do więzienia, aby pomóc Xena.
12     “Strzeżcie się Greków Prezenty łożysk”     TJ Scott     Roy Thomas , Janis Hendler, Adam Armus, Nora Kay Foster     15 stycznia 1996
Trwa wojna w Troy prosi Helen o kontakt Xena za pomoc w kończącym go. Kiedy przybywa Xena dowiaduje, że ona i Helen są w środku działki zaaranżowana przez Helen brother-in-law.
13     “Athens City Academy z bardów widowiskowej”     Jace Alexander     RJ Stewart, Steven L. Sears     22 stycznia 1996
Gabrielle podróżuje sam do Aten, by mogła wprowadzić konkurencję barda. Nagrodą jest miejsce w Akademii bardów widowiskowej. Chociaż ona pomaga inny bard, który jest pod presją ojca sukcesu. Ten epizod recap zawiera wiele retrospekcje do poprzednich epizodów, jak również cięć klasycznych “B” filmów.
14     “A Fistful of Dinary”     Josh Becker     RJ Stewart, Steven L. Sears     29 stycznia 1996
Xena i Gabrielle przyłączyć się do grupy bandytów, aby zapobiec ich uzyskania Ambrosia, który może okazać się śmiertelny bóg.
15     “Warrior … Princess”     Michael Levine     Brenda Lilly     05 lutego 1996
Kiedy Xena’S sobowtór, Princess Diana, jest zagrożony zamachu Xena zajmuje jej miejsce. Żyjąc z “małych ludzi”, uświadamia sobie, że Diana jest bieda w królestwie, coś, że ona jest w szoku do odkrycia. Tymczasem Xena gra swata z Dianą i brat jej narzeczony.
16     “Mortal Beloved”     Garthy Maxwell     RJ Stewart     12 lutego 1996
Hełm Hadesa męska niewidzialności jest skradziony przez Atyminius i Hades wzywa pomocy Xena jest. Xena przekonuje go do powrotu Marcusa do ziemi żyjących, aby mogli odzyskać hełm i przywrócić porządek w Underworld.
17     “The Royal Couple of Thieves”     John Cameron     Steven L. Sears     19 lutego 1996
Xena dołącza Autolykos, “King of Thieves”, aby mogli odzyskać skrzynię, która zawiera Unii najbardziej potężną broń. Oni przebierają się jako zabójca i jego kochanka, i Xena ma walkę z prawdziwym zabójcy.
18     “Prodigal”     John T. Kretchmer     Chris Mannheim     04 marca 1996
Podczas podróży do domu Gabrielle Potidaea, odkrywa, że ​​jej siostra, Lila jest zły na nią, pozostawiając ją w domu sam. Wioska jest także atakowany od wodza, więc Gabrielle wykorzystuje to, co nauczyła się podczas podróży z Xena, uczy mieszkańców wioski, jak się bronić.
19     “Altared Zjednoczone”     Michael Levine     Chris Mannheim     22 kwietnia 1996
Xena i Gabrielle musi chronić ICUS, której ojciec wierzy, że musi zostać złożone w ofierze. Odkrywa, że ​​Xena ICUS ‘starszy brat, Maell oszukał ojca, wierząc, że to głos boga wielbi.
20     “Ties That Bind”     Charles Siebert     Adam Armus, Nora Kay Foster     29 kwietnia 1996
Starszym wojownikiem Atrius pokazuje się twierdząc, że jest jego ojcem Xena. Kiedy zostaje schwytany i torturowany przez wioski, Xena ma armii i prawie zabija całą wieś. Następnie Atrius objawia się Ares w przebraniu próbuje wygrać Xena powrotem.
21     “The Greater Good”     Gary Jones     Steven L. Sears     06 maja 1996
Salmoneus pyta Xena dla jej ochrony od złego wodza. Xena uderza zatrutą strzałką i umiera, pozostawiając Gabrielle i Salmoneus aby zapisać dzień.
22     ” Callisto ”     TJ Scott     RJ Stewart     13 maja 1996
Xena ma walczyć z ostrą kobieta wojownik Callisto, który jest wygięty na zemstę za śmierć swojej rodziny.
23     “Maska śmierci”     Stewart Main     Peter Allan Fields     06 czerwca 1996
Xena spełnia jej brat Toris, który dołączył do armii wodza, który zaatakował i zabił Amphipolis ich brata Lyceus rok wcześniej. Xena ciężko pracuje, aby utrzymać Toris od popełnienia morderstwa lub mordowano się przed ona może przynieść Warlord Cortese do wymiaru sprawiedliwości.
24     “Czy jest lekarz w domu?”     TJ Scott     Patricia Manney     29 lipca 1996
Xena i Gabrielle uratować ciężarną Ephiny z bitwy i schronić się w jednej z świątyń Asklepiosa “, znalezienie go pełna ofiar. Chociaż nie, ona rodzi syna centaura, Xenan. Xena ma tendencję do rannych i Gabrielle zostaje śmiertelnie ranny podczas pomagać.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2: 1996–1997

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Orphan of War”     Charles Siebert     Steven L. Sears     30 września 1996
Xena spełnia Solan, synowi dała na Centaury podnieść. Xena walczy Dagnine, który wykorzystał moc Kamienia Ixion aby przemienić się w najpotężniejszego centaura kiedykolwiek poznał.
2     “Pamiętaj Nothing”     Anson Williams     Steven L. Sears , Chris Manheim     7 października 1996
Po Xena zapisuje losy od ataku, daje jej szansę, by żyć swoje życie jeszcze raz, jeśli ona zgodzi się zrezygnować z drogi wojownika. Przyznaje, oraz w nowym życiu, Lyceus wciąż żyje, ale jej matka nie żyje, a Gabrielle jest A Warlord jest niewolnikiem.
3     “The Giant Killer”     Gary Jones     Terence Winter     14 października 1996
Xena stoi jej stary przyjaciel Goliatem w walce gdy odmawia odwrócić się plecami od bezlitosnych Filistynów.
4     ” Girls Just Wanna Have Fun ”     TJ Scott     Adam Armus, Nora Kay Foster     21 października 1996
Joxer spotyka się z Xena i Gabrielle i dostarcza pakiet zawierający głowę Orfeusza. Bacchus został ścięty go i Orfeusz prosi Xena odnaleźć swoją lirę, w celu powstrzymania Bacchus. Podczas przeszukiwania pobliskiego miasta, Gabrielle tańce z grupą Bachantki Bacchus ‘: wampirów kobiecych stworzonych przez Bacchus. Tymczasem Xena porażki dwa Bachantki ale nie jest w stanie wziąć na lirze od nich. Następny dzień Xena, wciąż prowadzi Orfeja głowę, Gabrielle i Joxer iść na cmentarz, obok Bacchus ‘zbierania Driada kości katakumb. Te kości są jedyną rzeczą, może któy Bachantki serce i zabijając ich. Xena zabija jednego z szkieletowych, driady skrzydlatych i przyniesie ostre kości. Po bitwie, Gabrielle zamienia się Bachantek, został ugryziony przez innego Bachantek dzień wcześniej. Ona ucieka do catecombs z Xena i po Joxer. Po przybyciu, Gabrielle jest o pić krew Bacchus “z kubka i stać się stałym Bachantki. Xena puka kubek na ziemię z jej Chakram. Następuje walka i Xena próbuje zabić Bacchus, ale tylko Bachantki może go zabić. Xena pozwala Gabrielle ugryźć ją tak, że staje się również Bachantki. Stanie oprzeć Bacchus normalnej kontroli nad Bachantek, Xena zabija Bacchus i powrócić lirę Orfeusza. Gabrielle i inne dziewczyny są przywracane do normalnego.
5     “Return of Callisto”     TJ Scott     RJ Stewart     28 października 1996
Jako Gabrielle i Perdicus poślubić, Callisto ucieka z więzienia. Callisto morderstwa Perdicas Xena i Gabrielle chce nauczyć ją, jak zabić Callisto, więc można dokładnie jej zemsta.
6     “Warrior … Princess … Tramp”     Josh Becker     RJ Stewart     04 listopada 1996
Xena to sobowtór, Princess Diana, zostaje porwany i Meg, kolejny sobowtór, zostaje zwerbowany do podszywania się pod nią. Xena jest nazywany przez króla, by pomóc ją uratować. Cała trójka zaczyna personifikacji siebie i dużo zamieszania wynika.
7     “Intimate Stranger”     Gary Jones     Steven L. Sears     11 listopada 1996
Callisto przekonuje Ares przełączyć jej ciało, że z Xena, a ona ucieka z Tartaru. Hades pozwala Xena, teraz w ciele Kallisto, aby przejść po niej. Callisto, w ciele Xena to powoduje problemy dla przyjaciół i rodziny Xena.
8     “Ten Little Warlords”     Charles Siebert     Paul Robert Coyle     18 listopada 1996
Miecz Aresa kradzieży i traci swoje uprawnienia wraz z nim. Król Syzyf przynosi Xena i kilka Warlords razem na ostatecznej bitwy zdecydować, kto zasiądzie na tronie obalonego Aresa ‘. Jego plan ma mieć miejsce Aresa i uciec z Tartaru.
9     “Solstice Carol”     John T. Kretchmer     Chris Manheim     09 grudnia 1996
Xena i Gabrielle dotrzeć w królestwie, gdzie świętuje Przesilenie jest zabroniona. Xena obmyśla plan powstrzymania Silvus King z zamknięciem sierociniec. On jest odwiedzany przez trzy duchy, które pokazują mu swój błąd złych dróg.
10     “Xena Scrolls”     Charlie Haskel     Adam Armus, Nora Kay Foster, Robert Sidney Mellette     13 stycznia 1997
W 1940 roku archeolog Janice Covington szuka klucza do odblokowania grobowiec zawierający starożytną Xena Scrolls. Z pomocą Melindy Pappas i Jacques S’er ona znaleźć zwoje i wydawnictwa Ares z jego grobu.
11     “Here She Comes … Miss Amphipolis”     Marina Sargenti     Chris Manheim     20 stycznia 1997
Salmoneus wezwanie Xena pomóc utrzymać pokój w królestwie, gdzie organizuje Pani znane konkursie piękności World. Xena wchodzi do konkursu jako Miss Amphipolis by mogła dowiedzieć się, kto sabotuje korowód.
12     “Destiny”     Robert Tapert     Steven L. Sears , RJ Stewart , Robert Tapert     27 stycznia 1997
Xena jest ciężko ranny i Gabrielle musi ją zabrać w długą podróż do uzdrowiciela na Nestos Mount. Choć nieprzytomny Xena pamięta pierwszy raz spotkała Cezara oraz działań, które uczyniły ją do gniewnego wodza.
13     “Quest”     Michael Levine     Steven L. Sears , Chris Manheim, RJ Stewart , Michael Levine     03 lutego 1997
Podczas żałoby śmierci Xena to, Gabrielle ma prowadzić Amazonek, którzy chcą dać Xena się pogrzeb Amazon. Autolykos, King of Thieves, próbuje radzić sobie z opętany przez ducha Xena to, który używa swojego ciała ukraść jej ciało. On i Gabrielle musi dostać się do Ambrosia w czasie lub Xena pozostanie martwy. Tymczasem Velasca jest zły na przepuszczając nad królowej.
14     “Necessary Evil”     Mark Beesley     Paul Robert Coyle     10 lutego 1997
Velasca, zjadłszy Ambrosia, stała się boginią i atakuje obóz Amazon. Xena czyni ofertę z Callisto, który zgadza się walczyć Velasca na szansę, aby uzyskać ręce na jakiejś Ambrosia.
15     “Dzień z życia”     Michael Hurst     RJ Stewart     17 lutego 1997
Dwie wsie potrzebują pomocy Xena, ale ona nie może być w obu miejscach na raz. Trzeba ochronę od olbrzyma, drugi od złego wodza.
16     “Dla niego bije dzwon”     Josh Becker     Adam Armus, Nora Kay Foster     24 lutego 1997
Reagowanie na pilną wiadomość od króla liasu, Xena postanawia wyjechać na kilka dni, zostawiając Gabrielle i Joxer tyłu. Aphrodite jest trochę zabawy, kiedy powoduje Joxer zostać bohaterem każdym razem, gdy dzwoni dzwonek.
17     “Egzekucja”     Garth Maxwell     Paul Robert Coyle     07 kwietnia 1997
Xena i Gabrielle są wezwani do wsi przez Meleager Mighty, a okaże się, że ich sławny przyjaciel wojownik właśnie został skazany za morderstwo. Garielle pokona go z więzienia i Xena szuka prawdziwego sprawcy.
18     “Blind Faith”     Josh Becker , Garth Maxweel     Adam Armus, Nora Kay Foster     14 kwietnia 1997
Początkujący wojownik Gabrielle porywa tak, że może on wybrać walkę z Xena. Podczas walki Xena jest spryskane sumak oleju i zaczyna tracić wzrok. Tymczasem, Gabrielle został sprzedany do człowieka, który chce się z nią ożenić, do króla niedawno zmarłych.
19     “Ulysses”     Michael Levine     RJ Stewart , Michael Levine     21 kwietnia 1997
Poseidon ostrzega Xena trzymać się z walce z Ulissesa, króla Itaki, ale ona jest zdeterminowana, aby zobaczyć sprawiedliwości stało się zadość.
20     “Cena”     Oley Sassone     Steven L. Sears     28 kwietnia 1997
Xena i Gabrielle spotkać ax-uzbrojonego Hordy, który stary wojskowy zabił Xena jest. Mieszaniną strachu i nienawiści, że czuje się na Horde Xena rozpocząć powrót z powrotem do jej starego okrutnego, krwiożerczego siebie, aby pokonać swojego przeciwnika.
21     “Lost Mariner”     Garth Maxweel     Steven L. Sears     5 maja 1997
Gabrielle trafia na przeklętym statku zaginionego Mariner, Cecrops i Xena musi uratować swoją przyjaciółkę i złamać klątwę.
22     “Comedy of Eros”     Charles Siebert     Chris Manheim     12 maja 1997
Syn Amora, Bliss, kradnie jednego z ojca kusze i wpływów, by siać spustoszenie w świecie śmiertelników.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3: 1997–1998

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Furie”     Gilbert Shilton     RJ Stewart     29 września 1997
Ares przekonuje Furie wyrządzić prześladowania i szaleństwo na Xena bo nie pomścił śmierć ojca. Xena głów znaleźć winowajcę, tylko do odkrycia, że ​​to jej matka, Cyreny. Z pomocą Gabrielle i Baśni z Cyreny o koncepcji Xena to, Xena jest w stanie przekonać, że Furie Ares jest jej ojcem.
2     “Been There, Done That”     Andrew Merrifield     Hilary J. Bader     06 października 1997
Cupid powoduje miasto przeżywać ten sam dzień w kółko, aż bohater może pomóc dwa star-kochankowie ze zwaśnionych rodzin. Xena jest jedyną osobą, która wie dni resetuje i musi działać w pojedynkę, aby zapisać dzień i złamać klątwę.
3     “Dirty Dozen Half”     Rick Jacobson     Steven L. Sears     13 października 1997
Xena szuka pomocy grupy więźniów najlepszych greckich przeciwko Agathon. Ares dał Agathon metalem Hefajstosa ukształtować swoje nowe lepsze bronie i to do Xeny i innym, aby zatrzymać Agaton.
4     “Wybawiciel”     Oley Sassone     Steven L. Sears     20 października 1997
Xena podróżuje do Bretanii pomóc Boadicea w jej walce z Cezarem. Chociaż Gabrielle poznaje kult kto wielbi “Jeden Bóg”. Ona niechcący zabija jedną z kapłanek i jest impregnowany spawnu złego Dahak.
5     “Gabrielle Hope”     Andrew Merrifield, Charles Siebert     RJ Stewart     27 października 1997
Jako dziecko w łonie Gabrielle rośnie w zastraszającym tempie, ona i Xena następuje Banshee i Rycerze Okrągłego Stołu. Rycerze obawiają się, że nienarodzone dziecko jest wielkim złem słyszeli o. Kiedy znajdzie Xena jeden z rycerzy zmarłych, postanawia, że ​​dziecko jest zła wcielonego i musi być zabity.
6     “Dług, Part 1”     Oley Sassone     RJ Stewart , Robert Tapert     03 listopada 1997
Xena otrzymuje komunikat informujący ją zabić “Green Dragon”. Jak ona podróżuje do Qin o uzupełnienie wniosku, opowiada Gabrielle o niej i Borias i czas spotkali Lao Ma, jeden z pierwszych ludzi, którzy próbowali nauczyć Xena o Drodze.
7     “Dług, Part 2”     Oley Sassone     RJ Stewart , Robert Tapert     10 listopada 1997
Po zdradę Xena w Ming T’ien, Gabrielle błaga o wybaczenie i prosi Ming T’ien oszczędzić życie Xena jest. W oczekiwaniu na egzekucję, Xena pamięta co Lao Ma próbował ją nauczyć, co daje jej dostęp do specjalnych uprawnień.
8     “King of Assassins”     Bruce Campbell     Adam Armus, Nora Kay Foster     17 listopada 1997
Aby zapobiec zabójstwo Kleopatry, Xena łączy się z Autolykos i Joxer. Problem jest zabójca jest Joxer brat Jett, która naprawdę działa z Autolykos.
9     “Warrior … Kapłanka … Tramp”     Robert Ginty     Adam Armus, Nora Kay Foster     12 stycznia 1998
Meg przełącza się z jej sobowtór, Hestian Priestess Leah, tak, że ona i skorumpowany kapłan może doprowadzić do utraty zaufania kult. Tymczasem, Leah doświadcza życia w świecie poza świątynią.
10     “Quill mocniejszy …”     Andrew Merrifield     Hilary J. Bader     19 stycznia 1998
Aphrodite postanawia się zabawić i zachwyca zwój Gabrielle tak, że wszystko pisze jest prawda. Chaos wynikający prowadzi zarówno Ares i Afrodyta stracić swoje uprawnienia i wysyła Xena na ryby.
11     “Matki” Instincts     Mark Beesley     Chris Manheim     26 stycznia 1998
Mam nadzieję, że zyski i uwalniania Callisto z lawy i prezentuje się na Gabrielle, który decyduje się zachować w tajemnicy przed Nadzieja Xena. Tymczasem, Nadzieja i plan Callisto zamordować Solan.
12     ” Bitter Suite ”     Oley Sassone     Steven L. Sears , Chris Manheim     02 lutego 1998
Po walce i próbuje zabić siebie, Xena i Gabrielle są transportowane do ziemi Illusia. W obcym kraju, że podróż przez ich wspólnej nienawiści i bólu i odzyskać utraconą przyjaźń.
13     “One przeciwko armii”     Paul Lynch     Gene O’Neill, Noreen Tobin     09 lutego 1998
Podczas wojny perskiej, schronienie Xena i Gabrielle w starej stodole. Xena planuje użyć broni tam, aby opóźnić nadciągającą armię. Gabrielle jest następnie uderzyć zatruta strzała i Xena musi walczyć armii sam, starając się utrzymać Gabrielle żyje.
14     “Forgiven”     Garth Maxwell     RJ Stewart     16 lutego 1998
Tara, bratty tearaway teen, chce zastąpić Gabrielle jako pomocnik Xena jest. Ona bije Gabrielle i prowadzi Xena do skradzionego Urn Apolla.
15     “King Con”     Janet Greek     Chris Manheim     23 lutego 1998
Xena i Gabrielle połączyć siły z parą oszustów mężczyzn po Joxer niemal śmiertelnie pobity na zlecenie lokalnego menedżera kasyna. Jej plan ma mieć właściciela do sprzątaczki. Dwaj mężczyźni zakład: kto będzie pierwszy pocałunek Xena? Sprawy się komplikują, gdy Xena zaczyna przypadający Rafe.
16     “Kiedy w Rzymie …”     John Laing     Steven L. Sears     03 marca 1998
Aby wymusić na rękę Cezara w wydaniu Gaulish szef, Vercinix, Xena porywa Krassus, jeden z sojuszników Cezara. Xena ratuje Vercinix i umieszcza Krassus w jego miejsce królem. To do Cezara i Gabrielle albo zapisać Krassusa albo niech będzie wykonany w miejscu Vercinix się.
17     “Forget Me Not”     Charlie Haskell     Hilary J. Bader     09 marzec 1998
Wciąż boli przez wspomnienia nadziei i ostatnich wydarzeń, Gabrielle szuka pomocy Mnemosyne, bogini pamięci. Kapłanka wysyła ją w podróż marzeń z Aresa jako jej przewodnik. Po zakończeniu podróży, ona jest możliwość wyboru cierpieć ból lub odpuścić, i wszystkie jej szczęśliwe wspomnienia wraz z nim.
18     “Płetwy, Femmes i klejnotów”     Josh Becker     Robert Tapert , Adam Armus, Nora Kay Foster     13 kwietnia 1998
Aphrodite chce ukraść North Star aby umieścić w swoim gwiazdozbiorze, więc kładzie wdzięki na Xena, Gabrielle i Joxer. Xena staje zajęci połowów, Gabrielle, z siebie i Joxer staje się “Attis Ape Man”.
19     “Tsunami”     John Laing     Chris Manheim     20 kwietnia 1998
Gabrielle, Xena i Autolykos są uwięzieni w kadłubie statku po jego potrącony przez tsunami. Xena wymyśla ryzykowny plan ratowania wszystkich i je wszystkie na powierzchnię.
20     “Vanishing Act”     Andrew Merrifield     Terry Winter     27 kwietnia 1998
Po złoty posąg zostanie skradziony, Xena wzywa Autolykos, król złodziei, aby pomóc jej ukraść go z powrotem. Ona i Gabrielle pozować rywalizującymi nabywców, aby odkryć, gdzie statua jest ukryte.
21     “Ofiara, Part 1”     David Warry-Smith     Steven L. Sears     04 maj 1998
Callisto, z pomocą księdza Dahak jest, przynosi nadzieję z powrotem do świata. Boki Ares z Dahak a nie przeciwko nim. Mówi, że jeśli Gabrielle Xena zabija nadziei, Fates odetnie jej wątek życia i ona umrzeć.
22     “Ofiara, Part 2”     Rick Jacobson     Paul Robert Coyle     11 maja 1998
Ares i nadzieja skonsumowania ich nowy związek i zwolennicy Dahak zaplanować ofiarę, która wprowadzi go w świat. Tymczasem Xena wyszukuje Hind krwią sztylet, tylko co ona wie o stanie zabić Hope. W końcu, Gabrielle poświęciła się, aby zapisać Xena przez spadające w otchłań lawy i biorąc nadzieję z nią. Xena zabija Callisto z Hind’S Sztyletu Krew w przypływie wściekłości.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4: 1998–1999

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Przygody w handlu Sin, część 1”     TJ Scott     RJ Stewart , Robert Tapert     28 września 1998
Po śmierci Gabrielle, Xena idzie do Hadesu jej szuka. Mówi jej, że jest w kraju Amazon Umarłych. Chociaż nie, Xena odkrywa stary sojusznik, Alti, jest zniewolone dusze na plemienia Amazonii. Xena przestaje uczyć Amazonki, jak walczyć z Alti.
2     “Przygody w handlu Sin, część 2”     TJ Scott     RJ Stewart , Robert Tapert     05 października 1998
Jak Xena przygotowuje Amazonki walczyć, pamięta jej sojusz z Alti i jej zdrady. Tymczasem Alti plagi Xena z niepokojących wizjach niej i Gabrielle jest ukrzyżowany.
3     “Family Affair”     Doug Lefler     Liz Friedman , Chris Manheim     12 października 1998
Xena i Joxer zjednoczenia z Gabrielle w Poteidaia, ale nadzieja jest stwarzających na jej miejscu i podjęła zakładnika rodzinnego. Tymczasem ona wychowuje dzieci, “niszczyciel”. Sztuką Xena i Gabrielle bestia i rannych istota, Hope myląc dla Gabrielle, zabija ją.
4     “W chorobie i Hell”     Josh Becker     Adam Armus, Nora Kay Foster     19 października 1998
Xena, Gabrielle i Joxer przestać Scytów armii atakować kilka wiosek. Xena i Gabrielle są powalony wszy i stóp spleśniały. Joxer zapisuje dzień przez podanie zatrucie pokarmowe armii.
5     “A Good Day”     Rick Jacobson     Steven L. Sears     26 października 1998
Gdy Cezar i Pompejusz doprowadzić wojnę do Grecji, Xena łączy się z greckim najemnikiem i osób trzecich w celu oszukania Rzymian do walki ze sobą, pozostawiając Grecja racjonalnie bez szwanku.
6     “A Tale of Two Muz”     Michael Hurst     Gillian Horvath     02 listopada 1998
W mieście, gdzie taniec jest zakazany, Xena i Gabrielle znaleźć Tara ma być bita za łamanie prawa. Chociaż Gabrielle wytrzymuje chęć do tańca, a Xena dostaje Autolykos pomóc przynieść taniec z powrotem do miasta.
7     “Locked i Tied Down”     Rick Jacobson     Robert Tapert , Hilary Bader, Josh Becker     09 listopada 1998
Xena jest aresztowany za zabójstwo starego i skazany na spędzenie reszty życia w więzieniu Shark Island. Xena wierzy jej więzienie czas pomoże odpokutować za swoją przeszłość, ale z Gabrielle pomoc odkrywają, że ofiara przeżyła i jest obecnie strażnik więzienny.
8     “Crusader”     Paul Lynch     RJ Stewart     16 listopada 1998
Xena i Gabrielle spotykają Najara, kobieta, która walczy zło i przekształca ludzi, aby “zwrócić się do światła”. Xena próbuje opuścić Gabrielle z nią, obawiając się, że wizje Alti pokazywały ją. Xena później odkrywa, że ​​każdy, kto nie zabija Najara przekonwertować na jej drodze.
9     “Past Imperfect”     Garth Maxwell     Steven L. Sears     04 stycznia 1999
Podczas Xena próbuje chronić Gabrielle z wydarzeń, które miały miejsce w jej wizji, jest ona w obliczu jej przeszłości i dowiaduje się, że z przeciwnej armii liderem jest kobieta, która pomogła jej urodzić, a także zabił roku Borias wcześniej.
10     “Klucz do Królestwa”     Bruce Campbell     Eric A. Morris     11 stycznia 1999
Joxer, Autolykos i zespół Meg się ukraść koronę mechanizmu Athena, a dziecko posiada klucz do jego lokalizacji, ale proroctwo mówi, że jeśli klucz jest używany dziecko będzie nie więcej.
11     “Córka Pomira”     Patrick Norris     Linda McGibney     18 stycznia 1999
Wiele lat temu, Vanessa została porwana przez Hordy teraz Xena wyrusza na ratunek. Gdy wrócił do swojej rodziny, odkrywają, że nie był przetrzymywany jako niewolnik, ale został przyjęty przez lidera Hordy. Ona pokazuje, że uważają się za Pomira, Horda i nazwiskiem prawdziwym, a nie greckim. Przez jej Xena i innym dowiedzieć się, że nie są Pomira dzikusami.
12     “Jeśli but pasuje …”     Josh Becker     Adam Armus, Nora Kay Foster     25 stycznia 1999
Księżniczka Alesia uciekła z domu, bo nie podoba jej nowy macochę. Xena, Joxer, Gabrielle i Afrodyta spróbować przekonać ją do powrotu, opowiadając swoje własne wersje Kopciuszka. Tymczasem dziewczyna Aphrodite chce być nowym Demigoddess Miłości Puppy.
13     “Paradise Found”     Robert Tapert     Chris Manheim     01 luty 1999
Gabrielle i Xena wypadkowi i znaleźć się w ukrytym raju. Guru tam zaczyna pouczając Gabrielle o wewnętrznym spokoju i uzdrowienia jej ból. Xena staje się coraz bardziej wzburzony i gwałtowny, a Gabrielle powoli zaczyna obracając w kamień.
14     “Devi”     Garth Maxwell     Chris Manheim     08 luty 1999
W Indiach, Gabrielle i Xena spotykają Eli, i Gabrielle jest opętany przez ducha demona, Tataka . Zaczyna ludzi lecznicze, stanowi jako Devi i próbuje zabić Xena i Eli, która jest prawdziwa devi.
15     “Between the Lines”     Rick Jacobson     Steven L. Sears     15 lutego 1999
Po zbawienia od męża stos pogrzebowy, Naiyima wysyła Xena i Gabrielle na duchowej drodze do przyszłego życia. W tym czasie Xena jest Matką Pokoju i Gabrielle jest wojownikiem książę, ich wrogiem jest reinkarnacją Alti. Korzystanie z uprawnień, które Naiyima nauczał ich, przynoszą Alti powrotem do swoich czasów i pokonać ją.
16     “Droga”     John Fawcett     RJ Stewart     22 lutego 1999
Eli i Gabrielle zostają porwane przez Indrajit i Xena i Hanuman iść ich uratować. Hanuman mówi Xena będzie potrzebować pomocy Kryszny pokonać Indrajit więc modli się do niego. Mówi jej, że wystarczy zadzwonić do jego nazwy i pomoc otrzyma. Po zbawienia, Gabrielle postanawia śledzić drodze Eliego o miłości i Xena poświęca się do Drogi Wojownika.
17     “Zagraj to Thing”     Christopher Graves     Gable Ashley, Thomas A. Swyden     01 marca 1999
Gabrielle ma okazję być jednym z jej zwoje zamienił się w grze. Ona staje się uwikłany w programie to con kilka watażków z ich pieniędzy i nie może znaleźć aktorkę, wystarczająco dobry, aby grać sama.
18     “Convert”     Andrew Merrifield     Chris Manheim     19 kwietnia 1999
Joxer przypadkowo zabija władca i winy czują się w swoich działaniach. Postanawia on ma powiedzieć człowiek, syn sam. Tymczasem Najara uciekł z więzienia i mówi Xena i Gabrielle ona teraz następujący sposób Eliego pokoju.
19     “Takes One to Know One”     Christopher Graves     Jeff Vlaming     26 kwietnia 1999
Łowca nagród zostaje znaleziony martwy w karczmie Cyreny i Discord oświadcza ona zrobi wszystko znajomego Xena do Tartaru, chyba że ona przynosi jej prawdziwego winowajcę. Cały gang detektyw kolej, aby spróbować znaleźć odpowiedzialny.
20     “Endgame”     Garth Maxwell     Steven L. Sears     03 maja 1999
Ephiny zostaje zabity przez Brutusa i Xena i zdobytych Gabrielle, że Amazonki zostały złowione w rzymskiej wojny domowej. Xena ratuje niektóre z Amazonek i przynęty Cezar i Pompejusz ze sobą walczyć ponownie. Gabrielle i Brutus spróbować zawiązać pokój między Cezara i Amazonek.
21     “Ides of March”     Ken Girotti     RJ Stewart     10 maja 1999
Przy pomocy demonicznego Callisto, Caesar kładzie pułapkę na Xena z Gabrielle jako przynęta. Jak Xena i Gabrielle próbuje uciec, Brutus bunty przeciwko Cezarowi i wizja Alti pokazał Xena przychodzi do spełnienia.
22     “Déjà Vu All Over Again”     Renee O’Connor     RJ Stewart     17 maja 1999
W teraźniejszości, Annie Day jest grający hardcore fan Xena w przekonaniu, że jest ona reinkarnacją Xena. Odwiedza przeszłą terapeuta życia, aby odkryć prawdę. Ona stwierdza, że ​​ona była Joxer, jej chłopak Harry był naprawdę Xena i terapeuta był Gabrielle.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 5: 1999–2000

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Fallen Angel”     John Fawcett     RJ Stewart, Robert Tapert     27 września 1999
Joxer, Eli i Amarice wziąć Xena i Gabrielle Organy i przygotować się do podjęcia ich z powrotem do Grecji być pochowany. Tymczasem w niebie, Xena i Gabrielle są witani przez niektórych aniołów, gdy zostają zaatakowani przez bandę demonów prowadzonych przez Kalisto.
2     “Chakram”     Doug Lefler     Chris Manheim     04 października 1999
Został wskrzeszony, Xena nie pamięta swojego życia jako wojownik. Ares i kolejna wojna boga realizować ją w celu uzyskania jej znaleźć Chakram Światła. Tymczasem, szarpie Joxer się na odwagę, aby powiedzieć Gabrielle, że ją kocha.
3     “Sukcesja”     Rick Jacobson     Steven L. Sears     11 października 1999
Kiedy Ares sugeruje on kiedyś potrzebować następcę, kobieta wojownik on śpi z, Mavican sugeruje, powinna być ona. To daje ARES pomysł wysyłając ją wraz z Xena i Gabrielle przez wir do alternatywnego wymiaru do walki. Pierwszy Xena nie rozumie, dlaczego widziała bitew pomiędzy Gaby i Mavican natomiast w stanie uczestniczyć siebie. Okazuje się, że ona i akcji Gabrielle jedno ciało w tym miejscu, jeden w dzień, drugi w nocy. Mavican przechwytuje Gabrielle i decyduje zamiast ją zabić, ona powinna trzymać ją przy życiu jako żywa przynęta, więc puka Gabrielle się. Kiedy Gaby budzi w bambusowej klatce, słońce wschodzi i Xena ma swoją kolej w klatce. Kiedy Ares wspomina, że ​​nigdy nie zdawał sobie sprawy, że ona dokonać dobrego następcę, Xena w końcu uświadamia sobie, że jest Gabrielle i nie Mavican że mówią. Z Xena zabronione zabić Mavican, po prostu powoduje Mavican przyznać, że potrzebuje pomocy w pokonaniu “Xena, co w Aresa Aresa zdaniem dyskwalifikuje ją jako następcę. Więc Xena i Gabrielle wracają do świata przyrody podczas Mavican jest skazany na wieczność w dziwnym wymiarze.
4     “Atrakcji dla zwierząt”     Rick Jacobson     Chris Manheim     18 października 1999
Xena w końcu odkrywa, że ​​jest w ciąży, a Gabrielle końcu dostaje konia sama. Obie kobiety spełniają Talia, stary przyjaciel Xena.
5     “Them Bones, Them Bones”     John Fawcett     Steven L. Sears     01 listopada 1999
Uświadamia sobie, że Xena jest duch Alti został szkodząc jej dziecko duszę w świecie duchów. Ona, Gabrielle i Amarice go znaleźć Yakut, więc ona może pomóc w walce Alti Xena i zapisać swoje dziecko duszy.
6     “Czystość”     Mark Beesley     Jeff Vlaming     08 listopada 1999
Xena, Gabrielle i szef Joxer do Qin tak, że Xena może pobrać książkę Lao Ma, Mądrości, aby zatrzymać w dostaniem się w niepowołane ręce. Po przybyciu Xena wita Pao SSU i K’ao Hsin, bliźniacze córki Lao Ma. Pao Ssu ma sekret czarny proszek i chce go używać do orzekania Qin.
7     “Back in the Bottle”     Rick Jacobson     Steven L. Sears     15 listopada 1999
Po przegranej z Xena, duch PAO SSU jest przyłączyć się, że jej brat Ming T’ien. One współpracować z Khanem i jego armii, więc mogą atakować Qin. Xena używa mądrości pozostawione przez Lao Ma stanąć przeciwko armii sam.
8     “Little Problems”     Allison Liddi     Gregg Ostrin     22 listopada 1999
Xena zostanie przypadkowo uwięzieni w ciele młodej dziewczyny Daphne, by Afrodyty. Afrodyta i Gabrielle trzeba znaleźć sposób na odwrócenie go przed zachodem słońca. Tymczasem Xena pomaga ojca Daphne przez jego smutek.
9     “Nasiona wiary”     Garth Maxwell     George Strayton, Tom O’Neill     10 stycznia 2000
Ares czuje się zagrożona przez Eli i postanawia go zabić. Xena i Gabrielle przysięgać będą chronić Eli z Aresa, ale on mówi im, że nie mogą używać przemocy, aby uratować mu życie.
10     ” Lira, Lira, Hearts on Fire ”     Mark Beesley         17 stycznia 2000
Xena, Gabrielle i szef Joxer do Melodia, stolicy Grecji muzyczny, do wzięcia udziału w bitwie zespołów do pobierania Złotego liry. Tymczasem Joxer jest zakłopotany przez brata obozu, Jace.
11     “Punch Lines”     Andrew Merrifield     Cris Manheim, Adam Armus, Nora Kay Foster     24 stycznia 2000
Gabrielle denerwuje Boga rozpaczy, zapłakany, i kurczy się jej i Argo. Gabrielle próbuje utrzymać sytuację z Xena, aż ona może dokonać rozśmieszyć Boga i złamać zaklęcie.
12     “Bóg obawiając Child”     Phil Sgriccia     Roberto Orci , Alex Kurtzman     31 stycznia 2000
Zeus jest informowany, że dziecko Xena przyniesie o końcu bogów więc decyduje ona musi umrzeć. Xena i Gabrielle ukraść Hełm Hadesa niewidzialności ukryć od bogów i Hercules śluby chronić Xena i jej dziecko od bogów.
13     “Odwieczne Obligacje”     Mark Beesley     Chris Manheim     07 luty 2000
Po urodzeniu Ewy, bogowie kontynuować Xena więc mogą zabić dziecko. W czasie walk Joxer jest zraniona przez jadowitego miecz i on i Gabrielle rasę, aby znaleźć lekarstwo.
14     “Atak na Amphipolis”     Mark Beesley     Chris Czarny     14 lutego 2000
Xena ma Ewę z powrotem do Amfipolis spotkać swoją babcię. Chociaż nie, Athena mówi ona oblężenie wsi aż porzucić dziecko. Cyrene mobilizuje pozostałych mieszkańców do wspierania Xena i dziecko jak stoją w nieufności wobec Athena.
15     “Married with Fishsticks”     Paul Grinder     Kevin Maynard     21 lutego 2000
Gabrielle jest straciła przytomność i budzi się w świecie fantasy, gdzie jest Fishwife bez pamięci. Jej mąż jest za pomocą Gabrielle za żonę, aby wygrać wybory. Tymczasem jej przyjaciele są próbuje ukraść go dla siebie.
16     “Lifeblood”     Grinder Paul, Michael Hurst     RJ Stewart, Robert Tapert , George Strayton, Tom O’Neill     13 marca 2000
Xena przedstawiono wizję, która ujawnia, że ​​Amazonki nie oderwał się od swoich korzeni. Amazonki przywołać Utma, kobietę z przyszłości, który pokieruje ich ludzi. Wykorzystuje materiał z Selma Blair z odrzuconego spin-off pilota, Amazon High.
17     “Kindred Spirits”     Josh Becker     George Strayton, Tom O’Neill     20 marca 2000
Podczas pobytu w obozie Amazon Gabrielle zastanawia się, czy zostać i rządzić Amazonki jako królowa lub kontynuować swoją podróż z Xena. Tymczasem Joxer został złapany zerkając na kobiety Amazonki i zostaje skazany na karę śmiertelnej walce.
18     “Antoniusz i Kleopatra”     Michael Hurst     RJ Stewart, Carl Ellsworth     17 kwietnia 2000
Kiedy Cleopatra zostaje zamordowany, Xena zajmuje jej miejsce, aby położyć kres wojnie między Antony, Brutusa i Oktawiusz, które będą niszczyć Egiptu.
19     “Patrząc śmierci w oczy”     Garth Maxwell     RJ Stewart, Carl Ellsworth     24 kwietnia 2000
Nadal prowadzona przez bogów, Xena pochodzi z planu do fałszywych ich śmierci tak, że bogowie zaprzestają swojej nieskończonej questa zabić Eve. Niestety Ares, uważając je naprawdę nie żyje, trwa Xena i Gabrielle i entombs ich w jaskini na górze Aetna.
20     “Livia”     Rick Jacobson     Chris Manheim     01 maja 2000
Dwadzieścia pięć lat później, Eve stała Livia, Roman wojownikiem i protegowany Aresa. Xena i Gabrielle obudzić z ich snu i znaleźć Joxer żoną Meg. Mówi im, że myśleli, że są martwe. Spotykają syna Joxer’S, Virgil i Xena wykracza przeciwko Livia w bitwie.
21     “Eve”     Mark Beesley     Chris Manheim, George Strayton, Tom O’Neill     08 maja 2000
Po pobiciu przez Xena, Livia bierze swe wojska i zabija całe wioski. Joxer wstaje do niej, ale ona go zabije. Xena zdecyduje, że Livia nie jest Eve, Eve jest martwy. Po pokonał ich w walce, modli Xena Eli uratować Ewę.
22     “Macierzyństwo”     Rick Jacobson     RJ Stewart, Robert Tapert     15 maja 2000
Ewa, teraz zreformować, jest dręczony przez swoją przeszłość występków. Bogowie odkryć, że jest wciąż żywy i Eliego Bóg daje Xena moc zabijania bogów tak długo, jak Ewa, teraz posłańca Eli, życie. Athena wysyła Furie plagą Gabrielle, który zaskoczy i śmiertelnie Eve ukłuciami. Xena, myląc Gabrielle dla zamachowca olimpijczyk, poważnie rany Gabrielle kolei rzucając jej Chakram na nią gashing głowę i renderowania ją nieprzytomną. Choć wydaje się przyjazny Aphrodite Gabrielle, burze Xena greckiego Panteonu, zabijając Artemis w procesie. Walcząc Athena, Xena uświadamia, że ​​Ewa jest martwy, więc odprowadzanie jej o władzy bogów zabijać. Jako Athena ma się zabić Xena, Ares zrzeka jego nieśmiertelność, aby uzdrawiać i wskrzeszać Eve Gabrielle, pozwalając Xena zabić Atenę.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 6: 2000–2001

Nie.     Tytuł     Dyrektor     Pisarz     Oryginalny airdate
1     “Coming Home”     Mark Beesley     Melissa dobry     2 października 2000
Śmiertelny Ares próbuje przekonać swoje armie, że wciąż jest bogiem. Tymczasem Furie pozować Xena, Gabrielle i Ewy w dążeniu do kierowania go do szaleństwa, tak zabije Xena.
2     “The Haunting of Amphipolis”     Garth Maxwell     Edithe Swensen, Joel Metzger     09 października 2000
Xena i Gabrielle wziąć Ewę z powrotem do Amfipolis spotkać babci ponownie. Nabywcy uważają, że wieś opustoszała i Cyrene został stracony jako czarownica. Xena odkrywa, że ​​Mefistofeles jest za to wszystko. Xena sprowadza go na ten świat, aby go pokonać.
3     “Heart of Darkness”     Mark Beesley     Emily Skopov     16 października 2000
Po zabiciu Mefista, Xena musi zająć jego miejsce jako władca piekieł, ale planuje zwabić Lucyfera zająć miejsce zamiast. Udaje jej się skusić Lucyfer do zostania władcą piekła.
4     “Kto jest Gurkhan?”     Michael Hurst     Robert Tapert , RJ Stewart     23 października 2000
Zwiedzając Homeplace Gabrielle, nieustraszona para odkrywa, że ​​w czasie ich nieobecności, Gabrielle rodzice zostali zabici i że Gabrielle siostrzenica Sara został złapany i przewieziony do haremu z Ghurkan watażki. Wypłynęli. Aby zachować mściwego Gabrielle od narażania własnego życia, Xena wymyka jej śpiącego eliksir w przebraniu wyleczenia choroby morskiej. Chociaż Gabrielle śpi, Xena ma się sprzedał do domu Gurkhan jako członek Gurkhan haremu i planuje ratowania Sary. Kiedy Gabrielle budzi, ma też sama sprzedany do haremu i wykonuje taniec brzucha w obecności Gurkhan i Xena Undercover. Jako Gabrielle tańców bliżej Gurkhan, Xena zauważa lśniący nóż osoby Gabrielle, ona najwyraźniej zamierza go używać, aby uzyskać jej zemstę. Xena skacze na Gabrielle i szyi-kotlety jej nieświadome dla własnej ochrony. Nieświadomi planu zamachu, strażnicy klub Xena do nieprzytomności, a ona spada na szczycie jej pomocnika. Po sesji tortur, Xena ucieka i prowadzi do komory Gurkhan Gabrielle jest. Gabrielle dowiaduje się, że nie chce zabić nawet dla mężczyzny okropnych zbrodni, ale nadal nienawidzi go wystarczy zapukać zostawić go nieprzytomnego, z twarzą objęte w celi Sary. Strażnicy przyjść do behead Sara, po realizacji jest Gurkhan one wykonywane, uciekają w panice, spodziewając poważne konsekwencje z ich pomyłkę. Xena, Gabrielle i Sara uciec w zamieszaniu.
5     “Legacy”     Chris Martin-Jones     Melissa dobry     30 października 2000
W pustyni Xena i Gabrielle pomóc dwa zwaśnione plemiona w walce przeciwko Rzymianom. Kiedy Gabrielle jest skazany za przypadkową śmierć niewinnego człowieka, Xena zdradza oba plemiona do Rzymian, tak że można zaoszczędzić Gabrielle.
6     “Otchłań”     Rick Jacobson     Robert Tapert , James Kahn     06 listopada 2000
Virgil i Gabrielle są przechwytywane przez grupę kanibali i to do Xena dowiedzieć plan ratowania swoich przyjaciół.
7     “Rheingold”     John Fawcett     RJ Stewart     13 listopada 2000
Xena głowy na północ do Skandynawii do prawej stary źle, i Gabrielle następuje wbrew woli Xena jest. Gabrielle spotyka Brunhilda , który opowiada legendarną historię Xena, Odin najbardziej obawiali Walkirii . Xena łączy się z innym wojownika Beowulfa znaleźć Grendela , potwór z tajemniczym pochodzeniu.
8     “The Ring”     Rick Jacobson     Joel Metzger     20 listopada 2000
Gabrielle i Brunhilda śledzić Xena i Beowulf, jak polować na Grendel. Oni też szukać pierścienia Rheingold że Xena kute ze skradzionego Rheingold 35 lat wcześniej. Odin realizuje je swoimi Walkirii aby odzyskać pierścień dla siebie.
9     “Return of the Valkyrie”     John Fawcett     Emily Skopov     27 listopada 2000
Beowulf znajdzie Xena, rok po tym, jak po raz pierwszy wprowadzony na ring i straciła pamięć, teraz żyje jak Wealtheow, narzeczona króla Hrothgar . Ratuje ją i zabiera ją do pokonania potwora Grendela i bezpłatny Gabrielle od pierścienia Brunhilda w ognia.
10     “Old Ares miał Farm”     Charles Siebert     RJ Stewart     15 stycznia 2001
Xena i Gabrielle ukrywa śmiertelny Ares w jej rodzinie starej farmie, gdy jego wrogowie umieścić nagrodę za jego głowę. Oni przebranie go jako rolnik i zarządzać w celu odpędzenia łowców nagród.
11     “Dangerous Prey”     Renee O’Connor     Joel Metzger     22 stycznia 2001
Amazonki są ścigani przez księcia Moloch, dopóki nie spotyka Xena. Postanawia ona jest bardziej godny nagrody. Xena i Moloch walczyć, ale nie wszystko idzie zgodnie z planem, z przyjazdem Varia.
12     “Bóg You Know”     Garth Maxwell     Emily Skopov     29 stycznia 2001
Caligula zdobył Afrodytę i podkopują jej nieśmiertelność, aby mógł stać się bogiem. Xena i Gabrielle pozować jako woźnica i jego kierownika, aby mogli ratować swoich przyjaciół. Również w tym czasie, w którym spotkanie Xena próbuje zabić Archanioła wyniki Michael Xena traci swoją moc, aby zabić bogów.
13     “Jesteś tam”     John Laing     Chris Czarny     05 luty 2001
Xena i jej przyjaciele są nagabywany przez ekipę telewizji, podczas gdy ona próbuje uzyskać złotych jabłek Walhalli. Ekipa telewizyjna są chętni do odkrywania prawdziwej skali w stosunku Xena z Gabrielle i wierzę, że Xena chce jabłko tak, aby mogła stać się bogiem sama.
14     “Path of Vengeance”     Chris Martin-Jones     Joel Metzger     12 lutego 2001
Varia jest teraz nowa królowa Amazonek i postanawia współpracować z Aresa. Prowadzi ich do walki przeciwko Rzymianom, którzy są ubijane przez Amazonek. Tymczasem Varia potępia Ewę za jej zbrodnie jak Livia. W celu ratowania Ewę, Queen Gabrielle emituje zwyczajowego, zgodnie z którą będzie ona wyzwaniem walki Varia, wynik ustalenia, czy życie przeddzień lub matryc. W czym przypomina starożytny mecz kickboxingu, Gabrielle dostanie imponującymi zagrywek, ale Ares jest prawdziwa moc za Varia ona bije Gabrielle brutalnie wreszcie puka ją chłód, zmuszając Xena naruszanie tradycji Amazon i bitwy Varia siebie.
15     “Aby Helicon iz powrotem”     Michael Hurst     Liz Friedman, Vanessa Place     19 lutego 2001
Bellerofont, rzekomo syn Artemis, chce zemścić się za śmierć swojej “matki”. Porywa Varia prowadzić Amazonek do walki. Xena i Gabrielle prowadzić następnie w ataku, ale bardzo cierpią.
16     “Send in the Clones”     Charlie Haskel     Paul Robert Coyle     23 kwietnia 2001
Alti żyje w 21 wieku. Ona wykorzystuje inżynierię genetyczną do klonowania Xena i Gabrielle. Jej plan jest, aby powiedzieć światu, że Xena była naprawdę zła, a następnie podbić świat razem.
17     “Last of the Centaury”     Garth Maxwell     Joel Metzger     30 kwietnia 2001
Gabrielle jest odwiedzany przez ducha Ephiny , błagając ją, aby chronić syna, Centaur, Xenan. Borais “syn Belach to watażka, który zabija centaurów, bo myśli, że Xenan porwał swoją córkę, Nicha. Belach uważa, że ​​jego ojciec był Borais terible człowiekiem i Xena trys go przekonać, że spuścizna Borias był jako przyjaciel do centaurów i człowieka zmieniło się na lepsze, kiedy umarł.
18     “Kiedy Fates Collide”     John Fawcett     Katherine Fugate     07 maja 2001
Cezar ucieka Tartaru, a uchwycenie losów, używa ich krosna zmienić swoje przeznaczenie. W tym życiu, on i Xena reguła Rzym, Gabrielle jest dramaturg i Alti jest High Priestess of Rome.
19     “Many Happy Returns”     Mark Beesley     Liz Friedman, Vanessa Place     14 maja 2001
Na dzień przed urodzinami Gabrielle, Xena i Gabrielle podróży do Teb, gdzie Xena chce odebrać jej prezent dla Gabrielle i podrzucić hełm Hermesa, który daje użytkowniczki uprawnienia do latania. Obie kobiety uratować młodą dziewicę, która chce zostać poświęcony, i zaciągnąć Afrodytę, aby pomóc jej zmienić zdanie. Wszystko zaś, Gabrielle musi znosić z tradycją Xena z dnia figle urodzinowe przed podaniem prezent. I Ferragus watażka chce ukraść hełm Hermesa.
20     “Opętanie Soul”     Josh Becker     Melissa Blake     04 czerwca 2001
W przeszłości, gdy Gabrielle wpadła do lawy pit z nadzieją, Xena i poszukiwanie Joxer dla niej. Xena jest szantażem do małżeństwa Ares dostać Gabrielle powrotem. Xena ukrywa zwój małżeństwa w podmorskiej jaskini, gdzie znajduje się w chwili obecnej przez niektórych archeologów.
21     “Przyjaciel w potrzebie, Part 1”     Robert Tapert     Robert Tapert , RJ Stewart     11 czerwca 2001
Po dostaniu się wołanie o pomoc, a Xena Gabrielle podróży do Japonii. Xena mówi Gabrielle o czasie, w jej przeszłości, kiedy jej przyjaciele Akemi zamordował jej ojca, który następnie stał się Yodoshi, Lord of the Dark Land i zjadacza dusz. Xena realizuje ona musi umrzeć, że dusze tych, którzy zginęli mogą być wolne.
22     “Przyjaciel w potrzebie, część 2”     Robert Tapert     Robert Tapert , RJ Stewart     18 czerwca 2001
Xena pozwala sobie być zabity, tak że jej duch może walczyć Yodoshi i zapisać dusze ludzi, którzy zginęli w wyniku jej działań. Tymczasem, Gabrielle określa odzyskać swoje ciało i wskrzesić jej pomocą święty fontannę na Mount Fuji. Choć Yodoshi zostanie pokonany, Xena nie zdecyduje się zostać wskrzeszony, tak że dusze ludzi zabiła może być pomszczona i wprowadzić w stan łaski. Seria kończy się broni Gabrielle dziedziczenie Xena i spowodować jak wojownik ludzi, z upiornym Xena przy jej boku.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 104 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...