Wzór

Don Eppes – Rob Morrow | Charlie Eppes – David Krumholtz | Larry Fleinhardt – Peter MacNicol | Megan Reeves – Diane Farr | Alan Eppes – Judd Hirsch | Amita Ramanujan – Navi Rawat

wzorwzor 2wzor 3wzor 4wzor 5


Wzór (oryg. NUMB3RS) – amerykański serial telewizyjny, którego producentami są bracia Ridley Scott i Tony Scott.

Serial został stworzony przez Nicollasa Falacciego i Cheryla Heutona, produkowany przez Columbia Broadcasting System i emitowany przez stację CBS w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce w AXN, TV 4 oraz Polsacie.

Serial opowiada o agencie specjalnym FBI, Donie Eppesie (Rob Morrow) i jego bracie, geniuszu matematycznym, Charliem Eppesie (David Krumholtz), który pomaga Donowi rozwiązywać zagadki kryminalne dla FBI. Serial skupia się zarówno na relacjach między Donem Eppesem, jego bratem Charliem Eppesem i ich ojcem, Alanem Eppesem (Judd Hirsch), jak i na wysiłkach braci w walce z przestępczością w Los Angeles. Typowy odcinek zaczyna się od zbrodni, która później jest badana przez zespół agentów FBI dowodzony przez Dona i matematycznie opisywana przez Charliego, z pomocą Larry’ego Fleinhardta (Peter MacNicol) lub Amity Ramajuan (Navi Rawat). Dowody dostarczone przez matematykę Charliego są zawsze w jakiś sposób decydujące w rozwiązaniu śledztwa.

Serial ten był najbardziej popularnym programem nadawanym w piątkowe wieczory w USA przez pierwsze trzy sezony[1].

Obsada i bohaterowie

Akcja serialu krąży wokół trzech grup bohaterów: FBI, matematyków w Cal-Sci i rodziny Eppesów.

Don Eppes (Rob Morrow) – dowódca grupy agentów FBI

Don jest FBI agent specjalny FBI, który prowadzi Violent Squad zbrodni w Los Angeles. Don rekrutuje swojego brata matematyczny geniusz, Charlie Eppes , aby mu pomóc i Prezydium rozwiązać niektóre z ich spraw najtrudniejszych. Don czyni wielkie ofiary w jego życiu osobistym, aby poświęcić się karierze, co jest dla niego bardziej sposób życia niż tylko pracę. Dla niego ważniejsze niż jego pracy jest jego rodzina, zwłaszcza Charlie, mimo że nie rozumie brata sposób patrzenia na świat.

fabuła

Don jest starszy syn Alan Eppes i Margaret Mann-Eppes. Podczas wojny w Wietnamie , jego rodzice go zabrać do sit-ins , a on dwa razy oglądał jego ojciec zostać aresztowany (jak wspomniano w odcinku “Protest”). Kiedy Don stał się zbyt przywiązany do swojego pistoletu zabawki, jego rodzice umieścił go w Little League , mając nadzieję, Don nie zapomnę jego miłość do broni. Don ukończył liceum w tym samym dniu, co jego młodszy brat Charlie , który wynosi pięć lat młodsza (“Soft Target”). Poszedł na studia na stypendium w baseball, a następnie grał Single- z Stockton Rangers (fikcyjny zespół) jako odtwarzacza sieciowego . Charlie używane do przewidywania liczbę spacerów chciał dostać tylko od jego postawy na talerzu. Mimo przyciągania, nigdy Don wziął sterydy , chociaż jego backup gracz zrobił. Że gracz dokonał najważniejszych lig i Don ponieważ zastanawiał się czy powinien podjęły sterydy, aby poprawić swoją grę. Dni po wykonaniu, że nigdy nie będzie lepiej niż pojedynczy gracz, Don zamknąć Rangers i zapisaliśmy się do egzaminu FBI wjazdowej (“Identity Crisis”).

W Akademii FBI , on dnia kolega agenta Terry Lake . Jak później powiedział ojcu, jego ulubiony termin kiedykolwiek było, kiedy mieliśmy pizzę w pralni z nią. Terry nie podziela tej opinii. Po ukończeniu Akademii, Don pracował w Fugitive Odzyskiwania z Billy Cooper (odcinek “Man Hunt”) i były Navy SEAL Petey Fox (“Friendly Fire”) i był bardzo dobry. Wykładał w Akademii FBI przez jakiś czas po Ścigany odzyskiwania, by pomóc mu wrócić do cywilizacji (“Longshot”). Później pracował w biurze pola w Albuquerque , w Nowym Meksyku , a datowanego Kim Hall ( Sarah Wayne Callies ), i prawie ją poślubił.

Don porzucił pozycję jako agent specjalny w Szarży Albuquerque biura FBI, aby powrócić do Los Angeles, kiedy jego matka zachorowała na raka, z którym w końcu zmarł.
Charakterystyka

Don jest zasadniczy charakter i bardzo oddany swojej pracy, zostawiając mu nie wiele czasu na życie towarzyskie. Według aktora Rob Morrow, Don ma skłonność do poświęcenia, nawet kosztem, czego chce od życia. [1] Lubi od czasu do czasu gra w baseball , a także jest często postrzegany oglądania hokeja , który grał w młodości. Poszedł na studia na stypendium w baseball. Don pomyślał baseball był jego pierwszą miłością, choć jego ojciec Alan Eppes przypomniał mu, że pistolet zabawka i gra policjanta jako dziecko był w rzeczywistości jego pierwszą miłością, i pocieszali go zauważyć, że FBI potrzebuje graczy użytkowych. Charlie powiedział, że był “urodzony policjant.” Don to rezygnację z gry jest dla niego przedmiotem emocjonalnych.

On i Charlie miał swoje różnice w ciągu roku, a Don trudno jej przejść do Charliego o pomoc wykonywać swoją pracę. W rzeczywistości, w “One Hour” Don stwierdza, że ​​nie lubi żyć w cieniu genialnego brata, choć szanuje go i jego umiejętności bardzo i stały się bliższe. Czasami czuje, że Charlie nie robi wielkich rzeczy mógł robić, bo pracuje z FBI. Wciąż jednak nie często kwestionują jego brata tylko mieć wiarę w zdolności Charliego odrestaurowane. W “Burn rate”, ojciec mówi: “Ale czy kiedykolwiek znany brata pozwolić jego emocje przezwyciężyć swoją matematykę?” Tylko dlatego, że Don ma emocjonalny, pomyślał tak było z Charliem, a nawet stwierdził jego brat kopii jednego z własną – geniuszem. W “Trust Metric”, Charlie mówi, że ma olbrzymi ego.

On jest surowy nadzorca, lubi być szefem, i nie jest bardzo wyrozumiały. Jeden z jego byłych stażystów taktycznych z Quantico , Liz Warner ogłosił do tej, po Colby zwierzył jej się, że popełnił błąd, powiedziała mu, że sam fakt, że nadal pozostaje w drużynie Dona coś znaczy. Powiedziała także, że nigdy Don mówił jego osobistego życia, podczas gdy w Akademii FBI i był w tym czasie prosto z pola (z uciekinierów łowieckich znajomego agenta Coopera). Liz wie on złagodniał z wiekiem i może on posiadać zobowiązanie z kobietą przez dłuższy czas.

Uważa on, że kara śmierci jest formą zemsty. [2]

Don ma zdolność rozumienia, jak przestępcy myśleć, co powoduje go tłumić myśli starając się poradzić sobie z horrorem, który widzi na swojej pracy. [3]
Ewolucja na serii

Będąc Special agentem Urzędu Albuquerque, Don wziął obniżanie w celu uzyskania pozycji jako agent specjalny w Urzędzie LA dziedzinie, ale zrobił to, aby być z rodziną, kiedy jego matka zdiagnozowano raka dwa lata przed pilot serii. Margaret Eppes zmarł około roku później, w zależności od pilota, Don wywołała pomoc Charliego na dwóch sprawach między śmiercią i pilota serii. Te przypadki wymuszeń zaangażowany IRS i oszustw akcji. Początkowo niepewna, co Charlie może rzeczywiście być w stanie przyczyniać się, niechętnie pozwala Charlie do pomocy w ich próbach wyśledzić gwałciciela i jest mile zaskoczony, kiedy matematyka Charliego prowadzi do zatrzymania podejrzanego (“Pilot”).

Jego związek z Charlie najwyraźniej nieco napięte jeszcze przed śmierci matki, jak Don jest zaskoczony, aby dowiedzieć się, że jego młodszy brat ma dość poświadczenie bezpieczeństwa do pracy zarówno z CDC i NSA (“Wektor”). On jest jeszcze bardziej zaskoczona, że ​​Charlie nie wydaje się, że jego prześwit pozwoli mu chodzić do Urzędu LA kiedy chce, a nie uzyskania Goście Pass za każdym razem i jest ograniczony w tym, co on może zrobić tam. Po rozwiązaniu stan Charliego, Don teraz podobno nazywa Charlie w na większość swoich spraw.

W “Zasada nieoznaczoności”, Don traci panowanie na Charliego, kiedy Charlie jeszcze raz powraca do pracy na P vs NP po Don został postrzelony w ramię przez “Chłopaków Charm School”. On otwory swoją frustrację i gniew na Charliego za ukrywanie w swoim matematyki (członkowie fandomu odnoszą się do tego stanu jako “Numbersville”). W “wektor”, Don pociesza Charlie Charlie gdy pytania o to, czy Don heartbrokenly ich matka była w bólu w tych ostatnich trzech miesięcy, pokazując, że mimo swojej złości, że Charlie nie było dla niej, że nie może pomóc, ale z tego, co chronić Charlie cierpi go.

Po Charlie znaleźć klasyczną kompozycję na fortepian ( Etiuda w g-moll ), że ich matka napisała pod swoim panieńskim nazwiskiem, a jego ojciec przyznaje, że muzyka jest jednym z miłości 1-sze Margaret, Don i jego brat pamięta lekcje gry na pianinie, że uczynił je podjąć. Podczas Don żartuje strasznego nauczyciela mieli, on i Charlie zrozumieć, dlaczego to było tak ważne, aby ich matki. Na koniec “Running Man”, Don wraca do domu i znajduje nuty jego matka napisała na stole. Siada i zaczyna grać z wahaniem w pierwszym, jak Charlie i Alan słuchać z garażu.

Kiedy Megan Reeves został porwany, Don wsunął etykę do granicy, aby ją odzyskać. A on osobiście nie bić podejrzanego, miał Agent specjalny Ian Edgerton przesłuchać nastolatkę o informacje na temat, gdzie Megan odbyło zostały. To nigdy nie jest pokazana lub powiedział, co Edgerton zrobił podczas przesłuchania, ale jest mocno do zrozumienia, że ​​może on być stosowany siły fizycznej, aż do i włącznie nacisku na ranę postrzałową przez Teen nadgarstka; Don wyraził zaniepokojenie ojcu nad gotowość iść tak daleko, nawet jeśli nie robi to sam. Po dyskusji, przekonał ojca, że dobrze jest mieć kogoś do domu, i dlatego przyjdzie wokół Craftsman domu tak często, a nie pobyt w jego mieszkaniu.

W “Provenance,” Don zaczął się zastanawiać, dlaczego ich rodzina nie była bardziej religijny i chciał skontaktować się z jego krewnych, a zwłaszcza jego babci kuzyn, który uciekł II wojnę światową. Ofiara Holokaustu znaleźć ukojenie, gdy Don dał skradziony obraz, który odbędzie się dużo sentymentalizmu do niej. Wcześniej mówiła, że ​​zna ból utraty matki. Wszystko to już utwardzonych głębokie emocje Donem. Również w tym odcinku, Don żartobliwie stwierdził, że był to “przegrana”, kiedy jego ojciec wyraził awarii w wychowywaniu go. Z drugiej strony, w poprzednim sezonie “ryzyka obliczonego,” Don pokazał połączenie do chłopca, który stracił matkę, dając nadzieję na Alana, że ​​zrobił coś dobrze.

Don był kiedyś prawie żoną kolegi agenta imieniem Kim Hall, ale to związek zakończył się, kiedy wrócił do Los Angeles, by z powodu dalekiej postawa i skłonność do izolacji, Charlie nie wiedział o tej relacji. Jako narzeczona Dona dawno temu, Kim Hall miał okazję do poznania Don i zauważył, że bracia mieli “jeden, dwa wylewności część obsesja części”, po roku został przydzielony do sprawy robotniczej obok dwóch. Miał również raz datowane jest ATF agentem i został boli dowiedzieć się, że nazwała go zanim została zabita. Prokurator Nadine Hodges ( Sarah Carter [1] ) wydaje się być uderzony z nim i odwrotnie. W odcinku “Guns and Roses”, postanawia zbadać swój flirt z AUSA Robin Brooks (Michelle Nolden [2] ). W “Blackout”, po Robin zerwała z nim, Don zaangażował się w krótki romans z agenta specjalnego Liz Warner, którego pamięta za to, że problem z adrenaliny i jest dziki. Często odnosi się do trudności w utrzymaniu relacji, ponieważ jego kariera, podobnie jak jego rodzina. Don jest obecnie aktywnie realizuje swoje zainteresowania miłości w Liz Warner (“End of Watch”), coś, czego nie zrobił w długim czasie. Ona początkowo niezdecydowany o wprowadzeniu stosunków, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego reputacja do krótkich relacji. Don przekonuje ją, że wciąż mogą mieć aktywny związek pomimo obu agentów FBI i będących zarówno wypracowanie Urzędu LA (“Finders Keepers”). W “One Hour”, terapeuta Dona wątpliwość jego motywy dotyczące tej relacji, i Don bronił swoich działań. Jego Nadzoru w FBI wie o związku, ale konsekwencje nie zostały ujawnione. Wreszcie, w odcinku “Graphic”, okazuje się, że Don zerwał z Liz, i był bardzo przygnębiony tym. Z “W Zabezpieczenia” Tajemnica Dona i jego niechęć do ujawniania informacji dotyczących jego związku z kobietą w Programie Ochrony Świadków , Leah Wexford ( Jennifer Riker ), którego znał w Albuquerque lat temu, napięte jego związek z Liz. Przemówił do ojca w tej sprawie.

W “Take Out,” Don musi zobaczyć się z terapeutą, który doprowadził do przekonania, że ​​jest on “Trigger Happy”. Jego ojciec zauważył, że może to być prawdą, jak to często strzela pierwszy. Ponadto, Alan przypomniał, jak Don nabiorą obciążeń cudzych jak dziecko i powiedział mu, aby doradztwo, które później chętnie poszukiwane, zwłaszcza że widział dzieło swego życia jako serii brudnych uczynków. W “One Hour”, Don wyraził, że nie ma on zaufanie swojego zespołu, muszą mu ufać. Wyjątkiem może być Charlie, którego terapeuta zidentyfikowany jako członek zespołu do początkowego zamieszania Dona. Wydaje się, że Don uważa Charlie więcej przedłużenie siebie niż członka jego zespołu, co może być prawdą: Charlie nie może być zaangażowany w objętości przypadkach, że jest, gdyby nie prośby kontynuowanej Dona za pomoc, mimo zespołu szacunek dla wkładu Charliego. On także przyznał się do psychiatry, że “szanuje piekło z” Charlie dla wszystkich, że jego brat ma dla FBI, a Charlie nigdy nie zawiedź ich pomimo często posiadające drużyny i Dona życie w jego ręce. Kiedy psychiatra popycha Donowi o jego związek z Charliem, wskazując przede wszystkim, że Don nie znosi obecności Charliego w FBI, a potem, że Don cieszy posiadają jego młodszego brata jako swojego “pracownika”, Don gwałtownie zatrzaśnie się z powrotem i broni Charlie. To pokazuje, jak bardzo relacja między braćmi przybył, zwłaszcza że uszkodzenia przez niezwykłych presji dzieciństwie i trzech miesięcy blisko końca ich życia matki, że Charlie spędził pracując na P vs NP. Terapeuta pokazuje, że Don ma głęboko zakorzenione obawy utraty tego, co pracował, wraz z ich samooceny zagadnień z dorastania w cieniu Charliego i przypuszczalnie niektórych kwestii zaniechanie, jak również. W “Money for Nothing”, on acquiesces do doradcy żądanie zapytać Charliego przyjść na wizytę. Problem zbliża był dzień Charlie szedł całą drogę do domu z wyprawy w wieku 8 (podjęte na 13 urodziny Dona) po prostu uciec od Don, który nie chciał go trzymać w pobliżu. Podczas spotkania, dowiaduje się, że jego brat nie był tak nieudolny, jak on i jego ojciec pomyślał i stwierdził, że lubi pracować z Charliem. Zarówno terapeuta Dona i Edgerton sam wywołać incydent, w którym podejrzany był torturowany, że prawie wziął Don na krawędzi (“One Hour” i “Puszka Pandory”), ale biorąc pod uwagę fakt, że to było robione w celu uzyskania miejsca pobytu zaginionych Agent FBI, Don i Iana przełożeni wydają się widokiem sprawę teraz.

Był zrozpaczony nad ojcem pracować z nim w “Under Pressure”, obawiając się o swoje bezpieczeństwo. Jego ojciec jednak prostuje go i pokazuje mu, że może pomóc, co Garners wdzięczność Dona – to niespodzianki Alan.

W “Liście Janus”, Don współczuje genialny szyfrant pragnieniem jest, aby czuć, że jego życie ma sens, pokazując inną stronę nim do ojca, jak zwykle nie doceniamy wszelkie uczucia przestępcy.

Choć “Number-vision” (jak to się nazywa w specjalnych cech DVD) zazwyczaj pojawia się, gdy umysł Charliego rysuje matematycznych połączeń, zostały użyte dwa razy, aby pokazać Dona połączeń rysunkowych umysł w podobny sposób:

1) W odcinku pilotażowym, Don badał miejsce zbrodni związanych z dochodzenia w sprawie seryjnego gwałciciela. Badając pozycję niedopałków na scenie, nagle wyciągnął kilka połączeń i zdeterminowany podejrzanego rzeczywiste motywy złamał pozorną wzoru.

2) W “liście Janus” (Season 3 Finale), Don jest patrząc na zdjęcia z rozmieszczeniem urządzeń wybuchowych na moście w LA biurze z Charliem. Bez ostrzeżenia, widzi wzór w materiałach wybuchowych, które przekłada się na muzycznej skali, ku zaskoczeniu Charliego. Ten wzór, choć coś początkowo zlekceważył jak przypadek, okazał się być częścią klucza do ujawnienia listy Janus i pozycję Colby Granger jako szpieg dla chińskiego rządu.

Kiedy ucieka w Colby Powierniczego metryczny, Don jest konflikt o śledzenie Colby, i nie wie, czy zaufać mu o jego status potrójnego agenta . Jednak on i jego zespół są pełni nadziei i uratować go i tak. Przed jego ucieczki, Don przemyśliwać nad spowiedzi Granger przez pięć tygodni.

W odcinku “w dziedzinie bezpieczeństwa,” Don ukrywa poziomu intymności miał z Leah Wexford i informacji zawartych w clearanced pliki FBI nim zainteresowanych, po tym jak zostanie zabity. Pojawia się on w pobliżu jej syna, pocieszając go nad jego stratą. Don czuje przeważającej winy, i tak Charlie wykonuje klasyfikacji i regresji Tree (CART) analiza za jego plecami. Wynik wskazuje, że nie był odpowiedzialny za jej śmierć, i że jego twierdzenia takie zmniejszyć waleczność Leah.

Po zabezpieczeniu Robin Brooks, stał blisko niej i są randki ponownie. W finale sezonu, jest zdenerwowany, że Charlie nie może mu pomóc już z powodu jego skrajnego aktu wysłanie swojego przyjaciela pracę terrorystą. Jeździ się tylko do innej sprawy.

Kiedy sezon pięć otwiera, Don pyta Amita i Larry, aby pomóc w matematyce, ponieważ Charlie nie miał luz, którego ani brat chce walczyć. Po Charlie pomaga znaleźć zespół Don podczas strzelaniny na zboczu góry i znaleźć ofiarę, Don postanawia powiedzieć Charliemu, aby poprosić o jego plecy zatwierdzającej. Kiedy już rozpocząć proces uzyskiwania odstępu Charliego powrotem, Don dowiaduje się, że FBI Security Officer Carl McGowan ( Keith Carradine ) chce wszcząć dochodzenie w Don zamiast wszczęcia dochodzenia o Charliego e-mail do Pakistanu. W oficjalnym wywiadzie, Don mówi McGowan przywrócenie luz Charliego, czy Don wychodzi z FBI. McGowan zaleca dyscyplinarne wobec Don za jego działania podczas Crystal Hoyle i Clay Porter incydentów, które Don oczekuje. Gdy ADIC wywraca McGowan zalecenia o Charlie i Don, Don jest zadowolony, że Charlie jest pracować z nim ponownie, ale czuje się zagubiony w odniesieniu do zalecenia dotyczącego go.

Walka z McGowan, w połączeniu z widząc kolegę środek dotarcia do zdjęcia swojej rodziny przed śmiercią w strzelaninie, powoduje Don zbadać judaizm . Jego decyzja zaskakuje swoją rodzinę i Robin.

Buck Winters ucieka z więzienia, aby przejść po Don, powodując Don się obawiać, że będzie musiał strzelać Buck. Po Charlie mówi mu, że nie może cofnąć się w czasie i odwrócić jego działania, Don następnie czyni plan przechwytywania Buck żyje. Don, zespół, i Buck wejść do świątyni, gdzie Buck odkrywa, że ​​chciał śmierci przez policjanta. Buck aresztowania zespół.

Kiedy Charlie dostaje ofertę z DARPA, zwierza się Alan, że nie wie, czy chce wziąć go Charlie. Don później mówi Charliemu, że istnieje lepsza oferta z FBI. Don również sprzymierza się z Larrym, aby powiedzieć, że Charlie Jane Karellen nie brał DARPA się na ich ofertę.

Pod koniec sezonu pięć, David odnosi się podstawowym nadzorująca Dona ulga. Don 1-ci opuszcza list polecający na biurku dla David czytać. Po żądanie jest przyznana, a niektóre na-szkolenie w byciu handler Liz, Don przerywa wiadomość o wniosku do Dawida.

Don prosi Charliego, by mu pomóc w przypadku włamania do ich domu. Charliego wyniki potwierdzają obszar podejrzani uderzy następny. Podczas meldowania się w budynku po strzelaninie z czterech podejrzanych, piąty mężczyzna wychodzi i ukłuciami Don, nakłuwania Dona prawe płuco i nicking Dona tętnicy płucnej . Po Don jest po operacji, idzie do zatrzymania krążenia i flatlines. Lekarze są w stanie go wskrzesić. Don wreszcie budzi się do Alana przy jego łóżku. Później, jego zespół przychodzi w odwiedziny. Mówi im, że jest uprawniony do powrotu do służby biurku początkowo, a następnie cały obowiązek o tydzień później.

Podczas odzyskiwania w domu, Don uświadamia, że ​​jego praca nie wpływa na niego tak samo, jak w przeszłości. On pokazuje obawy reakcji Charliego do jego przeszywający. Około trzy tygodnie po przeszywający, Don jedzie do nowego biura Charliego raz pierwszy, będąc zadowolony nowym biurze Charliego. Po znalezieniu Charliego przekonwertowany skaner policyjny, Don ostrzega Charliemu o ryzyko wypalenia w pracy policji. Po piętnastu minutach po opuszczeniu, Don odbiera telefon od Charlie mówi, że Amita została porwana. W toku dochodzenia, Don trzyma oddanie się w buty Charliego, a nawet pyta Larry’ego do pomocy z matematyki. Gdy znajdą Amita, Don jest jednym zjednoczyć Amita i Charlie. W domu, Don zwierza się Alan, że miał swoją wiarę w istnienie Boga wstrząsnęła przeszywający, i że nie wie, czy chce kontynuować swoją podróż duchową.

Od początku sezonu 6, są oznaki, że Don staje się kruchy i bardziej zróżnicowane. Jego pogoń ku uciekający snajper w premierze sezonu i jego polowanie do Rogue Agent w odcinku 2 nie są tak szybkie i przytłaczające w poprzednich sezonach. On także przyznaje, że przeszywający naprawdę zszokowani go, co oznacza, że ​​ma on więcej troski o jego bezpieczeństwo teraz. Choć przyznaje, że ma “Lost krok” do swego ojca, nie pamiętając, kiedy pokonał Davida lub Colby w sprincie, że jest wystarczająco szybki, aby zabić jego stary, twardy pal FBI Pete “Petey” Fox, który jest ekspert w strzelaninie i spadł do złej stronie prawa. On boleje stratę swego przyjaciela adrenaliny pościgów. W odpowiedzi na kryzys wieku średniego wywołanej jego przeszywający i utraty Petey, Don kupuje motocykl . W połowie sezonu sześć, proponuje do Robin. Ona odrzuca jego propozycję, twierdząc, że czuje się, że jest jeszcze w trakcie istotnych zmian w swoim życiu. Ona obiecuje przyjąć jego propozycję, gdy dowiaduje, czego chce od życia. W szóstym finale sezonu, Don jest w pokoju z samym sobą po odzyskaniu swojego glocka, postanawia zająć pozycję głowy FBI i proponuje jeszcze raz na jego teraz już narzeczoną Robin na brata ślubu. On obiecuje pozostać blisko z Charlie.
Stworzenie

Don Eppes został stworzony jako brata Charliego, jak i link do proceduralnej części serialu. [4] Gabriel Macht pierwotnie została obsadzona jako Don Eppes w oryginalnym pilotem Numb3rs. [5] believability z rodziny pod względem wyglądu i chemii, jednak stworzyły potrzebę przekształcenia roli. [6] Rob Morrow otrzymuje macht kiedy Macht opuściła show. [7] Na tym etapie rozwoju, Don został przepisany jest bardziej intelektualna niż był w oryginalnym pilotem. [6] Aby przygotować się do swojej roli jako Don Eppes, Morrow czy niektóre szkolenia z FBI, a także czytania i rozmowy o prawdziwych policjantów. [1]
Recepcja

Early krytyczny odbiór Don był mieszany. Gillian Flynn z Entertainment Weekly stwierdził, że wydajność Morrow była “z pełnym stoicyzmu CSI inspirowane” [8] . Melanie McFarland, krytyk telewizyjny dla Seattle Post-Intelligencer , stwierdził, że Don nie był oryginalny charakter z pilota. [9] Tim Goodman z San Francisco Chronicle, jednak nazywa Morrow jako Don, “sympatyczny”. [10 ] Robert Bianco z USA Today stwierdził, że chociaż Don nie natknąć się jako oczywisty wybór roli Morrow, Morrow była doskonała, Don. [11]

Od tego czasu, Don został powszechnie akceptowane. Morrow jest obecnie uznane za rolę Don Eppes jak on za swoją rolę w Northern Exposure . [12] W publicznym ogłoszeniu usług Morrow pogratulował Federalnego Biura Śledczego w ich 100-lecia. [13] Z 53 procent głosów, Don zajął pierwsze miejsce w kategorii “Sexiest agent FBI” w plebiscycie TV Guide ‘s. [14]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Profesor Charlie Eppes (David Krumholtz) – brat Dona, geniusz matematyczny, który pomaga FBI i National Security Agency, mąż Amity w ostatnim odcinku serialu

Dr Charles Edward Eppes jest przedstawiana jako młoda matematycznego geniuszu i profesor z matematyki stosowanej na fikcyjnego California Institute of Science, Cal-Sci (głównie oparte na Caltech , gdzie niektóre filmowanie i doradztwo matematyka jest wykonywana). Jako światowej klasy matematyk , Charlie pomaga jego brat Don Eppes rozwiązać wiele swoich kłopotliwych przypadkach FBI, czasem z pomocą swego najlepszego przyjaciela, mentora i kolega Larry Fleinhardt i jego on-off-znowu znowu dziewczyna, studentów, a obecnie żoną byłego , Amita Ramanujan , który dalej precyzuje podejście Charliego i pomaga mu się skupić. Charlie konsultowany w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), w części jako kryptoanalityk , przez prawie pięć lat, po osiągnięciu TS / SCI poświadczenie bezpieczeństwa. Został odwołany pod koniec czwartego sezonu, po tym jak przekazywać informacje do Pakistanu, ale został niedawno przywrócony.

fabuła

Według Eppes ‘ ojca , mógł pomnożyć czterech cyfr numerów psychicznie w wieku lat trzech, aw wieku czterech wymaganych nauczycieli specjalnych. W drugiej klasie, starał się znaleźć 70-cyfrowy numer narcystyczny w bazie 12 – Eppes opisał siebie jako ” quixotic “w szkole podstawowej. Prodigy , uczęszczał do Princeton University w wieku 13, po ukończeniu szkoły średniej w tym samym czasie, co jego brat, który wynosi pięć lat od niego starszy (“Soft Target”), i wziął profesora Lawrence’a Fleinhardt w fizyce kwantowej kursu w pierwszym roku. Oni szybko się zaprzyjaźnili, z Fleinhardt ustalenia jego akademickich połączeń. Eppes opublikował swój pierwszy matematyczny traktat w wieku 14 (w American Journal of Mathematics ) i ukończył w wieku 16 lat. W rzeczywistości był najmłodszą osobą kiedykolwiek napisać pracę znaczenia.

To był jego papieru na Eppes konwergencji , która dotyczyła asymptotics o Hermetian losowych macierzy , które uczyniły go gwiazdą w swojej dziedzinie. Po seminarium, które mocno krytykował nasienny kawałek po wielu latach od jego pierwszej publikacji, Charlie uświadomił sobie, że jego praca z FBI powstrzymało go od tego badania znaczące dla innych matematyków i teraz ma nadzieję spędzić dziesięciolecia na poznawczej teorii wschodów (“Matematyka mózgów “), aby skorygować tę pewną nierówność, która zachwyciła Fleinhardt. Mimo, że był cudownym dzieckiem, Charlie teraz narzeka, że ​​jego najlepsze lata w swoich badaniach nie przyjdzie przed czasem ponownie.

Eppes jest wielokrotnością Ph.D. (“Wpływ Decoy”), laureatem Nagrody Nobla Milton i nominowany do Medalu Fieldsa . Po jego pięć lat badań na losowych macierzy , Charlie pracował na sekwencji z ortogonalnym symetrii . Ma również wgląd do ewentualnie rozwiązanie problemu P vs NP i opublikowane prace na temat H-nieskończoność kontroli układów nieliniowych i Computational Fluid Dynamics , a jego obecne badania w poznawczej teorii wschodów . Prowadził seminaria na temat analizy harmonicznej i zer z przypadkowych wielomianach ortogonalnych i wykłady na temat teorii grup i algebr Kac-Moody . Eppes uczy kursy na rachunku , teoria chaosu , dynamiki płynów , teoria gier i prawdopodobieństwa w Cal-Sci oprócz dając gościnne wykłady na stosowanej prawdopodobieństwa . Wykład, w którym przekształca klasę w miniaturowy kasyna do analizy prawdopodobieństwa uznaje “Eppes Classic”. Również Eppes przejęła Fleinhardt w fizyce obliczeniowej klasie, kiedy został o to poproszony, i dał wspólny wykład o ruchu kołowego i efekt Coriolisa z Fleinhardt. Profesor Otto Bahnoff przejął Eppes ‘ fizyki matematycznej seminarium grad w dniu, kiedy się ożenił.
Charakterystyka

Charlie ma włosy kręcone dziki, jest nieufny wobec ludzi, często zachwycony z obiektami i wzorów. Według Krumholtz, Charlie chce zrozumieć jak działa świat. [1] Jego ojciec powiedział Charlie jest łatwo zafascynowany, posiada wielkie serce i jest dokładna, ale brakuje mu pewne rzeczy zupełnie. Tymczasem Larry zauważył, że jest on “utalentowanym teoretykiem z problemem ego “i student opisał go jako szybko mówiący i chaotyczna, z umową z Larrym. Fleinhardt również dokładnie zauważyłem, że jego kolega ma wysoki standard winy i jest pragmatykiem . Charlie jest raczej lubiący dostarczanie nadmiernych wyjaśnień (np. jego omówienie brzytwy Ockhama ) i zmniejszenie złożonych zjawisk w sytuacjach intuicyjnie oczywistych analogii poprzez praktyczne, które są zupełnie niepodobny rozmyślań metafizycznych Larry’ego i metafor kosmicznych. (Te analogie są znane jako ” wizji publiczności “lub, jak przyjaciel Megan Reeves nazywa je”, te śliczne małe analogie. “) Choć widzimy, jego wybryki i maniery nawet zmieszać bardziej konwencjonalne myślicieli. Noszenie jego słuchawkach, dr Eppes ma intensywny zdolność ogniskowania jak żarłocznie pisze równania , często obejmujących kilka tablicach z clacking staccato i pomocy z czerwonym posiadacza kredowym. Niemniej jednak, jeśli jego sposób myślenia jest przerwany w trakcie napiętej chwili, jako jeden z ograniczonej perspektywy, może stać się bardzo niezadowolony. Ponadto, kiedy głęboko koncentrując się na konkretnym problemie, wydaje Charlie nie jest w stanie zapewnić wgląd do innych tematów w trosce, że są one po prostu potrzebne lub chce, że ma do napisania tego, co jest w jego głowie. Podobnie jak jego brat Don, jest charakterystycznie uparty i obsesyjne (“jedna część żywiołowość, dwa obsesja części”), zwłaszcza gdy chodzi o pracę, ale on jest raczej naiwna, jeśli chodzi o zachowanie ludzi. Ostatnie często przeszkadza w jego pracy FBI, a tym samym, jest przyczyną wielu niebezpieczeństwie dla niego w czasie.

On jest bardzo utalentowany w szachy , ponieważ wymaga zarówno jego ojca i brata do gry przeciwko niemu i zniechęcać go pokonać. Charlie ma również ogromne zrozumienie fizyki teoretycznej , często pomagając Larry jego wielowymiarowej teorii supergrawitacji i dokumentów dotyczących fal grawitacyjnych i biologii , poszerzenie znajomości orzęsiony pierwotniaki i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych. Podczas genialne w niektórych obszarach, brakuje mu w innych. Dr Fleinhardt stwierdził, że to dobrze, że poszedł do zastosowań matematyki w przeciwieństwie do techniki , jak awarii maszyn w jego obecności, choć był w stanie rozebrać i odbudować ojca komórkę analizowania GPS radiotelefon. On jest podobno zły ortografii (np. on misspells “anomalia” i “zarozumiały”) i nie zna znaczenia słowa ” defenestracja “(dla których Larry karci go, twierdząc, że idealizacja jest być człowiekiem renesansu , a nawet matematyki i majors fizyki musiał mieć na kurs języka angielskiego). Tak, jego ojciec lubi grać w Scrabble z nim.

Charlie jest racjonalistą. [2] Jest sceptyczny UFO, [3] psychiczne zdolności, [4], [5] i gematria [6] -wszystko uważa się pseudonauki . On również nie lubi złudzeń. [7] On jednak jest również dość otwarci w kategoriach wiary i religii. [2]
Ewolucja na serii

Odcinek “Zasada nieoznaczoności” jest istotne dla fabuła to daje się na relacjach rodzinnych, w szczególności trudności Charliego w kontaktach z śmierci matki na raka. Podczas, gdy jest jasne, jak Don zareagował, Charlie spędził ostatnie trzy miesiące jego życia matki samodzielnie w garażu, nieustannie pracuje nad jednym z milenijnych problemów Nobla , szczególnie P vs NP , jest to punkt sporny między braćmi. Ponadto, Charlie nie myśli Don zrozumiał, co przeszedł podczas swoich lat szkolnych, zwłaszcza, jak był traktowany jako “Brainiac Dona brata trochę” przez kolegów w szkole, i jak często zostawili go do własnych zasobów jako dziecko , choć nie był tak nieudolny, jak Don był uzasadniony. Jednak związek Charliego z Donem pozostaje silna, bo zaczęła się coraz bardziej obawiają się o bezpieczeństwo swojego brata w pracy i wciąż wygląda na starszego brata do akceptacji. Charlie i jego ojciec martwić Don zobowiązując się do relacji, i przez pewien czas, strach, że był oszukuje Robin Brooks. Jak na ironię, Charlie ma podobne problemy z kobietami na czele. Po kilkudziesięciu przypadkach morderstw, Charlie jest trochę stary i zmęczony całym świecie jak jego brat. Agent FBI David Sinclair zespołu Dona nawet komentarze, że nigdy nie widziałem dwóch braci tak podobne a jednak tak różne. W “Liście Janus”, bracia wydają się na siebie nawzajem tendencji bitowych. Choć w sezonie piątym, Charlie jest skonsternowany, że Don nie objawia mu jego newfound wiary religijnej.

W “Prime Suspect” Charlie kupuje piękną Craftsman domu rodzinnego od ojca, który nadal mieszka z nim. Teraz 30 lat, Charlie chce być odpowiedzialny i zająć jego ojciec, ale nadal uważa, że ​​wiele presji obejmujących ich tata został na ramionach jak Don wydaje się nie mieć wystarczająco dużo czasu. Zdając sobie sprawę z tego, Alan ustala jego zabytków na przeniesienie na wykonanie rzeczy na własną rękę, z Charlie pozornie wspieranie idei, ale od tego czasu wybrany na pobyt, że faworyzuje syna firmę. Ostatnio, Charlie przeszkadza jego ojciec próbuje narzucić swoją wolę na niego z utrzymaniem domu, jak on pełen zwyczajnych profesorem na jednym z najbardziej prestiżowych instytucji w kraju pracuje na “życie” zmieniających matematyki, czyli w rozwiązywaniu przestępstwa. Alan po prostu chce, żeby był odpowiedzialny i nie skończyć jak Larry, choć panie Eppes szanuje Fleinhardt. Nawet on nie pomyślał o takiej możliwości i postanawia zrobić więcej w domu. Po Charlie porównuje swoją sytuację do sytuacji Einsteina ojciec patrzy na informacje o fizyka i rozumie syna położenie. Charlie również czuje się winna ilości czasu jego rodzice, zwłaszcza matki, która zawsze była dopasowana do jego sposobu myślenia, spędził z nim jako dziecko, bo nawet prosi matkę ( JoBeth Williams ) we śnie, czy ona żałuje czasu od Don i Alan ze względu na szczególną uwagę, że potrzebuje dorastania.

Badania Charliego często koliduje z jego relacji: jak z Amita na ich pierwszej randce, na wszystko co mówią o jest matematyka; Fleinhardt mówi, że jest to wspólny interes i nie należy walczyć, aby uniknąć obiekt. Charlie i Amita miał kilka falstartów. Charlie również spędził trochę czasu ze swoją byłą dziewczyną, Susan Berry ( Sonya Walger ), atrakcyjny neurolog z Londynu . Żył z Susan na dwa lata, i Larry opisał to jako swój własny Berry’ego fazie . Jednak, jak się później pokazuje, że jest ona obecnie z kimś innym i musi wrócić do Anglii . Charlie próbuje rozpocząć relację z Amita jeszcze raz, choć jej oferta pracy na Uniwersytecie Harvarda szczepów tej możliwości i sprawia, że oszalały na jakiś czas. Ostatecznie decyduje się podjąć alternatywną ofertę na Cal-Sci, z nadzieją, aby rozpocząć romantyczny związek z nim, chociaż jego strach możliwego niepowodzenia powoduje u niego pytanie, czy chce tę drugą szansę; Don ostrzega go o takiej postawie. Amita zauważa jego ambiwalencji i nie jest pewien, czy chce wycofać się z relacji, ale potem popycha go do przodu. Naciski ze swoimi kolegami nad niewłaściwości relacji prawie kosztował ich, ale w połowie trzeciego sezonu ich romantyczne zaangażowanie stabilizuje i stały się one znacznie bliżej. Czuje się odrzucona, gdy Amita nie chce go na spotkanie ojca, ze względu na jego oczekiwania co do mężczyzn jej daty. Początkowo, zastanawia się, czy jest ona oparta na niego jest żydowski , ale problemem jest to, że nie jest indyjski urodzony. Alan wyjaśnia, że ​​Pan Ramanujan chciałby go po spotkaniu z nim. Charlie i Amita twierdzą, że się kochają, a nawet postanowił przenieść się razem, choć rzeczywisty układ dzienny nie został określony. Kiedy Amita rodzice w końcu spotkać się z nim, są niegrzeczni, ale ogrzać się do niego później. Alan mówi, że Charlie będzie musiał się z nią ożenić.

Nieprzewidziane komplikacje z jego pracy pojawiają się na nowego przewodniczącego z Cal-Sci fizyki, matematyki i astronomii rejon, dr Mildred Finch , w odcinku “Waste Not”, sprawia, że z głową Charlie doktorskiej Komisja Kwalifikacyjna wbrew jego woli, ściągają go w dół więcej pracy, i daje mu naciski dotyczące korzystania zorganizowanego superkomputer pracy FBI lub brakujące zajęcia dla takich . To prowadzi do Charlie jest konfrontacyjny, ale uspokaja go, gdy mówi, że po prostu chce mu się ” Sean Connery z matematyki wydziału . ” W odcinku “Take Out”, Charlie i Millie uczestniczyć czarny krawat dla fundraisingu odbiór Cal-Sci i obligacji. Wkrótce po tym, Charlie zostaje poproszony przez Millie spotkać się z Macmillan Pharmaceuticals, która według Amita ma reputację wykorzystując innych państw świata. Amita służy jako jego sumienie w tej kwestii, i idzie do doktora Fincha o nim. Z “dowcip Pitagorasa,” on olśniewa Macmillan i ma służyć jako matematycznego konsultantem farmakokinetycznych modelowania projektu, tylko na podstawie postanowienia, że Cal-Sci poda prób i monitorowania leku na każdym kroku, wszystkie obliczeniowe analizy wykonywane są przez Charlie i jego zespół, a 5% wartości brutto trafi do innych światowych organizacji AIDS wybranych przez profesorów Eppes i Ramanujan. W “demokracji”, w ramach wykonywania swoich obowiązków, że rekrutuje młode baseball fantazji i sabermetrics fanatykiem Oswald Kittner ( Jay Baruchel ), który przedstawia się obiecująco, do udziału Cal-Sci.

Kiedy Larry ogłasza swój urlop na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (w odcinku “Brutus”), Charlie jest zszokowany i zdenerwowany. On jest w zaprzeczeniu o ambicjach Larry’ego i myśli, z powodu ryzyka utwierdzi się mocno w umyśle Larry’ego. Rozumuje, że najwyraźniej Larry nie zrobiłby czegoś takiego. Larry aresztach śledczych mu kilka cennych nabytków do niego, a on jest wdzięczny za ten gest. Kiedy mówi mu swoje obawy, Larry jest rozgniewany. Amita mówi Larry “[Charlie] nigdy nie marzył o czymś, czego nie można osiągnąć, więc on nie ma pojęcia co to jest jak się ma coś, czego nie jest w stanie dostać. Więc jak mógł zrozumieć, jak wiele [Larry] można Dałoby się, kiedy ta szansa przychodzi? ” Larry rozumie i postanawia zignorować protesty Charliego. Choć ani przepraszać, że są w dobrych stosunkach. Charlie mówi Amita, że ​​on nie wie, co by zrobił, bez niego, jak on peruses przez pozycje szlachetnych Larry’ego które obdarowanego. W “Porozmawiaj zabójcą”, mówi, że był zadowolony, że sen Larry’ego może się spełnić, ale czuje się konflikt o ulgę w momencie, gdy dowiaduje się, że Larry mógł być złomowany z misji, gdy NASA dowiedział się o jego ekscentrycznych odpustów, takich jak spanie w kampusie tunele parowe . Jednak Charlie zgadza się z Megan w chcąc pomóc Larry i osobiście ręczy za niego. Słowa Eppes “i związek z NSA pobiera go na misji, a tym samym zwrotu długu, jak Larry pomógł uruchomić go do akademickiego firmamencie. Wcześniej dał mu jego szczęśliwą koszulkę.

W “The Art of Reckoning”, Charlie jest początkowo zachwycona, aby zobaczyć jego przyjaciel powrót Larry, ale Charlie jest skonsternowany z brakiem Larry’ego entuzjazmu w życiu, więc Charlie nie sprzeciwia się mu przystosowujące w klasztorze. Jego troską jest to oczywiste, i mówi, że chce tylko jego przyjaciela.

Od tego czasu w “Trust Metric”, Charlie jest zadowolony z jego przyjaciel dobrze, czuje, że potrzebuje przyjaciela, i cieszy się, że koncentruje się na nauce, podczas gdy Don nie obejmuje go z pracy FBI, choć przy poprzednich okazjach, wyraził chęć do zaangażowania. Escape Granger z autobusu więziennego powoduje go do aktywności, pomagając bratu jeszcze raz, co pozwala mu szansę do wykorzystania zestaw wdrożenie motywacyjnego.

Dr Finch mówi mu opublikować, a więc odnowiła zainteresowanie starych badań, które zdecydowały się opublikować jedną z jego prac jedenastego stopnia rozpoczął w wieku dziewięciu lat, “Matematyka przyjaźni” z aneksu. Wydawnictwo okazało pracę w klasycznej książki dla tych, którzy nie matematycznie pochylona, ​​jednocześnie zwracając uwagę na tytuł bardziej pizazz, “Przyjaźń, tak proste, jak Pi”. Charlie ma radości w wierze, że ta książka pozwoli myśli osiągnąć znacznie szerszej publiczności niż wcześniej. W odcinku “w dziedzinie bezpieczeństwa”, opublikowana książka pojawia się tytuł “Równanie atrakcji” i Dapper zdjęcie na tylnej okładce nim trzyma rzeźbę gwiazdowaty icosidodecahedron ze ściętymi brzegami. Teoretyczny decyzja podejścia do relacji jest opisane w książce. Jego ojciec dumny ręce kopiuje do znajomych i Larry sprzedaje podpisane kopie na eBay . On najwyraźniej ma trochę fanów i daje w telewizyjnym wywiadzie.

W “Checkmate”, Charlie jest szkolenie w broni i taktyki w szkole FBI w Los Angeles, gdzie jest pokazany mieć wysokie umiejętności w strzelaniu w zakresie, imponuje wielu jego rówieśników FBI szkoleniowych, jak również jego instruktor, który przypisuje się zgodnie Wyatt Earp jest preferencja dla starannej dokładności zamiast szybkiego wypalania. On otrzymuje certyfikat umiejętności strzeleckie przez FBI. W odcinku “Pay to Play”, Charlie przekonuje Don pozwolił mu dołączyć do zespołu, gdy udają się do aresztowania podejrzanego, wspomnieć, że zdał kurs FBI.

W sezonie czwartym finale “When Worlds Collide”, Charlie pomaga niewinnego kolegę oskarżony o terroryzm, wysyłając badania genetyczne naukowców na pakistańskich uniwersytetach, która jest zakazana, z pełnym zapoznaniu się z konsekwencjami. W rezultacie, Charlie zostaje aresztowany, traci poświadczenie bezpieczeństwa, a ostatecznie traci możliwość pomóc Don na przypadkach FBI. Po raz kolejny, Charlie posiada silny jego ideałów. W poprzednim sezonie “Oceń Burn”, Charlie ma silne opinie dotyczące inżynierii genetycznej , wierząc podejrzanego bomba, koledze Prodigy i były Feynman studenckiego Emmetta Glasera idee o genetycznej predeterminism są racjonalne, nie podpalacz, a także pomaga oczyścić swoje imię.

Zarzuty przeciwko Eppes Dr są odrzucane. Przez pewien czas, Don Eppes “zespół stara się zrobić z Fleinhardt i doświadczeń Amita, ale Karola pomoc bardzo tęsknić do punktu konsultacji go potajemnie. Ze swojej strony, Karol został przekonany przez jego prawnika i ojca do próby, aby jego klirens przywrócone. Nawet Don popiera pomysł i wstaje do zabezpieczenia rozliczenia badacza Carla McGowan ( Keith Carradine ), stwierdzając, pójść za nim, a nie jego brat. Tymczasowo, Charlie pracuje jako konsultant LAPD aż fiasko jego poświadczenia bezpieczeństwa może zostać rozwiązany. Później dostaje jego prześwit z powrotem i działa z jego bratem i FBI ponownie. On próbuje dochodzić się w metodologii stosowanej do rozwiązania przestępstwa, które borykały się z nie zostały ujęte, ale niektóre tarcia powstaje Amita i Larry.

Charlie pracuje ponownie z rywalem Marshall Penfield, gdyż rozliczenia ich różnic (“Frienemies”). Ponadto, jest on wybrany na szefa modelu zbiornika think zawierającej się, Larry, Alan i Amita (“Jacked”). Jak dr Eppes stosuje test Turinga do pozornie unikalnej sztucznej inteligencji, jest oszukany tylko przyjść do wniosku, że komputer korzysta tylko rekurencyjnego algorytmu do zastosowania najbardziej ludzkie reakcje, a jednocześnie kuszony przez oferty pracy dla DARPA . Szef DARPA projekty specjalne Jane Karellen ( Nancy Travis ), wie, że ma ograniczone okno do wykorzystania jego geniusz i mówi Charliemu, że jest jednym z pięciu największych umysłów na planecie. Życie Amita jest nawet zagrożona przez zaawansowanego komputera (“pierwsze prawo”).

Późno w sezonie piątym, Charlie przenosi się do nowej siedziby. Podczas przenoszenia, dostaje inspirację dla swej poznawczej teorii powstania, które sprawiają, że na chwilę odłożyć na bok pracę nad serią włamań do Dona. Don jest zasztyletowany podczas próby zatrzymania najeźdźców domu (“The Fifth Man”). Charlie obwinia się za Don dźgnął ich i rzuca się do pracy FBI konsultacji wyniku (“Disturbed”). To wszyscy martwi, zwłaszcza Don, który mówi mu, aby “robić, co chcesz zrobić” (“Greatest Hits”) podczas wizyty Charliemu w jego nowym gabinecie. W tym czasie, Charlie jest również przedstawiony z serii listów od poprzednich kolejnych posiadaczy tego prestiżowego urzędu, w którym każdy słynny matematyk pisze o osiągnięciach, które zamierzają osiągnąć, przechodząc w dół pochodnię do następnego w kolejce, aby zrobić to samo. Początkowo Charlie jest niezdecydowany, aż do bardzo zdeterminowani Amita przekonuje go, aby napisać odpowiednią literę i ułatwia jego obciążeń, jak lęki Charlie nie może spełnić swoje przeznaczenie z tak dużej wagi do sukcesu zostały umieszczone na ramionach całe jego życie.

Pod koniec sezonu, pozostawiając na obiad, Charlie zostaje zaatakowany, a Amita zostaje porwany. Charlie jest tak emocjonalnie zrozpaczony, że nie może myśleć o matematyce niezbędne do znalezienia Amita. Dzięki Don, Alan i David, Charlie zaskoczy z niego, aby zlokalizować Amita. Amita zostaje uratowany. Uświadamia sobie, że nie chce stracić Amita, a on proponuje jej (“Angels and Devils”).

Na koniec premierowym odcinku programu szóstego sezonu, okazało się, że Amita przyjęła wniosku Charliego. Problem został skrajem całym odcinku, jako dwie zostały czekając Amita oficjalnie otrzymała pozwolenie od rodziców. On i Amita dyskutować liczbę dzieci, które chcą mieć, i oboje zdecydować, że mogą one potrzebować do udziału w Big Brother / Big Sister programu jakiegoś praktycznego doświadczenia przed posiadaniem dzieci. On i próba Amita znaleźć datę ślubu, który jest dostosowany do ich i harmonogramy ich rodzin; Alan sugeruje, że powinni wziąć jego i datę Margaret rocznicę Charlie i daty Amita jest. Charlie i Amita od tego czasu pchnął do przodu, jego datę akademicka fantazja wyszły na jaw, jest profesorem wizytującym na Uniwersytecie w Cambridge . W finale sezonu, po ceremonii przewodniczył Larry, że jest szczęśliwy, ale martwi się o odłączenie z Donem i oferuje mieć garaż odnowiony do pensjonatu dla swojego ojca. On pije zdrowie swoich przyjaciół i rodzinę i zdumiewa perspektywą pobytu w Anglii z żoną.
Stworzenie

Długi zaintrygowany matematyków i naukowców, twórców Cheryl Heuton i Nick Falacci stworzył show z jednego jak bohatera. [8] Inspiracja dla Charlie przyszedł konkretnie od Richarda Feynmana . [9] Znalezienie aktora, który byłby ukazania Charlie będzie wyzwaniem. Ponad stu aktorów w castingu do roli Charlie Eppes. [10] Jeden z aktorów był David Krumholtz, który później przyznał w rozmowie z TVGuide.com w wywiadzie Weekend amerykańskie Lorrie Lynch do braku matematyki w szkole średniej. [ 11] [12] Krumholtz została obsadzona w roli Charliego z powodu jego zdolności do wytwarzania naturalnego dźwięku matematyki. [13]

Aby przygotować się do swojej roli Charlie Eppes, Krumholtz spędził trochę czasu w Caltech rozmowy z profesorami i chodzenie kampusu Caltech, [14], próbując zrozumieć zarówno podstaw matematyki i matematyk umysłu. [1] Nawet rozmawiał z dr Tony Chan z UCLA o pracy matematyków podczas kręcenia pierwszego pilota. [15] Konsultanci matematyczne pomogły Krumholtz zrozumieć podstawy równań w serialu. [16] Na początku, doktorant profesora Ricka Wilsona, David Grynkiewicz, pokazał Krumholtz jak pisać własne równania i nawet wypełnione po jego rękę w kilku odcinkach. [14] Krumholtz teraz często pisze równania się. [1]

Krumholtz zapamiętuje stron równań matematycznych i pojęć, które są częścią scenariusza. [17] Podczas sceny z udziałem publiczności-wizje, Krumholtz woli recytować swoje wiersze, jak kamery są walcowania; producenci udał się wraz z tym, ponieważ uznał, że jeśli kamery nie toczyły, linie nie zrobi go w serialu. [10] (dla obserwacji słuchalności są wyjaśnienia matematyki biorących udział w sprawie. [18] )
Recepcja

Wczesne przyjęcie Charlie różnicowane według publiczności mowa. Ze względu na produkcji telewizyjnej tradycyjnego podejścia wykorzystując tylko dwa światy dla filmowania, pracownicy produkcji początkowo sprzeciwiały się pomysł Charlie jest profesor college’u. [19] Niektórzy nawet bezskutecznie zasugerował Heuton i Falacci że Charlie powinien pracować z FBI w pełnym wymiarze czasu, jak pracowników. [20]

Gdy pilot był stronę, odbiór był pozytywny. CBS executive Nina Tassler lubi Charlie. [20] focus group, które oglądałem oryginalnego pilota do Numb3rs go kochali. [21] [22]

Kiedy Numb3rs był stronę dla krytyków telewizyjnych, odbiór był inny. Melanie McFarland, krytyk telewizyjny dla Seattle Post-Intelligencer, stwierdził, że Charlie nie był oryginalny, jak na pilota . [23] Zgodnie z Lauren Aaronson of Popular Science , Wiedza Charliego wydaje się trochę niesamowita. [24] Robert Bianco z USA Today jednak nazywa Krumholtz, jak Charlie, “atrakcyjne”. [25] Toni Fitzgerald Magazine Mediów Życia stwierdził, że Krumholtz, jak Charlie, “wyróżnia się”. [26]

Od wczesnych dni serii, charakter Charlie Eppes stał się bardziej powszechnie akceptowane. Krumholtz pojawił się w 2005 Krajowej Rady Nauczycieli Matematyki (NCTM) konwencji w Anaheim. [27] Od tego czasu, gdy okrzyki Krumholtz otrzyma uczęszcza konwencji matematycznych. [11] W publicznym ogłoszeniu usług Krumholtz pogratulował Federalnego Biura Śledczego na ich 100. rocznica. [28] Charlie był jednym z pierwszych maniaków telewizyjnych primetime który utorował drogę do innych pokazów roli głównej maniaków, takich jak Chuck i The Big Bang Theory . [29] Charlie był drugi w kategorii “Najseksowniejszy Brainiac “w plebiscycie TV Guide w 2007 roku. [30]
CharlieVision

CharlieVision (jak opisany przez twórców serialu) to tryb, w którym Charliego spostrzeżenia są wyświetlane na ekranie. Składa się on z szybkiego tempa wizji czy przerywniki często charakteryzuje fałszywych obrazów kolorowych , które integrują swoje analogie i modeli matematycznych , zazwyczaj towarzyszą mu gwałtowny off powiedzieć Donowi o swoich nowych spostrzeżeń. “CharlieVision” nie należy mylić z “wizji publiczności”, w którym głos Charliego używa analogii uproszczenie pojęcie matematyczne natomiast odpowiednie obrazy są błysnęła na ekranie. Ridley Scott i Tony Scott , producenci wykonawczy dla Numb3rs, zaprojektowany specyfikę Charlie-wizje, np. popiołu żółty kolor, który pojawia się na ekranie, kiedy Charlie nagle staje się inspiracją. [20]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Profesor Larry Fleinhardt (Peter MacNicol) – fizyk-teoretyk i kosmolog w Cal-Sci, który pomaga Charliemu w jego pracy dla FBI

Dr Lawrence Fleinhardt trzyma Walter Chair Merrick T. z fizyki teoretycznej w California Institute of Science, Cal-Sci ( uniwersytet oparty na Caltech i znajduje się w Los Angeles w uniwersum Numb3rs). On jest przedstawiana jako genialny fizyk teoretyczny i kosmolog , który badający supersymetrii , teoria strun , 11-wymiarowej teorii supergrawitacji , względność podwójnie specjalnego , czarnych dziur , Ly-emiterów alfa , do kosmicznego promieniowania tła , i fal grawitacyjnych , używając Ligo do sprawdzenia prognozy na kwantowej korekty . Mógł nawet znaleźć sposób, aby wyrazić Calabi-Yau rozmaitości w sposób, który wykracza poza nonvanishing harmonicznej Spinor oraz, niezależnie od Charliego, opublikował dzieło geniuszu zatytułowany Zero Point Energy i kosmologii kwantowej , które mogą zapewnić wgląd w stałej kosmologicznej Problem (odcinek 3×4, Mole)

fabuła

Larry Fleinhardt zawsze zafascynowany gwiazdkowych . Miał swój pierwszy teleskop w wieku lat trzech, był prezesem rakiet klubie w piątej klasie, i pracował jako docent w jego lokalnej planetarium wizyty w gimnazjum. Po niezwykłym studenta porównywalnej do Charlie, Larry ukończył college na wczesnym wieku 19 lat. Jednak Fleinhardt miał nałóg z liczenia kart podczas swoich lat jako student, który czuje się wstydzić i porównał jego dyskomfort podczas badań terenowych w kasynie, jak będąc w horyzoncie zdarzeń czarnej dziury, z, co zostało omówione w Double Down, epizod, który koncentruje się na ringu hazardu. Chciał udowodnić siłę matematyki . Dr Fleinhardt uczy od 20 lat i Eppes uczestniczyli w jego zajęcia na uniwersytecie Princeton , najpierw przy jego fizyce kwantowej klasy w wieku 13 lat. Ojciec Charliego, Alan Eppes , powiedział, że cała rodzina słyszałem o tym w pierwszym roku był profesor Fleinhardt. Dr Fleinhardt pracował na budowie teleskop kosmiczny dla DARPA w przeszłości, ale to było weaponized wbrew jego woli, jak części rakiet star wars projektu obrony .

Jedyne co pamięta matki jest jej ciepły uśmiech i tweezed brwi. Rzadko mówił o jego ojca, malarza, który pragnął jego syn widział świat tak zrobił i był rozczarowany syna drodze; Fleinhardt wyraził żal w pamięć, że nie chętnie zamieszkują, stwierdzając, że jest to ojciec szaleństwem narzucać swoją wolę ich syna. W konsekwencji, Larry ma wyczerpującą wiedzę o sztuce i próbował karierę jako malarz, ale nie, jak był wzywany przez swojego ojca na studia wielkich dzieł mistrzów, zanim mógł stworzyć oryginalne dzieło.
Charakterystyka

Larry jest bardzo niewygodne w sytuacjach społecznych, a jego studenci opisali go jako “nudne i intelektualnie niedostępne.” Niektóre z jego nieregularnymi poglądów dokonały Charlie cud “Co smak szaleństwa Kool-Aid nie oni pić zanim dołączysz do fizyki dział ? ” Kiedy Larry zasugerował neural nierównowaga może być przyczyną jego braku snu w “Hot Shot”, Charlie myśli pojęcie byłoby wyjaśnić wiele na temat jego przyjaciela. Zwykle, Larry wydaje się zrelaksowany, ale w czasach, może on być nieco neurotyczny, lub “Fleinhardt”. Roztargniony profesor , że zapomniał, czy był wejściu do lub wyjściu z biblioteki Cal-Sci. “Doc” miał nawet swój własny Eureka moment w “Wszystko Fair”, w którym wystąpił on mechaniki płynów do analizy płyt footprint on zanurzony w jacuzzi tylko do określenia, od względnego przemieszczenia wody przez każdego wcięcia, które podejrzewają, że morderstwo miał krótką prawą nogę – odkrycie, że zdyskontowane konkretnej osoby od winy – i pobiegł na ulice mokre w szlafroku, krzycząc, że to Archimedes wszystko od nowa, tylko zapomnieć, gdzie umieścić swoje ubrania następne minuty. Larry jest chaotyczna jak Charlie i twierdzi, że nie ma symetrii jego chaos. Na podobnej notatki, jego wybryki doprowadziły go do jedzenia czysto biały jedzenie w czasach utrzymać supersymetrii, ostrości w swoich badaniach. Najwyraźniej, jak wspomniano w “Backscatter” Fleinhardt jest straszne, jeśli chodzi o geografię – zawołał do zapytać, czy konwencja teoria strun był już był w St Louis lub Cleveland , kiedy to faktycznie w Minneapolis . Wieczyste zaabsorbowanie zjawisk niebieskich często jest mu tryskająca kosmiczne metafory. Jego charakter nie jest w odróżnieniu od byłego znajomy Richard Feynman , który jest za to, że zauważył jak geniusz i ekscentryczny.

Larry często nosi dorywczo wzorzyste koszule i pojechał 1944 Volvo aż nabył czarny 1931 Ford Model A , że ceni. Fleinhardt posiadał osobiście odrestaurowanym 1877 wiktoriańskim domu , którą sprzedał w “Kości niezgody”. Charakter zdradza niechęć do teorii liczb i telefony komórkowe, ale cieszy się turystyka. Również zbliżona do Feynmana, on percusses, ale nigdy dla przyjemności – on drums oddalony problemy. Zarówno on, jak i Charlie są członkowie Północnoamerykańskiego Towarzystwa Sundial i pracowali razem w różnych konkursach na wydziale fizyki, w tym konkursie samolotu papieru. Larry ma Zen ogród skalny i zbudował jego własnej fontannę Herona . Lubi “rozważać koi staw “z przodu domu Charliego, z każdej ryby wskazanego przez Eppes.
Ewolucja na serii

Larry ciągle kwestionuje Charlie zatrudnia szerszy punkt widzenia swojej pracy z FBI i często pomaga mu w tej pracy, a kiedy jego kosmiczne listening projekt pomógł mu w jego analizy sygnału . Jednak profesor Fleinhardt często wyraża życzenie, aby Eppes będzie kontynuować akademickim zamiast skonsultować się z FBI . Wraz z Alanem, Fleinhardt zapewnia słowa mądrości do Charlie, przypominając mu, że zachowanie człowieka jest nieprzewidywalny. On nawet pociesza Don Eppes (brat Charlie i FBI kontakt) o swoim życiu miłości z jego perspektywy na kwantowego splątania , ale Charlie oskarżył go o “mieszanie kosmicznych metafor “, po tym jak przypadkowo określonych jego relacji z Amita Ramanujan jako czarnej dziury .

Po “untwinable” przypadku posiadania “Carnal” relacje z Laurel Wilson (“Sabotage”), filozofia profesora, z którym regularnie miały podwyżki, Larry zaczyna się zastanawiać, o swoich życiowych wyborów, możliwości pominięcia (romantyczny), a wpływ dzieci (lub tunele czasoprzestrzenne w widoku Larry’ego) na życie ludzi. Larry dodatkowo zauważyć, jak wymagające fizyki może być w jego życiu społecznym (to jest prawie-nie istnieje w wyniku jego pracy), a wraz z Charlie, rozumie Einsteina uczucia, że można albo robić fizykę lub masz rodzinę, ale nie jednocześnie. Tymczasem zrealizował swoje uczucia dla Megan , i opisuje jego zdezorientowanych przyjaciół, rodziny Eppes, że są bliżej do zrozumienia tajemnicy błysków gamma , niż jego uczucia w tej sprawie. [1] Tak, Larry zaczyna związek z Agent Megan Reeves. Kiedy dowiaduje się, że ona porwana w ” Dwóch Sióstr “, Larry emocje przezwyciężyć go. Megan twierdzi, że lubię go za jego nieprzewidywalności. Larry wkrótce staje się rozproszony przez jego związek z Megan, i chce więcej strukturę. Charlie nie widziałem tak emocjonalną niepewność Larry jak wtedy, gdy mówi o niej i, jak Larry skomentował sam, jego związek z wcześniej niestrukturalnych Megan wykonane baryogenesis wyglądać schludnie. W “Long Shot” (odcinek 3×06) tworzą harmonogram kolację i do kina co drugi piątek, obiad w środy i miesięczne dziką kartę, że Megan może korzystać na jej uznania. Chociaż, on niedawno powiedział, że jego związek z Megan uczynił go mniej skoncentrowany na swojej pracy.

Po sprzedaży jego domu, Fleinhardt już od jakiegoś czasu, ponieważ mieszkał w nieco z włóczęgi , znajdując schronienie w jego biurze, jego samochód, hotele i przyjaciele “, miejsca i często spania na kanapach lub w Cal-Sci w tunelach parowych . Larry twierdzi, że nie chce, aby niedogodności Charlie i myślałem, że dzielenie się jedną łazienkę byłoby problematyczne, a dalej nie chce zamieszkać z Megan i zniszczyć coś “, zanim jeszcze się zaczęło.” Twierdzi on również, aby uwierzyć, że to pozwala mu się skupić na wzniosłe niż doczesnym, jak i ciężkości . Alan skomentował jego stanu podczas jednego z szachy gry, zapewniając taką samą radę on dozowana do wszystkich geniuszy, że wie: “. nie być idiotą” Przeciwnie, Megan stwierdzi jego sytuacja dziwnie atrakcyjny. Jednak “przemyśleć na kontynuowanie przedsięwzięcia czysto intelektualnej.” Chcieć mniej i bardziej skomplikowane struktury w jego życiu, jak również czas, aby być z Megan, Larry stwierdza, że ​​nie zdecydował się kupić mieszkanie. Jednak życie nigdy nie było łatwe dla Larry’ego, a Alan powiedział, że prostota może być niemożliwe dla niego, więc musi radzić sobie z uporządkowanego złożoności.

W odcinku “Brutus”, okazuje się, że zbycie Larry’ego jego osobistej własności było w oczekiwaniu, że zostanie wybrany jako specjalista ładunku na Międzynarodową Stację Kosmiczną . Jego praca na kosmicznego promieniowania tła ma pewne znaczenie dla NSA jest satelitarnej technologii sygnałów i on skontaktował tej agencji we wrześniu ubiegłego roku, aby służyć jako zastępca profesora Johannesa niedawno zatrzymany Igby, rywal fizyk , który stworzył już udowodnione (choć początkowo zaskarżoną ustawą Larry) Ucieczka od życia do przedefiniowania grawitacyjny strumień motywowane dobrej propagacji fal w kondensatów Bosego-Einsteina i kandydata na krótkiej liście do National Medal of Science nagrody. Larry jest zakłopotany, gdy pierwszy raz słyszy sukcesu Igby się z Charliem i widzi windykacji w swoim kwartalnym przeglądzie magazynu kosmologii, ale szybko dostrzega, do własnego podniecenia, w sposób pozornie sprzecznych, że jest jego zamiennikiem dla misji kosmicznej , powodując Charlie uwierzyć, że jest w szoku. Megan wydaje się być jedynym, który ma jakieś pojęcie o tej sytuacji, która wyjaśnia jego niekonwencjonalny styl dzienny i wcześniejsze tajemnicze nieobecności (aby przejść do Houston ), choć jego przyjaciele myśleli, że te elementy były po prostu częścią Larry’ego dziwactw . Charlie jest z niedowierzaniem nad sprawą i jest zrozpaczony na potencjale chwilowej utraty swojego przyjaciela, nawet martwić się o bezpieczeństwo Larry’ego jak on deski kolejny transfer do ISS przez sześciu miesięcy pobytu 250 mil nad Ziemią, nawet Larry jest świadomy ryzyka związanego w usiąść na 2000000 litrów spalanego ciekłego wodoru i tlenu . On aresztach śledczych mu kilka cennych nabytków, w tym miniaturowy model swoim klasycznym samochodem, zapas jazzowych nagrań, Newton Lacy Pierce nagroda w Astronomii przez American Astronomical Society, otrzymał niedawno w czasopiśmie Science dyplom International, i stary t- Koszulka nosił w pierwszym dniu roku zakładał przyczynowych rozwiązań do ultrahyperbolic równania falowe , a bardziej pamiętny, gdy pokonał profesor Muskrave w Cal-Sci Texas Hold’em Tournament, jego najbliższy przyjaciel, Charlie. Powodem, dla którego przewiduje nie informując swoich znajomych z dużych nowości jest to, że uważał to długi strzał i powiedział, że to tylko na szczęście, że nowe obowiązki Igby to uniemożliwiły mu (Igby) od zamawia swoje miejsce na transport, tak, że mógł zrealizować marzenie o podboju kosmosu . Z drugiej strony, Larry stwierdza on przegap Megan i ona odpowiada w naturze będąc podtrzymujące i zwiększanie ich związku przed jego wyjazdem. Oni nawet rozpocząć udostępnianie upodobania kolegów. W “Porozmawiaj Killer”, spełnienie Larry’ego z jego snu podważają jako rywala w Massachusetts (na MIT ) powiedział NASA , że mieszkał w tunelach parowych. Larry sam mówi, że jest to ptak z jego skrzydła “obcięte” i “Freak tunel parowy”, a Megan mówi, że jest ” gwiazda zapada się w sobie . ” Kiedy Charlie dostaje go z powrotem na misję, stwierdzając urzędnikowi NASA, że jest “ekscentryczny, ale genialny,” Larry jest wdzięczny. Buzz Aldrin widzi go i Larry znajomi oglądać jego uruchomienie ponad szklanką mleka z powodu skłonności Larry’ego dla białych żywności , ze Charlie jest szczególnie emocjonalny.

W “The Art of Reckoning”, Fleinhardt wraca z stacji kosmicznej , lądując w Edwards Air Force Base . Był z dala od czterech miesięcy i dwanaście dni i stracił sześć procent jego gęstości kości z powodu mikrograwitacji efektów. Millie stwierdza, że jest “mały krok dla Fleinhardt i wielki skok dla Cal-Sci.” Choć Charlie jest zachwycony, aby zobaczyć jego przyjaciel i pyta o respekt w zjawiska na niebie i jego Lisa danych, Larry jest odłączony i nie jest gotowy do złożonych interakcji społecznych, takich jak Cal-Sci przyjemnej strony, choć chce mieć z nim kolację. Odnajduje koncepcję przestrzeni zamkniętej nieznośnej i pozostaje na plaży. Eppes jest zaniepokojony i chce tylko swojego kumpla z powrotem. Larry chce czuć się mniej ważne i wymaga wielkiego kroku w “kruchość i piękno” Ziemi, on posiada protekcjonalny widok ludzkości. Nosi self-made Inca Quipu , każdy węzeł reprezentuje on pewne osiągnięcia dokonane w przestrzeni kosmicznej w całym jego życiu. On chce żyć bez obsesji, takich jak białe żywności, bardziej skupić się na życiu, niż gwiazdy, i tymczasowo mieszkam w Altadena, California klasztoru do “przejścia do reentry . ” Jak widać w “Trust Metric”, Larry oferuje swój czas kontemplacji i niech jego twarzy iść do włosów, ale ma jeszcze czas do odstąpienia porady do Charliego, czy to matematyczny lub o życiu, a nawet uczestniczyć w tradycji Cal-Sci studenckiej.

Tylko jeden z odwiedzających w klasztorze, Larry został odrzucony przez mnichów i uważa, że nadszedł czas, aby powrócić z jego wewnętrznych odbić. Tęskni Megan. Gdy wraca do swojego biura, że ​​jest wstyd i obrzydzenie bałagan, i, co za tym idzie, jest pozbycie się każdej pozycji, choć w pojedynkę z powodów sentymentalnych. Dr Fleinhardt twierdzi, że jest on tylko będzie nauczać jeden seminarium cały akademicki kadencji i ma zamiar kontynuować poszukiwania bozonu Higgsa , “Cząstek Boga, z uwagi eksperymentów zespołu, jak on otrzymał “kuszącą ofertę” od im. Amita dalej wskazuje, że jest to zgodne z jego duchowego wysiłku, po tym jak mówi, że chce od życia więcej, niż jego niedawnej zwyczaju tylko spaceru w ogrodach, i dzieli ten sam widok. Larry odkrywa, że ​​nadal nie ma w domu, kiedy sugeruje, że Alan będzie mógł z nim zostać, czy miał miejsce.

W “Tabu”, Larry i Megan stały bliżej znowu, jak ona nawet poprosił go, aby przyszedł na wycieczkę do Nowego Jorku , aby być z ojcem. Zauważa jego wanderlust został rozpalony w nim pragnienie, aby odwiedzić Nowy Jork i tak. Jako powiernik do królika brata Theo, jednak musi on mówić z nim najpierw.

On i Amita spędzić co najmniej dwadzieścia godzin tygodniowo robi zrobić badania, choć w “End Game”, Larry ma kryzys wiary dotyczącej jego pracy bozonu Higgsa, zastanawiając się, czy jest hipokrytą do poszukiwania czegoś, co nie może zostać znaleźć. Charlie zauważa niego problemem nie jest to, że Larry nie znaleźć bozon Higgsa, ale że będzie i jego uczucia nie mogłyby być takie same jak jego podróży do ISS. Pytanie staje się dyskusyjna na początku 2009 roku, kiedy Larry Higgs badania przerwane z powodu problemów w CERN . W “When Worlds Collide”, okazuje się, że Megan wyjeżdża FBI, aby powrócić na wschód, do której Larry mówi, że ich związek nigdy nie zależało od bliskości geograficznej.

Larry i Amita stanąć do Charlie z pomocnictwo Don aż jego poświadczenia bezpieczeństwa zostanie przywrócony, gdy oszukiwanie Charlie na pomoc nieświadomie. Jego wgląd bieżącego przemieszczają się w przewodzie jest jeszcze stosowane do przypadku. Larry kłóci się z Alanem o kierunku think tanku zawierającego zarówno z nich,, Charlie i Amita (“Jacked”). Z Donem, Larry radzi Charliemu na pobyt z dala od dwulicowy Jane Karellen ( Nancy Travis ), szef DARPA specjalnych projektów, ze względu na własne doświadczenia z nią (w tym romansu), i skonfrontować ją (“pierwsze prawo”). Obok Charlie i Alan, on był coachingu walczy drużyna koszykówki Cal-Sci z jego obliczeń fizyki, ale on nie jest przede krzyki i nawet uzyskanie NBA graczy do osiągnięcia zwycięstwa (“00:01”).

Pod koniec sezonu pięć, Charlie zostaje zaatakowany, a Amita zostaje porwany. Don pyta Larry’ego dostarczyć matematyki dla danego przypadku. Larry zgadza i obejmuje Nikki i Liz w niektórych pracach polowych. Larry nawet daje wskazówkę, że Amita w Porywacze zostały struganie Burr zagadki .

Pomimo zaangażowania Charliego do Amita, okaże się, Larry odrzuca możliwość spotkania z największych umysłów świata w Genewie i spada jego obciążenia przedmiotów na kolejny semestr, co Charlie zrealizować Larry po raz kolejny pozostawiając, pozostawiając wszystkie jego pracy do Charliego. Jego równania, obejmujące supersymetrii, teoria strun, supergrawitacji i kosmologii i sięga od jego dni w Princeton, pojawiają się na ścianach podziemnym Cal-Sci się z Hindi znaku mówiąc सब बेटे के लिए (Wszystko dla Syna), tym samym przekazując je do Charlie. On chce być w górach, a nie jest pod ziemią z supercollider , który Don mógł docenić. Jest również pewne, bozon Higgsa będzie obserwowane bez niego. Bieganie jest dla niego łatwe, ponieważ nie ma on określić swoją drogę, choć obiecuje dać Charlie wie, gdzie on jest, aby otrzymywać zaproszenia ślubne. Larry opóźnia jego urlopu, nawet pomagając Charliego z pracy, ale szybko odchodzi, gotowy do odejścia od Las Vegas . Po zakupie biletów do odwiedzenia jednego z kilku miejsc, lecą z samochodu, a gdy idzie do ich pobierania, on dostrzega kilka akrów ziemi na sprzedaż z widokiem na gwiazdy, które czyni go wstrzymać. On ciągle rozważane jak wszechświat musi smakować jak maliny, jak astronomowie odkryli “cząsteczka owocowy ‘ mrówczanu etylu w przestrzeni międzygwiezdnej .

Na koniec “Girl Devil”, Larry widać pieszych nad grzbietem w kierunku Los Angeles krótki czas po Don przechodzi grzbiet na jego motocyklu. On objawia się w następnym odcinku, jak chowa się w garażu, Eppes. Larry od dawna zaniedbane włosy i brodę, z Alan stwierdzając, że ma ” Howard Hughes wygląd. ” Przebywał około 150 km od Los Angeles w pustyni Mojave , po mowie tylko kojoty . On pracuje na brakowało przypadków Dona, odnosząc się do “pościgu”. Odświeżony, Fleinhardt ma jasność myśli, że podnieca Charlie i denerwuje przekonuje Alan, jako równego sobie w szachy stała się obecnie jak Garry Kasparov . Dr Fleinhardt spojrzał w niebo i zobaczyłem śmierć gwiazdy 2,2 milionów lat świetlnych odległej, zdając sobie sprawę, że on zawsze patrzył w przeszłość, w niebieskich ciał, i zamiast tego, patrząc w przyszłość, myśli on dostrzec przyszłość kosmosu. On musi teraz skorzystać z Cal-Sci superkomputera do pracy na jego spójnej teorii. Ostatecznie tnie włosy i ma swoje pliki wysyłane do domu Eppes. Larry przedstawia fenomenalną zdolność do zapamiętywania niebieskich spraw i wykonywania obliczeń w nim, ponownie zachwycając Charlie. W szóstym finale sezonu, on służy jako ministra do ślubu Charliego wyświęconego specjalnie na uroczystość przez Powszechną Life Church i omawia powiązania pomiędzy podstawowych sił we wszechświecie, a Charlie i miłości Amita jest dla siebie. Larry pomoże wyremontować garaż Alan Eppes żyjąc tam jak Charlie i Amita wziąć ich profesorów wizytujących na Uniwersytecie Cambridge , i będzie kontynuował Charlie FBI doradztwo przy pomocy kolegi fizyk Otto Bahnoff .
Stworzenie

Skrypt o nazwie dla Charliego mieć mentora w MIT [2] . Peter MacNicol odlano jako Larry Fleinhardt [3] .

W 4×12 odcinka, “Power” (termin lotniczy 18.01.2008) Fleinhardt akceptuje zaproszenie do Fermilab ‘s Dzero współpracy, stara się rozwiązać tajemnice wszechświata i znalezienia teorii wszystkiego . Scenarzysta Nick Falacci zaproponował następujące wyjaśnienie dla tego rozwoju fabuły: “Podobnie jak prawdziwych fizyków Fleinhardt hit blokadę próbując utworzyć 11-wymiarową teorię supergrawitacji poszukiwanie odpowiedzi zajmuje Fleinhardt jego. fizyki cząstek korzeni i cięcia krawędzią studium extra-wymiarowych grawitonów i bozon Higgsa – DZero i jego siostrzanej współpracy detektora CDF , to liderzy tego wyszukiwania na granicy energii “. [4]
Noclegi pojawiania MacNicol on 24

Peter MacNicol pojawiły się w pierwszych 11 odcinków trzeciego sezonu przed podjęciem jego roli na 24 [5] . Według twórca i producent wykonawczy Cheryl Heuton , producenci nie mieli pewności co do daty powrotu MacNicol, ale, jak wywiadu z TVGuide.com jest Michael Ausiello, już opracowane kilka pomysłów fabularnych napisać Larry powrotem do skryptu [6] . Larry stał się regularnym ponownie wkrótce po powrocie MacNicol do pokazu [7] .

Arc zaczął się “Brutus” (termin lotniczy 24.11.2006), z Larry wyjazdem na ISS w końcu 3×11 odcinek “Zabójca chat” (data powietrze 15.12.2006), a powrót w “The Art of Reckoning “(termin lotniczy 27.04.2007).
Recepcja

Wczesne przyjęcie dla Larry’ego była pozytywna. Larry był ulubioną postacią dla CBS Nina Tassler wykonawczego [8] . Tim Goodman, z San Francisco Chronicle, lubił wydajność MacNicol jako Larry, nazywając go “orzechowy” i “wspaniały” [9] . Toni Fitzgerald Magazine Mediów Życia stwierdził, że MacNicol, jak Larry, “przynosi powitalny ekscentryczny smaku” Numb3rs “, że brakuje w” CSI “i jej podobni” [10] . Robert Bianco z USA Today o nazwie Larry “serialu najbardziej oryginalny charakter” [11] . Twórca i producent wykonawczy Cheryl Heuton przyznał w rozmowie z TVGuide.com ‘s Michael Ausiello, że Larry jest ulubieńcem fanów [12] .

Na wzmiankę Larry’ego wysiłku badawczego DZero się, prawdziwi naukowcy z projektu były mile zaskoczony [13] . Co ciekawe, członkowie DZero podjęły sentyment do serialu w odniesieniu do swoich badań i stworzyliśmy biuro dla fikcyjnego fizyka cząstek w budynku zespołu [14] . [1]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Megan Reeves (Diane Farr) – agent FBI i psycholog

Stworzony jako zamiennik innej FBI agenta, który służył w tej samej pojemności, Megan jest profiler pracy z Don Eppes zespołu “i służy jako szef zespołu, gdy Eppes jest z dala. W trakcie jej pojawienie się na wystawie, ma romans z dr Larry Fleinhardt ( Peter MacNicol ) i otrzymuje zadanie z amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości , który powoduje jej przemyśleć swoją karierę w FBI. Megan została napisana kiedy Farr opuścił serię.

Charakterystyka

Megan jest trwały w jej karierze i “wzywa rzeczy, jak widzi ich”. [1] Ona uczy Krav Maga w YMCA, [2] i jest jednym z najlepszych strzelców w drużynie Dona. [3] Mówi biegle po francusku . [4] Wcześniej zrobił była ze FBI Behavioral Analysis jednostki (BAU), że sama jednostka CBS ‘s Criminal Minds skupia się na.

Megan napędza Acura z systemem nawigacyjnym, zgodnie z Colby Granger . Ona może być postrzegane niosąc Glock 27 , norma emisji dla większości kobiet agentów FBI.
fabuła

W “Mind Games”, objawia ona Estranged od ojca, z którym nie rozmawiał od dziesięciu lat. Ma trzy starsze siostry. [5] Megan stwierdziła, że wiele z jej decyzji życiowych zostały wykonane, gdy miała 16 lat, jak wyjście do domu,. że nie żałuję tych wyborów [6]
Ewolucja na serii

W “Obsession”, ona zapaliła przyjaźń z Larrym Fleinhardt przez podziwiając jego klasyczny samochód, zgadzając się z nim, że to jest sztuka. [7] przyjaźń postępuje po jakimś czasie do kilku obiadów, [8] Data kolacja w Etiopczyk restauracja, [9] i późne śniadanie w kawiarni 24-godzinnym, [10] , gdzie Larry porównaniu jej fascynujących warstwy złożoności do M57 Nebula. Ma nadzieję, że ich “orbity spotkają się ponownie już wkrótce.”

W “Longshot”, Megan stwierdziła, że ​​jeśli Larry potrzebuje więcej strukturę w swoim życiu, że jest w porządku z tym, a wraz z harmonogramem Larry’ego, mogą mieć obiad i film razem co drugi piątek i obiad w czwartek. Ona jest świadoma inni uważają swój związek dziwne, ale nie obchodzi mnie jak oni postanowili uczynić go bardziej poważne. [11]

W ” Porozmawiaj Zabójca “, okazuje się, że ona i Larry spędzili ze sobą tyle czasu, ponieważ jego wkrótce być wylot w przestrzeni (na ISS ), że zaczęły się akcje nawyków nawzajem, co jest widoczne, gdy mówi, że Larry jest jak “gwiazda zapadania się w sobie”. Megan zasmucony nad przerażeniem Larry’ego udziałem jego ewentualnego zwolnienia z misji kosmicznej i zbliżył Charliego o pomoc. [12]

W ” demokracji “, okazuje się, że dyrektor FBI stara się dostać Megan dołączyć specjalną grupę zadaniową do amerykańskiego Departamentu Sprawiedliwości . Megan mówi Don, że “prawdopodobnie nie jest dla mnie.” Ona nawet uników wymaga od dyrektora o przydziale. Jednak pod koniec odcinka, dyrektor wzywa i mówi jej, że nigdy tak naprawdę miał wybór o przydziale, a ona jest bardzo nieszczęśliwa o nim. [13] Brak informacji na temat przydziału podano, jednak Cheryl Heuton ma stwierdził, że przepisy dotyczące tej grupy zadaniowej zostanie ujawniona w sezonie czwartym. Łuk ten został napisany w celu dostosowania urlopów Diane Farr jest macierzyński, podobnie jak podróż Larry’ego do ISS została napisana, aby pomieścić wyścigu Peter MacNicol jest na 24 .

Megan wraca do zespołu w ” The List Janus “. Megan jest zauważalnie różni się od swojego zadania pre-DoJ, ona jest ponury i szybko stracić panowanie ze świadkiem pod jej ochroną. Kiedy trzy zabójcy atakują świadka, Megan strzela dwa z nich i puka się trzeci. Później zauważa, że nie, że ona “mogą tego robić”, wskazując, że jej specjalne zadanie było niezwykle stresujące i rozczarowani. [14]

Kiedy Megan wraca do sezonu 4 premiery, jest ona o wiele bardziej jak dawniej przed jej cesji DoJ. Ona nawiązuje do konieczności trochę wolnego z pracy w FBI podczas rozmowy z Larrym Fleinhardt . Kiedy Larry kwestionuje jej o przydziale DoJ, mówi, że nie jest gotowy rozmawiać o tym jeszcze. Megan następnie mówi, że czuł się jak ona została lunatycy odkąd wróciłem z jej cesji Departamencie Sprawiedliwości. [15] W “Hollywood Homicide” Colby Granger, zwrotów i Megan wita go bardziej entuzjastycznie niż innych członków zespołu. Próbuje rozmawiać z David Sinclair o swoich uczuciach, że Colby zawsze będzie zdrajcą. [16]

Megan jest bardziej emocjonalnie do niektórych przypadków. Podczas realizacji seryjnego zabójcę, ona pozostaje w więcej, wyciągając wszystkie-nighters i idzie za daleko podejrzanego. Jest więc pewne, że na jej cesji DoJ (i zgodnie ze słowami poprzednich Colby’ego), używali jej umiejętności profilowania do torturowania ludzi. [17] W czasie szeregowego przypadku gwałtu w dalszej części sezonu, Megan jest znowu bardziej emocjonalnie przypadku. Ona jest bardziej ochronny z ofiarami i idzie do Larry’ego do wsparcia emocjonalnego. Okazuje się, że współlokatorka Megan kolegium została wykorzystana seksualnie, a Megan twierdzi, że nie był dobrym przyjacielem o tym, ponieważ nie udało się jej pomóc. [18]

W sezonie 4 finału, “When Worlds Collide”, okazuje się, że Megan wyjeżdża z FBI, aby przejść do Waszyngtonu, aby dokończyć doktorat i poinformować kobiety w więzieniu. [19]
Stworzenie

Aby wymienić Terry Lake, pisarze stworzony Megan Reeves. [20] Po wyjściu z jej poprzedniego pokazu, Rescue Me , Farr natychmiast otrzymał ofertę na roli na Numb3rs. [21] Farr było uczynienie występy gości przed zajściem regularne. Od kiedy został obsadzony w roli Megan, znak Farr on Rescue Me musiała być zapisana. [20] Aby przygotować się do roli, Farr potrzebował kogoś trenować ją na matematykę i nauki stosowane w serialu. [22]
Wyjazd

Pod koniec czwartego sezonu, Farr postanowił nie przedłużać jej umowy. [23] Niektórzy spekulowali, że odchodzi, aby spędzić więcej czasu z rodziną, ponieważ ona spodziewa się bliźniąt. W rozmowie z TVGuide News, Farr, jednak stwierdził, że choć cieszył się na Numb3rs, opuściła show w celu opracowania jednej godziny długi dramat z poprzednim szefem, Peter Tolana. [24]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Alan Eppes (Judd Hirsch) – były projektant miasta Los Angeles, wdowiec i ojciec zarówno Dona, jak i Charliego Eppesów

Jest wdowcem i emerytowanym urbanista , oraz w “Odpady” Nie, Charlie odnosi się do niego jako inżynier . Ciągle zajęty przez angażowania się w życie osobiste i kariery swoich synów, jak i wolontariatu dla przyczyn jego zdaniem w. To czyni go dumnym, aby zobaczyć jego konkurencyjne synów pracujących razem. On zna ich najlepszych przyjaciół i kolegów, z których większość, jak zwracać się do niego z szacunkiem “Mr Eppes”. Również w sezonie 2, odcinek “Protest”, Eppes ujawnia, że ​​był on również antywojenny aktywista trzydzieści pięć lat temu, wraz z Matthew “Matt” Stirling, przywódca ruchu i oskarżony w ROTC bombardowań środkowej. Dona przełożonego w FBI ujawnia również Alan był “Lidera” Eppes, zaangażowane w działania anty-narodowych, które Alan stanowczo zaprzecza.

Alan martwi się o jego synowie są w stanie się ustatkować i założyć rodzinę, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich problemy w utrzymywaniu relacji z kobietami, przez dłuższy okres czasu. Ostatnio był na swojej pierwszej randce od śmierci żony, z zakładów żywienia lubił, i jeszcze raz podjąć się pracy, inwestując w firmy konsultingowej z Stana Fishera, który odnosi się do “wszystkich swoich lat w infrastrukturę miejską. ”

Został randki Dr Mildred “Millie” Finch , wózkach z Cal-Sci fizyki, matematyki, astronomii i podział. Kiedy on jest pozwany przez okolicznych mieszkańców kort tenisowy ze względu na jego destrukcyjne oświetlenia on zaprojektowany, związek udowadnia nieoceniony jako Alan nawet pokonuje problem obejmujący jego nowe przedsięwzięcie pracy z pomocą Millie, który pomaga Alan odkryć, że jest niewinny . Ona zauważa również, gdzie Charlie ma swój interes w liczbach po widokiem analizy Alana inżynieryjne systemu oświetlenia (“End of Watch”). Później sprawia, że ​​zakład z nią, czy mogą przejść bez produktów konsumenckich.

Na wiele z pierwszych dwóch sezonów, jego żona ma na imię nie zostało wymienione w serialu, choć była dalej na planie jako Margaret. Spotkał się Margaret, kiedy pracowała dla organizacji praw lokatorów i pracował dla deweloperów mieszkaniowych. Byli małżeństwem przez trzydzieści pięć lat, a ich małżeństwo było szczęśliwe, choć ukrywał małżeńską napięcie z ich dziećmi. Alan trzymała żony ubrania, które ukrył w garażu, mimo Don pomaga mu zapakować sześć miesięcy wcześniej. Kiedy Charlie pokazał obawy, powiedział mu, że to nie jego sprawa. Don przed nim, jak również, ale oba były krytykowane za udzielenie porady, nieżonatych mężczyzn i panie Eppes końcu postanowił pozbyć się ubrań na własną rękę. Po Charlie znalazł kompozycji muzycznej na fortepian przez matkę pod jej nazwisko panieńskie, Margaret Mann, w garażu Eppes, Alan objawił jego synów matki talent z muzyki klasycznej i jej szkolenia w Wiedniu . Był zdumiony, gdy jego syn zauważył, że niektóre z jej innymi kompozycjami były przestarzałe po narodzinach swoich dzieci jak myślał włożyła jej muzyka działa przeznaczoną dla jej kariery prawniczej, aby pomóc rodzinie. Alan widział żonę ( JoBeth Williams ) we śnie, w tym samym czasie, co Charlie.

Alan zaproponował synowi dom Valerie ENG’S (dziewczyna Don i Charlie zarówno podobało w szkole średniej), ślub, trudzili się nad koordynowanie każdy szczegół, i przypisany układ siedzeń do Charliego, który stworzył matematyczny algorytm dla niego, choć Charlie nie ogólnie wydają się zbyt entuzjastycznie o tym. Twierdził, że skoro nigdy nie miał córkę, to będzie jego szansa na zadośćuczynienie.

Alan uznała wyprowadzce z domu syna, aby żyć w spokoju (coś, czego nie zrobił w czterdziestu lat) i dokonać rzeczy na własną rękę, ale raczej niezdecydowany powiedzieć Charlie. Był wstrząśnięty, gdy jego syn wydawało się w porządku z nim. Don starał się przekonać go do zajęcia miejsca obok tenisa sądu, ponieważ jego najstarszy syn lubi gry. Alan w końcu zdecydował się porusza, bo faworyzuje firmę jego synów na samotności. Chce nowe schody do swojego pokoju. Ponadto, chce Charlie być odpowiedzialne w domu i utrzymywanie w stanie do rodziny. Po udzieleniu Charliemu ciężko o swoich pracach, wydawał się zrozumieć sytuację Charliego dokładniej po porównaniu do Einsteina . Więcej predicaments w jego warunków życia ujawniają się podczas włamania do jego domu szlachetnego Craftsman powoduje mu żal (“Puszka Pandory”). Początkowo jest on poruszany przez remonty Charliego do domu.

Jak Don, lubi baseball . On próbował namówić Charliego do podjęcia golfa jak on, zachwycony, że może przynajmniej czegoś nauczyć swego syna genialny. Czasami działa na zagadek zajmować swój czas, kiedy nie był zajęty, nadal żony hobby i pozwala czas na rozmowę z kolegami Charliego, Larry Fleinhardt i Amita Ramanujan , ponad pizzy. Lubi także okolicznościową grę szachy z Larrym i byłem zaskoczony na przyjaciela dla jego ukochanej w Megan Reeves i jego koczowniczy tryb życia. Zanim był z żoną był często “bird rail” na wyścigach konnych.

Jego ostatnie zaangażowanie w życie swoich synów został przedłużony do wspomagania FBI częściej swoją wiedzą w zakresie planowania miejskiego (“Under Pressure”) oraz inżynierii ruchu (“Money for Nothing”). Don na początku było przeciwne jego ojciec angażuje się z jego linii pracy, ale Alan poprosił go, aby pokazać więcej szacunku. Zapewnia on dalszej pomocy w Don z jego znajomości systemu windy w “Chinese Box”.

Alan jest audyt mechaniczna klasa w Cal-Sci dla zabawy, ale Charlie jest rozczarowany, że nie może go zainteresować w zaawansowanej matematyki po tych wszystkich latach (“Velocity”). Alan jest na kampusie ma Charlie zauważyć podobieństwa sytuacji do tego z powrotem do szkoły . Jest bardzo zajęty, Charlie nie w pomocy do nauczania ojca materiały inżynierskie, jak wszystko, co robi jest rozwiązać termodynamiczną problemu ustawić z tej klasy do niego. Alan wydaje rozczarowany. Od tego czasu dokonał Charlie zauważa mu pomóc więcej później, i czuje, że to będzie się za wszystkie czasy nieodebranych z ojcem się mu pomóc w pracy domowej. Z drugiej strony, Alan przypomina wszystkie dioram stworzył z nim.

Na początku sezonu pięć, Alan Charlie zachęca do walki za jego klirensu.

Stary park, że on i Margaret zaprojektowany zostanie zaplanowane do zburzony. Alan zaczyna stawiać pierwsze protestować decyzję ratusza. Po zapoznaniu się z planami, Alan stwierdza, że ​​nowy park będzie lepiej. Później stwierdził, że Cal-Sci zgodziła się pozwolić mu zaprojektować nowy mechaniczny budownictwie.

On podsłuchuje rozmowę między Donem i Larry o Don będzie świątyni. Później oferuje pomoc Don z modlitwami.

David i Colby zwrócić Alan aby sędziować argument o zamachu na JFK . Alan mówi, że on i grupa przyjaciół postanowiła zajrzeć do niego, ale nie mógł podjąć decyzji samodzielnie.

Alan tworzy więź z dziewczynami jego synów. Najpierw Robin przychodzi do domu, aby porozmawiać o jej braku ofiarę po jury nie skazać podejrzanego (“Trip Guilt”). Następnie mówi mu, że Amita cieszy jej razy z Alanem. Nawet krótko omówić, czy Charlie proponuje jej. Don wejściu przerwań garażowe ich rozmowy.

Aby spełnić wymóg laboratoryjny, Alan szuka innej klasy laboratorium. Charlie i Larry postanawiają być jego nowi szefowie laboratorium.

Amita i Larry zapytać Alan o przyłączeniu ich zbiornika myśleć. Charlie i Alan zarówno początkowo sprzeciwia się pomysł, zwłaszcza, że ​​Alan myśli, że uczył wszystkiego Charlie wie, kiedy Charlie miał siedem lat. Alan ostatecznie zgadza się dołączyć do zbiornika myśleć i entuzjastycznie uczestniczy.

Kiedy Don zostaje zadźgany, Alan idzie i pozostaje w szpitalu. On wysyła Charliego do pracy w tej sprawie, mówiąc mu, że Don nie chciał. Pociesza Robin i opowiada jej o narodzinach Dona. Później podczas jednej z wizyt Charliego do zobaczenia Don Alan mówi Charliemu, aby ustawić swoje priorytety. Alan jest obecny w pokoju Dona kiedy Don obudzi.

Na początku szóstego sezonu, jednocześnie oferując Dawidowi szansę Vent wszelkie frustracje o jego promocji, hints Alan na zmiany w jego sytuacji finansowej. Później mówi Charliemu, że stracił pieniądze w jego 401ks gdy jego inwestycja nie zwiększa jak obiecał przez swojego inwestora. Charlie analizuje Alan finansów i zdaje sobie sprawę, że Alan nie może wykorzystać pozostały pieniądze na sfinansowanie jego emeryturę. On oferuje pomoc Alan finansowo, ale odrzuca Alan. Don mówi Alan na umożliwienie pomocy Charliego. W rezultacie, Alan postanawia wrócić do pracy i pyta Charliego, aby nauczyć go kilku nowych umiejętności obsługi komputera. On jest zatrudniony przez firmę projektową nawet bez CAD zdolności. Pod koniec szóstego sezonu, Alan zaczyna szukać mieszkania po ślubie Charlie i Amita jest. Charlie i Amita zdecydują się przekształcić garaż do pensjonatu, tak aby mógł żyć obok nich. Zaczyna zaprojektować swoją nową przestrzeń życiową.
Stworzenie

Ponieważ pokaz wyróżniona braci, Alan Eppes został stworzony, aby omówić i pokazać rodzinę braci i ich przeszłości. [1] Len Cariou pierwotnie oddane jako Alan. [2] believability rodziny w zakresie wyglądu i chemii, jednak , stworzyły potrzebę przekształcenia rolę. [2] Judd Hirsch został obsadzony w roli Alana w drugim pilotem. [3]
Recepcja

Wczesne przyjęcie Alan różnicowane według publiczności mowa. Niektórzy wierzyli, że wyruszą w życiu osobistym ścigania było nierealne. W wywiadzie dla IGN.com ‘s Travis Fickett, twórca / producent wykonawczy Cheryl Heuton powiedział, że w czasie pierwszego sezonu serialu, powiedziała ludziom, że stróże prawa posiadające życie rodzinne jest bardziej realistyczny niż stale pracuje nad przestępczością. [4] CBS executive Nina Tassler jednak lubił braci idzie do domu Alana. [5]

Krytycznie, odbiór Alan mieszane. Melanie McFarland, krytyk telewizyjny dla Seattle Post-Intelligencer , stwierdził, że Alan nie był indywidualny charakter. [6] Tim Goodman z San Francisco Chronicle , jednak powiedział, że obecność Hirscha, chociaż nie mają dużą rolę w pilotażu ” wartość dodaną “. [7] Robert Bianco z USA Today stwierdził, że Alan był “stonowane, zabawniejszy wersja jego [Hirsch] wtrącanie tatę od Dnia Niepodległości “. [8]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Amita Ramanujan (Navi Rawat) – młoda i zdolna matematyczka z Cal-Sci oraz doradczyni FBI, żona Charliego w ostatnim odcinku serialu

Dr Amita Ramanujan jest nowo mianowany (w trzecim sezonie) profesor pochodzenia indyjskiego w California Institute of Science (Cal-Sci). W pierwszym sezonie, otrzymała doktorat w obliczeniowych matematyki z Charlie Eppes jako jej tezy doradca w Cal-Sci, sama instytucja, gdzie obecnie pełni funkcję wydziału. Ze względu na ten związek z Charliem, ona pomaga mu różnych problemów matematycznych oferowanych przez jego podłączenia do Federalnego Biura Śledczego i często pomaga mu zobaczyć sprawy w nowym świetle. Ona jest najlepsza programista Larry Fleinhardt i Charlie wie i jest ekspertem w asymptotycznych kombinatoryki . Ku jej zaskoczeniu, Amita wygrał 2006 Milton nagrodę dla jej pracy doktorskiej na kombinatoryki, co Charlie, poprzedni odbiorca, przedstawionej do niej. Postanowiła skorzystać z nagród pieniężnych na sfinansowanie podróży do Indii z babcią w próbie się zharmonizowany z jej dziedzictwa i pomóc w pokryciu kosztów edukacji dwóch indyjskich dziewczyn poznała przez jeden z przypadków, Dona. W sezonie piątym, oddaje swoje umiejętności do wykorzystania na nowej sztucznej inteligencji , ale jest prawie zabity.

Na zakończenie pierwszego sezonu, w którym zakończyły swoją pracę dyplomową pod opieką Charliego, ona zdecydowała się na sekunda doktorem astrofizyki w Cal-Sci z nowym doradcą tezy dr Keplera. Kiedy doktor Kepler zachorował, uczyła swoje studia na strukturę i dynamikę z galaktyk . Ona również otrzymała fizyki Słońca prezentację. Amita aktualnie robi badania z dr Mildred Finch , nowy przewodniczący z Cal-Sci Fizyki , Matematyki i Astronomii Wydziału oraz eksperymentalnej astrofizyk neutrin , dr Finch umieścić ją na torze kadencji i powołania jej przewodniczącego komisji programowej. Pracuje również z Larry Fleinhardt sprawie zrobić eksperymentu poszukiwania bozonu Higgsa .

Ona i Charlie miał romans z rodzaju w całej serii. Związek poniósł kilka falstartów w sezonie 2. W sezonie 3, związek wydaje się być ustabilizowana. Jedną z przeszkód na związek był Charlie dawna tępota w odniesieniu do interesów Amita jest w nim, fakt, na którym zauważyła na początku sezonu 2. Jej zainteresowanie Charlie nie byłby tak spotęgowane, jeśli tylko nie był w stanie zobaczyć wszystko w świecie w kategoriach matematycznych. Z drugiej strony, ona głęboko podziwia jego pracę, i jest z podziwu po dotknięciu chalkboard cały jego eleganckich równań. W sezonie 2, po Charlie stał dotyczy jej związku z dr Penfield, ona stwierdziła, że ​​nie ma czasu na poważny związek, ponieważ jej prac dyplomowych na astrofizyki. Zapewniła Charliemu, że jej zainteresowanie Penfield tylko intelektualnego charakteru.

W czasach, ona poczuła, że ​​jej praca została podporządkowana przez badania Charliego. Kariera zawodowa Amita jest dalej tworzony konflikt dla niej po ofertę na trzy lata profesorem asystentem na Uniwersytecie Harvarda . Na zakończenie drugiego sezonu, nie zdecydował, czy będzie zaakceptować stanowisko, lub pozostać w Kalifornii i ubiegać się o podobnej sytuacji przez Cal-Sci. Wraz z rozpoczęciem trzeciego sezonu, zdecydowała się przyjąć stanowisko Cal-Sci i Kindle romans z Charliem. Jednak Amita powiedział, że to może być arogancki dla Charlie myśleć, że ona tam tylko na niego.

Ona ma problemy akceptują swoją rolę jako profesor, w szczególności zdania, że ​​była studentką dopiero niedawno na tej samej uczelni, gdzie obecnie pełni funkcję wydziału. Dr Larry Fleinhardt powiadomiła ją odtworzyć jej obraz samej siebie, bo tylko wtedy inni profesorowie zaakceptować ją jako kolega. Dr Finch powiedział ostre słowa do Amita o niej, która chciałaby działać jak profesor i być więcej niż asystenta Charliego, a nawet stwierdził, że ubiera się jak dziecko. Mildred odrzucona jej datowania jej doradcy byłego pracy dyplomowej. To spowodowało jej wątpić jej związek z Charliem, ale wziął go do następnego etapu całując ją w swoim garażu, a ona się nie wahał. Kiedy Dr Finch to zobaczył, Charlie i Amita tymczasowo szoku. W “End of Watch”, ona prawie rzucić przewodniczenie komitetowi programu nauczania, jak ich koledzy zauważył na ich związku.

Amita rozumieć uczucia Charliego na urlopie Larry’ego nieobecności do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i mógł dostrzec, że Eppes nigdy nie był w sytuacji, w ​​której nie był w stanie zdobyć to, czego chciał. W ” Porozmawiaj Zabójca “, stwierdziła, że może odróżnić” prof Eppes “i” Charlie Eppes. ” Megan Reeves powiedział, że to było miłe, że dobrze się Charlie. Ponadto, obie kobiety były dumna Charlie pomaga Larry zrealizować swoje marzenia.

Chociaż mówi, że kocha Charlie, Amita nie chciała się spotkać z jej ojcem, jak Pan Ramanujan zawsze oczekiwanie, że będzie tylko data mężczyzn urodzonych w Indiach. Zażartowała, że to będzie w porządku raz Charlie wygrał medal Fieldsa , co ona uważa, że ma potencjał, aby zarobić. Mimo tych obaw, Charlie poprosił ją, aby przenieść się z nim, a ona zgodzi się na plan. Idealną sytuacją byłoby Charliego im żyć razem w jego domu i jego ojca, aby przenieść się do mieszkania, jednak szczegóły tego porozumienia nie została jeszcze ustalona. Kiedy Charlie wreszcie spotyka Amita rodziców, Tapti i Sanjay Ramanujan, są bardzo niegrzeczny do niego, odrzucając go w czasach całkowicie ignorując go, i mówić o innego człowieka dla córki. Ostatecznie jednak, że ociepla się do Charliego i go zaakceptować.

W finale sezonu 5, ” Anioły i Diabły “, Charlie proponuje Amita na końcu odcinka, po tym jak został porwany na muszce przed nim przez przywódcę kultu. Po Don i reszta zespołu się jej bezpiecznie do domu, Charlie proponuje jej powiedzieć, że nauczył w ubiegłym roku (5. sezon), że życie zamienia na bilon, a on nie chce, to, co materią (Amita) zniknie, bo czekał, aby zobaczyć co się stanie. Jej reakcja nie słychać jak na końcach odcinka, ale to sugeruje jej mówiąc, że kocha go tuż przed on proponuje, że będzie ona, że ​​tak. W pierwszym odcinku sezonu 6, Charlie i Amita ogłosić do Alana i Don, ojciec Charliego i brat, że postanowili się pobrać. Amita i Charlie próbują znaleźć datę ślubu, że pasuje do nich i harmonogramów ich rodzin, w końcu przyjmujemy sugestię Alana wykorzystania jego i datę Margaret rocznicę Amita i daty Charliego ślubu.

Jak wspomniano w sezonie 6 odcinku “Hydra”, Amita chcieliby mieć troje dzieci z Charliem. One później przyznać, że są zbyt zajęci dla dzieci w tym momencie w ich życiu, jednak.
fabuła

Amita urodził się w Kalifornii , a jej rodzina pochodziła z południowych Indii , mówiąc tamilskich . Wspomniała w odcinku pilotażowym zaaranżowane małżeństwo (opisała jej niedoszły narzeczony, bankierem z Goa , jako “całkowitej dupie”), ale nie jest jasne, czy była poważna lub drażnienie Charlie i Alan . Jest później objawia się w “Pay To Play”, że bankier z Goa poślubiła kogoś innego.

Jak stwierdzono w “Tabu”, zbudowała swój pierwszy komputer w wieku 13 lat. Seria pisarz Sean Crouch napisał “Pierwsze prawo”, aby wytłumaczyć zainteresowanie Amita jest w komputerach. [1]

Amita został gracz o MMORPG gry o nazwie “Prymat”, ponieważ była licencjackich (age 19), który pozwolił jej zapewniają wyjątkowe wgląd w sprawie dotyczącej mordercę, który był gorliwym graczem.
Stworzenie

Charakter Amita Ramanujan było w oryginalnym pilotem jako MIT absolwent. [2] Navi Rawat został obsadzony w roli Amita. [2] Ze względu na jej zaangażowanie w North Shore , scenarzyści i producenci nie mieli pewności, czy wróci do Rawat Numb3rs. [3] znak Rawat on North Shore, ale wyciąć zanim pilot jeszcze wyemitowany, pozwalając ją do powrotu do Numb3rs jako gość star w pierwszym sezonie. [4] Ona stała się regularnym sezonie dwa. [5]

Nazwisko postaci zaczerpnięto bezpośrednio z słynnego indyjskiego matematyka Srinivasa Ramanujan , którego wpływ na matematycznej dziedzinie były ogromne. Jest nawet matematyczne czasopismo Ramanujan Journal, dedykowany wyłącznie do odkryć dokonanych przez Ramanujan. Zmarł w wieku lat 32, po dokonaniu niezwykłych przełom w jego krótkiej karierze.
Recepcja

Charakter Amita Ramanuajan otrzymał mieszanym przyjęciem. Brian Zoromski, recenzent at IGN.com , powiedział, że do odcinek “Aniołów i demonów”, Amita nie czuł się jak postać dobrze zaokrąglone i Rawat pojawił “annoying”. [6] Rawat pojawił się w 2005 r. Narodowy Rada Nauczycieli Matematyki (NCTM) konwencji w Anaheim. [7]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Colby Granger (Dylan Bruno) – agent FBI

Colby został wprowadzony w drugim sezonie serialu Numb3rs jako rookie Biura Śledczego Federalnej środka . David Sinclair jest jego zwykły partner. Granger ubóstwia legendarny snajper / tracker agenta Ian Edgerton . Granger niedawna niosąc 0.45 ACP kalibru Springfield Armory niestandardowy TRP (Tactical Pistol Response) profesjonalny model, co oznacza, że jest SWAT / HRT kwalifikacje, ponieważ tylko SWAT / HRT wykwalifikowani agenci FBI są upoważnione do przeprowadzania tej broni na służbie. W nowych partnerów w sezonie 2, David i Colby zdawał się nie zgadzają się ze sobą na metodach stosowanych podczas pracy na przypadkach. W ciągu pierwszych kilku odcinków, nie lubią siebie w ogóle. Z czasem jednak, stały się bardzo bliskimi przyjaciółmi.

Pod koniec 3 sezonu, okazało się, że Colby Granger został szpiegostwo na dwa lata dla chiński , jak jego “stare Army Buddy” Dwayne Carter ( Shawn Hatosy’ego ), który pokrył za, a następnie wysłany do więzienia w ” Mole “.
fabuła

Colby zrobił placówkę z US Army ‘s Karnego Wydziału Śledczego w Afganistanie przed wstąpieniem do FBI, w którym jego przyjaciel Dwayne Carter uratował go od eksplozji samochodu, czyniąc go dłużnikiem Cartera w oczach Dwayne’a. Po uzyskaniu dyplomu uczelni, Granger otrzymała trzy lata szkolenia w przesłuchań technik.

Wychował się w Winchester , Idaho i gra w golfa w swoim wolnym czasie. Jest też biegły w języku hiszpańskim i był zapaśnikiem w liceum. Jego ojciec zmarł, gdy miał 15. Najwyraźniej lubi ryby. Spędził trochę czasu w Oahu , gdzie cieszył surfowania co uwidoczniło się w odcinku “Charlie nie Surf”.
Stworzenie

Dylan Bruno został obsadzony w Colby Granger na początku drugiego sezonu. [1] Początkowo gościnnie, Bruno stał się regularnym sezonie trzy. [2]
Recepcja

Colby stał się ulubionym fanem. Podczas swojego pierwszego sezonu na Numb3rs, Bruno, jako Colby, opracował fanów. [2] Kiedy Colby został objawiony być podwójnym agentem w odcinku “Lista Janus”, fani byli oburzeni. [3] kreacja Bruno jak Granger aktorowi również pewne uznanie z FBI. W publicznym oświadczeniu usług, Bruno gratulacje FBI na ich 100. rocznicy. [4]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
David Sinclair (Alimi Ballard) – agent FBI

Od Sezon 2, Sinclair jest zazwyczaj współpracuje z Colby Granger i próbował trzymać się na niego w “The Mole”. W rzeczywistości, w sezonie 3 finale, “Lista Janus”, gdy Colby okazuje się być podwójny agent pracuje jako szpieg dla chiński, David reakcji z głębokim bólem i wściekłością ślepy na zdrady, łzy w oczach podczas spowiedź Colby’ego tuż przed próbował Colby szturmowym w pokoju przesłuchań urzędu LA. Nawet z możliwością Colby był po potrójne agentem i woli, by go uratować, David nie jest gotowy, aby zobaczyć jego partnera jednak, jak czuje, że tak naprawdę nie znam go. Alan Eppes dał mu coś do myślenia, jak Pan . Eppes powiedział to jest test prawdziwej przyjaźni i że musi starać się zrozumieć jego motywy. Obie są blisko jeszcze raz, ale tylko po wiele błędów do współpracy z misją.

David został przydzielony do pracy z Don Eppes w odcinku pilotażowym, przez asystenta reżysera. Przez Season 3, on był z Don trzech lat i nie ma nic, Don nie mogą prosić Dawida zrobić, choć Don martwi David może pewnego dnia zrealizować widział zbyt wiele i opuścić FBI. On ma wiedzę saperów z powodu jego pierwszy komentarz za granicą w Tel Awiwie , Izrael . Ponadto Dawid trochę pracy na długi biura FBI Beach.

David nosi Glock 22 pistolet.

Dawida dwóch najlepszych przyjaciół w dzieciństwie były Ben Ellis and Day Earl, jak objawia się w odcinku “rywali”. Dorastał w dzielnicy Bronx , w której uczestniczyli Cornell University (“Black Swan”), i wspomniał dorastanie gangi uników aby zdobyć wykształcenie. Obecnie mieszka w Venice, w Kalifornii . Dawid był zdenerwowany, gdy jego siostra Linda, był rozwiedziony, ale wróciła do byłego męża. Sinclair lubi gotować Alana, a on jest zauroczony lekarskie Claudia Gomez ( Lauren Vélez ).

Kiedy sezon pięć otwiera, David chce skonsultować Charliego ale nie może. Podczas dochodzenia Carla McGowan w Don McGowan próbuje odwołać się do cech przywódczych Dawida jako sposób na Dawida, aby włączyć się w Dona; David odmawia.

David wierzy, że inni brali udział w zamachu na JFK . Powoduje to argument z Colby.

Podczas dochodzenia w sprawie katastrofy kolejowej, David jest przypisany do pomocy przy odzyskiwaniu ofiary. On staje się niecierpliwić trakcie wysiłku odbudowy, zwłaszcza wniosek Charliego za cierpliwość. David zaskoczy w Charlie i następnie przechodzi w wypadku kolejowego dostarczenie inhalatora jednej ofiar. Colby idzie po Dawida. Po ratunek, David przeprasza Charliego.

Kiedy Buck Williams przychodzi po Don, Dawid skonsternowany zachowania Dona. Konfrontuje Don o tym. Don mówi Dawid mu zaufać lub zgłoś go. David postanawia mu zaufać. Później, podczas innego śledztwa, Dawid mówi, że Don (Don) jest dobrym przywódcą.

Pod koniec sezonu pięć, David odnosi się podstawowym nadzorująca Dona ulga. Don 1-ci opuszcza list polecający na biurku dla David czytać. Bez wiedzy Dawida, Don wprowadzania Dawida jako uchwyt Liz był pewien na szkolenia w miejscu pracy jako głównego opiekuna nadmiarowego. Po sprawa jest rozwiązana, Don przerywa wiadomość, że wniosek został zatwierdzony. David zostaje poproszony o poprowadzenie zespołu, w tym Don, do włamania do ich domu w toku. Kiedy Don zostaje zadźgany, David przejmuje aż do Don Don wraca do biura. W szóstym finale sezonu, opuszcza zespół Dona podjąć pozycję lidera z antykorupcyjnego zespołu z siedzibą w Waszyngtonie .
Stworzenie

David Sinclair był postacią w oryginalnym pilotem Numb3rs [1] . Aby przygotować się do swojej roli jako Agent specjalny David Sinclair, Alimi Ballard zwiedziliśmy FBI siedzibę i rozmawiał z członkami FBI [2] .
Recepcja

Robert Bianco z USA Today , zwany David “banalny” [3] . Później odbiór Dawida był bardziej pozytywny. W publicznym ogłoszeniu usług , Alimi Ballard gratulacje FBI na ich 100. rocznicy [4] .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Matematyka w serialu
Quote-alpha.png
We all use math every day; to predict weather, to tell time, to handle money. Math is more than formulas or equations; it’s logic, it’s rationality, it’s using your mind to solve the biggest mysteries we know.

Slogan z czołówki serialu, w tłumaczeniu oznacza: Wszyscy używamy matematyki codziennie, do prognozowania pogody, do wyznaczania czasu, do obracania pieniędzmi. Matematyka to więcej niż formuły i równania; to logika, rozsądek, to używanie twojego umysłu do rozwiązywania największych znanych tajemnic.

Od początku twórcom serialu towarzyszyła ekipa konsultantów w zakresie matematyki. Ich rola polegała na sugerowaniu nowych rozwiązań, ulepszaniu treści matematycznych, przygotowywaniu formuł, danych i animacji, które ostatecznie w różnych formach pojawiały się na antenie[2]. Poprawność treści matematycznych prezentowanych w serialu i ich właściwe zastosowanie w przedstawionych sytuacjach została potwierdzona przez zawodowych matematyków[3].

Serial zebrał pochwały za ukazywanie pozytywnego obrazu naukowców i użycia nauki dla dobra społeczeństwa[2].
Zastrzeżenia matematyków

Według jednego z konsultantów, matematyka w serialu jest ograniczona do efektownie brzmiących wstawek do gotowego scenariusza, zamiast być podstawą przebiegu fabuły. Zastrzeżenia budzi także sposób przedstawiania kobiet naukowców i niepoprawne aspekty relacji między profesorem Charliem Eppesem i magistrantką Amitą Ramanujan[4].

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2005)

N/o     Tytuł     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
1

Pilot

23 stycznia 2005

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Mick Jackson

1,01
Charlie pomaga Donowi w sprawie seryjnego gwałciciela, wyznaczając z miejsc ataku przestępcy prawdopodobne miejsce jego zamieszkania.
2

Uncertainty Principle

30 stycznia 2005

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Davis Guggenheim

1,02
FBI, korzystając z pomocy Charliego, zastawia pułapkę na dwóch złodziei w banku, jednak podczas akcji dochodzi do strzelaniny.
3

Vector

4 lutego 2005

Jeff Vlaming

David Von Ancken

1,03
Tajemniczy wirus atakuje Los Angeles. Don bada, czy mógł on zostać wypuszczony celowo, podczas gdy Charlie próbuje przewidzieć rozprzestrzenianie się wirusa.
4

Structural Corruption

11 lutego 2005

Liz Friedman

Tim Matheson

1,04
Student popełnia samobójstwo. Charlie ma jednak wątpliwości, co do jego śmierci. Ponadto zajmuje się jego badaniami nad budynkiem w Los Angeles.
5

Prime Suspect

18 lutego 2005

Doris Egan

Lesli Linka Glatter

1,05
Zostaje porwana córka genialnego matematyka, który pracował nad Hipotezą Riemanna. Porywacze chcą użyć jego pracy do złamania zabezpieczeń Amerykańskiej Rezerwy Federalnej.
6

Sabotage

25 lutego 2005

Liz Friedman

Lou Antonio

1,06
FBI bada sprawę serii wypadków kolejowych. Sabotażysta zostawia na miejscu katastrofy notatkę, którą próbuje rozszyfrować Charlie.
7

Counterfeit Reality

11 marca 2005

Andrew Dettman

Alex Zakrzewski

1,07
Don zajmuje się serią napadów na sklepy. Wkrótce okazuje się, że jest to grubsza sprawa – fałszowanie pieniędzy. Przy okazji zostaje porwana kobieta zajmująca się rysowaniem obrazów.
8

Identity Crisis

1 kwietnia 2005

Wendy West

Martha Mitchell

1,08
Zostaje znalezione ciało mężczyzny zabitego w podobny sposób, jak kobietę rok temu. Jednak przy tamtej sprawie znaleziono dowody i winnego. Don wraz z Charliem próbują rozwiązać sprawę i dowiedzieć się, czy Don zapuszkował niewinnego.
9

Sniper Zero

15 kwietnia 2005

Ken Sanzel

J. Miller Tobin

1,09
Snajper zabija człowieka. W krótkim czasie powstaje wiele jego naśladowców. Charlie i FBI próbują znaleźć Snajpera Zero, od którego to wszystko się zaczęło.
10

Dirty Bomb

22 kwietnia 2005

Andrew Dettman

Paris Barclay

1,10
Charlie wraz ze swoim przyjacielem Larrym i ojcem Alanem próbują rozwiązać zagadkę dotyczącą porwania ciężarówki z odpadami radioaktywnymi.
11

Sacrifice

29 kwietnia 2005

Ken Sanzel

Paul Holahan

1,11
Zostaje zamordowany naukowiec pracujący dla dużej firmy, zajmujący się astronomią. W jego komputerze znaleziono statystyki bejsbola, jednak znajomi nie zauważyli wcześniej, żeby się nim interesował.
12

Noisy Edge

6 maja 2005

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

J. Miller Tobin

1,12
Nad miastem pojawia się niezidentyfikowany obiekt latający i nagle znika. Charlie próbuje się dowiedzieć, czy to sprawka terrorystów.
13

Man Hunt

13 maja 2005

Andrew Dettman

Martha Mitchell

1,13
Ciężarówka z więźniami ulega wypadkowi, dzięki któremu ucieka dwóch zatrzymanych. Okazuje się, że wypadek był zaplanowany, a jeden ze zbiegłych chce kogoś zabić. Don, jego kolega z dawnej pracy – Billi Cooper oraz Charlie próbują znaleźć sprawcę jak najszybciej.
Sezon 2 (2005–2006)

N/o     Tytuł     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
14

Judgment Call

23 września 2005

Ken Sanzel

Alex Zakrzewski

2,01
Don i Charlie prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa żony sędziego, która została zastrzelona w garażu. Nie wiadomo czy to kobieta była zamierzonym celem, a nie jej mąż, który niegdyś prowadził przesłuchanie w sprawie kary śmierci, dotyczącej przywódcy gangu. Wraz z rozwojem akcji, Don nawiązuje kontakt z prokuratorem, którego życie także może być w niebezpieczeństwie.
15

Better or Worse

30 września 2005

Andrew Dettman

J. Miller Tobin

2,02
Ekipa Dona zostaje wezwana do sklepu jubilerskiego w Beverly Hills, w którym kobieta próbowała ukraść diamenty, jednak została postrzelona przez strażnika. Charlie pomaga FBI w śledztwie w zlokalizowaniu uprowadzonej żony i córki właściciela sklepu.
16

Obsession

7 października 2005

Robert Port

John Behring

2,03
FBI angażuje się w sprawę prześladowania popularnej piosenkarki. Do jej domu wkrada sie intruz i dopiero po tym dziewczyna informuje policję o otrzymywaniu w ostatnim czasie niepokojących ją listów. Charlie analizuje charakter pisma i ujawnia to, że owe listy zostały napisane przez dwie różne osoby. Nieopodal domu piosenkarki zostaje znaleziony martwy fotograf, który obserwował ją na zlecenie.
17

Calculated Risk

14 października 2005

J. David Harden

Bill Eagles

2,04
Na progu własnego domu ginie dyrektor finansowa dużej firmy energetycznej, która miała wkrótce składać zeznania obciążające firmę w sprawie oszustwa giełdowego. Jedynym świadkiem jest 11-letni syn ofiary. Don prosi Charliego, aby zawęził grono podejrzanych do minimum.
18

Assassin

21 października 2005

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Bobby Roth

2,05
FBI, zatrzymując człowieka, który podrabia wszelkie dokumenty, znajduje notes z szyfrem. Charlie zauważa, że to szyfr przestawieniowy zamachu. Jednak w czasie śledztwa giną świadkowie, od których Don chce wyciągnąć nowe informacje na temat zamachowca, Kondora i ofiary, Gabriela Ruiza.
19

Soft Target

4 listopada 2005

Don McGill

Andy Wolk

2,06
W czasie przeprowadzanej przez Departament Bezpieczeństwa Krajowego symulacji ataku biochemicznego w metrze, czujniki wykrywają toksyny. Jak się później okazuje, był to trujący fozgen, pochodny chloru. Don i jego agenci, z pomocą Charliego, otrzymują zadanie znalezienia winnego i nie dopuszczenia do kolejnych zamachów.
20

Convergence

11 listopada 2005

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Dennis Smith

2,07
Podczas napadu na dom ginie jego właściciel. FBI prowadzi śledztwo w sprawie powiązania tego morderstwa z serią kradzieży dokonanych na terenie ekskluzywnej okolicy. W tym samym czasie, Uniwersytet, w którym wykłada Charlie, odwiedza jego były znajomy ze studiów. Charlie jednak nie pała do niego sympatią, gdyż ten podważa jego teorie i zawsze go krytykuje.
21

In Plain Sight

18 listopada 2005

Julie Hebert

J.Miller Tobin

2,08
Megan czuje się odpowiedzialna za śmierć agenta, do której doszło w trakcie eksplozji. Kiedy bossowi udaje się uciec pomimo akcji policyjnej, po przeszukaniu mieszkania i zawartości komputera, okazuje się, że może on być zamieszany w dziecięcą pornografię. Charlie wyrusza na osobistą krucjatę, po tym jak dziewczynka ze zdjęcia znalezionego w komputerze przypomina mu dziecko, które znał i podejrzewał, że mogło być molestowane.
22

Toxin

25 listopada 2005

Ken Sanzel

Jefery Levy

2,09
W wyniku zatrucia czworo ludzi było bliskich śmierci. Don dowiaduje się, że ktoś manipuluje lekarstwami, niewymagającymi recepty. Po publikacji manifestu w lokalnej gazecie przez sprawdzę manipulacji, Don nabiera podejrzeń, że może być byłym pracownikiem firmy produkującej lek.
23

Bones of Contention

9 grudnia 2005

Christos Gage
Ruth Fletcher

Jeannot Szwarc

2,10
Zabito panią naukowiec specjalizującą się w sztuce rdzennych Amerykanów. Ostatnią rzeczą, którą się zajmowała, było datowanie czaszki sprzed 10 tysięcy lat, znalezionej na Indiańskiej ziemi, która mogła potwierdzić, iż ta ziemia, kiedyś należała do innych ludów.
24

Scorched

16 grudnia 2005

Sean Crouch

Norberto Barba

2,11
Ktoś podpala salon samochodowy. W pożarze ginie sprzedawca. Znak należący do zaangażowanej grupy ekologów zostało napisane sprayem na miejscu zbrodni, ale grupa nie przyznaje się do udziału w zdarzeniu. Don musi wyjaśnić, kto jest odpowiedzialny za tę sprawę. Charlie zostaje wezwany do pomocy przy ustalaniu wzorca, który można by było zastosować przy okazji kolejnych pożarów.
25

The OG

6 stycznia 2006

Andrew Dettman

Rod Holcomb

2,12
Don i jego grupa zostają wezwani na miejsce, gdzie zostaje zamordowany jeden z członków gangu z LA, tajny agent policji. FBI prowadzi śledztwo, ale musi uważać, aby nie ujawnić tożsamości tajnego agenta. Don musi znaleźć jego zabójcę wśród członków konkurencyjnego gangu.
26

Double Down

13 stycznia 2006

Don McGill

Alex Zakrzewski

2,13
Na parkingu przy klubie pokera, zostaje zastrzelony student. FBI zostaje wezwane na miejsce zbrodni. Przy pomocy Lary’ego oraz jego niechlubnej karcianej przeszłości, Don i jego agenci muszą rozwiązać karcianą intrygę, w którą wmieszani zostali studenci – ich życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.
27

Harvest

27 stycznia 2006

J. David Harden

John Behring

2,14
W piwnicy hotelu znajdującego się na przedmieściach, zostaje znaleziona nastoletnia Azjatka. Wszystko wskazuje na to, że była torturowana. W śledztwie zostaje ujawnione, że dziewczyna i trzy inne zaginione kobiety są ofiarami handlarzy narządami. Amita pomaga FBI w nawiązaniu kontaktu z dziewczyną.
28

The Running Man

3 lutego 2006

Ken Sanzel

Terrence O’Hara

2,15
Kiedy syntezator DNA wyposażony w możliwość przygotowania szczepów chorób na specjalne zamówienia zostaje skradziony z kampusu, na którym wykłada Charlie, Don obawia się, że złodziejami mogą okazać się terroryści pracujący nad zaawansowanym programem broni biologicznej. Don jest przekonany, że jest to robota pracownika uniwersyteckiego.
29

Protest

3 marca 2006

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Dennis Smith

2,16
FBI prowadzi śledztwo w sprawie wybuchu bomby. Sprawa jest łudzącą podobna do wydarzenia z lat 70, którego sprawcą był działacz antywojenny. W wyniku sabotażu zginęło wówczas dwoje ludzi. Emerytowany agent Thomas Larson, który pracował nad tamtą sprawą, wraca do pracy. Kwestionuje lojalność Dona.
30

Mind Games

10 marca 2006

Andrew Dettman

Peter Markle

2,17
Don wraz z zespołem prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania trzech kobiet, których ciała zostały znalezione na odludziu. Don dowiaduje się, że medium Samuel Kraft skierował grupę dochodzeniową na miejsce zbrodni. Oferuje on pomoc agentom FBI, ale Charlie postanawia udowodnić, że mężczyzna jest zwykłym oszustem.
31

All’s Fair

31 marca 2006

Julie Hébert

Rob Morrow

2,18
Zamordowano Irakijkę, która realizowała dokument promujący prawa islamskich kobiet. Don, przy pomocy kuzynki zabitej oraz jej męża, odkrywa sprawy łączące ofiarę z Saddamem Husajnem. Tymczasem Charlie odnawia znajomość z byłą dziewczyną, która przyjechała w odwiedziny w trakcie tournée promującego jej książki.
32

Dark Matter

7 kwietnia 2006

Don McGill

Peter Ellis

2,19
W szkole dochodzi do strzelaniny. Ginie kilkoro uczniów. Początkowo FBI ustala, iż było dwóch strzelców, uczniów także tej szkoły. Charlie sprawdzając równanie w praktyce, dowodzi, że strzelców było trzech.
33

Guns and Roses

21 kwietnia 2006

Robert Port
Mark Llewellyn

Stephen Gyllenhaal

2,20
Zostaje zabita policjantka, była dziewczyna Dona. Jednak do końca nie jest jasne czy jest to zabójstwo, czy samobójstwo. Don chce przy pomocy Charliego i bliskich dziewczyny udowodnić, że do jej śmierci ktoś się przyczynił.
34

Rampage

28 kwietnia 2006

Ken Sanzel

J. Miller Tobin

2,21
Siedziba FBI zostaje zaatakowana przez przykładnego ojca rodziny i w czasie tego zamieszania ginie aktualnie przesłuchiwany podejrzany. Charlie, przebywający w tym czasie na miejscu zdarzenia, niechętnie wraca, by pomóc Donowi odkryć dlaczego doszło do ataku i kto tak naprawdę za nim stoi.
35

Backscatter

5 maja 2006

Nicolas Falacci
Cheryl Heuton

Bill Eagles

2,22
Don prowadzi śledztwo dotyczące kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Okazuje się, że za wszystkim stoi rosyjska mafia, która próbuje wystraszyć Dona, grożąc jego rodzinie. Charlie jednak odkrywa prawdziwy motyw takiego działania.
36

Undercurrents

12 maja 2006

J. David Harden

J. Miller Tobin

2,23
Woda wyrzuca na plażę ciała czterech Azjatek. Jedna z nich była dziennikarką, która chciała opisać przemyt kobiet do USA. Okazuje się też, że jedna z kobiet była nosicielką wirusa ptasiej grypy. Charlie próbuje pomóc Donowi odnaleźć zaginiony kontener i resztę przewożonych dziewczyn oraz powstrzymać możliwą epidemię.
37

Hot Shot

19 maja 2006

Barry Schindel

John Behring

2,24
Don rozwiązuje sprawę seryjnego mordercy, który pozoruje samobójstwa przez przedawkowanie. Charlie pomaga ustalić co łączyło kobiety oraz kiedy i w jakich okolicznościach spotkały zabójcę.

Sezon 3 (2006–2007)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln)     Data premiery w ABC     Produkcja
kod
38     1     ” Spree (Part 1) ”     John Behring     Ken Sanzel     11,35 [1]     22 września 2006     301

Don jest na trop przestępczej pary składającej się z 30 lat starego nauczyciela i ucznia 17 lat, którzy są popełnienie zbrodni w całym kraju. Charlie i Amita zmienia się relacje i Alan postanawia się wyprowadzić. Epizod kończy się cliffhanger z Crystal Hoyle, 30-letni nauczyciel, biorąc zakładników Megan.
Matematyka używane: krzywe Pursuit i geodezyjno Kula
39     2     ” Dwie Siostry (część 2) ”     Alex Zakrzewski     Ken Sanzel     10,69 [2]     29 września 2006     302

Kontynuacja “Spree”
Matematyka używane: Polar spirale i równań parametrycznych
40     3     ” Pochodzenie ”     David Von Ancken     Don McGill     11,07 [3]     06 października 2006     303

Słynny zrabowane przez nazistów obraz został skradziony z muzeum i związanego powierzchni morderstwa.
Matematyka używane: liniowe równania diofantycznych , curvelet analizy , craquelure i analizy dyskryminacyjnej
41     4     “Kret”     Stephen Gyllenhaal     Robert Port     10,89 [4]     13 października 2006     304

Śmierć chińskiego tłumacza prowadzi Don i jego zespół do zbadania ewentualnego kreta od wewnątrz Departamentu Sprawiedliwości . Colby pokrywa do informacji na temat przypadku Dona dla przyjaciela ( Shawn Hatosy’ego ). Charlie jest zdenerwowany, gdy Larry publikuje dokument bez jego pomocy.
Matematyka używane: Steady algorytmu Motion , cykloidalna Curtate , symetria i kombinatoryka
42     5     “Traffic”     J. Miller Tobin     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     11,95 [5]     20 października 2006     305

Seria brutalnych ataków autostradowych, które wydają się być przypadkowe puzzle Don i jego zespół.
Matematyka używane: losowość , równań różniczkowych cząstkowych i przepływ ruchu
43     6     “Longshot”     John Behring     J. David Harden     11,09 [6]     27 października 2006     306

Zespół bada śmierć człowieka uzbrojonego w zaawansowanej analizy statystycznej, które mogą zidentyfikować zwycięskiego konia na torze.
Matematyka używane: Prawdopodobieństwo , arbitraż bukmacherskie i eksploracji danych
44     7     “Blackout”     Scott Lautanen     Andrew Dettman     11,08 [7]     03 listopada 2006     307

Po ataku na elektrownię która pozostawiła części Los Angeles w ciemności, zespół musi znaleźć napastnika prawdziwy cel.
Matematyka używane: teorii mnogości , środek masy , szeregu harmonicznego , grafu skierowanego , analizy przepływu obciążenia i Dantzig-Wolfe rozkładu
45     8     “Krótka piłka”     Fred Keller     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     11,76 [8]     10 listopada 2006     308

Minor piłkarz ligi zostaje znaleziony martwy z nadużywania sterydów, prowadząc badaczy do niezwykłego łańcucha podejrzanych.
Matematyka używane: Sabermetrics i Shiryaev-Roberts zmiana punktu analiza
46     9     “Nie tracić”     J. Miller Tobin     Julie Hébert     10,73 [9]     17 listopada 2006     309

Tajemnicze klastry raka znajdują się na wielu szkołach podstawowych, których place zabaw były wybrukowane tej samej firmy. Nowy administrator Cal-Sci denerwuje Charliego i jego kolegów, podczas gdy Alan datuje ją.
Matematyka używane: równanie przepływu wód podziemnych , klastry raka , tomografii sejsmicznej i Kac-Moody algebra
47     10     “Brutus”     Oz Scott     Ken Sanzel     11,73 [10]     24 listopada 2006     310

California State Senator i psychiatra, nie mają wiele wspólnego z innymi, z wyjątkiem jednej rzeczy … obaj włączyć się martwe na zegarek Dona. Choć okoliczności ich śmierci są różne, Don uważa, że ​​te dwa morderstwa są ze sobą powiązane, i stara się udowodnić swoją przeczucie prawo. Co odnajduje może rozjaśni głęboki sekret rząd ukrywał przez lata.
Matematyka używane: przepływu sieci , teorii sieci , sad Euklidesa i teorii wyboru docelowego
48     11     ” Język Zabójca ”     Chris Hartwill     Don McGill     11,23 [11]     15 grudnia 2006     311

Don i Charlie śledzić mordercę, który zamordował kilka drapieżników seksualnych. Drapieżniki skorzystał z nastolatek poznanych na czatach. Tymczasem Larry jest gotowy, aby rozpocząć przygodę z NASA.
Matematyka używane: statystyczna analiza tekstu i analizy składowych głównych
49     12     ” Dziewięć Wives ”     Julie Hébert     Julie Hébert     12,35 [12]     05 stycznia 2007     312

Don, Charlie, i poszukiwanie zespołu na poligamistą który jest na Dziesięciu FBI najczęściej listy poszukiwanych do gwałtu i morderstwa.
Matematyka używane: loty Levy , współczynników inbredu i łańcuchy pokrewieństwa
50     13     “Finders Keepers”     Colin Bucksey     Andrew Dettman     11,58 [13]     12 stycznia 2007     313

Po niezwykle drogich umywalek jacht w trakcie wyścigu, Charlie kładzie się między młotem a kowadłem, kiedy Don i NSA potrzebujemy jego pomocy w tej sprawie.
Matematyka używane: dynamika płynów , ograniczenie i optymalizacja
51     14     “Take Out”     Leslie Libman     Sean Crouch     10,91 [14]     02 lutego 2007     314

Gdy dwóch policjantów ginie podczas jedzenia kolacji out, Charlie próbuje dowiedzieć się, gdzie zabójcy uderzy następny. Dona przełożeni go zobaczyć Dział kurczyć.
Matematyka używane: Outliers i eksploracji danych
52     15     “End of Watch”     Michael Watkins     Port & Mark Robert Llewellyn     11,23 [15]     09 lutego 2007     315

Don i zespół ponownie zimną przypadek kiedy odznaka policja pojawia się w budowie. Kiedy Charlie dołącza do śledztwa, próbują wyśledzić właściciela znaczek, oficer, który zaginął 17 lat. Tymczasem Alan jest informowany, że on jest pozwany.
Matematyka używane: Mapowanie pokosu Laser i mechanika kwantowa
53     16     “Contenders”     Alex Zakrzewski     J. David Harden     10,69 [16]     16 lutego 2007     316

Jeden z najbliższych przyjaciół Dawida podważa po człowiek umiera podczas mieszanych sztuk walki sparingowych mecz. Gdy okazuje się, nie jest to pierwszy raz takie zdarzenie nastąpiło, sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Charlie jest zajęty praktykujących co niewiele wie na temat pokera, aby mógł wziąć miejsce Larry’ego w turnieju.
Matematyka używane: Algorytm Kruskala jest i sieci przepływu
54     17     “One Hour”     J. Miller Tobin     Ken Sanzel     11,02 [17]     23 lutego 2007     317

Don mówi do swojego terapeuty ponownie, a gdy go nie ma, rasy zespołu znaleźć jedenaście chłopca przetrzymywany na 3 miliony dolarów okupu.
Matematyka używane: “cake-cięcia” algorytmu , labirynt logiczne i diagram stanu
55     18     ” Demokracja ”     Steve Boyum     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     10,29 [18]     09 marca 2007     318

Kilka morderstw okolicy wydaje się być związany z nadużyciami wyborców. Don, Charlie, a zespół musi odnaleźć zabójców zanim uderzą ponownie.
Matematyka używane: statystyka, teoria prawdopodobieństwa , metadanych i organizacyjnych teoria
56     19     “Puszka Pandory”     Dennis Smith     Andrew Black     10,74 [19]     30 marca 2007     319

Kiedy odrzutowiec rozbija się w środku lasu, Charlie podejrzewa, że ​​jest więcej do katastrofy niż spotyka oko.
Matematyka używane: Ito-Stratonovich dryf całki i wavelet dekonwolucji
57     20     “Burn Rate”     Frederick K. Keller     Don McGill     10,93 [20]     6 kwietnia 2007     320

Don i Charlie polowanie na seryjnego zamachowca literą i nie zgadzają się, czy element podejrzany, profesor fizyki pracuje jako konsultant w sprawie materiałów wybuchowych dla Departamentu Obrony, który wymykał przekonanie kiedyś, jest odpowiedzialny za najnowszą morderstwa.
Matematyka używane: eksplozje , zmiany paradygmatu , spójność i odstających
58     21     ” The Art of Reckoning ”     John Behring     Juile Hébert     10,15 [21]     27 kwietnia 2007     321

Kiedy dawny zabójca mob w celi śmierci nagle ma przemiany serca i zgadza się przyznać do swoich zbrodni, Don ma nieswojo na temat całej sprawy. Larry wraca z misji NASA.
Matematyka używane: Probability Theory i wet za wet
59     22     “Under Pressure”     J. Miller Tobin     Andrew Dettman     9,51 [22]     04 maja 2007     322

Don, Charlie i zespół podjąć nieznanych terrorystów, którzy mogą używać gazu nerwowego podważać zaopatrzenie miasta w wodę.
Matematyka używane: analizy sieci społecznościowe
60     23     “Money For Nothing”     Stephen Gyllenhaal     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     10,03 [23]     11 maja 2007     323

50.000.000 dolarów dolarów w medycznej ulgi jest skradziony. Ktoś inny niż FBI chce odzyskać przesyłkę. Don i zespół znaleźć się przeciwstawia blackmarketeers w wyścigu na dostawy.
Matematyka używane: Algorytm zachłanny i algorytm Dijkstry
61     24     ” Lista Janus ”     John Behring     Robert Port & Ken Sanzel     10,18 [24]     18 maja 2007     324

W obliczu śmiertelnego patowa z tajemniczym, bombowiec jeszcze genialny, Don i Charlie odkrywa, że ​​został otruty, aby utrzymać go z odsłaniając tajemnicę.
Matematyka używane: Merkle-Hellman , Pszenica i problem Szachownicy , międzystrefowych szachownicy , szyfr substytucyjnej , szyfr Bacona , problemu plecakowego i siła Lorentza

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4 (2007–2008)

N/o     Tytuł     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
62

Trust Metric

28 września 2007

Ken Sanzel

Tony Scott

4,01
Colby jest w więzieniu z zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin, tam podczas rozmowy z agentem dostaje od niego klucz do kajdanek. Colby i jego kolega Dwayne Carter – również chiński szpieg – udają się konwojem do innego więzienia. Podczas przejazdu konwój zostaje zaatakowany, a więźniom udaje się zbiec. W związku z ucieczką Don i jego zespół podejmują śledztwo. Colby dzwoni do Charliego i Dona. Podczas rozmowy mówi Donowi, że był potrójnym szpiegiem pracującym z Michaelem Kirklandem z wydziału kontrwywiadu FBI, jednak nie może się teraz z nim skontaktować. Megan i David odnajdują zabitego i torturowanego Kirklanda, więc nie są w stanie potwierdzić prawdziwości wersji Colby’ego. Zbiegowie dostają się na chiński statek. Agent który torturował Kirklanda jest na statku i wie, że Colby jest potrójnym agentem. Torturując Colby’ego próbuje się dowiedzieć jakie informacje na jego temat ma FBI. Zespół Dona przy pomocy Charliego ustalają, że Carter będzie chciał uciec do Chin statkiem. Na podstawie zdjęć satelitarnych ustalają który to statek. Drużyna Dona postanawia zaufać Colby’emu i wraz z zespołem SWAT dostają się na statek ratując Colby’ego przed zabiciem.

Użycie matematyki: Heurystyka
63

Hollywood Homicide

5 października 2007

Andy Dettmann

Alexander Zakrzewski

4,02
Na początku odcinka pojawia się film wideo pokazujący martwą młodą kobietę znalezioną w wannie – ofiarę tytułowego zabójstwa w Hollywood. Drużyna Dona ma za zadanie wykryć sprawcę zbrodni. Podczas śledztwa okazuje się, że ofiara jak i inna młoda kobieta poddały się operacjom plastyczny mającym na celu sprawienie, że staną się podobne – jak bliźniaczki. Colby wyzdrowiał po torturach i zostaje tymczasowo przypisany do zespołu Dona. David nie może mu wybaczyć, że okłamywał go przez 2 lata wspólnej służby. Zabójca młodej kobiety zostaje wykryty i aresztowany. Pod koniec odcinak don przekazuje Colby’emu list od dyrektora Biura i mówi mi, że pewnie będzie mógł wybrać miejsce gdzie chce pracować.

Użycie matematyki: Prawo Snelliusa, Prawo Archimedesa, Teoria gier
64

Velocity

12 października 2007

Cheryl Heuton
Nicolas Falacci

Fred Keller

4,03
W czasie rajdów ulicznych samochód wpada do kawiarenki, drużyna FBI podejrzewa, że to mógł nie być wypadek. Colby w liście o którym mowa w poprzednim odcinku, otrzymuje ofertę świetnej posady w Waszyngtonie, jednak ją odrzuca i postanawia zostać w zespole Dona.
Użycie matematyki: Moment pędu, Siła dośrodkowa, Prawa zachowania, Zasady dynamiki Newtona
65

Thirteen

19 października 2007

Don McGill

Ralph Hemecker

4,04
Don i Charlie wraz z drużyną próbują powstrzymać seryjnego mordercę, który ma obsesje dotycząca postaci biblijnych. Gdy już wydaje się, że zatrzymano właściwą osobę, osoba ta zostaje zabita przez snajpera. Podobnie dzieje się po zatrzymaniu drugiego podejrzanego. Tożsamość snajpera zostaje odkryta, jednak nie udaje się jego złapać.
Użycie matematyki: Ciąg Fibonacciego, Numerologia
66

Robin Hood

26 października 2007

Robert Port

J. Miller Tobin

4,05
Ktoś okradł skrytki w prywatnym banku. Właściciele skrytek mają wiele do ukrycia, dlatego ani bank ani oni nie współpracują z FBI. Skradzione zostają rzeczy mające znaczną wartość lecz pochodzące z przestępstwa np. 2 kg heroiny, kradziona zabytkowa waza. W trakcie śledztwa okazuje się, że skradzione z banku kosztowności są spieniężane, a uzyskane środki przekazywane na rzecz organizacji charytatywnych.
Użycie matematyki: Trajektoria
67

In Security

2 listopada 2007

Sean Crouch

Stephen Gyllenhaal

4,06
Ginie świadek koronny. Wcześniej kobieta była na kolacji z Donem. Don uważa, że naprowadził mordercę na jej trop. Charlie postanawia udowodnić, że jego brat nie jest za to odpowiedzialny. Charlie podpisuje pierwsze egzemplarze swojej książki.
Użycie matematyki: Regresja
68

Primacy

9 listopada 2007

Julie Hebert

Chris Hartwill

4,07
Znaleziono zwłoki mężczyzny. To zastępca prokuratora z Kansas i gracz RPG. Zespół musi zagłębić się w świat internetowych gier RPG. Charlie udziela wywiadu na temat książki. Prosi Amitę, by z nim zamieszkała, ale najpierw bohaterowie muszą doprowadzić do końca sprawę, w której powiązany z internetową grą zabójca uważa Amitę za przeciwniczkę. Życie Amity jest zagrożone.
Użycie matematyki: Algorytm genetyczny
69

Tabu

16 listopada 2007

Sekou Hamilton

Alex Zakrzewski

4,08
Córka bogatego biznesmena zostaje porwana z dyskoteki przez grupę osób wyposażonych w broń automatyczną. Porywacze żądają okupu. Negocjacje zostają zerwane. Okazuje się, że porwana jest przywódczynią porywaczy i sama zaplanowała swoje porwanie. Ci sami porywacze porywają biznesmena. Drużyna dona z pomocą Charliego i Amity namierza porywaczy i odbija biznesmena zabijając jednego z porywaczy i raniąc córkę biznesmena. Liz oddaje Donowi klucz od jego mieszkania, wygląda to na koniec ich związku.

Użycie matematyki: Przeszukiwanie tabu, Algorytm min-max
70

Graphic

23 listopada 2007

Cheryl Heuton
Nicolas Falacci

John Behring

4,09
Zjazd twórców komiksów zamienia się w miejsce zbrodni. Jeden z wystawców zostaje okradziony z cennego egzemplarza rzadkiego komiksu. Podczas napadu ginie ochroniarz. Po pewnym czasie ktoś sprzedaje skradziony komiks. Jak się okazuje robi to kilkanaście razy i wszystkie egzemplarze są podróbkami. W trakcie pościgu za podejrzanym Don zostaje obezwładniony. Napastnik chce go zastrzelić jednak David ratuje Dona. Zostaje zorganizowana aukcja na której zostają wystawione wszystkie fałszywe egzemplarze. Charlie podejrzewa, że jeden z egzemplarzy będzie oryginalnym. Jego przeczucie sprawdza się. Dziennikarz pisze artykuł o Charlim, rozmawia też z jego bliskimi.
Użycie matematyki: Wymiar podobieństwa
71

Chinese Box

14 grudnia 2007

Ken Sanzel

Dennis Smith

4,10
Megan i David wybierają się na miasto kupić śniadanie, gdy są na parterze, do budynku wdziera się napastnik. Jeden z pracowników FBI zostaje przez niego postrzelony. Napastnik bierze w windzie zakładniczkę. David doprowadza do sytuacji w której zakładniczka zostaje zwolniona, a on i napastnik zostają w windzie. Oboje są uzbrojeni w pistolety i celują w siebie. Don wraz z resztą zespołu próbują uwolnić Davida. Napastnik nie chce negocjować i utrzymywać kontaktu. Pozostaje więc rozwiązanie siłowe. Pierwsza próba odbicia nie powiodła się. Obmyślany jest kolejny plan. Napastnik uważa, że był cały czas obserwowani przez FBI i to doprowadziło go do ataku. W końcu agresor poddaje się i zostaje aresztowany.
Użycie matematyki: Chiński pokój, Analiza skupień
72

Breaking Point

11 stycznia 2008

Andrew Dettman

Craig Ross, Jr.

4,11
Don wraz z drużyną poszukują zaginionej reporterki. Charlie udziela wywiadu podczas którego mówi o tej sprawie, sprowadza to na niego złość Dona. Z tego powodu Charlie wychodzi z domu i jedzie do Cal-Sci, w czasie drogi jest śledzony przez osoby jadące pickupem. Podczas kolejnej podróży jest ponownie śledzony przez ten sam samochód. Zostaje zepchnięty z drogi i ktoś próbuje go zastrzelić. Okazuje się, że ten sam pickup był w miejscu w którym ostatni raz widziano zaginioną dziennikarkę. Colby przy magazynie wynajmowanym przez dziennikarkę zauważa ludzi zabierających rzeczy. Wywiązuje się strzelanina. Ginie jeden z napastników, drugi zostaje postrzelony. Zostają znalezione sporządzone przez zaginioną notatki. Zawierają one ciągi liczb. Charlie ustala, że są to informacje na temat nieuczciwego wykupu budynków przez jednego z developerów. Zaginiona zostaje odnaleziona, a developer aresztowany.
Użycie matematyki: Regresja
73

Power

18 stycznia 2008

Julie Hébert

Julie Hébert

4,12
W mieście grasuje gwałciciel w mundurze policjanta. Zespół Dona zajmuje się sprawą. Dwie z ofiar w wyniku gwałtu zostały zarażone rzadko spotykanym szczepem rzeżączki. Dzięki tym informacją i pomocy Charliego śledztwo posuwa się do przodu i sprawca zostaje wykryty. Podczas próby zatrzymania w samochodzie ma już kolejna ofiarę i podejmuje się ucieczki. Wywiązuje się pościg, a później strzelanina jedna gwałciciel zostaje zatrzymany, a niedoszłej ofierze nic się nie dziej.
Użycie matematyki: Teoria mnogości, Diagram Venna
74

Black Swan

4 kwietnia 2008

Ken Sanzel

John Behring

4,13
Ludzie Dona wraz z zespołem SWAT likwidują wytwórnię amfetaminy i aresztują ludzi w niej pracujących. Przy okazji zostaje aresztowany mężczyzna znajdujący się, który zaczął uciekać. W samochodzie zatrzymanego odnaleziono kilka sztuk broni, kajdanki, materiał dźwiękochłonny, natomiast on sam okazuje się być członkiem organizacji terrorystycznej. Colby i David obserwując samochód podejrzanego odnajdują dwóch jego wspólników i ich kryjówkę. Prowadzą jej obserwację. Colby instaluje podsłuch. Podczas tej operacji okazuje się, że w obserwowanych domu jest jeszcze trzeci mężczyzna który nigdy nie wychodził z domu. Don dochodzi do wniosku, że podejrzani wytwarzają bomby i decyduje o podjęciu akcji mającej na celu ich aresztowanie. Zanim zespól przybywa na miejsce Colby i David z podsłuchu dowiadują się, że podejrzani biorą broń i przygotowują się do opuszczenia kryjówki, aby zapobiec ucieczce muszą wkroczyć do akcji. Wywiązuje się strzelanina, jeden z podejrzanych zostaje zastrzelony, inny ucieka, a ostatni ginie w wyniku wybuchu. Zbieg wraz z bombami udaje się do banku, jednak donowi i Megan udaje się nakłonić go do poddania.
Użycie matematyki: Algorytm Floyda-Warshalla, Diagram Woronoja
75

Checkmate

11 kwietnia 2008

Robert Port

Stephen Gyllenhaal

4,14
Dwóch świadków w sprawie przeciwko “J-Light” – szefowi gangu, mających zeznawać w tym samym procesie zostało zabitych. David i Colby jadą odebrać trzeciego. Wywiązuje się strzelanina podczas której zabijają osobę chcącą zabić ich świadka. Charlie idzie na dwudniowy trening do FBI. Don spotyka Robin dawną przyjaciółkę, prokurator. J-Light kieruje swoim gangiem pomimo pobytu w więzieniu. Prawie co tydzień odwiedza go chłopak o imieniu Levi. David podczas rozmowy z Levim dowiaduje się, że chodzi on do J-Lighta na lekcje szachów. Amita i Lary ustalają, że Robin była osobą która prosiła o najważniejsze informacje na temat zabitych świadków. Don podejrzewa, że to ona była źródłem wycieku informacji, które umożliwiły zabicie świadków. Okazuje się jednak, że serwisantka jej komputera wykradała z niego informacje o świadkach. Don odkrywa, że Robin ma być kolejnym celem zabójcy. David uczy się grać w szachy i ponownie spotyka się z Levin aby z nim zagrać i dowiedzieć się czegoś nowego w sprawie, przegląda jego notes – są w nim tylko informacje o ruchach. David nabiera jednak podejrzeń, że J-Light przekazuje Leviemu instrukcje zakodowane pod postacią ruchów. Amita i Lary podejmują się zbadania tej sprawy. Zabójczyni przychodzi po Robin, jednak Don ją ratuje. Amita i Lary odszyfrowują ostatni rozkaz J-Lighta. Jest to zlecenie zabicia Leviego. David zapobiega temu.
Użycie matematyki: Indukcja wsteczna
76

End Game

25 kwietnia 2008

Don McGill

Dennis Smith

4,15
Don i jego zespół na polowanie ex- Marine ( Sharif Atkins ) poszukiwany za morderstwo, a rodzina ex-Marine zostaje porwany.
77

Atomic No. 33

2 maja 2008

Sean Crouch

Leslie Libman

4,16
Kult jest zatruty arsenu , ale odmawia pomocy medycznej. Ich nowy przywódca stara się zmienić i inne rzeczy o swoim kościele. Gdy okaże się, że stary przywódca również zatrute Arsen, tajemnica staje się coraz głębszy.
78

Pay to Play

9 maja 2008

Andrew Dettman
Steve Cohen

Alex Zakrzewski

4,17
Raper został zabity po celebracji rzucony przez wytwórni. Megan podejmuje nieco czasu i Charlie w końcu spotyka Amita rodziców.
79

When Worlds Collide

16 maja 2008

Cheryl Heuton
Nicolas Falacci

John Behring

4,18
Dwaj Pakistańczycy zostają porwani. Phil jeden z przyjaciół Charliego zostaje aresztowany przez FBI pod zarzutem wysyłania poufnych informacji, które mogłyby wspierać terrorystów w Pakistanie. Charlie jest przekonany o jego niewinności i próbuje to udowodnić. Zespół Dona odkrywa dowody, że ofiary porwania mogły planować ataki na szkoły. David i Colby odnajdują martwe ofiary porwania. Megan odchodzi z FBI aby dokończyć doktorat i doradzać kobietom w więzieniu. Charlie wysyła resztę badań Phila do kilku uniwersytetów w Pakistanie. Traci przez to poświadczenie bezpieczeństwa, co uniemożliwia mu dalszą pracę dla FBI.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 5 (2008–2009)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln)     Data premiery w ABC     Produkcja
kod
80     1     “High ekspozycji”     Alex Zakrzewski     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     8,21 [1]     03 października 2008     501

Don i jego zespół na polowanie zabójców dwóch wspinaczy skalnych znajdujących się w posiadaniu dużej diament. Charlie postanawia powinien uzyskać jego klirens FBI ponownie i nowy agent dołącza do zespołu.
Matematyka używane: Próg perkolacji i Analiza geometryczna
81     2     “Decoy Effect”     Ralph Hemecker     Ken Sanzel     8,01 [2]     10 października 2008     502

Po kobieta zostaje zamordowana, co pojawia się jako rabunku ATM serii porwań, gwałtów i morderstw zamienia się w polowanie na przywódcę gangu. Nowa dziewczyna Nikki zgadza się maniak, i zaangażowanie Charliego prowadzi do problemów z Donem.
Matematyka używane: Decoy efekt , Halla i harmonogramowanie algorytm
82     3     “Blowback”     Dennis Smith     Robert Port     8,68 [3]     17 października 2008     503

Kiedy osiem osób, w tym dwóch LAPD policjantów, są wykonywane w kawiarni, detektyw ( DB Woodside ) dostaje do zespołu w tej sprawie, a oni odkrywają ślad szantażu, romansu i korupcji. Również McGowan ( Keith Carradine ) badanie Charlie i Don pogłębia.
Matematyka używane: modelowanie Agregacja i Ukryty model Markova
83     4     “Jack of All Trades”     Stephen Gyllenhaal     Andrew Dettmann     9,33 [4]     24 października 2008     504

Zespół Dona dołącza agent FBI Bloom ( Henry Winkler ) w śledzenia nieuchwytny oszustem. Tymczasem decyzje są ogłaszane na odprawy Charliego i FBI postępowania dyscyplinarnego za Don.
Matematyka użyte: rozmnażanie wiara
84     5     “Skanowanie Man”     Craig Ross Jr     Don McGill     10,72 [5]     31 października 2008     505

Zespół poluje załogi kradzież wysokiej klasy produkty z usługi przewozowej i oczekuje pracownika z możliwości uczony-podobnych, aby doprowadzić ich do tych z tyłu systemu.
Matematyka używane: Geographic sieci, analizy łańcucha dostaw i fraktale
85     6     “Magic Show”     John Behring     Sean Crouch     11,28 [6]     07 listopada 2008     506

Podczas gdy w dniu, David złapie znikanie w magicznym show, ale szybko staje się udział w wykonywaniu kiedy mag naprawdę znika.
Matematyka używane: projekt odzyskiwania
86     7     “Charlie nie Surf”     Emilio Estevez     Steve Hawk     9,29 [7]     14 listopada 2008     507

Jednym z Donem i Charliego przyjaciół umiera co uznaje wypadek. Nie jest przekonany, bracia zbadać sprawę.
Matematyka używane: dekonwolucji , sieć neuronowa , hiperspektralnych obrazowanie oraz site-przewidywania modelowanie
87     8     ” trzydzieści sześć godzin ”     Rod Holcomb     Julie Hébert     11,30 [8]     21 listopada 2008     508

Zespół jest wysłany w celu zbadania i pomoc w odzyskiwaniu w katastrofie kolejowej, jednak pociąg przewożącego niebezpieczne chemikalia. Podczas swojej pierwotnej metę David Krumholtz dał społeczną reklamę stwierdzającą, że odcinek nie był w rzeczywistości opiera się na podobnej katastrofy kolejowej w rejonie Kalifornii , który miał miejsce po taping, ale zanim epizod wyemitowany.
Matematyka używane: Infotaxis i rój robotyka
88     9     “Teoria spisku”     Dennis Smith     Robert Port     9,88 [9]     05 grudnia 2008     509

Bomba wybuchnie podczas spotkania wysokiego profilu i producent filmów dokumentalnych ma teorię spiskową na ten temat.
Matematyka używane: Paradoks Simpsona
89     10     “Frienemies”     Steve Boyum     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     9,18 [10]     19 grudnia 2008     510

Charlie i jego rywal Marshall Penfield wyścig z czasem, aby rozwiązać sprawę.
Matematyka używane: dynamika grupy i Three Way Pojedynek
90     11     ” Strzałka Czasu ”     Ken Sanzel     Ken Sanzel     10,14 [11]     09 stycznia 2009     511

Skazany przestępca ucieka z więzienia, w myślach o zemście. Don musi stawić czoła swojej przeszłości i zwrócić się do swoich nowo odnalezionym przekonań religijnych.
Matematyka używane: Ukryty Markov Model , Demon Maxwella i algorytm Viterbiego
91     12     “Jacked”     Stephen Gyllenhaal     Don McGill     11,02 [12]     16 stycznia 2009     512

Kiedy 18 turystów na magistrali są zakładnikami, zespół ma tylko cztery godziny, aby zatrzymać porywaczy.
Matematyka używane: Przedstawienie i Inverse teorii gier
92     13     “Trouble In Chinatown”     Julie Hébert     Peter MacNicol     10,96 [13]     23 stycznia 2009     513

Tajny agent znika, kierujący zespołem FBI głąb czarnego rynku w Chinatown. FBI dostaje pomoc od powracającego psychicznym Simona Kraft ( John Glover ).
Matematyka wykorzystane: cyfrowe przetwarzanie sygnału oraz lot Lévy
93     14     “Sneakerhead”     Emilio Estevez     Aaron Rahsaan Thomas     10,30 [14]     06 lutego 2009     514

Kiedy parę cennych trampki kradzieży ze skarbca obcego ambasadora, zespół sięga do świata zbieranie sneaker.
Matematyka używane: Pinball
94     15     “Trip Guilt”     Gwyneth Horder-Payton     Mary Leah Sutton     9,10 [15]     13 lutego 2009     515

Kiedy Robin pozornie kuloodporny sprawa zawiedzie i niebezpieczne przemytnik broni jest zwolniony, zespół bada możliwość jury manipulacją.
Matematyka używane: Prawdopodobieństwo , Mersenne Twister , naukowe wybór jury i społeczny potencjał sieci
95     16     “Cover Me”     Rob Morrow     Andrew Dettmann     9,62 [16]     27 lutego 2009     516

Liz działa pod przykrywką, aby podjąć nową nielegalne narkotyki z ulic po Charlie przewiduje to będzie kolejny przebój trafić na rynek narkotyków. David jest przypisany jest jej przewodnik i martwi się, gdy zmienia się z jego planem i umieszcza jej zaufanie kolegi agenta tajnej, który może być uzależniony od siebie.
Matematyka używane: Supply & Demand Theory
96     17     “Pierwsze prawo”     Steve Boyum     Sean Crouch     10,12 [17]     06 marca 2009     517

Zespół FBI bada śmierć wizjonera naukowiec Daniel Robertson, główny podejrzany jest projekt Robertsona komputer, Baley. Charlie rozważa kuszącą ofertę pracy.
Matematyka używane: Test Turinga
97     18     “00:01”     Ralph Helmecker     Robert Port     9,51 [18]     13 marca 2009     518

Zespół FBI wpada wyśledzić dowody, które mogłyby uratować szefa mafii z kary śmierci; nowych informacji, które mogłyby w zwalnia go, pozostawiając drużynę tylko z godziny spływać nowy trop.
Matematyka używane: Załamanie światła i Analiza Voice
98     19     “Rites zwierzęce”     Ron Garcia     Julie Hébert     9,80 [19]     10 kwietnia 2009     519
Dochodzenie w sprawie śmierci profesora Cal-Sci naraża możliwe linki do ekstremistów praw zwierząt.
99     20     ” Fifth Man ”     Ken Sanzel     Don McGill     8,82 [20]     24 kwietnia 2009     520
Coś idzie strasznie źle, gdy Don zostaje ranny w trakcie dochodzenia. Charlie i Alan mają umieścić rzeczy w perspektywie, gdy myśl o ewentualnie stracić część swojej rodziny przychodzi zmierzyć się z nimi.
100     21     ” Disturbed ”     Dennis Smith     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     9,70 [21]     01 maja 2009     521
Charlie skupia swoją uwagę na śledzenie wcześniej niewykrytych seryjnego zabójcę, by radzić sobie z jego winy przez Dona przeszywający niemal śmiertelne. Otrzymuje pomoc od naukowy Sleuth amatorskim i księgowego na emeryturze, z których każdy badawczych seryjnych morderstw jako hobby. Dochodzenie ujawnia, że ​​zabójcą może być odpowiedzialne za ponad dwa tuziny niewyjaśnionych zgonów.
101     22     “Greatest Hits”     Stephen Gyllenhaal     Andrew Dettmann     9,57 [22]     08 maja 2009     522
Zespół bada ciąg napadów na banki i wierzę, że ex-agent FBI Roger Bloom (grany przez Henry Winkler) jest odpowiedzialny za nich. Amita zostaje porwany na muszce przed Charlie w ostatniej scenie.
102     23     ” Anioły i Diabły ”     Alex Zakrzewski     Ken Sanzel     9,72 [23]     15 maja 2009     523

Kiedy Amita zostaje porwana przez przywódcę sekty z kobietami zwolenników, to zajmie Don, Charlie, cały zespół, a nawet pomocy z zewnątrz w postaci Iana Edgerton żeby ją bezpiecznie do domu. Na końcu tego odcinka, Charlie proponuje Amita.
Matematyka używane: problemu Anioł i puzzle zadziorów

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 6 (2009–2010)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln)     Data premiery w ABC     Produkcja
kod
103     1     “Wisielec”     Ken Sanzel     Ken Sanzel     8,10 [1]     25 września 2009     601

Choć Charlie czeka na odpowiedź na pytanie, wpadliśmy do Amita, Don i jego zespół starają się dopaść intencje snajpera na zabicie kogoś pod ochroną FBI.
Matematyka używane: Unexpected wiszące paradoks i Barberpole iluzja
104     2     “Friendly Fire”     Rod Holcomb     Mark Llewellyn & Robert David Port     7,85 [2]     02 października 2009     602

Dwóch członków zespołu kierowanego przez byłego mentora Dona ginie w strzelaninie z rabusiów bankowych. W rabusie odmówić przyjęcia odpowiedzialności zabójstw i Charlie odtwarza strzelaniny, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zginął. Larry nie chce brać udziału w poszukiwaniu cząstki Boga . On również kończy naukę.
Matematyka używane: triangulacji
105     3     “7 Men Out”     Alex Zakrzewski     Don McGill     7,34 [3]     09 października 2009     603

Aby znaleźć osobę, za śmiertelnym pierścieniem hazardu systemem wysokie stawki rosyjską ruletkę turniej, Don i jego zespół są wezwani w celu zbadania sprawy. Elsewhere, Don i Charlie się zaniepokojony kondycji finansowej Alan.
Matematyka używane: IP traceback
106     4     “Gdzie kredytowej Due”     Dennis Smith     Andy Dettmann     7,77 [4]     16 października 2009     604

Zespół bada kilka zgonów, które okazują się kopie wkrótce się ukazać film, natomiast Larry idzie z własnej przygody osobistego. Alan kontynuuje poszukiwania pracy.
Matematyka używane: triangulacji
107     5     “Hydra”     Ralph Hemecker     Sean Crouch     8,05 [5]     23 października 2009     605

Zespół próbuje odnaleźć córkę genetyków, którzy podejrzewają, została porwana przez niestabilną matką. Jednak stali się zaniepokojeni przypadku gdy znaleźć dowody, które sugerują, młoda dziewczyna była klonem. Tymczasem Charlie i Amita dyskutować o dzieci i Liz odkrywa mroczny sekret. Jego potwierdzone dziewczyna klon i genetyk faktycznie nie obchodzi jej zaświatów jako przedmiotu badań. W końcu zespół zabiera dziewczynę z ludzi posiadających ją genetyk w firmie i zwraca ją do matki, pomagając im uciekać z kraju.
Matematyka używane: falki , Akustyka i cięcia tort
108     6     “Dreamland”     Stephen Gyllenhaal     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     7,74 [6]     30 października 2009     606

Kobiece ciało zamienia się w wycofanej bazy lotniczej.
Matematyka używane: pola elektryczne na trzypunktowym opłat, cyklotron i Gaussa trybów laserowych
109     7     “Rynki Shadow”     Julie Hébert     Julie Hébert     8,09 [7]     06 listopada 2009     607
W celu znalezienia lorda cyberprzestępczości, zespół przeprowadza tajne żądło. Operacja jest zablokowana przez genialnego hakera, którego celem jest przejęcie internetowego czarnego rynku. Jednak jego działania umieścić go w niebezpiecznej wojny online, która może prowadzić do zabójstwa.
110     8     “Ultimatum”     Dennis Smith     Robert David Port     8,16 [8]     13 listopada 2009     608

W środku przypadku, w którym jest tropienie przestępcy odpowiedzialnego za pierścieniem heroiny wewnątrz więzienia, pełnomocnik Ian Edgerton niespodziewanie zamienia się w podejrzanego o morderstwo, gdy informator spotyka się z wiatrem martwe, wysyłając Edgerton na krawędzi, gdy podejmuje członkiem zespołu zakładnika Dona.
Matematyka używane: Pursuit-evasion , teoria gier i gry Ultimatum
111     9     “Job Con”     Ralph Hemecker     Don McGill     7,84 [9]     20 listopada 2009     609

Kiedy złodzieje trafić diament wymiany i biorą zakładników, Don i zespół znaleźć nieprawdopodobną sojusznika w skazańców John Buckley, który może pomóc zespołowi w postępowanie, jeśli wierzą, że ludzie są kopiowanie karnego strategie Buckleya.
Matematyka używane: wtrysk Packet , Man-in-the-middle, a kombinatoryczna teoria gier
112     10     “Old Soldiers”     Ken Sanzel     Steve Cohen     7,38 [10]     04 grudnia 2009     610

Agent Roger Bloom, który pracował nad sprawą Coopera, doprowadzany jest pomóc zespołowi, gdy udaremnić napad z opancerzonym samochodem pełnym Federal Reserve i odzyskać pieniądze rachunki, które są śladami powrót do niesławnej heist Cooper DB.
Matematyka używane: Ocena prawdopodobieństwa zagrożenia
113     11     “Scratch”     Stephen Gyllenhaal     Mary Leah Sutton     9,32 [11]     08 stycznia 2010     611
Zespół bada kradzieży scratch-off losów, ale stawki są podnoszone, gdy jeden z winowajców zabite w nieudanego napadu okazuje się dawny zwycięzca loterii.
114     12     “Arm in Arms”     Gwyneth Horder-Payton     Andy Dettmann     9,65 [12]     15 stycznia 2010     612

Zespół szuka utraconej przesyłki broni palnej wysokiej klasy, gdy jedna z broni jest odpowiedzialna za przypadkowych zabójstw na terenie miasta. Także Charlie i Amita zgadzam na datę ślubu podczas Don ponownie ocenia swój związek z Robin.
Matematyka używane: Odwróć trajektorii , mapowania 4D, optymalizacji kombinatorycznej i zasadę zaszufladkować
115     13     “Girl Devil”     Stephen Gyllenhaal     Julie Hébert     8,70 [13]     29 stycznia 2010     613

Zespół poszukuje seryjnego mordercy, który jest kierowanie ludzi, że domagania prostytutki. Ponadto, Colby i deal Nikki z następstwami wypadku samochodowym, gdy miał wypadek w trakcie dochodzenia.
Matematyka używane: Geo-profilowania i Scaled projekcji gradientu
116     14     “And the winner is …”     Ralph Hemecker     Gary Rieck     9,18 [14]     05 lutego 2010     614

Drużyna smak podium podczas poszukiwania klejnotów, które zostały skradzione podczas nagród audycji warte miliony. Dodatkowo, Don powraca stary przypadek, który nawiedza go i Larry wraca z jego przygody na pustyni.
Matematyka używane: Retrograde analizy i strumień Crowd dynamika
117     15     “Rosnąć Up”     Rob Morrow     Robert Port     8,10 [15]     05 marca 2010     615
Zespół bada śmierć dwóch mężczyzn, którzy byli częścią grupy przyjaciół, które zostały seksualnie przez nauczyciela, kiedy byli młodzi chłopcy.
118     16     ” Cause and Effect ”     Nicolas Falacci     Nicolas Falacci i Cheryl Heuton     8,74 [16]     12 marca 2010     616
Zespół starał się znaleźć Dona ukradł pistolet, który jest używany w serii zabójstw obywatelski. Tymczasem Charlie i Amita ożenić i Don decyduje o kierunku chce podjąć w życiu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 164 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...