Przyjaciele (Friends)

Jennifer Aniston – Rachel Green | Courteney Cox Arquette – Monica Geller | Matt LeBlanc – Joey Tribbiani | Matthew Perry – Chandler Bing | David Schwimmer – Ross Geller | Lisa Kudrow – Phoebe Buffay

przyjaciele-friend


Przyjaciele (ang. Friends) – amerykański serial komediowy o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie, w Nowym Jorku, wyświetlany w latach 1994-2004. W Polsce serial emitowany był na antenie Canal+ (premiera), a później także w stacjach Polsat, TVN i TVN 7.
Serial został wyświetlony w ponad 100 krajach. Ostatni odcinek w Stanach Zjednoczonych obejrzało 51,1 mln widzów. Podczas dziesięciu lat produkcji otrzymał 7 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu komediowego, a także Złoty Glob, dwie nagrody Stowarzyszenia Aktorów Filmowych oraz 56 innych nagród i 152 nominacje.

Produkcja
Serial został stworzony w 1993 roku przez Martę Kauffman i Davida Crane’a, do produkcji dołączył później Kevin S. Bright (Warner Bros.), i skierowany był do młodych ludzi, którzy na początku lat 90. identyfikowali się ze stylem nowoczesnej niezależności. Po wielu zmianach tytułu (Across the Hall, Six of One, Once Upon a Time in the West Village, Insomnia Café, Friends Like Us) serial zadebiutował na antenie amerykańskiej stacji NBC 22 września 1994 roku. Po zakończeniu serialu w 2004 roku, powstał spin-off Joey. Wielu fanów krytykowało NBC za stworzenie serialu jednej z postaci Przyjaciół, co odbiło się w oglądalności, która wyraźnie spadała (pierwszy odcinek zgromadził 18,6 milionów widzów, podczas gdy ostatni tylko 4 mln). Czterdzieści sześć odcinków zostało nakręconych, ale tylko trzydzieści osiem zostało wyemitowanych w Stanach Zjednoczonych. Serial został zakończony 15 maja 2006 roku.

Obsada
Jennifer Aniston – Rachel Green: wielbicielka mody, która swoją karierę zaczyna jako kelnerka w kawiarni. Później pracuje w Bloomingdale’s i u Ralpha Laurena w dziale zarządzania.
Courteney Cox Arquette – Monica Geller: pracuje w branży kulinarnej, kilkakrotnie zmienia pracę. Jej ostatnią pracą jest posada szefa kuchni w restauracji Javu.
Lisa Kudrow – Phoebe Buffay: ekscentryczna masażystka, piosenkarka i gitarzystka; gra także postać Ursuli Buffay, siostry-bliźniaczki Phoebe.
Matt LeBlanc – Joey Tribbiani: aktor, który dzięki roli dr Drake Ramoray w operze mydlanej Dni naszego życia zyskał sławę.
Matthew Perry – Chandler Bing: pracownik firmy analizującej i przetwarzającej dane statystyczne dla międzynarodowych korporacji. Jego zawód jest w serialu częstym obiektem żartu jako że nikt z pozostałych przyjaciół nie umiał powiedzieć, czym konkretnie zajmuje się Chandler.
David Schwimmer – Ross Geller: starszy brat Moniki, paleontolog pracujący w Muzeum Prehistorii, później wykładowca na New York University. Od czasów liceum zakochany w Rachel.

Opis fabuły

Sezon 1 (1994–1995)
Phoebe, Monica, Chandler, Joey i Ross spotykają się w kawiarni Central Perk. Joey i Chandler są współlokatorami, którzy mieszkają naprzeciwko Moniki, Phoebe mieszka z babcią, a Ross mieszka sam. Rachel, przyjaciółka Moniki ze szkoły średniej, wchodzi do Central Perk w sukni ślubnej zaraz po tym, jak uciekła sprzed ołtarza. Wprowadza się do Moniki i dostaje pracę jako kelnerka w Central Perk. Ross rozwodzi się z żoną, Carol, gdy uświadamia sobie ona, że jest lesbijką. Carol jest w ciąży z Rossem. Rodzi syna – Bena, którego wychowuje ze swoją kochanką Susan.
Ross był zakochany w Rachel w szkole średniej i ciągle coś do niej czuje. Stara się z nią umówić, ale Chandler i Joey zniechęcają go. W urodziny Rachel Ross wyjeżdża do Chin, a Rachel dostaje od niego w prezencie biżuterię ze sklepu z antykami. Chandler przypadkiem wyjawia Rachel, że Ross ją kocha, więc Rachel jedzie na lotnisko w dzień jego powrotu, by go przywitać. Z samolotu wychodzi on jednak z inną kobietą, Julie.

Sezon 2 (1995–1996)
Rachel nie przepada za Julie, nową dziewczyną Rossa. Pewnego wieczora po wypiciu zbyt dużej ilości wina Rachel zostawia Rossowi wiadomość, że z nimi już wszystko skończone, która wprawia Rossa w zakłopotanie. Wkrótce para całuje się, a Ross musi wybrać pomiędzy Rachel a Julie, więc tworzy listę “za” i “przeciw” dla obydwu dziewczyn. Wybiera Rachel i zrywa z Julie, ale niestety Rachel znajduje listę i odrzuca go. Wszystko zmienia się po obejrzeniu filmu z przygotowań do balu maturalnego Rachel i Moniki, kiedy Rachel nie ma z kim pójść na bal, więc Ross postanawia z nią iść, ale gdy w garniturze schodzi ze schodów widzi jak Rachel wychodzi na bal z chłopakiem, który się spóźnił. Rachel, doceniając gest Rossa, całuje go. Po pocałunku Ross i Rachel są razem.
Joey dostaje swoją życiową rolę w operze mydlanej Dni naszego życia jako dr Drake Ramoray. Zarabia na tyle dużo, że stać do na własne mieszkanie. Po wyprowadzce Joeya Chandler znajduje nowego współlokatora, Eddiego, który okazuje się wariatem. Joey udziela wywiadu, w którym twierdzi, że sam jest autorem wielu swoich serialowych kwestii, co rozwściecza scenarzystę i wkrótce jego postać zostaje uśmiercona, spadając do szybu windy. Tym samym Joey traci rolę w serialu, z powrotem wprowadza się do Chandlera i pomaga mu pozbyć się Eddiego.
Szukając swego biologicznego ojca, Phoebe odkrywa, że ma przyrodniego brata Franka Juniora.
Chłopakiem Moniki zostaje dr Richard Burke (Tom Selleck), starszy od niej o 21 lat okulista, przyjaciel jej rodziców. Monika zrywa z nim, kiedy Richard mówi, że nie chce mieć dzieci.
Kiedy Chandler spotyka się z kobietą poznaną przez internet, okazuje się, że jest nią jego była dziewczyna, Janice.

Sezon 3 (1996–1997)
Rachel rzuca pracę w kawiarni i dostaje nową w sieci sklepów odzieżowych Bloomingdale’s. Rachel, podczas kłótni z Rossem, który jest zazdrosny o jej kolegę z pracy, sugeruje, aby zrobili sobie przerwę. Ross, podsłuchując rozmowę Rachel z Markiem, uznaje, że są parą. W rozpaczy i pod wpływem alkoholu, Ross spędza noc ze spotkaną w barze kobietą. Nazajutrz chce wrócić do Rachel, nie mówiąc jej o niczym. Ta jednak dowiaduje się o zdradzie i ostatecznie zrywają.
Joey kupuje kurczaczka i kaczuszkę.
Phoebe odnajduje kobietę, która znała jej rodziców i zaprasza przyjaciół do domku na plaży, by się z nią spotkać. Rachel jest zazdrosna o nową dziewczynę Rossa, Bonnie, która niespodziewanie pojawia się na plaży, i namawia ją, by zgoliła głowę na łyso, jak kiedyś. Ross i Rachel kłócą się o to i oboje czują, że coś nadal między nimi jest. Ross musi wybrać jedną z dziewczyn.

Sezon 4 (1997–1998)
Ross postanawia wrócić do Rachel i zerwać z Bonnie, ale dochodzi do kłótni o to, kto ponosi winę za wcześniejszy rozpad związku i znów ze sobą zrywają.
Phoebe dowiaduje się, że kobieta, którą poznała na plaży to jej biologiczna matka. Okazuje się, że jej siostra-bliźniaczka Ursula już dawno o tym wiedziała. Phoebe zgadza się być matką zastępczą dla dzieci swojego brata i jego żony Alice i zachodzi w ciążę z trojaczkami.
Chandlerowi podoba się nowa dziewczyna Joeya, Kathy, która też zakochuje się w Chandlerze. Kiedy okazuje się, że Kathy zdradza Chandlera, zrywają ze sobą.
Po przegranym zakładzie Monica i Rachel zamieniają się mieszkaniami z Joeyem i Chandlerem. Dziewczyny nienawidzą nowego mieszkania i po pewnym czasie podstępem zamieniają się ponownie.
Ross oświadcza się swojej nowej dziewczynie, Brytyjce Emily. Wszyscy przyjaciele oprócz Phoebe, która jest w zaawansowanej ciąży, jadą do Londynu na ślub Rossa z Emily. Monica wpada w depresję, ponieważ nie ma partnera oraz jeden z gości weselnych uznał, że jest matką Rossa. Chandler tak ją pociesza, że ostatecznie lądują w łóżku. Rachel zdaje sobie sprawę, że kocha Rossa i chce mu to powiedzieć, ale gdy widzi go z Emily postanawia nie psuć im ślubu. Podczas przysięgi Ross wypowiada imię Rachel zamiast Emily.

Sezon 5 (1998–1999)
Pomimo błędu Rossa podczas przysięgi, dochodzi do ślubu, ale Emily wkrótce ucieka. Przyjaciele wracają do Nowego Jorku. Emily dzwoni do Rossa i obiecuje z nim zostać pod warunkiem, że zerwie on kontakt z Rachel. Ross zgadza się, ale ponieważ Emily stawia mu kolejne warunki, dochodzi do rozwodu. Ross wprowadza się do kamienicy po drugiej stronie ulicy od mieszkania Moniki i Rachel. Phoebe rodzi trojaczki Franka i Alice. Chandler i Monica w sekrecie kontynuują swój związek, ale ostatecznie wszyscy przyjaciele poznają tajemnicę. Rachel dostaje pracę w domu mody Ralpha Laurena. Joey otrzymuje główną rolę w filmie i jedzie na nagrania do Las Vegas, gdzie okazuje się, że produkcja upadła, ale nie mówi o tym przyjaciołom, którzy jadą tam, by się z nim spotkać. Po pijaku Ross i Rachel biorą ślub.

Sezon 6 (1999–2000)
Ross i Rachel postanawiają anulować ślub, ale ponieważ Ross nie chce mieć za sobą trzech rozwodów, w tajemnicy przed Rachel nie dopełnia formalności i ich małżeństwo nadal jest ważne. Gdy Rachel dowiaduje się prawdy, zmusza Rossa do rozwodu. Ross dostaje pracę jako wykładowca paleontologii na Uniwersytecie Nowojorskim. W międzyczasie chodzi z siostrą Rachel, a później ze swoją studentką, Elizabeth.
Chandler i Monica zamieszkują razem, a Rachel wyprowadza się do Phoebe. Joey ma nową współlokatorkę Janine, z którą zaczyna się spotykać, ale gdy okazuje się, że Janine nie lubi Chandlera i Moniki, Joey z nią zrywa. Joey zaczyna pracę jako kelner w kawiarni Central Perk, a potem dostaje pierwszoplanową rolę w serialu Mac and Cheese, który później zostaje zdjęty z anteny. W mieszkaniu Phoebe i Rachel wybucha pożar i na czas remontu Rachel wprowadza się do Chandlera i Moniki, a Phoebe do Joeya, ale niedługo potem się zamieniają. Chandler chce oświadczyć się Monice, ale nim udaje mu się to zrobić, Monica spotyka przypadkiem swojego byłego chłopaka, Richarda, więc plany Chandlera ulegają zmianie. Ostatecznie to Monica jemu się oświadcza.

Sezon 7 (2000–2001)
Monica i Chandler planują ślub. Rachel dostaje awans i zatrudnia asystenta, z którym zaczyna się spotykać, ale później zrywają ze sobą ze względu na to, że Tag jest zbyt młody. Mieszkanie Phoebe jest już po remoncie, ale Rachel zostaje z Joeyem, który powraca do dawnej roli w serialu Dni naszego życia. Noc przed ślubem Chandler znika. Pod jego nieobecność Phoebe znajduje test ciążowy o wyniku pozytywnym i dochodzi do wniosku, że Monica jest w ciąży. Phoebe i Ross znajdują Chandlera w jego biurze i namawiają go do powrotu, ale ten, słysząc o ciąży Moniki, znowu znika. Wraca gdy uświadamia sobie, że poradzi sobie z dzieckiem. Chandler i Monica biorą ślub. Kiedy Chandler wspomina o dziecku, okazuje się, że test ciążowy nie był jej.

Sezon 8 (2001–2002)
Rachel dowiaduje się że jest w ciąży, jednak nie chce powiedzieć kim jest ojciec. Po czerwonym swetrze wszyscy dowiadują się że ojcem jest Ross. Rachel potwierdza, że jest w ciąży z Rossem, ponieważ spali ze sobą miesiąc przed ślubem Chandlera i Moniki. Postanawiają razem wychowywać dziecko, ale nie są parą. Ross poznaje na ślubie nową dziewczynę, Monę, która później zrywa z nim, gdy Rachel wprowadza się do Rossa, aby ten mógł jej pomagać podczas ciąży i po porodzie. Joey zakochuje się w Rachel, ale ona nie odwzajemnia jego uczuć.
Kiedy Rachel zaczyna rodzić w szpitalu, matka Rossa daje mu pierścionek zaręczynowy, który ma wręczyć Rachel. Ross wkłada go do kieszeni kurtki, ale nie chce się oświadczać. Po porodzie Rachel, Joey znajduje pierścionek, który wypadł z kurtki. Gdy klęka by go podnieść, Rachel, myśląc, że Joey się jej oświadcza, odpowiada “tak”.
Monica i Chandler postanawiają mieć dziecko.

Sezon 9 (2002–2003)
Rachel dowiaduje się, że Joey wcale nie chciał się jej oświadczyć. Po wielu nieporozumieniach z Rossem Rachel wraz z córeczką wraca do mieszkania Joeya.
Firma Chandlera oddelegowuje go do oddziału w Oklahomie, jednak po pewnym czasie rzuca pracę i rozpoczyna nową w firmie reklamowej. Gdy okazuje się, że Chandler i Monica nie mogą mieć dziecka, decydują się na adopcję. Phoebe po raz pierwszy angażuje się w dłuższy związek. Jej chłopak, Mike, wprowadza się do niej, ale gdy jej mówi, że nie chce już nigdy się żenić, rozstają się.
Rachel zakochuje się w Joeyu, ale on w tym czasie spotyka się z Charlie, koleżanką z pracy Rossa. Przyjaciele wyjeżdżają na Barbados, gdzie odbywa się konferencja naukowa, w której uczestniczy Ross. Phoebe jedzie tam ze swym dawnym chłopakiem Davidem, ale gdy Monica dowiaduje się, że Phoebe gotowa jest przyjąć oświadczyny Davida, choć nadal kocha Mike’a, namawia Mike’a, by ten wrócił do Phoebe. Gdy Mike oświadcza się Phoebe, ta odrzuca jego propozycję, ale wiedząc, że ich związek ma przyszłość ponownie zostają parą. Joey i Charlie rozstają się, ponieważ Charlie z wzajemnością zakochuje się w Rossie. Gdy Joey dowiaduje się o uczuciach Rachel, całuje ją.

Sezon 10 (2003–2004)
Związek Joeya i Rachel nie trwa długo, a Charlie wraca do swojego poprzedniego chłopaka. Mike i Phoebe biorą ślub. Chandler i Monica starają się o adopcję dziecka młodej kobiety w ciąży, Eriki, i kupują dom na przedmieściach. Erica rodzi bliźniaki: chłopca i dziewczynkę. Rachel przyjmuje ofertę pracy w Paryżu. Na swym pożegnalnym przyjęciu żegna się z każdym z przyjaciół poza Rossem. Gdy tłumaczy mu później, że było to dla niej za trudne, zbliżają się do siebie i w efekcie spędzają razem noc.
Po tym jak Rachel wyrusza w podróż, Ross zdaje sobie sprawę, że ją kocha. Na lotnisku wyznaje jej miłość, ale zostaje odrzucony. W domu Ross znajduje na automatycznej sekretarce wiadomość, w której Rachel wyznaje mu, że go kocha, i próbuje wydostać się z samolotu. Kiedy Ross odwraca się, za nim stoi Rachel, zostają razem. Historia kończy się wyprowadzką Chandlera i Moniki. Ostatecznie okazuje się, że Joey nie zostanie sam w mieszkaniu, tylko zamieszka razem z nimi. Przyjaciele spotykają się ostatni raz w Central Perku na filiżance kawy.

Przyjaciele przyjaciół
Gunther – barman w Central Perku, od lat zakochany w Rachel. Przyjaciele często śmieją się z jego fryzury i ubrań.
Estelle – menadżerka Joeya, załatwia mu castingi do filmów. Na swoim biurku ma jedzenie i pali. Estelle umiera w 10 sezonie.
Janice – była Chandlera z którą nie potrafił zerwać i dlatego ciągle do siebie wracali. Żadne z przyjaciół za nią nie przepada.
Carol – była żona Rossa, z którą ma synka Bena.

Polski dubbing
Wersja polska na zlecenie Canal+ – Master Film
Reżyseria: Miriam Aleksandrowicz (sezony 1-5), Ewa Kania (sezon 6)
Dialogi: Dariusz Dunowski
Wystąpili:
Agata Gawrońska – Rachel
Anna Apostolakis – Monica
Joanna Wizmur – Phoebe
Jacek Bończyk – Joey
Mieczysław Morański – Chandler
Andrzej Grabarczyk – Ross (sezony 1-4)
Wojciech Paszkowski – Ross (sezony 5-6)
Piotr Zelt – Paul
Krzysztof Zakrzewski – Treeger
Andrzej Gawroński – Dr. Ledbetter
Jan Aleksandrowicz – Frank Jr.
Dorota Lanton
Szymon Bobrowski
i inni

Ważniejsze nagrody
American Comedy Awards 2000 (1 nagroda):
2000: Lisa Kudrow – najśmieszniejsza aktorka drugoplanowa w serialu
Nagroda BAFTA (1 nagroda):
1998: najlepszy zagraniczny program telewizyjny
Nagroda Emmy (6 nagród):
1996: Michael Lembeck – najlepszy reżyser serialu komediowego (odc. The One After The Superbowl)
1998: Lisa Kudrow – najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym
2000: Bruce Willis – najlepszy aktor gościnny w serialu komediowym
2002: najlepszy serial komediowy
2002: Jennifer Aniston – najlepsza aktorka w serialu komediowym
2003: Christina Applegate – najlepsza aktorka gościnna w serialu komediowym
Złoty Glob (1 nagroda):
2003: Jennifer Aniston – najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu
People’s Choice Award (6 nagród):
1995: ulubiony nowy serial komediowy
2000-2004: ulubiony serial komediowy
Nagroda Satelita (1 nagroda):
2001: Lisa Kudrow – najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu
Nagroda Gildii Aktorów Filmowych (2 nagrody):
1996: najlepszy zespół aktorów w serialu komediowym
2000: Lisa Kudrow – najlepsza aktorka w serialu komediowym
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu Przyjaciele

Seria Liczba odcinków Czas emisji
1 24 22 września 1994 – 18 maja 1995
2 24 21 września 1995 – 16 maja 1996
3 25 19 września 1996 – 15 maja 1997
4 24 25 września 1997 – 7 maja 1998
5 24 24 września 1998- 20 maja 1999
6 25 23 września 1999 – 18 maja 2000
7 24 12 października 2000 – 17 maja 2001
8 24 27 września 2001 – 16 maja 2002
9 24 26 września 2002 – 15 maja 2003
10 18 25 września 2003 – 6 maja 2004
Odcinki specjalne 3 nie dotyczy

Seria 1:1994-95
# Tytuł Tytuł polski Premiera Reżyseria Scenariusz
1 (1) The One Where Monica Gets a Roommate
Ten, w którym Monica zdobywa współlokatorkę
22 września 1994 (NBC) James Burrows Marta Kauffman & David Crane
Do kawiarni Central Perk wchodzi Rachel i spotyka tam dawną koleżankę Monikę, jej brata Rossa oraz trójkę ich przyjaciół. Ross jest przygnębiony z powodu swojego rozwodu, ale cieszy się ze spotkania z Rachel, w której był zakochany w liceum.
2 (2) The One with the Sonogram at the End
Ten z Sonogramem na końcu
29 września 1994 (NBC) James Burrows David Crane & Marta Kauffman
Ross dowiaduje się, że jego była żona Carol (Anita Barone) jest z nim w ciąży i zamierza wychowywać dziecko ze swoją lesbijską partnerką Susan (Jessica Hecht). Monica stresuje się wizytą swoich rodziców. Rachel postanawia zwrócić pierścionek zaręczynowy byłemu narzeczonemu i odkrywa, że spędził on przeznaczony dla nich miesiąc miodowy z jej druhną Mindy.
3 (3) The One with the Thumb
Ten z kciukiem
6 października 1994 (NBC) James Burrows Jeff Astrof & Nanthida Ottesen
Monika nie chce przedstawić przyjaciołom swojego nowego chłopaka, jako że zawsze śmiali się z jej poprzednich partnerów. Jednak ku jej zdziwieniu, są zachwyceni Alanem (Geoffrey Lower). Chandler znów zaczyna palić. Na skutek pomyłki w banku Phoebe dostaje 1000 dolarów, które oddaje bezdomnemu. Ten aby się odwdzięczyć kupuje jej puszkę z napojem, w której Phoebe znajduje ludzki kciuk.
4 (4) The One with George Stephanopoulos
Ten z George’em Stephanopoulosem
13 października 1994 (NBC) James Burrows Alexa Junge
Joey i Chandler zabierają Rossa na mecz hokeja, aby przestał myśleć o swojej byłej żonie. Dziewczyny podglądają przez okno przystojnego polityka, George’a Stephanopoulosa, który mieszka po drugiej stronie ulicy.
5 (5) The One with the East German Laundry Detergent
Ten z niemieckim proszkiem do prania
20 października 1994 (NBC) Jeff Greenstein & Svend Ottesen Pamela Fryman
Rachel pierwszy raz w życiu idzie do pralni i wdaje się tam w kłótnię z sąsiadką. W pierwszym praniu pomaga jej Ross. Na podwójnej randce Monica udaje sympatię Joeya, który próbuje odzyskać byłą dziewczynę. Chandler usilnie stara się zerwać z Janice (Maggie Wheeler), co doprowadza go do uzależnienia od espresso.
6 (6) The One with the Butt
Ten z tyłkiem
27 października 1994 (NBC) Arlene Sanford Adam Chase & Ira Ungerleider
Przyjaciele oglądają fatalną sztukę teatralną, w której występuje Joey. Po przedstawieniu Joey zostaje wypatrzony przez agenta, a Chandler poznaje dziewczynę, która jak się później okazuje jest mężatką i ma już jednego kochanka. Joey dostaje rolę w filmie jako dubler pośladków Ala Pacino. Rachel sprząta mieszkanie, co nie podoba się Monice, która lubi robić porządek po swojemu.
7 (7) The One with the Blackout
Ten z zaciemnieniem
3 listopada 1994 (NBC) James Burrows Jeff Astrof & Panida Ottesen
Podczas awarii prądu w mieście, Chandler zostaje zamknięty w pomieszczeniu z bankomatem z modelką Jill Goodacre i próbuje jej zaimponować. Pozostali przyjaciele nudzą się w mieszkaniu Moniki. Ross postanawia wreszcie powiedzieć Rachel o swoich uczuciach, ale przeszkadza mu w tym kot, który jak się okazuje należy do sąsiada Rachel, przystojnego Włocha Paolo (Cosimo Fusco).
8 (8) The One Where Nana Dies Twice
Ten, w którym Nana umiera dwa razy
10 listopada 1994 (NBC) James Burrows Marta Kauffman & David Crane
Umiera babcia Rossa i Moniki. W szpitalu na chwilę powraca do życia, ale za moment faktycznie umiera. Chandler zastanawia się, dlaczego wszyscy uważają go za geja.
9 (9) The One Where Underdog Gets Away
Ten, w którym ucieka Super pies
17 listopada 1994 (NBC) James Burrows Jeff Greenstein & Allan Ottesen
Zdjęcie Joeya zostaje użyte w kampanii na temat chorób wenerycznych. Ross i Monika spędzają Święto Dziękczynienia sami, ale ponieważ świąteczne plany pozostałych przyjaciół się zmieniają, ostatecznie wszyscy świętują u Moniki.
10 (10) The One with the Monkey
Ten z małpą
15 grudnia 1994 (NBC) Peter Bonerz Adam Chase & Ira Underleider
Ross przychodzi na imprezę sylwestrową ze swoją nową małpką-kapucynką, Marcelem, który przypada do gustu wszystkim oprócz Moniki. Przyjaciele zawierają pakt, że nie umówią się z nikim na randkę w sylwestra. Phoebe zakochuje się w naukowcu, Davidzie (Hank Azaria), który wkrótce wyjeżdża zagranicę.
11 (11) The One with Mrs. Bing
Ten z Panią Bing
5 stycznia 1995 (NBC) James Burrows Alexa Junge
Matka Chandlera (Morgan Fairchild), znana pisarka romansów, przyjeżdża do Nowego Jorku. Podczas kolacji Ross ją całuje. Monica i Phoebe powodują wypadek i postanawiają zaopiekować się przystojnym poszkodowanym.
12 (12) The One with the Dozen Lasagnas
Ten z tuzinem Lasagne
12 stycznia 1995 (NBC) Paul Lazarus Jeff Astrof & Mike Sikowitz oraz Adam Chase & Ira Ungerleider
Ross poznaje płeć swojego dziecka. Rachel zrywa z Paolo, kiedy ten podrywa Phoebe. Monica robi 12 lazanii dla swojej cioci, lecz później okazuje się, że ciocia nie je mięsa. Chandler i Joey kupują piłkarzyki.
13 (13) The One with the Boobies
Ten z cycuszkami
19 stycznia 1995 (NBC) Alan Myerson Alexa Junge
Gdy Rachel nago wychodzi spod prysznica, przypadkiem widzi ją Chandler, co powoduje, że przyjaciele zaczynają się podglądać. Nowy chłopak Phoebe, który jest psychologiem, nie przypada do gustu przyjaciół. Joey odkrywa, że jego ojciec ma kochankę.
14 (14) The One with the Candy Hearts
Ten z walentynkami
9 lutego 1995 (NBC) James Burrows Bill Lawrence
W Walentynki po raz pierwszy od rozwodu Ross idzie na randkę, ale w restauracji spotyka swoją byłą żonę Carol (Jane Sibbett) ze swoją partnerką. Joey umawia Chandlera na randkę w ciemno z kobietą, którą okazuje się Janice, była dziewczyna Chandlera. Phoebe, Rachel i Monica w ramach rytuału oczyszczającego palą wszystkie pamiątki po swoich byłych chłopakach.
15 (15) The One with the Stoned Guy
Ten z naćpanym facetem
16 lutego 1995 (NBC) Alan Myerson Jeff Greenstein & Jeff Strauss
W ramach rozmowy kwalifikacyjnej Monica przygotowuje posiłek dla restauratora (Jon Lovitz), który zachowuje się bardzo dziwnie. Po otrzymaniu awansu Chandler rezygnuje z pracy. Ross umawia się z dziewczyną, która ma nietypowe preferencje erotyczne.
16 (16) The One with Two Parts (1)
Ten z dwoma częściami (1)
23 lutego 1995 (NBC) Michael Lembeck Marta Kauffman & David Crane
Joey spotyka się z bliźniaczą siostrą Phoebe, Ursulą. Chandler musi zwolnić dziewczynę, która mu się podoba. Ross wraz z Carol i Susan uczęszcza na zajęcia w szkole rodzenia.
17 (17) The One with Two Parts (2)
Ten z dwoma częściami (2)
23 lutego 1995 (NBC) Michael Lembeck David Crane & Marta Kauffman
Podczas zdejmowania świątecznych dekoracji Rachel skręca sobie nogę, ale ponieważ nie jest ubezpieczona podaje się w szpitalu za Monikę. Tam poznają dwóch przystojnych lekarzy: dra Mitchella (George Clooney) i dra Rosena (Noah Wyle). Ross obawia się, że nie jest gotowy do roli ojca. Joey spędza z Ursulą jej urodziny.
18 (18) The One with All the Poker
Ten z Pokerem
2 marca 1995 (NBC) James Burrows Jeff Astrof & Mike Sikowitz
Rachel stara się o pracę w sklepie Saks Fifth Avenue. Dziewczyny stawiają czoła chłopakom w pokera.
19 (19) The One Where the Monkey Gets Away
Ten, w którym małpa ucieka
9 marca 1995 (NBC) Peter Bonerz Jeff Astrof & Mike Sikowitz
Gdy Rachel opiekuje się Marcelem, ten wymyka się jej z mieszkania. Ross wreszcie decyduje się na odważniejszy krok w kierunku Rachel. Niestety, przeszkadza mu Barry (Mitchell Whitfield), który mówi Rachel, że wciąż ją kocha.
20 (20) The One with the Evil Orthodontist
Ten ze złym ortodontą
6 kwietnia 1995 (NBC) Peter Bonerz Doty Abrams
Rachel i Barry znów zaczynają się spotykać, choć Barry jest zaręczony z Mindy (Jennifer Grey), która chce, by Rachel była druhną na ich ślubie. Dziewczyna, która podoba się Chandlerowi, nie odpowiada na jego telefony. Sąsiad przyjaciół podgląda ich przez teleskop.
21 (21) The One with the Fake Monica
Ten z fałszywą Monicą
27 kwietnia 1995 (NBC) Gail Mancuso Adam Chase & Ira Ungerleider
Monica zaprzyjaźnia się z kobietą, która ukradła jej karta kredytową. Ross musi pozbyć się Marcela, który osiągnął dojrzałość płciową i musi przebywać z innymi małpami.
22 (22) The One with the Ick Factor
Ten z licealistą
4 maja 1995 (NBC) Robby Benson Alexa Junge
Monica spędza noc z młodszym chłopakiem, który jak się później okazuje nie skończył jeszcze liceum. Rachel ma erotyczne sny, w których pojawiają się Joey i Chandler, co denerwuje Rossa. Phoebe zatrudnia się tymczasowo jaka sekretarka Chandlera i odkrywa, że koledzy z pracy go nie lubią.
23 (23) The One with the Birth
Ten z narodzinami
11 maja 1995 (NBC) James Burrows David Crane & Marta Kauffman oraz Jeff Greenstein & Jeff Strauss
Carol zaczyna rodzić i wszyscy towarzyszą jej w szpitalu. Monica i Chandler zastanawiają się kiedy sami zostaną rodziacmi. Kiedy Ross i Susan kłócą się, Phoebe niechcący zamyka się z nimi w pomieszczeniu technicznym. Na świat przychodzi syn Rossa i Carol, Ben.
24 (24) The One Where Rachel Finds Out
Ten, w którym Rachel się dowiaduje
18 maja 1995 (NBC) Kevin S. Bright Chris Brown
Joey nie może iść do łóżka ze swoją nową dziewczyną, ponieważ bierze udział w badaniach nad płodnością. Na swoich urodzinach Rachel przypadkiem dowiaduje się od Chandlera, że Ross jest w niej zakochany. Ponieważ Ross jest w delegacji w Chinach, Rachel postanawia przywitać go na lotnisku, gdy wróci.

Seria 2: 1995-96
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (25) The One with Ross’s New Girlfriend
Ten z nową dziewczyną Rossa
21 września 1995 (NBC)
Ross przyleciał z Chin ze swoją nową dziewczyną, Julie (Lauren Tom). Monica chce, żeby Phoebe obcięła jej włosy, ale fryzura nie udaje się. Chandler udaje się do krawca Joeya, który ma specyficzne metody. Rachel w desperacji idzie do łóżka z Paolo.
2 (26) The One with the Breast Milk
Ten z mlekiem z piersi
28 września 1995 (NBC)
Chłopców krępuje to, że Carol karmi Bena piersią. Rachel denerwuje fakt, że Monica zaprzyjaźnia się z Julie. Joey pracuje w sklepie, gdzie nowy kolega wkracza na jego teren.
3 (27) The One Where Heckles Dies
Ten, w którym Heckles umiera
5 października 1995 (NBC)
Sąsiad przyjaciół z dołu, pan Heckles (Larry Hankin), który często narzeka na hałasy dochodzące z mieszkania dziewczyn, umiera i zostawia wszystkie swoje rzeczy Monice i Rachel. Okazuje się, że jego mieszkanie to wielki bałagan, a przeglądając jego rzeczy, Chandler odkrywa, że jest bardzo podobny do nieżyjącego sąsiada i obawia się, że też kiedyś umrze w samotności. Ross i Phoebe wdają się w zawziętą dyskusję na temat ewolucji.
4 (28) The One with Phoebe’s Husband
Ten z mężem Pheobe
12 października 1995 (NBC)
Przyjaciele dowiadują się, że kilka lat temu Phoebe wyszła za mąż za geja, kanadyjskiego tancerza na lodzie (Steve Zahn), by mógł dostać zieloną kartę. Phoebe nadal go kocha, ale ten pojawia się w Nowym Jorku i prosi o rozwód, ponieważ odkrywa, że nie jest homoseksualistą i chce się ponownie ożenić. Przy tej okazji przyjaciele wzajemnie zdradzają swoje inne tajemnice.
5 (29) The One with Five Steaks and an Eggplant
Ten z pięcioma stekami i bakłażanem
19 października 1995 (NBC)
Chandler odbiera telefon od kobiety, która chciała dodzwonić się do swojego byłego chłopaka, Boba. Przyjaciele idą do restauracji, by uczcić urodziny Rossa, ale Rachel, Joey i Phoebe czują się skrępowani, ponieważ nie zarabiają tyle ile pozostała trójka. Monica zostaje zwolniona z pracy.
6 (30) The One with the Baby on the Bus
Ten z dzieckiem w autobusie
2 listopada 1995 (NBC)
Gdy Monica zabiera zaatakowanego przez alergię Rossa do szpitala, Joey i Chandler zostają poproszeni o pomoc w przypilnowaniu Bena. Używając dziecka jako przynęty, podrywają na nie dziewczyny. Przypadkiem zostawiają chłopca w autobusie. Phoebe zostaje zwolniona z posady w kawiarni Central Perk.
7 (31) The One Where Ross Finds Out
Ten, w którym Ross się dowiaduje
9 listopada 1995 (NBC)
Na nieudanej randce pijana Rachel dzwoni do Rossa, by powiedzieć mu, że ma go już za sobą. Chłopak Phoebe nie chce się z nią kochać. Ross ma opory przed zakupieniem kota z Julie. Monica pomaga Chandlerowi zrzucić nadwagę.
8 (32) The One with the List
Ten z listą
16 listopada 1995 (NBC)
Ross musi wybrać między Julie a Rachel, więc Chandler i Joey pomagają mu spisać listę wad obu kobiet. Ostatecznie wybiera Rachel, lecz ta odkrywa jego listę i obraża się na Rossa. Monica ubiega się o pracę.
9 (33) The One with Phoebe’s Dad
Ten z ojcem Pheobe
14 grudnia 1995 (NBC)
Phoebe dowiaduje się, że rzekome zdjęcie jej ojca, które pokazywała jej babcia, w rzeczywistości jest zdjęciem modela. Dziewczyna próbuje więc poznać swojego prawdziwego ojca. Ross proponuje Rachel, aby w ramach odreagowania stworzyła listę jego wad.
10 (34) The One with Russ
Ten z Russem
4 stycznia 1996 (NBC)
Chłopak Moniki, Bobby (Vincent Ventresca), ma problemy z alkoholem. Gdy udaje mu się zerwać z nałogiem, Monica odkrywa, że jest nudny. Joey dostaje rolę doktora Drake’a Ramoray w operze mydlanej Dni naszego życia. Nowy chłopak Rachel, Russ, jest bardzo podobny do Rossa.
11 (35) The One with the Lesbian Wedding
Ten z lesbijskim weselem
18 stycznia 1996 (NBC)
Carol i Susan pobierają się. Monica zajmuje się cateringiem na ich weselu. W Phoebe wstępuje duch 82-letniej klientki, która zmarła na jej stole do masażu. Matka Rachel (Marlo Thomas) oznajmia córce, że rozwodzi się z jej ojcem. Joey zdradza przyjaciołom sztuczki aktorskie, których używa na planie serialu.
12 (36) The One After the Superbowl, Part One
Ten po Super Pucharze, część pierwsza
28 stycznia 1996 (NBC)
Ross odkrywa, że Marcel występuje w reklamach telewizyjnych. Phoebe prezentuje swoje piosenki dzieciom w bibliotece. Joey spotyka się z dziewczyną (Brooke Shields), która uważa go za prawdziwego Drake’a Ramoray.
13 (37) The One After the Superbowl, Part Two
Ten po Super Pucharze, część druga
28 stycznia 1996 (NBC)
Rachel pomaga Monice nawiązać znajomość z aktorem Jean-Claude’em Van Damme’em, który w Nowym Jorku kręci film. Ostatecznie jednak sama umawia się z nim na randkę. Chandler spotyka koleżankę ze szkoły (Julia Roberts), w której się kiedyś podkochiwał, i umawia się z nią na randkę.
14 (38) The One with the Prom Video
Ten z wideo z balu maturalnego
1 lutego 1996 (NBC)
Rodzice Moniki i Rossa przynoszą im film z przygotowań do balu maturalnego Moniki i Rachel. Joey kupuje Chandlerowi złotą bransoletkę. Monica ma problemy ze znalezieniem pracy.
15 (39) The One Where Ross and Rachel… You Know
Ten, w którym Ross i Rachel… No wiecie
8 lutego 1996 (NBC)
Monica spotyka po latach okulistę Richarda Burke (Tom Selleck), przyjaciela rodziny Gellerów, i zaczyna się z nim umawiać. Ross i Rachel nareszcie idą na pierwszą randkę. Joey kupuje dwa wygodne fotele i duży telewizor.
16 (40) The One Where Joey Moves Out
Ten, w którym Joey się wyprowadza
15 lutego 1996 (NBC)
Monica i Ross uczestniczą w przyjęciu urodzinowym ich ojca, gdzie wszyscy mówią o romansie Richarda z młodszą kobietą. Joey wyprowadza się do większego mieszkania. Phoebe namawia Rachel na tatuaż.
17 (41) The One Where Eddie Moves In
Ten, w którym Eddie się wprowadza
22 lutego 1996 (NBC)
Phoebe nagrywa teledysk do piosenki Smelly Cat, na którym głos podkłada ktoś inny. Joey chce ponownie zamieszkać z Chandlerem, lecz ten ma już nowego współlokatora, Eddiego (Adam Goldberg). Ross doprowadza Monikę do szału, spędzając bardzo dużo czasu w jej mieszkaniu.
18 (42) The One Where Dr. Ramoray Dies
Ten, w którym umiera Dr. Ramoray
21 marca 1996 (NBC)
Phoebe pomaga Chandlerowi zaprzyjaźnić się z Eddiem. Joey mówi w wywiadzie dla gazety, że jest autorem wielu swoich kwestii w serialu, po czym obrażony scenarzysta uśmierca jego postać.
19 (43) The One Where Eddie Won’t Go
Ten, w którym Eddie nie chcę się wynieść
28 marca 1996 (NBC)
Chandler chce, by Eddie się wyprowadził. Ross przejmuje się tym, że poprzedni związek Rachel był pełen namiętności. Monica dowiaduje się, że jest dopiero drugą kobietą w życiu Richarda.
20 (44) The One Where Old Yeller Dies
Ten, w którym umiera Stary Szczekacz
4 kwietnia 1996 (NBC)
Monica jest zazdrosna o Richarda, który coraz więcej czasu spędza z Joeym i Chandlerem. Rachel stresuje fakt, że Ross powoli zaczyna planować ich wspólną przyszłość. Ross chce usłyszeć pierwsze słowo Bena. Phoebe odkrywa, że jej mama nigdy nie pokazywała jej smutnych zakończeń filmów, aby uchronić ją przed cierpieniem.
21 (45) The One with the Bullies
Ten z brutalami
25 kwietnia 1996 (NBC)
Chandler i Ross chcą odzyskać miejsce na sofie w kawiarni Central Perk. Phoebe poznaje swojego przyrodniego brata, Franka (Giovanni Ribisi). Monica stara się o pracę w restauracji, gdzie obsługa nosi kostiumy z lat 50.
22 (46) The One with the Two Parties
Ten z dwoma przyjęciami
2 maja 1996 (NBC)
Przyjaciele szykują urodzinowe przyjęcie-niespodziankę dla Rachel, ale gdy przychodzą oboje rodzice Rachel, impreza zostaje podzielona na pół.
23 (47) The One with the Chicken Pox
Ten z ospą
9 maja 1996 (NBC)
Phoebe choruje na ospę wietrzną akurat gdy jej dawna miłość, marynarz Ryan (Charlie Sheen) przyjeżdża do miasta. Chandler załatwia Joeymu pracę w swojej firmie. Monica denerwuje się tym, że Richard nie ma żadnych obsesji.
24 (48) The One with Barry and Mindy’s Wedding
Ten z weselem Barry’ego i Mindy
16 maja 1996 (NBC)
By dostać rolę w filmie, Joey musi pocałować innego mężczyznę. Chandler poznaje przez internet intrygującą dziewczynę. Monica zrywa z Richardem, ponieważ ten nie chce mieć więcj dzieci. Rachel czuje się nieswojo na weselu Barry’ego i Mindy.

Seria 3: 1996-97
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (49) The One with the Princess Leia Fantasy
Ten z fantazją o księżniczce Lei
19 września 1996 (NBC)
Ross mówi Rachel o swojej erotycznej fantazji, w której chce ją ubrać w strój Księżniczki Lei z Gwiezdnych wojen. Po rozstaniu z Richardem Monica nie może spać. Chandler chce, aby Joey zaprzyjaźnił się z Janice.
2 (50) The One Where No One’s Ready
Ten, w którym nikt nie jest gotowy
26 września 1996 (NBC)
Wszyscy bardzo długo szykują się na bankiet w muzeum Rossa. Richard zostawił Monice wiadomość, a Joey i Chandler kłócą się o fotel.
3 (51) The One with the Jam
Ten z dżemem
3 października 1996 (NBC)
Pheobe spotyka się z mężczyzną (David Arquette), który ma zakaz zbliżania się do jej siostry-bliźniaczki, Ursuli. Monica chce zapomnieć o Richardzie, więc robi mnóstwo dżemu. Joey łamie sobie rękę podczas skakania na łóżku. Chandler uczy się od Rossa jak zasypiać z Janice.
4 (52) The One with the Metaphorical Tunnel
Ten z metaforycznym tunelem
10 października 1996 (NBC)
Phoebe udaje agentkę Joeya i angażuje go w kilka filmowych produkcji. Rossowi nie podoba się to, że Ben bawi się lalką. Chandler prosi dziewczyny o porady odnośnie do związku z Janice.
5 (53) The One with Frank Jr.
Ten z Frankiem Juniorem
17 października 1996 (NBC)
Phoebe spędza weekend ze swoim bratem, Frankiem, który myśli, że ona jest erotyczną masażystką. Przyjaciele spisują listy znanych osób, z którymi chcieliby się przespać. Joey buduje meble do salonu, ale nie udaje mu się ich dobrze wymierzyć.
6 (54) The One with the Flashback
Ten z migawką z przeszłości
31 października 1996 (NBC)
Gdy Janice pyta przyjaciół, czy kiedyś spali ze sobą, bohaterowie wspominają wydarzenia sprzed trzech lat, które wyjaśniają kilka sekretów.
7 (55) The One with the Race Car Bed
Ten z łóżkiem w kształcie wyścigówki
7 listopada 1996 (NBC)
Joey przyłapuje Janice na pocałunkach z byłym mężem. Monica kupuje łóżko, ale dzięki Phoebe sklep przywozi jej łóżko w kształcie samochodu. Joey uczy aktorstwa. Rachel chce, aby Ross zaprzyjaźnił się z jej ojcem.
8 (56) The One with the Giant Poking Device
Ten z olbrzymim urządzeniem do poszturchiwania
14 listopada 1996 (NBC)
Joey informuje Chandlera o zdradzie Janice. Monica przypadkowo uderza głową Bena w belkę. Phoebe nie chce iść do dentysty, bo uważa, że przy każdej jej wizycie ktoś z jej bliskich umiera. Wyglądając przez okno, Rachel dostrzega, że jej sąsiad od dłuższego czasu się nie rusza. Przyjaciele sprawdzają czy żyje za pomocą długiej tyczki.
9 (57) The One with the Football
Ten z Footballem
21 listopada 1996 (NBC)
W Święto Dziękczynienia chłopcy oglądają mecz futbolu w telewizji. Wkrótce cała szóstka w parku gra razem w futbol.
10 (58) The One Where Rachel Quits
Ten, w którym Rachel odchodzi
12 grudnia 1996 (NBC)
Rachel rzuca pracę w kawiarni. Ross przypadkiem łamie nogę dziewczynce, której potem pomaga wygrać konkurs w sprzedawaniu ciasteczek. Monica kupuje ich zbyt dużo i znów uzależnia się od słodyczy. Phoebe nie może patrzeć na “śmierć” drzew, które są ścinane na choinki.
11 (59) The One Where Chandler Can’t Remember Which Sister
Ten, w którym Chandler nie pamięta która siostra
9 stycznia 1997 (NBC)
W barze, w którym pracuje Monica, przystojny nieznajomy, Mark (Steven Eckholdt), proponuje Rachel pracę w firmie odzieżowej. Ross obawia się, że Mark ma złe intencje. Podczas urodzin Joeya, Chandler podrywa jedną z jego sióstr, ale następnego dnia nie pamięta którą. Phoebe romansuje z sąsiadem Moniki i Rachel, który jest czarujący i jednocześnie głośny.
12 (60) The One with All the Jealousy
Ten z zazdrością
16 stycznia 1997 (NBC)
Ross jest zazdrosny o Marka. Monica umawia się na randkę z kolegą z pracy, który pisze o niej niemiły wiersz. Joey bierze udział w castingu do musicalu, którego producenci uważają go za świetnego tancerza.
13 (61) The One Where Monica and Richard Are Just Friends
Ten, w którym Monica i Richard są tylko przyjaciółmi
30 stycznia 1997 (NBC)
Monica przypadkiem spotyka Richarda i oboje postanawiają pozostać przyjaciółmi, ale nie jest do łatwe. Phoebe spotyka się ze sportowcem, który nosi zbyt luźne spodenki. Rachel obiecuje Joeyowi, że przeczyta jego ulubioną książkę Lśnienie, jeśli on przeczyta Małe kobietki.
14 (62) The One with Phoebe’s Ex-Partner
Ten z byłą partnerką Pheobe
6 lutego 1997 (NBC)
Chandler spotyka się z byłą dziewczyną Joeya, Ginger (Sherilyn Fenn), która ma protezę zamiast nogi. Była partnerka Phoebe (Elizabeth Daily), z którą śpiewała kiedyś w duecie, stwierdza, że piosenka Smelly Cat posiada potencjał dżingla. Ross uważa, że nowa praca Rachel jest nudna.
15 (63) The One Where Ross and Rachel Take a Break
Ten, w którym Ross i Rachel robią sobie przerwę
13 lutego 1997 (NBC)
Phoebe umawia się z zagranicznym dyplomatą, a na ich randkach obecny jest tłumacz, który zaprzyjaźnia się z Moniką. Joey i Chandler rozważają miłosny trójkąt z dziewczyną pracującą w punkcie ksero, Chloe (Angela Featherstone), która zaprasza ich na imprezę, na której zjawia się Ross, by odreagować po kłótni z Rachel, która zaproponowała, by zrobili sobie od siebie przerwę. Gdy Ross odkrywa, że Rachel spędza wieczór z Markiem, idzie do łóżka z Chloe.
16 (64) The One the Morning After
Ten z tym co było następnego ranka
20 lutego 1997 (NBC)
Ross stara się zataić przed Rachel fakt, że spędził noc z Chloe, ale Rachel dowiaduje się o tym od Gunthera i zrywa z Rossem. Pozostali przyjaciele podsłuchują ich kłótni zamknięci w sypialni Moniki.
17 (65) The One Without the Ski Trip
Ten bez wycieczki narciarskiej
6 marca 1997 (NBC)
Wszyscy oprócz Rossa jadą na narty w góry. Po drodze podczas postoju samochód nie chce ruszyć. Przyjaciele szukają pomocy u Rossa.
18 (66) The One with the Hypnosis Tape
Ten z hipnotyzującą kasetą
13 marca 1997 (NBC)
Monica jest adorowana przez klienta, który okazuje się milionerem (Jon Favreau). Phoebe dowiaduje się, że jej 18-letni brat Frank chce się ożenić ze swoją 44-letnią nauczycielką, Alice (Debra Jo Rupp). Rachel daje Chandlerowi kasetę hipnotyzującą, która ma pomóc mu uwolnić się z nałogu nikotynowego.
19 (67) The One with the Tiny T-Shirt
Ten z ciasnym podkoszulkiem
27 marca 1997 (NBC)
Monica randkuje z milionerem Pete’em, ale nie wydaje jej się on pociągający. Ross nie może opanować zazdrości, gdy Rachel spotyka się z Markiem. Joeyowi podoba się aktorka z teatru, w którym występuje, Kate (Dina Meyer).
20 (68) The One with the Dollhouse
Ten z domkiem dla lalek
10 kwietnia 1997 (NBC)
Chandler idzie na randkę z szefową Rachel (Alison LaPlaca), która okazuje się nudziarą. Umiera ciotka Moniki i Rossa, która pozostawia Monice w spadku domek dla lalek, którym bawią się Monica i Phoebe. Joey jest zdziwiony, że nie podoba się Kate.
21 (69) The One with the Chick and the Duck
Ten z kurczakiem i kaczką
17 kwietnia 1997 (NBC)
Joey kupuje kurczątko i kaczuszkę, aby ocalić je przed śmiercią na Wielkanoc. Pete kupuje restaurację i proponuje Monice, by została w niej szefem kuchni. Ross rezygnuje z występu w telewizji, aby pomóc Rachel dotrzeć do lekarza.
22 (70) The One with the Screamer
Ten z krzykaczem
24 kwietnia 1997 (NBC)
Podczas premiery sztuki z udziałem Joeya, Ross poznaje nowego chłopaka Rachel, który jest bardzo agresywny (Ben Stiller). Joey wreszcie umawia się z Kate, ale wkrótce po tym ona wyjeżdża.
23 (71) The One with Ross’s Thing
Ten z rzeczą Rossa
1 maja 1997 (NBC)
Phoebe umawia się z dwoma mężczyznami jednocześnie: przystojnym strażakiem Vincem oraz wrażliwym nauczycielem Jasonem. Pete przedstawia Monice swoją pasję: zapasy. Ross znajduje na swoim ciele niepokojącą narośl.
24 (72) The One with the Ultimate Fighting Champion
Ten z ostatnim mistrzem walki
8 maja 1997 (NBC)
Monica, w obawie o zdrowie Pete’a, prosi go, by zerwał z nietypową pasją. Phoebe umawia Rossa ze swoją znajomą, Bonnie (Christine Taylor), o co zazdrosna jest Rachel. Szef Chandlera klepie pracowników po pośladkach.
25 (73) The One at the Beach
Ten na plaży
15 maja 1997 (NBC)
Przyjaciele wyjeżdżają na weekend nad morze do domku kolegi Phoebe, która poznaje dawną przyjaciółkę rodziców Phoebe, też o imieniu Phoebe (Teri Garr). Ross odkrywa, że wciąż kocha Rachel, więc musi wybrać pomiędzy nią a Bonnie.

Seria 4: 1997-98
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (74) The One with the Jellyfish
Ten z meduzą
25 września 1997 (NBC)
Ross i Rachel reaktywują swój związek, ale nie trwa on długo. Phoebe godzi się ze swoją biologiczną matką. Monica zostaje oparzona przez meduzę.
2 (75) The One with the Cat
Ten z kotem
2 października 1997 (NBC)
Do pokrowca gitary Phoebe wskakuje kot. Phoebe jest przekonana, że zwierzę jest drugim wcieleniem jej matki. Joey i Chandler sprzedają stary regał, ale jeden z kupców okazuje się złodziejem. Monica umawia się z byłym chłopakiem Rachel, Chipem (Dan Gauthier).
3 (76) The One with the ‘Cuffs
Ten z kajdankami
9 października 1997 (NBC)
Monica zajmuje się cateringiem na przyjęciu swojej krytycznej matki (Christina Pickles). Chce jej zaimponować, lecz jeden z jej tipsów wpada do przygotowywanej potrawy. Chandler ponownie spotyka się z szefową Rachel, Joanną, która w ramach zabawy zakłada mu kajdanki.
4 (77) The One with the Ballroom Dancing
Ten z tańcem w sali balowej
16 października 1997 (NBC)
Dozorca budynku (Michael G. Hagerty), w którym mieszkają Monica i Rachel, chce donieść właścicielowi domu, że dziewczyny wynajmują lokal nielegalnie. Joey łagodzi sytuację, udzielając mężczyźnie lekcji tańca. Phoebe flirtuje z żonatym klientem i traci pracę. Chandler próbuje zrezygnować z siłowni.
5 (78) The One with Joey’s New Girlfriend
Ten z nową dziewczyną Joeya
30 października 1997 (NBC)
Chandler zakochuje się w nowej dziewczynie Joeya, Kathy (Paget Brewster). Rachel, zazdrosna o nowy związek Rossa, spotyka się ze studentem, który ją okrada. Z powodu przeziębienia głos Phoebe staje się seksowny, więc dziewczyna chce chorować jak najdłużej.
6 (79) The One with the Dirty Girl
Ten z brudną dziewczyną
6 listopada 1997 (NBC)
Ross spotyka się z Cheryl (Rebecca Romijn), atrakcyjną paleontolog, która nie dba o porządek. Chandler kupuje Kathy prezent urodzinowy. Phoebe i Monica zakładają firmę cateringową, ale ich pierwsza klientka nie chce im zapłacić.
7 (80) The One Where Chandler Crosses the Line
Ten, w którym Chandler przekracza granicę
13 listopada 1997 (NBC)
Chandler całuje się z Kathy, za co Joey się na niego gniewa. Ross nieudolnie gra na keyboardzie.
8 (81) The One with Chandler in a Box
Ten z Chandlerem w skrzyni
20 listopada 1997 (NBC)
Przez niefortunny wypadek Monica trafia do okulisty, którym okazuje się przystojny syna Richarda, Tim (Michael Vartan). Joey wymierza Chandlerowi karę za romans z Kathy, każąc mu siedzieć w drewnianej skrzyni.
9 (82) The One Where They’re Going to Party
Ten, w którym wszyscy idą na przyjęcie
11 grudnia 1997 (NBC)
Monice dostaje propozycję pracy jako szef kuchni i musi zrezygnować ze współpracy z Phoebe, której pomaga znaleźć nowe zajęcie. Joanna robi wszystko, by Rachel nie awansowała. Chłopcy idą na imprezę, ale nie sprawia im to takiej frajdy jak kiedyś.
10 (83) The One with the Girl from Poughkeepsie
Ten z dziewczyną z Poughkeepsie
18 grudnia 1997 (NBC)
Monica ma problemy w pracy, ponieważ nikt jej nie słucha i nie lubi. Joey pomaga jej w nabraniu pewności siebie. Chandler umawia Rachel na randkę ze swoim współpracownikiem. Ross poznaje dziewczynę, która mieszka w Poughkeepsie i musi do niej dojeżdżać.
11 (84) The One with Phoebe’s Uterus
Ten z macicą Phoebe
8 stycznia 1998 (NBC)
Przyrodni brat Phoebe, Frank i jego żona Alice proszą Phoebe, by została matką zastępczą ich dziecka. Monica uczy Chandlera stref erogennych u kobiet. Joey zatrudnia się jako przewodnik w muzeum Rossa.
12 (85) The One with the Embryos
Ten z embrionami
15 stycznia 1998 (NBC)
Monica i Rachel zakładają się z Joeyem i Chandlerem, kto kogo lepiej zna. Aby rozstrzygnąć spór, Ross organizuje dla nich konkurs. Phoebe poddaje się zabiegowi sztucznego zapłodnienia.
13 (86) The One with Rachel’s Crush
Ten z zadurzeniem Rachel
15 stycznia 1998 (NBC)
Chandler jest zazdrosny o Kathy, która odgrywa w teatrze sceny erotyczne. Rachel podoba się jej klient, Joshua (Tate Donovan). Monica dekoruje swoje nowe mieszkanie.
14 (87) The One with Joey’s Dirty Day
Ten z brudnym dniem Joeya
5 lutego 1998 (NBC)
Joshua zaprasza Rachel na otwarcie swojego klubu, ale ona wcześniej obiecała szefowi, że zabierze jego siostrzenicę, Emily (Helen Baxendale), do opery. Z kłopotu wybawia ją Ross. Joey wraca z wyprawy na ryby, na której się nie mył. Rachel i Monica pomagają Chandlerowi wyjść z depresji po zerwaniu z Kathy.
15 (88) The One with All the Rugby
Ten z Rugby
26 lutego 1998 (NBC)
Ross chce zaimponować Emily grając w rugby z jej kolegami z Anglii. W salonie piękności Chandler spotyka Janice i aby od niej uciec, symuluje swój wylot do Jemenu.
16 (89) The One with the Fake Party
Ten z fałszywym przyjęciem
19 marca 1998 (NBC)
Przed powrotem Emily do Anglii Rachel wydaje dla niej przyjęcie pod pretekstem zaproszenia na nie Joshuy, którego chce uwieść. Ciężarna Phoebe ma ochotę na mięso choć jest wegetarianką.
17 (90) The One with the Free Porn
Ten z darmowym porno
26 marca 1998 (NBC)
Joey i Chandler odkrywają darmowy erotyczny kanał telewizyjny. Ross wyznaje miłość Emily, ale ona nie odpowiada tym samym i wraca do Anglii. Phoebe planuje założyć salon masażu w samochodzie.
18 (91) The One with Rachel’s New Dress
Ten z nową sukienką Rachel
2 kwietnia 1998 (NBC)
Joshua zaprasza Rachel do domu swoich rodziców, którzy rzekomo wyjechali za miasto. Gdy niespodziewanie wracają, zastają ją w bieliźnie. Phoebe zastanawia się nad wyborem imienia dla jednego z trojaczków. Ross jest zazdrosny o Emily, która w Londynie zaprzyjaźnia się z partnerką Carol, Susan.
19 (92) The One with All the Haste
Ten z pośpiechem
9 kwietnia 1998 (NBC)
Monica i Rachel próbują z powrotem zamienić się z chłopcami na mieszkania. Ross i Emily zaręczają się.
20 (93) The One with All the Wedding Dresses
Ten z sukniami ślubnymi
16 kwietnia 1998 (NBC)
Chandler wysyła Joeya do kliniki, która zajmuje się leczeniem chrapania. Dziewczyny odbierają suknię ślubną Emily i przymierzają inne suknie. Joshua odrzuca oświadczyny Rachel.
21 (94) The One with the Invitation
Ten z zaproszeniami
23 kwietnia 1998 (NBC)
Ross i Emily wysyłają zaproszenia na swój londyński ślub. Emily nie chce, by na ceremonii obecna była Rachel. Phoebe rezygnuje z wyjazdu, ponieważ nie może lecieć samolotem ze względu na ciążę.
22 (95) The One with the Worst Best Man Ever
Ten z najgorszym drużbą
30 kwietnia 1998 (NBC)
Phoebe cierpi na huśtawkę nastrojów. Monica i Rachel zazdroszczą kolegom wieczoru kawalerskiego, wyprawiają więc przyjęcie z okazji ciąży Phoebe. Joey gubi obrączki Rossa.
23 (96) The One with Ross’s Wedding, Part One
Ten z weselem Rossa, Część Pierwsza
7 maja 1998 (NBC)
Przyjaciele wylatują do Londynu na ślub Rossa i Emily. W Nowym Jorku pozostają Rachel i ciężarna Phoebe. Rachel zdaje sobie sprawę, że wciąż kocha Rossa, więc leci za nim do Anglii. Joey i Chandler zwiedzają Londyn.
24 (97) The One with Ross’s Wedding, Part Two
Ten z weselem Rossa, Część Druga
7 maja 1998 (NBC)
Rachel chce wyznać Rossowi miłość, ale rezygnuje, widząc go z Emily. Rodzice Emily chcą naciągnąć rodziców Rossa na opłacenie całego wesela, a także remontu ich domu. Kiedy pijany gość weselny myli Monikę z matką Rossa, Chandler ją pociesza aż lądują w łóżku. Podczas przysięgi Ross wymawia niewłaściwe imię.

Seria 5: 1998-99
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (98) The One After Ross Says Rachel
Ten po tym, jak Ross powiedział “Rachel”
24 września 1998 (NBC)
Pomimo pomyłki Rossa ceremonia dobiega końca, ale zaraz po ślubie obrażona Emily ucieka. Ross czeka na nią na lotnisku przed wylotem w ich podróż poślubną, ale ponieważ Emily się nie zjawia, postanawia wykorzystać bilety na wspólną podróż z Rachel. Monica i Chandler postanawiają kontynuować swój związek dopóki są w Londynie.
2 (99) The One with All the Kissing
Ten z całowaniem
1 października 1998 (NBC)
Ross nadal myli imiona Emily i Rachel, która wakacje w Grecji spędziła jednak sama. Pomimo powrotu do Nowego Jorku Monica i Chandler nadal w tajemnicy utrzymują swój związek. Chandler omyłkowo całuje Monikę przy Rachel i Phoebe, a później dla niepoznaki całuje je wszystkie po kolei. Phoebe czuje się odsunięta na bok jako jedyna z przyjaciół, która nie była w Londynie.
3 (100) The One Hundredth
Ten setny
8 października 1998 (NBC)
Phoebe rodzi trojaczki: chłopczyka i dwie dziewczynki, z których jedna otrzymuje imię Chandler. Monica udaje przed Rachel, że interesują ją przystojni lekarze, z którymi Rachel ich umówiła. Joey dowiaduje się, że ma kamienie nerkowe.
4 (101) The One Where Phoebe Hates PBS
Ten, w którym Phoebe nienawidzi PBS
18 października 1998 (NBC)
Monica zwierza się Rachel, że ma nowego chłopaka, z którym uprawiała najlepszy seks w życiu, co bardzo cieszy Chandlera, ku zdziwieniu pozostałych przyjaciół. Joey bierze udział w telewizyjnej akcji charytatywnej w stacji PBS, której Phoebe nie znosi. Emily zgadza się przeprowadzić do Nowego Jorku pod warunkiem, że Ross zerwie kontakt z Rachel.
5 (102) The One with the Kips
Ten, w którym ktoś musi się wycofać
29 października 1998 (NBC)
Chandler i Monica wyjeżdżają razem na weekend w tajemnicy przed pozostałymi przyjaciółmi, ale wycieczka nie jest udana, a ich tajemnicę odkrywa Joey. Rachel poznaje warunek, który Emily postawiła Rossowi.
6 (103) The One with the Yeti
Ten z Yetim
5 listopada 1998 (NBC)
Gdy Ross mówi Emily, że nie zerwie znajomości z Rachel, ta żąda rozwodu. Monica i Rachel spotykają na strychu zarośniętego mężczyznę, którego biorą za yeti (George Newbern). Phoebe otrzymuje w spadku po ciotce futro z norek.
7 (104) The One Where Ross Moves In
Ten, w którym Ross się wprowadza
12 listopada 1998 (NBC)
Ross wprowadza się do mieszkania z Chandlerem i Joeym i okazuje się irytującym współlokatorem. Nowopoznany sąsiad Moniki i Rachel zaprasza je na imprezę, ale Rachel udaje, że nie może przyjść, sądząc, że w ten sposób sąsiad bardziej się nią zainteresuje. Phoebe umawia się z inspektorem sanitarnym, który doprowadza do zamknięcia niemal każdej restauracji, do której idą.
8 (105) The One with the Thanksgiving Flashbacks
Ten ze wspomnieniami z Świąt Dziękczynienia
19 listopada 1998 (NBC)
Przyjaciele wspominają swoje najgorsze przeżycia związane ze Świętem Dziękczynienia. Chandler wyznaje miłość Monice.
9 (106) The One with Ross’s Sandwich
Ten z kanapką Rossa
10 grudnia 1998 (NBC)
W pracy ktoś zjada kanapkę Rossa, który wybucha gniewem, po czym szef wysyła go na urlop i terapię radzenia sobie z agresją. Phoebe chodzi z Rachel na zajęcia z literatury.
10 (107) The One with the Inappropriate Sister
Ten z nieprzyzwoitą siostrą
17 grudnia 1998 (NBC)
Nowy chłopak Rachel, Danny, utrzymuje z siostrą niezwykle bliską więź. Bezrobotny Ross z nudów próbuje pomóc Joeyowi napisać własny scenariusz. Phoebe pracuje jako wolontariusz, zbierając datki w stroju elfa.
11 (108) The One with All the Resolutions
Ten z postanowieniami
7 stycznia 1999 (NBC)
Przyjaciele robią postanowienia noworoczne: Ross robi codziennie coś nowego, Monica więcej fotografuje, Chandler próbuje wytrzymać bez dowcipkowania, a Rachel bez plotkowania, Joey uczy się od Phoebe gry na gitarze, a Phoebe postanawia nauczyć się pilotażu samolotów. Rachel odkrywa, że Chandler i Monica są parą.
12 (109) The One with Chandler’s Work Laugh
Ten ze służbowym śmiechem Chandlera
21 stycznia 1999 (NBC)
Chandler sztucznie śmieje się z żartów swojego szefa, co nie podoba się Monice. Rachel próbuje sprowokować Monikę, aby zdradziła jej tajemnicę swojego związku. Sfrustrowany Ross umawia się z Janice, która nie może znieść jego marudzenia.
13 (110) The One with Joey’s Bag
Ten z torbą Joeya
4 lutego 1999 (NBC)
Przygotowując się do castingu, Joey kupuje torebkę za namową Rachel. Na pogrzebie babci Phoebe poznaje swego ojca, Franka (Bob Balaban).
14 (111) The One Where Everybody Finds Out
Ten, w którym wszyscy się dowiadują
11 lutego 1999 (NBC)
Z mieszkania naprzeciwko Moniki wyprowadza się brzydki golas, od którego Ross próbuje kupić mieszkanie. Oglądając je, Phoebe widzi przez okno jak Chandler i Monica się całują, lecz zamiast przyznać przed nimi, że znają prawdę, Rachel i Phoebe prowokują różne kłopotliwe sytuacje.
15 (112) The One with the Girl Who Hits Joey
Ten z dziewczyną, która biła Joeya
18 lutego 1999 (NBC)
Joey umawia się z dziewczyną, która go bije. Ross wprowadza się do nowego mieszkania i nie chce dorzucić się do pożegnalnej imprezy jednego z sąsiadów. Chandler kłóci się z Moniką, gdy wszyscy nabijają się z tego, że nie potrafi on się zaangażować w poważny związek.
16 (113) The One with the Cop
Ten z gliniarzem
25 lutego 1999 (NBC)
Phoebe znajduje na ulicy odznakę policyjną, której właścicielem okazuje się przystojny policjant, Gary (Michael Rapaport). Ross kupuje kanapę i aby zaoszczędzić na transporcie, niesie ją z Rachel ze sklepu do domu.
17 (114) The One with Rachel’s Inadvertent Kiss
Ten z nieumyślnym pocałunkiem Rachel
18 marca 1999 (NBC)
Phoebe twierdzi, że ona i Gary to bardziej namiętna para niż Monica i Chandler. Rachel ubiega się o pracę w firmie Ralpha Laurena i po rozmowie kwalifikacyjnej całuje szefa w policzek. Joey flirtuje przez okno z sąsiadką Rossa, której nie umie odnaleźć w jego budynku.
18 (115) The One Where Rachel Smokes
Ten, w którym Rachel pali
8 kwietnia 1999 (NBC)
Joey i Ben biorą udział w castingu do reklamy, w której mają zagrać ojca i syna. W nowej pracy Rachel zauważa, że wiele ważnych decyzji podejmowanych jest podczas przerwy na papierosa, więc sama też zaczyna palić. Monica i Phoebe organizują przyjęcie urodzinowe dla Rachel. Monica przejmuje większość zadań, dla Phoebe zostawiając kubki i lód.
19 (116) The One Where Ross Can’t Flirt
Ten, w którym Ross nie potrafi flirtować
22 kwietnia 1999 (NBC)
Kiedy Chandler żartuje z dziewczyną roznoszącą pizzę, Ross oskarża go o flirt za plecami Moniki. To wywołuje dyskusję na temat tego, czy flirt może być niewinny. Joey pokazuje swojej babci z Włoch odcinek serialu policyjnego, w którym wystąpił.
20 (117) The One with the Ride Along
Ten z przejażdżką
29 kwietnia 1999 (NBC)
Chłopcom udaje się uprosić Gary’ego, aby zabrał ich ze sobą na czaty w wozie policyjnym. Rachel przypadkiem słyszy wiadomość od Emily na automatycznej sekretarce Rossa.
21 (118) The One with the Ball
Ten z piłką
6 maja 1999 (NBC)
Gary chce poprosić Phoebe, by się do niego wprowadziła, ale jej zdaniem to przedwczesna decyzja. Rachel kupuje drogiego rasowego kota. Joey i Ross bawią się piłką.
22 (119) The One with Joey’s Big Break
Ten z wielką szansą Joeya
11 maja 1999 (NBC)
Joey otrzymuje główną rolę w filmie sensacyjnym i wyjeżdża z Chandlerem do Las Vegas, gdzie mają odbywać się zdjęcia. Rachel nie chce zażywać przepisanych przez okulistę kropli do oczu. Phoebe gniewa się na Rossa, ale nie pamięta, za co.
23 (120) The One in Vegas: Part 1
Ten w Vegas, Część 1
20 maja 1999 (NBC)
Monica zwierza się Phoebe, że umówiła się na lunch z Richardem, ale jej uczucia do niego już minęły. Monica daje Chandlerowi w prezencie bilety do Las Vegas i wkrótce wszyscy przyjaciele jadą tam na wycieczkę. Phoebe namawia Rachel do chodzenia po domu nago. Przypadkiem widzi ją Ross i sądzi, że to zaproszenie do flirtu. W efekcie Ross i Rachel w drodze do Las Vegas próbują wszystkiego, żeby się wzajemnie zawstydzić.
24 (121) The One in Vegas: Part 2
Ten w Vegas: Część 2
20 maja 1999 (NBC)
Rachel i Ross nie wychodzą z pokoju odkąd Ross pomalował jej twarz permanentnym pisakiem. Zamiast pogodzić się z Chandlerem Monica wybiera hazard.

Seria 6: 1999-2000
# Tytuł Tytuł polski Premiera Premiera w Polsce
1 (122) The One After Vegas
Ten po Vegas
23 września 1999 (NBC) 4 marca 2003 (Polsat)
Ross i Rachel budzą się w łóżku, nie pamiętając wydarzeń z poprzedniego wieczora, kiedy po pijanemu wzięli ślub. Chandler zwierza się Joeyowi, że zbyt pochopnie zastanawiają się z Moniką nad ślubem. Joey wraca z Phoebe do Nowego Jorku taksówką babci Phoebe.
2 (123) The One Where Ross Hugs Rachel
Ten w którym Ross przytula Rachel
20 września 1999 (NBC) 6 marca 2003 (Polsat)
Chandler i Monica postanawiają razem zamieszkać. Rachel nalega, aby Ross anulował ich małżeństwo.
3 (124) The One with Ross’s Denial
Ten z odmową Ross’a
7 października 1999 (NBC) 11 marca 2003 (Polsat)
Rachel szuka nowego pokoju do wynajęcia, więc Ross prosi, by z nim zamieszkała. Joey szuka nowego współlokatora. Chandler i Monica kłócą się na temat tego, jak urządzić pusty pokój.
4 (125) The One Where Joey Loses His Insurance
Ten w którym Joey traci swoje ubezbieczenie
14 października 1999 (NBC) 13 marca 2003 (Polsat)
Mija termin ubezpieczenia zdrowotnego Joeya kiedy ten akurat dostaje przepukliny. Ross otrzymuje tymczasową pracę jako wykładowca na uniwersytecie i aby bardziej zainteresować studentów tematyką wykładów, prowadzi zajęcia z brytyjskim akcentem.
5 (126) The One with Joey’s Porsche
Ten z Porche Joeya
21 października 1999 (NBC) 18 marca 2003 (Polsat)
Joey znajduje kluczyki do porsche, które stoi na ulicy. Rachel postanawia wprowadzić się do Phoebe, a gdy dowiaduje się, że jej małżeństwo z Rossem nadal jest ważne, sama zajmuje się dokumentami rozwodowymi. Chandler połyka zabawkę i gdy Monica zabiera go do szpitala, Phoebe sama opiekuje się trojaczkami Franka i Alice.
6 (127) The One on the Last Night
Ten na ostatniej nocy
4 listopada 1999 (NBC) 20 marca 2003 (Polsat)
Joey ma za mało pieniędzy, aby opłacić rachunki, a gdy nie chce przyjąć pożyczki od Chandlera, ten wymyśla grę, w której daje Joeyowi wygrać. Rachel wyprowadza się od Moniki, ale towarzyszy temu poważna kłótnia.
7 (128) The One Where Phoebe Runs
Ten w którym Phoebe biega
11 listopada 1999 (NBC) 25 marca 2003 (Polsat)
Joey znajduje nową piękną współlokatorkę Janine (Elle Macpherson), tancerkę z Australii. Rachel i Phoebe uprawiają razem jogging, ale okazuje się, że Phoebe śmiesznie biega. Chandler sprząta mieszkanie, ale Monice nie podoba się to, że przesunął wszystkie meble.
8 (129) The One with Ross’ Teeth
Ten z zębami Ross’a
18 listopada 1999 (NBC) 27 marca 2003 (Polsat)
Ross za bardzo wybiela zęby przed randką. Joey obawia się, że dzięki Janine ich mieszkanie staje się zbyt kobiece. Rachel pozwala Phoebe skorzystać z ksero u siebie w pracy, po czym okazuje się, że Phoebe całowała się tam z Ralphem Laurenem.
9 (130) The One Where Ross Got High
Ten w którym Ross się naćpał
25 listopada 1999 (NBC) 1 kwietnia 2003 (Polsat)
Rodzice Moniki i Rossa odwiedzają córkę w Święto Dziękczynienia, nie wiedząc, że mieszka ona z Chandlerem, którego nie lubią. Rachel robi dziwny świąteczny deser.
10 (131) The One with the Routine
Ten z układem tanecznym
16 grudnia 1999 (NBC) 3 kwietnia 2003 (Polsat)
Janine bierze udział w nagraniu sylwestrowego programu telewizyjnego i zaprasza do niego również Joeya, Monikę i Rossa. Rodzeństwo chce za wszelką cenę zwrócić na siebie uwagę i wykonuje w studio własny układ taneczny. Rachel, Chandler i Phoebe szukają prezentów, jakie Monica im kupiła na święta.
11 (132) The One with the Apothecary Table
Ten ze stołem aptekarskim
6 stycznia 2000 (NBC) 8 kwietnia 2003 (Polsat)
Rachel zamawia nowy stolik do wspólnego mieszkania, ale gdy dowiaduje się, że Phoebe nie lubi komercyjnie produkowanych mebli, udaje, że to antyk znaleziony na pchlim targu. Joey, Janine, Monica i Chandler wspólnie spędzają wieczór, po którym okazuje się, że Janine irytują przyjaciele Joeya.
12 (133) The One with the Joke
Ten z żartem
13 stycznia 2000 (NBC) 10 kwietnia
Magazyn Playboy drukuje dowcip, który przysłał Ross, ale Chandler twierdzi, że to on jest jego autorem. Dziewczyny oglądają razem czasopismo i zastanawiają się, z którą z przyjaciółek najchętniej umówiłyby się na randkę. Joey zaczyna pracować w kawiarni Central Perk jako kelner, ale próbuje zachować to w tajemnicy przed przyjaciółmi.
13 (134) The One with Rachel’s Sister
Ten z siostrą Rachel
3 lutego 2000 (NBC) 15 kwietnia 2003 (Polsat)
Rachel odwiedza jej młodsza siostra Jill (Reese Witherspoon), z którą Ross umawia się na randkę. Monica jest chora, ale udaje, że wszystko jest w porządku. Joey rozdaje pięknym klientkom smakołyki w kawiarni.
14 (135) The One Where Chandler Can’t Cry
Tez w którym Chandler nie płacze
10 lutego 2000 (NBC) 17 kwietnia 2003 (Polsat)
Chandler przyznaje, że odkąd był dzieckiem nie płakał. Phoebe odkrywa, że jej siostra-bliźniaczka Ursula występuje w filmach pornograficznych używając imienia Phoebe. Rachel próbuje wszystkiego, aby Ross przestał umawiać się z Jill.
15 (136) The One That Could Have Been: Part 1
Ten co mógł być: część 1
17 lutego 2000 (NBC) 22 kwietnia 2003 (Polsat)
Gdy Rachel dowiaduje się, że jej były narzeczony Barry rozwodzi się z Mindy, przyjaciele zastanawiają się, jak wyglądałoby ich życie, gdyby ich losy potoczyły się inaczej: gdyby Ross był nadal mężem Carol, gdyby Rachel wyszła za Barry’ego, gdyby Phoebe przyjęła pracę w dużej korporacji, gdyby Chandler rzucił swoją pracę, gdyby Joey nadal występował w operze mydlanej Dni naszego życia i gdyby Monica nadal była gruba.
16 (137) The One That Could Have Been: Part 2
Ten co mógł być: część 2
17 lutego 2000 (NBC) 24 kwietnia 2003 (Polsat)
W dalszym ciągu wydarzeń z poprzedniego odcinka gruba Monica jest dziewicą, żona Rossa darzy wyjątkową sympatią swoją koleżankę z siłowni, Rachel prawie zdradza męża z gwiazdą serialu Joeym, pracoholiczka Phoebe dostaje zawału serca, a Chandler flirtuje z Moniką.
17 (138) The One with Unagi
Ten z unagi
24 lutego 2000 (NBC) 29 kwietnia 2003 (Polsat)
Rachel i Phoebe chodzą na zajęcia z samoobrony, Ross kwestionuje ich umiejętności, opowiadając im o stanie umysłu zwanym unagi. Chandler i Monica zapominają, że mieli w tym roku samodzielnie wykonać prezenty walentynkowe.
18 (139) The One Where Ross Dates a Student
Ten w którym Ross umawia się ze studentką
9 marca 2000 (NBC) 1 maja 2003 (Polsat)
Ross zaczyna się umawiać z jedną ze swoich studentek, Elizabeth (Alexandra Holden). W mieszkaniu Phoebe wybucha pożar i dopóki nie przejdzie ono remontu, Phoebe wprowadza się do Joeya, a Rachel do Moniki i Chandlera, ale wkrótce zamieniają się miejscami.
19 (140) The One with Joey’s Fridge
Ten z lodówką Joeya
23 marca 2000 (NBC) 6 maja 2003 (Polsat)
Psuje się lodówka Joeya, więc próbuje on winić za awarię każdego z przyjaciół i wyłudzić od nich pieniądze na naprawę. Rachel szuka partnera na bal dobroczynny i nie potrafi wybrać między kandydatami znalezionymi dla niej przez Phoebe oraz przez Monikę i Chandlera. Nowa dziewczyna Rossa, Elizabeth, wyjeżdża na ferie, gdzie szykuje się dużo imprez.
20 (141) The One with Mac and C.H.E.E.S.E.
Ten z Mac and C.H.E.E.S.E
13 kwietnia 2000 (NBC) 8 maja 2003 (Polsat)
Joey stara się o rolę w serialu Mac and C.H.E.E.S.E. (ang. Computerised Humanoid Electronically Enhanced Secret Enforcer czyli Skomputeryzowany Człekokształny Wspomagany Elektronicznie Tajny Egzekutor). Gdy Chandler nie przekazuje Joeyowi wiadomości o przesłuchaniu, ten obraża się na niego.
21 (142) The One Where Ross Meets Elizabeth’s Dad
Ten w którym Ross spotyka ojca Elisabeth
27 kwietnia 2000 (NBC) 13 maja 2003 (Polsat)
Ross poznaje ojca Elizabeth, Paula (Bruce Willis), któremu bardzo chce zaimponować. Rola Joeya w serialu jest zagrożona, ponieważ autor robota bardzo go nie lubi.
22 (143) The One Where Paul’s the Man
Ten w którym Paul jest człowiekiem
4 maja 2000 (NBC) 15 maja 2003 (Polsat)
Ojciec Elizabeth zabrania Rossowi nadal się z nią spotykać, grożąc, że powiadomi uniwersytet o jego romansie ze studentką. Podczas zwiedzania muzeum dziewczyny dowiadują się, że można je wynająć na ceremonię ślubną. Ponieważ najbliższy termin jest za dwa lata, postanawiają wpisać się na listę już teraz. Chandler dowiaduje się o tym przypadkiem i wpada w panikę.
23 (144) The One with the Ring
Ten z pierścionkiem
11 maja 2000 (NBC) 20 maja 2003 (Polsat)
Phoebe pomaga Chandlerowi w tajemnicy kupić pierścionek zaręczynowy. Rachel rozstaje się z Paulem.
24 (145) The One with the Proposal: Part 1
Ten z oświadczynami: część 1
18 maja 2000 (NBC) 22 maja 2003 (Polsat)
Chandler planuje oświadczyny, ale jego plany psuje Richard. Na dobroczynnej aukcji Joey omyłkowo kupuje łódź za 20 000 dolarów. Ross zrywa z Elizabeth, gdy okazuje się, że nie jest zbyt dojrzała.
25 (146) The One with the Proposal: Part 2
Ten z oświadczynami: część 2
18 maja 2000 (NBC) 27 maja 2003 (Polsat)
Monica waha się między Richardem a Chandlerem, który – aby nie zdradzić, że chce się jej oświadczyć – udaje, że nie jest zainteresowany małżeństwem. Rachel prosi Rossa, aby ożenił się z nią, gdy skończy 40 lat i nadal będzie panną, ale dowiaduje się, że Ross zawarł już taki pakt z Phoebe.

Seria 7: 2000-01
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (147) The One with Monica’s Thunder
Ten ze Złością Moniki
12 października 2000 (NBC)
Trwa wieczór oświadczyn Chandlera. Wszyscy przygotowują się do wyjścia, aby świętować zaręczyny. Rachel jest zazdrosna o szczęście Moniki, więc w ramach pocieszenia proponuje Rossowi niezobowiązującą noc. Na pocałunku przyłapuje ich Monica, zdenerowowana, że Rachel próbuje ściągnąć na siebie całą uwagę.
2 (148) The One with Rachel’s Book
Ten z Książką Rachel
12 października 2000 (NBC)
Joey znajduje w pokoju Rachel erotyczną powieść. Monica rozpoczyna planowanie ślubu. Phoebe tymczasowo wprowadza się do Rossa, ale ku jego niezadowoleniu, przyjmuje tam klientów jako masażystka. Chandler nie chce wydać swoich oszczędności na wystawne wesele.
3 (149) The One with Phoebe’s Cookies
Ten z Ciasteczkami Phoebe
19 października 2000 (NBC)
Przyjaciele zastanawiają się, co kupić Monice i Chandlerowi w prezencie z okazji zaręczyn. Monica prosi Phoebe o przepis jej babci na domowe ciasteczka. Rachel uczy Joeya żeglować. Chandler idzie do sauny z Rossem i panem Gellerem (Elliott Gould) i przypadkiem siada mu tam na kolanach.
4 (150) The One with Rachel’s Assistant
Ten z Asystentem Rachel
26 października 2000 (NBC)
Rachel dostaje awans i zatrudnia przystojnego młodego asystenta, Taga (Eddie Cahill). Joey próbuje wrócić do serialu Dni naszego życia. Monica i Chandler zdradzają sobie tajemnice z przeszłości.
5 (151) The One with the Engagement Picture
Ten z Zaręczynowym Zdjęciem
2 listopada 2000 (NBC)
Monica i Chandler idą do fotografa, ale Chandler nie potrafi naturalnie uśmiechnąć się do zdjęcia. Phoebe umawia się z chłopakiem, którego była żona chodzi z Rossem. Rachel zakochuje się w swoim nowym asystencie.
6 (152) The One with the Nap Partners
Ten z Drzemką Partnerów
9 listopada 2000 (NBC)
Joey i Ross zasypiają razem podczas oglądania filmu. Phoebe i Rachel rywalizują o to, która z nich zostanie druhną Moniki na jej ślubie. Monika dowiaduje się, że Chandler w przeszłości zerwał z dziewczyną, kiedy ta przytyła i zmusza go, by ją odnalazł i ją za to przeprosił.
7 (153) The One with Ross’ Library Book
Ten z Książkowym Działem Rossa
16 listopada 2000 (NBC)
Monica przypadkiem spotyka Janice, która wprasza się na jej ślub. Ross dowiaduje się, że dział uczelnianej biblioteki, w którym znajduje się jego praca doktorska, to miejsce, gdzie studenci umawiają się na randki. Rachel i Phoebe znajdują dla Joeya idealną dziewczynę (Kristin Davis).
8 (154) The One Where Chandler Doesn’t Like Dogs
Ten, w którym Chandler nie lubi psów
23 listopada 2000 (NBC)
W Święto Dziękczynienia przyjaciele odkrywają, że Phoebe w tajemnicy opiekuje się psem. Okazuje się, że Chandler nie lubi psów. Po tym jak Tag zerwał ze swoją dziewczyną, Rachel próbuje go poderwać. Ross, Chandler i Joey grają w grę, która polega na wymienieniu wszystkich amerykańskich stanów.
9 (155) The One with All the Candy
Ten z Cukierkami
7 grudnia 2000 (NBC)
Monica robi cukierki dla sąsiadów i staje się bardzo lubiana. Rachel i Tag trzymają swój związek w tajemnicy przed kolegami z pracy. Ross kupuje Phoebe rower i uczy ją jeździć.
10 (156) The One with the Holiday Armadillo
Ten ze Świątecznym Pancernikiem
14 grudnia 2000 (NBC)
Ross chce opowiedzieć Benowi o święcie Chanuka, ale syn upiera się przy tradycji Św. Mikołaja. Phoebe chce, aby Rachel z powrotem wprowadziła się do jej mieszkania, więc podstępem próbuje ją wygonić z mieszkania Joeya.
11 (157) The One with All the Cheesecakes
Ten z Sernikiem
4 stycznia 2001 (NBC)
Chandler i Rachel zjadają pyszny sernik, który omyłkowo został dostarczony do niewłaściwego mieszkania. Ross otrzymuje zaproszenie na wesele kuzynki, która nie zaprasza Moniki. Ta jednak wybiera się na imprezę jako osoba towarzysząca Rossowi. Phoebe spotyka po latach swoją dawną miłość, Davida (Hank Azaria).
12 (158) The One Where They’re Up All Night
Ten, w którym Nie Śpią Całą Noc
11 stycznia 2001 (NBC)
Wszyscy przyjaciele spędzają bezsenną noc: Joey i Ross próbują zejść z dachu kamienicy, na którym utknęli; Chandler i Monica nie mogą spać, więc Chandler namawia Monikę na seks, podczas którego ona zasypia; Phoebe nie daje spokoju alarm przeciwpożarowy w jej mieszkaniu, Rachel i Tag wracają do biura, aby wysłać opóźnione dokumenty.
13 (159) The One Where Rosita Dies
Ten, w którym Rosita Umiera
1 lutego 2001 (NBC)
Rachel przypadkiem psuje ulubiony fotel Joeya, ale pod ich nieobecność Chandler podmienia go na swój identyczny fotel, myśląc, że to on go zepsuł. Phoebe dostaje pracę w telemarketingu a jej pierwszym rozmówcą jest niedoszły samobójca. Ross i Monica odwiedzają ojca, który chce sprzedać dom.
14 (160) The One Where They All Turn Thirty
Ten, W Którym Wszyscy Mają Trzydziestkę
8 lutego 2001 (NBC)
Podczas 30. urodzin Rachel wszyscy przypominają sobie swoje 30. urodziny.
15 (161) The One with Joey’s New Brain
Ten Z Nowym Mózgiem Joeya
15 lutego 2001 (NBC)
Joey odzyskuje rolę w serialu Dni naszego życia dzięki temu, że jedna z bohaterek, Jessica (Susan Sarandon) zostaje zamordowana, a jej mózg przeszczepiony do ciała bohatera Joeya. Ross chce zagrać na dudach na weselu Moniki i Chandlera.
16 (162) The One with the Truth About London
Ten z Prawdą O Londynie
22 lutego 2001 (NBC)
Rachel pierwszy raz opiekuje się Benem i aby zyskać jego sympatię uczy go kilka żartów, co nie podoba się Rossowi. Chandler i Monica zgadzają się, aby ślubu udzielił im Joey, który zdobywa upoważnienie przez internet. Joey przygotowuje mowę, w której chce zawrzeć historię o tym, jak zaczął się związek Moniki i Chandlera.
17 (163) The One with the Cheap Wedding Dress
Ten z Tanimi Sukniami Ślubnymi
15 marca 2001 (NBC)
Monica poszukuje taniej sukni ślubnej, pomagają jej w tym Rachel i Phoebe. Ross i Joey umawiają się z tą samą dziewczyną.
18 (164) The One with Joey’s Award
Ten z Nagrodą Joeya
29 marca 2001 (NBC)
Joey jest nominowany do nagrody za swoją rolę w serialu i na rozdanie nagród zabiera Rachel. Jeden ze studentów Rossa wyznaje mu, że się w nim zakochał i dlatego egzamin poszedł mu tak źle. Poruszony Ross zmienia mu ocenę na pozytywną. Monikę ogarnia panika, gdy zdaje sobie sprawę, że Chandler będzie jej jedynym mężczyzną już do końca życia.
19 (165) The One with Ross and Monica’s Cousin
Ten z Kuzynką Moniki i Rossa
19 kwietnia 2001 (NBC)
Joey otrzymuje rolę w filmie, w którym będzie musiał wystąpić nago. W przygotowaniach do występu pomaga mu Monica. Rossa i Monikę odwiedza ich seksowna kuzynka Cassie (Denise Richards), z którą Ross zaczyna flirtować. Rachel i Monica zapraszają przypadkowe osoby na przyjęcie zorganizowane dla Moniki.
20 (166) The One with Rachel’s Big Kiss
Ten z Wielkim Pocałunkiem Rachel
26 kwietnia 2001 (NBC)
Rachel spotyka koleżankę ze studiów, Melissę (Winona Ryder), z którą kiedyś się całowała, jednak Melissa nic takiego nie pamięta. Rachel pomaga Chandlerowi wybrać garnitur na ślub z kolekcji Ralpha Laurena.
21 (167) The One with the Vows
Ten z Przysięgami
3 maja 2001 (NBC)
Monica i Chandler piszą swoje przysięgi ślubne, wspominając swoje dotychczasowe wspólne przeżycia.
22 (168) The One with Chandler’s Dad
Ten z Tatą Chandlera
10 maja 2001 (NBC)
Rachel kradnie Rossowi kluczyki do porsche Moniki. Joey odkrywa, że nowy chłopak Phoebe nosi jej bieliznę. Chandler nie chce zaprosić swojego ojca-transwestytę (Kathleen Turner) na wesele.
23 (169) The One with Monica and Chandler’s Wedding: Part 1
Ten ze Ślubem Moniki i Chandlera: Część 1
17 maja 2001 (NBC)
Joey niespodziewanie otrzymuje rolę w filmie wojennym, gdzie gra ze znanym aktorem (Gary Oldman), który wypowiadając swoje kwestie pluje mu w twarz. Chandler wpada w panikę z powodu zbliżającego się ślubu i znika. Phoebe znajduje test ciążowy w łazience Moniki.
24 (170) The One with Monica and Chandler’s Wedding: Part 2
Ten ze Ślubem Moniki i Chandlera: Część 2
17 maja 2001 (NBC)
Ross szuka Chandlera, a Rachel próbuje opóźnić przygotowania Moniki do ślubu.

Seria 8: 2001-02
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (171) The One After I Do
Ten zaraz po “Tak”
27 września 2001 (NBC)
Trwa wesele Moniki i Chandlera. Monica zaprzecza, że test ciążowy należał do niej, więc Phoebe udaje że to ona jest w ciąży, gdy zdaje sobie sprawę, że test należał do Rachel, a ta chce to utrzymać w tajemnicy. Ross poznaje na weselu Monę (Bonnie Somerville), którą próbuje poderwać. Joey próbuje zaimponować nowemu chłopakowi pani Bing, który jest producentem na Broadwayu. Monica odkrywa, że to Rachel jest w ciąży, ale ta nie chce powiedzieć, kto jest ojcem dziecka. Chandler ma problemy z tańcem, bo bardzo ślizgają mu się buty.
2 (172) The One with the Red Sweater
Ten z czerwonym swetrem
4 października 2001 (NBC)
Chandler i Ross szukają zgubionych aparatów fotograficznych, którymi goście robili zdjęcia podczas wesela. Monica, Phoebe i Joey radzą Rachel, by powiedziała o ciąży ojcu dziecka.
3 (173) The One Where Rachel Tells…
Ten, w którym Rachel mówi prawdę
11 października 2001 (NBC)
Podczas podróży poślubnej Monica denerwuje się, że Chandler nie chce wykorzystać sytuacji i wyłudzić od organizatorów wycieczki prezentów dla nowożeńców. Joey i Phoebe włamują się do mieszkania Moniki i Chandlera, mówiąc im, że musieli wyłamać drzwi ze względu na wyciek gazu. Rachel wyznaje Rossowi, że jest z nim w ciąży, co ten bardzo źle przyjmuje.
4 (174) The One with the Videotape
Ten z kasetą wideo
18 października 2001 (NBC)
Przyjaciele zastanawiają się, jak doszło do tego, że Rachel jest w ciąży z Rossem, co on im wyjaśnia prezentując kasetę z odpowiednim nagraniem.
5 (175) The One with Rachel’s Date
Ten z randką Rachel
25 października 2001 (NBC)
Phoebe umawia się z pracownikiem restauracji Moniki, a Rachel idzie na randkę z kolegą Joeya z serialu, co bardzo nie podoba się Rossowi.
6 (176) The One with the Halloween Party
Ten z przyjęciem Halloween
1 listopada 2001 (NBC)
Monica i Chandler organizują bal przebierańców w Halloween. Phoebe spotyka przypadkiem siostrę-bliźniaczkę Ursulę, która okłamuje swojego nowego chłopaka, Erica (Sean Penn). Rachel, wczuwając się w rolę matki, rozdaje dzieciom cukierki.
7 (177) The One with the Stain
Ten z plamą
8 listopada 2001 (NBC)
Chandler zatrudnia pomoc domową, którą Monica podejrzewa o kradzież dżinsów. Eric zrywa z Ursulą i zaczyna spotykać się z Phoebe. Rachel szuka nowego mieszkania, wierząc, że Joey nie będzie chciał z nią mieszkać, gdy na świat przyjdzie dziecko.
8 (178) The One with the Stripper
Ten ze striptizerką
15 listopada 2001 (NBC)
Chandler dowiaduje się, że przed ich ślubem Monica miała wieczór panieński, więc w ramach rekompensaty ona organizuje mu wieczór kawalerski, zapraszając na niego striptizerkę. Rachel zaprasza Phoebe na obiad ze swoim tatą (Ron Leibman), któremu boi się wyznać, że jest w ciąży. Ross nadal spotyka się z Moną.
9 (179) The One with the Rumor
Ten z plotką
22 listopada 2001 (NBC)
W Święto Dziękczynienia Monica zaprasza na obiad przystojnego kolegę ze szkoły, Willa (Brad Pitt), który bardzo nie lubi Rachel. Okazuje się, że wraz z Rossem w szkole wymyślił obraźliwą plotkę na temat Rachel.
10 (180) The One with Monica’s Boots
Ten z butami Moniki
6 grudnia 2001 (NBC)
Monica kupuje bardzo drogie buty, które potem okazują się niewygodne. Młodsza siostra Joeya, Dina jest w ciąży i prosi Rachel o radę. Phoebe dowiaduje się, że Ben chodzi do klasy z synem Stinga i chce zdobyć bilety na koncert.
11 (181) The One with Ross’s Step Forward
Ten, w którym Ross posuwa się naprzód
13 grudnia 2001 (NBC)
Mona chce wysłać wspólne zdjęcie z Rossem znajomym jako kartkę świąteczną, mimo że spotykają się od niedawna. Monica nie chce przyjąć zaproszenia szefa Chandlera na kolację, więc Chandler zmyśla, że też rozstał się z żoną. Rachel przeżywa ciążową burzę hormonów, co powoduje, że ma ataki pożądania.
12 (182) The One Where Joey Dates Rachel
Ten, w którym Joey umawia się z Rachel
10 stycznia 2002 (NBC)
Phoebe daje Monice i Chandlerowi spóźniony prezent ślubny – grę Ms. Pac-Man, od której Chandler się uzależnia. Rachel tęskni za chodzeniem na randki, więc Joey się z nią umawia.
13 (183) The One Where Chandler Takes a Bath
Ten, w którym Chandler bierze kąpiel
17 stycznia 2002 (NBC)
Joey próbuje porozmawiać z Chandlerem na temat swoich uczuć do Rachel, ale nie udaje mu się wyrazić jasno. Ross i Rachel szukają imienia dla dziecka, nie znając jego płci. Monika namawia Chandlera na relaksującą kąpiel.
14 (184) The One with the Secret Closet
Ten z sekretną szafą
31 stycznia 2002 (NBC)
Chandler próbuje dostać się do szafy, którą Monica zawsze trzyma zamkniętą. Pomaga mu w tym Joey. Rachel ma niepokojące skurcze, więc Joey zabiera ją do lekarza. Ross jest rozczarowany, że nie jest świadkiem wszystkich wydarzeń związanych z ciążą, więc proponuje Rachel, by się do niego wprowadziła.
15 (185) The One with the Birthing Video
Ten z porodem na wideo
7 lutego 2002 (NBC)
W Walentynki Chandler znajduje kasetę video w nadziei, że to film erotyczny, jaki kupiła mu Monica. Okazuje się, że to nagranie porodu, jakie Phoebe przyniosła dla Rachel. Przyjaciele z przerażeniem oglądają film. Ross nie umie powiedzieć Monie, że mieszka z Rachel. Joey ma depresję związaną z uczuciami do Rachel, więc Phoebe przyprowadza wesołego psa, który ma go pocieszyć.
16 (186) The One Where Joey Tells Rachel
Ten, w którym Joey mówi Rachel
28 lutego 2002 (NBC)
Joey zwierza się Rossowi ze swych uczuć do Rachel. Gdy ten się uspokaja, radzi Joeyowi powiedzieć o tym Rachel. Phoebe spotyka się z chłopakiem, którego uważa za bratnią duszę Moniki.
17 (187) The One with the Tea Leaves
Ten z liśćmi herbaty
7 marca 2002 (NBC)
Joey i Rachel unikają się, więc aby poprawić ich relacje, Rachel wymyśla problem, w którego rozwiązaniu ma jej pomóc Joey. Monica i Chandler sortują płyty CD, a Phoebe wyczytuje w swoich fusach z herbaty, że spotka wymarzonego mężczyznę. Ross próbuje odzyskać od Mony swoją “łososiową” koszulę.
18 (188) The One in Massapequa
Ten w Massapequa
28 marca 2002 (NBC)
Przyjaciele uczestniczą w przyjęciu rocznicowym rodziców Moniki i Rossa. Ross i Rachel udają, że są małżeństwem, kiedy goście chętnie obdarowują ich hojnymi prezentami. Monica próbuje za wszelką cenę wygłosić wzruszające przemówienie. Nowy chłopak Phoebe, Parker (Alec Baldwin) jest ekstremalnie pozytywną osobą.
19 (189) The One with Joey’s Interview
Ten z wywiadem Joeya
4 kwietnia 2002 (NBC)
Joey udziela wywiadu magazynowi poświęconemu operom mydlanym i prosi przyjaciół, aby przysłuchiwali się rozmowie, pilnując, by nie popełnił gafy.
20 (190) The One with the Baby Shower
Ten z przyjęciem na cześć dziecka
25 kwietnia 2002 (NBC)
Monica organizuje przyjęcie z okazji ciąży Rachel, na które zaprasza mamę Rachel dopiero w ostatniej chwili. W ramach przeprosin stara się jej za wszelką cenę podlizać. Mama Rachel oferuje swoją pomoc w wychowaniu dziecka. Chłopcy grają w skomplikowaną grę, którą jako teleturniej chce prowadzić Joey.
21 (191) The One with the Cooking Class
Ten z zajęciami z gotowania
2 maja 2002 (NBC)
Monica otrzymuje negatywną recenzję na temat swojej restauracji, więc aby przekonać krytyka do swoich potraw, odwiedza go podczas jego zajęć i każe spróbować swojej zupy. Później wraz z Joeym bierze udział w lekcji gotowania dla początkujących. Phoebe pomaga Chandlerowi przygotować się do rozmowy o pracę. Ross i Rachel robią duże zakupy dla dziecka w sklepie, w którym Ross poznaje atrakcyjną sprzedawczynię.
22 (192) The One Where Rachel Is Late
Ten, w którym Rachel się spóźnia
9 maja 2002 (NBC)
Mija termin porodu Rachel, ale ta nadal jest w ciąży i staje się z tego powodu bardzo nieprzyjemna. Chcąc przyspieszyć poród, namawia Rossa do seksu, co według lekarza ma pomóc. Phoebe i Monica zakładają się, w który dzień przyjdzie na świat dziecko Rossa i Rachel. Joey zabiera Chandlera na premierę swojego filmu, ale ten zasypia podczas projekcji.
23 (193) The One Where Rachel Has the Baby: Part 1
Ten, w którym Rachel rodzi dziecko: część 1
16 maja 2002 (NBC)
Rachel zaczyna rodzić, ale poród trwa bardzo długo. W szpitalu jest przy niej Ross, a przez ich pokój przewijają się różne pacjentki, w tym m.in. Janice. Phoebe podrywa atrakcyjnego pacjenta i prosi Joeya, aby udając lekarza dowiedział się o nim więcej. Monica i Chandler rozmawiają o posiadaniu własnych dzieci.
24 (194) The One Where Rachel Has the Baby: Part 2
Ten, w którym Rachel rodzi dziecko: część 2
16 maja 2002 (NBC)
Po 48-godzinnym porodzie na świat przychodzi Emma. Janice ostrzega Rachel przed samotnym macierzyństwem. Mama Rossa daje mu stary pierścionek zaręczynowy, który proponuje wręczyć Rachel. Joey go znajduje i Rachel – myśląc, że ten się oświadcza – zgadza się na ślub.

Seria 9: 2002-03
# Tytuł Tytuł polski Premiera
1 (195) The One Where No One Proposes
Ten,gdzie nie było oświadczyn
26 września 2002 (NBC)
Monica i Chandler postanawiają, że są gotowi na dziecko i dokonują prób w różnych miejscach w szpitalu. Joey próbuje porozmawiać z Rossem na temat Rachel, ale ciągle coś mu w tym przeszkadza.
2 (196) The One Where Emma Cries
Ten, w którym Emma płacze
3 października 2002 (NBC)
Rachel nie wie co zrobić, aby Emma przestała płakać. Zmęczony Chandler zasypia na spotkaniu w pracy i nieświadomie zgadza się na oddelegowanie do zamiejscowego biura jego firmy w Tulsie. Joey i Ross kłócą się na temat Rachel.
3 (197) The One with the Pediatrician
Ten z pediatrą
10 października 2002 (NBC)
Chandler wyjeżdża do Tulsy bez Moniki, która otrzymała propozycję wymarzonej pracy w Nowym Jorku. Joey i Phoebe aranżują dla siebie wzajemnie randki w ciemno. Rachel odkrywa, że Ross nadal korzysta z usług lekarza, który w dzieciństwie był jego pediatrą.
4 (198) The One with the Sharks
Ten z rekinami
17 października 2002 (NBC)
Monika sądzi, że Chandlera podnieca oglądanie filmów o rekinach. Ross niechcący uświadamia Phoebe, że nigdy nie była w dłuższym związku, czym wprawia ją w rozpacz. Aby naprawić swój błąd, Ross postanawia porozmawiać z nowym chłopakiem Phoebe, Mikiem (Paul Rudd), i zmyśla, że Phoebe była kiedyś w długim związku z mężczyzną o imieniu Vikram.
5 (199) The One with Phoebe’s Birthday Dinner
Ten z kolacją urodzinową Phoebe
31 października 2002 (NBC)
Phoebe świętuje swoje urodziny w eleganckiej restauracji, ale wszyscy spóźniają się na kolację.
6 (200) The One with the Male Nanny
Ten z męską nianią
7 listopada 2002 (NBC)
Ross i Rachel zatrudniają nianię-mężczyznę (Freddie Prinze Jr.) do opieki nad Emmą. Phoebe po latach znów spotyka swoją dawną miłość, Davida (Hank Azaria), mimo że aktualnie jest związana z Mikiem. Chandler czuje się zagrożony, słysząc, że nowy kolega z pracy Moniki to najśmieszniejszy mężczyzna jakiego poznała.
7 (201) The One with Ross’s Inappropriate Song
Ten w który Ross śpiewa nieodpowiednią piosenkę
14 listopada 2002 (NBC)
Ross znajduje nietypowy sposób na rozśmieszenie Emmy – śpiewa jej raperską piosenkę o obraźliwych słowach. Joey chce zainwestować swoje oszczędności, więc Monica radzi mu kupić nieruchomość, na przykład mieszkanie Richarda. Podczas oglądania lokalu Joey i Chandler znajdują tam kasetę z napisem “Monica”. Rachel uczy Phoebe jak dobrze wypaść na eleganckiej kolacji z rodzicami Mike’a.
8 (202) The One with Rachel’s Other Sister
Ten z inną siostrą Rachel
21 listopada 2002 (NBC)
W Święto Dziękczynienia Rachel odwiedza jej druga siostra, niekulturalna Amy (Christina Applegate), która zastanawia się, do kogo trafiłaby Emma, gdyby Rachel i Ross umarli. Monica każe wszystkim ostrożnie obchodzić się z jej zastawą stołową.
9 (203) The One with Rachel’s Phone Number
Ten z numerem Rachel
5 grudnia 2002 (NBC)
Rachel i Phoebe wychodzą razem do klubu, gdzie atrakcyjny mężczyzna prosi o numer telefonu Rachel. W międzyczasie Ross i Mike spędzają bardzo niezręczny wieczór w domu. Chandler tłumaczy Joeyowi, że nie może iść z nim na mecz koszykówki, ponieważ nie wraca tego dnia do Nowego Jorku, podczas gdy naprawdę chce spędzić wieczór z Moniką. Gdy Joey zastaje Monikę w seksownej bieliźnie, podejrzewa, że ta zdradza męża.
10 (204) The One with Christmas in Tulsa
Ten ze Świętami w Tulsa
12 grudnia 2002 (NBC)
Chandler jest zmuszony spędzić święta w Tulsie, gdzie podrywa go koleżanka z pracy, Wendy (Selma Blair). Monica jest zazdrosna.
11 (205) The One Where Rachel Goes Back to Work
Ten w którym Rachel wraca do pracy
9 stycznia 2003 (NBC)
Rachel dowiaduje się, że jej miejsce w pracy zostało zajęte przez nowego kolegę, Gavina (Dermot Mulroney), więc postanawia wcześniej wrócić do firmy. Phoebe dostaje pracę jako statystka na planie serialu, w którym występuje Joey. Monica bardzo chce mieć dziecko z Chandlerem. Gdy ten ma wątpliwości ze względu na świeżo utraconą pracę, Monica pomaga mu znaleźć nową.
12 (206) The One with Phoebe’s Rats
Ten ze szczurami Phoebe
16 stycznia 2003 (NBC)
Ross zatrudnia nową nianię dla Emmy, Molly (Melissa George), która bardzo podoba się Joeyowi. Mike znajduje szczura w mieszkaniu Phoebe. Rachel dzieli biuro z Gavinem.
13 (207) The One Where Monica Sings
Ten w którym Monica śpiewa
30 stycznia 2003 (NBC)
Monica śpiewa podczas wieczoru karaoke w barze, gdzie Mike gra na pianinie. Wszystkim podoba się jej występ, ale głównie dlatego, że w świetle jupiterów bluzka Moniki jest prześwitująca. Ross nie potrafi przeboleć tego, że Rachel całowała się z Gavinem. Chandler depiluje Joeyowi brwi.
14 (208) The One with the Blind Dates
Ten z randkami w ciemno
6 lutego 2003 (NBC)
Joey i Phoebe uważają, że Ross i Rachel powinni być razem, więc umawiają ich na fatalne randki w ciemno. Chandler i Monica opiekują się Emmą, ale postanawiają wykorzystać ostatni dzień owulacji Moniki i w sąsiednim pokoju uprawiają seks.
15 (209) The One with the Mugging
Ten z napadu
13 lutego 2003 (NBC)
Podczas spaceru na Rossa i Phoebe napada mężczyzna, który okazuje się dawnym znajomym Phoebe. Ross bardzo to przeżywa, ponieważ był kiedyś napadnięty jako nastolatek. Chandler szuka pracy w dziedzinie reklamy.
16 (210) The One with the Boob Job
Ten z operacją piersi
20 lutego 2003 (NBC)
Gdy Chandler odkrywa, że Monica pożyczyła pieniądze od Joeya, ten kłamie, że potrzebowała je na operację powiększenia biustu. Phoebe proponuje Mike’owi, by się do niej wprowadził. Rachel zabezpiecza mieszkanie przed dzieckiem.
17 (211) The One with the Memorial Service
Ten z serwisem pamięciowym
13 marca 2003 (NBC)
Chandler i Ross żartują z siebie nawzajem na stronie internetowej absolwentów swojej szkoły, gdzie Chandler pisze, że Ross umarł. Joey nie chce oddać Emmie swojego pluszowego pingwina o imieniu Hugsy. Monica pomaga Phoebe zapomnieć o Mike’u.
18 (212) The One with the Lottery
Ten z loterią
3 kwietnia 2003 (NBC)
Wróżka przepowiada Phoebe, że wygra na loterii, więc wszyscy oprócz sceptycznego Rossa kupują losy. Chandler czeka na wiadomość, czy udało mi się zdobyć pracę w firmie reklamowej. Rachel i Ross czekają z niecierpliwością na pierwsze słowo Emmy.
19 (213) The One with Rachel’s Dream
Ten ze snem Rachel
17 kwietnia 2003 (NBC)
Joey zaprasza Rachel na plan serialu Dni naszego życia, w którym będzie grał romantyczną scenę. Na skutek tego Rachel ma romantyczny sen o Joeym. Chandler zaskakuje Monikę spontanicznym wyjazdem na weekend do Vermont, ale ze względu na ilość pracy Monica zostaje w restauracji, a Chandler wyjeżdża z Rossem. Phoebe śpiewa przed restauracją Moniki, co odstrasza niektórych klientów.
20 (214) The One with the Soap Opera Party
Ten z przyjęciem opery mydlanej
24 kwietnia 2003 (NBC)
Joey organizuje w tajemnicy przyjęcie dla kolegów z planu serialu, wysyłając przyjaciół w tym czasie do teatru. Wszyscy oprócz Chandlera jednak dowiadują się o przyjęciu. Rossowi podoba się jego nowa koleżanka z pracy, Charlie (Aisha Tyler).
21 (215) The One with the Fertility Test
Ten z testem na płodność
1 maja 2003 (NBC)
Monica i Chandler wykonują testy w klinice leczenia niepłodności, gdzie spotykają Janice. Rachel obiecuje Phoebe nie skorzystać z darmowego masażu w sieciowym gabinecie. Ross pomaga Joeyowi przygotować się do randki z Charlie.
22 (216) The One with the Donor
Ten z dawcą
8 maja 2003 (NBC)
Chandler zaprasza na domowy obiad kolegę z pracy, którego chciałby poprosić, aby został dawcą nasienia. Ross próbuje zaimponować profesorowi, który podejmuje decyzję o wyznaczeniu głównego mówcy na dużej konferencji paleontologicznej. Rachel, Phoebe i Charlie idą razem na zakupy, podczas których Rachel zwierza się Phoebe, że podoba się jej Joey. Phoebe przypadkiem spotyka znów po latach swoją dawną miłość, Davida.
23 (217) The One in Barbados: Part 1
Ten na Barbadosie: część 1
15 maja 2003 (NBC)
Chandler radzi Davidowi, aby bardziej zaangażował się w związek z Phoebe, choć ta nadal jest zakochana w Mike’u. Przyjaciele razem wyjeżdżają na Barbados, gdzie Ross i Charlie biorą udział w konferencji. Z powodu dużej wilgoci włosy Moniki nabierają sporej objętości. Rachel zastanawia się, czy wyznać Joeyowi swoje uczucia.
24 (218) The One in Barbados: Part 2
Ten na Barbadosie: część 2
15 maja 2003 (NBC)
Charlie zrywa z Joeym i całuje Rossa. Mike przyjmuje wyzwanie Moniki w ping-ponga.

Seria 10: 2003-04
# Tytuł Tytuł polski Premiera Premiera w Polsce Reżyseria Scenariusz
1 (219) The One After Joey and Rachel Kiss
Ten po pocałunku Joeya i Rachel
25 września 2003 (NBC) 2 września 2004 (Canal+ Polska) Kevin S. Bright Andrew Reich & Ted Cohen
Monica, Chandler i Phoebe odkrywają, że Rachel jest z Joeym, a Ross z Charlie. Obie pary wstrzymują dalsze kroki, zanim Joey nie porozmawia z Rossem.
2 (220) The One Where Ross Is Fine
Ten, w którym Ross ma się dobrze
2 października 2003 (NBC) 9 września 2004 (Canal+ Polska) Ben Weiss Sherry Bilsing-Graham & Ellen Plummer
Ross źle znosi wieści o związku Rachel z Joeym. Dla rozładowania sytuacji zaprasza ich i Charlie na kolację, która okazuje się niewypałem. Frank prosi Phoebe o opiekę na trojaczkami, a nawet o zabranie jednego z nich. Monica i Chandler odwiedzają parę, która adoptowała dziecko.
3 (221) The One with Ross’s Tan
Ten z opalenizną Rossa
9 października 2003 (NBC) 16 września 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Brian Buckner
Ross korzysta z opalania natryskowego. Rachel i Joey próbują wykonać kolejny krok w swym związku. Phoebe i Monica spotykają dawną sąsiadkę, irytującą Amandę (Jennifer Coolidge).
4 (222) The One with the Cake
Ten z tortem
23 października 2003 (NBC) 23 września 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Robert Carlock
Rachel organizuje pierwsze urodziny Emmy. Dostarczony tort, niezgodnie z zamówieniem, ma kształt penisa. Pozostali przyjaciele bawią się zabawkami Emmy.
5 (223) The One Where Rachel’s Sister Babysits
Ten, w którym siostra Rachel pilnuje dziecka
30 października 2003 (NBC) 30 września 2004 (Canal+ Polska) Roger Christiansen Dana Klein Borkow
Monica i Chandler pozwalają Joeyowi napisać dla nich rekomendację do adopcji. Rachel znów odwiedza jej irytująca siostra, Amy (Christina Applegate). Mike aranżuje różne sytuacje, aby oświadczyć się Phoebe.
6 (224) The One with Ross’ Grant
Ten ze stypendium Rossa
6 listopada 2003 (NBC) 7 października 2004 (Canal+ Polska) Ben Weiss Sebastion Jones
Monica i Rachel kłócą się, która z nich ma dostać brzydki obraz Phoebe. Joey gniewa się na Chandlera, gdy ten kłamie, że obejrzał kasetę z reklamą, w której wystąpił Joey. O tym, czy Ross otrzyma stypendium, decyduje były chłopak Charlie, Benjamin (Greg Kinnear).
7 (225) The One with the Home Study
Ten z domowym testem
13 listopada 2003 (NBC) 14 października 2004 (Canal+ Polska) Kevin S. Bright Mark Kunerth
Monikę i Chandlera odwiedza pracownik socjalny, aby sprawdzić, czy ich warunki domowe sprzyjają wychowaniu dziecka. Phoebe i Mike postanawiają oddać pieniądze przeznaczone na wesele na cele dobroczynne. Rachel boi się zabrać Emmę na huśtawki.
8 (226) The One with the Late Thanksgiving
Ten z późnym Dziękczynieniem
20 listopada 2003 (NBC) 28 października 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Shana Goldberg-Meehan
W Święto Dziękczynienia Monika niechętnie przygotowuje kolację, na którą wszyscy się spóźniają: Phoebe i Rachel zabierają Emmę na konkurs piękności dla niemowląt, a Ross i Joey wybierają się na mecz hokeja.
9 (227) The One with the Birth Mother
Ten z matką
8 stycznia 2004 (NBC) 4 listopada 2004 (Canal+ Polska) David Schwimmer Scott Silveri
Joey umawia się z dziewczyną, która częstuje się jego jedzeniem. Rachel i Phoebe zabierają Rossa na zakupy, po których Ross ubiera na randkę podejrzanie kobiecą bluzkę. Monica i Chandler poznają ciężarną kobietę, Erikę (Anna Faris), która na skutek pomyłki wybiera ich na rodziców zastępczych dla swojego dziecka.
10 (228) The One Where Chandler Gets Caught
Ten, w którym Chandler zostaje nakryty
15 stycznia 2004 (NBC) 11 listopada 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Doty Abrams
W tajemnicy przed pozostałymi przyjaciółmi Monica i Chandler szukają domu na przedmieściach. Phoebe i Rachel, widząc jak Chandler wsiada do samochodu z inną kobietą, podejrzewają go o romans.
11 (229) The One Where the Stripper Cries
Ten, w którym striptizer płacze
5 lutego 2004 (NBC) 18 listopada 2004 (Canal+ Polska) Kevin S. Bright David Crane & Marta Kauffman
Rachel i Monica urządzają dla Phoebe zbyt grzeczny wieczór panieński i na ostatnią chwilę zatrudniają nieatrakcyjnego striptizera (Danny DeVito). Joey występuje w teleturnieju. Ross i Chandler uczestniczą w zlocie absolwentów, podczas którego wspominają rok 1987.
12 (230) The One with Phoebe’s Wedding
Ten ze ślubem Phoebe
12 lutego 2004 (NBC) 25 listopada 2004 (Canal+ Polska Kevin S. Bright Robert Carlock & Dana Klein Borkow
Monica doprowadza Phoebe do szału jako organizator jej ślubu. Chandler i Ross próbują za wszelką cenę dostać ważną funkcję w ceremonii. Phoebe i Mike biorą ślub na pokrytej śniegiem ulicy przed kawiarnią Central Perk.
13 (231) The One Where Joey Speaks French
Ten, w którym Joey mówi po francusku
19 lutego 2004 (NBC) 2 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Sherry Bilsing-Graham & Ellen Plummer
Ross towarzyszy Rachel w szpitalu, do którego po zawale serca trafia ojciec Rachel. Monica i Chandler oprowadzają po mieście Erikę, która nie jest pewna, kto jest ojcem jej dziecka. Phoebe pomaga Joeyowi przygotować się do castingu, podczas którego Joey ma mówić po francusku.
14 (232) The One with Princess Consuela
Ten z Księżną Consuelą
26 lutego 2004 (NBC) 9 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Robert Carlock & Tracy Reilly
Gdy Phoebe w urzędzie chce zmienić nazwisko, dowiaduje się, że może je zmienić na zupełnie dowolne, więc zmienia je na księżniczka Consuela Banana Hammock. Monica i Chandler pokazują Joeyowi swój przyszły dom, w którym Joey poznaje jego dotychczasową lokatorkę (Dakota Fanning). Rachel idzie na rozmowę o nową pracę do restauracji, w której przy sąsiadującym stoliku siedzi jej dotychczasowy szef.
15 (233) The One Where Estelle Dies
Ten, w którym Estelle umiera
22 kwietnia 2004 (NBC) 16 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Mark Kunerth oraz David Crane & Marta Kauffman
Gdy Ross dowiaduje się, że Rachel dostała propozycję pracy w Paryżu, próbuje namówić jej dotychczasowego szefa, aby z powrotem ją przyjął. Przyjaciele nie chcą, by Joey się dowiedział, że jego agentka Estelle (June Gable) umarła. Monica i Chandler oglądają dom sąsiadujący z ich domem, w którym spotykają Janice.
16 (234) The One with Rachel’s Going Away Party
Ten z przyjęciem pożegnalnym Rachel
29 kwietnia 2004 (NBC) 23 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Gary Halvorson Andrew Reich & Ted Cohen
Podczas pożegnalnego przyjęcia przed wyjazdem do Paryża Rachel żegna się indywidualnie ze wszystkimi przyjaciółmi oprócz Rossa. W pokoju gościnnym Chandler znajduje kajdanki i zastanawia się, do kogo należą.
17 (237) The Last One: Part 1
Ten Ostatni: Część 1
6 maja 2004 (NBC) 30 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Kevin S. Bright Marta Kauffman & David Crane
Erica zaczyna rodzić. W szpitalu Chandler nie umie z nią rozmawiać, gdy na moment zostają sami. Po tym jak Ross przespał się z Rachel, odkrywa on, że nadal ją kocha. Jako prezent pożegnalny przed wyprowadzką Joey kupuje Monice i Chandlerowi kurczątko i kaczuszkę.
18 (238) The Last One: Part 2
Ten Ostatni: Część 2
6 maja 2004 (NBC) 30 grudnia 2004 (Canal+ Polska) Kevin S. Bright Marta Kauffman & David Crane
Phoebe i Ross pędzą na lotnisko, z którego wylatuje Rachel. Ross wyznaje jej miłość, ale ona pomimo tego wsiada do samolotu do Paryża. Joey i Chandler żegnają się ze stołem z piłkarzykami, który muszą rozebrać, aby wydostać z niego kurczątko i kaczuszkę. Monica kończy się pakować do przeprowadzki.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 278 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...