Ostry dyżur

Anthony Edwards – dr Mark Greene | George Clooney – dr Doug Ross | Sherry Stringfield – dr Susan Lewis | Noah Wyle – dr John Carter | Eriq La Salle – dr Peter Benton | Julianna Margulies – siostra Carol Hathaway | Gloria Reuben – Jeanie Boulet | Laura Innes – Dr Kerry Weaver | Alex Kingston – Dr Elizabeth Corday | Kellie Martin – Lucy Knight | Paul McCrane – Dr Robert Romano | Goran Višnjić – Dr Luka Kovač | Maura Tierney – Dr Abby Lockhart

ostry-dyzurostry-dyzur 2ostry-dyzur 3ostry-dyzur 4


Ostry dyżur – (tytuł oryginalny ER) amerykański serial telewizyjny autorstwa Michaela Crichtona. Pokazuje pracę w fikcyjnym szpitalu County General Hospital w Chicago. Serial został wyprodukowany przez Constant C Productions i Amblin Television we współpracy z Warner Bros. Television Production, Inc..

Twórcy
Reżyserzy

Michael Crichton
John Wells
Steven Spielberg (pierwszy odcinek, niepodpisany)
Lydia Woodward (sezony 3.-7.)
Carol Flint (sezony 5.-6.)
Neal Bear (sezon 7.)
Jack Orman (sezony 8.-9.)
Christopher Chulach (sezony 10.- 15.)
David Zabel (sezony 12.-15.)

Scenariusz

Anne Kenney
Tracey Stern
Lydia Woodward
Dee Johnson
Jason Cahill
Michael Crichton
Patrick Harbinson
Barbara Hall
Elizabeth Hunter
Julie Hébert
R. Scott Gemmill
Carol Flint
Walon Green
Lance Gentile
John Wells
Bruce Miller
Sandy Kroopf
Doug Palau
Robert Nathan

Scenografia

Ivo Cristante
Robert Henderson
Michael C. Claypool
Charles M. Lagola
Tim Colohan
Stephanie Girard
David Blass

Historia

Ostry Dyżur według początkowych planów miał być filmem reżyserowanym przez Stevena Spielberga. Jednakże na wczesnych etapach produkcji Spielberg rozmawiał z Michaelem Crichtonem. Ten w tym czasie realizował projekt związany z dinozaurami. Zdecydowali „zamienić się” projektami. W końcu projekt o dinozaurach zamienił się w Jurassic Park. Po tym Spielberg wrócił do Ostrego Dyżuru i na początku służył radą oraz pomocą Crichtonowi (jego pomysłem było pozostawienie Julianny Margulies w serialu na stałe). Z powodu braku czasu i środków na zbudowanie planu odcinek pilotażowy był kręcony na terenie byłego szpitala Linda Vista Community Hospital w Los Angeles. Plan County General Hospital został zbudowany nieco później, a większość scen na dworcach kolejki miejskiej zostało nakręconych w Chicago (z powodu występowania śniegu). Michael Crichton napisał scenariusz pierwszego odcinka już na początku lat 70. Bazował na jego niektórych przeżyciach związanych z pracą na ostrym dyżurze. Kiedy odcinek pilotażowy kręcono w 1994 roku, scenariusz mało się zmienił (początkowo dr Lewis miała być mężczyzną, a dr Benton nie miał być Afro-Amerykaninem).
Nadawcy

Serialu Ostry dyżur jest nadawany w wielu krajach na całym świecie, gdzie zyskał ogromną popularność.

Odcinki

W Ostrym dyżurze pojawiło się wiele odcinków godnych zapamiętania. Jednym z najbardziej niezwykłych był emitowany na żywo odcinek „Ambush” (w 1997 roku). W nim ekipa realizatorska stacji NBC wcieliła się w ekipę stacji PBS i kręciła film dokumentalny o szpitalu County General. Z powodu różnicy czasu między wschodnim a zachodnim wybrzeżem Stanów Zjednoczonych odcinek został nakręcony ponownie 3 godziny później. Prawie wszystkie sceny serialu mają miejsce w szpitalu. Przynajmniej jedna na odcinek kręcona jest poza ostrym dyżurem. Dodatkowo kilka razy w historii serialu akcja działa się poza Chicago.

Obsada
Główni aktorzy

Oryginalna obsada składała się ze stosunkowo mało znanych aktorów. Byli to :

Anthony Edwards jako dr Mark Greene

Młodość

Mark Greene, od dziecka wychowywany przez matkę, Ruth, i ojca, Davida, służącego przez wiele lat w United States Navy. Rodzina Greenów bardzo często się przeprowadzała. Mark miał bardzo trudny kontakt z ojcem, i był stanowczo bliżej matki. Starał się często przeciwstawiać woli ojca i zazwyczaj robił dokładnie co innego niż chciał David. Mark uważał, że kariera jego ojca w marynarce była porażką dlatego, że nigdy nie doczekał się awansu. Ojciec mógł wprawdzie zostać admirałem, jednak odrzucił propozycje ze względu na rodzinę. Najwięcej wspomnień Marka z czasów dzieciństwa pochodzi z Hawajów, z tego względu Mark spędza tam ostatnie tygodnie swojego życia razem z córką Rachel.

Mark ukończył studia medyczne i poślubił Jennifer (Jenn), z która miał córkę Rachel. Mark ukończył praktyki i staż na urazówce w County General Hospital w Chicago
1994-2002

W pilotażowym odcinku, dziejącym się podczas dnia Świętego Patryka w 1994, Dr Greene był szefem stażystów na urazówce w szpitalu County General. Mark zostaje obudzony, żeby pomoc wytrzeźwieć swojemu staremu przyjacielowi Dougowi Rossowi, pediatrze pracującemu w tym samym szpitalu, który często przychodzi trzeźwieć na nocnym dyżurze Marka. W tym samym epizodzie Jennifer „Jenn” Greene namawia Marka do wizyty w prywatnej klinice, aby ten umówił się na rozmowę kwalifikacyjną, i by porzucił County General, dzięki czemu zyska lepsze godziny pracy i będzie miał więcej czasu dla rodziny. Mark dochodzi jednak do wniosku, że „czysta” wersja medycyny, jaką oferuje mu prywatna praktyka, nie jest tym, co w swojej pracy kocha najbardziej. Wraca na „ostry dyżur”.

Podczas pierwszego sezonu małżeństwo Greenów przeżywało wiele wstrząsów. Gdy ówczesny szef urazówki David Morgenstern zaproponował Markowi posadę etatowego lekarza ten zgodził się bez namysłu na nowe stanowisko pomimo rozgoryczenia Jenn która była przeciwna dalszej pracy męża w County General. Jako świeżo upieczony prawnik Jenn przyjęła urzędniczą posadę w Milwaukee. Początkowo mieszkali razem jednak Markowi ciężko było dojeżdżać do pracy i w końcu zamieszkali osobno. Małżonkowie stopniowo oddalali się od siebie co doprowadziło w końcu do rozpadu małżeństwa. Jenn i Rachel zamieszkały na stałe najpierw w Milwaukee, później w St. Louis.

Kariera Marka była bardzo trudna, dlatego że wymagała od niego podejmowania trudnych decyzji. Własnie przez swoje decyzje odsunął się od przyjaciół, najpierw wybierając Dr. Kerry Weaver spośród innych kandydatów na szefa stażystów, czym zezłościł Susan Lewis, która również ubiegała się o to stanowisko, a była dobrą przyjaciółka Marka, później w konflikcie z Susan Mark staje po stronie Kerry i popiera jej szorstki styl zarządzania oddziałem. Przyjaźń z Dr. Rossem staje się napięta gdy zadania administracyjne Marka kolidowały ze specyficznym stylem pracy Doug’a dodatkowo Mark oburzony był osobistymi problemami przyjaciela przeszkadzającymi Doug’owi w pracy lekarza, jednak ostatecznie obaj pozostali przyjaciółmi. Jego stosunki z Dr. Lewis były bardziej skomplikowane, Mark zdał sobie sprawę ze swoich uczuć do Susan dopiero gdy ta wyjeżdżała do Phoenix, Mark co prawda wyznał jej miłość jednak było już za późno żeby można było coś z tym zrobić. Mark przeżył ogromny wstrząs po tym jak został zaatakowany w męskiej toalecie na urazówce (epizod „Random Acts”), został tam dotkliwie pobity i nie mógł sobie poradzić ze stresem przez bardzo długi czas. Początkowo Mark sadził że jest to odwet za śmierć jednego z pacjentów zmarłego na skutek rzekomego zaniedbania, później doszedł jednak do wniosku że padł ofiara napastnika atakującego różnych lekarzy w różnych szpitalach. Mark kupił broń i później użył jej do nastraszenia grupki chuliganów w pociągu, po tym wydarzeniu zdecydował się wyrzucić broń do rzeki. Mark walczył ze swoimi słabościami przez większą część sezonu 4 aby w piątym sezonie pomóc pewnemu Nigeryjczykowi Mobolaji odzyskać wspomnienia dotyczące jego pobytu w Nigerii, tortur i ataków na rodzinną wioskę Mobolaji’a dzięki czemu Nigeryjczyk mógł dostać azyl i uniknąć deportacji.

Wraz z odejściem ojca Doug’a pojawiają się rodzice Marka, on i Doug wyjechali do Kalifornii żeby załatwić sprawy związane z pogrzebem (ojca Douga zginął wraz ze swoja nowa żoną w wypadku samochodowym). Przy okazji postanawiają odwiedzić rodziców Marka, którzy żyją niedaleko. Stosunki Marka i jego ojca Davida są ciągle trudne, jego matka natomiast z powodu starzenia się zaczyna chorować. Mark dodatkowo dowiaduje się że matka uważała jego narodziny za błąd, dlatego ze nie znała dobrze Davida i musiała szybko wyjść za mąż tylko dlatego że była w ciąży. Nieufność Marka do marynatki powoduje liczne nieporozumienia z ojcem, miedzy innymi gdy matka (Ruth) trafia do szpitala, ojciec z synem kłócą się czy ma być leczona w wojskowym szpitalu czy w placówce cywilnej. Ruth ostatecznie umiera Mark udaje się na jej pogrzeb pozostawiając oddział w trudnej sytuacji, co w połączeniu z konfliktem z Kerry Weaver otworzyło Robertowi Romano drogę do objęcia stanowiska szefa działu kadr.

Zycie osobiste Marka po rozwodzie było burzliwe. Stał się podobny do Douga. Miał kilka romansów między innymi z pielegniarką Chuny Marquez, zdarzyło się tak że omówił się na trzy randki jednego dnia. Miał krótki romans z Cynthią Hooper (Mariska Hargitay). Hooper zostawiła go po tym jak odkryła że Mark naprawdę jej nie kocha. Mark ostatecznie spotkał brytyjska panią chirurg, Elizabeth Corday. Corday znalazła się w Chicago w ramach programu wymiany, z polecenia Dr. Romano. Zabiegi Romano względem Corday nie odnosiły efektów bo Elizabeth była związana z Perterem Bentonem. Ostatecznie Mark i Elizabeth omawiają się na randkę. Mark odkrywa że jego ojciec cierpi na zaawansowany nowotwór płuc choroba jest już na tyle poważna ze David nie może sam sobie poradzić i jest zmuszony przenieść się do Chicago i zamieszkac z Markiem, który się nim zajmie. Bliskośc uleczyła ich stosunki i dzięki niej ojciec z synem się pogodzili. Później David umiera.

Związek Marka i Elizabeth układał się pomyślnie i w końcu zamieszkali razem. Mark późnej kupił dom i zen się z Dr. Corday. Po pewnym czasie rodzi się im córka Ella. Ich szczęście jest zagrożone gdy oburzony ojciec pacjenta (odebranego mu przez pracowników socjalnych) zamierza zemścić się na doktorze i jego rodzinie, zabija i rani kilka osób, oraz zamierzał zabić Elizabeth i Elle. Po postrzale przez policjantów morderca trafia na urazówkę County General, podczas leczenia był transportowany przez Marka na salę operacyjną, a później miał trafić do aresztu. Gdy znaleźli się sami w windzie Mark zdecydował wstrzymać reanimacje i pozwolić mu umrzeć. Później Mark sfałszował nagranie żeby pokazać że próbował go uratować. Elizabeth podejrzewała że Mark przyczynił się do śmierci tego człowieka, jednak Mark ucinał wszelka dyskusję. Późnej w Chicago zjawia się Rachel, i przeprowadza się do ojca i niechętnej temu Elizabeth. Elizabeth odkrywa że Rachel wymyka sie wieczorami z domu i zażywa narkotyki, co utrudnia jej stosunki z Elizabeth.
Śmierć

Mark miał poważne problemy zdrowotne i ostatecznie zdiagnozowano u niego nieoperacyjny nowotwór mózgu. Mając nieco czasu Mark zasięgnął opinii neurochirurga z Nowego Yorku, Dr. Burka, która była bardziej pocieszająca. Operacja Marka, przygotowana przez Burka udała się, jednak rekonwalescencja pozwalająca Markowi dojść do stanu sprzed operacji była bardzo trudna. Rok później nastąpiła wznowa i nowotwór był już jednoznacznie nieoperacyjny.

Uzależnienie Rachel od narkotyków staje się problemem kiedy przez przypadek Ella zażywa nieco ecstasy z plecaka Rachel i o mało nie umiera (epizod „Damage is Done”). Gdy Mark odmawia wyrzucenia Rachel z domu Elizabeth mówi ze nie wróci do domu dopóki Rachel tam mieszka. Elizabebeth opuszcza Marka i przeprowadza się do hotelu. Późnej Mark nie chce powiedzieć Elizabeth o wznowie i o swoim stanie. Jedyną osobą która o wszystkim wie jest Susan Lewis, która się opiekuje Markiem po chemioterapii i radioterapii. Elizabeth później odkrywa prawdę i chce wrócić do domu, Mark mówi że nie powinna być jego żoną tylko dlatego że jest chory, ostatecznie Elizabeth wraca aby pomóc Markowi w terminalnym stadium choroby.

Ostatecznie Mark rezygnuje z leczenia aby uniknąć powolnego umierania i bólu. Podczas swojego ostatniego dnia w County General spotyka tę sama kobietę co w pierwszym epizodzie Ostrego Dyżuru. Ma znowu wrośnięty paznokieć i wyjaśnia jak bardzo jest to bolesne. Mark mówi jej że ma nieoperacyjny nowotwór, i mówi żeby inny doktor się nią zajął. Opuszcza Ostry Dyżur, przerywa leczenie, mówi do Johna Cartera: „to ty nadajesz ton” i zabiera Rachel na ostatnią wspólną wycieczkę na Hawaje.

Po kilku przeprowadzkach po wyspie i kilku konfliktach z córką zaczyna cierpieć z postępujących dolegliwości i prosi Rachel aby ta zadzwoniła do Elizabeth i sprowadziła ją i Ellę na Hawaje. Jednej nocy Rachel przychodzi do pokoju Marka gdy ten śpi. Mark budzi się i uśmiecha do córki oraz mówi jej że śnił o niej i o tym jak w dzieciństwie lubiła się bawić kolorowymi balonami. Stara się powiedzieć jej część tej rady jaka każdy ojciec powinien dowidzieć swojej córce. Tłumaczy jej również żeby była hojna w obdarowywaniu innych swoim czasem, swoją miłością i całym swoim życiem. Rachel mówi ojcu że pamięta kołysankę którą jej śpiewał w dzieciństwie, później zakłada Markowi słuchawki i puszcza „Somewhere Over The Rainbow”, Mark się uśmiecha i zasypia. Podczas trwania utworu Mark chodzi we śnie po pustym oddziale, Następnego ranka Elizabeth odkrywa że Mark zmarł. 9 maja 2002 odcinek ER miał największa oglądalność
Epilog

dr Mark Greene został usunięty z serii ponieważ aktor Anthony Edwards postanowił, że chce spróbować innych propozycji ról. Dr Greene pojawił się na zdjęciach włączonych w pokaz slajdów pokazany przez dr Cartera w sezonie 11 w odcinku „The Show Must Go On”. Greene był słyszany również w głosie lektora mówiącym Carterowi, że musi „nadawać ton” w ER. W sezonie 12 w odcinku „Body and Soul” wspomina się o nim podczas powrotu do 2002, kiedy dr Pratt mówi swojemu pacjentowi, Nate Lennoxowi (James Woods), że personelu na ER było tak mało ze względu na pogrzeb Greena, na który większość poszła.
Powrót do serialu

W 2008 roku, producenci ER ogłosili, że Edwards powtórzy swoją rolę w ostatnim sezonie serialu jako dr Greene pojawiający się w retrospekcjach w odcinku „Heal Thyself” rzucając światło na przeszłość Dr Catherine Banfield’s (zagrany przez Angelę Bassett). 13 listopada 2008, po 6 latach od jego odejścia z serialu, Antoni Edwards wrócił jako dr Mark Greene. Wydarzenie retrospekcji miało miejsce w 2002 roku, w ostatnich miesiącach życia Greene’a i pokazano jego spotkanie, z Catherine Banfield, która przed 6 laty zaczęła pracować w tym tym samym oddziale pomocy doraźnej. Wówczas leczył jej syna, Darryla, który ciężko chorował, a która okazała się być białaczką. Historia miała miejsce w sezonie 8, gdy Mark i Elizabeth się pogodzili. Później dowiedziała się, że jego guz powrócił. Mark zabrał ze sobą tajemnicę tego spotkania, którą widzowie poznają pięć lat później.

Ścigał się z Kerry Weaver i Robertem Romano o podjęcie tego przypadku pomimo swojej chemioterapii. Darryl umarł, ale to były bohaterskie czyny Marka, które wywołały Catherine za obecny dzień do pomocy oprócz panny z utonięcia, i by zainspirować ją do chęci pracy na pełnym etacie w County General Hospital.

Podczas 15, ostatniego sezonu ER, pielęgniarka z długim stażem Haleh Adams w odcinku “The Book of Abby” pokazuje lekarce Abby Lockhart szafkę z metkami lekarzy i innych byłych pracowników szpitala. Wśród nich można zobaczyć metkę Greena.

Jego córka, Rachel pojawia się w tym sezonie jako studentka medycyny.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
George Clooney jako dr Doug Ross

Doug Ross był wychowywany przez matkę, Sarah po tym jak jego ojciec, Ray, porzucili swoje rodziny. Ujawnił, że jego ojciec wrócił do swojej rodziny kilka razy ale nigdy nie zobowiązała się do nich. W Season 1, ujawnił na pacjenta, który miał syna, a on mówi Wendy pielęgniarki, że nie znam jego syna nazwę jako że nigdy nie widział go. Niewiele jeszcze wiadomo na temat przeszłości Douga. Pomimo jego wymieszanej życiu osobistym, Ross jest dedykowany pediatra ER. Zawsze angażuje się medycynie i dzieci i do pomocy bez względu na przepisy lub konsekwencji. W sezonie 2, Doug uratował chłopca uwięzionego w błoto zalewa burzy podczas burzy. Jego heroiczne wysiłki zostały sfilmowane w lokalnej telewizji co czyni z niego gwiazdę mediów. To wydarzenie pomogło mu zdobyć z powrotem swoją pracę w powiecie, bo jego kierownik w pediatrii nie zamierza odnowić swoją relację z uwagi na jego brak szacunku dla władzy, ale administracja szpital zmusił przełożonego do zaoferowania Doug umowę, aby powrócić które przyjął.

W sezonie 2, Ray, ojciec Douga, stara się pogodzić z jego poznanie syna. Doug ma trudności łonie człowieka, który porzucił go i jego matkę. Ray uczynił coś z siebie przez posiadanie bardzo Ritzy Hotel w Chicago, a Doug pozwala swojego pancerza mało, ale jest rozczarowany po raz kolejny, kiedy jego ojciec proponuje zabrać go do Chicago Bulls gry, a następnie oznacza go. Doug później ujawnia, dlaczego jest tak wybredny o molestowanie dzieci, ponieważ on i jego matka zostali nadużywane przez ojca. Doug później ma romans z dziewczyną Raya, kobiety, która Ray ukradł pieniądze, ale kończy się związek, kiedy staje się jasne, że ma wiele problemów jako wykonawca. Doug dostaje telefon jeden dzień informując go o śmierci ojca, i że ktoś będzie musiał podnieść skremowane szczątki. Idzie do Kalifornii w podróż z przyjacielem i kolegą Stephenem Mark Greene , aby zbierać jego szczątki. Ross dowiaduje się, że jego ojciec zginął w wypadku samochodowym, był pijany za kierownicą i zabił innego kierowcę, jemu i jego nowa żona. Doug odwiedza ceremonii pogrzebowej, aby wyrazić swój żal do rodziny ofiary, ale ostatecznie nie robi i mówi księdzu nadzorowanie uroczystości, że jego ojciec był odpowiedzialny. Kiedy Doug i Mark znajduje się hotel jego ojciec przebywał w odnajduje ojca samochód i rzeczy. Odkrywają, amatorskie filmy, które Ray brali z Dougiem i jego matki. Później, Doug znajduje swoją dziewczynę, pielęgniarka Carol Hathaway , czekając na niego i całują się namiętnie.

Doug jest kobieciarzem, który datowany i pozostawił wiele kobiet, w trakcie trwania wystawy. Doug dni kobieciarza dojść do nagłego końca po jedną noc z epileptykiem kobiety, która ukrywa swój stan i umiera w ER. Doug nigdy nawet nie wiedział, jej imię dopiero po jej śmierci, po której Doug zatrzymuje celownik na chwilę, aż wróci wraz z Carol. Doug ma na nowo, poza ponownie stosunki z Carol Hathaway, pielęgniarka szef ER w County. Ścigał ją nieustannie, kiedy próbował przejść ze swoim życiem po tym jak ich straszne rozpadu. Po pewnym czasie stają się para i są nawet zaręczeni. Wydają się szczęśliwi, a także wspierając się nawzajem w ER. Doug był zawsze zwolennikiem swoich pacjentów, a często złamał zasady im pomóc. Ostatecznie, jego próby, aby pomóc swoim pacjentom poszła za daleko – co prowadzi do odwetu i likwidacją kliniki Hathaway – i zdecydował się opuścić Chicago do Seattle do połowy sezonu 5. Carol postanowiła nie iść z nim do Seattle, ale dzielił się napić ze swoim najlepszym przyjacielem, dr Mark Greene , zanim opuści. Carol odkrywa, że ​​jest w ciąży z jego bliźniaczych dziewcząt, nazwanych Tess i Kate, a te córki są urodzeni po liściach Doug. On ostatnio widziany w sezonie 6 odcinku „Taki Sorrow Sweet”, w którym Hathaway opuszcza Chicago do zjednoczenia z Nim. Odnajduje go pracuje nad swoim statkiem za jego domu w Seattle, a dwa objąć i pocałować. Jest ona później objawił w sezonie 8, że Hathaway wysłał do bliźniaków następny dzień i mieszka z Rossem w Seattle od.

Warner Bros Television , studio, które produkuje ER dla NBC , prowadzonym epizodzie Dr Ross jest w „Such Sweet Sorrow” tajemnicy z NBC, która promowała epizod jako pożegnanie Carol Hathaway, bez wzmianki o wyglądzie doktora Rossa. W rzeczywistości, oryginalna wersja „Such Sweet Sorrow”, że Warner Bros wysłany do NBC zakończył tuż po scenie, gdy widzimy Hathaway na samolot do Seattle. Na 11 godziny Warner Bros messengered się „pod redakcją” wersja tego odcinka do siedziby NBC w Nowym Jorku transmisji – NBC nie miał czasu, aby obejrzeć odcinek przed wietrzenie co okazało się być przedłużony odcinek, w którym Clooney wydaje. NBC została miffed, że był w ciemności, gdyż stracił cenne przychody z reklam mogło generowane gdyby antenie reklamówkach, że epizod oznaczałoby powrót George’a Clooneya. Clooney cytowany przez fanów show dla rozumu, dlaczego zgodził się uczynić scenę (chciał Hathaway i Ross bohaterowie wrócić razem, jak większość fanów zawsze liczyliśmy). Clooney podobno tylko pytanie należy zwrócić wagę na scenie.

W 11. finale sezonu ” The Show Must Go On „Dr Ross został na krótko pokazane na zdjęciu, które było częścią pokazu slajdów na dr John Carter ‘s pożegnalna.

W sezonie 14 odcinku, „Status Quo”, Jeanie Boulet wspomina Doug i Carol, gdy wraca do ER. Pielęgniarka Haleh Adams twierdzi, że żyją szczęśliwie w Seattle, a ich córki są teraz w 3 klasie.

W sezonie 15 odcinek The Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Ross” można zobaczyć.

W sezonie 15 odcinek „Old Times” Dr Doug Ross pracuje jako lekarza w University of Washington Medical Center . On pomaga zrozpaczony babcia ( Susan Sarandon ), którego wnuk został ciężko ranny w wypadku rowerowym. Rozmawia z Samem i Neela (po znalezieniu się, że byli z powiatu), pytając ich, czy którykolwiek z jego dawnych kolegów nadal pracowała. Doug i Carol są bezpośrednio odpowiedzialne za uzyskanie nerkę dla Cartera i serce dla innego pacjenta County, ale nigdy nie odkrył, kto otrzymał organy.
Kariera

W odcinku pilotażowym, który odbywa się na ulicy Dzień Patryka 1994, dr Ross przyniósł do szpitala nie na długo przed jego przejście do „traktowane” za pijaństwo jego długoletni przyjaciel, dr Mark Greene . Przez następnych sezonach, Doug jest pokazany jako miłosierny, choć nie zawsze przy użyciu najlepszych wyrok. Jako pediatra, zajmuje się przede wszystkim z dziećmi. Jego miłość do dzieci najlepiej widać podczas ciemniejszych sytuacjach, np. gdy dziecko jest w niebezpieczeństwie. Kiedy Piotr mówi Benton o tym, jak chirurdzy czynienia z emocjonalnie naładowanych przypadkach i lekarzy ER mają łatwo, Doug pozostawia go oszołomiony do milczenia opisując przypadki, które zawierają młodą dziewczynę która pokonała swoją matkę na śmierć, dzieciaka, który straci nogę do rak i inny dzieciak, który umiera od życia bezdomności. Jego brak wyroku prowadzi do niego pójść jak najdalej do szturmowych niewłaściwych rodziców w ER, ale jego doradztwo w ​​tym przypadku po prostu składał się z kurczyć mówiąc mu, aby nie robić tego ponownie.

On jest namiętny lekarz, który stawia dobro swoich pacjentów, zwłaszcza dzieci, nad jego kariery medycznej. W jednym z odcinków dr Ross ratuje chłopca, który tonie i jest oblatany w Hrabstwo Generalnego przy użyciu helikoptera wiadomości. To garners mu wiele uwagi, zarabia mu nagrodę i zapisuje swoją pracę. Doug nie obsługuje władzę dobrze nawet wtedy, gdy jego najlepszy przyjaciel, dr Mark Greene jest jego szefem. Doug jest pediatra , ale w kilku odcinkach występował procedur medycznych na dorosłych, zazwyczaj wtedy, gdy inni lekarze są zajęte.

W jednym z odcinków, Doug dowiaduje się, że jego młodych pacjentów, sportowiec, jest zestresowany o byciu ukrywającym się homoseksualistą. Doug początkowo wydaje się nieswojo rozmawiając z chłopca, który opuszcza szpital bez ujawniania co niepokoi go.

W innym odcinku, stara się zrobić ultra-szybki detox na dziecko bez osoby uzależnionej od zgody matki. Procedura ta została wspomagana przez Carol, ale kiedy Greene i Weaver odkryć procedury, prowadzone są z pogwałceniem polityki szpitala i prawa, jest on ukarany. Został pozostawiony na okres próbny do 30 dni, i był nadzorowany przez dr Kerry Weaver i dr Greene, która miała do współpracy podpisuje swoje wykresy. Postawa Douga kierunku leczenia pacjentów często ma konsekwencje dla jego współpracowników i przełożonych, którzy otrzymali nagany od swoich przełożonych do działań Douga.

On stara się o za udział lekarz do awaryjnego pediatrii. W końcu dostaje zadanie, choć Lekarze Greene i Weaver przeciwieństwie awansu, ponieważ pozycja nie była konieczna, a fundusze były potrzebne gdzie indziej. Mark był ostatecznie zadowolony z Dougiem ale Kerry był przerażony i zebrali przeciwko jego nowej pozycji.

W końcu rezygnuje w następstwie skandalu, w którym ukazuje matkę jak ominięcie blokad na Dilaudid PCA, umożliwiając jej dać śmiertelną dawkę leków do jej śmiertelnie chorego syna. Doug wcześniej skradziony leki z badania leków przeciwbólowych i oddaje go do matki, tylko na odkrycie przez Weaver i Marka, który skarcił go, ale zachowali incydent prywatnych. Incydent również skłania do zamknięcia wolnego klinice Carol w szpitalu, ponieważ dostarczyła PCA do tej matki, a Doug stoi zawieszenie od pracy w powiecie i ewentualnych opłat karnych. Przyjaciel Douga wstaje dla niego, a zarzuty przeciwko niemu są odrzucane, ale Doug rezygnuje ze szpitala i planuje przenieść się do Seattle. W rezultacie, gdy Doug lewo, on i Carol są na złych warunkach, dopóki nie odkrywa, że jest w ciąży z jego dwoma dziewczynami. Jej klinika jest później ponownie otwarty, ale Carol zobowiązani są do zgłaszania swojego byłego asystenta tam.

Dr Doug Ross został napisany z serii bo Clooney chce bardziej skupić się na swojej rozwijającej się kariery filmowej teraz. Powiedział też, że nie było żadnego silnego opowieść w miejscu, do jego charakteru po sezonie. 5. [ cytat ten potrzebuje cytat ] Pojawił się w końcu na przedostatnim odcinku sezonu 6, kiedy Carol pozostawia Cook County, aby pogodzić się z Rossem w Seattle. Był podobno poproszony o powrót na krótko w sezonie 8, aby wygląd w Anthony Edwards ostatnim odcinku, podczas pogrzebu dr Mark Greene, ale Clooney odmówił, bo nie chce, żeby jego kamea wygląd w cień odejście ukochanej postaci w serialu . W wywiadzie dla TV Guide oryginalny ER cast członek Noah Wyle , który pracował u boku Clooneya przez pięć sezonów, wykazało, że Clooney wracał do ER za jej sezonie 15. i ostatni w 2009 roku. Jego nowy łuk rozpoczęła się w epizodzie 328, zatytułowany „Old Times”, z Julianna Margulies także powraca jako Carol Hathaway
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Sherry Stringfield jako dr Susan Lewis

Susan jest jednym z bohaterów oryginalnych ER, najpierw zobaczyć w Sezonie 1 jako upragnieniem rezydenta. Zostawiła County General Hospital i serii w sezonie 3, ale wrócił pięć sezonów później jako lekarza w sezonie 8. Susan Lewis ostatecznie wyrejestrowany z ER na dobre w 2005 roku na początku sezonu 12, które zostały przeszedł do kadencji na korzyść Johna Cartera przez Kerry Weaver . Była oferowane zwyczajnych pozycję w szpitalu w Iowa . Wraca w odcinku finału. Susan jest leworęczny.
Sezon 1 – 3 pierwszego wyjazdu (1994-1996)

W Sezonie 1, Susan jest sekundy rezydentem roku. Ona okazała się chętny i kompetentny młody lekarz pracujący w izbie przyjęć , w hrabstwie General Hospital. Ona jest dobrymi przyjaciółmi z Nurse Carol Hathaway , dr Doug Ross , a zwłaszcza dr Mark Greene , który jest jej najlepszą przyjaciółką.

Choć niezwykle zdolny lekarz, Susan jest początkowo postrzegane problemów zapewniła sobie. To jest często wykorzystywana przez starszych i bardziej szczery lekarzy w szpitalu, takich jak dr Peter Benton , a szczególnie Stephenem Jack Kayson . Prowadzi to do kilku starć, a wrogość pogarsza, gdy wyładowania Kayson jeden z pacjentów Susan, nie dostrzegać powagi jego objawów, które ostatecznie prowadzi do śmierci chorego. Kayson próbuje odwrócić winę na Susan i jej kompetencje są kwestionowane. Jej przełożony, Mark, jest zmuszony do monitorowania jej każdy ruch, a ich przyjaźń jest położyć się pod presją wyniku. Podczas przeglądu sprawy, jednak zasady zarządu na rzecz Susan i nagany Kayson-ku jego rozczarowaniu. Wkrótce po tym, Kayson jest rzucili się do szpitala cierpi na atak serca . Pomimo ostatniego braku porozumienia w tej sprawie, Kayson stawia na nieinwazyjne formy Susan leczenia przed radą starszego lekarza, który (jak Kayson) jest zwolennikiem chirurgicznego zabiegu angioplastyki . Wreszcie zapewniła sobie, Susan stoi jej ziemię i nie pozwala Kayson być leczone chirurgicznie. Po powrocie do zdrowia, Kayson pokazuje swoją wdzięczność poprzez zadawanie Susan być jego data Valentine, którą niefortunnie spada.

Życie osobiste Susan jest znacznie mniej niż jej profesjonalnym rozstrzygane jednego. W Sezonie 1, jest ona postrzegana mieć krótkie relacje z psychiatrą Div Cvetic, który ostatecznie ma załamanie nerwowe iw końcu znika. Susan później dowiaduje się, że ożenił się z kimś spotkał poprzez serwis randkowy, prowadzony przez taksówkarza z jego kabiny. Większość jej problemy są jednak związanych z rodziną. Susan rodzice, cookies i Henry, zdają się być kapryśny (jej ojciec jest żartobliwie określana jako pilot testowy Barcalounger) i trudno rozmawiać. Jej starsza siostra, Chloe , jest źródłem większości jej niebezpieczeństwie, z pozornie niekończącym się szeregu problemów z alkoholu, narkotyków, ludzi i pieniędzy.
Chloe ostatecznie ma córeczkę, która ona nazwiska Susan („Little Susie”) po swojej siostry. W sezonie 2 jednak Chloe zaczyna używać alkoholu i narkotyków po raz kolejny. Po podjęciu decyzji, że nie może opiekować się dzieckiem, opuszcza Chicago , porzucając Susie na speszony i przepracowany Susan, która stara się być dobrą matką dla dziecka podczas wypełniania jej wymagających pobytu. Już uszkodzona, nowy Resident naczelny Kerry Weaver doszło do starć z Susan wiele razy, zmuszając Mark Greene wkroczyć między nimi. Animozje pomiędzy Kerry i mniejsze Susan czasem, ale nigdy nie zniknie całkowicie.

Zdając sobie sprawę, że Chloe nie może wrócić, Susan uważa, dając Susie do adopcji. Wstaje o ile wprowadzenie dziecka do potencjalnych rodziców adopcyjnych, ale nie może przynieść się do części z jej siostrzenicą, więc postanawia ją zatrzymać. Susan rośnie niezwykle dołączony do dziecka, ale ona dostaje zdziwienie, gdy zreformowana Chloe ekranie pojawia się później w sezonie i stara się odzyskać „Susie”. Susan nie widzi przeszłości błędów Chloe, niezależnie od jej ostatniej zmiany sytuacji i nowego chłopaka odpowiedzialny. Zdesperowany, by utrzymać dziecko, Susan próbuje walczyć Chloe do aresztu, ale jest zmuszony do ponownego rozpatrzenia, gdy sędzia ostrzega ją, że przegrasz. Susan niechętnie sięga do porozumienia z siostrą, a po odzyskaniu opiekę „Susie”, Chloe przenosi się z rodziną do Phoenix w Arizonie , aby rozpocząć nowe życie. Susan stara się poradzić sobie z utratą swojej siostrzenicy i przechodzi przez okres żałoby i doradztwa. Rzuca się w swojej pracy do ucieczki swoje uczucia samotności, która zarządza zaimponować Weaver, a wraz z zachętą Marka, Kerry zgadza się oferować Susan stanowisko głównego rezydenta (ona obiecuje wspierać promocję Susan jeśli Mark zaleca ją jako lekarza nowego powiatu prowadzącego ). Wiele z ER nadzieję, Susan może osiągnąć ten tytuł, ale Susan zmienia pozycję w dół, później mówi Mark, że jest więcej do życia niż praca.

Konfigurowanie odejście Sherry Stringfield firmy z serii w sezonie 3, początki romansu wydaje się rozwijać między Susan i znaku lub więcej tak, są one mają problemy identyfikujące ich obecny związek jako przyjaciele. Oba wydają się nieśmiałe i ostrożne wokół siebie. Początkowo więcej z góry o sytuacji, Susan zaprasza Marka dołączyć do niej na wakacjach w Maui i Hawaii , ale jest zakłopotany, kiedy pojawia się waha, a potem chowa się oferta, czując, że przekroczył na granicy . Obawiając się, że mógł przegapić swoją szansę z Susan, Mark próbuje przekazać swoją atrakcyjność w stosunku do niej po powrocie, choć nie można znaleźć odwagę, by zrobić kolejny krok i pozostaje zakłopotana Susan powściągliwości . Okazuje się, że nigdy Susan naprawdę stało się na Maui, że zamiast odwiedził swoją siostrę i „Susie” w Phoenix, jak nie mogła przezwyciężyć swój strach przed lataniem . Mark pomaga jej przezwyciężyć ten strach w następnym odcinku („Fear of Flying”), wspierając ją podczas rotacji lotu helikoptera, gdzie są one wezwane do leczenia ofiar poważnego silnika wypadku . Kiedy stają się bliższe, Mark wreszcie plucks się na odwagę i zapytać mimochodem Susan się jednak ona odmawia, mówiąc mu, że „trzeba rozmawiać”. Krótko po tym, świadków jako Susan w licznych tajnych rozmowach z szefem firmy ER z pogotowia ratunkowego i David Morgenstern i stwierdza, że widzą siebie nawzajem. On konfrontuje Susan, ale ujawnia, że ​​Morgenstern był jedynie pomaga jej przeniesienie jej rezydenturę. Rozpaczliwie brakuje jej bratanica, Susan podjęło decyzję, aby przejść do Phoenix, by być blisko swojej siostry rodziny. Podczas ciężkim dniu ostatniego w Susan na ER powiatu, Mark boryka się z jej rychłego wyjazdu, ale wciąż czuje się boi się przyznać, swoje prawdziwe uczucia do niej. Szpital personel zorganizować opuszczających imprezę dla Susan, ale został odwołany z powodu napływu pacjentów krytycznych z wypadku motoryzacji. Susan opuszcza szpital nie są w stanie pożegnać się z Markiem, który był zajęty pracą na uraz pacjenta. Ona odchodzi sezon na pociąg w odcinku,, Union Station, odkrywając prawdziwe uczucia Marka dla niej jak łapie ją zanim ona się na pokładzie, błagając ją zatrzymać, ponieważ ją kocha. Mimo Mark r. swoje serce na linii, Susan nie widzi przyszłość w Chicago albo z nim. Całuje go i mówi: „Ja też cię kocham”, jak pociąg odjeżdża.
Sezon 8 – 12 i Drugi wyjazd (2001-2005)

Susan powraca w sezonie 8, jak odeszła, pokazany przyjechać pociągiem do Chicago, aby przeprowadzić wywiad do pracy. Susan odwiedza County Generalnego po raz pierwszy w ciągu 5 lat i widzi szpital zmienił, jak również twarze. Spotyka Zaznacz do kawy i ujawnia, że ​​Chloe przeniósł się do innego miasta, a ona zdecydowała, że ​​nie mogą śledzić jej siostry rodzinę zawsze. Mark oferuje jej pracę jako lekarza w hrabstwie generalnego, mimo Kerry Weaver ‘s zastrzeżeń – dwa nigdy nie dostałem razem, kiedy pracowaliśmy razem wcześniej.
W sezonie 8 Susan ma krótką relację z dr John Carter po oboje przyznają, że mieli zakochała się w siebie, kiedy był studentem medycyny i była rezydentem – nie ostatni, jak Susan uświadamia sobie, w odcinku, Sekrety i kłamstwa „, w który Carter jest naprawdę zakochany Abby Lockhart r. Potem mówi Carter z „powiedz jej” o swoich uczuciach. Dwóch zarówno zerwać w dobrych stosunkach i pozostają dobrymi przyjaciółmi przez resztę swojej kariery w County. Jej problemy z Chloe wydobyć na powierzchnię, gdy jej Susie siostrzenica znika w Nowym Jorku po opuszczeniu niepokojące wiadomości poczty głosowej na ciotki telefonu. Susan leci do Nowego Jorku (w zwrotnicy z Third Watch ) i odkrywa Chloe domieszkowane się, spanie szorstki. Pod koniec sezonu, Susan stoi przed jednym z najtrudniejszych jej fabułę, jak jej najlepsza przyjaciółka Mark Greene wyjawia jej, że jego guz mózgu powrócił. Dwa rozpalali ich bliska przyjaźń, jak ona pomaga mu pogodzić się z jego diagnozą. Susan jest alluded w pożegnaniu listu Marka w „List ‘, gdy komentuje Mark że musiał opuścić drogę zrobił, mimo że były rzeczy, o charakterze bardziej osobistym do powiedzenia. Po swojej najlepszej przyjaciółki śmierci Susan rozgrzana do innych przyjaźnie w ER z Abby Lockhart i Elizabeth Corday i był w stanie pracować lepiej ze swoim starym kolegą Kerry Weaver . Dr Romano również promowane ją do zastępcy szefa Ratownictwa Medycznego dużo do Kerry Weaver przerażeniem ‘s.

Do sezonu 9, Susan poznaje pielęgniarkę lotu o nazwie Chuck Martin (grany przez Donal Logue ) na samolot do Las Vegas . Oboje upić się po przyjeździe i kończy się ślub w Vegas. Szybko się małżeństwo unieważnione po powrocie do Chicago, ale w końcu rozpocząć randki ponownie, a Susan zachodzi w ciążę. Chuck dba o ich baby boy Cosmo jako stay-at-home ojca podczas Susan pracuje, a ona jest w końcu awansowany na stanowisko szefa Medycyny Ratunkowej po Robert Romano umiera w sezonie 10.

W sezonie 11, Susan zaczyna budować pewien niepokój na temat zbliżającej się oferty kadencji. Ostatecznie udaje się do swojego przyjaciela Johna Cartera , z powodu jej braku finansowania dotacji, ostatecznie prowadząc do jej ostatecznego wyjścia z tej serii na początku sezonu 12 w odcinku „Canon City ‘. Susan jest oferowane stanowisko stażu pracy w szpitalu w Iowa City, Iowa (przypuszczalnie University of Iowa ). Technicznie Stringfield był pierwszy i ostatni oryginalny członkiem obsady opuścić show. (Jako pierwszy do opuszczenia w 1996 roku, następnie w 2005 r. po reszta oryginalnej obsady w lewo.)
Sezon 15 Return In The End (2009)

W sezonie 15 odcinek The Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Lewis” można zobaczyć.

Dr Susan Lewis powrócił do finału serii zatytułowanej ” I w końcu … „, powrót do Chicago na otwarciu Carter Center. Podczas wieczorne drinki z Peter Benton i John Carter i Kerry Weaver i Elizabeth Corday i Rachel Greene, Susan słychać potwierdza dr Corday, że nadal żyje w stanie Iowa. Dodatkowo, ona mówi, że ona i Chuck są podzielone, a ona jest teraz celownik ponownie. W końcu wraca do ER po raz ostatni w serii z Rachel Greene i Cartera, gdzie odwiedza i żartuje z pracownikami, ku irytacji z dr Banfield .
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Noah Wyle jako student medycyny (później doktor) John Carter

Charakter, zwany po prostu „Carter” przez większość innych znaków, został wprowadzony w odcinku pilotażowym i pojawił się na jedenaście kolejnych sezonów. Wyle zdecydował się opuścić show jako zwykły znak na zakończenie sezonu 11, mimo ofert pobytu. [2] Przytoczył początkującego rodzinę i tak już długiej kadencji w serialu jako powody. Carter został następnie zapisywane z pokazu, przenosząc się do Afryki i poślubienie jego zainteresowanie miłość , Makemba Likasu, w odcinku „The Show Must Go On”.

Noah Wyle zgodzili się zrobić dwa cztery epizod występował w sezonach 12 i 13. Choć zrobił to w sezonie 12, jego Sezon 13 odcinki zostały zepchnięte roku do sezonu 14. Ze względu na strajku WGA , ER przedłużono na 15 sezon (był pierwotnie planowana do końca po sezonie 14), podczas której Wyle pojawił się w pięciu odcinkach w ramach pokazu planu przywrócenia dawnych bywalcy.

Historia postaci

Carter przybywa do County General w trzecim roku studiów medycznych . Carter jest charakteryzowany jako brak zdolności lekarzy najbardziej uzdolnionych. Carter nie udostępniamy bardzo specjalnego i pełnego współczucia stosunku z jego pacjentów. Był początkowo zainteresowany zabiegiem i ukończył pierwszy rok chirurgicznej pobytu udziałem mentoring przez chirurgicznej zamieszkania: dr Peter Benton . Wystawienie na pogotowie ujawnia prawdziwą pasję Cartera i postanawia zmienić swoje specjalność medycyny ratunkowej . Nawrócenie serca jest przerażeniu Bentona. Carter narzeka na brak pacjentów związku w chirurgii. On wyraźnie ubolewa nad brakiem dokładnej obserwacji i opieki w pola operacyjnego. W celu dla Cartera, aby zmienić z jego chirurgicznym rezydencji do rezydencji medycyny ratunkowej, on zgadza się pracować za darmo na pierwszym roku, ponieważ County General nie miał więcej funduszy na dodatkową miejscu. Jako rezydent jego pewność siebie rośnie, a nierzadko czyni to, co jest w jego mocy (lub, niekiedy, rzeczy poza jego mocy, ku irytacji przełożonych), aby pomóc pacjentom.

Sezon 07/6

W sezonie 6, Carter i jego przyjaciel i student medycyny Lucy Rycerz ( Kellie Martin ) zostały nożem przez chorego Pawła Sobricki ust David Krumholtz ), student prawa cierpi na schizofrenię. Rycerz jest pchnięty nożem w szyję i umiera z jej ciała; Carter nożem w plecy, a jego nerki są uszkodzone, pozostawiając go przez całe życie problemy z nerkami. W wyniku przewlekłego bitwy Cartera z bólem, poczucie winy ocalonego i odporność na uzyskanie pomocy, ostatecznie rozwija narkotycznego nałogu i zaczyna się szereg błędów w pracy. Po Abby Lockhart łapie go wstrzykując lewej nad fentanylu z urazem na jego nadgarstku, Carter koledzy posiadać interwencji i Dr Greene domaga się on udać się do centrum rehabilitacji szpitalnej dla lekarzy w Atlancie lub zostać zwolniony. Choć początkowo sprzeciwia się dzieje, dr Benton stawia go poza szpitalem i płyt płaskich z nim.

Po powrocie z odwyku w sezonie 7, Carter sprawia, że pokój z jego uszkodzeniem mózgu heroina -addict kuzyna, Chase, i przeprasza za jego długiej nieobecności, mówiąc: „Nie chciałem się przyznać do faktu, że właśnie jak ty. ”
Sezon 10/9

W sezonie 9, Carter zaczyna spanie z Abby po ich kwarantannie w ER przez dwa tygodnie z powodu wybuchu monkeypox . Jednak Abby brat Eric jest z rozpoznaniem choroby afektywnej dwubiegunowej (jak ich matki), a jego zachowanie staje się nieobliczalny. Potem znika. Tymczasem stan zdrowia babci Cartera, Millicent (Gamma), w dalszym ciągu spadać, a jego matka, Eleanor, ma trudności z zaakceptowaniem jej rozwodu z ojcem Carter, Jack. Co gorsza, Abby i Carter nadal nie zgadzają się nad tym, czy Abby (alkoholik odzyskiwania) należy pić w ogóle, nawet umiarkowanie. Te osobiste problemy przyjść do głowy, kiedy Eric pojawia się ponownie te same matryce Gamma dziennie. Carter jest zepsuty przez żal, ale Abby czuje to jej obowiązkiem jest pójść i dostać jej nędzy brata, zasadniczo pozostawiając Carter sam na żałobę. Kiedy nieproszony Eric zachowuje się niewłaściwie na pogrzebie, nawet należących do jej otwartego grobu, to oznacza początek końca związku Carter i Abby firmy. O miesiąc później, Carter nie może uścisnąć mu żalu i jego kłopoty z Abby, i zgadza się iść do Konga (bez umowy Abby firmy) do przyłączenia się dr Kovač . Chociaż nie jest on zagrożony przez partyzantów żołnierzy. Wraca po dwóch tygodniach. Kiedy Kovač zgłaszane zabity w Afryce, Carter wraca do pobierania jego ciało na początku sezonu 10, przynosząc pewne zaopatrzenie dla szpitali z nim. Ku jego zaskoczeniu, zastaje Kovač wciąż żyje, ale źle z malarią . On organizuje Kovac być odesłany do domu, a on daje Kovac w Drogie list Abby „dla Abby, który kończy się ich związek. Dr Carter pozostaje w Afryce przez kilka miesięcy. On przede wszystkim działa w Kem na AIDS klinice. Początkowo różnią się w podejściu do leczenia, ale się szanować i kończy się w miłości z sobą (zobacz więcej o KEM poniżej „Related znaków: Romantic”)
Sezon 12/11

W sezonie 11, Carter rozpoczyna budowanie HIV / AIDS klinikę w sąsiedztwie County Generalnego, z pełnym finansowaniem przez jego rodzinę w fundacji charytatywnej. Zostanie on nazwany po jego martwy syn – „Joshua Makalo Carter Center.” Następnie udaje się do Paryża, gdzie Kem przebywa jej matka, który zachorował. Po zjeździe bardzo niezręcznej, ich związek zaczyna ponownie wzrastać, a Carter oferuje pojechać do Afryki z KEM i zacząć wszystko od. Ona nie odpowiedzieć od razu, ale później przyjmuje ofertę. Dr Carter wraca do Chicago, aby zakończyć pracę z County Generalnego, a po pożegnaniu przyjaciół, jedzie do Afryki, aby być z KEM.

W sezonie 12, Carter występuje w czterech łuku epizod, współpracując z kolegą lekarzem w Darfurze , w Sudanie , gdzie dołączyli dr Pratt i Debbie ( Mary McCormack ). Pratt informuje go, że Luka i Abby zostały połączone, a jej ciąży.
Sezon 15

W sezonie 15 odcinku, „The Book of Abby”, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Jednak furmański był nieobecny, według Haleh, że nie chce tego robić, ponieważ był „bezczeszczenie własności rządowej”

Carter powraca później w sezonie 15 odcinku „The Beginning of the End”, w którym wraca do ER w hrabstwie Generalnego po tym jak w Afryce. Wyjaśnia, Cate Banfield na który będzie on w Chicago w nieskończoność, i stara się podnieść jakieś zmiany i zachować swoje umiejętności w górę. Ona zgadza się, po stwierdzeniu, że jednym z jego nauczycieli w szpitalu był Mark Greene . On odwiedza Makalo Joshua Carter Center, poświęcenie czasu, aby usunąć śnieg gromadzenia na imię Jozuego na znak. Pod koniec odcinka okazuje się, że Carter jest na dializie [3] z powodu amyloidozy rozwijających od schistosomiasis który nieodwracalnemu uszkodzeniu Cartera nerkę pozostały. On jest z powrotem w Chicago do umieszczenia na liście USA przeszczepu. Praca w ER po raz kolejny ukazał się jeszcze być dobry lekarz z dobrej oceny, ale nie jest się na najnowszych leków i technik stosowanych w USA Ostatecznie, jego objawy nasilają się, zmuszając go do zemdleć w jednym z traumy pokoje. Podczas leczenia przez dr Gates i dr Morrisa, udał się do V-tach, ale został sprowadzony. Został przeniesiony do Northwestern, gdzie jego nefrologa pracował.

W odcinku „Old Times”, podczas gdy chory na Northwestern, jest on odwiedzany przez swojego mentora i dobry przyjaciel dr Peter Benton, do którego wynika, że ​​jego małżeństwo z KEM nie jest dobrze. W tym samym odcinku, dr Benton działa back-siedzenia kierowcy i nadzoruje działanie, aby upewnić się Carter jest zadbane. Później dostaje nową nerkę; przeszczep okazał się sukcesem (nieświadomie Dzięki jego dawnych kolegów i przyjaciół, dr Doug Ross i Nurse Carol Hathaway).

W „iw końcu”, finał serii, Carter wykorzystuje swój majątek rodzinny, aby otworzyć Joshua Carter Center, klinika medyczna dla poszkodowanych. Później, w rozmowie z Tony Gates , wskazuje on mógł wrócić do powiatu na dobre.

Na początku serialu, Carter działki zwykle pozostał w sferze ER. W symbolicznym geście tego przeniesienia, powiedziano mu przez Marka Greene’a „można ustawić dźwięk” na ostatni dzień dr Greene’a w ER. Dr Greene powiedziano to samo, przez dra Morgensterna, w odcinku pilotażowym w sezonie 1 show, po próbie samobójczej Pielęgniarka Carol Hathaway. Dr Carter z kolei powiedział to samo do dr Archie Morris jako Carter opuścił ER, chociaż Morris nie rozumieli znaczenia.

Rodzina
Przez cały czas trwania serii (szczególnie na początku sezonu 8) spotykamy różne członków zamożnej rodziny Cartera. Jego ojciec, John (Jack) Truman Carter, Jr (w tej roli Michael Gross ), jest opiekuńczy, ale sztywne i bardzo przychylny z żoną. On i Carter mieć niezręczną związek. Matka Cartera, Eleanor (grana przez Mary McDonnell ), jest emocjonalnie odległy i zimny. Jej osobowość najwyraźniej stała się jeszcze zimniej, po starszego brata Cartera, Robert (Bobby), umiera z białaczką . Dziadek Carter, John Truman Carter, Sr (grana przez George’a Plimpton ), jest najbardziej rozczarowany wyboru kariery Cartera i chociaż Carter szanuje go, on też za złe mu za to. Babcia Cartera, Millicent Carter (grana przez Frances Sternhagen ), jest dobroczyńcą szpitalu, nawet finansowanie Pielęgniarka Hathaway klinikę ‘s. Carter jest bardzo blisko do babci (którą nazywa „Gamma”) i sporadycznie mieszka w jej domu. Oni czasami twierdzą jednak, zazwyczaj w odniesieniu do niechęci Cartera do uczestniczenia w sprawach związanych z założeniem rodziny. Chase Carter ( Jonathan Scarfe ) jest kuzyn Jana i „działanie” heroiny uzależniony. Carter, z pomocą swego kolegi Anny, próbuje detox i rehabilitować go, ale się nie powiedzie. Chase ostatecznie przedawkowania , w wyniku ciężkiego uszkodzenia mózgu . Błaga Carter dla rodziny, aby utrzymać Chase w fizykoterapii i Chase znacznie poprawia. Elaine Nichols Carter (w tej roli Rebecca De Mornay ), ex-żona innego z kuzynów Cartera, przychodzi do szpitala na leczenie raka piersi , a ona i Carter prowadzić romans.
Romantyczny

Carter miał kilka nieudanych związków ponad jego historii na wystawie. Znaczące dziewczyny (i aktorki, które odegrały ich) są wymienione poniżej:

Harper Tracey ( Christine Elise ), kolega med, dnia Carter podczas Sezonu 2. Ona zdradza Carter bardzo wcześnie w relacji z dr Doug Ross r. Carter wybacza jej, tylko ją zrzucić go kilka miesięcy później, ponieważ Carter sztuczki inny student med w celu uzyskania procedury.
Abby Keaton ( Glenne Headly ), chirurga dziecięcego ze szpitala Southside przeniesiony do County gdy Southside zamyka. Zaczyna pediatryczne chirurgicznej obrót z dr Peter Benton . Carter jest stażystą Bentona i Cartera i Keaton rozpocząć współpracę, w końcu wybrać się na tajnym związku, który kończy kiedy Keaton wyjeżdża na misję wolontariuszy do nauczania pakistańskich chirurgów.
Carter rozwija bliską przyjaźń z Anną Del Amico ust Maria Bello ) podczas Sezon 4, ale jego sympatii na nią nigdy nie jest odwzajemniona. Była nową siedzibę w ER. W końcu wraca do Filadelfii i tworzy z jej byłym chłopakiem, lekarz i były addict przeciwbólowego.
Roxanne Proszę ( Julie Bowen ), agent ubezpieczeniowy i pacjent z Carterem, dwóch zaczął randki w Sezonie 5. Związek rozpada się z wielu powodów, w tym zarówno ich napiętych harmonogramów pracy, a może dlatego, Carter lubi Med Student Lucy Rycerza .
Lucy Knight ( Kellie Martin ) Zarówno polubiliśmy poprzez ich ciągłe dyskusje. Carter i Lucy pocałował tylko raz, dlatego zdecydował się złamać rzeczy zanim zaczęli ze względu na fakt, że była studentką medycyny i to było złe. Choć nadal być przyjaciółmi, aż umarła.
Elaine Nichols ( Rebecca De Mornay ) Najpierw pojawia się, gdy ona przychodzi do ER od Fender Bender. Elaine jest Cartera kuzyn Douglasa „ex-żona. Ich stosunek do Elaine jest tylko seks, chociaż Carter, żeby był bardziej. Zatrzymuje się widząc Carter, kiedy dowiaduje się, że wie, że ma raka piersi. Później ma chirurgiczne usunięcie nowotworowych piersi, kiedy Carter próbuje pocieszyć ją, po prostu każe mu zostawić ją w spokoju, chociaż Carter nie poddaje się, a ona w końcu próbuje w relacji ponownie, ale przestaje wykonywać Cartera połączeń. Później przenosi się do Europy na kilka miesięcy, a dosadnie mówi Carter, aby nie wywołać ją, kiedy wraca.
Rena Trujillo ( Lourdes Benedicto ), Carter pochodzi Rena i wyłączać podczas Sezon 7, dopóki nie dowiaduje się, że jest jeszcze studentem i tylko 19. On stara się rozbudzić romans, bo wciąż ma uczucia dla niej, mimo swojego wieku, ale ona zrzuca go, bo ona wie, że ma uczucia Abby Lockhart .
Susan Lewis ( Sherry Stringfield ), kiedy Carter zaczął ER obrót w 3 roku studiów w 1994 roku, poznał Susan Lewis (, to) 2. rezydenta lat. Carter natychmiast opracował zakochała się w niej. Po jej niszczycielski rozstanie z innym lekarzem, próbował pocieszyć ją pocałunkiem, zatrzymała go mówiąc Carter powinny być tylko przyjaciółmi. Susan Lewis opuścił ER na początku 3 sezonu o zajęcie stanowiska w Phoenix w Arizonie , wracając w 2001 roku. Po powrocie County dwóch obudził ich przyjaźń i nie dwa w końcu przyznał swoje uczucia i że ona również była w nim zakochana. Po koniec randki, Carter i Susan zaczęła realizować wcześniej iskra jest teraz odszedł, głównie z powodu obsesji Cartera z Abby. Są one podzielone polubownie po Susan mówi mu, aby „powiedzieć Abby”.
Abby Lockhart ( Maura Tierney ) pielęgniarki w ER. Carter i Abby zaangażować się w trakcie sezonu po 9 wkładek Carter siebie w jej związku z Luka Kovac, prowadząc do ich rozpadzie. Po serii osobistych kryzysów i ogólnej dysfunkcji ze strony ich obu (patrz „najważniejsze wydarzenia” powyżej), ich związek w końcu rozpuszcza kiedy Carter idzie do Konga przez kilka miesięcy. On zrywa z Abby listownie. Carter nie może poradzić sobie z niechęcią Abby do wprowadzania zmian chce, i nie zaproponuje, skazując ich związek.
Makemba „Kem” Likasu ( Thandie Newton ) zaczyna spotykać Cartera w sezonie 10. Francuski / Kongijczycy pracownik AIDS w Kongo Afryki Carter spotyka KEM pracując dla Lekarzy Bez Granic . Mają namiętny, szybkie tempo romans zakończony ciążą Kem firmy. Jednak traci dziecko po prawie ośmiu miesiącach ciąży, i zaczyna się zamknąć emocjonalnie. Carter proponuje, ale ona nie odbiera i wraca do Afryki. Podczas separacji, to dotychczas innym, ale kiedy Carter odwiedza ją, a ona jest we Francji, oni pogodzić, i dać ich związek jeszcze jedną szansę. W sezonie 11 dowiadujemy się, Kem oraz dr Carter nie ożenił. W finale serii, Kem zwraca się do Chicago odwiedzić Joshua Carter Center, pośmiertnie nazwanego na cześć swojego syna i pozostawia z nadzieją, że będą ze sobą pogodzić.
Wendall Meade ( Mädchen Amick ), pracownik socjalny w ER, z którym Carter ma romans podczas oddzielone od KEM w sezonie 11. Ona kończy związek z nim po tym, przyznaje, że jej nie kocha, zdając sobie sprawę, że nie był gotowy na nowy związek.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Eriq La Salle jako dr Peter Benton

Benton był często przedstawiany jako arogancki i drażliwy, ale jest on jednak wyjątkowo utalentowany chirurg, który jest pasjonatem medycyny. Jest on również, że on i jego kolega awaryjne pokój lekarz Mark Greene uczęszczał do szkoły medycznej razem. Ostatni występ Bentona w serialu było w sezonie 8 odcinku „Będę Be Home For Christmas”. Usuwanie La Salle w od czołówce jak trwa regularna była w 11 odcinku sezonu 8, jednak Benton pojawił się kredytów z 15 odcinków sezonu 8, w którym jest pokazane rozmowy Elizabeth Corday , a 21 epizod, w którym pojawia się na pogrzebie. Pojawia się on również w dalszej części sezonu. 15.

Casting

Chociaż Benton był oryginalny charakter, zgodnie z wywiadu La Salle dał w 1997 roku został wrzucony późno w roli, po pierwszym sezonie już się zaczęła filmowania. Przypomniał: „Byłem zadziwiająco spokojny. Podczas rzucania czeka tak długo, oni po prostu czekają na kogoś przyjść i wziąć tę rolę. Byłem gotowy i całkowicie skupiony. Ja przyszedłem do biura z stetoskop i chirurgiczne zieleni miałem pozostały z czynnika ludzkiego [seria, w której to on wcześniej wykonane]. Kiedy wyszedłem, chciałem im powiedzieć: „To dr Bentona ‘”. W ciągu trzech dni od jego przesłuchania, La Salle zaproponowano rolę dr Benton. [2]

Rozwój
Imię postaci został zainspirowany przez Petera Bent Brigham Hospital [ potrzebne źródło ] (obecnie część Brigham i Szpitala Kobiet w Bostonie , Massachusetts ), który był szpital kliniczny w Harvard Medical School , gdzie seria twórca Michael Crichton studiował medycynę.

Kilka relacje były skrypty do bohatera narracji. W sezonie 4 zaczął spotykać się dr Elizabeth Corday , graną przez Alex Kingston . Zarówno lekarze, znaki konkurowały ze sobą zawodowo i nie być odpowiednio wspierają się wzajemnie w swoich osobistych kryzysów, tak Corday kończy związek w sezonie 5. Według artykułu opublikowanego w Jet w 1999 roku, Eriq La Salle było powodem romans rozwiązana. [3] Był niezadowolony, że Bentona Interracial romans z Corday była pokazana jako mniej problematyczne niż jego wcześniejsze romanse z czarnymi znakami, takimi jak Jeanie Boulet (grany przez Gloria Reuben ) i Carla Reese (grany przez Lisa Nicole Carson ). Pamiętając o obrazie, że został portretując w telewizji, La Salle poprosił producentów do końca Interracial romans Bentona. Podczas rozmowy jest przez Johnniego Cochrana na Johnnie Cochran dzisiaj, La Salle powiedział: „Musimy dbać o wiadomości, że jesteśmy wysyłania jako Afroamerykanów lub innej grupy mniejszości, że mamy dokładnie ten sam typ wymiany z naszych kolegów, że mamy, aby zobaczyć nasze białe odpowiedniki mają „. W kolejnym odcinku, Benton został pokazany jako miłosierny do swojej byłej dziewczynie, Jeanie. [3]
Wczesne dni

Benton po raz pierwszy wprowadzono w pilota jako drugiego roku chirurgicznego rezydenta . Kiedy wszyscy biorący udział chirurdzy są zajęte w innych gabinetach, Benton decyduje się działać bez nadzoru do kontroli krwawienia tętniaka i utrzymać człowieka przy życiu aż wykwalifikowany chirurg jest dostępny. Chociaż robi to technicznie przed przepisami, jest on obsługiwany po fakcie LEKARZ David Morgenstern.
Rodzina i Przyjaciele
Jackie i Piotra matka

W Season 1, dowiadujemy się, że matka dr Bentona miał udar mózgu i jest najczęściej pod opieką przez siostrę Jackie , który chce przenieść ją do w zakresie życia wspieranego , w opcji, do którego Piotr jest zdecydowanie przeciwny. Pewnej nocy, gdy Benton obserwuje matkę w domu Jackie, dziewczyna spada ze schodów i łamie biodrze.
Jeanie Boulet

Benton odpowiada Jeanie Boulet , żonaty Asystent lekarza i do szpitala. Wrażeniem, że zatrudnia ją do pracy z matką jako fizykoterapeuty . Matka Bentona umiera, dewastując go, a kiedy Jeanie pociesza go, kończy się romans. W sezonie 2, sprawa Bentona z Jeanie kończy. Jeanie oddziela się od jej męża i Al odkrywa, że zaraził się HIV od romansu, a ponadto, że zdał choroby na niej, jednak Jeanie nie przekazuje wirusa do Piotra.
Carla i Reese

W sezonie 3, Peter zostaje wciągnięty z byłą dziewczyną, Carla Reese, który wkrótce zajdzie w ciążę. Ona rodzi syna, Reese Benton, który rodzi się przedwcześnie. Jest ona później odkrył, że, być może z powikłań wcześniactwa Reese firmy lub jego Nicu leczenia, chłopiec jest głuchy. Piotr początkowo ma trudności z zaakceptowaniem, że jego syn jest głuchy i patrzy w gabinetach, aby przywrócić jego zdolność słyszenia, ale później sprawia, że jego pokój z kim Reese jest, a on i Carla uczyć go do komunikowania się za pośrednictwem języka migowego . Później Carla zaczyna nowy związek z mężczyzną o imieniu Roger McGrath i ostatecznie poślubia go.

Na początku sezonu 6, Carla i Roger planuje przenieść się do Niemiec do swojej pracy. Kiedy Piotr grozi do podjęcia działań prawnych, aby zapobiec ich podejmowania syna z kraju, Carla wstrząsów Piotra, mówiąc mu, że nie może być ojciec Reese firmy. Peter zabiera DNA badanie w celu określenia, czy Carli podejrzenia są prawdziwe, ale nie zdecyduje się otrzymać wyniki i decyduje, że będzie ojciec Reese jest niezależnie od biologii. Carla i Rogera plany spadać przez gdy szef Rogera przechodzi mu przez za promocję gdy Roger prosi o czasu wolnego dla walkach powierniczych z Piotrem, a McGraths pozostanie w Chicago .

Na początku sezonu 8, Carla ginie w wypadku samochodowym. Peter ma Reese do jego pełnej areszcie, ale gdy Roger nadal apelować o czasie z jego pasierba, Peter twierdzi, że Roger przejść ze swoim życiem i pozostać z dala. Roger pozywa Piotra do aresztu Reese, a jego prawnicy zmusić Peter zająć się fakt, że nie może być biologicznym ojcem Reese firmy. Piotr podejmuje kolejną próbę ojcostwa i tym razem dowiaduje się prawdy, nie jest on biologicznym ojcem Reese firmy. Prawnik Rogera sprawia problemu długich godzin Piotra wymaganiami związanymi z pracą, podczas gdy Roger pracuje z domu i nakazuje jego własny harmonogram.

Podczas sądu, Peter perjures się na stoisku świadka i głosi, że został podany nowy harmonogram z ograniczonymi godzinami pracy w County General Hospital. Peter potem idzie do swojego przełożonego, dr Robert Romano , i prosi o taki harmonogram, ale Romano nie może zaoferować jedynie godzinach dziennych. Ręce Piotra w jego rezygnacji i idzie do out-of-miasta klinice, gdzie dziewczyna Cleo Finch obecnie pracuje, aby spróbować zdobyć tam pracy. Zaczyna odnosić sukcesy i dostaje godziny on obiecał sędziemu, a on przyznawany jest wyłączną opiekę Reese z Roger odbieranie prawa do odwiedzin. Gdy zasmucony Roger przynosi Reese na Boże Narodzenie przedstawia do szpitala później, że dzień, Piotrze, wiedząc, że Roger jest ważna do Reese, mówi Roger przyjść do jego domu i Cleo w dzień Bożego Narodzenia i dać prezenty dla Reese siebie.
Elizabeth Corday

Kiedy brytyjski chirurg dr Elizabeth Corday rozpoczyna pracę w County General Hospital, ona szybko przyciąga do Bentona, choć początkowo lekceważy jej grzeczności. W końcu, Elizabeth mówi mu, że uważa, że nie chce kontynuować związek z nią ze względu na ich rasę różnicy, a Benton w końcu niechętnie przyznaje się do niej, że „mam problem datowania białe kobiety”. Profesjonalnie, Benton i Corday próbować prześcigają się kilka razy, i oba są w końcu okazję pracować z dr Robertem Romano . Jeszcze w tym roku, Benton pomaga w operacji wykonywanych przez jego mentora Dr David Morgenstern. Morgenstern (który był trochę niepewny o operacji po jego ataku serca ) ma poważny błąd, który zagraża życia pacjenta. Benton kopnął go z drogi do przejęcia operacji, z Elizabeth chodzić zbyt późno, aby zobaczyć błąd Morgensterna ale świadkami Bentona działań w kierunku Morgenstern. Benton jest zawieszony i nie zbliża się do utraty posady przed Morgenstern w końcu przychodzi do przodu z taśmy wideo z operacji, która zwalnia swojego byłego ucznia.

Morgenstern następnie rezygnuje ze szpitala, a zrozpaczony Peter rozpoczyna romans z Elizabeth. Pozostają razem przez wiele kolejnych dwóch lat, choć ich związek w końcu zaczyna cierpieć z powodu Piotra konieczności spędzają więcej czasu uczęszczać do Reese. Elżbieta pomaga mu zrozumieć, że ich romans nie będzie nigdzie, a oni zakończyć romans, choć pozostają bliskimi przyjaciółmi i znajomymi. Ich przyjaźń jest zmartwiony, jednak, gdy Elizabeth zbliża się do personelu szpitalnego z ideą urazu chirurgicznego wspólnoty . Benton wycofa swój niepewny zaangażowanie w kardiochirurgii wspólnoty Romano (co byłoby bardzo czasochłonne) i kampanie dla i przyznano stypendium chirurgii urazowej. Elizabeth czuje się zdradzony przez Piotra i, chcąc zatrzymać się w hotelu County, bierze kardiochirurgii oferta Romano stypendium.
Cleo Finch

W sezonie 6, Benton zaczęła spotykać dr Cleo Finch i ER pediatra . Ich związek był burzliwy z powodu Carli ex-dziewczyną Piotra, ale w sezonie 8 opuszczają Chicago wraz z Reese syna Bentona, aby rozpocząć nowe życie. Peter Benton i Cleo Finch przeniesienie do innego szpitala. W sezonie 15 odcinek „Old Times”, Benton jest postrzegana na sobie obrączkę, a to zakłada on i Cleo są teraz małżeństwem. Później w tym odcinku, jak Carter budzi się po operacji, pyta Benton, który przygląda się Reese, Piotr materia-rzeczowo odpowiedzi „on jest w domu z Cleo”.
John Carter

W odcinku pilotażowym, John Carter został wprowadzony jako trzeciego roku studiów medycznych na jego ER obrotów. On jest przypisany do Benton, który pochodzi dać Carter trudny okres. Rzadko się dogadać i ich osobowości kolidować przy wielu okazjach. Benton jest bardziej ambitny i koncentruje się na chirurgii, podczas gdy Carter jest bardziej współczujący i chętnych do spędzenia czasu z pacjentami, cecha, że ​​”pojechał [Benton] Crazy”, jak ujął to na Cleo, choć uważał Carter jako utalentowany i inteligentny lekarz. W sezonie 3, Benton rozwija się zapalenie wyrostka robaczkowego i Carter działa na niego. Jednak Carter ostatecznie zdecydował się opuścić operację medycyny ratunkowej , decyzja, że spowodował go do starcia z Bentona. Niemniej jednak, dwie zostały pogodzone i pomimo faktu, że oddziaływały mniej od przejścia Cartera do medycyny ratunkowej, tworzą głęboką przyjaźń.

W sezonie 6, Benton był wyraźnie zaniepokojony Cartera po tym jak został zaatakowany nożem przez schizofrenika pacjenta, aż w końcu działa na nim wraz z dr Anspaugh . Podczas operacji, Benton stał ochronny z Carterem i wyraża niechęć do opuszczenia swojego byłego protegowanego dla innego pacjenta. Wkrótce potem, słysząc Carter staje się uzależniony od środków przeciwbólowych, nie chce oglądać Carter autodestrukcji i przekonuje Cartera, aby wejść na odwyk .

W sezonie 8, przed dr Benton County odbiega generalnego, jego ostateczna pożegnanie jest Carter. Jako odejście teraźniejszości Carter ręce Benton token kolejowego; jest to ten sam jeden Benton dał mu krótko po tym rozpoczęła się w ER, mówiąc mu, aby używać go do domu, podróży, jeśli myślał, że nie należą tam.

W sezonie 15 roku ponownie spotkał się z Carterem, gdy był w potrzebie przeszczepu nerki. Benton nadzoruje operację w szpitalu gdzie pracuje i zapewnia, że ​​jego stary przyjaciel i kolega dostaje najlepszą pomoc medyczną. Jak Benton wiedział, że Carter przeszedł do Afryki w ciągu ostatnich 4 lat, jest prawdopodobne, że oba lekarze przechowywane w ograniczonym kontakcie ze sobą podczas pracy w różnych szpitalach.
Kariera

Dr Romano ostatecznie oferuje Benton uczestniczyła w pozycję chirurga uraz, ale kiedy Medicare pacjent potrzebuje operacji, które Romano nie pozwala być wykonywane, Benton nazywa usług społecznych i informuje ich o odmowie opieki. Przechwytuje Romano pacjentów za usługi socjalne przybywa i wykonuje operację, ale jest wściekły na Piotra za nazwanie ich. Romano następnie chowa idea chirurga prowadzącego uraz, tłumacząc Piotrowi, że grzywny usługi społeczne i ubezpieczenie zdrowotne wyrządzone w szpitalu w przybliżeniu równą co roczna pensja Piotra by było. Romano następnie oferuje Benton w skali stawek dziennych chirurgicznej pozycję ograniczonych świadczeń i harmonogramy trudniejsze, ale Benton odmawia. Romano również wykorzystuje swój znaczący wpływ na czarnej Benton całej społeczności medycznej, uniemożliwiając Benton znaleźć pracę w Chicago . Corday znajdzie nową pracę za niego w Filadelfii , ale Carla nie będzie kontynuować wspólną opiekę z Reese jeśli Peter wyjeżdża z miasta (powołując się na opór Piotra do niej i jej męża Rogera planuje przeprowadzić przed rokiem). Peter zostaje zmuszony do podjęcia Romano i zaakceptować na pozycję Diem.

Po bitwie sądowej między Rogerem i siebie, Benton jest zmuszony do odejścia od County lepiej pracować godzin w innym szpitalu, w celu uzyskania opieki nad Reese. W swojej ostatniej operacji w hrabstwie Benton cudem ratuje sześć-letnią ofiarą strzelnicy wypadku.
Po County Generalnego

Po opuszczeniu serii, Benton był widziany kilka razy. Pierwszy raz, kiedy mijał pochodnię dr Corday i powiedziała mu, że jej małżeństwo z przyjacielem Bentona i jego kolega dr Mark Greene był w tarapatach. Jego następny występ był na pogrzebie Greene. Benton pojawia się na zdjęciu jako część pokazu slajdów na imprezie pożegnalnej dr Cartera, a Benton słychać w zza kadru pamięci jako Carter opuszcza ER po raz ostatni w 11 finale sezonu. Eriq La Salle dokonał czołówce pojawił się w otwarciu „ulecz samego siebie”, aby poinformować publiczność o śmierci twórcy serialu Michaela Crichtona .
Sezon 15, a na koniec

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka „The Book of Abby”, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Benton” można zobaczyć.

Benton powróci w 19 odcinku 15 (wersja ostateczna) sezon ER w odcinku „Old Times”, która pierwsza została wyemitowana w dniu 12 marca 2009. W odcinku odwiedza starego przyjaciela i byłego studenta John Carter, który oczekuje na przeszczep nerki, i dowiadujemy się, że Benton opuścił prywatną praktykę do chirurgicznego pozycji prowadzącego na Northwestern University Hospital. On jest postrzegany na sobie obrączkę, więc zakłada się, on żonaty Cleo Finch .

W finale serii , Benton idzie do otwarcia Cartera jego nowego szpitala z Reese. On również przechodzi do afterparty z Carterem, Susan, a Weaver i spotyka Elizabeth i Rachel. W rozmowie, on pokazuje, że on i Cleo są nadal razem.
W kulturze popularnej

Dr Peter Benton został nazwany # 10 Top tata TV przez SocialTechPop w 2011 roku [4]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Julianna Margulies jako siostra Carol Hathaway

Kariera

Carol Hathaway jest pielęgniarka i menedżer pielęgniarka w izbie przyjęć , w hrabstwie Chicago General Hospital. Ukończyła studia magisterskie w zakresie pielęgniarstwa i jest leworęczny.

Carol jest wrażliwy na brak uznania w ER one należytego doświadczenia pielęgniarek. Ona jest czasem wrogo nastawieni do asystentów lekarza , a kiedyś powiedział chirurg Peter Benton w sezonie One „Haleh [pielęgniarki personel] może nie być w stanie przejechać zacisk na aortę , ale ona ma ponad 20 lat doświadczenia w medycynie ratunkowej i jeśli byś zejściu swój piedestał może byś sobie to pielęgniarki, które czynią ten bieg miejscu, a nie ciebie. ”

W trzecim sezonie, Carol zamiar udać się do szkoły medycznej i zostać lekarzem, ale postanawia na niego, bo widzi, że jej praca jako pielęgniarka jest to opłacalne.

W sezonie czwartym, Carol uzyskuje finansowanie kliniki ER przez uzyskanie pieniędzy z dr John Carter babci ‘s, Millicent Carter. Klinika Carol zapewnia opiekę dla tysięcy za darmo.

W sezonie piątym, po fiasku z Doug Ross , dziecko umiera i przedawkowania leków, Carol jest zmuszony do ustąpienia ze stanowiska z kliniki, i ustąpić z bycia Kierownik Pielęgniarka.
życie osobiste

Wkrótce po jej postać jest wprowadzany na wystawie, jest ona wpadła szpitala po przedawkowaniu barbituranów w nieudanej próbie samobójczej . Podczas gdy personel pracuje nad nią, ktoś wspomina, że ​​”nawet jej narzeczony nie wiedziałem o tym” wskazując, że nie podzielił jej plany samobójcze z nikim. Mimo, że później zaprzecza, podejrzany personel, że jej próba samobójcza była spowodowana przez nią nie romans z Doug Ross i kobieciarza pediatra pracuje również w ER. Po jej odzyskaniu Carol wraca do pracy, gdzie staje się oczywiste, że ona jest nadal przyciąga do Douga, ona skrywa jakąś niechęć do niego. Tymczasem Doug nadal próbuje odzyskać Carol, i chociaż ich przyjaźń jest nieco obudził, Carol trzyma Doug na odległość zarówno w sprawach zawodowych i prywatnych.

Później, w pierwszym sezonie, Carol staje się zaręczył się chirurg ortopeda Jana „Tag” Taglieri ust Rick Rossovich ). Doug próbuje odwieść ją, ale Carol decyduje się przejść ze ślubu. Jednak tuż przed oni zamiar iść do ołtarza, Tag mówi Carol, że wie, że nigdy nie mogłaby kochać mu drogę ją kocha i postanawia, że ​​nie może przejść ze ślubem, a następnie pozostawia się wyjaśnić sytuację ich wiele osób. Wcześniej Carol próbował przyjąć opuszczonej rosyjską dziewczynę o imieniu Tatiana cierpi na AIDS , ale tło sprawdzić pokazano jej próbę samobójstwa tylko miesiąc wcześniej powoduje jej wniosek, aby zaprzeczyć. Podczas opieki nad Tatiany okazało się, że była pół rosyjski i jest w stanie mówić języka rosyjskiego do pewnego stopnia, kiedy powiedziała, że ​​jej matka jest Rosjanką, że jej matka próbowała nauczyć ją rosyjski, ale nie z nim współpracować .

Carol zaczyna się drugi sezon, kupując zaniedbany, rozklekotanego domu. Później staje się związany z sanitariusz Ray „Shep” Shepard ( Ron Eldard ), który porusza się z nią i pomaga jej wyremontować swój dom. Pomimo obiecującego początku, ich związek jest poważnie napięta po Shep przechodzi drastyczne zmiany osobowości po śmierci swojego partnera do pracy. Shep i jego partnerka zdecydowała się wprowadzić płonącego budynku, aby zapisać dzieci , które zostały uwięzione przez ogień. Partnerem Shep została źle spalona, ​​a później zmarł w OIT . Shep staje ścierny, a mimo prób Carol, aby go profesjonalną pomoc do czynienia z gniewem, on odmawia. Chociaż Carol kocha Shep, ona decyduje, że nie mogą oglądać go samodestrukcji i kończy ich związek.

W trzecim sezonie, Carol cierpi poważne problemy finansowe. Bez dodatkowych dochodów Shep firmy nie jest w stanie pozwolić sobie swój dom. Robi się jeszcze gorzej, gdy spór pracy powstaje w sprawie przekwalifikowania ze swoich pielęgniarek. Jako kierownik pielęgniarki dla ER, Carol jest wtajemniczona zarządzania decyzjami, a ona znalazła się rozdarty między przyjaciółkami a administracją szpitala. Podczas pielęgniarki sickout , Carol przypadkowo transfuses złą krew do pacjenta. Chociaż nie jest jasne, czy była krew lub inne jego uszkodzenia, które powodują jego śmierć, Carol obwinia siebie. Administracja początkowo nie karze Carol za ten incydent i używa go do oddania sickout w złym świetle, ale za złe administracji działań i wierzy, że nie jest karane w sposób wystarczający do jej błędu, więc rozmawia z prasą i zostaje zawieszone.

Podczas jej zawieszenia, Carol jest zakładnikiem w punkcie broni podczas rozboju na swoim lokalnym sklepie spożywczym. Traktuje kilku rannych i udaje się uciec incydent, wstrząśnięty, ale bez szwanku. Carol później bierze MCAT pomoc Douga i zakłada, że nie, podczas gdy faktycznie zrobiła się bardzo dobrze, ale zdecyduje się nie kontynuować studia medyczne, po tylko podjąć próbę udowodnienia była zdolna. W ciągu ostatnich kilku odcinkach trzeciego sezonu, Carol i Doug się bliżej iw końcu ożywić swój związek.

Ich związek jest podtrzymywany przez niepewność Carol, lecz wkrótce stają się one działają. Starają się mieć dziecko, kiedy Doug opuszcza Chicago w połowie sezonu 5, kiedy jest on zdecydowanie zaleca się przenieść po rzekomo uczy matkę jak ominąć automatyczną ból leki urządzenie zwalniający do dostarczania dawki śmiertelnej dla niej śmiertelnie chory dziecko. Bez wiedzy Doug, Carol jest w ciąży.

Carol zapewnia Tess i Kate na Święto Dziękczynienia w sezonie 6. Kiedy Doug dowiaduje się o narodzinach jego bliźniak córek, zachęca ich do przybyliście, aby żyć z nim w Seattle, ale Carol nie może zdecydować, czy jest to słuszne i próbuje podnieść swoje córki sam. Ona krótko pochodzi dr Luka Kovač . Leczenie kobietę umierającą na schyłkową raka jajnika i pomaga jej rodzinę powiedzieć porusza pożegnanie Carol, aby pogodzić własną rodzinę, a ona nagle opuszcza pracę i leci do Seattle, że dzień, aby pogodzić się z Dougiem w sekund do ostatniego odcinka sezonu 6 . Jest ona później ujawnił, że Carol wysyła do swoich bliźniaczych córek następny dzień i pozostaje z Dougiem.
Sezon 14

W sezonie 14 odcinku, „Status Quo”, Jeanie Boulet wspomina Doug i Carol, gdy wraca do ER. Pielęgniarka Haleh Adams twierdzi, że żyją szczęśliwie w Seattle , a ich bliźniacze córki są teraz w trzeciej klasie.
Sezon 15

W sezonie 15 odcinek The Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Hathaway” można zobaczyć.

Carol Hathaway pojawia się ponownie w sezonie 15. Ona i Doug są teraz małżeństwem i praktyka na University of Washington Medical Center , gdzie Carol jest koordynator transplantacji. Podczas odcinka, Carol i Doug pomóc babcia żałoby ( Susan Sarandon ) podarować jej wnuka narządy. Jednym z narządów, nerek, podaje się „jakiegoś lekarza”, że to ich dawny współpracownik i przyjaciel bez wiedzy zarówno Doug i Carol John Carter . Podczas tej pracy poznała dwóch obecnych pracowników w Cook County General Hospital dr Neela Rasgotra & Pielęgniarka Menedżer Sam Taggart .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Gloria Reuben – Jeanie Boulet

Jeanie jest HIV -pozytywny. Wraz z General Hospital ‘s Robin Scorpio , ona jest jedna z niewielu postaci regularnych w historii amerykańskiej telewizji do zaciągania HIV bez ostatecznie zabity off przez pisarzy.

Tworzenie i rozwój

Wprowadzony w Sezon 1, Odcinek 14 „Long dzień drogi”, Jeanie Boulet początkowo charakter powtarzający się zaangażować w łuku historia regularnego charakteru, dr Peter Benton (grany przez Eriq La Salle ). Podczas pierwszego sezonu, fabuła Jeanie w środku na jej romans z Benton, który rozwinął się po tym zatrudniony, żeby dbać o jego starczy matki – Jeanie była nieszczęśliwa w małżeństwie z mężem philandering nazwie Al (grany przez Wolfganga Bodison i Michael Beach ). Benton był przedstawiany jako utalentowany, „pewny siebie”, ale „chwilowego zasępienia”, defensywny i poważny lekarz. [1] Contrastingly, Jeanie był przedstawiany jako wrażliwy emocjonalnie, opiekuńczy i. Reuben opisał Jeanie jako „silnej woli, ostry i inteligentny, ale [ona] ma suche poczucie humoru. Ona dokładnie wie, co robi zawodowo, ale ona ma tendencje opiekuńcze, za”. [1] Różnice osobowości między znakami prowadzić do kilku starć na ekranie początkowo, jako że oba mają różne pomysły, co jest najlepsze dla chorego i stopniowo starczy matka Bentona. W odcinku 20 „Full Moon, Saturday Night”, zamówienia Jeanie dla matki Bentona odbędzie się w ograniczeń, aby uniknąć uszkodzeń, wściekli, Benton usuwa ograniczenia, co doprowadziło ją do upadku z łóżka, a Benton i Jeanie zbliżyć się on następnie akceptuje jej wskazówki, jak dbać o jego matce. W swojej książce, nocne Manners: George Clooney i ER, autor Sam komentarze Keenleyside na scenach, mówiąc, że fabuła była wzruszająca, ale że „gubi się we wszystkich mechinations reszty show”. [2] początek z rozkwitającego romansu zobaczył zmianę w usposobieniu Bentona ciągu kolejnych epizodów, notatki Keenleyside, że „wydaje się być rozmrażania […] To dobrze warto zapytać co przyniósł to wszystko na, a odpowiedź wydaje się być – jeżeli jego obiad z Jeanie jest wzmianka -. że jest młody lekarz w miłości, czy on kontynuuje swoją nice-guy rutynę podczas gdy on gra drugie skrzypce męża Jeanie pozostaje być postrzegana, ale dając Benton miłość-zainteresowanie, bez względu na feralny, będzie oferować jego postać trochę bardzo potrzebne życia poza szpitalem. ” [2] Jako pierwszy sezon dobiegł końca w odcinku 25 „Wszystko Old is New Again”, Benton przedstawia się chętni do ich stosunku do postępu, prosząc Jeanie do opuścić męża, natomiast Jeanie jest małomówny i obrywa, pozostawiając przyszłość ich związku niejasne. Według Keenleyside, było to celowe „luźny wątek […] w lewo zwisające wyciągnąć [widzom] z powrotem na [ich] sofy następnym sezonie.” Przewiduje on, „spodziewać się je razem obok września, w ten sposób twórcy mogą połysk nad wszystkim bałagan w między rzeczami i od razu do romansu do nowego sezonu”. [2]

Jeanie awansował do zwykłego stanu znaków przez 2 sezonu. W sezonie znalazł się pod drodze okazało się, że jej romans z Benton nadal kontynuowana, bez wiedzy męża, pozostawiając Bentona osobowość autorytarną „niewygodnie osłabiona” jako trzeci członek trójkąt miłosny . [2] Kiedy Jeanie odmówił opuszczenia męża , związek zakończył się w złych warunkach, utworzenie kolejnego rozdziału w historii Jeanie jako dowiaduje pracy jako asystent lekarza (PA) w seryjnym ustawieniu ogniskowej na ER Szpital Powiatowy w. Prowadzi to do wojennych pochodzących z rozczochrany Benton, który pochodzi, aby jej żywotność „piekle”, dopóki nie spotyka go. [2] W podsumowaniu działki, Keenleyside zauważył, że „miło jest zobaczyć Jeanie jest wolno poruszać się poza cicha siła, że jak dotąd był jej relationshsip z Piotrem, i to nawet lepiej, aby zobaczyć Benton z ogonem między nogami na zmianę. ” [2] Jako sezon 2 postępy, Jeanie otrzymał historie niezależnie od Benton, umożliwiając dalszy charakter rozwój, jak ona oddziałuje między innymi postaciami, pracowników i pacjentów. Ten ruch był chwalony przez Keenleyside, który powiedział: „to krótkie spojrzenie na Jeanie, wolnego od refleksyjnego obecności Bentona, wskazuje, że ER to zdecydowanie miejsce do jej charakteru. Jeśli ona może nadal rozwijać swoją własną postać, zamiast być zmuszane do tło Bentona, mogła stać się uzupełnieniem [Dr] Carter jak Carter, ona dba o swojej pracy, ale ona nie boi się stanąć w obronie siebie -. zwłaszcza gdy Benton jest na jej drodze „. [2] Jednakże, robi notatkę Jeanie jest chyba „utopił się w czołówce zbyt mechanicznie. Ona jest zmuszony nosić większy ciężar opowieści niż jej charakteru jest w stanie w tym momencie”. [2] Odcinek 21 z sezonu 2, „Take These Broken Wings”, zapoczątkowało jednego z wątków znanych Jeanie, kiedy jej mąż Al został przyjęty do szpitala i później rozpoznano HIV . Jako drugi sezon dobiegł końca, stan Jeanie na HIV zostało w pytaniu, jak był dr Bentona.

W odcinku otwierającym sezon 3, „Dr Carter, jak sądzę?”, Pisarze ER upuścił „wymagane bombę”, że Jeanie miał pozytywny wynik testu na HIV, a Benton miał negatywny wynik testu. [2] Jeanie postanawia zarządzać swoją chorobę w Tajemnica, odmawiając ujawnienia swojego statusu jej pracowników, decyzja Benton pochwala i próbuje się ją zakaz leczenia pacjentów z otwartymi ranami, choć daleki od ujawniając swoją tajemnicę. Decyzja Jeanie, by nie ujawniać jej serostatus jej pracowników było wynikiem spotkania z serododatniego pacjenta na oddziale AIDS ambulatoryjnych w County Hospital. Człowiek, zdając sobie sprawę Jeanie pracował w szpitalu, wezwał ją do poszukiwania leczenia za jej HIV gdzie indziej, ze względu na negatywne skutki, które mogą wystąpić w miejscu pracy. W wyniku tego, Jeanie zmuszony jest płacić za jej leczenie HIV koktajl sama.

Oprócz profesjonalnych i medycznych skutków stanu zdrowia Jeanie firmy, romantyczne implikacje także zbadane w dalszej części sezonu. 3. Komentarze Keenleyside „[Jeanie firmy] cicho niechętnie decyzja nie wychodzić z przyjacielem pacjenta trafia tylko odpowiedni sygnał, rejestrację nie tylko jej rozczarowanie konieczności przepuścić tej okazji, ale również jej uświadomienie sobie, że ona nigdy nie może być w stanie przyjąć innego. odpowiednikiem tej sceny, dostarczone przez emocjonującym spotkaniu Bentona z jego byłej dziewczynie, Carla jedzie do domu ból sytuacji [Jeanie s] bardzo mocno, choć głębsze spojrzenie na romantycznych wyzwań stojących ludzi z HIV będzie nadal bardzo mile widziane „. [2]
fabuła

Jeanie Boulet wprowadzono po raz pierwszy w sezonie 1, cyklicznego charakteru. Była fizjoterapeuta zatrudniony przez dr Peter Benton do opieki nad matką starzenia. Jeanie, która wyszła za mąż w tym czasie, wkrótce zaczął romans z Benton ale rzeczy skończył, gdy nie mogła podjąć decyzję o ślubie. Ona pojawiła się seria regularnych kilka odcinków później w sezonie 2, jako nowego asystenta lekarza w County General ER. Pod koniec sezonu, jej mąż Al został przyjęty do szpitala i okazało się, że zawarł z HIV . Jeanie i Al został oddzielony od początku sezonu, ale może on mieć zakontraktowane na rok wirusów wcześniej jak spał z innymi kobietami w czasie, gdy byli małżeństwem.

Jeanie mnie przetestowane na obecność HIV i wezwał Benton, jej niedawno kochanka, aby przejść testy, jak również. W sezonie 3 premierze okazało się, że Benton nie ma wirusa, Jeanie, jednak był nosicielem wirusa HIV. Benton wątpliwość, czy Jeanie nadal należy pracować w ER, ale później przyznał, że będzie mogła podjąć odpowiednie środki ostrożności i poparli jej decyzję pozostania w powiecie. Później w tej serii, Jeanie i Peter rzeczywiście stał nieco blisko, z Jeanie pomaga Peter radzić sobie ze świadomości, że jego syn Reese był głuchy.

W sezonie trzecim, Jeanie rozpoczął swój pierwszy związek romantycznej od czasu jej rozpoznania HIV u lekarza od chorób zakaźnych zwierząt wymienionych Greg Fischer. Jednak w tym czasie ona też ożywia jej bliskość z Al i ostatecznie Dr Fischer zrywa z nią na dowiadywanie się o zjeździe. Jeanie i Al wrócić w siebie i odnowić ich związek. W sezonie czwartym, Al traci pracę, gdy wypadek w miejscu pracy zmusza go do przyznania się do jego współpracowników (i przyjaciele), że jest nosicielem wirusa HIV. Al dostaje kolejne zadanie w Atlancie i planuje przenieść; Jeanie spada do niego dołączyć, a oni rozstać jeszcze raz.

Jest też w tym czasie Jeanie rozwija silną przyjaźń z Kerry Weaver . Jeanie zostało początkowo obawiał się, że Weaver może wypowiedzieć swoją pozycję w powiecie, gdyby dowiedział się o status HIV Jeanie firmy. To okazało się nie być przypadek, a Weaver określonymi ograniczeniami w jakich Jeanie będzie dozwolona do kontynuowania leczenia pacjentów jednocześnie zakażonych wirusem HIV. Przyjaźń Kerry i Jeanie został przetestowany podczas Kerry został zmuszony do ognia Jeanie względów budżetowych. Jeanie oskarżony Kerry próbować wystrzelić ją nad jej statusu HIV, jako Jeanie został zmuszony do złamania jednego z jej ograniczeń w miejscu pracy w celu leczenia pacjenta uraz wcześniej, i zagroził pozwać szpital dla dyskryminacji. Dr Anspaugh dał Jeanie swoją pracę z powrotem, aby uniknąć pozwu i Jeanie i Kerry ostatecznie osiadł ich różnicę.

W sezonie cztery Jeanie staje czas część prywatnych dawcą opieki Scott Anspaugh ust grana przez Trevor Morgan ), syna doktora Donald Anspaugh . Scott walczy z limfocytów B i walczy depresji. Tylko Jeanie wydaje się być w stanie podnieść go na duchu i inspirują nadzieję w nim. Dwa rozwinąć silną przyjaźń ponad pięciu łuku odcinka, które niestety kończy się śmiercią Scotta.

Na początku szóstego sezonu, Jeanie wyda HIV pozytywny chłopca nazwie Carlos po tym jak jego matka umiera w szpitalu, i żeni się z policjanta nazwie Reggie Moore. Ona próbuje pozostać w County i rodzica jej dziecko, ale w końcu postanawia opuścić County, aby spędzić więcej czasu z rodziną. Ostatni odcinek ukazał się w Jeanie był szósty odcinek szóstego sezonu, który został zatytułowany „Pokój z Dzikich Rzeczy” w listopadzie 1999 roku. Wyszła z ofertą stojącego z Kerry Weaver powrotu do powiatu i jej praca starego. Jednak nigdy nie wróciła do pracy w County.
W sezonie 14 odcinku „Status Quo”, Jeanie Boulet krótko wrócił do ER po 8 latach w styczniu 2008 roku, kiedy jej syn Carlos cierpi urazu głowy podczas Wychowania Fizycznego klasie. Początkowo uważa się, że on jest w porządku, jednak TK wykazało, że miał wzrost na jego mózgu. Jest to zazwyczaj znak, że zakażenie HIV postępuje w stan AIDS. Boulet nie znaleźliśmy żadnych ze swoich dawnych kolegów, których znała (podobnie jak jej przyjaciel dr Kerry Weaver ) pracuje już tam i tylko zidentyfikowane przez pielęgniarki Haleh Adams i Chuny Marqueza. Po początkowo trudności z przystosowaniem się do zmian w swoim byłym miejscu pracy ona dozwolona pełne leczenie i przyszedł wspierać decyzje nowego personelu ER-tym nowego prowadzącego dr Gregory Pratt , z którym początkowo miał trudności zgadzając. Było to po części z powodu jej powrocie i inspiracji, że dr Pratt był przekonany kontynuować swoją pracę w County.

W okresie między jej ostatni występ i powrotu Jeanie i jej mąż Reggie zostały poddane separacji i mają wspólną opiekę nad ich synem. Jeanie pozostaje również doradca dla młodych ludzi z HIV. Jej kliniki-jedna w północnej części Chicago, a drugi na południe, stały się jej osobistą misją i jej czasochłonne zobowiązanie się do nich przyczyniły się do zakończenia małżeństwa. Ona objawia Pratt, że jej syn pomaga prowadzić ją i jej przyczynę, aby pomóc innym z zakażeniem HIV i że ona nie wie, jak będzie ona sprostać, gdyby był na śmierć. Ona pokazuje również, że jej były mąż Al zmarł dwa lata wcześniej od swojego HIV / AIDS stanie poważnie wychudzony o masie zaledwie 78 funtów i najwyraźniej oszalał jak nie był w stanie nawet rozpoznać ją.
krytycznego odbioru

Jeanie Boulet powrót do serii, jako znak gości w roku 2008 został dobrze przyjęty przez krytyków telewizyjnych. Recenzent z New York Entertainment powiedział, że jej powrót był jak „Throwback powitalnym do czasów, kiedy wydawało się, że każdy epizod przymusowej Jeanie do przetwarzania trochę kawałek World News-wstrząsające”. Fabuła zwrot został opisany jako „Jeanie chwili klasyczny Boulet, jak przefiltrowana przez nowych scenarzystów serialu tępe instrumentów […] to było jak było to 1995 na nowo.” Omawiając portret Reubena znaku, recenzent powiedział: „Nie zawsze była wielka przyjemność w pięknym Reubena, twarzy otwarte w takich momentach, że; grała te sceny do rękojeści, tworząc w nas wielką sympatię dla jej charakteru […] Nie mógł znieść, aby obejrzeć jej cierpieć tak, ale nie mogliśmy przestać oglądać ją ponieść, a my zmarł niewiele z każdym zaszkodzi producentom uderzył ją „. [3]

Sugeruje się, że decyzja programowych decydentów „dać Jeanie HIV była próba zwrócenia uwagi na chorobę do czarnej społeczności, szczególnie czarne kobiety. [4] Jeanie – jak większość kobiet przypadków AIDS w Ameryce na czas w 1997 roku – był czarny, heteroseksualny, a nabyte HIV od partnera długoterminowej. [5] Jednakże, zauważono, że niektórzy widzowie mogą być obrażony, że spośród wszystkich postaci w ich serialu i Jeanie aktywnych seksualnie – którego prywatną życie nie zostało obszernie przedstawiana w tym momencie -. zaraziła się wirusem [4]

Aspekty fabuły HIV były krytykowane, szczególnie, że niewiele czasu antenowego poświęcono dramatyzowania procedur klinicznych określających czy Jeanie były narażone na zakażenie HIV. Kiedy Jeanie odkryła, że ​​jej mąż miał AIDS w drugim finale, Jeanie ma badanie krwi i wysyła go do analizy, aby zobaczyć, czy ona też miała wirusa, jednak widzowie nie były pokazywane na wielu procedur klinicznych uczestniczących w badaniu, a odcinki po koncentruje się na post-testowych rytuałów. [6]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Laura Innes – Dr Kerry Weaver

Bardzo niewielka część tle tkacki został ujawniony publiczności na początku. Widzowie widzieli tylko znakomitym lekarzem, podsycane przez ambicji i poświęcony polityki administracyjnej. Co do jej osobistego tle, tylko rzeczy były początkowo wykazały, że była fizycznie niepełnosprawne (czego dowodem jest wiotki w jej chodzie, który wspomagany był przez użycie kuli przedramienia, spowodowane przez Wrodzonych dysplazji i wad wrodzonych, ujawnił w S11E14 ), i że ona żyła przez okres, w Afryce , która została objawiona, gdy były afrykański chłopak odwiedził ją w szpitalu.

Weaver przybył County General jako Chief Resident a później lekarz prowadzący , a następnie wzrósł do szefa Medycyny Ratunkowej i wreszcie Szpitala Głównego Sztabu. Poprzez to wszystko, Weaver pozostał niewzruszony jej niepełnosprawności fizycznej znacznie później w serialu życia, która wymagała, żeby poruszać się po zatłoczonym i chaotyczny ER z kuli i jej kontrowersyjnego pozycję wśród kolegów, z których wielu uważa ją jako materiał ścierny, zimno i nadgorliwy. Miał pewne heteroseksualne relacje, Weaver zostaje ostatecznie objawiony jako lesbijka , jej orientację seksualną jako kluczowy punkt w niektórych odcinkach, szczególnie gdy walczy w sądzie, aby utrzymać jej syn, Henry.

Weaver jest, zaraz po Johna Cartera , charakter, jakie pojawiły się w większości odcinków. Ona została uwzględniona w AfterEllen.com ‘s Top 50 znaków lesbijek i biseksualistów. [1]

Seasons dwa przez sześć

Podczas pierwszych sześciu sezonów Innes To na show, trochę zostało objawione o szczegółach tle tkacki, które później stają się niektóre z jej cech określających: jej orientację seksualną, przekonania polityczne, a nawet dokładny charakter swojej niepełnosprawności . Były to ściśle strzeżonych tajemnic dla kobiety, która chciała, aby odnieść sukces profesjonalnie, ale obawiali się dyskryminacji . Była także w stanie w pełni poradzić sobie z jej zinternalizowanej homofobii i żałował, że nigdy nie wiedziała, że jej rodziców biologicznych .

Kiedy po raz pierwszy zatrudniony przez Mark Greene jako głównego rezydenta w 1995 r., to niech się większość pracowników ER, który nie dbał o jej szczegół podejściem zorientowanym w pokojach urazowych. Na początku swojej pozycji, to ona często sprzeczne z Doug Ross i rezydenta Susan Lewis przez większość procedur w opiece nad pacjentem. Ponadto, jej silne przekonanie polityki administracyjnej będą wyciągnięte do każdego zbędnego aspektu w miejscu pracy (w jednym odcinku, Jerry przyniósł tort z okazji jej dzień wolny). W sezonie 3, Kerry stał ER uczestniczy lekarz wraz Mark Greene, którego ona zawsze udaje nam się konkurować z lub manewru do przyciągają wzrok przełożonych.

W rezultacie trudno było kogokolwiek – widownia lub którykolwiek z pozostałych znaków – naprawdę wiedzieć Weaver poza jej profesjonalizm trudnym i biurokratyczne. We wczesnym spojrzenie w jej duszy, Weaver obronił Jeanie Boulet , granego przez Gloria Reuben , lekarz asystent, który kontrakt z HIV od swego cudzołóstwa męża . Później Boulet umowy zapalenie wątroby typu C z wypadku igłą udziałem zakażonego pacjenta. Walczyła, aby utrzymać swoją pracę i godność, a niektórzy lekarze zaniepokojeni odpowiedzialności zaangażowanych w posiadanie HIV-pozytywny pracownika w ER. Weaver był pierwszą osobą w pozycji władzy do strony z Jeanie, a dwie pozostały znajomych do budżetu związanego z opalaniem Jeanie i jej udanej kampanii ciśnienia, aby uzyskać swoją pracę z powrotem. Oni pogodzić i byli bliskimi przyjaciółmi ponownie po Jeanie opuścił ER się ze swoim nowym mężem i podnieść jej przyjęty znak + HIV syna Carlosa.

Weaver wykazał dużo współczucia i moralnego zaangażowania na rzecz praw obywatelskich , a pomagał jej i Dr Greene szkic polityki ER dla pracowników zarażonych HIV. Ta fabuła opracowana charakter tkacki poza tym z stoik, zawodowego ściernym. W kolejnych epizodach, zgodziła się spojrzeć w drugą stronę, kiedy dr John Carter pomogła nastoletnią runaway ucieczkę jej homofobiczne rodzice wysłali ją z dala do ex-gejów obozu.

W 1997 roku Weaver przeszedł krótką relację z Ellis Zachodzie (granego przez Clancy Brown ), w MD pracy w Grupie Synergix, który był rozpatrywany przez County do ogólnej umowy o zarządzanie z ER. Pomimo swoich roszczeń do Przeciwnie, ona w końcu doszedł do wniosku, że Zachód zaczęła relację z nią w celu uzyskania jej akceptacji umowy. West powiedział, że była zła, wycofał wniosek i opuścił show.

Po Carter został zwolniony ze stanowiska RA i miał gdzie mieszkać, poszedł za reklamę, która doprowadziła go do domu doktora tkacki, że została wynajem swoją piwnicę do studentów. Po raz pierwszy publiczność zobaczyła wnętrze domu miasta, i zauważył, że była pojedyncza i niezależna, mieszka w ładnym domu i miał szczególny gust muzyczny. Weaver też wynajął prywatnego detektywa , aby zlokalizować jej matka biologiczna , wysiłek, który początkowo nie powiodło się i ujawniły strach tkacki, że został wychowany przez rodziców adopcyjnych, ponieważ jej matka nie mogła przyjąć niepełnosprawną córkę.

W 1998 roku, w sezonie 4, Kerry został na krótko osłabionych gdy eksplozja w fabryce chemicznej wysłane ofiarom powodzi w, tworząc toksyczny wyciek benzenu w ER. Weaver spadną mającego konwulsyjny zajęcia przed skutkami toksyn. Była leczona przez Dr Carter i dr Anna Del Amico , który objął po raz pierwszy, dr Greene z miasta.

Od czasu jej przybycia County General, Kerry jest bardzo ambitna w dążeniu wyższe administracyjne tytuły, takie jak naczelny Medycyny Ratunkowej. To było po długim dr Morgensterna, braku rozległych, że nowa pozycja musiała zostać wypełniona. Przez krótki okres ona jest tymczasowy pełniący obowiązki szefa medycyny ratunkowej, aż odpowiednia wymiana została odnaleziona. Jednak po incydencie z udziałem zatrudniania lekarza, który okazał się bardzo dziwne osiągnąć, gdyby nie lekarz, Kerry szanse były na szczęście pozostaje otwarte. Ale szpital nie był naprawdę rozważa ją na to stanowisko. Kiedy dowiedziałem się, natychmiast zamknąć jako tymczasowego naczelnika ER. Niestety, dr Romano skoczył na szansę stać tymczasowy szef ER. Na początku sezonu 6, spready słowo, że Romano może być aż do stanowiska szefa sztabu; wiadomość, że zarówno Kerry i Mark Greene pretensję i starał się zapobiec. Jednak w końcu Kerry poparł dr Romano się na szefa sztabu, aw zamian ona otrzymuje stanowisko szefa medycyny ratunkowej.

W 1999 Weaver zadowoleniem szansę zatrudnić doktora Gabe Lawrence (w tej roli Alan Alda ), który był jej mentorem . Ona początkowo odmówił przyjęcia dr Mark Greene jest twierdzenie, że Lawrence cierpi na wczesnych etapach choroby Alzheimera , ale ostatecznie w obliczu faktów i pożegnał się z niej wzór do naśladowania .

Przez 1990, seria sporadycznie spadła podpowiedzi, że Weaver była lesbijką , z jej gust muzyczny, do jej domu, a jej niewygodnych odrzucenie zaliczek od niektórych męskich współpracowników. Jednak aż do sezonu siódmego, Weaver po prostu jedno, ambitny zawodowy kobieta – nieco ukryty – serce.
Sezon siedem

ER nie były obce realistycznych gejów i lesbijek znaków jako pracowników, pacjentów lub innych znaków. Dr Maggie Doyle ( Jorja Fox ) został zidentyfikowany jako lesbijka przez tajemnicze dialogu i humoru scena, gdzie odbywa Cartera na strzelnicy i ostatecznie kryje z jej zazdrosnego ex-dziewczyną.

Yosh Takata ( Gedde Watanabe ), pielęgniarka , został zidentyfikowany jako gej w podobny sposób, jak Doyle, był powracający charakter, aż Watanabe opuścił show w 2003 roku. Doyle i Takata nie dostał szansę wykazania, że miał romantyczne życie, jednak i tym samym pozostał aseksualne znaki, które zawsze grał drugie skrzypce w serii heteroseksualnych bohaterów. Zmieniło się to, kiedy Weaver miała bardzo powolne kroki, aby wyjść jako lesbijka.

W połowie sezonu, Weaver zakochał się w kadr psychiatry Kim Legaspi (grana przez Elizabeth Mitchell ), ale bał się przyznać do Legaspi lub sama. Podczas Legaspi była otwarcie lesbijką i chce kontynuować romans z Weaver, stała się sfrustrowani, że Weaver był nie tylko w szafie, ale również cierpiał zinternalizowanej homofobii, a więc związek wysiadł na powolnym początku. Po Weaver był w stanie przyznać się do siebie, że jest gejem, ona była jeszcze paranoję o swoich współpracowników dowiedzieć i dyskryminujących skutków może mieć na swojej karierze. Stało się tak pomimo ich związek staje się „tajemnicą poliszynela” wśród większości ludzi w ER.

Podczas tej opowieści, również dowiedziałem się, że Kerry był żonaty z chirurgiczną rezydenta przed jej kariera w hrabstwie Generalnego rozpoczął.

Pierwszy współpracownik Weaver wyszedł był sfanatyzowany dr Robert Romano , który zaplanowano na ogień Legaspi przez zmyślone zarzuty, że seksualnie pacjentki. Akt Tkacza odwagi przechowywane Romano wypalania Legaspi, ale także emocjonalnie osuszone Weaver, którego obawy przed dyskryminacją rujnuje karierę powrócił. Była więc w stanie zapewnić wsparcie emocjonalne Legaspi, którzy utrzymywali swoją pracę, ale kosztem widząc głęboko zakorzenioną homofobię administracji szpitala i własnej dziewczyny, który pozostał w szafie. Legaspi zerwał z Weaver i zdecydował się na ofertę pracy w San Francisco , zamiast zmierzyć się z homofobią z Romano lub brak wsparcia emocjonalnego otrzymała od Weaver.

Kerry prowadzi również konflikt z Elizabeth Corday w sezonie 7, gdy ona ma Mark Greene oceniano pod kątem kwalifikacji zawodowych po tym, jak pokazuje zauważalne zmiany osobowości po powrocie z operacji guza mózgu. W rezultacie, Kerry nie jest zapraszany do ślubu Elżbiety i Marka, a kiedy ona i Mark wydają się poprawiać ogrodzenia w sezonie 8, ona i Elżbieta pozostała w większości niechętny do Kerry partnerem Sandy Lopez zmarł. Elizabeth współczuł i dwie lekarze byli na lepszych warunkach do Dr Corday opuścił show w sezonie 11. Oni nigdy nie byli bliskimi przyjaciółmi choć. W rzeczywistości, odejście Elżbiety przychodzi, kiedy świadomie dokonuje nielegalnych, ratującą życie przeszczep od dawcy znak + HIV do wiadomości HIV + indywidualnej i czyni to w dużej mierze dlatego wie, że będzie gniew Kerry, prowadząc do Kerry zaoferować obniżanie że spadki Elizabeth przed wyjściem.
Sezon osiem

Weaver wciąż nie wyszła z żadnym z jej współpracowników, z wyjątkiem dr Romano i Stephenem Luka Kovač . Kerry był jeszcze dość paranoiczne o każdy odkrywa swoją prawdziwą statusu choć jej orientacja seksualna była już znana na niektóre z jej współpracowników. Weaver nie jednak rozpocząć nowe relacje z strażak porucznika Sandy Lopez (grany przez Lisa Vidal ), którego poznała w ulewie, starając się uratować ciężarną kobietę z rozbitego ambulansu. Jak dwie zbliżyć, Lopez powiedział Kerry odmówiła bieżąco kobietę, która była w szafie. Lopez siłą outed Weaver z namiętnym pocałunku przed jej współpracowników. Co było przełomowym historia dla sieci telewizyjnej jak rozwój romansu między dwiema kobietami był traktowany z zalotów, pasja i argumenty często zarezerwowane dla heteroseksualnych par.

Lopez powiedział, „ja ci przysługę”, po pocałunku w ER, kilka odcinków później, Weaver przyznał jej, że miała rację. Pod koniec sezonu, Weaver akceptowane się jako lesbijka, a stał się chętny do walki z homofobią, gdziekolwiek się pojawił.

W ośmiu Seasons drugim odcinku „dłuższy pobyt”, Weaver nie odpowie na powtarzające się strony od lekarzy Malucci i Chen, gdy pacjent jest udać się do nich ma powikłań. Weaver w końcu wciągane przez dr Cartera kiedy biegł od ER, aby ją osobiście od Doc Magoo tych, utrzymanie bolesny upadek w tym procesie. Ale gdy pacjent umiera, a ona stanowczo szczeka na trzy „Zabiłeś go”., Że jest postrzegany z powrotem na Doc Magoo Tam dowiaduje się pager wyjechała na straganie w łazience.

Zdesperowany, by ukryć swoją nieodpowiedzialność, gdy szpital jest pozwany przez pacjenta rodziny, Weaver bezdusznie strzela Malucci w trzecim odcinku „Blood, Sugar, Sex, Magic” na sfingowanych za wykroczenia, a w czwartym epizodzie „Never Say Never „ona udało się przypiąć do nadużyć na Malucci i Chen, pozbawiając ją kompetencji jej władz, a ona kończy, ale przynosi bezprawne garnitur zakończenia przed Weaver i szpitala w dwunastym odcinku” rzeka w Egipcie „. Szef Sztabu Romano, dowiedziawszy się o tym incydencie pager i starając się uniknąć skandalu, zmusza Weaver przywrócenia Chen.

W „Bygones”, Kerry jest oszołomiony, kiedy uświadamia sobie, samotna młoda kobieta zamordowana jej współlokatorka z powodu nieodwzajemnionej miłości. Kerry następnie naprawia płoty z Sandy Lopez i dwa z nich ma swój pierwszy ER-społeczny wygląd na zaimprowizowany partii picia po Mark Greene zmarł. Kerry jest wyraźnie zasmucony śmiercią Marka i po raz pierwszy traci cierpliwość i rozkłada w miejscu pracy, po usłyszeniu wiadomości o jego śmierci. Później mówi Sandy wiedziała jego śmierć nadchodzi, ale nigdy nie myślałem, że to wpływ ją tak głęboko, jak to zrobił. Ona zdaje sobie sprawę, że stracił przyjaciela, a żałuje lata spędzili w gorzkiej konkursu na różnych stanowiskach ER i promocjach. Na pogrzebie doktora Greene’a, Kerry znów widziałem płacz i shakened utratą drogiego przyjaciela 7 lat.
Sezon dziewięć

Weaver i Lopez wciąż były razem i mieli na bieżących argumenty o przyszłości ich związku. Weaver chciała mieć dziecko, ale po przeżywa poronienie czuł Lopez powinna nosić dziecko. Lopez, jednak nie chce się w ciąży , bo to wpływa karierę przeciwpożarowego. Para nie dostał dużo czasu ekranowego, że sezon, a Weaver została podana innego wątku opowieść o konsekwencjach jej obliczu, kiedy nie udało się zgłosić lokalnego polityka z wynikiem dodatnim na syfilis ; Radny Martin Bright sfinansowała County i śliwka pozycja dla Kerry , ale zmusił ją wykonać off-the-płytową traktowania jego ukrywającym kochanka gejowskiej, która zakończyła się kochanka przypadkowej śmierci z poziomu reakcji alergicznej na penicylinę . Później dr Anspaugh stał się dość postawy dr Romano i zaniedbania w pracy. Anspaugh oferowane rozjaśnić obciążenia Romano pracy poprzez udostępnianie swoich administracyjnych obowiązków z Kerry Weaver. Kiedy Romano odmówił ten został zastąpiony nieco zaskoczony Weaver, która oferuje Romano szefa Medycyny Ratunkowej pozycji.
Sezon dziesięć

Kerry zajmuje miejsca w jej głównego pozycji administracyjnej, ale prowadzi do różnych wyzwań, które pojawiają się z dnia na dzień z personelu szpitalnego do szaleńczego aktualizacji na ER. Przeszkody te obejmują swoją stałą starć Jonsona z dr Romano, któremu w pewnym momencie ona grozi pożar. Kiedy dr Robert Romano ginie w helikoptera wypadku , podobnie jak wielu innych, Kerry nie jest zasmucony, w ogóle jego śmierci. Później na początku 2004 roku, Weaver poświęca ośrodka LGBT opieki zdrowotnej w pamięci Romano, który potajemnie służy jako poubojowej rewanżu, ponieważ Romano nie był zwolennikiem praw gejów . W jej życiu osobistym, Lopez zmieniła zdanie o posiadanie dziecka, a ona urodziła dziecko Henryka w szpitalu, szczęśliwy, że ona i Weaver założył rodzinę. Później w sezonie, Lopez zmarł w wyniku obrażeń poniesionych ona podczas walki z ogniem. Sandy rodziców (którzy nigdy nie zaakceptował jej orientacji seksualnej) miała pieczę nad Henrym i na pozostałą część sezonu, fabuła Tkacza koncentruje się na walce opieki nad dzieckiem między nią i Lopez rodziców. Sytuacja areszt został ostatecznie osiadł po Lopezes i Weaver zgodził się jej o podstawowej areszcie, z Lopezes dbających o Henrym podczas Kerry był w pracy.
jedenaście Sezon

W 2005 odcinku zatytułowanym „Just As I Am”, Weaver w końcu odnalazła biologiczną matkę, Helen Kingsley, który okazał się konserwatywny chrześcijanin , pochodzący z Myrtle Beach w Karolinie Południowej , a obecnie mieszka w Indianie . Kingsley ( Frances Fisher ) wyjaśnił Weaver, że jako kawaler, matka nastoletniej z ograniczonych możliwości wychowywania dziecka, dała Weaver do adopcji w nadziei, że ją o lepsze życie, gdy miała czternaście dni. Była w mieście na krucjaty Chrystusa i postanowiła spotkać córkę. Kiedy Kingsley nauczył jej córka była lesbijką, ona i Weaver starli się wiary i seksualności , z Weaver podkreślając, że jej matka kochać i akceptować ją. Kingsley powiedział mogła kochać swoją córkę, ale ponieważ nie mogła zaakceptować homoseksualizmu jako moralny, nie mogła zaakceptować stylu życia tkacki. Ten epizod nie tylko zakończył tajemnicę matki tkacki udowodnił również, po raz pierwszy powód dla kuli tkacki: Helen pyta o limp Tkacza, a Weaver wyjaśnia, że cierpi z powodu wrodzonej dysplazji stawu biodrowego i wada wrodzona . Weaver jest zaskoczony tym, że Helen nic nie wiedział o niej, a jej długi w ręku, obawiają się, że wada wrodzona było powodem była oddany do adopcji zostanie rozwiązany. [2]

Poza tym odcinku, Kerry Weaver niemal wyłącznie gra ról drugoplanowych i często jest nieobecny z całych odcinków.
Sezon dwanaście

Kerry nadal odgrywa tło w większości odcinków w tym sezonie. Nawet jeśli ona pobyt bardzo zajęty swymi administracyjnych spotkań i zadań, Kerry sporadycznie bierze zmiany w ER, aby utrzymać swoje umiejętności ratownicze ostre. W odcinku „Na krawędzi” Kerry w końcu przechodzi z chirurgii , aby naprawić swój dysplazji stawu biodrowego , to co zostało daje jej ból w ciągu ostatnich kilku miesięcy. W odcinku „No Place To Hide”, Kerry idzie po raz pierwszy w serialu bez pomocy jej przedramienia kuli . (Podobno to fabuła została wykonana, przynajmniej w części, ponieważ Laura Innes naprawdę zaczynał się rozwijać biodra iz powrotem problemy po dziesięciu latach chodzenia z fałszywą utykając dla dobra swojej roli.) Laura Innes opisał ten łuk jako znak „Tracenie niektóre z jej twardością i przenoszenie w jej życiu”. [3]

Pod koniec sezonu, Kerry napotyka krytykę za zatrudnianie dr Victor Clemente ( John Leguizamo ), jako lekarza, który zagrożony opieki nad pacjentem prowadzący do ewentualnej odpowiedzialności i spraw sądowych do szpitala. Kerry próbuje odwrócić ogień w kierunku dr Luka Kovač ( Goran Visnjic ), szef Medycyny Ratunkowej, ryzykując swoją pracę w wyniku.
Sezon trzynaście

Po zapisaniu Luka i Abby w premierze sezonu grzechoczącego, Kerry posiada do swojej odpowiedzialności za zdarzenia Clemente, aby ocalić Luka od opalane. Ona jest zdegradowany od Szefa Sztabu wyniku i jest teraz z powrotem do bycia udział. Choć wyraźnie starała się dostosować do jej nowej pozycji, zwłaszcza z prądem ER szef Luka Kovač teraz jest jej szef, Kerry wydaje się zadowolony do wykonywania zawodu lekarza w pełnym wymiarze czasu ponownie. Praca z powrotem w ER, Weaver przyciąga wzrok z producentem telewizyjnym kręcenia odcinka Wiadomości z dr Morrisa i dosłownie kradnie show. Ona propozycję pracy przez kierownictwo dotyczących sprawozdawczości prasowej. Wkrótce potem, Kerry i jej producent Courtney ( Michelle Hurd ) zaczynają się rozwijać bliskie stosunki, jeden Kerry nie czuł od zmarłego partnera Lopez Sandy. Courtney mówi jej, jak jej wielka nadawanie wiadomości może otworzyć karierę dla niej. Jednak Kerry nie był zbyt przekonany o opuszczeniu County Generalnego o jej torze wiadomości. To był dopiero ER szef Luka Kovač musiał wydać cięcia budżetowe i musiał rozważyć wypalania jej. Kerry walczył swoją pozycję wyjaśniający jak to był jej ofiarą, która zapisana pracę firmy LUKA (pomijając fakty, że jej złe decyzje i zdrady włożył swoją pracę w niebezpieczeństwie, zanim zrobiła to, co trzeba w końcu). Jednak po namyśle podczas opieki nad pacjentem Amputee i przeżył Katrina, poczuła, że ​​nadszedł czas, aby przejść dalej. Później ponownie przyjmując ofertę telewizyjnego show na WTVJ w Miami , mimo wysiłków ostatnich Kovac na minutę, aby przekonać mamę.

Ostatnia regularna Kerry Tkacza pojawienie się na ER było w sezonie 13 odcinku zwanym „House Divided” numer Odcinek 280, w której Abby Lockhart wyraził dr Weaver, że gdyby nie było dla niej, ona nigdy nie stały się z lekarzem lub matka. Jako Kerry zapakowane i wyszedł drzwi County Generalnego po raz ostatni, ona tylko poprosił Luka zająć miejsca dla niej i poinformowała go, by nie zrobić jej błąd-angażowania się w szpitalu polityce .

Ostatni występ Laura Innes ‘jako seria regularnie w serialu był na 11 stycznia 2007. Po jej odejściu z programu NBC otrzymała pewną presję z GLAAD wprowadzenia więcej znaków LGBT. [4]
Powrót do serii w piętnastym sezonie i na końcu

Weaver pojawiła się w retrospekcji sekwencji w sezonie 15 epizodzie zatytułowanym „ulecz samego siebie”, która została utworzona w 2002 roku, zaledwie kilka miesięcy przed śmiercią Greene’a. W swojej scenie, podeszła do Trauma 1 i wyraził, jak martwi się ona o dr Mark Greene, z powodu jego walki z rakiem mózgu . Powiedziała mu ustąpić i zrobić sobie przerwę od leczenia syna Banfield firmy. Po odmówił, dr Weaver niechętnie opuścił pokój.

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka „Book of Abby,” wieloletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Weaver” można zobaczyć.

W sezonie 15 Odcinek 19, były współpracownik doktora Doug Ross poprosił zarówno Sam Taggart i Neela Rasgotra o Weaver (jak dowiedział się, że były one od County), ciekawe czy ona nadal tam pracować.

W finale serii, ona przyleciał z Florydy do udziału poświęcenie i otwarcie Carter Center. Spotyka się z Elizabeth Corday i Susan Lewis i John Carter i Peter Benton po otwarciu Cartera. Starzy koledzy wychodzą do jedzenia w starej tawernie i dogonić siebie. Pod koniec nocy, ona potem mówi grupę, która nie mogła pozostać dłużej, jak ona potrzebna, aby złapać lot z powrotem do Florydy . Kerry dał każdemu przytulić i opuścił Chicago .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Alex Kingston – Dr Elizabeth Corday

Najpierw pojawiają się na otwarcie czwartego sezonu w odcinku ” Ambush „, Elizabeth Corday jest brytyjski chirurg, który przeniósł się do Chicago , aby zdobyć większe doświadczenie w chirurgii urazowej . Uczymy się w swoim pierwszym epizodzie, że pochodzi z całej rodziny chirurgów; dziadek Corday był chirurg, jak jej ojciec, a ponieważ nie ma chłopców w rodzinie, wzięła na tej roli. W późniejszym odcinku dowiadujemy się, że jej ojciec jest konsultant chirurg na ulicy Thomas ‘Hospital w Londynie. Matka Corday firmy (grana przez Judy Parfitt ) jest astrofizyk z kim ona ma raczej skaliste relacji; Corday czuje, że jej matka nie spędza tyle czasu z niej jako o dziewczynie, a ona została „podniesiona przez nianie i szkołach”, choć dowiaduje bardziej zróżnicowany spojrzenie na rzeczy, gdy staje się ona matka sama. Choć dwie wydają się pochodzić z pewnego rodzaju porozumienia, związek jest nadal napięta.

Corday napotyka wiele problemów z dostosowaniem się do Stanów Zjednoczonych. Podczas swojej pierwszej chirurgii urazowej, ona całkowicie przegrody resztę personelu za pomocą wiele brytyjskich terminów nie wykorzystanych w Ameryce – na przykład prosi je „Bleep Benton” ( strona Dr Peter Benton ), aby „FBC” ( Termin USA ” CBC „), i wykonaj” thoracostomy Tube „(termin USA” rura w klatce piersiowej „). Ona również przedstawia się jako „panny Corday”, w sposób zwyczajowo przyjęty dla członków Royal College of Surgeons w Anglii , a nie „Dr Corday”. Ona jednak staje się popularny wśród innych pracowników, zarówno dla jej umiejętności chirurgicznych i do jej osobowości. Szybko zdobywa reputację unimpressed jest przez status, np. bycie kiedy wita jeden wybitny chirurg, dr Sam Breedlove, z „Wiedziałem, że jesteś stary, ale nie wiedziałam, że jesteś tak krótko!”

Ona zaprzyjaźnia wielu pracowników płci żeńskiej ER, w tym Carol Hathaway i dr Anna del Amico , a później na Abby Lockhart i Susan Lewis . Pomimo jej zewnętrznej arogancki i uparty, ma głęboko opiekuńczą stronę do niej – ona jest tam w celu zapewnienia wsparcia w krytycznych momentach zarówno dla personelu i pacjentów podobne. Mimo długiej historii i kontradyktoryjności, ona wspiera Robert Romano przez tę próbę z utratą jego ramieniu, i podobnie ona pokonuje swój głęboki niechęć Kerry Weaver być popiera ją po śmierci jej kochankiem Lopez Sandy, choć nigdy tak naprawdę naprawić ogrodzenia i ta odgrywa dużą rolę w jej wyjściu z County.

Ze względu na silne powiązania Dokonała z Chicago, Corday decyduje się pozostać na po jej społeczność jest zakończony, choć oznacza to, że musi powtarzać swój staż w celu uzyskania prawa wykonywania zawodu w Stanach Zjednoczonych w sezonie 5. Jest to szczególnie stara czas na nią – ona musi dostosować się do bycia na dno po ciesząc się tak długo na górze, i na górze, że jest nadzorowany początkowo przez Dale Edson – opisane jeszcze przez Romano jako łasica. W tym czasie robi wielokrotnych prób, aby stać się romans z Benton, w końcu udaje. On nawet zgadza się przejąć jak jej przełożonym po chwili. Grozi jej dalsze kłopoty, kiedy na koniec 36 godzinnej zmiany, ona sprawia, że ​​nie-śmiertelny błąd w obliczaniu ile lek wprowadzić do pacjenta. Na szczęście, to nie stawia ją poza jej kroku, a ona używa go do kampanii na rzecz lepszych warunków dla młodszego personelu medycznego. Ona również polubownie kończy swój romans z Piotrem po tym. Jednak sprawa kończy się prześladuje ją później, kiedy Dr Maggie Doyle słusznie oskarża doktora Romano molestowania seksualnego po tym jak dowiaduje się, że był gejem i daje jej złej oceny wydajności; Elizabeth chce iść na płycie wspierać Maggie roszczeń, ale jest zmuszony się wycofać, gdy Romano ujawnia bym wiedział była randki Peter potajemnie, kiedy był jej promotor.

Po zakończeniu staż na koniec sezonu 5, na początku sezonu 6 Corday oferowane stanowisko zastępcy szefa Chirurgii przez nowo mianowanego szefa sztabu Romano, który informuje o powołaniu nawet nie prosząc. Bierze pracę, jednak i wkrótce znajdzie się złapać w polityce szpitalnych.

W sezonie 6, Corday ratuje życie seryjnego gwałciciela i mordercy, który zaczyna się angażować ją w serii gier umysłowych. Kiedy ofiary rodzina chce się uczyć ich córki organizmu lokalizacji, zabójca manipuluje Corday do eutanazji go w zamian za lokalizację. W ostatniej chwili, Corday uświadamia sobie, że morderca bał się jej na siłę, że odbyło się nad nim, a ona oszczędza mu życie, łamiąc jego wolę i „wygranej”.
Corday i małżeństwo Greene

Corday staje się romans z dr Mark Greene w sezonie 5, aw sezonie 7 dowiaduje się, że jest w ciąży z jego dzieckiem. Żenią i nazwać ich córka Ella.

Jednak małżeństwo Corday do Greene jest trudna dla obu stron. Corday stoi zmagania w pracy, po tym jak został pozwany za rzekome pędzi operacji (co prowadzi do paraliżu pacjenta), a jej ciąża jest zagrożona prawie kiedy idzie do pracy, podczas gdy na scenie przy wraku pociągu. Greene jest diagnozowana z terminala guza mózgu , ale jest podana nadziei na ułaskawienie jednak, gdy Greene znajdzie chirurga w Nowym Jorku, który można usunąć guza. Corday towarzyszy Greene do Nowego Jorku i jest obecny w sali operacyjnej do procedury, u boku cały czas. Para później wziąć ślub (po serii trzasków z transportem dla obu stron) i wydaje się być bardzo szczęśliwy. Corday jest w zaawansowanej ciąży w momencie ślubu, i rodzi dziecka, Ella, krótki czas później.

To szczęście nie utrzymuje się bardzo długo, jednak – córka Rachel Greene (od jego małżeństwo Jen) ma już wzrosła z ładnym dzieckiem do kłopotliwego nastolatka. Po wypadnięciu z Jen, Rachel przenosi się z Greene, Corday i niemowlęcym Ella. Rzeczy nie są dużo lepsze dla jej tam, choć – ona i Corday ciągle twierdząc, zakończone ostatecznie w Ella połknięcia ekstazy , że należał do Rachel. Corday jest tak wściekły, że mówi Rachel, aby wyjść z domu, a po Mark odmawia wysłać Rachel powrotem do Jen, czy oskarżenia, Corday wyjdzie zamiast, biorąc Ella z nią. Kiedy Susan Lewis wraca do County General po pięciu latach, Corday wydaje się być w sprzeczności z nią. Ona jest ostrożna z uwagi na związek, że Susan i Mark kiedyś miał. Później po śmierci Marka, ona i Susan uderzyć się w przyjaźń.

W tym samym czasie, Greene dowiaduje się, że nowotwór powrócił, i że tym razem był nieoperacyjny. Na wieść przez stronę trzecią i coraz dawka-of-reality Dyskusja z Romano, Corday postanawia wrócić z nim i Rachel. Greene w końcu opuszcza Chicago wydać jego ostatnie dni z córką na Hawajach. W drodze do domu spacer po dniu surfingu, Mark cierpi ataku i w panice, Rachel zwraca Elizabeth, który przybywa na Hawajach wkrótce z Ella. Cztery spędzić kilka ostatnich Marka dni klejenia i pokonywanie przeszkód. Corday mówi Rachel po pogrzebie, że byłoby ok dla niej, aby odwiedzić swoją siostrę, a potem robi tak i Elizabeth bemusedly pomaga Rachel zdobyć pigułki antykoncepcyjne, gdy jej pasierbica pokazuje się ze swoim nastoletnim chłopakiem.
Aftermath

Po śmierci Greene’a, zwroty Corday do Anglii na kilka miesięcy, ale ona stwierdziła, że ​​ona może nie nadają się już w powodu jej bycia w Stanach tak długo, cierpiąc prześladowanie i seksistowskie traktowanie z rąk swoich brytyjskich kolegów do jej „amerykański” sposoby.

Elżbieta wraca do swojej pracy w County General wkrótce po rozpoczęciu sezonu 9, gdzie staje się szorstka z pacjentów, Curt z kolegami, a zwłaszcza starć z Med Student Pawła Nathan ( Don Cheadle ), który stara się lekarz mimo postępu choroby Parkinsona . Elizabeth później konfrontuje swoją agonię nad śmiercią Marka, a także sprawia, że ​​pokój z Nathanem podczas przerażającej przypadku, gdy żona i syn porządny człowiek został zabity przez pijanego kierowcę, a oni są w stanie uratować jego drugiego syna, wykonując przeszczep od śmierci syna. Corday jest zasmucony, aby zobaczyć Romano traci swoją karierę ze względu na jego amputacji ramienia / reattachment. Jeszcze większy cios uderza Corday później w sezonie 10, gdy Robert Romano ginie w wypadku helikoptera. Później, w sezonie, dr Corday zostaje powołany na szefa chirurgii Kerry Weaver.

W jej życiu uczuciowym, ma pewne problemy w ruchu na i podejmowaniu właściwych wyborów. Zaczyna relację z charyzmatycznego chirurga, dr Dorset ( Bruno Campos ), która szybko kończy się, gdy odkrywa, że jest żonaty. Później zaczyna się widząc dwóch mężczyzn w tym samym czasie inny lekarz w County ( Paul Blackthorne ) i nauczyciel ( Steven Culp ).

W sezonie 11, w odcinku Spróbuj Carter Corday jest przekonany dr John Carter , aby wykonać nielegalną procedury darowizny między dwiema HIV pacjentów dodatnich. Powoduje to jej wychodzi na możliwość jej utraty jej licencję i jest zwolniony z pracowników. Weaver oferuje jej pozycję klinicznej instruktora bez możliwości kadencji lub awansu w przyszłości. W swojej karierze wszystko, ale po co County, Corday kończy swoją pracę i wraca do Anglii . Ostateczny wygląd Corday jako serialu była Sezon 11 odcinek 4 Fear. Ona otrzymuje stanowisko szefa chirurgii dr Lucien Dubenko, któremu została ona stanowczo sprzeciwia się zatrudnianiu w County w pierwszej kolejności.
Inne biura
Poprzednik
N /     Associate Chief of Surgery
1999-2003     Następca
N /
Poprzednik
Robert Romano     Szef Chirurgii
2003-2004     Następca
Lucien Dubenko

Po County Generalnego

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Corday” można zobaczyć.

Elizabeth Corday wróciła do ER w dniu 15 stycznia 2009 roku. Cztery lata od jej wyjścia, ona pojawia się w jeden epizod powrotu zapowiadane jako szczególny wygląd. Dr Corday ujawnia, że wzięła posadę szefa Chirurgii Urazowej w Duke University po powrocie do rodzinnej Anglii. W sezonie 15 odcinek „Runner Dream” wraca do rozmowy z potencjalnym pracownikom tym zaskoczony Neela Rasgotra na stanowiska na uniwersytecie. Ona objawił Neela, że ​​mieszka w Anglii przez kilka lat, ale wrócił, mówiąc, że Chicago jest jej „prawdziwy dom”. Podczas rozmowy wspomina po rozpatrzeniu powrocie do County General krótko, ale zrezygnował z niego. Ona krótko odpowiada dr Simon Brenner po zakończeniu jej wywiad z Neela.

W finale serii, ona i Rachel spotkać się z Cartera, Weaver, Susan, i Piotra po otwarciu projektu Cartera Joshua Carter Center. Po przewrocie, Piotr idzie ją do swojego samochodu w scenie, gdzie iskra od ich poprzedniego związku, a później przyjaźni można zobaczyć jeszcze raz.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Kellie Martin – Lucy Knight

Lucy Knight była studentką medycyny. Pracowała w chicagowskim szpitalu (County General Hospital). Została zaatakowana, w Walentynki 14 lutego 2000 roku, przez chorego na schizofrenię pacjenta (została wielokrotnie ugodzona nożem). Wraz z nią został ranny dr John Carter (Noah Wyle). W trakcie ataku w szpitalu odbywała się zabawa walentynkowa, grała głośna muzyka i nikt nie słyszał całego zdarzenia. Lucy i dr Carter zostali znalezieni przez dr Kerry Weaver (Laura Innes). Próbę jej ratowania podjęli lekarze dr Elizabeth Corday (Alex Kingston) i dr Robert Romano (Paul McCrane). Jej stan ustabilizowano, ale na krótko. Bardzo szybko pojawiły się komplikacje, podjęto się operacji. Lucy zmarła (w wyniku odniesionych ran) na stole operacyjnym o 2:56 (15 lutego 2000). Cartera uratowano.

Do szpitala, po jej rzeczy przyszła matka Barbara Knight. Kobieta rozmawiała z Carterem. W trakcie rozmowy zadała mu pytanie, czy ugodzenie nożem boli. Carter, chcąc oszczędzić jej jeszcze większego cierpienia, skłamał, że dźgnięcie nożem nie boli. Miał później wyrzuty sumienia, z tego powodu, że okłamał matkę Lucy.

Aktorka opuściła serial, żeby dokończyć studia (historia sztuki) na Yale University, które kilkakrotnie przerywała, właśnie po to, żeby zagrać w serialu Ostry dyżur.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Paul McCrane – Dr Robert Romano

Romano był zuchwały, nieczuły mężczyzna, który często rasistowskie lub sfanatyzowany komentarzy. Chociaż był celowo niemiły i okrutny charakter, on także często pod warunkiem, komiczny, a tym samym stał się popularny wśród widzów, jak „człowiek, którego kochasz nienawidzić Ostry dyżur firmy.
Historia postaci

Dr Romano pierwszy pojawił się w serialu czwartego sezonu jako chirurgicznego prowadzącego sponsoring Elizabeth Corday wspólnoty traumy ‘s w Chicago ER. Romano był wybitnym chirurgiem , ale nie dogadać z większością personelu, z wyjątkiem Corday, której już kłótni i zawodowych niepowodzeń w rękach Romano (przerwanie jej stypendium na koniec sezonu 4, zmuszając ją do pozycji poniżania stażysta na sezon 5 ) wyrósł na szanowanego przyjaźni na przestrzeni lat. Romano był nieznośny i ambitny, był chętny, aby przejść na pracy tymczasowej szefa ER pomóc łasica jego droga ku górze administracyjnej drabiny.

W sezonie 5, Maggie Doyle oskarżony dr Romano molestowania seksualnego. Zapytała Elizabeth Corday kopie ją, ale Corday odmówić, gdy Romano szantażował ją. Kerry Weaver rozpoczęła dochodzenie i zmuszony Romano wycofać niedokładny, krytycznego przeglądu wyników pracy Maggie, ale to nie przeszkodziło Maggie opuszczania ER po bałaganie seksualnym pozwu molestowanie.

Dr Romano w końcu dostał swoją nagrodę, kiedy został zatrudniony na stanowisku Szefa Sztabu, ku przerażeniu całego personelu, ale to dobra wiadomość dla Dr Corday, bo promuje ją do zastępcy szefa operacji. Kerry Weaver początkowo poparł go do pracy, backstabbing Oznacz Greene w procesie i zarabiać stałe miejsce naczelnego ER, ale wkrótce stał się oburzony z nim po obejrzeniu jego diabelskie sposoby który zaliczył go zawieszając ją w sezonie 6, po tym jak traktuje się w stanie śpiączki, z uszkodzeniem mózgu młoda kobieta bez zgody HMO. W ciągu najbliższych czterech lat, Romano nie zrobił wiele dla morale pracowników lub wziąć zainteresowanie w wielu z priorytetów opieki zdrowotnej oraz kwestie szpitalnych. Kiedy Peter Benton ułożone do zabiegu o Medicare pacjenta przez zastrzeżeniach Romano, Romano zwolniony Benton. Romano następnie czarnej liście Benton całej społeczności, co czyni go prawie niemożliwe, żeby znaleźć pracę w Chicago . To zmusiło Benton wrócić i przyjąć codzienne połączenie, no-korzyści pracy z Romano. Po Benton wrażeniem Romano, trzymając usta zamknięte i wykonuje zadania, Romano „nagrodzony” mu podwyżkę i korzyści, ale także manipulować go do podjęcia na nowym stanowisku związanym z pozytywnych działań w powiecie (ale wtedy wymanewrować gdy Benton dostał utalentowany African-American Student wcześniej odmówił wywiadu, a uczeń został następnie przyjęty do szkoły medycznej).

Ponadto Romano zatrzymał się przed niczym, aby ogień dr Legaspi , psychiatryczne zainteresowanie udział i miłość Kerry Weaver. Dwóch zarówno sobie sprawę, że był dyskryminowany za jej homoseksualizmu przez Romano i Kerry wyszedł z ukrycia, aby Romano podczas ogłaszania ona bronić Kim. Jednak Kim wyjechała do pracy w San Francisco i Romano zaskakująco postanowiła utrzymać w tajemnicy Kerry (wyszła jej pracowników do odrębnych powodów później w sezonie 8).

Pomimo jego bezkompromisowego zachowaniu, Romano nie mają jednak kilka miękkich plam. Należą do nich fakt, że był on autentycznie lubił studenta medycyny Lucy Rycerza i pokazał smutek i złość, kiedy nie udało mu się ją uratować po morderczego ataku. Jego prawdziwa miłość i szacunek dla Corday jest zauważalna, a wykazano, kiedy ratuje swoją obrączkę od odpływu. Był też pokazany kilka razy za pomocą języka migowego, aby komunikować się wyrazy uwielbienia i miłości do Reese Benton, za jego ojca plecami. Stern chirurg wykazał również kilka sentymentalnych chwil po naukę o śmierci dr Mark Greene i pędzono skutecznie uratować młodą dziewczynę, która miała raka.

Na początku dziewiątego sezonu, dr Romano stracił lewą rękę, kiedy poparł do ogona łopat wirnika o helikopterze , który został Ewakuacja pacjenta po ospie / monkeypox ogniska. dr Kovač był w stanie uratować życie Romano, i chirurdzy byli w stanie ponownie podłączyć ramię Romano.

Pomimo ograniczeń w powrocie do zdrowia, Romano wykonane nieautoryzowanych procedury w chirurgicznego opieki, że nie był fizycznie kwalifikacje do zajmowania. Próbując poradzić sobie z kontuzji, przeżył okres ostrej frustracji i depresji – on krótko pokazał tę lukę do Corday, gdy dwa chwilowo przekroczył profesjonalną linię i dotknął poziomu prawdziwej intymności. Corday natychmiast wycofał się z tej sytuacji, jednak i Romano później przeprosił za jego bezpośrednim zachowaniem. Kontynuacja lekkomyślny Romano zachowanie ostatecznie doprowadziła się do niej zdegradowany do ER – stracił szefa Sztabu pozycji po dr Anspaugh zmęczony swoją postawą i nazwał Kerry Weaver nowy szef sztabu – i stał się stałym Główny tam.

Dr Romano został całkowicie wrogie i gorzki przez całe pozostały czas jako szefa PE. On regularnie znieważony i wyjął frustrację na cały personel i nowoprzybyłych do ER co czyni go niemal niemożliwe do pracy. Gdy jego arogancja nadal, udało mu się sam pobity w barze po narzekać na silne pokazują człowieka i nazywając go „homo-erotyczny”.

Jednakże, Romano że reattached ramię brakowało, zarówno w silniku i jego zdolności sensoryczne: nie tylko był w stanie prawidłowo wykonać operację, nie udało mu się zauważyć, gdy ramię trwały dalsze obrażenia po wypadku kuchennym, w którym ramię zapalił się. Od szpitala polityka utrudnia jego wysiłki, aby uzyskać bardziej odpowiedniego następcy, jego kariera jako chirurga skończyła i postanowił mieć amputowane ramię.

Na początku dziesiątego sezonu, dr Romano się niezbyt zachęcająca powrócić do odnawiania ER po jego urlopu z jego amputacji. Wychowywał się brodę i otrzymał protezę hak do zastąpienia go za rękę, bo jego ubezpieczenie nie obejmuje urządzenie elektryczne protezy. Romano czuł obrażony i dalej mieszać, ale był później w stanie uzyskać realistyczny robota sterowanego ramię, które, jak twierdził, często uszkodzone. W przeważającej części były uwielbiony chirurg toczone-przepalenia zawsze była tykająca bomba czeka na sygnał. Był coraz w niezliczonych walkach z Weaver, Pratt często żartował nazywając go „RoboDoc” (nawiązanie do klasycznego filmu Sci-Fi RoboCopa , w którym aktor Paul McCrane odgrywa przestępcę, który walczy z policjanta cyborga) – nawet Neela Rasgotra i innego rezydenta nazwie Coop powiedział, że jest dość „charakter”. Dr Romano później powiedział dr Pratt pracował aż plik z fałszywych zarzutów, dopóki miał ich wystarczająco dużo, aby uzyskać Pratt zwolniony od County.

Romano zmarł wcześnie poprzez sezonu 10 w odcinku „Freefall” na Święto Dziękczynienia. Kiedy bogaty pacjent opuścił Rolex zegarek w pokoju urazu przed przewiezieniem ich do innego szpitala, Romano powiedział Neela Rasgotra iść do lądowisku i odesłać go zanim wyleciał. Od Neela, jest stosunkowo nowy, nie wiem jak dostać się tam, Romano wziął na siebie, by eskortować ją do dachu go zwrócić. Po przybyciu na ostatnim piętrze, a widząc helikopter po raz pierwszy od czasu jego wypadku, atak paniki (nad jego początkowego strachu przed nim) wysłał dr Romano uciekając do wnęki pogotowia dla powietrza. Wysoko nad ER, śmigłowiec transportowy nagle rozbita przez silne wiatry i zaczął sidewining na dachu szpitala. Po raniąc pielęgniarki i prawie zabija Neela, chopper wydzielona dachu i eksplodował jak spadł z boku budynku, wypełniając wyższe piętra z płomieniami. Dr Romano zauważył ogień i zanieczyszczenia spadają i krzyczał jak spojrzał w górę i zobaczył płonący chopper gwałtownego spadku w dół ku niemu. Gruzowiska rozbił się na Romano, zabijając go na miejscu i powodując ogromny wybuch w zatoce pogotowia. Zaledwie kilka chwil wcześniej, Romano był „zwolniony” Pratt i złapał palenia Morris marihuanę , ale jego śmierć miała Morris off haka i dr Anspaugh powiedział Pratt (nie wiedząc, Romano nie żyje), że zarzuty były Romano bez zasługi i że Anspaugh uznał go za wielki lekarz. W następnych tygodniach, niewielki pomnik z kwiatami został umieszczony na miejscu wypadku, a jednak nikt nie opłakiwał Romano.

Tylko pracownika do stawienia się na usługi pomnik Elizabeth Corday , dla których Romano miał uczucia, od kiedy po raz pierwszy przybył do czwartego sezonu, podczas którego ona odrzuciła jego miłosne zaliczki. Weaver powiedział później Corday, że pomimo różnic sfrustrowanych wiele ma z Robertem przez lata, ona stwierdziła: „On będzie brakowało, czy zdajemy sobie sprawę, czy nie.” On przekazał znaczną sumę pieniędzy do szpitala, dr Weaver, lesbijek, który został osobiście obrażony przez homofobii Romano, postanowił ironicznie wykorzystać pieniądze na finansowanie gejów i lesbijek programu medycznego w szpitalu. John Carter zastanawiał się, czy duch Romano będzie animować swoją protezę ręki i posiądź zemsty. Tablica pamiątkowa wyświetlania gabinetu portret został umieszczony na ścianie między dwoma windami głównych, gdzie nigdy personel wypłaconych go wiele uwagi. Po gwałtownej strzelaniny w ER w sezonie 12, tablica była przechowywana z dala gdy oddział przeszedł odbudowę za szkody.

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Romano” można zobaczyć.
Powrót do serialu

Romano ukazał się w ciągu retrospekcji w sezonie 15 epizodzie zatytułowanym ” ulecz samego siebie „. W swojej scenie, on skrytykował Mark Greene opóźniania jego chemioterapii aby zamiast pracować na pacjenta, co pozwoli na utrzymanie jednostki onkologii w szpitalu otworzyć dodatkową godzinę. Potem odchodzi, ale widać patrząc z niepokojem na końcu sali.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Goran Višnjić – Dr Luka Kovač

Luka Kovač jest pogotowie lekarza prowadzącego z Chorwacji . Mówi on o radosne, choć finansowo skromnego, dzieciństwa, z co najmniej jednego brata, a on trzyma w kontakcie z ojcem, który jest amator malarz i inżynier na linii Zagrzeb kolejowego. Luka służył w armii chorwackiej, i zobaczyłem walkę. [ potrzebne źródło ] Był człowiekiem rodzinnym, z żoną (Danijela), syn (Marko) i córka (Jasna). Jasna była jego starsze dziecko, a ze zdjęcia urodzinowe wiemy, że była co najmniej cztery.

Kiedy chorwacki wojna o niepodległość (1991-1995) wybuchła, Luka był w pierwszym wahała się odejść, bo chciał dokończyć staż. Skończył czekając zbyt długo, i stało się do opuszczenia niebezpiecznego. Choć był na jeden poranek jego budynek mieszkalny został potrącony przez powłokę zaprawy. Jego syn dziecko zmarło natychmiast. Jego żona i córka zmarła kilka godzin później. Nosi winę z tego incydentu, ponieważ decydując się na pobyt i wykonać RKO na jego córkę, jego żona wykrwawił się na śmierć. [2]

Przeniósł się do Stanów Zjednoczonych Ameryki w jakiś czas po, że dla nowego startu, ale dowody cierpiał zarówno renty winy i PTSD wkrótce pojawiły się, głównie pod względem swoich osobistych związkach. Mimo, że początkowo niechętny do osiedlenia się w jednym miejscu, preferując podróżować między Chicago i nienazwanego miasta południowej w swojej łodzi, oferty pracy z Kerry Weaver skłoniło go do podjęcia stałej pracy w County General. Będzie to pierwszy z kilku istotnych decyzji Luka spowodowałoby, że były częściowo pod wpływem relacji w jego życiu.
Związki

Luka był w trzech poważnych związkach, ponieważ osiadł w Chicago. Wkrótce po przybyciu County General zainteresował się wówczas w ciąży szef Nurse Carol Hathaway , choć ich związek był w dużej mierze jako przyjaciele. Dla Luka, Carol była próba pierwsza próba romans, choć z kobietą podobnie, jak jego własna żona, a Carol, było krokiem w kierunku kolejnej fazie jej życia. Po jej bliźnięta urodziły się, były pocałunek między Luka i Carol służył jako epifanii dla Carol i opuściła Chicago Seattle być z nią prawdziwej miłości, i ojciec jej dzieci, dr Doug Ross . Chociaż związany z Carol, Luka spotkał i rozpoczął nauczanie studenta medycyny Nurse Abby Lockhart , kto by w końcu stać się najdłuższą i najważniejszą zależność w swoim nowym życiu. Luka dostrzegli potencjał, aby być dobrym lekarzem w nią i zaczął wspierać i zachęcać, kiedy jej życie osobiste doprowadziły do ​​jej wycofania z szkoły medycznej.

Było to wsparcie wraz z utratą Carol że wywołała kolejną relację firmy LUKA. Wcześnie na Sezon 7, Luka związał się z Abby, teraz pielęgniarki ER, po spontanicznym pocałunku doprowadzić go do ponownego rozpatrzenia jego związek z nią. To był związek naznaczony kłopoty z ich pierwszym dniu, kiedy zostali zaatakowani i Luka nieumyślnie zabił swojego napastnika w obronie własnej. Które leciały do ​​seksualnego związku po napadu, a początkowo nie był w stanie określić czy zobowiązać się do ich związku, choć przez pewien czas byli szczęśliwi. Spotkanie z biskupem umierającego pod warunkiem Luka ze środka rozgrzeszenia za śmierć jego żony, i przez jakiś czas wydawał się gotowy, aby przejść do przodu. Jednak wielokrotne występy w kłopotach matki Abby, razem z ciągłym ingerencji dr John Carter, która Abby zwrócił się do jako czynnika, było za wiele dla kruchej relacji i spowodowało rozpad. Chociaż rozpad był zjadliwy, Luka szybko odbudować swój związek, on i Abby powoli nawiązał bliską przyjaźń. Rozpad wpływ Luka głęboko, a potem przeszedł przez długi okres, gdzie był w stanie stworzyć satysfakcjonujący związek. Ma wiele złych duchów i wydaje się być emocjonalnie samotnikiem, a przez krótki czas, używane seks utopić swoje problemy. Miał serię krótkich wybryki, przed rozwinięciem niekonwencjonalny związek z prostytutką, który zdawał się służyć bardziej jako psychoterapeuta. Sprawa między Luka i pielęgniarki Chuny Marqueza zakończył się źle w sezonie 9 i spowodowało Luka jest krótko zawieszony za nieprofesjonalne zachowanie. On odrzuciły szereg zaliczek przez studenta medycyny Erin Harkinsa ust Leslie Bibb ) przed pijanego przepustkę po bolesnym spotkaniu z Abby. Harkins został poważnie ranny w wypadku samochodowym następny dzień, kiedy jechał zmęczony i zły w swoim Dodge Viper . W wyniku tego, Luka na PTSD i depresji doprowadzić go prosić o krótkim urlopie ze szpitala. Kiedy Kerry szorstko odmówił, poszedł AWOL z County i wrócił tuż przed Kerry zamierzał oficjalnie go zwolnić. Pomimo swojej depresji udało mu się uratować życie chłopca przy użyciu niekonwencjonalny sposób i pozwolono pozostać pod warunkiem, że podlegają doradztwo z której był minimalnie spółdzielni. Połączenie z winy ponad swoje błędy w szpitalu, poczucie winy renta i PTSD w końcu doprowadzić go do wysokiego ryzyka zadanie w Afryce leków Alliance organizacji.

Po powrocie z Afryki, Luka rozpoczął współpracę z Nurse Samantha Taggart , a za około dwa lata wszystko wydawało się dość dobrze, dopóki nie wyraził pragnienie, aby mieć więcej dzieci. Sam już ma syna, Alex, którego ona wyraźnie kocha bardzo, ale oświadczył, z absolutnym przekonaniem, że była całkowicie wykonanej z posiadania dzieci. Ich break-up, choć nieco szorstki, ostatecznie postanawia polubownie. Jedną z konsekwencji jest jednak to, że zaangażowanie firmy LUKA z Alex jest teraz bardzo ograniczone. Luka zaczął widząc Abby Lockhart ust Maura Tierney ) ponownie po argument, że zamienił się w pocałunku, a romans nocleg. Abby zaszła w ciążę przez Luka z tego spotkania i dyskusji czy mieć dziecka z powodu jej rodziny historii choroby afektywnej dwubiegunowej. Z ich dziecko Joe teraz rodzi, Luka i Abby wydaje się bardziej poważny niż kiedykolwiek w ich zaangażowanie wobec siebie nawzajem. Z Abby w końcu przezwyciężyć swoje trepidations o remarrying, poprosiła Luka, aby prosić ją o rękę jeszcze raz.

Luka jest zaangażowany lekarz, i jest uważany za jeden z attendings bardziej przystępny. On również jest zwolennikiem zdrowia na świecie, a więcej niż raz przekazał swoje usługi Lekarze Bez Granic programu, zbliżając się do śmierci pewnego razu. Chociaż raz człowiekiem wiary, Luka walczył ze swoimi przekonaniami religijnymi. Takie wątpliwości pojawiły się po śmierci swojej rodziny. Podczas leczenia biskupa Lionel Stewart grana przez Jamesa Cromwella ), wydawało się, że pogodziła się z jego goryczy, choć nadal zmaga się z tym, co Bóg jest i nie jest odpowiedzialny. W odcinku The Lost, modli Luka (po chorwacku) dla Boga, aby Go wybawić od kongijskich milicji, którzy są o go zamordować. Słuchanie niego modlić, a widząc krzyż Ma na sobie (podana mu przez matkę kongijskiego pacjenta on traktuje), żołnierze błąd Luka za księdza. Oni dołączyli do niego w modlitwie, oszczędzi mu życie, a następnie zwolnić go.

On i dr John Carter raz miał silną rywalizację wynikające z ich uczuć przyciągania do Abby , ale ich wspólne doświadczenia w Kongo, a także śmierci syna Carter, były one prawdziwymi przyjaciółmi. Mówi się w sezonie 12, że zarówno z nich utrzymywane w kontakcie ze sobą, podczas gdy Carter był jeszcze w Afryce. Jest prawdopodobne, że przebywali oni w kontakcie aż do sezonu 15, Carter miał świadomość, że zarówno Abby i Luka przeniósł się do Bostonu.

Po odejściu dr Susan Lewis , Luka został szefem Medycyny Ratunkowej, poprzez początkowo niechętnie Kerry Weaver .

W „dwadzieścia jeden Guns” sezon 12 finał, Kovac wstrzykuje się paralityka leków podczas próby ucieczki przez uwięziony Sama ex-męża. W poniższym strzelaniny, patrzy bezradnie z innego pokoju jak w zaawansowanej ciąży Abby spada na ziemię z powodu urazów doznała podczas strzelaniny.

W sezonie 13 premiery, „Bloodline” Kovac został uratowany przez Weaver, by dowiedzieć się, że Abby trwały prawdopodobnie poważne obrażenia w wyniku strzelaniny. Luka towarzyszy Abby jak została wzięta do OB , gdzie okaże się, że będzie ona musiała mieć cesarskie cięcie , komplikacje w czasie, które doprowadziły do Abby również o histerektomii . Dziecko (którego Abby i Luka zdecydować się imię Józef po ojcu Luka, ale nazywają „Joe”, ponieważ ojciec Abby był fanem bokser Joe Frazier ) urodził się przedwcześnie, w konsekwencji, miał słabo płuc i kilka innych poważnych problemów. Po kilku tygodniach i chirurgii w nagłych wypadkach, zdrowy Joe został zwolniony ze szpitala. Wkrótce po powrocie do pracy, Luka musiał bronić w nadużyć pozwów wniesionych przez Curtis Ames (grany przez Forrest Whitaker ), stolarz, która doznała udaru podczas wyniszczającą pod opieką Kovac firmy. Luka wygrał sprawę, ale i Abby były nękane przez wiele miesięcy przez mściwego Ames. Sytuacja stała się punkt kulminacyjny podczas Ames wziął zakładnika Luka poddały go w nocy z psychicznym i fizycznym torturom ust, miażdżąc rękę Kovac jest w imadle) i zastrzelił się na śmierć, na dachu, z przodu przerażony lekarza, jak Policja otacza je. Później, Abby prosi go, by zaproponować do niej i robi. Luka sugeruje, że utrzymanie ich zaangażowania w tajemnicy, do której Abby zgadza się, ale personel wkrótce dowie.

Po ich sekret jest obecnie, powolność Abby w planowaniu ślubu zaczyna się frustrować Luka, więc podejmuje działania. W odcinku „Nie wiem”, Luka przygotowuje ślub niespodziankę dla Abby, a następnie przekonuje ją o rękę tu i teraz. W noc przed ich ze względu na wyjazd do swojego miesiąca miodowego, jednak on odbiera telefon od Chorwacji informując go, że jego ojciec jest chory, więc miesiąc miodowy jest przełożony podczas Luka powoduje pilną podróż do rodzinnego kraju. Kiedy Kovac wraca do domu, że jest szczęśliwy widząc, Joe i Abby. Aktualności wkrótce przybył, że jego ojciec zmarł w Chorwacji. Przygotowując się do powrotu do Chorwacji, Abby mówi mu, że zaczął pić ponownie, ale nie mówi mu, że spała z innym lekarzem w czasie jego nieobecności. Choć Abby szuka pomocy dla swojego alkoholizmu i Luka powrót Joe do Chorwacji na pogrzebie ojca. Choć Abby jest na odwyku, Luka krótko powraca do Chicago odwiedzić ją, kiedy to porzucił pracę w County. Po jej wyjściu z odwyku, Abby dołącza do niego i mówi mu o jej niewierności. Wracają do Stanów Zjednoczonych wkrótce po, a Luka zaczyna wykazywać oznaki, że chce opuścić małżeństwa. Bierze posadę lekarza w małym hospicjum udźwięcznienie chęć zrobić coś dobrego, podczas gdy stara się zdecydować, co zrobić z małżeństwem. Tam spotyka starszego mężczyznę, który uczy go kilka lekcji na temat życia i przebaczenia, aw sezonie 14 finału, Luka postanawia wybaczyć Abby po pierwszym konfrontacji Kevin Moretti. Sugeruje on, aby Abby że pozostawiają w Chicago, a oni decydują się odejść.

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Abby następnie dodaje niej i firmy LUKA identyfikatorami szafki do ściany. Ostateczny wygląd Kovac jest w serii przyszedł późno w odcinku, gdy przyjdzie odebrać Abby przed wyjazdem do Bostonu. Przyjęli wzajemnie pocałunkiem i wydał ostateczne pożegnanie do swoich znajomych w County, sceny powtarzając Sezon 6 Odcinek gdzie Carol opuszcza go do przyłączenia się Doug w pocałunku po opowiedzeniu Luka znalazłby prawo kobieta kilka dni.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Maura Tierney – Dr Abby Lockhart

Postać Abby Lockhart raz pierwszy pojawia się w sezonie 6 ER w odcinku „Wielkie nadzieje”, gości z roli pracy Carol Hathaway i pielęgniarki dostawy. Trzy miesiące później, stała się regularny charakter w lutym 2000 r. jako student trzeciego roku medycyny początku jej ER obrót. Na jej pierwszym dniu spotyka dr Luka Kovac , jej pierwszym nauczycielem, z którym będzie przeżyć szereg relacji zawodowym i osobistym, a kto będzie najważniejszą postacią w jej historii długą. Pierwsze miesiące Lockhart jest w ER okazać się dużym wyzwaniem dla jej przejście z pielęgniarstwa OB do ER. W swoich pierwszych kilku miesięcy, widzi Carter wbił i inny student medycyny Lucy Rycerz zabitego przez schizofrenika pacjenta, a także porozmawiać z przełożonymi Kerry Weaver i Mark Greene o John Carter ‘s rosnącym uzależnieniem od narkotyków . Mimo, że Carter jest wrogi w pierwszym roku i Abby stają się przyjaciółmi w ciągu następnego sezonu.

Szkolenie medyczne Abby firmy poszedł do przerwy, a ona stała się pełna pielęgniarka położnictwo czas do zapewnienia edukacji medycznej jej wtedy mąż Richard Lockhart szkoły, ale po ich rozwieść ona wznowiona jej wykształcenie medyczne. Później, na początku ostatniego roku Abby jest w szkole medycznej, Kerry Weaver łamie nowinę, że jej rejestracja na ten kwartał został odrzucony ze względu na brak płatności na początku sezonu. 7. Abby stawia jej były mąż, aby odkryć, że przestał płacić jej nauczanie, bo jest bankrutem. Ona wznawia ją w niepełnym wymiarze czasu pracy pielęgniarskiej OB, a wkrótce Weaver oferuje jej pełnym wymiarze godzin pielęgniarskiej ER. Abby przyjmuje ofertę. Po kilku ogólnie dochodowych lat jako pielęgniarka, Abby ma jej były mąż podpisze się na pożyczkę, by mogła ukończyć szkoły medycznej. Choć nie udało jej pierwszy egzamin, aby w pełni stać się lekarzem, zdała się na jej drugim razem, a ona zdobyła MD w sezonie 10 finału.

W sezonie 2000-2001, Abby jest odwiedzany przez matkę, Maggie ( Sally Field ), który cierpi z powodu zaburzeń afektywnych dwubiegunowych . Dzieciństwo Abby objawia się na bardzo trudne; musiała radzić sobie z matki nieprawidłowego zachowania i nieobecności długi i musiał dbać o jej młodszy brat Eric ( Tom Everett Scott ). Eric, który był w US Air Force , ale poszedł AWOL , została wprowadzona później. On także wykazuje oznaki choroby afektywnej dwubiegunowej, ale nie chce go zaakceptować.

Ojciec Abby firmy, Eddie, opuścił rodzinę, gdy Abby był dzieckiem, z powodu przynajmniej w części do niekontrolowanego zachowania Maggie. Abby połączone z jej ojca ( Fred Ward ) w sezonie 13, kiedy początkowo podszedł do niej pod pozorem bycia pacjent o imieniu Eddie Jackson, zanim ostatecznie ujawniając swoją prawdziwą tożsamość do niej.

Ona pochodzi Dr Kovac, a następnie dr Carter, ale w końcu wraca do Kovac, z którą ma syna. Oni później poślubić. Ona zaprzyjaźnił się wielu kolegów w ER, który pojawia się i znika, szczególnie kobiet współpracowników, takich jak Carol Hathaway i Susan Lewis , a później Elizabeth Corday i Kerry Weaver . Jej najbliższa przyjaciółka jest dr Neela Rasgotra , który ukończył studia medyczne z nią i żył z nią w czasie jedne z czasów twardych Neela firmy. Ona i Luka Kovač są osoby zajmujące wysokie stanowiska w serialu aż do czasu ich wyjazdu w 2009 roku.
życie osobiste

Wkrótce po objęciu stanowiska w ER, Abby rozpoczyna współpracę z dr Luka Kovac. Początek ich związku jest w cieniu, kiedy są atakowane przez rabuś na ich pierwszej randce, którego Luka zabija w obronie. Ona i Luka trzymać się razem przez około rok, ale ich związek staje się coraz bardziej napięte po przyjeździe matki Abby i rosnącej bliskości między Abby i Stephenem John Carter i ogrzewany argument prowadzi do ich rozpadu na początku ósmego sezonu. Pomimo początkowego okresu niezręczności i zazdrości po ich zakończeniu romansu, Luka i Abby stają się dobrymi przyjaciółmi ponownie w celu stosunkowo krótkim czasie.

Następny związek Abby jest z dr John Carter . Abby odkrywa Carter fotografowanie na przeciwbólowych. Opowiada lekarzom o tym, a na ich wezwał i przy ich pomocy, Carter wchodzi program rehabilitacji. Gdy wraca, widzi Abby na spotkaniu AA. Ona mówi mu, że jest alkoholikiem odzyskiwania i był trzeźwy przez pięć lat. Ona zgadza się zostać jego sponsorem AA. Abby i Carter rozwinąć bardzo silną przyjaźń. Te szczepy jej związek z Luka.

Kilka miesięcy później, Abby ma szczególnie straszny urodziny i zaczyna pić znowu. Kiedy Carter łapie ją o piwo, on konfrontuje ją, a ona mówi mu, aby nie martwić się o nią. Kiedy dr Mark Greene przemija, Carter szuka pocieszenia w Abby. Wraca do swoich spotkaniach AA, mówiąc Carter zrobiła to dla niego, i stają się parą. Abby nadal pić, a Carter kompulsywnie stara się „naprawić” ją. W pewnym momencie, Carter jest gotowy zaproponować Abby na specjalnej kolacji on zaaranżowanym dla niej, ale w ostatniej chwili, że kończy się oddanie z powrotem pierścień w kieszeni, choć omówić pokrótce w późniejszym odcinku, nigdy nie proponuje ponownie.

Ich związek jest bardzo napięta, gdy babcia Cartera ( Frances Sternhagen ) umiera, a jego brat Abby, Eric, ostatecznie zdiagnozowano choroby afektywnej dwubiegunowej, działa obecnie na pogrzebie i wpada do grobu. Wkrótce po tym, Carter leci do Konga i dołącza Luka, który jest wolontariat Lekarze Bez Granic . Kiedy Carter udaje się do Afryki po raz drugi (zapewne, aby odzyskać ciało Luka, który w skręcie działki, faktycznie nie umarł), wysyła Abby do rozpadu list, a ich związek w końcu się kończy. Podobnie jak w przypadku zakończenia stosunku Luka i Abby firmy, Abby i Carter pozostaną bliskimi przyjaciółmi po okresie odległości między nimi.

Abby krótko pochodzi student medycyny imieniem Jake w sezonie 11, ale ich związek ostatecznie fizzles gdy Abby nie reaguje pozytywnie na pragnień Jake’a pozostać w Chicago , aby być z nią. Ona też zaczyna się rozwijać w pobliżu Susan Lewis i Kerry Weaver.

W sezonie 12, Abby ożywia jej związek z Luka w odcinku „ludzkie tarcze”. Początkowo, decydują się pozostać przyjaciółmi, ale wkrótce kochankami. Trzy tygodnie na ich związek, okazuje się, że Abby jest w ciąży . Ona i Luka podjąć decyzję o zachowaniu dziecka. Luka proponuje Abby, a ona jest w ciąży, ale Abby nie jest wygodne z ideą i zniechęcił z powodu jej ostatnich problemów, a później twierdzi, że ona nie potrzebuje białej sukni ‘, aby udowodnić, że go kocha. Ich dziecko, syn imieniem Józef (po ojcu firmy LUKA), lub Joe, na krótko (po Joe Frazier , zawodnik, którego Abby od dawna zniknął ojciec był fanem) rodzi się w nagłych wypadkach -C sekcji na początku sezonu. 13. Abby musi również posiadać awaryjne histerektomii . Joe jest przedwczesne i spędza kilka tygodni w szpitalu w Nicu , wymagające operacji w czasie jego pobytu. Związek Abby i Luka staje się napięta w tym okresie, ale pojawiają się one znacznie szczęśliwsza w późniejszych odcinkach, dbając o ich teraz zdrowego chłopca.

Przez cały sezon 13, Abby pokazano rosnące w jej roli jako matki Joego, najpierw robiąc sobie przerwę, by być z dzieckiem poważnie chorym, a następnie biorąc udział w klasycznych matczynych działaniach jak mamy i zajęcia dla dzieci i spacery w parku, a potem przez stopniowo przywracające się do szpitala świecie. W połowie sezonu napięcie rozwija się między Abby i Luka, częściowo na skutek pozornie paranoiczne zachowanie Luka w zakresie Curtis Ames ( Forest Whitaker ) i niezadowolony były pacjent, który pozwał Luka z powodu udaru mózgu doznał, że kosztowało go wykorzystania jego ramieniu. Ames w końcu włamuje się do mieszkania Abby i Luka, i domaga się, aby zobaczyć Luka. Abby próbuje targować się z nim, mówiąc mu, że jest odzyskanie alkoholikiem , a opowiadając okazję gdzie czuła się, jakby uderzył „dno”. Luka jest wzięty jako zakładnik, zagrożony i ma rękę zmiażdżony przez Ames, ale przeżywa swoją gehennę, gdy Ames popełnia samobójstwo . W następnym odcinku, emocjonalny Abby pyta Luka zaproponować do niej ponownie. Mówi, że gdyby dostali za fotografowania zdarzenia i Curtis koszmar Ames, mogą przejść przez wszystko – proponuje on i para się zajmuje. Później Luka uświadamia sobie, że Abby jest niezdecydowany o planowaniu ślubu, więc postanawia przygotować ślub niespodzianka dla niej. Na początku ona ma swoje wątpliwości i obawy, ale w końcu ona zgadza i prosi jedną ze swoich najlepszych przyjaciół, Neela Rasgotra być jej druhną.

Pod koniec trzynastego sezonu, Abby i Luka planujemy podróż poślubną w Hawajach . Jednak noc przed ich powodu odejść, Luka odbiera telefon od Chorwacji informując go, że jego ojciec jest chory, więc miesiąc miodowy zostanie zawieszone do czasu Luka może wrócić z jego pilnego wyjazdu za granicę. Po odejściu firmy LUKA, Abby wraz z personelem ER ma trudny czas z rufą i gotowy nowego ER Głównego Kevin Moretti , który planuje kształtować dział w bardziej efektywny i profesjonalny środowisku pracy, ale Moretti szybko mówi Abby on jest pod wrażeniem jej praca. W sezonie 14, Abby stara się radzić sobie z brakiem firmy LUKA, podnieść Joe i pracować na ER, w „Gravity”, Joe jest ranny po upadku z siłowni dżungli na placu zabaw i Abby kończy się spada z powrotem do picia na odcinku, na koniec . Jej problemem picia nadal eskalować i Abby uświadamia sobie, jak źle jest w „Blackout”, kiedy pojawia się pijany do „partii” na cześć Pratt i Morris przekazując swoje płyty. Abby znajdzie się wstawania o 3 nad ranem w mieszkaniu Morettiego firmy, zdając sobie sprawę później (po wytrzeźwienia na lotnisku, próbując znaleźć lot do Chorwacji, aby zobaczyć Luka) spała z nim.

Kiedy Luka wraca do Chicago, wkrótce dostaje wiadomość, że jego ojciec zmarł. Abby mówi Luka wziąć Joe do Chorwacji na pogrzeb, a ona szuka pomocy dla swojego alkoholizmu. Po powrocie do ER, Abby stoi rzeczywistość jej sytuacji, ona musi powiedzieć jej współpracowników prawdy o swojej chorobie. Tylko negatywna reakcja w miejscu pracy jest z Sam ( Linda Cardellini ), który wyświetla niesmak w słabości Abby, ale dwie kobiety naprawiać płoty, gdy Sam mówi Abby miała być trudne z powodu własnej długiej historii istnienia wokół alkoholików, którzy nie chcieli posprzątać ich życie. Luka jest zły, że oszukał go i umieścić ich syna życie w niebezpieczeństwie, i postanawia wyprowadzić się z mieszkania. Postanawia działać na długoterminową zakładzie opieki i wkrótce ma przemiany serca o pomyłkę Abby firmy. Abby i Luka objąć pod koniec 14 sezonu. Abby mówi Luka jak bardzo go kocha i całują się. Na zakończenie 14 sezonu, wydaje się, że Abby i Luka są gotowi kontynuować pracę nad swoim małżeństwem.

Na początku 15. sezonu dowiadujemy się, że Abby nie starała się o stanowisko w szpitalu w Bostonie, gdzie ona i Luka planujemy przenieść z synem do nowego początku. W trzecim odcinku sekret Abby, że ona przyjęła pracę i zrezygnował z powiatu powoli objawił innymi w ER, choć Abby prosi ich, aby utrzymać to w tajemnicy, bo nie ma to być wielka sprawa. Długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odlatujących Abby ściany szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Abby następnie dodaje zarówno jej i Luka na znaczniki do ściany.

Abby w końcu wychodzi, żegnając się większość pracowników, którzy zebrali się w zatoce pogotowia. Ona jest odbierane przez Luka, który przybył do jego samochodu z ich synem.
Kariera jako lekarz

W 2003 roku, Abby zaczyna swój ostatni rok szkoły medycznej jako przybysz Samantha Taggart zastępuje ją jako centralną postać pielęgniarki w serialu. Pod koniec kwartału, dowiaduje się, że ktoś anonimowo opłaciła bilans na jej naukę. Później odkrywa, że ​​to Carter. W dniu ukończenia szkoły, Abby odkrywa, że dziewczyna Cartera, Kem, doznał urodzenia martwego dziecka . Abby oferuje pobyt z Carterem. Jest wdzięczny, ale mówi jej, że nie jest to konieczne. Abby idzie na absolwent szkoły medycznej i ostatecznie staje się dr Abby Lockhart. Przez sezon 14, Abby jest jedna czwarta zamieszkuje roku. Ona odnosi się do pozycji Uczestniczę w powiecie, kiedy ogarnia frustracja przez niekończące się opóźnienia i wywiadów na stanowisko w prestiżowej placówce medycznej. Dostaje to stanowisko, ale dr Pratt używa jego pociągnięcie, aby uzyskać County zaoferować jej lekarza prowadzącego, który ją akceptuje.

W końcu jednak zarówno Abby i Luka zdecydować nadszedł czas na czystym rozruchu i spokojnie opuścić zajęcia stanowiska w Bostonie .

Abby Lockhart ostateczny wygląd jako seria regularnych było w sezonie 15 odcinek 3 „The Book of Abby”, gdy wyszła z Luka i jej syna Joe, aby rozpocząć nowe życie w Bostonie.

Abby pojawia się po raz kolejny w sezonie 15 w odcinku 20 „Shifting Equilibrium”, w trakcie rozmowy telefonicznej z Neela, który potrzebuje zachęty Abby o odejściu County. Abby jest postrzegana w swoim nowym domu, opiekując się grupą dzieci.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dr. Gregory „Greg” Pratt – Mekhi Phifer

Wczesne początki w hrabstwie

Pierwszy występ Royal Crescent jako głównego bohatera było późno w sezonie 8 w odcinku „Orion in the Sky” (2002), jako inteligentny, ale arogancki stażysta z VA szpitalu. Spotyka Marka Greene’a w ostatnim dniu Greene’a w County i jest początkowo lekceważył go przed coraz bardziej mierzone, gdy dowiaduje się o raku terminala Marka, i koniec dnia nauczył się trochę o praktykowanie medycyny od doktora Greene’a. Dr Pratt nie był obecny na Mark Greene pogrzebie ‘s ale w odcinku retrospekcji w sezonie 12 „Body & Soul”, to ujawnił dr Pratt pracował tego dnia w szpitalu, ponieważ był za mały większość lekarzy w Dr Greene pomnik. Pratt później dziedziczy szafkę dr Greene’a.

Na początku swego pobytu, Pratt pokazuje natychmiastowy przywództwa i szybki precyzję. Ale jego ograniczone doświadczenie i wybryki kowbojskie często prowadzi Pratt, aby zderzyć się z jego głównego rezydenta Johna Cartera i attendings innych przestrzeni wielu okazjach, w tym postępowania był bez zastrzeżeń zrobić (choć pacjent przeżył) i reanimacji pacjenta, który został uznany za zmarłego, a było debilnych na jego „Odrodzenie”. Początkowo starli się z med studentów Michael Gallant , ale później zostali bliskimi przyjaciółmi. W krytycznym ospy wybuchu, Pratt udowodnił swoje umiejętności i odwagę jako szybkiego lekarza pomagając Luka Kovac i Jing-Mei Chen życie uratować dr Romano. Cały szpital jest wrzucony w chaos podczas ewakuacji poszło na opak, a on wraz z dr John Carter i Abby Lockhart oraz dr Jing-Mei Chen Deb byli zmuszeni do kwarantanny w ER.
Życie osobiste i kariera w powiecie

W sezonie 9, Pratt zaczyna się off / on związek z kolegą lekarzem, dr Jing-Mei „Deb” Chen . Podczas serii, okazało się, że Pratt mieli upośledzoną umysłowo brat przyrodni nazwie żywym Leon z nim, mężczyzna, który trzymał Pratt bezpieczny i skupia się na szkole, w dzieciństwie, ale pozostało zdolność rozumowania małego dziecka po przeżyciu strzał do głowa. Ze względu na jego handicap, Leon często mieli problemy i byłoby przerwanie Royal Crescent życie zawodowe i osobiste, zwłaszcza, gdy związał się z grupą bandytów, którzy nożem go w tylnych ponad skonfiskowanej broni sprawiły, że został wtrącony do więzienia na noc, a następnie wykonane go dołączyć je na rabunku, który zakończył się jeden z bandytów nie żyje i gliniarza ciężko ranny (choć wyzdrowiał dzięki dobrej pracy operacyjnej przez dr Elizabeth Corday ). Aby dać Pratt przerwę, Carter sugerował, że Leon opuścić miasto na pewien czas, prowadząc Pratt, aby wysłać jego przyrodniego brata z dala do pozostania z innymi członkami rodziny w Baltimore. Leon nigdy nie wrócił do serialu i nie było już mowy w przyszłych sezonach. Pratt i student medycyny Michael Gallant zostały na krótko zatrzymana w celu przesłuchania przez policję w Chicago po napadzie / zabójstw doszło w barze po drugiej stronie ulicy; Chen powiedział, że ona może nie widziałem czarny człowiek uciekając z miejsca zbrodni.

Podczas dziesiątego sezonu, Pratt został rzekomo strzelił przez sfrustrowanego dr Romano, któremu została wpadając głowy odkąd Romano przejął ER. Było to oparte na fałszywych zarzutów, że Romano zbierał z powodu jego ogólnej niechęci dr Pratt. Pratt i Chena związek nadal zaczęli rozkładać podczas Royal Crescent dorywczo flirtuje z nowego studenta medycyny Neela Rasgotra doprowadziły do Pratt opowiadającego Chen, że nie widzi ich poważny przyszłość. Ich związek zakończył się na początku sezonu 10 i Chen był często Curt i lekceważące wobec Pratt przez dłuższą chwilę, ale ostatecznie zaprzyjaźnił się ponownie.

W sezonie 10 w finale „Drive”, Pratt jest zaangażowany w strzelaninie Road Rage podczas jazdy niedawno pacjenta, Elgin Gibbs, domu w drodze na kolację z dr Chen. Jak Pratt starał się odpędzać od zawodnika, jego samochód został zmuszony od mostu i do rzeki Chicago, prowadząc do Elgin zabija. Pratt sam poważne obrażenia głowy, i Chen złamaną nogę. Ich interakcje się rzadko ze względu na problemy Chena rodziny, ale Pratt podszedł do jej domu podczas Sezon 11 na odcinku wigilijnym, kiedy dowiedziała się zamknąć, a pokryte dla niej po tym, jak zabijano jej sparaliżowana i przykuta do łóżka ojca.

Do Głównego postu Resident, które pojawiły się w sezonie 11, Pratt poparł najpierw przez Luka Kovac , a później przez dr Susan Lewis , który często był krytyczny jego wykonywania pracy w przeszłości. On jednak zrezygnował z ubiegania się o stanowisko w związku z dodatkową pracą, która została następnie przyznana Archie Morris .

Dr Pratt dogadali się z jego zachmurzone przeszłości na koniec sezonu 11, nawiązanie kontaktu ze swoim ojcem, wyalienowanej Charlie Pratt (grana przez Danny’ego Glovera ). Ale, kontynuując w sezonie 12, Pratt nie był w stanie przebaczyć ojcu za ich wyobcowania i zakończył wszelkie działania zmierzające do pojednania. Później, po wielu rad, Pratt przywrócić więzi z jego przyrodniego brata Chaz ust grana przez Sam Jones III ).

W odcinku, „Strange Fellows Bed” Luka Kovac instruuje Pratt, aby przejść do Darfurze , Afryce dołączyć John Carter w ciągu Lekarze Bez Granic programu po Pratt pomógł przyjaciel uniknąć DUI wysyłając fiolkę z własną krwią do alkoholu we krwi test, zamiast swego przyjaciela, przyjaciel później jechał pijany i prawie zabił dziecko. Aby uniknąć prawne skutki, a także zmusić go do myślenia o swoich działaniach Kovac wysyła go dalej. Kiedy Pratt wyzwania Kovac i mówi, że nie pójdzie, Kovac mówi, że nie ma wyboru, ale do zrobienia. Pratt ostatecznie decyduje się, co mu szansę, aby przejść do pozycji lekarza, który dr Victor Clemente nie mógł spełnić.

Na początku sezonu 13, Pratt osiągnął swój nowy tytuł jako uczestnictwo, a Chaz porusza się z nim. Jednak później, Pratt odkrywa brata w kompromitującej sytuacji z innym mężczyzną. Po wielu zaprzeczenia i rozmowie z Kerry Weaver Pratt zaczyna rozumieć i akceptować brata homoseksualizmu. On również wspiera brata nową pracę jako awaryjny Technik Medycznych ale starcia z Chaz współpracowników po ich zachęcić go do picia niemal śmiertelne ilości alkoholu.

Później, w sezonie, Pratt odkryto kościół gospodarstwa nielegalną wymianę leków na receptę programu między członkami Kościoła. Pratt starał się rozumować z proboszczem do szukania lepszych alternatyw. Bez kompromisów spełnione, zdecydował się wziąć udział w programie, aby uczynić go bezpieczniejszym przekazując pewne narkotyki od ER. Jednak, gdy członkiem Kościoła zmarł w wyniku wymiany narkotyków, śledztwo było prowadzone przez policję i pracowników socjalnych. Pratt wkrótce przyjęty do jego głównego Kovac, że był jedynie udział w programie, zapobiegając wpływ na wydziale. Pratt został aresztowany przez policję i został wprowadzony przed Rewizyjnej w szpitalu o wyjaśnienie jego czynów. Niespodziewanie, Pastor Watkins z pierwszej misji Chrzciciela i jego parafianie pojawił się w imieniu Royal Crescent i wyjaśnił całą historię swojego wkładu. Płyta następnie oddalił Pratt z każdym zawieszeniu, pozwalając mu zachować swoją medyczną licencję i pracę.

Po przeoczenia na stanowisko szefa ER na rzecz nowego prowadzącego Skye Wexler , Pratt złożył rezygnację powołując się, że podawanie County Generalnego nie szanuję go, jednak wkrótce zmienił zdanie po spotkaniu byłego asystenta lekarzowi Jeanie Boulet . Po tym, Pratt wykonywał ER stanowisko naczelnego i wreszcie mógł mieć poważne, dojrzałe stosunki z radiologa dr Bettina DeJesus.

Pod koniec sezonu 14 finału, „The Way Chicago,” Pratt wszedł karetkę transportowania pacjenta (grana przez Steve Buscemi ), który objawił się jako informator rząd w ochronie świadków . Przy nieudanej próbie dokonanych na życie pacjenta w ER, turecki motłoch kierowania pacjenta Royal Crescent w końcu udało, gdy cymbał pułapkę pogotowie Pratt rowerze, w eksplozji spowodowała sezon końcówką Cliffhanger .
Sezon Śmierć i 15.

Zmarł w sezonie 15 premiery, „Life After Death”, od ran odniesionych w tym wybuchu. Stwierdzono ponadto ujawnił w epizodzie, że Pratt zamierzał otrzymać ofertę, aby stać się nowy szef ER. Stare lekarze, takich jak Kerry Weaver z Florydy i John Carter z Afryki, wysłali swoje kondolencje i prezenty na cześć Pratt. Na koniec, Morris ręce Bettina pierścionek zaręczynowy, który Pratt zamierzała dać do niej. Wśród ER pracowników, którzy przyszli na pamiątkę na pasku Ike był Abby Lockhart , Archie Morris , Neela Rasgotra , Tony Gates , Sam Taggart , Simon Brenner , Chuny Marquez , Haleh Adams , Malik McGrath , Frank Martin , sanitariusz Dumars i Chaz Pratt.

Podczas 15. i ostatni sezon ER, na końcu odcinka Book of Abby, długoletni pielęgniarka Haleh Adams pokazuje odstąpienia Abby Lockhart ścianę szafy, gdzie wszystkie przeszłe lekarze i pracownicy umieścić swoje plakietki szatni. Wśród nich tag „Pratt” można zobaczyć.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dr. Archibald „Archie” Morris – Scott Grimes

Wczesne karierę

Postać dr Morris zadebiutował pod koniec 2003 roku, w dramacie w 10 sezonie, a był znany za dostarczanie komiczny . Morris był nieudolny drugiego roku pobytu, którzy pracują w miarę możliwości unikać. Na szczęście był często ratowane przez innego rezydenta Coop nazwie. W odcinku „Freefall” został schwytany palenia skonfiskowanej marihuany przez dr Robert Romano , ale uniknąć kary, gdy Romano został zabity przez spadającego helikoptera w zatoce pogotowia. Nieświadomy lekarza upadku, Morris, drylowane, czekał na przyznać biurku być zdyscyplinowany, nie robiąc nic, aby pomóc innym lekarzom, ponieważ zajmuje się ognistym katastrofie.

Brak Morrisa zaangażowania i zwalnianie już ugruntowane, gdy jego zaniedbanie kosztować życie pacjenta. Pacjent czekał kilka godzin być postrzegane przez lekarza przed miała wylew i zmarła. Morris nagle zamknąć, szturm z ER, by powrócić następnego dnia twierdząc, jego ojciec nie zaprzeczy mu pomoc finansową, jeśli nie widzi to „coś” przez.
Rozwój zawodowy

Morris został Chief Resident w sezonie 12, dzięki czemu jego postać do dalszego antagonizowania innych znaków (Grimes stała się seria regularnych w tym czasie). Osiągnął tę prestiżową pozycję ze względu na brak konkurencji (bardziej zdolny Greg Pratt odrzucił postu), na jedenastym push godzinę publikacji, oraz opracowania prezentacji za rozmowę. Jako Chief Resident, napompowane ego Morrisa często prowadziło do starć z kolegami, choć często działał tak, jakby był kochany przez jego mieszkańców i studentów medycyny. Jego styl przywództwa kołysały wściekle z delegacji do mikro-zarządzania. Pod koniec sezonu 11, kiedy dr Carter opuścił show, powiedział Morris „ustawić dźwięk”, tak jak Mark Greene powiedział mu na koniec sezonu 8. Morris był pijany i nie przypominam zdanie, kiedy Carter zapytał go rok później.

W sezonie 12, okazało się, że Morris podarował spermy wiele razy wcześniej w swoim życiu. Trzy rudy dzieci i jeden African American dziecko pojawił się w szpitalu i oświadczył, że Morris był ich ojcem. Chociaż zaszokowany, jego komiczne usiłuje być „dobry ojciec” stał się powracającym tematem dla postaci w kolejnych odcinkach. Później w sezonie dowiadujemy się, że Morris został zatrudniony przez laboratorium aptecznego. W finale sezonu „21 Guns”, przygotowuje się do opuszczenia szpitala po strzelanie odbywa się w ER. Morrisa szybka i właściwa reakcja na kryzys zaznaczone coś z profesjonalnym punktem zwrotnym dla niego.
przejęcie

W sezonie 13, Morris został zatrudniony jako jeden z ER na lekarzy biorących udział w gniazdo pozostaje otwarte przez dr Clemente odjazdu „s). Morris rozpoczął starań, aby wygrać szacunek. Choć inni lekarze nadal nie zawsze traktować go poważnie, pokazał moment zarówno staranności i umiejętności, kiedy poprawnie interpretowane młodego człowieka do zmiennych wymagań, które mają być dopuszczone i rozładowywana jako objawy zaburzeń dysocjacyjnych tożsamości . Jednak inni lekarze śmiali się diagnozy Morrisa i odmówiły zgody na intensywnej terapii, a on prywatnie dopuszczone do Sam Taggart , że znał „większość pozostałego personelu ER że jestem żart”. Sam mówił z nim łaskawie i używane swoje umiejętności komunikacyjne, aby przekonać pacjenta do wyrażenia zgody na ratujących.

Kiedy nowe medyczne stażyści przyszli do ER, uwaga Morrisa został złapany przez Nadziei Bobeck . Morris poprosił ją na kolację, ale ona zamiast zaprosił go do swojej grupy studium Biblii, była już narodzony na nowo chrześcijanin (często modlił dbając pacjentów). Morris udawał, że jako pobożny, jak była, a nadzieja i Morris rosły blisko siebie. W mieście świątecznym odcinku Miłosierdzia, dostał trudny zmiany jako jedyny ER prowadzącego, a na koniec nadziei dnia powiedział mu, jak bardzo bym się nauczyła obserwując go. Potem zapytał go do napojów, z sugestią, intymności do naśladowania. Morris spadł, ku swemu własnemu zdziwieniu, a nadzieja pozostała zagubieni i rozczarowani. Morris i nadzieja później zaangażował się ze sobą, pomagając zaplanować Luka i wesele Abby firmy. Dwa skorzystał z wolnego Honeymoon Suite, że Luka i Abby nie byli w stanie wykorzystać i zaczął prowadzi związek. Morris był zasmucony, gdy Nadzieja w lewo przez długi przejeździe wolontariuszy w Wenezueli, a oni następnie rozpadł się. W sezonie 14, Morris odkrywa, że ​​jego ojciec zmarł, a skarży się Abby, że nigdy on i jego ojciec zalecił ich długo złamane relacje. On również nie jego medycznych deski natomiast dr Pratt przekazuje je. Morris kłamstwa o jego awarii i prosi Pratt na pokrycie dla niego aż on może zdać swoje płyty. Morris również przeszedł krótkie sesje terapii po sytuacji zakładnika zajmował się, gdzie uzbrojony mężczyzna został zastrzelony tuż po oddał się. Innym dotknięte nastąpił, gdy jego przyjaciel dr Gregory Pratt został krytycznie ranny w eksplozji pogotowia i personel ER nie był w stanie go uratować. Morris trwało śmierci doktora Royal Crescent ciężej niż ktokolwiek inny w ER. W następnych tygodniach, on starli się wiele razy z nowym szefem Katarzyny Banfield kogo Morris pretensję po jej przybyciu, widząc, że pełni funkcję jego zmarły przyjaciel zasłużył. W następnych tygodniach, Morris dostał w tarapaty, z dr Banfield za nauczanie nowy med studentem Chaz Pratt ryzykownych procedur medycznych, że nawet Pierwsi mieszkańcy roku są przygotowani do wykonania. Morris przyznaje, że ilekroć widzi Chaz widzi swego brata Grega, a tylko chce zrobić dla niego najlepsze.

Jako Sezon 15 nadal, Morris jest wykazać, że dojrzał dużo po śmierci Pratt, stając starszy postać dla lekarzy w ER, podobnie jak Mark Greene i John Carter przed nim. W wielu przypadkach jego współpracownicy przychodzą do niego po radę zarówno osobistego i zawodowego. Konkretnie, Dr Cate Banfield akcje z nim fakt, że jej syn zmarł w hrabstwie ER, a dr Brenner przyznaje się do Morrisa, że ​​był wykorzystywany seksualnie w dzieciństwie. W lęku separacyjnego epizod, Morris stanie przyciągać pacjentki którego później dowiaduje jest przykrywką narkotyków policjant (Claudia Diaz, grany przez Justina Machado ). W odcinku „I Feel Good”, Morris opowiada Claudia że planuje jeden dzień zaproponować do niej, co mówi ona zaakceptować. Również w tym sezonie, Morris jest pierwszą, do której nowy szef ER Katarzyny Banfield zaczyna się otwierać, a po chwili wrogość między nimi, oni rozwijać wzajemny szacunek dla jednego anothers umiejętności. Głębokość tym zakresie został pokazany w Epizodzie 7 przy Banfield objawił Morris że straciła syna w ER powiatu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dr. Neela Rasgotra – Parminder Nagra

Początki

Neela Rasgotra pierwszy pojawił się w jesienią 2003 roku na początku 10. sezonu jako utalentowanego, ale bardzo niechętnie student medycyny z Southall , w Londynie . Ona przyjeżdża na swój pierwszy dzień jako ER jest w trakcie remontów i jest w dużej mierze niezauważona, z wyjątkiem dr Michael Gallant , który kieruje ją przez trudnym początku w szpitalu oraz dr Greg Pratt , który flirtuje trochę bitowym z nią. Neela jest bardzo inteligentny, ale czasami potyka się w jej lekarzem i pacjentem komunikacyjnych umiejętności. Dowodzi to katastrofalne kiedy informuje złego kobietę jej wnuka śmierci. Bardzo zastrzeżone indywidualny, ona wychodzi jej pierwszy duży kryzys w hrabstwie po katastrofie śmigłowca występuje na Święto Dziękczynienia , zabijając dr Robert Romano i popychając ją i wszystkich innych tam do granic ich możliwości. Niemniej jednak robi swoją pracę doskonale. Jest on również, że Neela miał straszny przypadek klaustrofobii , która jak się później zwycięża przez patroszenie się do komory hiperbarycznej sesji, która pomogła uratować życia dziecka (ze względu na dziecko mające poważne zatrucia tlenkiem węgla ). Pod koniec sezonu 10, Neela i Abby Lockhart zarówno absolwent akademii medycznej. Jednak po ukończeniu studiów, Neela ma kryzys tożsamości i odrzuca staż w University of Michigan , decydując się na pracę jako Sprzedawca w sklepie, gdy żadna inna pozycja zmienia się. Po kilku epizodach, pyta główny ER dr Kerry Weaver na odwrocie pracy w powiecie. Później dowiaduje się z powrotem w szpitalu po obsesyjno-kompulsywnych stażysta (Howard, grana przez Andy Powers) zamknąć i Susan Lewis sprawia, że jej ofertę pracy, którą przyjmuje. Urodziny Neela jest 17 kwietnia 1977.
życie osobiste

Staje się blisko dr Michael Gallant przed jego wdrożenia w Iraku , zwłaszcza po wziął winę na pacjenta przypadkowej śmierci, oszczędzając prawdopodobnego zwolnienia Neela firmy. Podczas jednej wizyty powrotu, zaczynają romans, po którym prowadzą regularny korespondencję. Po zakończeniu jego placówkę, to impulsywnie ożenić, ale wkrótce czuje się zmuszony do powrotu do Iraku i re-nominuje. W tym momencie, Neela również zmaga się z jej uczuć dla współlokatora Ray Barnett , który zaczął padać w niej zakochany. Neela dotrzymała odległości od Raya, kiedy postanowił przenieść się z Abby Lockhart zamiast.

W „The Gallant Hero & The Tragic Victor”, Neela staje się wdową, gdy Gallant zostaje zabity przez przydrożnej bomby niedaleko Mosulu . Ona popycha Ray i wszystkich innych z dala, gdy stara się zaoferować jej trochę komfortu. W „dwadzieścia jeden Guns” (12 finał sezonu), pogrzeb Michaela ma miejsce, gdzie towarzyszy Gregory Pratt . Ona jest zła na ojca Michała, zarzucając mu mówi Michael iść na wojnę, kiedy mógł go zatrzymał, ale Pratt oferuje jej trochę komfort, kiedy mówi, że Gallant poczuł, że musi być w Iraku, a Pratt teraz to rozumie powodu do własnych doświadczeń w Darfurze . Pratt później odbiera telefon od ER, zarówno są świadomi strzelaniny, które miały tam miejsce.

W „Krwi”, Neela i Pratt biec do szpitala, kiedy dowiadują się o strzelaninie i pomóc distraught ER. Neela, a następnie podjęcie zabiegów chirurgicznych fakultatywne, peelingi i działa na Jerry, który ostatecznie wyleczyć się z obrażeń. Neela spotyka się z sanitariusz Tony Gates (z „dwóch statków”, sezon 12). Nadal żałoba męża, ona upija się i całuje go, ale ona przeprasza go później. Wiele uczucia i napięcia powstają między nią, Bram i Barnett w niewygodnej miłosny trójkąt. Szef Chirurgii dr Dubenko zawsze lubił Neela i jej talentów, patrząc na nią i pomaga jej uzyskać miejsce w chirurgii planowej. Ona później postanawia opuścić ER i zacząć od nowa jako chirurgicznego stażysta. Jak ona zaczyna swoją nową chirurgicznej obrót, ona objęta ścisłym nadzorem nowego dyrektora operacyjnego Resident Dr Dustin Crenshaw, który zdaje się trzymać ją z powrotem od demonstrując swoje umiejętności. Później w jej planowanym i Neela czuje się odepchnięte i zaniedbywane od swego mentora, kiedy nowy uczeń med kradnie całą uwagę świata przed dr Dubenko. Później odkrywa, że ​​dr Dubenko posiada uczucia dla niej, podobnie jak (żeńskie) ucznia med nowego.
Podczas ślubu Abby i Luka, Neela postanawia zakończyć swoje romantyczne relacje z Tonym i Raya na dobre, po zabudowanych emocje eskalacji i prowadzić do walki barze między chłopakami, że narażonych swoje kwestie personalne przed całego personelu ER. Walka dostał Ray wyrzucona z partii recepcji, jednak Neela wydaje się być w procesie rozliczania z Ray. Nazwała go w jego celi po patrząc czule na płycie piosenek o miłości spalił za nią. Początkowo Ray, pozostawiając pijany z baru, nie odpowiedział na jego komórkę, pomimo jego wibracyjne. Wciąż zdenerwowany na Ray, a także Tony, ale zwiększyły się zaniepokojony, kiedy Ray nie będzie odpowiadać na jego telefony i nie pokazać się w pracy. Neela mijały jego mieszkaniu bez powodzenia, a później odkrył, że został potrącony przez ciężarówkę i został hospitalizowany. W obie nogi amputowane, gorzki Ray nie mógł wybaczyć Neela dla rani go i opuścił Chicago, aby być pod opieką swojej drodze powrotnej do domu matki, a zainteresowanie Raya miłość Katey winić Neela za obrażenia Ray’a. To jeszcze bardziej denerwuje Neela, która została rozdarta na strzępy przez dwóch mężczyzn. W 13 finale, Neela bierze udział w anty-wojenny rajd, a wkrótce znajdzie się w niebezpieczeństwie, jak panika masa wynika z tłumu. Tony, który patrzył na nią stara się przyjść jej z pomocą, jak depcze wypełniających jej.

W pierwszej części sezonu 14, ona wyjdzie z jej wypadku i pozostaje z Abby podczas Luka jest daleko w Chorwacji. Ona również babysits Joe natomiast Abby jest w pracy. Kiedy Neela wraca do pracy, Gates pyta o Ray i dowiadujemy się, że Ray został pisemnie Neela. Katey i Neela mieć inny kłótni kiedy Katey kłóci się z kierunkami Neela w czasie urazu, ale Katey kończy się patrząc głupi jak Neela decyzje uratować życia pacjenta. Neela następnie mówi Katey ona zakończeniu przyjmowania gniewu Katey na temat wypadku Raya i Neela mówi jej, że nie weźmie na siebie winę za to, co stało się z Ray, ponieważ „nie czyni go dostać sikanie-pijany, a obrócą się przed ciężarówką”. Ona pokazuje również, że Ray sam nie winić za ten wypadek. Kilka miesięcy później, Neela i Abby angażować się w kłótni po Neela dowiaduje się, że Abby jest alkoholikiem. Podczas podgrzewaną wymiany, Abby mówi, że Neela nie powinno być wykładając jej na miłości, ponieważ Ray jest prawdopodobnie chcąc nigdy nie spotkał się Neela. Podczas Neela nie dotyczą bezpośrednio jej uczucia Ray, z bólu na jej twarzy widać, że ona nie jest jeszcze całkowicie nad tym, co się z nim stało. Neela otrzymuje bardzo zdenerwowany po komentarzach Abby i kopie ją z mieszkania. Abby i Neela tworzą jakiś czas później po Abby wraca z odwyku.

Po wykonaniu ortopedyczne obrót chirurgii, gdzie stało się oczywiste, wszystkie oddziały chirurgiczne chciał ją na swoich zespołów na dłuższą metę, wraca do pracy dla dr Dubenko. Jednak Neela napotkała pewne komplikacje zawodowe i osobiste od tego zwrotu: Wiz-kid chirurgiczne mieszkaniec zdecydował operacja nie była dla niego i wyjechał do Pediatrii mimo jej starań, aby przekonać go, mógł być udany chirurg, zauważyła jej skąpą życie osobiste na jej urodziny (których nikt nie pamięta, ale Tony Gates) i stała blisko pacjenta odgrywa Aida Turturro , który opracował infekcję, która doprowadziła do jej śmierci, wysyłając Neela do zastoju ponownie.
Sezon 15

Po odejściu Abby firmy, Neela jest wiodącym charakter ostatnim sezonie.

W sezonie 15 odcinku, „The Book of Abby,” Neela jego długoletni przyjaciel i współpracownik, Abby Lockhart, zrezygnował i opuścił ER nowej pracy w Bostonie. Neela, a szczęśliwy dla swojego przyjaciela, nowego początku, powiedziała Abby, że chciała ona wiedziała o tym wcześniej i że nie wyobraża sobie pracy w szpitalu bez Abby. Oddzielony szybą podczas pracy w OR Neela powiedział Abby odlatujących do „być dobrym”, po którym Abby uśmiechnęła się i odeszła.

Wyjazd Abby pozostawia Neela Rasgotra jako najstarszy rangą charakterze regularnym na ER, a następnie przez Archie Morris i Sam Taggart , odpowiednio.

W sezonie 15, Ray Barnett ponownie wszedł życie Neela jest po prostu w odpowiednim czasie. Po śmierci swojego przyjaciela Grega Pratta i wyjazd swego najlepszego przyjaciela kilka tygodni później Abby, Ray wraca prawa „, kiedy potrzebuje tego przyjaciela i ewentualnie, że romans z powrotem”. [1] Ray niespodzianek Neela, pokazując do County w strój Frankenstein podczas Halloween, a objawiłeś na jednodniowej powrocie do Chicago, że przetrwała miesięcy odwyku, podczas której został wyposażony w nowe cięcia protetyki krawędzi i idzie na własną rękę. Jego obecność wyraźnie ma ogromny wpływ na Neela, a ona zaprasza go na noc z nią, ale on odmawia, mówiąc, że w końcu osiągnął dobre miejsce w jego życiu i nie chce zadzierać, że aż. Jest ona później ujawnił, że Neela planował odwiedzić Ray na Święto Dziękczynienia w Luizjanie, ale odwołał podróż po naukę Ray zaczął randki kobietę z Gruzji.

Neela miał trudny czas do czynienia z Andrew Wade, młody chirurgiczne stażysta, który czuje, jest zbyt pasywny odnieść sukces chirurg. Kiedy chirurgiczny pacjent wymaga ona posiadania krwawienia z odbytu, Andrew jest zbyt onieśmielony, aby uzyskać informacje na Neela, a pacjent później krwawi na śmierć. Andrzej obwinia siebie i Neela jest krytyczna z nim nie mówiąc jej wcześniejszej informacji. Później mówi dr Dubenko nie chce pracować z Andrzejem już, i Andrew zostaje przeniesiona do mniej ważnej chirurgicznego obrotów. Neela potem wścieka się na Andrzeja, bo wychodzi za pozwany przez zmarłego rodziny pacjenta po Andrew wyznał swój błąd dla nich. Ale Neela później pracuje z Andrzejem na skomplikowaną procedurę, która zbawia pacjenta oko, a gdy ona jest niechętny o konieczności nauczania Andrzeja, dr Dubenko gniewnie mówi jej, że jeśli to jej postawa to ona musi spakować swoje rzeczy i opuścić County. Upomnienie, Neela później mówi Andrew zrobił kawał dobrej roboty i że rozumie jego motywy w rozmowie z rodziny pacjenta. Pozew jest później spadł i Neela godzi się na posiadanie pracy tylko relacje z zwartej grupy stażystów.

Później, w sezonie 15 w „Runner marzeń” ona ma szansę na złapanie jej dawnego kolegi dr Elizabeth Corday w wywiadzie prowadzącego i związał się uczuciowo z Simon Brenner po powrocie z Australii. Jednak w odcinku „Miłość jest Battlefield” Brenner jest ponownie pokazany wraca do domu z Australii, sygnalizując widzom, że zaangażowanie Neela jest z Brenner w poprzednim odcinku był tylko częścią re-występujące śnie była o całym serialu.

W „Miłość jest Battlefield” Neela jest postrzegana umiejętnie unikając Simon Brenner , mycie go w oczywisty niezręczności, z powodu swoich marzeń o nim w uprzedniej odcinku, jak on mówi jej, że nazwał ją drugi wrócił w z Australii wychodzić na kolację i nadrobić zaległości, nawet mówiąc jej, że ma prezent dla niej. Pod koniec odcinka ucieka od niego, tylko mieć go złapać do niej na ruchliwą chodniku. Przyznaje mu się, że lubi go i chce być z nim, a potem mówi mu, że może „napawać teraz” – „. Przepowiedział to” rzucanie powrotem do swojego wystąpienia w odcinku „Parental Guidance”, gdzie mówi, że Uśmiecha się i całuje, mówiąc, że to on „raczej zrobić coś innego,” oczywiście pokazując początku ich związku.

W „The Family Man”, Neela jest w pre-coital pozycji z Simonem w jej mieszkaniu, a jej telefon dzwoni. Namawia ją, by nie brać go, ale robi. Dowiadujemy się, że książę wzywa do jej spotkania z szefem chirurgii. Mówi, że tylko spotkał się z księciem do „Get Dubenko poza jej sprawie.” Ale teraz próbuje wyobrazić sobie tam. Simon jest oczywiście rozczarowany, ale działa szczęśliwy dla niej.

Podczas epizodu Walentego sezonu, „The Beginning of the End”. Simon i Neela ujawniają swoje najbardziej romantycznych walentynkowe uroczystości: Jej najbardziej romantyczny jeden był w wieku lat piętnastu i jej chłopak kupił jej plastikowy diadem, i wziął ją, mówiąc jej, że zasłużyła być traktowana jak królowa. Simon zgadza się w pełni. Sugeruje on, że na wycieczkę razem. Podczas pobytu w szpitalu, ona otrzyma płytę CD w mailu od swojego starego płomienia, Ray Barnett , ale posiada przejmujący piosenkę miłosną przez Pete Yorn . Ona widzi, że jej stary udział, John Carter , który efektownie zauważa, iż „Grasshopper jest teraz nauczycielem.” Później w odcinku ona zostawiła mapę z serca stickered przeznaczenia na niego z Simon Brenner . Ona pojawia się na balkonie z widokiem na rzekę Chicago . Widzi go poniżej i biegnie do niej, wołając w języku włoskim. Sięga ją i podaje jej broszur Włochy, mówiąc jej, że są one w najbliższą rzeczą do kanału teraz, ale to się zmieni. Simon mówi jej, że chce je wziąć tydzień wolnego w kwietniu i zabrać ją do Wenecji. Uśmiecha się i mówi, że to na pewno stanowi jako romantyczny gest. On odpowiada, mówiąc, że to nic i to był dopiero początek, na pewno zapowiedź rzeczy przyszłych. Cieszą się chwilą ze sobą, prowadząc do jej nowego ulubionego świętowania Walentynek.

Neela uczy się od Morrisa o dzieciństwie Simona i jest zdenerwowany, że nigdy nie wspomniano jej. W ostatnich tygodniach Simon nie ma już tak dużo i zawsze unika pytań na temat jego dzieciństwa. W końcu dostają się w bójkę, a ona mówi mu, że są lepszymi ludźmi dla obu z nich tam. Oznacza to, że Neela złamał się z Simonem.

Neela ostatni pojawił się w sezonie regularnym 15 odcinek 20 ER zatytułowanej „Equilibrium Shifting” Neela pozostawia County Generalnego na dobre. Ona jest pokazany przybyciu do Le Chateliera Medical Center w Baton Rouge, Louisiana , gdzie udaje się do fizycznego centrum rehabilitacji, gdzie Ray Barnett jest pokazany pomoc pacjentom. Nie, ona i Ray ponownie połączyć z Neela wyglądać jak ona w końcu czuła podjął właściwą decyzję po zmaga się z lękiem podejmowania niewłaściwych wyborów w życiu.

W kolejnym odcinku „I Feel Good” robi scenę, pojawiając się na kamery w powiecie przy biurku przyznając, Franka z jej nowym miejscu pracy z Ray i Ray wspomina jak on przyniósł rzeczy Neela jest w domu w swoim biurze sygnalizując, że żyją razem.

W finale serii „I w końcu …” Neela robi sceny, ponownie umieszczone na kamery w powiecie przy biurku przyznając, Frank rozmawia Brenner, Morris i Carter opowiada o swojej nowej życia w Baton Rouge. Tym razem Brenner wydaje się bardziej komfortowo z fizycznej nieobecności Neela firmy.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Catherine „Cate” Banfield – Angela Bassett

Życie w hrabstwie i Kariera

Banfield został zatrudniony w 2008 roku stać się stałym szef oddziału ratunkowego, zastępując Dr Skye Wexler , który służył jako pełniący obowiązki szefa. Zarząd zdecydował się zaoferować stałą pozycję do dr Gregory Pratt , ale ze śmiercią Royal Crescent, Banfield została wniesiona jako swojego następcę. Po raz pierwszy pojawił się w drugim odcinku sezonu 15 i od razu stawia całą ER na krawędzi z jej twardej postawy. Wspomniano, że przyleciał do Indonezji, aby pomóc, że kontrakt kraju z 2004 roku tsunami katastrofy. Na jej pierwszego dnia, pielęgniarka Haleh wspomniano Banfield wyglądał znajomo, jak gdyby ona była w hrabstwie wcześniej, co Banfield natychmiast zaprzecza. Jej pierwszy dzień jako szefa przetestowany swoje umiejętności jako zdolnego i skuteczny lider gdy bioterrorystycznego wydany torbę weaponized rycyny w ER, konieczność ewakuacji oraz kwarantanny. Ona krótko spotkał się i starły się nad przypadku strzału z Abby Lockhart , który kończył swoją ostatnią zmianę na jej ostatni dzień w hrabstwie Generalnego. Niemniej jednak, Banfield się zadośćuczynić jej nowy znajomy przed Abby wyjechał do Bostonu.

W odcinku „ulecz samego siebie” leczenie dziewczynki, która prawie utonął w Chicago River wywołał bolesne wspomnienia, ale w końcu pomógł Banfield dowiedzieć się, jak uratować dziewczynę od pewnej śmierci, co w jej umyśle umarzania się od błędy ona wykonane z synem.

Później, w sezonie 15, Cate i Archie Morris get naśnieżana w na konferencji w Omaha. Banfield kończy się upił i robi dziką scenę rozrywki w hotelowym holu. Uśmiecha się i faktycznie śmieje się po raz pierwszy (chyba po raz pierwszy od przed wypadkiem). Dwa skończyć się koniecznością dzielić pokój razem przed odlotem do Chicago. Cate zaczyna otwierać więcej Morris w jaki sposób starali się kolejne dziecko kilka lat temu, ale poroniła.
Wczesne życie

W sezonie 15 odcinku „ulecz samego siebie”, publiczność zaczyna się o nawiedzonej Cate Banfield przeszłości i jak jej doświadczenia uszkodzony ją emocjonalnie. Ustaw w 2002 roku, 6 lat wcześniej, odcinek flashback ujawnił szczęśliwsze Cate Banfield z mężem Russell (grany przez prawdziwego męża Angeli Bassett życia, aktor Courtney B. Vance ) i ich 5-letniego syna Darryl. Banfield miał bardziej młodzieńczy wygląd z włosami już czarna. Ona uśmiecha, która nigdy nie była postrzegana przez widzów serialu do tego punktu. Podczas dniu spędzonym w parku miejskim, Darryl uderzył z tajemniczą zajęcia. Cate początkowo nie widzi go jako coś poważnego i argumentował przed wywołaniem 9-1-1, choć jej mąż Russell nalegał. Po Darryl rozpoczął krwawe wymioty, Cate przyniósł jej syna County Generalnego i został zdiagnozowany przez dr Mark Greene w Trauma 1. Jej syn Darryl, który miał białaczkę, zmarł z zaawansowanymi powikłaniami, które powstały z jego choroby. Początkowa odmowa Cate i opóźnienia przyczynił się jeden z czynników, które doprowadziły do ​​Dr Greene nie jest w stanie uratować Darryl. To wyjaśnia, w jaki sposób Haleh Pielęgniarka uznał ją przed i chłodzenie chwila Banfield miał na swoim pierwszym dniu wkraczającego Trauma 1. W ostatniej scenie odcinka, Banfield i Greene porozmawiać o tym co się stało w pobliżu rzeki Chicago i jak ciężka próba okazała się całkowicie szkodliwe pamiętać, Cate i jej relacji z mężem.
życie osobiste

W chwili obecnej w odcinku „ulecz samego siebie” po śmierci Darryl jest, Cate leżał w pustym pokoju, Darryl jest, gdzie jej mąż Russell mówi jej, jak nigdy obwiniał ją za to, co się stało i Cate płacze po raz pierwszy ponad śmierci syna. Morris jest zaskoczony dowiadując się, że Cate pracuje w szpitalu, w którym jej syn zmarł. Później w sezonie Cate ma spotkanie z Janet Coburn z OB, ponieważ ona i Russell zdecydować, że chcą spróbować się o dziecko po raz ostatni, choć Coburn mówi im, że szanse są nikłe. Cate zaczyna przyjmować specjalne zastrzyki hormonów, aby pomóc jej szanse w procesie i stara się pozostać nadziei na wszystkie kursy, ale i Russell są zdewastowane, gdy proces implantacji jaja ma zerową sukces. Później w sezonie matka porzuca dziecko w powiecie, z którymi obligacji Cate. Przekonuje Russella, że ​​powinni oni przyjąć dziecko. Kiedy w przedostatnim odcinku matka przyjeżdża zabrać ją z powrotem, Cate przekonuje ją, aby pozwolił jej i Russell otwarcie przyjąć dziecko.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Dr. Anthony „Tony” Gates – John Stamos

sanitariusz występy

Tony Gates został wprowadzony jako sanitariusz w sezonie 12 ust jako powtarzające się znak). W pierwszy występ Gatesa firmy w serii, został zwolniony w starając się pomóc młodym ofiarą porwania. Gates transportowane dziewczynę do County General po aresztowaniu jej porywacza. Wspierając w leczeniu dziewczynki, Gates spotkał się dr Neela Rasgotra . Na początku Neela wydaje się zirytowany Gatesa, ale dwa szybko rozwinęła przyjaźń. Gates później objawił Neela że on też jest student medycyny, który spędza czas z sanitariuszy aż absolwentów. W odcinku „dwa statki”, gdy dwa samoloty zderzyły się i rozbił się w centrum Chicago, Gates i Neela ponownie pracowali razem, tym razem w terenie. Gates został ciężko ranny podczas płonącego budynku (który popadł uratować kobietę) eksplodował. Neela był zmuszony wykonać ryzykowną operację wątroby na niego w tej dziedzinie. Gates ostatecznie odzyskane.
Szpital Życie

Gates wrócił do serii jako stażysta w County na początku sezonu. 13. Jego silnej woli i często buntownicze nastawienie doprowadziło go do kilku konfrontacji z uczestnictwa Gregory Pratt , który wielokrotnie nazwał go „kowboj”, to pod warunkiem, ironiczny kontrapunkt do wcześniejszych Royal Crescent, podobne trudności z Luka Kovac oraz John Carter . Tony zjednoczona z Neela i napotkał uczucia. Dwa bickered ze sobą, ale w końcu miał romans. Ten zaczął zdenerwowany Ray Barnett , który miał uczucia Neela, ale może nie całkiem im sprostać.

Okazało się, że Tony miał dziewczynę imieniem Meg, który był przy jej zmarłego męża pieniądze ubezpieczeń na życie, aby go poprzez szkoły medycznej. Ona również miała córkę Sarah , który kochał Tony bardziej jako najlepszego przyjaciela, niż ojca. Relacje Tony’ego i Meg została ujawniona najpierw jako przypadkowi znajomi przez męża Meg, który przyjaźnił się z Tonym z ich usług w pierwszej wojnie w Zatoce Perskiej. Po śmierci męża, Tony postanowił żyć z Meg i jej córki, aby im pomóc. Tony w końcu stają się intymne z Meg. Meg wyraźnie miał duże nadzieje na Tony’ego, aby zapewnić bardziej dla jego rodziny. Tony nie wspomniał o jego stan wewnętrznego w szpitalu, i nie było wiadomo nawet Neela.

Tony został złapany na gorącym uczynku z Neela kiedy spędził Święto Dziękczynienia razem na jego miejscu i Meg. Zazdrość i gniew zostały wyzwolone jako Meg próbowała wrócić na Tony’ego i Neela. Ostatecznie, Tony opuścił Meg dla Neela ale nadal nie udało się pozostać w życiu Sary.

W „szmerów serca” , Tony dostaje gorączkowy telefon od Sarah mówi jej matka była nieprzytomna. Pomimo każdego z nas starań, Meg ostatecznie zmarł z celowego przedawkowania leków, pozostawiając Tony zalany winy i przytrzymanie Sarę u jego boku. Ostatnią rzeczą, Meg powiedział Tony zanim straciła przytomność, że Sara „jest twoje”, co oznacza, że ​​Tony był jej biologicznym ojcem. Jednak badania wykazały, że ojcostwo to nie był przypadek.

Więcej z życia Gatesa jest narażone, gdy pozwala jego ojciec, alkoholik ex-strażak grany przez Stacey Keach , przenoszenie się z nim i Sarah. Tony później rzuca ojcu się po ustaleniu jego ojciec doprowadził Sarę do kina po pijanemu. Ojciec protestował, aż dwa wdał się w fistfight, podczas którego Tony uzasadnione kopanie ojca przez tłumacząc, że jako kapitan pożaru on spowodował młodego strażacki śmierć z powodu błędu uczynił po pijanemu. Tony zaczyna myśleć o prawnej interwencji po rozmowie ze swoim adwokatem o Sarah, która chce zostać z niego niezależnie od woli swoich dziadków. Jednak w końcu rodziców Meg sezonie pokazać się z dokumentów prawnych i wziąć Sarę bez konsultacji z Tonym, mówiąc, uczyni to na łatwiejsze przejście. Tony beznadziejnie próbuje walczyć, ale zapewnia, Sarah będzie ją odwiedzić jak tylko może. Oszukany Tony zamierza walczyć o opiekę nad nią.

Przez cały sezon, Tony stara się określić jego niepokojący związek z Neela, że nadal się szczep z Ray Barnett nadal tęskni za nią. Na weselu Luka i Abby firmy, Tony i Ray wybuchnie w walce, pijani nad barem i nad nienawiścią rosnącą siebie. Doprowadziło to do Neela ostatecznie nazywając ją przerywa między nimi. Gates później próbuje pogodzić rzeczy z Neela, po prostu nadzieję, że pobyt za przyjaciół. Przy antywojennego rajdowego Neela uczęszcza, eksplozja wybuchła wysłanie tłum do masowej paniki. Tony, który robił sobie drogę przez tłum do Neela, desperacko stara się dotrzeć do paniki, aby ją ocalić od deptana jest. Gates też głośno ganił i uderzył całym szarpać który spowodował panikę, powodując zły Dr Moretti banuje Gates z ER do OIT. Później dziadek dziewczynki, który zmarł od ran odniesionych w czasie paniki uduszony na szarpnięcie do śmierci, zdając sobie sprawę, kim był w wyniku działań Gatesa firmy. Choć Gates początkowo był postrzegany jako ER odrzucić, on związany z młodym cudowne, kto ma rzadką i nieuleczalną chorobę, a jego mocna praca tam i na innych przypadkach doprowadziło dr Pratt polecić dr Moretti, że być może z powrotem do ER pracy. Gates wrócił do szpitala i rozpoczął randki przyjazną i beztroską kapelana szpitalnego nazwie Julia, i został poproszony przez babci Sary, że Sarah wrócić do Chicago z nim, ponieważ Sarah zaczęła się buntować przeciwko atmosferze farmy tak samo jak jej późno matka. Babcia Sary później dostał na niego wściekły, kiedy chciał jej mąż się na operację po epizodzie serca, choć w końcu naprawione Ogrodzenia i bramy potem powiedział powinni iść z inną opcję przedstawioną przez dr Morrisa. Gates i Julia zerwała i poszła do Nepalu na długich rekolekcji duchowych, a on i Samantha Taggart rozpoczął stosunki seksualne, które zaczynały się od pocałunku Samantha dał Gates. Po Gates wezwał Sama za to, że odległe do niego, zaczęli bardziej dojrzały związek randki, choć również złapany seks w aparacie bezpieczeństwa w szpitalu.

W pierwszym dniu nowego ER Głównego Katarzyny Banfield w sezonie 15, Tony Gates i stażystów nowych traktować bioterrorystycznego ze złamaną nogą, który przypadkowo uwalnia torbę weaponized rycyny w ER. Tony i stażyści są zmuszani do pozostania quaratined w sali egzaminacyjnej, co Banfield, Archie Morris i Samantha Taggart i Neela Rasgotra pomoc ewakuacji. Po dekontaminacji, okazało rycyny nie było w porządku wystarczy dostać się do postaci aerozolu i wpisać swoje płuca więc nie ma zakażenia mogą pojawić się znacznie do zwolnienia z Samem, który martwi się o Tony’ego.

Po Alex był zaangażowany w wypadku samochodowym, relacje Tony’ego i Sama pogorszyły aż Sam podjął decyzję, aby przenieść się mimo Tony ciągle przepraszając za pozwolenie Alex wychodzić w nocy z wypadku przed zamówień Sam’a. Tony odkrył ER historii pacjenta jako dedykowany i rannych weteranów wojny w Iraku i był w stanie go dostać jakąś pomoc. Tony później spał z stażysta Daria Wade i żałował, mówiąc Sam był przykro o tym i delikatnie pozwalając Daria wie, że był zakochany w Sam i chciał naprawić rzeczy między nimi.

Rzeczy pomiędzy Gates i Sam wydaje się ulegać poprawie, ponieważ są one już nie walczy jak dużo i jak są postrzegane patrząc na siebie, gdy są w pobliżu.

W ostatnim odcinku „I w końcu …” Gates dał Sam odnowiony samochód na jej urodziny. Był silny znak, że będą znowu razem.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Samantha „Sam” Taggart – Linda Cardellini

Prekursor

Sam jest pielęgniarką i samotną matką , ona ma syna, Alex (w tej roli najpierw Oliver Davis , później przez Dominic Janes ). Alex urodził się, gdy miała piętnaście, a ona musiała podnieść go głównie na własną rękę. Ona pochodzi z rodziny nieudaczników i alkoholików, jej gniew wobec Abby Lockhart w sezonie 14, gdy Abby mówi pracowników miała nawrót podczas pracy jest wyjaśnione kiedy mówi Abby, że pochodził z długiej linii pijanych, którzy nigdy nie próbował przestać pić .
Życie w hrabstwie i kariera

Widzowie najpierw spełnić Sam w sezonie 10 odcinku „Out of Africa”, gdzie wyróżnia się przez szybko i skutecznie dając dożylnie środek uspokajający na niesfornego pacjenta, nawet imponuje się zwykle uparty dr Romano. Sam przedstawia się być asertywne, doświadczony i utalentowany pielęgniarka na całym odcinku, chociaż traci jej profesjonalizm trochę kiedy odkrywa, dr Luka Kovac jest nieświadome udział w jej syna Aleksa cukrzycowej dopasowanie kiedy zaprzyjaźnia się z chłopcem. Ona zastępuje Abby Lockhart , który był pielęgniarka szef, ale postanowił zostać lekarzem zamiast. Jej postawa nie bzdury dostał ją w kłopoty na początku. W odcinku „śmierć i podatki”, ukrywała dr Robert Romano ‘s mechaniczną rękę po oskarżając ER szefa dotykając ją niewłaściwie z urządzeniem. Ponadto w odcinku „kontroli impulsów”, ona uderza danej ofiary Zaatakuj na obraźliwy chłopaka w twarz, gdy grozi jej, jak ona próbuje zadzwonić na policję, ale pokonuje dr Kerry Weaver ‘s odruchowej brak wsparcia i pomaga ofiara nadużyć zrealizują oskarżenia.

Sam wkrótce zauważa więź pomiędzy Alex i Luka. Choć początkowo pogodzić się z zaangażowania firmy LUKA z Alex, Sam ostatecznie akceptuje je i staje się dobrymi przyjaciółmi z Luka. Później, romantyczny związek rozwija. Niespodziewanie, ojciec Aleksa, Steve (grany przez Cole Hauser ), powraca i próby przesuwania Luka z ich życia. Kiedy odkrywa Steve może pozostać na stałe, Sam wpada w panikę, pakuje i ucieka. Zanim to jednak Luka biegnie do niej, stara się uzyskać informacje od niej, dlaczego została ona to robi. Ignorując go i jego uderza w samochodzie, walcząc łzy, ona odjeżdża. Sam miał historię podnoszenia i przemieszczania w całym kraju do ucieczki Steve’a. Ona obawia się, że będzie on zniszczyć ją i życie Alexa i że nie mogą współistnieć ze Stevem.

Ona ma wrócić dzięki Luka, który odnajduje się w motelu i przynosi ją z powrotem. Poruszają się razem. W całym sezonie 11, Sam i Luka mieszkali razem, a Luka była zastępczym ojcem dla Alexa, idąc nawet i spotkanie z urzędnikiem szkolnym po Alex złapany z wydania magazynu Maxim . Pod koniec sezonu 11, Alex ucieka, aby znaleźć Steve (teraz grana przez Garret Dillahunt ) i autostopem po konfrontacji z Sam. On jest obecnie znaleźć Steve’a w Kolorado , choć Sam ukrył fakt, Steve jest tam dlatego, że jest w więzieniu pod zarzutem rozboju. Luka i Sam są gorączkowo szukają go w otwieracz do sezonu 12. Sam desperacko martwi Alex z powodu jego cukrzycę, a jego brak insuliny może doprowadziły do śpiączki lub nawet śmierci. Sam natychmiast dostaje się do samochodu i jedzie non-stop do Kolorado. Luka martwi Sam ponieważ zostały jazdy non-stop, a nawet trafić jelenia, który całkowicie niszczy szyby. Sam i Luka w końcu znaleźć zmęczeni, ale stabilny Alex w Canon City szpitala, gdzie twierdzi, że jest w porządku i że on wie, jak dbać o siebie.

Spotkała się i od razu zaprzyjaźnił się z dr John Carter po powrocie z Afryki, szczęśliwe dla „położyć twarzą do nazwy”.

Później, w sezonie 12, zamożny pacjent o nazwisku Richard Elliot (grany przez Armand Assante ) wchodzi do ER. Cierpi na osłabiającą organizm chorobą, w której on potrzebuje w-home pielęgniarki. Bierze sympatię do Sama i oferuje jej dobrze płatną pozycję jako pielęgniarka głowy. On zapewnia ją, że nadal będą mogli zachować swoją pracę w ER i zaprasza ją i Alex mieszkają w części jego rezydencji dla wygody. Ona zaprzecza, na początku, ale po odkryciu, że Alex nie może być w programie korepetycje z powodu braku funduszy, odwiedza dom Elliota i pyta, czy oferta nadal aktualna.

W 12. finale sezonu „21 Guns”, Steve, studenckie EMT imieniem Maria i inny więzień nazwany Rafe klapa działka ucieczki: Steve i Rafe urazów, a następnie ucieka ze szpitala. Oni stab Luka za pomocą strzykawki jako Sam patrzy ze zgrozą. Ponieważ strzykawka zawarte paraliżującego lek, który by doprowadził do jego śmierci, Sam kroki i traktuje go mimo gróźb więźniów mówiąc, że ma zamiar upewnić się, że nie umiera, niezależnie od tego, co mówią; Steve sprawia, że ​​jego partnerzy wycofać wystarczająco długo Sam do intubacji Luka. Oni postępować, aby rozpocząć fotografowanie w całym szpitalu raz policja chwyci za pomocą Sama jako zakładnika. Jerry Markovic jest ranny w strzelaninie. Steve ciągnie na zewnątrz Sam, w kierunku furgonetki wypady. Prosi go, „Pomyśl o Alex!” ale jak się okazuje, on już miał, a Alex jest związana wewnątrz furgonetki. Sam natychmiast dostaje w furgonetce po obejrzeniu Alex, a później, Steve mówi jej, że Bóg przemówił do niego i powiedział mu, że aby dostać swoją rodzinę razem. Z Sam i Alex jako zakładników, trzy próba uczynienia ucieczkę do Kanady .

Jednak w 13. premierze sezonu, „Bloodline” ucieczki trafia kilka przeszkód; Sam próbuje uzyskać pomoc, a policjant goni grupy, kończąc na oficera (prawdopodobnie) śmierci. Jako trzy spierają się o planie ucieczki, Steve strzela i zabija Rafe i Maria, pozostawiając tylko Steve, Sam i Alex. Steve mówi Samowi, że wolałby mieć siebie, Sam i Alex martwy niż siebie, a następnie przechodzi do zgwałcić Sam. Jakiś czas później, Sam, leżąc obok śpiącej Steve, przystępuje do jej ucieczka z Alexem. Jak ona ma się uciec, jednak wraca do jeszcze śpi Steve, chwyta jego broń i zabija go.

Następnego dnia rano, ona i Alex wracać do Chicago. Zmęczony i spanikowany z jej gehenny, że kontakty Richard Elliot, który dostaje jej adwokata, i instruuje Sam powiedzieć wszystkim została zgwałcona przez Steve’a, a później zabił go w obronie własnej . Mimo asystent prokuratora okręgowego to podejrzenia, że Sam leży, Elliot, poprzez jego bliskiej przyjaźni z wysoko postawionych urzędników miejskich, udaje się dostać śmierć Steve’a wymienione jako uzasadnionego zabójstwa , tym samym kończąc prawnych kłopotach Sam’a. W „Somebody To Love”, Alex mówi Sam widział ją zastrzelić Steve’a na śmierć.

W pozostałych odcinków Sezonu 13, wyniki Alex w opowiadać swojego przyjaciela, że ​​jego ojciec umrze, odnoszący się do traumy własnego taty śmierci. On również kradnie kartę kredytową z Archie Morris , i (przypadkowo) ustawia ich mieszkania w ogniu, grając z alkoholem. Sam niechętnie wysyła Alex do szkoły dla zagrożonej młodzieży, a raporty do swoich kolegów ER że robi lepiej na co dzień. Profesjonalnie, Sam rozpoczął szkolenie jako pielęgniarka anestezjologa .

Na koniec „The Way Chicago”, zakłada się, że albo Samantha lub dr Greg Pratt wprowadzono min-uwięzione karetki. Kolejna eksplozja spowodowała sezon końcówką Cliffhanger . Sezon 15 otwieracz „Życie po śmierci”, ujawnił, że dr Greg Pratt był w karetce i zmarł od ran odniesionych w wybuchu.

Pod koniec sezonu 14, Sam zaczyna relację z dr Tony Gates . Ich związek rozwija i kończy się w ruchu w razem w sezonie 15. Po Alex został poważnie ranny w wypadku samochodowym, po Tony odrzucił Sam pozwalając Alex wyjść, ich związek przechodzi kryzys, aw Sam w końcu decyduje się wyprowadzić, kończąc w ten sposób związek, mimo przeprosin wielu Tony’ego. Rzeczy są mroźny między nimi jak Sam nie może wybaczyć Tony, jednak przyznaje się Chuny że nadal go kocha, ale zabrania jej ze wstydu.

W „Dawno, wycieczka dziwne”, Sam połączył się z młodszą siostrą Kelly (w tej roli Shannon Woodward ), obecnie sukcesy projektantka mody, po raz pierwszy od czasu ich matka kopnął Sam, kiedy była w ciąży 15 lat życia. Kelly mówi Sam, jak ich matka umiera na rozedmę płuc , a po wspominając o ich dzieciństwie, Sam relents i zgadza się, aby umożliwić Kelly przenieść matkę do domu opieki w Chicago. Sam widzi swoją matkę po raz pierwszy od 15 lat w odcinku „T minus 6″, ale Mary Taggart nie rozpoznaje córkę. W następnym odcinku, Sam jest pokazany odwiedzając matkę w domu opieki, gdzie spierają się o to, dlaczego Sam stracił kontakt z rodziną, zanim Maryja prosi Sama o syna.

W sezonie 15 odcinek „Old Times”, Sam towarzyszy Neela do Seattle, aby podnieść serca do przeszczepu w Chicago. Ona krótko spotkał Carol Hathaway oraz Dr Doug Ross , która ujawniła, w jaki sposób wykorzystywane do pracy w County.

W finale serii ” I w końcu , „personel obchodzi swoje urodziny i Alex dostarcza jej obecny: jasny czerwony rocznik Ford Mustang cabrio, które Tony Gates kupił i ustala się przy pomocy Aleksa. Kiedy ona i Tony świadkami męża traci swoją żonę (i opis jego córki o tym, jak on nigdy nie stracił miłość do niej pomimo jej sposób bardzo negatywne i krytyczne clearely rezonuje z Samem), posiadają one nawzajem rąk, sugerując, że mogą one rozbudzić ich związek.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Aktor Rola Występowanie jako główny bohater Występowanie jako aktor drugoplanowy
Sezon Odcinek Sezon Odcinek
Pełna obsada
Anthony Edwards Dr Mark Greene 1–8, 15 1–179, 316
George Clooney Dr Doug Ross 1–5, 15 1–106, 328 6 134
Sherry Stringfield Dr Susan Lewis 1–3, 8–12, 15 1–55, 161–246, 331
Noah Wyle Dr John Carter 1–11, 15 1–245, 325-328, 331 12 259–260, 264–265
Eriq La Salle Dr Peter Benton 1–8, 15 1–167, 172, 178, 328, 331
Julianna Margulies Carol Hathaway nővér 1–6, 15 2–134, 328 1 1
Gloria Reuben Jeanie Boulet 2–6 31–119 1, 2, 14 14–17, 20–28, 301
Laura Innes Dr Kerry Weaver 3–13, 15 48–280, 331 2, 15 26–29, 31, 34–35, 38, 40, 43–47, 316
Maria Bello Dr Anna Del Amico 4 70–91 3 67–69
Alex Kingston Dr Elizabeth Corday 4–11, 15 70–227, 331 15 321
Kellie Martin Lucy Knight 5–6 92–127
Paul McCrane Dr Robert Romano 6–10 114–209 4, 5, 15 74–113 (29 epizod), 316
Goran Višnjić Dr Luka Kovač 6–15 114–290; 295; 298-300; 304; 306; 309; 312
Michael Michele Dr Cleo Finch 6–8 114–167, 178
Erik Palladino Dr Dave Malucci 6–8 120–161 6 115–119
Ming-Na Dr Jing-Mei „Deb” Chen 6–11 123–232 1 13–17, 19–22
Maura Tierney Dr Abby Lockhart 6–15 125–312 6, 15 121; 329
Sharif Atkins Dr Michael Gallant 8–10 172–219 8, 11, 12 164–266 (12 epizod)
Mekhi Phifer Dr Gregory Pratt 9–15 180–310 8 175–177, 179
Parminder Nagra Dr Neela Rasgotra 10–15 204-331 10 202
Linda Cardellini Samantha Taggart nővér 10–15 206–331
Shane West Dr Ray Barnett 11–13 224–290 15 314; 329-330
Scott Grimes Dr Archie Morris 9–15 246–331 10–11 204–245 (25 epizod)
John Stamos Dr Tony Gates 13–15 269–331 12 252–253
David Lyons Dr Simon Brenner 15 310–331 14 304; 306–309
Angela Bassett Dr Cate Banfield 15 311–331
Odejścia głównych bohaterów

Pierwszym członkiem ekipy, który odszedł, była Sherry Stringfield (w 1996 roku). Wtedy jej postać, Susan Lewis, przeniosła swój staż do Phoenix (sezon 3, odcinek „Union Station”). W 2001 roku aktorka powróciła do serialu ponownie jako dr Susan Lewis (sezon 8, odcinek „Never Say Never”). W roku 2005 (sezon 12, odcinek „Cañon City”) znowu opuściła serial. To drugie odejście nie było przedstawione, ale dr Kerry Weaver 4 odcinki później (odcinek „Weak Up”) wyjaśnia, że Susan zgodziła się na przyjęcie stanowiska w szpitalu w Iowa. Jako gość pojawia się w ostatnim odcinku serialu ‘And In The End…’, kiedy to przyjeżdża na otwarcie centrum zdrowia, które w Chicago otworzył John Carter. Susan Lewis była zarówno pierwszą jak i ostatnią postacią z oryginalnej obsady, która opuściła szpital (najpierw sezon 3, później 12).

Następnie odeszła Maria Bello grająca dr Annę Del Amico. Postać ta występowała tylko w jednym – 4 sezonie. Dr Del Amico pojawiła się by odbyć staż jako pediatra. Odejście Marii Bello nie zostało pokazane. Na początku sezonu 5, dr John Carter wyjaśnia swojej praktykantce, że zajmie szafkę dr Del Amico.

Z kolei (w 1998 roku), z oryginalnej ekipy odszedł George Clooney (sezon 5, odcinek „The Storm, part 2). Jego postać – dr Doug Ross zwolnił się z pracy po śmierci pacjenta i wyjechał do Seattle. Zaskoczeniem było pojawienie się go w 6 sezonie (odcinek „Such Sweet Sorrow”), kiedy to siostra Carol Hathaway pojechała do niego. Pojawia się w gościnnie w 19 odcinku 15 sezonu- ‘Old Times’.

Gloria Reuben odeszła w sezonie 6 (odcinek „The Peace Of Wild Things”). Jej postać – Jeanie Boulet, zdecydowała zaopiekować się chłopcem chorym na AIDS. Powróciła w 14.-tym sezonie w jednym odcinku, kiedy opiekowali się jej chorym dzieckiem, podobna sytuacja miała miejsce w sezonie 15.

Kellie Martin, grająca studentkę medycyny Lucy Knight, opuściła serial w roku 2000 (sezon 6, odcinek „All In The Family”). Jej postać została zabita przez pacjenta, u którego nie zdiagnozowano schizofrenii.

Julianna Margulies przestała grać w serialu w roku 2000 (sezon 6, odcinek „Such Sweet Sorrow”). Jej postać – Carol Hathaway, zdecydowała się na wyjazd do Seattle do swojej prawdziwej miłości i ojca swych córek-bliźniaczek – dr Douga Rossa. Jej gościnny występ można obejrzeć w 19 odcinku 15 sezonu- ‘Old Times’. Dowiadujemy się wtedy, że jest koordynatorem ds. transplantacji jednego ze szpitali w Seattle.

Erik Palladino (dr Dave Mallucci) odszedł w 2002 roku (sezon 8, odcinek „Never Say Never”). Został wyrzucony za spowodowanie śmierci pacjenta.

Postać Eriq’a La Salle – dr Peter Benton, odszedł w roku 2001 (sezon 8, odcinek „I’ll Be Home For Christmas”). Zdecydował się zmienić godziny pracy (a tym samym miejsce pracy), aby mieć więcej czasu do opieki na głuchym synem. Michael Michele, która grała dr Cleo Finch była partnerką dr Bentona. Odeszła ona w tym samym odcinku. Oboje pojawiają się wyjątkowo w odcinku „On The Beach”, kiedy to odbył się pogrzeb dra Marka Greene’a. Pojawia się w gościnnie w 19 odcinku 15 sezonu- ‘Old Times’.

Dr Mark Greene (grany przez Anthony’ego Edwardsa odszedł w 2001 roku (sezon 8, odcinek „On The Beach”). Dr Greene zmarł na guza mózgu. Jednak powrócił w 15. sezonie we wspomnieniach dr Banfield.

Postać Paula McCrane’a – dr Robert Romano nie odszedł (jak większość postaci) w jednym odcinku. W odcinku „Chaos Theory” śmigło na ogonie helikoptera ucięło mu rękę tuż nad łokciem. W roku 2003 (sezon 10, odcinek „Freefall”) został uśmiercony przez spadający helikopter.

Sharif Atkins opuścił serial w roku 2004 (sezon 10, odcinek „Where There’s Smoke”). Był on w rezerwie armii i został wysłany do Iraku. Jednak ostatecznie pożegnano go w 2006 (sezon 12, odcinek „The Gallant Hero And The Tragic Victor”). Został wtedy zabity podczas wybuchu bomby.

Dr Elizabeth Corday (której rola była odtwarzana przez Alex Kingston) opuściła serial w 2004 roku (sezon 11, odcinek „Fear”). Została zwolniona za przeprowadzenie nielegalnego przeszczepu. Szpital pozwolił jej zostać, ale pod warunkiem degradacji do stażysty. Dr Corday nie zgodziła się i wróciła do Anglii. W 15 sezonie powraca jako gość w dwóch odcinkach.

Dr Jing-Mai „Deb” Chen (Ming-Na) pojawiła się jako praktykantka w pierwszym sezonie i opuściła serial po kilku odcinkach w roku 1995 (sezon 1, odcinek „House of Cards”). Wtedy to prawie uśmierciła pacjenta, chcąc zaliczyć jeden z zabiegów na własną rękę. Do obsady wróciła znowu kilka lat później, już jako stażystka. W roku 2004 (sezon 11, odcinek „Twas In the Night”) ponownie ze szpitala odeszła po tym jak nie mogła znaleźć zastępstwa na dyżurze, by sama mogła zająć się ciężko chorym ojcem. Tej nocy podała choremu, cierpiącemu ojcu śmiertelną dawkę leku. W tej ciężkiej chwili towarzyszył jej Pratt. Od tego momentu nie pojawiła się już w serialu.

Dr John Carter (Noah Wyle) odszedł w roku 2005 roku (sezon 11, odcinek „The Show Must Go On”). Dr Carter zdecydował się powrócić do swojej dziewczyny w Afryce. W 12 sezonie grał jako gość w 4 odcinkach. W 15. sezonie powraca do Chicago. Dowiadujemy się, że jest chory i czeka na przeszczep nerki. W ostatnim odcinku serialu otwiera swoje centrum medyczne, które nazywa ‘Joshua Carter Medical Center’ na cześć swojego zmarłego syna. Był głównym bohaterem serialu, jako członek oryginalnej obsady pojawiał się najdłużej, zaliczył największą liczbę odcinków.

Laura Innes, która grała dr Kerry Weaver odeszła w roku 2007 (sezon 13, odcinek „A House Divided”). Dr Kovač zmuszony był przez cięcia budżetowe do zwolnienia dr Weaver. Dr Weaver nie była zadowolona z tej decyzji. Dr Kovač próbował jej wytłumaczyć, że nie chciał jej wyrzucić i znów ją przyjąć, lecz ona odmówiła. Przyjęła propozycję stacji telewizyjnej w Miami. Podobnie jak znaczna część oryginalnej obsady pojawia się gościnnie w ostatnim odcinku ‘And In The End…’.

Ray Barnett (Shane West) odszedł w ostatnim odcinku 13 sezonu ‘The Honeymoon is Over’. Po amputacji nóg w wyniku zderzenia z ciężarówką, postanawia wrócić do rodzinnego miasta Baton Rouge, gdzie zaczyna pracę wraz z osobami niepełnosprawnymi. Gościnnie pojawia się w 3 ostatnich odcinkach sezonu 15. Wcześniej pojawił się także w 5 odcinku sezonu 15 „Haunted”, kiedy odwiedza szpital i chwali się nowoczesnymi protezami, które pozwalają mu normalnie żyć.

Luka Kovač (Goran Višnjić), serial opuścił w 13. sezonie. W 14. sezonie jeszcze pojawił się w 10 odcinkach żeby zakończyć sprawy związane ze szpitalem. W 15. sezonie pojawił się, gdy razem z Abby żegna się ze szpitalem.

Dr Gregory Pratt, grany przez Mekhi Phifer po 6 latach w serialu ostatecznie odszedł w pierwszym odcinku sezonu 15. Wtedy to zmarł wskutek obrażeń jakich doznał w wybuchu karetki pogotowia.

Dr Abby Lockhart (Maura Tierney), w 15. sezonie w odcinku trzecim „The Book Of Abby” razem z Luką występowali ostatni raz. Oboje zostawili szpital w tym samym momencie. Abby przyjęła propozycje nowoczesnego szpitala z Bostonu i zaczyna nowe życie ze swoją rodziną. W odcinku 20 ‘Shifting Equilibrium’ Abby pojawia się gościnnie podczas rozmowy telefonicznej z Neelą.

Ostatnią osobą, która opuściła serial jest Dr Neela Rasgotra (Parminder Nagra). W odcinku 20 ‘Shifting Equilibrium’ ostatecznie żegna się ze szpitalem ‘County General’ i przeprowadza się do Baton Rouge, by żyć z Rayem Barnettem. Pojawiła się jednak w serialu w dwóch ostatnich odcinkach za pomocą videorozmowy przez internet z częscią załogi szpitala, wtedy też pokazuje przyjaciołom swoje nowe miejsce pracy.
Gościnne występy gwiazd

Wiele amerykańskich gwiazd grało gościnnie w serialu. Byli to:

William H. Macy (1994-1998, 2009 jako dr David Morgenstern)
CCH Pounder (1994-1998, jako dr Angela Hicks)
Kirsten Dunst (1996-1997, jako Charlie Chiemingo, nastolatka z problemami)
Ewan McGregor (1997, jako Duncan Stewart, Irlandczyk, który napadł z bronią na sklep)
John Cullum (1997-2000, jako David Greene, ojciec dr Greene’a)
Rebecca De Mornay (1999, jako Elaine Nichols, kobieta, której udało się wygrać z rakiem piersi)
Edward Asner (2003, jako dr James McNulty)
Cynthia Nixon (2005, jako Ellie Shore, pacjentka z udarem mózgu)
John Leguizamo (2005, jako dr Victor Clemente)
James Woods (2006, jako dr Nate Lennox, profesor biochemii)
Forest Whitaker (2006-2007, jako Curtis Ames, pacjent, który mści się na dr Kovač’u)
Rosemary Clooney (1995, jako Madame X)
Sally Field (2000–2003, 2006, jako Maggie Wyczeński, matka Abby Lockhart)
Alan Alda (2000, jako dr Gabe Lawrence)
Don Cheadle (2003, jako student medycyny Paul Nathan)
Bob Newhart (2004, jako Ben Hollander)
Ray Liotta (2005, Charlie Metcalf, umierający alkoholik)
Mare Winningham (1998-1999, jako fałszywy lekarz, dr Amanda Lee)
Clancy Brown (1997-1998, jako Dr Ellis West)
Mariska Hargitay (1997-1998, jako Cynthia Hooper)
Michael Ironside (1995-2002, jako Dr William „Wild Willy” Swift)
Mädchen Amick (2004-2005, jako Wendall Meade, pracownica opieki społecznej, dziewczyna dr Cartera)
Ving Rhames (1994-1996, jako Walt Robbins)
Julie Delpy (2001, jako Nicole, początkowo kelnerka, następnie pomoc w szpitalu)
Marg Helgenberger (1996, jako Karen Hines)
Mary McDonnell (2001-2002, jako Elanor Carter, matka dr Cartera)
Armand Assante (2006, jako Richard Elliot)
Don Cheadle (2002, jako Paul Nathan)
Chad Lowe (1997-2005, jako student medycyny George Henry)
Danny Glover (2005, jako Charlie Pratt Senior)
James Cromwell (2001, jako biskup Stewart)
Lucy Liu (1995, jako Mei-Sun Leow)
Louise Fletcher (2005, jako Roberta ‘Birdie’ Chadwick)
Roma Maffia (2001, jako adwokat Bentona)
Valerie Perrine (1995, jako Cookie Lewis)
Leslie Bibb (2002-2003, jako studentka medycyny Erin Harkins)
Thandie Newton (2003-2009, 14 odcinków, jako Makemba ‘Kem’ Likasu, dziewczyna dr Cartera)
Taraji P. Henson (1998, jako Patrice Robbins)
Kat Dennings (2005-2006, jako Zoe Butler, nastoletnia kochanka dr Raya Barnetta)
Kristen Johnston (2005, jako dr Eve Peyton, siotra przełożona pielęgniarek)
Serena Williams (2005, jako Alice Watsonm, matka dwójki dzieci, ofiara katastrofy samolotu)
Daniel Dae Kim (2003-2004, jako Ken Sung, pracownik opieki społecznej)
Peter J. Lucas (2003, jako Geolog, zamordowany w Afryce)
Alexis Bledel (2009, jako dr Julia Wise)
Ernest Borgnine (2009, jako Paul Manning)
Makenzie Vega (2009, jako Vera)
Alexa Vega (1995, jako Bonnie Howe)
Susan Sarandon (2009, jako Nora)
Amy Madigan (2009, jako Mary Taggart)
Louis Gossett Jr. (2009, jako Leo Malcolm)
Dedee Pfeiffer (2009, jako Annie Raskin)
Brent Kinsman (2009, jako Curly Weddington)
Shane Kinsman (2009, jako Larry Weddington)
Dakota Fanning (2000, jako Delia Chadsey)
Steve Buscemi (2008, jako Art Masterson)
Hal Holbrook (2008, jako Walter Perkins)
Frances Conroy (2008, jako Becky Riley)
Brenda Strong (1994, jako Sally Niemeyer)
Kristin Davis (1995, jako Leslie)
Elizabeth Mitchell (2000-2001, jako dr Kim Legaspi)
Omar Epps (1996-1997, jako dr Dennis Gant)
Djimon Hounsou (1999, jako Mobalage Ikabo)
Valerie Mahaffey (1999, jako Joi Abbott)
Steven Culp (1999-2004, jako Dave Spencer)
Stacy Keach (2007, jako Mike Gates)
Chris Sarandon (2000-2002, jako dr Burke)
Annabella Sciorra (2007, jako Diana Moore)
Sheryl Lee Ralph (2006, jako Gloria Gallant, matka dra Gallanta)
Ernie Hudson (2006, jako Płk James Gallant, ojciec dra Gallanta)
Veronica Cartwright (1997, jako Norma Houston)
Valerie Perrine (1995, jako Cookie Lewis)
Clea DuVall (1997, jako Katie Reed)
Emile Hirsch (1999, jako Chad Kottmeier)
Paul Adelstein (1999-2002, jako Hank Loman)
Piper Laurie (1995-1996, jako Sarah Ross, matka doktora Rossa)
Shohreh Aghdashloo (2006, jako Riza Kardatay, matka pacjentki)
Diane Ladd (2006, jako pani Pooler, chora na Alzheimera)
Sara Gilbert (2004-2007, jako Jane Figler, praktykantka)
Joanna Krupa (1994)
Kal Penn (2001, jako Narajan)
Zac Efron (2003, jako Bobby Neville)
Natasha Gregson Wagner (2006, jako Mary Warner, wspólniczka Steve’a w ucieczce z więzienia)
Shiri Appleby (1994, jako panna Murphy; 2008-2009, jako dr Daria Wade)
Tobin Bell (1994, jako administrator szpitala)
Vondie Curtis-Hall (1994, jako Henry Colton/Rena; 2001, jako Roger McGrath)
Beah Richards (1994-1995, jako Mae Benton)
Małgorzata Gebel (1994-1995, jako dr Bogdanilivestsky ‘Bob’ Romansky)
Julie Bowen (1998-1999, jako Roxanne Please)
Christina Hendricks (2002, jako Joyce Westlake)
Danielle Harris (1997, jako Laura Quentin)
Amy Ryan (1995, jako Siostra)
Shia LaBeouf (2000, jako Marty Dorset)
Gabrielle Union (2000, jako Tamara Davis)
Eva Mendes (1998, jako Donna)
Jared Padalecki (2001, jako Paul Harris)
Mena Suvari (1995, jako Laura-Lee Armitage)
James Belushi (2001, jako Dan Harris)
Amy Jo Johnson (2001, jako Jill)
Ana Ortiz (2002, jako Laura)
Michelle Krusiec (2002, jako Tong-Ye)
Kyla Pratt (1996, jako Lily)
David Schwimmer (1996, jako dr Karubian (głos))
Anton Yelchin (2000, jako Robbie Edelstein)
Brenda Song (2001, jako Lynda An)
Lisa Edelstein (1997, jako Aggie Orton)
Josh Hutcherson (2002, jako Matt)
Alex D. Linz (2000, jako Dennis)
Nia Long (1996, jako Christy Wilson)
Corbin Bleu (1996, jako Mały chłopiec)
Harold Perrineau Jr. (1997, jako Isaac Price)
Jeffrey Dean Morgan (2001, jako Strażak Larkin)
Swoosie Kurtz (1998, jako Tina Marie Chambliss)
Eileen Brennan (1996, jako Betty)
Peter Fonda (2007, jako Pierce Tanner)
Amaury Nolasco (2002, jako Ricky)
Pat Crawford Brown (1996, jako pani Votey)
Kathryn Joosten (1996, jako Lois)
Clifton Collins Jr. (1997, jako pan Brown)
Hill Harper (1997, jako pan Jackson)
Mickey Rooney (1998, jako dr George Bikel)
Robert Knepper (1998, jako Keith Reynolds)
Carrie Snodgress (1998, jako pani Lang)
Marlee Matlin (1999, jako instruktorka języka migowego)
Teri Garr (1999, jako Celinda Randlett)
Holland Taylor (1999, jako Phyllis Farr)
Beth Broderick (2008, jako Edith Landry)
Frances Fisher (2005, jako Helen Kingsley, biologiczna matka dr Kerry Weaver)
Adriana Barraza (2007, jako Dolores Salazar)

Aktorzy drugoplanowi

Khandi Alexander jako Jackie Benton-Robbins (1995–2001)
Sam Anderson jako dr Jack Kayson (1994–1995, 1997–1999, 2001–)
Amy Aquino jako dr Janet Coburn (1994–)
John Aylward jako dr Donald Anspaugh (1996–)
Michael Beach jako Al Boulet (1995–1997)
Abraham Benrubi jako portier Jerry Markovic (1994–1999, 2002–2006)
Michelle Bonilla jako EMT Harms (1999–)
Conni Marie Brazelton jako siostra Conni Oligario (1994–2003)
David Brisbin jako dr Alexander Babcock (1998–2002)
Lisa Nicole Carson jako Carla Simmons (Carla Reece) (1996-2001)
Laura Cerón jako siostra Chuny Marquez (1995–)
Ellen Crawford jako siostra Lydia Wright (1994–2003)
Deezer D jako pielęgniarz Malik McGrath (1994–2009)
Troy Evans jako Frank Martin (1994-2009, emerytowany policjant, recepcjonista w urazówce)
Yvette Freeman jako siostra Haleh Adams (1994–2009)
Jorja Fox jako dr Maggie Doyle (1996-1999)
Mike Genovese jako policjant Al Grabarsky (1995–1996, 1998—2000)
Erica Gimpel jako Adele Newman (1997—2003)
Matthew Glave jako dr Dale Edson (1996–1999, 2001–2002)
Rose Gregorio jako Helen Hathaway (1996–1999)
Michael Gross jako John „Jack” Carter Jr. (2001–2004)
Christine Harnos jako Jennifer „Jenn” Greene (1994–1996); jako Jennifer „Jenn” Simon (1996–1998; 2001–2002)
Lynn A. Henderson jako paramedyk Pamela Olbes (1995–2009)
Ed Lauter jako strażak Dannaker (1998–2002)
Dinah Lenney jako siostra Shirley (1995–2004, 2006-)
Brian Lester jako EMT Dumar (1996–)
Louie Liberti jako paramedyk Tony Bardelli (2003–)
Bellina Logan jako siostra Kit (1996–2003; 2005–)
Lily Mariye jako siostra Lily Jarvik (1994–)
Vanessa Marquez jako siostra Wendy Goldman (1994–1997)
Kristin Minter jako portierka Miranda „Randi” Fronczak (1995–2003)
Demetrius Navarro jako EMT Morales (1998–)
Leland Orser jako dr Lucien Dubenko (2004–)
Busy Philipps jako dr Hope Bobeck (2006-)
Kyle Richards jako siostra Dori (2000–)
Lucy Rodriguez jako siostra Bjerke (1996; 2000–2003)
Monté Russell jako paramedyk Dwight Zadro (1995–)
Dahlia Salem jako dr Jessica Albright (2005-2006)
Nadia Shazana jako Jacy (2001–2004)
Michael B. Silver jako dr Paul Myers (1995, 1997–2000, 2003, 2005)
Frances Sternhagen jako Millicent Carter (1997–2003)
Lisa Vidal jako CFD Lt. Sandy Lopez (2001–2004)
Emily Wagner jako paramedyk Doris Pickman (1994–)
Gedde Watanabe jako pielęgniarz Yosh Takata (1997–2003)
Yvonne Zima jako Rachel Greene (1994–2000)

Muzyka
Sezon 3

Gene Chandler – Duke of Earl
Martina McBride – Wild Angels
The Searchers – Love Potion
Ella Fitzgerald – Bewitched, Bothered, and Bevildered
Little Eva – The Loco-motion
Fats Domino – My Blue Heaven
Bobby Darrin – Mack the Knife
Apocalypse Now – Ride of the Valkyries
Gloria Estefan and the Miami Sound Machine – Conga
Elvis Costello – Every Day I Writhe the Book
Allan Sherman – Hello Muddah, Hello Fadduh
Better Than Ezra – Desperately Wanting

Sezon 4

Etta James – At Last
Gladys Knight – Do You What I Hear
Tears for Fears – Everybody Wants to Rule the World
Smash Mouth – Walkin on the Sun
Tori Amos – Crucify
Dean Martin – That’s Amore
Judy Collins – Simple Gifts
Green Day – Good Ridance (Time of Your Life)
Aretha Franklin – Night Life

Sezon 5

Santana – Samba Pa Ti – odcinek „Day for Knight”
John Coltrane – Equinox – odcinek „Split Second”
Jimmy Smith – Rudy – odcinek „They Treat Horses, Don’t Thet?”
Brenton Wood – The Oogum Boogum Song – odcinek „Vanishing Act”
Rod Zombie – Dragula – odcinek „Masquerade”
Ministry – Everyday Is Halloween – odcinek „Masquerade”
Isaac Hayes – Theme from ’Shaft’ – odcinek „Masquerade”
Betty Carter – I Can’t Help It – odcinek „Stuck On You”
Grace Jones – Ring of Fire – odcinek „Hazed and Confused”
The Drifters – Under the Broadwalk – odcinek „The Good Fight”
Sherly Crown – My Favorite Mistake – odcinek „Nobody Doesn’t Like Amanda Lee”
Metallica – Master of Puppets – odcinek „Double Blind”
David Bowie – Space Oddity – odcinek „Double Blind”
Marthe Reeve and the Vandellas – Heat Wave – odcinek „Choosing Joi”
Sheryl Crow – Resuscitation – odcinek „The Storm, Part I”
Earth, Wind & Fire – Reasons – odcinek „The Storm, Part I”

Sezon 6

Lo-Fidelity All-Stars – Battleflag – odcinek „Be Still My Heart”
Santana – Samba Pa Ti – odcinek „All in the Family”
Spiral Staircase – More Today Than Yesterday – odcinek „All in the Family”
Rufus & Chaka Khan – Tell Me Something Good – odcinek „All in the Family”
Procol Harum – A Whiter Shade of Pale – odcinek „All in the Family”
Don Henley – Taking You Home – odcinek „Such Sweet Sorrow”
Bush – Letting The Cables Sleep – odcinek „Such Sweet Sorrow”

Sezon 8

Red Hot Chili Peppers – Blood Sugar Sex Magik – odcinek „Blood, Sugar, Sex, Magic”
Cake – Short Skirt/Long Jacket – odcinek „Blood, Sugar, Sex, Magic”
Lo-Fidelity All-Stars – Battleflag – odcinek „Beyond Repair”
Israel Kamakawiwoʻole – Somewhere Over the Rainbow/What A Wonderful World – odcinek „On the Beach”

Sezon 9

Goo Goo Dolls – Think About Me – odcinek „Dead Again”
Tracy Chapman – The Promise – odcinek „A Hopeless Wound”
Dixie Chicks – Long Time Gone – odcinek „One Can Only Hope”
Norah Jones – Shoot the Moon – odcinek „Tell Me Where It Hurts”
Maroon 5 – Harder to Breathe – odcinek „Next of Kin”
Jason Mraz – The Remedy (I Won’t Worry) – odcinek „A Saint in the City”
Coldplay – Clocks – odcinek „No Good Deed Goes Unpunished”
The Beach Boys – Good Vibrations – odcinek „A Thousand Cranes”
Claude Debussy – CLAIRE DE LUNE – odcinek „A Thousand Cranes”
AC/DC – Highway to Hell – odcinek „Finders Keepers”
Annie Lennox – The Saddest Song I’ve Got – odcinek „Things Change”

Sezon 10

Bill Withers – Use Me – odcinek „Dear Abby”
Bob Marley – Jammin’ – odcinek „Shifts Happen”
Tone Luc – Wild Thing – odcinek „Shifts Happen”
Alicia Bridgest – I Love The Night Life – odcinek „Shifts Happen”
Joss Stone – Super Duper Love – odcinek „Missing”
Punjabi MC – Beware of the Boys (Remix) – odcinek „Makemba”
Dido – Here With Me – odcinek „Impulse Control”
Steelers Wheel – Stuck In The Middle – odcinek „Blood Relations”
Probot – Shake Your Blood – odcinek „Drive”

Sezon 11

Norah Jones – The Long Day Is Over – odcinek „Damaged”
The Chemical Brothers – Where Do I Begin – odcinek „An Intern’s Guide to the Galaxy”
The Rolling Stones – Out of Time – odcinek „Time of Death”
Steelers Wheel – Stuck In The Middle With You – odcinek „Back In The World”
Green Day – Give Me Novocaine – odcinek „Back In The World”
Rachel Yamagata – I’ll Find A Way – odcinek „Back In The World”
Pink – Trouble – appeared in „You Are Here”
Howie Day – Collide – odcinek „The Show Must Go On”
Lynyrd Skynyrd – Freebird – odcinek „The Show Must Go On”

Sezon 12

Smokey Robinson – Tracks of My Tears – odcinek „Cañon City”
Brenda Lee – Emotions – odcinek „Cañon City”
The Fray – Over My Head (Cable Car) – odcinek „Man With No Name”
James Blunt – You’re Beautiful – odcinek „Wake Up”
Harry Nilsson – Coconut – odcinek „Dream House”
Amos Lee – Seen It All Before – odcinek „Dream House”
Barry Manilow – Can’t Smile Without You – odcinek „I Do”
Barry Manilow – Copacabana – odcinek „I Do”
The Brian Setzer Orchestra – Jingle Bell Rock – odcinek „All About Christmas Eve”
Yvette Freeman i Scott Grimes – Have Yourself A Merry Little Christmas – odcinek „All About Christmas Eve”
Elvis Presley – Blue Christmas – odcinek „If Not Now”
Autor nieznany – Auld Lang Syne – odcinek „If Not Now”
Damien Rice – Cold Water – odcinek „If Not Now”
Lou Bety Jr. – Many Rivers to Cross – odcinek „Quintessence of Dust”
Lucious – Knocking On Heaven’s Door – odcinek „Darfur”
Corinne Bailey Rae – Trouble Sleeping – odcinek „Strange Bedfellows”
Cary Brothers – Ride – odcinek „Strange Bedfellows”
The Beach Boys – California Girls – odcinek „No Place to Hide”
Sonny i Cher – I Got You Babe – odcinek „No Place to Hide”
Emmanuel Jal – Gua – odcinek „There Are No Angels Here”
Kayne West – Golddigger – odcinek „The Gallant Hero & The Tragic Victor”
Snow Patrol – Open Your Eyes – odcinek „21 Guns”

Sezon 13

David Gray – Slow Motion – odcinek „Bloodline”
Sergio Mednes featuring BLACK-EYED PEAS – The Heat – odcinek „Graduation Day”
Beth Orton – Ooh Child – odcinek „Graduation Day”
John Mahoney – You’re Nobody ’Till Somebody Loves You – odcinek „Somebody to Love”
AFI – Miss Murder – odcinek „Parenthood”
Goldfrapp – Ooh La La – odcinek „Heart of the Matter”
Ray LaMontagne – Till the Sun Turns Black – odcinek „Reason to Believe”
Jonathon Rice – Break So Easy – odcinek „Reason to Believe”
Ryan Adams – When the Stars Go Blue – odcinek „Scoop and Run”
Sarah McLachlan – River – odcinek „City of Mercy”
Lynyrd Skynyrd – I Never Dreamed – odcinek „A House Divided”
The Lift – War Parade – odcinek „A House Divided”
Amao Lee – Skipping Stone – odcinek „Dying Is Easy…”
Ross Copperman – All She Wrote – odcinek „Crisis of Conscience”
Damien Marley featuring NAS – Road to Zion – odcinek „From Here to Paternity”
Elvis Presley – Can’t Help Falling In Love – odcinek „I Don’t”
Rufus Wainwright – Hallelujah – odcinek 89

Nagrody i nominacje

Ostry dyżur zdobył prestiżową nagrodę Gearge Foster Peabody Award w 1995 roku. W sumie serial był nominowany 117 razy do nagrody Emmy. Ponadto wygrywał nagrodę People’s Choice Awards dla najpopularniejszego serialu telewizyjnego w latach 1997-2002. Przez 13 lat emisji serial nominowano lub wygrywał inne nagrody, włączając nagrodę Screen Actors Guild Awards, nagrodę Image Awards, nagrodę GLAAD Media Awards i Złoty Glob.

Lista poniżej przedstawia spis najważniejszych nagród i nominacji zdobytych przez serial Ostry dyżur.
Nagrody
Emmy

Najlepszy Serial Telewizyjny (1996)
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1995)
Najlepsza Reżyseria – Mimi Leder za odcinek „Love’s Labor Lost” (1995)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Ray Liotta (2005)

Złote Globy

Najlepsza Rola Męska w Serialu Telewizyjnym – Anthony Edwards (1998)

Screen Actors Guild Awards

Najlepsza Obsada w Serialach Telewizyjnych (1996-1999) – 4 nagrody
Najlepsza Rola Kobieca w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1998-1999) – 2 nagrody
Najlepsza Rola Męska w Serialach Telewizyjnych – Anthony Edwards (1996, 1998) – 2 nagrody

Nominacje
Emmy

Najlepszy Serial Telewizyjny (1995, 1997-2001) – 6 nominacji
Najlepszy Aktor w Serialach Telewizyjnych – Anthony Edwards (1995-1998) – 4 nominacje
Najlepszy Aktor w Serialach Telewizyjnych – George Clooney (1995-1996) – 2 nominacje
Najlepsza Aktorka w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1997-2000) – 4 nominacje
Najlepsza Aktorka w Serialach Telewizyjnych – Sherry Stringfield (1995-1997) – 3 nominacje
Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialach Telewizyjnych – Noah Wyle (1995-1999) – 5 nominacji
Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialach Telewizyjnych – Eriq La Salle (1995, 1997-1998) – 3 nominacje
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Maura Tierney (2001) – 1 nominacja
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Gloria Reuben (1997-1998) – 2 nominacje
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Laura Innes (1997-1998) – 2 nominacje
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1996) – 1 nominacja
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Forest Whitaker (2007)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – James Woods (2006)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Red Buttons (2005)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Bob Newhart (2004)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Don Cheadle (2003)
Najlepsze Rola Gościa w Serialu Telewizyjnym – Sally Field (2003)

Złote Globy

Najlepszy Serial Telewizyjny (1995-2001) – 7. nominacji
Najlepszy Aktor w Serialach Telewizyjnych – Anthony Edwards (1996-1997, 1999) – 3. nominacje
Najlepszy Aktorka w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1999-2000) – 2. nominacje
Najlepszy Aktorka w Serialach Telewizyjnych – Sherry Stringfield (1996-1997) – 2. nominacje
Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialach Telewizyjnych – Noah Wyle (1997-1999) – 3. nominacje
Najlepszy Aktor Drugoplanowy w Serialach Telewizyjnych – Eriq La Salle (1998) – 1. nominacja
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Gloria Reuben (1998) – 1. nominacja
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – CCH Pounder (1997) – 1. nominacja
Najlepsza Aktorka Drugoplanowa w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1996) – 1. nominacja

Screen Actors Guild Awards

Najlepsza Obsada w Serialach Telewizyjnych (1995, 1998, 2000-2001) – 4 nominacje
Najlepsza Rola Kobieca w Serialach Telewizyjnych – Julianna Margulies (1996) – 1 nominacja
Najlepsza Rola Kobieca w Serialach Telewizyjnych – Sally Field (2001) – 1 nominacja
Najlepsza Rola Męska w Serialach Telewizyjnych – Anthony Edwards (1997, 1999, 2001) – 3 nominacje
Najlepsza Rola Męska w Serialach Telewizyjnych – George Clooney (1996-1997) – 2 nominacje

Tłumaczenie na język polski

Tłumaczem serialu na język polski dla Polsatu jest obecnie:

Elżbieta Gałązka-Salamon

Lektorem w Polsacie jest Maciej Gudowski.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu.

Sezon 1 (1994–1995)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
001
002

24 Hours

24 godziny

19 września 1994

Michael Crichton

Rod Holcomb

#1,01
#1,02
001 Nieopodal szpitala klinicznego w Chicago zawalił się budynek. Personel medyczny rusza na ratunek. Doktor Susan Lewis (Sherry Strinfield) opiekuje się pacjentem chorym na raka. Do szpitala trafia chłopiec, którego matka podejrzewana jest o znęcanie się nad synem. Trudną rozmowę z kobietą przeprowadza doktor Douglas Ross (George Clooney). Stażysta John Carter (Noah Wyle) samodzielnie wykonuje kilka zabiegów, które do tej pory znał tylko z teorii.

002 Doktor Mark Greene (Anthony Edwards) zastanawia się nad przyjęciem posady w prywatnym szpitalu. Żona nalega, by się zgodził, Markowi trudno jest jednak zostawić klinikę i przyjaciół. Była dziewczyna Rossa, pielęgniarka Carol Hathaway (Julianna Margulies), spotyka się ze sportowcem, który również jest lekarzem. Pewnego dnia zostaje przywieziona na ostry dyżur z powodu przedawkowania środków nasennych. Nikt nie wie, dlaczego chciała popełnić samobójstwo.
003

Day One

Dzień pierwszy

22 września 1994

John Wells

Mimi Leder

#1,03
Doktorowi Carterowi wpada w oko młoda, bardzo atrakcyjna pacjentka. Doktor Ross odwiedza Carol Hathaway osiem tygodni po tym, jak kobieta próbowała popełnić samobójstwo.
004

Going Home

Powrót do domu

29 września 1994

Lydia Woodward

Mark Tinker

#1,04
Pielęgniarka Carol wraca po przerwie do pracy w szpitalu. Prywatny lekarz podważa opinię doktor Lewis w sprawie prowadzenia terapii jednego z jej pacjentów. Tymczasem po korytarzach chicagowskiej kliniki spaceruje i śpiewa tajemnicza kobieta.
005

Hit and Run

Wypadki

6 października 1994

Paul Manning

Mimi Leder

#1,05
Doktor Ross nadal coś czuje do Carol Hathaway. Jednak ta właśnie wprowadziła się do doktora Johna Taglieriego. Carter ma przekazać rodzicom wiadomość o śmierci syna. Niestety myli osoby.
006

Into That Good Night

Bardzo długa noc

13 października 1994

Robert Nathan

Charles Haid

#1,06
Żona doktora Marka Greene’a dostaje propozycję pracy w Milwaukee. Pewien biznesmen przyjęty na oddział dowiaduje się, że jest nieuleczalnie chory. Domyśla się, że nie doczeka przeszczepu serca, dlatego chce przygotować rodzinę na swoją ewentualną śmierć. Carter obawia się, że pacjentka Liz zaraziła go chorobą przenoszoną drogą płciową. Douglas Ross pomaga nastolatce cierpiącej na astmę. Jej matki nie stać na leczenie.
007

Chicago Heat

Gorączka w Chicago

20 października 1994

Neal Baer(historia)
John Wells(dialogi)

Elodie Keene

#1,07
Szpital County General musi teraz przyjmować więcej pacjentów, ponieważ w dwóch innych klinikach w Chicago zamknięto oddziały intensywnej terapii. Doktor Ross i doktor Greene ratują pięcioletnią dziewczynkę, która przedawkowała kokainę. Chloe, siostra Susan Lewis, ma problemy psychiczne.
008

Another Perfect Day

Kolejny wspaniały dzień

3 listopada 1994

Lance Gentile(historia)
Lydia Woodward(dialogi)

Vern Gillum

#1,08
-brak opisu-
009

9½ Hours

9 i pół godziny

10 listopada 1994

Robert Nathan

James Hayman

#1,09
-brak opisu-
010

ER Confidential

Czas wyznań

17 listopada 1994

Paul Manning

Daniel Sackheim

#1,10
-brak opisu-
011

Blizzard

Śnieżyca

8 grudnia 1994

Neal Baer(historia)
Paul Manning(historia)
Lance Gentile(dialogi)

Mimi Leder

#1,11
-brak opisu-
012

The Gift

Dar

15 grudnia 1994

Neal Baer

Félix Enríquez Alcalá

#1,12
-brak opisu-
013

Happy New Year

Szczęśliwego Nowego Roku

5 stycznia 1995

Lydia Woodward

Charles Haid

#1,13
-brak opisu-
014

Luck of the Draw

Szczęśliwy traf

12 stycznia 1995

Paul Manning

Rod Holcomb

#1,14
-brak opisu-
015

Long Day’s Journey

Bardzo długi dzień

19 stycznia 1995

Robert Nathan

Anita Addison

#1,15
-brak opisu-
016

Feb 5, ’95

5 lutego 1995 roku

2 lutego 1995

John Wells

James Hayman

#1,16
-brak opisu-
017

Make of Two Hearts

Dwa serca

9 lutego 1995

Lydia Woodward

Mimi Leder

#1,17
-brak opisu-
018

The Birthday Party

Przyjęcie urodzinowe

16 lutego 1995

John Wells

Elodie Keene

#1,18
-brak opisu-
019

Sleepless in Chicago

Bezsenność w Chicago

23 lutego 1995

Paul Manning

Christopher Chulack

#1,19
-brak opisu-
020

Love’s Labor Lost

Stracone zachody miłości

9 marca 1995

Lance Gentile

Mimi Leder

#1,20
-brak opisu-
021

Full Moon, Saturday Night

Pełnia sobotniej nocy

30 marca 1995

Neal Baer

Donna Deitch

#1,21
-brak opisu-
022

House of Cards

Domek z kart

6 kwietnia 1995

Tracey Stern

Fred Gerber

#1,22
-brak opisu-
023

Men Plan, God Laughs

Człowiek strzeła, Pan Bóg kule nosi

27 kwietnia 1995

Robert Nathan

Christopher Chulack

#1,23
-brak opisu-
024

Love Among the Ruins

Miłość wśród ruin

4 maja 1995

Paul Manning

Fred Gerber

#1,24
-brak opisu-
025

Motherhood

Macierzyństwo

11 maja 1995

Lydia Woodward

Quentin Tarantino

#1,25
-brak opisu-
026

Everything Old Is New Again

Wszystko zaczyna się od nowa

18 maja 1995

John Wells

Mimi Leder

#1,26
-brak opisu-
Sezon 2 (1995–1996)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
027

Welcome Back, Carter!

Witaj z powrotem, Carter!

21 września 1995

John Wells

Mimi Leder

#2,01
-brak opisu-
028

Summer Run

Uroki lata

28 września 1995

Lydia Woodward

Eric Laneuville

#2,02
-brak opisu-
029

Do One, Teach One, Kill One

Nauczanie, uśmiercanie

5 października 1995

Paul Manning

Félix Enríquez Alcalá

#2,03
-brak opisu-
030

What Life?

Jakie życie?

12 października 1995

Carol Flint

Dean Parisot

#2,04
-brak opisu-
031

And Baby Makes Two

Z dzieckiem dwójka

19 października 1995

Anne Kenney

Lesli Linka Glatter

#2,05
-brak opisu-
032

Days Like This

Są takie dni

2 listopada 1995

Lydia Woodward

Mimi Leder

#2,06
-brak opisu-
033

Hell and High Water

Wezbrane wody

9 listopada 1995

Neal Baer

Christopher Chulack

#2,07
-brak opisu-
034

The Secret Sharer

Tajemnica lekarska

16 listopada 1995

Paul Manning

Thomas Schlamme

#2,08
-brak opisu-
035

Home

Dom

7 grudnia 1995

Tracey Stern

Donna Deitch

#2,09
-brak opisu-
036

A Miracle Happens Here

Cud wielki był tam

14 grudnia 1995

Carol Flint

Mimi Leder

#2,10
-brak opisu-
037

Dead of Winter

Chłodny powiew zimy

4 stycznia 1996

John Wells

Whitney Ransick

#2,11
-brak opisu-
038

True Lies

Prawdziwe kłamstwa

25 stycznia 1996

Lance Gentile

Lesli Linka Glatter

#2,12
-brak opisu-
039

It’s Not Easy Being Greene

Nie łatwo być Greenem

1 lutego 1996

Paul Manning

Christopher Chulack

#2,13
-brak opisu-
040

The Right Thing

Tak jak trzeba

8 lutego 1996

Lydia Woodward

Richard Thorpe

#2,14
-brak opisu-
041

Baby Shower

Słodki, różowy deszcz

15 lutego 1996

Belinda Casas Wells(historia)
Carol Flint(historia)
Carol Flint(dialogi)

Barnet Kellman

#2,15
-brak opisu-
042

The Healers

Ratownicy

22 lutego 1996

John Wells

Mimi Leder

#2,16
-brak opisu-
043

The Match Game

Gra o staż

28 marca 1996

Neal Baer

Thomas Schlamme

#2,17
-brak opisu-
044

A Shift in the Night

Nocna zmiana

4 kwietnia 1996

Joe Sachs

Lance Gentile

#2,18
-brak opisu-
045

Fire in the Belly

Na ostrzu noża

25 kwietnia 1996

Paul Manning

Félix Enríquez Alcalá

#2,19
-brak opisu-
046

Fevers of Unknown Origin

Gorączka o nieznanej etiologii

2 maja 1996

Carol Flint

Richard Thorpe

#2,20
-brak opisu-
047

Take These Broken Wings

Złamane skrzydła

9 maja 1996

Lydia Woodward

Anthony Edwards

#2,21
-brak opisu-
048

John Carter, M.D.

John Carter, lekarz medycyny

16 maja 1996

John Wells

Christopher Chulack

#2,22
-brak opisu-
Sezon 3 (1996–1997)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
049

Dr. Carter, I Presume

Doktor Carter, jak mniemam

26 września 1996

John Wells

Christopher Chulack

#3,01
-brak opisu-
050

Let the Games Begin

Rozpoczęcie igrzysk

3 października 1996

Lydia Woodward

Tom Moore

#3,02
Zarażona wirusem HIV Jeanie Boulet zaczyna przyjmować leki. Nikomu nie przyznaje się do swojej choroby. Benton, który wie jednak o wszystkim, nie chce by Jeanie asystowała mu przy zabiegach. Okazuje się, że szpital nie zostanie zamknięty i wszyscy przyjmują tę wiadomość z ulgą. Jednak personel innej placówki, która uległa likwidacji ma dołączyć do dotychczasowej ekipy lekarzy. Kerry Weaver umawia się na kolację z głównym chirurgiem, Davidem Morgensternem. Carol Hathaway ma problemy finansowe. Bank odbiera jej samochód.
051

Don’t Ask, Don’t Tell

Nie pytaj, nie mów

10 października 1996

Paul Manning(historia)
Jason Cahill(historia)
Jason Cahill(dialogi)

Perry Lang

#3,03
Greene i Lewis coraz bardziej zbliżają się do siebie. Lekarka zaprasza kolegę na wycieczkę na Hawaje. Jednak w końcu Mark rezygnuje z wyjazdu i Susan jest rozgoryczona. Okazuje się, że nowy personel, który został przyjęty do szpitala, ma znacznie niższe kwalifikacje niż lekarze z dotychczasowej ekipy. Można wśród niego znaleźć również wartościowe osoby, takie jak dr Maggie Doyle. Nowy szef personelu, Anspaugh, zadręcza wszystkich swoją teorią wydajności pracy. Jeanie zachowuje się dziwnie, kiedy ma udzielić pomocy pacjentowi, poranionemu przez szkło. Weaver domyśla się, na co choruje dziewczyna.
052

Last Call

Ostatnie ostrzeżenie

17 października 1996

Samantha Howard Corbin(historia)
Carol Flint(historia)
Samantha Howard Corbin(dialogi)

Rod Holcomb

#3,04
Ross przeżył ciężką noc. Wypił za dużo alkoholu i spędził noc z nieznajomą dziewczyną. Okazuje się, że kobieta później zmarła. Greene odkrywa, że znajdowała się ona pod wpływem narkotyków. Ross ma z powodu całego tego zajścia nie lada kłopoty. Musi złożyć wyjaśnienia przed policją. Benton ma dokonać ważnego odczytu. Okazuje się, że potrzebne do tego celu slajdy spłonęły w mieszkaniu Cartera. Teraz wszyscy mają do winowajcy pretensje. Jedynie dr Keaton okazuje mu współczucie. Prosi go także o asystowanie przy zakładaniu przetoki.
053

Ghosts

Duchy

31 października 1996

Neal Baer

Richard Thorpe

#3,05
W Halloween do szpitala trafia potężny mężczyzna w kostiumie potwora, który został postrzelony w klatkę piersiową. Okazuje się, że stażysta Gant świetnie się nim zajmuje. Doktor Weaver jest pod wielkim wrażeniem jego dokonań. Peter Benton natomiast cały czas demonstruje niechęć do chłopaka, dając mu o wiele trudniejsze zadania niż Carterowi i stawiając mu duże wymagania. Carol Hathaway zapisuje się na kurs przygotowawczy dla przyszłych studentów medycyny. Zarażonej wirusem HIV Jeanie Boulet coraz trudniej jest finansować kurację swoją i męża. Bierze kolejne pożyczki.
054

Fear of Flying

Strach przed lataniem

7 listopada 1996

Lance Gentile

Christopher Chulack

#3,06
Czteroosobowa rodzina ulega poważnemu wypadkowi. Lewis pokonuje swój lęk wysokości i razem z Greene’em leci helikopterem na miejsce zdarzenia. Siostra Rhonda Sterling zostaje tymczasowo przeniesiona na izbę przyjęć. Pielęgniarka nie ma jednak zbyt dużego doświadczenia. Już niebawem Hathaway nakazuje jej trzymać się z dala od pacjentów. Benton operuje małą dziewczynkę. Niestety, popełnia poważny błąd. Stan dziecka jest krytyczny. Benton upiera się jednak, że postępował zgodnie z zasadami sztuki lekarskiej.
055

No Brain, No Gain

Mózg to podstawa

14 listopada 1996

Paul Manning

David Nutter

#3,07
Stan małej pacjentki Bentona poprawia się. Lekarz przez cały czas przy niej czuwa. Do szpitala trafia pan Percy, który ma problemy psychiczne. Pacjent tuż przed operacją ucieka. Odnajduje go Carter. Sterling powraca do izby przyjęć. Niestety, po raz kolejny udowadnia, że nie jest dobrą pielęgniarką. Hathaway zamierza złożyć na nią doniesienie. Greene podejrzewa, że Lewis umawia się na randki z Morgensternem.
056

Union Station

Union Station

21 listopada 1996

Carol Flint

Tom Moore

#3,08
Lewis przygotowuje się do przeprowadzki. Kobieta będzie mieszkała w Arizonie. Greene do tej pory nie zdobył się na odwagę, aby wyznać jej miłość. Ross patroluje ubogie dzielnice i pomaga najbardziej cierpiącym. Siostra Wright nieoczekiwanie zrywa zaręczyny z policjantem Alfredem, który ciągle odkładał datę ich ślubu. Mąż Jeanie podpisuje dokumenty rozwodowe i zrzeka się prawa do domu. Pożegnalne przyjęcie Lewis zostaje przerwane przez przyjazd kilku karetek z ofiarami wypadku.
057

Ask Me No Questions, I’ll Tell You No Lies

Nie zadawaj pytań, nie usłyszysz kłamstw

12 grudnia 1996

Neal Baer(historia)
Lydia Woodward(historia)
Barbara Hallsmall(dialogi)

Paris Barclay

#3,09
Greene bardzo przeżywa wyjazd Lewis. Hathaway przygotowuje się do egzaminów na medycynę. Zdaje je z bardzo dobrym wynikiem. Benton stara się zrobić wrażenie na Keaton. Okazuje się, że kobieta wkrótce wyjeżdża do Pakistanu, gdzie będzie wykładać medycynę. Do szpitala trafia były mąż Jeanie. Mężczyzna jest nosicielem wirusa HIV. Greene podejrzewa, że koleżanka również może być zarażona. Łamie obowiązujące zasady i zagląda do jej akt. Tam znajduje potwierdzenie swoich przypuszczeń.
058

Homeless for the Holidays

Bezdomne święta

19 grudnia 1996

Samantha Howard Corbin

Davis Guggenheim

#3,10
-brak opisu-
059

Night Shift

Nocna zmiana

16 stycznia 1997

Paul Manning

Jonathan Kaplan

#3,11
-brak opisu-
060

Post Mortem

Post Mortem

23 stycznia 1997

Carol Flint

Jacque Elaine Toberen

#3,12
-brak opisu-
061

Fortune’s Fools

Igraszki fortuny

30 stycznia 1997

Jason Cahill

Michael Katleman

#3,13
-brak opisu-
062

Whose Appy Now?

Czyj wyrostek dziś wytniemy

6 lutego 1997

Neal Baer

Félix Enríquez Alcalá

#3,14
-brak opisu-
063

The Long Way Around

Jak zostać bohaterem

13 lutego 1997

Lydia Woodward

Christopher Chulack

#3,15
-brak opisu-
064

Faith

Wiara

20 lutego 1997

John Wells

Jonathan Kaplan

#3,16
-brak opisu-
065

Tribes

Tubylcy

10 kwietnia 1997

Lance Gentile

Richard Thorpe

#3,17
-brak opisu-
066

You Bet Your Life

Zakład o życie

17 kwietnia 1997

Paul Manning

Christopher Chulack

#3,18
-brak opisu-
067

Calling Dr. Hathaway

Prosimy doktor Hathaway

24 kwietnia 1997

Neal Baer(historia)
Jason Cahill(dialogi)
Samantha Howard Corbin(dialogi)

Paris Barclay

#3,19
-brak opisu-
068

Random Acts

Seria przypadków

1 maja 1997

Carol Flint

Jonathan Kaplan

#3,20
-brak opisu-
069

Make A Wish

Pomyśl życzenie

8 maja 1997

Joe Sachs(historia)
Lydia Woodward(dialogi)

Richard Thorpe

#3,21
-brak opisu-
070

One More for the Road

Jeszcze jeden na drogę

15 maja 1997

John Wells

Christopher Chulack

#3,22
-brak opisu-
Sezon 4 (1997–1998)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
071

Ambush

Pułapka

25 września 1997

Carol Flint

Thomas Schlamme

#4,01
-brak opisu-
072

Something New

Coś nowego

2 października 1997

Lydia Woodward

Christopher Chulack

#4,02
-brak opisu-
073

Friendly Fire

Pod ostrzałem

9 października 1997

Walon Green

Félix Enríquez Alcalá

#4,03
-brak opisu-
074

When the Bough Breaks

Kiedy przepełni się czara

16 października 1997

Jack Orman

Richard Thorpe

#4,04
-brak opisu-
075

Good Touch, Bad Touch

Raz dobrze, raz źle

30 października 1997

David Mills

Jonathan Kaplan

#4,05
-brak opisu-
076

Ground Zero

Punkt zerowy

6 listopada 1997

Samantha Howard Corbin

Darnell Martin

#4,06
-brak opisu-
077

Fathers and Sons

Ojcowie i synowie

13 listopada 1997

John Wells

Christopher Chulack

#4,07
-brak opisu-
078

Freak Show

Wybryki natury

20 listopada 1997

Neal Baer

Darnell Martin

#4,08
-brak opisu-
079

Obstruction of Justice

Utrudnianie działań organom ścigania

11 grudnia 1997

Lance Gentile

Richard Thorpe

#4,09
-brak opisu-
080

Do You See What I See?

Czy widzisz to co ja?

18 grudnia 1997

Linda Gase(historia)
Jack Orman(dialogi)

Sarah Pia Anderson

#4,10
-brak opisu-
081

Think Warm Thoughts

Ciepłe myśli

8 stycznia 1998

David Mills

Charles Haid

#4,11
-brak opisu-
082

Sharp Relief

Co za ulga

15 stycznia 1998

Samantha Howard Corbin

Christopher Chulack

#4,12
-brak opisu-
083

Carter’s Choice

Wybór Cartera

29 stycznia 1998

John Wells

John Wells

#4,13
-brak opisu-
084

Family Practice

Lekarz rodzinny

5 lutego 1998

Carol Flint

Charles Haid

#4,14
-brak opisu-
085

Exodus

Exodus

26 lutego 1998

Walon Green
Joe Sachs

Christopher Chulack

#4,15
-brak opisu-
086

My Brother’s Keeper

Stróż brata mego

5 marca 1998

Jack Orman

Jaque Toberen

#4,16
-brak opisu-
087

A Bloody Mess

Żeby to nagła krew

9 kwietnia 1998

Linda Gase

Richard Thorpe

#4,17
-brak opisu-
088

Gut Reaction

Z głębi trzewi

16 kwietnia 1998

Neal Baer

TR Babu Subramaniam

#4,18
-brak opisu-
089

Shades of Grey

Odcienie szarości

23 kwietnia 1998

Samantha Howard Corbin

Lance Gentile

#4,19
-brak opisu-
090

Of Past Regret and Future Fear

Dawne żale, nowe obawy

30 kwietnia 1998

Jack Orman

Anthony Edwards

#4,20
-brak opisu-
091

Suffer the Little Children

Pozwólcie dzieciom przychodzić

7 maja 1998

Walon Green

Christopher Misiano

#4,21
-brak opisu-
092

A Hole in the Heart

Dziura w sercu

14 maja 1998

Lydia Woodward

Lesli Linka Glatter

#4,22
-brak opisu-
Sezon 5 (1998–1999)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
093

Day For Knight

Pierwszy dzień Knight

24 września 1998

Lydia Woodward

Christopher Chulack

#5,01
-brak opisu-
094

Split Second

Ułamek sekundy

1 października 1998

Carol Flint

Christopher Misiano

#5,02
-brak opisu-
095

They Treat Horses, Don’t They?

Czyż nie leczy się koni?

8 października 1998

Walon Green

TR Babu Subramaniam

#5,03
-brak opisu-
096

Vanishing Act

Sztuka znikania

15 października 1998

Jack Orman

Lesli Linka Glatter

#5,04
-brak opisu-
097

Masquerade

Maskarada

29 października 1998

Joe Sachs(historia)
Samantha Howard Corbin(historia)
Samantha Howard Corbin(dialogi)

Steve De Jarnatt

#5,05
-brak opisu-
098

Stuck on You

Skazani na siebie

5 listopada 1998

Neal Baer(historia)
Linda Gase(historia)
Neal Baer(dialogi)

David Nutter

#5,06
-brak opisu-
099

Hazed and Confused

Pomieszanie z poplątaniem

12 listopada 1998

David Mills(historia)
Carol Flint(historia)
David Mills(dialogi)

Jonathan Kaplan

#5,07
-brak opisu-
100

The Good Fight

Walka w słusznej sprawie

19 listopada 1998

Jack Orman

Christopher Chulack

#5,08
-brak opisu-
101

Good Luck, Ruth Johnson

Powodzenia, Ruth Johnson

10 grudnia 1998

Lydia Woodward

Rod Holcomb

#5,09
-brak opisu-
102

The Miracle Worker

Cudotwórca

17 grudnia 1998

Paul Manning

Lesli Linka Glatter

#5,10
-brak opisu-
103

Nobody Doesn’t Like Amanda Lee

Nikt nie lubi Amandy Lee

7 stycznia 1999

Linda Gase

Richard Thorpe

#5,11
-brak opisu-
104

Double Blind

Podwójna niewiadoma

21 stycznia 1999

Carol Flint

Dave Charmeides

#5,12
-brak opisu-
105

Choosing Joi

Wybieram Joi

4 lutego 1999

Lydia Woodward

Christopher Chulack

#5,13
-brak opisu-
106

The Storm (Part I)

Burza cz. 1

11 lutego 1999

John Wells

John Wells

#5,14
-brak opisu-
107

The Storm (Part II)

Burza cz. 2

18 lutego 1999

John Wells

Christopher Chulack

#5,15
-brak opisu-
108

Middle of Nowhere

Na odludziu

25 lutego 1999

Carol Flint
Neal Baer

Jonathan Kaplan

#5,16
-brak opisu-
109

Sticks and Stones

Wiatr w oczy

25 marca 1999

Joe Sachs

Felix Enriquez Alcala

#5,17
-brak opisu-
110

Point of Origin

Kwestia pochodzenia

8 kwietnia 1999

Christopher Mack

Christopher Misiano

#5,18
-brak opisu-
111

Rites of Spring

Święto wiosny

29 kwietnia 1999

David Mills

Jonathan Kaplan

#5,19
-brak opisu-
112

Power

Zasilanie

6 maja 1999

Carol Flint

Laura Innes

#5,20
-brak opisu-
113

Responsible Parties

Odpowiedzialni

13 maja 1999

Jack Orman

Christopher Chulack

#5,21
-brak opisu-
114

Getting to Know You

Poznajmy cię

20 maja 1999

Lydia Woodward

Jonathan Kaplan

#5,22
-brak opisu-
Sezon 6 (1999–2000)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
115

Leave It to Weaver

Na Weaver można polegać

30 września 1999

Lydia Woodward

Jonathan Kaplan

#6,01
-brak opisu-
116

Last Rites

Ostatnie namaszczenie

7 października 1999

Jack Orman

Félix Enríquez Alcalá

#6,02
-brak opisu-
117

Greene with Envy

Zazdrość w odcieniu green

14 października 1999

Patrick Harbinson

Peter Markle

#6,03
-brak opisu-
118

Sins of the Fathers

Grzechy ojców

21 października 1999

Doug Palau

Ken Kwapis

#6,04
-brak opisu-
119

Truth & Consequences

Prawda i jej skutki

4 listopada 1999

R. Scott Gemmill

Steve De Jarnatt

#6,05
-brak opisu-
120

The Peace of Wild Things

Spokój dzikich stworzeń

11 listopada 1999

John Wells

Richard Thorpe

#6,06
-brak opisu-
121

Humpty Dumpty

Nie damy rady go posklejać

18 listopada 1999

Neal Baer

Jonathan Kaplan

#6,07
-brak opisu-
122

Great Expectations

Wielkie nadzieje

25 listopada 1999

Jack Orman

Christopher Misiano

#6,08
-brak opisu-
123

How the Finch Stole Christmas

Święta, święta i po świętach

16 grudnia 1999

Linda Gase

Fred Einesman

#6,09
-brak opisu-
124

Family Matters

Sprawy rodzinne

6 stycznia 2000

Patrick Harbinson

Anthony Edwards

#6,10
-brak opisu-
125

The Domino Heart

Serce jak kostka domina

13 stycznia 2000

Joe Sachs

Lesli Linka Glatter

#6,11
-brak opisu-
126

Abby Road

Abby Road

3 lutego 2000

R. Scott Gemmill

Richard Thorpe

#6,12
-brak opisu-
127

Be Still My Heart

Cicho moje serce

10 lutego 2000

Lydia Woodward

Laura Innes

#6,13
-brak opisu-
128

All in the Family

Wszystko w rodzinie

17 lutego 2000

Jack Orman

Jonathan Kaplan

#6,14
-brak opisu-
129

Be Patient

Cierpliwości

24 lutego 2000

Sandy Kroopf

Ken Kwapis

#6,15
-brak opisu-
130

Under Control

Pełna kontrola

23 marca 2000

Neal Baer
Joe Sachs

Christopher Misiano

#6,16
-brak opisu-
131

Viable Options

Odpowiedni kandydat

6 kwietnia 2000

Patrick Harbinson

Marita Grabiak

#6,17
-brak opisu-
132

Match Made in Heaven

Idealna para

13 kwietnia 2000

R. Scott Gemmill

Jonathan Kaplan

#6,18
-brak opisu-
133

The Fastest Year

Najszybszy rok

27 kwietnia 2000

Lydia Woodward

Richard Thorpe

#6,19
-brak opisu-
134

Loose Ends

Niedokończone sprawy

4 maja 2000

Neal Baer

Kevin Hooks

#6,20
-brak opisu-
135

Such Sweet Sorrow

Tak słodkie rozstanie

11 maja 2000

John Wells

John Wells

#6,21
-brak opisu-
136

May Day

May Day

18 maja 2000

Jack Orman

Jonathan Kaplan

#6,22
-brak opisu-
Sezon 7 (2000–2001)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
137

Homecoming

Powrót do domu

12 września 2000

Jack Orman

Jonathan Kaplan

#7,01
-brak opisu-
138

Sand and Water

Piasek i woda

19 października 2000

Jack Orman

Christopher Misiano

#7,02
-brak opisu-
139

Mars Attacks

Marsjanie atakują

26 października 2000

R. Scott Gemmill

Paris Barclay

#7,03
-brak opisu-
140

Benton Backwards

Bieda z Bentonem

2 listopada 2000

Dee Johnson

Richard Thorpe

#7,04
-brak opisu-
141

Flight of Fancy

Niskie loty

9 listopada 2000

Joe Sachs
Walon Green

Lesli Linka Glatter

#7,05
-brak opisu-
142

The Visit

Odwiedziny

16 listopada 2000

John Wells

Jonathan Kaplan

#7,06
-brak opisu-
143

Rescue Me

Ratuj mnie

23 listopada 2000

Neal Baer

Christopher Chulack

#7,07
-brak opisu-
144

The Dance We Do

Taniec naszego życia

7 grudnia 2000

Jack Orman

Christopher Misiano

#7,08
-brak opisu-
145

The Greatest of Gifts

Największy dar

14 grudnia 2000

Elizabeth Hunter

Jonathan Kaplan

#7,09
-brak opisu-
146

Piece of Mind

Kłopot z głowy

4 stycznia 2001

Tom Garrigus
R. Scott Gemmill

David Nutter

#7,10
-brak opisu-
147

Rock, Paper, Scissors

Kamień, papier, nożyce

11 stycznia 2001

Dee Johnson

Jonathan Kaplan

#7,11
-brak opisu-
148

Surrender

Kapitulacja

1 lutego 2001

Jack Orman

Félix Enríquez Alcalá

#7,12
-brak opisu-
149

Thy Will Be Done

Bądź wola twoja

8 lutego 2001

Meredith Stiehm

Richard Thorpe

#7,13
-brak opisu-
150

A Walk in the Woods

Przechadzka po lesie

15 lutego 2001

John Wells

John Wells

#7,14
-brak opisu-
151

The Crossing

Przełom

22 lutego 2001

Jack Orman

Jonathan Robert Kaplan

#7,15
-brak opisu-
152

Witch Hunt

Polowanie na czarownice

1 marca 2001

R. Scott Gemmill

Guy Norman Bee

#7,16
-brak opisu-
153

Survival of the Fittest

Przetrwają najsilniejsi

29 marca 2001

Joe Sachs

Marita Grabiak

#7,17
-brak opisu-
154

April Showers

Kwietniowa burza

19 kwietnia 2001

Tom Garrigus

Christopher Misiano

#7,18
-brak opisu-
155

Sailing Away

Szerokie wody

26 kwietnia 2001

Jack Orman
Meredith Stiehm

Laura Innes

#7,19
-brak opisu-
156

Fear of Commitment

Ubeznasłowolnienie

3 maja 2001

R. Scott Gemmill

Anthony Edwards

#7,20
-brak opisu-
157

Where the Heart Is

Gdzie serce twoje

10 maja 2001

Dee Johnson
Meredith Stiehm

Richard Thorpe

#7,21
-brak opisu-
158

Rampage

Szaleniec

17 maja 2001

Jack Orman

Jonathan Kaplan

#7,22
-brak opisu-
Sezon 8 (2001–2002)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
159

Four Corners

Cztery punkty widzenia

27 września 2001

Jack Orman
David Zabel

Christopher Misiano

#8,01
-brak opisu-
160

The Longer You Stay

Im dalej w las

4 października 2001

Jack Orman

Jonathan Kaplan

#8,02
-brak opisu-
161

Blood, Sugar, Sex, Magic

Cukier we krwi, seks i czary

11 października 2001

R. Scott Gemmill
Elizabeth Hunter

Richard Thorpe

#8,03
-brak opisu-
162

Never Say Never

Nigdy nie mów nigdy

18 października 2001

Dee Johnson

Felix Enriquez Alcala

#8,04
-brak opisu-
163

Start All Over Again

Zacząć od nowa

25 października 2001

Joe Sachs

Vondie Curtis-Hall

#8,05
-brak opisu-
164

Supplies and Demands

Podaż i popyt

1 listopada 2001

Meredith Stiehm

Jonathan Kaplan

#8,06
-brak opisu-
165

If I Should Fall From Grace

Jeśli łaska się odwróci

8 listopada 2001

R. Scott Gemmill

Laura Innes

#8,07
-brak opisu-
166

Partly Cloudy, Chance of Rain

Zachmurzenie przejściowe, możliwość opadów

15 listopada 2001

Jack Orman

David Nutter

#8,08
-brak opisu-
167

Quo Vadis?

Quo Vadis?

22 listopada 2001

Joe Sachs
David Zabel

Richard Thorpe

#8,09
-brak opisu-
168

I’ll Be Home for Christmas

Wrócę do domu na gwiazdkę

13 grudnia 2001

Dee Johnson
Meredith Stiehm

Jonathan Kaplan

#8,10
-brak opisu-
169

Beyond Repair

Nie do naprawienia

10 stycznia 2002

Jack Orman
R. Scott Gemmill

Alan Levi

#8,11
-brak opisu-
170

A River in Egypt

Mechanizmy obronne

17 stycznia 2002

David Zabel

Jesus Salvador Trevino

#8,12
-brak opisu-
171

Damage Is Done

Za późno

31 stycznia 2002

Dee Johnson

Nelson McCormick

#8,13
-brak opisu-
172

A Simple Twist of Fate

Zawirowania losu

7 lutego 2002

Jack Orman

Christopher Chulack

#8,14
-brak opisu-
173

It’s All in Your Head

To wszystko w głowie

28 lutego 2002

R. Scott Gemmill

Vondie Curtis-Hall

#8,15
-brak opisu-
174

Secrets and Lies

Sekrety i kłamstwa

7 marca 2002

John Wells

Richard Thorpe

#8,16
-brak opisu-
175

Bygones

Było, minęło

28 marca 2002

Elizabeth Hunter
Meredith Stiehm

Jessica Yu

#8,17
-brak opisu-
176

Orion in the Sky

Orion na niebie

4 kwietnia 2002

David Zabel

Jonathan Kaplan

#8,18
-brak opisu-
177

Brothers and Sisters

Bracia i siostry

25 kwietnia 2002

R. Scott Gemmill

Nelson McCormick

#8,19
-brak opisu-
178

The Letter

List

2 maja 2002

Jack Orman

Jack Orman

#8,20
-brak opisu-
179

On the Beach

Na plaży

9 maja 2002

John Wells

John Wells

#8,21
-brak opisu-
180

Lockdown

Kwarantanna

16 maja 2002

Dee Johnson
Joe Sachs

Jonathan Kaplan

#8,22
-brak opisu-
Sezon 9 (2002–2003)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
181

Chaos Theory

Teoria chaosu

26 września 2002

Jack Orman
R. Scott Gemmill

Jonathan Kaplan

#9,01
-brak opisu-
182

Dead Again

Umrzeć powtórnie

3 października 2002

Dee Johnson

Richard Thorpe

#9,02
-brak opisu-
183

Insurrection

Powstanie

10 października 2002

Yahlin Chang
Jack Orman

Charles Haid

#9,03
-brak opisu-
184

Walk Like A Man

Bądź mężczyzną

17 października 2002

David Zabel

Felix Enriquez Alcala

#9,04
-brak opisu-
185

A Hopeless Wound

Beznadziejna rana

24 października 2002

Julie Hebert
Joe Sachs

Laura Innes

#9,05
-brak opisu-
186

One Can Only Hope

Mieć nadzieję

7 listopada 2002

Bruce Miller

Jonathan Kaplan

#9,06
-brak opisu-
187

Tell Me Where It Hurts

Powiedz, gdzie boli

14 listopada 2002

R. Scott Gemmill

Richard Thorpe

#9,07
-brak opisu-
188

First Snowfall

Pierwszy śnieg

21 listopada 2002

Jack Orman

Jack Orman

#9,08
-brak opisu-
189

Next of Kin

Najbliższa rodzina

5 grudnia 2002

Dee Johnson

Paul McCrane

#9,09
-brak opisu-
190

Hindsight

Po fakcie

12 grudnia 2002

David Zabel

David Nutter

#9,10
-brak opisu-
191

A Little Help From My Friends

Pomoc przyjaciół

9 stycznia 2003

Julie Hebert

Alan J. Levi

#9,11
-brak opisu-
192

A Saint in the City

Święty w mieście

16 stycznia 2003

Arthur Albert
Bruce Miller

Peggy Rajski

#9,12
-brak opisu-
193

No Good Deed Goes Unpunished

Niedobry uczynek ukarany

30 stycznia 2003

R. Scott Gemmill

Nelson McCormick

#9,13
-brak opisu-
194

No Strings Attached

Bez zobowiązań

6 lutego 2003

Dee Johnson

Jonathan Kaplan

#9,14
-brak opisu-
195

A Boy Falling Out of the Sky

Spadający z nieba

13 lutego 2003

R. Scott Gemmill
Yahlin Chang

Charles Haid

#9,15
-brak opisu-
196

A Thousand Cranes

Tysiąc żurawi

20 lutego 2003

David Zabel

Jonathan Kaplan

#9,16
-brak opisu-
197

The Advocate

Adwokat

13 marca 2003

Joe Sachs

Julie Hebert

#9,17
-brak opisu-
198

Finders Keepers

Kto pierwszy, ten lepszy

3 kwietnia 2003

Dee Johnson

TR Babu Subramaniam

#9,18
-brak opisu-
199

Things Change

Zmiany

24 kwietnia 2003

R. Scott Gemmill

Richard Thorpe

#9,19
-brak opisu-
200

Foreign Affairs

Sprawy zagraniczne

1 maja 2003

David Zabel

Jonathan Kaplan

#9,20
-brak opisu-
201

When Night Meets Day

Gdy noc spotyka się z dniem

8 maja 2003

Jack Orman

Jack Orman

#9,21
-brak opisu-
202

Kisangani

Kisangani

15 maja 2003

John Wells

Christopher Chulack

#9,22
-brak opisu-
Sezon 10 (2003–2004)
Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
203

Now What?

I co dalej?

25 września 2003

John Wells

Jonathan Kaplan

#10,01
-brak opisu-
204

The Lost

Zagubiony

2 października 2003

John Wells

Christopher Chulack

#10,02
-brak opisu-
205

Dear Abby

Droga Abby

9 października 2003

R. Scott Gemmill

Christopher Chulack

#10,03
-brak opisu-
206

Shifts Happen

Dyżury dają w kość

23 października 2003

Dee Johnson

Julie Hebert

#10,04
-brak opisu-
207

Out of Africa

Pożegnanie z Afryką

30 października 2003

David Zabel

Jonathan Kaplan

#10,05
-brak opisu-
208

The Greater Good

Większe dobro

6 listopada 2003

R. Scott Gemmil

Richard Thorpe

#10,06
-brak opisu-
209

Death and Taxes

Śmierć i podatki

13 listopada 2003

Dee Johnson

Felix Enriquez Alcala

#10,07
-brak opisu-
210

Freefall

Swobodne opadanie

20 listopada 2003

Joe Sachs

Christopher Chulack

#10,08
-brak opisu-
211

Missing

Strata

4 grudnia 2003

David Zabel

Jonathan Kaplan

#10,09
-brak opisu-
212

Makemba

Makemba

11 grudnia 2003

John Wells

Christopher Chulack

#10,10
-brak opisu-
213

Touch and Go

Ryzykowna gra

8 stycznia 2004

Mark Morocco

Richard Thorpe

#10,11
-brak opisu-
214

NICU

Neonatologia

15 stycznia 2004

Lisa Zwerling

Laura Innes

#10,12
-brak opisu-
215

Get Carter

Wezwij Cartera

5 lutego 2004

R. Scott Gemmill

Lesli Linka Glatter

#10,13
-brak opisu-
216

Impulse Control

Poskromić odruchy

12 lutego 2004

Yahlin Chang

Jonathan Kaplan

#10,14
-brak opisu-
217

Blood Relations

Więzy krwi

19 lutego 2004

Dee Johnson

Nelson McCormick

#10,15
-brak opisu-
218

Forgive and Forget

Wybacz i zapomnij

26 lutego 2004

Bruce Miller

Christopher Chulack

#10,16
-brak opisu-
219

The Student

Studentka

1 kwietnia 2004

David Zabel

Paul McCrane

#10,17
-brak opisu-
220

Where There’s Smoke

Poszło z dymem

8 kwietnia 2004

Jacy Young

Tawnia McKiernan

#10,18
-brak opisu-
221

Just a Touch

Zwykły dotyk

22 kwietnia 2004

R. Scott Gemmill

Richard Thorpe

#10,19
-brak opisu-
222

Abby Normal

Abby w normie

29 kwietnia 2004

David Zabel

Jonathan Kaplan

#10,20
-brak opisu-
223

Midnight

Północ

6 maja 2004

John Wells

Julie Hebert

#10,21
-brak opisu-
224

Drive

Jazda

13 maja 2004

Dee Johnson

Jonathan Kaplan

#10,22
-brak opisu-
Sezon 11 (2004–2005)

Information icon.svg Osobny artykuł: Ostry dyżur (sezon 11).

Lp.     Tytuł oryginalny     Tytuł polski     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
225

One for the Road

Krzyżyk na drogę

23 września 2004

Joe Sachs

Christopher Chulack

#11,01
-brak opisu-
226

Damaged

Na straty

7 października 2004

David Zabel

Paul McCrane

#11,02
-brak opisu-
227

Try Carter

Może Carter

14 października 2004

R. Scott Gemmill

Jonathan Kaplan

#11,03
-brak opisu-
228

Fear

Strach

21 października 2004

Dee Johnson

Lesli Linka Glatter

#11,04
Na izbę przyjęć trafia dwójka małych dzieci, które wypadły przez okno. Ich stan jest krytyczny. Abby usiłuje uspokoić ich matkę, która jest w szoku. Kobieta opowiada, jak jej mąż dobijał się do ich mieszkania i straszył, że ich zabije. Jedyny ocalały i najstarszy z rodzeństwa chłopiec jest przerażony i potwierdza, że ojciec był brutalny, ale… nie żyje od dwóch lat. Susan w roli nowego szefa izby przyjęć ma problem. Corday wciąż nie może pogodzić się z tym, że Weaver bez jej zgody zatrudniła na oddziale nowego chirurga urazowego. Tymczasem Weaver i inni lekarze mają zdecydować, czy Corday złamała prawo, podejmując się transplantacji od pacjenta seropozytywnego. Carter narusza procedury, by ratować ludzkie życie. Po wszystkim odczuwa wyrzuty sumienia.
229

An Intern’s Guide to the Galaxy

Autostopem po galaktyce stażysty

4 listopada 2004

Lisa Zwerling

Arthur Albert

#11,05
-brak opisu-
230

Time of Death

Czas zgonu

11 listopada 2004

David Zabel

Christopher Chulack

#11,06
-brak opisu-
231

White Guy, Dark Hair

Biały facet, ciemne włosy

18 listopada 2004

Lydia Woodward

Nelson McCormick

#11,07
Na izbę przyjęć trafia zgwałcona i torturowana kobieta. Jej stan jest ciężki, podłączono ją do respiratora. Pacjentka jest ważnym światkiem przestępstwa, którego dopuścił się seryjny gwałciciel. Jako jedyna przyjrzała się sprawcy. Na złożenie zeznań trzeba będzie jednak poczekać – kobieta nie może mówić. Aby umożliwić przesłuchanie świadka, Sam łamie zalecenia Kovaca, umożliwiając szeptanie ofiarze, na skutek czego pacjentka umiera. Tymczasem w szpitalu trwają ćwiczenia, o których Lewis nie poinformowała personelu. Muszą użerać się z całą masą młodych skautek, udających poważne przypadki. W końcu Susan nie wytrzymuje – wygania dziewczynki i osoby prowadzące test.
232

A Shot in the Dark

Strzał w ciemno

2 grudnia 2004

Joe Sachs

Jonathan Kaplan

#11,08
Na ostry dyżur trafia policjant postrzelony podczas pościgu. Jego jedynym krewnym jest 15 – letni syn, który ma wybrać dla niego terapię. Mężczyzna jest w ciężkim stanie, dlatego decyzja może zaważyć na jego życiu. Chłopcem zajmuje się Ray. Po rozmowie z synem policjanta wychodzi, zostawiając go pod opieką Neeli. Matka chłopca decyduje za niego, niezgodnie z jego wolą. Neeli nie udaje się tego zapobiec, więc jest wściekła na Barnett’a. Tymczasem Abby zajmuje się dziewczynką z zapaleniem wyrostka.
233

Twas the Night

Wigilia

9 grudnia 2004

Julie Hebert

Julie Hebert

#11,09
-brak opisu-
234

Skin

Skóra

13 stycznia 2005

Dee Johnson

Stephen Cragg

#11,10
-brak opisu-
235

Only Connect

Nawiązać kontakt

20 stycznia 2005

Yahlin Chang

Jonathan Kaplan

#11,11
-brak opisu-
236

The Providers

Sponsorzy

27 stycznia 2005

David Zabel

Christopher Chulack

#11,12
-brak opisu-
237

Middleman

Średni szczebel

3 lutego 2005

Lisa Zwerling

Ernest Dickerson

#11,13
-brak opisu-
238

Just As I Am

Jestem jaka jestem

10 lutego 2005

Lydia Woodward

Richard Thorpe

#11,14
Do szpitala przychodzi kobieta udająca chorą i prosi o doktor Weaver. Wkrótce okazuje się, że to biologiczna matka lekarki odnalazła ją. Zaczynają rozmawiać, umawiają się na kawę. Przy wspólnej kolacji wychodzi na jaw orientacja Kerry. Matka mówi, że jest to niezgodne z wolą Boga. Kobiety kłócą się.
239

Alone in a Crowd

Samotność w tłumie

17 lutego 2005

Dee Johnson

Jonathan Kaplan

#11,15
-brak opisu-
240

Here and There

Tu i tam

24 lutego 2005

David Zabel

Christopher Chulack

#11,16
Przebywający w Iraku Gallant i Neela na pierwszym roku stażu piszą do siebie listy. Michael tęskni za krajem, na wojnie jest mu ciężko, a doktor Rasgotra nie potrafi odnaleźć swojego miejsca w szpitalu. Kiedy samochód-pułapka wybucha, poważnie oparzona zostaje młoda dziewczyna. Aby ratować jej życie, Gallant zawozi ją helikopterem do Chicago.
241

Back in the World

Powrót do normalności

24 marca 2005

David Zabel
Lisa Zwerling

Jonathan Kaplan

#11,17
Michael wraca z ranną do kraju. Nie chce jednak iść na izbę przyjęć, unika pokazania się przyjaciołom. W końcu jednak dochodzi do spotkania z Neelą. Para bardzo się do siebie zbliża, jednak Gallant musi wracać na wojnę.
242

Refusal of Care

Odmowa przyjęcia pomocy

21 kwietnia 2005

Joe Sachs

Gloria Muzio

#11,18
-brak opisu-
243

Ruby Redux

Ruby Rubadu

28 kwietnia 2005

Lisa Zwerling
Lydia Woodward

Paul McCrane

#11,19
Na izbę przyjęć trafia starszy pan, Ruby Rubadu. Twierdzi, że dziesięć lat temu Carter zabił mu żonę. Na początku John nie wie, o co chodzi, ale potem przypomina sobie pacjentkę. Prowadzą poważną, wzruszającś rozmowę.
244

You Are Here

Jesteś tutaj

5 maja 2005

Karen Maser
Dee Johnson

Ernest Dickerson

#11,20
-brak opisu-
245

Carter est Amoureux

Zakochany Carter

12 maja 2005

John Wells

Christopher Chulack

#11,21
Carter dowiaduje się o poważnej chorobie matki Kem. Natychmiast udaje się do Paryża. Na miejscu okazuje się, że przez telefon lekarz się przesłyszał i matka jego ukochanej jest w dobrym stanie. Kem oprowadza go po stolicy Francji. Po wspólnie spędzonym dniu stwierdza, że nie potrafi zapomnieć o wydarzeniach sprzed roku. John ma już wyjeżdżać, ale w ostatniej chwili wraca się i wyznaje jej miłość.
246

The Show Must Go On

Przedstawienie musi trwać

19 maja 2005

David Zabel

John Wells

#11,22
Neela, Ray i Abby kończą pierwszy rok stażu. Każdy z nich daje jednak plamę. Tymczasem John przygotowuje się do opuszczenia szpitala. Przyjaciele organizują dla niego przyjęcie – niespodziankę. Lekarz przypomina sobie słowa doktora Greene’a i przekazuje je młodym stażystom. Sam stwierdza zaginięcie Alexa. Zdenerwowana idzie do Luki. Razem rozpoczynają poszukiwania.
Sezon 12 (2005–2006)

Information icon.svg Osobny artykuł: Ostry dyżur (sezon 12).

odcinek     epizod     Nazwa odcinka     Data pierwszej emisji
1     247     ”Cañon City”     22 września 2005
2     248     ”Nobody’s Baby”     29 września 2005
3     249     ”Man With No Name”     6 października 2005
4     250     ”Blame It On The Rain”     13 października 2005
5     251     ”Wake Up”     20 października 2005
6     252     ”Dream House”     3 listopada 2005
7     253     ”The Human Shield”     10 listopada 2005
8     254     ”Two Ships”     17 listopada 2005
9     255     ”I Do”     1 grudnia 2005
10     256     ”All About Christmas Eve”     8 grudnia 2005
11     257     ”If Not Now”     5 stycznia 2006
12     258     ”Split Decisions”     12 stycznia 2006
13     259     ”Body and Soul”     2 lutego 2006
14     260     ”Quintessence of Dust”     9 lutego 2006
15     261     ”Darfur”     2 marca 2006
16     262     ”Out on a Limb”     16 marca 2006
17     263     ”Lost In America”     23 marca 2006
18     264     ”Strange Bedfellows”     30 marca 2006
19     265     ”No Place to Hide”     27 kwietnia 2006
20     266     ”There Are No Angels Here”     4 maja 2006
21     267     ”The Gallant Hero and The Tragic Victor”     11 maja 2006
22     268     ”Twenty-One Guns”     18 maja 2006
Sezon 13 (2006–2007)
odcinek     epizod     Nazwa odcinka     Data pierwszej emisji
1     269     ”Bloodline”     21 września 2006
2     270     ”Graduation Day”     28 września 2006
3     271     ”Somebody to Love”     5 października 2006
4     272     ”Parenthood”     12 października 2006
5     273     ”Ames v. Kovac”     19 października 2006
6     274     ”Heart of the Matter”     2 listopada 2006
7     275     ”Jigsaw”     9 listopada 2006
8     276     ”Reason to Believe”     16 listopada 2006
9     277     ”Scoop and Run”     23 listopada 2006
10     278     ”Tell Me No Secrets…”     30 listopada 2006
11     279     ”City of Mercy”     7 grudnia 2006
12     280     ”Breach of Trust”     4 stycznia 2007
13     281     ”A House Divided”     11 stycznia 2007
14     282     ”Murmurs of the Heart”     1 lutego 2007
15     283     ”Dying is Easy”     8 lutego 2007
16     284     ”Crisis of Conscience”     15 lutego 2007
17     285     ”From Here To Paternity”     22 lutego 2007
18     286     ”Photographs and Memories”     12 kwietnia 2007
19     287     ”Family Business”     19 kwietnia 2007
20     288     ”Lights Out”     26 kwietnia 2007
21     289     ”I Don’t”     3 maja 2007
22     290     ”Sea Change”     10 maja 2007
23     291     ”The Honeymoon Is Over”     17 maja 2007
Sezon 14 (2007–2008)
odcinek     epizod     Nazwa odcinka     Data pierwszej emisji
1     292     ”The War Comes Home”     27 września 2007
2     293     ”In A Different Light”     4 października 2007
3     294     ”Officer Down”     11 października 2007
4     295     ”Gravity”     18 października 2007
5     296     ”Under the Influence”     25 października 2007
6     297     ”The Test”     1 listopada 2007
7     298     ”Blackout”     8 listopada 2007
8     299     ”Coming Home”     15 listopada 2007
9     300     ”Skye’s the Limit”     29 listopada 2007
10     301     ”300 Patients”     6 grudnia 2007
11     302     ”Status Quo”     3 stycznia 2008
12     303     ”Believe the Unseen”     10 stycznia 2008
13     304     ”Atonement”     17 stycznia 2008
14     305     ”Owner of a Broken Heart”     10 kwietnia 2008
15     306     ”As The Day She Was Born”     17 kwietnia 2008
16     307     ”Truth Will Out”     24 kwietnia 2008
17     308     ”Under Pressure”     1 maja 2008
18     309     ”Tandem Repeats”     8 maja 2008
19     310     ”The Chicago Way”     15 maja 2008
Sezon 15 (2008–2009)
odcinek     epizod     Nazwa odcinka     Data pierwszej emisji
1     311     ”Life After Death”     25 września 2008
2     312     ”Another Thursday at County”     9 października 2008
3     313     ”The Book Of Abby”     16 października 2008
4     314     ”Parental Guidance”     23 października 2008
5     315     ”Haunted”     30 października 2008
6     316     ”Oh Brother”     6 listopada 2008
7     317     ”Heal Thyself”     13 listopada 2008
8     318     ”Age of Innocence”     20 listopada 2008
9     319     ”Let It Snow”     4 grudnia 2008
10     320     ”The High Holiday”     11 grudnia 2008
11     321     ”Separation Anxiety”     8 stycznia 2009
12     322     ”Dream Runner”     15 stycznia 2009
13     323     ”Love Is A Battlefield”     22 stycznia 2009
14     324     ”A Long, Strange Trip”     5 lutego 2009
15     325     ”The Family Man”     12 lutego 2009
16     326     ”The Beginning of the End”     19 lutego 2009
17     327     ”T-Minus-6″     26 lutego 2009
18     328     ”What We Do”     5 marca 2009
19     329     ”Old Times”     12 marca 2009
20     330     ”Shifting Equilibrium”     19 marca 2009
21     331     ”I Feel Good”     26 marca 2009
22
23     332
333     ”And In The End”     2 kwietnia 2009

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 330 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...