Mad Men

Donald “Don” Francis Draper (Jon Hamm) | Margaret “Peggy” Olson (Elisabeth Moss) | Peter “Pete” Campbell (Vincent Kartheiser) | Elizabeth “Betty” Francis (January Jones) | Joan P. Harris (Christina Hendricks) | Roger H. Sterling, Jr. (John Slattery)

mad-men


Mad Men – amerykański serial telewizyjny, stworzony przez Matthew Weinera. Emitowany jest w USA i Kanadzie przez telewizję kablową AMC od 19 lipca 2007. W Polsce serial emitowany jest przez stację Fox Life od 18 września 2008. Dotychczas powstało pięć serii po 13 odcinków każda.

Fabuła
Akcja serialu rozgrywa się w Nowym Jorku na początku lat 60. XX w. w fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper i skupia się na Donie Draperze (Jon Hamm), dyrektorze kreatywnym agencji, oraz ludziach otaczających go w życiu zawodowym i prywatnym. Serial przedstawia zmiany obyczajowe zachodzące w Ameryce tamtych lat.

Znaczenie tytułu
Tytuł serialu jest grą słów: “Mad Men” dosłownie znaczy po angielsku: “Szaleńcy”, co może odnosić się do ryzykownych decyzji podejmowanych w agencji reklamowej, lub slangowym określeniem tzw. “Ad men” (od ang. Advertising men), czyli po prostu “ludzi reklamy”; sformułowanie jest jednak także skrótem od nazwy nowojorskiej alei Madison Avenue, zagłębia reklamowego tego miasta – wówczas tytuł oznaczałby “Facetów z Madison Avenue” (informacja o tym pada w 1. odcinku serialu).

Nagrody
Mad Men został bardzo dobrze przyjęty przez krytykę: w 2008 zdobył Złote Globy dla najlepszego serialu obyczajowego i dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej (Jon Hamm). W tym samym roku otrzymał również 6 nagród Emmy, w tym dla najlepszego serialu obyczajowego i za najlepszy scenariusz. W 2009 Mad Men zdobył po raz drugi z rzędu Złoty Glob i nagrodę Emmy dla najlepszego serialu obyczajowego. Rok 2010 przyniósł mu kolejny Złoty Glob i nagrodę Emmy za najlepszy serial obyczajowy.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Obsada

Donald Francis “Don” Draper
On jest przedstawiana przez 2008 Golden Globe Zwycięzca Jon Hamm . Do trzeciego finału sezonu, Draper był dyrektor kreatywny Manhattan firmy reklamowej Sterling Cooper. On stał się założycielem i partnerem w nowej firmie, Sterling Cooper Draper Pryce, po tym, jak jego przełożeni porzucili swoje stare biuro przed niechcianym przejęciem.

Draper to postać jest częściowo oparta na Draper Daniels, kreatywny szef agencji Leo Burnett reklamowej w Chicago w 1950 roku, którzy stworzyli Marlboro Man kampanii. [1] Jednakże, niektóre z technik reklamowych i profesjonalnych osiągnięć Don Draper są oparte na tych Rosser Reeves , który wzrósł do przewodniczącego Bates Ted agencji.

W 2009 roku, fikcyjna Draper został nazwany najbardziej wpływowym człowiekiem w świecie przez Ask Men , przed liczb rzeczywistych. [2]

Większość bohaterów w serii wie niewiele, jeśli w ogóle, z Draper historii i tożsamości prawdziwego; Harry Crane ? Uwagi w trzecim odcinku serialu “Draper Kto wie coś o tym facecie Nikt nigdy nie podniósł, że rock Mógłby. być Batman , bo wszyscy wiemy. ” Wskazówki podawane są poprzez retrospekcje, wyznania, i potajemne wizyty postaci z przeszłości. [3]

Jako seria rozwija, jest stopniowo ujawniła, że nazwa “Don Draper” jest aliasem, a bohatera imię to Richard “Dick” Whitman. [4] Dick Whitman urodził się w Illinois do prostytutki 22-letniego , który zmarł jego urodzeniu. Dick został następnie przygarnięty przez swojego biologicznego ojca Archibald “Archie” Whitmana i macocha Abigail.

W wieku dziesięciu lat, Dick obserwował jego ojciec umarł, gdy koń był przestraszony przez burzy i kopnął go w twarz. Następnie, Abigail, Dick i jego przyrodni brat Adam przeniósł się do Pensylwanii (opisany przez Draper jako “kraju węgla”) i zostały podniesione przez Abigail i mężczyzna zwany “wujkiem Mac”, którą później opisał Betty za poddaną “nice do mnie. ”

Jego związek z jego rodziny był najwyraźniej kontrowersyjna-wyjawił swojej żony Betty , że Archibald “pokonać piekło z niego” na bieżąco, a on “marzył” o dzień mógł zamordowania go. Abigail, w międzyczasie, nie starał się ukryć przeszłości Dicka od niego i nazywała go “dziecka kurwa.” (Gdy poinformowany przez swojego brata Adama pół śmierci Abigail z rakiem żołądka , on chłodno odpowiada: “Dobrze.”) On również wydawał się być blisko do Adama, który był 11 lat młodszy od niego. Jednak, gdy Adam ma Don z lat później w Nowym Jorku, Don odrzuca jego próbę i odchodzi. Później odkrywa, że ​​Adam się powiesił.

Choć Don obchodzi swoje urodziny 1 czerwca [5] , w czasie jego urodziny w 1966 (Season 5: ” A Little Pocałunek “), mówi:” Odwróciłem 40 sześć miesięcy temu, “co oznacza, że Dick był Whitman prawdopodobnie urodził się w grudniu 1925 lub w styczniu 1926 roku. Pete odkrywa od jego przyjaciela Russa w Departamencie Stanu , że prawdziwym Don Draper będzie 49 lat. (Sezon 1: “Nixon vs Kennedy”) wybory prezydenckie odbyły się w dniu 8 listopada 1960 r., co w prawdziwy Don Draper jest rok urodzenia 1911 – czyniąc go czternaście czy piętnaście lat starszy od Dick Whitman. W podróży służbowej do Baltimore w marcu 1963 roku Don mówi Shelly, TWA stewardesa , że dziś są jego urodziny jeszcze pokazano jego prawo jazdy nie pomoże to udowodnić (Season 3: “Out of Town”).
Wojna koreańska

Dick nigdy nie skończył szkoły średniej, w jego wczesnych lat 20., że “uciekł” zaciągnąć się do armii USA i został wysłany do walki w wojnie koreańskiej . [6] Był umieścić pod dowództwem porucznika Donalda F. Draper, inżynier [3] , który był odpowiedzialny za budowę szpital polowy z tylko Whitman mu pomóc.

Podczas ataku artylerii nieprzyjaciela, Draper porucznik został zabity przez wybuch benzyny przypadkowo spowodowane Whitman, zwęglenia jego ciało nie do poznania. Widząc to, Whitman usunięte Draper porucznik w obroży, przełączając je z jego własną. On później budzi się w szpitalu, domniemania Draper, i otrzymuje Purple Heart . On jest następnie wysyłane do domu z Draper porucznik trumny (obecnie uważa się, że Whitman) by zaoferować armii żal do ocalałych Whitman jest. Unika spełniające Whitmans na stacji kolejowej, ale zauważony przez Adama. Whitman sprawia mu ucieczkę i zaczyna swoje życie jako Don Draper.
Życie jako “Don Draper”

Draper pracuje jako sprzedawca samochodów używanych, kiedy Anna M. Draper , wdowa rzeczywistym Draper, śledzi go. Dwa stają się bliskimi przyjaciółmi, że ich kontakt jest ograniczona po Draper spotyka i żeni się z Betty Hofstadt. Po zabezpieczeniu prawne rozwodu, on nadal wspiera Annę finansowo. W dalszej części sezonu 2, Don odwiedza ją podczas podróży do Kalifornii na kilka tygodni, aby pomóc oczyścić głowę. Anna umiera z rakiem w sezonie 4, a Don jest zdewastowany, nazywając ją “jedynym człowiekiem na świecie, który naprawdę mnie znali”.

Niewiele szczegóły zostały przewidziane, jak Don Draper został dyrektorem kreatywnym w Sterling Cooper. Draper przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie pracował jako sprzedawca futer i uczęszczał City College w nocy. To właśnie w tej pracy, że spotkał swoją przyszłą żonę, Betty, model który zrobił sesję zdjęciową dla firmy. Roger Sterling twierdzi, że “odkryli” Draper w tej pracy, i zaprowadził go do pracy w Sterling Cooper. W rzeczywistości, Sterling spotkał Draper, gdy chciał kupić futro na jego kochanki Joan Harris . Po sprzedaniu mu futro, Draper wielokrotnie lobbował Sterling pracy; Sterling spadła Draper powtarzał ofert, ale przyjął jego ofertę akcji drinków. Sterling stał się bardzo pijany, a następnego dnia, Don zgłoszone do pracy w Sterling Cooper, wyjaśniając do zdumionego Rogera, że ​​zaproponował mu pracę w nocy. Don i Betty ślub w maju 1953 roku, a ostatecznie przenieść się do domu w 42 Park Road Bullet Ossining w Westchester County w stanie Nowy Jork .

Draper ostatecznie został dyrektorem kreatywnym, a następnie młodszy partner, w Sterling Cooper. Uważany jest cennym nabytkiem dla firmy, bo ma ogromny talent do zrozumienia pragnienia innych i skutecznego pitching i sprzedaży pomysłów. Z tego powodu, że sporadycznie zabiegali przez inne firmy reklamowe. Mimo, że jego prawdziwy charakter pozostaje tajemniczy i silnie strzeżony, prawie wszyscy w firmie szanuje jego talent. Wśród nich jest konto executive Pete Campbell , który wydaje się, by zobaczyć Draper zarówno jako mentora i przeszkodą w jego rozwoju w ramach firmy. Kiedy Campbell celowo wykonuje pakiet adresowany do Draper z jego późno, obcy brat Adam, Campbell odkrywa prawdziwą tożsamość Draper, następnie próbuje szantażować Draper z informacji. Jednak, gdy Campbell konfrontuje Draper w jego biurze z tym, co odkrył, Don idzie bezpośrednio do starszego partnera Berta Coopera biurze, z Campbellem po za niedowierzaniem. Gdy w biurze Coopera, Campbell ujawnia prawdziwą tożsamość Dona do Coopera, który wzrusza się wieści, ku zdumieniu Campbella. Jednak Cooper później wykorzystuje te same informacje zmusić Don podpisać trzyletni kontrakt o pracę.

Peggy Olson zaczyna karierę w Sterling Cooper Draper jest jako sekretarka, ale z jego wsparcia staje copywriter. Ostrożnie, ale mocno pielęgnuje swój talent, jak dowiaduje się proces, choć w pierwszym sezonie robi pewien, że nadal z jej obowiązków sekretarskich do promowania jej w odcinku “The Wheel”. Związek pomiędzy Peggy i Don stopniowo ewoluuje w jednym z wzajemnej zależności i zrozumienia. W sezonie 2, Don odwiedza Peggy w szpitalu po tym, jak rodzi i zachęca ją do przodu i zapomnieć, że kiedykolwiek się stało, zapewniając ją, że incydent będą utrzymywane w tajemnicy i nie będą miały wpływu na jej kondycję firmy. Peggy bails Don z policyjnego aresztu po wypadku pijany-jazdy i umożliwia jego towarzyszka odzyskać w jej mieszkaniu. Don generalnie nie pokazać jej żadnego faworyzowania i agresywnie zamyka jej wniosek o podwyżkę (co ona twierdzi, powinna być podana w powstającej ” równa płaca za równą pracę “, statutu), który prowadzi ją do poważnego rozważenia podjęcia pracy w innym agencja. Jednak on nie traktuje jej z tak poważane jak jeden z mężczyzn copywriterów i często wydaje się polegać na jej talent. Pod koniec 3 sezonu, kiedy Don planuje uruchomienie nowej firmy, chce jej przyjść z nim. Ona początkowo odmawia ze względu na jego arogancki sposób, ale w końcu przychodzi do jej mieszkania i przekonuje ją, by do niego dołączyć, mówiąc, że gdyby nie chciał spędzić resztę swojego życia, próbując ją zatrudnić. W sezonie 4, Peggy jest podany bardziej wymagające zadania i większą odpowiedzialność jako copywriter w nowej firmie Dona i rozwijają większy poziom zaufania i komfortu ze sobą zarówno zawodowo i osobiście. W sezonie 4 odcinek “Suitcase” widzimy Don przejść przez pijanego awarii po otrzymaniu słowo aby zadzwonić do Kalifornii, który wziął na myśli jego powiernikiem Draper Anna, który wiedział, że była chora na raka w momencie, zmarł. Pod koniec odcinka w emocjonalną podróż on zwierzył Peggy więcej o jego przeszłości (jego służby wojskowej w Korei, po jego ojciec umrze przed nim) niż ktokolwiek inny w agencji do tej pory.

Betty Draper był świadomy przeszłości Dona aż odkryła zbiór fotografii i innych dokumentów z jego poprzedniego życia, które Don trzymane w zamkniętej szufladzie w biurku. Kiedy Betty spotyka Don i wymaga poznania prawdy, Don załamuje się i ujawnia jej sekret jego prawdziwej tożsamości. Ich małżeństwo cierpi kolejny cios, kiedy Betty uświadamia, w wyniku zamachu na Johna F. Kennedy’ego , że ona nie kocha lub zaufać Don. Ona przenosi się do Nevady o rozwód wkrótce potem. Po czym kopnął z miejsca zamieszkania rodziny Draper, Don przenosi się do apartamentu na Manhattanie w pobliżu Waverly Place i Avenue szóstej .

W grudniu 1963 roku, Don przekonuje Bert Cooper, Roger Sterling, i Lane Pryce, wraz z Peggy, Pete, Joan i Harry Crane, pozostawić Sterling Cooper zamiast wziąć swoje szanse, gdy dowiadują się, że ich spółka dominująca jest zakupiony przez rywala firmy McCann Erickson. Tworzą Sterling Cooper Draper Pryce agencję wypracowanie hotelowym apartamencie przed przejściem do Time-Life Building . [7]

Zarówno w jak i poza biurem, życie Dona jest uwikłanie popijawa i seks z dużą grupą kobiet spotkał się w biznesie i ustawień społecznych, w tym co najmniej dwóch sekretarzy (Allison i Megan), stewardessa (Shelly), AN bezrobotny znajomy znajomego (Bethany), nauczycieli (Suzanne Farrell), klienta (Rachel Menken), artysta (Midge Daniels), kelnerka (Doris), prostytutki (Candace), konsultant biznesowy (dr Faye Miller ), hedonistyczną (Joy) oraz żona głównego wykonawcy do Utz kampanii (Bobbie Barrett). [8]
Osobowość

Pomimo jego biernego cynizmu i arogancji , Draper jest przedstawiana jako następstwie ścisłego kodeksu osobistych etyki , kładąc nacisk na uczciwość, forthrightness i rycerstwa w swoich podwładnych, ale nie zawsze sam. On jest bardzo opiekuńczy wobec osób mniej pewnie, niż ten, kto ostrzega Pete Campbell, w pierwszym odcinku (“Smoke Gets In Your Eyes”), o swoich niegrzecznych uwagach do i około Peggy Olson, którego Campbell właśnie spełnione. Podczas odcinka “Six Month Leave”, Draper napomina kilku podwładnych na wyśmianie epizod Freddy Rumsen się z nietrzymania moczu , jego objawów alkoholizmu . W czwartym odcinku Sezon Draper krótko beszta Ken Cosgrove w obecności innych pracowników za wyśmianie klienta z ciężkim jąkającego problemu. W końcu, w jednej scenie (sezon 2, odcinek 1) widzimy go w windzie, jak inny człowiek idzie o jego seksualnych przygód (“zabrudzonych majtki”) nawet jako starsza pani wejdzie i wyraźnie wykonane niewygodne. W proteście, Don mówi mu, żeby wziąć swój kapelusz w szacunku dla pani, a kiedy mężczyzna odmawia, Don sięga ponad do człowieka, usuwa to sam i podaje mu ją.

Draper również przylega do bardziej surowego kodeksu etyki biznesu , niż wielu jego kolegów. Sekundy łuku sezon ma Draper zdenerwowany mi powiedziano, żeby usunąć małe lokalne Mohawk Airlines klienta za szansę na American Airlines . Kwestionuje on nierozsądne ryzyko rezygnacji istniejącego klienta o szanse na większy, a także podważa agresywną chciwość, prosząc kolegę, Roger Sterling, “Jakiego rodzaju firmy zrobić chcemy być?” (Sterling odpowiada nonszalancko “rodzaju, gdzie każdy ma letni dom”). W sezonie 3, on jest niezdecydowany podpisać zamożnego klienta chętny przelać swoją fortunę na promocję Jai Alai , sport, klient myśli, że zastąpi baseball jako “gra w Ameryce”, Don wiedząc klienta ma się zmarnować swój ogromny majątek na doomed przedsiębiorstw.

On również staje się powiernicą Art Director Sal Romano, zamknął homoseksualnego , którego Don widzi w kompromitującej sytuacji w Baltimore hotelu podczas ewakuacji pożarowej. Don ma mieszane ogólną reakcję na poznawanie Sal orientacji seksualnej , podczas gdy on nie wydaje się zdenerwowany lub urażeni nowości i nie mów nikomu w firmie (lub żona Sal) o tym, że później jest surowo krytyczny Sal nie dała by Lee Garner Jr tajnych zaliczek, wypluwa słowa ” wy ludzie “w sposób, który wyraźnie niszczy Sal. Nie chciał Sal do wyrzucą, ale do czasu sytuacja osiągnęła jego uwagę, był tak wściekły na to i inne rzeczy, które uczynił żadnego wysiłku, aby zapisać pracę Sal.

Podczas Don nie jest daltonistą w sprawach rasy (ludzie) , on dostrzega zmiany gruntowne kraju i potwierdza potencjał, co nazywa “Rynek Negro”. W pierwszym odcinku serialu widzimy go prosząc czarny amerykański kelnera o jego papierosów preferencji. W “My Old Kentucky Home” (Season 3, Episode 3), Don uczęszcza uroczysty Kentucky Derby strony hostowane przez Roger Sterling, gdzie obserwuje jako serenady Sterling swoją młodą żonę w Blackface makijażu minstrel. On i Pete Campbell wydaje się być tylko gości, którzy pochwalają lub są niewygodne z tego spektaklu, choć Laura Smith jest postrzegana nerwowo śmiać.

Wykazano również, po różnych epizodów, które Don żałuje jak traktuje swoją rodzinę. W trzecim sezonie odcinku gdzie Betty daje urodziła trzecie dziecko, ma rozmowę z innym mężczyzną w poczekalni, który mówi, że będzie lepszym człowiekiem dla jego żony i dziecka. Oczywiste jest, że Don czuje się dokładnie tak samo, ale on skręcił między byciem dobry i troskliwy rodzic i mające ogólny stan odłączyć od siebie i swoich dzieci. Jednak jedna stała wystawy jest to, że Don nie tolerują Betty często brutalnego traktowania Sally, a on wstawił by pomóc córce w tych przypadkach.

Na innym froncie rodzinnym, Don raczej lubię jego ojca-in-law Eugene, ale zgadza się na podjęcie człowieka w jego domu, gdy staje się on w stanie żyć na własną rękę. Kilkakrotnie pokazuje więcej cierpliwości i zrozumienia dla Eugene niż sama Betty.
Draper i kobiety
Ta sekcja może wymagać czyszczenia spotkać Wikipedii standardy jakości . No powód cleanup został określony. Proszę pomóc poprawić tę sekcję , jeśli możesz. (październik 2010)

Draper spotkał Betty Draper ( z domu Hofstadt), kiedy pracowała jako modelka. Don zaskoczony Betty kiedy kupił futro nosiła podczas sesji zdjęciowej, gdzie Don był obecny. Ten gest wydaje się być początek ich związku. Betty i Don są wtedy żonaty i Betty wkrótce rodzi ich pierwszego dziecka, Sally. Kilka lat później, Betty urodziła ich syna, Bobby. W sezonie 3, Betty urodziła syna imieniem Eugene, po ojcu niedawno zmarłego, z którym Don shared wzajemnie antagonistyczne stosunki.

Cheats Don na Betty wielokrotnie w ciągu sezonów jeden i dwa. W jeden sezon, Draper jest związany z Midge, pot palenia Beatnik i ilustrator, który pracuje z jej małym, obskurnym mieszkaniu. Lifestyle Midge jest beatnik i przyjaciele nie odwołać się do Don, ale ona oferuje mu ucieczkę z pracy pod wysokim ciśnieniem. Don otrzymuje czek bonusowych 2.500 dolarów od Sterling Cooper i prosi ją na wakacje z nim w Paryżu . Jednak Don zmienia zdanie po realizacji Midge jest w miłości z kolegą beatnik i zamiast paszowych czek do jej bluzkę, mówiąc jej, aby “iść kupić samochód” z nim, kiedy wychodzi na scenę. Don nie widzi Midge ponownie do czwartego sezonu, kiedy Midge udaje napotkasz Donem, chcąc sprzedać mu obraz, aby sfinansować jej heroiny uzależnienia. Zgadza się, aby odwiedzić swoje mieszkanie, ale po zapoznaniu się z jej prawdziwych intencji, on kupuje obraz i wychodzi.

Również w trakcie pierwszego sezonu, Don prowadzi Rachel Menken . Ona jest żydowski i córka Abrahama Menken, starszych założyciela domu towarowego ekskluzywnej Menken jest. Rachel, 28, jest wykształcony, elegancki i doświadczonych kobieta interesu, pomagając ojcu w prowadzeniu rodzinnego interesu. Mimo kłótni z nią w trakcie pierwszych spotkań biznesowych, Draper zrówna się z nią, aw końcu zaczyna z nią romans. Ona kończy swój romans w dniu 8 listopada 1960 roku, noc 1960 wybory prezydenckie wyniki są w tabeli. Wychodzi na rejs do Europy i nagle wychodzi za Żyda kiedyś przed rozpoczęciem sezonu 2.

W drugim sezonie, Draper odwraca się do starszej kobiety, Bobbie Barrett . Ona jest żoną Jimmy Barrett, komiks obraza luźno oparty na Rat Packer Joey Bishop , filmowanie handlowych dla jednego z klientów firmy, Sterling Cooper Chips Utz ziemniaczane . Nadal ich romans, na wycieczkę na plażę na “Stony Brook” na ​​Long Island , ale ich plany zostały przerwane przez wypadek samochodowy, po jego aresztowaniu za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Nie można zakładać więź z gotówką na jego osobę, Don dociera do Peggy, która podróżuje z Brooklynu na Long Island samochodem w środku nocy, kaucyjną Postów Dona. Peggy też “Rad Bobbie do jej obrażeń od obcasie wypadkowego. Bobbie i Don kontynuować romans, aż do odcinka “Maidenform”, gdy Bobbie pozwala wsunąć tego Draper wcześniejszych kochanki mówili o jego sprawność seksualną. Don, który ceni swoją prywatność bardzo, jest przerażony, że jego pozamałżeńskie eskapady zostały plotkowali o, i natychmiast kończy romans. Don musi kontynuować jego profesjonalnych relacji z Bobbie i Jimmy, a cztery z nich (w tym Betty) spotykają się w klubie Stork na noc. Na koniec wieczoru, Jimmy ujawnia Betty, że ich małżonkowie mieli romans; przerażona Betty spotyka Don, ale wielokrotnie zaprzecza oskarżeniom, które doprowadza do furii jej.

Betty pojawia się chętni do podejrzenia za nią, ale kiedy przypadkowo widzi komercyjnych Jimmy stworzony dla Utz powietrza w telewizji, jej gniew jest nowo wzniecił. Woła męża w pracy i mówi mu, żeby nie wracać do domu, po czym przenosi się do Don pokoju hotelowego, często śpi w swoim biurze. Ojciec Betty, Eugene, ma inny skok, co wymaga wizyty z Betty i zachować pozory. Betty i Don udawać szczęśliwie żonaty para podczas pobytu w domu swojego ojca. W swojej starości rośnie, Eugene otwarcie wyraża swoją pogardę dla Don, mówiąc: “On nie ma ludzi. Nie można ufać takiego człowieka.” Po świadkami gwałtownego spadku ojca Betty uwodzi Don w środku nocy, prowadząc Don uwierzyć, że ona ma teraz mu odpuszczone. Po przybyciu do domu, jednak Betty opowiada mylić Don nie ruszać widok Betty później odkrywa, że jest w ciąży .

Don, impulsywnie, decyduje się dołączyć Campbell w podróży służbowej do Los Angeles . W Kalifornii, Don poznaje tajemniczą europejską Viscount z 21-letniej córki o imieniu Joy. Pomimo mówi Campbell, że podróż jest ściśle biznesowe, Don łączy radość i jej “Jet Set” rodzina na własny opisanego nomadów na ich wystawne wakacje do domu w Palm Springs . Śpi z nią tej samej nocy. Radość jest topless w basenie jedną noc, próbując uwieść Dona ponownie, mimo otoczony przez innych krewnych i dzieci, nawet małe, wokół dużego basenu. Później opuszcza Joy odwiedzić Annę.

W trzecim sezonie, Don miał romans trwa kilka miesięcy z nauczycielka swojej córki Sally Suzanne Farrell . Ich związek opiera się powoli w ciągu kilku przypadkowych spotkań i rozmów z ładunkiem insynuacja. Wreszcie skonsumować ich związek się we wrześniu 1963 roku. Don kończy romans z Suzanne W dniu 30 października 1963 roku. Wierząc, że Betty i jego dzieci są poza miastem, Don planuje weekend wypad z Suzanne. Podczas Suzanne czeka w samochodzie, Don wchodzi do swojego domu, aby odzyskać walizkę. On jest zaskoczony, aby znaleźć się w domu Betty. Betty ujawnia Donowi, że znalazła klucz do zamkniętej szufladzie biurka w Dona. Betty odkrywa, że ​​znalazła pudełko z fotografii i innych dokumentów potwierdzających jego dotychczasowego życia, jak również kilkaset dolarów w funduszach wyjść ewakuacyjnych, a ona również odkrył, że został on leżącego na niej. Don nigdy nie wraca do samochodu, w którym Suzanne go oczekuje. Nazywa Suzanne następny dzień do zerwania stosunków, mimo że nie zostały odkryte, starając się uratować swoje małżeństwo.

Dona kobieciarza odsłon swój szczyt czwartego sezonu, który odbędzie się w 1964/65. Na początku czwartego sezonu w 1964 roku, Don wynajmuje prostytutkę bić go dookoła podczas seksu. Rogera żona Jane Sterling określa również Don się z młodą, piękną przyjaciela imieniem Bethany , myślenie Don nie był na randce, ponieważ jego małżeństwo skończyło. Podczas jednego weekendu intensywnego picia, Don idzie do łóżka z jedną kobietą, czerń się, budzi się z inną kobietą w łóżku, i nie ma pojęcia, co się stało. On kontynuuje odwiedzić prostytutkę i jej płacić, w końcu “utworzenia” Lane z przyjacielem “Hooker” Jedna noc w jego mieszkaniu.

Podczas wizyty w San Pedro w Kalifornii , aby odwiedzić Annę, Don próbuje uwieść Anny 18-letnią siostrzenicą, którą Don znany odkąd była dzieckiem. Ona odmawia Don i mówi mu, że zamiast Anna umiera na raka.

Kiedy Don idzie do domu pijany po biurze Christmas party, zapomina kluczy do jego mieszkania. Don prosi Allison , Sekretarza, aby dostarczyć klucze do niego. On szybko uwodzi ją, że w nocy na jego kanapie. To później tworzy napięcie w zawodowych relacji, gdy Don działa tak, jakby nic się nie stało. Zdezorientowany i załamany na romans, Allison decyduje ona może nie działać dla Don lub agencji. Prosi Don napisać list polecający dla niej o innym potencjalnym pracy. Kiedy jego niewrażliwość obraża ją, Allison staje znacznie zdenerwowany. Rzuca dozownik papierosów mosiądzu w Don i nazywa go “złym człowiekiem”, przed wyjściem z pracy i burzy się we łzach. Don jest wyraźnie wstrząśnięty spotkania i Allison otrzymuje. Don później próbuje napisać list z przeprosinami do Allison, ale potem decyduje się o tym zapomnieć. Allison otrzymuje Ida Blankenshipa , były sekretarz Berta Coopera, który później umiera siedząc przy biurku, szokując Don i personel.

Podczas czwartego sezonu, Don się przyjazny z dr Faye Miller , psycholog konsumenta, często pracuje. Na początku 1965 roku, zanim ona pochodzi Dona, informuje go, że “będziesz żonaty do końca roku.” Po odpierając jego kulturalny zaliczek na kilka razy, zaczyna romans z nim. Podczas kryzysu egzystencjalnego, Don ujawnia swoją burzliwą przeszłość, ona sympatyzuje z nim i oferuje wsparcie emocjonalne. Faye jednak ostrzega Don, że jest “nie dobry z dziećmi i jest niedoświadczony wokół nich.” Pod koniec tego samego odcinka, po rzuca furia, Sally biegnie korytarzem w SCDP, gdzie potknięcia i upadki. Zamiast uciekać w ramiona ojca, ona spada naturalnie na sekretarza nowego Dona, Megan jest bronią. Megan Calvet , wcześniej pracowała jako recepcjonistka w holu, ale został sekretarzem Dona po nagłej śmierci jego Blankenship.

Don nie jest już odwiedzając prostytutki i wydaje się, że osiadł z Faye. Choć Don wydaje się być w miłości z Faye eleganckiej i inteligentny, Megan uwodzi go w jego biurze jednej nocy, mówiąc mu, nie martw się, że nie będzie to scena jak Allison zrobił. Kiedy firma konsultingowa Faye nie może dłużej pracować z SCDP, ona jest bardzo zadowolona, ​​bo i Don może być “w open” teraz z ich relacji, w trakcie odcinka 12.

W sezonie cztery Finale “Tomorrowland” Faye uważa ich związek jest silniejszy niż kiedykolwiek. Jednak Don ex-żona, Betty Francis, nagle strzela Carla, niania dla dzieci od urodzenia, i Don ma wspiąć się znaleźć pełny etat niani dla swoich trzech dzieci podczas wizyty w Kalifornii (do podpisania “sprzedał” dokumenty dla Dona dom w San Pedro , który kupił dla Anny w 1950 roku). Don pamięta jak Sally wpadł ramionach kilka miesięcy wcześniej, i decyduje się na Megan z nim tak, aby mogła podjąć troje dzieci do Disneylandu, a następnie oglądać je w hotelowym basenie. Kiedy idzie do domu Anny po raz ostatni, siostrzenica Anny mówi Anna zostawiła mu swój diamentowy pierścionek zaręczynowy Solitaire (jeden jej podarowany przez prawdziwego Don Draper, na ich zaangażowanie). Don wygląda na ringu i jest bardzo dotknięty darem Anny do niego. Śpi z Megan w trakcie podróży w Kalifornii i postanawia zaproponować z pierścionek zaręczynowy Anny, mówi Megan, że pierścień jest bardzo szczególny dla niego i że “w końcu czuje się jak sobie” z nią. Megan akceptuje i wraca do Nowego Jorku Don do wynajęcia partnerów i Joan wiedzą o jego zaangażowaniu bardzo gwałtowne. On telefony Faye i zrywa ich związek, informując ją o swoim nowym zaangażowaniem. Don informuje także jego była żona Betty, jak ona jest pakowanie się ostatnio poruszający pole z ich jednorazowego domu małżeńskiego, że jest on zatrudniony.
Draper i pojazdy

Don pracował jako sprzedawca używanych samochodów na czas Draper Anna go znalazł. Don korzysta, na co najmniej jednym przypadku, firmy z motocyklistów i miłośników gorących prętów, podczas gdy on był wizyty Anny w południowej Kalifornii. Na początku serii, Don prowadzi 1959 Oldsmobile , potem 1960 Buick Invicta cabrio . Później, Don rujnuje skromne i utylitarne 1961 Dodge Polara , po której on jest goaded Roger Sterling na zakup lodu Blue & White 1962 Cadillac Coupe de Ville . Sterling mówi mu, że Cadillac jest znakiem, że Don miał “dotarł”. Do początku sezonu 5 to było zastąpić 1965 Coupe de Ville, w kolorze srebrnym z wnętrza czerwonej skóry. W sezonie 5 odcinku “Christmas Waltz”, jak agencja przygotowuje do skoku na rachunek Jaguar, Don pozostawia czek jako depozyt do podjęcia czerwony 1965 Jaguar E-Type obecnie na jazdę próbną z Joan i bez sprzedawca. Wraca samochód później tego dnia.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Margaret “Peggy” Olson

jest grana przez aktorkę Elisabeth Moss . Początkowo, Peggy jest sekretarzem Don Draper ( Jon Hamm ), dyrektor kreatywny agencji reklamowej Sterling Cooper. Później awansował na copywriter , pierwszy pisarz kobiet w firmie od czasu II wojny światowej . Później dołącza Draper gdy opuszcza Sterling Cooper się członkiem założycielem Sterling Cooper Draper Pryce. Pod koniec sezonu 4, Peggy jest skutecznie Drapera drugi-dowódca w twórczym departamentu. Pod koniec sezonu pięć, Peggy przyjmuje ofertę pracy w innej agencji i kończy swoją pracę w SCDP.

Peggy Olson jest początkowo przedstawiony jako niewinny, ale zdecydowanym młoda kobieta, pragnąc być sukces w swojej pracy w Sterling Cooper po ukończeniu szkoły sekretarek szanowanej panny Deaver jest. Urodziła się 25 maja 1939 r. [1] i został wychowany w Bay Ridge , Brooklyn, Nowy Jork w rzymskokatolickiej norwesko-amerykańskiej rodzinie. Peggy ma ogromny niechęci do podwójnych standardów w odniesieniu do występków mężczyzn i kobiet, i wydaje się być dość feministka w jej poglądów.
W Sterling Cooper

W pierwszym odcinku Mad Men, “Smoke Gets In Your Eyes”, który odbędzie się w marcu 1960 roku, Peggy kierownika (office manager Joan Holloway , grana przez aktorkę Christina Hendricks ) kieruje ją w jej obowiązków, jak również oferuje indywidualne porady, która obejmuje odnosząc ją do ginekologa , aby uzyskać receptę na kontroli urodzeń pigułki. Kiedy poznaje Pete’a Campbella (grana przez aktora Vincent Kartheiser ) po raz pierwszy, robi niegrzeczny komentarzy do Peggy o jej błyskotliwy wygląd. Później tej nocy, po jego wieczorze kawalerskim, Pete pojawia się w Peggy pijany mieszkania. Pomimo jego obraźliwe uwagi wcześniej w biurze, Peggy sypia z Petem, że noc. Miesięcy później, Peggy i Pete mają inną seksualnego, tym razem na kanapie biura Pete’a, wcześnie rano, zanim inni pracownicy przyjechać.

W “Babilonie”, Sterling Cooper executive Freddy Rumsen Anonse Peggy bystry umysł i kreatywność podczas badań dla kampanii dla Belle Jolie szminki. Po wysłuchaniu uwag Peggy wnikliwe podczas sesji burzy mózgów, komentarze Rumsen że jej performance “było jak oglądanie psa gry na fortepianie.” Ona prosi, aby napisać jakąś kopię dla kampanii, oprócz swoich innych obowiązków. Kampania jest sukces, a ona wkrótce awansował do junior copywriter. Ona jest ambitna, a jej podejście w porównaniu z Don Draper. Później, po Rumsen wypala, Peggy przekonuje Roger Sterling dać jej Rumsen biura. [2]

Jesienią 1960 roku, Peggy rozrywa jej spódnicę próbując wybrać coś podnieść się z podłogi, co skłania ją do rozpoczęcia sobie luźny strój-i-kurtka stroje. Ona także doświadcza zauważalny przyrost masy ciała (grana przez Moss ubrana w garnitur “tłuszczu” i twarzy AGD). Ken Cosgrove żartuje na jego męski współpracownicy że Peggy wygląda jak homar, bo wszystkie jej “mięso” jest w jej “ogona”. Pete silnie reaguje na uwagę Kena i uderza go w twarz.

Joan czyni uwagi snide do Peggy o jej nadwagi, ostrzegając ją, że będzie ona nadal dziewicą ze względu na jej wygląd. Peggy informuje Joannę, że jest, w rzeczywistości, nie jest dziewicą.

Pod koniec pierwszego sezonu, który odbędzie się tuż przed Świętem Dziękczynienia 1960, Peggy zaczyna mieć poważne bóle brzucha zaraz po ona jest promowany do Junior Copywriter, pozycji do nowego konta Clearasil. Peggy atrybuty ból żołądka złej żywności biurowego “z koszyka”, a głowice do Szpitala Mariackiego w Brooklynie. Ona jest w szoku i w całkowitej negacji, gdy lekarz mówi jej, że tak naprawdę w pracy. Dostaje się do wyjścia, ale natychmiast zwija i zlecenia lekarza ją do pokoju pracy. On również zlecenia psychiatra ją zobaczyć. Ona rodzi zdrowego chłopca.

Season Two rozpoczyna się 15 miesięcy później, w dniu 14 lutego 1962 r., o smukłej Peggy i nie wspomina o narodzinach. Jej długa nieobecność (który nie jest pokazany) jest tajemnicą dla pracowników Sterling Cooper. Jeden współpracownik pęknięcia podczas spotkania, że ​​”Draper zapukał ją, a ona spadła dziewięć funtów, osiem uncji.” Pete jednak słyszał przez plotek biurowych, które Peggy po prostu poszedł do tłuszczu farmie .

Później, podczas drugiego sezonu, okazuje się, poprzez serię retrospekcji, że Peggy matka, a potem bardzo w ciąży siostra pokryta Peggy nagłe zniknięcie z Sterling Cooper. Mówią jej zmartwione szef, Don Draper, że Peggy jest w kwarantannie z gruźlicą . Don staje się podejrzliwy i ma ją w szpitalu, gdzie znajduje ją w fatalnym stanie psychicznym (choć to nie jest od razu jasne, gdyby dowiedział się o jej ciąży), i zdaje sobie sprawę, że jej pobyt w szpitalu nie jest spowodowana gruźlicą. On zachęca ją, by zapomnieć o całej rzeczy, dając jej rady jest on często słyszałem dając, aby “iść do przodu”, i że “to” nigdy nie stało.

Tymczasem Peggy siostra, która od tego czasu rodziły się, jest urażony Peggy i opowiada swoją młodą nowego proboszcza, że ​​Peggy uwiódł żonatym mężczyzną, zaszła w ciążę, i został zmuszony do porzucenia dziecka (jest później ujawniła, że ​​ponieważ Don odwiedzili ją w szpitalu, jej rodzina uważali go za ojca jej dziecka pozamałżeńskiego). Przez cały drugi sezon, widzimy kapłana wielokrotnie nakłaniali Peggy przyznać jej grzechy w spowiedzi, ale Peggy nigdy.

W sezonie drugim odcinku “The Jet Set”, Peggy dostaje jej fryzjera z jej kucyk demure w krótszym fryzury bardziej nowoczesne. To zostało powiedziane do reprezentowania nadchodzące zmiany dla kobiet w stylu lat 60-tych.

Podczas drugiego sezonu finale Pete prosi Peggy przyjść do gabinetu i usiadł przy nim. Pete doszła do wniosku, że nigdy nie powinien był żonaty Trudy, i powinny były mąż Peggy, zamiast tego, gdy “miał szansę.” Peggy odkrywa, że miała jego dziecko i dał ją dwa lata temu (teraz jest października 1962 r., w tym samym tygodniu, jak kryzysu kubańskiego ). Ten wstęp jest szczególnie szokujące i bolesne do Pete’a, jak jego żona wydaje się być bezpłodne. Trudy zamierza przyjąć, pomysł, że Pete początkowo odrzuca ponowne rozpatrzenie, a następnie odrzuca ponownie. Jak na ironię, Pete już wie jego dziecko było przygotowane do przyjęcia. Peggy w końcu wychodzi na Pete’a.

W trzecim sezonie (1963), Peggy pomysły na reklamę, podczas gdy przestrzegane są często ignorowane. W szczególności, jej komentarz, że proponowana kampania reklamowa dla Pepsi ‘s new dietetycznej coli Patio , obejmującej shot-dla-shot remake Ann-Margret ‘s sceny otwarcia w Bye Bye Birdie nie faktycznie odwołanie do kobiecej grupy docelowej pić, zostaje odrzucona. Kiedy reklama w pytaniu zostaje zestrzelony przez Pepsi (którego idea była na pierwszym miejscu), uśmiecha się nieco. [3]

Ze względu na trudności z dojazdów z Brooklynu , Peggy postanawia przenieść się do mieszkania w Manhattanie , matka uważa to za afront. Paul Kinsey, spiskowanie z jednym z sekretarzy, wyciąga prank na Peggy podczas swojej pierwszej próby znalezienia współlokatora , po którym Joan radzi Peggy, aby jej ogłoszenie o godzinach zabawy i dobre. Odnajduje prospektywne współlokatora w Karen Ericson, jej rozmowa z Karen odkrywa, że Peggy jest norweski , przynajmniej na strony ojca (Karen jest szwedzki amerykański , chociaż Peggy mówi matce, że Karen jest norweski). [3]

Peggy staje się romans z Duck Phillips, i sprawia, że ​​niemal udaną starań, aby zwabić ją do swojej firmy. Ale ona dołącza Don Draper i innych w ich nowej agencji reklamowej po Draper uspokaja ją, że ceni sobie pracę. Peggy relacja z Duck komplikuje jego przewlekłego alkoholizmu.
W Sterling Cooper Draper Pryce (SCDP)

W czwartym sezonie (1964-65), Peggy wytrwa jako zaufanego członka SCDP personelu twórczego, pomimo przewlekły uraz i protekcjonalny od większości mężczyzn, z którymi pracujesz. Jej romans z Duck skończył, a ona zaczęła przyjaźń człowieka imieniem Mark. Jednakże związek stał się napięte jak Peggy dowództwem Marka uwierzyć, że był jej pierwszym. Po fiasku na Peggy urodziny kiedy Mark planowanej kolację urodzinową niespodziankę, zapraszając rodzinę, Peggy i ona odwołana w ostatniej chwili ze względu na pracę, Mark stał wściekły i zerwał z nią. Peggy staje się znajomość z Joyce Ramsay (grana przez Zosia Mamet ), pracownik magazynu Life i lesbijką. Peggy rozwija uczucia do jednego z przyjaciół Joyce’a Beatnik, Abe Drexler (grany przez Charliego Hofheimer ), ich związek jest prawie wykoleił z powodu jego subtelny seksizmem i krytykę reklamy, ale w końcu kwitnie do romansu. Pomimo tarcia nad Peggy życiu zawodowym, akceptuje propozycję Abe, by żyć razem w jej mieszkaniu.

W odcinku, Far Away Places jej zachowanie wydaje się mieć odzwierciedlenie Dona w pierwszym odcinku: palenie tytoniu, picia dużych ilości alkoholu, Zachowania manipulacyjne i bezsensowne seksualnych. Jednak związek z Peggy Abe rozwija się, gdy poruszają się w ze sobą na balu Codfish .

W sezonie pięć epizod Other Woman , Peggy przyjmuje ofertę pracy w innej agencji i kończy swoją pracę w SCDP na doradztwo Freddy Rumsen. Opowiada tę nowinę Donem, który całuje ją w rękę, zanim ona znika w windzie.
Peggy związek z Don Draper

Podczas czwartego sezonu (1964-65), Peggy kompleks współpraca z Draper będzie się rozwijać, gdy opiera się na niej do obsługi ważnych rachunków. Peggy jest często otwarcie urażony rygorystycznych wymogów Dona i jego odmowa wyrażenia uznania dla jej pracy, ale jest również świadomy, że jest tylko jeden w firmie, który postrzega ją jako równą jej kolegów copywriterów, pomimo jej płci.

Ich związek jest zestalony po Don zmusza Peggy pracować całą noc na jej urodziny. Choć początkowo jest zła na Donem do konieczności anulowania planów na kolację ze swoim chłopakiem, aby pomieścić jego żądań pracy, spędzają noc Omawiając swoje życie i Don ujawnia jej szczegółów jego przeszłości. Peggy pomaga Donowi za pośrednictwem innego pijackiej libacji i sposób ułatwia konfrontacji między nim a Duck Phillips, który pokazuje się w urzędzie szuka Peggy w pijackim letargu własnego. Dwa zasypiam na kanapie biura Dona jak on leży z głową w Peggy kolanach. Później tego ranka, zrozpaczony Don płacze w Peggy obecności po tym dowiaduje Anny śmierci przez telefon. Kiedy Don mówi Peggy, że stracił tylko jeden na świecie, którzy naprawdę go znali, Peggy czule kładzie pocieszającą dłoń na jego ramieniu i odpowiada: “To nie jest prawda.” Później tego samego dnia, Don przekazuje swoją wdzięczność Peggy wstrzymując podczas rozmowy reklama związanych i obejmując ją za rękę, rzuca krótko jego emocjonalną niedostępność i potwierdzenia ich więź.

Peggy wydaje zaskoczony i rozczarowany, kiedy Don ogłasza swoje zaręczyny Megan Calvet , jego sekretarz. Peggy gratuluje Dona, której Don odpowiada, że ​​Megan podziwia i uważa ją Peggy wzór rodzaju. Peggy interpretuje gest jako backhanded komplement i w prywatnym czacie z Joan, ona zauważa z oburzeniem, że Don wydaje się bardziej podekscytowany ślubie sekretarkę niż o swoim sukcesie. Joan mówi Peggy, że Don jest nie mniej powierzchowne i płytkie, niż którykolwiek z innych swoich przełożonych męskich i że jego zaangażowanie w Megan powinna dziwić.

Peggy i relacji Dona staje się bardziej napięta, po Don poślubia jego sekretarz Megan, promując ją skopiować na SCDP pisarza. Peggy jest teraz przyjmując rolę swego mentora i próbuje pielęgnować pozorną talentu Megan. Peggy jest również więcej odpowiedzialności przez Don teraz, kiedy ożenił się ponownie i spędza więcej czasu w domu, niż w pracy. Peggy jest często udaremnione przez jej nowego nakładu oraz sprawy nie poprawi, gdy agencja zatrudnia inną męską pisarza Copy – Michael Ginsberg – który wydaje się, aby otrzymywać więcej punktów niż robi dla tej samej ilości pracy.

Po Peggy idzie do Don prosząc o uznanie w ratowaniu konto klienta w sezonie piątym odcinku “The Other Woman”, Don wyrzuca pieniądze na nią, przy założeniu, że jest ona z prośbą o inną podwyżkę. To jest Peggy punkt zerwania, i zdaje sobie sprawę, że nie może dłużej pozostać w Sterling Cooper Draper Pryce. Zgodnie z radą znajomego Freddy Rumsen, Peggy odbywa spotkania z innymi agencjami, ostatecznie decydują się iść do rywala Dona Ted Chaough w Cutler, Gleason i Chaough, gdzie będzie ona otrzymywać więcej pieniędzy i lepszy tytuł. Peggy przerwy wiadomości do Don. Po wylądowaniu Jaguara, Don w końcu zgadza się dać Peggy podwyżkę, wierząc to był jej pierwotny zamiar. On jest w szoku, gdy Peggy odrzuca puste wyboru pensję i uświadamia sobie, że ma zamiar stracić protegowanego. Dwa akcji namiętny moment, w którym Don chwyta ją za rękę i daje mu całusa. Peggy opuszcza biura, wchodząc do windy, która jest oświetlona światłem, jak ona zaczyna swoją podróż od SCDP i Don.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Peter “Pete” Campbell

On jest przedstawiana przez Vincent Kartheiser .
W serialu fabuła, Pete Campbell urodził się w Nowym Jorku do wyższej klasy WASP rodziny. W serialu odcinka pilotażowego, on właśnie skończył 26, co sprawia, że ​​jego rok urodzenia 1934. Jego matka, Dorothy Dyckman Campbell, jest członkiem elitarnej rodziny Dyckman ( grać / d aɪ k m ən / ), właściciele większości górnym Manhattanie przed 1929 roku. [1] Pete pradziadek był holenderski imigrant Silas Dyckman. Dziadek Pete traci większość jego majątku w krachu na giełdzie w 1929 , a jego ojciec Andrew Campbell ostatecznie marnuje pozostałą część rodzinnego majątku przed śmiercią, ale wychowanie Pete’a jest zgodne z wielu dzieci swojego statusu społecznego. Jako młodzieniec uczęszcza The Buckley Szkoły i Deerfield Academy i spędza lato w majątku rodziców na Fishers Island , jak również na ekskluzywne kluby wiejskie w Hamptons i Newport . [2] Pete jest w Delta Kappa Epsilon braterstwa podczas swojej uczelni roku w Dartmouth College . [1]

W show Pete ma stale napięte stosunki z rodzicami, którzy są emocjonalnie odległy i kto nie aprobuje ich syna decyzji, aby przejść do reklamy. W drugim sezonie, po tym jak jego ojciec ginie w katastrofie lotniczej nad Jamaica Bay , Pete jest w stanie płakać. Po śmierci ojca, Pete’a starszy brat Bud analizuje ich ojciec finansów w stosunku do ich dziedzictwa z rodziny zaufania . Bud odkrywa, że ​​ojciec ich wyczerpaniu pieniędzy umieszczonego w zaufaniu przez lata wystawnego stylu życia. Kiedy Bud mówi Pete wiadomości, obie wydają unsurprised przez ojca działań.

Później w drugim sezonie Pete ujawnia, że ​​nienawidzi swojej matki. Bud też za złe rodzicom, ale jest traktowane i traktowane przez rodziców jako uprzywilejowanego syna. Wyświetlanie wzajemną niechęć matki, Bud i Pete Reminisce ponad Alfred Hitchcock filmu ‘s Rope , luźno oparty na historii Leopolda i Loeb . Kiedy matka Pete’a sugeruje, że jakakolwiek możliwość Pete i jego żona adopcję dziecka, byłoby niedopuszczalne i prowadzi do jego jest wydziedziczony, Pete odwet, informując ją, że ich oszczędności życia zostały roztrwonione przez ojca. Pierwotnie miała być tajemnica, że ​​Pete i Bud oznaczało utrzymanie jej.

W pierwszym sezonie, Pete często wyraża pragnienie, aby być traktowany poważnie w biznesie i wyświetla rzeczywisty talent do niego, ale nie chce ich umieścić w pracy i wydaje się zbyt chętny, by żyć na jego nazwisko. Może też pojawić się złośliwe i zimne dla ludzi czuje się źle traktowany go w jakiś sposób. Pete często jest mało emocjonalną dojrzałość i jest skłonny do impulsywności.
W Sterling Cooper

Pete jest account executive w Sterling Cooper do grudnia 1963, kiedy wyjeżdża do przyłączenia Don Draper jest nową firmę. Jego pozycja w Sterling Cooper, zakłada nie tylko organizowanie spotkań z klientami, ale także zdobywając i jadalnia je (a czasami, organizując spotkania dla nich z prostytutkami ). Na początku pokazu, wydaje się być niezadowolony z jego stanowiska, a raczej pracować na twórczej końca. W tym celu próbuje podważyć Draper kilkakrotnie usiłowali własną kopię do klientów. Jednym z tych zdarzeń prawie dostaje go zwolniony, ale po staje się jasne, że był zatrudniony wyłącznie w oparciu o jego dziedzictwa rodzinnego, on pozostać na swoim stanowisku.

Jego związek z Draper jest zdezorientowany jeden, jak zdaje się patrzeć na swojego szefa, zarówno jako mentor i przeszkodą. Don jest często pierwszą osobą, z którą przychodzi do biura o poradę, ale nie zawaha się zdradzić lub podważać Don, aby osiągnąć swoje cele. Podczas pierwszego sezonu, Pete jest w biurze po Draper Draper pozostawił na dzień, kiedy pakiet został dostarczony. Pete ma pakietu, który jest od Draper brata, Adama, i ujawnia, że ​​Don Draper jest w rzeczywistości, a nie jego prawdziwe nazwisko. Pete wykorzystuje te informacje do szantażu Draper do oddania mu stanowisko szefa kont, ale to się nie uda, gdy Draper nazywa swój blef, a kiedy informowany Draper realnej tożsamości, Bertram Cooper chłodno odpowiada, że nie obchodzi mnie to. W następnym sezonie, Pete wydaje wzrosła znacznie bardziej lojalni wobec Don, dając mu wcześniej ostrzeżenie o próbie Duck Phillipsa przejąć firmę. W sezonie 4, Don siły Pete spadać North American Aviation, głównym koncie po zaczynają badać tło członków Sterling Cooper, w obawie, że znajdzie się o jego prawdziwej tożsamości. W dalszej części sezonu, gdy nowa agencja ma problemy finansowe, Don stawia Pete’a 50.000 dolarów, które, jako partner, jest zobowiązany przyczyniać się do utrzymania agencji powierzchni.

Na początku trzeciego sezonu, Pete jest promowany do szefa rachunków przez nowe kierownictwo brytyjskiej. Jest szczęśliwa, dopóki nie odkrywa, że ​​jest w rzeczywistości “co-head” wydziału, podzielając stanowisko z Kenem Cosgrove. Pete staje się wściekły i atakuje w Cosgrove, pomimo faktu, że jest oczywiste, że nowe kierownictwo zamierza zagrać dwa od siebie.

W tym czasie, głównie ze względów pragmatycznych, Pete zaczyna rozwijać zaawansowane poglądy na temat spraw rasowych. W pewnym momencie jest surowo skarcony przez Roger Sterling i Bertem Cooperem za sugerowanie, że Afroamerykanie być badane jako demograficznych. Z drugiej strony, Don Draper cytuje zainteresowanie Pete’a w marketingu mniejszości, kiedy przedstawia młodego mężczyznę z nowych możliwości.

Pete później dołącza nowa agencja utworzona przez Draper, Sterling Cooper i Lane Pryce, ze zrozumieniem, że nie jest w stanie się partnerem, przynosząc swoim klientom z nim do swojej nowej firmy.
Małżeństwo i związki

Pete poślubia Trudy Vogel (grana przez aktorkę Alison Brie ), młoda kobieta z nowobogackich rodzin, w marcu 1960 roku. Zakłada się, że Pete nie zna ją bardzo dobrze, zanim poślubi ją, po ich podróży poślubnej, opowiada jego współpracowników, że jest ona o wiele zabawniejszy niż wyobrażał sobie, żeby być. [3] dwa kupić mieszkanie na Park Avenue w Nowym Jorku miasta Upper East Side . Pete rodzice odmawiają pomóc wynagrodzenia para na mieszkania, ale Trudy rodzice w końcu rozbić się, ku dyskomfortu Pete’a. Trudy rodzice zaczynają naciskać parę zacząć próbuje mieć dziecko, coś Pete jest niechętnie.

Po 18 miesiącach próbuje wyobrazić, dwa uczestniczyć w klinice płodności, gdzie okaże się, że Trudy ma problemy z płodnością. Trudy i jej rodzice ciśnienie Pete zajrzeć do przyjęcia. Pete jest najpierw pogodzić się z ideą, ale zgadza się na myśl o tym, i wspomina o tym do brata. Bud mówi, swoją matkę, która sprzeciwia się całkowicie, twierdząc, że ludzie statusu społecznego Pete’a nie powinno być wybranie z “odrzutów”. [4] Kiedy Pete dowiaduje się, że Trudy umieścił swoje nazwisko na liście, aby spotkać się z widocznym agencji lokalnej adopcyjnego, krzyczy na nią, rzuca obiad gotowała się ich balkonem, i oświadcza, że są one absolutnie nie zamierza przyjąć. [5] To prowadzi do rozłamu w małżeństwie. Trudy postanawia zatrzymać się w domu jej rodziców w czasie kryzysu kubańskiego , a Pete odmawia pójścia z nią, twierdząc, że jeśli on umrze, chce umrzeć w Manhattanie .

Co Pete i jego matka nie wiedziała, że Pete już spłodził dziecko z jego współpracownika Peggy Olson (grana przez aktorkę Elisabeth Moss ). Pete początkowo spotkał Peggy na jej pierwszy dzień, jak Don Draper ‘s nowego sekretarza, w marcu 1960 roku. Niższa klasa średnia katolicki z Brooklynu , Peggy opowiada Pete’a, że właśnie ukończył Sekretarskie Szkole panny Deaver jest. Pete sprawia niegrzecznych komentarzy na temat jej wyglądu, błyskotliwy, dla których Draper beszta go. Później tej nocy, jednak po jego wieczorze kawalerskim, Pete pojawia się w Peggy pijany mieszkania. Pomimo jego obraźliwe uwagi wcześniej, że dzień, dwa sen razem. Miesięcy później, Peggy i Pete znowu mają seksualnego na kanapie biura Pete’a, wcześnie rano, zanim inni pracownicy przyjechać. Choć Peggy zaczyna przyjechać wcześnie do pracy regularnie, dwa mają żadnych dalszych powiązaniami seksualnych. Podczas jednego sezonu finału, okazuje się, że Peggy – który na umieścić na wadze w ciągu sezonu – jest w pracy z dzieckiem Pete’a. Ona rodzi się chłopiec.

Wczesnym Season 2 (odcinek 6 “Maidenform”) Peter spotyka Susie (grana przez aktorkę Sarah Wright ) po castingu do Playtex i rozmawiają w windzie. Ku zaskoczeniu Pete’a, mieszka z matką, ale to nie powstrzymało ich od spania razem. Peter potem idzie do domu i wydaje się czuć bardzo utalentowany. Podczas drugiego sezonu finale, kiedy wszyscy w biurze pozostawił na dzień, Pete prosi Peggy przyjść usiąść z nim. Pete mówi Peggy, że on myśli, że jest “doskonały”, a potem wyznaje, że jest w niej zakochany i chce, że wziął za żonę. Deklaracja ta prosi Peggy wreszcie przyznać, że miała jego dziecko i dał ją przed dwoma laty. Po to ujawnia Peggy, Pete siedzi w szoku. Pete ostatnio widziany siedzi sam w ciemnym gabinecie, trzymając karabin na kolanach. Jest to ten sam karabin kupił na kredyt w sklepie, w jeden sezon, gdy wrócił ceramiczny chip-and-dip on i Trudy otrzymał jako prezent ślubny.

Na początku trzeciego sezonu, który odbędzie się o sześć miesięcy później, Pete i Trudy wydają się znacznie bliżej: natychmiast wzywa ją, kiedy odkrywa, że ​​ma być promowane, a nie ma wzmianki o przyjęciu. Wydają się bardzo szczęśliwa para robi w Charleston tańca w Roger Sterling garden party ‘s, i żona Harry Crane jest zazdrosna. Kiedy Trudy wychodzi z tydzień miasta później, choć, Pete czuje się bardzo samotny i presji swego sąsiada młody Niemiec au pair do spania z nim, do którego ostatecznie zgodę, pomimo początkowej niechęci, niektórzy widzowie rozumieć to jako gwałt, ale aktor Vincent Kartheiser zaprzecza że to, co na scenie portretuje. [6] Człowiek pracuje dla podchodzi do konfrontacji Pete’a w ich mieszkaniu. Kiedy Pete Trudy całuje po powrocie do domu, Pete jest wyraźnie zrozpaczony, a później mówi, Trudy, “Ja nie chcę, żebyś sobie poszedł już beze mnie.”

Pod koniec trzeciego sezonu, to jest oczywiste, że jakaś forma ogrodzenia-poprawki miały miejsce między Pete i jego ojca-in-law (objawia się w sezonie czwartym, aby być Trudy robi), jak on jest w stanie doprowadzić Clearasil konto Nowo utworzona firma z Sterling Cooper, Drapera i Pryce. To jest konto Pete wcześniej stracone dla Sterling Cooper z powodu jego odmowy rozważyć przyjęcie, co przykre żonę i rozgniewał swojego ojca-in-law. W sezonie czwartym, Clearasil jest odrzucana przez agencję z powodu konfliktu z innego konta, ale Pete jest w stanie manipulować jego ojca-in-law, by dał mu kilka większych kont z tej spółki.

W sezonie czwartym odcinku “Odrzucony” Pete dowiaduje się, że jest w ciąży, Trudy, ku jego radości. Trudy rodzi w jedenastym odcinku sezonu na dziewczynkę, która jest później objawił się nazywać Tammy.

W pierwszych latach małżeństwa, Pete miał problemy pogodzenia własnych ambicji z żoną osobowości bardziej zdecydowanego. Trudy zwykle wydawało się jej sposób, w ich małżeństwie i pokazała znacznie więcej talentu do zrozumienia dynamiki siły Urzędu niż Pete zrobił. Pete zajmuje się co najmniej trzy romanse pozamałżeńskie w pierwszych latach ich małżeństwa. Jednakże, po złowieniu przez sąsiada, Pete wyznaje niewierność Trudy. Po krótkim okresie napięcia małżeństwo wydawało poprawić, coś, wyrównany z odpowiednią poprawę stanu pracy Pete’a.

Do początku sezonu 5, Pete i Trudy przenieśli ich córeczki do nowego domu w Cos Cob , wsi w zamożnym mieście podmiejskim Greenwich, CT, który siedzi na New Line Haven . Że nigdy nie nauczył się jazdy, Pete dojeżdża koleją do miasta. Do lipca 1966 roku zapisał się na kurs edukacji kierowców w celu uzyskania licencji.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Elizabeth “Betty” Francis

grana przez January Jones . Litera wygląd jest często porównywany do Grace Kelly . [2]

Blonde i piękne, ale zimne, egoistyczne i niedojrzałe emocjonalnie, Betty Draper jest wprowadzony jako gospodyni ołowiu znaków Don Draper , wykonawczej reklama philandering potajemnie mieszka pod fałszywym nazwiskiem. Subplots w pierwszych trzech sezonach Mad Men obejmować Betty zmagania z nieszczęścia, wychowywaniu ich dzieci (choć ma niewiele matek uczucie), a jej męża niewierności. W trzecim sezonie, Betty znalazła się przyciągać Henry Francis , starszy człowiek, który jest public relations dla gubernatora Nowego Jorku Nelsona Rockefellera . Po odkryciu Don kłamał jej o swojej tożsamości i przeszłości, Betty oddala go i poślubia Henry’ego. W czwartym sezonie, Betty jest mniej centralny charakter i ma teraz sporny związek z Donem, komunikując się z nim tylko w odniesieniu do dzieci i dom Don wciąż jest właścicielem, ale ona i Henry żyjemy Henry i Betty przenieść się z byłym rezydencja Draper w czwartym finale sezonu.

Casting i charakter rozwoju

Charakter Betty Draper nie był pierwotnie częścią odcinka pilotażowego choć stawiła się na pilota. Skrypt ustalono, że główny bohater Don Draper był żonaty, ale jedynie o wzmiankę w dialogu, a nie było intencji, aby pokazać swoje życie w domu. January Jones została zamiast początkowo uważano, wraz z Elisabeth Moss , dla ambitnego charakteru pracy Peggy Olson , Moss została ostatecznie oddane jako Peggy. Pokaż twórca Matthew Weiner napisał wówczas dwie sceny wyposażone Betty Draper i Jones pomyślnie casting do strony dwa dni później. Chociaż nie było pełne skrypt lub jakichkolwiek działki napisane dla Betty Draper w momencie, Jones był obiecany przez Weinera, że postać będzie się rozwijać. [3]

Weiner ma przypisane Mad Men ‘s styl wizualny na wpływ reżysera Alfreda Hitchcocka , który opisywany jest podpis ” lodowy blond “postać kobieca w wielu jego filmach. [4]
Fikcyjna biografia charakter
fabuła

Betty urodził Elizabeth Hofstadt w 1932 roku. [1] Według syna akcie urodzenia, że urodziła się w Cape May, New Jersey , gdzie jej rodzina summered. Dorastała w Lower Merion w Pensylwanii , na przedmieściach Filadelfii znajduje się na ” Main Line “. Była mowa o niemieckiej babci i jej ludzie byli Nordic . Ukończyła Bryn Mawr College z antropologii stopnia, a krótko modelowane w Włoszech (gdzie uczyła się biegle włoski) przed przejściem do Manhattanu. To było w tym czasie poznała Don Draper – pisał teksty reklam dla firmy futra, i była jednym z ich modeli. Zaczął jej zaloty, kupując jej na futro nosiła w pędzie. Betty i Don byli małżeństwem maja 1953. Matka Betty zmarł wcześnie w 1960 roku, trzy miesiące przed wydarzeniami z odcinka “Room Ladies”. Jej ojciec, Gene ( Ryan Cutrona ), miał dziewczynę o imieniu Gloria , którą Betty nie lubi i którą jej ojciec ożenił kiedyś w ciągu 18 miesięcy między sezonów 1 i 2; Gloria lewy Gene gdy zaczął oznaki psychicznego pogorszenia Sezon 3. Przeniósł się z sukienników w sezonie 3, a później zmarł w tym sezonie, ustanowiony w 1963 roku. Ma brata, William , który ożenił się z Judy i którego córki Don i Betty uważają za “chuligan”. Jej zaufanych obejmowały jej sąsiadka Francine Hanson i Glen biskupa , młody syn rozwodnik Helen Bishop . Betty ma napięte stosunki z jej dzieci, zwłaszcza z córką.
Sezon jeden

Jako seria zaczyna, Betty i Don mieszka w dużym domu na przedmieściach Ossining, New York , z ich dziećmi Sally (w tej roli Kiernan Shipka ) i Bobby. W drugim odcinku, należy ustawić się na wiosnę 1960 roku, Betty zaczyna do psychiatry z powodu powtarzających się zaklęć drętwienie w rękach. To właśnie podczas tych spotkań, że po odkryciu, że psychiatra dawał raporty jej sesji do Don, że zarówno wjazd, albo na “badania wody”, wyrzuciłem do podejrzenia, że ​​wiedziała o niewierności męża. Do początku drugiego sezonu, powołany w lutym 1962 r., są konsultacje, odstawić.
Sezon dwa

Podczas drugiego odcinka sezonu “A Night to Remember”, Betty i Don wydaje się, że osiągnęły porozumienie, ale po kolacji, gdy Betty jest zakłopotany należy uznać “demograficzne” przez Don i jego współpracowników, ona stawia męża na Pierwszy raz o jego cudzołóstwo, konkretnie Bobbie Barrett . Don, jednak zaprzecza romans. Następnego dnia, z kieliszkiem wina w ręku, szukane przez Betty rzeczy Dona dla żadnego dowodu jego niedyskrecji, ale nie znajdzie go. Betty budzi Don – kto śpi na kanapie – to noc i wyjaśnia, że ​​nie chce, co by “być jak ten”. On powtarza, że ​​on nic nie zrobił, a kiedy pyta, czy jej nienawidzi, on twierdzi, że ją kocha i nie chce, aby “stracić to”. Przygotowując obiad następnego dnia, Utz handlowy wyposażony Jimmy Barrett emitowany w telewizji. Po obejrzeniu tego, nazywa Don w pracy i mówi mu, że nie chcę, żeby wrócił do domu.

Betty nie zwracają się do Don, kiedy dowiaduje się, że jej ojciec Gene doznał udaru. Ona i Don zostawić dzieci z sąsiadem i jechać ją odwiedzić ojca, Betty jest wyraźnie zniecierpliwiony zarówno ojca żona Gloria i jej brat William. Ona i Don są ostrożni przedstawić front. Pod koniec stresującym dniu, Betty sprawia Don spać na podłodze w pokoju, ale później dołącza do niego na podłodze, gdzie się kochać. Następnego dnia rano, Betty błędy ojca Betty jej matka Ruth, sugerując, że “iść w górę”. Betty jest poważnie wstrząśnięty i przerażony, ale stara się udawać, że wszystko jest w porządku. Kiedy ona i Don powrót do Nowego Jorku, Betty pyta Don wyjechać ponownie.

W sezonie 2 finału, Betty odkrywa, że ​​jest w ciąży. Choć porusza temat aborcji ze swoim lekarzem, a także ma seks z losową człowieka w barze, na końcu odcinka pyta Don wrócić do domu i mówi mu, że jest w ciąży.
Sezon trzy

Sezon 3 zaczyna się Betty w jej trzecim trymestrze, pozornie pogodzić z Donem. W odcinku 5, ona rodzi Eugene Scott Draper, którego ona nazw po ojcu zmarłego niedawno. Po urodzeniu, Betty dochodzi do szybkiej realizacji, że jej marzenie, żeby było idealne nigdy nie nastąpi. Podczas odcinka 303, Betty i Don uczestniczyć garden party poprowadzi Roger Sterling i jego nowej żony, Jane Sterling Siegel , gdzie spotyka Henry Francis , który później okazuje się być doradcą ówczesnego gubernatora Nowego Jorku Nelson A. Rockefeller . On jest zakochany w niej, i choć wydaje się niechętnie wrócić swoje uczucia w pierwszym, jak postępuje sezonu, ich romans nasila. Betty ostatecznie kończy ją, czując się winny.

W odcinku 11, Don jest opanowany przez Betty, któremu udało się odkryć dowody dotychczasowego życia Dona poprzez zdjęcia i dokumenty z zablokowanej szuflady w biurku. Mówi jej o swoim życiu jako Dick Whitman, jak doszedł do wymiany nieśmiertelniki z porucznikiem Don Draper, i jego przyrodni brat Adama samobójstwa ‘s. Choć najwyraźniej nieco sympatyczny jego poczucie winy o nią, Betty jest bardzo sprzeczne o tym, że Don ukrył ten aspekt jego życia od niej na czas trwania ich związku i małżeństwa.

Po śmierci prezydenta Kennedy’ego i Margaret Sterling wesele ‘s, Betty spotyka się z Henry Franciszka, który wyznaje jej, że chce, aby w końcu z nią ożenić. Namiętnie całować, a po spotkaniu, Betty wraca do domu, aby powiedzieć Don już nie kocha go, pozostawiając go oszołomiony. To kończy się ją widząc adwokata rozwodowego w sezonie 3 finał. Podczas tego samego odcinka, Roger, którego córka przyjaźni się z córką Franciszka, niechcący wyjawia mu, że Betty i Francis są zaangażowane. Oburzony Don konfrontuje Betty. Po nazywając ją dziwką, zapewnia ją, że “nie dostaniesz ani grosza” w rozwodzie następny i że zamierza dążyć wyłączną opiekę nad dziećmi.

Następnego dnia rano, Don i Betty wziąć dzieci na uzgodnieniu i zarówno dzieci źle reagują. Po przeprowadzce do nowego biura Sterling-Cooper-Draper-Pryce jest, Don wywołuje Betty i mówi jej, że nie będzie z nią walczyć, i życzy jej najlepiej. Sezon kończy się Betty biorąc samolot do Reno z Gene i Henry.
Sezon cztery

Obecność Betty w sezonie czwartym jest zmniejszona w porównaniu do poprzednich sezonów. Sezon 4 rozpoczyna Betty nadal mieszka w dawnej rezydencji Draper po jej małżeństwo Henryka Franciszka. Rezydencja znajduje się punkt gorzkim niezgody dla Don i Betty, bo wciąż płaci za kredyt hipoteczny, choć Betty jest wymagane do poruszania się i nie ma. Przez cały sezon 4, Betty stwierdzi jej małżeństwo Franciszka nadwerężonego przez napięć z Donem i pogarsza stosunki z Sally. Kiedy odkrywa, że Sally stała znajomość z jej starego powiernik, Glen Bishop , ona zmusza do zakończenia przyjaźni. W finale sezonu “Tomorrowland”, Betty i Francis są opakowania, by w końcu wyjść z domu Ossining nowego domu w pobliskim Rye, Nowy Jork . Gdy niania dla dzieci, Carla , pozwala Glen do domu, by pożegnać się z Sally, maniaków Betty i strzela do Carla, odmawiając jej odwołanie. To oczywiście Angers Henry, którego Betty czuje się coraz bardziej niezadowolony z. Pod koniec odcinka czeka na Don na teraz-pustym domu Ossining, mówiąc mu, że nie jest zadowolony z jej nowego życia. Zmysły Don jej pragną, aby spróbować naprawić rzeczy między nimi, lecz informuje ją o jego zaręczynach z Megan Calvet ; Betty gratuluje mu, ale jest wyraźnie zniechęcony. Opuszczenia domu przez przeciwległe drzwi.
Sezon pięć

Obecność Betty w sezonie pięć jest dodatkowo zmniejszone z powodu January Jones urlopu macierzyńskiego “. Sezon 5 otwiera Betty pochowany w wiktoriańskiej posiadłości z rodziny Franciszka i powoli staje się smutny, nadwaga gospodyni. W odcinku ” Tea Leaves “, Betty Draper ma przestraszyć z rakiem, kiedy guz okaże się łagodny, Betty jest ledwie zwolniony i wraca do koncentrując się na jej kondycji fizycznej (obskurne ona mówi, że czuje się zamienia się w wersji matki-in-law Pauline, która jest otyła). Ona obecnie uczęszcza Weight Watchers spotkań próbować odzyskać starą formę, ale ona otrzymuje mieszane rezultaty, zauważając, że trudniej jest podjąć wagę. Betty jest często postrzegana jedzenia bardzo mało w celu wykazania, większy postęp, ale wydaje się słabnąć, kiedy konsumuje bitą śmietanę prosto z puszki, a niekiedy wkrada słodyczy. Betty ustępujący bardziej kiedy idzie do mieszkania Dona podnieść swoje dzieci i staje się zgorzkniały ciągu uroczych domków i piękna Megan składny. Ona próbuje wzniecić urazy przez wymienienie Draper Anna Sally, ale po Megan i (szczególnie) Don powiedzieć Sally więcej o Anna, Betty zostaje pokonany jako Sally wyraża pogardę dla widocznej matce, dalsze napinanie ich związek. Jednak, kiedy Sally zaczyna miesiączkować po raz pierwszy podczas wizyty ojca w Nowym Jorku, od razu wraca do Rye i szuka jej matkę o pomoc. Tu Betty wreszcie okazuje się troskliwą matką do Sally. Pokazuje to, co jest w tym momencie ciepło nietypowe, Betty uznaje, że Sally potrzebuje ją i zapewnia komfort i wskazówki dla jej córki.
Recepcja
Ikona []     Ta sekcja wymaga rozbudowy . (lipiec 2012)

TV Guide nazwała jedną z najbardziej modnych bohaterów telewizyjnych. [5] The Huffington Post Betty Draper nazwie jako jeden z najgorszych znaków telewizyjnych w 2012, mówiąc “jej niezmienny narcyzm i jej egoistyczne rozdrażnienie prostu urodziła nas do łez”. [6]
Nagrody i nominacje

January Jones zdobył nominacje do wielu prestiżowych nagród za rolę Betty Draper. Była nominowana wspólnie na czterech oddzielnych okazjach kolejnych do Screen Actors Guild Award dla najlepszej zespół aktorski w serialu dramatycznym , w latach 2007, 2008, 2009 i 2010, zdobywając nagrodę dwukrotnie, w 2008 i 2010 roku. W 2008 roku Jones została nominowana do Złotego Globu dla najlepszej aktorki – dramat serial , ale przegrał z Anną Paquin z HBO True Blood . W 2010 roku, Jones otrzymał nominację do Satellite Award dla najlepszej aktorki – dramat serial . W tym samym roku, Jones był nominowany do nagrody Emmy Primetime dla Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym , składanie odcinka ‘The Gypsy i Hobo’ dla ostatecznej oceny. W nagrodę pojechał do Kyra Sedgwick za rolę Brenda Leigh Johnson w TNT S ‘ Closer .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Joan P. Harris

Ona jest przedstawiana przez Christina Hendricks.
Joan urodził się 24 lutego 1931 roku. [1]

Od sezonu jeden do trzeciego sezonu, Joan jest kierownik biura w agencji reklamowej Sterling Cooper. Jej główne zadania to zarządzanie sekretarskie i basen Steno i uczęszczać na potrzeby kierownictwa. Ona również jest widoczne podczas spotkań z szefami służb, notatek i przypomina męskiego personelu swoich obowiązków na rzecz swoich klientów (np. utrzymywanie kontaktu z klientami i śledzenie wydatków).

Joan miała romans z szefem Roger Sterling, Jr ( John Slattery ), ale to kończy się po Sterling doznaje ataku serca . Po Marilyn Monroe śmierci ‘s, Roger wchodzi do swojego biura, aby znaleźć Joan leżąc na kanapie i przecierając oczy. Zdając sobie sprawę, że Joan jest zdenerwowany na podobieństwa widzi między jej życia i Marilyn Monroe, Roger pociesza Joan, mówiąc jej, że nie skończy się sama i w rozpaczy jak Monroe.

Joan miała również intymną relację z Sterling Cooper copywriter Paul Kinsey przed seria zaczęła. Jej współlokatorka, Carol, którą Joan wie z college’u, wyraził zainteresowanie romantyczna Joan, też, choć Joan zignorował jej romantyczne gesty.

W drugim sezonie, Joan zaręcza się Greg Harris (grany przez aktora Samuela Page ), lekarz w Szpitalu Świętego Łukasza. Ponieważ sezon trwa, Joan jest wyraźnie rozdarty między chcąc być zamożni, mężatka (domyślnie jest szczyt ambicji Joanny) i obawiając się, że ona będzie się nudzić, samotna gospodyni domowa. Jej uczucia są pogarsza, gdy jest krótko podane dodatkowe obowiązki w Sterling Cooper telewizyjnych czytania skryptów do określenia pozycji reklamy, aż Harry Crane wynajmuje młodą, nieco Clueless człowieka aby przejąć zadanie rozmieszczania reklam, jej zaskoczenie.

W “The Mountain King”, Greg wybiera Joan się w Sterling Cooper na randkę kolację. Greg spotyka Rogera Sterlinga po raz pierwszy i od razu staje się podejrzliwy, że Roger wydaje się wiedzieć, sympatie i antypatie Joan. Joan nie powiedział Greg, że miała romans z Rogerem, zamiast po prostu powiedzieć, że pracowała tam przez dziewięć lat (zakładając, że ona była w agencji od 1953). Potem następuje Joan, jak ona idzie do biura Don Draper do śluzy, zmusza ją do podłogi, i gwałci ją.

W międzyczasie pomiędzy porami roku dwa i trzy, Joan i Greg nie ożenił; punktem trzecim sezonie w trzecim odcinku “My Old Kentucky Home”, jest wściekły Joan jest chłodno-znakomity przekład w języku francuskim amerykańskim akcentem, [2], z ” C’est Magnifique “, towarzyszący sobie na akordeonie dla swoich gości na obiad, pod naciskiem Grega.

Joan pozostawia Sterling Cooper się gospodyni w trzecim sezonie, ale później jest postrzegane przez Pete Campbell pracuje w Bonwit Teller powodu awarii Grega do otrzymania promocji w szpitalu, w którym pracuje. Joan mówi do Pete’a, że ​​Greg rozważa dzieje w psychiatrii.

Kiedy Greg nie gruntów pracy jako psychiatra, mimo Joan pomógł po swoją praktykę mąż za wywiad, para ma podgrzewany argument, z Joan rozbijając wazon nad głową Grega. Joan później wykonuje telefon do biura Rogera Sterlinga po godzinach, prosząc go, by pomógł jej znaleźć inną pracę Office Manager. Greg ostatecznie postanawia uzyskać prowizję oficerski w armii (gdzie będzie służył jako wojskowy chirurg), informując Joan że może teraz zapewnić dla niej, a ona już nie musi pracować. Pomimo tego, w finale sezonu, kiedy Don, Roger, Bert, i Lane potrzebujesz pomocy tajnej wprowadzeniem nowego Sterling Cooper Draper Pryce, Roger nazywa Joan, aby pomóc im znaleźć materiały i zapisów księgowych, z klientami. Kiedy nowa firma ustanawia sklep w The Pierre hotelu, Joan zajmuje stanowisko kierownika biura.

W czwartym sezonie, Joan i Greg są pokazane próbuje wyobrazić, jednak ich małżeństwo jest napięte przez Grega konieczności uczestniczenia szkolenia podstawowego i następnie zostały wysłane do Wietnamu. W przypadku jego nieobecności, Joan i Roger krótko ożywiać ich romans, po czym jedną noc pobity podczas spaceru do domu z przyjaznym kolację. Ich noc namiętności pozostawia ciążę Joan, a ona i Roger ukradkiem omówić sprawę na pośpiechu lunch. Początkowo, że stanowi ona “zająć”, a później zostanie pokazane siedzi w poczekalni kliniki aborcyjnej i jazda na autobus do domu później tego samego wieczoru. Kilka miesięcy później, jednak w finale sezonu, że jest postrzegany rozmowie z Gregiem przez telefon o jej ciąży, po poinformowaniu go, że dziecko jest jego, a obiecując wysłać mu nowy obraz siebie. W tym samym odcinku, że otrzyma tytuł tylko awans do Dyrektora Operacyjnego Agencji, w uznaniu jej rolę w utrzymaniu płynności finansowej wśród SCDP swoich ostatnich kłopotów finansowych.

W piątym sezonie premiera, Greg jest nadal w Wietnamie, i Joan urodziła chłopca o imieniu Kevin i kończy jej urlopu macierzyńskiego z SCDP, planując powrót do pracy. Jej matka, Gail, z którą ma nieco napięte stosunki, ale którego pomoc ona jednak potrzebuje, przebywa z nią, aby pomóc dziecku.

W ” Tajemnicy Data “, Greg wraca do domu z Wietnamu, ale informuje Joannę, że jest on kazał wrócić. Kiedy staje się jasne, że Greg nie wraca, bo nie ma wyboru, ale raczej dlatego, że dobrowolnie reenlisted, Joan staje się wściekły i rzuca go z domu, mówiąc, że jest zadowolony, że armia sprawia, że ​​czuje się jak mężczyzna, bo jest zmęczony próbuje to zrobić. Protestuje, że jest “dobrym człowiekiem”, ale Joan mówi mu, że nigdy nie był dobrym człowiekiem, nawet przed ślubem “, a wiesz, co mam na myśli” (aluzja do, gdy zgwałcił ją Don Draper’S biuro piętro). On wystawia ultimatum przed wyjazdem, mówiąc ich związek się skończy. Joan zgadza i Greg szybko wychodzi z domu.

W ” Świątecznej Waltz “, ona jest zła, gdy serwer proces pojawia się w biurze SCDP służyć ją dokumentach rozwodowych, a ona nagle opuszcza biuro z Donem, najpierw przetestuj Jaguara, a potem spędzić resztę popołudnia picie w sercu bar, w czasie której wyznaje Donowi, że jest pewien, jak rozpocząć się teraz z dzieckiem.

W ” The Other Woman “, Joan jest zaskoczony, kiedy partnerzy (minus Don, którzy dissents) przedstawić jej ofertę, która spała z dużym klientem profilu, w celu zapewnienia im konto. Ona w końcu zgadza się, myśląc, że wszyscy partnerzy zgodzili się na ofertę (późniejsze uczenie jej rozczarowaniu, że Don był stanowczo przeciwny). Na sugestię Lane, ona domaga się 5% SCDP zamiast 50.000 dolarów ryczałtu była początkowo oferowana, których partnerzy są zmuszeni zgodzić. Ogólną rolę Joanny w dnia na dzień operacji nie zmienia się wiele poza tym, że teraz głosy spotkań partnerów (wyrażając podrażnienia na sekretarza, który zastępuje jej notatek).

W ” Opłat i Prowizji “, Joan jest tym, który początkowo odkrywa ciało Lane, próbując dostać się do jego biura jeden rano, a ona później wyraża zamieszanie Donowi nad jego samobójstwa, nie wiedząc, że się sprzeniewierzył fundusze Lane pomocą podpisu Dona.

W piątym finale sezonu, Joan wydaje się przejęty obowiązków Lane księgowych i przewodniczy na nabycie nowej powierzchni biurowej dla firmy.
Osobowość

Urzeczywistniającym roli femme fatale , [3] Holloway jest “odważny” i “zadziorny” charakter. [4] [5] Tworzenie postaci, Mad Men ‘s twórca Matthew Weiner starał się postać nie pojawia się jako stereotypu telewizji ale nieprzewidywalna i skomplikowana kobieta. [6] Boston Globe powiedział, że Holloway zajmuje “w rodzaju pośrednie między serialu głównych bohaterek, którzy reprezentują ścieżki przeciwstawnych dla kobiet swoich czasów”, jak Draper Betty ( January Jones ) wydał się na karierę modelki, aby stać się domem, a Peggy Olson ( Elisabeth Moss ) próbuje się copywriter w “świecie, w którym ludzie rutynowo nazywają” dziewczyny “kobiety, a czasami dosłownie ścigać ich za pośrednictwem biura”. [7] Holloway uważa królowa pszczół Urzędu basenie biurowy. [8] [9] Jak przedstawiono w trzecim finale sezonu, jej rola w Sterling Cooper (a później Sterling Cooper Draper Pryce) jest jasne. Urząd jest zasadniczo w stanie funkcjonować bez niej, jak nikt inny nie wie, jak biuro jest zorganizowane.

W wywiadzie dla USA Today , portrayer Christina Hendricks wyjaśnił, że ludzie myślą, jej postać jest “hot”, ponieważ “Ona ma ogień do niej. Ona wskoczy z powrotem. A ludzie ją kocham, bo jest w kontakcie z jej seksualności i kobiecości. Mężczyźni w biuro może grać z jej trochę mało. Mogą dokuczać jej, a ona nie będzie w łazience płacz później “. [10] W sezonie dwa odcinek “Maidenform”, każdy sekretarz jest klasyfikowany albo jako Marilyn Monroe lub Jackie Kennedy w kampanii dla Playtex , kiedy zapytał, jakie kobieta Holloway jest, odpowiedzi Kinsey: “Cóż, Marilyn naprawdę Joan, nie na odwrót”. [11]
Tworzenie i rozwój

Weiner wpłynęła książkach Helen Gurley Brown , pisząc rolę Joan. [12] On pierwotnie przewidywał Holloway jako “mniejsze”, “mousier” i bardziej “uszczypliwy” charakter, ale zmienił zdanie, gdy był Hendricks cast. [13] Początkowo Holloway został ustawiony jako gość rola tylko. [13] Jednak rola została przedłużona do statusu regularnego powodu Hendricks ‘”ekranowego magnetyzmu”. [13]

Hendricks przeczytaj najpierw do części Midge Daniels , nawracający charakter w pierwszym sezonie i został poproszony o powrót i przesłuchanie do roli Holloway. [12] Ona otrzymał jedynie niewielką część skryptu i kiedy czytać scenę z pilota, w którym Peggy Olson odwiedza ginekologa, Hendricks, że to był “zawiedli”, bo nie wiedziałem jeszcze pokaz odbył się w 1960. [12]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Roger H. Sterling, Jr.
grany przez John Slattery. On wcześniej pracował dla Sterling Cooper, agencja reklamowa jego ojciec założył w 1923 roku, zanim stał się założycielem i partnerem w nowej firmie Sterling Cooper Draper Pryce pod koniec 1963 roku. [1]
Roger Sterling jest US Navy weteran II wojny światowej , służył w teatrze Pacyfiku . “Sterling” w nazwy firmy odnosi się do ojca Rogera zamiast Rogera, wyjaśniając, dlaczego jego nazwisko pojawia się przed tym Bertram Cooper . Obraz w biurze Coopera pokazuje Rogera jako dziecko obok Coopera jako młodego dorosłego. W tej samej scenie, Cooper nawiązuje do obrazu i nazywa Roger “Peanut”, wskazując, że Roger Cooper znany przez większość swojego życia. W sezonie 2, Bertram Cooper wspomina, że “późno Pani Cooper” wprowadził Sterling do żony, Mona (grany przez Slattery w prawdziwym życiu małżonka, Talia Balsam ), którego Sterling jest w trakcie rozwodu z byłym sekretarzem Dona, 20-letnia Jane Siegel. Bertram Cooper siostra, Alice Cooper, babysat Sterling, kiedy był dzieckiem.

Sterling jest znany kobieciarz i pijakiem (żyjących jakby był “na ląd”) aż dwa ataki serca, w tym samym roku zmieniła jego perspektywę, przynajmniej na chwilę. Jego przestraszyć zdrowia nie wpływają na jego picia lub palenia nawyków, które pozostają nadmierne. On zachowuje znaczną sympatię pracowników z obu Sterling Cooper (z którą ma znacznie więcej kontaktów niż Bert Cooper) i jego rodziny. By 1962, Sterling powrócił do pracy i jest postrzegana na spróbowanie swoich starych nawyków. Pomimo wielu epizodów w trzecim sezonie oznacza, że ​​on jest naprawdę szczęśliwy z Jane, na przykład, on odrzuca stary płomień próbuje ożywić ich związek.

Niemniej jednak, nadal romantyczne napięcie między Rogerem i jego byłej kochanki, Joan Holloway . Romantyczne napięcie między nimi osiąga szczyt po ich okradzionych jednego wieczoru. Wzruszenia i emocje, Roger i Joan spędzają razem noc, a to spotkanie pozostawia ciążę Joan. Choć początkowo ona i Roger przyznaje, że nie może mieć dziecka, w finale sezonu Joan widać mówi do męża, Grega, mówiąc mu, że jest w ciąży z jego dzieckiem, kiedy tak naprawdę to Rogera. Rozwód Joan i Greg później częściowo dlatego Greg zgwałcił podczas ich randki, a częściowo dlatego, że wydawało się umieścić ludzi w służbie przed swoją rodziną. Rozpadają się, a on wraca do Wietnamu. Tymczasem małżeństwo Rogera i Jane się rozpada. Są one stale przyciąganie na jedna i jedyną rzeczą, Roger zawsze mówi do niej jest jak dobrze wygląda. Po zażyciu LSD z Jane, obaj w końcu pogodzić się z faktem, że ich małżeństwo się skończyło. Po LSD Roger Sterling zaczyna mieć swoją pracę i życie bardziej poważnie. Jego związek z zarówno z jego byłych żon wydaje się będzie bajki dobrze, szczególnie z Mona, który pomaga mu zbudować relacje biznesowe, nawet po ich rozwodzie. Po Greg i Joan Split, Roger próbuje pomóc wspierać finansowo jego i Joan syn Kevin, ale Joan, bojąc hańba Kevin poniósłby, gdyby wyjdzie, że był produktem nielegalny romans, odmawia.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2007)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC
1     1     ” Smoke Gets In Your Eyes ”     Alan Taylor     Matthew Weiner     19 lipca 2007
Jest marzec 1960 roku. [1] Don Draper, na wysokim poziomie wykonawczym reklama w Sterling Cooper agencji w Nowym Jorku stara się znaleźć pomysły, aby mieć konto dla Lucky Strike papierosów, podczas gdy w tym samym czasie, zarządzanie swoją splątaną życie osobiste; nieznany Jego stay-at-home żony, Betty, że jest o pozamałżeński romans. Peggy Olson znajdzie zatrudnienie jako nowego sekretarza Dona ale natychmiast trudno jest dostosować się do innych sekretarzy, zwłaszcza Joan Holloway. Junior rachunki manager Pete Campbell, który ma zamiar się ożenić, ma upodobanie do Peggy i realizuje ją seksualnie.
2     2     “Room Ladies”     Alan Taylor     Matthew Weiner     26 lipca 2007
Don nadal ukryć coraz bardziej skomplikowane życie osobiste, nawet w obliczu zaproszenie Rogera Sterlinga do otwarcia. Tymczasem Peggy sosny dla nieobecnych Pete-wciąż na jego miesiąc miodowy-while odpierając awanse kilku mężczyzn Sterling Cooper. Betty ręczne wstrząsanie prowadzi ją do psychiatry.
3     3     “Wesele Figara”     Ed Bianchi     Tom Palmer     02 sierpnia 2007
Pete wraca ze swojego miesiąca miodowego, podekscytowany swoim nowym małżeństwie, ale konflikt o jego ostatnim spotkaniu z Peggy. Relacja Dona firma rozwija się z Rachel osobistego przyciągania. Don i Betty zorganizuje przyjęcie urodzinowe dla Sally.
4     4     “New Amsterdam”     Tim Hunter     Lisa Albert     09 sierpnia 2007
Pete wychodzi ciśnienie z żoną dotyczącą nowego mieszkania. On również zwiększa dystans Don i prawie traci pracę w Sterling Cooper przez pitching swoją kopię klienta w otoczeniu społecznym. Jednak Bertram Cooper chce go z powrotem, bo połączeń społecznych Pete’a. Betty spotyka Helen ex-mąż i babysits jej Glen syna.
5     5     “5G”     Lesli Linka Glatter     Matthew Weiner     16 sierpnia 2007
Po Don wygrywa nagrodę i ma jego zdjęcie wyróżniona w Advertising Age , musi zająć się jego młodszy brat wraca do swojego życia. Ken dostaje opowiadanie opublikowane w The Atlantic Monthly , podżeganie zazdrość wśród kolegów i jazdy Pete poprosić żonę na spotkanie z dawnym chłopakiem jej, aby pomóc mu się opublikować. Peggy podsłuchuje osobistą rozmowę przez telefon między Donem i Midge i akcji tajnych z Joan.
6     6     “Babilon”     Andrew Bernstein     Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton     23 sierpnia 2007
Na Dzień Matki rano, Don przypomina narodziny brata, Adama. Roger próbuje przekonać Joan dostać własne mieszkanie, tak, że nie mają się spotkać w hotelach już. W burzy mózgów dla Belle Jolie szminki, Peggy ma kilka ciekawych pomysłów, które powodują, że Freddie sugerować być poproszony o napisanie kopię. Rachel wychodzi jej sprzeczne uczucia Don po tym szuka jej rady na nową kampanię na rzecz turystyki do Izraela .
7     7     “Red in the Face”     Tim Hunter     Bridget Bedard     30 sierpnia 2007
Roger dołącza Don na wieczór obiad i picia, podczas której Roger sprawia przepustkę na Betty, powodując rozłam w ich przyjaźni. Agencja przygotowuje się do spotkania z pracownikami kampanii Nixona. Pete wychodzi kłopoty w domu, po tym, wymiany prezentów ślubnych chip i dip-do karabinu. Helen spotyka Betty o nocy ona babysat Glen.
8     8     “Hobo Code”     Phil Abraham     Chris Provenzano     06 września 2007
Jako Peggy kopia reklamy okaże się sukcesem, jej związek z Pete staje się coraz bardziej skomplikowana. Don spędza wieczór z Midge i jej przyjaciół z Czech. Spotkanie Don miał jak chłopiec z hobo jest opowiedziana w retrospekcjach. Sal odnajduje się przedmiotem zainteresowania kobiet współpracownikiem i klientem męskiej.
9     9     “Shoot”     Paul Feig     Chris Provenzano i Matthew Weiner     13 września 2007
McCann Erickson , większa agencja reklamowa, próbuje zatrudnić Don. Oferują one Betty modelowania pracy jako część ich próbowali zwabić go. Pete obmyśla strategię aby pomóc kampanii prezydenckiej Nixona. Peggy przyrost wagi jest zauważony w biurze. Pete rozpoczyna walkę po Ken sprawia obraźliwy komentarz o niej.
10     10     “Long Weekend”     Tim Hunter     Bridget Bedard i Andre Jacquemetton & Maria i Matthew Weiner Jacquemetton     27 września 2007
Betty jest niezadowolony spędzać weekend z ojcem nowej dziewczyny. Po Sterling Cooper traci Dr Scholl na konto, Roger próbuje rozweselić Don przez organizowanie dla bliźniąt, aby spędzić noc z nimi. Wynika to z Rogerem zawału. Joan wychodzi na noc na mieście ze swoim współlokatorem, który odkrywa jej tajemnicę miłości do Joan.
11     11     “Summer Indian”     Tim Hunter     Tom Palmer i Matthew Weiner     04 października 2007
Jest październik. [2], brat Dona popełnia samobójstwo. Peggy kopia pisanie prac na odchudzanie urządzenia, które jest lepsze w dostarczaniu stymulacji seksualnej zarabia jej podbicie. Roger ma drugi atak serca podczas spotkania z szefem Lucky Strike. W rezultacie, Don jest oferowana partnerstwa w Sterling Cooper.
12     12     “Nixon vs Kennedy”     Alan Taylor     Lisa Albert & Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton     11 października 2007
Sterling Cooper pracownicy mają całą noc imprezę biura do oglądania 1960 Nixon-Kennedy wyborów prezydenckich wyniki. Pete odkrywa, że prawdziwe nazwisko Dona jest Dick Whitman, który oficjalnie zginął w wojnie koreańskiej . Kiedy Don mówi Pete że Duck Phillips będzie nowy szef rachunków, Pete próbuje wykorzystać tę wiedzę, aby zmusić Dona do dania mu zadanie. Retrospekcje ukazują, jak “Dick Whitman” stało się “Donald Draper.”
13     13     “The Wheel”     Matthew Weiner     Matthew Weiner i Robin Veith     18 października 2007
Betty odkrywa jej przyjaciel mąż został romans, co doprowadziło ją do ponownej oceny jej własne małżeństwo. Pete przynosi dużą uwagę przez jego ojca-in-law. Peggy zostaje awansowany na młodszego pisarza kopii. Również, nie zdając sobie sprawy, że była w ciąży, rodzi. Don dowiaduje brata samobójstwa skutecznie rozbija kampanię reklamową dla projektorów Carousel slajdów do Eastman Kodak , i postanawia nie wydawać Dziękczynienia z rodziną Betty.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2 (2008)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
14     1     “Dla tych, którzy myślą Young”     Tim Hunter     Matthew Weiner     27 lipca 2008     2,06 [1]
W Walentynki 1962, [2], Don i Betty zaplanować romantyczny wieczór w Nowym Jorku, ale wieczór kończy się niemożnością Dona zaspokojenia Betty. Widząc potencjał o młodych członków personelu na pokładzie, Duck Prasy Don zatrudnić nowych, młodych pracowników.
15     2     “Lot 1”     Andrew Bernstein     Lisa Albert i Matthew Weiner     03 sierpnia 2008     1,33 [1]
Katastrofa lotu American Airlines 1 wpływa kilka pracowników Sterling Cooper, zwłaszcza Pete, którego ojciec zginął w czasie lotu, a Duck i Don, którzy próbują zarządzać zarówno istniejących i potencjalnych kont z firm lotniczych. Paweł i Joan kolidować na jego związek z czarną kobietą.
16     3     “Dobroczyńca”     Lesli Linka Glatter     Matthew Weiner i Rick Cleveland     10 sierpnia 2008     1,25 [1]
Kiedy ropa komik Jimmy Barrett upokarza kierowniczej dla Utz podczas komercyjnego pędu, Don ma wygładzić spraw z firmy. Kontrowersyjny epizod obrońców o aborcji jest bronione przez Harry’ego, który widzi szansę w sponsorowaniu pokazu zachowując przedmiot ukryty z jego ciężarną żonę.
17     4     “Trzy niedziele”     Tim Hunter     Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton     17 sierpnia 2008     1,07 [1]
Peggy dowiaduje się nowy ksiądz w swojej parafii, który z pomocą Peggy siostra Anita, próbuje skłonić ją do otwarcia o okolicznościach jej ciąży. Roger jest zaintrygowany “żony” dla klienta, który okazuje się być call girl.
18     5     “New Girl”     Jennifer Getzinger     Robin Veith     24 sierpnia 2008     1,47 [1]
Nowego sekretarza o imieniu Jane Siegel zaczyna pracować dla Dona. Afera Dona z Bobbie Jimmy Barretta żoną prowadzi do dwóch z nich, coraz w wypadku samochodowym, wymagające Peggy ratować je i zatuszować incydent.
19     6     “Maidenform”     Phil Abraham     Matthew Weiner     31 sierpnia 2008     1,46 [1]
Peggy jest rozczarowana, że ​​jej współpracownicy nie są w tym jej w ich spotkaniach biznesowych, tak Joan oferuje jej rady, aby spróbować to zmienić. Kaczka jest dbać o swojego psa po wizycie rodziny do biura.
20     7     “The Gold Violin”     Andrew Bernstein     Jane Anderson i Andre Jacquemetton & Maria i Matthew Weiner Jacquemetton     07 września 2008     1,67 [1]
Sukces Dona prowadzi do zakupu nowego samochodu. Sal zaprasza Ken na obiad niedziela przedyskutowania nowego krótkiego Kena historię, która pozostawia uczucie Sal żona pominięta. Nowe dzieło w biurze Coopera inspiruje ciekawość kilku pracowników Sterling Cooper, którzy udają się, aby zobaczyć to, mimo że nie pozwolono jej. W konsekwencji, Joan strzela Jane za udział w tym wydarzeniu, ale Roger kroki, aby zapisać swoją pracę. Betty jest podejrzewać romans Dona z żoną Jimmy’ego.
21     8     “A Night to Remember”     Lesli Linka Glatter     Robin Veith & Matthew Weiner     14 września 2008     1,87 [1]
Ze względu Peggy pracy jako copywriter, ona jest poszukiwany przez Ojca Gill, aby pomóc promować taniec kościoła. Jednak jej pomysły są uważane za zbyt kontrowersyjne dla organizatorów. Betty idzie kłopoty pomóc Don skonfigurować kolacja dla Heineken uwagę piwa (część product placement porozumienia między producentem i show [3] ), ale kiedy staje się kolbą żart podczas kolacji ona pozwala Don znać swoje uczucia na temat ich relacji. Joan pomaga Harry’ego z czytania skryptów telewizyjnych do swojej pracy, sprawdzając, czy nie ma konfliktu interesów między pokazach i produktów reklamowanych w nich.
22     9     “Six Month Leave”     Michael Uppendahl     Andre Jacquemetton & Maria i Matthew Weiner Jacquemetton     28 września 2008     1,60 [1]
Freddy Rumsen na wyniki alkoholizm w kłopotliwej sytuacji podczas spotkania skoku ze swoim zespołem, a on jest odejść z agencji. Roger opuszcza żona Mona i zajmuje z Jane. Śmierć Marilyn Monroe zasmuca wiele kobiet w biurze.
23     10     “Dziedziczenie”     Andrew Bernstein     Lisa Albert & Marti Noxon i Matthew Weiner     05 października 2008     1,30 [1]
Mimo separacji Don i Betty, biorą podróż razem odwiedzić ojca Betty, we wczesnych stadiach demencji. Chociaż dwa akcja intymne spotkanie w domu swego ojca, Betty mówi Donowi, że są one nadal oddzielone gdy podróż się skończyła. Pete, który nie jest w stanie począć dziecka z Trudy i zamierza przyjąć, biegnie do oporu ze swoją matką, która nie chce kogoś nie z ich linii krwi jako część rodziny.
24     11     “The Jet Set”     Phil Abraham     Matthew Weiner     12 października 2008     1,50 [1]
Wycieczka Dona obiekt do Los Angeles, przybiera jednak niespodziewany objazd kiedy upada z grupy zamożnych nomadów; Peggy próbuje iść na randkę do Bob Dylan wspólnie z Kurtem przed znalezieniem się, że jest homoseksualistą, a Duck posiada tajne spotkanie, aby pomóc sprzedać Sterling Cooper brytyjskiej firmy Putnam, Powell & Lowe.
25     12     “Mountain King”     Alan Taylor     Matthew Weiner & Robin Veith     19 października 2008     1,40 [1]
Don odnawia znajomość z jego starego znajomego Anna, wdowa po człowieku, którego tożsamość Don ukradł rok wcześniej. Pete problemy rodzinne wpływają konto Sterling Cooper z Clearasil. Joan wprowadza narzeczonego Grega do pracowników Sterling Cooper. Kiedy Joanna pokazuje Grega wewnątrz biura Dona, Greg gwałci ją. Plany są finalizowane w celu doprowadzenia do połączenia Sterling Cooper z Putnam, Powell & Lowe.
26     13     “Medytacje W razie awarii”     Matthew Weiner     Matthew Weiner & Kater Gordon     26 października 2008     1,75 [4]
Don w końcu wraca z podróży do Kalifornii w środku histerii generowanego przez kryzysu kubańskiego . Betty otrzymuje wiadomość, że ona jest w ciąży, ale przed pogodzenia z Donem i mówi mu wiadomość, że angażuje się w krótkim kontaktu seksualnego z nieznajomym. Peggy informuje Pete’a, że ​​spłodził dziecko z nią, i dała ją.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3 (2009)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
27     1     “Out of Town”     Phil Abraham     Matthew Weiner     16 sierpnia 2009     2,76 [2]
Jest wcześnie 1963. [3] W następstwie sprzedaży Sterling Cooper do brytyjskiej firmy, główne zmiany są wprowadzane do pracowników, w tym dodanie nowego pracownika Lane Pryce, a Pete i Ken jest zarówno został nazwany w tym samym położeniu. Don i Sal zarówno angażują się w pozamałżeńskie łączników podczas podróży służbowej do Baltimore Donem ze stewardess i Sal z goniec hotelowy.
28     2     “Miłość wśród ruin”     Lesli Linka Glatter     Cathryn Humphris i Matthew Weiner     23 sierpnia 2009     1,90 [4]
Sterling Cooper twierdzi na kampanię reklamową dla nowego Pepsi diet cola, Patio . Przedstawiciele Madison Square Garden angażować sc w swojej kampanii do rozbiórki stacji Penn i zbudować nowy MSG. Po obawy leczenia chorym ojcem Betty, Gene, Don ma go przenieść z ich rodziny. Don dostaje swoje pierwsze spojrzenie nauczyciela Sally, Suzanne Farrell.
29     3     “My Old Kentucky Home”     Jennifer Getzinger     Dahvi Waller i Matthew Weiner     30 sierpnia 2009     1,61 [5]
Obowiązkowa sesja nadgodziny pozostawia Pawła, Smitty i Peggy próbuje zażegnać wieczornego nudę z konopi . Rogera Kentucky Derby partia prowadzi w Don zacieśnianie przyjaźni z ludowa gość z innego zdarzenia, natomiast Betty spotyka doradca polityczny Henry Francis. Tymczasem Joan i Greg gospodarzem kolacji własnych. Sally i dziadek mają run-in.
30     4     “Uzgodnienia”     Michael Uppendahl     Andrew Colville i Matthew Weiner     06 września 2009     N /
Don przecina ścieżki z ojcem-in-law, Peggy szuka nowego współlokatora, a nowy klient z pieniędzmi rzucać wokół jest bardzo podekscytowany robić interesy z firmą, choć Don chce się upewnić to uniknąć konfliktu z przyjaciel Cooper. Betty i Don otrzymuje złe wieści na temat ojca Betty.
31     5     “Mgła”     Phil Abraham     Kater Gordon     13 września 2009     1,75 [6]
W obliczu śmierci ojca Betty, Sally zaczyna źle się zachowywać, ku przerażeniu Betty i Dona. Jej nauczycielem zgłasza ona niepokoi śmierci Medgar Evers , który jest we wszystkich wiadomościach. [7] Wygląda między Donem a nauczycielem odsłonić emocjonującą atrakcję. Pete próbuje działać nowy kąt w kontaktach biznesowych, a dziwne marzenie ma dziwny wpływ na Betty, która rodzi chłopca ona nazw Eugene na cześć ojca.
32     6     ” Guy Walks Into agencja reklamowa ”     Lesli Linka Glatter     Robin Veith i Matthew Weiner     20 września 2009     N /
Agencji Brytyjscy właściciele odwiedzić Sterling Cooper wydzielenia Pryce do jednej z ich spółek Indie opartych na weekend Święta Niepodległości. [8] zamiennik Pryce wprowadza do firmy. Ken, jednak przynosi konną kosiarkę do biura. Podczas przyjęcia z okazji odejścia Joan, sekretarz, Lois Sadler, podbiega zastąpienia stopy z kosiarki do trawy, a na skutek transferu Pryce nazywane jest wyłączony. Tymczasem po przetargu rezygnację, Joan dowiaduje się, że jej mąż nie powiodło się w karierze chirurga.
33     7     “Seven Twenty Three”     Daisy von Scherler Mayer     Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton i Matthew Weiner     27 września 2009     1,73 [9]
Dona próby gruntów konto Hotel Hilton panewce, gdy Hilton nie chce z nim pracować, chyba że Sterling Cooper podpisuje go do umowy. Aby wylądować konto, Cooper szantażuje Don nad jego kradzieży “Don Draper” tożsamości, zmuszając go do podpisania trzyletniego kontraktu. Panna Farrell pomaga uczniom camera obscura , aby zobaczyć zaćmienie Słońca z 20 lipca 1963 . [10] Betty spotyka się z Henry Francis omówić obywatelski projekt. Peggy mówi Duck nie jest zainteresowany w zmianie biura, ale ich spotkanie ma niezamierzone skutki, scalając je romantycznie.
34     8     “Souvenir”     Phil Abraham     Lisa Albert i Matthew Weiner     04 października 2009     N /
Jest sierpień 1963. [11] Po tym, jak wygrać sprawę zbiornika, Betty i Henry przekroczyć linię. Don i Betty się w podróż służbową do Rzymu na Hilton, i udaje się odnowić romantyczne zainteresowanie sobą, ale powrót do domu przynosi rzeczy wraca do normy. Tymczasem, wraz z żoną od hotelu, Pete wymusza swego bliźniego zagrożoną niemieckim au pair do spania z nim.
35     9     “Wee Small Hours”     Scott Hornbacher     Dahvi Waller i Matthew Weiner     11 października 2009     N /
Lee Garner Jr wykonawczy dla największego klienta Sterling Cooper Strike: Lucky, zmusza agencję do pożaru Sal, który bez wiedzy Rogera, Don czy ktokolwiek inny w firmie, odmówił zaloty Lee. Betty znalazła się uwagę na Henryka Franciszka natomiast Don i Suzanne, były nauczyciel Sally, rozpoczyna romans.
36     10     “Kolor niebieski”     Michael Uppendahl     Kater Gordon Matthew Weiner     18 października 2009     N /
Betty odkrywa cache Dona fotografii, ujawniając jego dotychczasowego życia. Tymczasem przyjazd brata nowej pani Dona Dona komplikuje sprawę, a Pryce jest informowany, że Sterling Cooper jest sprzedawane. Pod koniec roku firma obchodzi swoje 40-lecie.
37     11     “Gypsy i Hobo”     Jennifer Getzinger     Marti Noxon & Cathryn Humphris i Matthew Weiner     25 października 2009     1,72 [12]
Jak Don ma zamiar odejść z Suzanne, Betty konfrontuje go o kradzież tożsamości, zmuszając go do ujawnienia jej prawdę o sobie. Tymczasem Roger spotyka byłego klienta / kochanka, który pragnie ożywiać ich romans, ale Roger mówi jej, że jest zadowolony z Jane. Joan odkrywa, że ​​jej mąż, po nieudanej próbie, aby przełączyć się do psychiatrii, dołączył do armii, w celu upewnienia się, że stanie się on chirurgiem.
38     12     “The Grown-Ups”     Barbet Schroeder     Brett Johnson i Matthew Weiner     01 listopada 2009     1,78 [13]
Córka Rogera boi jej ślub zostanie zniszczony przez wieść o zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego . [14] [15] Po kolejnym zabójstwie domniemanego Kennedy’ego zabójca Lee Harvey Oswald , Betty mówi Donowi, że chce zakończyć ich małżeństwo.
39     13     ” Zamknij drzwi. usiąść ”     Matthew Weiner     Matthew Weiner i Erin Levy     8 listopada 2009     2,32 [16]
Przed sprzedaż Sterling Cooper jest skuteczne, Roger, Bert, Don, i Lane opracować plan utworzenia nowej agencji-Sterling Cooper Draper Pryce-z nich wszystkich partnerów równych. Peggy, Joan, Pete, a Harry Crane rekrutowani są do poruszania się z nimi. Betty i Don zacząć sformalizować rozwód, który zaczyna contentiously z Don przygotowuje się do poważnej walki i martwi się o reperkusje Betty. Później, Don informuje Betty chce uniknąć animozji i dobrowolnie przesuwa się. Betty ma samolot do Reno z Henrym i dziecko na przygotowanie się do rozwodu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4 (2010)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
40     1     ” Public Relations ”     Phil Abraham     Matthew Weiner     25 lipca 2010     2,92 [1]
Skryty Wyniki Dona postawa w niekorzystnym wywiadu przez reporter Advertising Age, prowadzące ważną klienta do ognia jego agencji reklamowej. Creative i Don walka z kontem kostium kąpielowy, w którym klient chce wystawać pełnowartościową obraz. Pete i Peggy pracują razem w celu zabezpieczenia zwiększonego budżetu od klienta z nierozważną chwyt reklamowy z udziałem dwóch kobiet walczących nad pieczone szynki. Roger próbuje znaleźć dziewczynę dla Don, ustawiając go z przyjacielem żony. Betty i dzieci spędzają Dziękczynienia 1964 [2], ze swoim nowym mężem rodziny. Betty staje do walki z Donem nad jej zwłoki w wyprowadzce z domu.
41     2     ” Bożego Narodzenia, ale raz w roku ”     Michael Uppendahl     Tracy i Matthew Weiner McMillan     01 sierpnia 2010     2,47 [3]
Don dostaje list świąteczny od Sally, które podkreśla jego samotność. Teraz 18 miesięcy trzeźwy, Freddy Rumsen pojawia się w SCDP z nowym klientem, ale jego szowinizm prowadzi do konfliktu z Peggy. Roger pomyłkę zaprasza Lee Garner Jr do firmy Narodzenie strony, zmuszając Lane aby rozwinąć budzet ponad stan. Sally otrzymuje jakieś niewygodne uwagi ze kolega. Don ma pijanego jedną noc, która wpływa na stosunki pracy.
42     3     ” Good News ”     Jennifer Getzinger     Jonathan Abrahams i Matthew Weiner     08 sierpnia 2010     2,22 [4]
Joan próbuje założyć rodzinę z Gregiem, ale jej plan pracy i jego nieuchronne zobowiązania Army dokonać rzeczy trudne. Don zajmuje noworoczne podróż do Kalifornii, aby zobaczyć Annę i spełnia jej siostrzenica Stephanie, która dostarcza pewne niepokojące wieści na temat zdrowia Anny. Po powrocie do Nowego Jorku, odnajduje Lane w biurze, którzy doświadczają trudności własnej rodziny. Oni spędzić noc na mieście, aby uzyskać ich umysłów swoich kłopotach.
43     4     ” Odrzucony ”     John Slattery     Keith i Matthew Weiner Huff     15 sierpnia 2010     2,05 [5]
Edykt z Rogerem i Lane stawia Pete w osobisty dylemat, jak musiał skonfrontować swojego ojca-in-law o rachunku. Pete również dowiaduje się od niego wiadomość, że jego żona jest w ciąży. Focus group dla Cold Cream Sadzawce prowadzi do konfrontacji między Donem i Allison nad ich jedną noc. Peggy zaczyna przyjaźnić się z pracownikiem magazynu Life, która pracuje w budynku, i reaguje na wieść o zbliżającym się ojcostwem Pete’a.
44     5     ” Chryzantema i miecz ”     Lesli Linka Glatter     Erin Levy     22 sierpnia 2010     2,19 [6]
Pete wchodzi SCDP do konkursu prowadzonego przez Hondę , zdobywając gniew Rogera, który, ze względu na jego anty-japońskich doświadczeń z II wojny światowej, próbuje podciąć wysiłki innych partnerów na zdobycie konta. Wykonawczy z innej agencji próbuje się ustawić rywala Dona. Chaotyczne zachowanie Sally zakłóca Betty i Henry tyle szukać psychiatry ponad zarzutów Dona.
45     6     ” Waldorf Stories ”     Scott Hornbacher     Brett Johnson i Matthew Weiner     29 sierpnia 2010     2,04 [7]
Po wygraniu nagrody Clio dla Glo-Coat reklamy inebriated Don przypadkowo rozbija menedżerów z Quaker Oats slogan dla zbóż życia , że pochodzi z żony kuzyna Rogera. Peggy secludes się w hotelowym pokoju z firmą nowego dyrektora artystycznego Stana Rizzo w celu zakończenia kampanii. Pete jest zdenerwowany, gdy dowiaduje się, że jego rywal jednorazowa Ken Cosgrove dołączy do firmy. Roger dyktuje swoje wspomnienia, a jego początkowe spotkanie z Donem jest opowiadał.
46     7     ” Walizka ”     Jennifer Getzinger     Matthew Weiner     05 września 2010     2,17 [8]
Zbliżającym się terminie pozostawia firmę w nieładzie, jak Don sprawia Peggy pobyt późno do pracy na Samsonite reklamy, brakuje urodziny kolację ze swoim chłopakiem. Tej nocy, Don odbiera telefon od siostrzenicy Anny potwierdzający jego obawy o jej zdrowie, a nietrzeźwy Duck odwiedza SCDP biura w poszukiwaniu Peggy. Sekund Muhammad Ali vs Sonny Liston walka służy jako epizodzie tle.
47     8     ” Człowiek Lato ”     Phil Abraham     Lisa Albert & Janet Leahy i Matthew Weiner     12 września 2010     2,31 [9]
Don próbuje odzyskać kontrolę nad swoim życiem poprzez zmiany fizyczne i pisanie dziennika. Betty zabrania go z uczestnictwa partii Eugeniusza urodziny, i jest zdenerwowany, gdy ona i Henry napotkasz Don i Betanii na randkę. Dona wytrwałość z Faye wyników w zaimprowizowany dniu kolacji. Seksizm Joey’a powoduje tarcie z Joan, zmuszając Peggy do działania.
48     9     ” The Beautiful Girls ”     Michael Uppendahl     Dahvi Waller i Matthew Weiner     19 września 2010     2,29 [10]
Peggy jest zmuszony zmierzyć się pewne nieprzyjemne fakty dotyczące klienta dyskryminacyjnych praktyk biznesowych. Don i Faye związek rosnące jest testowana podczas Sally ucieka z domu i pojawia się w biurze. Roger stara się ożywić swój romans z Joan. Panna Blankenship nieoczekiwanie pada martwy na swoim biurku.
49     10     ” czworakach ”     Lynn Shelton     Jonathan Abrahams i Matthew Weiner     26 września 2010     2,12 [11]
Po SCDP ziemiach kontrakt z North American Aviation , Don i Betty są brzęczały, kiedy FBI agentów odwiedzenia domu Francis jako część procesu rozliczania zabezpieczeń. Joan dowiaduje się, że jest w ciąży z dzieckiem Rogera i uważa aborcję. Ojciec Lane jest niezadowolony, gdy Lane wyraża swoje uczucia na kelnerkę afroamerykańskiej w lokalnym klubie Playboya . Lee Garner Jr mówi Roger That Lucky Strike planuje rozwiązać umowę ze SCDP.
50     11     ” Chiński Mur ”     Phil Abraham     Erin Levy     03 października 2010     2,06 [12]
Pracownicy SCDP wspiąć się trzymać reszty ich rachunkach, gdy wycieka słowne Lucky Strike w ucieczce do BBDO . Roger leży z resztą o firmy będzie Raleigh spróbować odzyskać konto. Podczas oczekiwania na Trudy rodzić córki, Pete jest wooed Ted Chaough na rywala CGC firmy. Megan pokazuje zainteresowanie zarówno Don i branży reklamowej.
51     12     ” Blowing Smoke ”     John Slattery     Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton     10 października 2010     2,23 [13]
Don biegnie do swojego starego płomienia Midge i uczy jej życie miało niepokojący obrót. Po menedżerów z Philip Morris anulować spotkanie potencjalnego biznesu, Don ma całostronicowe ogłoszenie wydrukowane w New York Times, zapowiadających firma nie będzie już reprezentować koncerny tytoniowe incensing innych partnerów i powodując Bert Cooper do dymisji na znak protestu. Sally jest zdenerwowany, gdy Betty i Henry przedyskutować przeniesienie rodziny Francis do pobliskiego Rye . Zwolnienia rozpoczną się w wyniku agencji kłopotów finansowych, zmniejszenie zatrudnienia o około 50%.
52     13     ” Tomorrowland ”     Matthew Weiner     Jonathan i Matthew Weiner Igla     17 października 2010     2,44 [14]
Jest październik 1965. [15] Don wynajmuje Megan mu towarzyszyć i jego dzieci w ich podróży do Kalifornii po Betty strzela Carla niespodziewanie. Don proponuje Megan, a ona przyjmuje. Peggy włóczni nową kampanię dla firmy rajstopy. Betty i Henry przygotować, aby przejść do nowego domu w Rye.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 5 (2012)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
53-54     2/01     ” A Little kiss ”     Jennifer Getzinger     Matthew Weiner     25 marca 2012     3,54 [5]
Jest weekend, Memorial Day, 1966, i Don dzieci spędza wakacje z nim i jego nową żoną, Megan, co nowego i stylowych Drapers ‘apartamencie na Manhattanie. Pete stara się SCDP ponieważ Roger nieustannie próbuje podważyć go przez jego rachunków. Joan, na urlopie macierzyńskim po urodzeniu syna, Kevina ma pomóc od domu gości w jej matce. Megan rzuca urodziny niespodzianka dla Don w swoim mieszkaniu z całą Sterling Cooper Draper Pryce w obecności, z wyjątkiem Joan.
55     3     ” Liście herbaty ”     Jon Hamm     Erin Levy i Matthew Weiner     01 kwietnia 2012     2,94 [6]
Kiedy Betty widzi lekarza, aby postarać się o receptę na pigułki diety, lekarz odkrywa guzek na swojej tarczycy. Chociaż guzek jest później odkryto, że łagodny, w międzyczasie Betty mieszka na jej zgonu. Harry i Don iść za kulisy na koncercie Rolling Stones po executive Heinz sugeruje próbuje zespół, aby nagrać piosenkę dla swojej kampanii reklamowej. Pete znaki Mohawk Airlines jako klienta i daje konto do Rogera. Roger prosi Peggy zatrudnić nowego copywriter dla Mohawk, więc wywiady Michael Ginsberg. Don daje jego OK.
56     4     ” Data Tajemnica ”     Matt Shakman     Victor Levin i Matthew Weiner     08 kwietnia 2012     2,75 [7]
Don wbiega do ex-kochanka, i nie wydaje się uciec jej obecności. Joan mąż, Greg, powraca z jego placówkę w Wietnamie tylko ujawnić, że jest on odesłany na kolejny rok służby. Sally staje przerażony po przeczytaniu opowiadania dotyczące Richard Speck morderstw, prowadząc ją krok babci edukować ją na koncepcji strachu i obrony. Świt spędza noc w mieszkaniu po Peggy staje zbyt boi się wrócić do domu z powodu przemocy na tle rasowym w pobliżu Harlem.
57     5     ” Signal 30 ”     John Slattery     Frank Pierson i Matthew Weiner     15 kwietnia 2012     2,69 [8]
Epizod występuje około dwa tygodnie po poprzednim jedna na czas Charles Whitman szał fotografowania ‘s na University of Texas w Austin . Pete i Trudy gospodarzem kolacji na przedmieściach, z udziałem Don, Megan, Ken, i jego żony. Pete również uczęszcza kierowcy edukacyjne zajęcia gdzie widoki sygnału filmu 30 i flirtuje z młodą kobietą. Po obejrzeniu Anglia wygra 1966 World Cup Finał z emigrantów Brits Lane próbuje wylądować konto z Jaguar Cars , co prowadzi do fizycznego kłótni z Petem.
58     6     ” Far Away Places ”     Scott Hornbacher     Semi Chellas i Matthew Weiner     22 kwietnia 2012     2,66 [9]
Peggy staje się wyobcowany po osobnych walkach z chłopakiem Abe a klientem. Roger i Jane wziąć LSD z grupą intelektualistów, zmieniając jak widzą świat, i pozwalając im mówić szczerze o swoim małżeństwie. Don i Megan wyjść z biura i wziąć zaimprowizowany podróż do Plattsburgh, Nowy Jork , który nie okaże się zgodnie z planem, po Megan ma przestępstwa, jak Don ją traktuje.
59     7     ” Na balu Codfish ”     Michael Uppendahl     Jonathan Igla     29 kwietnia 2012     2,31 [10]
Don jest honorowana na bankiecie dla American Cancer Society, ale uważa jego reputacja zawodowa została uszkodzona. Megan wpada w ostatniej chwili skoku, aby zapisać konto Heinz. Peggy sądzi Abe zamierza zaproponować do niej, ale zamiast tego sugeruje, że poruszają się razem, decyzję, że nie wychodzi na dobrze z matką. Kiedy matka Henry’ego rani się, Sally ma ładunek i wtedy przychodzi do pozostania z Donem i Megan, którzy już hosting tego ostatniego rodziców.
60     8     ” Lady Lazarus ”     Phil Abraham     Matthew Weiner     06 maja 2012     2,29 [11]
Megan ma namysł na jej kariery po sukcesie z Heinz, ale trudno jest powiedzieć, Don. Peggy, nieświadomie złapany między nimi, gdy kłamstwo Megan wychodzi na jaw, wreszcie pozwala jej frustracje być znane zarówno Megan i Donu. Pete uważa, że ​​jego wzrost sukces w firmie nie ma wypełnić pustkę w swoim życiu. Po szansa napotkać jeden wieczór z sąsiadem, staje się obsesyjnie chce powtórzyć doświadczenie. Don wraca do pracy twórczej pełnym gazie, tylko znaleźć kulturowe zmiany 1960 opuścili go w tyle.
61     9     ” Dark Shadows ”     Scott Hornbacher     Erin Levy     13 maja 2012     2,13 [12]
Jako toksyczna chmura smogu wisi nad Nowym Jorku podczas Święta Dziękczynienia 1966, [13] gorycz Betty nad jej nadwagi i młodości Megan i piękna prowadzi ją powiedzieć Sally o Draper Anna, próbując wywołać zamieszanie między Sally, Don i Megan . Don i Peggy są zarówno zirytowany wschodząca gwiazda Michaela Ginsberga i Don zajmuje przebiegły podejście przypiąć skrzydła młodego copywriter. Roger zostaje przekazany nowego klienta ( Manischewitz ) Bert Cooper, ale decyzja Rogera, że potrzebuje więcej żydowskiego wkładu, aby pomóc mu wiąże zniechęconą żona Jane, z nieszczęsnych wyników. Pete nadal złe, że jego krótki romans z żoną podmiejskich-znajomy Howarda, Beth się zakończył.
62     10     ” Boże Narodzenie Waltz ”     Michael Uppendahl     Victor Levin i Matthew Weiner     20 maja 2012     1,92 [14]
W okresie Bożego Narodzenia, Lane jest instruowany przez swojego adwokata Londyn do drutu 8.000 dolarów do Anglii w ciągu dwóch dni w przypadku podatków z powrotem, albo on ryzykuje aresztowany. Lane, w strachu, kuźnie sprawdzić z Donem. Harry spotyka się z Pawłem Kinsey, który przyłączył się do Hare Kryszna i napisał straszny scenariusz spec dla serii Star Trek . Harry później płaci za podróż do Pawła do Los Angeles, więc Paul może próbować włamać się do pisania scenariuszy. Joan serwowane papiery rozwodowe , a po wybuchu w recepcji biura, ona i Don iść do baru na drinka i mieć intymną rozmowę. Tymczasem Pete ujawnia, że ​​Jaguar jest znowu szukasz firmie reklamowej i że prezentacje rozpocznie się w połowie stycznia.
63     11     ” The Other Woman ”     Phil Abraham     Semi i Matthew Weiner Chellas     27 maja 2012     2,07 [15]
Pete prosi Joan spać z klientem, aby zabezpieczyć konto Jaguar. Tymczasem reklamy pracować długie noce wymyślić idealny boisku do prezentacji. Don staje się wściekły po learning Megan mogłaby przyjąć rolę w Bostonie. Czując się niedoceniona, Peggy uczęszcza lunch z Freddym, który zachęca Rumsen ją wykonać ruch. Później spotyka się z Peggy Ted Chaough od rywala CGC firmy, i jest oferowany głównego pozycję copywriter.
64     12     ” Prowizje i opłaty ”     Christopher Manley     Andre Jacquemetton & Maria Jacquemetton     03 czerwca 2012     2,41 [16]
Don odkrywa, że ​​Lane ukradł pieniądze od firmy i odpala go. Sally ma spotkanie z dawnym sąsiadem Glen Bishop, który kończy się nagle. Po Don wyraża tęsknotę za bardziej, Roger dostanie mu spotkanie z Dow Chemical, klienta, które mogą kształtować przyszłość firmy. Lane wpada w depresję i melancholijnej zabija się.
65     13     ” Phantom ”     Matthew Weiner     Jonathan i Matthew Weiner Igla     10 czerwca 2012     2,70 [17]
Don ma ząb, które przynosi się bolesne wspomnienia z bratem, jak firma wygląda rozszerzyć po kwartale zyski z Joan uruchomiony książki. Roger stara się rozwinąć romans z matką Megan i prosi ją, aby dołączyć do niego na drugim LSD. Pete ma “ostatniego” spotkania z Beth i stwierdza, że jest otrzymywanie terapii szokowej . Megan stara się znaleźć pracę aktorską i prosi o pomoc Dona coraz przesłuchanie do handlowych w agencji, aby szybko uruchomić karierę. Peggy jest dostosowanie się do jej nowej agencji i ciesząc wyzwanie nadchodzącej oferty kampanii dla Virginia wyszczupla, ale wciąż szuka zgody Dona.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 56 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...