Kochane kłopoty

Lorelai Gilmore – Lauren Graham | Rory Gilmore – Alexis Bledel | Sookie St. James – Melissa McCarthy | Lane Kim – Keiko Agena | Michel Gerard – Yanic Truesdale | Luke Danes – Scott Patterson | Emily Gilmore – Kelly Bishop | Richard Gilmore – Edward Herrmann

kochane-klopotykochane-klopoty 2


Kochane Kłopoty (ang. Gilmore Girls) – amerykański serial komediodramatyczny produkowany w latach 2000-2007, ukazujący losy matki i córki: Lorelai i Rory Gilmore. Serial ten stanowi doskonałe połączenie rzeczywistości z dużą dawką poczucia humoru na wysokim poziomie. Mimo wielu absurdalnych zdarzeń, można znaleźć w nim to, co trudno dojrzeć w realnym świecie: prawdziwą przyjaźń pomiędzy matką a córką, miłość, która przetrwa wszystko i psa bojącego się schodów oraz jedzącego brokuły.

Opis fabuły
Lorelai pochodzi z bogatej rodziny, w wieku szesnastu lat zachodzi w ciążę, po urodzeniu córki Rory wyprowadza się – można nawet powiedzieć, że ucieka – z domu rodziców. Od tamtego czasu musi radzić sobie sama, łącząc obowiązki matki z pracą. Udaje się to czasem lepiej, czasem gorzej. Jednocześnie przez wiele lat życia tylko we dwójkę między matką a córką rodzi się niezwykła przyjaźń.

Kochane kłopoty zostały uhonorowane wieloma nagrodami, w tym m.in. Nagrodą AFI i dwoma Viewers for Quality Television Awards. Gwiazda filmu, Lauren Graham, została nominowana do Złotego Globu dla Najlepszej Aktorki oraz do przyznawanej przez Stowarzyszenie Aktorów Telewizyjnych nagrody za najlepszą rolę kobiecą, uhonorowano ją również Nagrodą Telewizyjnego Kina Rodzinnego. Alexis Bledel z kolei otrzymała Nagrodę dla Młodych Artystów i Nagrodę Telewizyjnego Kina Rodzinnego.
Bohaterowie

Lorelai – jedna z dwóch głównych bohaterek serialu grana przez Lauren Graham. Jest samotną matką, ale nie uważa tego za powód do wstydu. Całe jej życie opiera się na wychowaniu córki i zapewnieniu jej tego, co najlepsze. Swoje pierwsze kroki jako samodzielna kobieta i matka stawiała w hotelu “Independence Inn” jako pokojówka, mieszkając w starej szopie. Z czasem awansowała, aż w końcu stała się jego kierownikiem. Jej największym marzeniem jest otwarcie własnego zajazdu wraz z przyjaciółką Sookie – udaje jej się to, powstaje Dragonfly. Odkąd wprowadziła się do Stars Hollow, najczęściej odwiedzanym przez nią miejscem stała się jadłodajnia Luke’a z powodu podawanej tam najlepszej kawy. Lorelai jest kobietą z poczuciem humoru, ogromną wiedzą na temat filmów i muzyki, znaną ze słabości do niezdrowego jedzenia, a przede wszystkim pijącą niewyobrażalne ilości kawy. W życiu miłosnym nie ma szczęścia – wiele razy była już blisko ślubnego kobierca, ale stanęła na nim tylko raz. Jednak szybko doszło do rozwodu, ponieważ uświadomiła sobie, że prawdziwą miłością jej życia jest Luke.

Rory – a w zasadzie Lorelai, ponieważ obie bohaterki noszą to samo imię; druga główna bohaterka serialu, grana przez Alexis Bledel; niezwykle inteligentna, oczytana i ambitna córka Lorelai. Poznajemy ją jako szesnastoletnią, niezwykle bystrą dziewczynę, której marzeniem jest dostanie się na Harvard – z czasem plany zmieniają się i zostaje przyjęta na Yale. Jest niezwykle podobna do matki, od niej nauczyła się picia kawy, jedzenia ogromnej ilości “śmieciowego” jedzenia i ciętych żartów. Kocha Lorelai nie tylko jak matkę, ale również jak najlepszą przyjaciółkę. Rory od czasów przedszkola przyjaźni się z Lane i mimo różnicy kultur ich przyjaźń zawsze stawia na pierwszym miejscu. Jej pierwszym chłopakiem był Dean, po pewnym czasie pojawił się w jej życiu buntownik Jess, siostrzeniec Luke’a, ale on także znika. Jednym z najważniejszych mężczyzn w jej życiu jest Logan, lecz ambitna Rory stawia karierę na pierwszym miejscu i podobnie jak niegdyś jej matka nie jest gotowa, aby tak wcześnie stanąć przed ołtarzem.

Paul Anka – pies Lorelai. Boi się chodzić po schodach, lubi brokuły, nie aportuje, jego ulubionym miejscem jest stolik w salonie, układa buty na zmianę: prawy, lewy, prawy, lewy i pokazuje się nowej osobie dopiero wtedy gdy uzna, że jest “swoja”. Bardzo dziwny pies… Przez Lorelai.

Lane – z pochodzenia jest Koreanką. Najlepsza przyjaciółka Rory. Jej matka trzyma ją bardzo krótko: nie może przyjmować telefonów po 21, spotykać się z chłopcami, chodzić na koncerty ani premiery kinowe, wypytuje ją o każde spotkanie. Mimo to Lane jest szczęśliwa i uśmiechnięta. Czasami jednak nie wytrzymuje ględzenia mamy. Ma ogromną kolekcję płyt kompaktowych i trzyma je w szafkach, pod łóżkiem, a nawet pod deskami parkietu. Jej pasją staje się gra na perkusji, pewnego dnia zakłada zespół a jakiś czas później wyprowadza się od matki i wynajmuje mieszkanie wraz z kolegami z zespołu. Zakochuje się w swoim kumplu Zacku, na szczęście z wzajemnością. Mimo młodego wieku pobierają się i w podróży poślubnej Lane zachodzi w ciążę. Bliźniaczą.

Luke – prowadzi jadłodajnię w Stars Hollow, jest przyjacielem Lorelai, z powodu odmiennych charakterów kłótni między nimi nie brakuje. Luke jest człowiekiem, którego nie obchodzi opinia innych dopóki nie poznaje Lorelai, kobiety, która wywraca życie wszystkich do góry nogami. Codziennie przychodzi do jego baru i z czasem staje się jego przyjaciółką. Luke widząc jak umawia się z różnymi mężczyznami czuje zazdrość choć nie przyznaje się do tego. Dużo czasu zajmuje mu uświadomienie sobie, że kocha Lorelai.

Sookie – najlepsza przyjaciółka Lorelai, wspólniczka i szefowa kuchni w ich hotelu. Świetnie gotuje, ale bardzo często ma kuchenne wypadki co nierzadko kończy się szpitalem bądź wizytą firmy ubezpieczeniowej. Sookie jest zakochana w dostawcy warzyw Jacksonie, po jakimś czasie zaczynają się ze sobą spotykać, potem biorą ślub i rodzi im się trójka dzieci. Jest dla Rory i Lorelai jak rodzina.

Emily i Richard Gilmore – to rodzice Lorelai. Bardzo zamożni. Mieszkają w rezydencji, do której główne bohaterki przyjeżdżają w każdy piątek na kolację – taka była umowa – dziewczyny będą na każdej piątkowej kolacji w zamian za udzielenie pomocy finansowej w edukacji Rory. Emily to elegancka kobieta z zasadami, których nigdy nie łamie. Jest doskonałą manipulantką i często nie potrafi zrozumieć córki, Richard jest również eleganckim, lekko obojętnym na otoczenie panem. Zawsze są bardzo dumni z Rory i jej osiągnięć. Nigdy nie pogodzili się z tym, że Lorelai zaszła w ciążę w szesnastym roku życia i często poważniejsze kłótnie są na ten temat. Bardzo lubią ojca Rory, choć nie jest z Lorelai. W pewnym momencie nawet chcą ją wyswatać z nim, lecz w samą porę pojawia się Luke, który od dawna wielbi ich córkę.

Christopher – ojciec Rory. Zawsze dzwoni do niej w środy o 19.00. Razem z Lorelai są dobrymi znajomymi. Chris nie mieszka z Lorelai i Rory. Jak się dowiadujemy w jednym odcinku – bardzo zawiódł Lorelai, nie przyjeżdżając na poród jedynej córki. Chris od zawsze kochał Rory i choć kiedy Lorelai była w ciąży chciał ustabilizować ich życie nigdy w to nie wierzyła. Swoimi powrotami i odejściami bardzo rani Rory oraz Lorelai i choć bardzo często dają mu nowe szanse nie do końca je wykorzystuje.

Paris, Madeleine i Louise – Paris to stanowcza dziewczyna z klasy Rory. Zawsze jest przywódczynią i potrafi zdenerwować. Ma bzika na punkcie dobrych ocen. Zawsze jest w grupie z Rory i nigdy nie jest tak dobrze, żeby już nie mogło być lepiej. Musi wszystko poprawić choćby się waliło i paliło, w nocy i w dzień, w deszcz i słońce. Na studiach w Yale staje się najlepszą przyjaciółką Rory, przez pierwszy rok są współlokatorkami. Madeleine i Louise to kumpelki ze szkoły. Są młode, niezbyt błyskotliwe i żądne przygód. Obie dziewczyny są najlepszymi przyjaciółkami. Ostro się malują i chcą mieć dużo chłopaków, ale w końcu są bajecznie bogate…

Michele – Francuz, pracownik i przyjaciel Lorelai. Ma bardzo irytujący akcent z czego często i bardzo chętnie żartuje Lorelai. Mówi, że gardzi Lorelai, Rory, Sooki i całym Stars Hollow, ale jego – rzadkie – spontaniczne reakcje wskazują co innego. Przestrzega diety i dba o wygląd zewnętrzny.

Taylor – burmistrz Stars Hollow. Lorelai i Rory uwielbiają go drażnić. Cały czas wchodzi w konflikty Lukiem. Jest strasznie namolny, mimo to wszyscy go lubią.

Miss Patty – to mieszkanka Stars Hollow, miejscowa nauczycielka tańca. Wielokrotnie wychodziła za mąż, teraz szuka kandydata dla Lorelai.

Kirk – również pochodzi ze Stars Hollow. Jest śmiesznym facetem, mieszka z mamą. W każdym odcinku ma nową pracę (jak sam mówi ma ich 15.000). Nie jest za dobrze przystosowany do życia, ale jest za to przezabawny. Całymi dniami przesiaduje w restauracji u Luke’a.

Dean – Dean Forester (Jared Padalecki) był pierwszym chłopakiem Rory. Dwukrotnie próbował zdobyć jej serce; gdy za pierwszym razem przeszkodził mu zbuntowany Jess, Dean postanowił zapomnieć o Rory i ożenił się z Lindsay, jednak już podczas wieczoru kawalerskiego zdradził Luke’owi, że wciąż kocha pierwszą dziewczynę. Niespełniona miłość doprowadziła do tego, że zdradził Lindsay z Rory, by po krótkim związku na odległość (Rory rozpoczęła studia na Yale) praktycznie “odstąpić” dziewczynę Loganowi.

Jess – Jess Mariano (Milo Ventimiglia) to chłopak Rory w 3 sezonie serialu. Jest on siostrzeńcem Luke’a, który przez jakiś czas go wychowywał. Jess jest zbuntowanym nastolatkiem. Bójki i głupie żarty to jego specjalność, za którą mieszkańcy Stars Hollow go znienawidzili. Jedynie Rory naprawdę go znała; wiedziała, że ma uczucia jak wszyscy, że potrafi być miły, że jest inteligentny… No i że dobrze całuje!

Logan – Logan Hunzberger (Matt Czuchry), syn magnata prasowego, studiuje wraz z Rory na Yale. Zostaje jej chłopakiem, co doprowadza do najdłuższej w dziejach kłótni pomiędzy Lorelai a jej córką. Pogodzone dziewczyny Gilmore dają mu jednak jeszcze jedną szansę. Chłopak stawia pierwsze kroki w prawdziwym związku ale całkiem nieźle sobie radzi, stara się jak może mimo sprzeciwu rodziny i planuje przyszłość całkiem poważnie. Rory odrzuciła jego oświadczyny wybierając karierę.

April – dwunastoletnia córka Luka. Dziewczynka poszukuje swojego biologicznego ojca, a w zasadzie chce wygrać konkurs naukowy w szkole. Ojcem okazuje się być Luke. To wydarzenie zmienia dużo w życiu Luka, a także miesza w jego związku z Lorelai. April jest niezwykle inteligentna i nie przejmuje się opinią innych.

Tristin- Tristin Dugrey (Chad Michael Murray), synek bogatego tatusia. Wielka miłość Paris, niedoszły chłopak Rory. uczył się w Chliton, skąd za kradzież ojciec wysłał go do szkoły wojskowej.

Miejsca

Chilton – to szkoła Rory Gilmore, w której często odbywają się debaty, przedstawienia. Rory bardzo angażuje się w życie szkoły. Ma w niej najlepsze oceny. Na koniec nauki w Chilton to ona ze wszystkich uczniów zostaje prymuską. Lorelai i jej dziadkowie są z niej niezmiernie dumni. Szkoła jest jednym z ważniejszych miejsc w serialu.

Stars Hollow – malutkie miasteczko, w którym wszyscy się dokładnie znają i znają swoje przyzwyczajenia, lecz nie oceniają nawzajem. Na przykład Luke. On zawsze wie, że kiedy do jego restauracji wchodzi Lorelai, powinien nalać jej kawy. Wszyscy są ze sobą bardzo zżyci, co wpływa na ekonomię i gospodarkę tego miejsca. Mieszkają w nim Rory i Lorelai. Jest to miasto z tradycjami, których się nie łamie. Jest zielone i zadbane. Jego burmistrz Tylor, stara się aby każdy miesiąc w roku był zapełniony jakimiś wydarzeniami.

Jadłodajnia Luke’a – Rory i Lorelai chodzą tam codziennie na śniadania. Właściciel jadłodajni Luke jest ich przyjacielem. Czasami ma dosyć zwariowanej Lorelai, ale w głębi podkochuje się w niej lecz nie ma odwagi jej tego wyznać, zawsze w drogę wchodzą jacyś adoratorzy Lorelai lub partnerki Luka. Dopiero na koniec 4 serii szczęśliwie się ze sobą schodzą. Luke uwielbia narzekać i bywa nieprzyjemny, ale wszyscy mieszkańcy Stars Hollow go lubią, znają go od dziecka i wiedzą, że choć gdera to i tak zawsze i każdemu pomoże.

Independence Inn./Dragonfly Inn – Miejsce pracy Lorelai, gdzie zaczynała swoją przygodę z dorosłym życiem, gdzie się wychowała i mieszkała gdy Rory przyszła na świat. Dragonfly natomiast jest spełnieniem planów i marzeń Lorelay oraz Sookie. Miejsce z historią odnowione przez dwie przyjaciółki.

Nagrody
2001 Family Television Award najlepsza aktorka (Lauren Graham, najlepszy nowy serial)
TCA Award najlepszy nowy serial
Viewers for Quality Television Awards
Złoty Glob (nominacja) dla najlepszej aktorki dla Lauren Graham

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Odcinki
Sezon 1: 2000-2001
Główny artykuł: Gilmore Girls (sezon 1)
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
1 1 “Pilot” Lesli Linka Glatter Amy Sherman-Palladino 05 październik 2000 226730
Seria rozpoczyna się, gdy Rory Gilmore (Alexis Bledel) zostanie przyjęty do elitarnej szkoły Chilton Prep i marzy o udział Harvardzie. To złe wieści dla matki, Lorelai / Lorelai Gilmore (Lauren Graham), jak musi pogodzić się z rodzicami Emily (Kelly Bishop) i Richard (Edward Herrmann), aby pożyczyć pieniądze na czesne Rory firmy. Rory spotyka Dean (Jared Padalecki) i ma drugi myśli o udział Chilton.
2 +2 “Pierwszego dnia Lorelais ‘na Chilton” Arlene Sanford Amy Sherman-Palladino 12 października 2000 226701
Pierwszy dzień Rory jest w Chilton jest stresujące, jak spotyka nowego rywala, Paris Gellar (Liza Weil). Lorelai zasypia późno i pędzi do spadku Rory od jej pierwszego dnia w Chilton.
3 +3 “Kill Me Now” Adam Nimoy Joanne Wody 19 października 2000 226702
Rory zajmuje golfa do spełnienia wymagań i szkoły sportowe, do konsternacji Lorelai firmy, rośnie kocha swojego dziadka, kiedy zabiera ją do swojego klubu na jeden dzień na linki. Pracownicy zajazd przygotowuje się do ślubu z udziałem podwójnego zestawy bliźniąt jednojajowych.
4 4 “Łowcy Deer” Alan Myerson Jed Seidel Październik 26, 2000 226703
Po otrzymaniu “D” w języku angielskim, Rory crams dla przygotowywanej próbie Szekspira. Po późnej nocy studiowania, a następnie nieszczęśliwego drodze do Chilton, Rory tęskni test z katastrofalnymi skutkami.
5 +5 “Wake Cinnamon firmy” Michael Katleman Daniel Palladino 02 listopada 2000 226704
Rory odkrywa początkujący relacje Lorelai i Max firmy. Cynamon, kot jest obok Gilmores To Babette sąsiad, odchodzi. Miasto jest razem rzucać Wake. Rory i Dean poczynić postępy w ich relacji rodzącej.
6 6 “Rory partiach Birthday” Sarah Pia Anderson Amy Sherman-Palladino 09 listopada 2000 226705
Emily rzuca nocne przyjęcie urodzinowe piątku Rory i studentów z Chilton uczestniczyć. Emily, Lorelai i Rory skonfrontować siebie w oczach gości. W sobotę, Lorelai organizuje przyjęcie urodzinowe dla Rory których dziadkowie niechętnie uczestniczyć prowadzi Emily do szokującej realizacji; ona przegapiłem życia Lorelai firmy.
7 7 “Kiss and Tell” Flender Rodman Jenji Kohan dnia 16 listopada 2000 226706
Rory ma swój pierwszy pocałunek z dziekana. Lorelai jest zdenerwowany Rory nie powiedziała jej o tym. Dean uczęszcza wieczór filmowy z Gilmore Girls.
8 8 “Miłość i Wojna i Snow” Alan Myerson Joan Binder Weiss 14 grudnia 2000 226707
Pierwsze opady śniegu pyta pierwszą randkę Lorelai i Max, ale jednocześnie Rory tkwi w Hartford z Richardem i Emily. Lane jest zdenerwowany z Rory do rozpraszania się z Chilton i Deana.
9 9 “Taniec Rory w” Lesli Linka Glatter Amy Sherman-Palladino 20 grudnia 2000 226708
Chilton gospodarze tańca, który Rory i Dean uczestniczyć, potwierdzając, że są “chłopak-dziewczyna”. Emily śpi na co Lorelai tych zadbać o rannych plecy Lorelai firmy. Rory i Dean zasnąć przypadkowo, powodując Rory dotrzeć do domu o 5 rano, co popycha Emily myśleć, że uprawiali seks. Powoduje to kolejny wysadzić między Lorelai i jej matkę.
10 10 “Przebaczenie i Rzeczy” Bethany Rooney John Stephens 21 grudnia 2000 226709
Richard ma atak serca w trakcie Christmas party że Lorelai był nieproszony do. Ratownictwo medyczne powoduje Emily i Lorelai wybaczyć sobie i przynosi Łukasza i Lorelai bliżej. Jane Lynch odgrywa pielęgniarka w szpitalu.
11 11 “Paris is Burning” David Petrarca Joan Binder Weiss 11 stycznia 2001 226710
Lorelai uczęszcza Dzień Chilton rodziców i Paryż widzi ją Max całuje. Paryż rozprzestrzenia wiadomości, ale gdy Rory włącza się nią i oferuje przyjaźń oni ogłosić rozejm. Sookie prosi Jacksona na randkę.
12 12 “Double Data” Lev L. Spiro Amy Sherman-Palladino 18 stycznia 2001 226712
Lane, przekonany, że Dziekanat najlepszym przyjacielem jest chłopak dla niej przekonuje Rory podwoić datę z nią. Lorelai niechętnie akceptuje podwójne i ślepy bieżąco z Jackson, Sookie, i kuzyna Jacksona, roon.
13 13 “Koncert Interruptus” Bruce Seth Green Elaine Arata 15 lutego 2001 226711
Lorelai, Sookie, Rory i Lane planu do udziału w koncert Bangles, ale gdy matka Lane dowiaduje się prawdy, że zabrania jej na drogę. Lorelai i Sookie oferują trzy bilety więc Rory może Madeline, Louise i Paryża, który udaje, kiedy Madeline i Louise zdjąć z dwóch tajemniczych chłopców w tym Brandon Routh) na imprezę. Lorelai poznaje Rachael byłą dziewczynę Łukasza od dawna.
14 14 “To Cholera Donna Reed” Michael Katleman Daniel Palladino, Amy Sherman-Palladino 22 lutego 2001 226715
Dean i Rory walczyć o jego zatwierdzania 1950, perły-and-pieczeń krajowe wybryki Donna Reed, co skłania ją założyć posiłek w tym świetle, kiedy kotka siedzi na Babette. Lorelai przyznaje Emily ona może mieć uczucia dla Łukasza gdy Emily pesters o jej przyjaźni i Łukasza. Odcinek kończy się ojciec Rory firmy, Christopher Hayden (David Sutcliffe), pokazując się w Stars Hollow.
15 15 “Christopher Zwraca” Michael Katleman Daniel Palladino 01 marca 2001 226713
Christopher Hayden ojciec Rory i Lorelai jest stary płomień, płaci krótką wizytę w Stars Hollow. Po dramatycznym kolacji pomiędzy Richardem, Emily, Straub, i Francine (Christopher rodzice), Lorelai i Christopher kochać na balkonie. Christopher proponuje spontanicznie do Lorelai, która odrzuca go i mówi mu, że nie jest gotowy do nich w pełnym wymiarze godzin.
16 16 “Star-Crossed Lovers i inne Strangers” Lesli Linka Glatter John Stephens, Linda Loiselle Guzik, Joan Binder Weiss 08 marca 2001 226714
Rory i Dean świętować swoje trzy miesiące bycia razem, ale to kończy się nagle, gdy Rory nie jest w stanie powiedzieć trzy słowa. Lorelai realizuje jej uczucia do Max wciąż tam są. Stary płomień Łukasza, Rachael, przychodzi się zatrzymać. Później na festiwal dzieje się w Stars Hollow, Lorelai, który nadal ma uczucia Max wydaje się bardzo pragną wiedzieć, czy Rachael przebywa i jeśli Łukasz chce ją, gdy tylko odpowiedź udzielona przez Łukasza to “nie wiem. ” Dean i Rory zerwać.
17 17 “Breakup, część 2” Nick Marck Amy Sherman-Palladino 15 marca 2001 226716
Rory próbuje przezwyciężyć ból utraty Dean przez nie tarzają się i wstaje wcześnie w sobotę rano i utrzymanie jej mózg zajęty od tematu. Kupuje rzeczy i idzie do partii i podejmuje Lane z nią. Na imprezie całuje Tristan, a następnie wraca do domu i zaczyna tarzać. Lorelai i Max akcje o jedną noc nawrotom, i decyduje się rozpocząć “rozmowy”.
18 18 “Trzeci Lorelai” Michael Katleman Amy Sherman-Palladino 22 marca 2001 226717
Matka Ryszarda, pierwszy Lorelai, ze znacznie nazbyt dużo wizyt postawy, wysyłając Emily w niebezpieczeństwie z powodu swojej dezaprobaty Emily. Co gorsza, ona sprawia, że ​​Lorelai ofertę, która może ją uwolnić z rodzicami na zawsze i denerwuje Emily. Paryż i Tristan iść na randkę po Rory zasugerował Tristan poprosić ją.
19 19 “Emily w Krainie Czarów” Perry Lang John Stephens, Linda Loiselle Guzik kwietnia 26, 2001 226718
Rory daje Emily zwiedzanie Stars Hollow, przypadkowo denerwujące Emily, pokazując jej ogród rzucić na Inn, gdzie Rory i Lorelai +1-ci mieszkał po Rory urodził.
20 20 “postscriptum I Lo …” Lev L. Spiro Elaine Arata, Joan Binder Weiss 3 maja 2001 226719
Rory i Lorelai walki, prowadząc Rory uciekać w kabinie do Emily i Richarda. Lorelai spotyka Deana i uczy się przyczyną ich rozpadzie, które pyta ją do konfrontacji z Rory o jej niezdolności do powiedzenia “kocham cię”.
21 21 “Miłość, stokrotki i trubadurów” Amy Sherman-Palladino Daniel Palladino 10 maja 2001 226720
W pierwszym finale, Miłość idzie: Rachael pozostawia po raz kolejny, ale tym razem z powodu podejrzeń o Łukasza … i Lorelai, który Luke nie neguje konieczności uczucia dla niej, ale on ma jej powiedzieć, że są tylko przyjaciele, których są one, ale może on ledwo się go. Rachel, tuż przed spacerem do drzwi mówi Łukasz “Nie czekaj zbyt długo”, aby powiedzieć jej swoje uczucia. Rory wreszcie mówi trzy słowa Dean potrzebowali usłyszeć i przynosi je z powrotem. Max ma 1000 stokrotki i pytanie do Lorelai.
Sezon 2: 2001-2002
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
+22 1 “Sadie, Sadie” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 09 października 2001 227451
W drugim otwarciem sezonu, Lorelai akceptuje propozycję Maxa. Lane jest wysyłany do Korei, z którego nie ma powrotu w zasięgu wzroku. Dean dołącza Rory i Lorelai na kolację Friday Night, w którym Dean jest przesłuchiwany o jego edukację i jego intencji przez wściekły Richard. Emily dowiaduje się o zaangażowanie Lorelai jest … od Sookie.
23 2 “Młoty i welony” Michael Katleman Amy Sherman-Palladino 09 października 2001 227452
Rory wolontariuszy, aby pomóc budować dom, hosting panikę z powodu jej braku zajęć pozalekcyjnych. Lorelai mówi Emily o zaręczynach jeszcze Emily reaguje chłodno, gdyż usłyszała go przez kogoś innego i powiedziano mi w ostatniej chwili. Sookie rzuca Lorelai i Max firm zaangażowanie. Lane wyjeżdża do Korei.
24 3 “Red Light na noc poślubną” Gail Mancuso Daniel Palladino 16 października 2001 227453
Lorelai i Max kontynuować planowanie ślubu, aż bash panieński Lorelai jest … inny rodzaj sygnału daje Lorelai namysł … Łukasz buduje Lorelai jest chuppah. Nowy lekki ruch jest zainstalowany przed diner Lukes To. Lorelai i Rory Stars Hollow urlopu na wakacje …
25 4 “Road Trip na Harvardzie” Jamie Babbit Daniel Palladino 23 października 2001 227454
… Po anulowaniu zaangażowanie, Rory i Lorelai się na wycieczkę na drogach. Po nocy spędzonej w B & B, wizyta w Harvardzie jest koniecznością, gdy Rory czuje się w domu i Lorelai czuje kilka wyrzuty. Lane wraca z Korei, a jej podróż nie było tak źle, jak myślała, że ​​będzie.
26 5 “Nick & Nora / Sid i Nancy” Michael Katleman Amy Sherman-Palladino 30 października 2001 227455
Kiedy zbuntowany 17-letni Łukasza bratanek, Jess (Milo Ventimiglia) przesuwa się z nim, Lorelai oferuje niepożądany Rady dla rodziców. Rory jest na pracowników szkolnej gazetki, ale redaktor Paris wciąż jest wściekły z powodu jej “niby” randce z Tristana.
27 6 “prezentującej Lorelai Gilmore” Chris Długi Sheila R. Lawrence 06 listopada 2001 227456
Rory, zobowiązany do jej babci, oficjalnie wychodzi do społeczeństwa. Lorelai dostaje drugą zdziwienie, gdy Christopher zgadza się spełnić jego ojcowską deb obowiązków. Richard, coraz bardziej wrogi, otwory jego frustracje na temat ich “wycofywane” z jego pracy. Trzecia niespodzianka uderza kiedy Christopher mówi Lorelai o Sherry, jego nowa dziewczyna.
28 7 “Jaka matka, taka córka” Dennis Erdman Joan Binder Weiss 13 listopada 2001 227457
Rory dowiaduje się, że jej tendencje antyspołeczne w Chilton są mile widziana i musi ona lepiej towarzysko siebie. Robi tak, przypadkowo splątania się w tajnym bractwie znany jako kłębki, a jednak niechciane połączenia, ale godzi Paryża i uszkodzoną związek Rory firmy. Tłum zajazd organizuje pokaz mody szkolnej, który cechuje Lorelai i Emily w dopasowaniu strojów … Sookie i Lorelai zdecydujesz się iść do przodu w otwarciu własnego karczmę.
29 8 “od podszewki INN” Michael Katleman Daniel Palladino 20 listopada 2001 227458
Lorelai i Sookie radośnie snuć plany na otwarcie własnego karczmę i patrzeć w Dragonfly i dowiedzieć się, że Fran Weston jest właścicielem nieruchomości i nie chce go sprzedać. Ale kiedy właścicielowi Inn Independence firmy, Mia (Elizabeth Franz), przychodzi na wizyty i Lorelai uczy Inn mogą być sprzedawane, ma namysł, które powodują walkę pomiędzy nią a Sookie. Emily spełnia Mia po raz pierwszy.
30 9 “Run Away, Little Boy” Danny Leiner John Stephens 27 listopada 2001 227459
Tristan i Rory musi grać Romeo i Julia w projekcie szkolnym, a Dean jest peeved w tej sprawie, jednak noc z wykonania Tristan zostanie wysłany do szkoły wojskowej. Tymczasem Lorelai sięga o wiele młodszy kolega w szkole biznesu, ku uciesze Łukasza. (Ostatni występ Chad Michael Murray).
31 10 “Kolacja Bracebridge” Chris Długi Daniel Palladino, Sheila R. Lawrence 11 grudnia 2001 227460
W ostatniej chwili, a goście Chicago nici Snowstorm, którzy zapłacili za wspaniały obiad w gospodzie, więc Lorelai zaprasza większość Stars Hollow na święto, wraz z Emily i Richarda. Wieczór idzie krzywo, kiedy Richard ujawnia on porzucił pracę kilka dni temu.
32 11 “Tajemnice i pożyczek” Nicole Holofcener Linda Loiselle Guzik 22 stycznia 2002 227461
Lorelai jest dom ma termity, i mimo protestów Lorelai firmy, Rory wylewa finansowych aspektów sytuacji do Emily, która oferuje pożyczki, ale Lorelai bali się coraz bardziej zadłużone do niej. Lane stała cheerleaderka, która szokuje Rory i tworzy walkę między nimi.
33 12 “Richard w Stars Hollow” Steve Gomer Frank Lombardi 29 stycznia 2002 227462
Niedawno przeszedł na emeryturę Richard jedzie Emily szału, więc Lorelai zgadza się fathersit na jeden dzień. Paris wygląda wystawiać korupcji ona jest pewien, ona widząc i znajdzie coś Hollow Star: cenzury.
34 13 “-Tisket,-Tasket” Robert Berlinger Amy Sherman-Palladino 05 lutego 2002 227463
Roczny festiwal (Bid-A-Basket), w których kobiety stanowią obiady piknikowe oraz stawki mężczyzn na nich i cieszyć się obiad i kosz decydenci obecności. Wszystkie pary pójdzie krzywo; ofert Kirka Sookie, oferty Jess na Rory, i Łukasz kupuje Lorelai-tych. Jackson proponuje Sookie. Emily zgadza się z Lorelai na jej opinii Jess i daje jej rady dla rodziców.
35 14 “To powinna być Lorelai” Lesli Linka Glatter Daniel Palladino 12 lutego 2002 227464
Christopher odwiedza, przynosząc jego dziewczyna Sherry do Stars Hollow. Sherry jest zdesperowany, by spędzać czas z Rory, Lorelai jest nieco niewygodne … ale Emily jest wściekły. Lorelai i Christopher mają walkę, kiedy Krzysztof uważa, że ​​Lorelai obwinia go o jej związkach.
36 15 “Lost and Found” Gail Mancuso Amy Sherman-Palladino 26 lutego 2002 227465
Rory, która straciła bransoletkę w odcinku “A-Tisket,-Tasket”, który został znaleziony przez Jess, dostaje spanikowany gdy Dean zauważa swoją nieobecność na jej nadgarstku. Lorelai zakłada Jess go ukradł. Łukasz szuka większego mieszkania dla siebie i Jess.
37 16 “Jest Rub” Amy Sherman-Palladino Sheila R. Lawrence 09 kwietnia 2002 227466
Lorelai i Emily spędzić weekend w luksusowym spa, które idzie krzywo. Rory ma noc do siebie, który również zajmuje pogorszeniu, gdy Dean odkrywa Jess w jej domu, a Paryż pozostaje noc czyniąc je przyjaciele. Lorelai i Emily ukraść szlafroki razem.
38 17 “Martwe wujkowie i warzywa” Jamie Babbit Daniel Palladino 16 kwietnia 2002 227467
Wujek Łukasza umiera, ale pogrzeb jest słabo uczęszczane, jak prawie każdy ma urazę do aspołecznych starca, Łukasza martwi on poszedł wuja przykład. Emily pomaga Sookie zaplanować swój ślub, a staje się zbyt wiele dla Jacksona. Emily mówi Lorelai, że ją i Łukasz mają mecz w niebie.
39 18 “Back in the Saddle Again” Kevin Dowling Linda Loiselle Guzik 23 kwietnia 2002 227468
Richard pomaga Rory z projektu dla swojej klasy biznesowej, a to potwierdza, jak bardzo tęskni do świata biznesu. Chce założyć własną firmę.
40 19 “Teach Me Tonight” Steve Robman Amy Sherman-Palladino 30 kwietnia 2002 227469
Rory, próbując korepetycje Jess, kończy się złamania nadgarstka kiedy Jess rozbija swój samochód, że Dean wykonane ją. Lorelai i Luke dostać się do walki, podczas gdy ona szuka Jessiki. Łukasz wysyła Jess domu do Nowego Jorku.
41 20 “Help Wanted” Chris Długi Allan Heinberg 07 maj 2002 227470
Richard rozpoczyna działalność konsultingową ubezpieczeniowej, a Lorelai pomaga mu znaleźć nową sekretarkę, która wprowadziła je blisko siebie. Lane postanawia, że ​​perkusja to jej przeznaczenie. Carole gwiazdkowych King gości jak muzyki właściciel sklepu Sophie Bloom.
42 21 “Dzień Lorelai jest Graduation” Jamie Babbit Daniel Palladino 14 maja 2002 227471
Lorelai absolwenci szkół biznesu, ale Rory mija się uroczystość, bo pominięto szkoły do ​​odwiedzenia Jess w Nowym Jorku i dowiedzieć się, dlaczego nigdy nie powiedział do widzenia.
43 22 “Nie mogę zacząć” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino, John Stephens 21 maja, 2002 227472
W drugim finale, to Sookie i dni Jacksona ślub. Christopher zrywa z Sherry i spędza romantyczny wieczór z Lorelai w Inn, po czym robić plany, aby pogodzić i być rodziną. Kiedy Chris odkrywa następny dzień, że Sherry jest w ciąży z jego dzieckiem, mówi Lorelai nie może nie nowe dziecko drogę zrobił Rory. Lorelai próbuje zadośćuczynić z Łukasza, ale się nie powiedzie. Rory jest zaskoczony, aby zobaczyć Jess na weselu, całuje go i ucieka, mówiąc mu, aby utrzymać to wszystko w tajemnicy.

Sezon 3: 2002-2003
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
44 1 “Te Lazy-Hazy-Szalone Dni” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 24 września 2002 sto siedemdziesiąt pięć tysiąc jeden
W trzecim sezonie otwieracza, Lorelai ma dziwny sen, w którym ona jest w ciąży z bliźniakami Łukasza, który Rory interpretuje się jako: Lorelai podświadomie chce poślubić Luke i mają swoje bliźnięta lub, że jest zazdrosny, że ciąża Sherry został skazany Lorelai nadzieje ze Christopher . Rory wraca od stażu w Waszyngtonie, gdzie Paris spotyka i zaczyna randki studentem Princeton, Jamie. Rory jest zaskoczony, aby zobaczyć Jess sporządzania z inną dziewczyną i to natychmiast zazdrosny, ale postanawia docenić jej związek z dziekana. Miasto organizuje letni festiwal, w tym kwartet fryzjera, który tylko śpiewa “tych szalonych mgliste Lazy Days of Summer” w kółko, ku irytacji Lorelai firmy. Lorelai mówi rodzicom o rozstaniu z Christopherem i wychodzi na kolację piątek w nocy. Luke i Lorelai makijaż.
45 2 “Haunted Leg” Chris Długi Amy Sherman-Palladino 01 października 2002 175002
Lorelai odrzuca randkę z Kirkiem i wraca do Diner Łukasza po pojednania. Rory i Jess kłótnia w rynku Doose, kiedy wskazał, że ona nie ma prawa być zazdrosny, po nie skontaktował się z nim, kiedy ona była daleko. Christopher pojawia się niezapowiedziany w piątek w nocy kolację, po rozmawiałem z Emily, ale są wysyłane z dala od wszystkich trzech kobiet Gilmore.
46 3 “Lęk Aplikacja” Gail Mancuso Daniel Palladino 08 października 2002 sto siedemdziesiąt pięć tysiące trzy
Rory jest przerażona, że ​​nie może dostać się do Harvardu po panelu konsultantów przyjęć odwiedza Chilton i podkreśla procesu konkurencyjnego. Rory i Dean zacząć mówić o tym, co by się stało, gdy Rory wyjeżdża do college’u. Lane dołącza do zespołu rockowego, a Taylor wygrywa miasta poparcie swoich planach otwarcia staroświecki sklep soda.
47 4 “One Got klasy, a drugi Barwniki” Steve Robman Daniel Palladino 15 października 2002 +175004
Lorelai i Luke są zaproszeni mówić o sukcesie w Stars Hollow wysoka, ale dzieciaki chcą słyszeć o nastoletniej ciąży Lorelai – a ich matki winić Lorelai. Lane, doprowadzony do buntu, barwniki jej fioletowe włosy, ale traci nerwy i natychmiast barwniki go z powrotem. Rory konfrontuje nową dziewczynę Jess “, w Shane.
48 5 “Eight O’Clock w Oazie” Joe Ann Fogle Justin Tanner 22 październik, 2002 175.005
Irytująco wesoły nowy sąsiad, słabość do gier planszowych i kicz, daje Lorelai szczegółowe instrukcje dotyczące podlewania trawnika i fiołków jego trakcie jego podróży służbowej; gdy Rory przejmuje podlewania, jednak katastrofy, co powoduje Jess przyjść jej na ratunek. Lorelai spotyka faceta na aukcji organizowanej Emily, ale ich późniejsza data nie idzie dobrze.
49 6 “Weź Deviled Jaja …” Jamie Babbit Daniel Palladino 05 listopada 2002 +175.006
Rory i Lorelai uczestniczyć prysznic Sherry dziecka. Lorelai jest zazdrosny bo Sherry zdaje się przeżywać życie, nie mogła mieć z Christopherem. Sherry daje Lorelai i Rory lewej ponad Deviled jaj od partii, które przechodzą do rzucać w nowym samochodzie Jess firmy.
50 7 “strzelają Gilmores, nie?” Kenny Ortega Amy Sherman-Palladino 12 listopada 2002 sto siedemdziesiąt pięć tysiącesiedmiu
Lorelai jest zdesperowany, aby wygrać roczny Gwiazdy tańczą zagłębień Marathon, w którym Kirk wygrał cztery razy wcześniej. Lorelai przekonany, Rory się jej partner, po tym jak nie znajdzie ktoś odpowiedni. Dziekan przychodzi oglądać. Jackson i Sookie walka o jego nadzieje na czworo dzieci w ciągu czterech lat, które Sookie, Lorelai i Luke znaleźć śmieszne. Jamie podczas wizyty w Paryżu w szkole podczas przerwy i przekonuje ją do wyjścia na kawę z nim. Jess przychodzi oglądać Maraton Tańca z jego nową dziewczyną, Shane. Rory nie przestać mówić o Jess i jak bardzo drażni ją i tak Dean zaskoczy. Zapowiada się do całej hali tanecznej że Rory i Jess lubią się nawzajem i każdy o tym wie i że odbywa się Rory. Lorelai przegrywa Kirk po raz kolejny.
51 8 “Niech rozpocznie się gra” Steve Robman Amy Sherman-Palladino, Sheila R. Lawrence Listopad 19, 2002 175008
Richard guilts Rory do przyjścia z nim do Yale. Kiedy Rory mówi Lorelai, że jest zły na ojca za oszukiwanie Rory do niego, kiedy wie, Rory tylko chce iść na Harvard. Ale Rory przekonuje ją, że nie ma nic rozglądając się i prosi Lorelai do nich dołączyć i Lorelai niechętnie akceptuje. Rory i Jess niezgrabnie rozpocząć datowanie, które Łukasz jest bardzo zadowolony, ale Lorelai obawia się o Jess. Kirk paraduje po mieście, chwalą się swoim Tańca Marathon trofeum, ale jak co roku, ktoś kradnie go. Rory, Lorelai, Emily i Richarda głowa do Yale, gdzie się rozejrzeć i Richard następnie sztuczki Rory się robi wywiad z Dziekanem przyjęć, którego Richard dobrze zna. Lorelai jest bardzo zła na Ryszarda za oszukiwanie córkę po raz kolejny. Ona idzie po taksówkę, która Emily próbuje mówić ją z. Kiedy Rory wychodzi, że jest wściekły na Richarda, że ​​nie przygotowuje ją i sprężystych wywiad na nią. Lorelai i Rory opuścić, zły. Emily jest też wściekły na Richarda, choć starała się go bronić. Rory i Jess mają swój pierwszy prawdziwy pocałunek i Rory idzie do domu dziekana, aby powiedzieć mu, że jest przykro o tym, jak ona traktuje go i że ma nadzieję, że nie będzie nienawidzić jej jeden dzień. Przed snem, dziewczyny Gilmore każdy potajemnie czytać materiały promocyjne z Yale.
52 9 “Deep Fried Korean Thanksgiving” Kenny Ortega Daniel Palladino 26 listopada 2002 175009
Rory i Lorelai mają być w czterech różnych posiłków Dziękczynienia. Pierwszy Kima, a następnie Sookie, a następnie przez Łukasza i wreszcie Richarda i Emily. Decydują, że Łukasz nie myśli wtedy, gdy spóźnił się, ale gdy mówią mu, że nie będzie mógł przyjść, to wydaje się bardzo rozczarowany i tak udają, aby zmienić swoje plany, aby mogli iść. Na Święto Dziękczynienia, Lorelai i Rory są kwiatami coraz Doose firmy dla wszystkich, kiedy zaskakuje Jess Rory pocałunkiem. Rory przenosi je na ścianie budynku tak Dean ich nie zobaczy. Ona mówi Jess nie chce afiszować swój nowy związek. Kirk dostaje kota, nazwanego Kirk, który ostatecznie doprowadza człowieka Kirka z jego domu. W Gilmores uczestniczyć każdy posiłek dziękczynienia i kiedy zrobić to do Richarda i Emily, Rory pozwala mu się wyślizgnąć, że miała zastosowanie do Yale, który Lorelai wydaje denerwuje i obwinia na Richarda i Emily. Lane dostaje całusa od Dave’a.
53 10 “To zrobię, Świnia” Jamie Babbit Sheila R. Lawrence 14 stycznia 2003 +175,01 tysiąc
Paris ma chłopaka i nie jest sama. Lorelai daje Emily wskazówki dotyczące radzenia sobie z matki Richarda, Trix. Rory zaczyna łatwość wokół dziekana, ona i Jess zaczynają budować się publicznie. Jess nie chce uczestniczyć w Carnival zimą, ale kiedy Dean prosi Rory do niego dołączyć i jego młodszą siostrę Clara, Jess staje się zazdrosny i postanawia towarzyszyć Rory po wszystkim.
54 11 “Ślubuję uroczyście” Carla McCloskey John Stephens 21 stycznia 2003 175.011
Francie sztuczki Paryż, wierząc, że Rory jest spiskuje przeciwko niej w Radzie Studentów. Lorelai i Sookie wziąć udział w wykładzie na temat prowadzenia karczmy, jest to całkowita strata, ale Sookie spotyka starego przyjaciela Joe, a iskry pomiędzy Lorelai i Joe’a partnera biznesowego Alex. Emily, pozwany przez wypalonego sługi, prasy Lorelai dać osadzanie, i jest oburzony na wyniku.
55 12 “Lorelai Out of Water” Jamie Babbit Janet Leahy 28 stycznia 2003 175012
Alex zaprasza Lorelai na ryby, więc Luke uczy ją, jak łowić bez żenujące siebie. Łukasz spełnia również atrakcyjną prawnika Taylora, Nicole. Paryż nasila jej jednostronny feud z Rory, i obie są reprymendę przez dyrektora. Lane jest zachwycona, że ​​jej matka powiedziała, być może na jej wniosek będzie na bal – to znaczy, dopóki jej matka wybiera jej datę.
56 13 “Dear Emily i Richard” Gail Mancuso Amy Sherman-Palladino 04 lutego 2003 +175.013
Rory otrzymuje zaproszenie do Sherry C-section. Sherry zaczyna rodzić wcześnie i Rory jest tylko jeden obecny. Lorelai wspomina o własnej ciąży, zdając sobie sprawę na nowo, co jej matka cierpiała, sprawia, że ​​reconciliatory gest w stronę Emily.
57 14 “Swan Song” Chris Długi Daniel Palladino 11 lutego 2003 sto siedemdziesięciu pięć tysięcy czternaście
Jess przychodzi na obiad piątek w nocy z podbitym okiem i Rory oskarża go o walkę z dziekana, który zaprzecza. Później, Jess przyznaje się do Łukasza, że ​​został zaatakowany przez łabędzia. Rory pozostanie na noc w domu swoich dziadków. Emily wrzeszczy na Lorelai za pozwolenie Rory wychodzi z Jess. Rory później mówi Lorelai, że ona może uprawiać seks z Jess szybko. Zack i Brian domyślać, że Lane i Dave ukrywa w tajemnicy, ale myślę, że tajemnica jest ich wiara religijna.
58 15 “Face-Off” Kenny Ortega John Stephens 18 lutego 2003 +175.015
Kiedy Jess nie wymaga, Rory idzie na mecz hokeja i widzi Dean ze swoją nową dziewczyną, Lindsay. Emily dostaje zemsty za lekceważy Trix, kiedy ona znajduje ją co się z człowiekiem w fioletowym kolorze jogging. Lane i Dave przekonać jej kolega Chui Młody się fałszywy chłopak Lane. Rory pozostawia gniewną wiadomość dla Jess, ale po odkryciu, że był poza przygotowuje niespodziankę dla niej, ona prosi go, aby go usunąć bez słuchania.
59 16 “The Big One” Jamie Babbit Amy Sherman-Palladino 25 lutego 2003 175016
W przeddzień prezentacji wspólnych wystąpień ponad C-SPAN dla szkoły dwusetną rocznicę, Paryż ma serca do serca, z Rory, ufając, że w końcu uprawiali seks ze swoim chłopakiem i coraz Rory przyznać, że jest jeszcze dziewicą (do podsłuchu ulga Lorelai firmy). Następnego dnia, Paris ma krachu na żywo w TV, zapowiadając jej odrzucenie przez Harvard jako wyroku na jej seksu przedmałżeńskiego i przewidywania dziewiczy Rory będą akceptowane. Lorelai wpada Max i iskry. Sookie odkrywa, że ​​jest w ciąży. Rory wraca do domu, aby znaleźć została ona przyjęta na Harvard, Princeton i Yale.
60 17 “A Tale of Poes i ognia” Chris Długi Daniel Palladino 15 kwietnia 2003 175017
Inn Independence zapali się podczas spotkania z Poe Society, więc goście przenieść do domu Lorelai, a ona spędza noc z Łukasza i Jess, gdzie mówi Łukasz o swoim dziwnym śnie miesięcy wcześniej. Lane odkrywa Młody Chui nie może wszcząć rozpadzie że ją uwolnić do chwili obecnej Dave. Rory musi wybrać między Harvardzie, Princeton, i Yale, ale jest rozdarta, kiedy jej pro-con list wskazuje ją od marzenie z Harvardu i Yale, gdzie ku Lorelai nawet nie chcą jej stosować.
61 18 “Happy Birthday, Baby” Gail Mancuso Amy Sherman-Palladino 22 kwietnia 2003 175018
Rory zdecydowała się uczestniczyć w Yale i mówi jej dziadków o tym, przynosząc szczęście dla nich, a ona planuje wielki Blowout Lorelai urodzinowy, w tym pizzę miasto wielkości. Richard daje Lorelai dolarów 75.000 wypłatę z inwestycji uczynił na jej narodzin. Lorelai z kolei pisze test do matki do spłaty kredytu za Chilton i zakończyć umowę obiad piątek, to jest w szoku, gdy jej matka jest zły na spłacane są. Luke przygody w rodzicielstwa też iść źle, kiedy nie może przekonać Jess ustalić priorytety szkoły, potem odstrasza Nicole rodziców przez bredzenie o sytuacji.
62 19 “Keg! Max!” Chris Długi Daniel Palladino 29 kwietnia 2003 +175.019
Jess dowiaduje się, że nie dotrzeć do szkoły. Rory, Jess, Dean i Lindsay wziąć udział w przyjęciu, gdzie zespół Lane gra. Pijany Lane nazywa matkę i przyznaje, wszystkie swoje oszustwa, jak ona rozpacza z historii o związek tylko zechce. Jess sprawia przepustkę na Rory po jej szuka go znaleźć, dlaczego on działa dziwnie, następnie wypycha ją z dala, kiedy nie reaguje jak miał nadzieję. Wychodzi z pokoju, który płacze Dean widzi, co doprowadziło do rozpoczęcia walki z Jess i zniszczyć ich gospodarza domu. Lorelai, tymczasem zaprasza Luke i Nicole Państwo zatrzymać się w gospodzie, to jest zrozpaczona przez przyjrzenia ich przytulności.
63 20 “Say Goodnight, Gracie” Jamie Babbit Janet Leahy, Amy Sherman-Palladino 06 maja 2003 +175.020
Jess jego ojciec wydaje, spełnia Jess, a następnie znika po Łukasza ostrzega go. Dean i Lindsay dostać zaangażowany, denerwujące Rory. Fran Weston umiera, czyli Lorelai i Sookie może mieć szansę na zakup Dragonfly Inn i uczynić go własnym. Pani Kim zgadza się pozwolić Dave wziąć Lane na bal, ale dopiero po tajemniczym cytatem, że nie może znaleźć nigdzie w Biblii. Po wielu dniach wzajemnego unikania z Jess, Rory wreszcie mówi Lorelai, co stało się na imprezie. Jess walczy z Łukasza to w jaki sposób będą one obsługiwać jego brak absolwenta, z Luke sugerując mu odzyskać jego lata, a kiedy Jess odmawia Łukasz wyrzuca go. Jess następnie wyjeżdża do Kalifornii w poszukiwaniu ojca, ale widzi Rory w autobusie, kiedy odchodzi. Jess nie mówi Rory, że idzie odwiedzić ojca.
64 21 “Here Comes Syn” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 13 maja 2003 sto siedemdziesiąt pięć tysięcy dwadzieścia jedna
Jess idzie żyć z ojcem w Venice Beach (w pilota backdoora do pokazu, który miał zagrają charakter Jess). Rory podkreśla na studiach, a Lorelai zastanawia się jak złamać wiadomość, że Jess opuścił na dobre.
65 22 “To są smyczki, Pinokio” Jamie Babbit Daniel Palladino 20 maja 2003 175022
W trzecim finale, dzień Rory jest ukończenie Chilton przyjechał. Z Inn Independence ustawione blisko, nowo bezrobotnych plany Lorelai używać swojego zajazd-kupno środków na opłacenie Yale, aż Rory idzie za jej plecami, aby nowy kontrakt z dziadkami i przywraca obiady piątkowe nocnych. Lorelai i Sookie kupić Dragonfly Inn. W Gilmore Girls przygotować się do ich europejskiej przygody i Łukasz decyduje się na rejs z Nicole wymuszane przez rozmowy z Lorelai. Rory zrywa z Jess na dobre.
Sezon 4: 2003-2004
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
66 1 “sale balowe i Biscotti” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 23 września 2003 176151
W sezonie czwartym otwieracza, The Gilmore Girls powrót z wakacji letnich i dowiedzieć się, że mają do cram jedno-i-pół tygodnia działań na trzy dni przed orientacji Yale Rory firmy. Tymczasem Luke i Nicole mają zaskakujące wieści od swoich wakacji, a Sookie znalazł się płeć dziecka. Emily wykorzystuje Lorelai tych pomijania kolacji piątek w nocy, i monopolizuje ostatniej nocy Rory, zanim Yale.
67 2 “Pierwszego dnia Lorelais ‘na Yale” Chris Długi Daniel Palladino 30 września 2003 176152
Rory i Lorelai przygotować się do wyjazdu do Yale, pakowania i Lorelai robienie zdjęć Rory pozycji off. Lorelai pożycza samochód Łukasza do podjęcia Rory jego rzeczy do Yale ale nie wspomina o Łukasza, że ​​nie może prowadzić kij. Łukasz stara się nauczyć ją, ale jego wysiłki zostały zmarnowane, a ona odchodzi. Rory przybywa na Yale University i zaczyna swoją orientację. Spotyka jednego ze swoich nowych współlokatorów, który jest tylko szesnaście i dość dziwne. Rory szybko odkrywa, że ​​ktoś wie, to jej drugi współlokator. To Paris, jej nowego trenera życia, Terrance. Rory stwierdza, że ​​Paryż Zarezerwowałem pokój z niej, ponieważ mają one swoją historię razem. Rory jest zszokowana. Po obejrzeniu tego, co inni studenci posiadają w swoich akademikach, Lorelai opuszcza znaleźć lepsze rzeczy do akademika Rory firmy. Ona przynosi Rory rzeczy, a następnie pozostawia ponownie. Podobnie jak Lorelai wraca do Stars Hollow, dostaje stronę z Rory mówiąc wrócić i przejść idzie w Yale ponownie. Kiedy wchodzi tam, Rory daje Lorelai przytulić i mówi jej, jak tęskniła ją po dopiero oddalenia przez pięć minut. Idzie o tym, jak ona jest żałosna będąc Mama dziewczyna i prosi Lorelai, dlaczego ona nie nienawidzi jej i chcą być z dala od niej, jak większość dzieci zrobić, gdy udają się do college’u. Lorelai uspokaja ją i sugeruje pobyt noc. Rory akceptuje i Lorelai zaczyna zamówić każdy rodzaj pokarmu dla nich i Rory jego współlokatorów. Kiedy pizzy przybywa, nie ma zbyt wiele i tak Lorelai wywołuje inne dziewczyny w na imprezę. Oni wszyscy dobrze się bawić i pamiętać, Rory za to, że naprawdę cool mamę. Lorelai i Rory liście czuje się lepiej, wiedząc, więcej ludzi w Yale.
68 3 “Hobbit, Sofa i Stiles Digger” Mateusz Diament Amy Sherman-Palladino 07 października 2003 176153
Lorelai i Sookie zaczyna firmę cateringową, począwszy od Pana partii Pierścieni tematyce dziecięcej, która prowadzi Sookie, aby wątpić w swoje umiejętności jako matka. Richard idzie do biznesu ze swoją byłą stowarzyszonej syna, a Emily niespodzianek Rory z meblami niepożądany. Rory ma swoją pierwszą imprezę w college’u. Funkcje Victoria Justice jako Jill # 2
69 4 “z kurczaka lub wołowiny?” Chris Długi Jane Espenson 14 października 2003 176154
Lorelai zaczyna remont na Dragonfly Inn po kontaktach z zatwierdzenia Taylora. Dziekan zaprasza Rory jego ślub, ale Luke później mówi Rory nie iść po Dean sprawia, pijanego i szokujące wyznanie Łukasza w nocy z jego wieczoru kawalerskiego.
70 5 “podstawową Co Zastosuj” Neema Barnette John Stephens 21 października 2003 176155
Rory próbuje uruchomić celownik ponownie i jest rozczarowany. Lorelai zastanawia się, czy powinna ona zachować jej projektanta po znalezieniu się o jej poprzedniego pracodawcy … Emily. Lorelai zaprasza Łukasza “uber-mnich,” odpowiedzialności za wieczór filmowy.
71 6 “Affair to Remember” Diamentową Matthew Amy Sherman-Palladino 28 października 2003 176156
Emily planuje przyjęciu z okazji premiery nowego biznesu Ryszarda i zatrudnia Lorelai i Sookie, aby zaspokoić je. I Kirk przygotowuje – w znacznym stopniu – na randkę. Ale ani sprawa idzie całkiem zgodnie z oczekiwaniami.
72 +7 “Festiwal Sztuki Living” Chris Długi Daniel Palladino 04 listopada 2003 176157

Całe miasto angażuje udając słynnego dzieła na festiwal. Lorelai jest zdenerwowany ewentualnego powtórzenia nią cofa się kilka lat temu w tej samej roli, a Kirk jako Jezus podczas Ostatniej Wieczerzy jest walczących z Grant, miasto trubadura, który odgrywa Judasza. Chociaż wystawa trwa, Łukasz jest o-to-be ex pokazuje się, a dziecko Sookie jest no-show, dzień po terminie.
Uwaga:. Ten odcinek wygrał serialu tylko nagrodę Emmy, za najlepszy makijaż w serii (non-protetyczna) [3]
73 8 “Die, Jerk” Tom Moore Daniel Palladino 11 listopada 2003 176158
En pointe i na wydruku. Aby uzyskać historię opublikowany w gazetce szkolnej, wybuchy Rory Yale baletu … i zarabia na siebie gniew głównego baletnicy, która pozostawia notatkę na drzwiach Rory mówi: “Die, jerk”. Wrangles Jason zaproszenie na kolację w Gilmores ‘Piątek.
74 9 “Big Night Ted Koppel w Out” Jamie Babbit Amy Sherman-Palladino listopada 18, 2003 176159
Kiedy cztery Gilmores napotkasz starego znajomego na Harvard-Yale gry, Emily walczy zarówno z Richardem i Lorelai, co skłoniło Lorelai przyjąć datę kolacji z Jasonem. Tymczasem Lane prosi Łukasza pozwolić jej zastąpić swojego nowego pracownika.
75 10 “Niania i profesor” Peter Lauer Scott Kaufer 20 stycznia 2004 176160
Sookie Nowa niania okazuje się dawny rywal Michela, który ma dziecko-fobii Michel tak paranoiczny oferuje on grać Mary Poppins do nowego dziecka Sookie, Davey. Tymczasem jeden z profesorów Rory pokazuje słabość do kobiet 40 lat jego młodszych … Paris Gellar.
76 11 “W zgiełku i łomot” Michael Grossman Sheila R. Lawrence, Janet Leahy Styczeń 27, 2004 176161
Słuchajcie dzwonienie dzwoneczkiem. Odrestaurowane dzwony ustawić wszystkich na krawędzi, co skłoniło Lorelai i Łukasza do eskapady do późna. Kiedy Lorelai odkrywa Łukasz “przeniesione” do innego miasta z Nicole, ona maniacy obecnie. Rory jest żenujące run-in z kolegą, który zamienił ją w dół na randkę. Kiedy pani Kim odkrywa Lane zapas rock ‘N’-rolla – po nieudanym występie w słynnym klubie CBGB w Nowym Jorku – odkrywa sekretne życie Lane i kopie ją.
77 12 “sprawa rodzinna” Kenny Ortega Daniel Palladino 03 lutego 2004 176162
Luke jest ostrożny, gdy jego siostra Liz łuszcząca niespodziewanie odwiedza. Następnie drugiego buta krople: Jess jest z powrotem w Stars Hollow, aby podnieść jego junky samochód. Zrzuty Paris Jamie dla swojego nowego ognia, Asher Flemming r.
78 13 “Nag Hammadi gdzie jest Odkryli, ewangelie gnostyckie” Chris Długi Amy Sherman-Palladino 10 lutego 2004 176163
Kiedy Luke chce zrobić coś najnowszej chłopaka Liz, która wydaje się być kolejnym frajerem, Jess oskarża go o know-to-wszystko buttinski … i Luke podejmuje krytykę do serca. Ponadto, Jess ucieka z Rory każdym razem, kiedy widzi ją, ale później ma zaskakującą orędzie do wniesienia.
79 14 “Incredible Sinking Lorelais” Stephen Clancy Amy Sherman-Palladino, Daniel Palladino 17 lutego 2004 176164
Things Fall Apart. Upokorzony, kiedy ma problemy z utrzymaniem się z jej obciążeniem kursu, Rory zwraca się do dziekana o wsparcie. Kończy się czas i pieniądze na renowację Dragonfly i podnosił oznaczony jest jako niepowodzenie przez babcią, Lorelai odwraca się do Łukasza o pożyczkę.
80 15 “Scena w centrum handlowym” Chris Długi Daniel Palladino Luty 24, 2004 176165
Ostentacyjnej konsumpcji. Hurt, że Richard spędza tyle czasu na biznesie i tak krótkim czasie z nią, Emily uderza w centrum handlowym, przeciąganie Lorelai i Rory z nią, kiedy wpada im na ich matka-córka dnia. Lane wprowadza się do mieszkania ze swoimi kolegami z zespołu, Zack i Bryan.
81 16 “Panujący Lorelai” Marita Grabiak Jane Espenson 02 marca 2004 176166
Trix, matka Richarda umiera. W procesie uczestniczy na najdrobniejsze szczegóły planów Trix pozostawionych na pogrzeb, Emily znajdzie denerwujące list, który Trix napisał do Richarda w noc przed jego i ślub Emily stwierdzający jej dezaprobatę Emily i opowiedziała Pennilynn Lotte jako córka -in-law. Emily nagle zatrzymuje planowanie pogrzebu, pozostawiając zadanie Lorelai, który dostaje pomoc od Rory.
82 17 “Dziewczyny w bikini, chłopcy Doin ‘The Twist” Jamie Babbit Amy Sherman-Palladino Kwiecień 13, 2004 176167
Rory i Paryż iść na południe, rytuał przejścia: Spring Break! Chociaż nie, oni spędzać czas z Madeline i Louise. Jason niezdarnie wykonuje obrzęd dając Lorelai swój klucz domu. Luke jest czytać swoje prawa po ataku na podejrzany samochód przed domem należącym do niego i Nicole.
83 18 “tyk, tyk, tyk, Boom!” Daniel Palladino Daniel Palladino 20 kwietnia 2004 176168
Taylor wraca do Stars Hollow wygląda trochę inaczej, a Kirk panikę o pomyłkę uczynił podczas Easter Egg Hunt, że planuje w nieobecności Taylora. Były biznes współpracownik Floyd, ojciec Jasona, uderza pozew o Ryszarda i partnerstwa Jasona, jednocześnie ujawniając romans Lorelai jest z Jasonem do swoich zdumionych rodziców.
84 19 “Afterboom” Michael R. Lawrence Zinberg Sheila 27 kwietnia 2004 176169
Co dzieje się po wybuchu? Wszystko jest w kawałkach. Kryzys w branży Richarda i Jasona dramatycznie wpływa na małżeństwo Richarda i Emily, jak również relacji Lorelai i Jasona firmy. Zespół Lane dostać koncert. Biura podróży przyszedł, aby wyświetlić Dragonfly Inn. Lane spotyka jej wymianę w domu matki.
85 20 “Luke Can See Her Face” Matthew Diament Amy Sherman-Palladino, Daniel Palladino 04 maj 2004 176170
Najmniej prawdopodobne osoba kupić samopomocy taśmy kupuje samopomocy taśm. A co ty wiesz? Pomagają one. Dzięki głos z boom box, Luke w końcu uświadamia sobie, kto uczyni go szczęśliwym … Lorelai Gilmore. Czuje się lepiej, Łukasz kończy swoją podróż przez przekazanie taśm do flummoxed Jess, która wciąż kocha Rory.
86 21 “Ostatnie Walki tydzień, Bieżący tydzień Rajstopy” Chris Długi Daniel Palladino 11 maja 2004 176171
Dzień ślubu w Stars Hollow – i Liz i TJ w renesansowym stylu ceremonia wydaje się mieć wpływ na Łukasza i Jess. Pani Kim i Lane rozpocząć wstępny pojednania. Tymczasem Rory i Dean dzielić kolejną tajną rozmowę. Jess pokazuje się w Yale i prosi Rory uciec z nim do Nowego Jorku i mówi jej, że są one przeznaczone być razem, ale Rory surowo go odrzuca. Jess wychodzi.
87 22 “Płaszcze i receptury” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 18 maja 2004 176172
W czwartym finale, Rory przyszedł do domu na lato. Dragonfly gospodarze przetestować działanie weekend, i wydaje się, każdy wie, Lorelai jest tam (w tym kimś, że nie zapraszam), oohing, aahing, śmiejąc się, kochając, ścierają się, płacze, dymiący, pozostawiając. Richard i Emily nadal walczyć, Kirk cierpi grozy nocy, Taylor oferuje swój komentarz w klasycznym stylu Taylor, Michel proponuje kilka zmian do karczmy, a Luke i Lorelai ma poważną dyskusję końcową z pocałunkiem, aby rozpocząć ich związek. Związek Rory i Deana przenosi się do następnego poziomu, a dezaprobata Lorelai na iskry walki pomiędzy nią i Rory, która kończy sezon.

Sezon 5: 2004-2005
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
88 1 “Say Goodbye to Daisy Miller” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 21 września 2004 2T5301
W piątym otwarciem sezonu, Rory i Lorelai są nadal kłócić o jej romansie z małżonkiem Dziekan. Rory otrzymuje propozycję udania się do Europy na lato i akceptuje. Lindsay próbuje znaleźć sposób, aby Dean szczęśliwy. Emily przyznaje separacji z Richardem i zgodę. Luke opuszcza się z Liz i TJ.
89 2 “Messenger, nic więcej” Daniel Palladino Daniel Palladino 28 września 2004 2T5302
Podczas tournée Europę z Emily, Rory pisze list do dziekana, chcąc naprawić bałagan zrobiła, ale tylko sprawia, że ​​gorzej, gdy Lindsay znajduje list i kopie Deana z domu, a świadkowie starówki,. Lorelai i Sookie wziąć dzień wolny od Dragonfly i relaksu, podczas gdy Lorelai i Rory pogodzić.
90 3 “zapisane w gwiazdach” Kenny Ortega Amy Sherman-Palladino 5 października 2004 2T5303
Luke i Lorelai w końcu iść na ich pierwszej randce, gdzie Luke pokazuje Lorelai horoskop dała mu kiedy po raz pierwszy spotkał się 8 lat temu i mówi jej, że chce relacji z nią. Po spanie z Łukasza, Lorelai idzie na dół w koszuli chusta Łukasza patrzeć na kawę i znajdzie diner pełną mieszczan. Rory spotyka Logana Huntzberger.
91 4 “Tippecanoe and Taylor, Too” Lee Shallat-Chemel Bill Prady 12 października 2004 2T5304
Sfrustrowany obstrukcjonizmu Taylora, Jackson pracuje dla miasta selectman i wygrywa.
92 5 “We Got nam Pippi Virgin” Stephen Clancy Daniel Palladino 19 października 2004 2T5305
Double data pomiędzy Lorelai i Łukasza i Rory i Dean idzie strasznie źle.
93 6 “Norman Mailer, jestem w ciąży!” Matthew Diament James Berg, Stan Zimmerman 26 października 2004 2T5306
Norman Mailer odwiedza Inn. Sookie dowiaduje się, że jest ponownie w ciąży. Rory prowadzi badania na temat “Życie i Brygada śmierci” Yale Daily News, która prowadzi ją z powrotem do Logana Huntzberger.
94 7 “You Jump, I Jump, Jack” Kenny Ortega Daniel Palladino 2 listopada 2004 2T5307
Rory dostaje na noc wewnątrz czerpak na “Życie i Brygada Śmierci”. Emily nalega na spotkanie Łukasza i znajdzie go nieodpowiednia. Łukasz gra w golfa z Richardem, który proponuje franchisingu Diner Łukasza – wyjaśnia Emily, że Łukasz będzie tylko figurantem.
95 8 “Party to Over” Eric Laneuville Amy Sherman-Palladino 9 listopada 2004 2T5308
Emily i gospodarz Richard strona dla absolwentów Yale (i ich synowie), ale Rory jest niewiedzą gość-of-honor i kończy się jej związek z dziekanem na dobre. Łukasz, Lorelai i T.J. mają skomplikowaną obiad.
96 9 “Emily Says Hello” Kenny Ortega Rebecca Rand Kirshner 16 listopada 2004 2T5309
Emily idzie na randkę. Christopher odwiedza Stars Hollow z dzieckiem Gigi i lunch z Lorelai, która rozstrój Rory i powoduje go opuścić.
97 10 “, ale nie uroczy jak Puszkin” Michael Zinberg Amy Sherman-Palladino 30 listopada 2004 2T5310
Rory pokazuje studenta z Chilton wokół Yale. Lorelai dowiaduje Łukasza “dzień ciemności”. Rory jest zakłopotany przez Logana i jego przyjaciół podczas klasy.
98 11 “kobietami wątpliwej moralności” Matthew Diament Daniel Palladino 25 stycznia 2005 2T5311
Pies tymczasowo przynosi Emily i Richarda znowu razem; Stars Hollow posiada roczną Rewolucyjny rekonstrukcji wojny z jakichś dziwnych zmian; Chris stara się zadośćuczynić z Rory. Ojciec Krzysztofa umiera i zyski wsparcie ze Lorelai i Rory.
99 12 “Come Home” Kenny Ortega Jessica Queller 01 lutego 2005 2T5312
Fender Bender spotyka Emily i Richard, i plan ceremonię odnowienia ślub. Emily i Christopher działka zerwać Łukasza i Lorelai.
100 13 “Wedding Bell Blues” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino luty 8, 2005 2T5313
W 100. odcinku serialu, Richard i Emily odnowić swoje śluby z rozbudowanej ceremonii i partii. Krzysztof stara się wraz z Lorelai, mimo że przyniósł Luke na recepcji. Rory zostaje złapany przez rodziców i Łukasza w środku jest intymne spotkanie z Loganem. Luke wychodzi wściekły po Christopher mówi mu, że to tylko tymczasowo z Lorelai i że jemu i Lorelai są przeznaczone być razem.
101 14 “Say Something” Daniel Palladino Daniel Palladino 15 lutego 2005 2T5314
Lorelai zajmuje się jej rozpadzie z Łukasza, i zajmuje Rory z jej skomplikowanej relacji z braku wyłączności Logan.
102 15 “Żydzi i Chinese Food” Mateusz Diament Amy Sherman-Palladino 22 lutego 2005 2T5315
Lorelai pomaga kostiumów do szkoły podstawowej w produkcji “Skrzypek na dachu”, a Łukasz pomaga rekwizytów. Rory wreszcie ujawnia swoje uczucia dla Logana, jako Marty ujawnia swoje uczucia do niej.
103 16 “Więc … Dobra dyskusja” Jamie Babbit Lisa Randolph 01 marca 2005 2T5316
Lorelai ignoruje Emily do jazdy Luke się i ingerowania w jej życiu uczuciowym. Rory wiernie trzyma swoją zgodę obiad piątek z dziadkami, ale jest zimno do Emily, czyniąc ją wściekły. Emily mówi krótko do Łukasza i mówi, że będzie ona trzymać się z relacji z Lorelai. Lorelai słyszy pukanie do drzwi, a Luke spotyka się z nią.
104 17 “Pulp Friction” Michael Zinberg James Berg, Stan Zimmerman 08 marca 2005 2T5317
Quentin Tarantino tematyce strona wyznacza nowy etap w stosunkach Logana i Rory firmy. Lorelai obchodzi swoje spotkanie z Łukasza, ale nadal zamrażać się Emily. Michel wygrywa samochód mieszkalny na “Cena Is Right”. Lorelai mówi Emily, że ona potrzebuje czasu, z dala od niej po tym haults w Diner Łukasza i przesłuchuje go.
105 18 “To Live and Let Diorama” Jackson Douglas Daniel Palladino 19 kwietnia 2005 2T5318
Łukasz pomaga Taylor Doose wyremontować stary dom w muzeum. Rory, Paris, a Lane się nietrzeźwy podczas otwarcia domu i wypowiadać swe zdanie na ich życie miłosne.
106 19 “Ale jestem Gilmore!” Michael Zinberg Amy Sherman-Palladino 26 kwietnia 2005 2T5319
Rory pozwala Logan wiedzieć, że jest “dziewczyna-dziewczyna”, a Logan bierze go jako ultimatum. On jest przerażony na myśl, zostawiając ją i postanawia popełnić publicznej relacji. Zabiera ją do domu rodziców, gdzie jego rodzina nie dokładnie przyjąć ją.
107 20 “Ile Kropogs w Cape Cod?” Jamie Babbit Bill Prady, Rebecca Rand Kirshner 03 maja 2005 2T5320
Rory zaczyna pracę jako stażysta Mitchum Huntzberger firmy w Stanford Gazette. Emily i Richard mają Logan na kolację, a Lorelai postanawia wybaczyć Emily i wraca do obiadów piątkowych nocy.
108 21 “Blame alkoholu i Melville” Jamie Babbit Daniel Palladino 10 maja 2005 2T5321
Dziecko przychodzi Sookie wcześnie, a siły Jackson, aby uzyskać stałe. Obraża Lorelai Emily z jej nieczułych uwag w artykule na temat Dragonfly. Kirk outbids Luke na Twickham domu, ale Luke dostaje to i tak z powodu jego chęci to za Lorelai. Rory jest zdenerwowany, gdy Mitchum Huntzberger mówi jej, że nie będzie go wyciąć jako zawodowy dziennikarz. Rory i Logana ukraść jacht.
109 22 Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 17 maja 2005 2T5322 “Dom nie Home Is”
W piątym finale sezonu, Lorelai wybiera Rory się z więzienia i odkrywa prawdę za skradzione wypadku jachtu z Logana. Rory postanawia wziąć rok wolnego od Yale i przygnębia Lorelai, który udaje się rodzicami, którzy zgodzą się pomóc, wtedy kłutych ją w plecy. Lorelai pyta Luke ją poślubić …
Sezon 6: 2005-2006
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
110 1 “Nowe i udoskonalone Lorelai” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 13 września 2005 2T6301
W szóstym sezonie otwieracz, Luke mówi “tak” na pytanie Lorelai firmy. Rory idzie do sądu za kradzież jachtu i dostaje 300 godzin pracy społecznej na nastąpić w ciągu sześciu miesięcy. Luke udaje się do Kirka, aby kupić pierścionek zaręczynowy. Lorelai mówi rodzicom, że odbywa się po co zrobili z niej.
111 2 “Face Fight” Daniel Palladino Daniel Palladino 20 września 2005 2T6302
Rory dostaje się w bójkę podczas wykonywania pracy społecznie użytecznej, która ma brzydki kolej. Luke i Lorelai zdecydują, że nie zamierzasz kupić nowy dom, ale rozszerzyć domu Lorelai jest zamiast. Rory dowiaduje się o Lorelai i zaangażowanie Łukasza. Lorelai kupuje psa i imiona mu Paul Anka.
112 3 “UnGraduate” Michael Zinberg David S. Rosenthal 27 września 2005 2T6303
Rory uzupełnia jej 125 godzin prac społecznych, podczas gdy Paryż terroryzuje wszystkich w Dragonfly Inn. Dom Lorelai jest w budowie, a Lorelai bawi pracownikom pizzę, piwo i śniadanie. Paul Anka zjada pieczenia czekoladę i Łukasz zabiera go do weterynarza.
113 4 “Zawsze matka chrzestna Nigdy Bóg” Robert Berlinger Rebecca Rand Kirshner 04 października 2005 2T6304
Sookie i Jackson dzieci są coraz ochrzczony, a rodzina Jacksona zbliża się do Dragonfly zatrzymać na kilka dni. Lorelai i Rory są godmothers przez dzieci, zmuszając je spotkać się ponownie, ponieważ nie mówią i walczą o Rory zmieniając jej numer telefonu komórkowego.
114 5 “Mamy Magic Czy” Michael Zinberg Daniel Palladino 11 października 2005 2T6305
Rory gospodarze tematyce II wojny światowej funkcję Salaam, Paryż idzie złamał, a Richard i Emily dowiedzieć się prawdy o Huntzbergers i uświadomić sobie, że Lorelai miał rację o tym, jak potraktował Rory. Emily napotyka się i ma rozmowę z Shira Huntzberger.
115 6 “Welcome to The Doll House” Jackson Douglas Keith Eisner 18 października 2005 2T6306
Taylor zmienia Stars Hollow w nazwy ulic do swoich historycznych poprzedników, ku niezadowoleniu pracowników Dragonfly Inn. Logan daje Rory bardzo kosztowny prezent. Rory mówi Logan go kocha. Richard pokazuje się na drzwiach Lorelai jest z jej domu dla lalek.
116 7 “Twenty-One jest samotny Numer” Robert Berlinger Amy Sherman-Palladino 25 października 2005 2T6307
Rory i Lorelai są niezadowoleni, ponieważ ze względu na ich wyobcowania, nie mogą realizować swoje plany 21 urodzin Rory firmy. Emily i Richard się obawia o Rory i Logan staje się poważna. Emily rzuca Rory strony i dowiaduje się, że Lorelai jest zaangażowana.
117 8 “Let Me Hear Twoje Balalaikas dzwonka Out” Kenny Ortega Daniel Palladino 8 listopada 2005 2T6308
Wizyta Jess sprawia Rory myśleć o jej związku z Logana i jej ostatnich wyborów życiowych. Rory i Logana walczyć o swoim życiu i trochę czasu od siebie. Lorelai zajmuje się nią i wyobcowanie Rory jest przez opiekę nad psem.
118 9 “Prodigal Daughter” Amy Sherman Zwraca-Palladino Amy Sherman-Palladino 15 listopad, 2005 2T6309
Rory postanawia wrócić do Yale, i dostaje pracę na Stamford Gazette. Następnie Rory i Lorelai zjednoczyć. Łukasz dowiaduje się, że ma córkę. Po Łukasz dowiaduje się, nie mówi Lorelai od razu.
119 10 “On jest Slippin ” Em ​​Chleb … Dig?” Kenny Ortega Daniel Palladino 22 listopada 2005 2T6310
Christopher oferuje do dzielenia się niedawno dziedziczenie z Lorelai i Rory, więc Rory pyta zapłacić za Yale. Zach rzuca złość podczas ważnej koncercie zespołu po Brian pisze piosenkę “Lane”, a kończy swój związek z Lane. Rory dowiaduje się, że Logan złamał się z nią przez siostry Logana Honor.
120 11 “The Perfect Dress” Jamie Babbit Amy Sherman-Palladino 10 stycznia 2006 2T6311
Lorelai i Sookie udaje się zaplanować ślub Łukasza i Lorelai w zaledwie jeden dzień. Luke udaje się do porozmawiać ze swoją byłą dziewczyną Anną Nardini, matka jego córki kwietnia. Rory ma awarię podczas rozmowy z psychologiem szkolnym, jak Logan próbuje Rory z powrotem jako swoją dziewczyną.
121 12 “Just Like Gwen i Gavin” Stephen Clancy Daniel Palladino 17 stycznia 2006 2T6312
Lorelai i Rory dobrowolnie człowiek stoisko karnawał nazwie “The Amazing Doggy Swami”. Personel w Yale Daily News spróbować podnieść przeciwko Paryżu. Lorelai dowiaduje się o córkę Łukasza, ale nie od Łukasza samego. Luke i Lorelai odłożyć ślub tak Luke może poznać swoją córkę.
122 13 “Friday Night w porządku do walki” Kenny Ortega Amy Sherman-Palladino 31 styczeń, 2006 2T6313
Logan pomaga Rory z kryzysem papieru, która zbawia swój związek i umieszcza je na właściwe tory. Lorelai mówi rodzicom o Christopher płatniczej do Yale, i czują się obrażeni, ale Lorelai zgadza się na obiad w piątek wieczorem z nimi. Podczas kolacji piątek w nocy, wszystkie cztery Gilmores wyładować swoje frustracje ze sobą.
123 14 “Jesteście Gilmored” Stephen Clancy Jordon Nardino 7 lutego 2006 2T6314
Łukasz bierze udział w kolacji w piątek wieczorem z Lorelai. Rory staje redaktor Yale Daily News ‘i porusza się w ze Logan po Paryż wyrzuca ją z mieszkania na czując się zdradzony.
124 15 “Winnica Valentine” Daniel Palladino Daniel Palladino 14 lutego 2006 2T6315
Lorelai i Luke spędzić trochę czasu w Martha ‘s Vineyard z Logana i Rory podczas weekendu Walentynki.
125 16 “Druhny Revisited” Linda Mendoza Rebecca Rand Kirshner Luty 28, 2006 2T6316
Rory uczęszcza do ślubu siostry Logana i dowiaduje się jakieś przykre rzeczy o jak Logan spędził czas w trakcie separacji. Zach stara się zjednoczyć zespół i spontanicznie proponuje Lane. Rory i Paryż pogodzić po Paryżu zrzuca Doyle.
126 17 “Jestem OK, jesteś OK” Lee Shallat-Chemel Keith Eisner 04 kwietnia 2006 2T6317
Logan jest wyjaśnić się do Rory, gdzie rodzaj tworzą wraz z Paryża i Doyle. Zach i pani Kim zespół się napisać przebój dla Hep cudzoziemca. W Gilmore Girls mieć problemy romans.
127 18 “The Real Paul Anka” Daniel Palladino Daniel Palladino 11 kwietnia 2006 2T6318
Rory staje się zaniepokojony ciągłym piciu Logana i zabawa. Łukasz chaperonów kwietniowe wycieczka do Filadelfii i wizyt Jess w swojej kawiarni księgarni. Rory widzi i całuje Jess. (Ostatni występ Milo Ventimiglia).
128 19 “I Get Sidekick z ciebie” Amy Sherman-Palladino Amy Sherman-Palladino 18 kwietnia 2006 2T6319
Lane i Zach ślub i Lorelai uświadamia sobie, że w tym tempie, nigdy nie może być w butach Lane.
129 20 “Super Super Party People” Ken Whittingham David S. Rosenthal Kwiecień 25, 2006 2T6320
Logan jest hospitalizowany i Rory pędzi się u jego boku. Rory mówi Mitchum się przez telefon. Lorelai pomaga wydać przyjęcie urodzinowe dla kwietniu z nieoczekiwanych rezultatów i spotyka Annę Nardini.
130 21 “Wożąc panią Gilmore” Jamie Babbit Daniel Palladino, Amy Sherman-Palladino 02 maja 2006 2T6321
Logan wraca do domu ze szpitala i Paryżu i Doyle dbać o niego. Emily ma chirurgii laserowej oka i zapytał Lorelai do kierowania jej okolice, a jej oczy leczyć, i dowiaduje się o jej prezent ślubny. Jackson dowiaduje się, że pół akra swojej dziedzinie został obsadzony roślinami konopi i stara się zdecydować co zrobić roślin.
+131 22 “rozstania” Amy Sherman-Palladino Daniel Palladino, Amy Sherman-Palladino 09 maja 2006 2T6322
W sezonie sześciu finale Lorelai wylewa swoje serce do terapeuty i daje Luke ultimatum, że łamie je. Logan przygotowuje się do wyjazdu do Londynu.

Sezon 7: 2006-2007

Jest to jedyna pora, aby nie mieć Amy Sherman-Palladino czy Daniel Palladino jako show-biegacza lub pisarzem dzięki nim ich puścić na wynagrodzenia sporze z nowo powstałej sieci CW.
Nr # Title Scenariusz Director (s) Data premiery w ABC Prod. kod
132 1 “Długi Morrow” Lee Shallat-Chemel David S. Rosenthal 26 września 2006 2T7751
Sezon rozpoczyna się siedem Lorelai budzi się obok Krzysztofa w łóżku po jej walce z Łukasza. Rory otrzymuje rakietę modelu jako odejście prezent od Logana i stara się rozszyfrować jego znaczenie. Przed Lorelai idzie spać, Christopher nazywa ją i mówi: “Tamta noc była niesamowita i mam nadzieję, że może się powtórzyć.” Ale ona odpowiada: “Tej nocy było błędem i nie może się powtórzyć.”
133 2 “To What You Get, Ludzie, dla Makin ‘Whoopee” Bethany Rooney Rebecca Rand Kirshner 03 października 2006 2T7752
Lane i Zach wrócić z ich mniej niż doskonały miesiąc miodowy w Meksyku. Lane raporty do Rory, że seks jest przereklamowany, dowiedziawszy się, że jest w ciąży nie pomaga swej opinii. Luke i Lorelai zaczyna radzić sobie z ich rozpadzie.
134 3 “Pierwsza Cotillion Lorelai jest” Lee Shallat-Chemel Rina Mimoun 10 października 2006 2T7753
Lorelai zaczyna się zastanawiać, czy wszystkie wybory Dokonała były ze względu na jej próbuje buntować się przeciwko matce. Christopher mówi Lorelai, że ją kocha.
135 4 “‘S Wonderful,’ S Marvelous” Victor Nelli Jr Gayle Abrams 17 października 2006 2T7754
Lorelai i Chris zaczęli do tej pory. Rory wraca do Yale na semestr zimowy swojego starszego roku. Kwietnia przebywa z Luke tymczasowo, podczas gdy jej mama, Anna, jest poza miastem. Richard zaczyna się w Yale jako wykładowca.
136 5 “The Great Stink” Michael Schultz Gina Fattore 24 października 2006 2T7755
Logan wraca do miasta w interesach do nabyć firmę do Internetu i płaci Rory wizytę niespodziankę. Rory jest zachwycony, ale podczas kolacji z kolegami Logana, zdaje sobie sprawę, że nie ma związku z jego nowym świecie biznesu.
137 6 “Idź, Bulldogs!” Wil Shriner David S. Rosenthal, Rebecca Rand Kirshner 07 listopada 2006 2T7756
Lorelai i Chris uczestniczyć Noc rodziców Yale spacerem. Chris wyciąga Rory i wszystkich jej przyjaciół na obiad. W końcu, ona pokazuje jej przywiązanie do swoich obowiązków jako redaktor gazety, gromadząc wojska zgłosić się na historii.
138 7 “francuski Twist” Lee Shallat-Chemel David Babcock 14 listopada 2006 2T7757
Lorelai i Chris lecieć do Francji, aby wziąć Gigi, aby zobaczyć jej matkę, Sherry. Po tym, Chris proponuje Lorelai i powrócić do Stars Hollow, jak pan i pani Hayden.
139 8 “Wprowadzenie Planetarium Lorelai” Lee Shallat-Chemel Jennie Snyder 21 listopada 2006 2T7758
Rory jest zły, że nie mogła uczestniczyć ślubu Lorelai i Chrisem firmy. Logan przenosi się z Londynu do Nowego Jorku. On i walka Rory o artykule pisała. Kwietnia rozwija się zapalenie wyrostka robaczkowego i Łukasz zabiera ją do szpitala.
140 9 “Dzianiny, Ludzie, dzianiny!” Lee Shallat-Chemel David Grae 28 listopada 2006 2T7759
Chris i Lorelai powiedzieć Emily i Richarda na temat ich małżeństwa. Lorelai staje się zdeterminowani, aby Christopher lubiany przez ludzi w Stars Hollow. Rory przenosi się z Paryża, po wyprowadzce z mieszkania Logana i uczęszcza na imprezę w mieszkaniu Lucy. Marty objawia Rory, że wciąż ma uczucia do niej. Ewidentnych uczucia Luke’a dla Lorelai jeszcze widoczne w jego zachowaniu.
141 10 “rękoczyny Wesołe” Jackson Douglas David S. Rosenthal 5 grudnia 2006 2T7760
Luke i Lorelai dzielić słodki moment, kiedy Luke wprowadza ją do nowego dziecka Liz, a świadkowie Christopher tematycznych. Lorelai i Christopher dostać się do walki nad tym, co Lorelai chce vs co Christopher chce. Kontakt Luke prawnik nad swoimi kłopotami powierniczych z Anną. Krzysztof i Łukasz walczą w rynku. Logan odkrywa, że ​​Rory i Marty zostały udając, że właśnie spotkał, i odsłania prawdę Lucy. Emily daje rady Lorelai o swoim małżeństwie.
142 11 “Secret Rzeczy Mikołaja” Lee Shallat-Rand Kirshner Chemel Rebecca 23 stycznia 2007 2T7761
Łukasz prosi Lorelai się za odniesienie postać w jego przypadku opieki. Rory wraca z Londynu, gdzie i Logan dokonały zadośćuczynić. Gilmore girls świętować Boże Narodzenie miesiąc późno. Również kwietnia zakrada się, aby zobaczyć Łukasza.
143 12 “Dla kogo to może dotyczyć” Jamie Babbit David Babcock 30 stycznia 2007 2T7762
Rory naprawia z Lucy natomiast Christopher odnajduje list Lorelai napisał w celach informacyjnych znaków Łukasza. Świadkowie Rory przerażającą wzroku przy klasie Ekonomicznej Richarda. Sookie działa dziwnie tak Lorelai sprawia, że ​​Jackson zeznawać: Sookie jest ponownie w ciąży, choć Sookie powiedział Jackson uzyskać wazektomii.
144 13 “Wolę być w Filadelfii” Lee Shallat-Rand Kirshner Chemel Rebecca 6 lutego 2007 2T7763
Richard jest w szpitalu, z Emily i Lorelai i Rory w poczekalni. Słysząc to, Logan jest za siebie Rory firmy. Lorelai nazywa Christopher, żeby wiedział (“ponieważ to właśnie małżeństwo powinno robić”), ale nie może go dosięgnąć. Luke jednak słyszy o Ryszarda i przybiega do pomocy.
145 14 “Żegnaj, My Pet” Jamie Babbit Jennie Snyder 13 lutego 2007 2T7764
Richard czuje się lepiej i przygotowuje się do opuszczenia szpitala. Pies Michela, Chin Chin, umiera, a on guilts Lorelai do trzymając pamiątkę w The Dragonfly. Rory ma podobasz nauczyciela asystenta, który jest wypełnienie przez Richarda i wyznaje jej “samoniszczące” uczucia do Logana. Lorelai i Christopher zakończyć swoje małżeństwo po woła ją na wciąż mają uczucia dla Łukasza.
146 15 “I Am Kayak, Hear Me Roar” Lee Shallat-Rand Kirshner Chemel Rebecca 20 lutego 2007 2T7765
Lorelai jest o ciężki okres wyznając jej rozpad do Emily, lecz do jej zaskoczeniu spotyka sympatię Emily, kiedy w końcu robi. Rory przygotowuje “Gilmorish-urodziny” dla Logana, aby pokazać mu, że urodziny mogą być zabawne, w przeciwieństwie do sposobu, w jaki się obchodzony w rodzinie Huntzburger. Logan odkrywa, że ​​jego firmy patenty nie są ważne ze względu na wcześniejszej sztuce.
147 16 “Will You Be My Lorelai Gilmore”? David Paymer Gina Fattore, Gayle Abrams 27 lutego 2007 2T7766
Lorelai i Rory rzucać prysznic Lane dziecka, ale Lorelai musi rozstrzygnąć walkę pomiędzy Lane i jej matką w pierwszej kolejności. Rory ma wywiadzie dla New York Timesa. Łukasz sprzedaje ojca statkiem do Kirka i kupuje nowy i większy. Logan wreszcie mówi Rory o swojej sytuacji gospodarczej, i stara się pomóc, chociaż nic nie może zrobić. Ofiaruje on wrócić do domu z baby shower Lane wcześnie, aby być z nim, ale Logan postanawia wyjechać do Las Vegas z Colinem i Finn do wyszaleć.
148 17 “Gilmore Girls Only” Lee Shallat-Chemel David Babcock 06 marca 2007 2T7767
Lorelai planuje podróż do Północnej Karoliny do udziału w ślubie Mia, kobieta, która odbyła się w Lorelai i Rory i służył jako zastępczej matki / babci od wielu lat. Rory ma walkę z Logana nad swoim niedojrzałym reakcji na jego katastrofy gospodarczej, i zgadza się iść na wycieczkę z Lorelai. Emily zaprasza się razem, starając się uciec od Richarda, który prowadzi jej szalone kiedy odzyskuje siły w domu. Na ślubie, Emily jest zdenerwowany przez bliskie akcji Mia relacji z Lorelai i Rory. Lorelai dowiaduje się, że Emily przyszła do Mia pięć lat wcześniej prosić o zdjęcia Lorelai i Rory latach były skonfliktowanym. Logan robi wrażenie zaskoczenia i prosi Rory mu wybaczyć. Tymczasem Lane i Zack zapytać Łukasza być ojcem chrzestnym ich bliźniaków Steve i Kwan. Wreszcie Lane idzie do pracy i Łukasz pomaga uzyskać wszystkich do szpitala.
149 18 “Labirynt bel siana” Stephen Clancy Rebecca Rand Kirshner 17 kwietnia 2007 2T7768
Kiedy Taylor spędza cały budżet wiosennym na labirynt bel siana, zmusza Lorelai i Luke, aby pogodzić się natomiast w labiryncie bel siana. Rory i Logana przyjść do Stars Hollow dla Wiosna uczciwe i Rory dowiaduje się, że dostała propozycję pracy dla gazety, kiedy rozpoznawaną, co ona naprawdę chce ona zdecyduje o odrzuceniu oferty pracy i czekać na stażu w The New York Times.
150 19 “To jak jazda na rowerze” Lee Shallat-Chemel Jennie Snyder 24 kwietnia 2007 2T7769
Lorelai próbuje reacquaint siebie i Łukasz ponownie odwiedzając diner ale wyniki zjazdu w niezręcznej ciszy. Wkrótce po tym incydencie kolejna szansa prezentuje się gdy samochód Lorelai jest załamuje się i pyta Łukasz odebrać nowy w salonie. Wielbiciele Paris wychodzi na zbyt wielu szans, kiedy zostanie przyjęte do wielu absolwentów programów; Z drugiej strony Rory nadzieje dostać zgnieciony, kiedy zostanie odrzucony na staż w New York Times. Podczas pobytu z Lorelai, Jackson przypadkowo niszczy swój domek dla lalek. Sookie mówi, że to jedyna rzecz, od dzieciństwa Lorelai, że lubi.
151 20 “Lorelai? Lorelai?” Bethany Rooney David S. Rosenthal 01 maja 2007 2T7770
Po dotarciu do obozu naukowego, kwiecień mówi Łukasz, że nie może iść na wycieczkę łodzi z nim w okresie letnim. Zach jest proszony, aby przejść na wycieczkę z innym zespołem. Serenady Lorelai Luke w nocy Karaoke. Logan przychodzi do domu Lorelai jest uzyskanie zgody zaproponować Rory i zabrać ją do San Francisco.
152 21 “aż do Breach” Lee Shallat-Chemel David Babcock, Jennie Snyder 08 maja 2007 2T7771
Na stronie ukończenia Rory firmy, Logan proponuje do niej. Rory jest złamiesz i mówi, że potrzebuje czasu, aby o tym pomyśleć. Rory idzie do Lorelai o poradę i jej odpowiedź w tej sprawie, ale Lorelai kładzie nacisk na mówienie nic nie mówiąc: “To twój wybór, hun”. Podczas następnej połowie odcinka, Rory myśli nad wnioskiem Logana i postanawia dać mu odpowiedź na graduacyjnej dzień. Po Rory absolwentów Yale, Logan mówi jej, że to wszystko albo nic i Rory postanawia odrzucić jego propozycję małżeństwa. Mówi, że życie ma zbyt wiele do zaoferowania ją, a przez małżeństwo Logan, może ona stracić na tych możliwości. Rory i Logana zerwać na dobre.
153 22 “Bon Voyage” Lee Shallat-Chemel David S. Rosenthal 15 maja 2007 2T7772
W finale serii, działki Rory swoją wymarzoną pracę jako polityczny reporter, nominuje Łukasz pomocy wszystkich w Stars Hollow, aby rzucić jej przyjęcie ukończenia aby się pożegnać. Kiedy miasto dowiaduje się, że będzie padać, Łukasz pozostaje przez całą noc na przygotowanie się do partii poprzez ogromne płótno pokryć obszar partii. Emily i Richard uczestniczyć wielka impreza, w której Rory sprawia przemówienie dziękując Lorelai i całe miasto na udzieleniu jej tak wielki start w życiu. Zamyślenie Łukasza wydobywa długo oczekiwany reakcję Lorelai i Ona go całuje. Wreszcie nad ranem, że Rory pozostawia Stars Hollow, aby rozpocząć swoją karierę, Łukasz otwiera diner przed świtem, aby podzielić się uroczystym śniadaniem z Gilmore Girls.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 423 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...