Journeyman – podróżnik w czasie

Kevin McKidd – Dan Vasser | Moon Bloodgood – Livia Beale | Gretchen Egolf – Katie Vasser | Charles Henry Wyson – Zack Vasser | Redd Diamond – Jack Vasser | Brian Howe – Hugh Skillen

journeyman


Journeyman – podróżnik w czasie (ang. Journeyman, 2007) – amerykański serial fantasy nadawany przez stację NBC od 24 września do 19 grudnia 2007 roku. W Polsce emitowany na kanale Polsat od 19 grudnia 2009 roku.

Opis fabuły
San Francisco. Reporter jednej z lokalnych gazet, Dan Vasser (Kevin McKidd), odkrywa, że posiada zdolność przenoszenia się w czasie. Dzięki temu może on ingerować w losy innych ludzi i pomagać potrzebującym. Rozpoczyna swoją niezwykłą misję niesienia pomocy. Nowe zajęcie znacząco wpływa na życie jego rodziny i przyjaciół: żony Katie (Gretchen Egolf), synka Zacka (Charles Henry Wyson) i brata Jacka (Reed Diamond). Zaczynają oni wkrótce zauważać dziwne zachowanie Dana i szukają jego przyczyny. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy wychodzi na jaw, że Dan, przenosząc się w czasie, współpracuje ze swoją dawną miłością – Livią (Moon Bloodgood), która również jest podróżniczką i była uznana za zmarłą. Mimo nieporozumień Vasser stara się pogodzić swoje nowe obowiązki z życiem rodzinnym i zawodowym.

Lista odcinków serialu
Lp. Data premiery
Oryginalny tytuł odcinka
Sezon 1
S01E01 24 września 2007 “A love of a lifetime”
Reporter gazety z San Francisco, Dan Vasser, niespodziewanie, doznaje podróży w czasie. Cofa się do roku 1987, gdzie ratuje Neila Gainesa, wyciągając go z pociągu. Wkrótce potem, spotyka swoją dawną narzeczoną – Livię, która była uznana za zmarłą.
S01E02 1 października 2007 “Friendly skies”
Dan i jego żona, Katie, planują urlop. W czasie podróży samolotem Vasser przenosi się do roku 1975, do samolotu, w którym pomaga odebrać poród pewnej kobiecie.
S01E03 8 października 2007 “Game three”
Dan przenosi się do roku 1989, kiedy to miało miejsce trzęsienie ziemi Loma Prieta. Musi tam uratować prawnika uzależnionego od hazardu, przed próbą samobójczą.
S01E04 15 października 2007 “The year of the rabbit”
Podczas kolejnej podróży w przeszłość, Dan trafia do 1994 roku, gdzie pomaga kobiecie na randce, którą napastuje były chłopak. Natomiast w teraźniejszości, Vasser kontaktuje się z profesorem Langleyem, który mówi mu o tachionach.
S01E05 22 października 2007 “The legend of Dylan McCleen”
Zack, syn Vasserów, widzi jak jego ojciec znika. Dan trafia do roku 1975 i poznaje tam komandosa Dylana McCleena, który posiadał przy sobie olbrzymią ilość pieniędzy.
S01E06 29 października 2007 “Keepers”
Brat Dana, Jack, który jest policjantem, podejrzewa, że Dan znowu popadł w nałóg hazardu. Tymczasem Dan przenosi się w przeszłość, by pomóc dwóm braciom, którzy są maltretowani przez ojca.
S01E07 5 listopada 2007 “Double down”
Katie Vasser postanawia wrócić do pracy, co nie podoba się jej mężowi. Tymczasem Dan trafia do roku 1999, gdzie musi ochronić kluczowego świadka, mającego zeznawać w procesie przeciwko mafii.
S01E08 12 listopada 2007 “Winterland”
FBI przeszukuje dom Vasserów, szukając pieniędzy z okupu. Dan przenosi się do 1973 roku, gdzie, wraz z Livią, pomaga pewnej dziewczynie, która uciekła z domu z grupą hippisów.
S01E09 19 listopada 2007 “Emily” (cz. 1)
Dan przenosi się do roku 1992 i ratuje dziewczynę, która została porwana. Później ratuje kolejną porwaną osobę, jednak Livia mówi mu, by nie ingerował zanadto w przyszłość, bo może się to źle skończyć. W teraźniejszości Jack i Dan dowiadują się, że porywaczem był Aeden Bennett.
S01E10 26 listopada 2007 “Blowback” (cz. 2)
Kontynuacja poprzedniego odcinka. Aeden Bennett włamuje się do domu Katie i strzela do Dana. Ranny Vasser przenosi się w przeszłość i spotyka tam małego Bennetta, nad którym znęca się ojciec. Tymczasem Livia, by pomóc byłemu narzeczonemu, zwraca się o pomoc do Jacka.
S01E11 10 grudnia 2007 “Home by another way”
Dan trafia do 1979, gdzie w Wigilię Bożego Narodzenia, odbywa się przyjęcie w jego redakcji. Spotyka tam również Livię i swojego ojca, Franka. Orientuje się, że tej nocy jego ojciec zostawi swoją rodzinę.
S01E12 17 grudnia 2007 “The hanged man” (cz. 1)
Dan przenosi się do 1984 roku, gdzie ratuje matkę i syna przed wypadkiem samochodowym. Gubi jednak swoją kamerę cyfrową, która w tamtych czasach jeszcze nie istniała. Okazuje się, że ma to poważne konsekwencje w przyszłości – kiedy Vasser wraca do domu zauważa, że zamiast syna ma córkę.
S01E13 19 grudnia 2007 “Perfidia” (cz. 2)
Kontynuacja poprzedniego odcinka. Dan budzi się jako pacjent szpitala psychiatrycznego. Spotyka tam Evana, który także jest podróżnikiem w czasie. Okazuje się, że Evan usiłuje odzyskać miłość kobiety, która była jego żoną przez 20 lat. Jednak w wyniku jednej z jego podróży jej przyszłość uległa zmianie.

Obsada
Kevin McKidd jako Dan Vasser

VASSER jest głównym bohaterem serii, który zaczyna się podróż w czasie , nie mogąc przestać lub kontrolować skoki. Na początku serii, VASSER jest reporterem fikcyjnej gazecie San Francisco rejestracji i jest szczęśliwie żonaty z Katie VASSER d. Barron siedmiu lat, z którą ma syna, Zack . [2]

VASSER urodził się w San Francisco, Kalifornia , Franka VASSER fotografa , który opuścił swoją żonę i rodzinę na Wigilię 1979, kiedy Dan miał siedem lat. [3] Około dziesięć lat przed rozpoczęciem serii, VASSER został zaangażowany do zastępcy prokuratora okręgowego Olivia “Livia” Beale , który dzielił mieszkanie z. W tym samym czasie był brat Katie Randki VASSER’S, Jack . [2] Kiedy Livia wierzono zginęło w katastrofie samolotu, VASSER opracował problem z hazardem . To właśnie w tym momencie, że Katie (który niedawno rozstali się z Jackiem) i VASSER stał romans. [4]

VASSER zaczyna mimowolnie podróży w czasie na swoim siódmym rocznicę ślubu , na pierwszy myślenia jest on halucynacje. [2] Z każdej podróży zdaje sobie sprawę, że jest on “podróże”, aby pomóc zmienić wynik życia ludzi na lepsze. W czasie swych podróży, VASSER sprzyja Livia, który początkowo uważa to duch . W serii kontynuuje dowiaduje się, że Livia jest w rzeczywistości podróżnik w czasie jak on, który pochodził z 1948 roku i wrócił do domu, tuż przed jej samolot rozbił się. [5]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Moon Bloodgood jako Livia Beale

Beale urodził się w 1923 roku i stał się przybranym dzieckiem . [4] Przed 1948, Beale zaczęły podróży w czasie w przyszłość, gdzie uczestniczyła zmiany wyniku życie ludzi na lepsze. W pewnym momencie trafiła do końca lat 1980, gdzie pozostał, najwyraźniej bez misji. [5] Wykorzystując jej sytuacji, Beale pracowała w kawiarni Luna jako kelnerka w ciągu dnia, i udał się do szkoły prawniczej w nocy. W 1998 roku była zastępcą prokuratora okręgowego z San Francisco i zajmuje się Dan VASSER . [1] W 1999 roku, Beale został odesłany do 1948 po samolocie leciała na katastrofie w oceanie. Doprowadziło to do jej istoty zmarłego przez Dan i wszyscy zostawiła za sobą.

Kiedy Dan zaczyna czas podróży na początku serii, Beale dołącza go w okresach czasu, do którego podróżuje i często daje radę i pomoc, zwykle kłóci się z Danem o niebezpieczeństwach “schodzili misję”. [6] W czasie świąt Bożego Narodzenia 1948 ona przyjęła propozycję małżeństwa Henryka, grany przez Johna Dennisa . [2] Niewiele wiadomo o Henrym, inne niż Livia powiedziała mu o swoim czasie podróży. [7]

Jako seria trwa, i jak ona uczy się, co stało się z Danem, po tym jak opuściła go, Beale uświadamia sobie, że Dan był celem jej dłuższy skok, a jej zadaniem było dostać Dan wraz z żoną, Katie (co się stało z powodu Livia’S rzekomej śmierci). [8]

Mówi się, (głównie przez strony fanowskie), że Beale zmarł na początku lat 1990, który był, gdy Evan Pattison rozpoczął podróż. [2]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Gretchen Egolf jako Katie Vasser

jest żoną Dana i matka ich syna Zacka. Do niedawna była jedynym w teraźniejszości, którzy wiedzieli o jej męża w czasie podróży. Katie była dawna dziewczyna Jacka Dana brata. Ponieważ ich rozpadzie dziewięć lat temu, dwa pozostały nieco odległa, częściowo dlatego, że Katie skończyło się w ciąży Dana i pobrali się zaraz po. Przed ślubem Dan, Katie był reporter telewizyjny. W odpowiedzi na cięciach w rejestrze, a Dan podróżująca, Katie wraca do telewizji, aby zapewnić stabilny dochód dla rodziny.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Charles Henry Wyson jako Zack Vasser

to syn Dan i Katie, która widziała Dan znikają, wierząc, że jest magia. Dan często obawia zostawiając syna, jego ojciec opuścił go, kiedy był w wieku Zacka.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Redd Diamond jako Jack Vasser

jest brat Dana. Jack, detektyw, spotyka dr Theresa Sanchez ( Lisa Sheridan ), ale również uczucia Katie (jego ex). Jack tworzy wiele błędnych przekonań na temat zaginięć Dana i nieodpowiedzialności pozornej, nie mogli uwierzyć, kiedy jego brat Dan próbuje wyjaśnić czas przejazdu. Wierząc DAN może wrócił do występku hazardu, Jack wykorzystuje swoje zasoby policji do zbadania życia Dana. Jack jest ostatecznie przekonany czasu Dana podróżująca po Livia spotyka się z Jackiem pozyskanie jego pomoc w uzyskaniu Dan z beznadziejnej sytuacji.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Brian Howe jako Hugh Skillen
jest redaktorem naczelnym w San Francisco Rejestru oraz szefem Dana i przyjaciela.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 38 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...