JAG – Wojskowe Biuro Śledcze

Harmon “Harm” Rabb, Jr. – David James Elliott | Meg Austin – Tracey Needham | Sarah “Mac” MacKenzie – Catherine Bell | Bud J. Roberts, Jr. – Patrick Labyorteaux | Albert Jethro “AJ” Chegwidden – John M. Jackson | Peter Ulysses “Sturgis” Turner – Scott Lawrence | Jennifer Coates – Zoe McLellan | Harriet Simms – Karri Turner

jag-wojskowe-biuro-sledcze


JAG – Wojskowe Biuro Śledcze – amerykański serial sensacyjny, mający swą premierę w 1995 roku. W Polsce po raz pierwszy wyemitowany w marcu 1997. Od początku reżyserowany przez Donalda P. Bellisario. Główni bohaterowie to komandor Harmon Rabb (David James Elliott) oraz major, a następnie podpułkownik, Sarah MacKenzie (Catherine Bell) oraz ich technokratyczny szef admirał A.J Chegwiden (John M. Jackson).

Tematyka odcinków jest zróżnicowana: główni bohaterowie z zawodu są prawnikami – więc często prowadzą sprawy wojskowe dotyczące żołnierzy służących w armii amerykańskiej. Jednocześnie niektóre odcinki serialu JAG mają fabułę czysto sensacyjną, w której to prawnicy biura uczestniczą np. w akcjach antyterrorystycznych czy nawet pracują jako szpiedzy w obcych państwach. W serialu powtarzają się jednak główne wątki: Harmon Rabb pragnie odnaleźć swojego ojca, który zaginął gdzieś w Azji podczas akcji wojskowej. Obecne są też problemy postaci drugoplanowych: nieporadny życiowo Budd Roberts “dorasta” do bycia ojcem i prawnikiem, a płk. MacKenzie boryka się z problemami z mężczyznami.

Długi czas produkcji (ponad 10 lat) i w rezultacie 10 serii serialu pozwoliło wpleść w fabułę wydarzenia z bieżących sytuacji na świecie i tak w serialu oglądamy losy żołnierzy mających służbę w Afganistanie i Iraku. W dwóch odcinkach (8.20 i 8.21) wprowadzono bohaterów serialu Agenci NCIS[potrzebne źródło].

JAG składa się z 10 serii, liczących łącznie 227 odcinków.

Ciekawostki

Rolę podwójnej agentki, która pracuje dla CIA i izraelskiego Mossadu – zagrała polska aktorka Beata Poźniak
W ostatnim odcinku siódmej serii (Enemy Below) wystąpił polski aktor Peter J. Lucas.
Dwa odcinki ósmego sezonu (8×20, 8×21) są jednocześnie pilotem nowego serialu stworzonego przez D. Bellisario pt. “Agenci NCIS” (NCIS)[potrzebne źródło].
Serial ma 227 odcinków.
Ojciec reżysera Donalda Bellisario nosi imiona Albert Jethro. Stąd też imiona filmowego admirała Chegwiddena.
David James Elliott (Harmon ‘Harm’ Rabb, Jr.) i Patrick Labyorteaux (Bud Roberts, Jr.) są jedynymi członkami obsady, którzy pozostali z serialem przez cały czas jego produkcji.
Niewykorzystane ujęcia z filmów “Top Gun” i “Polowanie na Czerwony Październik” użyto w trakcie prac nad serialem JAG.
David James Elliott ma też swój reżyserski wkład w serial. Wyreżyserował odcinek “Lifelines” s.6×22,”Take It Like A Man” s.9×17,”There Goes The Neighborhood” s10x8. Natomiast Patrick Labyorteaux , filmowy Porucznik Bud J. Roberts, Jr., napisał scenariusz do odcinka “JAG TV”.
Kapitan Singer grana przez Nanci Chambers jest prywatnie żoną Davida J. Elliota, filmowego Komandora Harmona Rabba Jr.
W 2 odcinku 6 sezonu, rozgrywającego się w Czeczenii pojawiają się zdjęcia lotu śmigłowca Mi-24 D, śmigłowiec ma polskie oznaczenia.
Pod koniec 10 odcinka 3 sezonu, Harmon ‘Harm’ Rabb, Jr. otrzymuje zdjęcie jego ojca z Rosji w 1980r., jednak w odcinku 24 tego samego sezonu, zdjęcie to jest już inne – wykonano je w dwóch różnych miejscach, a na obydwu ojciec komandora jest w otoczeniu innych ludzi i jest inaczej ubrany.
Pierwszy odcinek wyemitowano 23 IX 1995 NBC, ostatni 29 IV 2005
Catherine Bell w serialu odtwarzała dwie różne postacie: sezon 1 odc.22 “Sceleton Crew” Dianne Shonke przyjaciółka Harma i Sara MacKenzie sezon 2-10
Trzy różne: Michael Bellisario (syn Don P. Bellisario), grał w pierwszej scenie serialu, chłopca Antonio, wiosłującego w łodzi, płynącego z ojcem s.1×1. Grał dostawcę pizzy s.3×1. Ostatecznie Mike’a Robertsa, brata Buda Robertsa od s.3×23.
Odcinek 100 świętowano w Australii two-parterem Boomerang
Odcinek 200 świętowano przewrotnym “What If”
Serial emitowany był w ponad 90-ciu krajach

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Obsada

Harmon “Harm” Rabb, Jr. – David James Elliott

W odcinku pilotażowym , jest on przedstawiony jako młody, granatowy porucznika służąc jako rzecznik sędziego . Widz następuje jego marynarki karierę od tego momentu, jak seria postępuje dalej. Biorąc pod uwagę długowieczność JAG, jest mnóstwo dodatkowych informacji o przeszłości jego życia i służby wojskowej, które podane są w różnych punktach w serii.

Harmon Rabb, Jr urodził się 25 października 1963 roku w La Jolla , Kalifornia , aby lotnik porucznik marynarki Harmon Rabb, Sr numerem USN i Patricia Reed. On jest trzecim lotnikiem generacji. Jego dziadek zginął startujące USS Hornet w 1942 w czasie II wojny światowej . Podczas wojny w Wietnamie , jego ojciec latał F-4 Phantoms off USS Ticonderoga , klasa Essex lotniskowca. W wigilię Bożego Narodzenia 1969 r., podczas gdy przelot misję żelazną ręką , Harmon Rabb, S. został zestrzelony nad Wietnamem Północnym i został uznany MIA . Harm matka dalej szczęśliwie ożenić Frank Burnett, starszy wiceprezes Chrysler Corporation.

Kiedy miał 16 lat, udał się do Harm Laosie szukać ojca wraz z płk Franciszka Stryker. Lata później, Harm był w stanie określić jego ojca los. Po tym jak został zestrzelony, Harmon Rabb, S. został przewieziony do Rosji, uciekł z porywaczy, był związany z Rosjanką (produkcji jednego syna), a zginął chroniąc ją od rosyjskich żołnierzy próbujących ją zgwałcić w 1980 roku. Harm spotkał swojego przyrodniego brata, sierżant Siergiej Żukow pilot helikoptera armii rosyjskiej (w tej roli Jade Carter), który został oskarżony o sprzedaż broni do rebeliantów czeczeńskich. Sergei został później zestrzelony i pojmany przez czeczeńskich rebeliantów.

Prawie każda Wigilia, Harm odwiedza Vietnam Memorial w Waszyngtonie, na Wigilię , aby złożyć hołd ojcu. W jednym z odcinków, poznał Jenny Lake (grana przez Catherine Bell ), który był obecny na pokładzie USS Ticonderoga, gdy jego ojciec został zestrzelony. Na innym Wigilię zaprosił jednego z ojca byłego dywizjonu kumple kontradmirał Thomas Boone do ściany. Kolejny rok, Harm był zaskoczony Clayton Webb przynosząc jego przyrodni brat Sergei zobaczyć go na ścianie, po Webb wymienili dwie ciężarówki z pszenicy na wolność Siergieja z Czeczenii .
Serwis

Harm jest absolwentem Akademii Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w 1985 roku. Jego numer serwisowy jest # 989548301. [1] W początkach kariery morskiej, Harm był lotnik marynarki latających F-14 Tomcat . Po wypadku podczas lądowania nocnego na lotniskowcu , w którym jego RIO (Radar Intercept Officer) umiera, okazuje się, Harm cierpi na kurzą ślepotę (choć w późniejszych sezonach to okazało się być zła diagnoza), wyzdrowiał na jego babci gospodarstwo w Pensylwanii, przed powrotem do służby w marynarce. Po ukończeniu studiów prawniczych na Uniwersytecie Georgetown Law Center i zdaniu egzaminu adwokackiego , został przeniesiony do JAG. Po kilku latach pracy jako rzecznik sędziego, miał chirurgii laserowej korekty co błędnie jako ślepota (faktycznie niewyraźne widzenie wskutek siatkówki blizny spowodowane działaniem sieci) i wznowił karierę jako okrętów lotnik. Ze względu na niewielkie szanse na rozwój kariery jako lotnik, Harm wrócił do JAG po sześciu miesiącach służby na pokładzie Patrick Henry. Podczas gdy w Patrick Henry, jego sygnał był “Pappy”, bo był starszy od pozostałych lotników. Później inni piloci przemianowano go “Młot”, ojca byłego znak wywoławczy, wierząc, że jego ojciec Rabb byłby pod wrażeniem jego syna odwagę.

W sezonie 8 episodes “Ice Queen” oraz “Meltdown” – pilot do NCIS – Rabb zostaje oskarżony o zabicie porucznika Loren Singer ( Nanci Chambers ). On bronił komandora porucznika Faith Coleman ( Alicia Coppola ). Choć NCIS Special Agent Gibbs ( Mark Harmon ), początkowo myślałem, że był sprawcą, w końcu był przekonany o jego niewinności, ale to był agent specjalny DiNozzo ( Michael Weatherly ), która znalazła dowód uwalniające go.

Podczas służby w JAG, Rabb nadal przechowywane na bieżąco z jego statusu lotu. W pewnym momencie, po czym odmawia opuszczenia przez jego dowódca, kontradmirał Chegwidden , uratować Mac, Rabb zrezygnował prowizji od marynarki. Miał krótki stint pracuje dla CIA przed wypalaniem. Podczas lotu w CIA, Harm wylądował C-130 Hercules na pokładzie lotniskowca USS Seahawk. [2] Podczas pracy w CIA, Rabb otrzymał certyfikat w kilku różnych typów samolotów, w tym F / A 18 i C-130. Rabb została następnie przywrócona do marynarki i ponownie służył w Kwaterze Głównej JAG.

W końcowym odcinku, Rabb i długoletni przyjaciel MacKenzie zajmowali. Postanowili wyjechać do losu, który z nich na emeryturę ich prowizji i miał Bud monetą. Wynik nie został wyemitowany, a stan kariery albo jest nieznany.
Daty promocji

Awansowany na dowódcę porucznika w odcinku 1.13 Defensive Action (odcinek 20 marca 1996)
Awansowany na dowódcę w odcinku 5.9 pogardliwe słowa (pierwotna data powietrze 23 listopada 1999)
Awansowany na kapitana w odcinku 10.22 Fair Winds i po morzu (pierwotna data powietrze 29 kwietnia 2005) i jako uprawnione na podstawie 10 USC § 777 , aby przyjąć pozycję przed oficjalnym “pay grade” promocji , niestandardowy Navy znany jako “bycie frocked,” przez generała Gordona Cresswell .

Partnerzy

Porucznik, Junior klasa / Commander Caitlin Pike , USN ( Andrea Parker ) – opuścił w pierwszym sezonie, wróciła do gościa w sezon 6 odcinek “Touch and Go”.
Porucznik, Junior klasa Meg Austin , USN ( Tracey Needham ) – Współpracę z Harm na cały sezon 1, lewo po 1 sezonie, kiedy po raz pierwszy JAG odwołany przez NBC.
Komandor porucznik Tracy Manetti, USN ( Tamlyn Tomita ) – Trudna partnerem siedmiu epizodach w sezonie 8.
Mjr / ppłk Sarah ‘Mac’ MacKenzie , USMC ( Catherine Bell ) – Trudna długoletnim partnerem, najlepszy przyjaciel, a później narzeczoną.

Nagrody i odznaczenia

Poniższa lista zawiera wszystkie nagród znanych Rabb i dekoracje (aktualne w sezonie 10). Nazwy są podane w kolejności, zgodnie z SECNAVINST 1650.1F i US Navy jednolitych przepisów (NAVPERS 1566.5G).
Naval Badge.jpg Aviator
Gold Star

Brązowa gwiazda
Brązowa gwiazda

Brązowa gwiazda

Rumuński Virtuti Militari Medal ribbon.png
Naval insygnia Aviator
Silver Star     Distinguished Flying Krzyż w / 1 Star Award
Ribbon Action bojowy     Jednostka Navy Sumienna Wyróżnienie     National Defense Obsługa Medal w / 1 star service
Southwest Asia Obsługa Medal w / 1 star service     Kosowo Campaign Medal w / 1 star service     Globalna wojna z terroryzmem Ekspedycyjnego Medal
Globalna wojna z terroryzmem Service Medal     Kuwait Liberation Medal (Kuwejt)     Medal Wojna Virtuti Militari

Harm otrzymał Silver Star za prowadzenie pocisku jądrowego od USS Seahawk w F-14 Tomcat .

Harm otrzymał swój pierwszy Distinguished Flying Cross za uratowanie rannego CAG z USS Seahawk po zmodyfikowanej Tomcat lecieli został uszkodzony przez Flak podczas ATARS uruchomić przed do strajku alfa (pilot) (Sezon 1). Incydent ten również zdobył Harm szacunek byłego Shipmate i skłonił go zacząć nosić swoje skrzydła ponownie. Harm otrzymał swoją drugą Distinguished Flying Krzyż do pchania jego skrzydłowy bezpieczeństwa przy jego skrzydłowy w tailhook i jego F-14 na przedniej szybie. [3]

Harm otrzymał Military Medal Virtue przez króla Rumunii do zapisywania królewskiej córki. Jest on upoważniony do noszenia medal z jego nagród. [4]
Życie osobiste

Harm mieszka w małym Waszyngtonie loft apartament na północ od Union Station , że odnowiony sam. W ciągu pierwszych kilku sezonach JAG, palił kubańskie cygara okazyjnie ale później rzucić jak nie lubił uzależniony jest do nich. Miał klasyczny czerwony 1969 Corvette , ale został skradziony, by później odzyskać rama samochodu. Później “odbudowany” to (kierownica kupił był z jego oryginalnym samochodem) z pomocą swojego przyjaciela komandor Sturgis Turner , którą poznał w czasie swoich dni akademii, Harm kiedyś myślałem, że samochód został skradziony, ale Sturgis zabrał go z jego garażu, aby otrzymać nowy szczyt umieszczony na nim. Później doznał obrażeń od zderzenia z stara kobieta próbuje oszustw ubezpieczeniowych.

Harm posiada rocznika Stearman samolotu, który nazwał “Sara” po babci (nie jego partner). Lubi zabrać przyjaciół się latania, kiedy nie działa.

Rabb lubi oliwek , organicznych makaron (zjada na Noodles Organic HO) i tajskie jedzenie , i gra na gitarze na relaks.

Rabb ma kilka koleżanek we wszystkich dziesięciu sezonów, ale przez koniec ostatniego sezonu, że jest w końcu w związku z “Mac” MacKenzie Sary . Pod koniec serii, oni zgodę na małżeństwo. Wcześniej, on był zazdrosny o relacje komputerze Mac z Mic Brumby i agent Webb.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Meg Austin – Tracey Needham

Meg Austin był drugi partner porucznik Harmon Rabb , zastępując porucznik JG Caitlin Pike . Znak był znany z Teksasu , odziedziczył przyjaźń z jej zmarłego ojca na niejasnym charakterze bardzo dobrze połączone w społeczności wywiadowczej o nazwie “Ollie” w wyraźnym odniesieniem do Oliver North (grana przez siebie na trzech odcinkach w latach 1995, 1996 i 2002 r. ) [1] , którzy znali jej ojca i który pomógł jej na niektóre z ich badań. On również zatrzymaliśmy się w jej łóżku, kiedy został postrzelony w głowę i w stanie śpiączki w szpitalu po run-in z (fictionally) niesławnym zabójcy znanym jedynie jako Hemlock. Ona również okazał się mieć lepsze umiejętności komputerowe zarówno Rabb i Cate powodu poprzedniej zmianie w broni i komputerowy R & D. Również dowiedzieć się w swoim pierwszym odcinku, że ma skrajne klaustrofobii (lęk zamkniętych pomieszczeniach), który był ciągłym problemem dla jej charakteru. [2] Po jej wyjeździe z siedzibą JAG, poleciła major Sarah MacKenzie zastąpić ją jako Harm partnera , ona też zaleciła Bud być umieszczony na pracowników JAG.
Nagrody i odznaczenia

Poniższa lista zawiera Austina znanych nagród aktualne na koniec sezonu 1.

W hierarchii
Jednostka Navy Sumienna Wyróżnienie     Krajowa Służba Defense Medal
Tło

Kierownictwo w ​​NBC nie jak Andrea Parker charakteru “s ( Caitlin Pike ) w pilota, więc musieli przeredagować partnera Rabb jest dla serii. [3] Andrea Parker udał się do pracy nad The Pretender ale wrócił do gwiazdy gość na kilka odcinków później w sezonie.

Kiedy JAG zostało anulowane przez NBC po pierwszym sezonie, Needham opuścił serię. Kiedy CBS podniósł JAG począwszy od drugiego sezonu, została zastąpiona przez Catherine Bell , grając wtedy major Sarah MacKenzie . Jej ostateczna (non clip flashback) wygląd był w końcowej i rzadko emitowany sezon 1 Skeleton Crew epizodu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sarah “Mac” MacKenzie – Catherine Bell

W swoim pierwszym występie w serialu i przez kilka sezonów, ona w randze majora USMC , (O-4s/Majors w armii i Marine Corps są upoważnione do noszenia złote ozdoby liść dębu na ich połączeniu obejmuje), ale potem awansował na Podpułkownik USMC podczas 5. sezonu. W ostatnim odcinku serii Mac jest wybrany jako dowódca Joint Legal Service Center Southwest, biura JAG w San Diego, Kalifornia . Nie wiadomo, czy ona ma tej pozycji, ponieważ jej przyszłość pozostaje do wyobraźni widzów. Ona i Kapitan Harmon “Harm” Rabb zaręczył się podczas pokazu finałowego odcinka, monetą by zobaczyć, kto zrezygnuje ich prowizji. Możliwe wydzielenie centrowanie wokół pracy Mac w San Diego był obozem dla CBS, ale w sieci przekazywane na spin-off pomysł.

Urodzony w 1968 roku, Sarah MacKenzie miał burzliwą dzieciństwo, matka porzucił ją i jej ojciec alkoholik w nocy z 15 urodzin Mac. Jej ojciec, Joseph MacKenzie, była fizycznie obraźliwych wobec matki, jak i emocjonalnie i werbalnie obraża to Mac. Jako częściowy rezultat tego, Mac został alkoholikiem nastolatką połowy do końca i nie miała kontaktu z matką, dopóki nie pojawił się na łożu śmierci Józefa (odcinek 04,20). Ona również uczy się w tej chwili, że jej duży biały kundel, nazwane Ruggles, zostało opuszczone w pensjonacie matki podczas podróży po ucieczce od swojego ojca (nadużycie odcinek 04,20). Pokazała więcej współczucia dla ojca starań, aby być dobrym tatą, żałosne jak oni, i bardziej złość na matkę za pozostawienie ich samym sobie.

Mac uciekł z domu, kiedy miała 17 (młodszego lat z liceum), i podobno mąż Christopher Ragle lat później. Oboje byli pijani przez większość swojego życia małżeńskiego. Wkrótce potem został aresztowany i zesłany do więzienia za kradzież pojazdu silnikowego . W pewnym momencie, Mac skończył szkołę średnią. W nocy z jej studiach jechał w samochodzie z jej przyjaciel Eddiego. Oboje byli pijani, a uczestniczyli w wypadku samochodowym, który zabił Eddiego. Mac uderzył ją nisko jak alkoholikiem, a jej wujek USMC pułkownik Matthew O’Hara zabrał ją do Red Rock Mesa, Arizona , do wyschnięcia. Mac później spłaciła dług niego, upewniając się, że nie zginie w wypadku, gdzie on i grupa nieuczciwych marines porwali Deklarację Niepodległości.

Po ukończeniu szkoły średniej, Mac dołączył do Marines. Po ukończeniu Szkoły Oficerskiej Candidate , ona stacjonował jako porucznika w Okinawie , Japonia , jako urzędnika administracji w ramach John Farrow. To pod jego zaleceniem, Marine Corps umieścić Mac przez szkołę prawa na Duke University School of Law .

Podczas stacjonowania w Okinawie , Mac zaangażowane w romans z jej przełożonego Johna Farrow. Bez wiedzy Mac, Chris Ragle za nią do Okinawy i odkrył romans. Kiedy dogonił Mac w siedzibie JAG, Chris próbował wykorzystać te informacje do szantażu Mac jakość. Chris John wypłacane pieniądze zażądał, ale Chris groził, że zabije go, tak. Mac próbował walczyć broń z ręki Chrisa, ale przypadkowo poszedł i zabił go w zamian.

Mac otrzymała tytuł Bachelor of Arts stopnia w dziedzinie nauk politycznych z Uniwersytetu w Minnesocie i jej Juris Doctor stopnia z Duke University , a następnie został stacjonujących w Bośni podczas wojny tam.

Jako Major, że został następnie przypisany do centrali JAG, kiedy została wyciągnięta podwójne zabójstwo pracy na sprawie dotyczącej jej wujek Matthew O’Hara (wuja zaangażowanie zostało bez wiedzy Mac dopiero później w epizodzie) i ukradł Deklarację Niepodległości. Po krótkiej nieobecności w 1998 r. (JAG, w którym pracowała jako adwokat w Lowell, Hanson i Lowne), została tymczasowo przypisana działu administracji. Po powrocie awansowała na podpułkownika , częściowo ze względu na Admiral AJ Chegwidden odnowy ‘s jej zalecenia do przyspieszonego awansu. [ potrzebne źródło ]

Mac urodziła niesamowite podobieństwo do porucznika Diane Schonke, Harm oficer Navy były randki, zanim został zamordowany, która początkowo złożony Harm nieswojo, choć wkrótce się obok niego. (Było to w-show wyjaśnienie, Catherine Bell grał Schonke w ostatnim odcinku sezonu 1, przed dołączeniem do obsady jako Mac w pierwszym odcinku sezonu 2). Jednak Mac wiedział o podobieństwie do sezon trzy odcinek “Watch Death”, kiedy Harm pracował, kto tak naprawdę zabił Schonke, tylko zaszkodzić, Bud , a później, Sturgis Turner , zdawali sobie sprawę z podobieństwa, a żaden z nich nic nie mówi (Mac dowiedziałem poprzez znalezienie obrazu Schonke Trudna mieszkaniu, w starym pudełku na buty, to było wtedy, że Harm powiedział jej wszystko). To było w tym samym odcinku, że Mac przechowywane Harm od rzucania karierę z dala, by przypadkowo pojawia się jako długi zmarłego porucznika Schonke, pokazując się na molo noszenia uniformów zamiennych Harriet.

Mac posiada zarówno Cherokee (odcinek 03,21) i irańskiego pochodzenia, i jest biegły w języku perskim (jak mówił rosyjski bardzo dobrze), zdolne do rozpoznawania rodzimych irańskiego speakera języka przez jej akcent. Jej babcia była muzułmanką i nauczył ją podstaw prawa muzułmańskiego (odcinek 06,06) (Bell, którego matka jest irański, jest biegły w języku perskim w prawdziwym życiu). Ona też zawsze wie, która jest godzina, choć nigdy nie nosi zegarka, i wystawiał pogranicza zdolności psychiczne w kilku odcinkach.

Ona i Harm końcu (po latach zaprzeczania) ogłosił swoją miłość do siebie i – mimo małej szansy Mac mieć dziecko – zdecydował się wziąć ślub w ostatnim odcinku. Również podczas ostatniego odcinka, Mac i Harm postanowił być fair, kto pozostanie w służbie, i kto by zrezygnować lub emeryturę, w drodze monetą (wynik nie został pokazany, więc nikt nie jest świadomy Mac status w Marines, lub Trudna statusu w marynarce).
Nagrody i odznaczenia

Brązowa gwiazda

Sumienna Service Medal     Navy & Marine Corps Achievement Medal
Ribbon Action bojowy     Jednostka Navy Sumienna Wyróżnienie     National Defense Obsługa Medal w / 1 star service
Globalna wojna z terroryzmem Ekspedycyjnego Medal     Globalna wojna z terroryzmem Service Medal     Navy & Marine Corps Overseas Obsługa Ribbon

Expert Odznaka Strzelców i Expert Pistol Badge
Mac został przedstawiony jej zasłużony Service Medal za zorganizowanie obrony i wykop w konsulacie Stanów Zjednoczonych na wyspie Sumatra w Indonezji, po Marine Oddział Straży poniósł straty i konsulat jest opanowane. (Sezon 7 Odcinek 4 “Guilt”)

Casting i tworzenie

Catherine Bell zadebiutowała w JAG w sezonie 1 finale grając inną postać która została zabita w tym odcinku. “To był naprawdę ważny znak dla Don Bellisario, który stworzył show, ponieważ Harm był zakochany w tej kobiecie,” powiedziała. Po serii dostałem anulowane przez NBC i odebrany przez CBS , główny bohater serii została przekształcona. Ona powiedziała: “Poszedłem po roli i napisał Don list po czytałem podział dla komputerów Mac i przynieśli mi w. Sześć callbacks później dostałem rolę”. [1] Bell pojawił się w sezonie 2 Premiere portretowaniu Sarę MacKenzie do serialu końca.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Bud J. Roberts, Jr. – Patrick Labyorteaux

Syn emerytowanego Master Chief Roberts dołączyła do marynarki , i jako podporucznik został przydzielony do służby morskiej na pokładzie USS Seahawk jako urzędnika spraw pod dowództwem kapitana Rossa. To było w tym roli PAO pokładzie Seahawk, że po raz pierwszy spotkał porucznika Harmon Rabb i jego partner porucznik (JG) Caitlin Pike , kiedy przybyli do zbadania morderstwa, to ma go zainteresowanych karierą w prawo, i to było później porucznik (JG) Meg Austin, który polecił go na transfer do JAG przed własnym przeniesienia z personelem JAG. Uczęszczał do szkoły prawniczej w godzinach wieczornych na George Mason University School of Law oraz, na zabicie najlepsze stopnie w jego finale, został przypisany dodatkowe zobowiązania prawne i działał jako doradca próbnej na specjalne sądy wojskowe . Sarah MacKenzie i jego żona Sims Harriet są tylko ludzie Roberts pozwoli przeglądać swoje oceny szkoły prawniczej. On, jego młodszy brat Mikey ( Michael Bellisario ) i siostra Winifred (Winnie) miał nieco napięte stosunki z ojcem, który podniósł je sam po śmierci swojej matki, ze względu na jego czasem niewłaściwych sposobów radzenia sobie z nimi. Ostatnie spotkanie Buda z LCDR Rabb przed jego transferu do Komendy JAG był w pierwszym odcinku sezonu “Skeleton Crew”, kiedy Rabb został wysłany do zbadania morderstwa byłego kolegi z klasy Akademii (i odsetki miłość).

Roberts jest lubiany i szanowany przez wszystkich, w siedzibie JAG i często jest uważana za jedną z lepszych prawników procesu tam. Jego wskaźnik sukcesu w sali sądowej jest często przyczynił się do jego niedoszacowania Przeciwnicy niego i jego zdolności (lub jak Harm kiedyś ujął: “Uważaj na jego” Aw, shucks, muszę się jeszcze wiele nauczyć “rutynowe”). Po powrocie do siedziby JAG wskutek utraty prawej nodze od minę, Bud został przydzielony do pracy przypadków niepełnosprawności; udowodnił swoją wartość do JAG kiedy badał i skutecznie odwrócił w odmowę świadczeń, gdy zauważył marynarza uszkodzą mu oczy samouszkodzenia oparzenia laserowe. Wkrótce potem, Bud wrócił do pełnej ograniczonej służbie w sali sądowej.

Choć nie jest typ fizyczny, Bud został znany stał się tak wtedy, gdy sytuacja tego wymaga, bo raz złapał cios rzucony przez ojca, i był w stanie podporządkować sobie większą człowiek bez trudności. Incydent, gdzie jego szczęka została złamana kiedy wszedł między dwóch jednoczesnych ciosów z Rabb i “Australian” oficer porucznik Komandor Mic Brumby poza australijskim sądzie miał więcej do czynienia z fizycznych ograniczeń ludzkiego ciała niż brak tężyznę fizyczną (w czasie przegrywania, aktor Patrick Labyorteaux wcześniej wypadek, który złamał mu szczękę, powodując jej być podłączony zamknięty).

LtJG Roberts żonaty chorąży Harriett Sims w 1998 roku [1] . Razem, mieli pięcioro dzieci:

AJ Roberts (nazwany na cześć RAdm AJ Chegwidden , jednak nie biorąc jego właściwego nazwiska Albert Jethro.)
Sarah Roberts (nazwany na cześć ppłk Sarah MacKenzie . (Niestety, dziecko zmarło z powodu powikłań w czasie porodu).
James Kirk Roberts (nazwane na cześć kpt James T. Kirk ) Bud był wielki Star Trek fan.
Nienazwane bliźniaki (chłopiec i dziewczynka) urodził się pod koniec serii (dziewczynka nazywa się Nikki w Cieśninie Malakka epizod).

Porucznik Roberts został przydzielony jako rzecznik sędziego na USS Seahawk podczas rozpoczęcia wojny z terroryzmem w 2002 roku. Stracił nogę próbując uratować chłopca z pola miny w Afganistanie w tym roku [2] . Został przeniesiony z powrotem do JAG HQ po operacji i udowadniając, że wciąż był w stanie spełnić wymagania sprawności US Navy .

Roberts został awansowany do stopnia komandora porucznika w 2004 r. w “Zdrowaś i Farewell” części 1, to był ostatni akt polecenia sędziego rzecznika generalnego, kontradmirał AJ Chegwidden w jego restauracji. Bud już przeszedł na promocję dwukrotnie, co oznacza, że ​​jeśli miałby być przekazany na raz trzeci, byłby zwolniony z Marynarki Wojennej.

W serii “ostatnim odcinku, LCDR Roberts zdecydował się pozostać w JAG HQ po oferowane kęsy przez kapitana Rabb i ppłk MacKenzie .

Bud pojawiła się w odcinku 2 (“Hung Out ​​to Dry”) z JAG spin-off NCIS . On jest jedynym JAG main-cast charakter (ale nie jedyny znak lub tylko aktor) złożenia takiego wyglądu.
BUD Nagrody i odznaczenia

Brązowa gwiazda

Purple Heart     Wyróżnienie Jednostka Navy     National Defense Obsługa Medal w / 1 star service
Globalna wojna z terroryzmem Ekspedycyjnego Medal     Globalna wojna z terroryzmem Service Medal     Navy Sea Obsługa Deployment Ribbon

Bud otrzymał Purpurowe Serce po wejście na minę i stracił prawą nogę.

Nuclear Football

W jednym z odcinków, porucznik Roberts został wybrany do noszenia jądrowej w piłkę . Miał trepidations o tej służbie, bo obawiał się, że będzie on odpowiedzialny za śmierć wielu niewinnych ludzi. Gdy był na służbie jako Wojskowego doradca Białego Domu, prezydent, którego “nuklearny football”, że pilnował ( George W. Bush ) udział w konferencji. Podczas tej konferencji, Bud musiał iść do łazienki. Kiedy reemerges Prezes odszedł. Bud następnie uruchamia trzy mile do Białego Domu z 40 funtów futbolu jądrowej. To bardzo przypomina prawdziwe wydarzenie, kiedy prezydent Bill Clinton raz opuścił spotkanie w takim pośpiechu, że zostawiła jego wojskowego adiutanta, który pobiegł do Białego Domu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Albert Jethro “AJ” Chegwidden – John M. Jackson

Tło rodzina Chegwidden sam nigdy nie został ujawniony. W wieku 24 lat, ożenił się Marcella, córkę burmistrza z Neapolu . W 1972 roku ich córka, Francesca, urodził. Gdzieś w 1970, rozwiedli i jego żona otrzymała opiekę Francesca. Marcella wyszła ponownie za mąż, do włoskiej niejakiego Wiktora Parreti, który później został zamordowany. Chegwidden powiedział, że choć jest dumny z córki, pragnie, że będzie więcej czasu z nią. Francesca pobiegł do problemów, kiedy zakochał się w członka mafii Luciano Antinori.

Miał inne romanse przez lata (z sędzia Laura Delaney i dr Sydney Walden ), ale nic tak naprawdę pochodzi od nich. Sędzia Delaney zginął po wejście na minę. Jego ostatni i najdłuższy romans w serialu był z Meredith Cavanaugh . Spotykają się, kiedy poszła do siedziby JAG spotkać się z Lt Col MacKenzie , ale pomyślał, że była kolejna próba kojarzeń z jego podwładnych. Później dowiedziałem się, że pułkownik MacKenzie chciał z nią porozmawiać o kursie chciała jej “siostra” Chloe do uczestniczenia i przeprosił. Są połączone nad ich wspólnym interesie dla Szekspira . [1] Chociaż Admiral i Meredith zaręczyła się pod koniec sezonu 8, dowiedział ona zdradza go w sezonie 9 i zakończył swoje zaangażowanie na miejscu.

Porucznik Bud Roberts i jego żona Harriet Sims nazywa się ich pierwszy syn AJ po nim. Podczas epizodów, gdzie utknął w domu, jest on często trzymane spółki przez owczarka niemieckiego o nazwie “Dammit” (tylko nazwa pies reaguje na), [2] , którego spotkał, gdy został przypadkowo wyrzucony z F-14 pilotowany komandor Rabb w blizzard pokrytej lasem w Wirginii. [3]
Kariera

Chegwidden był utalentowanym dzban na jego High School drużyny baseballowej. Cleveland Indians sporządzone go, ale zamiast tego zdecydował się przyjąć powołanie do United States Naval Academy . [4] Po ukończeniu Akademii, że udał się na Navy SEAL , służąc z waleczności i wyróżnienie w wojnie wietnamskiej . Kiedy wojna się skończyła przeszedł do walki powierzchni , obsługujących pokładzie niszczycieli . Chegwidden róża komenda Arleigh Burke klasy niszczyciel; obudowane model jednego łask gzymsie kominka jego biurze. W 1980 roku, jego kariera nabrała kolejną turę Surface Warfare opuścił i poszedł do Szkoły Prawa . Jako członek Korpusu JAG Navy wstał szybko przez szeregi, służąc jako szef JAG na Pacyfiku zanim został mianowany sędzią Adwokat Generalny Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych w 1996 roku.

Jest członkiem Izby Adwokackiej w Wirginii , Maryland i Nowym Jorku .
Postawa

Chegwidden często spotyka się jako bezwzględny i bardzo związany z jego stanowiska. Jednak on był znany, aby pokazać wrażliwych momentów w jego życiu i karierze, jest zaciekle chroni tych, których uważa za “swoich ludzi”.

Kiedy porucznik Bud Roberts został ranny po wejście na minę, Chegwidden próbował uspokoić nowinę żoną Buda, Harriet , i wydawało się być trochę melodramatyczne robiąc to. Innym razem pokazał swoją łagodniejszą stronę było, kiedy wybuchła wiadomość o Trudna wypadku samolotu podczas próby powrotu do domu w czasie na przyjęciu zaręczynowym Mac do Mic.

On również jest znana z roli nieobecnego postaci ojca do kilku pracowników JAG. Kiedy Bud i Harriet stracił martwego dziecka, admirał próbował pomóc zarówno udzielenia urlopu w nagłych wypadkach. (Bud, jednak odmówił z dala dłużej niż tydzień, czując, że powrót do pracy był w jego i jego żony, najlepszym interesie.)

Chegwidden znany jest również pokazano stronę siebie, że przeraża najbardziej, którzy widzieli go. “Old Man” może być Navy Judge Advocate ogólne, ale nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach w Navy SEAL.

W jednym z odcinków, złamał nos agenta specjalnego Clayton Webb za wprowadzenie Harm i Mac w niebezpieczeństwie. Ten konkretny przypadek wrażeniem Webb tak bardzo, że nigdy ponownie próbował wzburzyć admirała pióra.

Był odpowiedzialny za śmierć Antinori po Antinori porwał Francesca. Mimo że był Francesca kto pociągnął za spust, admirał był obecny i nie poruszył ją powstrzymać. Wcześniej zabił kilku ochroniarzy Antinori jest.

On także boi Harm wielokrotnie, zwłaszcza gdy Brumby Harm i Mic byli odpowiedzialni za łamanie przypadkowo szczękę BUD. Krzyczał na nich obu, grożąc szpicruta i keelhaul krzywdy, dopóki nie zdecydowała się na pozasądowe kary , które pasują do przestępstwa. Kazał Harm i mikrofonem na ograniczyć się do magazynu i nie pozwoli im wyjść, dopóki każdy zadali tyle samo kary na innych jak oni wyrządzone Bud.

On nawet brzęczały o CIA “zamiatacz”, kiedy uświadomił sobie, że Rogue Agent grał gry umysłu z nim. Te gry umysł doprowadziły do ​​śmierci kobiety, którą kochał.

Admirał był skierowany przez ojca marynarza, że ​​admirał oddal, który później został uniewinniony. Niestety, młody marynarz zmarł w więzieniu. Chegwidden musieli wykazać znaczną powściągliwość, żeby nie zabić człowieka.

Na więcej niż jednej okazji Chegwidden umieścić swoją karierę na linii do tyłu, jego pracowników, lub, aby im pomóc, kiedy tego potrzebowałem. Być może najlepszym tego przykładem było, kiedy jako jeden z ostatnich czynów jako sędzia rzecznika generalnego, poszedł do sekretarza marynarki i zażądał Bud Roberts być promowane. Roberts został pominięty przy awansie, bo nie był już zakwalifikowanych na służbie morskiej. Zwykle wynikiem podjęcia przez to mimowolne oddzielenie od marynarki. Chegwidden twierdził, że przechodząc przez urzędnika z powodu ran otrzymanych w służbie było niemoralne. Promocja Bud do komandora porucznika została należycie wykonana.
Nagrody i odznaczenia
SealBadge.png
V

Gold Star

Brązowa gwiazda
Brązowa gwiazda

Brązowa gwiazda

Special Warfare insignia
Navy Krzyż     Brązowa Gwiazda w / valor urządzenie
Purple Heart     Navy & Marine Corps Wyróżnienie Medal w / 1 Star Award     Ribbon Action bojowy
Navy Ekspedycyjny Medal     National Defense Obsługa Medal w / 2 Obsługa stars     Medal Siły Zbrojne ekspedycyjnych
Wietnam Obsługa Medal w / 1 star service     Southwest Asia Obsługa Medal     Globalna wojna z terroryzmem Service Medal
Wietnam Galanteria Krzyż w / palm     Medal Kampania Wietnam     Kuwait Liberation Medal (Arabia Saudyjska)

Admiral Chegwidden będzie również uprawniony do noszenia Surface Warfare Officer odznakę na podstawie jego wypowiedzi, że dowodził niszczycielem po jego służby w Wietnamie. Jednak admirałów można lekceważyć jednolite regulacje w pewnym stopniu, a Chegwidden nosi tylko odznakę kwalifikacje najdroższe niego, “Budweiser” odznakę o Navy SEAL.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Peter Ulysses “Sturgis” Turner – Scott Lawrence

Dobry przyjaciel i były Naval Academy kolegą Harm i wielkim rywalem w sądach. Służył na okrętach podwodnych, zanim został adwokatem i jest synem Chrzciciela kapelan Marynarki Wojennej. Sturgis i obręcze zabaw szkód i samochody fix razem. Trzymał w tajemnicy, że Mac pozwolić mu wymknąć mu się “, że była w nim zakochana,” (go Harm znaczenie). Był też oskarżony o niekompetencję w sprawie, tylko się bronił niezadowalająco przez Bud , powodując rozłam między nimi. Jak na ironię, później powstają dwie odrębne sytuacje, w których każdy z powodzeniem broni inny – kiedy Sturgis jest oskarżony o rasizm wobec Korei Północnej w areszcie w amerykańskiej łodzi podwodnej, a kiedy Bud jest oskarżony o napaść, kiedy uderza w profesor historii pobudzone i kłótliwy przy założeniu, że był o trafienie jego brat, Mike . Również Sturgis przeszedł atak winy w rozegraniu udział w coraz Bud do kształtu na tyle, aby być przypisany jego placówkę jako JAG na przewoźnika najbliższą Afganistanie , co doprowadziło do wypadku w którym Bud stracił nogę. Poza Bud i Harm, Sturgis jest tylko inny znak JAG zauważyć podobieństwa między Mac, a ich zmarły kolega klasa Naval Academy i zaszkodzić jego bliski przyjaciel Diane Schonke jak Sturgis uczęszczał do Akademii w tym samym czasie, co krzywdę, i Diane.

On również zdobył reputację za trzymanie się zasad, zarówno w sądzie, jak również w badaniach, do punktu rozważane świętoszkowaty i pedantyczny, zwłaszcza krzywdy. Wzór ten widoczny jest również w swej krótkiej mianowania działając JAG między urlopu tylnej Chegwidden admirała i przybycia generała Gordona Cresswell . To jeszcze bardziej denerwuje Harm, którzy nieustannie berates go. To prowadzi do wielkiej niechęci między przyjaciółmi, w końcu prowadzi do słownej konfrontacji między dwoma kiedy Stugis zaleca się przeciwko niemu śledztwa w sprawie rzekomej Harm zestrzelenie płaszczyzny bilansowej irackiego urzędnika. Wykazało zainteresowanie i wsparcie dla Harm i Mac będą / won ‘t ich związek. W 2003 r. odcinek Christmas (Sezon 9, Odcinek 11 “A Merry Little Christmas”) Turner met piosenkarka Varese Chestnut (grana przez Erica Gimpel ), który przystąpił do tej pory, choć to wydawało się trwać tylko krótką chwilę. Później w sezonie Co Jeśli epizod (zatytułowane “Co, jeśli …”) pokazał, w jaki sposób życie głównej obsadzie byłby gdyby się różne decyzje. Duża zmiana dla Turnera było, że wycofał się z marynarki i działał jako jego narzeczona kierownika, jego narzeczona jest Chestnut Varese. W serii finałowej Turner i Varese postanowił spróbować zobaczyć, co może być, z jej przeprowadzce do Georgetown i podnajmu mieszkania Maca od niej, ponieważ była (podobno) przeniósł się do San Diego .

Nie wiadomo dokładnie, dlaczego tak się Sturgis lewo podmorskiego usługę do kariery w JAG, ale to co jest znane to, że nigdy nie może powrócić do służby podwodnej ponownie.
Nagrody Turnera i ozdoby

Poniższa lista zawiera wszystkie znane nagrody Turnera i odznaczeń (aktualne w sezonie 10). Nazwy są podane w kolejności, zgodnie z SECNAVINST 1650.1F i US Navy jednolitych przepisów (NAVPERS 1566.5G).

Brązowa gwiazda

Brązowa Gwiazda     Sumienna Service Medal
Navy i Marine Corps Medal Wyróżnienie     Navy i Marine Corps Achievement Medal     Wyróżnienie Jednostka Navy
Jednostka Navy Sumienna Wyróżnienie     Krajowa Służba Defense Medal     Globalna wojna z terroryzmem Service Medal
Service Medal Humanitarnej     Sea Obsługa Deployment Ribbon     Navy i Marine Corps Overseas Obsługa Ribbon

Turner otrzymał Brązową Gwiazdę za zniszczenie rosyjskiej łodzi podwodnej, który niósł “brudną głowicę Nuke”, który został zwolniony na zgrupowanie taktyczne zawierającej amerykańskiego lotniskowca.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Harriet Simms – Karri Turner

Ona zastępuje swojego przyszłego męża, Bud, jako urzędnika odpowiedzialnego za Spraw Publicznych na USS Seahawk, a później stał się częścią personelu administracyjnego w JAG HQ. Ona pochodzi z bogatej rodziny, który nie pochwalał jej wstąpienia do marynarki. Harriet chętnie Go-Lucky i dostaje wraz z prawie wszystkich, zwłaszcza Harm i Mac. Jest istotnym elementem w JAG “rodziny”. Harriet urodziła A.J. w 1999 roku, ale stracił córkę, Sarah, podczas jej dostawy w 2000 roku. Od tego czasu, Harriet urodziła chłopca (James Kirk Roberts), a następnie do bliźniaków, dając jej i Bud czworo dzieci. Harriet awansował dwa razy podczas serii “biegu, po pierwsze, z chorążego do stopnia porucznika Junior i wreszcie od stopnia porucznika Juniorów do porucznika.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Jennifer Coates – Zoe McLellan

Lista odcinków serialu

Sezon 1: 1995-1996
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
1 1 “New Life (Part 1)” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 23 września 1995
Kiedy kobieta US Navy F-14 Radar Intercept Officer ginie na morzu, Harmon Rabb porucznika i jego partnera Lt (jg) Caitlin “Kate” Pike musi dowiedzieć się, kto rzucił ją za burtę. Epizod ma miejsce na pokładzie USS Seahawk fikcyjnego (zazwyczaj przedstawione w serii przez życie USS Enterprise (CVN-65)). Obejmuje on pierwszy wygląd Bud Roberts (Patrick Labyorteaux grał) jako funkcjonariusza publicznego w Seahawk Relations. Roberts Ensign w czasie i stał się regularnym członkiem obsady w późniejszych sezonach, najpierw postrzegany jako chorążego, a następnie rośnie do rangi komandora porucznika. Ten odcinek zawiera również pierwszy występ Michaela Bellisario, który później odegrać charakter Mike “Mikey” Bud Roberts Roberts, młodszego brata, choć w tym momencie, że jest mały chłopiec o imieniu Antonio w małej łodzi w pierwszej scenie.
2 2 “New Life (Part 2)” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 23 września 1995
Roberts Ensign w czasie i stał się regularnym członkiem obsady w późniejszych sezonach, najpierw postrzegany jako chorążego, a następnie rośnie do rangi komandora porucznika. Ten odcinek zawiera również pierwszy występ Michaela Bellisario, który później odegrać charakter Mike “Mikey” Bud Roberts Roberts, młodszego brata, choć w tym momencie, że jest mały chłopiec o imieniu Antonio w małej łodzi w pierwszej scenie.
3 3 “Shadow” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 30 września 1995
Harm i jego nowy partner porucznik (jg) Meg Austin musi zapobiec cywilnej wykonawcy z pomocą nowy eksperymentalne torpedy zatopić statek wycieczkowy.
4 4 “Syn Desert” Joe Napolitano Robert Crais, Evan Katz i Donald P. Bellisario 07 października 1995
Kiedy zbuntowany syn byłego komendanta Korpusu Piechoty Morskiej jest oskarżony raniąc kilku kolegów marines podczas ćwiczeń, Harm i Meg musi odkryć, czy młody człowiek jest naprawdę odpowiedzialny.
5 5 “Déjà Vu” Doug Lefler Evan Katz 21 października 1995
Trudna przeszłość wraca do prześladuje go, podczas gdy on i Meg zbadać serię morderstw na Arlington National Cemetery.
6 6 “Błąd pilota” Les Landau Robert Cochran, Donald P. Bellisario & Jack Orman 28 października 1995
Kiedy jeden z przyjaciół zaszkodzić ginie testowanie nowego typu auto-system nawigacji, on i Meg musi ustalić, czy był to błąd pilota lub uszkodzenia mechaniczne.
7 7 “War Cries” Duwayne Dunham R. Scott Gemmill 11 listopada 1995
Peruwiański chłopiec ginie wewnątrz ambasady USA w Limie, a Harm i Meg musi określić swoje zamiary, zanim kraj eksploduje w gniewie.
8 8 “Break Brig” Jim Johnston Reuben Leder & Robert Cochran 02 grudzień 1995
Meg jest zakładnikiem podczas “przerwy Brig”, ale Harm podejrzewa, że ​​cel jest o wiele większa, niż tylko jednego więźnia.
9 9 “Scimitar” John McPherson Robert Cochran 09 grudnia 1995
Marine Humvee przenika do irackiego terytorium, a Harm i Meg są wysyłane do obrony ocalałego członka załogi w irackim sądem. Harm jest również podany pomocniczy zadanie – pomóc Marine ucieczkę niezależnie od próby jego wyniku.
10 10 “Boot” Jim Johnston Lucian Truscott IV 06 stycznia 1996
Meg idzie pod przykrywką jako żołnierz rekruta obóz w Parris Island po rekrut USMC zostaje znaleziony martwy, a podejrzenie pada na instruktorów wiertniczych. Ten odcinek miał być wyemitowany po “działań obronnych” (Od Harm już dostał awansu, i że sprawa jest mowa na początku).
11 11 “Obserwacje” Tom Del Ruth Evan Katz 13 stycznia 1996
Dziewczynka znika i Harm i Meg szukać jej wokół zamkniętego lotniska marynarki w Teksasie, gdzie kilka “obserwacje UFO” zostały zgłoszone.
12 12 “Brotherhood” Michael Zinberg R. Scott Gemmill i Donald P. Bellisario 03 lutego 1996
Gdy marine znajduje nieprzytomnego na plaży, Harm i Meg się wciągnąć w “wojnę” pomiędzy murawy Marines i widocznym LA gangu ulicznego.
13 13 “Defensive Action” Ray Austin Terry Curtis Fox 13 marca 1996
Komandor porucznik beniaminka Rabb musi bronić kapitan Boone (CAG z “JAG”), gdy jest on oskarżony o zestrzeleniu śmigłowca serbskiej.
14 14 “Wędzony” Jim Johnston Donald P. Bellisario 20 marzec, 1996
Błyskawica uszkodzony Tomcat sprawia awaryjnego lądowania na Kubie, więc Harm i Meg tam, aby spróbować “rozmawiać” z powrotem przed Kubańczycy mają szansę, aby pobrać awionikę i sprzedawać je do Iranu. Jest nowy JAG, kontradmirał AJ Chegwidden, prawnik i Navy SEAL.
15 15 “Hemlock” Jim Johnston Donald P. Bellisario & Jack Orman 27 marca 1996
Po otrzymaniu tajemniczego wiadomość do faksu, Meg jest krytycznie ranny przez zamachowca, stanowiąc jako dowódcy w brytyjskiej Royal Navy. Assassin rzeczywistym celem jest prezydent Rosji Borys Jelcyn, który skrycie zbliża się do Stanów Zjednoczonych, aby podpisać traktat. Były U.S.M.C. Pułkownik Oliver North sprawia gościnnie.
16 16 “High Ground” Ray Austin Robert McCullough & Greg Strangis 03 kwiecień 1996
Top snajper Marine odmawia być rozmieszczone w Bośni i idzie AWOL po oskarżeniach o próbę zabicia jego CO
17 17 “Black Ops” Ray Austin Greg Strangis & Robert McCullough 10 kwietnia 1996
Pilot i syn kobiety senator dołączony do zespołu SEALs umiera, najwyraźniej z powodu zaniedbania plomb; Senator chce uszczelki trwale rozwiązana, ale Chegwidden Admiral i Harm znaleźć prawdziwą przyczynę pilota śmierci leży gdzie indziej.
18 18 “Survivors” Greg Beeman R. Scott Gemmill, Donald P. Bellisario & Jack Orman 17 kwietnia 1996
Pułkownik Marine wierzy jego syn jest reinkarnacją towarzysza wojny w Wietnamie, więc porywa dziecko pośród opiekę nad dzieckiem postępowania sądowego spełnić starą obietnicę.
19 19 “Recovery” Joe Napolitano Jack Orman 01 maj 1996
Wiertarka procedur awaryjnych podczas prom kosmiczny “na sucho”, idzie źle gdy pęknie kablowe i astronauta spada do jego śmierci. Harm i Meg muszą określić, czy to sabotaż przed transfer idzie w górę.
20 20 “The Prisoner” Evan Katz Michael Zinberg 08 maja 1996
Harm zostaje porwany przez chińskie i przesłuchiwany o przewidywanej amerykańskiej reakcji powinno Chiny próbują podjąć Matsu Islands siłą. Chociaż uwięziony, Harm wierzy człowiek w celi obok niego jest jego ojciec zaginął.
21 21 “Ares” Ray Austin Jack Orman & Eric Hall 22 maja 1996
Kiedy skomputeryzowany system bojowy Aegis pokładzie niszczyciela USA nagle wadliwie, Harm i Meg dowiedzieć się, jak utrzymać go przed upadkiem w ręce północnokoreańskich.
22 22 “Skeleton Crew” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 1999 [7]
Stary przyjaciel Trudna pojawia się żyje, a głównym podejrzanym w jej śmierci również umiera w tajemniczych okolicznościach, więc Harm objęta zarzutem przez NCIS agenta odpowiedzialnego za bycie mordercą. Obejmuje ona drugą wygląd Bud Roberts (Patrick Labyorteaux grał) jako funkcjonariusza publicznego w Seahawk Relations.

NBC nie wyemitowany odcinek w czasie, a podstawowym fabuła i najbardziej oryginalnych fotografowania (w tym części Andrea Thompson) zostały później recyklingowi w “Straży Śmierci” (odcinek 3.19). NBC nigdy nie wyemitowała ten odcinek ze względu na cięcia show z ich składu. Kiedy CBS podniósł pokaz, nie wszystkie znaki przyszedł z nim, jako takie, druga część historii nigdy nie było i “Watch Death” gościnnie bierze historię w innym kierunku.
Sezon 2: 1997
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
23 1 “My, naród” Les Landau Donald P. Bellisario 3 stycznia 1997
Po otrzymaniu Distinguished Flying Krzyż dla jego działań w odcinku pilotażowym na białą ceremonii House, Harm i jego nowy partner, major Sarah “Mac” MacKenzie, badać przy Marine pułkownik Matthew O’Hara i Medal of Honor odbiorcy (który okazuje być wujek Maca) kradnie Deklarację Niepodległości dla okupu. Scena zamykająca pokazuje krótki fragment procesu. Ten odcinek zawiera pierwszą wygląd agenta CIA Clayton Webb.
24 2 “Secrets” Ray Austin Tom Towler 10 stycznia 1997
Marine kapral bronione przez admirała Chegwidden ponad 8 lat temu, ucieczek z brygu Grotton i bierze admirale zakładnikiem Mac i Bud w jego biurze. Domaga się o ponowne rozpatrzenie sprawy tu i teraz w Admirała biurze, był skazany dając ogłoszenie informacji o systemie rakiet Patriot do Izraela. Harm i Agent Clayton Webb pracować z zewnątrz, aby je ratować bez zabijania kapralu. Muszą też uważać CIA normatywnej Gail Osborne, który może próbować zapobiec prawdę o kaprala przypadku od wychodzi.
25 3 “Jinx” Jerry Jameson Jack Orman 17 stycznia 1997
Harm musi udowodnić, że F-14 eskadry, które przypadkowo zbombardowali meczet podczas operacji Pustynna Burza nie jest “jinxed” po powietrzu przypadkiem zabija swojego najlepszego przyjaciela.
26 4 “Heroes” Tony Wharmby R. Scott Gemmill 24 stycznia 1997
Harm i Mac angażować w napiętej walki sali sądowej podczas Navy SEAL jest oskarżony o zamordowanie swojego przyjaciela, podczas misji, a Harm wykracza burtę udowodnić punkt o broni palnej. Jest to pierwszy odcinek z serii, w którym odbywa się proces w sądzie HQ JAG.
27 5 “Crossing the Line” Tony Wharmby Stephen Zito 31 stycznia 1997
Harm i Mac czoła presji politycznej, gdy kobieta pilot oskarża kapitana Boone molestowania seksualnego, kapitan mówi, że jest po prostu zły lotnik, i wybitny interweniuje Kongresu w dochodzeniu.
28 6 “Trinity” Alan J. Levi Jack Orman 07 lutego 1997
Synek z kobiet oficera US Navy (córka CINCPAC) zostaje porwana z podwodnej bazy w Szkocji i dowody implikuje ojciec chłopca, Irlandzka lidera Armii. Harm i Mac są przydzielony do pracy w Royal Ulster Constabulary w Belfaście, by pomóc dziecku z powrotem, ale miejscowy policjant ukrywa mściwego tajemnicy.
29 7 “Ghosts” Ray Austin R. Scott Gemmill 07 lutego 1997
Życia admirała Chegwidden jest w niebezpieczeństwie, kiedy ostatni żyjący członkowie zespołu SEAL z wojny w Wietnamie ginie i wydaje ktoś eliminuje świadków do zbrodni popełnionej 30 lat wcześniej.
30 8 “Full Engagement” Alan J. Levi Jack Orman 21 lutego 1997
Kiedy Trudna wywala Stearman dwupłatowiec w Appalachach, on i Mac muszą unikać kłusowników, którzy zabili grę strażnik i nie chcą zostawić żadnych świadków.
31 9 “Washington Holiday” Joe Napolitano Stephen Zito 28 lutego 1997
Harm jest przydzielony do eskortowania rumuńską księżniczkę, a jej ojciec, król jest w DC zażądać Rumunia przyjęcie do NATO, jak zabójca zbliża się do nich wszystkich. (Uwaga: W prawdziwym życiu, Rumunia nie jest monarchią, ale nie NATO siedem lat po tym epizodzie w airdate).
32 10 “Gra w Go” Ray Austin Tom Towler 28 lutego 1997
Harm i kolumbijski baron narkotykowy grać o wysokie stawki gry “Go”, z nagrodą razie Marine, który został pozostawiony w czasie tajnej misji, Webb i zespół JAG znów głowy tyłek.
33 11 “Force Recon” Alan J. Levi Tom Towler & Stephen Zito 07 marca 1997
Harm idzie pod przykrywką jako Gunny dla Marine Recon Squad sił na Camp Pendelton, a Mac i Bud zbadać, czy ich kapitan (znany jako The Duke jak John Wayne) używa niebezpiecznych technik jako sposobu hartowania swoich ludzi do nieoczekiwanych warunkach bojowych.
34 12 “The Guardian” Michael Schultz Jack Orman 28 marca 1997
Harm i Mac bronią bezdomnego byłego Navy SEAL, który jest oskarżony o zabójstwo trzech mężczyzn podczas udaremniają napad na sklep spożywczy.
35 13 “Code Blue” Tony Wharmby R. Scott Gemmill 04 kwietnia 1997
Kiedy Hamas przejmuje szpitala, gdzie izraelski dyplomata jest po przeszczepie serca, rannych Harm staje wewnątrz człowiek FBI udaremnić terrorystów. Ten odcinek pokazuje Mac mówiący biegle Perskiej.
36 14 “Cowboys & Cossacks” Tony Wharmby R. Scott Gemmill 11 kwietnia 1997
Wspólne zadanie do wykonania amerykańskich i rosyjskich sił morskich staje się zabójcza, kiedy dwaj kapitanowie decydują się osiedlić ich zimne urazy wojenne, zatrzymując Harm, Mac i Bud w środku. Ten odcinek pokazuje Mac można mówić przynajmniej trochę rosyjski.
37 15 “Rendezvous” Duwayne Dunham Craig Tepper 18 kwietnia 1997
Minione chmury Mac jej sąd, a ona broni nadużycie Chief Petty Officer oskarżonego o zabicie żony chłopaka.

Sezon 3: 1997/98
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
38 1 “Ghost Ship” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 23 września 1997
Po szkielet odkryto w kadłubie likwidowanego przewoźnika Navy, Harm staje się obsesją odkrycia związku między ciałem i jego ojciec zaginionej.
39 2 “Court-Martial of Sandra Gilbert” Alan J. Levi Stephen Zito 30 września 1997
Próby morskiego pilota oskarżonego o bratania się komplikuje, gdy działacz Kongresu ingeruje w imię “sprawiedliwości”.
40 3 “Dobra Służby” Alan J. Levi Larry Moskowitz 7 października 1997
Harm i Mac muszą zmierzyć się z admirałem w sądzie, kiedy broni się pułkownika piechoty morskiej, którzy zbuntowali zamówień w ratowaniu jego zespół z haitańskiego wodza. Mac jest podwójnie zaniepokojony, ponieważ ona i pułkownik kiedyś kochankami.
41 4 “Blind Side” Tony Wharmby Dana Coen 14 października 1997
Kiedy wypadek szkolenia zabija dwóch cywilów, Harm może zakończyć karierę swojego mentora, aby zapisać pilota od podejmowania upadek. Pensjonat z Sarah Silverman jako Lt Schipperelli.
42 5 “Król pchły” Tony Wharmby Dana Coen 21 października 1997
Paraplegic weterynarz Wietnam przychodzi JAG HQ i wyznaje do morderstwa, ale sytuacja jest skomplikowana przez możliwość, że człowiek wie coś na temat tego, co się stało z Harm ojca.
43 6 “Zniknął” Alan J. Levi R. Scott Gemmill 28 października 1997 r.
Kiedy w pełni uzbrojony F-14 znika bez śladu, Harm i Mac muszą określić, co stało się z samolotem i jego pilota.
44 7 “Against All Enemies” Joe Napolitano Alex Davidson 04 listopad 1997
Kiedy USA jest oskarżony o strzelanie w dół północnokoreańskiego cywilną Harm samolot, Mac i Bud muszą pracować, aby znaleźć prawdę, zanim Koreańczycy zatopić statek ratownictwa USA w odwecie.
45 8 “Above and Beyond” Tony Wharmby Paul Levine 11 listopada 1997
Rivers Lt, SEAL się na Medal of Honor na ratowanie dyplomatę Washington z Hezbollahem nie może dostać nagrodę, gdy dowody wskazują, że może on nie zostawili jeden z jego ludzi za sobą na misję. Rivers nie chce wyjaśnienia sprawy w jedną lub drugą stronę. Guest-starring Montel Williams jako Lt Rivers, zawierające materiał News Archiwum Billa Clintona podczas ceremonii wręczenia nagród.
46 9 “Impact” Paul Schneider R. Scott Gemmill 18 listopada 1997
Harm i odporność spotkanie Bud rozpatrując powietrzu zderzenia śmigłowca Marine oraz “nieznanej” samolotu. Tymczasem Mac pozostawia Jag dla cywilnej praktyce na swojego chłopaka kancelarii.
47 10 “People v. Rabb” Greg Beeman Larry Moskowitz November 25, 1997
Członkiem rosyjskiej mafii zostaje postrzelony, a Harm jest oskarżony o zamordowanie go i teraz-cywilno Mac musi go bronić. W końcu, do JAG Mac powraca.
48 11 “Defenseless” Tony Wharmby Kimberly Costello 09 grudnia 1997
Harm i Mac działa bronić Navy Ensign, który twierdzi, że zabiła turecką attache wojskowy, bo wierzył, że będzie bolało ją. Na pierwszy Harm nie do końca uwierzyć w opowieść chorąży Langa, ale stopniowo staje się tak przekonany, że odrzuca porady Chegwidden jest poddać się presji politycznej i wziąć sprawę.
49 12 “Someone to Watch ponad Annie” Greg Beeman Stephen Zito 06 styczeń 1998
Harm próbuje chronić Annie Pendry (jego najlepszego przyjaciela wdowa w “błąd pilota”) i jej syn, Josh, kiedy świadkowie morderstwa na wycieczce klasowej w Andrews Air Force Base. Niemiecki nabywca broni dla Saddama Husajna wypuszcza hit na dziecko, a potem porywa go. Jest to drugi odcinek z rzędu, w którym Harm zabiera kobietę do swojego mieszkania po tym, jak zostaje postrzelony w jej domu.
50 13 “z zamiarem Die” Winrich Kolbe Larry Moskowitz 13 stycznia 1998
Kiedy stary mentor matryc admirała Chegwidden w trakcie polowania z Zastępcą Sekretarza Obrony, koroner stwierdza, że ​​to samobójstwo, ale Chegwidden pozostaje w przekonaniu, że to morderstwo i rozpoczyna własne śledztwo.
51 14 “Dzień Ojca” Tony Wharmby Dana Coen 03 lutego 1998
Kapral marine oskarżony o zaniedbanie obowiązków kradnie czołg i angażuje wojsko w stand-off, ponieważ gwarantuje, że przekonanie, straci prawo do opieki nad synem. Donald Bellisario ma rólce w tym odcinku jako gość honorowy na konwencji Quantum Leap w Treetop Inn.
52 15 “Wczorajsze Heroes” Greg Beeman R. Scott Gemmill 24 lutego 1998
Harm i Mac napotkać trzy weterynarze WWII zaangażowani w wojnę partyzancką z kingpin południowoamerykańskim narkotyków. Na sugestię Mac, Bud idzie do Neapolu na Florydzie, aby sprostać Harriet rodziców.
53 16 “Chains of Command” Tony Wharmby Stephen Zito Marzec 3, 1998
Szef na USS Seahawk jest oskarżony o molestowanie seksualne. Zatrudnia on cywilnej adwokata, Dalton Lowne (chłopak Maca), aby go bronić. Sprawa staje się osobista dla Mac kiedy Dalton pojawia się w jej mieszkaniu do kradzieży poufnych informacji od niej.
54 17 “Stalker” Scott Brazil Larry Moskowitz 17 marca 1998
Po tym jak jej były chłopak zostaje zastrzelony, Mac próbuje zatrzymać jeden krok przed kimś, kto jest zdeterminowany, aby ją. Admirał córka, Francesca, z Włoch z wizytą.
55 18 “Tiger, Tiger” Tony Wharmby Thom Parham 24 marca 1998
“Tiger” cruise dla personelu marynarki wojennej i ich dzieci okazuje śmiertelnie poważne, gdy kubańscy terroryści przejąć statek. Harm uniemożliwia terrorystom używając statku broni do zabicia Fidela Castro, zapewniając zakładnicy nie boli. Harm przyprowadził syna Josha Annie na rejs nie mówiąc o tym Annie. Pod koniec odcinka, Bud proponuje Harriet prawie w tym samym czasie Annie Harm zrzuca.
56 19 “Watch Death” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 31 marca 1998
Trudna stan psychiczny staje się wątpliwa, kiedy zaczyna o wspomnienia o porucznika Schonke, który został zamordowany i sprawa zamknięta, gdy główny podejrzany popełnił samobójstwo. Mac wreszcie poznaje kobietę, która wyglądała tak jak ona.
57 20 “Imposter” Alan J. Levi R. Scott Gemmill 21 kwietnia 1998
Disgraced ex-spy Special Agent Clark Palmer zakłada zaszkodzić tożsamości zabić kluczowym świadkiem w procesie, że Harm i Mac są prokuratorskich, pozostawiając Harm umrzeć w swoim mieszkaniu min-pułapce. Bud daje Harriet pierścień.
58 21 “The Return of Jimmy Blackhorse” Alan J. Levi Dana Coen 28 kwietnia 1998
Kobieta medycyna Navajo nie wierzy trumna Marines przyniósł rzeczywiście posiada szczątki jej brata-in-law, WWII Navajo Code rozmówcą. Ludzie również odmówić badania DNA i przeciw marynarce nazewnictwa statek po Blackhorse Jimmy. Dopiero Harm i Mac przejdź do Nowej Zelandii, aby znaleźć Jimmy Blackhorse Jr że kobieta medycyna akceptuje szczątki, a także sugestia nazwania statku po jednym z towarzyszy Blackhorse jest. Harm również kończy palić cygara w tym odcinku.
59 22 “podciętymi skrzydłami” Tony Wharmby Stephen Zito 05 maja 1998
Kiedy F-14 Teledyski włoski helikopter, zabijając 6 osób, Harm i Mac muszą naprzeciw siebie w sądzie, a rząd włoski chętny do ścigania pilotowi się. Z pomocą Francesca (córka Chegwidden Europejskiej), Harm znajdzie nastolatka który pilotował statek faktycznie zderzył się z F-14, mały samolot poleciała bez zgody ojca. Odcinek został wyemitowany po upływie trzech miesięcy amerykańscy piloci obcięte kable pomocnicze kolejką pobliżu Cavalese, Włochy, zabijając 20.
60 23 “Wedding Bell Blues” Alan J. Levi R. Scott Gemmill & Stephen Zito 12 maja 1998
Małżeństwo Bud Roberts do chorążego Harriet Simms komplikuje ojciec Buda “Big Bud” Roberts, Harriet ante bellum matki i walki w klubie ze striptizem, że Harm ziemie, Bud i Admiral w więzieniu. Bud Jr jest zaniepokojony, że Bud S. obraża jego młodszego brata, Mikey, któremu wierzy nie chce zaciągnąć się do marynarki, jak jego ojciec nalega. Po wyjściu z więzienia, Bud Jr poślubia Harriet w wojskowym zawarcia ślubu z gwardii honorowej dowodzonej przez Harm.
61 24 “To Russia with Love (Part 1)” Tony Wharmby Larry Moskowitz 19 maja 1998
Harm odbiera obraz, który sugeruje, że po Wietnamie jego ojciec został zesłany na Syberię. Żądania szkód pozostawić do Kalifornii, która Chegwidden podejrzewa, że ​​tak naprawdę, aby przejść do Rosji. Chegwidden niechętnie udziela urlopu i wysyła Mac wraz z krzywdą. Po wizycie matki w Kalifornii, Harm wpływy do Rosji, gdzie jest on wspomagany przez taksówkarza nazwie Alexei który twierdzi, że będzie lojalny tylko najwyższą cenę. W Rosji, Harm i Mac znów spotkać “Falcon” (Sokół) i pułkownika Parlovsky. Szlak wskazuje na Łubiance. Harm i Mac ukraść MIG-29, aby przejść do Łubianki, ale zanim pójdą daleko, są ścigani i strzelać, a sezon kończy się cliffhanger.
Sezon 4: 1998/99
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
62 1 “Oczy Gypsy (Part 2)” Tony Donald P. Bellisario Wharmby 22 września 1998
Z voice-over, aktualizacji zaszkodzić widza na jego poszukiwanie ojca do poprzedniego odcinka. Rosjanie twierdzą, Harm i Mac zmarł podczas jazdy demonstracyjnej w MIG-29. Prawda jest taka, że ​​wycięte zanim samolot spadł. Napotykają brata cygański i siostrę, Wasia i Rusza, którzy podejmują je wagonu do stacji kolejowej i ubrać je jak Cyganów. Rusza ma wizję, w której rosyjscy żołnierze ją zgwałcić i zabić Harm zanim może ją uratować. Harm jest przekonany, wizja nie spełni się. Na stacji kolejowej, przed Harm i Mac można dostać pociągiem do Łubianki, są one wykrywane przez Falcon. Po pewnym wahaniu, decydują się mu zaufać i pozwolić mu zabrać je z powrotem do Moskwy, gdzie znaleźć Chegwidden, pełnomocnik Webb i Aleksiej, który jest w rzeczywistości podwójny agent najwierniejszym z CIA, którzy płacą go najlepiej. Harm i Mac w końcu dotrzeć w Svischevo, gdzie spotykają kobietę, która pod opieką Harm Sr po uciekł z Workuty. Kobieta opowiada historię, która jest taka sama, jak w wizji Rusza, z wyjątkiem Harm Sr zamiast Szkód Jr, a sama zamiast Rusza. Kobieta mówi Harm Sr zmarł i został pochowany w tajdze.
63 2 “Ambasada” Alan J. Levi R. Scott Gemmill 29 września 1998
Covert dochodzenie podczas przyjęcia w ambasadzie sudańskiej staje się walką życia lub śmierci, kiedy grupa rebeliantów przejmuje budynek z Harm i Mac uwięziony wraz z wpływowym pacyfisty Sudanu, która została porwana.
64 3 “Innocence” Tony Wharmby Dana Coen 06 października 1998
Kiedy Ensign Guitry (Sean Murray) jest oskarżony o zgwałcenie Japonka, Harm i Mac muszą walczyć zarówno z japońskiego systemu prawnego i świadków niechętnych wyczyścić młodego człowieka, który ma wyrok dożywotniego pozbawienia wolności w oczekiwaniu na niego, czy on uznany winnym.
65 4 “Going Po Francesca” Alan J. Levi Stephen Zito 13 października 1998 r.
Harm i admirał musi uratować córkę Francesca Chegwidden (“Stalker”) z mafią podczas zapobiegania sprzedaży skradzionych Navy rakiet do Iranu.
66 5 “Martin Baker Fan Club” Tony Wharmby Dana Coen 20 października 1998
Roscoe Martin (“King Of pchły”) i trzech innych pacjentów w w VA szpital uciec i ukryć się w Trudna mieszkaniu. Ale powód do działań w Roscoe może leżeć na drodze gnębiły pacjenci są traktowani.
67 6 “akt terroru” Alan J. Levi Larry Moskowitz 27 października 1998
Kiedy Marine strażnik wykonuje domniemanego terrorysty w telewizji, wydaje się to łatwe zwycięstwo dla Mac. Ale kiedy Harm otrzymuje cywilnej obrońcy i innych upraw rozbieżności aż sprawa szybko staje gąszcz udziałem CIA i ultra-konserwatywny amerykański wykonawca obrony.
68 7 “Angels 30” Tony Wharmby R. Scott Gemmill 03 listopada 1998
Po pilot twierdzi, że Bóg nakazał mu, aby nie zestrzelić irackiego myśliwca, Mac i Harm sceptyczne wyszukiwania dla wyjaśnienia bardziej ziemskiego.
69 8 “Pan Rabb jedzie do Waszyngtonu” Szwarc Jeannot Stephen Zito 10 listopada 1998 r.
Harm jest proszony o pomoc w Kongresie śledztwa czy armia USA stosowany gaz Sarin podczas wojny w Zatoce Perskiej na Amerykanów, którzy robili broń chemiczną dla Saddama Husajna. W tym samym czasie, Mac ex-mąż Chris pokazuje się szuka pieniędzy i Royal Australian Navy porucznik komandor Mic Brumby łączy się z biurem.
70 9 “People v. Mac” Tony Wharmby Larry Moskowitz 17 listopada 1998
Chris zostaje znaleziony martwy, szkoda (reprezentujący Mac) i Mic (reprezentującą mentora Maca i kochanka, ppłk John Farrow) zderzenie gdy MIC miejsca strategii obronnej winę na Mac. Farrow twierdzi, że celowo zabił Chrisa, podczas gdy Mac twierdzi, że zabił Chrisa. Bukmacher Chris ‘świadczy, że Mac przypadkowo zabił Chrisa kiedy wyciągnął broń na nią. Komandor. Lindsey prowadzi wojskowej ściganie i stale oddala się od bywalców Jag.
71 10 “The Black Jet” Jeannot Szwarc David Zabel 24 listopada 1998
Śledztwo w sprawie katastrofy myśliwca Stealth pilotowany przez Trudna przyjaciela, porucznik komandor Jack Keeter, w Iranie staje się tajnym op odzyskiwania gdy Harm i Mac się samolot jest nietknięte i ukryte. Webb sugeruje Harm i Mac złamać Keeter z więzienia i przetransportowanie go do Turcji. Chegwidden nie podoba się ten pomysł, więc zamiast Marines są wysyłane do nich dostać.
72 11 “Jaggle Bells” Greg Beeman R. Scott Gemmill 15 grudnia 1998
Nagłe pojawienie przez Mac “siostry małego”, psychiatry Navy oskarżony o jazdę pod wpływem alkoholu i śnieżyca w Waszyngtonie stworzyć atmosferę chaotyczny JAG HQ. Maca siostra okazuje się być córką Submariner kto by został uznany za zmarłego. Chegwidden próbuje bezskutecznie dostać samolotem do Włoch, aby zobaczyć swoją córkę. Po nieudanej próbie uzyskania komercyjnego samolotu, Bud dostaje mu miejsce na C-130.
73 12 “drelich Sprawiedliwość” Hugo Cortina David Zabel 12 stycznia 1999
Właściciel baru cywilna jest dotkliwie pobity przez trzech marynarzy, którzy twierdzą, mężczyzna zgwałcił kobietę Shipmate, Lopez. Ale okazuje się, że mężczyzna jest w rzeczywistości bezsilny z powodu kontuzji doznał w Wietnamie. Harm i Mac w końcu odkryć Lopez pozostał w barze przez siebie, i że wszystkie Właściciel baru nie było zabrać ją na tylnym siedzeniu swojego samochodu, gdzie została później zgwałcona przez jednego z jej shipmates. Epizod na ostatnie kilka minut są preview następnego odcinka.
74 13 “War Stories” Greg Beeman Dana Coen Styczeń 13, 1999
Sytuacja zakładników już złe wyniki w zespole ratunkowym SEAL obwiniany za ich śmierć. Mac i Bud są przypisane do obrony ich przywódcę, dowódca Risnicki, ale Risnicki obawia się braku Buda doświadczenia. Podczas przymusowego urlopu, admirał Chegwidden zostanie ogrodzony w świecie będąc konsultantem Hollywood na polu filmowej Gold, który jest o sąd wojenny.
75 14 “Webb of Lies” Mark Horowitz R. Scott Gemmill 09 lutego 1999
Kiedy agent CIA Clayton Webb jest podobno zabity, Harm i Mac muszą po raz kolejny zmierzyć się z Clark Palmer, który stara się zdobyć nowoczesnych japońskich broni w Webb niósł.
76 15 “Rivers” Run “Greg Beeman Larry Moskowitz 16 lutego 1999
Kiedy porucznik Rivers (“Above And Beyond”) pozornie zabija 14-letniego chłopca w trakcie ćwiczeń szkoleniowych, Harm i Mac muszą bronić go przed sądem “Kangur” z separatystami rządowych. Plomby zostały niezgodnie z ich normalnym poligonie w wysiłku przez agenta FBI Al Grenin zaangażowanie ich w polowaniu na nietrwałym Warren Toobin. Harriet Simms jest promowany do stopnia podporucznika (junior grade).
77 16 “Silent Service” Alan J. Levi Dana Coen & Julie B. Watson 23 lutego 1999
Seria wpadek na pokładzie okrętu podwodnego Marynarki kłótnie wymagają Harm i Mac podzielić się bardzo bliska. Ale kiedy stają się śmiertelne wpadki, dwa odłożyć swoje różnice i dowiedzieć się, kto próbuje zranić załogę. Liczby szkód, że to jest na statku główny oficer medyczny, którego służba rekord obejmuje trzy przypadki, w których uzdrowił stosunkowo rzadkich chorób.
78 17 “Dzieci Niczyje” Tony Wharmby Stephen Zito 02 marca 1999
Niezidentyfikowane ciało młodej dziewczyny, uderza w czuły na niebezpieczeństwo, a on wyciąga wszystkie przystanki, aby dowiedzieć się, kim jest i dlaczego ktoś ją zabił, ponieważ ofert Harriet z własnymi emocjami dotyczącymi sprawy. Bud jest podana jego insygnia prawnika. Harm i por. Coulter (Trisha Yearwood) idź do Maryland, gdzie identyfikacji martwą dziewczynę i znaleźć swoją siostrę. Koniec odcinka dał numer telefonu do Krajowego Komitetu zapobiegania wykorzystywania dzieci.
79 18 “Shakedown” Tony Wharmby R. Scott Gemmill 30 marca 1999
Instalacja nowych systemów na USS Coral Sea powoduje zaciemnienie podczas operacji bojowych i Harm i Mac są wysyłane do zbadania. Harm podejrzewa cywilną Hazmat technika Newmana, podczas gdy Mac podejrzewa inną cywilną technika Yarbrough elektryk. Istnieje duża przerwa w dostawie prądu i milion dolarów zostały skradzione ze statku w biurze rozdzielającej wspólnego planu przez obu mężczyzn. Newman następnie rzuca Yarbrough burtę i chowa pieniądze w pojemniku na materiały niebezpieczne. Harm ma psychiatra Navy zbadać dziewczynkę on i Coulter odkrytą w poprzednim odcinku.
80 19 “przeciwnicy” Tony Wharmby Larry Moskowitz 13 kwietnia 1999
Po awans, pierwszy przypadek Buda jako adwokat broni swego ojca “Big Bud” Roberts z zarzutem oszustwa i kradzieży, z krzywdy, jak prokurator. Bud Jr dostaje oskarżenia przeciwko ojcu zwolnionych w art 32 rozprawy, ale z zamówień Harm sądowych Bud S. nigdy powiedzieć synowi prawdę, a on nie chce albo. Ten odcinek został poświęcony pamięci Edwarda S. Vance.
81 20 “Second Sight” Terrence O’Hara Dana Coen 27 kwietnia 1999
Mac ma kłopot z jej niechęci do swego ojca, który ma umrzeć, a Harm ulega chirurgii laserowej poprawić swoją wizję i ewentualnie powrócić go do latania. Na koniec, matka Maca pokazuje się i mówi jej, co zrobiła po opuszczeniu jej z jej ojcem. Trudna cywilno lekarz mówi mu, że był błędnie z kurza ślepota, a jego rzeczywisty problem wizja może zostać skorygowane z chirurgii laserowej. Chegwidden i wideokonferencji Roberts z kapitanem statku na morzu.
82 21 “Wilderness of Mirrors” Alan J. Levi Paul Levine 04 maja 1999
Agent Clark Palmer udaje Harm ojciec i czyni go, że on halucynacje. Palmer porywa Jordan. Po sporządzeniu przez Admiral pomoc Bud, Mac i Mic przygotowując argumentować sprawę do Sądu Najwyższego, z Bud jako udawanym Głównego Sprawiedliwości.
83 22 “Soul Searching” Jeannot Szwarc Donald P. Bellisario 11 maja 1999
Admiral Chegwidden i Clayton Webb do Włoch w celu uratowania Webba mentora (który uratował życie Chegwidden w Wietnamie) z włoskich terrorystów, którzy będą sprzedawać go do serbskich ekstremistów, jeśli nie można dostać go za darmo w czasie. W domu, Harm promocje z utratą swojej Corvette podczas Bud i Harriet sklep dla pojazdu rodzinnego.
84 23 “Tak, kochanie” Alan J. Levi R. Scott Gemmill 18 maja 1999
Harm wkłada w jego dokumentacji, aby powrócić do status lotu i SECNAV zatwierdza bo chce Harm z Waszyngtonu. Bud ściga morską sierżanta, który dostał się w ciąży przez podwładnego, a ona idzie do pracy w tym samym czasie, jak Harriet. Na schodach JAG, Harm i Mac zrobić deal baby.
85 24 “Pożegnania” Jeannot Szwarc Stephen Zito 25 maja 1999
Charlie Lynch (“Dzieci Niczyje”) resurfaces i grozi to siostra dziewczyny, którą zabił. Harm śledzi Lynch aż do statku, którego używał do zasiadania i dostaje go zwolnić Dar-lin przed zabiciem go. Po pożegnaniu dziewczynki, zwraca krzywdy JAG gdzie Chegwidden mówi mu, że ma zamówienia na Florydzie i daje mu ostatnią szansę, aby anulować te rozkazy i pobyt w JAG. Spadki szkód i liści. Po kredyt Bellisario jest, 1-800-THE-LOST numer telefonu został wprowadzony na ekranie.

Sezon 5: 1999-2000
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
86 1 “Król Greenie Board (Part 1)” Alan J. Levi John Schulian 21 września 1999
Harm plecach latających Tomcats i Porucznik Buxton, hot-shot pilot, robi rzeczy trudne dla niego. Mac jest promowany do stopnia podpułkownika. Sprawa Maca udziałem Marines, którzy za dużo pił przed testowaniem nowego systemu broni przynosi nowego członka do biura. Pod koniec odcinka, Porucznik Buxton odpala na co wierzy jest ciężarówka serbski. Powrót na przewoźnika, Buxton ma do czynienia przez rosyjskiego oficera, który mówi mu, że w rzeczywistości wysadzili rosyjską ciężarówkę.
87 2 “Rules of Engagement (Part 2)” Jeannot Szwarc Ed Zuckerman Wrzesień 28, 1999
Porucznik Buxton siły Harm bronić go w sądzie wojennym dla rosyjskiej ciężarówki zniszczył w poprzednim odcinku. Mic dołącza Harm w zespole obrony, podczas gdy Mac i Bud ścigania.
88 3 “True powołaniach” Alan J. Levi Ed Zuckerman & John Schulian 05 października 1999
Trudna kariera jako pilota jest w niebezpieczeństwie z powodu swojej długiej karierze prawnej, podczas misji nad Serbią zamienia się kryzysu, kiedy jego skrzydłowy w samolot jest kaleką. Harm używa F-14 na przedniej i jego skrzydłowy w tailhook do pchania go do USS Patrick Henry, oszczędzając jego skrzydłowy życia (jest to oparte na rzeczywistym wydarzeniu historycznym znanym jako Push Pardo jest: karta tytuł na końcu odcinka wyjaśnia, że “W dniu 10 marca 1967 roku, US Air Force Kapitan Robert Pardo użył F-4 Phantom naciskać kolegę Amerykanina mocno uszkodzony samolot z Wietnamu Północnego w przyjaznym terytorium.”). W biurze, Bud, Tiner i Gunny dążyć do curry admirał łaskę zamawiając bilety na koncert Limp Bizkit.
89 4 “Return” Greg Beeman Larry Moskowitz 12 października 1999
Trudna powrót do JAG jest skalista, jak jego pierwsza sprawa jest obrona SECNAV syna za nieposłuszeństwo rozkaz podczas tankowania, a on zajmuje się sympatyczny SECNAV i nieustępliwy kapitan statku, który był twardy na jego syna.
90 5 “Front i Center” Alan Myerson Dana Coen 19 października 1999
Kiedy Marine kapral idzie AWOL zamiast zeznawać na próbie testowej rzepaku, Harm i Mac muszą odkryć jego tajemnicę, Harm otrzymuje swój drugi Distinguished Flying Cross za swoje działania w “True powołań”.
91 6 “Psychic Warrior” Greg Beeman Paul Levine 02 listopada 1999
Podczas Harm i Mac zbadania śmierci oficera marynarki, który uczestniczył w “psy-ops” projektu, Mac musi radzić sobie z kimś bliskim dla niej będzie brakowało.
92 7 “Rogue” Tony Wharmby Larry Moskowitz 09 listopada 1999
Gdy konsultant bezpieczeństwa hijacks łódź podwodną marynarki i grozi zaatakować Nowy Jork, Harm musi grać w kotka i myszkę z człowiekiem ratowania Bud i udaremnić atak.
93 8 “The Colonel Żona” Alan J. Levi John Schulian 16 listopada 1999
Pułkownik Marine żona jest oskarżona o przemyt narkotyków, a jej słabe zaprzeczenia Mac przekonać, że jest winny.
94 9 “pogardliwy Words” Jeannot Szwarc Ed Zuckerman November 23, 1999
Trudna kariera jest na linii, gdy jest on oskarżony o napisanie redakcyjny bardzo krytyczny wobec prezesa. Po usunięciu szkód nic złego robi dostaje awansu do dowódcy z SECNAV. Mac zajmuje się sprzeczać między późnym Marine dziewczyną, która chce wykorzystać swoją spermę do posiadania dzieci, a Marine żona, która w przeciwieństwie do takiego użycia.
95 10 “Mishap” Terrence O’Hara Larry Moskowitz November 30, 1999
Trudna byłego RIO, Lt Elizabeth Hawkes, jest oskarżony o powodując “nieszczęście”, który rozbił się F-14, a Harm broni ją na sąd wojenny.
96 11 “Ghosts of Christmas Past” Alan J. Levi Ed Zuckerman & John Schulian 14 grudnia 1999 r.
Podczas swojej wizyty w rocznym Vietnam Memorial, Harm spotyka Jenny Lake, były wokalista w zespole USO Bob Hope, który był tam Boże Narodzenie ojciec (w 1969 r. pilotażowego na CVA-14 USS Ticonderoga) został zestrzelony. 1969 Timeline jest odtwarzany przez Trudna interpretacji, z aktorami głównej obsady portretowaniu bohaterów z 1969 roku i widziałem przez Harm jako bohaterów 1999 czasu. Epizod zawiera Harm Jr jak szkody senior, Sarah MacKenzie jako Jenny Lake, Harriet Sims jako Phyllis Diller, Kongresmenka Bobby Latham jak Diana Ross, Mic Brumby jako USS Ticonderoga CAG, Bud Roberts jako Lt Gibson (Harm nawigator Seniora, zestrzelony z nim na końcu odcinka), Victor Galindez jako Lt Garcia, SecNav Nelson jako fotoreporter Morton Steele, Admiral Chegwidden jako CPO Burns, Mikey Roberts jako Ensign Everett i Jason Tiner jako Bond Lt.
97 12 “Into Breech” Mark Horowitz Paul Levine 11 stycznia 2000
Podczas “rozprawy” z udawanym 10-letniego incydentu gdzie niepopularny żeglarz wysadzili pancernik wieżyczkę i zabił 29 żeglarzy, Harm i Mac uczniowie odkrywają, że człowiek nie może tego zrobić. Sceny otwarcia odbywać na pokładzie USS Minnesota (fikcyjnej BB-65), ale odcinek jest oparty na prawdziwej eksplozji wieży, który miał miejsce na pokładzie pancernika USS Iowa w dniu 19 kwietnia 1989 roku. Rzeczywisty eksplozja była otoczona kontrowersyjnego zeznania, w tym zarzuty gejowskiego związku między dwóch żeglarzy uczestniczących (który zarówno zginęło w eksplozji).
98 13 “Life or Death” Tony Wharmby Katarzyna Stribling 18 stycznia 2000
Marine outcast zabija trzech innych Marines, a jego sprawa kapitał w celu jego ostatecznego przeglądu. Mac nie chce go bronić, ale kończy się biorąc sprawę, a Harm zajmuje na oskarżeniu i AJ odzwierciedla bo skazany morderca był dawniej jego klient. Harm ma kolację z Renee, a urząd chce Mic także kieruje do australijskiej misji w Timorze Wschodnim.
99 14 “Ciśnienie Cabin” Jeannot Szwarc Dana Coen 01 luty 2000
Harm jest uwięziona pod pokładem z żeglarza oskarżonego o morderstwo. W pokoju są one w powodzi, Harm musi znaleźć sposób na ich do ucieczki. Admiral Linki z powolnym zmniejszeniem swoich umiejętności ze względu na wiek.
100 15 “Boomerang (Part 1)” Donald P. Bellisario & Jeannot Szwarc Donald P. Bellisario 08 lutego 2000
Harm i Mac i szef Bud Down Under bronić US Navy dezertera oskarżony o zabójstwo australijski żeglarz i zakładając swoją tożsamość.
101 16 “Boomerang (Part 2)” Jeannot Szwarc i Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario 15 lutego 2000
Próby przybiera jednak niespodziewany skręt gdy pozwany żona zmienia jej historię, a Harm i Mic boksować się ponad Mac.
102 17 “People v. Gunny” Terrence O’Hara Larry Moskowitz 22 lutego 2000
Admiral Chegwidden bierze przypadek kiedy Gunny Galindez jest oskarżony o “gay-walnąć”, a jednym z kluczowych świadków jest Petty Officer Tiner.
103 18 “Most na Kang So Ri” Ian Toynton Ed Zuckerman & Paul Levine 29 lutego 2000 roku
Harm i Mac mają do czynienia z koreańskich radykałów, którzy przechwytują się Oceanic Airlines samolot pasażerski opatrzoną armii gen. kogo oskarżyć o zamawianiu cover-up z masowego mordu w chaotycznym mostu w czasie wojny koreańskiej.
104 19 “Promises” W. Arthur Forney John Schulian 28 marca 2000
Navy żeglarz jest oskarżony o dezercję, ale ona twierdzi, że jej rekruter okłamał ją o to, co było o serwis. Admiral Chegwidden pomaga Naval Aviator z jego przyjacielem, który jest uziemiony skierowaną do życia po objęciu Viagra przed lataniem. Ten odcinek zawiera pierwszą wygląd dr Walden.
105 20 “Drop Zone” Hugo Cortina Larry Moskowitz 28 marca 2000 r.
Gdy plik implicating się Navy SEAL w śmierci Topienie stażysta kończy w rękach Mac, prokuratora w sprawie, że jest oskarżony o wykroczenia prokuratorskiego przez porucznika Singera, który jest częścią obrony. Admiral Chegwidden próbuje zdecydować, gdzie do podjęcia dr Walden na romantyczny weekend.
106 21 “Czarownice z Gulfport” Tony Wharmby Dana Coen, 25 kwietnia 2000
Mac idzie pod przykrywką, aby pomóc w śledztwie dotyczącym Głównego Petty (i lokalnym liderem Wicca) oskarżonego o wykorzystywanie seksualne. Mic ma własne tajne operacje w Australii, ale to prowadzi do długodystansowego romans między nim i Mac.
107 22 “Przeterminowane & Domniemane Lost” Tony Wharmby John & Paul Levine Schulian 02 maja 2000
Harm i Admiral próbować zapobiec myśliwego ratownictwo odzyskanie łódź podwodną, ​​która zniknęła tuż przed atakiem na Pearl Harbor, i dowiedzieć się, że sub może być zaangażowany w spisek dawno zapomnianym. Bud broni nadwaga żeglarza, który jest geniuszem komputer i chce pozostać w marynarce.
108 23 “Real Seal Deal” Terrence O’Hara Paul Levine 09 maj 2000
Rivers Lt ma kłopoty, tym razem za wbicie Kongresu kandydata i oskarżając go udając SEAL. Rivers komplikuje używając Harm jako przynęty w śmiertelną pułapkę zwabić się kolejny fałszywy fok. Admiral Chegwidden jest najlepszym wyborem do nominacji jako sędzia federalny Rejonowego.
109 24 “Body Talk” Terrence O’Hara Dana Coen 16 maja 2000 r.
Kiedy Harm postanawia ponownie zbadać 10-letniego sprawę morderstwa, ponosi gniew ofiary córka – Porucznik komandor Teresa Coulter (“Return Of Jimmy Blackhorse”).
110 25 “Surface Warfare” Jeannot Szwarc Ed Zuckerman 23 maja 2000
Kiedy brat Buda prawie strzela Marine jednostki podczas ćwiczeń lądowania w Key West, prowadzi do szeregu wydarzeń, który dostaje prawie wszyscy w JAG zaangażowanych w sprawę. Mic wraca, mówiąc, że zrezygnował z prowizji wrócić do Mac.
Sezon 6: 2000-2001
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
111 1 “Legacy (Part 1)” Terrence O’Hara Ed Zuckerman & Paul Levine 03 października 2000
Harm jedzie do Rosji, aby pomóc w modernizacji rosyjskiego wojskowego wymiaru sprawiedliwości, a Mac i Bud ścigania dowódcą Navy ze sprzedażą sekretów do Rosjan, zanim został zabity przez bombę samochodem wraz z dwoma strażnikami morskich …
112 2 “Legacy (Part 2)” Terrence O’Hara Ed Zuckerman & Paul Levine 10 października 2000
Trudna brat jest oskarżony o przestępstwo kapitału, podczas gdy Mac wpada na scenę, aby zapobiec zabójstwo.
113 3 “Florida Straits” Alan J. Levi Dana Coen 17 października 2000
Cuban dziewczyna uratowana przez fregaty Navy, wyruszając sporu między kapitana fregaty i wyższych władz, czy dziecko powinno być zwrócone na Kubę lub być traktowani jako uchodźcy.
114 4 “Ryzyko Flight” Bradford May Jonathan Robert Kaplan 24 października 2000
Katastrofa nowo zmodyfikowany F-14 Tomcat, który zabija dwóch pilotów prowadzi Harm zbadania cywilną wykonawca odpowiedzialny za projekt.
115 5 “JAG TV” Scott Brazil Patrick Labyorteaux 31 października 2000
Mac został wrzucony do irytującej sytuacji gdy jej ściganie Navy Ensign oskarżony o morderstwo zostanie wybrana pierwsza telewizyjna sąd wojenny, a Harm bada marynarz na USS Seahawk, który najwyraźniej popełnił samobójstwo skacząc z przodu F-14 podczas operacji odzyskiwania.
116 6 “Księżniczka i bosman” Alan J. Levi Mark Saraceni 14 listopada 2000 r.
Mac broni arabskiej księżniczki, która uciekła z Petty Officer Navy którzy przemycanego ją do USA Bud i Harriet cierpieć przez osobistej tragedii.
117 7 “odrębny pokój (Part 1)” Jeannot Szwarc Stephen Zito 21 listopada 2000 r.
Kiedy Kontradmirał Tom Boone (Terry O’Quinn), ma być mianowany dowódcą szóstej Floty i awansowany do wiceadmirała, list oskarżając go o zbrodnie wojenne popełnione podczas wojny w Wietnamie, który może zniweczyć jego promocji, jeśli nie gorzej. Harm i Mac mają zaledwie cztery dni, aby odkryć prawdę.
118 8 “odrębny pokój (Part 2)” Terrence O’Hara Stephen Zito 28 listopada 2000
Harm działa jako obrońcy dla admirała Boone na jego sąd wojenny. Mac działa jako doradca próbnym.
119 9 “Sekrety rodzinne” Bradford May Paul Levine 12 grudnia 2000
Obsesja Buda z obwiniania lekarza za śmierć swojego drugiego dziecka, Sarah, zagraża jego karierę i małżeństwo. Harm decyduje się powiedzieć matce o swoim przyrodnim bracie, kiedy dowiaduje Sergei został zestrzelony nad Czeczenią i niewoli.
120 10 “Touch and Go” James Whitmore Jr Dana Coen Styczeń 9, 2001
Trudna były partner Dowódca Caitlin “Kate” Pike jest oferowana posadę w JAG HQ, ale plotki w mediach, że była seksualnie przez jej byłego CO, który jest w kolejce, aby stać Naval Generalny Inspektor może powstrzymać ją od podjęcia pracy. Bud pomaga Kobieta oficer unikając sąd wojenny.
121 11 “Kochanie, jest zimno na zewnątrz” Hugo Cortina Stephen Zito January 16, 2001
Harm zajmuje obronę byłego instruktor musztry Marine, który stoi dożywocie pod “Three Strikes” prawa, a admirał został poproszony o przewodniczenie forum promocja dla kapitana i Mac nazywa Działając Jag.
122 12 “Collision Course” Greg Beeman Jonathan Robert Kaplan 30 stycznia 2001
Kiedy amerykańskie i tureckie statki zderzają podczas ćwiczeń NATO, Harm i Mac muszą bronić dowódcy amerykańskiej natomiast presja polityczna montuje przypiąć wypadek na niego. Mikey i siostra Gunny uderzył ją, a ona jest odwiedzenie DC
123 13 “Miracles” Mark Horowitz Ed Zuckerman 06 lutego 2001
Harm musi bronić Marine Sergeant Majora oskarżonego o zabicie żony. Sierżant mówi, że doprowadził do jej ciała przez ducha jego Vietnam War kapelan jednostki, który zwraca uwagę z Watykanu, bo kapelan wynosi na ołtarze.
124 14 “Killer Instinct” Jerry London Mark Saraceni 13 lutego 2001
Oczywiste samobójstwo może być wszystko, ale jak Harm i poszukaj Bud do nieudolny młodego żeglarza życia. Mac broni morskiej, która jest bigamistą.
125 15 “Coffin Iron” Scott Brazil Paul Levine 20 lutego 2001
Harm jest proszony, aby przekonać rosyjskiego Sub Commander że rosyjski okręt podwodny nie został zatopiony przez amerykańską sub i Mac jest proszony obserwować Kongresu śledztwo, dlaczego kobiety nie mogą służyć na okrętach podwodnych (Ehime Maru i USS Greeneville kolizja wystąpiło 11 dni wcześniej jest mowa w tym odcinku.).
126 16 “Retreat, Hell” Jeannot Szwarc Stephen Zito 27 lutego 2001
Życie jest zagrożone jest Gunny kiedy jest proszony do transportu starą hiszpanin oskarżony o dezercję Marine który służył w bitwie Chosin Reservoir powrotem do Waszyngtonu na sąd wojenny. Admiral idzie na wakacjach z siostrą połowów Gunny jako swego przewodnika, a Harm nazywa działając Jag. Po wypadnięciu admirała krzesło i uderzając głową Harm zaczyna widzieć romantyczne halucynacje Mac. Tymczasem wraca Mic, ale jego plan się prawnik pozywa ludzi do marynarki denerwuje Harm.
127 17 “Valor” Terrence O’Hara Douglas Stark 13 marca 2001
Po próbie ataku terrorystycznego przeciwko Navy niszczyciela nie powiedzie, po USS Cole, bombardowania Harm i Mac muszą ustalić, czy kobieta Marine znaleziono na pokładzie łodzi terrorysty wspiera terrorystów, czy nie.
128 18 “Liberty” Jeannot Szwarc Larry Moskowitz 27 marca 2001
Bud brat Mikey jest oskarżony o zabicie człowieka w bójce barroom natomiast na wolności, i Bud muszą pracować z ojcem, aby oczyścić swoje imię. Mac ma do czynienia z morskim buldoga z tendencją do ucieczki ze swojej bazy i impregnacji lokalnych suk. Ten odcinek znajduje się kamea wygląd ówczesnego prawdziwe życie rzecznika generalnego sędziego Navy.
129 19 “Zbawienie” Bradford May Ed Zuckerman 10 kwietnia 2001
Sergeant Major Krohn (“Miracles”) musi Trudna pomoc ponownie, gdy narzędzie zbrodni, z jego palców na nim, pojawia się na JAG HQ. Ale plan przez starego wroga w bezpieczne stawia wszystkich w niebezpieczeństwie. Pączek przypisano nieść piłkę jądrowego przez krótki okres czasu.
130 20 “chodzić na skrzydłach” Michael Schultz Paul Levine 24 kwietnia 2001
Kiedy Marine Osprey z delegacją Kongresu pokładzie prawie wywala, Harm i Mac muszą ustalić, kto lub co jest odpowiedzialny. Harriet dowiaduje się o tajnym romansie pomiędzy Marine i jego przyjaciela żony.
131 21 “Past Tense” Bradford May Dana Coen 01 maja 2001
Jednym z krzywdy ex-dziewczyny zostaje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu, a on jest przekonany, że była ofiarą nieczystej gry. Admiral Chegwidden organizuje jego byłą dziewczyną syna zaciągnąć się do marynarki, a nie iść do więzienia.
132 22 “Lifeline”, David James Elliott Larry Moskowitz 08 maja 2001
Podczas Admiral rzuca zaręczyny dla komputerów Mac i mikrofonem, Harm i Mac odzwierciedlić ich up-and-down relacji jako partnerów. Harriet jest promowany na porucznika. (David James Elliott wyreżyserował ten odcinek JAG, jego pierwszy raz za kamerą)
133 23 “Mutiny” Mark Horowitz Nelson Costello & Ed Zuckerman 15 maja 2001
Mac zajmuje się jej uczucia odnośnie Mic i szkodliwości przygotowując referat o próbie buntu na pokładzie USS Somers w 19 wieku.
134 24 “Adrift (Part 1)” Scott Brazil Dana Coen & Stephen Zito 22 maja 2001
Mac i MIC plany ślubne są zakłócone kiedy Trudna F-14 Tomcat spada podczas intensywnego sztormu i on ginie na morzu.

Sezon 7: 2001-2002
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
135 1 “Adrift (Part 2)” Bradford May Dana Coen & Stephen Zito 25 września 2001
Trudna rescue komplikuje jego amnezji i Mac nie dokonuje wyboru, aby ustawić inną datę ślubu. Mic opuszcza mieszkanie Mac, czując, że jego związek z Mac nie działa. Mac odwiedza Trudna mieszkania i próbują przedyskutować ich związek po raz kolejny. Dzwoni i mówi Mic Mac, że czuje, że dokonał jej wyboru, a on wraca do Australii. Mac za nim na lotnisko i po prostu brak mu. Ona telefony Harm w łzach i pyta jej wrócić do swojego mieszkania. Jednak Renee bije Mac Harm z wiadomością, że jej ojciec zmarł. Harm, mówi, że nie może teraz rozmawiać, ale kiedy dochodzi do Harm Mac budynku widzi Harm & Renee obejmując i pozostaje w alejce sam jak zaczyna padać deszcz.
136 2 “New Gun in Town” Terrence O’Hara Stephen Zito 02 październik 2001
Wywołań Mac cesji od od JAG HQ i Trudna Naval Academy Classmate, komandor Sturgis Turner, submariner toczone-prawnik przybywa JAG. Pierwszy przypadek Maca jest zbadanie zniknięcia urzędnika JAG na statku ona i Gunny są przypisane do.
137 3 “Measure of Men” Bradford May Dana Coen 09 październik 2001
Kiedy Harm jest przypisany do obrony oskarżonych o zaniedbanie major zabójstwo podczas ćwiczeń szkoleniowych w złą pogodę, Mac jest zmuszony do konfrontacji z uczuciami jest ona wydajność z.
138 4 “Guilt” Greg Beeman David Ehrman 16 października 2001
Podczas przeniesienia Marine oskarżonego o gwałt z Indonezji do amerykańskich więzieniach, amerykański konsulat jest w stanie oblężenia i Marine CO zostaje zabity. Mac, obecny starszy oficer, musi przejąć dowództwo i prowadzić ewakuację amerykańskich pracowników przed konsulat jest opanowane. Piosenkarka ma na Trudna złe strony, atakując Harriet podczas rozprawy o Navy SEAL, który zabił niebezpiecznego pasażera na linii lotniczych.
139 5 “Mixed Wiadomości” Scott Brazil Greg Beeman 23 października 2001
Przyjaciel od niebezpieczeństwa, który pracował w Naval Security Group (kryptografia) zostaje zabity i dowody wskazują, że mijał tajemnice chińskim. Mac został odznaczony medalem Zasłużony Service Medal za jej TAD-cesji. Tymczasem Mac kontynuuje wyszukiwanie dla młodej dziewczyny indonezyjskiej Zaprzyjaźniła podczas oblężenia konsulatu. Guest-star: Gabrielle Carteris.
140 6 “Redemption” James Whitmore, Jr David Ehrman 30 października 2001
Harm twarze disbarment po jego dochodzenia w sprawie zarzutów bratania odkrywa podejrzenia szpiegostwa i zostaje zmuszony do złamania prawnik-klient przywilej. Zarzuty nadużyć wobec ojca Navy prowadzić do pomocy ze źródła bardzo nieoczekiwane.
141 7 “Ambush” może Bradford Don McGill 6 listopada 2001 r.
Kiedy Marine słucha zasad zaangażowania i 6 jego ludzi ginie w zasadzce, Harm musi udowodnić, że człowiek został opierając się na ustnych zamówień od swojego dowódcy. Mac ma do czynienia z high-tech przypadku Toma Peeping udziałem nastolatek na bazę marynarki wojennej.
142 8 “Jagathon” Scott Brazil Dana Coen 13 listopada 2001
Przyjazny maraton dla miłości wśród biurze JAG staje się znacznie bardziej, niż jak urazy i duma wchodzą w grę. Harm i Mac pogodzić ich przyjaźń po zakończeniu wspólnej sekundy w wyścigu za Sturgis. Harm biegnie do człowieka, który utrzymuje Podszywanie oficerów marynarki.
143 9 “Dog Robber (Part 1)” Terrence O’Hara Stephen Zito 20 listopada 2001
Admiral Boone nazywa z emerytury, aby obsłużyć dyplomatyczny incydent podczas US PC-3 Orion w Tajwanie zderza Strait z chińskiego myśliwca i jest zmuszony do dokonania emergeny lądowanie w Chinach. Mac zajmuje się dwoma Naval Academy zastawów który wystawił pojedynek z katastrofalnymi skutkami.
144 10 “Dog Robber (Part 2)” Jerry London Stephen Zito 20 listopada 2001
Kiedy Naval lotnik, z własnej inicjatywy, niszczy przechwycony PC-3 Orion z rakiet wystrzeliwanych z F-18 Hornet, Harm musi zachować incydent z wywołując konflikt pomiędzy USA i Chinami. Mac rozpatruje Marine dowódcy Marine Corps Dowództwa Bojowej Rozwoju, który został oskarżony o seksizm i dyskryminacja kobiet marines.
145 11 “Odpowiedź Modlitwy” Terrence O’Hara Paul Levine 11 grudnia 2001 r.
Podczas Świąt zamyka bryg Navy, Harm tkwi oglądania larcenous bosman Jennifer Coates. Bud brat Mikey jest nominowany do nominacji do Akademii Marynarki Wojennej. Harm dostaje wspaniałe wakacje obecny uprzejmości Clayton Webb. Trudna 1968 Corvette jest “kradzież”, z jego garażu, tylko to, by powrócić do niego przez Sturgis, który zabrał go mieć nowy wierzchołek umieszczony na nim.
146 12 “Crime Capital” Richard Compton Don McGill 08 stycznia 2002
Mac i Sturgis angażować w morderstwie Dowódcy Marynarki pracującego dla Agencji Obrony Threat Reduction, która prowadzi do znacznie większego spisku z udziałem rosyjskich broni jądrowej. Złapany w chwili Mac przyznaje się do Sturgis, że jest zakochany w Harm i Sturgis czyni obietnicę, że nigdy nie powie inną duszę. Harm rozpatruje nieszczęście obejmujący ćwiczenia tankowania podczas złej pogody.
147 13 “Kodeks postępowania” Dennis Smith Dana Coen 15 stycznia 2002
Harm musi bronić Navy SEAL, który wrócił na rozkaz ratowania rannego członka jego zespołu w strzelaninie, zabijając innego oficera. Admiral Chegwidden jest proszony o dymisji przez Sekretarza Marynarki Wojennej, po tym, złowionych na taśmie, klepie studenta gaduła w liceum. Chegwidden odmawia rezygnacji z własnej woli, a teraz w obliczu dochodzenia prowadzone przez Szefa Operacji Morskich.
148 14 “Odd Man Out” Michael Switzer David Ehrman stycznia 22, 2002
Harm i sprawa Maca udziałem lekarza corpsman oskarżony o zabójstwo morskiego komplikuje się, kiedy Bud kładziemy na jury. Sturgis dociera do pomocy żonę Navy, której mąż jest na długiej rozmieszczenia podwodnych.
149 15 “Head to Toe” O’Hara Terrence Dana Coen & Don McGill 5 lutego 2002
Harm i Mac przejdź do Arabii Saudyjskiej, by bronić samicę marynarki lotnika Linie C-130 Hercules, służąc z US Air Force, a kto odmawia noszenia Abaya podczas off-base, tworząc napięcie między dowódcą bazową i duchownego lokalnej. Sturgis i Kongresmenka Latham mają swoją pierwszą randkę kolację.
150 16 “Misja” Rod Hardy Stephen Zito 26 lutego 2002
Podczas misji w skrócie o nowych wojsk Rules of Engagement, Harm jest proszony latać specjalną misję do Afganistanu bombardowania. Sturgis ściśle współpracuje i zbliża się do Kongresu. Singer wścieka gdy Bud przeznaczony jest do promocji nad nią, ale BUD problemy prowadzą do sądu o więcej kłopotów dla niego.
151 17 “odciążające” Harvey S. Laidman Eric A. Morris 05 marca 2002
Bud jest oskarżony o brak odpowiednio bronić swojego klienta (w “The Mission”), a Mac jest kluczowym świadkiem oskarżenia. Pracownicy bardzo się starają, aby skonfigurować Chegwidden admirała z miłą kobietą.
152 18 “Hero Worship” Hardy Rod Don McGill & Dana Coen 12 marca 2002
Pożar na pokładzie niszczyciela Navy na rejs szkoleniowy może być wynikiem zaniedbania lub statku zaawansowany wiek. Admiral Chegwidden próbuje pomóc starą Medalem Honoru odbiorcy z II wojny światowej, aby mógł uczestniczyć w gali Białego Domu.
153 19 “First Casualty” Oz Scott Paul Levine 26 marca 2002
Harm i Mac są zadaniem delikatnym przypadku, gdy Przewodniczący postanowi sąd wojenny reporter, które mogły rozdawać jednostki SEAL stanowisko w Afganistanie. Bud otrzymuje rozkazy do wdrożenia za granicą.
154 20 “Port Chicago” Jeannot Szwarc Don McGill 09 kwietnia 2002
Ojciec Sturgis “prosi go o pomoc jasnej człowieka, który był sądem wojskowym za odmowę powrotu do pracy po katastrofie Chicago Port w II wojnie światowej. Harriet kupuje nowy dom, nie mówiąc Bud.
155 21 “Trybunał” Mark Horowitz Charles Holland 30 kwietnia 2002 r.
Harm i Mac pójść na admirała i Sturgis w wojskowej trybunałem wysokiej rangi Al-Kaidy schwytanych w Afganistanie. Mac głowice do Afganistanu z Webba, aby uzyskać informacje na temat zbliżającego się Al-Kaida działki terroru. Piosenkarka prowadzi biuro i nie wprowadza żadnych nowych przyjaciół.
156 22 “obronie honoru” Jeannot Szwarc Lynnie Greene & Richard Levine 7 maja 2002
Kiedy sędzia Navy Captain Owen Sebring (Corbin Bernsen) jest oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci kołowego, Harm musi określić, czy mężczyzny życie osobiste powodować go do działania z przemocą na drodze. Singer powoduje problemy między Bud i Harriet.
157 23 “W Kraju (Part 1)” Hugo Cortina Dana Coen 14 maja 2002
Podczas gdy “w kraju” do zbadania ataku, który zabił trzech cywilów, Harm i Mac zostają uwięzione przez noc w pole minowe, kiedy ich HMMWV dostaje off-road. Unikalne podejście Bud do przesłuchań, omawiając Pierwszej Dyrektywy z Star Trek z zatrzymanego, daje rezultaty. Webb uczy Gunny twardych lekcji o miłości i kosztów wojny.
158 24 “Enemy Below (Part 2)” Bradford May Charles Holland 21 maja 2002
Zegar tyka jak szkody, Mac i Sturgis mają zapobiec irańskiego diesel-elektrycznym Submarine, wspólnie zarekwirowane przez Al-Kaida terrorystycznych i mściwego Submariner rosyjski, z uruchomieniem brudną Nuke Cruise Missile w amerykańskiej grupy bojowej przewoźnika Arabskiego Sea. Bud traci część nogi, kiedy kroki na minie podczas misji przeprosić afgańskiej wiosce, którego budynek szkoły został przypadkowo zbombardowane.
Sezon 8: 2002-2003
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
159 1 “Critical Condition (Part 3)” Jeannot Szwarc Charles Holland 24 września 2002
Buda życie wisi na włosku, a zespół JAG refleksji jak wiele dla nich znaczy. Admirał i por. Singer zeznawać przed komisją senacką w sprawie wywiadu Select o “brudnej bomby” ataku (w “Enemy Below”).
160 2 “Ziemia obiecana” Scott Brazil Dana Coen 01 października 2002
Harm i Mac bronić Marine, który nawrócił się na judaizm, porzucił swój oddział po obliczu uprzedzeń z nich i jego rodziny, i wstąpił do izraelskiej armii, gdzie stał się bohaterem. Sturgis staje się ostatni i ostateczny, członkiem biura zdecydować Singer unredeemable. Bud wraca do domu, aby rozpocząć jego rehabilitację po utracie części nogi.
161 3 “Family Business” Bradford May Steven Smith 08 października 2002
Harm broni morską Sierżant oskarżony o zamordowanie swojej żony, ale mężczyzna odmowa niech jego syn zeznawać utrudnia roszczenia samoobrony. Odchodzi wokalista i wszyscy są zadowoleni, aby zobaczyć jej iść z wyjątkiem Siergieja, który nie sprawia, Harm szczęśliwy. Ojciec Buda ma nad sobą i dochodzi do szpitala, aby pomóc synowi z odwyku.
162 4 “Dangerous Game” Terrence O’Hara John Chambers 15 października 2002
Harm musi przerwać w nowej oficer JAG, komandor porucznik Tracy Manetti, podczas obrony Navy SEAL oskarżony o lekkomyślność podczas Wargame ćwiczeń, który zabił zastępcę szeryfa. Były amerykański senator Edward Sheffield (od “stanie krytycznym”) został wyznaczony jako sekretarza marynarki.
163 5 “W Thin Air” Harvey S. Laidman Don McGill 22 października 2002
Navy pilot nie żyje, a Trudna mniej niż gwiazd obrona mechanikiem oskarżony o spowodowanie jego śmierci zwraca gniew Admiral. Bud jest chętny do powrotu do pracy, ale Harriet zamierza spowolnić swoje plany w trosce o jego zdrowie.
164 6 “Offensive Action” Dennis Smith Lynnie Greene & Richard Levine 29 października 2002
Harm i Manetti bronić pilota Navy oskarżony o zrujnowanie karierę oficera pod jej dowództwem, gdyż odrzucił jej zaloty.
165 7 “Need to Know” może Bradford Philip DeGuere Jr 5 listopada 2002
Sekretarz Marynarki prosi JAG dostać historię łodzi podwodnej USS anioł morski (SSGN-559), który został stracony na misji CIA w 1968 odtajnione. Harm, Mac i Sturgis musi teraz podjąć kompleksowego systemu informacji niejawnych i biurokracją CIA.
166 8 “Ready or Not” Philip Sgriccia Don McGill 12 listopada 2002
Trudna obrona morskiego generał major oskarżonej o nieposłuszeństwo zamówień i lekkomyślny zagrożenia na wspólnym Wargame pracowników staje się jeszcze bardziej problematyczne, gdy Mac jest mianowany sędzią próbnym.
167 9 “Kiedy Bough Breaks” Richard Compton Darcy Meyers 19 listopada 2002 r.
Kiedy porucznik Singer zaleca siedem żeglarze być sądem polowym za nieszczęśliwego zbiegu pokładzie statku, statku CO prosi niezależnego przeglądu. Harm i Mac mają również zbadać, czy ciąża porucznika Singera jest owocem romansu pokładowym.
168 10 “Killer” Michael Schultz Charles Holland 26 listopada 2002
Harm i podróże Manetti do Neapolu, aby zbadać, czy serii morderstw prostytutek w Europie jest związany z niszczyciela USA sprawia, że ​​porty zawinięcia w tych samych miastach. Harriet poznaje los Singera i stara się jej pomóc.
169 11 “All Ye Faithful” Kenneth Johnson Dana Coen 17 grudnia 2002
Różne problemy (w tym utraty lotu i brakuje wynagrodzenia) komplikują drużyny JAG próba zdobycia razem na Boże Narodzenie.
170 12 “Komplikacje” Bradford May Paul Levine 7 stycznia 2003
Harm i Mac są proszeni do rozpatrywania wniosków przez Marine Generalnego, że lekarz Navy zaniedbania i zabił córkę podczas zabiegu. Bud jest sfrustrowany niskopoziomowego pracy została mu powierzona, dopóki nie potknie się na sprawie niepełnosprawności, która nie współgra z nim. Harm gniewnie konfrontuje Singer o jej ciąży. Bud jest przyznawana stałe ograniczony obowiązek, wnosząc go do JAG w pełnym wymiarze czasowym.
171 13 “Standardy Postępowania” Rod Hardy Philip DeGuere Jr 21 stycznia 2003
Whistle-blower Navy twierdzi high-tech, system walki jest poważnie uszkodzony, ale kiedy Mac dostaje go zwolniony ze służby, odkrywa, że ​​ma ukryty motyw. Harm jest kierowana przez pogotowie-goni prawnika w oszustwa.
172 14 “Każdy z nas Angels” Bradford May Darcy Meyers 04 lutego 2003
Specjalny odcinek koncentruje się na Navy Pielęgniarek w II wojnie światowej, przed i podczas bitwy o Iwo Jimę.
173 15 “Friendly Fire” Kenneth Johnson Paul Levine 11 lutego 2003
Sprawa Mac przeciwko amerykańskiego pilota oskarżonego o zaniedbanie bombardowania sił sojuszniczych ma bardzo trudny publiczność – sędzia Harmon Rabb.
174 16 “Heart and Soul” Bradford May Dana Coen 18 lutego 2003
Kiedy admirał Chegwidden przypadkowo wyrzuca z F-14 pilotowany przez Rabb ponad parku stanowym, musi wezwać wszystkich jego szkolenie SEAL spróbować przetrwać aż nadejdzie pomoc. Podczas Rabb wyszukuje dla niego, Mac ma osądzić sprawę Sturgis i Roberts adwokata.
175 17 “Empty Kołczan” Kenneth Johnson Philip DeGuere Jr 25 lutego 2003
Kiedy głowica nuklearna znika z okrętu podwodnego Marynarki Wojennej w Naval Station Norfolk, Sturgis musi ustalić, czy to był wypadek – lub coś gorszego. Podczas zablokowana w Norfolk, Harm odkrywa spisek ukraść miliony dolarów od podstawy.
176 18 “Fortunate Son” Terrence O’Hara Darcy Meyers 18 marca 2003
Kiedy Marine pilot wyznaje ludźmi, krzywdy i Mac muszą sięgnąć głębiej, aby znaleźć prawdę, zanim mężczyzna kariera jest zniszczona. Dowódca Theodore Lindsey (z Sezon 1) audyty biura JAG i zaleca, że ​​większość z osób zostać zmienione.
177 19 “drugi Dz” Kenneth Johnson Philip DeGuere Jr & Don McGill 01 kwietnia 2003
Biuro JAG muszą wspólnie zapobiec komandora Lindsey zaleceń zostały uchwalone, a bohater wraca okazuje się być człowiek wierzył zabity w Nowym Jorku w dniu 11 września 2001 roku.
178 20 “Ice Queen (spinoff NCIS, Part 1)” Donald P. Bellisario Donald P. Bellisario & Don McGill 22 kwietnia 2003
Harm staje się głównym podejrzanym, gdy porucznik Singer, który zaginął trzy miesiące od chwili opuszczenia JAG, zostaje znaleziony martwy na drzewie przez młodego harcerza poszukiwania jego zabłąkanego strzałkę i dowody implikuje jego przyrodni brat, jak ojciec jej dziecka, podczas gdy Harm sam uważa się za odpowiedzialne za morderstwo Singera.
179 21 “Meltdown (NCIS spinoff, Part 2)” Scott Brazil Donald P. Bellisario & Don McGill 29 kwietnia 2003
Jako dowód montuje przed krzywdą, tylko wysiłki NCIS zespołu może trzymać go z brygu do życia, ale z NCIS Agent specjalny Leroy Jethro Gibbs off próbuje powstrzymać kolejny atak terrorystyczny, to spada do swoich kolegów: Anthony “Tony” DiNozzo i Vivian “Viv” Blackadder znaleźć dowody prowadząc ich do prawdziwego mordercy i przestać szkodzić z karą za zbrodnię, której nie popełniła committ. Dzięki staraniom DiNozzo jest, to szybko odkrył, że zespół jest stary wróg Jag Theodore Lindsey dowódca jest odpowiedzialny za morderstwo LT Singera, a on ustawić Harm się jako środek zemsty.
180 22 “Prawnicy, pistolety i Pieniądze” Bradford May Dana Coen & Stephen Zito 06 maja 2003
Clayton Webb i rekrutuje pojawia Mac, udając ciężarną żonę, przez CIA tajnej misji w tym południowoamerykańskim kraju Paragwaju. Bud musi bronić Sturgis, gdy jest on oskarżony o niekompetencję w sprawie, ale on nie robi świetną robotę.
181 23 “Pas de Deux” Bradford May Dana Coen & Stephen Zito 13 maja 2003
Z Mac przykrywką i out-of-touch, Harm odwraca się do CIA adwokat Katarzyny Gale (z “Potrzeba Kow”) o pomoc. Harm odgrywa wzdłuż kiedy prosi go udawać jej chłopaka przed matką umierającą.
182 24 “Tangled Webb (Part 1)” Bradford May Stephen Zito 20 maja 2003
Gdy Webb i Mac giną w Paragwaju, Harm rezygnuje ze służby i głów ich uratować.

Sezon 9: 2003-2004
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
183 1 “Tangled Webb (Part 2)” Bradford May Stephen Zito 26 września 2003
Harm i Mac musi uciec prześladowcom zdecydowanych ich zabić, a także na sortowanie swoich uczuciach. Gunny Galindez musi dostać rannego Webb do szpitala, zanim umrze. Pod koniec odcinka, jest hołdem dla Trevor Goddard.
184 2 “Shifting Sands” Jeannot Szwarc Dana Coen 3 października 2003
Harm wraca do Waszyngtonu i stwierdza, że ​​admirał obsłużyła dymisję. Petty Officer Navy wierzył zabitych w wojnie w Zatoce Perskiej podkręca żoną miejscowego szejka Beduinów i jest oskarżony o dezercję. Z jego kariery Navy nad Harm odwiedza Webb w szpitalu i podejmuje pracę pływający dla CIA. (Koniec odcinka pokazuje Mac czeka na zewnątrz pokoju Webba i wydaje się całkowicie zdewastowany na wieść).
185 3 “Secret Man Agent” Bradford May Darcy Meyers 10 października 2003
Harm zostaje zwerbowany przez CIA i jego pierwszym zadaniem jest spadek na podsłuchu limuzynę na Filipinach, ale on i jego partner skończy jako improwizowane agentów terenowych próbuje zatrzymać antyamerykańskie bombardowanie. Mikey Roberts prosi o poradę Mac kiedy jest proszony do składania zeznań na rozprawie kod honoru. Bud i Harriet mieć party po ich syn się urodził.
186 4 “The One That Got Away” Kenneth Johnson Thomas L. Moran 17 październik, 2003
Podczas przeprowadzania testu eksperymentalnego lotu w płaszczyźnie Aurora Spy, szkody i jego pilot musi przeprowadzić misję niespodzianka nad Koreą Północną. Mac zajmuje się Marine, który pozwolił 10-year-old boy Iraku pozostawić część bojową nieograniczonego, co doprowadziło do chłopca zgłaszającej irackich bojowników morskiego pozycji, a następnie śmierci dwóch marines.
187 5 “przyłożenia” Dennis Smith Matt Witten 24 października 2003
Trudna misja wyodrębnić agenta z Libii idzie na opak, kiedy człowiek chce jego rodzina ewakuowana, jak również. Mac jest proszony do obrony Marine oskarżonego o współpracę z Al-Kaidy. Z jego misji w dire straits Harm próbuje uniemożliwić lądowanie jego C-130, na pokładzie USS Seahawk, który wydaje się być jedynym bezpiecznym punkt lądowania. Po udanym lądowania C-130 Hercules na pokładzie USS Seahawk, Harm przypadkowo pokazano na ZNN która stawia karierę CIA na ryzyko.
188 6 “Back in the Saddle” Kenneth Johnson Stephen Zito 31 października 2003
Wyrzucony z CIA (za wydarzenia w “Touchdown”), Harm podejmuje pracę jako upraw prochowiec. Spotyka Mattie, młoda dziewczyna i właściciel “Grace Lotnictwa”. Mac i Bud są zaskoczeni, gdy dawny kolega, który wraca do JAG jako Trudna wymiany, ujawnia, że ​​jej poświadczenia prawa są fałszywe.
189 7 “Close Quarters” Bradford May Dana Coen 7 listopada 2003
Sturgis musi określić intencji 10 północnokoreańskim uratowany przez amerykański sub, kiedy ich statek zatonie w kontaktach z gniewnym koreańsko-amerykańskiego oficera i ewentualnego wybuchu SARS. Admirał zwraca się do sekretarza marynarki do przywrócenia Trudna prowizji ze względu na ogromne zaległości utworzonego z niewydolnością komandora Caroline Imes ‘zdać egzamin bar i konieczności przeglądu wszystkich jej poprzednich przypadkach. Harm pomaga się weteranem, który był częścią Wielkiego Experience Jezior.
190 8 “Posse Comitatus” Stephen Cragg Paul Levine 14 listopada 2003
Harm i Mac badają Marine AH-1 Pilot śmigłowca SuperCobra którzy interweniowali w miejscowym ścigania sytuacji zakładników i pożary na cywilów był z naruszeniem Posse Comitatus ustawy. Bud pomaga dentystę Navy, który twierdzi, jego przekonania Quaker uczynić go nieprzygotowany do pozostania w służbie.
191 9 “Pochwal” Bradford May Matt Witten 21 listopada 2003
Mac bada gdy Marine jest oskarżony o zabicie chluby irackiej niewoli. Harm i świadek Admiral dzban Navy hit Marine ciasto podczas przyjacielskiej gry w baseball, prowadząc do dzbanka jest oskarżony o napaść.
192 10 “Puls” LeVar Burton Darcy Meyers 02 grudnia 2003
Gdy marynarz zginął podczas naprawiania danie radaru, Harm i Mac muszą określić, czy jego śmierć była wypadkiem.
193 11 “Merry Little Christmas” Bradford May Stephen Zito 12 grudnia 2003
Trudna próby stają się prawnym opiekunem Mattie jest (z “powrotem w siodle”), są skomplikowane z powodu jego jednego stanu i stylu życia.
194 12 “A najlepszym przyjacielem dziewczyny” James Keach Darcy Meyers 09 styczeń 2004
Admirała śledztwo pierścionek z brylantem kupił prowadzi do międzynarodowej operacji przemytniczej krwawych diamentów, a Harm dostosowuje się do konieczności Mattie wokół pełnym. Admirał Dochodzenie prowadzi go do Naval Research Laboratory, laboratorium i przemyt broni się diamenty na czarnym rynku.
195 13 “dobre intencje” Michael Fresco Thomas L. Moran 16 stycznia 2004
Mac musi bronić Petty Officer oskarżony o zamordowanie kobiety oficera, ale mężczyzna nie pamięta nocy w pytaniu, a Navy SEAL, który kupił gaz nerwów potrzebuje pomocy BUD aby uniknąć więzienia.
196 14 “People v. SECNAV” Dennis Smith Larry Moskowitz 06 lutego 2004
Kiedy iraccy cywile giną w bombardowania przeprowadzonego przez bojowników Navy pływających off USS Enterprise (CVN-65): sekretarz marynarki Edward Sheffield (Dean Stockwell) zgadza się, w obliczonej ruchu politycznego, stanąć przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Haga i chce najlepiej JAG litigators oferuje broniąc go na obcej ziemi. Babysitting incydent tworzy przepaść między Bud i jego brat Mikey.
197 15 “Crash” Bradford May Matt Witten 13 lutego 2004
Katastrofa na pokładzie lotniskowca wydaje się być przypadek pilota popełnił samobójstwo, a Harm i Mac face-off, gdy Mac chce trzymać pilota CO odpowiedzialny.
198 16 “Zatoka Perska” Kenneth Johnson Philip DeGuere Jr 20 lutego 2004
Terrorysta, który uwięziony w Mac i Webb powraca Paragwaj i Mac muszą określić, co chce z nią. Harm cierpi tymczasową głuchotę, gdy jego akumulator eksploduje w twarz.
199 17 “Take It Like a Man” David James Elliott Darcy Meyers 27 lutego 2004
Fallout od zabijania Mac Sadik Fahda (z “Zatoki Perskiej”) wpływa na jej zdolność do pracy, Mac borsuki świadkiem na stoisku, krzyczy na admirała za wysłanie jej do psychiatry, i zaszkodzić pytania życia osobistego o Mattie i jego brat Siergiej , podczas gdy Mattie kontynuuje pracę przez jej uczuć o ojcu. (Odcinek kończy się, gdy Mac mówi: “skrzywdzić kogoś kocham” i myśli, że oznacza Webb go kiedy naprawdę oznaczało Harm do wybuchu akumulatora).
200 18 “co jeśli?” Kenneth Johnson Don McGill & Stephen Zito 12 marca 2004
Spojrzenie na “drogach nie podjętych” znajdzie Harm i Mac jako gorzkiej para rozwiodła się, admirał cywilnej prokurator, Bud gorącym sprzedawcą wanną, Sturgis, jak zarządcy za jego narzeczonej, Verase Coates z powrotem do swoich starych nawyków, jak złodziej i Harriet well-to-zrobić, ale samotny ekonomista.
201 19 “Hard Time” Bradford May Dana Coen 02 kwietnia 2004
Mac dostaje garść kłopoty, gdy jest przypisany do pilnowania więźnia kobietę Marine po tym krytycznie Marines pierwotnie przydzielonych do zadania. Navy Senior Chief którzy zakontraktowane HIV po otrzymaniu transfuzji krwi w Afryce szuka pomocy, po narażeniu przez jego dowódcą. Guest-stars Dennis Haskins.
202 20 “Słowa” Jeannot Szwarc Walka Matt Witten 30 kwietnia 2004
Harm i Mac square off nad Marine Generalnej, która złożyła publiczne przemówienia zrównanie islamu z terroryzmem i Sturgis musi zająć się skargą uprzedzeń anty-koreańskiej przeciwko niemu z “Close Quarters”.
203 21 “Coming Home” Bradford May Stephen Zito 07 maj 2004
Harm pomaga kobietę, której syn zginął w akcji w Iraku, podczas gdy Mac i Bud zbada, dlaczego pancerz poświęcić wojska nie chroni ich.
204 22 “Koń trojański” Peter Ellis Darcy Meyers 14 maja 2004
Kiedy kilo heroiny podczas operacji SEAL znika, Harm i Mac muszą określić, gdzie poszedł. Bud broni morskiej, który wygrał amerykański Idol typu konkurs, tylko do rekordu obiektu firmy, gdy jest wdrażany.
205 23 “Zdrowaś i Farewell (Part 1)” Dennis Smith Dana Coen 21 maja 2004
Admiral zapowiada odejście jako sędzia rzecznika generalnego marynarki, Mac otrzymuje złe wieści medycznej i Harm musi puścić kogoś bliskiego. Harm i Mac uczestniczył kuchnię admirała Chegwidden na zewnątrz i jeszcze raz przedyskutować ich związek. Bud jest promowany do stopnia komandora podporucznika.
Sezon 10: 2004-2005
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Data premiery
206 1: “Witaj i żegnaj (Part 2)” Terrence O’Hara Stephen Zito 24 września 2004
Sturgis nazwie stanowiąc Jag i Mac nie jest w stanie zaakceptować, że Clayton Webb jest martwy i bada okoliczności jego śmierci. Mac i Harm śledzić wciąż żywy Webb do jego rodzinnego domu przy plaży i odkryć, że pod przykrywką agentem MI-6 Simon Tanvier jest śmiertelną morderca znany jako “The Hawk”. Mac zrywa z Webba, nie mogąc żyć z kłamstwami ich związku.
207 2 “Corporate Raiders” Bradford May Don McGill 1 październik 2004
Harm i Mac zbadać kiedy prywatne wojskowych wykonawca jest zamieszany w śmierć Marine w “Friendly Fire” wypadku i są w szoku, aby dowiedzieć się, że jest wcześniej honorowy kapitan z “Collision Course”.
208 3 “ponowne rozpatrzenie sprawy” Jeannot Szwarc Larry Moskowitz 15 października 2004
Harm ponownie otwiera 20-letni sprawę morderstwa, gdy dowód, że pojawia się czyści Navy marynarza, który został skazany.
209 4 “Whole New Game Ball” Terrence O’Hara Darcy Meyers 29 października 2004
Marine pułkownik jest SECNAV Picka być nowym JAG, a Harm i Mac deal z Navy Ensign oskarżony o strzelanie do kanadyjskiej łodzi rybackiej.
210 5 “To tylko od Bagdadu” Bradford May Philip DeGuere Jr 5 listopada 2004 r.
Generał Gordon Cresswell mianowany nowy Judge Advocate General, a Harm i Mac głowa do Bagdadu w celu zbadania okoliczności wokół śmierci urzędnika Departamentu Obrony.
211 6 “One Big Boat” Kenneth Johnson Dana Coen 12 listopada 2004
Aspirant na Akademii Marynarki drużyny żeglarskiej jest przesuwana za burtę podczas burzy, a pojawiają się pytania czy zespół dowódca dopuścił się zaniedbania w tworzeniu żagiel zespołu przez pogodę.
212 7 “Camp Delta” Oz Scott Larry Moskowitz 19 listopada 2004
Harm broni Marine strażników stacjonujących w Zatoce Guantanamo, gdy zranić kolegów żołnierz podczas ćwiczeń z udziałem więźniów, którzy się oprzeć. Bud ma sprzeczkę z cywilno antywojenny i zmuszony jest do uczęszczania na kursy zarządzania gniewu.
213 8 “There Goes the Neighborhood” David James Elliott Darcy Meyers Listopad 26, 2004
Stary przyjaciel karne Petty Officer Coates sprawia jej życie trudne, a Bud broni morskiej lotnika, która dała jej lekcje Ojcem w F-18, które kupił.
214 9 “Man on the Bridge” Vern Gillum Don McGill 10 grudnia 2004
Dowódca marynarki przydzielony do Bio-Bronie Laboratorium Obrony znika, a Harm i Mac muszą współpracować z FBI, aby go odnaleźć. Bud jest proszony o interwencję, gdy kobieta Marine chce wziąć udział w konkursie boksu Corps.
215 10 “Cztery Rozwiązanie procent” Dennis Smith Dana Coen 17 grudnia 2004
Mac jest straciła przytomność w wypadku samochodowym w Wigilię i widzimy jej spotkania ze swoim terapeutą Lt komandora McCool wraz z retrospekcji swego życia JAG.
216 11 “Automatyczny dla Ludzi” Kenneth Johnson Philip DeGuere Jr & Darcy Meyers 07 styczeń 2005
F-14 testowanie wspólnych amerykańsko-izraelskich antyrakietowych awarii systemu w pobliżu szkoły podstawowej w Kalifornii, a Harm musi poradzić sobie z upragnieniem oficera młodszego, jak i napięć lokalnych. Klasa Buda zarządzanie gniew nie idzie dobrze, gdy wybucha bójka.
217 12 “Szósty Juror” Bradford May Paul Levine 14 stycznia 2005
Kiedy dochodzenie w sprawie morderstwa na małej bazie Marynarki wyczerpuje puli jury, Petty Officer Coates jest zmuszony służyć jako juror szóstego i ostatniego.
218 13 “Heart of Darkness” Bradford May Paul Levine 04 lutego 2005
Harm i Mac są wysyłane do Afganistanu, aby pobrać Marine Captain, który “poszedł native” znaleźć Osamę bin Ladena i jest oskarżony o zabójstwo cywilów. Bud jest proszony przez swojego ojca, aby pomóc mu uniknąć służby, gdy zostanie wezwany do służby.
219 14 “Fit for Duty” Wiles D. Randy Darcy Meyers 11 lutego 2005 r.
Psycholog Navy jest oskarżony o nadużycia pozwalając morskiego pod powrocie opieki do linii frontu z ciężkimi PTSD po jego śmierci w walce. Bud broni kapitana marynarki, który odmówił opuszczenia jego polecenie po jego statek uderzył w molo.
220 15 “Niwelowanie Zatoki” Dennis Smith Larry Moskowitz 18 lutego 2005
Harm jest z powrotem pod mikroskopem, gdy strzela w dół samoloty cywilne, które przekroczyły w “no-fly zone”. Porucznik Gregory Vukovic dołącza do zespołu Jag i natychmiast ściera MAC w niewłaściwy sposób.
221 16 “Cieśnina Malakka” Richard Compton Darcy Meyers February 25, 2005
Mac i Vukovic są wysyłane do czynienia z konfrontacji statku marynarki i statkiem zajętych przez współczesnych piratów, a Bud i Harriet potańcówkę z okazji narodzin bliźniąt.
222 17 “JAG: San Diego” Vern Gillum Don McGill & Larry Moskowitz 11 marca 2005
General Cresswell zmienia lokalizację dorocznej konferencji JAG do San Diego. Mac i Vukovic zbadania incydentu z udziałem ofiar huraganu, który zderzył się z Marines zaopatrujące pomocowych. Harm muszą radzić sobie z sytuacją osobistą, gdy Mattie jest krytycznie ranny w wypadku.
223 18 “Śmierć w meczecie” Bradford May Stephen Zito April 1, 2005
Harm prowadzi nocne czuwanie nad Mattie, a Vukovic zostanie wysłany do Iraku, aby bronić Marine, który zabił rzekomo nieuzbrojonych irackich na oczach reportera. General Cresswell prosi Mac, by przekonać córkę, aby nie porzucić karierę wojskową.
224 19 “Dwa Miasta” Kenneth Johnson Dana Coen 8 kwietnia 2005
Mac jedzie do Iraku w celu zbadania zamachu, który zabił oddział morskich rezerwistów, a Harm i Bud iść do Oklahomy, aby pomóc miasto sobie z niszczycielskim straty. Rzeczy są skomplikowane, gdy urządzenie jest jedynym ocalałym jest oskarżony o bomby rezerwatu morskiego Center.
225 20 “Unknown Soldier” Mike Vejar Aurorae Khoo & Stephen Lyons 15 kwietnia 2005
Brat generała Cresswell wierzy, szczątki nieznanego żołnierza w Wietnamie są z pilota, który uratował mu życie, więc Vukovic i por. Katarzyna Graves (“Automatic For The People”) wysyłane są do znalezienia w stosunku do badania DNA.
226 21 “Dream Team” Vern Gillum Don McGill & Larry Moskowitz 22 kwietnia 2005
Harm i Vukovic bronić oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci marynarza z powodu walki na statku. Mac broni marynarza Navy którzy ustawić kilka delfinów darmo.
227 22 “Fair Winds i po morzu” Bradford May Stephen Zito 29 kwietnia 2005
General Cresswell zapowiada zmiany, które mają wpływ na cały zespół. Harm jest promowany na kapitana. Z Harm wysyłanej do Londynu i Mac do San Diego, muszą uporządkować swoje osobiste uczucia szybko. Bud musi zdecydować, co zrobi z jego kariery, gdy zarówno Harm i Mac chce, by razem z nimi do swoich nowych stacji. Vukovic jest opowiedziana przez Mac nie chce go jej pracownicy, i poprosił o interwencję, gdy an werbuje niepełnoletnich nastolatków w Marines, by pomścić śmierć ojca w Afganistanie.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 301 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...