Hoży doktorzy

Zach Braff – dr John Michael “J.D.” Dorian | Donald Faison – dr Christopher Duncan Turk | Sarah Chalke – dr Elliot Reid | Judy Reyes – pielęgniarka Carla Espinosa | John C. McGinley – dr Percival “Perry” Ulysses Cox | Ken Jenkins – dr Robert “Bob” Kelso | Neil Flynn – Dozorca | Eliza Coupe – Denise Mahoney

hozy-doktorzyhozy-doktorzy 2


Hoży doktorzy (ang. Scrubs) – amerykański serial komediowy, którego głównymi bohaterami są pracownicy fikcyjnego szpitala pw. Świętego Serca (ang. Sacred Heart). Dosłowne tłumaczenie tytułu Scrubs, oznaczającego młodych lekarzy, to “fartuchy”, natomiast serial jest emitowany w Polsce na kanale Comedy Central pod tytułem “Hoży doktorzy”.

Głównym tematem serialu są perypetie początkującego lekarza Johna “J.D.” Doriana i jego przyjaciół – chirurga Chrisa Turka, lekarki Elliot Reid i pielęgniarki Carli Espinosy. Ratując życie chorym przeżywają pierwsze poważne miłości, doświadczenia lekarskie oraz stawiają czoła swoim wrednym przełożonym. Realizacja kolejnych sezonów serialu towarzyszyła awansowi zawodowemu głównych bohaterów, od stażystów do lekarzy prowadzących.

Serial jest luźno oparty na przeżyciach dr Jonathana Dorisa jako rezydenta medycyny wewnętrznej w Brown Medical School, który jest przyjacielem z collegu twórcy serii, Billa Lawrence’a[1].

Premiera serialu odbyła się 2 października 2001. Serial składa się z dziewięciu serii. Władze ABC zdecydowały, że właśnie 9 sezon będzie ostatnim.

Streszczenie

Akcja toczy się wokół różnorodnych tematów, którym towarzyszą komentarze głównego bohatera, a zarazem narratora, doktora Johna Michaela “J.D.” Doriana, granego przez Zacha Braffa. Narracja J.D. sprawia, że wszystko widziane jest jego oczami. Serial jest godny uwagi również dzięki kręceniu pojedynczą kamerą, a nie zestawem czterech kamer, jak to zazwyczaj dzieje się w sitcomach, jak również nie ma w nim “śmiechu z puszki” – spoza kadru.

W tej komedii są także bardziej poważne sceny obyczajowe, a wręcz dramatyczne. Lawrence powiedział: “Jedną z rzeczy, o których pomyśleliśmy na początku było pokazywanie od czasu do czasu realnych pacjentów i ludzi, którzy umierają naprawdę.”

Pod koniec większości odcinków J.D. przedstawia podsumowanie tematu lub morał historii w sekwencji ujęć, które pokazują, jak wpłynął on na każdego z bohaterów. Hoży doktorzy byli reklamowani jako “dwa razy krótsi od Ostrego Dyżuru i dwa razy śmieszniejsi”. W serialu często gościnnie występują kinowi aktorzy, na przykład Courteney Cox, Colin Farrell, Michael J. Fox, Brendan Fraser, Heather Graham i Matthew Perry.

Od dziewiątego sezonu serial ma zmienioną formułę. Szpital pw. Świętego Serca został zburzony i wybudowany w innym miejscu, koło szkoły medycznej. W całej serii z siedmiu głównych aktorów zagrali tylko Donald Faison oraz John C. McGinley. Zach Braff i Sarah Chalke wystąpili w 6 pierwszych odcinkach, natomiast Neil Flynn pojawił się tylko w premierowym[2].
Obsada

Zach Braff – dr John Michael “J.D.” Dorian (175 odcinków)

Dr John Michael “J.D.” Dorian jest głównym bohaterem i narratorem serialu. Jego głos pojawiający się w odcinkach prezentuje także jego wewnętrzne myśli, a często łączy luki między odcinkami. JD pojawiał się w każdym odcinku pierwszych ośmiu sezonów z wyjątkiem odcinków Moja nieobecność i Moja pełnia księżyca należące do ósmego sezonu. Braff był także członkiem ekipy w sześciu odcinkach sezonu dziewiątego. Za wykreowany wizerunek Johna Doriana, Zach Braff był nominowany w 2005 roku do nagrody Emmy oraz w 2004, 2005 i 2006 do Złotego Globu.

Postać

Przydomek “J.D.” wziął się od dra Jonathana Dorisa, przyjaciela twórcy serii Billa Lawrence’a. W serialu pracuje razem z ekipą jako konsultant medyczny. Wg Zacha Braffa po siedmiu latach wiele cech JD pozostało nie odkrytych. Siódmy sezon przyniósł pewne zmiany o które domagali się widzowie. Braff twierdzi, że J.D. ewoluował w trakcie serii, ale jednocześnie nie może się zbyt szybko, gdyż muszą mieć na uwadze to czego chcą fani[1][2].
Charakter
Osobowość

J.D. jest ukazany jako postać mająca swoje dziwactwa, które objawiają się w postaci jego marzeń. Gdy to robi, przechyla głowę do tyłu i w lewo, tępo patrząc w górę. Jego marzenia są surrealistyczne i dotyczą sytuacji, która właśnie się wydarzyła. Często po takich marzeniach następuje komentarz do nich wypowiadany przez Doriana lub inne postacie w pobliżu. Sytuacje, które zaprezentowane są w postaci jego marzeń, zazwyczaj są dziwne. Komentarze J.D. są niepowiązane z pierwotnym tematem akcji, przez co skupia na sobie dziwne spojrzenia innych postaci.

Mimo wielu wad, dziwactw i niepewności, J.D. jest ukazany w serialu jako bardzo wykwalifikowany lekarz. Posiada on wiele litości dla swoich pacjentów, “dobre instynkty”, dużo determinacji oraz entuzjazmu dla swojej pracy.
Rodzina

Dorastał w Trotwood w stanie Ohio wraz z rodzicami – Samem (John Ritter) i Barbarą Hoobs oraz starszym bratem Danem (Tom Cavanaugh), do którego posiada ambiwalentny stosunek.
Praca

J.D. zaczyna pracować jako stażysta, a po roku staje się rezydentem, następnie lekarzem chorób wewnętrznych, a w końcu szefem stażystów. W szpitalu Sacred Heart (Świętego Serca) pracuje już wtedy dr Perry Cox (John C. McGinley), który odnosi się do J.D. używając różnych pseudonimów, w tym całej serii imion żeńskich. Dorian uznaje jednak dra Cox’a za swojego mentora, czemu stanowczo sprzeciwia się Cox. Lekarz wstydzi się do tego przyznać, jednak lubi J.D., a nawet dba o niego i uznaje go za dobrego lekarza, służąc swoją radą w kilku przypadkach. W odcinku “Mój upadły idol”, J.D. początkowo odmawia wizyty u Cox’a w mieszkaniu, gdy ten ostatni przeżywa załamanie po śmieci trzech pacjentów w odcinku “Mój lunch”. Dorian twierdzi, że nie podoba mu się, że Cox nie pojawia się w pracy, ale chodzi pijany. Później przyznał jednak, że wciąż patrzy na niego jak na bohatera. J.D. podziwia go za to, że po tylu latach pracy nadal zależy mu na pacjentach. Pod koniec odcinka, dzięki Dorianowi dr Cox (nazywa wyjątkowo J.D. po imieniu) przezwycięża ciężką depresję. Po awansie Cox’a na dyrektora medycznego, lekarz często ma inne zdanie w sprawie szpitala niż J.D. Cox zmienia stosunek do dra Boba Kelso (Ken Jenkins), który był jego poprzednikiem, na zdecydowanie lepszy, w porównaniu do poprzednich sezonów. W “nowej roli” Kelso radzi J.D., aby był tym, który będzie naciskać na nowego dyrektora, aby interweniował w sprawy szpitala, jeśli są one istotne, nawet jeśli oznacza to walkę z Cox’em. W pewnym momencie J.D. porzuca pracę w szpitalu Świętego Serca i stara się o pracę w szpitalu St Vincent, aby być bliżej swojego syna Sama. W odcinku “Mój finał”, Cox przyznaje, że J.D. jest wyjątkowym lekarzem, człowiekiem i przyjacielem, aczkolwiek robi to, gdy Dorian tego nie słyszy.

J.D. jest także zaangażowany w stałą walkę z dozorcą (Neil Flynn) zwanym także “cieciem” od pierwszego odcinka. Przyczyną tego jest sytuacja, w której dozorca próbuje otworzyć drzwi, gdy te zostały zablokowane. Lekarz powiedział, że w drzwiach mogła utknąć moneta. Cieć odpowiada że jeśli w drzwiach rzeczywiście znajdzie monetę lekarz będzie mieć kłopoty. Później gdy Dorian idzie przez szpital Dozorca pokazuje mu monetę którą znalazł w drzwiach i poprzysięga zemstę na młodym lekarzu. W całej serii woźny robi żarty J.D. Po odejściu lekarza ze szpitala, dozorca również odchodzi.

W sezonie 9, Dorian staje się profesorem szkoły medycznej Uniwersytetu Winston zbudowanego na miejscu starego szpitala Najświętszego Serca. Na początku ma kłopoty z zaangażowaniem studentów. Serial w 9 sezonie budowany jest na nowym głównym bohaterze Lucy Bennet (Kerry Bishé), której opiekunem jest J.D. i doradza jej jako lekarz. W odcinku “Nasze historie” mówi jej jednak, że planuje przenieść się i ona musi znaleźć nowego opiekuna. W odcinku “Nasze tajemnice” opuszcza swoje stanowisko wykładowcy i przestaje być mentorem Lucy. Mówi jej, że musi nauczyć się funkcjonować na własną rękę. John Dorian po raz ostatni pojawia się w serialu w odcinku “Nasze sprawy stają się poważne”.
Przyjaciele

John Dorian często spędza czas z Chrisem Turkiem (Donald Faison), jego najlepszym przyjacielem i “zastępczym bratem”, którego spotkał, gdy byli współlokatorami w akademiku College of William and Mary w Williamsburgu w Wirginii. J.D. jest jakby zaangażowany w związek z Turkiem i przechodzi przez pewne etapy depresji, gdy nie może być z nim. W pierwszym odcinki Turk proponuje, aby każdy z nich miał oddzielne mieszkanie. J.D. prowadzi monolog wewnętrzny, w którym uważa, że to głupi pomysł. Na końcu odcinka znów mieszkają jednak razem. Ich przyjaźń jest często przedstawiana jako kochające się małżeństwo. W odcinku “Mój musical” występuje piosenka, w której śpiewają o swoich uczuciach.

Pierwszego dnia spotyka również przyszłą żonę Turka – Carlę Espinosę (Judy Reyes), pielęgniarkę, która nazywa go Bambi. W odcinku “Mój finał” ujawnia ona, że nazywa go tak, gdyż przez cały czas pomagała mu zostać lekarzem, co porównała do nauki chodzenia.
Miłość

J.D. w pierwszym odcinku spotyka, a później tworzy związek z Elliot Reid (Sarah Chalke). Oboje tworzą romantyczny związek w odcinku “Mój narkotykowy kumpel”, jednak rozpada się on już w następnym odcinku, gdy uświadamiają sobie, że nie działają jako para.

W odcinku “Mój potwór” z drugiego sezonu, J.D. i Elliot śpią razem, a Dorian zaprasza Reid do zamieszkania z nim dopóki ta nie znajdzie miejsca do zamieszkania. W kolejnym odcinku J.D. i Elliot postanawiają zostać “sex-kumplami”, jednak lekarz uświadamia sobie, że nadal chciałby być w związku z nią. Zanim zdążył jej to powiedzieć, ona stwierdziła, że chce zaprzestać przypadkowego seksu oraz doszła do wniosku, że żadne z nich nie chce związku. W odcinku “Mój nowy stary przyjaciel” Elliot traci wszystkie swoje rzeczy i potrzebuje przyjaciela, lecz J.D. jest zajęty znalezieniem nowej miłości i ułożeniem sobie życia bez Reid. Ona mówi mu jednak, że go potrzebuje. Dorian wraca do niej mówiąc, że woli przyjaźń z kobietą, którą kochał niż związek z kimś w kim nie jest zakochany.

Do końca 2 sezonu J.D. nadal nie wyznał swoich uczuć Elliot. W trzecim sezonie zaprezentowany zostaje związek Elliot z Seanem (Scott Foley). W odcinku “Moja wina” J.D. wyznaje jej miłość, a ona odchodzi od Seana dla niego. Dorian zdaje sobie jednak sprawę, że po trzech latach nie chce być już z nią. Elliot, która ma złamane serce jest wściekła na J.D., ale ostatecznie musi się z tym pogodzić i zdać sobie sprawę, że utraciła wszystkie romantyczne uczucia.

Tak jest do zakończenia sezonu 6, gdzie ich związek wydaje się ożywiać. Odcinek “Mój punkt bez wyjścia” kończy leżąca Elliot z Dorianem na łóżku w pokoju, kiedy to lekarz dostaje wezwanie do szpitala. Sprawa rozwiązuje się w sezonie 7, gdzie oboje twierdzą, że ich prawie-pocałunek nie miał nic wspólnego z ich uczuciami do siebie. W sezonie 8 wydaje się, że ich związek został na nowo rozpoczęty. W odcinku “Mój raj” J.D. i Elliot mówią o swojej przyszłości, a dr Kelso daje im życiowe rady, które oni przyjmują, przez co on jest z nich zadowolony. Odcinek kończy wyjście pary trzymającej się za ręce.

W odcinku “Moje ABC” przyznają, że zaczynają spotykać się ponownie. W finale 8 sezonu zasugerowane zostało, że J.D. i Elliot wezmą ślub i będą mieli dziecko.

J.D. oprócz Elliot miał romantyczne i seksualne powiązania z innymi kobietami, w tym Kim Briggs (Elizabeth Banks). Była ona matką jego pierwszego dziecka Sama Perrego Gilligana Doriana. Innymi kobietami były Jordan Sullivan (Christa Miller), ex-żona dra Coxa z którym nadal mieszkała oraz jej młodsza siostra Danni Sullivan (Tara Reid).

W sezonie 9 okazuje się, że J.D. i Elliot w rzeczywistości biorą ślub, a ona spodziewa się dziecka. J.D. wprowadza poranny rytuał kiedy przed klasą całuje w brzuch Eliiot. W odcinku “Nasze sprawy stają się poważne” idą razem na “babymoon” czyli romantyczny wieczór dla rodziców spodziewających się dziecka.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Donald Faison – dr Christopher Duncan Turk (182 odcinki)

Turek pojawił się w każdym odcinku serialu z wyjątkiem trzech, sezon 8 epizodów, ” My Saving Grace “,” My New Role “i” Mój prawnik jest zakochany “. Faison jest jedynym oryginalnym członkiem obsady, poza tym John C. McGinley , która zwraca na sezon 9 jako stały członek obsady.

Powszechnie znane jego nazwisko, “Turek” to najlepszy przyjaciel i były współlokator z serii ” bohatera , JD ( Zach Braff ). Turek był współlokatorem JD w College of William and Mary i na medycynę, a dwa mają bardzo bliskie stosunki, które najlepiej opisany w sezonie 6 odcinku mojej muzycznej jako “Guy miłości”. JD twierdzi, że drugie imię Turka jest tak dlatego, że jego ojciec kochał pączki.

Począwszy od sezonu 1 jako chirurgicznego stażysta pracował jego drogę do prowadzącego lekarza (sezon 3), a później szef operacji (sezony 8 i 9) w Szpitalu Świętego Serca , gdzie seria ma miejsce. W jeden sezon, zaczyna spotykać Carla Espinosa ( Judy Reyes ), pielęgniarka, na koniec sezonu 3, oni ślub. On i Carla mają córeczką, Isabella (“Izzy”), jak również kolejną córkę wymienionego w sezonie 8 i 9. Mógłby mieć syna, który jest pokazany w sezonie 8 finału ” Moje Finale “, gdy JD wizualizuje jego przyszłości. [3]
Osobowość

Turk jest bardzo konkurencyjna osoba. Mówi, że jego konkurencyjny charakter doprowadził go do “grać wszystko” w szkole średniej, a także przytacza ją jako główny powód, że został chirurgiem. W jednym punkcie, on również mówi “zwycięstwo jest ważniejsze niż przyjaźń. Mój Gram-Gram nauczyło mnie, że”. [4] również stanowi jego antagonistycznych stosunków z Głównego lekarza (i kolega “samiec alfa”), dr Perry Cox ( John C. McGinley ). W sezonie 1, konkurują o uczucia Carli i konsekwentnie obrażać i denerwować siebie całej serii. W sezonie 6 odcinek ” My Turf War “, walczą w bitwie rozum nad hipochondrykiem pacjenta; ostatecznie Turk triki Cox do utraty, wywołując niechętny szacunek Coxa.

Turk ma dwóch braci, Kevin ( DL Hughley ), którzy płacili za studia Turk i szkoły medycznej; [5] i Jabbari (dawniej Bob), który jest opisany jako “wojujący”. [6] Wspomina również siostrę. Turk zauważa, że podczas gdy jego rodzina jest dysfunkcyjna , jest bardzo blisko. [6] matka Turka jest A Świadkiem Jehowy , choć sam jest Turk katolicy o czym świadczy jego obecności masy i jego noszenie małego krzyża na szyi. W odcinku My Own Personal Jesus , JD zauważa, że kiedy wiara w Boga Turka wytrząsa po na zaproszenia do Wigilii, świadkiem strasznych obrażeń, a jego optymistyczny duch skurczył. Jednakże, jak Turk wychodzi, aby zobaczyć gwiazdę choinki w miejscowym parku, przypominając mu o Gwiazdy Betlejemskiej , on pędzi do oczu, by znaleźć dziewczynę, porodzie i pomaga jej dostarczyć. Po tym, jego wiara jest przywrócona.

Carla łapie oko Turka natychmiast, choć niechętnie się z nim na początku, bo jego arogancji, czysto fizyczny pociąg do niej, a jego kompleks boga . [7] Imponuje jej w ” moim mentorem “, mówiąc jej, że powinna dać Elliot Reid ( Sarah Chalke ), z którą ona nie dogadać, przerwy, a ona zgadza się na randkę z nim, a wkrótce stał się poważnym poz. W drugim sezonie, to zaangażować się po Carla początkowo odrzuca jego propozycję. Następnie spędzają cały sezon 3 planuje ich ślub, co zdarza się, choć z kilku problemów, w finale sezonu .

W sezonie 4, dwa doświadczenia niektóre kłopoty małżeńskie, w ” Moje plany Best Laid “, oni na krótko, gdy odrębne Carla dowiaduje się, że Turek jest utrzymanie przyjaźni z ex-dziewczyną, nie mówiąc jej, że jest żonaty. Sytuacja pogorszyła się w ” My Lips Are Sealed “, gdy Carla i akcji JD” kiss przyjaciel “po upić razem. Ostatecznie dwa naprawić swój związek, a na koniec sezonu cztery postanawiają rozpocząć próbuje mieć dziecko. Spędzają większość sezonu 5 próbuje wyobrazić, w końcu sukces w szesnastym odcinku sezonu ” My Bright Idea “. Ich dziecko, Isabella, rodzi po pewnych komplikacji w ” Mój najlepszy przyjaciel w Baby Baby i mojego dziecka Dziecko “.

W ” My Cake “, Turk jest z rozpoznaniem cukrzycy typu dwa , on początkowo żartuje na ten temat, jako sposób radzenia sobie ze strachu o chorobie, ale teraz bierze go poważnie. [8] W ” mojej męskości “, okazuje się, Turka miał jądro usunięte, gdy jego córka, Izzy, kopnął go w krocze, powodując skrętem .

Turk i JD są najlepszymi przyjaciółmi oraz zastępcze braci. Obaj uczestniczyli w College Wilhelma i Marii (Scrubs twórca Bill Lawrence jest alma mater), gdzie pokojowy razem. [9] Dzielą poczucie goofy humoru, na przykład oboje cieszyć taniec ” robota “, [10 ] “dramatyczny powolny bieg”, udając się “multi-etnicznego Siamese lekarz “, a także udając się być” najbardziej Giant Doctor “. On i JD właścicielem wypchanego żółty Labrador Retriever o imieniu Rowdy ich traktować jak żywego psa. JD był również Turka drużbą, [11] i jest ojcem chrzestnym jego i dziecko Carli, Izzy.

Było kilka żartów aluzje do tego, że są tak blisko, aby być niemal para. Jednak najlepiej wyjaśnić swoje stosunki w ich duecie ” Miłości Guy “w” My Musical “:” To Miłość Guy / To wszystko to / To Guy s Love / on jest mój, ja jestem jego / Nie ma nic gejem o tym w naszych oczach . ” Carla jest ogólnie popiera Turk i JD relacji bliskiej, choć od czasu do czasu dostaje zazdrosny. W ” Mój stary przyjaciel jego nowy przyjaciel “, a świadkami ich entuzjastyczny zjazd po roku i powrót Turk ze swojego miesiąca miodowego, ona ze smutkiem zauważa:” Może pewnego dnia pokocha mnie tak “, w” Her Story II “, odnosi się ona JD jako “chłopaka” Turk.

W ” My Half-Acre “Turk łączy air-band, Cool Cats, z woźny ( Neil Flynn ), Ted Buckland ( Sam Lloyd ) i Lloyd Delivery Man ( Mike Schwartz ).

Kiedy JD pozostawia Najświętszego Serca w ” My Finale “, Turk sprawia duży baner na zewnątrz szpitala, który mówi” Goodbye JD “. Choć dwa sobie sprawę, że ich związek nigdy nie będzie taka sama, nadal pozostają oni najlepszymi przyjaciółmi. W fantazji JD / FlashForward rodzina Turka spędza święta wraz z JD i Elliot (obecnie mąż), jak również rodziny doktora Coxa. Jest to również, że Izzy ostatecznie staje się zaangażowany do syn Sam (JD).

Turk jest często mylnie określane jako “Turkleton” dr Kelso, mimo że nie jest jego imię. To nawet ma do tego, że w recepcji Carla i Turk, dr Kelso pijany stwierdził, że on myśli, nazwisko Turka jest Turk Turkleton. Po ślubie, Dr Kelso nawet zaczyna myśli Carla jako “Nurse Turkleton”.
Szczegóły produkcyjne

Odcinek ” My Malpractical decyzja “ujawnia, że liczba Turka telefon komórkowy jest (916) CALL-TUR (225-5887), ale stwierdza, że ma nadzieję, że ludzie będą wybierać ‘K’ i tak. Początkowo fani, którzy wykręcił numer telefonu znalazły się podłączone do rzeczywistego telefonu znajdującego się na planie. Kilku fanów zgłoszono wiele oddanych i członków załogi podniesienie słuchawki telefonu i dobrą rozmowę na żywo z nimi ( Zach Braff , który gra JD, stanowiła to w swoim blogu ). Telefon szybko stał przeładowany połączeń i rozmówców zostały ponownie skierowane do wiadomości poczty głosowej od Turka czy Carla zawiadomienie, że Turk było, ale wróci na początku następnego sezonu. Poczty głosowej został później zmieniony na jedno w tym Braff podłączanie strony internetowej i filmu. Z grudnia 2006 r., komunikat był jednym z Neil Flynn (który gra woźny ) reklamowego na premierę sezonu Scrubs. W lutym 2007 r., komunikat zmienia się na jednym z Najświętszego Serca jest ochroniarz, Leonarda, promowanie Scrubs na Comedy Central . W styczniu 2008, wiadomość jest Doug Murphy ( Johnny Kastl ), jednego z serialu nośnej strony internetowej, a także na blogu Scrubs i podcastu . Od lipca 2008 r., komunikat był woźny mówiąc: “… to jest JD, nie mogę dostać się do telefonu teraz, ale zostaw wiadomość a ja oddzwonię natychmiast. Jeśli nie, tutaj przyjdzie po mnie i osobiście mnie skrzywdzić. ” Potem reklamuje epizod ” My Princess “. W kwietniu 2009 r., komunikat jest dr Cox reklamuje nowy sezon na ABC . W maju 2009 roku, kiedy numer jest wybierany automatyczną wiadomość “Przepraszam, numer nazwali nie jest w eksploatacji. Proszę sprawdzić numer i wybierz ponownie”, sugerując, że numer został dezaktywowany. Począwszy od lutego 2010 liczba ta jest teraz daje komunikat: “Przykro mi, ale to skrzynka pocztowa jest pełna prosimy spróbować ponownie później.”, Co sugeruje, że został ponownie podłączony.
Nazwa Turka jest wzorowany na prawdziwym życiu lekarz dr Jon Turk, konsultant medyczny dla Scrubs. [12]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Sarah Chalke – dr Elliot Reid (173 odcinki)

Ona pojawiła się w każdym odcinku w ciągu pierwszych ośmiu sezonach z wyjątkiem dwóch odcinków Sezon 8, ” Moje ostatnie słowa “i” Mój prawnik jest zakochany “.

Sarah Chalke był stałym członkiem obsady dla pierwszych ośmiu sezonach, a pojawiły się w czterech epizodach sezonu dziewięć. Elliot był bliskim przyjacielem i częste zainteresowanie miłością do serii bohatera Johna “JD” Doriana ( Zach Braff ) przez pierwsze osiem sezonów, aw sezonie 9 była jego żoną. Jej postać jest przedstawiana z wielu nerwic i niesamowicie niskiej samooceny. Jest również blisko do Carli Espinosa ( Judy Reyes ) oraz Christophera Turka ( Donald Faison ), w serii “Inne znaki starsi.

Historia rodziny

Ona jest córką Szymona i Lily Reid ( Lane Davies i Markie post ), i jest z niemieckiego pochodzenia. Jej ojciec jest szefem Medicine w St Augustines, prywatny szpital w Greenwich w stanie Connecticut . [1] Dorastała uprzywilejowany ale miłość-zagłodzony, ona raz nadana jej wiele nerwic na sposób była traktowana przez rodziców. Jej matka jest zimna, pochłonięty alkoholikiem , a jej ojciec próbuje ingerować w jej karierze, w końcu cięcia ją finansowo po próbuje popchnąć ją w specjalizującym się w ginekologii , ścieżki kariery ona odmawia. [2] Elliot ma także kilka Bracia, którzy są także lekarze, ale nigdy nie są przedstawiane w serialu. [3]

W odcinku ” My Lucky Charm “poznajemy, że wychował się w sadzie jabłkowym gdzie nauczyła się walczyć z powodu wszystkich złodziei jabłek. Że część jej przeszłości wyjaśnia jej seksualne role playing z Keithem i JD
Kariera

Elliot był valedictorian liceum i uczęszczał na Brown University , [4] , gdzie była w bractwa Beta Gamma Omega (fikcyjna sorority, najpierw pojawiają się w sezonie 2; ΩΒΓ oznacza pierwsze trzy litery w OB-Gyn ) z najlepszą Melody znajomego O’Harra ( Keri Russell ). [5] Zagrała także tamburyn w chrześcijańskiej rockowego zespołu w college’u.

Na Najświętszego Serca, Elliot zaczyna jako stażysta, a później staje się rezydentem po wyczerpującym, całoroczny staż. Służy jako Co-Chief Resident z JD w sezonie 4. Pod koniec tego sezonu, ona krótko pozostawia podjąć się endokrynologii wspólnoty, która kończy pięć dni później, po jej partner badania znajdzie lekarstwo na wrodzoną łamliwością kości , choroby są badania. [6] Po krótkim zaklęciem przy wolnej klinice , wraca do Najświętszego Serca Pana Jezusa i staje się starszy lekarz prowadzący. Pod koniec odcinka ” Moja Kawa “, akceptuje ofertę, aby przejść do prywatnej praktyki, pozwalając jej otrzymać podwojenia wynagrodzenia, nadal pracują w Najświętszego Serca Pana Jezusa, i nigdy nie miały do czynienia z przełożonym Dr Cox ( John C. McGinley ) oraz dr Kelso ( Ken Jenkins ) ponownie. W ” My Full Moon “, ona zastanawia się swoją przyszłą karierę po stara się dostarczyć złe wiadomości dla pacjenta z wirusem HIV, i mówi, Turka, że jeśli ona to szczęście, że ślub i miał wystarczająco dużo pieniędzy, aby nie mieć do pracy, ona będzie “spacer z tego miejsca [w szpitalu] i nigdy nie patrz wstecz”.
Osobliwości

Po raz pierwszy wprowadzony, Elliot jest przedstawiana jako społecznie niewygodne i hiper-konkurencyjnym, ale jej osobowość nieznacznie zmodyfikowane przez drugiego odcinka, a według Chalke, jej charakter okazał całkowicie brakuje “umiejętności społecznych”. [7] Stała gadułą, który stawia nogę w ustach przy każdej możliwej okazji (w ” moim mentorem “, prosi o nadwadze kobiety” Kiedy jest dziecko z powodu? “i niechcący obraża Turka Świadek Jehowy matka opisując ludzi tej wiary jako “oszalałych, busybodies irytujących” ). [8] Według JD różnych pacjentów i jej sposób nocne i mechaniczne na zimno, chociaż w ostatnich sezonów ona więcej wykazano wiązania z kilku pacjentom. Jej sposób nocne (lub jej brak) jest jednym z powodów, że dr Cox postanawia podzielić rolę Chief Resident między nią a JD bardziej wrażliwych (mówiąc dwa z nich razem pozwoliłoby “jeden ledwo znośny lekarzem / Labradoodle “) .

Elliot wielokrotnie wykazano, mówiąc “inspirujące historie” zarówno kolegów personelu i pacjentów, że zawsze kończy się z kimś, zabijając siebie, do tego stopnia, że przez ” My Happy Place “stało się oczekiwany wynik z każdej historii zaczyna. W odcinku ” My Fishbowl “, ona przyznaje, że próbował popełnić samobójstwo , jako nastolatka.

W sezonie 3, Elliot ulega zauważalnej transformacji;. Zaczyna się ubieranie i uwodzenie w sposób bardziej seksualnie prowokacyjny i przyjmuje nieco bardziej asertywny i pewny siebie osobowości [9] To było wynikiem dyrektywy z NBC marketingu ‘s departament, który chciał pokazać się mieć bardziej seksowne kobiety gwiazdę zaoferować Sieci upragnioną młodych mężczyzn demograficznych . Krótkometrażowy na sezon 3 DVD zestaw zatytułowany “New Elliot” wyjaśnia powody remontu, a odpowiedź nie powstałymi z Chalke i serialu pisarzy.

Chalke, mówiąc o jej charakterze, stwierdził, jak wiele się zmieniło przez Elliot przebiegu Scrubs. Ona stwierdziła, że na początku serii, Elliot jest konkurencyjny i niezależna osoba, dopóki nie uświadomi sobie, że ona potrzebuje pomocy i wsparcia jej współpracowników. [10] Mówiąc o transformacji Elliota w odcinku ” My Own American Girl ” , stwierdził, że Chalke transformacja tak naprawdę nie pomaga w życie Elliota i że Elliot jest wciąż “na niekończącą podróż, aby odnaleźć szacunek [w sezonie czwartym ] i teraz jest o wiele bardziej pewny siebie i razem “. [10]
Związki z innymi znakami
JD

JD i Elliot ma skomplikowanych relacji, są bliskimi przyjaciółmi i często borykać się z ich romantycznych uczuć do siebie. W jednym z wywiadów powiedział, że Sarah Chalke Bill Lawrence chciał uniknąć “nie będzie ich lub będą” razem fabułę w serii, zamiast decydując się na gag systemem gdzie podłączyć raz do roku oraz “mają wszystko wysadzić w [ich] twarze i nie wyszło “. [11]

W sezonie 1 odcinek ” My Drug Buddy “, zaczynają związek, ale rozpadają się w następnym odcinku. Oni naprawić ich przyjaźń, ale to później ujawniła, że nadal coś do siebie [12] i zaczynają spanie razem w ” mojego potwora “. Organizuje spać razem jako “seks” bez kumpli romantycznego zaangażowania, ale to kończy się po zaledwie kilku dni, z JD zrealizowane po, że ma głębokie uczucia dla niej. W sezonie 3, JD ponownie realizuje swoje uczucia do niej, gdy ożywia jej przeszłości związek z jej starego chłopaka Seana, ale później w sezonie JD i Elliot spać razem. [13] Chociaż Elliot początkowo decyduje się zostać z Seanem, jak się później opuszcza mu się z JD to jednak związek kończy się, kiedy JD zrywa z Elliot po realizacji, że on jej nie kocha. [14] W sezonie 4, po krótkim romans Elliota z Danem brat JD ( Tom Cavanagh ), to po raz kolejny naprawa ich przyjaźń, a następnie przenieść się razem w sezonie 5.

JD i Elliot również bardzo bliską przyjaźń, zbudowany na ich wspólnych doświadczeń jako rezydenci w szpitalu, podobieństw w ich osobowości i wiedza o wzajemnych dziwactw i zagadnień. W odcinku ” My Cold Shower “, JD uświadamia, że może on jeszcze coś do Elliota, w finale sezonu” My Point of No Return “, JD i Elliot chudego w do pocałunku po nocy omawiając swoje wątpliwości na temat odpowiednich relacje. Jednak w ” My Own Worst wrogiem “, Sezon 7 otwieracz, Elliot uświadamia sobie, że popełnia błąd i ciągnie dalej, twierdząc, że prawie-pocałunek nie miał nic wspólnego z jej uczuć do JD

Później w tym sezonie, są pewne subtelne wskazówki, że Elliot i JD może być coraz bliżej, a być romantyczny. Na przykład odcinek ” My Waste of Time “kończy JD i Elliot siedzi w kawiarni, komentując jak wszyscy myślą, że są razem, to gra z Samem syna JD, jakby byli rodziną. Również w ” My Bad Too “Turk mówi Carla (w unsubtitled hiszpańskim ), “Tych dwóch będzie coraz powrotem w dwa tygodnie.” W sezonie siedem finale ” My Princess “, Elliot i JD wspólnie postanawiają, że prawie-pocałunek, punktem napięcia między nimi, nie miały nic wspólnego z ich uczuć i była jedynie odpowiedzią na stres. Jednak w końcu, Dr Cox, który opowiada historię, mówi: “Oni zdecydowali, że ich prawie pocałunek … nic nie znaczyło. Bo w końcu, obaj byli idiotami.”, Być może sugeruje, że on myśli, są one zarówno głupi nie zdając sobie sprawy, że mają do siebie czujemy. W ” My Place Szczęśliwa “, Elliot i JD przewartościowania ich związek po niespodziewanym komentarzem dr Kelso, przyznając swoje uczucia pokutujących do siebie. Jednak jest to tylko po Dr Kelso każe im robić, co sprawia, że ​​są szczęśliwi, że zdecydują się na ich związek dać kolejną szansę. JD i Elliot przedstawiono oficjalnie być para ponownie w ” My Pants Cookie “.

W sezonie 8 odcinek ” My Cuz “, JD pozostawia Najświętsze Serce zbliżyć się do syna, Sama. Choć pozostaje w Najświętszego Serca Pana Jezusa, Elliot porusza się z nim pomimo długiego dojeżdżać. Przed JD opuszcza szpital na dobre, ma wydłużony Fantasy (co wynika być FlashForward ), który pokazuje, że on i Elliot ożenić i mieć co najmniej jedno dziecko ze sobą. Do początku sezonu 9, są małżeństwem i spodziewają się pierwszego dziecka,. Odbywające się rok po finale [15]
Carla

Elliot i Carla początkowo kolidować na nich obowiązków w szpitalu z powodu nieco protekcjonalny stosunek Elliota, ale stopniowo stają się bliskimi przyjaciółmi. Carla staje się źródłem osobistego i zawodowego, doradztwa dla Elliota, ze swej strony, Carla odkrywa przed ślubem (w ” Mój chłopak się żeni “), że czuje się bliżej Elliot, niż jej własne siostry. Po ślubie Carli, dwóch zacząć od siebie oddalać, ale kiedy sobie z tego sprawy (” My Lucky Charm “), że ślub ciężej pracować na utrzymanie ich związek. Elliot służy jako pokojówka Carli honoru. Carla działa jako system wsparcia kiedy Elliot zrywa stosunki z Keithem i zaczyna nowy z JD

Obsada pisali, że rozwój przyjaźń Carli i Elliot jest nieco równolegle do rozwoju, że między obu aktorek. [16]
Turk

Pomimo rozsypie początkowo, Elliot i Turk rosnąć jako bliscy przyjaciele, związek rozpoczął się w ” moim mentorem “, gdy mówi Carla dać jej spokój. W ” My wtrącać heavy “, przekonuje Elliot, który właśnie złamał się z JD, by naprawić swój związek dla dobra grupy dynamicznej. W całej serii, Turk pilnuje Elliot, JD i Carla, a czasami działa jako pośrednik. FlashForward scena na końcu “My Finale” pokazuje je wszystkie razem, jako duży, szczęśliwa rodzina.
Dr Sternik

W serialu pierwszy sezon, Elliot jest naprzemiennie przerażony i chętny do dr Perry Cox, serce Świętej jest cierpki Chief lekarza prowadzącego (później dyrektor Residency i dyrektor medycyny). Cox reaguje stale berating jej tendencja, która będzie kontynuowana w całej serii. On czasami oznaki wsparcia, jednak, w ” My Blind Date “, powołując się na nią jako zamiennik” idź do faceta “, gdy JD jest zajęty, w” moja wymarzona praca “, który broni ją przed wyzwiska Kelso w przez wbicie go.

Od trzeciego sezonu na ich związek jest jednym z wzajemnej pogardy, opiera się głównie wokół żartuje handlowych i obelgi. Nawet tak, Cox nadal daje swoje osobiste i zawodowe porady (choć w formie kpiny), oraz w ” My Deja Vu, My Déjà Vu “, przyznają, że choć nie lubią siebie, szanuję każdego Inne.
Zegar Molly

Molly Clock ( Heather Graham ) jest bliskim przyjacielem i mentorem Elliota w czwartym sezonie, w ” swoją historię “, Elliot widzi ją jako wzór do naśladowania, nawet po Molly robi pewne wątpliwe wybory. Molly przeprowadza się do Milwaukee w ” moja ostatnia szansa “, i mówi JD prosić o pozwolenie Elliota dla dwóch z nich (Molly i JD) do spania razem; Elliot wykorzystuje sytuację, aby uzyskać nawet z JD dla JD się” nierówny “, ponieważ pocałował Molly. Później w dół linii, JD miał blisko związek z Molly, ale potem w lewo do dalszego jego związek z Kylie.
Romantyczne relacje

W sezonie 1 pochodzi ona swojego byłego pacjenta Sean Kelly ( Scott Foley ). W sezonie 2 ona pochodzi pielęgniarz Paul Flowers ( Rick Schroder ). W sezonie 3 spotyka ponownie Sean Kelly i zaczyna nowy związek z nim, ale gdy JD ujawnia swoje uczucia do niej, ona zostawia Seana na raz. Wtedy to JD, który pozostawia Elliota, po wykonaniu on mylić miłość z przyjaźnią. W sezonie 4 ona pochodzi JD brata Dan ( Tom Cavanagh ), a następnie człowieka imieniem Jake ( Josh Randall ). Dwa zerwać kiedy Elliot uświadamia, że ​​Jake tak naprawdę nie znam jej. W sezonie 6, Elliot zaręcza się z kolegą Najświętszego Serca dr Keith Dudemeister ( Travis Schuldt ), ale przełamuje ją, kiedy uświadamia sobie, że tak naprawdę nie kocham go.
Keith Dudemeister

Elliot rozpoczyna sex-tylko relacje z intern Keith Dudemeister w ” My Buddy Booty “, ku rozgoryczeniu JD. W końcu jednak, zaczynają romans, a po przejściu z grubsza poprawkę, deklarują swoją miłość do siebie. Keith proponuje Elliot w końcu ” My Turf War “, a ona mówi, że tak w następnym odcinku. [17] Elliot wkrótce zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę nie kocham go (nawet prawie zdradza go z JD), jednak i odwołuje Ślub w ” My Own Worst wrogiem “. Keith gardzi ją do końca sezonu, w końcu zakopać topór w sezonie 8 odcinek ” Moje Jerks “, kiedy przeprasza rani go.

Ona zdradziła go w odcinku ” My Fishbowl “kiedy i prywatnych Brian Dancer pocałował zanim opuścił szpital. Jednak było to najprawdopodobniej pocałunek szkoda, Private Dancer próbował samobójstwa wcześniej w odcinku.
Sean Kelly

Elliot spotyka Seana ( Scott Foley ) w sezonie 1 odcinek ” My Way lub autostrady “, kiedy jest chory jej. Wiedząc, że nie ma wiele tych samych niepewności, jak jej, Elliot jest natychmiast przyciąga do niego, aw końcu pyta go. Ich związek kończy się w ” My Ofiarny Clam “, jednak, gdy Elliot znalazła się w stanie pogodzić się stosunki z stresów stażu.

Elliot spełnia Sean ponownie na początku sezonu 3, gdy jest z inną. Zaczynają randki ponownie (dużo do konsternacji JD). Mimo, że ich związek jest silny, Sean próbuje zakończyć ją w ” moja szczęśliwa noc “, kiedy on ma przenieść się do Nowej Zelandii na okres sześciu miesięcy, bo nie wierzy w długich związkach na odległość, ale Elliot przekonuje go, że mogą tego dokonać. Jednak w ” Jego historia II “, Elliot zaczyna wierzyć, podczas nieobecności Seana że JD kocha ją bardziej i śpi z nim, tylko od razu zrozumieć głębię zaangażowania Seana kiedy wraca z Nowej Zelandii, i wraca do niego. JD początkowo zgadza się milczeć, ale kiedy Sean i Elliot rozpocząć planowanie na poruszanie się, JD mówi Elliot, jak się czuje, co skłoniło ją ​​do opuszczenia Sean ostatecznie skazana na związek z JD Po zerwaniu z nią w ” Moje samobadanie ” JD wyszukuje i stara się przekonać do podjęcia przygnębiony Sean Elliot z powrotem w ” Mój chłopak się żeni “. Jednak, mimo że przybywa na ślubie Sean Turk i Carla w celu omówienia ich związku z Elliot, nie wrócić razem, ku rozczarowaniu JD, który próbował naprawić ich związek, a to z kolei, naprawić swoje stosunki z Elliot. JD Elliot mówi, że “… jeśli Sean i ja byliśmy sobie przeznaczeni, nigdy bym poszedł z tobą do domu tej nocy i sabotuje wszystko co kiedykolwiek miałem z nim.”

Sean pojawia się ponownie w sezonie 8 odcinek ” My Cuz “, w związku z Kim Briggs ( Elizabeth Banks ), matki dziecka JD, Sam. Okazuje się, że zostały one wprowadzone przez Elliota, zanim ona i JD dostał z powrotem razem, irytujące zarówno JD i Sean, którzy wciąż żywił niechęć do siebie.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Judy Reyes – pielęgniarka Carla Espinosa (169 odcinków)

Carla pojawiła się w każdym odcinku w ciągu pierwszych ośmiu sezonach z wyjątkiem trzech, sezon 8 epizodów, ” My Happy Place “,” My Pants Cookie “i” Moja pełnia “. Pracowała jako głowy pielęgniarki w Szpitalu Świętego Serca , [1] , w której główne działanie pokazu odbywa.

Judy Reyes był stałym członkiem obsady dla pierwszych ośmiu sezonach, i jest jedynym oryginalnym członkiem obsady nie wracać do sezonu dziewięć, choć jej postać została jeszcze wymienione. Według Donald Faison , który gra Carli mąż Christopher Turk , Carla staje stay-at-home matka po urodzeniu ich drugą córkę, tłumacząc nieobecność bohatera z sezonu dziewięć. [2]

Profil

Judy Reyes opisuje swoją postać jako “sassy, ​​no nonsense”. [3] Carla jest podatna na nadmierną reakcją i ciągle czuje potrzebę opowiedzenia przyjaciół i współpracowników, jak go o ich życiu, zwłaszcza w serii “Główny bohater, JD ( Zach Braff ). Ta rada jest często niechcianym, ale prawie zawsze okazuje się być w porządku. Ona nazywa ją stałą potrzebę opowiedzenia innym, co robić “jej pęknięcia “w piątym sezonie. Pomimo pewnych problemów sama, nikt nie odważy się śmiać z niej, gdy ktoś robi, ogólnie overreacts i kończy się upokarzającej ich. Pomimo jej wad, prawie wszystkie znaki szczęśliwie śledzić jej rady w końcu. Ona również jest bardzo zdeterminowany do zdjęć, ponieważ w pewnym momencie ona sprzymierza się z Laverne zatrzymać pracowników uciekających, gdy próbuje zrobić zdjęcie personelu. Udaje jej się dostać je na zewnątrz przez stronicowania ich do swoich największych pragnień
Życie rodzinne

Carla urodziła się w Republice Dominikańskiej , ale przeniósł się do Chicago , a jednocześnie dziecko. Cała jej rodzina jest z Dominikany , mimo twierdzeń częste i niewłaściwe Turka, że jest meksykańskie lub Portoryko . Okazuje się, w sezonie 5, że jest 36 lat. Jest również ujawnione w odcinku ” swoją historię “, że ojciec Carli zabrakło na rodzinie, kiedy Carla był dzieckiem.

Carla zaczyna spotykać Christophera Turka ( Donald Faison ), w serialu drugim odcinku ” Mój Mentor “. Pozostają razem dla całego przebiegu wystawy. Carla poślubia Turka w finale sezonu sezonu 3, ” Mój chłopak się żeni “. Ona i Turk przejść próbnej separacji w sezonie 4 po Carla odkrywa, że ​​Turek jest nadal rozmawia z jego byłą dziewczyną, nie mówiąc jej, że jest żonaty. Sytuacja pogarsza się, kiedy ona i JD akcji pijanego pocałunek. Po leczeniu niektórych par “i kilka szczerych rozmowach z Turk i JD, jednak para spotyka. Mimo tych problemów, Judy Reyes uważa postacie zostały stworzone dla siebie, i przykładem dla innych par w serialu naśladować. [3]

Wkrótce, po uzgodnieniu, zaczynają próbuje mieć dziecko. Początkowo są one nieudane, ale w końcu dostaje w ciążę pod koniec sezonu po kilka odcinków są wydawane na Turk i Carla martwiąc się o ich odpowiednie płodności. Carla rodzi córeczkę, którymi wymieniali Isabella, w odcinku ” Mój najlepszy przyjaciel w Baby Baby and My Baby Dziecko “. JD staje się ojcem chrzestnym dziecka. W ” moja kawa “, gdy wchodzi do pokoju JD że Carli z Isabellą w ramionach, ona wskazuje na niego i mówi” Isabella, jest to człowiek, będzie rywalizować o twojego ojca miłości. ” W ” My House “, okazuje się, że cierpi z powodu depresji poporodowej . Spędza większość następnym odcinku w zaprzeczeniu o stanie, ale wreszcie otrzymuje pomoc po szczerej rozmowy z Jordan Sullivan , który również ucierpiał z powodu tej choroby.

Carla informuje, że jest w ciąży po raz drugi w ” mojej nieobecności “.

Ma dwie siostry i brata o imieniu Marco ( Freddy Rodriguez ), która nienawidzi Turka, i którzy przez lata udawał, że nie był w stanie mówić angielski przed Carli. Jej matka, która nienawidzi również Turka, umiera w odcinku ” My Queen Dramat “.
Związki z innymi znakami
JD

Carla pieszczotliwie przezwiska JD “Bambi” w sezonie 1, a kije pseudonim. Ona twierdzi, że ze wszystkich stażystów Pracowała z JD jest jedynym, którego zatwierdzenie ona rzeczywiście obchodzi, do tego stopnia, że ona udaje zainteresowanie czarno-białej fotografii, więc myślał, że jest inteligentny. [4] Ona jest bardzo opiekuńcza JD, kiedy dr Cox ( John C. McGinley ) łzy na niego w ” mój nick “, ona jest szybko dojść do jego obrony i powiedz wyłączyć starszego lekarza. Niestety prowadzi to Cox publicznie zawstydzać JD ponownie, co z kolei prowadzi JD wysadzić na Carla. Powoduje to ogrzewany (choć krótki) walki między nimi.

Carla i JD mają silną przyjaźń, nawet plotki z nią “, jak jedna z dziewcząt”. [5] nawet użyć Mardi Gras koralików oznacza ich przyjaźń i wspólne zaufanie, prawie jak naszyjnik serca przyjaźni (“My Moment Un -Prawda “). W ” My Lips Are Sealed “, JD i Carla akcji pijanego pocałunek, co prowadzi do pewnego napięcia między siebie i Turka, choć ten zostanie rozwiązany wkrótce potem.

Choć Carla czasami zarzuca Turk i JD są silniejsze para niż ona i Turka, nie było prawdziwe współzawodnictwo między Carlą i JD o uwagę Turk i obie starają się zachęcić Turk aby zrobić dobry uczynek, jako męża i przyjaciela, odpowiednio.
Elliot

Carla nie czuje się szczególnie bliski Elliot Reid ( Sarah Chalke ) w pierwszym, choć od tego czasu stają się najlepszymi przyjaciółmi. Twórca serii Bill Lawrence powiedział na DVD komentarzach, że w tym dublowany Reyes “i Chalke w prawdziwym życiu związek.

Choć są blisko, ich związek nie jest bez tarcia; Carla czasami za złe Elliota neurotyczny perfekcjonizm i (niezamierzoną) łaskawości o jej sytuacji rodzinnej. Elliot jest z kolei często denerwują bossiness Carli. W ” My Lucky Charm “, dwa dostać się do błędnego” Catfight “(ku uciesze męskich pracowników) nad tym, co się zaczęło braku porozumienia w ich planach, które zostały płatkowane na zarówno Carla i Elliot.

Elliot jest druhną na ślubie Carla i Turk. Przed ceremonią, Carla mówi, że czuje się bliżej Elliot niż od własnych sióstr. [6] W ” moim prysznicem zimnej “, ona fantazjuje (wraz ze wszystkimi innymi bohaterami) o ślubie Elliot i uwagi, że życie byłoby prostsze, jeśli ona. [7]
Dr Sternik

Dr Perry Cox zawsze miał słabość do Carla, bo nie boi się stanąć do niego. Cox twierdzi, że Carla jest jedynym, który “pobiera go” i często jest bardzo opiekuńczy wobec niej. W pierwszym sezonie, okazuje się, że dr Cox jest szaleńczo zakochany w Carli, ale ponieważ ona jest z Turka, nie robi nic na jego temat. Okazuje się, w ” My Quarantine “, że w pewnym momencie na randce razem to nie koniec, jak Dr Cox wolałby, niemniej jednak wzmocnić ich przyjaźń. Kiedy Carla wyznaje, jak straszne jest ona o bycie rodzicem w ” My Way Home “, Cox szczęśliwie mówi Carla, że on wie, że będzie wspaniała matka. [8] W ” My Point of No Return “Carla staje się matką chrzestną Dr . córka Cox i Jordana, Jennifer Dylan.
Uwagi produkcyjne

Judy Reyes mówi, że oparła się na jej siostrą, prawdziwe życie pielęgniarek, jako inspiracja dla postaci. Po obejrzeniu odcinka, siostra skomentował: “Ukradłeś mój charakter!”, Powołując się Reyes emulowania jej osobowość. [3]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
John C. McGinley – dr Percival “Perry” Ulysses Cox (182 odcinki)

Dr Cox pojawiła się w każdym odcinku, z wyjątkiem, ” Moje ostatnie słowa “,” Mój kabaret “i” My Full Moon “, które są wszystko Sezon 8.

John C. McGinley jest jedynym oryginalnym członkiem obsady oprócz Donald Faison , który wrócił w sezonie dziewięć jako stały członek obsady.

Profil Postaci

Dr Cox jest sarkastyczny i gorzka, i ma szybki, okrutny dowcip, zwykle wyrażony poprzez częste i czasami bardzo długie tyrady, w którym został zaciekle zaatakowany werbalnie niemal każdy znak na show. Jest wysportowany, często gra w koszykówkę w szpitalnym parkingu z młodszymi pracownikami szpitala. W ” My Friend the Doctor “, pokazuje się przez slam-dunking koszykówki, ale rani plecy kiedy ląduje, przypomnienie, że jest w średnim wieku. Z próżności, stara się ukryć swoją szkodę. W ” My Whale Białym “, Cox odkrywa, że był obrzezany, ale jego syn nie był.

On jest bardzo egoistyczne , gdy nazwany przez magazyn jako najlepszy lekarz w mieście, linie się każdego członka personelu, pod nim i jego żona do kolejno chwalą go (za pomocą dozorcy egzekwować swoje reakcje). On jest zdeklarowany Narcisist przyznając się do Jordanii na więcej niż jeden raz, że ma narcisistic tendencje w wielu epizodów próbuje (i nie), aby Chris Turk do narcisist też.

Według McGinley w sezonie 1 DVD funkcji bonus, nawyk doktora Coxa z często dotyka nos jest hołdem dla Paul Newman charakteru jest w żądło , choć Cox również wykorzystuje to jako znak, podrażnienia przy okazji, a nie tylko znak oznaczający “to będzie OK”, jak to było wykorzystane w filmie. Dr Cox został również w porównaniu do Gregory House (choć postać Cox został stworzony kilka lat przed House’a) przez Kelso, który mówi: “Och, Perry, jesteś taki nerwowy i kłótliwy,. jak Dom bez limp” To jest dalej badany ” My House “, podczas którego Cox przejmuje tymczasowy wiotki. Na końcu tego odcinka, przez szereg sytuacji Dr Cox wchodzi do pomieszczenia, w którym są inne postaci siedzącej, w bardzo Dom-esque sposób, daje im odpowiedzi wszystko Starali dowiedzieć przez Cały ten epizod.

Dr Cox przyjął stanowisko szefa Medycyny po dawnej, dr Bob Kelso , na emeryturę w wieku 65 lat. Stanowisko, jednak nie przyszedł łatwo. On tymczasowo pełnił aż deska znaleźć zastępstwo, Dr Maddox ( Courteney Cox ). Po stwierdzeniu, że dr Maddox jest w rzeczywistości, gorzej niż Bob Kelso, Dr Cox się z zespołami woźny i dr Kelso, by przepędzić ją. Po dr Maddox lewo, stanowisko było nieobsadzone do dr Kelso, za plecami Perry’ego, polecił go do pracy. Dr Cox był początkowo niezdecydowany na podjęcie pracy z obawy przed utratą połączenia ma on ze swoich pacjentów. Choć zajęło kilka dni, Kelso przekonał go do przyjęcia stanowiska szefa Medicine. [2]

W sezonie 2 komentarzu DVD z “swoją historię” , twórca serii Bill Lawrence stwierdził, że jednym z dziwactw Dr Cox jest to, że on nie wie, czy ktoś stoi za nim i kto to jest, nie odwracając się, aby sprawdzić. To dziwactwo jest przeciwstawił w ” My Finale “, gdy JD stoi za Cox jak mówi jeden z nowych stażystów, jak on naprawdę czuje; całym przemówieniu nie daje znak, że on wie, że JD jest za nim i staje się wściekły, kiedy przytula JD go ze względu na to, co mówi.

Jest również bardzo dobry zawodnik, regularnie pokonując Dr Kelso. [3]

Cox niesie intensywną nienawiść do Hugh Jackmana , idąc nawet tak daleko, aby wymienić go często w jego tyrady o rzeczy nienawidzi całej serii. Zgodnie z 2006 wywiad z McGinley, powód Coxa za nienawiść Jackman może być fakt, Bill Lawrence zazdrości aktora talent. [4]

Cox jest czasami postrzegane noszenie Detroit Red Wings koszulkę. McGinley jest fanem Red Wings i bliski przyjaciel byłego obrońca Detroit Chris Chelios , którego nazwę można zobaczyć na odwrocie koszulki Coxa. Był również postrzegane noszenie T-shirt dla Chili Bar Cheli jest, mała sieć restauracji należących Chelios.

Cox jest absolwentem uniwersytetu i Hale Johns Hopkins University School of Medicine, fikcyjne adaptacje Yale University i Johns Hopkins University School of Medicine , odpowiednio. [5]

Dr Cox jest często postrzegana picia whisky i przyznał (żartobliwie), że ma problem z alkoholem. W ” moim mentorem “, obawy, że JD Cox umrze z wątroby choroby. W ” Mój upadły Idol “, po pomyłki o pacjencie przeszczepu że wyniki w trzech zgonów, do winy Cox idzie do pracy pijany, zachowanie miał berated JD and Turk w jednym z poprzednich odcinków (” My Dream Job “). Pierwszy pełny jego syn Jacka zdanie “Napoje tatusiu dużo”. [6]
Związki z innymi znakami
W Najświętszego Serca

Dr Cox jest stale protekcjonalny do mieszkańców, dając główny bohater John “JD” Dorian nicki girl (np. “Tiffany”, “Jennifer”, “Karol”, “Betsy”) lub jak on regularnie nazywa go “Newbie”, nazywając Elliot Reid “Barbie” i nazywając Turk ” Gandhi “i nazywając Bob Kelso” Bobbo “lub” Bobcat “. On nawet raz posunął się do wywołania Kelso “Beelzebob”, kalambur imieniu diabła, Belzebuba . Jedna osoba, otwarcie przyznaje się do tolerowania w szpitalu jest głową pielęgniarka Carla Espinosa . Przez jeden sezon, on i Turk rywalizować o jej uczucia, a Cox w końcu wyszedł z drogi, gdy widzi, że Turk i Carla są w miłości. W ” My Quarantine “, jest również, że poszli na randkę przed Turk przyszedł do szpitala. Pomimo jego szczery nietolerancją dla Turka w pierwszych sezonach, Dr Cox rozwija powściągliwy poziom szacunku dla niego, a niekiedy staje się wzdłuż i odnosi się do Turka.

On berates JD od ich pierwszego spotkania (” My First Day “) i stanowczo zaprzecza, jest jego mentor, mimo prób wielokrotnych JD zdobyć jego przychylność. Niemniej Cox wykazały troskę o dobro JD, np. mówiąc mu, aby nie winić siebie za pacjenta śmierci (” Mój lunch “), (niechętnie) pociesza go, kiedy jego ojciec umiera (” My Cake “) i mówi JD ciężko Prawda, że musi zaakceptować swoją ciężarną byłą dziewczyną zachowanie bo on będzie ojcem spodziewałem (” Mój Rabbit “). Również mówi młodemu lekarzowi, że ufa mu, jako lekarz i osoba i zainteresował się nim od samego początku, bo wydaje się “, aby rzeczywiście dać bzdura” (” My Last Day “). W sezonie jednym odcinku ” My Fifteen Minutes “, Cox zaleca go jako obiecującego, lekarza na pokładzie przeglądarki wykwalifikowanej i pracowity. W ” My Finale “, Cox w końcu przyznaje, że uważa JD utalentowany lekarz, dobry człowiek, przyjaciel, choć musi być oszukane to zrobić. On również nie chce tego mówić bezpośrednio do JD, czy go uściskać.

Ma także związek z Janitor które huśtawki między wrogości i przyjaźni niechętnie. Angażuje woźny do działania w jego imieniu przy okazji; działają one przeciwko wspólnym wrogom i były znane wchodzą w konflikt ze sobą bezpośrednio (z Dr Cox kończąc związany, zakneblowany i ukryte w zamrażarce w kostnicy w wyniku) .
Życie rodzinne

Rodzina Cox jest z Pittsburgha . Ma siostrę, Paige ( Cheryl Hines ), który jest narodzony na nowo chrześcijanin . [7] W ” My New God “Cox jest przedstawiony jako zagorzały sceptyk . [8] W ” My Half-Acre “, Cox mówi, że on nie “technicznie wierzą” w Boga. Jego poglądy polityczne są różne, bo wyraził pogardę dla członków obu partii politycznych, jak również “niezależni zarejestrowanych”. W ” Jego historia IV “, on wyraża swój sprzeciw wobec wojny w Iraku , i jest oburzony, gdy Elliot objawia się jako republikanin . [9]

W ” My New Boga “, Cox odkrywa, że jego ojciec był nadużyciem alkoholu , i że jego matka “watch milczeniu, podczas gdy on pijany zapukał [Dr Cox i Paige] od pokoju do pokoju.” Pod koniec odcinka, przyznaje się do swojej siostry, że widząc ją przypomina mu dzieciństwo Próbował tak ciężko zapomnieć.

Cox był najwyraźniej legalnie rozwiedziony od Jordan Sullivan ( Christa Miller Lawrence ), ale dwa żyli razem w stosunku wyłączności od Jordan odkrył, że była w ciąży (” Moje kubki Fruit “). Jak ujawnił w retrospekcjach, małżeństwo wydaje się zaczęło mocno, ale się pogorszyło i ostatecznie zakończył się, gdy Jordan spał z dr Coxa wówczas protegowanym Peter Fisher ( Jay Mohr ). [10] Później w serii, okazało się, że Ted nie złożyła papiery rozwodowe prawidłowo, więc Cox i Jordan są małżeństwem w czasie całego przebiegu wystawy. Niezwłocznie wznowione roli męża i żony, ponieważ już pojednani, ale szybko stał się niezadowolony z bycia zwykłym małżeństwem, więc zgodził się na powrót do aktorstwa, jak gdyby byli rozwiedzeni, idąc nawet tak daleko, że faktycznie prawnie rozwodu z Tedem (ponownie) kończy swoje małżeństwo. W późniejszych latach, Cox spokojnie wznawia na sobie obrączkę, a Jordan szybko acquiesces do tytułu małżeństwa po urodzeniu drugiego dziecka.

Ma dwoje dzieci z Jordanii: syna o imieniu Jack, a po nieudanej wazektomii , córkę Jennifer Dylan (JD). Jack jest rozgrywana przez Andrew Millera i jego brata bliźniaka (choć epizodycznie w ” Moje złej percepcji “jest on grany przez Billa Lawrence’a i synem Christa Miller, William). Kiedy Jordan po raz pierwszy staje w ciąży z Jackiem w ” Moje pucharki owoców “, mówi Cox, że była impregnowane przez greckiego goniec hotelowy , chcąc go zatrzymać, bo chciał, a nie z obowiązku jego dziecka. Początkowo nic nie czuje Cox łączący go z chłopcem potem bezimienny, ale zaczyna czuć połączenia po tym jak dziecko reaguje na imię, które Jack Cox próbował wpoić mu na jakiś czas. JD college przyjaciel Spencer ( Ryan Reynolds ), przypadkowo mówi Cox, że jest rzeczywiście biologicznym ojcem Jacka w ” moja wymarzona praca , ” [11] , a on bierze na rolę ojca z większą szczerością. Cox ma bardzo niekonwencjonalny sposób pozyskania Jacka, traktując go jak jego “kumpla do picia.” Niemniej Cox kocha syna i stara bardzo żarliwie, aby być lepszym ojcem niż jego była. Cox często rozmawia z Jackiem w miejsce terapeuty . On również dotes na jego córkę, w ” My ciężkiej pracy “, idzie daleko z jego sposób, aby ktoś inny dać jej szansę, żeby nie kojarzy go z bólem.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Ken Jenkins – dr Robert “Bob” Kelso (178 odcinków)

Bob Kelso jest szefem medycynie Szpitala Najświętszego Serca dla pierwszych siedmiu sezonów Scrubs (stanowisko od 1984), choć jego rezygnacji w odcinku ” My Dumb Luck “. Kelso pojawił się w każdym odcinku w ciągu pierwszych ośmiu sezonach chyba trzy Sezon 8 odcinków, ” Moje ostatnie słowa “,” Ich historia II “i” Moja pełnia “.

Ken Jenkins był stałym członkiem obsady dla pierwszych ośmiu sezonach, a pojawiły się w dziewięciu odcinkach sezonu dziewięć.
Profil

Spośród wszystkich Scrubs znaków, on przechodzi najbardziej wyraźny zmiany jako postępu serii. W pierwszych kilku sezonów, to wydaje się być cyniczny, bezduszny człowiek, który daje jedynie teoretycznym zapisem dla pacjentów dobrobytu, kładąc większą wartość od szpitala dolnej linii i własnego komfortu osobistego. W chwili brutalnej szczerości w premierze serii , Kelso mówi JD: “Nie wiesz, że jesteś nikim, ale duży parę peelingi do mnie?” Ostatecznie jednak, wydarzenia sugerują, że cynizm Kelso jest mechanizm obronny do czynienia z presją jego stanowiska. W późniejszych sezonach stopniowo staje się bardziej figlarny i współczujący, a po przejściu na emeryturę, pozostaje w życiu pozostałych bohaterów jak dziadka rysunku.

W całej serii, jest on sprzeczny z dr Perry Cox ( John C. McGinley ), Najświętszego Serca Głównego lekarza prowadzącego, który ostatecznie zastąpił go jako szef Medicine. Cox nazywa go “Bobbo” lub inne zmiany, często odnosi się do niego jako “osoby pod” lub ” diabłem siebie “, a nawet uderza go w odcinku” Moja praca “. Obie mają czasami wspólne chwile zrozumienia i współczucia, ale, na przykład kiedy Kelso opowiada przygnębiony Cox, że szpital i Kelso sam go potrzebuje, bo równoważą się zrobić to, co jest najlepsze dla szpitala. Po przejściu na emeryturę, staje się coraz bardziej otwarcie Kelso przyjazny z dr Cox.

Jego żona, Enid, a dzieci nigdy nie widziałem na wystawie, choć on często komentuje jego małżonka, opisujące ją jako chorobliwie otyłych , neurotyczny i korzystania z wózka inwalidzkiego po wypadku, który pozostawił jej sparaliżowany . Enid była pielęgniarka pracuje w szpitalu podczas jego wczesnych dni jak MD i ma jedno dziecko przez nią syna nazwie Harrison, gej , narkotykami czynienia heavy metal fan który napisał zjadliwą musical o nim zatytułowany “Dr Dad” i “shacked up” z aktorem grając Kelso. Kelso również tajny dziecku miłość, Trong Tri Kelso, przez wietnamskie kobiety, którą miał romans z podczas jego tournee w Wietnamie . Choć uważa działania swoich dzieci, aby być kłopotliwe okazuje się, że nadal dba o Harrison [1] i płaci za naukę w szkołach wyższych Trong Tri firmy. [2] Często zdradza żonę, i jest otwarty o jego miłości do prostytutki.

Kelso urodził się w 1942 roku w Pittsburgh, Pennsylvania , gdzie jego rodzina, a następnie nazwie Kelsonovich, osiedlili. Jego ojciec, również lekarz, zjednała sobie do swoich biedniejszych pacjentów przez dary akceptujących takie jak żywność i odzież w miejsce faktycznej zapłaty, był wyraźnie mniej hojna dla swojej rodziny, jednak i wyjechał do rodziny na własnym rowerze Kelso w ( Zdarzenie, do którego Kelso przypisuje swoje irracjonalna nienawiść rowery). [3] Kelso uczęszczał do szkoły medycznej na Uniwersytecie Stanforda . [4] Kelso był w amerykańskich Navy SEALs podczas wojny w Wietnamie . W ” Jego historia IV “i” My, My Deja Vu Deja Vu “, wyjawia, że ma tatuaż z napisem “Johnny” na pośladkach (“… on jest stary kumpel żeglarz, i jeśli przeszedł przez co my, że zrozumiesz “). [5] On objawia się w ” My Growing Pains “bycia 65, co jest obowiązkowe w szpitalu w wiek emerytalny. Płyta aktywnie szukają zastępstwa, oraz w ” My Dumb Luck “Kelso jest zmuszony emerytalnego udał się z pomocą personelu. Potem postanawia przejść na emeryturę na własnych warunkach, po wspominać z dobrodziejstwem, stażysta nowe, poza szpitalem. Wśród swych błądzeniach, on pokazuje, że on naprawdę kocha szpital i ludzi, którzy tam pracują. Dyskusja ujawnia, że ​​pierwszą osobą, którą “zabity” (rytuał przejścia dla lekarzy) była 19-letnia dziewczyna w ciąży którą błędnie zdiagnozowana.

Na końcu tego odcinka jest on widział realizacji jego portret w drodze ze szpitala i szczerze dziękuje Teda , szpital prawnik i jego osobiste chłopcem do bicia, za jego ciężką pracę. Bierze raz ostatni spojrzeć w szpitalu i odjeżdża w stronę zachodzącego słońca.

Okazuje się, w ” Moja piłka Jiggly “, że Kelso cierpi na chorobę przenoszoną drogą płciową , które on ukrywał się z żoną, Enid.

Mimo już nie pracuje w Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kelso pozostał serialu. Teraz, Kelso był już szpital biurokrata odsłania się faktycznie być przyzwoitym człowiekiem, staje się powiernikiem doktora Coxa, jak Cox nie może rozmawiać z nikim innym, jak bardzo nienawidzi jego nowej pracy. Kiedy widzi Coxa i napiętej interakcji JD, Kelso radzi JD, że jego związek z Cox będzie dużo jak związek miał inną Cox jest teraz w pozycji Kelso oraz w pozycji Cox ‘JD. Kilka znaków również zauważyć, jak Kelso teraz lubi wychodzić na pobliskiej kawiarni. W ” moim show komediowym , “członek personelu personifikuje Kelso i drwi z niego na zawsze będąc w kawiarni; Kelso wygląda niezadowolony, potem śmieje się razem ze wszystkimi, mówiąc” To zabawne, bo to prawda. ”

W ” My Finale “, Kelso postanawia zostać w niepełnym wymiarze czasu lekarz ponownie i pozostawić Najświętsze Serce na dobre. Po kradzież jego ulubiony stolik z Coffeebucks, daje JD jest “właściwe” Good-Bye (handshake) i odjeżdża. Kilka fal Pracownicy pożegnanie Kelso ze szpitala okien przed opuszczeniem, co JD początkowo błędy jak bycie dla niego. Rok później, Kelso nadal pracuje w niepełnym wymiarze czasu pracy lekarza, ale teraz wrócił do nowego Szpitala Najświętszego Serca gdzie uczy kilka klas równolegle JD, Turk i dr Cox.
Kelso jest współczucie

Kelso ma dobrze ukryty współczucie dla wszystkich swoich pacjentów, jego współpracowników, a nawet jego pracownikami. On twierdził, w przeszłości, być obojętnym na to, że tak wielu ludzi nie lubimy go, ale Cox zauważył, że w głębi duszy Kelso nie chce być uważany za najbardziej znienawidzoną osobą w szpitalu. [6] W ” Mój Screw Up “, Kelso pokazuje współczucie dla jego żony. Kiedy odnajduje Carlę w szafie dostaw przyznaje, że kiedy jego żona jest już daleko, jedno tęskni najbardziej, jest rzeczą, którą próbował pozbyć (jej chrapanie). W ” moim garniturze Nowej “, przyznaje dr Cox, że pomimo faktu, że nie” dokładnie tak, jak się okazało [Kelso] zaplanowane “, on nadal kocha swojego syna. W ” Moich Scrubs “ujawnia, że Kelso zawsze wiadomo o tym, jak pacjenci bez ubezpieczenia zdrowotnego zostały leczone. To po tym milczy, aby utrzymać system działa i korzystać przyjaciela, Maggie Kent, który ma kontuzji stopy. [7] W ” Mój najlepszy moment “, on daje człowiekowi bez ubezpieczenia darmowy pobyt w szpitalu. Odnajduje mężczyzny ośmioletni dziecko jest szczególnie uprzejmy i nie może zmusić się do zagłady ojciec chłopca na pewną śmierć tuż przed Bożym Narodzeniem , uznając, że jest jego najlepszym momentem w medycynie. Jednak, gdy zawiera instrukcje przez telefon, aby zachować nieubezpieczony ojca w szpitalu, osoba na drugim końcu jest sceptyczny, że to naprawdę jest Dr Kelso speaking. [8] W ” Jego historia IV “, wstęp Private Brian Tancerz, który został ranny w Iraku , iskry debatę polityczną z pracownikami Najświętszego Serca, wystarczy, że tancerki zdrowie jest zagrożone. W celu zjednoczenia szpital jeszcze raz, Kelso usuwa zniżki pracownik w szpitalnej kawiarni (z wyjątkiem siebie), wiedząc, że tylko w ten sposób w szpitalu do współpracy jest mieć jedną osobę, wszyscy nienawidzą. [5] W ” Moja piłka Jiggly “Kelso postanawia leczyć obfite pacjenta kosztem biednej jednego, zarówno mających objawy identyczne. Biedny człowiek umiera, podczas gdy człowiek żyje bogatych i oddaje dość pieniędzy, by ponownie otworzyć prenatalne program pielęgnacyjny, która miała być zamknięta z powodu ograniczeń budżetowych. Jednak decyzja zezwalająca biedak umrzeć pokazano wpłynąć Kelso do punktu, że jest wyraźnie zasmucony, kiedy wraca do domu, choć zapewnia, by ukryć ten fakt przed innymi pracownikami.

Kelso ma również niewiele do współczucia dla Teda, szpital adwokat. On często traktuje go jako sługi, i stawia go nieustannie. Zabieg ten jest nawet do tego punktu, w którym siły Kelso Ted przyjść całą drogę do szpitala, aby ogłosić na jego dzień wolny. Pod koniec sezonu 7 Jednak emeryturę, dziękując Teda za wszystko, co się robi.

Począwszy od sezonu 8, od Kelso nie musi już martwić się o szpitala, okazuje się być przyzwoitym człowiekiem. On staje się powiernikiem Coxa o ile Cox nienawidzi swego nowego miejsca pracy, a nawet zaczyna się przyjaźń z Nim. Był też jeden zachęcić JD i Elliott trwale ożywić ich związek. Jego nowa postawa wydaje się zmieniać pracowników opinie o nim, bo kiedy w końcu opuści szpital w “My Finale”, pracownicy szpitala pożegnać się do niego z okna.

W pierwszym odcinku sezonu 9 okazuje się, że Enid umarł, który Kelso, teraz mi przeszło mimo to podobno dzieje się 2 dni wcześniej, jednak w następnym odcinku, mówi, że część z tego powodu on jest nauczania jest tak, że on nie robi ‘ t muszą spędzić dużo czasu sam w pustym domu. W jednym z odcinków okazuje się, że był prowadzenie akademiku na terenie kampusu jako tajny “gniazdo miłości”, ponieważ nie był w stanie zmusić się do prowadzenia swoich spraw w łóżku, które dzielił z żoną.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Neil Flynn – Dozorca (170 odcinków)

Neil Flynn był początkowo zapowiadany jako cyklicznego gościnnie całej Sezon 1, mimo że pojawiły się we wszystkich 24 odcinków tego sezonu. Awansował do serii regularnych początku z sezonu 2 i pozostał aż do regularnego sezonu 8. Swój ostateczny wygląd w sezonie 9 premierze, ” Nasz pierwszy dzień w szkole “, jak gwiazdy gości.

Woźny pojawił się w każdym odcinku w ciągu pierwszych ośmiu sezonach oprócz Sezon 2 jest ” My Lucky Day “i jest” Sezon 8 My Last Words “,” Moja nieobecność “i” My Full Moon “.

W serii ” odcinek pilotażowy , bohater JD widzi woźny wyznaczeniu przesuwanych drzwi , co przykleiło i sugeruje, ktoś mógł wsadził grosza w drzwiach. Woźny natychmiast oskarża JD sabotowanie drzwi i tworzy relacje, w których Janitor próbuje sabotować JD przez większość serii. Mimo że wcześniej zaprzeczał, JD przyznaje do grosza problemu jako wypadek w sezonie osiem finale. Woźny przyznaje, że widział JD to zrobić i twierdzi, że był to “test znaków”, że mu się nie udało, choć JD próbował bronić się na fakt, że to był wypadek i nie chciał stworzyć złe wrażenie w nowej pracy . Niektóre z jego żartów zostały na ciężką stronę, takie jak zniszczenie roweru JD (dwukrotnie), zatrzymując go w wieży ciśnień , skręcanie go w środku pustkowia, oszukując go do rabowania wniosek azjatyckich para w domu i werbowanie Teda i Todd do taśma go do sufitu.

Neil Flynn, który gra woźny, powiedział:

“Myślę, że to jest możliwe, że nie cierpię JD Może JD jest tak blisko do znajomego jak on ma. Z tego co wiemy, on po prostu ma słabe umiejętności społeczne . Myślę, że Woźny ciągle błędnie odczytuje JD motywów i zakłada, że jest młody, punk “. [1]

Zaleca się w odcinku “Jego historia III”, że jest w jakiś sposób odpowiedzialny za lekarza stażysty imieniem Jill posiadania dziecka.

W ciągu pierwszych sześciu sezonach ma podobasz Dr Elliot Reid , ale w sezonie Seven spotyka swoją przyszłą żonę Panią , i wziąć ślub w następnym sezonie.

W pierwszym odcinku sezonu 9 , flashback jest postrzegana z woźny ostatniego wyglądu dzień po JD pozostawia Najświętsze Serce. Woźny uważa, że ​​jest po prostu ukrywanie JD, jako żart, i pojawi się ponownie. Kiedy Turk przekonuje go, że JD opuścił na dobre ręce Janitor nad jego mop do Turka i liście, aby nigdy nie być widziana ponownie.
Osobowość

Dobrze udokumentowane fakty woźny osobowości i historii osobistej są skąpe, biorąc pod uwagę jego zamiłowanie do leżącego. W ” Mój pomysł Bright “, JD wymienia niektóre z rzeczy, dozorca powiedział, że personel szpitala o jego życiu, a wielu członków kadry wskazują, że zgadzają Janitor składa się większość. Wiele z tych opowieści, które On powiedział JD są po prostu absurdalne, choć mówi Elliot ma rodzeństwo, które również są jego rodzice. Jednak później w epizodzie Woźny, po twierdził musiałyby być płotkarz światowej klasy w college’u, prowadzi w przybliżeniu 100m, podczas skoków szereg przeszkód w prawie światowym rekordowym tempie. Jego dzieciństwo i życie rodzinne są równie tajemnicze. Okazyjnie scena cięcia pokazuje, że jego rodzice byli wybredni i lekko obraźliwych , które motywowane go do sprzątania na karierze. Ponadto, w odcinku ” My Therapeutic Month “, twierdzi, że jego pradziadek był Civil War ogólne Ambrose Burnside (niewłaściwie wymawianym “Burnsides”).

Według retrospekcji Woźny urodził się w 1964 roku.

Woźny mówi hiszpański , koreański , niemiecki , włoski i amerykański język migowy . Kiedy personel pomocniczy szpital chce dentystycznych zasięgu, staje się ich rzecznik. [2]

Na Janitor okazji wskazuje robi trochę pracy rzeczywistej. Mówi JD że spędza tylko godzinę i pół dni wykonywać swoich obowiązków w pracy. On jednak, bronić swoich sanitarnych obowiązki w szpitalu, gdy JD kwestionuje go o to, i ma nadmierną dumą czystości szpitala piętrach. [3] W odcinku “My Identity Crisis” Woźny sprawia, że zakład z JD : jeśli JD przegrywa, musi zrobić pracę dozorcy na dzień. Jeśli JD wygrywa, Woźny będzie faktycznie zrobić własną pracę na jeden dzień. Zakład uczestniczy JD uczenia nazwę każdego w szpitalu i jest w stanie zidentyfikować wszystkie z nich do dozorcy. JD ostatecznie przegrywa zakład jak wiedział każdy nazwę wyjątkiem dozorcy.

Mimo że spędza większość serii napastliwym JD, przy okazji będzie nękać innych znaków, takich jak Turk. [4] Jest to zazwyczaj w odpowiedzi na postrzegane tak, jak inny charakter, tworząc bałagan w szpitalu lub lekceważenie go.

Kilka odcinków zobaczyć woźnego udając lekarza (“Dr Ján zlicza”) i on też bardzo cieszy się jeden raz (w ” Jego historia III “), kiedy został poproszony o pomoc w trakcie natychmiastowej pomocy medycznej. [5] W jednym przypadku , miał nawet zestaw połamane łyżki defibrylatora i udawał szokować pacjenta (w rzeczywistości, parę poduszek i mop) z powrotem do życia. On również został poproszony przez Elliot Reid przekazać uważał się za nią (ze względu na “Elliot” jest tradycyjnie męskie imię), aby uspokoić się seksistowskiego pacjenta.

Woźny pokazuje łagodniejszą stronę kilka razy. On żywi sympatii uczniak na Elliot Reid , którego zazwyczaj nazywa “Blonde Doctor” i który jest pozornie nieświadomi dozorcy prawdziwej natury dręczyć innych członków personelu. W odcinku ” His Story III “, Woźny spędza dzień rozmawia z pacjentem w stanie mówić ani poruszać, tak, aby utrzymać go firma. Pod koniec dnia, kiedy dr Cox przynosi pacjentowi nowy komputer, z którym do komunikowania się, pacjent mówi: “Dziękuję”, a następnie określa, że ​​nie dziękując Dr Cox, ale zamiast Janitor za faktycznie spędzać czas z go. W odcinku ” My Long Goodbye “, który dołączył do innych, mówiąc, serdeczne pożegnanie pielęgniarka Laverne Roberts . Później, gdy przejścia szpitala opłakuje Laverne się w barze, Woźny kupuje im kolejkę i podnosi swój kieliszek w toaście. Odkrywa, że ​​jest “Cousin Wiener” z Kelso.

Flynn miał małą rolę w Ściganym . Twórcy serialu wykorzystali to, umieszczając woźny (w jego fikcyjnej roli) jak prawdziwy aktor w filmie. JD zauważa to w odcinku ” My Friend the Doctor “, jak on patrzy na film. Kiedy JD konfrontuje woźny, on (w końcu) przyznaje, że był to naprawdę on, ale upomina go, aby nie informować nikogo o tym.

W ” Mój stary “, woźny ojciec jest przedstawiony jako ktoś, kto traktuje go aż instruktor wiertło będzie traktować nowego rekruta. Jego ojciec jest odtwarzana przez aktora R. Lee Ermey , który kapitalnie zagrał instruktora musztry w Full Metal Jacket . Jednak Janitor później mówi JD, że jego ojciec zmarł, gdy był młody. Kiedy JD pamięta spotkanie swojego ojca, Woźny odpowiada, że “Nie, spotkałem człowieka.”

W ” Moich Jerks “, nowy szef Medycyny strzela woźny na ciągnięcie prank na JD, które mogłoby doprowadzić do poważnych obrażeń. Na końcu odcinka, pozostaje zwolniony i nie pojawia się w następnym odcinku, ale otrzymuje. Wraca w ” My Saving Grace “i jest wynajęte przez” My Happy Place “. On osiąga ten cel poprzez mówienie administratorem rozdawać paychecks że jest on wciąż tam pracujących. On również sztuczki ją do podwojenia jego wynagrodzenia.

Woźny jest samozwańczym przywódcą “Brain Trust”, nieoficjalny klub w szpitalu, że składa się z oddanych obrotowej Sacred pracowników serca, takie jak Ted, Todd, Doug Murphy (aka Nervous Guy) i Lloyd (Sławskiego aka Lloyd facet dostawy). Trust mózgów pierwotnie składa się z trzech innych członków, ale był dość z nich w czasie lunchu, i dołączył do stołu za nim, gdy nowi członkowie siedzieli.

Woźny jest znany ze swoich kłamstw. W odcinku ” My Friend the Doctor “, JD prosi całym szpitalu i dowiaduje się, że ludzie znają go w czterech osobowości, które są Nigel Brit, Klaus dimwitted niemiecki, prosty, Ephraim jąkanie, i oczywiście Woźny, ale tylko do JD i jego przyjaciół. W rzeczywistości nawet udawać lekarza pod nazwą dr Jan zlicza (styczeń i zlicza, woźny)
Nazwa

Tajemnica woźnego nazwy jest uruchomiony gag całej serii. W kilku epizodach, nazywa siebie “Woźny” (nawet w jego własnym umyśle), a także w wielu epizodów odnosi się on do siebie jako “dr Jan zlicza”.

W ” My Hero “, Woźny karci JD za nie wiedząc nawet jego nazwisko podczas Janitor zna wiele osobistych szczegółów dotyczących życia JD (choć to później pokazano Janitor zostało włamanie do szafki JD i czytając jego pamiętnik). Kiedy JD protestuje, że nie ma w rzeczywistości znać dozorcy prawdziwego imienia, Woźny prosi go, by powiedzieć to głośno i szybko klepie dłonią Identyfikatory więc JD nie może go odczytać. W ” Moich Jerks “nowy szef medycyny, dr Maddox (grany przez Courteney Cox Arquette ) bada jego plakietkę tylko znaleźć to mówi “dozorca”.

W ” mojej męskości “, Woźny mówi dr Cox, który mówi:” Teraz już nazwano bardzo wiele strasznych nazw w moim życiu. Plotkara. Zebra-kłusownik. Josh! A ja akceptowane nich, ponieważ do każdego z nich jest stopień prawdy. Jednak, nie jestem ani nie będę kiedykolwiek być głupi. ”

W ” My Soul On Fire, część 2 “, ksiądz (w tej roli Bill Lawrence) jest dwukrotnie przerwane podczas próby zajęcia woźnego po imieniu, decydując ostatecznie do pominięcia go i kontynuować ceremonię.

Bill Lawrence dał wskazówkę wobec woźnego nazwy w przemówieniu w College of William and Mary w Williamsburg, Wirginia 29 stycznia 2009 roku. Powiedział, że jedyną wskazówką dał było to, iż dozorca ma na imię tak samo jak woźny w liceum Clone (Glenn, nagłośnionej przez Neil Flynn). [6]

W Season 8 finału mówi JD, że jego imię jest Glenn Matthews, [7] “Mój Finale” wcześniej ma być finał serii, w której prawdziwe nazwisko dozorcy będzie ujawniona. Kiedy JD pyta dlaczego Janitor tylko ujawniając swoje nazwisko teraz, punkty Janitor że JD nigdy wcześniej nie zapytał, co ma na imię, i dowodzi, że JD już zapomniał. Jednak kilka sekund później, ktoś przechodzi obok i nazywa woźny pod inną nazwą.
wytworem wyobraźni JD
Ta sekcja może zawierać oryginalne badania . Proszę ją poprawić poprzez weryfikację do twierdzeń i dodanie referencji . Oświadczenia składające się wyłącznie z oryginalnych badań mogą być usunięte. (Maj 2009)

Jak stwierdzono w DVD komentarzu kilku odcinków, postać Janitor pierwotnie miała służyć jako wytwór wyobraźni JD jeśli pokaz został odwołany w trakcie pierwszego sezonu lub w pierwszej połowie sekundy. To zostały ujawnione do publiczności w finale.

W pierwszym sezonie Janitor wydaje się być potwierdzone przez inne znaki, jednak mogą one być wyjaśnione jako zbieg okoliczności, lub interakcji jako część wyobraźni JD. Na przykład, w ” My Bad “, Elliot wydaje się uznanie go, kiedy rzuca filiżankę kawy obok niego i sarkastycznie mówi:” Przepraszam! ” W ” Mój Nick “Woźny daje JD przydomek” Scooter “, a później dr Cox odnosi się do JD o tej nazwie. W ” My Way lub autostrady “, Woźny daje rady kilku pacjentów (zalecając operację ) i jeden nawet wskazuje, że Woźny jest w pokoju.

Pierwszy raz, Woźny oddziałuje innego większego charakteru oprócz JD jest w sezonie drugim odcinku ” My Karma “, w którym szantażuje JD i Turk . Od początku sezonu 2, Flynn dołącza reszta głównej obsady występującego w serialu udzielonych kredytów otwarcia, ale kredyty zostały zmienione z powodu zarzutów, NBC , który chciał już odcinków zamiast. Flynn nie jest reprezentowana w kredyty od. Jednak był jeszcze uznany za głównego członkiem obsady przez producentów od drugiego sezonu. Od początku drugiego sezonu, Woźny miał spotkania z większości innych znaków regularnych. On miał nawet cały epizod (” His Story III “), poświęcony głównie do niego. [5]
odnotowuje produkcyjne

Flynn Improv komikiem, jako takie, ad libs wielu jego linii. Chociaż jest to często, że Flynn ad libs wszystkich jego linii, na kilka części sezonu One komentarzach DVD i specjalne funkcje, zarówno Flynn i twórca serii Bill Lawrence powiedzieć, że to jest na ogół mieszanka linii ad libbed i oryginalny Skrypt z Flynn zazwyczaj w oparciu o oryginalne linie. Lawrence powiedział również, że reszta obsady następnie prowadzenie Flynna i że on od czasu do czasu wejść do sali prób, nie mając pojęcia, co miało miejsce sceny ze względu na jego brak podobieństwa do oryginalnego skryptu. Dozorcy alter ego , dr Ján zlicza, jest szczęśliwy konsekwencją jednej takiej chwili natchnienia. Flynn pierwotnie w castingu do roli doktora Coxa (który ostatecznie poszedł John C. McGinley ). Jednak Lawrence zapytał Flynn czy mógłby rozważyć inną niepełnym tajemniczego powiernika, który sprawia, że dręczy JD dzieło swego życia. [1] Sam Lloyd raz skomentował improwizacji Flynna: “Otworzyłem mój skrypt się raz i powiedział” woźny: Cokolwiek Neil mówi , “a ja po prostu zaczął się śmiać.” [ potrzebne źródło ]

Rola Janitor został wymyślony jako jednorazową gag w serii ” odcinek pilotażowy , Lawrence przyznał: “. Kiedy oglądaliśmy pilota, wiedzieliśmy natychmiast musieliśmy tego faceta wokół” [8]

W scenach retrospekcji z dzieciństwa woźny, jest on grany przez Watersa Brandon .
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Eliza Coupe – Denise Mahoney (24 odcinki) (od 8 sezonu)

Denise jest bardzo tępy i uparty. Nigdy nie była w stanie połączyć się silnie z jej emocjami, nawet gdy ona jest z rodziną. Denise staje się protegowaną JD, działania empatii z pacjentów.

Denise Mahoney był wśród kilku stażystów wprowadzonych do pokazu na sezon 8 z Scrubs. Przezwiska JD jej “Jo” w “Moich Jerks”, jak ona przypomina mu “tej dziewczyny męski Streetwise” na Fakty z życia. [9] Jest twardy i odporny, a pogardliwy każdej wystawie wrażliwości i emocji.

Denise mówi wsiadła do leku, bo jest zafascynowany “śrub i nakrętek z tym wszystkim”. [10] Ona jest bardzo dedykowany jako lekarz, tak bardzo, że spędza zbyt wiele czasu w szpitalu. Elliot ostatecznie przedostaje się do niej niewielu sposobów, że rozumie – upokarzających ją. – Pomóc jej wydostać się ze szpitala i wypuszczać parę [11]

W sezonie 9, Denise jest asystentem w nowym Najświętszego Serca.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Kerry Bishé – Lucy Bennett (13 odcinków) (od 9 sezonu)

student medycyny w Winston University. Służy ona jako nowego narratora Sezon 9. Kocha konie i wierzy, czy mogą porozmawiać byliby mądrzy. Obecnie jest romans z Cole, który mówi: “[zabija] jej dusza, kiedy wspina się do łóżka z nią.” Później przez szereg zaczyna przyjmować Cole i przyznaje się do swojej klasy go kocha. Wyszła na Cole, gdy zdiagnozowano u niego raka, ale wrócił do wspierania go. Kiedy Cole chciał zostać chirurgiem, rozdarł się 17 koni przytulanki Lucy i próbował ponownie złożyć je. Lucy miała 17 indywidualnych pogrzebów dla nich, które Drew musiał cierpieć przez.

Lucy jest najpierw ogarnia życia w szpitalu, szczególnie gdy zarówno jej szef profesor, Perry Cox (John C. McGinley), i jej doradca student, Denise Mahoney (Eliza Coupe), podjąć natychmiastową niechęć do niej. Szuka wytchnienia, śpi z jej kolega Cole Aaronson (Dave Franco), arogancki bogaty dzieciak, który ma nagą jej zdjęcie bez jej wiedzy, a potem upokarza ją, pozwalając spaść z jego plecaka i się w niepowołane ręce. Pod koniec odcinka, ona zaprzyjaźnia JD, który tymczasowo wykłada na Uniwersytecie, bierze ją pod swoje skrzydła i zachęca ją, by stanąć do Dr Cox.

W trakcie sezonu, Lucy napotyka coraz większe wyzwania w medycynie i życiu. W “naszym przyjacielem Drunk”, ona osobiście zbiera pieniądze, by wysłać na odwyk alkoholowy pacjenta, tylko do jego wysadzenia jej w twarz, kiedy spada wagon. JD, który początkowo wydawał się ją wspierać, mówi jej, że wie, pacjentka była przegrana, ale czuł, że potrzebuje, aby dowiedzieć się jak radzić sobie z porażką.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Michael Mosley – Drew Suffin (13 odcinków) (od 9 sezonu)
Dave Franco – Cole Aaronson (13 odcinków) (od 9 sezonu)

Obsada drugoplanowa

Robert Maschio – dr Todd “The Todd” Quinlan (127 odcinków)
Sam Lloyd – Theodore “Ted” Buckland, adwokat szpitala (95 odcinków)
Aloma Wright – pielęgniarka Laverne Roberts/Shirley (92 odcinki)
Christa Miller – Jordan Sullivan, pracownik administracyjny szpitala, członek zarządu, była żona Perry’ego Coxa (89 odcinków)
Johnny Kastl – dr Doug Murphy, patolog (48 odcinków)
Travis Schuldt – dr Keith Dudemeister, rezydent. W polskim tłumaczeniu jego nazwisko brzmi “Fajnygość”. (39 odcinków)
Charles Chun – dr Wen (21 odcinków)
Mike Schwartz – Lloyd (18 odcinków)
Michael Hobert – Lonnie, rezydent (16 odcinków)
Elizabeth Banks – dr Kim Briggs, urolog, matka dziecka J.D. (15 odcinków)
Scott Foley – Sean Kelly, były chłopak Elliot Reid (12 odcinków)
Tara Reid – Danni Sullivan, była dziewczyna J.D., siostra Jordan (11 odcinków)
Heather Graham – dr Molly Clock, psychiatra (9 odcinków)

Polska wersja

Wersja polska: na zlecenie Comedy Central Polska – MASTER FILM
Tekst: Olga Dowgird
Czytał: Jan Czernielewski
Nagrody
Rok Nagroda Kategoria Nagrodzeni Za odcinek
2005 Nagroda Emmy Najlepszy montaż serialu kręconego przy użyciu wielu kamer John Michel My Life in Four Cameras
2007 Nagroda Emmy Najlepszy dźwięk w serialu komediowym, dramatycznym (półgodzinnym) lub animowanym Joe Foglia, John W. Cook, Peter Nusbaum My Musical

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon Pierwszy
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
1     My First Day     Mój pierwszy dzień     101     Adam Bernstein     Bill Lawrence
Na początku serii pokazani są główni bohaterowie w momencie, gdy zaczynają swoje życie w szpitalu Świętego Serca (ang. Sacred Heart). John Dorian – J.D. – już pierwszego dnia naraża się nieprzyjemnemu cieciowi, jego przyjaciel Turk natomiast zauważa wdzięk jednej z pielęgniarek, latynoski Carli.
2     My Mentor     Mój mentor     102     Adam Bernstein     Bill Lawrence
J.D. próbuje poznać doktora Coxa, ale zostaje odtrącony. Turk prześladuje Carlę. Elliot naraża się pielęgniarkom będąc niemiłą dla Carli.
3     My Best Friend’s Mistake     Błąd mojego najlepszego przyjaciela     103     Adam Bernstein     Eric Weinberg
Elliot zaczyna spierać się z doktorem Kelso nt. seksizmu, ale naiwnie słucha rady doktora Coxa. J.D. brakuje towarzystwa Turka, ponieważ oboje są bardzo zapracowani i martwi się, że Turk popełnił błąd przy swoim pacjencie. Elliot i J.D. zbliżają się do siebie, ale J.D. obawia się, że przez swój błąd na zawsze zostaną tylko w ‘strefie przyjaciół’.
4     My Old Lady     Moja starsza dama     104     Marc Buckland     Matt Tarses
Troje stażystów musi po raz pierwszy stawić czoła śmierci: pacjentka J.D. to zawzięta, lecz bardzo miła starsza pani, pacjent Turka to młody mężczyzna, który po prostu potrzebuje trochę towarzystwa, a pacjentką Elliot jest Hiszpanka, która nie zna angielskiego.

Scenarzysta tego odcinka, Matt Tarses, dostał za niego nagrodę Humanitas Prize w kategorii 30 minut.
5     My Two Dads     Moi dwaj ojcowie     105     Craig Zisk     Neil Goldman, Garrett Donovan
J.D. musi zdecydować, czy podejściem do pacjenta zgadza się z doktorem Coxem czy z Kelso, który bierze pod uwagę tylko dobro szpitala. Cox doprowadza do nielegalnej operacji u pacjentki bez ubezpieczenia za co zostaje zawieszony. Turk udowadnia Carli swoją miłość nietypowym prezentem i w zamian za szczerość dostaje to, na co czekał.
6     My Bad     Mój błąd     106     Marc Buckland     Gabrielle Allan
J.D. śpi z Jordan – nie wiedząc, że jest byłą żoną Coxa – która decyduje się pomóc swojemu byłemu mężowi i przekonuje zarząd szpitala aby nie został wyrzucony. Elliot chodzi do terapeuty bo nie radzi sobie ze swoim życiem. Carla zarzuca sobie, że przez mieszkanie z Turkiem nie było jej gdy jej matka złamała nogę pod prysznicem.
7     My Super Ego     Moje super ego     107     Peter Lauer     Mike Schwartz
Do szpitala przychodzi nowy, “boski” stażysta Max i przejmuje rolę pupilka jaka jeszcze ostatnio należała się J.D. Turk pierwszy raz tchórzy przed operacją.
8     My Fifteen Minutes     Moje piętnaście minut     108     Lawrence Trilling     Eric Weinberg
J.D. i Turk ratują przypadkowego przechodnia na oczach kamer. Bez zgody Turka ich twarze stają się reklamą dla szpitala. Dr Cox każe J.D. samemu napisać swoją ocenę, aby zastanowił się nad tym, kim jest. Elliot próbuje spędzić wieczór z Carlą i jej przyjaciółką Patricią, jednak w nieprzyjemny sposób dowiaduje się, że one wcale nie życzą sobie jej towarzystwa.
9     My Day Off     Mój wolny dzień     109     Elodie Keene     Janae Bakken
Po nocy w barze J.D. trafia do szpitala z zapaleniem wyrostka. Z perspektywy pacjenta wszystko wydaje mu się inne – okazuje się, że Elliot w przeciwieństwie do Carli jest wyjątkowo zimna dla swoich pacjentów, a Turk mimo swego zdziecinnienia podchodzi do swojej pracy z dużą powagą i profesjonalizmem.
10     My Nickname     Moje przezwisko     110     Matthew Diamond     Bill Lawrence
Carla nie może znieść tego, że czuje się gorsza od lekarza, konkretnie od J.D., co prowadzi do kłótni między nimi. J.D. przestaje wywyższać się nad pielęgniarką i godzi się ze swoim przezwiskiem “Bambi”.
11     My Own Personal Jesus     Mój osobisty Jezus     111     Jeff Melman     Debra Fordham
Boże Narodzenie. Turk chwilowo traci wiarę, jednak wraca do normy po niezwykłym porodzie nastolatki pod choinką w parku Marleya. J.D. psuje nagranie porodu przyjaciół dr Coxa i Jordan.
12     My Blind Date     Moja randka w ciemno     112     Marc Buckland     Mark Stegemann
Podczas wyjątkowo ostrego dyżuru młodzi lekarze próbują swoich umiejętności i widzą szansę na zdobycie szacunku dr Coxa. Elliot w końcu odważa się sprzeciwić przełożonemu. Turk i Carla przechodzą chwilowy kryzys. Dzięki niemu dowiadują się, że naprawdę coś do siebie czują. J.D. ryzykuje i postanawia umówić się z pacjentką, której twarzy nie widział.
13     My Balancing Act     Mój rozważający czyn     113     Michael Spiller     Matt Tarses
J.D. próbuje zaimponować Coxowi zostając dłużej w pracy, przez co prawie rujnuje swój związek z nową dziewczyną. Przez małe osobiste problemy Turk i Carka postanawiają więcej ze sobą rozmawiać. Po obchodzie przeprowadzonym przez dr Coxa studenci chwilowo przestają się bać Boba Kelso.
14     My Drug Buddy     Mój narkotykowy kumpel     114     Michael Spiller     Neil Goldman, Garrett Donovan
Elliot jest zazdrosna o nową dziewczynę J.D., Alex. Lecz szybko traci powód do obaw, bo zanim zdążą skonsumować swój związek, okazuje się, że to ona jest narkomanką, która kradła leki ze szpitala. Turk na prośbę Carli próbuje zakumplować się z dr Coxem, jednak nie zostaje ciepło przyjęty. Sama Carla zaś naraża się pielęgniarkom trzymając się z Bobem Kelso.
15     My Bed Banter & Beyond     Mój kiepski żart i następstwa     115     Lawrence Trilling     Gabrielle Allan
Po rozstaniu z Alex J.D. przesypia się z Elliot. Jednak już po krótkim czasie widzą, że ich związek z pewnością nie będzie tak doskonały, jak Turka i Carli. Bohaterowie opowiadają o swoim życiu osobistym i o powodach, dla których zostali lekarzami.
16     My Heavy Meddle     Moje mieszanie się     116     Will Mackenzie     Mike Schwartz
Po burzliwym zakończeniu związku pomiędzy Elliot i J.D. wciąż panuje nieprzyjemna atmosfera. Elliot pomaga Turkowi w wykonaniu projektu medycznego, dopóki nie zdaje sobie sprawy, że robi wszystko za niego. Okazuje się jednak, że Turk chciał w ten sposób pogodzić przyjaciół. Carla i Ted wbrew Bobowi Kelso próbują znaleźć rodzinę pacjenta w śpiączce. Dr Cox odgrywa swoje coroczne “przedstawienie” nt. beznadziei swojego życia, w które próbuje wciągnąć J.D.
17     My Student     Mój student     117     Matthew Diamond     Mark Stegemann
J.D, Turk i Elliot wchodzą w nowy etap swojej pracy – zostają im przydzieleni praktykanci. Praktykant J.D. to przypominający jego samego za młodu fajtłapa Josh, Elliot dostaje się nadęty syn nadrzędnego dyrektora szpitala, natomiast Turkowi trafia się piękna dziewczyna Chirstine, w której zadurza się dr Cox.
18     My Tuscaloosa Heart     Moje serce z Taskaluzy     118     Lawrence Trilling     Janae Bakken
Elliot odkrywa, że dr Kelso grał kiedyś w zespole. Kiedy już dr Cox postanawia zaangażować się w związek z Chirstine pojawia się Jordan i nie udaje mu się.
19     My Old Man     Mój stary     119     Adam Bernstein     Matt Tarses
Do szpitala przyjeżdżają rodzice bohaterów – i jak to rodzice – chwilowo przewracają im świat do góry nogami. Carla przekonuje się, że jest bardzo podobna do mamy Turka, Elliot martwi się, że została lekarzem tylko aby zaimponować wysoko postawionemu ojcu, natomiast J.D. za sprawą Coxa zaczyna inaczej patrzeć na swojego samotnego tatę.
20     My Way or the Highway     Moja droga albo autostrada     120     Adam Bernstein     Eric Weinberg
Odwieczna rywalizacja między internistami i chirurgami dotyka nawet J.D. i Turka. Jednak J.D. patrzy na sytuacją przez pryzmat ich przyjaźni, natomiast Turk stara się nie podchodzić do tego personalnie. Elliot poznaje przystojnego pacjenta Seana i postanawia nie przepuścić szansy. Cox przez swoje zachowanie sprawia, że Kelso wyrzuca jedną z pielęgniarek i Perry aby odwrócić bieg wydarzeń musi go publicznie przeprosić.
21     My Sacrificial Clam     Mój ofiarny mięczak     121     Marc Buckland     Debra Fordham
J.D. przeżywa mały dramat, gdy okazuje się, że mógł zarazić się wirusowym zapaleniem wątroby typu B przez krew jednego z pacjentów. Turk próbuje popracować nad swoją sylwetką wzorując się na Coxie, jednak przestaje gdy okazuje się, że Carla czuje się zaniedbywana. Cox czuje, że musi kogoś poznać.
22     My Occurrence     Moje zdarzenie     122     Lawrence Trilling     Bill Lawrence
Do szpitala przyjeżdża brat Jordan, Ben Sullivan. J.D. nie chce uświadomić sobie, że ten sympatyczny przyjaciel Coxa ma zaawansowaną postać białaczki.
23     My Hero     Mój bohater     123     Michael Spiller     Neil Goldman, Garrett Donovan
Cox przez swój strach przed śmiercią próbuje odsunąć się od Bena. J.D nie ma pojęcia skąd cieć wie tyle o nim, okazuje się, że włamuje się do jego szafki i czyta pamiętnik.
24     My Last Day     Mój ostatni dzień     124     Michael Spiller     Gabrielle Allan, Mike Schwartz
Ostatni dzień bycia stażystami dla naszych bohaterów – pierwszego lipca będą już rezydentami. W tym dniu udaje im się wspólnymi siłami doprowadzić do operacji u starszego pacjenta bez ubezpieczenia i kiedy wszystko wydaje się wrócić do porządku, Jordan w akcie złości na swojego byłego męża wypowiada rzeczy, które każdy z nich chciał ukryć przed innymi.
Sezon Drugi
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
25     My Overkill     Moja przesada     201     Adam Bernstein     Bill Lawrence
W szpitalu panuje napięta atmosfera. Po wczorajszym koszmarnym dniu Cox jest wściekły na J.D., że przespał się z jego byłą żoną, Carla na Turka, że zataił przed nią to, co czuje do niej dr Cox – a Elliot do J.D. – Kelso natomiast unika Coxa, któremu obiecał zajętą już posadę. W końcu jednak po trudnych rozmowach wszystko wraca do normy.
26     My Nightingale     Mój ptasi śpiew     202     Craig Zisk     Eric Weinberg
Nasi bohaterowie jako młodzi rezydenci muszą zmierzyć się z nawałem nowych obowiązków. Jordan i Perry mówią sobie, co do siebie czują.
27     My Case Study     Mój przypadek badania     203     Michael Spiller     Gabrielle Allan
Pracownicy próbują wykorzystać doskonały nastrój Kelso aby prosić go o co tylko zechcą – Turk jako jeden z niewielu traci okazję. J.D. próbuje znaleźć jakiegoś ciekawego pacjenta aby napisać o nim artykuł. Elliot próbuje zaprzyjaźnić się bliżej z Carlą.
28     My Big Mouth     Moje duże usta     204     Paul Quinn     Mark Stegemann
Elliot przekonuje się, że mówienie rodzinie pacjenta o jego śmierci nie jest tak przyjemne, jak przedtem myślała. Okazuje się też, że robiła to tylko po to, by zaimponować Coxowi. Turk zostaje wybrany przez Kelso za najlepszego chirurga i może jechać na weekend do Meksyku, jednak rezygnuje gdy dowiaduje się, że jego konkurentka nie została wybrana tylko dlatego, że jest kobietą. Gdy Carla pierwszy raz otwiera się przed J.D., ten traci jej zaufanie mówiąc niektóre szczegóły Turkowi. J.D. naraża się cieciowi dając mu do zrozumienia, że jest głupi.
29     My New Coat     Mój nowy fartuch     205     Marc Buckland     Matt Tarses
J.D. nosi kitel, żeby czuć się “bardziej jak doktor”, jednak traci pewność siebie, gdy wydaje mu się, że z jego winy pacjent stracił węch. Elliot wyrabia sobie niedwuznaczną opinię wśród mężczyzn, jednak znosi to jakoś, dopóki nie zauważa, że nawet Turk robi sobie z niej nieprzyzwoite żarty przy chirurgach. Carla próbuje bezskutecznie naprawić stosunki między Coxem a Kelso.
30     My Big Brother     Mój duży brat     206     Michael Spiller     Tim Hobert
Halloween. Do J.D. przyjeżdża jego brat Dan, którego tak naprawdę wstydzi się przed swoimi przyjaciółmi. Dr Cox wyjaśnia Turkowi, że lekarze śmieją się ze zmarłych pacjentów nie dlatego, że są nieczuli, lecz gdyż inaczej z trudem mogliby pracować.
31     My First Step     Mój pierwszy krok     207     Lawrence Trilling     Mike Schwartz
Do szpitala przychodzi seksowna przedstawicielka medyczna Plomoxu, Julie. Mimo początkowej niechęci, związanej z jej podejściem do pacjentów, dr Cox w końcu ulega jej urokowi. Carlę denerwują uwagi o tym, że jest “tylko” pielęgniarką. J.D. postanawia wziąć przykład z Elliot i podejmować więcej ryzyka w swojej pracy i życiu.
32     My Fruit Cups     Moje filiżanki owoców     208     Ken Whittingham     Janae Bakken
Młodzi rezydenci na różne sposoby radzą sobie z niskimi zarobkami i kredytami studenckimi, m.in. przez branie nadgodzin i drobne kradzieże w szpitalu, co naturalnie prowadzi do różnych nieporozumień między nimi. Do Elliot przyjeżdża jej ojciec, który nalega aby została ginekologiem. Gdy wyraża swój sprzeciw ten postanawia odciąć jej fundusze. Do Coxa przychodzi jego eks-żona – okazuje się, że jest w ciąży. Ten postanawia do niej wrócić. Turk wyznaje J.D., że traktuje związek z Carlą bardzo poważnie.
33     My Lucky Day     Mój szczęśliwy dzień     209     Lawrence Trilling     Debra Fordham
Dzięki obejrzanemu programowi medycznemu J.D. stawia niezwykłą diagnozę, którą zyskuje sobie aprobatę całego szpitala. Dr Cox szybko wybija mu z głowy wysoką samoocenę. Elliot kończą się pieniądze, musi się szybko wyprowadzić, w dodatku pozywa ją pacjent, któremu uratowała życie. Carla niesłusznie podejrzewa Jordan o złe intencje wobec Coxa.
34     My Monster     Mój potwór     210     Gail Mancuso     Angela Nissel
Boże Narodzenie. J.D. umawia się ze śliczną dziewczyną z apteki, jednak z powodu przeżyć w szpitalu jego randka okazuje się niezbyt udana. Również związki Carli i Turka oraz dr Coxa i Jordan przeżywają chwilowe kryzysy. Gdy J.D. dowiaduje się, że Elliot żyje w ciężarówce ze swoimi meblami, pozwala jej się wprowadzić do siebie i Turka. Elliot czuje, że jej świat się wali i próbując ulżyć emocjom idzie z nim do łóżka.
35     My Sex Buddy     Mój sex kumpel     211     Will Mackenzie     Garrett Donovan, Neil Goldman
Zabawa Elliot z J.D. nie kończy się na jednej wspólnie spędzonej nocy. W końcu postanawiają zostać “seks-kumplami”. Jednak Turk ostrzega przyjaciela, że kobiety nie oddzielają takiej zabawy od uczuć. Gdy okazuje się, że ma rację postanawiają zakończyć sprawę.
36     My New Old Friend     Mój nowy stary przyjaciel     212     Chris Koch     Gabrielle Allan
J.D. próbuje powiedzieć Elliot co do niej czuje, podczas gdy jej ciężarówka z rzeczami zostaje skradziona. W tej sytuacji potrzebuje w nim przyjaciela. Pacjent, hipochondryk, który wciąż odwiedza szpital, rzeczywiście jest chory. Carla i dr Cox czują, że jako przyjaciele oddalili się od siebie.
37     My Philosophy     Moja filozofia     213     Chris Koch     Bill Lawrence
Umiera pacjentka J.D., z którą jeszcze przed chwilą rozmawiał o śmierci. Turk postanawia oświadczyć się Carli, a kiedy już to robi słyszy od niej, że musi się zastanowić.
38     My Brother, My Keeper     Mój brat, mój stróż     214     Michael Spiller     Eric Weinberg
Do szpitala przyjeżdża lubiany przez wszystkich dr Townshend. Namawia J.D. do wykonania przestarzałej procedury na pacjencie, podczas której młody rezydent popełnia błąd. Do Turka przyjeżdża jego brat Kevin. Turk wyznaje mu swoje obawy związane z długim wyczekiwaniem na odpowiedź Carli. Dowiaduje się, że jego brat właśnie się rozwodzi. Dr Cox nie wie do końca, czy chce poznać płeć dziecka Jordan.
39     His Story     Jego historia     215     Ken Whittingham     Bonnie Schneider, Hadley Davis
Podczas wieczoru w barze, z Carlą, Elliot poznaje przystojnego faceta. Okazuje się, że nazywa się Paul Flowers i pracuje w ich szpitalu jako pielęgniarz. Gdy Turk ma dosyć ciągłego proszenia Carli o odpowiedź, ta w końcu mówi “tak”. J.D. natomiast nie może już wytrzymać nieznośnego zachowania Coxa, podobnie jak jego znajomi a nawet terapeuta, i chce innego przełożonego. To w końcu każe mu przystopować.
40     My Karma     Moja karma     216     Marc Buckland     Janae Bakken, Debra Fordham
Nadchodzi dzień porodu Jordan, która wyznaje J.D., że wbrew temu, co powiedziała Perry’emu to jego dziecko. Elliot odważa się otworzyć przed Paulem. Turk i J.D. nieostrożnie grając w golfa na dachu szitala doprowadzają do wypadku. Postanawiają przyznać się do winy.
41     My Own Private Practice Guy     Mój własny lekarz prywatny     217     Marc Buckland     Angela Nissel, Mark Stegemann
W szpitalu pojawia się dr Fisher. J.D. przestaje go lubić, gdy dowiaduje się, dlaczego Cox jako jedyny nie cieszy się z jego wizyty. Carla czuje się mniej atrakcyjna i sądzi, że to przez to, że jest już zaręczona.
42     My T.C.W.     Moja S.Ś.     218     Adam Bernstein     Bill Lawrence
J.D. umawia się z Jamie – żoną pacjenta w śpiączce. Wybucha, gdy jego przyjaciele mówią mu, co ma robić, podczas gdy sami nie radzą sobie w związkach. To daje im do myślenia.
43     My Kingdom     Moje królestwo     219     Michael Spiller     April Pesa
J.D. podczas swojego krótkiego pobytu na chirurgii próbując wkupić się w łaski towarzyszy Turka wygaduje im, że ich twardy kumpel kiedyś tańczył w balecie. Elliot czuje, że Paul pokłada zbyt duże nadzieje w ich związek, ale nie umie się wycofać. Dr Kelso próbuje zobaczyć reakcję pracowników szpitala na wieść o jego śmierci.
44     My Interpretation     Moja interpretacja     220     Will Mackenzie     Mike Schwartz
J.D. odkrywa u ciecia krępujące schorzenie, o jakim on nie miał pojęcia. Mimo skrępowania i niechęci postanawia postąpić jak doktor i poinformować go o tym. Dr Cox zaczyna dopiero czuć więź z dzieckiem Jordan – małym Jackiem – mimo że wciąż nie wie, że jest jego. Turk miewa erotyczne sny o Elliot. Na pogrzebie męża Jamie, J.D. postanawia przystopować, gdyż uważa, że nie powinna jeszcze z nikim się umawiać. W końcu jednak rozumie, że nie może wiedzieć co jest najlepsze dla kogoś innego i postanawia odratować związek.
45     My Drama Queen     Moja dramatyczna królowa     221     Michael Spiller     Will Berson
Umiera mama Carli. Elliot uważa, że nowa dziewczyna J.D. przestaje się angażować w ich związek, ponieważ po śmierci jej męża przestał być on interesujący. Dr Kelso próbuje wprowadzić zmiany w szpitalu, aby zmniejszyć ilość pozwów od pacjentów urażonych obcesowym zachowaniem lekarzy.
46     My Dream Job     Moja wymarzona praca     222     Bill Lawrence     Tim Hobert, Matt Tarses
To ostatni dzień już drugiego roku pracy naszych bohaterów w szpitalu pw. Świętego Serca. Do Turka i J.D. przyjeżdża ich stary kumpel z collage’u, Spens. Przez nieuwagę wygaduje doktorowi Coxowi o tym, że Jack jest jego dzieckiem. Oswajając się z myślą, że jest ojcem pierwszy raz broni Elliot przed dr Kelso.
Sezon Trzeci
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
47     My Own American Girl     Moja własna amerykańska dziewczyna     301     Bill Lawrence     Bill Lawrence
Elliot znów czuje, że nic jej nie wychodzi – samochód, który kupiła natychmiast traci oboje drzwi, okazuje się, że Sean znalazł sobie dziewczynę, nawet jej przyjaciele nie proszą ją już o pomoc. Lecz tym razem zamierza coś zmienić. Dr Cox jest pod wrażeniem zbiorowej pracy nad rozwiązaniem tajemnicy choroby jednej z pacjentek – co oczywiście nie przeszkadza mu wziąć całej chwały dla siebie.
48     My Journey     Moja podróż     302     Michael Spiller     Tim Hobert
Sean docenia niezwykłą zmianę Elliot. Zaczynają się spotykać, jednak Sean zaczyna się wahać, gdy dziewczyna nie przychodzi na umówioną kolację tłumacząc się pracą. J.D. nie rozumie, dlaczego Turk nie otwiera się przed nim, boi się kolacji sam na sam… Okazuje się, że boi się takich “gejowskich” zachowań.
49     My White Whale     Mój biały wieloryb     304     Michael Spiller     Eric Weinberg
Każdy z młodych rezydentów ma inny sposób na utrzymanie dyscypliny wśród swoich internistów – J.D., który radzi sobie najgorzej, prosi o pomoc Elliot, która jednak przyprowadza Seana. Mimo jego słusznych rad, J.D. nie może znieść tego, że ocenia go facet dziewczyny, o którą jest tak zazdrosny. Doktor Cox i Jordan znajdują pediatrę dla swojego syna – jednak znaleźć lekarza, a znaleźć z nim wspólny język to dwie różne sprawy.
50     My Lucky Night     Moja szczęśliwa noc     305     John Inwood     Neil Goldman, Garrett Donovan
J.D. na sprytny sposób radzi sobie z prześladowaniem przez ciecia i jego kumpla – zadaje im zagadkę ponad jego siły. Carla postanawia popracować przez parę dni na chirurgii. Turk nie jest z początku zachwycony, jednak okazuje się, że dzięki niej bardziej się przykłada i lepiej wykonuje operację. Dr Cox prosi Jordan o pomoc i dzięki niej zostaje nowym szefem rezydentów. Sean dowiaduje się, że Elliot i J.D. nie raz spali ze sobą i nie podoba mu się to. Kiedy musi wyjechać J.D. widzi szansę, aby wrócić do Elliot, gdy dowiaduje się, że jej chłopak zrezygnował z szybkiego wyjazdu aby z nią być.
51     My Brother, Where Art Thou?     Mój bracie, gdzież jesteś?     306     Marc Buckland     Mike Schwartz
J.D. czuje się zagubiony z powodu Elliot, więc dzwoni do swojego brata, który błyskawicznie się zjawia, przy okazji mówiąc mu, że ich matka żeni się po raz kolejny. Dan swoim nachalnym zachowaniem denerwuje swojego brata tak bardzo, że ten każe mu się wynosić. Turk tłumaczy mu, że powinien zmienić podejście do rodziny, co skłania go do przeprosin. Doktor Kelso nakrywa Elliot i Carlę na dorabianiu po godzinach, czego niedawno im zabronił.
52     My Advice to You     Moja rada dla ciebie     307     Gail Mancuso     Debra Fordham
Przyjeżdża brat Carli. Okazuje się, że nauczył się angielskiego w tajemnicy przed Carlą. J.D. wciąż wariuje na punkcie Elliot, która wcale nie ułatwia mu sytuacji, będąc wciąż w pobliżu. J.D. poznaje interesującą dziewczynę, Danni. Nie może uwierzyć, gdy okazuje się, że jest siostrą Jordan. Dr Cox ewidentnie lekceważy polecenia dr Kelso. Młodzi rezydenci myślą, że próbuje on wciągnąć ich w swoją grę.
53     My Fifteen Seconds     Moje 15 sekund     308     Ken Whittingham     Mark Stegemann
Dr Cox ma swoją metodę rozmawiania z pacjentami. Każda trwa tylko po piętnaście sekund. Okazuje się, że nie jest ona do końca dobra. Perry nie jest zachwycony ze związku J.D. z Danni. Tym gorzej, gdy muszą razem spędzić czas w parku rozrywki. Dr Kelso chwilowo traci słuch. Elliot rządzi Carlą co tej ostatniej bardzo się nie podoba.
54     My Friend the Doctor     Mój przyjaciel doktor     309     Ken Whittingham     Gabrielle Allan
Cieć udaje kilka różnych osób naraz. J.D. nie rozumie o co chodzi, dopóki nie dowiaduje się, że kiedyś był aktorem, któremu zawaliła się kariera. Dr Cox nie chce przyznać nikomu, że bolą go plecy, bo nie chce być uznany, za “starca”. Elliot pragnie mieć jakiś własny ważny moment w szpitalu, aby poczuć, że już jest naprawdę lekarzem.
55     My Dirty Secret     Mój brudny sekret     303     Chris Koch     Matt Tarses
Elliot krępują intymne słowa, co jest dość dziwnym zjawiskiem, zważając na to, że jest lekarzem. Carla próbuje pomóc jej się przełamać. Carla dowiaduje się, że ludzie uważają, że jest zbyt sztywna i często pomaga innym zupełnie nieproszona. J.D. radzi dr Coxowi, żeby powiedział Jordan o swoich uczuciach. Gdy zostaje wyrzucony z domu wprowadza się do młodego. Rezydent postanawia to odkręcić, proponując parze, że czasem zaopiekuje się ich synkiem.
56     My Rule of Thumb     Moja zasada kciuka     310     Craig Zisk     Janae Bakken
Carla pyta dr Coxa, co tak naprawdę myśli o jej narzeczonym. Musi się poważnie zastanowić, zanim odpowie na to pytanie. Carla i Elliot próbują pomóc pacjentce, która martwi się, że w wieku trzydziestu ośmiu lat wciąż jest dziewicą. J.D. boi się, że jeśli pozwoli wprowadzić się Danni do siebie na chwilę, zostanie tam już na zawsze.
57     My Clean Break     Moje przyzwoite zerwanie     311     Chris Koch     Angela Nissel
J.D. próbuje zerwać z Danni, gdy okazuje się, że to ona pragnie z nim zerwać, gdyż domyśliła się, że ten wciąż jest zakochany w Elliot. Lekarze uważają, że Elliot nie powinna stroić się do pracy, ponieważ wygląda nieprofesjonalnie. Dr Cox czuje, że jego uczniowie przestają się go bać i musi to zmienić.
58     My Catalyst     Mój katalizator     312     Michael Spiller     Bill Lawrence
Do szpitala przyjeżdża dr Kevin Casey, niezwykły człowiek, który jest jednocześnie lekarzem i chirurgiem cierpiącym na nerwicę natręctw. Dr Cox nie może znieść tego, że niezwykłe zdolności Caseya robią na wszystkich wrażenie.
59     My Porcelain God     Mój porcelanowy Bóg     313     Adam Bernstein     Tim Hobert, Eric Weinberg
Dość niezwykły wynalazek ciecia daje natchnienie wielu będącym w potrzebie pracownikom szpitala. Turk prosi J.D. żeby został jego drużbą. J.D. jest zachwycony, dopóki nie dowiaduje się, że nie był jego pierwszym wyborem. Elliot popełnia błąd przy banalnej procedurze i szuka pomocy u dr Caseya. Dr Kelso zamyka jeden z oddziałów szpitala. Dr Cox znajduje sposób, aby zmusić go do zmiany decyzji.
60     My Screw Up     Moja wpadka     314     Chris Koch     Neil Goldman, Garrett Donovan
Dr Cox nie chce się pogodzić ze śmiercią swojego pacjenta – oskarża J.D. o pomyłkę. Turk mówi, że gdyby tylko była jakaś rzecz, którą mógłby w sobie zmienić, aby uszczęśliwić Carlę, zrobiłby to. Szybko żałuje swoich słów. Zjeżdża się rodzina Jordan. Perry i Ben widzą się pierwszy raz od dwóch lat. Wkrótce przychodzi na niego czas.
61     My Tormented Mentor     Mój udręczony mentor     315     Craig Zisk     Gabrielle Allan
Dr Cox ciężko przeżywa śmierć Bena, zwłaszcza, że do ich mieszkania zjechały się przyjaciółki Jordan. Na chirurgii pojawia się nowa doktor – pani Miller. Turk już na samym początku psuje sobie stosunki z nią. W szpitalu odbywa się dyskusja nt. seksizmu wobec pracujących tam kobiet.
62     My Butterfly     Mój motylek     316     Henry Chan     Justin Spitzer
J.D. zauważa, że drobny szczegół może całkowicie zmienić bieg wydarzeń.
63     My Moment of Un-Truth     Mój moment nieprawdy     317     Gail Mancuso     Rich Eustis
Carlę denerwuje to, że Turk przed ślubem ogląda się na inne kobiety. Sytuacja odwraca się, gdy do szpitala przyjeżdża jej stary znajomy. Elliot, mimo słusznych uwag dr Coxa, daje się nabrać przez narkomana.
64     His Story II     Jego historia II     318     Jason Ensler     Mark Stegemann
Turk popełnia błąd podczas operacji. Przez niego młody chłopak może stracić przyszłość. J.D. robi dla Elliot coś, o co go nie prosiła i czeka go za to nagroda.
65     My Choosiest Choice of All     Mój najwyborniejszy wybór ze wszystkich     319     Adam Bernstein     Mike Schwartz
J.D. nie może uwierzyć w to, że po nocy z Elliot ona wciąż jest z Seanem. Postanawia wrócić do Danni. Turk i Carla radzą mu tego nie robić. Gdy przychodzi mu rozmawiać z chłopakiem Elliot musi zadecydować, czy ważniejsza jest dla niego przyjaźń, czy uraza. Dr Cox zaczyna oglądać się za dr Miller. Wyznaje swoje obawy Jordan. Cieć w imię sprawiedliwości ryzykuje swoją nową posadę.
66     My Fault     Moja wina     320     Richard Alexander Wells     Debra Fordham
Kelso postanawia wprowadzić płatne badania całego ciała, aby poprawić finanse szpitala. Dr Cox błędnie myśli, że ordynatora obchodzi jego zdanie. Turkowi wydaje się, że Carla w wirze weselnych przygotowań nie uwzględniła jego zdania. J.D. jest uważany za osobę, która chce tylko tego, czego nie może mieć. Gdy w końcu ma szansę odebrać Elliot Seanowi okazuje się, co jest prawdą.
67     My Self-Examination     Moje samobadanie     321     Randall Winston     Janae Bakken
Jordan nie zamierza kłócić się ze swoim eks-mężem przy dziecku. Dr Cox nie potrafi wytrzymać bez tych walk. J.D. jest zdesperowany – gdy Elliot wraca do niego, okazuje się, że rzeczywiście już jej nie chce. Radzi się przyjaciół, co ma zrobić, aby jej nie skrzywdzić i na przedślubnej kolacji u Carli i Turka, pod wpływem wzruszających przemów przyszłych nowożeńców, podejmuje decyzję.
68     My Best Friend’s Wedding     Mój najlepszy przyjaciel bierze ślub     322     Bill Lawrence     Tim Hobert, Eric Weinberg
Nadchodzi dzień ślubu Carli i Turka. Dr Miller, zła na młodą parę, za to, że skreślili ją z listy gości przyczynia się do tego, że Turk spóźnia się na ceremonię i ślub nie odbywa się. Dodatkowo na weselu nie ma muzyki. J.D. w tym czasie próbuje naprawić swoje stosunki z Elliot przyprowadzając Seana. Nie jest to ślub, jaki Carla sobie wymarzyła, jednak gdy przed podróżą poślubną udają się na chwilę do szpitala czeka ich miła niespodzianka.
Sezon Czwarty
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
69     My Old Friend’s New Friend     Nowa przyjaciółka mojej starej przyjaciółki     401     Bill Lawrence     Eric Weinberg
Carla i Turk powracają z podróży poślubnej. Widząc, jak tworzą wspaniałą trójkę przyjaciół z J.D. Elliot czuje się opuszczona. Na jej szczęście w szpitalu pojawia się nowy psychiatra, dr Molly Clock, która chce się z nią zaprzyjaźnić. To ostatni dzień rezydentury J.D. i reszty – teraz już są lekarzami. Dr Cox przypomina mu, że oznacza to tylko większą odpowiedzialność.
70     My Office     Moje biuro     402     Gail Mancuso     Matt Tarses
Carlę denerwuje to, że Elliot przejmuje się zdaniem Molly bardziej, niż kiedykolwiek jej. Zauważa, że wszyscy jej znajomi się jej zwierzają z problemów i bardzo jej się to nie podoba. J.D. i Elliot rywalizują o pozycję szefa rezydentów. Dr Cox postanawia mianować ich obu. Szykuje się poważny konflikt. Okazuje się jednak, że wspólna walka o cel może jednoczyć.
71     My New Game     Moja nowa gra     403     Ken Whittingham     Gabrielle Allan
Mimo że J.D. i Elliot oboje są szefami rezydentów, to ona w mniemaniu pracowników i pacjentów jest ważniejsza. Turka denerwuje to, że J.D. bardzo przechwala się swoimi wysokimi zarobkami. W dodatku nawet przez niego wydaje się być uznawany za gorszego chirurga od Todda. Okazuje się, że z powodu problemów z aktami rozwodowymi dr Cox i Jordan są wciąż małżeństwem, podczas gdy tak naprawdę lepiej czuli się wiedząc, że są po rozwodzie. Postanawiają działać.
72     My First Kill     Moje pierwsze zabójstwo     404     Ken Whittingham     Tad Quill
J.D. dowiaduje się, że jest jednym z niewielu lekarzy w szpitalu, który nie zabił jeszcze pacjenta – czuje, że w takim razie na pewno wkrótce się to stanie. Carla nie może zrozumieć dlaczego po ich domu wciąż wala się wypchany pies – ze zdenerwowania rzuca Rowdym o podłogę. Jednak gdy czuje, że uraziła uczucia swego męża, próbuje to jakoś naprawić. Gdy pakuje się w jeszcze większe kłopoty pomaga jej cieć. Spór o pacjenta chwilowo nadwyręża przyjaźń Elliot i Molly.
73     Her Story     Jej historia     405     John Inwood     Angela Nissel
Carlę denerwuję to, że Turk po nockach z J.D. i kumplami ciągle budzi ją w środku nocy – więc zarządza, że będą kłaść się spaść o tej samej godzinie. Elliot czuje, że Molly nie jest już tylko jej przyjaciółką, ale również mentorem, którego zawsze chciała mieć – dlatego nie może zrozumieć, gdy dowiaduje się dziwacznej prawdy o niej. Dr Cox zwraca uwagę J.D., że jego rezydenci nie okazują mu za grosz szacunku.
74     My Cake     Moje ciasto     406     Henry Chan     Garrett Donovan, Neil Goldman
Do J.D. przyjeżdża jego brat z informacją, że zmarł ich ojciec. Turk natomiast dowiaduje się, że ma cukrzycę. Dr Cox postanawia wesprzeć J.D.

Odcinek dedykowany pamięci Johna Rittera (serialowy ojciec J.D.), który zmarł 11 września 2003 na rozwarstwienie aorty.
75     My Common Enemy     Mój wspólny wróg     407     Joanna Kerns     Bill Callahan
Dan od 3 tygodni mieszka u J.D. – temu nie podoba się, że starszy brat zaczyna kręcić z Elliot. Doktorzy Cox i Kelso nie rozumieją, dlaczego dr Molly jest ciągle tak zadowolona. Turk wykorzystuje swoją cukrzycę wobec Carli, dopóki nie sprawia, że przez niego traci wymarzoną pracę. Musi to wszystko odkręcić.
76     My Last Chance     Moja ostatnia szansa     408     Zach Braff     Mike Schwartz
Na pożegnalnej kolacji z okazji wyjazdu Molly całuje się ona z J.D. Gdy młody próbuje stworzyć z nią związek okazuje się, że jest dla niej zbyt mało… dziwny. Mimo wszystko nie poddaje się. Dr Cox musi zaliczyć parę godzin jazdy karetką z kobietą, która od samego początku doprowadza go do szału. Zaczyna patrzeć na nią inaczej gdy dowiaduje się o jej przeszłości.
77     My Malpractical Decision     Moja zaniedbana decyzja     409     Gail Mancuso     Janae Bakken
W szpitalu pojawia się Nina Broderick – znienawidzona przez wszystkich lekarzy prawniczka, która każdego pacjenta potrafi namówić do pozwania szpitala. Jednak tym razem jest tu z powodu chorego ojca. Elliot próbuje pomóc okropnie nieporadnemu rezydentowi, Dougowi. Okazuje się, że mimo iż bycie lekarzem wychodzi mu beznadziejnie, nadaje się świetnie do pracy jako patolog. Turk próbuje zachować swój nowy numer tylko dla siebie i z tego powodu jest tak nieprzyjemny dla jednego z pacjentów, że ten pozywa go.
78     My Female Trouble     Mój kobiecy kłopot     410     Chris Koch     Debra Fordham
Carla i Turk nie są zachwyceni nowym związkiem J.D. z Niną – prawniczką, która namówiła pacjenta do pozwania Turka, któremu dodatkowo miesza w głowie dr Cox. Carla postanawia pomóc mężowi. Okazuje się, że z Niną nie jest tak łatwo zerwać – potrzebna jest pomoc Jordan.
79     My Unicorn     Mój jednorożec     411     Matthew Perry     Tad Quill, Gabrielle Allan
Carla i Jordan uczą Elliot jak wykorzystywać swoje wdzięki do manipulowania ludźmi – Turk jest zdecydowanie przeciwny. Wierzy, że mogą z tego wyniknąć kłopoty. I ma rację. J.D. próbuje przekonać syna pacjenta aby oddał mu nerkę – dopóki nie okazuje się, że nie jest on jego biologicznym ojcem.
80     My Best Moment     Mój najlepszy moment     412     Chris Koch     Angela Nissel
Boże Narodzenie. W szpitalu zjawia się pacjent z synem, który w niezwykły sposób łączy pracowników szpitala. Dla wielu z nich ten dzień stanie się najlepszym momentem w ich karierze.
81     My Ocardial Infarction     Mój zawał serca     413     Ken Whittingham     Mark Stegemann
J.D. zawsze mógł pochwalić się znakomitą umiejętnością diagnozowania pacjentów, Elliot natomiast zdaje się lepiej radzić sobie w nagłych, stresujących sytuacjach. Gdy sytuacja się odwraca, Dorian, mimo tego że naprawił już swoją relację z Elliot, nie potrafi poprosić jej o pomoc. Carla uważa że pracownicy szpitala powinni bardziej interesować się historią swoich pacjentów. Turk przeżywa szok, gdy dowiaduje się, że ciężko chory pacjent, którego operuje, leży na stole z powodu cukrzycy.
82     My Lucky Charm     Mój szczęśliwy talizman     414     Chris Koch     Mike Schwartz
W wyniku bójki w barze do szpitala przybywa pobity mężczyzna, sprawcą zajścia okazuje się być Irlandczyk, który pokazuje Turkowi i J.D., że powinni wyluzować. Carla i Elliot wciąż umawiają się na spotkania, z których zawsze nic nie wychodzi, przez co ich przyjaźń zaczyna się psuć. Dr Cox bez wiedzy Jordan poddaje się wazektomii.
83     My Hypocritical Oath     Moje obłudne przekleństwo     415     Craig Zisk     Tim Hobert
Wbrew zaleceniu dr Kelso Elliot daje nadzieję umierającemu na malarię pacjentowi. J.D. podczas wizyty w afro-amerykańskim klubie poznaje prześliczną dziewczynę, Kailie. Okazuje się, że akurat poszukuje doktora dla swojego chłopaka. J.D. dowiaduje się, że mężczyzna ją zdradza, jednak tajemnica lekarska zakazuje powiedzieć o tym dziewczynie. Kelso obciąża doktora Coxa pracą w dzień bardzo ważnego dla niego meczu specjalnie tak, aby nie mógł go obejrzeć. Nie jest to jednak zwykła złośliwość, lecz kara za jego świństwa.
84     My Quarantine     Moja kwarantanna     416     Michael Spiller     Tad Quill
Pierwsza randka J.D. z Kailie nie przebiegła perfekcyjnie. Gdy przy okazji wstępują do szpitala Dorian stwierdza u jednego z pacjentów podejrzenie sars przez co zostają w nim zamknięci z resztą personelu, w tym mającą urodziny Lawerne oraz przyjezdną akurat Danni, na czas kwarantanny. Ponieważ spodziewa się ona jakiś niezwykłych wrażeń, J.D., któremu wydaje się, że na nią nie zasługuje, próbuje improwizować. Później jednak żałuje swoich kłamstw, z których nie może się wyplątać. Turk z przerażeniem dowiaduje się, że Carla była kiedyś na randce z dr Coxem.
85     My Life in Four Cameras     Moje życie w czterech kamerach     417     Adam Bernstein     Debra Fordham
W telewizji podają niepokojący komunikat, który sprawia, że w szpitalu panuje panika. Wśród rozhisteryzowanych pacjentów J.D. odnajduje lubianego przez siebie artystę. Jednak nowo poznany mężczyzna okazuje się być ciężko chory.
86     My Roommates     Moi współlokatorzy     418     Craig Zisk     Tim Hobert
Turk i Carla chcą, aby J.D. w końcu się wyprowadził, jednak gdy już tak się dzieje, okazuje się, że nie jest tak wspaniale, jak się zapowiadało. Do dr Coxa przyjeżdża jego stary kumpel, z którym zawsze rywalizował. Cox odkrywa, że może on mieć kłopot, o którym nie wie.
87     My Best Laid Plans     Moje najlepiej ułożone plany     419     Zach Braff     Bill Callahan
Do szpitala przyjeżdża Molly Clock. J.D. kłamie Kailie co do wieczoru, aby się z nią spotkać. Turk zaczyna telefonować ze swoją byłą dziewczyną, Rozanną, nie mówiąc jej, że jest żonaty. Natomiast cieć zakłada się o swojego wana z dr Coxem tak naprawdę po to, aby móc pójść na randkę z Elliot. Jednak dla nich wszystkich okazuje się, że nie można mieć ciastka i zjeść ciastka.
88     My Boss’s Free Haircut     Darmowe strzyżenie mojego szefa     420     John Inwood     Mark Stegemann
Turk i Carla mają kłopoty. Dziewczyna wprowadza się do Elliot, która próbując umilić jej powód urządza wieczór wspomnień jej zmarłej matki. Jednak okazuje się to bardzo złym pomysłem. Dr Kelso wścieka się na Coxa o to, że jest wyjątkowo nieprzyjemny dla pacjentów. Ten proponuje mu, aby sam spróbował znowu pobyć zwykłym lekarzem.
89     My Lips Are Sealed     Moje usta są zapieczętowane     421     John Michel     Janae Bakken
Elliot uważa, że doktorzy powinni okazywać swoim pacjentom więcej szacunku, jednak sama nie może powstrzymać się od śmiechu, gdy trafia jej się zupełnie absurdalny przypadek. Dr Cox i Jordan mają nieco inne podejście co do niebezpiecznych zabaw z ich synem, Jackiem. J.D. na prośbę Turka spędza z Carlą wieczór, przekonując ją, aby do niego wróciła. Po wypiciu paru drinków całują się.
90     My Big Move     Mój wielki ruch     422     Victor Nelli     Bonnie Sikowitz
Gdy Turk dowiaduje się o “przyjacielskim” pocałunku swojej żony zaczyna świrować. J.D., mimo że z początku boi się to zrobić, w końcu decyduje się wziąć winę na siebie i uratować związek najlepszego kumpla. Dr Kelso znajduje sposób na szantażującego go ciecia, dając mu coś, co sprawia, że ludzie przestają się go bać. Elliot udowadnia doktorowi Coxowi, że nie potrafi sobie radzić z nastoletnimi pacjentkami. Tymczasem on musi zrezygnować z ważnej dla niego kolacji, aby pocieszyć Jordan.
91     My Faith in Humanity     Moja wiara w człowieka     423     Ken Whittingham     David Louis Feinberg
Elliot zaczyna panikować z powodu swojego panieństwa. Tego dnia spotyka bardzo przystojnego sąsiada pacjentki, Jake’a. Dr Cox daje lekarce znakomitą radę, aby zignorować faceta. Carla i Turk chodzą na terapię małżeńską, jednak on nie potrafi otworzyć się przed psychologiem.
92     My Drive-By     Moje jazdy     424     Will Mackenzie     Angela Nissel
J.D. wciąż nie znalazł sobie mieszkania. Turk twierdzi, że dr Cox ma ogromne ego. Kiedy Turk przeżywa niezwykłą historię Cox zakłada się z nim, że nie wytrzyma nie chwaląc się nią przed całym szpitalem. Cox jednak udowadnia mu, że będąc lekarzem trzeba być pewnym siebie. Elliot postanawia nie zniszczyć kolejnego związku i postanawia przystopować z Jake’iem.
93     My Changing Ways     Moje zmieniające się drogi     425     Victor Nelli     Bill Lawrence
J.D. wyprowadza się. Nie potrafi przyznać się do tego, że Turk uraził jego uczucia słowami, że już nigdy nie będzie tak niezwykły, jak gdy mieszkał z nim. Elliot dostaje nową pracę. Carlę denerwuje to, że gdy tylko Elliot znalazła sobie Jake’a przestało ją obchodzić jej zdanie. Jordan zaczyna pracować w szpitalu, co doprowadza doktora Coxa do szału. Kiedy zażąda od Kelso zwolnienia jej, ten robi coś zupełnie przeciwnego. Cox rozumie z czasem, że zemścił się za obrazę jego syna.
Sezon Piąty
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
94     My Intern’s Eyes     Oczy mojego stażysty     501     Bill Lawrence     Bill Lawrence
Po zawaleniu się sufitu w nowym mieszkaniu J.D przeprowadza się on do hotelu. Eliot idzie do nowej pracy gdzie stara się nie rzucać w oczy lecz jej to zupełnie nie wychodzi. Turk oraz Carla starają się o dziecko. J.D zostaje prowadzącym lecz jego styl nie podoba się Coxowi daje on J.D 5 kart męskości które szybko traci. Do szpitala przyjeżdżają nowi stażyści. Za namową Coxa sprzeciwiają mu się w sprawie pacjenta czekającego na przeszczep serca, z tego powodu Kelso jest wściekły. J.D. bierze za Coxa odpowiedzialność.
95     My Rite of Passage     Mój obrzęd przejścia     502     Bill Lawrence     Janae Bakken
Carla ma za złe Eliot że ta nie zaprosiła ją jeszcze do swojego nowego szpitala, dlatego Carla postanawia sama tam pójść. Eliot to się nie podoba. W międzyczasie stypendium Eliot zostaje wycofane. Jedyną osobą która dowiedziała się o tym była Carla, na życzenie Eliot musiała dochować tej tajemnicy. W szpitalu pojawia się nałogowiec który wyłudził narkotyki od Eliot, teraz próbuje tego z Jordan i udaje mu się to. Dzięki temu Jordan została zaakceptowana wśród personelu szpitala.
96     My Day at the Races     Mój dzień na wyścigach     503     Michael Spiller     Eric Weinberg
Turk stara się o chirurgiczny etat. Postanawia operować pacjentkę tylko pod hipnozą. J.D wybija trzydziestka, nie jest mu z tym dobrze ponieważ nie zrobił jeszcze nic z listy “rzeczy które ma zrobić przed 30stką”. Postanawia on wziąć udział w triatlonie. Eliot próbuje otworzyć przed sobą swojego chłopaka. Stwierdza że nie pasują do siebie i zrywa z nim.
97     My Jiggly Ball     Moja skacząca piłka     504     Rick Blue     Tim Hobert
Któryś ze starszych doktorów musi przedstawić Kleso na stowarzyszeniu lekarzy, wypada na J.D. Turk i J.D dowiadują się że Eliot pracuje w przychodni. Kelso przez przypadek pojawia się tam. Eliot ma teraz pretekst do odzyskania pracy w szpitalu.
98     My New God     Mój nowy Bóg     505     Victor Nelli     Aseem Batra
Chrzest dziecka Coxa. Przyjeżdża jego siostra. J.D postanowił pomóc cieciowy w przeprowadzce, okazało się że J.D został wrobiony w kradzież.
99     My Missed Perception     Moja niespostrzegawczość     506     Bill Lawrence     Kevin Biegel
100     My Way Home     Moja droga do domu     507     Zach Braff     Neil Goldman, Garrett Donovan
101     My Big Bird     Mój wielki ptak     508     Rob Greenberg     Debra Fordham
Umiera pacjent, kiedy: Elliot, Dorian, Turk i Carla zajmują się czymś innym. Kelso szuka winnych, podejrzani o niedbalstwo relacjonują przebieg wydarzeń.
102     My Half-Acre     Moje pół akra     509     Linda Mendoza     Bill Callahan
J.D. poznaje Julie, piękną, choć niezdarną dziewczynę, Elliot udziela mu rad. Cieć bierze Turka do “zespołu”. Pacjentka odmawia transfuzji krwi z powodów religijnych. Cox nie chce by wszyscy oczekiwali po nim troskliwości.
103     Her Story II     Jej historia II     510     Chris Koch     Mike Schwartz
W szpitalu pojawia się nowa młoda pielęgniarka, przy której Carla czuje się staro, sytuacji nie poprawia fakt, że dalej nie może zajść w ciążę. Elliot i Turk nie chcą by Dorian zniszczył kolejny swój związek z błahej przyczyny.
104     My Buddy’s Booty     Łup mojego kumpla     511     Randall Winston     Mark Stegemann
Cox kumpluje się w cieciem, ale ten olewa go w pracy. Elliot wdaje się w romans z nielubianym przez J. D. stażystą. Carla prosi Turka by załatwił u Kelso sprzęt dla kobiet do siłowni, za namową Perry’ego, Chris jednak tego nie robi.
105     My Cabbage     Moja Kapusta     512     John Inwood     Ryan A. Levin
Turk jest zły na Elliot, bo ta nie wpisała jego numeru do nowego telefonu, później gubią kartkę z ostatnią wolą zmarłego pacjenta. J. D. wyżywa się na Keithie i chce się go pozbyć, ale okazuje się, że to lubiany przez niego stażysta Kapusta jest słabym lekarzem. Cieć tresuje ptaka w szpitalu.
106     My Five Stages     Moje pięć etapów     513     Jay Alaimo     Tad Quill
Do szpitala wraca pani Wilk, jej stan jest nie do odratowania, Cox i Dorian bardzo to przeżywają. Pojawia się psycholog, który jednak bardziej ich irytuje niż pomaga. Elliot powoli angażuje się w związek z Keithem, sytuacja staje się pretekstem dla Carli i Turka do dywagacja na temat dominacji kobiet i mężczyzn. Ted chce się raz w życiu odrygźć na Kelso, cieć to wykorzystuje.
107     My Own Personal Hell     Moje własne piekło     514     Adam Bernstein     Eren Celeboglu
108     My Extra Mile     Mój dodatkowy wysiłek     515     Ken Whittingham     Mark Stegemann
109     My Bright Idea     Mój genialny pomysł     516     Michael Spiller     Janae Bakken
Carla i Turk ciągle starają się o dziecko. Carla robi sobie test jednak sądzi, że wyszedł on negatywnie. Turk spostrzega, że test po 3 minutach zrobił się pozytywny jednak mówi o tym wszystkim w szpitalu tylko nie Carli. JD podrzuca mu swój wspaniały pomysł na sposób powiedzenia Carli o tym, że jest w ciąży. Cieć cały czas czai się na JD. Carla wykonuje kolejny test i dowiaduje się, że jest w ciąży.
110     My Chopped Liver     Moja wątroba w kawałkach     517     Will Mackenzie     Debra Fordham
111     My New Suit     Mój nowy garnitur     518     Victor Nelli     Tim Hobert
Cox naśmiewa się z syna Kelso, przez co Bob wysyła z zemsty Perry’ego by ten pomógł Tedowi. Przyjeżdza brat Doriana, J.D. wmawia mu, że ciągle podoba się Elliot, by go nie urazić. W szpitalu po raz kolejny zjawia się otyły pacjent. Carla i Turk wybierają imię dla swojego przyszłego dziecka, lecz później tego żałują.
112     His Story III     Jego historia III     519     John Inwood     Angela Nissel
J. D. postanawia nakręcić film dla mamy o swojej pracy w pszitalu. Elliot jest ostra dla stażystów zapominając jak jej samej było ciężko na początku i jak jej Carla wtedy pomogła. Cox wmawia Turkowi, że ten nie jest czarny (a przynajmniej się tak nie zachowuje). Cieć przypadkiem bierze udział przy ratowaniu pacjenta, ale później odnosi wrażenie, że jego praca nic nie znaczy.
113     My Lunch     Mój lunch     520     John Michel     Tad Quill
W szpitalu trzech pacjentów czeka na przeszczep. J. D. i Cox spotykają na zakupach Jill, wkrótce później ona umiera, Dorian ma w związku z tym wyrzuty sumienia, myśli że mógł temu zapobiec. Dziewczyna zostaje dawcą organów, lecz początkowy sukces szpitala (trzy transplantacje naraz) zamienia się w koszmar. Carla i Elliot podejrzewają, że Todd jest gejem.
114     My Fallen Idol     Mój upadły idol     521     Joanna Kerns     Bill Callahan
Dr. Cox obwinia się o śmierć trzech pacjentów przez co popada w depresję i przychodzi pijany do pracy. Carla ustanawia rozkład wizyt mających na celu pocieszenie go, jednak J.D. mocno wzbrania się przed odwiedzinami. W między czasie Turk odbywa staż na ortopedii, gdzie ma problemy “emocjonalne” ze swoim nowym szefem.
115     My Déjà Vu, My Déjà Vu     Moje deja vu, moje deja vu     522     Linda Mendoza     Mike Schwartz
116     My Urologist     Mój urolog     523     Richard Alexander Wells     Neil Goldman, Garrett Donovan
117     My Transition     Moja zmiana     524     Bill Lawrence     Aseem Batra, Kevin Biegel
Sezon Szósty
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
118     My Mirror Image     Moje lustrzane odbicie     601     John Inwood     Tim Hobert
J.D. ciężko znosi wiadomość, że będzie miał dziecko. Bohaterowie widzą swoich sobowtórów w pacjentach, jednak przekonują się, że nie są oni tacy sami.
119     My Best Friend’s Baby’s Baby and My Baby’s Baby     Dziecko mojego najlepszego przyjaciela i moje dziecko     602     Gail Mancuso     Garrett Donovan, Neil Goldman
J.D. z Kim zastanawiają się czy zatrzymać dziecko. Carla zaczyna rodzić, a Turk robi z tego przedstawienie, przez co zapomina torby z jej rzeczami. Przez przypadek poród Carli zostaje wyemitowany w całym szpitalu.
120     My Coffee     Moja kawa     603     Rick Blue     Tad Quill
121     My House     Mój House     604     John Putch     Bill Callahan
Mąż jednej z pacjentek jest pomarańczowy. Cox stara się dowiedzieć dlaczego.
122     My Friend With Money     Moi bogaci kumple     605     John Michel     Gabrielle Allan
JD i Cox są zazdrośni, że Elliot zarabia więcej pieniędzy będąc prywatnym lekarzem. Carla ma depresję poporodową.
123     My Musical     Mój musical     606     Will Mackenzie     Debra Fordham
Do szpitala trafia pacjentka, która cały czas słyszy jedynie śpiewy. Elliot nie wie jak powiedzieć J.D., że już nie chce być jego współlokatorką. Carla, po urodzeniu Izzy, chce wrócić do pracy.
124     His Story IV     Jego historia IV     607     Linda Mendoza     Mike Schwartz
Odcinek z perspektywy dra Kelso. Pobyt Briana wywołuje polityczną debatę między pracownikami szpitala, którzy dzielą się na dwie grupy. Dr Kelso zastanawia się, co to znaczy być dobrym przywódcą.
125     My Road to Nowhere     Moja droga donikąd     608     Mark Stegemann     Mark Stegemann
JD jedzie do Kim na jej pierwsze USG. Jordan i Cox kłócą się, czy poznać płec ich dziecka.
126     My Perspective     Moja perspektywa     609     John Putch     Angela Nissel
127     My Therapeutic Month     Mój leczniczy miesiąc     610     Ken Whittingham     Aseem Batra
Pacjent postanawia, że do końca misiąca będzie umiał się podpisać. Turk musi ponownie zostać rezydentem przez złamaną rękę. Dowiaduje się, że wie o medycynie mniej, niż myślał. Elliot proponuje Keithowi, żeby się do niej wprowadził.
128     My Night to Remember     Moja noc wspomnień     615     Richard Davis     Debra Fordham
Bohaterowie wspominają 6 lat pracy w szpitalu Świętego Serca.
129     My Fishbowl     Moje akwarium     611     Chris Koch     Kevin Biegel
Szeregowy Brian ma zostać wypuszczony ze szpitala, ale zostaje znaleziony nieprzytomny. Lekarze próbują przekonać go, by przyznał się do próby samobójczej, co zmusza ich do bycia szczerymi ze sobą nawzajem.
130     My Scrubs     Moje fartuchy     612     John Putch     Clarence Livingston
Dr Kelso dowiaduje się ile pieniędzy wydaje na fartuchy z powodu licznych ich kradzieży. JD i Turk leczą koleżankę Kelso, która nie ma ubezpieczenia.
131     My No Good Reason     Mój niezbyt dobry powód     613     Zach Braff     Janae Bakken
Carla i Turk zatrudniają seksowną nianię. Elliot z pomocą Ciecia przemyca do szpitala psa pacjentki. Dr Cox sprzecza się z Laverne na tematy religijne.
132     My Long Goodbye     Moje długie pożegnanie     614     Victor Nelli     Dave Tennant
Stan Laverne się pogarsza. Carla nie może się pogodzić z tym, że Laverne może umrzeć. Później okazuje się, że ona umrze. Doktorowi Coxowi urodziła się córka lecz ten nie chce by o tym mówiono. W końcu Carla żegna się z Laverne a ta po tym umiera.
133     My Words of Wisdom     Moje słowa mądrości     616     Victor Nelli     Eric Weinberg
Keith zarzuca Elliot, że nie dba o ich związek. JD leczy głuchego pacjenta i dowiaduje się, że Cieć zna język migowy.
134     Their Story     Ich historia     617     Richard Alexander Wells     Andy Schwartz
Odcinek z perspektywy Todda, Teda i Jordan. Turk stara się nie dopuścić by 16-latkę powiększyła biust, z uwagi na to, że sam ma córkę. Pielęgniarki z powodu braku podwyżek grożą strajkiem, sprawę stara się rozwiazać Ted. Jordan skłóca Elliot z Keithem przez co ma wyrzuty sumienia.
135     My Turf War     Moja wojna murawowa     618     Bill Lawrence     Sean Russell
J.D. pociesza Elliot z powodu wyjazdu Keitha, ale gdy pojawia się szkolna koleżanka Reid, Dorian nieco przez przypadek skłóca przyjaciółki. Turk i Cox “przerzucają” się niewygodnym pacjentem – dostawcą.
136     My Cold Shower     Mój zimny prysznic     619     John Inwood     Janae Bakken
Elliot przyjmuje oświadczyny, ale kiedy pierścionek okazuje się za mały, postanowia je powtórzyć, tym razem planując je sama i zapraszając przyjaciół. Bohaterowie wyobrażają sobie sytuacje, gdyby dr Reid była żoną każdego z nich.
137     My Conventional Wisdom     Moja konwencjonalna wiedza     620     Michael McDonald     Bill Callahan
Turk, Dorian i Kelso wyjeżdzają na konferencję naukową. J.D. nie może przestać myśleć o Elliot, aż do czasu gdy na wykładzie zobaczy Kim. Pod nieobecność Boba, cieć udaje dyrektora medycznego, co najbardziej podchwytuje Ted.
138     My Rabbit     Mój króliczek     621     John Putch     Kevin Biegel, Aseem Batra
Kim chce się pogodzić z J.D. i wprowadza się do niego. Dorian jest dalej zły, w czym wtóruje mu większość szpitala, sytuacja zaczyna się jednak zmieniać. Elliot kontroluje przygotowania do wieczoru panieńskiego, co denerwuje Carlę.
139     My Point of No Return     Mój punkt bez wyjścia     622     Linda Mendoza     Garrett Donovan, Neil Goldman
Elliot ma wątpliwości przed ślubem. Perry robi wszystko, by J.D. nie był chrzestnym jego dziecka. Cieć z pomocą Teda i Todda planuje prezent ślubny.
Sezon Siódmy
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
140     My Own Worst Enemy     Mój najgorszy wróg     701     Bill Lawrence     Neil Goldman, Garrett Donovan
Elliot zrywa zaręczyny z Keithem, co ten źle znosi. J.D. postanawia nie rzucać sobie sam “kłód pod nogi”. Cieć chwali się, że ma dziewczynę. Perry próbuje znaleźć przyczynę choroby pacjenta, by nie musieć go wypisać.
141     My Hard Labor     Mój ciężki poród     702     Adam Bernstein     Bill Callahan
Kim rodzi, ale zauważa, że J.D. jest z nią tylko ze względu na dziecko. Cox nie chce się kojarzyć córce z bólem.
142     My Inconvenient Truth     Moja niewygodna prawda     703     Bill Lawrence     Debra Fordham
Elliot zarzuca innym lekarzom hipokryzję, ale Cox zauważa, że Reid karze pacjentce przytyć, podczas gdy sama waży za mało. Przyjeżdza Dan Dorian, który niespodziewanie się usamodzielnił, dodatkowo zarzuca J.D., że ten nie potrafi wydorośleć.
143     My Identity Crisis     Mój kryzys osobowości     704     Gail Mancuso     Dave Tennant
Carla pod wpływem snu boi się, że traci swoją latynoską tożsamość. J.D. uważa się za przyjacielską osobą, ale cieć wytyka mu, że nie zna nawet nazwisk kolegów z pracy, zawierają zakład. Jordan wyjeżdza na kilka dni do matki, Perry stara się udawać, że nie tęskni.
144     My Growing Pains     Moje rosnące bóle     705     Zach Braff     Mike Schwartz
J.D., tym razem pod wpływem Perry’ego, postanawia wydorośleć. Nie podoba się to Turkowi, który nie ma się z kim wygłupiać. Cox wbrew woli rodziców mówili młodemu pacjentowi, że ma białeczkę, sprawa ta denerwuje Carlę. Kelso ukrywa swój wiek, bo nie chce iść na emeryturę, Elliot odkrywa że ma on 65 lat i urządza mu przyjęcie.
145     My Number One Doctor     Mój doktor numer jeden     706     Will Mackenzie     Janae Bakken
Carla dziwi się, że cieć ma dziewczynę, okazuje się, że ukrywa on swoje dziwactwa. Turk konkuruje z Coxem, gdy Kelso wprowadza możliwość oceniania lekarzy na stronie internetowej, rywalizuje ze sobą cały szpital. Elliot zaprzyjaźnia się z nieuleczalnie chorą pacjentką, która przyznaje się chce popełnić samobójstwo zanim choroba ją pochłonie.
146     My Bad Too     Też moja wina     707     Linda Mendoza     Clarence Livingston
J.D. obiecuje poparzonemu pacjentowi, że ten pójdzie na wręczanie dyplomów. Turk z okazji rocznicy, uczy się hiszpańskiego, ale nie mówi o tym Carli, bo zaczyna wyciągać z tego korzyści. Perry podbiera jedzenie Boba.
147     My Manhood     Moja męskość     708     Michael McDonald     Angela Nielson
J.D. próbuje być wzorem męskości dla córki. Cieć tworzy szpitalną gazetę, z pomocą Teda na którego nikt nie zwraca uwagi. Cox obraża ciecia, przez co pojawia się nieprzychylny mu artykuł. Elliot dowiaduje się, że Kelso bedzie musiał odejść z pracy.
148     My Dumb Luck     Moje głupie szczęście     710     Rick Blue     Aseem Batra
Carla i Elliot zbierają personel by oprotestować zwolnienie Kelso. Bob wspomina z przypadkowym stażystą lata spędzone w szpitalu. Do Coxa przychodzi pacjent, którego od dwóch lat nie potrafi zdiagnozować, J.D. przez przypadek rozwiązuje problem.
149     My Waste of Time     Moja strata czasu     711     Chris Koch     Andy Schwartz
Cox pełni obowiązki tymczasowego dyrektora. Cieć stwierdza, że odejście Kelso może spowodować zmianę podejścia Teda, u prawnika zachodzi nieoczekiwana przemiana. J.D. i Elliot odbudowują swoją przyjaźń.
150     My Princess     Moja księżniczka     709     Zach Braff     Mark Stegemann
Odcinek w pierwotnym planie miał być wyemitowany jako dziewiąty odcinek siódmego sezonu. W kilku scenach głównego wątku, jak i średniowiecznej bajce opowiadanej przez dr Coxa pojawia się dr Kelso, który zrezygnował z funkcji szefa medycznego w odcinku “My Dumb Luck”. Jest to również ostatni odcinek wyemitowany w telewizji NBC.
Sezon Ósmy
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
151     My Jerks     Moi palanci     802     Michael Spiller     Angela Nissel
Nowym dyrektorem szpitala zostaje dr Taylor Maddox, dr Cox próbuje ją unikać. J.D. dostaje nową grupę stażystów, których uważa za beznadziejnych. Carla uświadamia Elliot, że myśli tylko o sobie i nie przeprosiła Keitha za odwołanie ich ślubu. Dr Maddox zwalnia ciecia za znęcanie się nad J.D.
152     My Last Words     Moje ostatnie słowa     803     Bill Lawrence     Aseem Batra
J.D. i Turk rezygnują z planu wspólnej kolacji, żeby zostać ze śmiertelnie chorym pacjentem i pomóc mu spokojnie odejść.
153     My Saving Grace     Moja ostatnia deska ratunku     804     Michael Spiller     Janae Bakken
Dr Cox prosi Kelso o pomoc w wyrzuceniu dr Maddox ze szpitala. Carla próbuje nauczyć egocentryczną stażystkę czegoś o życiu w szpitalu.
154     My Happy Place     Mój raj     805     Ken Whittingham     Taii K. Austin
J.D. i Elliot rozważają nad ich nieudanym związkiem i postanawiają spróbować jeszcze raz. Dr Cox, Todd i Turk współpracują razem, żeby przeszczepić dwóm pacjentom nerki. Cieć zostaje znowu przyjęty do pracy.
155     My ABC’s     Moje ABC     801     Bill Lawrence     Bill Lawrence
J.D., Elliot i dr Cox wybierają stażystów nad którymi będą pracować. J.D. wybiera Denise, która nie potrafi współczuć pacjentom. Elliot przypada Katie, a doktorowi Coxowi Ed, który jest leniwy i pewny siebie. Odcinek z udziałem Mappetów
156     My Cookie Pants     Moje spodnie do ciastek     806     Gail Mancuso     Clarence Livingston
Elliot prosi Turka o miłosną radę związaną z J.D., który jest zajęty pomocą Denise we współczuwaniu pacjentom. Bob Kelso proponuje doktora Coxa na stanowisko dyrektora szpitala.
157     My New Role     Moja nowa rola     807     Will Mackenzie     Dave Tennant
Dr Cox jest przytłoczony nową rolą dyrektora i prosi Kelso o pomoc.
158     My Lawyer’s In Love     Mój prawnik jest zakochany     808     Mark Stegemann     Debra Fordham
Ted zakochuje się w dziewczynie, która śpiewa chorym dzieciom na pediatrii (Stephanie Gooch), ale nie potrafi wyjść z inicjatywą. Pomagają mu J.D. i cieć. Dr Cox jest przytłoczony pracą biurową i nie ma czasu na opiekowanie się pacjentami i synem.
159     My Absence     Moja nieobecność     809     John Putch     Debra Fordham, Andy Schwartz
Elliot czuje się samotnie, że jest w pracy, a J.D. ma wolne. Carla mówi Turkowi, że jest znowu w ciąży. Turk nie może znieść, że nikt mu nie gratuluje jak przy pierwszym dziecku.
160     My Comedy Show     Mój kabaret     810     Ted Wass     Devin O. Mahoney, C. Rego Marquiis
Turk i J.D. pomagają stażystom przygotować coroczne przedstawienie, które wyśmiewa starszych lekarzy. Pokaz kończy się skeczem o Turku i J.D. przedstawiający miłosną parę. Zauważają, że cały szpital tak o nich myśli i dochodzą do wniosku, że powinni przestać pokazywać swoje uczucia w szpitalu. Elliot próbuje przekonać Denise, że powinna od czasu do czasu wyluzować i pójść do pubu z innymi stażystami. Cieć szantażuje Carlę. Ona przekonuje go, że całe to wydarzenie sobie wymyślił.
161     My Nah Nah Nah     Moje na na na     811     John Putch     Kevin Biegel
Turk po obejrzeniu “SportCenter” wpada na pomysł, aby zastosować sparaliżowanemu pacjentowi kontrowersyjną terapię. Jordan jest wściekła na Perry’ego, że nosi ślubną obrączkę. Paniusia nie chce trzymać ciecia za rękę, ten się niepokoi.
162     Their Story II     Ich historia II     812     Michael McDonald     Andy Schwartz
Narracja z perspektywy nowych stażystów. J.D. przyjmuje nową rolę osoby walczącej z doktorem Coxem o nowe potrzeby dla szpitala. Jego sukces nie cieszy Turka.
163     My Full Moon     Moja pełnia księżyca     813     John Michel     Kevin Biegel
Dyżur podczas pełni księżyca przynosi nowym stażystom nowe doświadczenia. Elliot po zdiagnozowaniu pacjentki i powiedzeniu jej, że jest chora na HIV rozważa nad tym czy w przyszłości nadal będzie lekarzem.
164     My Soul On Fire, Part 1     Moja dusza płonie, część 1     814     Bill Lawrence     Bill Callahan
Cieć i Paniusia rozsyłają zaproszenia na ich fikcyjny ślub na Bahama, żeby dostać darmowe prezenty. J.D. przekonuje wszystkich ze szpitala na wspólny wyjazd na wyspę.
165     My Soul On Fire, Part 2     Moja dusza płonie, część 2     815     Bill Lawrence     Bill Callahan
Wszystkie pary, Perry z Jordan, Turk z Carlą i J.D. z Elliot, mają swoje problemy. Cieć i Paniusia organizują dziwną, tropikalną ceremonie ślubną, która potwierdza romantyzm u innych par ze szpitala.

W odcinku gościnnie występuje Bill Lawrence, twórca serialu, jako Van (sędzia pokoju).
166     My Cuz     Moje ponieważ     816     Linda Mendoza     Kevin Biegel
J.D. planuje być bliżej Sama, kiedy dowiaduje się, że Kim związała się z byłym chłopakiem Elliot – Seanem. Turk prosi Carlę i innych pracowników szpitala, żeby poparli jego kandydaturę na stanowisko szefa chirurgii.
167     My Chief Concern     Moja największa obawa     817     Zach Braff     Neil Goldman, Garrett Donovan
J.D. podejmuje nową pracę w szpitalu, gdzie pracuje Kim, ponieważ chce być bliżej swojego syna. Turk przyjmuje nową posadę szefa chirurgii. Ted i Gooch postanawiają razem zamieszkać.
168     My Finale, Part 1     Mój finał, część 1     818     Bill Lawrence     Bill Lawrence
J.D. opuszcza szpital Świętego Serca. Elliot uświadamia sobie, że jej związek z J.D. wszedł na wyższy poziom.
169     My Finale, Part 2     Mój finał, część 2     819     Bill Lawrence     Bill Lawrence
J.D. opuszcza szpital Świętego Serca. Elliot uświadamia sobie, że jej związek z J.D. wszedł na wyższy poziom.

W odcinku gościnnie występuje Bill Lawrence, twórca serialu, jako dozorca ściągający z budynku napis “Goodbye JD”.
Sezon Dziewiąty
#     Oryginalny tytuł     Polski tytuł     Kod produkcji     Reżyseria     Scenariusz
170     Our First Day of School     Nasz pierwszy dzień szkoły     901     Michael Spiller     Bill Lawrence
Minął rok od ostatniego dnia J.D. w szpitalu pw. Świętego Serca. Szpital został zburzony i wybudowany w nowym miejscu, koło szkoły medycznej, na której wykładają J.D., Turk, Cox, Kelso i Denise. Poznajemy nowych bohaterów – studentów medycyny – Lucy, Drew i Cola.
171     Our Drunk Friend     Nasz pijany przyjaciel     902     Michael McDonald     Josh Bycel & Jonathan Groff
Lucy dostaje ciężką lekcję, z której uczy się, że żeby być dobrym lekarzem nie można być naiwnym. Turk i J.D. namawiają Denise, żeby wyznała swoje uczucie do Drew. Kiedy to robi zostaje odrzucona.
172     Our Role Models     Nasze autorytety     903     Gail Mancuso     Steven Cragg & Brian Bradley
J.D. oraz Drew uczą się bycia mentorem, kiedy Dr. Cox i Lucy pokazują jak to jest być czasami nauczycielem. Z kolei Denise zaprzyjaźnia się z synem umierającej pacjentki i oferuje mu swoją pomoc.
173     Our Histories     Nasze historie     904     Ken Whittingham     Corey Nickerson
Studenci uczą się “grać zespołowo”. Ted po 8 latach bycia chłoptasiem do bicia Dr. Keslo, postanawia odejść na urlop. Z kolei J.D i Turk boją się spojrzeć prawdzie w oczy i próbują uniknąć starzenia się.
174     Our Mysteries     Nasze tajemnice     905     Michael Spiller     Steven Cragg & Brian Bradley
J.D. ciągle domaga się akceptacji Dr. Coxa ponieważ zbliżał on się do ostatniego dnia nauczania w Scared Heart. Lucy szuka w sobie odwagi żeby wykonać pobranie krwi na żywym człowieku co do tej pory nie wychodziło jej dobrze. Związek Denise oraz Drew staje się oficjalny
175     Our New Girl-Bro     Nasza nowa kumpela     906     Michael McDonald     Kevin Etten
Turk stara znaleźć sobie nowego przyjaciela po odejściu JD, Elliot daje mu kilka dobrych wskazówek i rad co do nadmiernej pracy oraz przemęczenia Lucy. Dr Cox mści się na Cole i oświadcza mu, że może zająć ostatnią pozycje w rankingu studentów co jest brednią.
176     Our White Coats     Nasze White Coats     907     John Putch     Andy Schwartz
Odbywa się ceremonia White Coat Ceremony. Elliot pomaga Denise w sprawie ubioru, a studenci muszą odpowiedzieć na pytanie dlaczego chcą zostać lekarzami.
177     Our Couples     Nasze pary     908     Chris Koch     Prentice Penny
Lucy zauważa, się w szpitalu pary chodzą ze sobą oficjalnie, jednak ona wstydzi się tego, że chodzi z Cole’m. Denise oraz Drew robią kawał ochroniarzom, kradnąc ich meleksa. Dr Turk oraz Cox przyjmują Arthura, który przez 40 lat roznosił orzeszki na stadionach – próbują go wyleczyć, jednak okazuje się, że ma śmiertelnego guza.
178     Our Stuff Gets Real     Nasze sprawy stają się poważne     909     John Putch     Leila Strachan
Rzeczywistością staje się to, że JD razem z Elliot będą mieć dziecko. Lucy zmaga się z zajęciami z chirurgii, ponieważ ma wziąć pod skalpel Bena, jej pierwszego pacjenta, który był miły wobec jej.
179     Our True Lies     Nasze prawdziwe kłamstwa     910     Michael Spiller     Lon Zimmet & Dan Rubin
Sumienie dręczy gdy uczeń ściąga podczas testu egzaminacyjnego, w tym wypadku Lucy. Tymczasem Drew wyznaje miłość Denise, co nie jest dobrym posunięciem.
180     Our Dear Leaders     Nasi drodzy liderzy     911     Peter Lauer     Corey Nickerson & Kevin Etten
Dr. Cox zamierza zrobić studentom kilka poważnych sprawdzianów, które poważnie ich zagrażają psychice. Drew ma dość ciągłego odpowiadania na pytania i za namową Dr.Coxa postanawia odejść z grupy, jego miejsce zajmuję Lucy. Do szpitala przybywa Dr. Russell Vaughn, który imponuje wszystkim w szpitalu, Turk jest zazdrosny.
181     Our Driving Issues     Nasze prawo jazdy     912     Eren Celeboglu     Alessia Costantini & Prentice Penny
U Cole’a wykryto raka skóry. Cox i Denise prowadzą między sobą wojnę o studentów, a z kolei Kelso się starzeje i potrzebuje lewych papierów na uzyskanie możliwość do prowadzenia samochodu.
182     Our Thanks     Nasze podziękowania     913     Rick Blue     Sean Russell
Studenci szykują się do uczczenia ciał, na których się uczyli. Turk szuka sobie studenta na wzór Drew, z kolei ten i Denise przechodzą mały kryzys.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 119 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...