Herosi

Milo Ventimiglia – Peter Petrelli | Santiago Cabrera – Isaac Mendez | Masi Oka – Hiro Nakamura | Greg Grunberg – Matt Parkman | Hayden Panettiere – Claire Bennet | Adrian Pasdar – Nathan Petrelli | Ali Larter – Niki Sanders | Leonard Roberts – D. L. Hawkins | Zachary Quinto – Sylar | Jack Coleman – Noah Bennet

herosiherosi 2herosi 3


Herosi (ang. Heroes) – amerykański serial fantastyczno-naukowy, stworzony przez Tima Kringa. Premiera serialu odbyła się 25 września 2006 roku na antenie stacji NBC. Fabuła opowiada historię ludzi, którzy odkrywają w sobie niesamowite zdolności, jak telepatia, umiejętność podróżowania w czasie czy latania[1]. Fabuła odcinków pisana jest na wzór amerykańskich komiksów z krótkimi, kilkuepizodowymi wątkami splatającymi się razem w jedną historię.

Gdy serial zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, był najchętniej oglądanym programem, przyciągając 14,3 miliona widzów, zdobywając tym samym największą widownię przy odcinku premierowym w stacji NBC od pięciu lat[2]. 6 października 2006 dyrektor NBC Entertainment Kevin Reilly ogłosił, że serial Herosi zostanie nadany w całości[3]. 17 stycznia 2007 Reilly ogłosił, że zostanie wyemitowany również drugi sezon serialu Herosi[4], którego premiera miała miejsce 24 września 2007 roku. Planowano stworzenie spin-offu serii, Heroes: Origins, który miał zawierać sześć odcinków[5], jednak projekt zawieszono z powodu strajku scenarzystów w Hollywood[6].

Ostatni odcinek Herosów wyemitowano 8 lutego 2010. Telewizja NBC zdecydowała o zakończeniu produkcji serialu z powodu niskiej oglądalności czwartego sezonu.

Obecnie serial jest pokazywany w Polsce na kanale Fox Polska

Obsada

Milo Ventimiglia jako Peter Petrelli

Jest synem Angeli Petrelli i Arthura Petrelli, bratem Nathana Petrelli oraz wujkiem Claire Bennet. Ma moc absorbowania i naśladowania mocy innych ludzi ze zdolnościami. Jest wrażliwy i współczujący.

W premierowym odcinku, Peter Petrelli jest pielęgniarzem pracującym w hospicjum, oraz mieszka w Nowym Jorku. Różnice pomiędzy Peterem a Nathanem, ambitnym politykiem skupionym na swojej kampanii do kongresu, powodują spięcia pomiędzy nimi, które zaostrzają się kiedy Peter zaczyna mieć nadzwyczajnie żywe sny podczas których lata. Zwierza się Nathanowi, który mówi że jest to znak problemów psychologicznych. Peter prosi Nathana by był świadkiem, kiedy on sam będzie skakał z budynku po to by udowodnić, że potrafi latać. Jednakże, to Nathan który potrafi latać, łapie Peter kiedy on spada. Peter traci przytomność po tym jak bracia tracą kontrolę nad sobą, oraz budzi się w szpitalu z poplątanymi wspomnieniami tego co się stało. Nathan twierdzi że żaden z nich nie poleciał i Peter dochodzi do wniosku, że zaczyna mu odbijać. Próbując odkryć prawdę, Peter grozi, że skoczy z innego dachu jeśli Nathan nie powie mu co się naprawdę stało. Nathan przyznaje, że obydwaj polecieli. Na początku Peter myśli że Nathan mówi mu tylko to co chce usłyszeć, do czasu kiedy Nathan wskazuje, że Peter lewituje podczas ich kłótni. Później Peter próbuje latać, kiedy jego brata nie ma w pobliżu, ale początkowo mu to nie wychodzi.

Peter decyduje się rzucić pracę pielęgniarza. Zwierza się Simone Deveaux, córce swojego umierającego pacjenta, Charlesa Deveauxa, że kocha ją od czasu kiedy ją po raz pierwszy zobaczył. Spędzają ze sobą noc, pomimo tego że Simone nie jest pewna tego co do niego czuje.

Pewnego dnia w metrze Peter spotyka Hiro Nakamurę, człowieka z mocą manipulowania czasem i przestrzenią, który cofnął się do przeszłości by przekazać Peterowi wiadomość Ocal cheerleaderkę, ocal świat. Hiro mówi Peterowi żeby był tym którego potrzebujemy oraz żeby poszedł do Isaaca Mendeza, malarza, który jest byłym chłopakiem Simone. Na końcu Hiro dodaje, że dziwnie jest widzieć Petera bez blizny. Peter u Isaaca wykorzystuje moc malarza by dokończyć jego obraz. Wkrótce jedzie do Oddessy w Teksasie by ratować cheerleaderkę Claire Bennet. Dochodzi do starcia między Peterem a Sylarem, który chce przejąć moc dziewczyny. Peter spada razem z Sylarem z dachu. Dzięki zaobsorbowanej mocy samogeneracji Claire, Peter przeżył upadek.

Santiago Cabrera jako Isaac Mendez

Isaac ma 28 lat i jest malarzem, pochodzącym z Nowego Jorku – jego dziewczyną i art dealer była Simone Deveaux. Mendez był początkowo uzależniony od heroiny. Jego mocą jest zdolność prekognicji, wyrażaną przez artystyczne obrazy i rysunki, poczatkowo tylko podczas odurzenia narkotycznego. Został zamordowany przez Sylara, który przejął jego moc.
Masi Oka jako Hiro Nakamura

Hiro ma 24 lata i pracuje jako programista w biurze swego ojca, w Tokio (w Japonii). Hiro ma w przyszłości odziedziczyć rodzinną firmy, lecz wierzy, że ma misję do wykonania. Jego mocą jest teleportacja oraz chronokineza – manipulowanie czasem. Przyjacielem bohatera jest Ando Masahashi, który pomimo braku niezwykłych mocy często odgrywa ważną rolę w życiu herosa. Hiro musi przebyć długą drogę poszukiwań zanim znajdzie cel swojej misji ratowania świata. Wykrada miecz Takezo Kensei z firmy Daniela Lindermana. Hiro znajduje swój cel po podróży w przyszłość wraz z Ando. Musi zabić Sylara, podczas pierwszej próby nie udaje mu się to. Gabriel Gray przełamuje jego miecz na pół mocą zamrażania przedmiotów. Finałowym odcinku pierwszego sezonu Hiro Nakamura bierze miecz, który kupił Ando. Pojawia się na Kirby Plaza i przekuwa Sylara, wygłaszając słynne “Yatta”. Chcąc powstrzymać Petera Petrelliego przed eksplozją, Sylar resztką sił rzucił Hiro na budynki używając telekinezy. Nakamura w ostatniej chwili się teleportował i zniknął. Pojawiając się w starożytnej Japonii, a dokładnie w 1671 roku.Poznaje tam bohatera z dzieciństwa Takezo Kensei.
Greg Grunberg jako Matt Parkman

Ma 35 lat i był policjantem, w Los Angeles (został zawieszony), potem pracował jako ochroniarz. Starał się zostać detektywem, ale oblał test kwalifikacyjny (prawdopodobnie ze względu na swoją dysleksję). Ma żonę – Janice, z którą chodził na terapię dla par. Kiedyś jego żona go zdradzała, potem kiedy zaszła w ciążę – jak sie okazało, nie z nim. Jego mocą jest telepatia (słyszy myśli innych ludzi). W drugim sezonie serialu dzięki swojemu ojcu opanowuje zdolność manipulowania myślami (zmusza ludzi do robienia różnych rzeczy).W 3 sezonie opanowuje zdolność tworzenia iluzji.Opanowuje też zdolność do malowania przyszłości tak samo jak Isaac Mendez.
Hayden Panettiere jako Claire Bennet

Jej mocą jest samoregeneracja tkanki. Jest adoptowaną córką Noah Benneta i Sandry Bennet, biologiczną córką Nathana Petrelli i Meredith Gordon, i biologiczną wnuczką Arthura Petrelliego oraz Angeli Petrelli. Jest również biologiczną bratanicą Petera Petrelli ze strony Nathana, oraz biologiczną siostrzenicą Flinta Gordona ze strony Meredith.
Dorastanie

Claire jest córką Nathana Petrelli i Meredith Gordon, dwójki ludzi którzy posiadają pewne zdolności. Została jednak zaadoptowana przez Noah i Sandrę Bennet. Noah i jego parter Claude, którzy są agentami Firmy, przybyli do domu Meredith by ją porwać. Claude wszedł do środka, podczas gdy Noah czekał na zewnątrz do czasu aż Meredith wysadziła drzwi. Kiedy Noah wbiegł do środka znalazł Claude’a na podłodze, który powiedział mu żeby znalazł Claire. Kiedy ją znalazł wyniósł ją bezpiecznie z domu. Wtedy Noah i jego żona zaadoptowali dziewczynkę.

Sześć miesięcy przed rozpoczęciem serii, Claire została cheerleaderką, z pomocą swojej koleżanki Jackie Wilcox. Podczas udawanej kłótni z Jackie, Claire przez przypadek uderzyła w szkło i rozcięła sobie rękę. Kiedy pokazały to rodzicom Claire, pani Bennet powiedziała, że Claire może będzie musiała mieć szwy. Po tym jak Claire, Jackie, i pani Bennet pojechały do szpitala, pan Bennet odebrał telefon od Chandry Suresha, naukowca który zajmował się paranormalnymi zjawiskami, informując go o mocy Claire.

Kilka dni później pan Bennet zapytał Claire, czy może zobaczyć jej rękę ze szwami. Kiedy odwinęli opatrunek, obydwoje byli zdziwieni tym że po zranieniu nie pozostało jej nawet zadrapanie.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Adrian Pasdar jako Nathan Petrelli

Ma ok. 35-40 lat, pochodzi z Los Angeles – mieszka w Nowym Jorku. Jest synem Angeli Petrelli i nieżyjącego (samobójcy) Arthur Petrreli. Jego młodszym bratem jest Peter Petrelli. Jest żonaty z Heidi Petrelli, z którą ma dwóch synów: Simona i Monty’ego. Jego nieślubną córką jest Claire Bennet, której matką jest Meredith Gordon. Jest prawnikiem, ale obecnie stara się dostać do Kongresu. Ma zdolność lewitacji.
Ali Larter jako Niki Sanders

Niki ma 33 lata i pochodzi z Las Vegas (w Newadzie). Jest żoną D.L. Hawkinsa i matką Micah Sandersa. Przez jakiś czas wychowywała syna samotnie. Ma podwójną osobowość (alter ego Jessicę) oraz nadludzką siłę. Jessica to bliźniacza siostra Niki, która zmarła tragicznie w dzieciństwie; kiedy opanowuje ciało Niki, staje się agresywna.
Leonard Roberts jako D. L. Hawkins

D.L. ma 31 lat, jest mężem Niki Sanders i ojcem Micah. Jego mocą jest przenikanie przez obiekty. Jest zbiegłym więźniem. Po raz pierwszy wystąpił w piątym odcinku pt. “Hiro”. W drugim sezonie występuje w kilku odcinkach ukazujących jego śmierć.
Noah Gray-Cabey jako Micah Sanders

Ma 10 lat i jest synem Niki Sanders oraz D.L. Hawkinsa – do pewnego momentu był wychowywany jedynie przez matkę. Mieszka gdzieś w Newadzie. Jego mocą jest oddziaływanie na przedmioty elektryczne.
Tawny Cypress jako Simone Deveaux

Simone ma 28 lat i mieszka w Nowym Jorku. Jest córką Charlesa Deveaux, który nie żyje, ale zanim zmarł opiekował się nim Peter Petrelli. Simone była dziewczyną Isaaca Mendeza, malarza uzależnionego od heroiny – jest jego agentką. Potem zakochał się w niej Peter. Nie ma żadnych mocy. Zginęła zastrzelona przypadkowo przez Isaaca w jego pracowni.
Sendhil Ramamurthy jako Mohinder Suresh

Mohinder ma ok. 30 lat i jest profesorem genetyki na Uniwersytecie w Madrasie, ma doktorat z filozofii i jednocześnie prowadzi badania dotyczące parapsychologii. Jest synem zabitego przez Sylara, Chandry Suresha. Jego starsza siostra – Shanti Suresh, zmarła w dzieciństwie na nieznany wirus. Przyjaźnił się z Eden McCain, sąsiadką jego zmarłego ojca, a okazała się agentką Noah Benneta.

Nie ma żadnych mocy, ale jego krew jest antidotum na wirus, który zabił jego siostrę. To z nim skontaktował się Peter Petrelli, który szukał jego zmarłego ojca. Mohinder opiekował się też Molly Walker.

W trzecim sezonie Mohinder wstrzyknie sobie “wirusa” i stanie się super silny, niestety wirus wywoła dość poważną mutację genetyczną…
Zachary Quinto jako Sylar

Jest seryjnym zabójcą o wielkiej mocy, który zabija innych superbohaterów, żeby zabrać ich moce.

Historia bohatera
Tom pierwszy: Geneza
W odcinku “Sześć miesięcy temu” dowiadujemy się, że tak naprawdę Sylar nazywa się Gabriel Gray, a jego zajęciem było kiedyś naprawianie zegarków. Spotyka Chandrę Suresha, który mówi mu, że być może jest człowiekiem z nadludzkimi mocami. Gabriel niecierpliwie poddaje się badaniom. Po tym jak zostaje odrzucony przez Suresha, przez to że wyniki badań są nieokreślone, Gray kontaktuje się z inną osobą z listy Suresha, Davisem. Gabriel odkrywa że ma moc intuicyjnego uzdolnienia i morduje Davisa po to by zabrać jego telekinetyczne moce. Później wraca do Suresha, staje się Pacjentem Zero, i kontynuuje pracę z nim do czasu aż Suresh zdaje sobie sprawę, że Sylar jest mordercą ludzi, których dopiero co poznali. Wkrótce potem Sylar zabija Suresha.

W “Łotrach”, Hiro widzi życie Sylara krótko po tym jak zabił Briana Davisa. Mocno skruszony po tym wydarzeniu, Gabriel próbuje się powiesić. Ale nie udaje mu się to ponieważ wchodzi Elle i go ratuje, przekonując go, że jest dobrą osobą. Jednakże, tak naprawdę pracuje ona z Noah Bennetem po to by doprowadzić Sylara do takiego stanu, aby ujawnił on metodę przenoszenia mocy z jednej osoby do drugiej. Elle zaprzyjaźnia się z Gabrielem i obydwoje zaczynają coś do siebie czuć. Wbrew swoim życzeniom, Elle pomaga Noah i przyprowadza do Gabriela, Trevora Zeitlana, młodego mężczyznę, który może kinetycznie rozbijać coś przez ‘strzelanie’ do tego palcem i kciukiem. Celowo rozwściecza Gabriela prosząc Trevora by szybko powtórzył swoją zdolność rozbijania szklanek, oraz nazywając go ‘specjalnym’. Gabriel odwraca się do Elle, która próbuje powstrzymać go przed zabiciem Trevora. Kiedy Gabriel zdaję sobie sprawę, że Elle również ma zdolność jest wściekły i każe jej wynosić się że swojego domu, po czym zabija Trevora i zabiera jego moce. Bennet i Elle oglądają z samochodu jak Gabriel atakuje Trevora.

Po raz pierwszy słyszymy o Sylarze w odcinku, w którym Mohinder Suresh znajduje kasetę z napisem ”Sylar” po obydwu stronach w mieszkaniu swojego zmarłego ojca. Następnie dowiadujemy się że jest seryjnym zabójcą poszukiwanym przez FBI, którego istnienie nie jest pewne. W odcinku ”Wielki krok” pojawia się, by zabrać moc Molly Walker ale nie udaje mi się to. Później zabija Charlie Andrews przejmując jej moc i próbuje zabrać zdolność regeneracji Claire Bennet, ale powstrzymuje go przed tym Peter Petrelli. Zostaje następnie złapany przez Eden McCain i Haitańczyka. Po różnych eksperymentach, którym był poddawany, udaje mu się uciec.

Pamiętając listę Suresha, udaje mu się dotrzeć do Zane Taylora i przedstawiając się jako Mohinder Suresh zabija go i przejmuje jego moc. Po przyjeździe Suresha, Sylar podaje się za Zane i prosi go aby mógł z nim jeździć i przekonywać innych ludzi ze zdolnościami, że badania Mohindera są prawdziwe. Po poznaniu kobiety z wyjątkowym słuchem, Sylar zabija ją, przejmując jej moc. Po tym wydarzeniu Mohinder odkrywa tożsamość Sylara i próbuje ogłuszyć go narkotykami. Po eksperymentach przeprowadzonych na Sylarze by stworzyć nową listę osób ze zdolnościami, i po próbie zabicia go, Mohinder zostaje złapany. Kiedy Peter zostaje tymczasowo zabity przez Sylara, Mohinder uderza go przez co Sylar traci przytomność. Przypadkowo jednak Mohinder zostawia na podłodze komiks Isaaca Mendeza z adresem jego zamieszkania.

Po poznaniu Isaaca i dowiedzeniu się, że jego przeznaczeniem jest umrzeć z rąk innego herosa, Sylar odbiera jego moc malowania przyszłości. Krótko po tym maluje obraz, na którym znajduje się on, zabijający i odbierający moc Teda Spraque, wierząc że jest on człowiekiem bombą. Po próbie zwierzenia się Mohinderowi, wraca do domu, do swojej matki, Virgini Gray, w nadziei że powie mu on, że nie trzeba być wyjątkowym i można żyć jako normalny zegarmistrz. Mówi mu on, że można być każdym, nawet prezydentem. W czasie pokazywania swojej mocy, Sylar przypadkowo rani ją, co doprowadza do jej śmierci. Po tym wydarzeniu, Sylar dochodzi do wniosku, że ta ścieżka jest dla niego dobra.

Po nabyciu radioaktywnych mocy od Teda, Sylar maluje obraz, na którym walczy z Peterem Petrellim na Kirby Plaza. Zdając sobie sprawę, że Peter jest częścią jego przeznaczenia, Sylar przygotowuje się do spotkania z nim. Ale przed tym pojawia się Ando Masahashi chcąc go zabić, ale Sylar nie ma problemu w rozprawieniu się z nim. Następnie Sylar odkrywa, że jego śmierć leży w rękach Hiro Nakamury. Później pojawia się na Kirby Plaza czekając na Petera. Po walce w której brał udział Sylar, Peter, Matt Parkman i Niki Sanders, Peter zaczyna proces wybuchu, pokazując Sylarowi, że to nie on jest człowiekiem bombą. Wkrótce potem na Kirby Plaza pojawia się Hiro i przebija Sylara mieczem. Jego ostatnim ruchem jest rzucenie Hiro w budynek, co mu się nie udaje bo Hiro teleportuje się. Po tym, Sylar traci przytomność a jego oczy stają się martwe. Na tym kończy się tom pierwszy.

Tom drugi:Pokolenie
Sylar traci swoje wszystkie moce i zostaje porwany przez Firmę. Ucieka i wkrótce poznaje Mayę Herrerę. Poznaje też jej brata Alejandro, wkrótce dochodzi między nimi do sprzeczki i wkrótce Sylar go zabija. Wraz z Mayą dostają się do mieszkania Mohindera Suresha. Sylar żąda od niego lekarstwa na wirus Shanti którym jest zarażony i odebrał mu moce. Maya dowiaduje się od Molly Walker, że jej brat nie żyje, wpada we wściekłość i Sylar do niej strzela. Wkrótce zostaje uleczona przez uzdrawiającą krew Claire Bennet. Sylar zabiera resztę fiolek z krwią i zamierza wszystkich zabić. Z ratunkiem pojawia się Elle Bishop która darem wyładowywania elektryczności rani Sylara, a on ucieka. Później wstrzykuje sobie krew Claire, regeneruje rany i odzyskuje jedną zdolność – telekineze. Na tym kończy się tom drugi.

Tom trzeci:Łotry
Sylar przybywa do domu Claire Bennet w celu przejęcia jej mocy regeneracji. Cheerleaderka broni się i rani Sylara lecz on przejmuje jej moc. Sylar zabiera akta ojca Claire z ludźmi posiadającymi moc i na pożegnanie mówi dziewczynie, że jest inna, wyjątkowa i nie może umrzeć. Teraz Sylar jest nieśmiertelny. Włamuje się do siedziby Firmy, zabija i przejmuje moc Boba Bishopa. Prawie ginie też Elle Bishop lecz na granicy wytrzymałości ogłusza Sylara, który zostaje uwięziony. Do Firmy przybywa Angela Petrelli i uświadamia Sylarowi, że jest jego matką, która oddała go do adopcji. Gabriel zostaje pracownikiem Firmy i zaczyna współpracować z Noah Bennetem, który jest wściekły za to co on zrobił jego córce – Claire. Sylar próbuje zapanować nad swoim głodem.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jack Coleman jako Noah Bennet

Ma ok. 45 lat i pochodzi z Odessy (w Teksasie). Jest mężem Sandry Bennet i ojcem Lyle’a Benneta. Jego przybraną córką jest Claire Bennet. Nie ma żadnych mocy.
Jimmy Jean-Louis jako Haitańczyk
James Kyson Lee jako Ando Masahashi

Po raz pierwszy pojawił się w pierwszym sezonie, w odcinku ”Geneza” jako pracownik Yamagato Industries. Ando jest kolegą z pracy i przyjacielem Hiro Nakamury, któremu pomaga ratować świat. Jako jeden z nielicznych nie ma wyjątkowych zdolności. Zmienia się to dopiero w 13 odcinku 3 sezonu, kiedy to wstrzykuje sobie pewną formułę, chcą ratować Hiro, który utknął w czasie.
Matthew John Armstrong jako Theodore “Ted” Sprague
Christopher Eccleston jako Claude Rains
Dania Ramírez jako Maya Herrera

Ma 26 lat, pochodzi z Dominikany. W razie zagrożenia potrafi stworzyć wirusa, który zabija wszystkich wokół niej. Jej brat, Alejandro to antidotum.
Informacje o jej mocy

Gdy zdolność Mayi się aktywuje, oczy robią się całkowicie czarne i “czarne łzy” są emitowane z jej oczu. Każdy, w pewnej odległości od niej (zakres znacznie różni się od całej ulicy pełnej ludzi na obszarze małego budynku) wykazuje podobne objawy : szybko i niemal natychmiast traci przytomność, a następnie Alejandro pomaga jej wytrącić ją z tego stanu..

Początkowo Maya potrzebuje pomocy brata, Alejandro, aby wyłączyć swoją moc. Jego moc działa również jako lekarstwo na truciznę, którą ona tworzy, jak i czyniąc go odporne na jej skutki. Z pomocą Sylara Maya w końcu uczy się wyłączyć własne siły, co eliminuje konieczność interwencji Alejandro do jej kontrolowania.
Historia Mayi i Alejandra

Maya i jej brat bliźniak Alejandro są to uciekinierzy poszukiwani za zabójstwo. W odcinku “cztery miesiące temu …”, okazuje się,że zabiła wszystkich ludzi, którzy uczestniczyli w weselu brata (z wyjątkiem Alejandra) przez jej moc. Stało się to gdy Maya odkryła romans żony Alejandra z byłym kochankiem, a mężczyzna groził jej,(co powoduje dość dużo stresu, aby uaktywnić jej moc). Następnie udała się do klasztoru w Wenezueli, aby modlić się do Boga, aby pomóc sobie. Jednak jej brat znalazł ją. Ponownie podkreślił,że ma możliwość pozbawienia wolności,przez aktywowanie jej mocy,, ale Alejandro, wykorzystując własne uprawnienia, odwrócił szkody i uciekł z nią(byli na policji).

Po odkryciu książki Chandra Suresh’a, postanowili udać się do Nowego Jorku, aby go odnaleźć, nie wiedząc o jego śmierci. Gdy Alejandro został wyrzucony z jednego transportu,co spowodowało śmierć pasażerów.

W odcinku “Jaszczurki”, Maya i Alejandro przybyli do Gwatemali granicy Meksyku, gdzie spotka się z Nidiż, kobiety widziały i znały się w dzieciństwie, i która załatwiła im przemycenie przez granicę. Podczas odpoczynku na Nidią, mówi Mayi, że jest przeklęta , i , że może nawet zabić Diabła;Podczas przekraczania granicy, Alejandro zostaje oddzielony od Nidii i Majyi. Maya przypadkowo wykorzystuje swoją moc na Nidiia, ale Alejandro wraca na czas powstrzymać skutki, umożliwiając Nidię odzyskać. Nidia następnie ucieka, mówiąc, że bliźnięta są przeklęte, pozostawiając parę tylko w Meksyku.

W odcinku “Kindred”, bliźnięta są wciąż w biegu. Alejandro został aresztowany i osadzony w celi więziennej podczas próby kradzieży samochodu. Maya przychodzi mu z pomocą poprzez inicjowanie swoją mocą i wszyscy są zatruci w budynku. Uwolniła Alejandro,on zaś zatrzymuje efekt i amerykański więzień nazwany Derek oferuje im jeździć w zamian za pomaganie mu w ucieczce.

W odcinku “The Kindness of Strangers”, Maya i Alejandro kontynułują podróż z Derekiem, do Stanów Zjednoczonych. Podczas podróży po jałowych drogach, spotykają się z Sylarem, który upadł z wycieńczenia. Sylar mówi im, jego prawdziwe imię jego to Gabriel i oferuje pomoc w znalezieniu Chandra Suresha. Po dojściu do miasta Derek odkrywa Maya i Alejandro to poszukiwani przestępcy i mówi do Sylara. Sylar zabija go i odjeżdża z Mayą i Alejandro samochodem, mówiąc im, że Derek dzwoni na policję.

W odcinku “The Line”, Sylar stara się przekonać Mayę, że jej moc jest darem. Odkrywają najwyraźniej niestrzeżone na przejściach granicznych niedokończoną siatkę. Zostali oni jednak natychmiast otoczoni przez uzbrojonych ludzi wymagających ich wyprowadzenia pojazdu. W związku z protestami Alejandro, Sylar przekonuje Mayę do wykorzystania jej zdolności do zabijania tych ludzi i ucieczki. Maya jest później skrzyczana przez Alejandro, który mówi, Sylarowi nie można ufać i że to, co zrobiła z powrotem na granicy, to naprawdę stała się teraz mordercą.

W odcinku “Truth and Consequences”, Sylar prowokuje Mayę do korzystania z jej mocy, aby nauczyć się ją kontrolować. Po raz pierwszy, Maya jest w stanie kontrolować swoje zdolności i zapobiegania umierania ludzi wokół. Alejandro znowu ostrzega Mayę, pokazując artykuł z internetu,który mówi: Sylar zabił swoją matkę. Podczas konfrontacji, Sylar wyznaje,że zabił matkę, mówiąc, że to wypadek. Mówiąc tak Maya czuje jeszcze większe zrozumienie. Gdy Alejandro prywatnie spotyka Sylarem w pokoju hotelowym(tuż przed wyjazdem) Sylar zabija go. Kiedy Maya puka do drzwi, Sylar udaje,że wyszedł spod prysznica i blokuje drzwi, aby Maya nie zobaczyła ciała Alejandro. Podczas gdy Maya jest rozproszona przez Sylara zamyka za nim drzwi.

W odcinku “Powerless”, Maya i Sylar skutecznie docierają do Mohindera Suresha w Nowym Jorku. Maya dowiaduje się prawdy o Sylarze i że zabił Alejandro. Mohinder musi wszczepić Mayi jedną z dwóch próbek przeznaczonych do Niki Sanders. Inne fiolki następnie są zabrane przez Sylara, który wykorzystuje je aby odzyskać jego własne uprawnienia i wyleczyć wirusa.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Shalim Ortiz jako Alejandro Herrera

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

O serialu
Część Pierwsza: Genesis

Premierowy odcinek wyemitowany przez amerykańską stację NBC 23 września 2006. Historia oparta jest na zasadzie komiksu. Istnieje tu główny wątek (ocalenie świata). W każdym odcinku pojawiają się wątki poboczne, które najczęściej są w nim rozwiązywane. Każdy odcinek daje nam odpowiedzi na kilka pytań i przesuwa akcję równocześnie stawiając kolejne pytania. W pierwszej serii głównym zadaniem bohaterów jest powstrzymanie olbrzymiej eksplozji, którą zobaczył Hiro, przenosząc się w czasie około dwóch miesięcy od punktu wyjściowego dla akcji serialu. W czterech początkowych odcinkach akcja skupia się wokół bohaterów, którzy dopiero zaczynają odkrywać swoje zdolności i pogodzić je ze swoim codziennym życiem. W ostatnich scenach czwartego odcinka, zaczyna kształtować się wątek główny serialu. W trakcie podróży metrem, Peter Petrelli otrzymuje wiadomość od Hiro z przyszłości: “Ocal cheerleaderkę, ocalisz świat” (Save the cheerleader, save the world). Wiadomość odnosi się do przewidzianej przez Isaaca eksplozji w Nowym Jorku. Również wtedy główni bohaterowie zaczynają sobie uświadamiać, że nie są sami, że istnieją także inni. W dalszych odcinkach fabuła skupia się wokół pytania jaką rolę odegrają poszczególni bohaterowie w powstrzymaniu katastrofy. W Polsce sezon pierwszy emitowany był przez TVP1.
Część Druga: Pokolenia

Premierowy odcinek wyemitowany 24 września 2007. Kolejne od 1 października do 3 grudnia 2007. Sezon ten liczy tylko 11 odcinków (produkcja została wstrzymana ze względu na strajk scenarzystów). Akcja serialu rozpoczyna się 4 miesiące po wydarzeniach na “Kirby Plaza” (zakończenie odcinka “Jak powstrzymać człowieka- bombę?). Nazwa tytułowa “Pokolenie” dotyczy Firmy i prowadzonych przez nią badań nad wirusem Shanti. Zarażeni są m.in. Haitańczyk, Nikki Sanders i Sylar. Mohinder Suresh zaczyna współpracować z Firmą. Ando Masahashi stara się dowiedzieć, co stało się z Hiro, który tymczasem przeniósł się w odległą przeszłość do Japonii, gdzie tam spotkał bohatera ze swojego dzieciństwa.

Pojawiają się także nowi bohaterowie. Maya i Alejandro usiłują nielegalnie dostać się do USA. Mają nadzieję, że tam znajdą lekarstwo na “chorobę” Mayi. Dziewczyna posiada zdolność zabicia wszystkich ludzi znajdujących się w pobliżu, z wyjątkiem jej brata. Ten jest w stanie powstrzymać siostrę i przywrócić do życia jej ofiary. W trakcie swojej podróży spotykają Sylara, który stracił swoje moce. Claire i jej rodzina przeprowadzają się do południowej Kalifornii, aby zacząć nowe życie. W szkole dziewczyna poznaje chłopaka, Westa, który potrafi latać. Z czasem dochodzi do bliższej znajomości. Monica Dawson odkrywa swoje zdolności z pomocą kuzyna Micah.

W Polsce w TVP1 premiera odbyła się 5 stycznia 2011.
Część Trzecia: Złoczyńcy

Sezon trzeci rozpoczął się 22 września 2008.

W trzeciej części pojawia się wiele nowych postaci ze zdolnościami, w tym najpotężniejszy dotychczas łotr Arthur Petrelli. “Łotrem” jest też między innymi Daphne Millbrook – “superszybkie bieganie”.

Odcinek 1 The second coming

Peter Petrelli wraca z przyszłości, aby zabić swojego brata. Chce w ten sposób uchronić świat przed katastrofą.Hiro Nakamura otrzymuje nagraną przez ojca wiadomość, w której ten powierza mu chronienie formuły.Mohinder Suresh odkrywa tajemnicę posiadania mocy. Stwarza formułę, dzięki której każdy zwykły człowiek może nabyć umiejętności bohaterów.Zamiast ją zniszczyć, aplikuje sobie. Sylar wreszcie zdobył umiejętność Claire. Okazuje się, że Angela Petrelli potrafi przewidywać przyszłość.

Odcinek 2 Butterfly effect

Po spotkaniu z Sylarem, Claire Bennet-gdy się zrani-nie odczuwa bólu.Hiro i Ando trafiają na trop złodziejki formuły. Przenoszą się do Paryża.Nikki Sanders ma nową osobowość: Tracy Strauss-doradca gubernatora, która ma moc zamrażania. Sylar dostaje się do firmy, gdzie przetrzymywani są ludzie z mocami.Angela Petrelli przejmuje władzę w firmie i zwalnia Elle. Mohinder Suresh odczuwa efekty uboczne zażycia formuły.Matt Parkman został przeniesiony przez Petera Petrelliego do Afryki. Z firmy uciekło 12 niebezpiecznych “więźniów”. Noah Bennet zamierza ich powstrzymać przed sianiem zła i paniki. W ochronie Claire i pozostałych członków rodziny ma pomóc biologiczna matka cheerleaderki.

Odcinek 3 One of us, one of them

Noah Bennet zgodził się wykonać ostatnie zadanie dla firmy, jakim jest złapanie złoczyńców. Jako partner towarzyszy mu Sylar, który – jak twierdzi Angela Petrelli – jest jej synem. Hiro i Ando mieli okazję zdobyć drugą część formuły. Nie udaje im się, a wskutek swych działań trafiają do więzienia firmy. Peter Petrelli zostaje uwolniony z ciała więźnia Jesse’ego i przenosi się ze swoim przyszłym “ja” do przyszłości. Claire, po tragicznych dla niej wydarzeniach, szuka zemsty. Nikki Sanders nie żyje. Tracy Strauss to zupełnie nowa postać. Matt Parkman wyrusza w swoją duchową podróż.

Odcinek 4 I am become death

Tracy Strauss jest jednym z trojaczków, które były poddane badaniom. Próbuje się zabić, ale Nathan ja ratuje. Jest on jedynym, który widzi Lindermana. Peter Petrelli dowiaduje się, że on i Sylar są braćmi, posiadł moc Gabriela. Hiro, aby odzyskać formulę, odkopuje Adama Monroe, który jest kluczem do sukcesu.

Odcinek 5 Angels and monsters

Claire wyrusza na polowanie na złoczyńców. Daphne również widzi Lindermana. Dla niego rekrutuje członków do nowej grupy bohaterów. Okazuje się, że postać Lindermana jest kreowana przez ojca Matta Parkmana, który działa na zlecenie Petrelliego, ojca Petera i Nathana. Suresh, na skutek modyfikacji genetycznej, zaczyna porywać ludzi i zamykać ich w kokonach. Jego ofiara jest między innymi Maya. Hiro i Ando gubią Adama Monroe, który zostaje uprowadzony na zlecenie tej samej osoby, która posiadła formułę.

Odcinek 6 Dying of the light

Odcinek 8 Villains Hiro ma wizje wydarzeń sprzed roku. Widzi Arthura Petrelliego, który zleca Lindermanowi zabicie Nathana. Dzięki Lindermanowi Angela Petrelli dowiaduje się, że mąż przez lata oszukiwał ją wykorzystując swoje moce. Z pomocą Haitańczyka otruwa Arthura. Kobieta i jej synowie są przekonani, że mężczyzna nie żyje, jednak jak się później okaże są błędzie. Elle współpracuje z Noah, zdobywa zaufanie Gabriela, który dopiero zaczyna zabijać. Hiro budzi się zaskoczony nowymi odkryciami. Arthur Petrelli przybywa do Afryki i wymazuje pamięć Hiro.

Odcinek 9 It’s coming. Arthur wie, że Sylar ocalił Petera, wyrzucając go przez okno. Gabriel pomaga Elle uporać się z bólem i poczuciem winy. Zdobywa jej moc nie zabijając jej. Claire i Peter uciekają przed łotrami. Po dotknięciu przez Arthura Hiro cofa się mentalnie do wieku dzisięciolatka. Nathan i Tracy składają wizytę Arthurowi. Tracy za plecami Nathana decyduje się na współpracę z Petrellim. Parkman i Daphne udają się do Primatech. Matt pomaga Angeli. Okazje się się, że jest trzecia część formuły – katalizator ukryty w czyjejś krwi. Claire sądzi, że chodzi o nią.
Część Czwarta: Uciekinierzy

W części czwartej Nathan Petrelli we współpracy z rządem chce zebrać wszystkich ludzi ze zdolnościami do jednego “obozu”. Jednak cały projekt wymyka się spod jego kontroli.

Znowu pojawia się wątek wszechpotężnego Gabriela Greya potocznie zwanego Sylar, który przez współpracę z agentem posiądzie zdolność zmiennokształtności.
Część Piąta: Odkupienie

Pierwsze dwa odcinki miały premierę 22 września 2009 roku.

Samuel Sullivan (Robert Knepper) skupia wokół siebie innych takich jak on, ludzi ze zdolnościami. Razem jako rodzina wędrują, żyjąc jak cyrkowcy i zbierając nowych członków. Grupa ta nie wie jednak, że Samuel bez nich pozbawiony jest swych mocy (kontroluje ziemię i skały), które chce wykorzystać do zagłady zwykłych ludzi nie posiadających mocy.

Nathan Petrelli nie żyje.

Sylar powoli ulega wewnętrznej przemianie. Walczy ze swą przeszłością, by w końcu, ze złoczyńcy stać się bohaterem.
Część Szósta: Nowy Świat

Szóstej części nie będzie.

Bohaterowie
Główni bohaterowie
Bohater Aktor Wiek Pochodzenie Supermoce
Charakterystyka
Claire Bennet Hayden Panettiere 16 Odessa, Teksas Samoregeneracja tkanki.
Nastolatka, zmagająca się ze swoją nieśmiertelnością, oraz ciągłymi kłamstwami ojca.
Noah Bennet Jack Coleman ok. 45 Odessa, Teksas –
Najbardziej tajemnicza postać. Przybrany ojciec Claire. Jest jednym z pracowników Firmy. Znany również jako Mężczyzna w Rogowych Okularach.
Robert Bishop (Bob) Stephen Tobolowsky ok. 45 Toledo (Ohio), Ohio Transmutacja metali w złoto. Nie wiadomo, czy także w inne metale.
Jeden z zarządców Firmy. Jest ojcem Elle Bishop.Ginie na początku 3 sezonu. Zabija go Sylar.
Elle Bishop Kristen Bell 24 Toledo (Ohio), Ohio Tworzy, kontroluje i absorbuje pole elektryczne
Agentka Firmy. Jest córką Boba Bishopa.Zabija ją Sylar w 3 sezonie
Monica Dawson Dana Davis ok. 20 Nowy Orlean, Luizjana Adaptacyjna pamięć mięśniowa – potrafi zapamiętać i wykorzystać każdą akcję fizyczną, którą wcześniej zobaczyła, na przykład w telewizji.
Pracuje w restauracji. Jest siostrzenicą D. L.’a i starszą kuzynką Micah.
Simone Deveaux Tawny Cypress 28 Nowy York –
Simone jest osobą, która łączy postać Isaaka i Petera. Początkowo dziewczyna Isaaka, prowadzi galerię, w której sprzedaje jego obrazy. W niedługim czasie rzuca go z powodu jego uzależnienia.
D. L. Hawkins Leonard Roberts 31 Las Vegas, Nevada Fazowanie się przez obiekty, co oznacza, że potrafi przenikać przez ciała stałe.
Mąż Niki Sanders, ojciec Micah. Zbiegły więzień, który jednak nie popełnił zbrodni za którą trafił do więzienia. Potrafi przenikać przez przedmioty, zarówno organiczne jak i nieorganiczne.Zostaje zastrzelony.
Maya Herrera Dania Ramírez 26 Republika Dominikańska W chwilach strachu jej moc zabija wszystkich wokół niej. Jej brat, Alejandro potrafi wstrzymać i cofnąć działanie jej mocy.
Poszukiwana za wielokrotne morderstwo, ucieka do USA, gdzie ma zamiar spotkać się z doktorem Chandrą Sureshem.
Alejandro Herrera Shalim Ortiz 26 Republika Dominikańska Antidotum przeciw wirusowi, którego wytwarza jego siostra. Zabija go Sylar.
Również poszukiwany za morderstwa. Razem z siostrą, Mayą, ucieka do USA.
Ando Masahashi James Kyson Lee 24 Tokio, Japonia Wzmacnia moce innych herosów (np. jego moce+superszybkość=podróże w czasie).
Programista w firmie Yamagato Industries. Przyjaciel i towarzysz Hiro.
Isaac Mendez Santiago Cabrera 28 Nowy Jork Prekognicja – zdolność widzenia przyszłości. Wizje Izaaca objawiają się w obrazach.
Artysta z Nowego Jorku, który potrafi (początkowo tylko w narkotycznym transie) namalować przyszłość. Jest autorem komiksu ‘9th Wonders!’, który opowiada o innych bohaterach serialu.Zabija go Sylar
Adam Monroe/Takezo Kensei David Anders ponad 350 Anglia Samoregeneracja tkanki.
Ma tak dobrze rozwinięte zdolności regeneracji, że uczyniły go one nieśmiertelnym. Fundator Firmy. Zostaje zabity przez Arthura Petrelliego, który odbiera mu moc regeneracji.
Hiro Nakamura Masi Oka 24 Tokio Naginanie czasoprzestrzeni, co umożliwia zatrzymywanie, wysunięcie do przodu lub cofnięcie czasu oraz teleportację.
Programista z Tokio, syn jednego z założycieli ‘Firmy’.
Matt Parkman Greg Grunberg 35 Los Angeles Telepatia
Policjant z Los Angeles, potrafi czytać w cudzych myślach. Z czasem uczy się je także kontrolować. Po odbyciu swojej duchowej podróży w Afryce zaczyna malować przyszłość (taki sam dar, jaki wcześniej posiadał Isaac Mendez).
Nathan Petrelli Adrian Pasdar ok. 35-40 Nowy Jork Lewitacja
Kandydujący do kongresu brat Petera. W przeciwieństwie do brata cechuje go racjonalizm, który odrzuca nadnaturalne zdolności.
Peter Petrelli Milo Ventimiglia 26 Nowy Jork Absorpcja mocy innych. Peter potrafi przejąć moc innego herosa i w późniejszych przypadkach używać jej.
Pielęgniarz, którego dręczą sny, w których lata. Wierzy, że jest stworzony do wielkich rzeczy. Nie bacząc na niebezpieczeństwo, gotów jest wypełnić swoje przeznaczenie, od czego często odwodzi go racjonalny brat Nathan. W Część Trzecia: Złoczyńcy jego ojciec Arthur Petrelli zabiera mu moc absorpcji. Po wstrzyknięciu formuły może tak jak jego ojciec pobierać moce od innych bohaterów, ale może w tym czasie posiadać tylko jedną moc.
Micah Sanders Noah Gray-Cabey 10 Las Vegas Technopatia
Niezwykle zaradny 10-letni syn Niki i D. L.’a. Dzielnie radzi sobie z rozstaniem rodziców i znajomością profesji matki. Potrafi oddziaływać na przedmioty elektryczne.
Niki/Jessica Sanders Ali Larter 33 Las Vegas Nadludzka siła. Tak potężna moc w połączeniu z wrażliwą naturą Nicole powoduje rozszczepienie osobowości.
Jest matką Micah i żoną D. L.’a. Podobnie jak oni posiada nadnaturalne zdolności. Za wszelką cenę chce ochronić syna najpierw przed D.L.’em, a potem przed swoją mroczną stroną.
Tracy Strauss Ali Larter 33 Nowy Jork Zamrażanie, (możliwe, że również samozamiana w lód)
Jest bliźniaczą siostrą Niki Sanders, ma ona jeszcze jedną siostrę, Barbarę – trojaczki. Była blisko z senatorem Nathanem Petrellim, który uratował jej życie. Rozeszli się po wydarzeniach z Pinehearst.
Mohinder Suresh Sendhil Ramamurthy ok. 30 Madras, Indie Jego krew jest antidotum na wirus o nazwie “Shanti”. Po zażyciu formuły (już z katalizatorem) zwiększyła się jego siła i odporność.
Jest genetykiem, synem zabitego przez Sylara Chandry Suresha. Zawsze powątpiewał w skrajne teorie swojego ojca. Nie umie się pogodzić z jego śmiercią, szuka więc odpowiedzi na pytania postawione przez Chandrę.
Sylar Zachary Quinto ok. 30-35 Nowy Jork Wybitna intuicja, rozumienie skomplikowanych systemów
Naprawdę nazywa się Gabriel Gray. Posiada nieodpartą żądzę zdobywania wiedzy o działaniu osób posiadających moc. Rozcina głowę osoby, która go zaciekawiła, by sprawdzić w jaki sposób pracuje i tym samym posiąść nowe umiejętności. Pomimo starań i prób zrozumienia swojego postępowania, cały czas pozostaje zabójcą – od 3. sezonu nieśmiertelnym.
Bohaterowie drugoplanowi
Bohater Aktor Pochodzenie Supermoce
Charakterystyka
Ted Sprague Matthew John Armstrong brak danych Wydzielanie radioaktywnej energii.
Mężczyzna oskarżony o zabójstwo żony oraz o zabójstwo i spalenie mieszkania lekarza, który ją leczył. Tak naprawdę były to nieszczęśliwe wypadki, kiedy nie zapanował nad mocą. Nie jest do końca przekonany co do naturalności swoich mocy. Szuka zemsty, na firmie Noaha Benneta, twierdząc, że to wszystko ich wina. Współpracuje z Mattem Parkmanem. Zostaje zabity przez Sylara w przedostatnim odcinku pierwszego sezonu.
Charlie Andrews Jayma Mays Midland, Teksas Silnie rozwinięta pamięć.
Kelnerka, w której zakochuje się Hiro. Zabita przez Sylara w odcinku Seven Minutes to Midnight. Chora na raka mózgu. Zapamiętuje wszystko, co przeczyta.
Eden McCain Nora Zehetner brak danych Perswazja, czyli zdolność rozkazywania innym ludziom – rozkazy te są zmuszeni wykonać.
Ściągnięta z przestępczej ścieżki przez Noaha Benneta, pracuje dla niego, używając swej mocy. Popełnia samobójstwo, by Sylar nie mógł odebrać jej mocy i wykorzystać ich do złych celów (Fallout).
Haitańczyk
(The Haitian) Jimmy Jean-Louis Haiti, dokładniejsze dane nieznane Mentalna manipulacja, która objawia się w usuwaniu wspomnień drugiej osoby bądź blokowaniu zdolności danego herosa.
Pracuje dla pana Benneta. Bardzo tajemnicza postać, nikt nie zna jego nazwiska. W odcinku 9 sezonu 4 Clare zwraca się do niego “Rene”, niejako ujawniając jego imię. Wszyscy sądzą, że jest niemową, co okazuje się nieprawdą (Fallout).
Lyle Bennet Randall Bentley Odessa, Teksas –
Brat Claire Bennet. Od końcówki 1. sezonu zna tajemnicę siostry (wcześniej tracił pamięć przez Haitańczyka).
Meredith Gordon Jessalyn Gilsig Kermit, Teksas Pirokineza, czyli zdolność wytwarzania i kontrolowania ognia, oraz odporność na wszelkie obrażenia od tego żywiołu.
Prawdziwa matka Claire Bennet. Próbuje zataić, kim jest ojciec cheerleaderki i przy okazji wyłudzić od niego pieniądze.
Daphne Millbrook Brea Grant Lawrence, Kansas Superszybkie bieganie, jest “wyścigówką”.
Pracuje dla Artura Petrellego i uważa się za złoczyńcę. Nie wie, że Matt Parkman miał sen o ich wspólnej przyszłości. Pod jego wpływem pomaga “dobrym”.
Sandra Bennet Ashley Crow Odessa, Teksas –
Przyszywana mama Claire Bennet. Zakochana w swoim psie Panie Mugglesie pani domu.
Daniel Linderman Malcolm McDowell Las Vegas, Newada Moc Uzdrawiania i Leczenia ran, urazów oraz blizn.
Biznesmen, któremu winna pożyczone pieniądze jest Niki Sanders. Główny fundator firmy “Linderman Corp.”. Jest także właścicielem kasyna w Las Vegas. Zginął z ręki D. L. Hawkinsa.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2006–2007)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln) [A]     Data premiery w ABC
1     1     ” Genesis ”     David Semel     Tim Kring     14,10 [8]     25 września 2006
W październiku 2006 roku ludzie na całym świecie odkrywają, że mają supermoce . Uczeń liceum Claire Bennet trafia spontanicznie regeneruje . Heroina addict Isaac Mendez może precognitively malować przyszłe wydarzenia, w tym w wyniku wybuchu jądrowego w Nowym Jorku. Japoński office worker Hiro Nakamura jest w stanie teleportować i podróże w czasie . Pielęgniarka Peter Petrelli doświadcza wizji, które go przekonać, może latać. Indyjski naukowiec Mohinder Suresh wyjeżdża do Nowego Jorku, aby kontynuować jego niedawno zmarłego ojca pracy poprzez znalezienie tych ludzi. Gangster o imieniu Daniel Linderman wysyła dwóch ludzi do Niki Sanders domu jest zebranie kredytu, że nie spłaciła. Czarni Niki się i później dowiaduje mężczyźni żyją.
2     2     ” Nie oglądaj się ”     Allan Arkush     Tim Kring     12,96 [9]     02 października 2006
Czas Hiro podróżuje więcej niż miesiąc w przyszłości w Nowym Jorku, tam odnajduje Isaac żyje, a świadkami wybuchu jądrowego. Polityk Nathan Petrelli próbuje odrzucić jego najnowsze samobieżne lot, i leży na jego brata Piotra o tym. Policjant Matt Parkman używa swoich telepatycznych mocy , aby znaleźć dziewczynę o imieniu Molly Walker , którego rodzice zostali niedawno zamordowana przez seryjnego mordercę zwanego Sylar .
3     3     ” One Giant Leap ”     Greg Beeman     Jeph Loeb     13,34 [10]     09 października 2006
Peter zaczyna bieżąco Izaaka ex-dziewczynę Simone. Hiro wraca do teraźniejszości i szuka pomocy u swojego przyjaciela, Ando Masahashi , aby uratować Nowy Jork z nadchodzącego wybuchu. Mohinder, który pracuje z ojca sąsiada Eden, odkrywa, że ​​Sylar był podłączony do jego ojca. Claire kolega Brody próbuje ją zgwałcić i przypadkowo zabija ją w procesie.
4     4     ” Collision ”     Ernest Dickerson     Bryan Fuller     12,96 [11]     16 października 2006
Matt zostaje porwany przez ojca Claire i Haiti . Hiro i Ando hazard w Las Vegas przy użyciu zdolności Hiro do zamrożenia czasu, ale wkrótce wyrzucony z hotelu i zaatakowany przez swoich przeciwników. Niki alter ego Jessica ma seks z Nathanem do spłaty swojego długu Linderman. Po tym, jak z jej regeneruje śmiertelnych obrażeń, Claire celowo trwa Brody na przejażdżkę samochodem w mur.
5     5     ” Hiros ”     Paul Shapiro     Michael Green     14,45 [12]     23 października 2006
Hiro z przyszłości-kto może mówić płynnie po angielsku, wydaje się Piotra. On zleca Piotrowi zapisać cheerleaderką aby uratować świat. Niki nie ma wspomnienia z poprzedniej nocy. Claire mówi ojcu o Brody i jej ojciec potajemnie instruuje Haitian skasować umysł Brody jest.
6     6     ” Lepsze Połówki ”     Greg Beeman     Natalie Chaidez     14,89 [13]     30 października 2006
Mohinder rezygnuje szukają nadludzi i wraca do Indii. Niki mąż DL Hawkins , który może stopniowo przez obiekty stałe-wraca po zerwaniu z więzienia. Bierze syna Micah Sanders z Niki, którą on uważa obramowane go za morderstwo.
7     7     ” Nic do ukrycia ”     Donna Deitch     Jesse Alexander     14,47 [14]     06 listopada 2006
Matt pracuje z FBI zidentyfikować Sylar. Oni przesłuchać Ted Sprague , który może emitować promieniowanie. Parkman, przez telepatię, przypadkowo dowiaduje się, że jego żona zdradza go. Micah Sanders objawia się mieć moc technopathy .
8     8     ” Seven Minutes to Midnight ”     Paul Edwards     Tim Kring     15,08 [15]     13 listopada 2006
Hiro i Ando spełniać diner kelnerka Charlie Andrews , który może doskonale pamięta wszystko, co nauczyła . Charlie zostaje zabity przez Sylar wkrótce potem, a Hiro cofa się w czasie, by ją uratować. W Indiach, tajemniczy chłopak odwiedza Mohinder w snach, zmuszając go, aby rozważyć wznowienie ojca badań. Z Izaakiem teraz w jego areszcie, dowiaduje się, że Claire Bennet wkrótce zostanie zabity przez Sylar.
9     9     ” Homecoming ”     Greg Beeman     Adam & Kay Foster Armus     16,03 [16]     20 listopada 2006
Ojciec Claire zabrania jego córkę, aby przejść do Homecoming, obawiając się, że zostanie zabity. Claire wymyka się i jest atakowany przez Sylar, ale zostaje uratowany przez Piotra. Mohinder postanawia kontynuować dzieło ojca.
10     10     ” Sześć miesięcy temu ”     Allan Arkush     Aron Eli Coleite     15,56 [17]     27 listopada 2006
Większość wydarzeń na tym odcinku odbywa się sześć miesięcy przed wydarzeniami w poprzednim odcinku. Hiro stara się zmienić śmierć Charliego od cofnięcia się w czasie, ale dowiaduje się, że jej śmierć jest nieunikniona-ona ma zakrzep krwi w mózgu. Ojciec Suresh spotyka Gabriel Gray i wiele testów na niego. Gabriel przyjmuje nazwę Sylar i zabija ludzi do swoich umiejętności. Hiro wraca do teraźniejszości.
11     11     ” Fallout ”     John Badham     Joe Pokaski     14,94 [18]     04 grudnia 2006
Matt i FBI dochodzenia zabijanie Homecoming w szkole Claire, które aresztowano Piotra na scenie. Kiedy Matt próbuje odczytać umysł Claire, że nie może, bo Haitian blokuje jego telepatii. Później, Matt próbuje podsłuchiwać Bennet z tych samych wyników, ale nie słyszy jedno słowo: “Sylar”. Bez wiedzy śledczych, Sylar został już złapany przez Bennet. Haiti jest nakazane przez Bennet wymazać wspomnienia z Claire, matka, brat, a jeden z jej przyjaciół, odnoszące się do jej zdolności regeneracyjne. Haiti nie kasuje pamięci Claire, zamiast przysięgi ją do zachowania tajemnicy. Niki zamienia się na policję w celu ochrony DL i Micah od Jessica. Po zwolnieniu z aresztu, Piotr upada przed komisariat i doświadcza wizji sugerujące on jest przyczyną eksplozji atomowej w Nowym Jorku.
12     12     ” Godsend ”     Paul Shapiro     Tim Kring     14,90 [19]     22 stycznia 2007
Hiro idzie na dążeniu do pobierania miecz feudalnej Japonii bohatera, Takezo Kensei, po spotkaniu z Izaakiem i widząc swoje obrazy. Peter ma więcej wizje siebie wybuchające i jest człowiekiem, którego on nie wie, w jego nowej wizji. Piotr później spotyka tego człowieka, który nazywa siebie Claude Rains . Claude może stać się niewidzialny. Parkman i FBI przejść do Texan firmy papierniczej, gdzie Bennet pracuje z nadzieją na znalezienie Sylar, ale nie mogę go znaleźć.
13     13     ” Fix ”     Terrence O’Hara     Natalie Chaidez     13,63 [20]     29 stycznia 2007
Claude zgadza się uczyć Piotra, jak kontrolować swoje uprawnienia. Żona Matta odkrywa, że ​​jest w ciąży. Kontakty Claire jej biologiczna matka Meredith Gordon, który posiada pyrokinesis .
14     14     ” Rozproszenie ”     Jeannot Szwarc     Michael Green     14,61 [21]     05 lutego 2007
Sylar ucieka z niewoli w Bennet. Claude jest przekonany, że Piotra bliscy są rozpraszać go. Aby to udowodnić, podążają Simone kto całuje Izaaka. Claire spotyka Meredith osobiście. Isaac kontakty Bennet, którego wcześniej spotkał, aby powiedzieć mu o malarstwie, że skończył, który pokazuje Peter staje się niewidzialny.
15     15     ” Run! ”     Roxann Dawson     Adam & Kay Foster Armus     14,68 [22]     12 lutego 2007
Meredith informuje Claire biologiczny ojciec-Nathan-że Claire żyje. Meredith szantażuje go za 100.000 dolarów, zgadzając się milczeć o tym, jak to może zrujnować jego karierę polityczną. Linderman dostaje Niki / Jessica z więzienia i zatrudnia ją jako zabójcy. Jej pierwszym zadaniem jest zabić człowieka (który został zatrudniony jako jego ochroniarz Parkman, po tym jak została zwolniona z policji), który ukradł pieniądze z Linderman. Jessica jest udany i powiedział jej następny cel: Nathan. Mohinder nieświadomie pozwala Sylar, który teraz podszywa Zane Taylora , aby towarzyszyć mu w jego dążeniu do znalezienia tych z supermocarstw.
16     16     ” Unexpected ”     Greg Beeman     Jeph Loeb     14,10 [23]     19 lutego 2007
Bennet i Haitian realizować Piotra i pozostawić pistolet z Izaaka. Claude opuszcza Piotra, bo nie chcą zaangażować się Bennet ponownie. Ted i Parkman postanawiają udać uzyskać odpowiedzi od Bennet. Peter spotyka Izaaka o jego zdradzie i Simone zostaje przypadkowo zastrzelony.
17     17     ” Człowiek firmy ”     Allan Arkush     Bryan Fuller     14,42 [24]     25 lutego 2007 [B]
Matt i Ted wziąć zakładnika rodziny Bennet. Ted traci kontrolę swoich uprawnień i spala domu Bennetów ‘. W retrospekcji Claire Bennet podany jest pod warunkiem, że wróci ją do Spółki, która pracuje dla (która obejmuje Hiro ojciec Kaito ), jeśli jej manifestować moce. Bennet tłumaczy to jako powód, dlaczego jest tak opiekuńczy Claire. Zlecenia Bennet Haitian uciec z Claire.
18     18     ” Parasite ”     Kevin Bray     Christopher Zatta     14,90 [25]     04 marca 2007 [B]
Claire i Haitian idź do domu matki, Nathan i Piotra, Angela który jest również babka Claire. Jessica / Niki wraca do domu z DL i Micah. Hiro kradnie miecz, że został on poszukuje. Isaac maluje obrazy samego siebie z głową rozcięto po zabiciu przez Sylar. Sylar atakuje Mohinder i Piotra. Bennet jest oszukiwany przez Candice Wilmer , który pracuje dla firmy i ma możliwość, aby zmienić jej wygląd. Nathan, który konfrontuje Linderman obiecuje Nathanowi, że będzie on wygrać nadchodzące wybory do Kongresu, będzie mieszkać w Białym Domu w ciągu kilku lat.
19     19     ” 0,07% ”     Adam Kane     Chuck Kim     11,96 [26]     23 kwietnia 2007
Linderman ujawnia, że ​​jego plan obejmuje Natana Peter wybucha. Linderman również pokazuje Nathana jeden z obrazów Izaaka, w którym Nathan jest prezydent Stanów Zjednoczonych. Piotr i Suresh uciec od Sylar, ale Peter ginie. Mohinder zabiera go do domu, gdzie Claire Petrelli teraz jest, i który kończy się ożywienie Piotra. Suresh łączy Spółkę. Sylar zabija Izaaka i maluje obraz samego siebie, w której jest prezesem. Candice morphs do Niki i zajmuje Micah do Linderman. Ted, Matt i Bennet uciec z niewoli Spółki i zdecydować, aby wyłączyć Spółki Walker system śledzenia w Nowym Jorku.
20     20     ” Pięć lat Przeminęło ”     Paul Edwards     Joe Pokaski     11,92 [27]     30 kwietnia 2007
Hiro i Ando znaleźć się pięć lat po zniszczeniu Nowego Jorku. Ludzie z nadzwyczajnych umiejętności są oznakowane jako terrorystów i Sylar przejął formę Nathanem i jest prezesem. Hiro i Ando w końcu powrócić do teraźniejszości z pomocą przyszły Piotra i Hiro dowiaduje się, że musi zabić Sylar, aby zapobiec potencjalnej przyszłej że właśnie odwiedził dzieje.
21     21     ” The Hard Part ”     John Badham     Aron Eli Coleite     10,40 [28]     07 maja 2007
Mohinder wprowadza do Molly, która z reguły może zlokalizować każdą osobę, ale ona ma wirusa Shanti, który zabił siostrę lat Mohinder na wiele wcześniej. Mohinder używa własnej krwi leczyć Molly. DL i Jessica iść do biura Linderman się. Hiro i Ando śledzić Sylar Sylar do matki w domu, gdzie Sylar przypadkowo zabija swoją matkę. Ted, Matt i Bennet przyjazd w Nowym Jorku i pogodzić się z Claire i Piotra. Peter nabiera siły radioaktywne Teda.
22     22     ” Landslide ”     Greg Beeman     Jesse Alexander     11,54 [29]     14 maja 2007
Ojciec Hiro Hiro uczy jak używać miecza. Candice ma Micah do fałszowania wyborów na Nathana, aby wygrać. DL Linderman zabija, ale jest strzał w procesie. Sylar zabija Ted. Hiro przygotowuje zmierzyć Sylar. Matt i Bennet znaleźć Spółki system śledzenia: Molly Walker Walker.
23     23     ” Jak zatrzymać Exploding Man ”     Allan Arkush     Tim Kring     13,48 [30]     21 maja 2007
Niki i Jessica przyjść do pokoju, jak ratować Micah. Hiro teleporty Ando z powrotem do Japonii, by go bezpiecznie. Bohaterowie walczy przeciwko Sylar. Matt dostaje cztery kule na pierś, Hiro ukłuciami Sylar przed teleportacji do 1671 Japonii i Nathan muchy Peter wysoko nad Nowego Jorku do detonacji.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2 (2007)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln) [A]     Data premiery w ABC
24     1     ” Cztery miesiące później … ”     Greg Beeman     Tim Kring     16,97 [10]     24 września 2007
W marcu 2007 r., Suresh i Bennet spiskują wnieść Firma dół. Mohinder zostaje wynajęty przez Bob Bishop Spółki. W Bennetów przenieśli z Teksasu do Kalifornii. Matt rozwiódł się z żoną, bo ona była w ciąży z jej romansie, a podnosi Molly z Mohinder. Molly została koszmary o człowieku, który może ją zobaczyć. Hiro spotyka bohatera Kensei w 1671 Japonii, który jest faktycznie Anglik. Twins Maya i Alejandro Herrera uciekać opłatę morderstwa i próbować dostać się do Stanów Zjednoczonych, aby zobaczyć jego ojca Suresh, którego oni nie wiedzą być martwy. Kaito zostaje zamordowany. Piotr jest w Irlandii i ma amnezję. Nathan stał się alkoholikiem.
25     2     ” Jaszczurki ”     Allan Arkush     Michael Green     11,96 [10]     01 października 2007
Peter wykorzystuje swoje moce i zgadza się pomóc ludziom, którzy znaleźli go z ich kradzieży. Haiti ponownie spotyka się z Bennet. Maya zabija ludzi bez dotykania ich w stresie, a potem Alejandro ożywia je. Matt wywiady Angela o śmierci Kaito jest. Kensei okazuje się być regeneracyjne.
26     3     ” Kindred ”     Paul Edwards     JJ Philbin     10,91 [10]     08 października 2007
Okazuje się, że DL jest martwy. Niki Micah zostawia pod opieką swojej wielkiej ciotki w Nowym Orleanie ze ścisłymi instrukcjami, aby ukryć swoje zdolności. Peter zdobywa zaufanie Ricky, lider irlandzkiego gangu, i staje się romans z siostrą Caitlin. Po ośmiu operacjach Sylar budzi się w Maui z Candice. Zabił ją, ale jest bezsilny. Hiro pomaga Kensei stać się bohaterem.
27     4     ” Kindness of Strangers ”     Adam Kane     Tim Kring     11,41 [10]     15 października 2007
Micah kuzynka Monica Dawson odkrywa własne zdolności: naśladowanie mięśni. Matt werbuje Nathana pomocy, aby znaleźć mężczyznę, który został zabijania założycieli, takich jak Kaito. Matt odkrywa, że jego ojciec Maury był wśród założycieli Spółki. Sylar dołącza Maya i Alejandro w podróż do Nowego Jorku.
28     5     ” Fight or Flight ”     Lesli Glatter     Joy Blake & Melissa Blake     9,44 [10]     22 października 2007
Kobieta imieniem Elle Bishop próbuje znaleźć Piotra i zabija Ricky z jej uprawnień elektrycznych. Matt i Nathan wizyta Maury, który uczynił z Molly w głęboki sen i został dając jej koszmary. Maury ucieka i daje Matta i koszmary Nathan. Suresh Molly wysyła z powrotem do Spółki na lekarstwo, ku przerażeniu Noego.
29     6     ” Linia ”     Jeannot Szwarc     Adam & Kay Foster Armus     10,51 [10]     29 października 2007
Piotr i Caitlin iść do Montrealu po ich znaleźć bilet lotniczy wśród posiadłości Piotra. Kensei zdradza Hiro Hiro po miłości pocałunki Kensei jest Yaeko .
30     7     ” Out of Time ”     Daniel Attias     Aron Eli Coleite     9,88 [10]     05 listopada 2007
Hiro wraca do teraźniejszości. Peter przypadkowo teleportuje się i Caitlin ponad rok w przyszłość w Nowym Jorku, i stwierdzić, że 93% ludności świata zmarł wirusa Shanti. Wtedy Piotr przypadkowo teleportuje się i spełnia Kensei, który przedstawia się jako Adam Monroe . Niki jest wstrzykiwany z wirusem i Mohinder uświadamia sobie, że jego krew nie działa jak lekarstwo. Matt pokonał Maury i stwierdza, że ​​może kontrolować umysły innych.
31     8     ” Cztery miesiące temu … ”     Greg Beeman     Tim Kring     11,16 [10]     12 listopada 2007
Odcinek przedstawia retrospekcje, które pokazują, co się stało między porami roku pierwszym i drugim. Peter jest więźnia przez Spółkę gdzie spotyka Elle aż ucieka z Adamem i dostaje jego pamięci usunięte przez Haiti. DL ginie po nowej osobowości manifestów Niki. Maya objawia swoją moc, co prowadzi ją i Alejandro do Ameryki w poszukiwaniu pomocy. Na dzień dzisiejszy, Piotr pamięta, kim jest.
32     9     ” przestrogami ”     Greg Yaitanes     Joe Pokaski     10,81 [10]     19 listopada 2007
Rodziny Bennet przygotowuje się do na metę przed Spółka znajdzie je. Hiro cofa się w czasie i odkrywa, że ​​Adam zabił jego ojca. Mohinder boki ze Spółką i zabija go strzelając Bennett przez ucho oznaczonych przez malowanie Izaaka. Jednak Bennet jest reaktywowana przez krew Claire.
33     10     ” Truth & Consequences ”     Adam Kane     Jesse Alexander     11,89 [10]     26 listopada 2007
Adam i Piotr dowiedział się, że wirus Shanti jest przetrzymywany w Teksasie. Sylar zabija Alejandro, Maya uczy się kontrolować swoją moc, a Maya i Sylar dotrzeć do Nowego Jorku.
34     11     ” bezsilna ”     Allan Arkush     Jeph Loeb     11,06 [10]     03 grudnia 2007
Peter dowiaduje się, że Adam rzeczywiście chce uwolnić wirusa i powstrzymuje go od tego. Hiro Adam grzebie żywcem teleportacji go w trumnie. Monica zostaje porwany przez gang ulicy i Niki ratuje ją, ale zostaje uwięziona w płonącym budynku, eksploduje. Elle oszczędza Mohinder, Maya, i Molly ze szponów Sylar jest. Sylar odzyskuje swoje uprawnienia za pomocą krwi Claire. Nathan ma konferencję prasową na giełdę z jego mocy, ale zostaje zastrzelony, zanim będzie mógł zrobić.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3 (2008–2009)

Nie.     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Widzowie w USA
(W mln) [A]     Data premiery w ABC
35     1     ” The Second Coming ”     Allan Arkush     Tim Kring     10,09 [7]     22 września 2008
Chociaż Matt odkrywa tożsamość osoby, który zastrzelił Nathana Sylar ma Claire nabyć jej zdolność uzdrawiania. Hiro dowiaduje się o sekrecie o rodzinie Nakamura, która może mieć poważne konsekwencje w świecie, a mianowicie formuła, która może udzielić zwykłych ludzi umiejętności.
36     2     ” Efekt motyla ”     Greg Beeman     Tim Kring     10,09 [7]     22 września 2008
Sylar konfrontuje Elle w Spółce, a 12 złoczyńców uciec ze względu na bitwy. Tymczasem Claire dowiaduje się więcej o jej zdolności i Ando podróżuje z Hiro do Paryża w dążeniu Speedster nazwie Daphne Millbrook ( Brea Grant ).
37     3     ” One of Us, One of Them ”     Sergio Mimica-Gezzan     Joe Pokaski     9,50 [8]     29 września 2008
Bennet i jego nowy partner iść po czterech złoczyńców w A heist bankowego. Peter stara się ustalić co jest nie tak w przyszłości. Hiro i Ando spotkać Haitian ( Jimmy Jean-Louis ) w Niemczech. Tracy Strauss szuka informacji na temat Niki.
38     4     ” Stałem się śmiercią ”     David Von Ancken     Aron Eli Coleite     8,20 [9]     06 października 2008
Future Claire poluje Piotra (który otrzyma niebezpieczną możliwość), aby uratować świat. Tracy dowiaduje się o jej pochodzeniu podczas Mohinder dowiaduje się więcej o jego mocy. Hiro i Ando spróbować wyrwać Spółki więzieniu i trzeba kopać Adam Monroe ( David Anders ) z powrotem do góry.
39     5     ” Angels and Monsters ”     Anthony Hemingway     Adam & Kay Foster Armus     8,75 [10]     13 października 2008
Claire twarze Stephen Canfield ( Andre Royo ), uciekł złoczyńcą, który może tworzyć wiry . Piotr wrócił z przyszłości, która odkrywa dotknął go głęboko. Po Adam jest nieprzydatny w znalezieniu formuły, Hiro próbuje zaprzyjaźnić Daphne i Knox ( Jamie Hector ). Mohinder stawia Maya w złej sytuacji, starając się poprawić błędy w swoich badaniach. Linderman mówi Nathanowi zostać z Tracy, tak, aby mogli dokonywać wielkich osiągnięć.
40     6     ” Dying of the Light ”     Daniel Attias     Chuck Kim & Christopher Zatta     8,51 [11]     20 października 2008
Hiro i inni akceptują oferty dołączyć Firma Pinehearst . Po Spółka jest sparaliżowana, Piotr idzie do Pinehearst, jego rywal, dla informacji. Claire i Sandra ( Ashley Crow ) ratować Meredith ( Jessalyn Gilsig ) z Doyle ( David H. Lawrence XVII ), jednego z zbiegłych złoczyńców. Nathan i Tracy przychodzą do Mohinder dowiedzieć się, gdzie ich umiejętności pochodzą.
41     7     ” Eris Quod Sum ”     Jeannot Szwarc     Jesse Alexander     8,19 [12]     27 października 2008
Stając potworne, Mohinder ataki Nathana i Tracy, którzy próbują zaoszczędzić Maya i inne przedmioty. Niespodzianek Elle rodziny Bennet. Angela próbuje przekonać Sylar zapisać Piotra z Pinehearst . Daphne kazał zamordować Matta za nie przystąpienie złoczyńców. Hiro wątpi Usutu w ( Ntare Mwine ) informacje na temat obsługi swoich przeciwników.
42     8     ” Villains ”     Allan Arkush     Rob Fresco     7,85 [13]     10 listopada 2008
Aby przygotować się do ostatecznego starcia z jego wrogów, Hiro bada definiowania momentów w przeszłości z Arthur Petrelli ( Robert Forster ), Sylar i Flint ( Blake Shields ). Odkrywa, że ​​Meredith Gordon jest Flinta starsza siostra, i Arthur Petrelli nakazał Linderman zabić Nathana, ale skończyło się raniąc żona Nathana, Heidi, i że Artur przeżył podobno atak serca.
43     9     ” Nadchodzi ”     Greg Yaitanes     Tim Kring     7,65 [14]     17 listopada 2008
Hiro ucieka Arturze, ale uważa siebie za dziesięć lat. Artur wysyła Knox i Flint uchwycić Peter i Claire. Ando Hiro pomaga ponownie odkryć swoje uprawnienia. Nathan ma mieszane uczucia po spotkaniu z ojcem, ale Tracy obiecuje Arturowi, że będzie ona przekonać Nathana do niego dołączyć. Sylar dowiaduje dostęp do jego empatii i uzgadnia z Elle. Mohinder rozpoczyna testy nowej kombinacji wzoru i odkrywa potrzebę katalizatora. Matt budzi Angelę z jej śpiączki.
44     10     ” Eclipse: Part I ”     Greg Beeman     Aron Eli Coleite & Joe Pokaski     7,51 [15]     24 listopada 2008
Sekund powoduje zaćmienie wszystkich bohaterów stracić swoje zdolności. Artur wysyła Elle i Sylar uchwycić Claire, która jest pod opieką ojca i szkoleń, aby móc zwalczać złoczyńców. Claire zostaje postrzelony przez Elle i nie może uzdrowić bez jej mocy. Elsewhere, Peter i Nathan iść w poszukiwaniu Haiti, podczas gdy Matt, Hiro i Ando śledzić Daphne, aby dowiedzieć się, co ona ukrywa.
45     11     ” Eclipse: Part II ”     Holly Dale     Aron Eli Coleite & Joe Pokaski     8,00 [16]     01 grudnia 2008
Podczas zaćmienia nadal narusza kompetencji Bohaterów, Noah próbuje zemścić się na Sylar i Elle do fotografowania Claire, którego stan się pogarsza. Nathan przychodzi do szokującej decyzji podczas pracy z Piotrem, aby pomóc Haiti twarz jego brata, Baron Samedi. W międzyczasie, Ando i dwie książki (maniaków komiksów Seth Green i Breckin Meyer ) wykorzystują 9-ta cuda! komiks, by przywrócić pamięć Hiro, który jest chcieć się dorosły widząc śmierć, która leży z nim.
46     12     ” Ojcze nasz ”     Jeannot Szwarc     Adam & Kay Foster Armus     7,72 [17]     08 grudnia 2008
Aby zatrzymać Artura raz na zawsze, Hiro i Claire cofnąć się 16 lat w czasie do kiedy ojciec Hiro, Kaito ( George Takei ), podał dziecko Claire do Noego, natomiast zespoły Peter się z Haiti, by w końcu zatrzymać Artura, tylko być przechwytywane przez Sylar. W międzyczasie, Mohinder ma ogromny przełom w formule po Arthur uzyskuje katalizatora, który zmieni wszystko i katalizator jest stracona na zawsze.
47     13     ” Podwójny ”     Greg Beeman     Jeph Loeb     7,87 [18]     15 grudnia 2008
Po śmierci Artura, Petrelli bracia znajdują się naprzeciw siebie i Nathan wykonuje ruch, który będzie miał wpływ na świat. Sylar posiada Claire, Noe, Meredith i zakładnika Angela, rozpoczynając face-off w Primatech. Ando, ​​Matt i Daphne kontynuować próby ratowania Hiro z przeszłości i Mohinder może być ich jedyną nadzieją na jej osiągnięcia.
Tom czwarty: Uciekinierzy
48     14     ” Clear and Present Danger ”     Greg Yaitanes     Tim Kring     8,55 [19]     02 lutego 2009
Po zniszczeniu Primatech i Pinehearst, bohaterowie próbują zacząć nowe życie. Claire odkrywa spisek Nathana dopaść i przechwytywać wszystkie osoby o zdolnościach. Sylar zaczyna poszukiwania swoich biologicznych rodziców.
49     15     ” Zaufanie i Krew ”     Allan Arkush     Mark Verheiden     7,90 [20]     09 luty 2009
Po łańcuch nieoczekiwanych zdarzeń, bohaterowie uciekają od Nathana i Danko ( Željko Ivanek ). Seria proroczych obrazów ukazuje tragiczne losy bliskiej do Matta. Gdzie indziej, Sylar kontynuuje poszukiwania swojego ojca i napotyka wyrzutkiem z informacji i umiejętność własnego.
50     16     ” Building 26 ”     Sergio Mimica-Gezzan     Rob Fresco     7,74 [21]     16 lutego 2009
Nathan twarz plany ekspozycji gdy prezydent ( Michael Dorn ) zlecenia Homeland Security, aby rozpocząć dochodzenie. Sylar wyrusza w podróż, aby odnaleźć ojca, z ​​pomocą Łukasza ( Dan Byrd ), nieświadomi ich wykonywania przez agentów Nathana. Gdzie indziej, prorocze obrazy Matt prowadzić Hiro i Ando do Indii i Bohaterowie otrzymują pomoc od tajemniczego sojusznika.
51     17     ” zimnej wojny ”     Seith Mann     Christopher Zatta, Joe Pokaski & Aron Eli Coleite     7,07 [22]     23 lutego 2009
Matt przesłuchuje zatrzymanego Noemu, aby dowiedzieć się, jak zaczął pracować z Nathanem porwać te z umiejętności. Matt odkrywa informacji prowadzi do konfrontacji Peter Danko.
52     18     ” Exposed ”     Eric Laneuville     Adam & Kay Foster Armus     7,15 [23]     02 marca 2009
Działając na końcówki z “Rebel”, Peter i szef Matt do budynku 26, aby znaleźć Daphne. Claire pomaga uciec Alex i jest wspierana przez matkę, Sandra. Sylar i Łukasz dopaść Sylar miejsce ojca raz odwiedził.
53     19     ” odcieni szarości ”     Greg Beeman     Oliver Grigsby     6,70 [24]     09 marca 2009
Sylar odnajduje swego ojca i dowiaduje się, że umiera na raka. Claire rozważa, czy powinna ona pomóc Eric Doyle . Nathan i Danko angażować się w walce o władzę nad operacjami budynku 26.
54     20     ” Cold Snap ”     Greg Yaitanes     Bryan Fuller     6,47 [25]     23 marca 2009
Danko uważa uwolnienie Tracy tak ona będzie prowadzić go do buntu. Elsewhere, Angela szuka pomocy starego przyjaciela ( Swoosie Kurtz ) Hiro i Ando kontynuować swoją najnowszą misję wybranym przez rebeliantów, której tożsamość objawia się jako Micah Sanders ( Noah Gray-Cabey ).
55     21     ” Into Asylum ”     Jim Chory     Joe Pokaski     6,42 [26]     30 marca 2009
Nathan i Claire idź ukrywa się w Meksyku. Plan Danko do zniszczenia wszystkich z możliwości jest wprawione w ruch z nieprawdopodobnym sojusznika. Sylar nabywa nową umiejętność pozwalającą mu zmienić jego wygląd. Tymczasem Angela i Peter szukać schronienia w kościele i zacząć naprawiać swoje złamane relacje.
56     22     ” Obróć i Twarzą Strange ”     Jeannot Szwarc     Fresco Rob & Mark Verheiden     6,11 [27]     06 kwietnia 2009
Matt jest obecnie na zemstę Danko. Hiro i Ando kontynuować swoją podróż do dostarczania Matt Parkman Jr do ojca. Angela, Nathan, Peter i Claire spotykają się, aby odkryć tajemnice z przeszłości.
57     23     ” 1961 ”     Adam Kane     Aron Eli Coleite     6,83 [28]     13 kwietnia 2009
Angela odkrywa mroczne tajemnice, które Nawiedzony ją na rok, podczas gdy dowiaduje się, że Mohinder jego ojciec był zaangażowany w dawno zapomnianym działania rządu.
58     24     ” I Am Sylar ”     Allan Arkush     Adam & Kay Foster Armus     6,46 [29]     20 kwietnia 2009
Sylar ma nieoczekiwany kryzys tożsamości przy jednoczesnym kontynuowaniu pracy z Danko. Hiro i Ando planują podjąć w dół Budowanie 26. Newfound ojcostwo Matta zmienia jego plany. Nathan pochodzi z planu do skorygowania jego działanie rządu.
59     25     ” Invisible Thread ”     Greg Beeman     Tim Kring     6,47 [30]     27 kwietnia 2009
Nathan i Peter starają się zapobiec Sylar od spotkania prezydenta. Angela szuka Matta z powodu snu, że będzie on uratować Nathana. Sylar ma swój własny program w zakresie swojego partnera. Hiro wyszukuje są konsekwencje, które przychodzą wraz z powrotem jego uprawnień.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4 (2009–2010)

Nr # Tytuł Reżyseria Wpisany przez widzów amerykańskich
(W mln) [A] Data premiery w ABC
60 1 “Orientacja” Ed Bianchi & David Straiton Adam & Kay Foster Armus & Tim Kring 6,02 / 5,77 [82] 21 września 2009
Double-długość epizod. Claire zaczyna jako student pierwszego roku na studiach, ale nie może całkowicie opuścić stare życie za sobą. Peter wraca do pracy jako sanitariusz, ratując ludzi z pomocą umiejętności Mohinder się. Hiro i Ando rozpoczęły “Dial a Hero” firmy, ale Hiro nie ma wpływu na jego mocy, i uważa się, by być umierający. Angela martwi Nathana, który zaczyna wyświetlać Sylar w umiejętności. Samuel, Lydia i Edgar wykorzystać swoje umiejętności, aby odnaleźć innych bohaterów. Tracy nadal polować budynku dawnej 26 pracowników, w tym Noego i Danko. Sylar świadomość przejawia się w umyśle Matta.
61 2 “Ink” Roxann Dawson Aron Eli Coleite 5,82 [83] 28 września 2009
Samuel próbuje manipulować Piotra do napełniania brata pozycję na karnawał. Podczas gdy w obliczu tego konsekwencje, Peter spotyka niechętną nowego bohatera. Claire stara się dostosować do życia uczelni i objawiania jej zdolności. Sylar wykorzystuje zdolność Matta przeciwko niemu w dążeniu do powrotu do swego ciała.
62 3 “Akceptacja” Christopher Bryan Fuller Misiano 5,41 [84] 05 października 2009
Hiro odwraca się, pomagając innym, oraz w procesie uczy się akceptować swoją sytuację. Angela pomaga Nathan pamięta swojej przeszłości, lecz odkrywa długo pochowany w tajemnicy. Tracy szuka jej starej pracy, ale chce zrobić więcej, aby pomóc ludziom. Noah zaczyna dryfować z powrotem do swojego dawnego życia.
63 4 “Histeryczna ślepota” SJ Clarkson Joe Pokaski 5,64 [85] 12 października 2009
Sylar budzi się bez wspomnień. Claire odkrywa, że ​​to coś więcej niż jej nowego współlokatora, co ona już wie. Peter Emma pomaga lepiej zrozumieć swoje zdolności. Samuel szuka nowego członka do rodziny karnawału.
64 5 “Tabula Rasa” Jim Chory Fresco Rob 5,67 [86] 19 października 2009
Sylar rozpoczyna swoją podróż do odnajdowania się z pomocą Samuela. Hiro pokazuje Emmę jak akceptować swoje zdolności i możliwości przynosi. Piotra wstępuje Noego pomoc w znalezieniu uzdrowiciela zapisać Hiro.
65 6 “dziwne atraktory” Tucker Gates Juan Carlos Coto 5,86 [87] 26 października 2009
Matt szuka sposobu, aby pozbyć się Sylar po uczy się kontrolować swoje ciało. Noah werbuje pomocy Tracy aby pomóc darmowe Jeremy od policji. Claire jest zaniepokojony, że ktoś chce, aby wyeliminować Gretchen podczas polowania skarbów ich bractwie.
66 7 “Once Upon a Time in Texas” Nate Goodman Aron Eli Coleite & Aury Wallington 6,18 [88] 02 listopada 2009
Hiro podróżuje trzy lata w przeszłość, by uratować życie Charliego z rąk Sylar, tylko do rzeczy komplikuje obecność Samuela. Tymczasem coś z przeszłości Noego są ujawniane.
67 8 “Shadowboxing” Jim Chory Misha Green & Joe Pokaski 5,35 [89] 09 listopada 2009
Choć nowa umiejętność Piotra jest pomocna w jego pracy, to próbuje na niego, aż używa go, aby pomóc Emmę. Claire dowiaduje się, że atak rush sorority się z powodu czegoś jej ojciec. Bitwa Sylar jest kontrolować ciało Matta przenosi na niebezpieczny teren.
68 9 “stróżem brata” Bryan Spicer Fresco Rob & Mark Verheiden 5,07 [90] 16 listopada 2009
Mohinder odkrył coś szokującego na starej taśmy filmowej dziewięć tygodni temu. Hiro podróżuje w czasie, aby pobrać ten film na Samuela. Tracy zaczyna tracić kontrolę nad jej zdolności. Nathan i Peter iść do Matta, tylko do odkrycia prawdy o Sylar.
69 10 “Thanksgiving” Seith Mann Adam & Kay Foster Armus 5,17 [91] 23 listopada 2009
Trzy kolacje Dziękczynienia. Petrellis: Nathan i Peter skonfrontować Angelę o prawdzie z katastrofalnymi skutkami. W Bennetów: kolacja pełne dramatyzmu między Claire i Noah. Folk Karnawał: Hiro podróżuje w czasie z Lydii, aby odkryć prawdę o śmierci Józefa podczas Samuel dowiaduje się w pełni z potencjału swoich możliwości.
70 11 “Piąty etap” Kevin Dowling Tim Kring 5,90 [92] 30 listopada 2009
Claire wyrusza do karnawału i wyszukuje otwarte zaproszenie. Noah wyznaje prawdę o swojej przeszłości Lauren relacji. Piotr używa zdolności haitańskich do pozbycia Sylar i przywrócić Nathana, ale musi radzić sobie z niespodziewanym wyboru przez Nathana.
71 12 “Na tej skale” Ron Underwood Juan Carlos Coto 5,30 [93] 04 stycznia 2010
Claire szuka odpowiedzi, jak ona jest podejrzliwy wobec motywów prawdziwych Samuela. Samuel szuka Emmę w nadziei, ona może mu pomóc znaleźć kogoś. Hiro szuka Ando za pomoc w sprawie nowej misji, ale ma problemy z komunikowaniem jego intencje.
72 13 “Let It Bleed” Szwarc Jeannot Jim Martin 4,57 [93] 04 stycznia 2010
Piotr ma kłopoty z radzeniem sobie z śmierci Nathana jako Claire stara się go pocieszyć. Sylar wraca do karnawału zabić Samuela, tylko odkryć coś niespodziewanego. Edgar i Noah zespół, aby znaleźć sposób na obniżenie Samuela.
73 14 “Close to You” Roxann Dawson Rob Fresco 4,71 [94] 11 stycznia 2010
Hiro i Ando podróży na Florydę, aby uratować Mohinder ze szpitala psychiatrycznego. Noe szuka Matta, aby pomóc mu namiar na czynienia z Samuelem. Peter dowiaduje się o straszliwej potencjalnego przyszłego zdarzenia z udziałem Emmy.
74 15 “Pass / Fail” Nankin Michael Oliver Grigsby 3,93 [95] 18 stycznia 2010
Hiro wpada do guza wywołanego halucynacji, w którym dzieje się na rozprawie za jego życia zmienia przeszłość. Sylar konfrontuje Claire w nadziei, że będzie mu pomóc dowiedzieć się prawdy o jego problemów. Samuel próbuje uwieść jego dawnej miłości Vanessy z katastrofalnymi skutkami.
75 16 “The Art of Deception” SJ Clarkson Mark Verheiden & Misha Greena 4,29 [96] 25 stycznia 2010
Peter prowadzi sposób utrzymując swoje marzenie Emma od marzeń. Sylar szuka Matta, w nadziei, Matt pomoże usunąć swoje uprawnienia. Claire próbuje negocjować kapitulację Samuel Noah. Piotr wchodzi w umysł Sylar.
76 17 “The Wall” Allan Arkush Adam & Kay Foster Armus 4,40 [97] 01 lutego 2010
Peter próbuje pomóc Sylar uwolnić od własnego koszmaru. Samuel próbuje przekonać Claire dołączyć jego rodzinę ujawniając mroczne sekrety z przeszłości Noego do niej. Lauren spotyka Samuela na karnawał. Samuel czyni przygotowania do ostatecznego “spektaklu” w Nowym Jorku.
77 18 “Brave New World” Adam Kane Tim Kring 4,41 [98] 08 lutego 2010
Ostateczny plan Samuela w życie jako Emma jest zmuszony do korzystania z jej możliwości, aby pomóc mu zabić tysiące ludzi, tylko do mało pary bohaterów przyjść jej na ratunek. Noah ma przebaczenia Claire jak pracować, aby uciec ze swojego podziemnego więzienia. Hiro dochodzi do przyjęcia przez jego ostatnich decyzji, kiedy spotyka się z jego długiej miłości utraconej i stara się zapobiec katastrofie. Claire pokazuje światu prawdę, że może nie być gotowy.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 129 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...