Hawaii 5.0 (Hawaii Five-0)

Alex O’Loughlin – Steve McGarret | Scott Caan – Danny “Danno” Williams | Daniel Dae Kim – Chin Ho Kelly | Grace Park – Kana “Kono” Kalakaua | Masi Oka – dr Max Bergman | Lauren German – Lori Weston

hawaii-5-0-five


Hawaii 5.0 (Hawaii Five-0, 2010-) – amerykański serial telewizyjny nadawany przez stację CBS od 20 września 2010 roku. W Polsce nadawany na kanale Universal Channel od 26 stycznia 2011 roku. Jest to remake serialu z 1968 roku pt. “Hawaii Five-O”

Opis fabuły
Serial opowiada losy specjalnego odziału policji, który walczy z różnego rodzaju przestępczością na Hawajach.

Obsada
Główne
Alex O’Loughlin jako Steve McGarret

były Navy SEAL z czasu spędzonego w Office of Naval Intelligence . On pochodzi od jego dziadka, USS Arizona ofiar . McGarrett ojciec John zostaje zamordowany w odcinku pilotażowym, a to stanowi podstawę dla serii “pierwszego łuku story. (W sezonie 1 odcinek 4 “Lanakila”, okazało się, że John McGarrett urodził się 15 marca 1942 roku, a zmarł 20 września 2010). Steve McGarrett jest fizycznie i intelektualnie zdolni, będąc w stanie mówić płynnie Hawaiian i chińskim a jednocześnie jest w stanie zaangażować się osoby w walkę wręcz, jak również wykorzystując FieldCraft gdy są potrzebne. McGarrett wykorzystuje Close Combat czwartych jako swoich podstawowych środków zdejmując podejrzanych, coś uczył w trakcie szkolenia SEAL . Jest doświadczonym Navy SEAL , jako gubernator raz przedstawił swoje CV ” Annapolis , pięć lat Naval Intelligence , sześć lat z SEALs . Twoi przełożeni mówią, że jesteś najlepszy, jaki kiedykolwiek widziałem “.
Scott Caan jako Danny “Danno” Williams

Honolulu Police Department (HPD) detektywem, który przeniesiono z Newark Departament Policji , gdy jego żona, Rachel, przeniósł się na Hawaje z ich córki Grace. Williamsa “by-the-book” styl kontrastuje z bardziej impulsywny McGarrett w “cel uświęca środki” podejście, i jest źródłem tarcia (i żarty) między nimi. Uważany za haole na sobie krawat na wyspie w pierwszym sezonie, Williams jest lojalny policjant, który ożenił się z jego pracy sekundy pierwszej i życie. W związku z tym jest on często w sprzeczności z jego byłą żoną Rachel czasami nie jest na czasie. Jest lojalnym policjant i przyjacielem, kiedy nie mogli uwierzyć, że jego były partner policji był skorumpowany, nawet gdy przeciwstawia przytłaczających dowodów po partner został znaleziony martwy (sezon 1, odcinek 8).
Daniel Dae Kim jako Chin Ho Kelly

byłego członka HPD (przywrócona w finale sezonu 1) i protegowanego ojca McGarrett firmy, który opuścił siły po ich fałszywie oskarżony o korupcję. Jest później ujawnił, że jego wuj, emerytowany policjant, wziął pieniądze na rachunki medyczne dla swojej ciotki. Pomimo nalegań, że Come Clean, Kelly jest gotów wziąć winę na siebie, aby zapobiec jego wuja przed pójściem do więzienia. On ostatecznie oczyszczony z zarzutów korupcyjnych i przywracane do HPD jako porucznik, ale zwraca się do grupy zadaniowej.
Grace Park jako Kana “Kono” Kalakaua

niedawnego absolwenta akademii HPD i byłego zawodowego surfer, który jest również kuzyn podbródek Ho Kelly. Ona jest zatrzymany i przesłuchany przez HPD, został oskarżony o kradzież 10.000.000 dolarów od HPD szafce przepadku majątku. Podczas zawieszenia, ona pomaga Kelly Williams iść po Wo Fat, który był odpowiedzialny za kształtowanie Steve McGarrett za zabójstwo gubernatora. Do członków Five-0 zadań życie i do ogółu społeczeństwa, Kalakaua został pozbawiony jej odznakę przez Departamentu Spraw Wewnętrznych w HPD, ale później okazuje się być chwytem dla niej iść przykrywką popiersie ciąg brudnych byłych policjantów.
Masi Oka jako dr Max Bergman

(Season 2-obecny, sezon jeden powtarzający się), urodzony w USA Chief Medical Examiner . Gra także na fortepianie i jest fanem science fiction.
Lauren German jako Lori Weston
(sezon 2 odcinki 4/2 nawracające, Sezon 2 odcinki 16/05 głównym [8] ), były Homeland Security (i FBI) profiler przypisany przez nowego gubernatora, aby mieć oko na Five-0 aby upewnić się, są one zgodnie z zasadami. Weston rezygnuje z Five-0 po incydencie z udziałem rosyjskiego konsulatu w Honolulu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Poboczne
Terry O’Quinn jako Joe White
Mark Dacascos jako Wo Fat
Larisa Oleynik jako Jenna Kaye
Claire van der Boom jako Rachel Edwards
Teilor Grubbs jako Grace Williams
Jean Smart jako Pat Jameson
Kelly Hu jako Laura Hills
Taryn Manning jako Mary Ann McGarrett
Michelle Borth jako Catherine Rollins
Will Yun Lee jako Sang Min
James Marsters jako Victor Hesse
Al Harrington jako Mamo Kahike
Dennis Chun jako Duke Lukela
Kala Alexander jako Kawika
Richard T. Jones jako Sam Denning
Brian Yang jako Charlie Fong
Reiko Aylesworth jako Malia Waincroft
David Keith jako Wade Gutches
Tom Sizemore jako Vince Fryer
Mark Deklin jako Stan Edwards
Autumn Reeser jako Gabrielle Asano

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1: 2010–11

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
1     1     ” Pilot ”     Len Wiseman     Historia wymyślona przez: Alex Kurtzman i Roberto Orci & Peter M. Lenkov
Scenariusz przez: Peter M. Lenkov     20 września 2010     101     14,20 [2]
US Navy SEAL Steve McGarrett ( Alex O’Loughlin ) wraca do swojej rodzinnej Hawajach znaleźć Victor Hesse ( James Marsters ), który zamordował ojca terroryzmu McGarrett, John McGarrett, emerytowany oficer z departamentu policji Honolulu (HPD). On zamieszczenia przez hawajski gubernator Pat Jameson ( Jean Smart ) na czele nowej grupy zadaniowej z prawnego immunitetu oczyścić podziemia O ahu . Z kolei McGarrett werbuje Honolulu przybysz Danny Williams ( Scott Caan ), rozwiedziony detektyw, który przeniósł się z New Jersey , aby być bliżej swojej córki; Chin Ho Kelly ( Daniel Dae Kim ), zhańbiony policjant i protegowany ojca McGarrett w który był niesłusznie oskarżony o korupcję oraz Kono Kalakaua ( Grace Park ), kuzyn podbródek Ho, były surfer i wkrótce będzie Akademia Policyjna absolwent. Wspólnie odkrywają powiązanie Hesji i chińskiego handlu ludźmi Pierścionek z kreta w HPD. Po grożąc deportować rodzinę lidera pierścienia. Sang Min ( Will Yun Lee ), do Rwandy , McGarrett podaje lokalizację, w której Hesse jest: frachtowiec pozycji do Chin . McGarrett i Danny szturmować frachtowiec i wysyła kilku strażników Hessego. McGarrett konfrontuje Hesse i po walce, McGarrett pędy Hesse, który spada do morza. Jednakże, w następnym odcinku okazuje się, Coast Guard jeszcze się znaleźć jego ciało.
2     2     “Ohana”
“Rodzina”     Brad Turner     Sarah Goldfinger & Paul Zbyszewski     27 września 2010     103     12,72 [3]
National Security Agency cyberterroryzmu ekspert Roland Lowery ( Scott Cohen ) zostaje porwany przez gang serbskiego. Podczas Kono Kalakaua ma za zadanie opiekę syna Evana Lowery, pozostali z drużyny Lowery odkryć pracował nad “wytrych”, program komputerowy, który pozwoli użytkownikowi na włamywanie się do niczego. Wkrótce, Kono i Evan są porwany przez ten sam gang kierowany przez Drago Zankovic ( Peter Stormare ). Reszta zespołu sprawę gang jest przy użyciu programu do zamknięcia wyspy radaru, pozwalając samolot przemycić przez. Zankovic zamierza sprzedać program do pasażerów samolotu. Zanim sprawa jest, burza McGarrett Zespół magazynowo aresztowania Zankovic. W końcu zespół świętować Kono policja ukończenia Akademii.
3     3     “Malama Ka Aina”
“Szanuj Land”     Paul Edwards     Carol Barbee & Kyle Harimoto     04 października 2010     102     12,24 [4]
Świadek spadek zespołu do strzelaniny między Triadą i Samoa gangami podczas meczu piłki nożnej wysokiej szkoły, co oglądaliśmy, a podczas gry, Danny Grace wprowadza się do zespołu. Chin Ho ściga podejrzanego, tylko znaleźć to Sid (Sidney Liufau), jego kuzynem, który później objawia się pracować pod przykrywką w jednostce gangu. Sid nie chce mieć nic do czynienia z Chin Ho z powodu jego przeszłości z HPD. McGarrett i Danny odkrywają, że Salvo Frank ( James Russo ), boss mafii z New Jersey, jest spotkanie z szefem gangu Samoa, po którym nie może być pełnowartościowy wojna gangów. Zespół udaje się przerwać spotkanie. Tymczasem Danny walczy, aby utrzymać wspólną opiekę nad córką Grace po strzelaninie gangów, jak była obecna, a jego żona w końcu spadnie sprawę. W końcu, zespół decyduje się nazwać “Five-0”, po dużej liczbie szkół McGarrett koszulka piłkarskiej.
4     4     “Lanakila”
“Victory”     Alex Zakrzewski     Peter M. Lenkov & Alex Kurtzman i Roberto Orci     11 października 2010     105     10,69 [5]
Five-0 mają za zadanie znaleźć Walton Dawkins ( Balthazar Getty ) skazanego, który złamał z więzienia. Później znaleźliśmy się jest kierowana na kilka, który niedawno wygrał milion dolarów i bezpłatny wyjazd na Hawaje w teleturnieju. Dawkins porywa chłopaka, Craig Ellers ( Kenneth Mitchell ), który okazuje się być byłym partnerem Dawkinsa w zbrodni. Dwa wcześniej okradziony pięć milionów dolarów przed Ellers umieścił go w banku, podczas gdy Dawkins idzie do więzienia. McGarrett i Chin Ho przybyć do banku i pościgu Dawkinsa, najpierw drogą, potem helikopter , gdzie Dawkinsa ziemie awarii z powodu braku paliwa. McGarrett dogania Dawkinsa i zabija go w strzelaninie wynikających. Tymczasem McGarrett wygląda po jego siostra Mary ( Taryn Manning ), która miała problemy z prawem w przeszłości, kiedy przychodzi do odwiedzenia. Danny ma kontuzję kolana, którą żartobliwie obwinia na taktyce nieortodoksyjnych McGarrett ds. coraz zadanie.
5     5     “Nalowale”
“Zapomniałeś / Missing”     Brad Turner     JR Orci & David Wolkove     18 października 2010     104     10,94 [6]
Amanda Reeves, dorosła córka ambasadora USA na Filipiny Michael Reeves, znajduje się utopił. Gubernator Jameson ma osobistego zobowiązania do wykrycia sprawców i werbuje Five-0. W trakcie dochodzenia, uczą Amandy siostrą Robyn wciąż żyje i ostatnio się w nocnym klubie. McGarrett i Danny discover ktoś odurzony obie siostry i sprzedał je do pierścienia handlu seksualnego. Five-0 zespół burze operacji, ale oni uważają, że Robyn nie ma. Uczą się od szefa operacji, które kazano im porwanie siostry z filipińskiej organizacji terrorystycznej, której przewodniczył Carlos Bagoyo ( Patrick Gallagher ), który używa popytu okupu dostać się do Reevesa i zalogować się do bazy danych. Five-0 burze magazyn po potwierdzeniu Robyn jest obecny i McGarrett czyni sobie poddaną Bagoyo. Tymczasem Mary odnajduje ojca skrzynkę z narzędziami, który wyjechał do brata do rozwiązania przestępstwa, i rozpoczyna badanie się. Ten odcinek przedstawia ekscentryczne eksperta medycznego Max Bergman ( Masi Oka ).
6     6     “Ko olauloa”
“North Shore od O ahu”     Matt Earl Beesley     Carol Barbee & Kyle Harimoto     25 października 2010     106     10,23 [7]
Ian Adams (Mark Cunningham), szef zespołu byłego Kono pro surfing, Coral Prince, został postrzelony przed wielkim tłumem. McGarrett sugeruje Kono usiąść sprawę, ale ona jest zdeterminowana, aby znaleźć zabójcę i rozmawia ze starym przyjacielem Ben Bass (Joshua Dallas), syna Carlton Bass ( Kevin Sorbo ), który był partnerem Adamsa biznes. Dowiaduje się, że założył osadę surfingu znajduje się w pobliżu plaży, gdzie Adams został zabity, ale dowiaduje się, że gangsterzy starają się je opuścić. Reszta zespołu stwierdzą, że Adams był skierowany i zabity przez snajpera od wzgórza z widokiem na plażę. Zdając sobie sprawę, Ben posiada broń, ale także dowiedzieć się, że zgodnie z wolą Adamsa, Ben będzie jego beneficjentem, a tym samym jest głównym podejrzanym. Jednakże, jest to, że stwierdzono, że później była Carlton organizowali śmierć Adamsa i zatrzymany.
7     7     “Ho Apono”
“Akceptuj”     James Whitmore, Jr     Peter M. Lenkov & Jim Galasso     01 listopada 2010     107     10,86 [8]
Odcinek otwiera ex-Navy SEAL Graham Wilson ( Adam Beach ) jest zamierzonym przez HPD, uciekających z miejsca morderstwa swojej żony, i biorąc zakładników grupę turystów na pokładzie USS Missouri w Pearl Harbor . On twierdzi, że jest niewinny i używa zakładników jako dźwigni w celu zmuszenia władz znaleźć prawdziwego zabójcę, umożliwiając im cztery godziny zrobić. Asystent gubernatora Jameson Laura Hills ( Kelly Hu ) przydziela sprawy do Five-0. McGarrett zakrada pokładzie Missouri sam, podczas gdy reszta zespołu starają się poskładać, co naprawdę stało się na miejscu zbrodni. Zespół odkrywa, że Wilson został przepisany przeciwpsychotycznych leków że przestał biorąc, w wyniku czego cierpi zaciemnienia, w którym może on zabił swoją żonę nie wiedząc. On-board Missouri, plan McGarrett jest wspomagana przez Eda McKay ( Robert Loggia ), emerytowany marynarz, który służył z dziadkiem McGarrett w tej USS Arizona podczas ataku na Pearl Harbor . Po córka Wilsona zostaje porwana, wydaje się oczywiste, że został wrobiony, a zespół zmienia priorytet odzyskiwania dziewczynę. Okazuje się, że żona Wilsona był rosyjski, a przed ślubie Wilson, była żoną bezwzględnego rosyjskiego biznesmena, który myślał Wilson nie żyje, a kto był rzeczywisty zabójca i teraz stara się przemycić do dziewczyny z Hawajów. McGarrett zapobiega HPD SWAT od zabijania Wilson, i choć on dopuszczony do morderstwa żony, wciąż stoi opłat za branie zakładników.
8     8     “Mana o”
“Wiara”     Matt Earl Beesley     Paul Zbyszewski & Jim Galasso     08 listopada 2010     108     10,23 [9]
Danny jest wstrząśnięty, aby odkryć jego byłego partnera, HPD Meka Hanamoa, zostaje znaleziony martwy na lu au . Ponadto uczy HPD nie jest śledztwo, kto go zamordował, bo Wewnętrznych bada Hanamoa ewentualnych korupcji w policji , prowadzona przez tego samego człowieka, który badał Chin Ho. Danny próbuje wyczyścić nazwę Meka to pojawia się tylko do oskarżania martwego oficera dalej. Hanamoa Najnowszym partnerem Kaleo ( Jason Scott Lee ) pracuje z Five-0 i znaleźć Hanamoa może pracował z kartelu Ochoa, kierowana przez Emilio Ochoa (Christian George). Mimo, że planują przechwycić go żywcem, Kaleo zabija go, twierdząc, że bronił się. Jednak McGarrett pamięta, że ​​Sang Min miał pieprzyk w HPD którzy zidentyfikowali Kono jako policjant w “Pilot”, więc proszą Sang Min, aby zidentyfikować kreta. Utożsamia Kaleo jako skorumpowanego detektywa, który założył swoją partnerkę. Danny atakuje Kaleo przed McGarrett łamie je. Teraz wyczyszczone, Hanamoa otrzymuje pogrzeb z pełnymi honorami.
9     9     “Po IPU”
“Oblężenie”     Brad Turner     Historia wymyślona przez: Peter M. Lenkov & Shane Salerno
Scenariusz przez: Shane Salerno     15 listopada 2010     109     10,34 [10]
Gdy członek detal bezpieczeństwa zamordowany w pokoju hotelowym, Five-0 odkrywa, że został przydzielony do ochrony ogólnego PAK ( Ric Młoda ), masowe mordowanie wojskowy ogólnego od Sandimar, który jest ze względu na zbliżającym się szczycie AHU O Pomocy Zagranicznej . Praca ze starym kumplem SEAL Nicka Taylora ( Max Martini ), McGarrett i zespołu odkryć mordercę jest Erica Raines ( Emmanuelle Vaugier ), Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA) zabójcą. Gdy zespół konfrontuje ją, próbuje uciec, ale zostaje potrącony przez autobus i umiera. Kiedy Pak i jego rodziny przybywają na Hawajach, Five-0 dowiaduje się, że Raines pracował z Taylorem zabić Pak. Zespół przyjmuje schronienie w domu McGarrett, gdzie Pak ujawnia on jest tam, aby szukać azylu politycznego i wyznać swoje zbrodnie. Taylor przybywa do ataku na dom, w ostatecznej rozgrywce McGarrett jest zmuszony strzelać go na śmierć.
10     10     “Heihei”
“Race”     Elodie Keene     Sarah Goldfinger     22 listopada 2010     110     12,34 [11]
W Waikiki , czterech zamaskowanych napastników w białych fartuchach okrada opancerzony samochód fotografowania wszystkich trzech strażników, zabijając dwóch z nich, w biały dzień. Five-0 szybko odzyskać van, jak również pieniądze, pozostawiając je mylić, ale zdaje sobie sprawę, że gang może uderzyć większy cel podczas triathlon wydarzenie, które odbywa się na następny dzień. Ponadto, złodzieje nie są zawodnicy biorący udział w zdarzeniu i żyją obok do byłej żony Danny’ego Rachel ( Claire van der Boom ). Po Tyczenie, Danny dowiaduje się, że są okraść sklep z brylantem. Jak oni rozstali się w ucieczce, Five-0 naśladowania i każdy członek zdejmuje złodzieja.
11     11     “Palekaiko”
“Paradise”     Frederick EO Toye     David Wolkove & JR Orci     06 grudnia 2010     111     10,51 [12]
Five-0 zbadać kiedy 26-letnia Erica Harris ( Peyton List ) znajduje się dwóch myśliwych z prośbą o pomoc, nie wiedząc, co ona uciekasz. Erica jest na jej miesiąc miodowy z mężem, Jake Harris. Jej matka-w-prawo podejrzewa ją o udział, mając ewentualnie tylko poślubiła Jake za jego pieniądze i że jest 100.000 dolarów długu. Po Jake znajduje uduszona w swoim pokoju hotelowym, Max Bergman odkrywa szereg powiązanych morderstw w Polinezji Francuskiej , gdzie w grudniu 2009 r. trzy pary zostały ukierunkowane; mąż został uduszony, a żony ciało zostanie znaleziona okaleczona później. Five-0 znaleźć kobiety miały podobny wygląd do Erica, a oni znaleźć twarz mordercy, Bradford Matinski ( Rhys Coiro ), na zdjęciach z każdej pary. Był zaręczony z kobietą, która odwołała ślub, Five-0, że on później ją zabił. Po ucieka ze swojego statku, Danny odnajduje swój następny cel. Porywa żonę i po samochodowym pościgu, Matinsky grozi, że zabije kobietę. McGarrett strzela mu w ramię, a on spada z klifu. Tymczasem McGarrett objawia podbródek Ho o Champion Spark Plugs skrzynka narzędzi zostawili mu być jego ojcem, po jego śmierci, pokazując zdjęcia i pliki o Yakuza działalności. Istnieje również zestaw numerów niewyjaśnione. Chin Ho robi niektóre Kopanie i ujawnia numery były akta sprawy, które tajemniczo zniknął, z udziałem matki McGarrett w śmierć, która jest uważana za morderstwo.
12     12     “Hana Makehewa”
“Desperate Measures”     Chris Fisher     Historia wymyślona przez: Peter M. Lenkov
Scenariusz przez: Carol Barbee & Kyle Harimoto     13 grudnia 2010     112     10,91 [13]
Dealer broni poszukiwany przez Interpol zostaje znaleziony martwy po umyciu się na brzegu. Monitoring pokazuje ofiarę spaceru z Victor Hesse, człowiek, który zabił ojca McGarrett i przetrwała od wydarzeń na “Pilot”. Odwiedził lekarza którą później zabija po tym kule wyjęte z jego torsu, i od tego czasu się siatkę do czterech miesięcy. Aby go namierzyć, Five-0 niechętnie pozyskania pomocy Sang Min, ludzki handlarzem aresztowany z pilota. Po przybyciu w barze, Sang Min zdradza ich i pomaga uciec Hesja. Chin Ho śledzi ich na statku, ale jest znokautowany i budzi się następnego ranka z bombą dołączonej do jego szyi. Hesja żąda 10 milionów dolarów w zamian za jego życia, ale gubernator Jameson odmawia negocjacji. Chin Ho, jednak wie, że HPD ma ponad $ 28 mln popiersia narkotyków trzy lata wcześniej, aż 200.000 dolarów skończyło brakuje, w wyniku opłat podbródek HO korupcyjnych. Five-0 Przerwa do skarbca i “pożyczyć” pieniądze, których potrzebują. Kiedy spotykają się jednak, Hesja spala go. Kono zabija go, a McGarrett wymusza go dezaktywować bombę. W końcu, jak Five-0 świętować Boże Narodzenie , Hesja widać spotkanie z Wo Fat ( Mark Dacascos ), w więzieniu, który chce wiedzieć, ile McGarrett zna ojca przypadku.
13     13     “Ke Kinohi”
“Początek”     Brad Turner     Historia wymyślona przez: Peter M. Lenkov
Scenariusz przez: Nicole Ranadive     03 styczeń 2011     113     11,00 [14]
McGarrett budzi do trzech zamaskowanych mężczyzn włamanie do domu i kradzież pole świecy zawierającej dochodzenia do matki morderstwa. Ponadto, Mary zostaje porwana dla własnego dochodzenia. Nazywa McGarrett z bagażnika samochodu, Five-0 śledzić samochód i ją uratować. Dwa wrogami zabili są członkami Yakuzy. Mimo że pole jest nadal brakuje, Mary wcześniej zrobiłem zdjęcia każdej pozycji w polu. Później szturmu jaskini hazardu i znaleźć trzecią napastnika. Wiedząc, że nie będzie mówić, zespół przeszukać jego historię telefonu i sprawę nazwał Hiro Noshimuri ( Cary-Hiroyuki Tagawa ), uważa, bierze udział nie tylko w porwaniu, ale matka McGarrett jego śmierci. Jednak jest również podłączony do gubernatora Jameson. Ostrzega go, że jeśli on jest umieszczenie Noshimuru dalej, muszą znaleźć solidne dowody, czy nie będzie ona chronić McGarrett. Po znalezieniu pola brakuje, McGarrett zdoła związać Hiro Noshimuru do porwania Marii, ale nie śmierci matki. Hiro jest gra w golfa z bratem i tłuszcz Wo gdy aresztowania McGarrett niego. W końcu dowiaduje się, że brat McGarrett Hiro Noshimuri się, kogo McGarrett uważa odpowiedzialny za śmierć matki, został zabity w wypadku samochodowym.
14     14     “On Kane Hewa ole”
“Innocent Man”     Chris Fisher     Peter M. Lenkov & Paul Zbyszewski     17 stycznia 2011     114     10,83 [15]
Chin Ho i Kono dołącz HPD w pościg, który kończy się samochód upaść i zabijając kierowcę. Five-0 znaleźć odciętą głowę w kartonowym pudełku. Po znalezieniu się kierowcy rodzina są nielegalni imigranci z Chin, McGarrett próbuje usunąć go, ale Danny nie uciekać się do tej samej uprzejmości. Zespół odnaleźć tożsamość człowieka jako tarczycy raka pacjenta na dawnym brodzie Ho narzeczoną Malia ( Reiko Aylesworth ). Później odkryli ofiary żona zaginęła. Tej kobiety ojciec, biznesmen, dostaje wezwanie do dostarczenia pięć milionów dolarów w określonej lokalizacji, w zamian za jego córki bezpieczeństwa. Rzeczy nie udać, gdy McGarrett i Danny zabił podejrzanego, który bierze pieniądze. Jest jednak później ustalono żona była częścią planu wykorzystania pieniędzy i zbiegłego z podejrzanym, który był jej kochanka, do Paryża ; Five-0 aresztowania jej. W końcu McGarrett informuje kierowcę ojca ( Tzi Ma ), że gubernator Jameson ma przyspieszonym rodzinę dla amerykańskiego obywatelstwa .
15     15     “Kai e e”
“Tidal Wave”     Duane Clark     Melissa Glenn & Jessica Rieder     23 stycznia 2011     115     19,34 [16]
Populacji Hawajów są zmuszeni do ewakuacji wybrzeży w związku z tsunami zagrożenia. Five-0 zbadać zniknięcie dr Norman Russell (John Sullivan), szef Centrum Ostrzegania tsunami. McGarrett później uświadamia sobie, że zbliża się tsunami nie istnieje; Russell został porwany do przekazywania fałszywych danych. Po tym, jak go ratować, Five-0 odkrywa, że Sam Hale ( Brian Goodman ), United States Coast Guard dowódca , zorganizował spisek włamać się do pustego komisariat gdzie 28.000.000 dolarów (pierwsza wzmianka w “Hana Makehewa”) odbywa. Znając ich kradzieży 10 milionów dolarów zapisać Chin Ho będzie narażony interweniuje, zespołu i aresztowań Hale i znalezienie pieniędzy w worek z piaskiem. Five-0 decydują się wyznać swoją poprzednią kradzież gubernatora Jamesona, jednak jest nieco zakłócony McGarrett aby dowiedzieć się, że wszystko 28.000.000 dolarów zostały odzyskane.
16     16     “E Malama”
“Ochrony”     Brad Turner     Historia wymyślona przez: Carol Barbee
Scenariusz przez: Kyle & Shane Salerno Harimoto     07 lutego 2011     116     11,01 [17]
Five-0 mają za zadanie znaleźć Julie Masters ( Mariana Klaveno ), kluczowy świadek przeciwko przywódcy kartelu narkotyków Aaron Brenner ( Robert Prescott ). Ona znika po Brenner wysyła dwa zabójców po niej. McGarrett i Chin Ho podróż przez rozległe lasy, aby ją odnaleźć. Kiedy Chin Ho odnajduje ją, że produkt jest również trzeci zabójca po niej, i “czystsze”. McGarrett i Chin Ho bezpiecznie escort Julie do sądu po podporządkowywaniu lub zabicie trzech morderców. Po obejrzeniu nagrania zabezpieczeń Kono odkrywa, że ​​”czysta” jest jednym z prawników Brenner obronnych i pokona ją. Tymczasem Danny słyszy, że dwóch napastników carjacked jego ex-żony samochód. Ponieważ Grace był obecny, staje się skupiony na rozwiązaniu sprawy. Po konfrontacji Stan ( Mark Deklin ), obecny mąż Rachel zdaje sobie sprawę, Stan jest w posiadaniu taśmy obciążające mieszkaniowego komisarz Bruce Hoffman (Barry Levi) korupcji. Williams grozi Hoffman się wycofać albo będzie wystawiać kaset z prasą.
17     17     “Powa Maka Moana”
“Pirate”     Brad Turner     Joe Halpin     14 lutego 2011     117     10,73 [18]
Dwanaście uczelni studenci na katamaranie podczas przerwy wiosennej zostają porwani przez gang piratów . Jak Five-0 prowadzić poszukiwania, aby znaleźć zakładników, piraci domaga okup 20.000.000 dolarów dla każdego zakładnika dla ich bogatych rodziców. Storm team house uważa się, gdzie przechowywane są zakładnicy, ale zamiast znaleźć twierdzę piratów, którzy nie uczestniczyli w porwaniu. Po rodzice jednego z zakładników zapłacić piraci 400.000 dolarów jako zaliczki, ich syn został zamordowany. Następnie porywacze żądać Susan ( Vanessa Minillo ), członek załogi katamaranu, który uniknął piratów, dostarczać im pieniądze. McGarrett ustępuje, ale zdaje sobie sprawę, Susan był zaangażowany. Wewnątrz torby zamiast pieniędzy, porywacze i Susan znaleźć granatów ogłuszających , które wykraczają poza. Zakładnicy są uratowani. Na pytanie, jak zdał sobie sprawę, Susan była zaangażowana, McGarrett stwierdza lider powiedział mu Susan po imieniu po obejrzeniu jej z raportu gazety, jednak jej nazwisko nigdy nie została opublikowana.
18     18     “Loa Aloha”
“The Long Goodbye”     Eric Laneuville     Paul Zbyszewski & Mike Schaub     21 lutego 2011     118     10,45 [19]
Dzieci z dwóch państwowych sędziów giną, jeden po po rope odcięte podczas zjazd na linie , drugi w zamachu samochodu. Zespół się nieznanego człowieka zwanego sędziów przed ich śmierci. Po zbadaniu sprawy obaj sędziowie byli w pracy, Five-0 uwierzyć mordercą Travis Roan (Theo Coumbis) obaj sędziowie ścigane jego 20-letniego syna za jazdę pod wpływem alkoholu , który później zginął w więzieniu. Ponieważ nie widział swojego syna, ponieważ był 13, Roan śluby zemsty, ale zespół uniemożliwić mu zabicie syna prawnika zaangażowanego w sprawę. Tymczasem młodszy brat Danny’ego Matthew ( Dane Cook ) jest na Hawajach. Później dowiaduje się, że Federalne Biuro Śledcze (FBI) podejrzewam go o oszustwo. Danny niechętnie wskazówki off brata. Jednakże, jak Matthew opuszcza wyspę, Danny zdaje sobie sprawę, był poszukiwany za pranie pieniędzy do kartelu narkotykowego.
19     19     “Ne Me e Laua Na Paio”
“Bohaterów i złoczyńców”     Matt Earl Beesley     JR Orci & David Wolkove     21 marca 2011     119     10,01 [20]
Alex Baker, przebrany za superbohatera Fallout kapitana podczas fantastycznej konwencji, wchodzi do jego śmierci z wysokim piętrze hotelu. Po wykonaniu przewodów w dochodzeniu, Five-0 ostatecznie dowiedzieć się, że Baker był pijany i poszedł do złego pokoju, który był tuż nad jego pokoju, a pokój właściciel był w posiadaniu karty pamięci zawierającej materiał z młodej kobiety, która zaginęła ( i został zamordowany), pod koniec 2008 roku, który był romans z szefem, Richard Davies ( DB Sweeney ). Żona Daviesa ją zabił, a później wynajął zbira, aby pobrać kartę, który spowodował śmierć Bakera, kiedy bandyta pomylił Baker dla prawdziwego złodzieja. Tymczasem zespoły McGarrett się z CIA analityk Jenna Kaye ( Larisa Oleynik ), który jest uruchomiony własne dochodzenie bez poparcia CIA, dotyczące śmierci jego rodziców. Wo Fat jest szef Yakuzy, który zaaranżował morderstwa. W końcu spotyka się z Wo Fat McGarrett; Wo Fat ostrzega McGarrett nie kopać w przeszłości rodziców.
20     20     “Ma Ke Kahakai”
“Shore”     Larry Teng     Elwood Reid     11 kwietnia 2011     120     9,54 [21]
Podczas wędrówki w obszarze olau Ko , McGarrett i Danny znaleźć ciało z raną postrzałową. McGarrett upada i łamie rękę badając go. Później zespół znaleźliśmy ciało odpowiada 53-letni rybak Jack Leunga. Okazuje się, że Leung wziął drugą praca w powietrzu Gazy, gdzie natknął się na planach Donalda Rutherford ( Wayne Duvall ), aby pomóc jego synem opuścić kraj po tym, jest poszukiwany za morderstwo, i został zabity za to. Zespół aresztować zarówno Rutherfords po syn jest pobierany z Hong Kongu . Tymczasem, Chin Ho i Kono odwiedzić chorą Mele cioci. Chin Ho później jest zmuszony przyznać, że był to ich wujek, który ukradł 200.000 dolarów za nerkę z czarnym rynku zapisać Auntie Mele i Chin Ho dostał ciepło do kradzieży. W końcu, uczą Mele umarł.
21     21     “Ho opa i”
“Zemsta”     Duane Clark     Historia wymyślona przez: Shane Salerno & Peter M. Lenkov
Scenariusz przez: Shane Salerno     18 kwietnia 2011     121     11,44 [22]
NYPD detektyw Reggie Cole ( Sean Combs ) była przykrywką dla FBI, pracujący dla nowojorskiej przestępczości szef Jimmy Cannona ( Keith David ) na dwa lata. Szefa podróż na Hawaje, pozwala również na Reggie krótko wpaść żoną i synkiem. Jedna noc, dwa napastnicy atakują jego domu, zabić swoją żonę i poważnie zranić go. Choć ostrzegali przez FBI nie dochodzić Cannon, Five-0 Kontynuuj. Później, Cole ucieka ze szpitala w misji zemsty. Five-0 znaleźć ciało, który pasuje do jednego z napastników. Zdając sobie sprawę, Cole jest śledzenie dochodzenie, zespół później złapać do niego, w którym informuje, zaskakujący rozwój w przypadku: Cannon nie zamówiliśmy śmierci żony. Po Cole jest czyszczony za pierwszy bandyta śmierci, on i McGarrett znaleźć sekunda, który wyznaje, że to jego syn Richard Cannona, który nakazał trafienie; Richard później zostanie aresztowany. Cole jest następnie pozwolono kontynuować dochodzenie w zdejmując Cannon.
22     22     “Ho ohuli Na au”
“Blisko serca”     Brad Turner     Historia wymyślona przez: Peter M. Lenkov
Scenariusz przez: Kyle Harimoto     02 maja 2011     122     9,83 [23]
Ekstrawagancki światowej sławy fotograf, Renny Sinclair ( Rick Springfield ), jest strzelanie modeli strój kąpielowy, z których jeden był planuje nowe życie z po znalezieniu się, że jest w ciąży z jego dzieckiem, kiedy wraca do swojej przyczepy, która następnie wybucha. Five-0 odkryj połączenie Sinclair i Derek Marcum, właściciel sklepu, który zakłady wypożyczony Sinclair prawie 291.570 dolarów. Jest później ujawnił, że ta kwota jest równa Departamentu Rolnictwa szacuje koszt wychowania dziecka do 18 roku życia. Sinclair ma córkę z poprzedniego związku, który okazuje się być jego asystentem. Ona obwinia Sinclair za nie dbając o nią, jakby nie wiedział o pieniądze, że zamierza jej dać. Chin Ho nazywa i Spraw Wewnętrznych zeznawać przeciwko swoim wujkiem ( Sab Shimono ) po wyznaje, że to on, a nie Chin Ho, który ukradł pieniądze w przypadku korupcji. Chin Ho reaguje “wyznawania” wziął pieniądze, ale nigdy nie spędziłem go. On obciążyć go z powrotem, ale ponieważ był blef, Chin Ho idzie Marcum o pożyczkę.
23     23     “Ua Hiki Mai Kapalena Pau”
“Aż na koniec jest blisko”     Steve Boyum     Historia wymyślona przez: Peter M. Lenkov
Scenariusz: David Wolkove     09 maja 2011     123     9,45 [24]
Five-0 i Jenna Kaye zamknąć się w miejscu pobytu Wo Fat, ale znajdujemy Sang Min zamiast. Min wymyka zespołowi podczas pościgu, podczas którego Danny Miejsca trupa w mieszkaniu, a później staje się niezdolny po nawiązaniu kontaktu z nim. Danny jest zainfekowany Sarin gazu nerwowego. Podczas gdy wyzdrowieje, zespołu szukaj Wo Fat jest zawieszone do czasu rozwiązania Sarin sprawę. Początkowo Kono stwierdza, że ​​rosyjski terrorysta z połączeniami do sarin jest na wyspie. Umiera przypadkowo narażania się sarin podczas Five-0 pościg do niego, ale znajdują kanistry w samochodzie są puste i zostały wykonane przez firmę wł. Jeff Fallon (Steve Landis), która mieszka w tym samym domu, w którym Pierwsza ofiara została znaleziona. W końcu okazuje się, że winowajcą był sekretarzem Fallon, z którą miał romans, i chciała, aby wydawać się ataku terrorystycznego przekazywać władzom i uciec z morderstwem. Tymczasem IA ujawnia Chin Ho zwrócone pieniądze nie było z 28.000.000 dolarów dolarów i będą aresztować jego wuja. Danny wydaje się ponownie do swojej byłej żony. Kiedy Danny zwraca Sang Min pojawia się i daje siebie w górę. Chce ochrony ponieważ Wo Fat chce jego śmierci.
24     24     “Oia i o”
“Trust”     Brad Turner     Peter M. Lenkov & Paul Zbyszewski     16 maja 2011     124     10,41 [25]
Chin Ho odrzuca ofertę HPD do przyłączyć się do siły. Na swojej drodze, zastaje dwóch oficerów przynosząc spalonego pieniędzy Hesse spalanego w “Hana Makehewa”. Danny i Rachel ożywić swój związek i plan powrotu do New Jersey razem. Tymczasem Laura Hills został zabity przez bombę samochodowym. McGarrett i Danny bada ją do domu, aby znaleźć to ona wysłała wskazówki McGarrett pola świecy zapłonowej. Oni także znaleźć klucz McGarrett wierzy otwiera biurko w rezydencji gubernatora Jamesona , ale także kilka palców, prowadzące do McGarrett, wskazując, że jest wrobiony. Przynoszą w podejrzanym, którzy mogą potwierdzić przed Wo Fat, tylko on został zabity, gdy jego transport jest trafiony, prowadząc McGarrett wierzyć Jameson jest zaangażowany. Łamie się do rezydencji, aby znaleźć dowody, że wiedziała Hills wysyłał McGarrett informacje. Gdy wraca do Five-0, HPD przybywają, aby go aresztować za morderstwo Hills ‘. Ucieka i pyta informatora Kamekona ( Teila Tuli ) na ramionach. McGarrett przebiega włamać się do rezydencji ponownie i zmusić do przyznania się do Jameson morderstwa Hills ‘, tylko się tasered przez Wo Fat, który bierze swój pistolet i zabija Jamesona przed policją i Chin Ho, który odzyskał swoją pozycję, bo Five-0 ma skutecznie został rozwiązany, przyjazd do aresztowania McGarrett. Kono jest aresztowany za kradzież 10 dolarów mln z szafki forfiture.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2: 2011–12

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
25     1     “Ha i ole”
“Unbreakable”     Steve Boyum     Peter M. Lenkov & Paul Zbyszewski     19 września 2011     201     12,19 [4]
Tydzień po Steve McGarrett ( Alex O’Loughlin ), został aresztowany za zabójstwo gubernatora Jamesona, Danny ( Scott Caan ) przynosi Joe White ( Terry O’Quinn ), mentor McGarrett to, aby pomóc usunąć go. Victor Hesse ( James Marsters ), który został zamówiony przez Wo Fat ( Mark Dacascos ) zabić McGarrett, zamiast pomocy w ucieczce przez przeszywający go. W drodze do szpitala, McGarrett ucieka z pogotowia i ucieka. Kono Kalakaua ( Grace Park ) jest zawieszony HPD, ale pomaga Chin Ho Kelly ( Daniel Dae Kim ), wykonując jeden z mężczyzn Wo Fat jest z nadzieją obciążających go. Odnajduje Wo Fat spotkanie z nabywcą broni, Kurt Hauff, w dokach, ale zostaje złapany. Tymczasem McGarrett szuka schronienia w (maks. Bergmana Masi Oka ) domu. Joe White znajdzie przewagę w Mokoto, weteran pilota od Pearl Harbor japońskie siły ataku, który zaprzyjaźnił się z ojca McGarrett się przed śmiercią. Zespół znaleźć materiały wideo pochodzące z biura gubernatora. Wierząc, aparat jest nadal obecny, Chin Ho i Danny go znaleźć i odkrywa, że ​​materiał wideo udowadnia niewinność McGarrett, ale nie ma dźwięku i nie odsłania twarz Wo Fat jest. Z McGarrett wyczyszczone, nowy gubernator Denning Sam ( Richard T. Jones ) przywraca Five-0, z wyjątkiem Kono, który jest jeszcze w trakcie przeglądu z spraw wewnętrznych . Kono ucieka i ostrzega zespół, Wo Fat opuszcza wyspę. Storm team jego łódź, ale nie mogę go znaleźć na pokładzie; Kono również zabija Hauff, która jest w posiadaniu materiałów, do złożenia brudną bombę . McGarrett szybko odkrywa, że ​​jego ojciec może pracował z Wo Fat z kamery materiału. W końcu, Wo Fat zabija Hesse i jest postrzegane przez odjechać Jenna Kaye ( Larisa Oleynik ).
26     2     “Ua Lawe Wale”
“Taken”     Duane Clark     Melissa Glenn & Jessica Rieder     26 września 2011     202     11,26 [5]
Gubernator Denning przydziela Homeland Security oficer Lori Weston ( Lauren German ) w Five-0, aby zapewnić zespół następujące nowe przepisy ustanowione przez niego, a także zastosowanie do jej umiejętności profilowania do grupy zadaniowej. Ich pierwsze dochodzenie jest porwanie nastoletniego Paddleboard championów Jenn Hassley ( Hayley Chase ), mają 24 godzin, aby znaleźć ją, bo jest podjęta bez leku ona musi żyć. Pierwszym podejrzanym, Matt Porter (Jason Rawcliffe) zostaje znaleziony martwy. Five-0 jednak później odkrywa Porter faktycznie uratował dziewczyny z kultów religijnych i zmienić swoją tożsamość. Zespół znaleźć kultowe na wyspie Lana I , prowadzona przez jej dziadka Steven Carter ( Bruce Davison ). Zdając Five-0 są na niego, próbuje uciec z Jenn samolotem, ale McGarrett zapobiega jej startu z koniem. Tymczasem Jenna opuszcza zespół po otrzymaniu słowo, że jej narzeczony może wciąż być żywy. Spraw Wewnętrznych Kapitan Vince Fryer ( Tom Sizemore ) Fryzy Kono jej odznakę.
27     3     “Kame e”
“Hero”     Jeffrey Hunt     Elwood Reid     3 października 2011     203     11,07 [6]
Five-0 sondy śmierć Navy SEAL , jednym z zarzutów byłych Joe White’a. Początkowo rządził jako samobójstwo, zespół był odurzony odkryć i został postrzelony w głowę, aby naśladować samobójstwo. Jakiś czas później, zespół odkrywa śmierć innej foki w wypadku samochodowym, jednak Max odkrywa, że ​​został zabity przed wypadkiem. Jest to okazało się, że obie SEALs były częścią tajnej drużyny do likwidacji Centralnego amerykańskiego kartelu narkotykowego . W odpowiedzi kartel wysyłane profesjonalną Hitman, i jest po trzecim SEAL. Assassin stawia jako pilot, dawki SEAL kto skoki spadochronowe z uspokajającym, a następnie wyrzucić go z samolotu. Jednak McGarrett ratuje go, natomiast Chin Ho i Danny zdjąć zabójcę. Navy później wykorzystuje inteligencję Five-0 zebrane do likwidacji kartelu na dobre. Tymczasem, Chin Ho martwi Kono po zaczyna spotykać się z grupą byłych policjantów brudne, w tym Franka Delano ( William Baldwin ).
28     4     “Mea Makamae”
“Skarb”     Duane Clark     David Wolkove     10 października 2011     204     10,07 [7]
Odcięta ręka ślepej morza nurek Blake Spencer znajduje się w wodach Waikiki . Five-0 odkrywa, że znalazł skarb z zatopionego galeonu przybrzeżnych Oahu wybrzeża, który później okazuje się być fałszywe. Gdy znajdą łódź Blake’a, McGarrett i White nurkować znalezienia zatopionego karetkę wojskową z 1939, w którym mieści pozostają jego zmarłego dziadka, chciał tylko, aby znaleźć jego ciało, aby dać matce ( Patty Duke ), który cierpi na chorobę Alzheimera , zamknięcie. Morderca okazuje się być Jimmy Koller (Brian Guest), który pracował z Spencer i zabił go, gdy uważał, że chciał znaleźć skarb. Tymczasem, Chin Ho realizuje Kono zalogowany do bazy HPD, dzięki jego hasło, które jej używa do przyznania dostępu Delano. McGarrett realizuje White nie puścić film z Wo Fat i jego ojca do Departamentu Obrony , białe roszczeń próbował chronić Johna.
29     5     “Ma ema e”
“Clean”     Steve Boyum     Stephanie Sengupta     17 października 2011     205     11,07 [8]
Five-0 bada śmierć siatkówki trenera zamordowany w szatni, która prowadzi ich do bogatego małżeństwa, gdzie przebywał, Carl i Trisha Joyner. Podczas dochodzenia Trisha kończy brakuje, i Carl zostaje zabity przez snajpera przed McGarrett i Danny. Lori i Chin Ho jej szukać w motelowym pokoju, jednak kończy się śmiertelnie raniąc bandyta, który jest napędzany przez Kono, człowiek jest częścią gangu Delano jest. Oni szukają Joyner, ponieważ mają pieniądze ukrywają od Delano. Kiedy Five-0 przechwytuje Kono, Fryer ujawnia ona rzeczywiście działa pod przykrywką, aby zatrzymać Delano, który był jego były partner. Kono zostaje sprowadzony do Delano, który znajduje Trisha, który kieruje je do banku, gdzie jego pieniądze są trzymane. Trisha jest emocjonalny i niechętnie dają pieniądze, jednak Kono ujawnia, że ​​jest tajniakiem i że ona będzie jej pomóc. Po odzyska pieniądze, ta cała “misja” wygląda dość podejrzanie do banku. Jeden pracownik grozi naciśnij przycisk cichego alarmu, ale Delano bierze zakładnika pracowników i Five-0 i HPD schwytać gangu. Kono zostaje przywrócony do grupy zadaniowej. Tymczasem, Chin Ho i jego dawny narzeczony Malia ( Reiko Aylesworth ) zaczynają spędzać czas razem.
30     6     “Ka Hakaka Maika i”
“The Good Fight”     Larry Teng     Kyle Harimoto     24 października 2011     206     10,70 [9]
Five-0 zbadania morderstwa lokalnego właściciela restauracji i filantropa Jake Griffin, pozornie przez serię włamań w okolicy; zespół wierzy, że włamywacze są eskalacji. Jednak po złapaniu gang, zdają sobie sprawę, że nie zamordował człowieka. Jest później ujawnił morderca był Griffina brother-in-law mieszanych sztuk walki (MMA) intructor Marshall Martel ( Shawn Hatosy’ego ), mąż Samanthy siostry Griffina ( Annie Wersching ), który próbował to zatuszować, jak inwazja domu popsuło . Później McGarrett uczestniczy w walce MMA charytatywnym przeciwko Chuck Liddell , zajmując miejsce na miejsce innego zawodnika (Gino Anthony Pesi) którego rannych po Martel próbował go wrobić. Tymczasem Joe White wywołuje w NCIS: Los Angeles środek Kensi Blye ( Daniela Ruah ) w celu przeglądu film Jana McGarrett, gubernatora Jameson, i Wo Fat, ale rozpoznaje tylko słowo “Shelburne”. Kiedy Biały wraca do domu, spotyka Wo Fat, który próbuje go zabić. Po Biały odpycha go, on idzie do Mokoto, ale uważa Wo Fat go ubiegł i zabił Mokoto.
31     7     “Ka Iwi Kapu”
“Sacred Bones”     Joe Dante     Michele Fazekas & Tara Butters     31 października 2011     207     10,60 [10]
Młoda para zostaje zamordowany na świętej ziemi grobowej podczas kręcenia filmu dokumentalnego na temat Halloween noc. Podczas autopsji Max odkrywa odcisk palca od przestępcy, który został zabity przez swoją dziewczyną kilka miesięcy wcześniej. Później, badając cmentarzysko przez radary naziemne przenikliwym , Five-0 wstępnie założyć, że mamy do czynienia z seryjnym mordercą, gdy znajduje się kilka jednostek, które nie należą do starożytnych Hawajczyków. Oni wytropić zabójcę, Jacob Garrison, który okazuje się być handlarzem części ciała na czarnym rynku , jednak pali się żywcem, aby zapobiec schwytania. Tymczasem Danny ignoruje ostrzeżenia o Drifter ( Robert Englund ), a później znajdzie się na własnej skórze konsekwencje wkroczenia na cmentarzyska, Danny decyduje się na zakup jednego z mieszkań ofiar, ale zmienia zdanie po wierząc, że widział duch jednego z lokatorów.
32     8     “Lapa au”
“Uzdrawianie”     Steve Boyum     Joe Halpin     07 listopad 2011     208     10,32 [11]
Immigration and Customs Enforcement (ICE) agent Monica Jensen zostaje znaleziony martwy wewnątrz Cessna , który rozbija się u wybrzeży na North Shore . Autopsja Max odkrywa, że ​​nie żyje długo zanim jeszcze samolot wystartował. Five-0 dowiaduje się, że przed śmiercią Jensen badała ewentualne nielegalne działania w leczniczego marihuany sklep. Dalsze badania ujawniają miała nieoficjalną informatora, który prowadzi ich do nielegalnego pierścienia kłusownictwo. Jest ostatecznie ujawnił morderca Jenson jest pilot, Liam Miller ( Jon Gries ), którzy porwali lekarza sprzedając mu faux leku do leczenia swojego raka , co pogarsza. Danno postanawia przyjąć psa Jensena.
33     9     “Ike Maka”
“Tożsamość”     Bryan Spicer     Mike Schaub     14 listopada 2011     209     11,71 [12]
Sierżant Duke Lukela i jego zespół w HPD odsłonić pierścień kradzieży samochodu, ale przekazać sprawę do Five-0 po obandażowaną ciało odkryto w bagażniku jednego z samochodów. Zespół uważają, że jest prawie niemożliwe, aby zidentyfikować ofiary, ponieważ wziął rozległą operację plastyczną . Kiedy znaleźć chirurga, który pracował na ofiary, używał fałszywego nazwiska. Ostatecznie, oni uważają, że ofiara, Jimmy Sheehan, został umieszczony w zakresie ochrony świadków , po tym jak był świadkiem Irish Mob hitem w Bostonie . Five-0 utworów dół gangsterów w Oahu, ale dowiaduje się, że nie miał nic wspólnego z jego śmiercią, okazuje Sheehan faktycznie zmarł w wyniku komplikacji z chirurgii plastycznej, i chirurg próbował to zatuszować. Tymczasem Danny zostaje zmuszony do spania na kanapie McGarrett, aż może znaleźć innego mieszkania.
34     10     “Ki ilua”
“Deceiver”     Kate Woods     Peter M. Lenkov & Paul Zbyszewski     21 listopada 2011     210     10,59 [13]
Reporter Bethany Morris został zamordowany w swoim mieszkaniu, a jej komputer zawierający najnowszą historię pracowała na kradzieży. Jenna odbiera wiadomości jej narzeczony nadal żyje, ale chce McGarrett uratować go w Korei Północnej . Po przybyciu jednak Jenna podwójne krzyże McGarrett, ujawniając, że pracuje z Wo Fat i oddaje go w zamian za jej narzeczonego. Wo Fat dostarcza na jego słowa z Jenną, ale ona uważa go martwego. Wo Fat potem przesłuchuje i torturuje McGarrett, aby dowiedzieć się, kto lub co Shelburne jest. Tymczasem reszta Five-0 odkrywa związek między Jenny i Betanii, ostatnim z nich był jeden z jej źródeł. Kiedy dowiadują się, chwytania McGarrett się, oni i Joe White i zespół SEAL iść na nielegalnym misji ratowania go, i werbuje pomoc jednego z przyjaciół Joe ( Jimmy Buffet ), który jest pilotem helikoptera. Przed Wo Fat kills Jenna i McGarrett śluby zemsty, ona daje McGarrett szpilkę, aby pomóc mu uciec. Wo Fat eskortuje McGarrett do pola powietrza. Po drodze jednak, Five-0 i uszczelki atakuje konwój Wo Fat i ratuje McGarrett jednak, po raz kolejny wymyka się ich Wo Fat sprzęgła. Kiedy wracają do Hawajów, Chin Ho ogłasza on jest zaręczony z Malia ponownie.
35     11     “Pahele”
“Trapped”     Paul Edwards     Melissa Glenn & Jessica Rieder     05 grudnia 2011     211     11,01 [14]
Odcinek zaczyna się wojewody zawiadomienie, że duży transport kokainy został zatrzymany przez poprzedniego biustu. W odwecie, szkolny autobus pełen studentów prywatnych porwany. Porywacze, którzy pracują dla kartelu narkotykowego, popytu, że Five-0 zwraca duży ładunek kokainy . Denning ostatecznie pozwala McGarrett dostarczać leki do furgonetki. Jednak van później eksploduje, prawdopodobnie przez jednego z ojców, który wie o istnieniu kartelu. Five-0 ostatecznie śledzi dzieci do fabryki cementu, ratowania ich i zabijając porywaczy. Wtedy ojciec przyznaje jeden z szefów gangu, który jest w więzieniu, twierdząc, że jest tylko niski poziom członkiem. Joe White jest zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę Po uratowaniu McGarrett w Korei Północnej, jednak on nadal badać “Shelburne”. Według Hiro Yoshimuri, Shelburne jest niezidentyfikowany człowiek, jedyny Wo Fat obawy. Biały później wzywa nieznaną osobę i ujawnia, że ​​McGarrett jest zbyt blisko jego dochodzenia.
36     12     “Alaheo Pau ole”
“Gone Forever”     Jeff T. Thomas     Elwood Reid     12 grudnia 2011     212     11,17 [15]
Trzy nastolatki odkrywają ciało w opuszczonym bunkrze II wojny światowej. Przez zespół wiatry śledcze up ścieżki krzyżują się z tajnych operacji kpt frytownicy Sting. Tymczasem, Chin Ho i Malia ożenić. McGarrett odkrywa, że Joe udał się do Japonii , ale Joe nie ujawnić dlaczego. Ponadto Noshimuri brakuje, prowadząc swego syna Adama i McGarrett do myślenia Joe zamordował go, ponieważ był ostatnio zobaczyć Noshimuri.
37     13     “Ka Ho oponopono”
“Fix”     Steve Boyum     Stephanie Sengupta     02 stycznia 2012     213     11,90 [16]
17-letnia dziewczyna znajduje uduszona w swoim pokoju przez jej przyjaciół. Przed śmiercią ukradła 5.000 dolarów od ojca po jej najlepszy przyjaciel Carolyn (Courtney Coleman) został szantażowany po mających stosunki seksualne z ich dyrektorem szkoły. Gdy szantażysta odkrywa nagrał dziewczyny morderstwa, Five-0 uważają, że została zabita przez zawodowego hitman. Zespół stwierdza, że ​​ojciec pracował jako juror w wyniku przypadku, gdy poni chiński stali użytej do skonstruowania 800 milionów dolarów budynek. Obrońca w przypadku ( Sam Anderson ) tworzy morderstwo dziewczyny w celu uzyskania alternatywnego juror, aby być bardziej korzystne dla niego. Five-0 przybyć budynku aresztować prawnika i wykonawcy, jednak prawnik wchodzi do jego śmierci. Tymczasem Joe wraca z Japonii ponownie i później jest porwana przez Adama Noshimuri ( Ian Anthony Dale ), syn Hiro, który wierzy, że go zamordował. Kiedy McGarrett później ratuje go, Joe odkrywa on rzeczywiście upozorował śmierć Hiro, ale nie dlaczego. McGarrett złości na to, wiedząc, że przeszedł tortur przez Wo Fat.
38     14     “Pu olo”
“Pakiet”     Christine Moore     David Wolkove     16 stycznia 2012     214     10,73 [17]
Trans-Hawaiian ciężarówka Parcel jest brutalnie okradziony w biały dzień, ale dochodzenie Kono ujawnia nic brakuje. Niechętnie polegać na pomocy Sang Min, kiedy okazało się, że jeden z curiors przemycanych 100 elektronicznych chipów stosowanych w paszportach aby przemytnicy ukształtować je. Sang Min ( Will Yun Lee ), pomaga im we wprowadzaniu ich w dół, aw zamian zostaje przeniesiony na ląd. Tymczasem Danny jest wezwany do szpitala, aby pomóc jego żona Rachel dostarczać jej dziecko, gdyż jej mąż Stan jest z miasta. Yakuza próbuje mieć Joe zabił. Widząc jak sytuacja wymyka się spod kontroli, Joe w końcu zgadza się powiedzieć Adamowi, że jego ojciec jest w ukryciu, a on, Adam i McGarrett muszą działać razem, aby zatrzymać Wo Fat. Później, Joe odkrywa McGarrett że jest Shelburne, i zabił ojca Wo Fat jest.
39     15     “Mai Ka Wa Kahiko”
“Out of the Past”     Larry Teng     Bill Nuss     06 lutego 2012     215     9,97 [18]
Marszałek i przyjaciel Danny’ego zostaje znaleziony martwy w samolocie z New Jersey . Five-0 rozpoczyna poszukiwania więźnia Odprowadził, Rick Maguire. Jednak w trakcie poszukiwania, stwierdzą, że Maguire zmarł dwa lata temu, a że ktoś podający się nim. To jest w końcu ujawnił, że są po Rick Peterson ( Peter Greene ), Danny’ego ex-partner z New Jersey, który był więziony dziesięć lat temu za korupcję . Peterson powrócił do zemsty przeciwko Danny. Po Peterson córka Grace porywa, Danny jest zmuszony zejść z siatki, aby uratować jej życie. Peterson instruuje Danny zadzwonić Rachel mąż Stan na spotkanie, a następnie zabić go tak, że pójdzie do więzienia za morderstwo. Jak się poznaliście, reszta intencji zespołu odkryj Peterson, ale zbyt późno, aby zatrzymać Danny’ego, który strzela Stan. Jednak okazuje się, Danny tylko ranny go oszukać Peterson. Po tym, jak został zatrzymany, Peterson mówi Danny trzymał Grace w pojemniku, a ona, Rachel i Danny’ego zjednoczyć.
40     16     “I Helu PU”
“The Reckoning”     Eric Laneuville     Paul Zbyszewski     13 lutego 2012     216     9,70 [19]
Five-0 stwierdza młoda kobieta nie żyje w tym samym Denning Governor Hotel organizuje cichą imprezy charytatywnej aukcji. Jednak Denning odmawia zablokowania hotel aby złapać mordercę wybierając rozpoczęcie low-key wyjaśniające aby nie zakłócić to wydarzenie. Zespół stwierdza, związek między ofiarą, Victoria Chase, a od osób prawnych Garlin International. Okazuje się, że jej siostra, Amanda (Sarah Habel) pracował tam i została zgwałcona przez swojego szefa, Dimitri Vonikov. Five-0 uwierzyć Vonikov zamordował ją, gdy szukał zemsty. Jednakże, nie można go przesłuchać, gdy ukrywa się w rosyjskim konsulacie. Zwabić go, Chin Ho włamuje się do konsulatu z fałszywą bombę, wyruszając międzynarodowy incydent. McGarrett pościgów Vonikov, ale oboje są przejechany przez samochód. Kono zdobywa próbkę krwi z Vonikov podczas zabiegu , a wraz z nim udowodnić Vonikov był mordercą. Jak fallout dla międzynarodowego incydentu, Denning Lori zmusza do rezygnacji z zadaniowej.
41     17     “Kupale”
“Defender”     Steve Boyum     Noah Nelson & Lisa Schultz     20 lutego 2012     217     10,40 [20]
Po McGarrett wraca z wycieczki z Catherine Rollins ( Michelle Borth ), Five-0 sondy śmierci Brandon Koruba, lokalnego stocznią, która lubi Hawaiian historii, w dżungli, w pobliżu miejsca o historycznych Rekonstrukcja wojny uczestniczył w. Zespół zrealizować Koruba została kierowane przez fundamentalnej ekolog grupy po tym jak został planuje wprowadzenie na prom, który najwyraźniej uszkodzić ekologicznych systemów hawajskich wodach. Kiedy Five-0 aresztowania lidera grupy, jego obrońca, ujawnia, że ​​faktycznie Koruba wycofał się z projektu po realizacji zagrożenie zanieczyszczenia. Wówczas zespół przesuwa priorytety partnera biznesowego Koruba, który był ustawiony na tracą pieniądze po projekt został wycofany. Po znalezieniu dowodów, aresztują go, zanim żona Koruba mogłaby go zabić w zemście. Tymczasem McGarrett i Danny spierać o obawą Danny’ego do wprowadzenia do swojej dziewczyny Grace Gabrielle Asano.
42     18     “Lekio”
“Radio”     Bryan Spicer     Kyle Harimoto     27 lutego 2012     218     9,58 [21]
Five-0 sondy śmierć pirata radiowego DJ Bobby Raines ( Dennis Miller ), który zginął w jego domowym studiu przez IED . Dochodzenie wstrzymuje tymczasowo, gdy jego ciało zostaje skradziony przez jego fanów, znany jako “Acolytes”. Gdy ciało jest odzyskiwana, odkrywają głównym podejrzanym, emeryci NYPD bomba ekspert Tony Archer ( James Caan ), którego zespół oficerów był stałym celem Raines. One jednak znaleźć dwa są rzeczywiście dobrymi przyjaciółmi. Razem, dowiedziałem się, że Raines pracował dla finansowania charytatywnych emancipations . Podejrzewać, ma motywację, kiedy Raines wyemancypowane podejrzanego syna. W zakończeniu, okazuje się, że zabójca był Karen Whitfield (Tanya Clarke), tylko się zabiła jej męskiego wspólnikiem.
43     19     “Kalele”
“Faith”     Frederick EO Toye     Joe Halpin     19 marca 2012     219     9,31 [22]
McGarrett siostra Mary ( Taryn Manning ), zwraca się na Hawaje na wizytę, ujawniając, że jest teraz stewardesa. Kiedy wraca do swojego pokoju w hotelu, liberyjski man ( Tony Todd ) zmusza ją do przemytu 20.000.000 dolarów warte diamentów do Nowego Jorku, albo kolegę i przyjaciela Attendant walki Angela umrze. Ona jest złapany zanim będzie mogła wejść na pokład, a zespół już dziewięć godzin do terenów płaskich i zapisać Angela. Po skonfiskowane diamenty skradzione przez brata Kaleo ( Jason Scott Lee ), którego Danny odłożyć na zamordowanie swojego partnera w zeszłym roku, pięć-0 i dyrektora zespołu Fryer up i korzystania z pomocy sierpnia marca ( Ed Asner ), który służył 30-letni wyrok za przemyt diamentów. Oni znaleźć mężczyznę Liberii, który twierdzi, że Angela stworzyła własne porwanie, aby przestraszyć Maryję do cooporating. Choć Angela jest nigdzie, Mary może wrócić do pracy. Angela tymczasem sprzedaje diamenty do sierpnia, który następnie zabija ją.
44     20     “Ha Alele”
“Abandoned”     Jerry Levine     Elwood Reid     09 kwietnia 2012     220     10,30 [23]
McGarrett umieszcza Danny’ego za zespół, podczas gdy on jedzie do Tokio, by wytropić Joe, który podejrzewa, że ​​pokrywa do prawdziwej tożsamości Shelburne jest. Tymczasem ciało młodej kobiety, został znaleziony, a autopsja Maxa ujawnia znakami seryjnego mordercy z 1980 roku znanych jako “The Trashman”, który opuszcza swoje ofiary, wszystkie kobiety, w workach na śmieci , choć oczywiste zabójca był uwięziony. Ze względu na ciśnienie HPD do aresztowania mordercy, Richard Branch ( Pruitt Taylor Vince ) utrzymuje, że jest niewinny, a Max chce sprawa Trashman ponownie znaleźć prawdziwego zabójcę. Max ujawnia również, że jego matką była jedną z ofiar najpierw Trashman się. W dochodzeniu, Five-0 znajdzie powiązanie wszystkich ofiar w przeszłości i obecnie, wszystkie kobiety rodziły i opuścił swoje dzieci do tej samej parafii . Zespół znaleźć dowody, że łączy dozorca do bycia mordercą. Jednak oni później okaże się, że cierpi na zapalenie stawów , a zatem nie mógł popełnić zbrodni. Max wraca do parafii, aby znaleźć, że diakon jest prawdziwym zabójcą i więzi go. Jako Chin Ho i Kono przyjechać, Max wyrywa się i zabija diakonatu z odłamek szkła. Tymczasem Kamekona wierzy ktoś ukradł jego samochód krewetki, jednak on po prostu zapomniałem odnowić swoją licencję.
45     21     “Pa Producent Loa”
“Touch of Death”     Bryan Spicer     Michele Fazekas & Tara Butters & R. Scott Gemmill     30 kwietnia 2012     221     10,91 [24]
Five-0 zbadania śmierci byłego żołnierza AK z zaawansowanej postaci ospy . Nabywcy uważają, że ofiara i kilku innych, którzy brakuje, były narażone na ospę, oceniając ich testowanie z nowej formy leku przeciwdepresyjnego . Znajdują podejrzanego, Dracul Comescu ( Craig Robert Young ) z rodziny Comescu rumuńskiego zbrodni. Agenci Sam Hanna ( LL Cool J ) i G Callen ( Chris O’Donnell ) NCIS: Los Angeles są wezwani w celu wsparcia Five-0; Callen ma historię z Comescu jak zabili jego rodzinę. Oni śledzić Comescu płatniczych w Wyspie Piasek , i znaleźć laboratorium, gdzie inne testy przedmioty są znalezione być zrealizowane zanim przyjechaliśmy. Po aresztowaniu kierowcy Comescu jego zespół dowiadują się, że zrobiłem kilka fiolek Comescu je sprzedać. Zatrzymują sprzedaży zachodzącym i Callen zabija Comescu. Jednak fiolek okazują zawierać soli, i że skompromitowany lekarz Comescu pracował, Jarrod Prodeman ( Rob Benedict ), wziął fiolki i już przybył do Los Angeles. Fabuła kontynuuje w ” Touch of Death “w NCIS: Los Angeles.
46     22     “Ua Hopu”
“Caught”     Larry Teng     Stephanie Sengupta     07 maja 2012     222     9,39 [25]
W Osace, McGarrett i Interpol znaleźć i aresztować Wo Fat, który zrzeknie się trochę zbyt łatwo. Ponadto okazuje się, że Wo Fat znaleziony i zabity Hiro Noshimuri i że Kono widzi syna Hiro, Adam. W Honolulu, reszta Five-0 śledzić rozmowy telefonicznej Wo Fat złożonej tajnego agenta CIA, Wo Fat jest “wydostać się z więzienia darmową kartę”, który zostaje znaleziony martwy. Jak McGarrett i samolot Wo Fat zbliża Hawajach, McGarrett stwierdzi, że piloci są Yakuza, w walce samolot rozbija się w dżungli Oahu, pozostawiając McGarrett i Wo Fat jako jedynych dwóch ocalałych. Po McGarrett pokona Wo Fat, helikopter pełen Yakuzy spółdzielni przybywa z zamiarem zabicia Wo Fat w odwecie za śmierć Hiro Noshimuri. McGarrett zabija wszystkie Yakuza użytkowników i leci helikopter do bazy lotniczej. Przy wyładunku, są otoczeni przez ludzi, Adama. Jednakże, Five-0 Zespół przyjechać i Kono opowiada Adam z Wo Fat zabijania, a następnie zabija prawnika Adama, który zamordował agent CIA, tak jak on próbuje zabić Adama. McGarrett Wo Fat później odprowadza do więziennej celi.
47     23     “Ua Hala”
“Śmierć w rodzinie”     Steve Boyum     Peter M. Lenkov & Paul Zbyszewski & Elwood Reid     14 maja 2012     223     11,42 [26]
Joe White powraca do McGarrett powiedzieć mu będzie wziąć do prawdziwej Shelburne, a Danny dowiaduje Stan przenosi się do Las Vegas , a on stoi w obliczu utraty prawa do opieki do Grace. Tymczasem, przybywając na miejsce fałszywego morderstwa, Fryer zostaje zastrzelony przez tajemniczego strzelca. Jak Five-0 zbadać scenę, shooter powraca do likwidacji Max przed ucieczką z samochodem policyjnym. Zespół gonić strzelca do HPD centrali, który następnie wykorzystuje wycieku gazu do zniszczenia budynku, choć została ewakuowana wcześniej. Odzyskiwanie, Max mówi Joe, że strzelec jest kobietą, a Fryer rannych ją. Winowajcą, Hillary Chaver ( Taylor Cole ), był przestępcą Fryer i Delano kiedyś pracował złapać, aż ona upozorował jej śmierć. Five-0 śledzić ją do weterynarza, jak ona jest na leczenie. Chaver strzela w zespole, ale McGarrett udaje się ją zabić. Później okazuje się, że Chaver miał partnera, który również pracował z Delano; Chin Ho jest szantażowany do złamania Delano z więzienia po Kono i Malia zostały porwane. Jednak Chin Ho musi wybrać, który z nich zapisać, bo wybiera Malia, ale po przybyciu w domu stwierdza że został postrzelony. W międzyczasie, Delano instruuje partnera Chaver do zrzucić Kono do oceanu. Tymczasem McGarrett wraca do Japonii, aby wreszcie spotkać Shelburne: jego matka.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 111 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...