Hannah Montana

Miley Cyrus – Miley Stewart/Hannah Montana | Emily Osment – Lilly Truscott/Lola Luftnagle | Mitchel Musso – Oliver Oken/Mike Standley III | Jason Earles – Jackson Stewart | Billy Ray Cyrus – Robby Stewart | Moisés Arias – Rico Suave

hannah-montanahannah-montana 2hannah-montana 3hannah-montana 4hannah-montana 5


Hannah Montana to amerykański sitcom dla młodzieży, należący do kanonu Disney Channel Original Series. Zadebiutował 24 marca 2006 na Disney Channel USA i szybko zdobył popularność, a od 2 grudnia 2006 jest emitowany w polskim Disney Channel, zaś od 6 września 2008 można go w Polsce oglądać w TVP1. Serial opowiada o dziewczynie prowadzącej podwójne życie jako Miley Stewart, przeciętna nastolatka i Hannah Montana, światowej sławy nastoletnia piosenkarka pop. Jej druga osobowość jest jednak bardzo pilnym sekretem, o którym wie tylko rodzina i najbliżsi przyjaciele.

Hannah Montana jest obecnie bijącym rekordy popularności na świecie serialem i najchętniej oglądanym Disney Channel Original Series[potrzebne źródło]. Grająca w nim główną i tytułową rolę Miley Cyrus jest jedną z najpopularniejszych nastoletnich gwiazd na świecie[potrzebne źródło]. W USA, emisja ostatniego, czwartego, sezonu serialu o nazwie “Hannah Montana Forever” zakończyła się 16 stycznia 2011 r.[1][2][3][4] Oprócz tego serial doczekał się licznych ścieżek dźwiękowych, trasy koncertowej Best of Both Worlds Tour i filmu koncertowego pod tym samym tytułem oraz kinowej ekranizacji Hannah Montana: Film wydanej w kwietniu 2008. W 2007, 2008 i 2009 otrzymywał nominację do nagrody Emmy w kategorii “Najlepszy Program Dziecięcy”, jednak ani razu nie zwyciężył[5][6][7].

Produkcja

Współtwórcą Hannah Montany jest Michael Poryes, który jest współtwórcą wcześniejszego hitu Disney Channel Świat Raven. Serial jest produkowany przez It’s a Laugh Productions i Michael Poryes Productions wraz z Disney Channel Original Productions i kręcony w Sunset Bronson Studios w Hollywood, Los Angeles, Kalifornia.

Pomysł na ten serial narodził się wraz z odcinkiem serialu Świat Raven “Goin’ Hollywood”, który miał oryginalnie służyć jako pilot serialu Better Days, w którym dzieciak grający w serialu pod tym samym tytułem miał zmagać się z normalnym życiem. Odcinek “New Kid in School” miał być jego pierwszym odcinkiem. Finalistka programu American Juniors Jordan McCoy i piosenkarka pop/R&B JoJo (która odrzuciła rolę)[8] dostały propozycję głównej roli Zoe Stewart. Miley Cyrus miała oryginalnie zagrać jej „najlepszą przyjaciółkę”[9] Lilly Romero, później zmienioną na Lilly Truscott. Twórcy doszli do wniosku, że dziewczyna byłaby lepsza w głównej roli, dlatego obsadzono ją jako Zoe Stewart/Hannah Montana. Potem imię Zoe Stewart zmieniono na Miley, oprócz tego często zmieniano nazwisko Hannah Montany (m.in. na Anna Cabana, Samantha York i Alexis Texas).

W grudniu 2006 Disney potwierdził plany wydania wszelkich produktów związanych z Hannah Montany, takich jak ubrania, biżuteria, ozdoby i lalki w różnych sklepach[10]. Play Along Toys wydał lalki Hannah Montana z ubraniami, śpiewające i lalki Miley Stewart, a także inne produkty w sierpniu 2007. Więcej lalek Hannah, jak i lalki Lilly, Olivera i Jake’a Ryana zostały wydane w listopadzie 2007. Były one jednymi z najpopularniejszych świątecznych lalek w 2007 roku[11].

Według Daily Dispatch, Hannah Montana miała w 2008 aż 200 milionów widzów. “Gdyby widzowie Miley byli państwem, mogliby być piątą największą populacją świata – z Brazylią na miejscu pierwszym”[12]. W lutym 2008 odbyło się międzynarodowe spotkanie z udziałem 80 osób, na którym dyskutowano o przyszłości Hannah Montana[13]. Na spotkaniu były reprezentowane wszystkie biznesowe części Disneya.
Czołówka

W czołówce serialu jest wykorzystywany utwór Hannah Montany “Best of Both Worlds”. Został on napisany przez Matthew Gerrarda oraz Robbie Nevila i wyprodukowany przez Gerrarda. Znalazł się on na ścieżce dźwiękowej do pierwszego sezonu serialu, Hannah Montana. Słowa piosenki opowiadają o prowadzeniu podwójnego życia jako normalna dziewczyna i gwiazda, a sam tytuł oznacza “Najlepsze z obu światów”. Pełna wersja piosenki trwa niecałe trzy minuty, lecz w czołówce używany jest fragment trwający niecałą minutę (pierwsza zwrotka i refren). Przed “Best of Both Worlds” na piosenkę w czołówce były typowane “Just Like You” i “The Other Side of Me”.

Czołówka pierwszego sezonu składa się głównie z fragmentów odcinków. Zostają w niej przedstawieni główni aktorzy, oprócz tego możemy w niej zobaczyć Hannah na koncercie. W drugim sezonie czołówka minimalnie się zmieniła, bo choć jej budowa wyglądała tak samo, to pojawiły się nowe fragmenty odcinków, a do głównej obsady dołączył Moisés Arias jako Rico.

W trzecim sezonie pojawiła się zupełnie nowa czołówka. Jest ona stylizowana na Times Square, pojawiają się nowe fragmenty odcinków. Aktorzy przedstawieni są na nowych tablicach, podobnych do telebimów. Oprócz tego zmianie uległa piosenka w tle – wciąż jest to “Best of Both Worlds”, lecz zremixowane, znane oficjalnie jako 2009 Movie Mix; nowa wersja pochodzi z filmu Hannah Montana i jego ścieżki dźwiękowej, za to nie uwzględniony na ścieżce do trzeciego sezonu serialu.
Proces sądowy

23 sierpnia 2007 Buddy Sheffield oskarżył Disneya o plagiat pomysłu na serial. Oskarżyciel stwierdził, że w 2001 zaproponował Disney Channel produkcję swojego serialu Rock and Roland, który opowiadał o nastolatku, który prowadzi podwójne życie jako uczeń szkoły średniej oraz gwiazda rocka. Proces wykazał, że stacji początkowo pomysł spodobał się ale ostatecznie został odrzucony[14].

Obsada główna
Bohater Aktor Polski dubbing Sezony
Miley Stewart/Hannah Montana Miley Cyrus Julia Hertmanowska
1-4

Miley jest normalną nastolatką, która, jak jej alter ego Hannah Montana, potajemnie prowadzi podwójne życie, jako światowej sławy gwiazdy muzyki pop .

Rozwój postaci

Charakter został pierwotnie nazwany Chloe Stewart, ale został zmieniony na Miley Stewart. [2]
Odlew

Cyrus dowiedziała się o castingu do nowego show Disney w wieku 11 przez środek Nashville talentów. Wysłała w taśmie przesłuchania do serialu najlepszą rolę przyjaciela, ale zadzwonił prosząc ją na przesłuchanie do ołowiu. Po jej przesłany w taśmę i został przewieziony do Hollywood dalszych przesłuchań, Cyrus dowiedział się, że jest za młoda i zbyt małe do tej roli. Jednak utrzymywanie Cyrusa i umiejętność śpiewania w uzupełnieniu do działania spowodowane serialu producenci zaprosić ją do dalszych przesłuchań. Producenci ostatecznie zmniejszył dużą pulę kandydatów do trzech aktorek, w tym Cyrus i Taylor Momsen , i dał część do Cyrusa, wtedy dwanaście lat. [3] Zgodnie z Disney Channel prezydenta Gary Marsh , Cyrus została wybrana ze względu na jej wydajność energetyczną i żywą i był postrzegany jako osoba, która “kocha każdą minutę życia” [4], z “relatability codziennego Hilary Duff i obecności scenicznej Shania Twain “. [5]

Odlewanie Cyrusa doprowadziło także do odlewania jej prawdziwym ojcem życia, Billy Ray Cyrus , jako ojciec jej charakter w serialu. Cyrus był początkowo nieufny, według matki i współpracy kierownika, Tish Cyrus, “. Troska Miley był w tym czasie, o mój Boże, ludzie pomyślą, że mam tylko tę część z powodu mojego taty” [3], jednak obawia się, że jej rodzina w przeciwnym razie musiałyby być rozdzielone jak byli, kiedy jej ojciec po raz pierwszy wylądował wiodącą rolę w serialu telewizyjnym Doc , Cyrus ustąpił i pomógł przesłuchanie ojca do tej roli. [3]
Fabuła znaków

Miley urodziła się w fikcyjnym mieście Crowley Corners w Tennessee w dniu 23 listopada 1992 r. (rzeczywista data narodzin Cyrusa). Jej rodzina składała się z rodziców i Susan Stewart Robby i starszego brata Jacksona. Ona również ma wielu krewnych w jej dalszej rodziny, w tym jej babcia Ruthie Stewart, ciotki Dolly (grany przez Dolly Parton ), Uncle Earl i ciocia Pearl, i kuzynem nazwie Luanne. Do charakteryzacji podane do większości członków jej rodziny wyśmiać Ogór kraju stereotypów. Miała również pet świnię imieniem Luanne i zwierzątko chomik o imieniu Leslie. Ma konia o nazwie Blue Jeans, którzy przybyli z Tennessee do Malibu żyć z Miley i jej rodziny.

Miley otrzymała miłość do muzyki od ojca, który był popularny gwiazda muzyki country. Jej rodzice uznawane potencjał Miley i dał jej na gitarze w dniu 25 grudnia 2000 roku. To zdarzenie jest pokazana w odcinku “I Am Hannah, Hear Me rechot”, kiedy Miley postrzega ją na swoim laptopie. [6]

W tym czasie miała 12 lat, Miley stała się znana gwiazda pop pod pseudonimem “Hannah Montana”. Ona idzie do wielkiego długości w celu ukrycia się jako Hannah w celu utrzymania jej prawdziwą tożsamość w tajemnicy, bo obawia się, że gdyby ludzie wiedzieli, jej sekret chcieliby ją tylko dlatego, że jest sławny. Jedyni ludzie, którzy wiedzieli, że jest Hannah przed ujawniając swoją tożsamość światu w I będziesz zawsze Remember You , poza rodziną są jej najlepsze przyjaciółki Lilly Truscott, Oliver Oken i jej ochroniarz Roxy. Jednak w odcinku ” Hannah Montana do gabinetu dyrektora “okazuje się, że prezydent Stanów Zjednoczonych zna jej sekret.
Życie osobiste

Oprócz swojego życia jako gwiazda muzyki pop, Miley prowadzi bardzo normalne życie. Ona lubi kemping [7] i wylegiwanie się na plaży, ale w ogóle nie jest wysportowana. [8] Ona ma lęk przed pająkami [9] i wizyty u dentysty. [10] Ona też czasami walczy z jej pracy w szkole i jej pewność siebie. Często przechodzi systemów over-the-top do czynienia z jej problemów.
Szkoła

W pierwszym sezonie, Miley jest 8-te równiarka w Seaview Middle School, w drugim sezonie wchodzi ona Seaview High School. Ona stała się drugim roku w pierwszych epizodach w sezonie 3, a później młodszym okresie przed rozpoczęciem sezonu 4. Pomimo jej ojca oferując jej możliwość homeschooling , Miley postanowiła uczestniczyć szkoły publicznej , aby być “normalne dziecko”, decyzja, że czasem znajdzie się żałując. [11] Ze względu na jej podwójne życie, jest ona często w niewygodnych pozycjach i zmuszona jest leżeć w celu utrzymania jej w tajemnicy.

Miley najlepsi przyjaciele są koledzy Lilly Truscott ( Emily Osment ) i Oliver Oken ( Mitchel Musso ), którzy zarówno nauczyć się jej tajemnicę i pomóc jej trzymać go od innych swoich kolegów.
Relacje

Miley jest szczególnie blisko z ojcem, od którego otrzymuje wiele dobrych rad i emocjonalnego wsparcia. Ona również ceni swoje relacje z jej najlepszych przyjaciół Lilly i Olivera. Jednak Miley pojawi się bardzo niewygodne z faktu, że są one randki, a nawet powstrzymuje je od bycia parą. Jej związek z Lilly czasami cierpi sporadyczne porażkę, ale zawsze makijaż. W odcinku “Co mi się nie podoba About You”, Miley jest proszony, aby wybrać stronę między walką Lilly i Oliver miał. Ale Miley, pokazując to, co przyjaciel rodzaju była, zrobił mini-film Indiana Joannie, co sprawiło, Lilly i Oliver wybaczyć sobie. Związek Miley z jej bratem Jacksonem często wrogie. Dwa rodzeństwo ciągle walczyć i kosza rozmawiać ze sobą. Jednak w kilku rozmowach prywatnych, zarówno Miley i Jackson mówi, że kochać i doceniać siebie, ale są one zarówno chcą tego przyznać publicznie. [12]

Miley ma też kilka dating relacji, z których wiele jest krótkotrwałe.

Oliver Oken (grany przez Mitchel Musso ): Miley i Lily najlepszy męski przyjaciel. “W I Honestly Love You (No Not You)”, Miley uważa, że ​​Oliver jest w niej zakochany, gdy słyszy go (podczas snu w szpitalu z powodu złamanej kostki) powiedzieć “kocham cię”. Jednak po rozmowie z tatą myśli, że Oliver będzie przejść i tak będzie, ale kiedy Lilly Lilly, informuje, że ona jest w miłości z Oliver, Miley kończy mówiąc jej prawdę. Lilly i Miley wylęgają plan zdobycia Olivera z powrotem, ale tylko aby dowiedzieć się, że był praktykujący, mówiąc “Kocham Cię”, by mógł powiedzieć do Lilly. Obie, że się kochają w końcu odcinka. (To jest mowa w tym odcinku, że ani Oliver ani Miley ma romantyczne uczucia dla siebie). Jednak Oliver nie kiedyś romantyczne uczucia do serialu Hannah Montana, zanim wiedziała, że ​​Miley. Miley, w pierwszym, nie chciał mu powiedzieć, kim była, tylko w przypadku, miał romantyczne uczucia dla niej, jako Miley, ale kiedy w końcu powiedział mu, że widział ją tylko jako przyjaciela.

Leslie “Jake” Ryan (grany przez Cody Linley ): Jake jest znaną gwiazdą telewizji. Miley i Jake spotkać kiedy uczęszcza krótko gimnazjum Seaview. Jake jest przyciągany do Miley, ponieważ ona jest jedyną osobą w szkole, która nie zafascynuje jego przyjazdu. Miley początkowo zaprzecza uczucia do niego, ale stara się “zrobić mu zazdrości” za pomocą innego faceta. To działa w szczęśliwym związku z nią i całuje Jake’a, ale Jake mówi Miley musi iść nakręcić film w Rumunii, a ona stoi go. Jake następnie pojawia się w ” achy Serca Jakey “część 1 i próbuje odzyskać Miley. Postanawia dać mu szansę, po Jake ujawniając uczucia dla niej na żywo w ogólnokrajowej telewizji. Miley szybko mówi Jake’owi, że jest Hannah Montana, bo Jake powiedział jego tajemnicę Miley. Jake próbuje grać normalnie jak Miley, ale kiedy nie może poradzić sobie ze stresem nie dostanę to, czego chce, dwa decydują się być tylko przyjaciółmi, choć objawia się publiczności w “Jake … Another Piece of My Heart”, że zarówno Jake i Miley nadal coś do siebie, ale żaden z nich nie chce się do tego przyznać. W “On może być One”, Miley wybiera Jake nad Jessego (jej gitarzysta), ponieważ mają tak wiele o historii i wierzy mógł być jeden. Wtedy oficjalnie rozpocząć randki. Nie było wiadomo, czy byli jeszcze razem, czy nie, bo Jake nigdy nie widziałem ani nie wspomniano od odcinku “On może być jeden”. Jednak w sezonie 4 odcinek “California Screamin” zakłada się, że oba są nadal razem jako Miley opowiada o Jake często w odcinku sugeruje, że nie zostały one podzielone. W sezonie 4 odcinek “To Koniec Jake As We Know It” Oliver dostaje obraz texted do jego telefonu oszustwa Jake na Miley, więc Miley bije Jake się na taping z Christmas Special z Gościnnie Sheryl Crow . To kończy swój związek na dobre.

Travis Brody (grany przez Lucas Till ): Travis jest przyjaciel z dzieciństwa z Tennessee. Mówi się w tym filmie, że obaj lubiłem siebie, gdy byli młodsi. Dwoje staje reacquainted podczas powrotu Miley do Tennessee w Hannah Montana: The Movie. Odkrywa, że ​​Miley jest Hannah Montana i dwóch pocałunek, zakładając, że razem. Jednak, mimo że film nie pokazuje to, to zakłada się, że zerwali ze względu na fakt, że Miley wróciła do Kalifornii, a ich związek nie będzie działać długi dystans. Ponadto, nie jest wymieniany w trakcie epizodów po filmie.

Jesse (grany przez Drew Roy ): Czy część pasma Chany w odcinku “On może być One”. Hannah udaje się jak Jesse, tak, że będzie wdzięczny Robby Jake. Ale ona zaczyna mieć prawdziwe uczucia dla niego. Miley ma wtedy słuchać serca i wybrał człowieka, który może “być jeden.” Ona kończy się wybierając Jake’a nad Jessego. W sezonie 4 odcinek “Been Here All Along” Ona idzie na randkę z Jessego (jak Miley), ale denerwuje, gdy wziął telefon od ojca, od kiedy wypuszczać jej “ojciec-córka” z dni jej ojciec, ale gdy Jesse mówi jej, że odebrał telefon, ponieważ jego tata jest stacjonujących w Afganistanie i nie dostać rozmawiać często, Miley staje się inspiracją do przeprowadzenia koncertu jako Hannah dla rodzin wojskowych. W innym epizodzie w 4 sezonie Miley ujawnia Jessego, że jest Hannah. Jeszcze jej zdziwieniu już wie. Jesse nie może mieć ciśnienie randki Hannah i Miley i kończy go z Miley. Pod koniec odcinka, Jesse wraca do Miley a potem odkrywa jej tajemnicę do całego świata.
Muzyka

Chociaż nigdy nie bawi instrumentów podczas wykonywania, jak Hannah, Miley może grać na fortepianie i gitarze. Ona jest właścicielem kilku akustycznych i elektrycznych gitar, w tym czarnym strate skopiować ona przydomek ” Whammy Bar Wally ” [13] i różowy blask elektryczny acoustic Stardust Series Daisy Rock gitara. [14] W Hannah Montana: The Movie, Miley gra niestandardowe budowy Gibson gitara akustyczna.

Podczas gdy jej ojciec jest jej głównym autorem tekstów, Miley napisała kilka własnych utworów. W “Jest Supersneak” Miley pisze utwór “I Miss You” o matce po poznaniu jej ojciec spotyka się z inną kobietą. (W rzeczywistości, piosenka została napisana przez Miley Cyrus na jej dziadka Rona Cyrusa .) w Hannah Montana: The Movie, Stewart pisze ” Butterfly Fly Away “i” The Climb “. Stewart napisał “Butterfly Fly Away” po kłótni z Travis (Till) i jej ojciec odstąpił dla niej. W opowiadaniu “The Climb” rozpoczęła się, gdy była w piśmie kurniku. Travis (Till) powiedział jej, że piosenka nie reprezentuje, kim jest i jak się czuje. Później koncert, ona wykonuje go na żywo ujawniając całą piosenkę z nowymi tekstami. Następnie, w odcinku “On może być One” Miley napisała piosenkę “Jestem tylko Zabawy”. Ćwicząc ze swoim zespołem, Miley postanowiła utwór liryczny potrzebne innowacje i modernizację. Wtedy, gdy była wściekła na ojca; Miley zmieniony tekst do “I nie obchodzi mnie, co mówisz, nie obchodzi mnie to, co mówisz, to, że twój tatuś nie znaczy dostać to na swój sposób “. Zdecydowała się zrezygnować z tej piosenki, ale później z jej gitarzysta w końcu dostał się do “mógłby być jeden”, inspirowane przez Jake ( Cody Linley ) i Jesse (jej gitarzysta). W 4. sezonie, Miley pisze kilka nowych piosenek, które są słyszalne i grał przez cały sezon. Zrobiła piosenki Iyaz nazywany “Gonna Get This”.
Hannah Montana
Miley Cyrus w peruce wykonującego żyć jako Hannah Montana podczas jej Best of Both Worlds Tour .

Hannah Montana Miley Stewart alter ego . Charakter miał pierwotnie być nazwany Alexis Texas, ale nazwa została zmieniona na Hannah Montana. [15] [16] Hannah istnieje jako tajnego tożsamości, niezwykle popularny i wpływowy na świecie popstar . Wielu fanów Hannah nie są świadomi, że to tak naprawdę tylko normalne nastoletnie dziewczyny, a Miley próbuje zachować jej dwa życia od siebie oddzielone.
Wygląd

Blond peruka Hannah jest podstawowa różnica między nią a Miley brunetka, choć Hannah nosi również bardziej ekstrawaganckie ubrania, make-up, a czasem duże okulary przeciwsłoneczne. W Hannah Montana historii, sławny blond peruka została wybrał dla Miley przez Roxy. [17] (w prawdziwym życiu, peruka nie został wybrany do drugiego odcinka. oryginalna peruka u pilota był nieco inny styl.) Miley Stewart wspomina również, że ona celowo wzorowane wygląd Hannah po jej matki chrzestnej Dolly Parton . [18]

Miley poprzednio wystąpił kryzys obrazu w “Yet Another Side of Me”, w którym dorastała zaniepokojony, że spojrzenie Hannah mogą stać się nieaktualne. Po rozważaniu ” Techno Hannah “,” Half-Dolla Hannah “( Hip-hop ) oraz “Anti-Hannah,” ( Grunge ) Miley postanawia, że jej fani jak ona na to kim jest.

Począwszy od trzeciego sezonu, wygląd Hannah zmienia się nieznacznie. Jej peruka jest krótszy i faliste, a jej zmiany mody, jak również. Jest to omówione na DVD Keeping It Real w funkcji bonus “Miley Makeover -. Hannah Pobiera New Look” Cyrus i jej zespół opisać nowy wygląd jako “80. stylu przyprawione blichtru i glam współczesnej mody”. Jest również objawia się w super (stitious) Dziewczyna , jako część Wizards On Deck With Hannah Montana , że nosi jedną różową rękawiczkę podczas koncertów i to jest także pokazana w teledyskach, jak to jest w porządku Tu i Miejmy Get Crazy , że robi . Symbolizuje to jak Hannah Montana rośnie również. W sezonie 4, dostaje nową perukę, która jest długo ponownie, ale curlier.
Kariera

Kariera Hannah Montana muzyka jest bardzo udany, chociaż nie było kilka zrazy. W odcinku pilotażowym, że mówi się, że kontynuacja “wycieczkę Smash”, który był wyprzedany. W ” Yet Another Side of Me “, Robby mówi, że napisał 15 prostych Number Ones dla niej. Nie może on jednak być przesadą, ponieważ w ” Miley Hurt uczucia Radio Star “mówi napisał 14 liczba tych, dla niej. [19] Hannah również wygra kilka nagród w tym Boot Silver “Booty” nagrodę za najlepszy pop country zwrotnica z utworu ” Prawdziwego Przyjaciela “, [20] i Międzynarodowa Nagroda Music for Female Artist of the Year. [21] Jest również uhonorowany własnym diament na paradzie Hollywood Diamonds, parodii gwiazd w Hollywood Walk of Fame . [22] Ona też śpiewa dla Królowej Anglii i prezydenta Stanów Zjednoczonych ( prezydent Martinez w krzyżowym odcinku i wspomniał wykonujących na prezydenta Obamę i Sasha i Malia Obama w sezonie 4 w “Hannah Montana do gabinetu dyrektora “). Hannah największym rywalem jest kolega pop star Mikayla ( Selena Gomez ), która jest zdeterminowana, aby ukraść Hannah fanów. [23]

Oprócz kariery muzycznej, Hannah też wykonuje pewne aktorstwo. Ona gości gwiazdy na Zombie serialu wysoki jak Zaronda, księżniczka nieumarłych. Postać Jake’a Ryana oszczędza Zaronda z portalu do podziemi. [24] Hannah później przesłane w swoim filmie, Roba Reinera Indiana Joannie i Curse of the Golden Cobra, obok Chace Crawford . [25] Hannah popiera również opiekę perfumy i skóra produkty. [26]

W znanej gwiazdy, Hannah wykonuje regularne występy w talk show i uczęszcza efektowne partie. Pomimo, że fikcyjna, Hannah zna wiele prawdziwych gwiazd na życie, w tym kilka, które są przyjaciółmi Miley Cyrus, jak Taylor Swift i Jonas Brothers .
Dyskografia
Główny artykuł: Hannah Montana dyskografia

Hannah Montana (2006)
Hannah Montana 2 (2007)
Hannah Montana: The Movie (2009)
Hannah Montana 3 (2009)
Hannah Montana Forever (2010)

Żywe albumów

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert (2008) – CD + DVD

Cel

Miley ma wiele powodów do tworzenia Hannah. Ona boi się, że jeżeli dzieci w szkole odkryć ona jest znana, że nie będzie traktować jej tak samo. [27] Podczas gdy ona cieszy uwagę jej sławę jako Hannah, ona równie korzysta z opcji “wychodząc” z roli. [28] Miley również ceni sobie prywatność i nie chce, wentylatorów czy paparazzi fotografów mobbing ją, kiedy wychodzi się publicznie. W ten sposób, Hannah Montana zawiera niepowtarzalny odwrócenie typowych doświadczeń gwiazd. Podczas gdy większość gwiazd zasłynął jako siebie i później trzeba przebrania, aby nie być zauważonym w miejscu publicznym, Hannah Montana zasłynął podczas gdy w przebraniu, a teraz ma wolność bycia w miejscach publicznych, jak siebie.

Jako wtórne korzyści, Miley też czasami używa Hannah dla konkretnych celów, takich jak szpiegostwo. [29] Ona również wykorzystuje Hannah w inny sposób. W “pieniądze za nic, wina za darmo,” Hannah zbiera pieniądze na jazdy charytatywnej szkolnego, w którym Miley jest konkurencyjny. W “Bye Bye, piłka,” Hannah przeprowadza się w restauracji, aby uzyskać baseball autografem dla Jacksona. Oraz w “Ready, Set, nie należy prowadzić pojazdów,” Hannah uzyska prawo jazdy po Miley nie test. Hannah czasami próbuje użyć jej podwójną osobowość jako wymówki. Na przykład w “You Gotta Fight Nie o twoje prawo do Partii” Miley prosi Robby tylko gruntu nie Miley, Hannah, bo “Hannah nie zrobił nic złego.”
Oprócz pokazu

Hannah Montana jako postać znalazła sławę poza serialu, przede wszystkim jako artysta nagrywania i wykonawca muzyki. Trzy z siedmiu wydany soundtracków ( Hannah Montana , Hannah Montana Miley Cyrus 2/Meet i Hannah Montana: The Movie ), znalazła się na szczycie amerykańskiej listy Billboard 200 wykres. [30] Od września 2006 r. do października 2006 roku, zagrała kilka utworów z serialu Hannah Montana podczas Partia jest Just Begun Tour jako support dla The Cheetah Girls . Następnie od października 2007 do stycznia 2008 roku, Miley Cyrus wykonywane udanej trasie koncertowej jako Hannah Montana. Wycieczka, zwany Best of Both Worlds Tour , stała się klasycznym przykładem sztuki życia naśladując jako fikcję popularność Hanny Montany zobaczyć w telewizji pokazują się prawdziwe życie, które fani wykupili każdy koncert. Popularność Hannah Montana nadała również Miley Cyrus szansę stać się gwiazdą muzyki pop w swoim rodzaju.

Hannah pojawia się również w serialu Hannah Montana: The Movie , The Hannah Montana serii książek , a dwie pozostałe pokazy Disney Channel w scen pozorów. Postać pojawiła się w The Suite Life of Zack & Cody odcinek ” To takie Suite Life of Hannah Montana “, wraz z Raven Baxter i Suite Life on Deck odcinek ” On Deck Wizards z Hannah Montana “, który obejmuje również znaki z Czarodzieje z Waverly Place . (Chociaż nigdy postacie z Czarodzieje z Waverly Place i Hannah Montana interakcji)
Miley secret

Zachowanie tajemnicy Miley obejmuje dwustronny wysiłek. Jako Hannah, musi zachować jej fani wiedzą, że ona jest naprawdę normalne dziecko, a jak Miley, musi zachować jej przyjaciele wiedzą, że ona jest naprawdę Hannah Montana. W wywiadach, Miley Cyrus mówił o nieprawdopodobieństwa jest w stanie dochować tajemnicy, takich jak Miley i jej rodziny zrobić w show w świecie intensywnych kontroli mediów. Pokaż pozostaje jednak wykonalne przede wszystkim oparte na zawieszenie niewiary .

W pokazie, trzy inne osoby (Robby, Lilly i Oliver) również nosić przebrania gdy wokół Hannah aby nikt z rysunku połączenie Miley (Jackson jest sam, tylko jako przyjaciel z dzieciństwa). Hannah również typowo swapy limuzyny jak ona pozostawia salach koncertowych zachować paparazzi z po jej domu. [31] Miley musi polegać na milczenia ludzi, którzy znają jej sekret. Są to członkowie jej rodziny, Robby, Jackson, Mammaw Ruthie, ciocia Dolly, wuj i ciotka Earl Pearl, jej kuzynka Luann, jej przyjaciele Lilly Truscott i jej rodzice, Oliver Oken, a jego matka, Jake Ryan, Farmine i Roxy, a także Oficer Diaria i jego córka Kelsey, Siena i prezydent Stanów Zjednoczonych. (Ta grupa rośnie wykładniczo w końcu Hannah Montana: The Movie ).

Mimo tych ostrożnych wysiłków, jej ojciec wydaje się cieszyć pisanie piosenek Hannah, która wyraźnie mówią o jej podwójnego życia, takich jak ” The Best of Both Worlds “,” Just Like You “,” The Other Side of Me “,” Rock Star ” “Old Blue Jeans”, “Just a Girl”, “Supergirl” i “Ordinary Girl”. Frustracji z tym Miley raz skarżył “Równie dobrze można tatuaż” Jestem bardzo Miley Stewart “na czole!” [13] Również w odcinku Get Down Study-udy-udy , Rico prawie odkrył sekret Miley według do “Tańca Bone”, który został stworzony przez Miley przez rewritting teksty o ” Nikt nie jest doskonały “, a jej głos śpiewać

W Hannah Montana: The Movie, Hannah objawia się jako Miley podczas koncertu w Crowley Corners, Tennessee, (jej rodzinne miasto), ale jej fani nie chcą, żeby przestać być Hannah i tak obiecują zachować jej sekret. To zdarzenie jest rzeczywiście mowa w For (Give) trochę podczas kłótni między Miley i Jackson, co oznacza, że film pasuje w środku sezonu 3 jak gdyby część sezonu.

Pod koniec serii, w ja Always Remember You , Miley odkrywa jej tajemnicę na show Jay Leno zdejmując perukę i śpiewa piosenkę “Gdziekolwiek pójdę”, jak Miley. Ona dostaje owacje na stojąco i odcinek kończy Miley uśmiecha. Lilly i Robby też zdejmują przebrania.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Lilly Truscott/Lola Luftnagle Emily Osment Julia Kołakowska
1-4

jest najlepszym przyjacielem Miley Stewart i dziewczyna Oliver Oken na sezon 3 i 4. Pod pseudonimem Lola Luftnagle, jest ona także bliskich przyjaciół z Hannah Montana i część swojej świty. Lilly / Lola ma ogromny podkochuje się w Orlando Bloom w odcinku “Test of My Love”, i mówi Miley, że ona patrz “Lilly”, gdy Orlando Bloom w końcu spotyka ją. Ona także odgrywa kluczową rolę w filmie Hannah Montana: The Movie.
Rozwój

Charakter został pierwotnie nazwany Lilly Romero, a następnie zmienić na Lilly Truscott. Miley Cyrus 1-cia castingu do roli, ale został obsadzony w roli głównego bohatera zamiast. [9] Emily Osment w castingu do roli po Cyrus został wrzucony. [10]
Tło

Lilly urodziła się i dorastała w Kalifornii, a przyjaciele z dzieciństwa była z Oliverem. Poznała Olivera w przedszkolu i była z nim najlepsi przyjaciele od wieków. W Judge Me Tender, opisuje go jako martwy rytm kiedy po raz pierwszy spotkałem go. Ona niedawno mieszkał z matką Heather Truscott (Heather Locklear) w Malibu. Heather pojawia się w jednym odcinku “Mama Lilly Has Got It Goin ‘On”, gdzie krótko pochodzi Miley ojca Robby. Lilly rodzice są rozwiedzeni, a jej ojciec jest księgowym. [11] W sezonie jeden Lilly stwierdza mieć brata, ale jest to sprzeczne z nią w trzecim sezonie. W “Miley Get Your Gum”, Lilly odwołuje się do brata chomika pet. Jednak w odcinku “Cheat on” Lilly mówi “Czasami żałuję, mam brata, to chodź tutaj. All lepiej!” W sezonie 3 odcinek “The Wheel pobliżu My Bed (Keeps na Turnin”), “ona porusza się z Stewarts”, gdy jej matka dostaje pracę w Atlancie. Ale po tym, jak dowiaduje się, że Miley nie lubi jej pobyt z nimi, idzie zatrzymać się jej ojciec Kenneth (Jon Cryer) mieszkanie tylko do stwierdzenia, że ​​nawet gorzej niż domu Stewarta. Gdy Lilly i Miley makijaż, Lilly wraca do pobytu w domu Stewarta.

Lilly i Miley są najlepszymi przyjaciółmi od około 6 klasy [12]. Odkrywa tajemnicę Miley w odcinku pilotażowym, “Lilly, Do You Want to Know a Secret?” kiedy wkrada szatni Chany po koncercie, a ona widzi szczęśliwą bransoletkę, że ona dała Miley wcześniej w odcinku. Chociaż Lilly jest dating Oliver, patrzy na innych facetów. W “Raz, dwa, trzy razy Afraidy”, spojrzała na Tima, stary przyjaciel z obozu, powodując Oliver wskazać menu na stronie, pokazując swoje mięśnie. Również w “mógłby być jeden”, dała porad Miley mówiąc “cokolwiek wybór można zrobić, że to będzie w porządku … nie oszukujmy się, są one zarówno wspaniały!”, Co Oliver szalony. Inne niż to, że pozostaje mu wierna.
Osobowość

Lilly jest wielką fanką Hannah Montany, jeszcze zanim dowiaduje tajemnicę Miley. Ona jest bardzo ekstrawertykiem, pobudliwy, niezdarny i impulsywny i sportowy. Ona również jest bardzo wysportowany i uwielbia skateboarding, surfing, koszykówka, i cheerleaderek. Lilly robi cartwheels ilekroć jest podekscytowany coś takiego jak pytanie zaczyna być czyjąś dziewczyną w “Mój najlepszy przyjaciel chłopaka” i coraz iść do Waszyngtonu w “Would I Lie To You, Lilly?”. W “Joannie B. Goode”, mówi, że bierze lekcje gry na fortepianie w środę.

Lilly i Miley mają szczególnie bliską przyjaźń. Chociaż często niezgodę i walki, zawsze udaje się przywrócić ich przyjaźń, co tym silniejsze. Odcinki, które znacząco do czynienia z ich związku to “Lilly, Do You Want to Know a Secret?”, “Would I Lie To You, Lilly?”, “Jesteś tak próżny, pewnie, że to jest o tobie Zit” i “Kajdanki utrzyma nas razem.” Chociaż Miley robi błędy od czasu do czasu, że zawsze znajdzie sposób, aby jej pomóc.

Lilly jest dźwięk głuchy jak usłyszał w odcinku “Song Sung Bad”. [13] Miley Stewart (nie mówiąc Lilly) remiksy jej interpretacją “Jeden na milion”, aby jej głos na klucz. Lilly, wierząc, że jest świetną wokalistką, wyzwania Classmate Amber Addison w konkursie śpiewu przed ich całej klasy. Lilly dumnie oświadcza się śpiewając “I Got Nerve”, do której Robby odpowiada: “Na pewno zrobić.”. Lilly nie jest również bardzo dobry w robieniu wrażenia Miley jak pokazano w odcinkach “You Gotta nie walczyć o twoje prawo do Partii” i “Miley Hurt uczucia Radio Star”, Lilly nie przekonuje i bardzo słabe wrażenie z Miley , udając się ją, kiedy Robbie próbuje porozmawiać z Miley (który wymknął się z domu z Jacksonem po uziemione zostały) w pierwszej, a jednocześnie zastępując Miley gdy jest późno przychodzi zrobić jej audycję radiową z Oliver ta [14].

Pomimo, że trochę z chłopczycą, Lilly jest również postrzegane jako bardzo zaniepokojeni jej wyglądu. Nie chce wprowadzić konkurencję na rolkach po jej pies zjada swoje kontakty i nie chcą być postrzegane z jej okulary w rogowej oprawie. (Ona jest praktycznie ślepy bez okularów). Czasami jest bardziej podekscytowany sobie ładny strój niż rozwiązywanie problemów. Obecnie jest w serii randki Oliver. [15]

Lilly jest postrzegane w pierwszym sezonie jako chłopczycą i nosi wiele kapelusze, ale nie tyle w sezonie 2 i 3. W sezonie 2, Lilly zaczyna noszenie opaski we wszystkich kolorach, a także w 3 sezonu. W sezonie 3, Lilly jest postrzegane w wielu epizodów należy sobie złoty naszyjnik serca.

W “You Gotta Lose, że oferty, Lilly mówi, że chciałaby być nauczycielem i że będzie wspierać, zabawy, ale nie rozmawia z powrotem (to jest nie do przyjęcia, Lilly mówi). Ona posiada stały podobasz Orlando Bloom niezależnie od jej wielu miażdży i chłopaków. Ona mówi, że wszystkie sceny filmowe, gdzie on jest bez koszulki to gdzie biegnie film w zwolnionym tempie.
Lola Luftnagle

Aby pomóc zachować jej sekret Miley, Lilly uczestniczy we wszystkich Hannah Montana zdarzeń noszących przebranie i udając towarzysza Chany i asystent “Lola Luftnagle”. Lilly pierwszy wychodzi się z nazwą “Lola” dla jej LaFonda alter ego w odcinku “Miley Get Your Gum”, ale ona później osiadają na Luftnagle w “To My Party A ja Lie czy chcę” i że nazwa jest używana we wszystkich kolejnych odcinków. Lilly twierdzi, że Lola jest “córką barona naftowego Rudolph Luftnagle, [i] siostra bywalców Bunny i Kiki Luftnagle”. Innym alter ego Lilly jest Lola LaBamba, którego peruka jest turkusowy.

W przeciwieństwie do Lilly, który nosi wiele bluzy / kurtki, trampki / sandały i spodnie sportowcy, Lola nosi bardzo obcisłe ubranie, jaskrawych kolorach. Emily Osment powiedział kiedyś w wywiadzie, że backstage Lola ma bardzo obcisłe spodnie, które są niemożliwe do siedzieć w. Lola nosi dużo biżuterii jak pierścionki, naszyjniki, kolczyki i bransolety ogromne. Lola zwykle nosi krótkie, żywe, perukę, ale w sezonie 3 peruka jest trochę dłuższy niż peruki stosowanych Sezon 1 i 2. W większości odcinków Lola nosi różnokolorowych perukę, od białego do czerwonego do fioletu do różowego na niebieski (w jednym odcinku Traci Van Horne odnosi się do Loli jako “gorzki charakter anime”). Emily Osment powiedział, że ma około 80 peruk dla Loli, i że jej osobiste ulubione to fioletowy i biały peruki. [16] Lola nie spotyka Mike jak powiedział w “On może być One”. Zamiast tego spotyka się Justin Timberlake, według plotek Internetu ona “nie ma pojęcia”, który rozpoczął. Emily Osment powiedział w wywiadzie, że za kulisami jest bardziej jak Lola niż Lilly i że kocha Loli ubrania i po prostu chce je zachować [potrzebne źródło] Lola nie pojawiły się w Hannah Montana. Filmu.
Relacje

Lilly przeżywa kilka krótkotrwałych dating relacji i tylko jeden poważny. Ona pochodzi aktor Jake Ryan (Cody Linley) w tańcu 70s aż Miley zazdrośnie łamie je, a jej szkolny Lucas (Sterling Knight), aż Miley odkrywa, że ​​jest oszustem.

Miley ma także sen, w którym zaczyna się spotykać Jacksona Lilly i musi nauczyć się akceptować swoją przyjaciółkę za to, kim ona jest. Kiedy Miley się obudzi, ona uważa sen był prawdziwy i jest mile zaskoczony, kiedy Lilly reaguje z obrzydzeniem.

W “You Are So Sue-able to Me”, Lilly podkochuje na jej szkolny Matt Marshall, ale nigdy nie ujawnia się wówczas, gdy rzeczywiście datowane. Po Matt prosi Lilly do tańca, Miley próbuje się Lilly, aby zmienić swój wizerunek Tomboy aby Matt znajdzie ją bardziej atrakcyjną. Jednak Matt zostaje wyłączony przez nowy wygląd Lilly i wyróżnia ją. Jednak Lilly i Matt pogodzić z końcem odcinka po Miley była odpowiedzialna za cierpienia Lilly w Teen Trybunału. Zgniatać Lilly sławna jest Orlando Bloom. Bloom jest powracającym off-screen postać w serialu, którego Lilly czasami prześladuje na imprezach jak Lola. Ma także Justin Timberlake podkochuje i podobno rozeszła się plotka, że ​​spotyka się Lola.

W sezonie 3 odcinek “spięty (Olivera Alright)”, wspomina się, że Lilly miał zakochanej w swoim francuskim nauczycielem w 7 klasie. Miała na sobie beret do szkoły i powiedział: “Oui, Oui” tak bardzo, że ludzie zaczęli nazywać ją “Tinkles Truscott”. [17]

Lilly zaczyna jej najbardziej znaczący i udany związek, kiedy zaczęła spotykać Oliver Oken w sezonie 3 serii. Ich przyjaźń zaczęła się w przedszkolu, kiedy Lilly trzymał rękę, aby podzielić się swoimi kredkami. Powiedziała Lilly, “Miał 64-Pack z temperówką!” Do roku dwaj najlepsi przyjaciele, ale po beach party, decydują się na bieżąco ze sobą (gdy Miley był daleko strzelając jej film fabularny Indiana Joannie) i mamy (i Miley) znaleźć się w “Co mi się nie podoba O Tobie . ” Jednakże, po kłótni swoich ulubionych zespołów, (Radiohead i Coldplay) zerwali. Miley zrobił mini-film Indiana Joannie i zrobili i wznowione randki. Uczestniczyli oni bal razem Promma Mia. W “On może być jeden,” Lilly mówi, że kocha Olivera. Ich nazwy dla siebie są “Olly-pop” i “Lilly-pop”. W “I Honestly Love You (No Not You)” Lilly mówi Miley że Oliver nazywa Ją “Lilly-pop”, bo miała pryszcz.

W szczerze Love You (No Not You) miłosny trójkąt pojawia się, gdy Miley (podczas alseep w szpitalu z powodu złamanej kostki), podsłuchuje Oliver powiedzieć “kocham cię”, podczas rozmowy z Miley. To prowadzi do Miley wierząc, że Oliver był zakochany w niej, a randki Lilly. Miley uważa, że ​​wszystko ma zrobić, to czekać, aż Lilly przechodzi na kogoś innego i że Oliver zmieni zdanie. Ale kiedy Lilly ogłasza, że ​​kocha Oliver, Miley mówi jej prawdę. Miley i Lilly następnie wykluwają plan zdobycia Olivera z powrotem tylko dowiedzieć się, że Oliver był w rzeczywistości, ćwiczenie mówiąc “Kocham Cię”, by mógł powiedzieć do Lilly. Pod koniec odcinka, Lilly i Oliver jak mówią, że się kochają.

Jednak w “On może być jeden,” Lilly mówi Oliverowi, że podczas randki może być Lilly Oliver, Lola jest dating Justin Timberlake według online plotka “, że nie wie, kto zaczął”.

W “BBB-Bad To The Chrome,” Lilly i Oliver świętowali 100. rocznicę związku dzień który Oliver zapomina początkowo i Lilly została zachwiana. Robią się ponownie po Rico pomógł im wrócić razem pisząc fałszywe wiersz i wysłać go do Lilly, ale podpisane jako “Oliver Oken”.

W odcinku “Judge Me Tender”, kariera Olivera śpiew startuje, ale uwaga otrzymuje powoduje go zaniedbywać Lilly. W rezultacie, Lilly pyta Miley uruchomić go występ, co powoduje ich rozpadu. Jednak Miley pozwala Oliver udaje się do półfinałów. Potem Miley zdoła przemówić do rozsądku Oliver, zmuszając go, aby się z Lilly.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Oliver Oken/Mike Standley III Mitchel Musso Mateusz Narloch
1-3[A]

jest mężczyzna najlepszy przyjaciel Miley Stewart i Lilly Truscott. Później zaczyna bieżąco Lilly. On używa alias Mike Standley III podczas uczęszczania wydarzenia z Hannah Montana, w celu utrzymania w tajemnicy Miley.
Tło

Oliver urodził się 03 lipca 1992 i dorastał w Kalifornii, a przyjaciele z dzieciństwa był i znajomi przedszkole z Lilly. W Judge Me Tender, Lilly opisuje go jako martwy rytm kiedy po raz pierwszy spotkałem go. Spotkał Miley w 6 klasie i był jej najbliższy przyjaciel facet od wieków. Jednak zanim ją poznał, miał szerzyć pogłoski, że zjadła Possum. Mieszka ze swoją matką Nancy Oken który pracuje jako policjant, ojciec nadopiekuńczy, [19], a młodszy brat. Oliver ma również cukrzycę typu 1.

Oliver jest Żydem, jak objawia się w kilku odcinkach. Mówi, że jego rodzina następująco Koszerna, i mówi, że jego mama idzie Mashugana, “szalony” w języku hebrajskim, więc okazuje się, Oliver jest wiary żydowskiej.

W pierwszych dwóch odcinkach, Oliver jest zbyt entuzjastycznie Hannah Montana fan, mówiąc: “Hannah Montana jest boginią! Uwielbiam jej do stóp!” Ma rekord stalking ją i nawet marzenia o jeden dzień poślubienie jej. Miley miłosiernie ujawnia jej sekret Oliver w drugim odcinku. Ponieważ nigdy nie miałem żadnych romantycznych uczuć do Miley, Oliver zostaje uwolniony z jego obsesji Hannah, ale pozostaje bliskim przyjacielem Miley.

On sprawia, że ​​krótki występ w serialu Hannah Montana: The Movie w słodkim Lilly partii 16 urodziny i kredytów robi Hoedown Throwdown. On i Rico są tylko główne postaci z serii, mają małe role w filmie. Oliver ma małą rolę w filmie, ponieważ Mitchel Musso pracował na swojej karierze muzycznej w trakcie filmowania. [Potrzebne źródło]
Osobowość

Oliver jest bardzo przyjazny, towarzyski, zalotny, czasem zbyt pewny siebie i zabawny. Oprócz prześladowane są kilka razy, Oliver jest lubiany przez większość ludzi. On generalnie unika trwającego feud Miley i Lilly z Amber i Ashley i Jacksona konfrontacje z Rico. W szkole zarabia przydomek “Człowiek Locker” na jego zdolność do wysiłku otworzyć swoich kolegów zaciął szafki. On często służy jako DJ na imprezach szkolnych. [20] Jego hasłem jest “Freaky Freaky świeże”, co często denerwuje Miley.

Oliver akcje Lilly interesy w łyżwiarstwie, surfing, i hokeja. Lubi stukanie i jest fanem Coldplay. W odcinku “You Gotta Lose This Job,” Oliver słychać być dobrą piosenkarką, choć wcześniej śpiewał strasznie na koniec “Song Sung Bad”. Na początku serii, ma głęboki strach gumy (Miley Get Your Gum), pojawiając się przed ludźmi, i utraty tego, co on twierdzi, że jedyną jego włosy w klatce piersiowej. W późniejszych odcinkach, takie jak “You Gotta Lose This Job” i “Judge Me Tender”, którą wykonuje bardzo dobrze na scenie i w ostatnim odcinku, że widoczny jest również gumy do żucia. Okazuje się, że Oliver jest cukrzycowy w odcinku “No Sugar Sugar”. Ten odcinek został odwołany, przepisany i wyemitowany we wrześniu 2009 r. pod tytułem “spięty, Oliver jest w porządku.”

Oliver jest trochę związane z jego kobiecej stronie, prawdopodobnie w wyniku posiadania dwóch dziewczyn za najlepszych przyjaciół. Czyta swojej matki “czasopisma chick,” ogląda opery mydlane z babcią i pozwala Miley dać mu manicure w odcinku “Cuffs utrzyma nas razem.” Oliver raz opłakuje ten fakt stwierdzając “I tak trzeba więcej znajomych facet”. Jednak Oliver często pokazuje się być dobrym i wiernym przyjacielem Miley i Lilly, i oboje wartość swą przyjaźń. Oliver opisuje Miley jako jego najbliższy bud dziewczyna obok Lilly.

W odcinku “Judge Me Tender”, kariera Olivera śpiew startuje kiedy uczestniczy w największych talentów Ameryki. Udaje mu się uda do półfinału.

W “Miley mówi Goodbye (Part 2)” Oliver dostaje ofertę wsparcia zespołu i gaśnie na trasie sześciu miesięcy. W związku z tym ma tylko stałą rolę w sezonie 4 i nie jest traktowana jako część głównej obsady. Mitchel Musso pracował na swojej karierze muzycznej i filmowania Pair of Kings podczas kręcenia sezonu 4 i nie była w stanie być częścią wszystkich odcinków.
Mike Standley III

W odcinku “Everybody Czy Best-Friend Fighting” Oliver tworzy przebranie do uczestnictwa zdarzenia bez dmuchanie sekret Hannah Miley, podobnie jak Lilly stworzone Lola Luftnagle. Lilly pomaga Oliver wymyślić przebranie, który składa się z fałszywej bródką, okulary Aviator, do góry nogami przeciwsłoneczna, białe i niebieskie spodenki i zip-up z kapturem, ponieważ miał tylko kostium wampira jako przebraniu więc Lilly mu pomógł. Pytany o imię, Oliver myśli o nazwie “Mike Standley III” jest zainspirowany pobliskiego stojaka mikrofonu. [18] Mike nie spotyka Lolę, jak powiedział w “On może być One”.
Relacje

Oliver ma kilka relacji randkowych, ale tylko dwa z nich zakończyły się sukcesem. On pierwszy pochodzi Becca Weller kogo Miley ustawia go z po Becca wyznaje swoje uczucia do Olivera do Hannah Montana w e-mailu. (Becca nie wiedział, że Hannah wiedziała Olivera.) Nie wiadomo, jak Oliver i Becca zerwać, ale ona pojawia się tylko w jednym odcinku. Oliver później daty jego kolega Sarah (Morgan York), z którym jest przypisany szkolnego projektu, w jakich muszą podnieść wyimaginowanego dziecka (worek mąki). Rozpadają się po projekt jest spowodowane, gdy odkrywają, że nie mają nic wspólnego, z wyjątkiem miłości do swojego wyimaginowanego dziecka mąki.

Jak dotąd, drugi najdłuższy Olivera związek był z Joannie Palumbo (Hayley Chase), którego zaczyna randki w “Joannie B. Goode”. Miley i Lilly początkowo dużo niechęci do Joannie, ale w końcu Lilly staje się dobrymi przyjaciółmi z nią i Miley akceptuje ich związku. Relacja Oliver i Joannie w trwa 11 więcej epizodów, aż ich polubownego zerwać w “Papa s Got a Brand New Friend”.

Oliver najbardziej znaczący związek i najdłuższa jest z Lilly Truscott, kiedy zaczęła spotykać się w sezonie 3 serii. W przedszkolu, Lilly odbyło rękę Olivera za swoje kredki, z uzasadnieniem: “On miał 64-Pack z temperówką!” Na rok, dwa były najlepszymi przyjaciółkami, ale po beach party postanowili rozpocząć randki i najpierw zobaczyć w “Co mi się nie podoba About You”, a Miley był daleko strzelając jej film fabularny Indiana Joannie. Jednak po argument nad ich ulubionych zespołów (Radiohead i Coldplay) zerwali, ale Miley, zrobił mini-film Indiana Joannie i zrobili i wznowione randki. Uczestniczyli oni bal razem Promma Mia. Okoliczności ich pierwszej randce są przedmiotem sporu zarówno przez Lilly i Oliver.

W mógłby być jeden, Lilly mówi, że kocha Olivera. Ich nazwy dla siebie są Ollie-pop i Lilly-pop.

W szczerze Love You (No Not You) miłosny trójkąt pojawia się, gdy Miley (podczas snu w szpitalu z powodu złamania stawu skokowego), podsłuchuje Oliver powiedzieć “kocham cię”, podczas rozmowy z Miley. To prowadzi do Miley wierząc, że Oliver był zakochany w niej, a randki Lilly. Miley uważa, że ​​wszystko ma zrobić, to czekać, aż Lilly przechodzi na kogoś innego i że Oliver zmieni zdanie. Ale kiedy Lilly ogłasza, że ​​kocha Oliver, Miley mówi jej prawdę. Miley i Lilly następnie wykluwają plan zdobycia Olivera z powrotem tylko dowiedzieć się, że Oliver był w rzeczywistości, ćwiczenie mówiąc “Kocham Cię”, by mógł powiedzieć do Lilly. Pod koniec odcinka Lilly i Oliver obie mówią, że się kochają. Jest on również wymieniony w tym odcinku, że Lilly jest jedyną dziewczyną jaką kiedykolwiek kochał.

W “BBB-Bad To The Chrome,” Lilly i Oliver świętowali 100. rocznicę związku dzień który Oliver zapomina początkowo i Lilly została zachwiana. Robią się ponownie po Rico pomógł im wrócić razem pisząc fałszywe wiersz i wysłać go do Lilly, ale podpisane jako “Oliver Oken”. Jest również objawia się w tym odcinku, że gdy on i Lilly nie są razem, dostaje się w złym nastroju.

W odcinku “Judge Me Tender”, kariera Olivera śpiew startuje, ale uwaga otrzymuje powoduje go zaniedbywać Lilly. W rezultacie, Lilly pyta Miley uruchomić go występ, co powoduje ich rozpadu. Jednak Miley pozwala Oliver udaje się do półfinałów. Potem Miley zdoła przemówić do rozsądku Oliver, zmuszając go, aby się z Lilly.

W “Got to Get Her z mojego domu”, Oliver i Lilly spróbować i kupić samochód razem. Również w tym samym odcinku, Rico obelgi Lilly i Oliver sprawia bardzo zły do ​​punktu stara się go pobić, ku uciesze Rico.

Ostatni odcinek mówią kocham cię do siebie ponownie i całować.

Oliver sławna miażdży include Hannah Montana (dopóki nie dowiaduje się, że Miley jest Hannah), Mandy Moore, Jessica Simpson i Taylor Swift.
Episodes

Odcinki, które znacząco do czynienia z rozwojem postaci Olivera m.in. “Miley Get Your Gum”, “Everybody Czy Best-Friend Fighting”, “spięty (Olivera Alright)” (wcześniej pod tytułem “No Sugar Sugar”), “Judge Me Tender” i “Ty Muszę stracić tej pracy. ” W serialu, był nieobecny z dwunastu odcinków, a tylko pojawił 2 epizodów w Sezon 4:

“You Are So Sue-able to Me”
“Take This Job and Love It!”
“I Want You Want Me … aby pójść do Florydzie”
“Me and Mr Jonas and Mr Jonas and Mr Jonas”
“Nie przestawaj Til You Get the Phone”
“Test of My Love”
“Cheat It!”
“Knock Knock Knockin ‘on szefa Jacksona”
“Jake … Another Little Piece Of My Heart
“Nie mogę się dostać do domu do Ciebie Girl”
“Come Fail Away”
“Dla (podać) A Little Bit

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jackson Stewart Jason Earles Marcin Hycnar
1-4

jest starszy brat nastolatka Miley Stewart i syn Robby Stewart. On jest znany z Goofy, nawyków leniwych i obrzydliwe. Jackson jest bardzo regularna postać w serialu Hannah Montana. W odcinku “On może być One”, Jackson nie uczestniczy w rzeczywistej historii, ale pojawia się jako trzeciej osoby narratora wszechwiedzącego, choć nawet w tej roli występuje on w charakterze. Jackson również odgrywa kluczową rolę w fabularnym filmie Hannah Montana: The Movie. Pomimo ukazywania nastolatek, Jason Earles było 26, gdy zaczął się show. Kiedy show zakończył był około 33.
Tło

Podobnie jak reszta jego rodziny, Jackson jest z Tennessee. Przeniósł się do Malibu, w Kalifornii z ojcem i siostrą Miley Robby po śmierci jego matki. W off-handed adnotacją w “Song Sung Bad” Jackson dziwo sugeruje przyczynę tego posunięcia zaangażowanych żenujący incydent z dziewczyną Tennessean. Gdy Jackson 1-ga uczęszczał do szkoły w Kalifornii był ubaw z powodu jego akcentu, kowbojski kapelusz, buty, i dużą klamrą taśmowej świeciło jasne światło, które nosił do szkoły.
Osobowość

Jackson jest wyluzowana, casual, a często leniwi. Jest również bardzo głupi. Opuszcza jego pokój bardzo zaniedbany. Jackson jest przeciętny uczeń szkoły średniej, ma chropowatą czas rozruchu College w trzecim sezonie. On jest znany, jak obrzydliwie żyje. Jackson jest często postrzegana boso lub nosząc japonki. Jest również ujawnione w odcinku “Bully Schooly”, że nagie stopy Jacksona są łaskotki. Również on ma ograniczoną ilość przyjaciół, tylko widać dwa: Cooper i Thor.

On ciągle szuka sposobów na zarabianie pieniędzy, na ogół w celu imponuje dziewczyny. Jest on często prosi ojca, aby uzupełnić swoje dochody lub zwiększyć swoje kieszonkowe. W “Długu It Be” Jackson przypomina sprzedaży Miley zużytych tkanek w Internecie do 37,95 dolarów. W “Achy Jakey Heart” że zespoły się z Oliverem i otwiera ser jerky stoiska. W odcinku pilotażowym Jackson zostanie wypłacona model Hannah Miley ubrań dla Farmane. On także rekord świata na najdłuższy czas przeskakiwania na kij pogo, feat, które przyniosła mu 5.000 dolarów. “Me and Mr Jonas and Mr Jonas and Mr Jonas” po początkowym braku wejść uczelni, mówi, że Jackson jego plany na przyszłość obejmują zbieranie dziedzictwo z Robby i pisania zdradzających wszystkie książki o Miley. Po doświadczeniu FlashForward, w którym on jest stary i nadal pracuje w Rico, ambicja Jacksona kolegium reenergized.

W odcinku “Judge Me Tender”, dostaje bilet ruchu i Robby Ray każe mu płacić za bilet, a on mówi, że nie pracuje w Rico już tak musi oczyścić swoje poddasze na piętrze.

W “Miley Get Your Gum” Jackson oszczędza wystarczająco dużo pieniędzy, aby kupić używany samochód i jest z niej bardzo dumni, aż jego przyjaciel Cooper mówi mu, że jest to “samochód dziewczyny.” Mimo, że jego ojciec, Robby Ray, dokonuje zmian, takich jak zmiana róg i dodając głośne stereo, po Robby Ray jest w stanie sprzedać go z powrotem do pierwotnego właściciela. Jackson ostatecznie maluje je na niebiesko.

Jackson gra w siatkówkę na swojego zespołu szkolnego. Lubi grać w koszykówkę aż do nauki jego ojciec tylko pozwala mu wygrać, więc on będzie szczęśliwy. Dowiaduje się, ping-pong na tyle dobrze, aby pokonać swego ojca. On jest wielkim fanem zarówno “Los Angeles Dodgers” i “Los Angeles Lakers”. “Grandmas nie pozwól Babies Grow Up to Play Favorites” Lubi gry wideo, ale jego przenośny system wydaje się być oryginalny Game Boy Nintendo z 1980 roku.

W przeciwieństwie do swojego ojca i siostrę, Jackson wydaje się nie mieć talent muzyczny. Nawet jego własna matka przyznała, że ​​śpiewa, jak “zwykłego tonu morsa głuchych”. Podczas jednego z koszmarów Miley staje się rock-gwiazdkowy uczucie nazwie Bucky Kentucky.Hannah epizod Montana I Am Hannah, Hear Me rechot.

Głównym talent Jacksona wydaje się do działania. W “Długu It Be” gra na starą kobietę w domu na odpoczynek, w “You Give Lunch A Bad Name” on odgrywa pękata inspektora zdrowia, oraz w “Knock Knock Knockin ‘on szefa Jacksona” daje występ wiarygodny z cierpiącego amnezję. Jest też dobry w impersonations, jak Elvis Presley, Ozzy Osbourne, z “Ojca Chrzestnego” i Arnold Schwarzenegger. On również naśladuje swojego ojca w “You Give Lunch A Bad Name” i jego siostra w “You Nie musicie walczyć o swoje prawo do Partii”. Być może w wyniku swoich umiejętności aktorskich, Jackson jest również dobra w uniku bezpośrednie pytania i używania słów łasica. W “Welcome to the Bungle,” trenerzy Jackson Miley na jego technik, zanim pojawi się w talk-show, do których Miley odpowiada mógłby mieć przyszłość jako prawnik. Teraz idzie do collegu, co często przechwala się.
Powiązania z Miley

Jackson i Miley ciągle sprzeczać i walczyć o ich ojca zatwierdzenia. Miley często stwierdza Jacksona wybryki obrzydliwe i Jackson myśli Miley jest zbyt pełna siebie czasami. Jednak na głębszym poziomie, zarówno Miley i Jackson prywatnie wyrażają miłość i uznanie dla siebie. Przy kilku okazjach Jackson idzie nawet do wielkich długości by pomóc Miley kiedy dostaje się w poważnych tarapatach.

Pomimo, że pierwszy rocznik, a więc posiadające wysokie oczekiwania od Robby, Jackson wciąż żyje w cieniu Miley. W przeciwieństwie Robby, Lilly i Oliver, Jackson nie uczęszcza wydarzenia Hannah w przebraniu. Jest to na początku, bo on wykorzystuje swoją połączenie z Hannah zaimponować jego daty. [2] Później, w “Mój chłopak jest Jackson i tam Gonna Be Trouble” paparazzi następująco domu Miley i Jackson z koncertu i raporty, które są datowane. Po tym incydencie, Jackson publicznie deklaruje miłość do Hannah jest “jak siostra”, ale nadal trzyma jej tajemnicy. W “We Are Family: Now Get Me Some Water” on jawnie pracuje jako Hannah “asystenta”. On również czasami działa jak jej szoferem. [3]

Pracując jako szofera Chany, Jackson jest czasami zmuszeni opuścić swoje własne działania. On objawia się w “Bad Moose Rising”, że tak naprawdę nie ma nic przeciwko jej prowadzenia, tak długo, jak ona pokazuje uznanie. Po Miley dostaje jej licencji w trzecim sezonie nie jest to już problem. Jackson stwierdza także, że nawet jeśli prank siebie, że nigdy nie wprowadzą go w “Hannah World”.
Randki

Przez cały sezon 1-3, Jackson prowadzi frustrujące życie randkowy. Jednak jego najdłuższy związek do tej pory jest jego obecna dziewczyna Siena (Tammin Sursok) na 4 sezon Hannah Montana Forever.

W “Lilly, Do You Want to Know a Secret?” Jackson bierze nienazwany dziewczynę na koncert Anny w Los Angeles. Wykorzystuje swoje połączenie z Hannah jej zaimponować, dając jej rolkę papieru toaletowego Chany jako pamiątkę.
W “To My Party i będę kłamać jeśli Chcę” Jackson próbuje bieżąco Nina (Alison Brie), strasznie niekompetentny fryzjera. Później odkrywa, że ​​była częścią jednej z działek Rico.
W “I Cant Make You Love Hannah, jeśli nie” Jackson daty Olivia (Rae’Ven Larrymore Kelly), siostra jego przyjaciela Coopera. Ona jest bardzo zalotny i nieuczciwe. Przysyła Jackson mieszane sygnały i mówi Cooper nie lubi Jacksona.
W “Get Down Study-udy-udy” Jackson mentorzy Becky (Tiffany Thornton), dziewczyna pociąga go, ale znajdzie się trzpiotka. Ona nazywa się “Brainless Becky” przez Thora, ale “bezmyślny, Bodacious Becky” przez Jacksona. Thor miesza ją z dwoma innymi Beckies – “wystający ząb Becky” i “Becky z Bad Breath”. Becky jest wyjątkowa wśród zainteresowań Jacksona miłości na tym, że ona daje mu drugą szansę w “Yet Another Side of Me”.
W “Take This Job and Love It”, Jackson próbuje bieżąco Julie, mówiąc jej, że jest profesjonalny zawodnik motocross.
W “Jesteś tak próżny prawdopodobnie myślisz To Zit jest o tobie” Jackson idzie na randkę z Melissą (Aimee Teegarden). Ona nazywa to najgorszy dzień jej życia po tym jak samochód zabrakło gazu i Jackson się jej wysiąść i pchać.
W “I Am Hannah, Hear Me rechot” Jackson zabiera Jenny (niewidoczny) na koncercie Hannah.
W “Achy Jakey Heart, Part 1” flirtuje Jackson z Nataszą (Tiya Sircar), który okazuje się być roślin przez Rico.
W “You Gotta nie walczyć o twoje prawo do Partii” Jackson ustawia się na randkę z dziewczyną o imieniu Sienna Grace (niewidoczny) na Panic! na koncercie disco, ale on zostaje uziemiony.
W “Song Sung Bad” Jackson niechętnie wchodzi w relację z Sarą Miley kolega (Morgan York), jednak nigdy nie widziałem faktycznie randki. Ona zrozumie Jacksona komentarz kiedy sugeruje Rico jest nią zainteresowany. Jackson ma trudny czas zerwania z Sary, a ona w końcu zostawia, mówiąc “To jasne, że nie są emocjonalnie gotowe dla mnie … dlatego poczekam.”. Sarah jest nadal postrzegane nękanie Jacksona w “Would I Lie To You Lilly?” i nawet kosztuje go datę.
W “Everybody Was Best Friend Fighting” Jackson ustawia datę z Stephanie (Najla Bashira). Tuż przed ich do opuszczenia, Stephanie widzi Jackson nękanie chłopca, który sądził, był częścią spisku Rico. Ona dostaje obrażony i liści.
W “spięty (Oliver Alright)” Jackson dnia i był wychowywany przez dziewczynę o imieniu Allison (Katerina Graham). Musiała być skuteczne jako gatunki Jackson wzeszło wyżej, ku zaskoczeniu Robby’ego Raya. Kiedy dorastała znudzony Jackson, Robby Ray planował trzymać je razem. Później zaczęła spotykać Jackson ponownie w “Jake … Another Piece of My Heart”, ale twierdził, nie pamięta swojej przeszłości. Ich spotkanie było zepsute przez przybycie wczasowiczów Obóz Rico. Później przyznał, sympatia sposób Jacksona z dziećmi, ale uciekł z miejsca zamieszkania Stewart kiedy Jackson kichnął jej w twarz.
W “On nie jest Hottie, To mój brat”, Miley ma sen, że Lilly niemal Jackson pocałunki. Kiedy mówi o tym Lilly przyznaje, że ma w nim zakochana. Lilly prosi Miley, aby porozmawiać z Jacksonem i on przyznaje, że lubi ją też. Aby utrzymać ich obu apart, Miley mówi im obu, że nie są zainteresowani sobą, ale na Mack i Mickey show, Miley uświadamia sobie, że to było złe kłamać i mówi im zarówno prawdę. Lilly i Jackson nadrobić ale Miley budzi się i zdaje sobie sprawę, wszystko było snem.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Robby Stewart Billy Ray Cyrus Krzysztof Banaszyk
1-4

Robby jest samotnym ojcem z Jackson Stewart ( Jason Earles ) i Miley Stewart ( Miley Cyrus ). Występuje on na wszystkich odcinkach w porach 1 i 2, przez 3 nie występuje w sezonie odcinków 3, i nie występuje na 1 odcinka 4 w sezonie.

Postać oparta jest na Jed Clampett , głównego bohatera The Beverly Hillbillies , nawet do punktu przy słynnych pieski Jeda Well hasłem!.

Casting

Billy Ray Cyrus w castingu do strony wraz z dwoma innymi podmiotami. Był tylko zaproszony na przesłuchanie po jego córka Miley dano główną rolę. Po zaproponowano mu rolę, Billy Ray początkowo miał zastrzeżeń przyjmując ją, mówiąc: “Ostatnią rzeczą, chciałbym zrobić to zepsuć koncert Miley.” Miley przyznała, że było to “dziwne” na pierwszy o jej prawdziwy ojciec życia jak jej ojciec telewizji, ale później określił sytuację jako “bardzo dobry”. [1]

Billy Ray umieszczono wiele inspiracji dla postaci, które w dużej mierze stało się fabularyzowany wersja samego siebie.
Biografia

Według Hannah Montana fabuła , Robby urodził się 6 lipca 1968 roku [ potrzebne cytowania ] i dorastał w fikcyjnym Bufford County, Tennessee. [ potrzebne źródło ] On ma dużą rodzinę z ośmiu braci i sióstr. [2] Ma brat bliźniak o imieniu Bobby Ray (również grany przez Billy Ray Cyrus ) i brata, który jest postrzegany Earl w epizodzie (Jesteśmy So Sorry) Uncle Earl , i często mówił. Jego matka jest Ruthie Ray Stewart ( Vicki Lawrence ), znany do swoich dzieci jako “Mamaw”. Ma bliskie stosunki z Dolly Parton , który jest jego dzieci chrzestna . [3]

W jego wczesnych lat, Robby, używając pseudonimu scenicznego “Robbie Ray,” był udany country piosenkarz wykresów trzy hity numer jeden i dwa Top Five. Zdobył również teledysk do nagrody roku [4] oraz Międzynarodowy Konkurs Muzyczny dla artysty roku. [5] Był także uhonorowany diament na paradzie Hollywood diamentów (parodia Hollywood Walk of Fame ) prestigiously znajduje się przed Chinese Theatre Graumana . [6] Po jego żona Susan ( Brooke Shields ) zmarło (12 kwietnia 1969 [ potrzebne cytowania ] – 27 grudnia 2002 r. [ potrzebne źródło ]), zrezygnował z kariery opiekować się swoim dwoje dzieci. [4] Wkrótce potem przeniósł rodzinę z Crowley Corners, Tennessee, do Kalifornii, gdzie Miley zasłynął jako Hannah Montana. [7] Później pracuje jako jej kierownika , producenta , [3], [8] i pierwotne songwriter . Na kilka okazji rzadkich, on również występuje na scenie z Hannah. [9] [10]

Jako kierownik Hannah, Robby nosi sztuczne wąsy, aby ukryć swoją tożsamość, aby utrzymać w tajemnicy Miley i czasami przebiera jego głos. To podstęp, wraz z jego nagłej rezygnacji z kariery, może doprowadzić jeden wentylator ( Maddie Fitzpatrick w matka), aby sądzić, że nie żyje. [4] Jednak to przebranie jest często nieskuteczne w zapobieganiu swoich fanów, do uznania go, a kilka razy nawet publicznie przedstawia się jako Robbie Ray, ojciec Hannah Montana. [5] [9] [11] Do tych, którzy nie znają swojej poprzedniej kariery, znany jest po prostu jako Mr Montana. Wydaje się, że oba aliasy skutecznie ukryć swoją tożsamość jako Mr Stewart.

W Hannah Montana: The Movie , on tymczasowo przenosi z powrotem do rodzinnego Tennessee. Tam spotyka kobietę o imieniu Lorelai ( Melora Hardin ), która staje się jego zainteresowanie miłości. Wcześniej dnia agenta nieruchomości Margo Diamond i Lilly Truscott matka Heather ( Heather Locklear ), w Kalifornii.
Osobowość

Robby jest bardzo kochający ojciec. On jest decydujące i autentyczne z Jacksona i Miley, kiedy musi być, ale często preferuje się sugerować, co trzeba zrobić, a nie zmuszać go na nich. Z tego Jacksona i Miley często nie doceniają swoich umiejętności wychowawczych. Kiedy próbują wprowadzić w błąd niego Robby często udaje się na to nabrać, tylko się im znaleźć się później, że on wiedział, co się dzieje cały czas.

Duża część jego osobowości jest bardzo dziecinna. On nie jest wyżej ciągnąc kawały lub prowadząc wojnę pistoletu marshmallow z Jonas Brothers w studio nagraniowym, kiedy inni artyści pracują. [11] Po raz pierwszy przyjechał do Kalifornii, nie mógł oprzeć grając Ding-dong Ditch w domach sławnych gwiazd. [10] Jest również bardzo podatne na o jego uczucia krzywdy, zwłaszcza przez Miley.

Będąc z wiejskich Tennessee, Robby często wykorzystuje swoje własne “prowincjonalny” wersje przysłów i porównań, często do Ambaras Kalifornijczycy Lilly i Oliver. On także znany jest ze swoich zwrotów połowowych “Yee, pieski!”, “Dang flabit!”, “Że co?”, ” Słodkie niblets ! “i” Co Heck Sam? ”

Jest dumny ze swoich umiejętności kulinarnych, ale ma tendencję do niezdrowej diety. On naprawia “Loco Hot Coco “(to powoduje niezwykłe sny) (jego i Miley” specjalny drink “, a kiedy obsługujących go mówi” Oto niektóre Loco Hot CoCo z mało marshmallows więc nie dusić-o. “, jak również ciasto lub lody. Próbuje równoważy jego spożycie cukru z joggingu, ale wciąż skalowania powrotem ile on biega. Robbie uwielbia ciasto jedzenie w wielu epizodów, Robbie ma tendencję do korzystania pie zmienić temat, kiedy wie, coś złego działo się . On często mówi “Więc ….. kto chce pie?”. Robbie jest bardzo opiekuńcza jego ciasto i szczerze Love You (No Not You), Jackson mówi, że raz prawie stracił palec próbuje dostać między jego tata i pie jadł. Robbie także “kiedy byłem małym chłopcem” historie, które są wymienione w obu You Never Give Me My Money i szczerze Love You (No Not You). Historie te drażnią zarówno Miley i Jacksona. W Torn Between Two Hannahs, Lilly Truscott robi całkiem dobre wrażenie, Robbie, do której Miley opisuje jako “Creepy dobry”.

Jest intensywnie lubiący włosach który szczyci się utrzymanie w doskonałej kondycji. On używa tylko odrobiną Wolumizer mus i orzech Brazylia odżywkę która attractes osy. [12]

Jego instrumentem jest gitara, którą odgrywa leworęczny . Zdaje się, że mają powinowactwo do Gibson gitary w szczególności. Jest właścicielem sunburst Gibson ES-335 , [10] biały Gibson SG , [13] a Gibson J-200 (w sekwencji snu), [14] Gibson Songwriter Deluxe Studio WE, [15] i “gołębi w Lot “custom wersja Dove Gibson którego przydomek “Lucky Lulu”. [16] Jest również właścicielem czerwonego Fender Telecaster [17] i Takamine dreadnought . [4], [18], może też grać na skrzypcach [9] oraz gitara stalowa . [19]
Związek z Miley

Robby czasami oferuje Miley porady pośrednio wykorzystując odwrotny psychologii . Chociaż Miley wyraził frustrację, gdy jej ojciec “idzie wszystko Fortune Cookie” na nią, [5] , że uznaje również jej zależność od jego rad, zwłaszcza gdy ona jest w kłopocie. [20] Ona głęboko ceni jej związek z ojcem i staje zazdrosny, kiedy czuje inni grożą relacji. [11]

Wątkiem zbadane w Hannah Montana zajmuje Robby jest z Miley dorasta. Ma trudności z zaakceptowaniem faktu, że nie jest już dzieckiem i dlatego ma skłonność do traktowania jej jako dziecko. Jako jeden z rodziców, też znajdzie się nad opiekuńcza Miley.

Kamieniem milowym w ich związku pojawia się w odcinku “I Want You Want Me … aby Go na Florydę”, w którym Miley Robby pozwala na podróż do koncertu charytatywnego na Florydzie bez niego. Stanowi to duży krok w kierunku jego ruchu przyjmujemy niezależności Miley. Przyznaje, że Miley: “no tatuś zawsze chce zobaczyć jego dziewczynka dorosnąć, [ale] każdy tata wie, kiedyś ona musi.” Kolejny odcinek do zbadania tego tematu jest “To manekin Świata.” Miley mówi Lily, że odkąd jej mama umarła, ona zdobyć złe prezenty od taty. Do tego urodziny, dostał jej różowy sweter z kotem na nim, że miauczy, kiedy ścisnąć go. Później w odcinku, Robby Ray przyznał, że kupił tylko, że dla Miley, bo jest nadal jego mała dziewczynka.

On pozwala jej daty, ale kiedy przynosi do domu Data, robi się żenujące. Na przykład, kiedy przyniosła Jake domu dał im dwie sekundy do pocałunku. A kiedy ona i Jake byli sami i zaczął sporządzać, z wylotem powietrza Robby kazał im przestać całować i zacząć rozmawiać.

Ma wiele pseudonimów dla Miley: Mile Miles, dziewczynka, mała dziewczynka, a najczęściej używane: Bud. Miley nienawidzi większość jej pseudonimów wyjątkiem Mila, Miles i Bud. W Nie wolno Go Breaking My Tooth mówi Tim McGraw ma zająć jego córeczkę do dentysty, który sprawia, że Miley wściekła, ponieważ nienawidzi być określany jako dziecko.
Podobieństwo do Billy Ray Cyrus

Billy Ray Cyrus zainspirował wiele aspektów charakteru Stewart Robby. Obaj mężczyźni są muzykami, kraj z Tennessee i akcji drugie imię. Prawdziwy związek Cyrus życie z Miley Cyrus jest identyczna w stosunku Robby z Miley Stewart w serialu. Miley Cyrus powiedziała w wywiadach, że show pisarze otrzymali natchnienie na show, słuchając jej i jej ojciec mówi. [21] Również wizerunek Robbie Ray jako nie-była gwiazda kraju ma na celu wyśmiać własnej muzyki Cyrus kariera, która przez niektórych została uznana za jeden cud hit przed popularności serialu Hannah Montana.
Nazwa utworu     Inne informacje
Stać
I Want My Back Mullet
Ready Set Go     (Z Miley Cyrus )
Butterfly Fly Away     Movie Only (używany do ścieżki dźwiękowej)
Powrót do Tennessee     Movie Only

Robby i inne znaki na Hannah Montana sporadycznie referencyjnego Cyrus prawdziwego życia i kariery muzycznej telewizji.

W “To manekin Świata” Robby łamie plecami chodzenie pod spodem kijem limbo i woła: “O, mój achy breaky back!” Jest to nawiązanie do utworu ” achy Breaky Serca “Cyrus piosenki podpis .
W “Ooo, Ooo, Itchy Woman” Robby zadaje muzycznie utalentowany myszki czy może grać “Serce achy Breaky” na fortepianie.
W “On the Road Again” okazuje się, że “I Want My Mullet Back”, piosenka z 2006 Cyrusa album Wanna Be Your Joe , jest również jednym z hitów Robbiego Ray’a sygnatur.
W “New Kid in School” Robby nie przesadnie “personifikacji” Billy Ray Cyrus ubrana w Mullet perukę.
W “Get Down, Study-udy-udy” Robby śpiewa “I Want My Back Mullet” i “Wanna Be Your Joe” z jego 2006 albumu Wanna Be Your Joe.
W “I Am Hannah, Hear Me rechot” Jackson mówi, że jego tata zna dobrego lekarza, wskazanie roli Cyrus w serialu telewizyjnym Doc .
W “Mój najlepszy przyjaciel chłopaka” Robby ubaw z “tych głupich pokazy tańca” w telewizji. Cyrus pojawiła się na czwartym sezonie Taniec z gwiazdami .
Epizod zatytułowany “Achy Jakey Heart (Part 1 & 2)” to odniesienie do “achy Breaky Serca”.
W “Achy Jakey Heart Część 2” linia Robby w “Good night, pielęgniarka Nichol”. Była to aluzja do Nurse Nancy Nichols, znaków na Doc.
W “This Sleepwalk Way”, Robby ma Gołąb Gibson on nazwiska “Lucky Lulu”. To jest osobista gitara Cyrus który występował z zewnątrz hotelu, nawet nazywając to “Lucky Lulu”. [22]
W “I Want You Want Me … aby pójść do Florida” Robby pisze piosenkę ” Ready, Set, nie jedź “dla Miley. To piosenka, która pojawiła się w 2007 album Cyrusa Home at Last, został napisany przez Billy’ego Raya Cyrusa o Miley Cyrus.
W “Everybody Was Best Friend Fighting” Dłoń czytnik ( Karina Smirnoff , który był partnerem Cyrus na Taniec z gwiazdami), mówi Robby, że widzi go tańczyć przed wielu ludzi. Robby mówi, że nie jest to dużo tancerz. The Palm odpowiedzi czytelnikowi, że widzi, że zbyt.
W “Bye Bye Ball” Hannah i Robby zegarki Vitolo Joey ( Joey Fatone ) taniec i komentarze “Jeśli mógłbym tańczyć dałbym sobie 10”, odwołującego się do jego wyglądu na Taniec z gwiazdami. Fatone pojawił się na wystawie w tym samym sezonie Cyrus wykonywane.
W “The Way We Almost nie było,” Jackson i doświadczenie Miley flashback do 2 czerwca 1987, gdzie spotykają Robby w Nowym Meksyku kawiarni. Próbuje napisać “Serce achy Breaky”, ale ma problemy z prawem przymiotników, najpierw próbuje “itchy nerwowy” i “herky jerky”. Gdy Jackson sugeruje “achy Breaky” Robby oddalił ją jako “najgłupsze rzeczy, jakie kiedykolwiek słyszałem.”
W “Nie mogę dostać się do domu do Ciebie dziewczyna”, Robby Ray fanem zapyta Miley i Robby lotniska w Tucson. Odwołuje się on do Robby jako “Mullet Man” i “The achy Breaky Robby Ray” i prosi go o zdjęcie. Później są one widoczne na drodze w wentylatora ciężarówki, śpiewając “I Want My Back Mullet”.

Ponieważ Billy Ray Cyrus wcieliła się z jego charakteru, to sugeruje, że Cyrus i jego córka Miley mogą występować w serialu wszechświata

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Rico Suave Moisés Arias Wit Apostolakis-Gluziński
2-4[B]

jest młody menedżer z “Surf Shop Rico,” koncesja stoisko znajduje się na plaży w pobliżu domu Stewartów. On najczęściej współpracuje z Jacksonem, jego pracowników, pomimo faktu, że Rico jest kilka lat młodszy. W drugim sezonie też uczęszcza do szkoły z Miley, Lilly i Oliver. Rico jest głównym antagonistą w tej serii.

Pierwszy występ Rico jest w “To My Party i będę kłamać jeśli Chcę”, piąty odcinek serialu Hannah Montana. On sprawia, że ​​w sumie pięć wygląd w tym sezonie jako cyklicznego charakteru. Jego popularność doprowadziła do jego coraz główny początek znaków z drugiego sezonu. Wszyscy razem, Rico pojawił się w 58 odcinkach. On również, że krótki występ w filmie Hannah Montana: The Movie w bash Birthday Party Lilly eksploduje przez jej tort. Chociaż Rico nie wie sekret Miley pojawia się on częściowo z charakterem w odcinku “On może być One” jako wszechwiedzącego narratora, który wie o tajemnicy. W tej roli Rico działa niezależnie od historii. W odcinku “Get Down Study-udy-udy” Rico prawie odkrył sekret Miley według kroków, piosenki wykorzystane w “Dance Bone” stworzonej przez Miley i jej głos. Kiedy Miley objawia się w telewizji jako Hannah, Rico jest zszokowany i przerażony, że nie mógł zobaczyć oczywiste, nie może z nikim rozmawiać później.
Tło

Rico pochodzi z bardzo zamożnej rodziny Latino. Rodzice często są wymienione miliarder, ale nigdy nie widziałem. Ma siostrę, brata Mateo (Mateo Arias), kuzyn, Teresa i australijską / Mexican kuzyna przydomek “Angus”, którego prawdziwe nazwisko jest Alejandro Gonzalez Nuñez Uberto Sifuentes (Moises Arias).
Osobowość

Rico jest zmanipulowana, arogancki, i zepsute, nawet jako “zła” przez niektórych znaków. Jego egocentryzm prowadzi go ciągle szukać sposobów, aby zwiększyć swoje dochody, nawet kosztem biorąc jeśli od innych. (Widzi wszystkich innych jako bezpośredniego konkurenta, a staje się bardzo zazdrosny, gdy ktoś zarabia pieniądze.) Jego catchphrases to jego pozdrowienie, “Hey-O!”, A diaboliczny śmiać “Mwah-ha-ha!”, Które robi często .

Rico jest bardzo utalentowany akademickim. On pomija kilka klas w szkole i jest w tej samej kategorii co Miley, Lilly i Oliver, choć jest dwa lata młodszy. Studiowanie jest dla niego łatwe, ponieważ ma fotograficzną pamięć. On jest szczególnie dobry w biologii i matematyki, po ukończeniu biologii średniookresowy egzamin w mniej niż jedną sekundę, z jeszcze dość czasu, aby sprawdzić ponownie wszystkie jego odpowiedzi.

Okazuje się, że Rico czasem cierpi z powodu osobistych niepewność z jego dużymi uszami i zębami Buck. Być może w wyniku kompleksu Napoleona, Rico wykorzystuje swoje pieniądze i wpływy, aby umieścić innych ludzi w dół. On także ma tendencję do prowadzenia relacji z dziewczynami dużo starszych od siebie, w celu zwiększenia jego pozycję społeczną. On łapówki zarówno Miley i Lilly w ten sposób. Często szantażuje im zarówno jego dziewczyną. W “Knock Knocking na szefa Jacksona”, Lilly ma udawać dziewczynę Rico (więc może zaimponować swoją kuzynkę Angusa), w zamian za korepetycje z matematyki od Rico. W “Me and Rico Down By Schoolyard”, Miley dostaje szantażowany w byciu dziewczyną Rico, bo myślał, że znał jej sekret Hannah, ale okazało się być przywiązanie do swojego misia.

W odcinku “Cheat It” Rico prowadzi firmę sauny nazwie “Para Señor”, który Robby patronuje.

Epizodów, które szczególnie dotyczą rozwoju postaci Rico m.in. “Me and Rico Down By szkolnym”, “Get Down, Study-udy-udy” i “Joannie B. Goode”.
Związek z Jacksonem

Jackson i Rico mieć związek frenemy. Rico często pojawia się z sposobów zarabiania Jackson nieszczęśliwy lub uzyskanie go w kłopoty. Jest pamiętliwy pracodawca i czasami strzela Jacksona, tylko ponownie zatrudnić go później. Rico jest zazwyczaj skuteczne w swych żartów na Jacksona z powodu jego praktycznie nieograniczonych zasobów finansowych. Na kilka okazji rzadkich Jackson dostaje się śmiał ostatni z Rico, co widać w “Hannah In The Streets z diamentami”. (Rico nazywany Jackson i jego ojciec “kraj dumpkins” i Jackson dostał zły.) W “Raz, dwa, trzy razy Afraidy”, mówi Jackson, że jest najbliższa rzecz do najlepszego przyjaciela ma. W “Wherever I Go”, Rico strzela Jacksona zmusić go, aby uzyskać prawdziwą pracę. Po tym, jak się nie powiedzie, Rico dostaje mu prawdziwą pracę jako tester gier wideo mówią (choć trudno było dla niego), że Jackson jest jego najlepszy przyjaciel, który Jackson odwzajemnia. Kiedy Miley objawia się być Hannah, Jackson w pierwszym napawa nad Rico nie znając sekret ale lituje się nad nim i okrzyki go za posiadające chór śpiewać wszystkich innych ludzi, którzy nie zrozumieć to, jak Donald Trump.
Powiązania z Oliverem

Relacja Oliver i Rico posiada praktycznie takie same, jak Jackson i Rico. Rico czasami wygląda Oliver jak starszy brat, ale również jako cel. On zwykle widzi Olivera powikłań i wykorzystuje je przeciwko niemu, tak jak w “Nie Go Breaking My Tooth”. On również zajmuje uwagę w podejmowaniu zabawy i manipulowania Jackson i Oliver, takich jak: “To są przyjaciele?”. Jeśli chodzi o sprawach gospodarczych, takie jak dokonanie reklamie Rico, odwraca się do Olivera. On również uważa Oliver jako znacznie bardziej wydajny niż pracownik Jacksona, jak kiedyś dostałem pracę i Rico powiedział, że jest doskonały. Oliver jest postrzegana również pracuje w Rico ponownie w sezonie 3 w odcinku “BBB-Bad to the Chrome”, jak również w sezonie 1 w odcinku “We Are Family – Now Get Me Some Water”.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

A^ W sezonie czwartym w roli drugoplanowej.
B^ W sezonie pierwszym w roli drugoplanowej.

Filmy
Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert

Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert to film koncertowy, zawierający nagranie koncertu z trasy koncertowej Best of Both Worlds Tour. Został wyprodukowany przez Walt Disney Pictures i jest wyświetlany w technice 3D przez Disney Digital 3-D. Film był limitowanie wyświetlany w 638 kinach na świecie przez tydzień, premierowo w USA i Kanadzie od 1 do 7 lutego 2008. W trakcie pierwszego weekendu wyświetlania (1–3 lutego) w USA film zarobił 29 milionów dolarów[potrzebne źródło]. W Polsce jego premiera odbyła się telewizyjnie, 12 września 2008 na Disney Channel[20].

Hannah Montana: Film

Hannah Montana: Film to adaptacja filmowa serialu. Jej kręcenie rozpoczęło się w kwietniu 2008[21] i obejmowało głównie Columbię, Tennessee[22] i Los Angeles, California[23][24][25], a zakończyło się w lipcu 2008.[26] Premiera filmu odbyła się 10 kwietnia 2009 w USA i Kanadzie[27], za to w Polsce film wszedł na ekrany kin 17 kwietnia 2009.

Dyskografia

2006: Hannah Montana
2007: Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus
2008: Hannah Montana & Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert
2009: Hannah Montana: Film
2009: Hannah Montana 3
2010: Hannah Montana Forever
2011: Best of Hannah Montana (najlepsze utwory młodej artystki)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Seria 1(sezon): 2006–07

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Prod.
kod     Widzowie
(W mln)
1     1     “Lilly, chcesz poznać sekret?”     Lee Shallat-Chemel     Scenariusz przez: Michael Poryes , Gary Dontzig & Steven Peterman
Story: Michael Poryes, Rich Correll & Barry O’Brien     24 marca 2006     101     5,4 [1] [2] [3]

Lilly Truscott (Miley Stewart jest najlepszym przyjacielem) kupuje dwa bilety, aby zobaczyć koncert Hannah Montana i Miley na nią. Bo Miley potajemnie jest Hannah Montana, ona mówi, że nie może iść, więc Lilly idzie na koncert z Oliver Oken (przyjaciel Miley i Lilly). Po skradanie się do jej garderoby, dowiaduje się, że Miley jest Hannah Montana, więc Miley pokazuje Lilly jej tajne szafy Hannah. Jednak, gdy Lilly próbuje przekonać Miley powinna powiedzieć jej tajemnicę do jej szkoły, Miley mówi Lilly, dlaczego to fatalny pomysł, i dostać się do walki. Tymczasem Jackson (starszy brat Miley) próbuje zaimponować dziewczynie, mówiąc jej, że wie, Hannah Montana i mogą dostać darmowe bilety na jej następnym show.

Co-star: Derek Basco jako MTB Hostii
Gościnnie: Matt Winston jako Fermine, Corbin Bleu jako Johnny Collins, Knowles Shanica jako Amber Addison i Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt
Hannah piosenka opisuje: ” To jest życie ”
2     2     “Miley Get Your Gum”     David Kendall     Michael Poryes     31 marca 2006     103     4,0 [6]

Podczas Lilly już wie Miley jest Hannah Montana, Oliver nadal nie. Kiedy on mówi jej, że kocha Hannah, Miley i Lilly starają się mu zwracać uwagę na inne dziewczyny, ponieważ obawia się, że Miley gdy powiedziała mu prawdę, że będzie w niej zakochany too. Dziewczyny pochodzą z planu, aby uzyskać Oliver nienawidzić Hannah. Oliver i Hannah spotkać się w Malibu Beach, a ona żuje gumę od Oliver nienawidzi go, ale plan panewce. Ostatecznie, Miley odkrywa, że ​​jest Oliver Hannah Montana, zmuszając go do omdlenia. Tymczasem, Jackson przypadkowo kupuje samochód “dziewczyny”, a on stara się Robby pozbyć.

Co-stars: Kyle Kaplan
Gościnnie: Andre Jamal Kinney i Paul Vogt
Hannah piosenka opisuje: ” Just Like You ”
Uwagi: W tym epizodzie, Lilly mówi, że jej nazwa jest Lola LaFonda ale w ” To My Party, a ja Lie czy chcę “, mówi, że ma na imię Lola Luftnagle, która to nazwa używa ona od tego czasu.
3     3     “Ona jest Supersneak”     David Kendall     Kim Friese     07 kwietnia 2006     105     N /

Pomimo ich ojciec mówi im, że nie mogą iść na premierę filmu do studiowania na połowę względem, Miley wymyka się z Lilly i Oliver po ich przekonać ją, podczas gdy Jackson wymyka się też osobno ze swoim przyjacielem Cooperem. Kiedy zarówno dowiedzieć się, że każdy się wymknęła, widzą Robby z kobietą w kinie, kiedy powiedział, że może uczestniczyć w posiedzeniu, więc starają się znaleźć więcej informacji na temat tej kobiety. Miley denerwuje, myśląc Robbie próbuje zastąpić jej matkę, która zmarła kilka lat temu, co w tej serii jest kim napisała utwór “I Miss You” dla.

Gościnnie: Andre Jamal Kinney i Lindsey Stoddart
Hannah piosenka opisuje: ” Pumpin ‘Up the Party ”
Miley piosenka opisuje: “I Miss You”
Uwaga: To był jedyny raz, że piosenka Miley została wyróżniona
4     4     “Nie mogę Make You Love Hannah, jeśli nie”     Roger S. Christansen     Kim Friese     14 kwietnia 2006     108     3,9 [7]

Miley ma podobasz 1/9 równiarka w szkole, ale dowiaduje się, że nienawidzi Hannah Montana. Miley postanawia zapomnieć o nim, ale potem mówi, że będzie się ją na koncert Hannah Montana Hannah dać szansę. Na koncercie, Miley biegnie tam iz powrotem, starając się zrobić koncert i być z nim w tym samym czasie. Po kilka razy z powrotem i dalej, facet zostawia bez mówienia Miley. Pod koniec odcinka, Miley jest smutna, ale ojciec mówi jej, że pewnego dnia spotka się z facetem, który lubi wszystko o niej gościnne:. Andre Jamal Kinney, Rae’Ven Larrymore Kelly i Daniel Samonas
Hannah piosenka opisuje: ” The Other Side of Me ”
5     5     “To My Party i będę kłamać jeśli Chcę”     Roger S. Christiansen     Douglas Lieblein     21 kwietnia 2006     102     N /

Bo jest żenujące, Traci (producent Hannah, córka) uninvites Lola (Lilly) do partii Kelly Clarkson, a Miley ma to ukryć przed nią, z Hannah uczestniczy się. Następnego dnia nagłówki magazyn sportowy z Hannah “atakowanie” paparazzi do fotografowania, a Miley próbuje ukryć dowody, że poszła na imprezę, ponieważ powiedziała Lilly została anulowana. Tymczasem włosy Jacksona jest używany przez dziewczynę o imieniu Nina ćwiczyć swoje włosy do stylizacji technik. Co Jackson nie wie, jest to, że został wynajęty przez Rico to zrobić.

Co-stars: Kunal Sharma, Lisa Robinson, D. Elliot Woods Mitchell i Cutter
Gościnnie: Moises Arias , Alison Brie , i Romi Dames
Hannah piosenka opisuje: ” Just Like You ”
6     6     “Babcia nie pozwól Babies Grow Up to Play Favorites”     Roger S. Christansen     Douglas Lieblein     28 kwietnia 2006     109     N /

Hannah ma wykonać przed królową Anglii i jej wnuczka, ale wizyta Miley i Jacksona babci “Mammaw” czyni Miley czuje boli, bo jest tutaj turniej siatkówki Jacksona. Królowa jest za późno na wykonanie Hannah, która straganów turniej. Hannah kończy swoją piosenkę szybko, co po prostu wystarczająco dużo czasu, by zrobić to do końca turnieju Jacksona, ale jednocześnie stara się nie pozwolić fani mob ją w ostatniej chwili.

Co-stars: Helen Duffy i Jeff Mallare
Gościnnie: Patrick Kerr
Specjalna gwiazda gości: Vicki Lawrence
Hannah piosenka opisuje: ” The Other Side of Me ”
7     7     “To manekin Świata”     Roger S. Christansen     Howard Meyers     12 maja 2006     110     N /

Obawia się, że Miley będzie uzyskać jej Robby okropny prezent urodzinowy po tym przerażające doświadczenia z jej poprzednich, więc wysyła Lilly pomóc Robby odebrać niesamowity prezent urodzinowy, stawiając jako sklepu manekina Hannah Montana. Kiedy myśli, że się jej kurtkę jej się podobało, Robbie faktycznie kupił jej sweter kitty że miauczy, po naciśnięciu go, co sprawia, że ​​Miley czuje się zakłopotany wobec innych, którzy robią zabawy nią. Tymczasem Jackson ma problemy dostarczając tort na urodziny Miley, więc Cooper mu pomaga.

Co-stars: Betsy Kelso i Noah Cyrus
Gościnnie: Andre Jamal Kinney, Frances Callier , Knowles Shanica i Anna Maria Perez de Tagle
8     8     “Love Maskotka”     Roger S. Christansen     Sally Lapiduss     26 maja 2006     111     N /

Miley i Lilly chce spędzać więcej czasu razem, więc wypróbować cheerleaderek. Niestety, Lilly czyni drużynę podczas Miley staje się maskotką, która sprawia, że ​​jej zazdrosny. Tymczasem Robby zakłady Jackson 50 dolarów, że nie może naprawić zlewu.

Co-stars: Kyle Kaplan
Gościnnie: Knowles jako Amber Addison Shanica, Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt
Hannah piosenka opisuje: ” Pumpin ‘Up the Party ”
9     9     “Ooo, Ooo, Itchy Woman”     David Kendall     Gary & Steven Peterman Dontzig     10 czerwca 2006     104     3,7 [8]

Po znalezieniu się Miley i Lilly muszą dzielić namiot z Amber i Ashley na biwak klasy wylęgu plan, aby wrócić do nich. To obraca kiedy złapią dąb trucizny. Tymczasem Jackson i Robby próbują złapać myszy.

Co-stars: Creagen Dow
Gościnnie: Knowles Shanica, Anna Maria Perez de Tagle, Cooper Thornton i bogaty Pierrelouis
Hannah piosenka opisuje: ” The Other Side of Me ”
10     10     “O Powiedz, Czy pamiętasz słowa?”     Lee Shallat-Chemel     Sally Lapiduss     30 czerwca 2006     113     N /

Miley i Oliver się współpracuje się do projektu poprzez wykonanie do teatru, ale Miley bails na Oliver po powiedzeniu Robby, że jest okropny partner. Powoduje to jej zapomnieć słowa do hymnu amerykańskiego podczas meczu koszykówki. Tymczasem Jackson idzie na wysokim po utrzymywaniu cukru cukierki Rico od niego.

Zagra: Noah Cyrus
Gościnnie: Moises Arias i Greg Baker
Piosenki Hannah wyróżniona: ” To jest życie “i” Who Said ”
11     11     “Oops! I mieszał Again!”     Chip Hurd     Lisa Albert     15 lipca 2006     107     N /

Miley i Lilly otrzymać Hannah e-maila od dziewczyny w szkole Miley który informuje ich, że lubi Olivera. Starają się ustawić je razem i panewce, kiedy wysyła im e-maila, że ​​chce zerwać ze swoim “chłopakiem”, co sprawia, że ​​Lilly i Miley, że chce zerwać z Oliverem. Jednakże, to było naprawdę jej były chłopak, że chce zrzucić. Tymczasem Rico sprawia Jackson dostać w garniturze kurczaka ogłaszać Rico skrzydełka z kurczaka, bo z tego, co Cooper powiedział i zostaje upokorzony przed nastolatków Malibu i Jackson zostanie rozwiązany przez nastolatków z odrywając skrzydełka z kurczaka i ustanawiające z żółtym piórkiem w ustach .
Gościnnie: Andre Jamal Kinney, Moises Arias, a Kirby Bliss Blanton
12     12     “On the Road Again?”
(Część trzecia ” to takie Suite Life of Hannah Montana “)     Roger S. Christiansen     Steven James Meyer     28 lipca 2006     112     7,1 [9]

Hannah zaprzyjaźnia Maddie Fitzpatrick w Tipton, który informuje ją o tym, jak słynny Robbie Ray kiedyś i twierdząc, Hannah “, trzymając go z powrotem.” To sprawia, że ​​Miley czuje się winna zmuszając go, aby zakończyć swoją karierę muzyczną, aby rozpocząć Hannah i śluby ją odzyskać ojca na torze. Ale kiedy Robbie ma ofertę na wycieczkę tydzień, Miley i Jackson są skazani na ich najgorszym wrogiem-Roxy! Na koniec, Maddie ma spotkać Miley też do Roxy idzie zbyt daleko dosłownie ochrony Miley.

Gościnnie: Frances Callier i Richard Portnow
Specjalna gościnnie: Ashley Tisdale jako Maddie Fitzpatrick
Uwaga: ten odcinek był częścią To So Suite Life of Hannah Montana
Billy Ray piosenka opisuje: “I Want My Back Mullet”
13     13     “Jesteś tak próżny, pewnie, że to jest Zit About You”     Chip Hurd     Todd J. Greenwald     12 sierpnia 2006     106     N /

Miley próbuje, ale nie, nie przeszkadza ponad niepochlebny Hannah Montana billboard w nadziei osiągnięcia Lilly czują się mniej skrępowany o konieczności noszenia okularów do konkursu skateboardingu po traci swoje kontakty, Jackson nabrać coraz magia asystent Rico i musi nosić czerwony sparkly sukienka z tiara korony i być nazwany “The Lovely Tina”. Ale później, Jackson mści się na Rico.

Co-stars: Creagan Dow, Gena DeVivo Destiny Edmond
Gościnnie: Lisa Arch i Moises Arias
Hannah piosenka ciekawe: To jest życie
14     14     “New Kid in School”     Kenneth Shapiro     Todd J. Greenwald     18 sierpnia 2006     114     N /

Superstar Jake Ryan z serialu “Zombie High” Zapisuje w szkole Miley. Miley staje się zazdrosna jak on leczony w szkole z powodu swojej sławy i jako wynik mówi reporterowi o swojej sekretnej tożsamości, a potem ma się przekonać reportera, że ​​to wszystko w głowie. Tymczasem Jackson pożycza i nowy samochód zadrapaniami Robbie podczas podnoszenia dziewczynę on randki i Robbie rozrywa przednie drzwi pasażera z starego samochodu Jacksona.

Co-stars: Jack Taylor, Jay Brian Winnick
Gościnnie: Gwendoline Yeo , Cody Linley , Greg Baker, Knowles Shanica i Anna Maria Perez de Tagle
15     15     “More Than Zombie to Me”     Roger S. Christiansen     Steven Peterman     08 września 2006     116     N /

Jake Ryan pyta Miley do szkoły tańca, ale odwraca go zarówno razy. Po gwiazdkowych Hannah gościnnie w serialu Jake i prawie całuje go, Miley uświadamia sobie, że ona naprawdę ma coś do niego, więc stara się go zabrać ją z powrotem, ale on już przy Lilly do tańca. Tymczasem Robby i Jackson wyciągnąć figle na siebie, aby zobaczyć, kto jest mistrzem dowcip, co sprawia, że ​​nie otworzę drzwi do dziesięć milionów kontroli dolara.

Co-stars: Blake Berris, Dollar Tan, Jason Thornton
Gościnnie: Cody Linley
16     16     “Good Golly, Miss Dolly”     Roger S. Christiansen     Sally Lapiduss     29 września 2006     118     N /

Kiedy Miley chrzestna, ciocia Dolly ( Dolly Parton ) odwiedza Malibu, ona przypadkowo nagrywa kasetę wideo z Miley mówi, że jest “całkowicie w miłości” z Jake i Oliver łączy go z jego własnej taśmy, która Jake edytować. Ciocia Dolly także zamienia dom bardziej dziewczęcy i różowy, wysyłając Robby i Jacksona w skrajności, aby zachować swoją “męskość”.

Co-stars: Lato Bishil
Gościnne: Cody Linley, Donovan Scott, Knowles Shanica, Anna Maria Perez de Tagle
Specjalna gwiazda gości: Dolly Parton
Piosenki Hannah wyróżniona: ” If We Were Movie “i” Who Said ”
17     17     “Torn Between Two Hannahs”     Roger S. Christiansen     Scenariusz przez: Todd J. Greenwald
Historia wymyślona przez: Valerie Ahern & Christian McLaughlin     14 października 2006     126     N /

Zło identyczne Miley kuzyn Luann ( Miley Cyrus ) z Tennessee wizyt i przebiera się za Hannah, aby objawić tajemnicę Miley w Traci Van Horne w Halloween party. Tymczasem Robby i Jackson ozdobić swój dom, aby wyglądał bardziej przerażające niż Dontzig tych.

Zagra: Noah Cyrus
Gościnnie: Peter Allen Vogt i Romi Dames
Piosenki Hannah wyróżniona: ” The Other Side of Me “,” The Best of Both Worlds “,” I Got Nerve “,” Pumpin Up The Party “i stracił utwór” Not This Girl “.
Billy Ray piosenka opisuje: “Stój”
Uwaga: Na koniec Pan Dontzig bierze miskę cukierków ale to jest postrzegane w tym samym miejscu, kiedy wychodzi z domu.
18     18     “Ludzie, którzy wykorzystują ludzi”     Shannon Flynn     Michael Poryes     03 listopada 2006     119     N /

Miley i Jake Data innych osób w celu uczynienia siebie zazdrośni o innych, choć wynika ona w parze całowanie; Jackson odwołuje Robby dostać “A” klasy Math, zaczepiając go z jego surowym nauczycielem, Pani Kunkle.

Zagra: Gary Pease i Josie Loren
Gościnne: Cody Linley, Drew Osborne i Erin Matthews
19     19     “Money for Nothing, Guilt for Free”     Roger S. Christiansen     Heather Wordham     26 listopada 2006     115     N /

Miley wykorzystuje swoją władzę Hannah Montana na jej pełne wykorzystanie, jak ona konkuruje w przypadku pozyskiwania funduszy przed Amber i Ashley, aby pomóc Sarah; Jackson próbuje pokonać Robby w grze po naukę, że wszystkie jego poprzednie “Zwycięstwa”, bo tylko się Robby był najmu pozwalając Jackson wygrać.

Gościnnie: Andre Jamal Kinney, Knowles Shanica, Anna Maria Perez de Tagle, Greg Baker oraz Morgan York
Hannah piosenka opisuje: ” Kto powiedział ”
20     20     “Dług It Be”     Roger S. Christiansen     Heather Wordham & Sally Lapiduss     1 grudnia 2006     120     N /

Miley i Jackson zarówno odbierać nowe karty kredytowej i obiecują ich użycie w “nagłych przypadkach tylko”, ale Lilly przekonuje ją, aby przejść do pchlego targu z jej karty kredytowej, i kupuje tam prawie wszystko. Aby spłacić rachunek, ona sprzedaje Chany używane ubrania i akcesoria, które myśli, że będzie ona “prawdopodobnie nigdy nie nosić ponownie”. Kiedy dowiaduje się, parę kolczyków z sesji wideo są warte więcej pieniędzy niż ona sprzedał je, ona i Jackson popadać w skrajności, aby pobrać je z małą starszą panią, która kupiła je.

Co-stars: Frances Bay i Marius Mazmanian
Gościnnie: Ellen Albertini Dow i Amir Talai
21     21     “Mój chłopak jest Jackson i tam Gonna Be Trouble”     Roger S. Christiansen     Andrew Green & Sally Lapiduss     01 stycznia 2007     124     N /

Gdy tabloid obraz sprawia Hannah i Jackson wyglądają jak para, Jackson korzysta z bycia Hannah “chłopak” dla profitów, Oliver pracuje nad projektem szkoły z Sarah, a kończy ją lubić.

Co-stars: Cutter Garcia
Gościnnie: Romi Dames, Morgan York, Sandy Brown i Daniel Booko
Hannah piosenka opisuje: ” I Got Nerve “i” If We Were A Movie ”
22     22     “We Are Family, Now Get Me Some Water”     Roger S. Christiansen     Jay J. Demopoulos & Andrew Green     07 stycznia 2007     122     N /

Miley przypadkowo dostanie Jackson zwolniony z Rico po nękanie Rico dać Jacksonowi podwyżkę, więc ona zatrudnia go jako Hannah “assisticant osobistego” z katastrofalnymi skutkami; Rico wynajmuje Olivera w jego sklepie zastąpić Jacksona.

Gościnnie: Moises Arias i Ray Auxais
Hannah piosenka opisuje: ” I Got Nerve ”
23     23     “Schooly Bully”     Roger S. Christiansen     Douglas Lieblein & Heather Wordham     19 stycznia 2007     125     N /

Roxy przebiera się za nowego ucznia w szkole Miley w celu ochrony od Miley coraz pobity przez tyrana; Robby i Jackson get śnieg w w kabinie z creepy właściciela ( Kenneth Mars ) i jego równie przerażający manekina brzuchomowca.

Co-stars: Jack Taylor
Gościnnie: Kenneth Mars , Frances Callier i Jaelin Palmer
Hannah piosenka opisuje: ” The Other Side of Me ”
Uwaga: Ten odcinek, wraz z “! Oops I mieszał Again!” i “New Kid in School” są tylko epizody Sezonu 1, w którym Hannah Montana nie pojawia.
24     24     “Idol Side of Me”     Fred Savage     Douglas Lieblein     09 lutego 2007     117     3,7 [10]

Hannah uczestniczy w śpiewie z gwiazdami, konkurs, który składa się z amatorów sparowanych z gwiazdami, i dostaje Amber w pierwszej trójce, z zamiarem upokorzenia jej, a później żałować, Jackson i Robby irytuje przez psa Dontzig się.

Co-stars: Jack Taylor, Alec Ledd i Christian Serratos
Gościnnie: Knowles Shanica, Anna Maria Perez de Tagle, R. Brandon Johnson , Peter Allen Vogt i Morgan York
Piosenki Hannah wyróżniona: ” Pumpin ‘Up the Party “i” The Other Side of Me ”
Uwaga: W tym odcinku Lilly stwierdza, że ona nie może uwierzyć, Miley ma zwierzątko świnię imieniem Luann. Jednak w odcinku “Torn Between Two Hannahs” Lilly urzeczywistnia się punkt, że Miley ma świnię imieniem Luann.
25     25     “Smells Like Teen sprzedawczykiem”     Sheldon Epps     Heather Wordham     02 marca 2007     123     4,4 [11]

Hannah zgadza się poprzeć nowy zapach, który pachnie jak malin, ale nie może znieść jego zapach z powodu straszliwej katastrofy dzieciństwa, gdzie rzucił się na gubernatora Tennessee po wygraniu pie-eating konkurs w 1999 r. Jackson próbuje się do Program telewizyjny przeżycia z katastrofalnymi skutkami.

Co-stars: Ryan Newman
Gościnnie: Lisa Arch i Michael Kagan
26     26     “Bad Moose Rising”     Roger S. Christiansen     Douglas Lieblein & Steven James Meyer     30 marca 2007     121     N /

Jackson organizuje Miley, aby dowiedzieć się, jak to jest być starsze rodzeństwo poprzez nią opiekować bratty siostrzenicę Dontzig, aż dowiedzieć się jej wuj został udając chorych; Robby dostaje się przeziębienie z pomocą Roxy i jej raczej dziwnych środków domu.

Gościnnie: Frances Callier , Peter Allen Vogt i Savannah Stehlin
Hannah piosenka opisuje: ” Kto powiedział ”

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Seria 2: 2007–08

#     Tytuł     Premiera na DC     Premiera na TVP1     Reżyseria     Scenariusz
27
Me And Rico Down By the Schoolyard

Roger S. Christiansen

Heather Wordham

17 sierpnia 2007

29 maja 2010
Miley idzie do liceum razem ze swoimi przyjaciółmi. Niestety, już w pierwszy dzień, ktoś wysyła jej SMS-y, że zna jej sekret. Przestraszona Miley musi temu zapobiec. Ku zdziwieniu wszystkich do szkoły trafia Rico. Chłopiec mimo iż jest młodszy przeskoczył kilka klas i trafił do liceum. To on krył się za tymi SMS-ami. Szantażuje Miley, by ta została jego dziewczyną. Jeśli się nie zgodzi cała szkoła pozna jej prawdę. Dziewczyna godzi się na wszystkie warunki.

Gość specjalny: Andrew Caldwell jako Thor.
Piosenka: “Make Some Noise”.
28
Cuffs Will Keep Us Together

Roger S. Christiansen

Steven Peterman

24 sierpnia 2007

15 maja 2010
Jest lekcja wf-u. Miley kłóci się z Lily, bo ta nie chce wziąć jej do drużyny. Przyjaciółki walczą ze sobą. Oliver spina je kajdankami, dopóki się nie pogodzą, lecz Miley mówi, że ma niedługo ważny występ. Oliver postanawia je rozpiąć, lecz okazuje się, że zgubił kluczyk.

Nieobecny: Moises Arias.
Goście specjalni: Romi Dames jako Traci VanHorn, Morgan York jako Sarah, Hayley Chase jako Joannie Palumbo
Piosenka: “True Friend”.
29
You Are So Sue-able to Me

Roger S. Christiansen

Sally Lapiduss

31 sierpnia 2007

22 maja 2010
W szkole ma się odbyć zabawa. Miley nie może na nią iść, bo Hannah Montana ma koncert. Lily nikt nie zaprosił i także miała na nią nie iść, aż do momentu kiedy chłopak w którym zawsze się kochała zaprosił ją. Jednak Miley uważała, że Lily zachowuje się jak chłopczyca i postanowiła zrobić z niej dziewczynę z liceum. Kiedy Miley przyszła po koncercie do domu Lily siedziała na tarasie smutna. Okazało się, że chłopak nie przyszedł. Z tego powodu przyjaciółki postanowiły się zemścić w programie “Sąd dla małolatów”. Tymczasem Jackson wygrał w konkursie 2 bilety na mecz i jego nowy kumpel bardzo chciał pójść, więc Jackson go zaprosił. Jednak gdy ojciec się dowiedział, że wygrał bilety był przekonany że syn go zabierze.

Nieobecni: Mitchel Musso, Moises Arias.
Goście specjalni: Andrew Caldwell jako Thor, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt, Morgan York jako Sarah
Piosenka: “One in a Million”.
30
Get Down, Study-udy-udy

Roger S. Christiansen

Andrew Green

7 września 2007

5 czerwca 2010
Marzeniem Miley i jej przyjaciół, Lily i Oliviera jest trasa koncertowa po Europie. Niestety ojciec dziewczyny dostał list ze szkoły o jej złych stopniach z biologii. Miley musi je natychmiast poprawić. O pomoc poprosiła najzdolniejszego ucznia w klasie, czyli Rico. Ten jednak jej nie pomógł. Dziewczyna postanowiła ułożyć układ taneczny o biologii. Jednak nauczycielka nie pozwala ruszać się dziewczynie, biorąc to za ściąganie. Pod koniec odcinka okazuje się, że Miley za taniec o układach człowieka dostaje szóstkę. Rico prawie odkrył sekret Miley, ponieważ myślał, że ten taniec się mu z kimś kojarzy.

Goście specjalni: Tiffany Thornton jako Becky, Andrew Caldwell oraz Erin Matthews.
Piosenka: “Nobody’s Perfect”.
Nota: Rico prawie odkrył sekret Miley. Powiedział, że z czymś mu się kojarzy jej śpiew i taniec.
31
I Am Hannah, Hear Me Croak

Roger S. Christiansen

Michael Poryes

14 września 2007

3 lipca 2010
Hannah Montana straciła swój głos po sześciu bisach na jednym z koncertów. Musi przez tydzień nic nie mówić, jednak nic to nie pomogło i zalecano jej operację. Niestety Miley bardzo się boi, że nie będzie mogła już śpiewać, a co za tym idzie, koniec z jej karierą. Pewnej nocy Miley śni się jej mama, która umarła…Dziewczynka musi przezwyciężyć strach.

Nieobecny: Moises Arias.
Goście specjalni: Tim Russ, Ryan Newman.
Piosenki: “I Got Nerve”, “Life’s What You Make It”, “You and Me Together”.
32
You Gotta Not Fight for Your Right to Party

Jody Margolin Hahn

Steven James Meyer

21 września 2007

10 lipca 2010
Miley i Jackson kłócą się podczas porannej kąpieli. Tata postanawia ukarać ich aresztem domowym, a co za tym idzie, ani Hannah Montana nie może iść na przyjęcie, ani Jackson do kina. Postanawiają jednak uciec, a Lily i Olivier mają ich zastępować.

Nieobecny: Moises Arias
33
My Best Friend’s Boyfriend

Roger S. Christiansen

Jay J. Demopoulos

28 września 2007

24 lipca 2010
Lily spotyka 2 połówkę. Chłopak prosi ją aby z nim chodziła, Lily bez wahania zgadza się. Zauroczona dziewczyna nie zauważa, że on ją zdradza. Jak się okazuje na boku ma dwie inne. Miley próbuje pomóc przyjaciółce, zaprasza ją do restauracji i tam podrywa chłopaka, on podchodzi do Hanny i chce się z nią umówić. Zaślepiona dziewczyna rozumie, że jej chłopak nigdy nie był z nią szczery.

Goście specjalni: Sterling Knight jako Lucas, Mitzi McCall, Larry David, Austin Butler, Kelly Gould, Cazzie i Romi David.
34
Take This Job and Love It

Roger S. Christiansen

Sally Lapiduss

5 października 2007

7 sierpnia 2010
Podczas spotkania Hannah Montana u prezydenta okazuje się, że ochroniarka Miley – Roxy jest na tyle dobra, że mogłabym strzec prezydenta. Podczas jednej z kłótni między Roxy, a Miley kobieta odeszła. Dziewczynka zrozumiała swój błąd i postanowiła poprosić Roxy o powrót, lecz dostanie się do niej nie jest takie proste.. Hanna wraz z Lolą postanawiają iść do białego domu, lecz córka prezydenta nie pozwala im wyjść z jej pokoju. Dziewczyny zamieniają się ubraniami i perukami. Kiedy Miley wychodzi prezydent bierze ją za zaklinaczkę psów, a jego córka postanawia nauczyć Lily, myśląc ze to Hannah śpiewać.

Nieobecny: Mitchel Musso.
Goście specjalni: Frances Callier, John D’Aquino, Madison Pettis, Bobby Costanzo.
Piosenka: “Nobody’s Perfect”
35/36
Achy Jakey Heart

Richard Correll
Roger S. Christansen

Douglas Lieblein
Andrew Green

12 października 2007 (cz. 1)
19 października 2007 (cz. 2)

14 sierpnia 2010 (cz. 1)[1]
21 sierpnia 2010 (cz. 2)
Miley i Lily są na plaży. W pewnym momencie z nieba spada Jake i mówi Miley że ją kocha i przeprasza ją za swoją nieobecność przez 4 miesiące. Ona jednak wylewa na niego napój i odchodzi. Przez parę następnych dni chłopak wysyła do jej domu wiele prezentów, które przy okazji podobają się tacie dziewczyny. Pewnego dnia Jake przychodzi do niej do domu dalej prosić o przebaczenie, ale Miley pozostaje nieugięta dowiadując się, ze chłopak wieczorem idzie na galę ze swoją serialową dziewczyną z którą udają parę też na żywo, aby zwiększyć oglądalność. Gdy rodzina potem ogląda Jake`a w telewizji i ten mówi że dziewczyna jest tylko przykrywką, i że naprawdę kocha Miley Stewart. Ta idzie do niego i razem się całują… Przez następne tygodnie dziewczyna jest mega-szczęśliwa lecz pewnego wieczoru chłopak wyjawia jej ze ma na imię Leslie i Miley myśli, ze to nie fair ze on nie zna jej tajemnicy i ją mu wyjawia… Chłopak jest bardzo zszokowany. Podczas ich randek towarzyszy im wielu dziennikarzy, dlatego Jake postanawia zmienić wizerunek… zakłada czarną perukę i staje się “zwykłym” człowiekiem. Jednak jego zachowanie i przyzwyczajenia nie zmieniają się. Miley zirytowana zachowaniem “nowego” Jake’a postanawia zrobić tak, aby chłopak poczuł obrzydzenie do niej i, by z nią zerwał.

Goście specjalni: Cody Linley jako Jake Ryan, R. Brandon Johnson, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Tagle as Ashley Dewitt, Nicole Anderson jako Marissa Hughes
Piosenka: “One in a Million”.
37
Sleepwalk This Way

Roger S. Christansen

Heather Wordham

26 października 2007

28 sierpnia 2010
Szczęśliwy ojciec oznajmia iż napisał nową piosenkę, jednak pokaże ją dzieciom dopiero w poniedziałek. Zniecierpliwiona Miley zaczyna szukać kartki. Okazuje się, że piosenka jest beznadziejna. Miley jest lunatyczką, przez sen chce powiedzieć tacie że piosenka jest okropna. Jackson jednak do tego nie dopuszcza. Przez to Miley nie śpi 2 dni, na lekcjach jest nieprzytomna, po wpadce z nauczycielką idzie do taty, aby powiedzieć mu prawdę. Na szczęście okazuje się, że Miley znalazła nie tę kartkę. Piosenka jest hitem!

Goście specjalni: Erin Matthews, Teo Olivares.
Piosenka: “Bigger Than Us”.
38
When You Wish You Were the Star

Roger S. Christansen

Douglas Lieblein

2 listopada 2007

12 czerwca 2010
Miley i Lily pewnego wieczoru przyuważyły spadającą gwiazdę, która symbolizuje spełnienie życzeń. Przyjaciółka Miley poprosiła o 6 ze sprawdzianu z biologii do którego się przygotowywały, natomiast sama Miley poprosiła o to, by być zawsze Hannah Montaną. Jej marzenie się spełniło, budząc się w pięknym domu i będąc Hannah, nie Miley (Miley nigdy nie istniała). Dziewczynka ma wszystko, lecz po chwili spostrzega się, że nie ma przyjaciół, brat jej nie lubi, a tata znalazł sobie nową kobietę. Hannah chce powrócić do dawnego życia. Pomaga jej w tym Anioł-Roxy.

Goście specjalni: Jesse McCartney, Frances Callier, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt, Romi Dames jako Traci VanHorn
Piosenki: “Old Blue Jeans”, “The Best of Both Worlds”.
39
I Want You to Want Me… to Go to Florida

Roger S. Christansen

Michael Poryes

9 listopada 2007

17 lipca 2010
Miley wraz z koleżanką (piosenkarką) jest gościem w show. Dziewczyna po wyłączeniu kamer wyjaśnia Hannie Montanie, że jej nienawidzi, bowiem Miley jest sławniejsza od niej i jej piosenki są szczycie światowej czołówki. Zaczyna się rywalizacja, dziewczyny mają wyjechać na Florydę grać i śpiewać charytatywnie. W domu Miley kłóci się z ojcem, dziewczyna nie może jechać na koncert. Zatem Hannah ucieka wraz z Roxy.

Nieobecny: Mitchel Musso.
Goście specjalni: Camryn Manheim, Frances Callier, Selena Gomez jako Mikayla, Jean Robertson.
Piosenka: “Ready, Set, Don’t Go”.
40
Everybody Was Best-Friend Fighting

Jody Margolin Hahn

Sally Lapiduss

16 listopada 2007

26 lutego 2011
Oliver został zaproszony po raz pierwszy za kulisy, bowiem od dawna o tym marzył. Lily jest zazdrosna, ponieważ zawsze to ona była “tą jedyną”. Za sceną spotykają sławnego tenisistę, który miał wystąpić charytatywnie na korcie ze swoją partnerką. Jednak ona nabawia się kontuzji i zastąpi ją Hannah Montana. Dziewczyna dostaje tylko jeden bilet na tę uroczystość. Zastanawia się, którego z przyjaciół może zabrać.

Goście specjalni: Karina Smirnoff, Michael Steger.
Piosenki: “Make Some Noise”, “Life’s What You Make It”. Nawiązania: Dakota Fanning
41
Song Sung Bad

Roger S. Christansen

Ingrid Escajeda

23 listopada 2007

19 lutego 2011
Hannah w studiu nagrywa piosenkę. Lola prosi ją, aby nagrała piosenkę dla jej mamy, lecz wychodzi okropnie i ojciec Miley robi z niej remiks. W szkole został ogłoszony konkurs karaoke i Lily chce w nim wystąpić (Amber też). Miley mówi Lily że na płycie nie jest pokazany jej prawdziwy głos. Miley wpada na pomysł aby ona śpiewała, a Lily będzie tylko ruszać ustami. Jednak nie wszystko idzie po ich myśli. Miley mówi wszystkim że śpiewanie nie jest tylko do popisu. Wszyscy zaczynają śpiewać po swojemu. Amber wychodzi wkurzona z sali.

Goście specjalni: Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt, Morgan York jako Sarah
Piosenki: “I Got Nerve”, “One in a Million”, “Bigger Than Us”, “Life’s What You Make It”.
Nota: W tym odcinku Lilly i Oliver nie umieją śpiewać, ale w odcinkach “Jestem Hannah, słuchajcie jak skrzeczę” oraz “Problemy z biologią” śpiewają bardzo dobrze.
42
Me and Mr. Jonas and Mr. Jonas and Mr. Jonas

Mark Cendrowski

Douglas Lieblein

14 grudnia 2007

12 marca 2011
Hannah spotyka w studiu nagrań braci Jonas. Na początku bracia są nią zafascynowani, ale potem interesują się tylko jej tatą. Roby chodzi na spotkania z chłopakami i pisze dla nich piosenkę. Miley jest zazdrosna. Postanawia wmówić chłopakom, że jej tata ukradł piosenkę innemu zespołowi i przebiera się z Lily za boysband. Tata Miley odkrywa ich podstęp i Hannah mówi chłopakom, że to był żart. Piosenkarka mówi też tacie, że była zazdrosna, bo on ją zaniedbywał z powodu braci Jonas. Roby wpada na pomysł, żeby Hannah zaśpiewała z chłopakami piosenkę. Piosenka jest świetna. Hannah zaprzyjaźnia się z braćmi.

Nieobecny: Mitchel Musso.
Goście specjalni: Jonas Brothers, Debra D. Holt.
Piosenka: “We Got the Party”.
43
Don’t Stop ‘Til You Get the Phone[C]

Richard Correll

Michael Poryes

10 marca 2010

16 kwietnia 2011[1]
Miley bardzo chce dostać nowy telefon. Prosi o to ojca, lecz ten się nie zgadza. Widząc cudowny, nowoczesny telefon koleżanki, zaczyna błagać tatę, aby się zgodził, ale on ciągle się nie zgadza. Miley prosi o pomoc Lily. Również ona początkowo się nie zgadza, lecz kiedy przyjaciółka składa jej ofertę nie do odrzucenia, jaką jest stary telefon Hannah, dziewczyna jak zahipnotyzowana zgadza się pomóc. Na nazajutrz wybierają się do sali koncertowej, gdzie Lily ma zrobić dla Hannah kompromitujące zdjęcie z papilotami na głowie. Po co to robią? Kiedy sprzedadzą to zdjęcie prasie, dostaną pieniądze na nowy telefon dla Miley. Wszystko idzie jak po maśle, aż do momentu, w którym dziewczyny zauważają,że na tym zdjęciu Hannah ma na sobie naszyjnik z imieniem Miley. Jednak pech chciał, że zdjęcie zostało już sprzedane. Przyjaciółki chcąc chronić Hannah przed “zdemaskowaniem”, mówią dziennikarzowi, że się rozmyśliły i chcą zdjęcie z powrotem. Koleś mówi im, że dostaną to zdjęcie, jeżeli zrobią jeszcze lepsze. Wtedy Lily i Miley postanawiają przebrać Dwayne’a Johnsona za…kobietę! Robią mu zdjęcie jednak Miley uświadamia sobie, że źle zrobiła i oddaje mu zdjęcie. Pod koniec odcinka Dwayne pomaga im zdobyć pieniądze.

Nieobecny: Mitchel Musso, Moises Arias.
Goście specjalni: Dwayne “The Rock” Johnson, Tom McGowan oraz Romi Dames jako Traci VanHorn
44
That’s What Friends Are For?

Mark Cendrowski

Douglas Lieblein

7 grudnia 2007

30 kwietnia 2011
Jake – miłość Miley powraca, by nakręcić nowy film w którym gra wróg Miley, Mikayla. Obie piosenkarki biorą udział w akcji charytatywnej, gdzie zaczynają się spory. Później okazało się że Jake (były chłopak Miley) poprosił Mikaylę aby zagrała z nim główną rolę w serialu. Miało się tam przejawiać dużo scen z pocałunkiem, dlatego Miley nie mogła do tego dopuścić. Kiedy Mikayla robiła makijaż w charakteryzatorni, Miley nabrała ją, że za drzwiami czeka Johny Deep, następnie zamknęła ją. Przebrała się w kostium Mikayli i starała się wypaść na planie jak najgorzej aby Jake wyrzucił ją z serialu. Prawie jej się udało, lecz plany pokrzyżowała jej Mikayla, która wydostała się zza drzwi.

Goście specjalni: Camryn Manheim, Cody Linley jako Jake Ryan, Sandy Brown, Selena Gomez jako Mikayla.
45
Lilly’s Mom Has Got it Goin’ On

Jody Margolin Hahn

Norm Gunzenhauser

14 grudnia 2007

5 marca 2011
Miley i Lily wpadły na genialny pomysł, a mianowicie chciały wyswatać swoich rodziców, aby zostać siostrami, wciąż obliczały czy ciuchy Lily zmieszczą się do szafy Hannah. Jednak randka nie wypadła dobrze. Mama Lily chciała zapłacić za siebie i ojciec dziewczyny bardzo się o to gniewał. Dziewczyny również pokłóciły się o to kto tak naprawdę zawinił. Każda z nich chciała dowieść tego, że to ta druga strona. Dziewczyny jednak godzą się po tym, jak zrozumiały, że głupio robią kłócąc się. Ojciec Miley zaprasza po raz drugi koleżankę i tym razem oboje bawili się dobrze podczas koncertu Hanny Montany.

Goście specjalni: Heather Locklear, Morgan York.
Piosenka: “Life’s What You Make It”.
46
I Will Always Loathe You

Roger S. Christiansen

Michael Poryes

21 grudnia 2007

19 marca 2011
Miley w tym odcinku miała odebrać ważną nagrodę. Z tej okazji do jej domu przyjeżdża babcia oraz Ciocia Dolly (chrzestna Miley) Jak się okazuje obie panie za sobą nie przepadają gdyż wiele lat temu Dolly odebrała tej kobiecie chłopaka (Elvisa) Do kłótni dochodzi za kulisami gdy Hannah odbierała nagrodę z rąk jej ojca. Obie panie godzą się pod koniec, gdy zrozumiały ze zrobiły wstyd bliskiej osobie.

Goście specjalni: Vicki Lawrence i Dolly Parton.
Piosenka: “True Friend”
47
Bye Bye Ball

Sean Lambert

Heather Wordham

5 września 2008

2 kwietnia 2011
Miley zostawia swojego Misia na kanapie na której siedzi Jackson, nagle nadlatuje pszczoła i chłopak próbuje ją zabić, chwyta pierwszy lepszy przedmiot którym jest Misiek i gładzi Pszczołę, Miś zostaje rozszarpany na kawałki. Miley nie może tego znieść bowiem wiele z tą zabawką przeszła, chwile potem wkradają się z Lili do pokoju Jacksona gdzie poszukują cennego przedmiotu brata, w ręce wpada im piłka którą dostał wiele lat temu Dziewczyny chcą się zemścić, pomimo wielu prób Miley nie miała odwagi tego zrobić jednak niefortunne potkniecie sprawiło iż piłka wylądowała w siatkownicy w zlewie. W tym samym czasie Jackson przynosi naprawionego Misia i przeprasza Hannah, co teraz zrobi Miley?

Nieobecny: Moises Arias.
Goście specjalni: Joey Fatone i Juliette Goglia.
Piosenki: “Rock Star”, “Life’s What You Make It”.
48
(We’re So Sorry) Uncle Earl

Richard Correll

Robin J. Stein

18 kwietnia 2008

14 maja 2011
Wujek Earl odwiedza Miley i rodzinę w Kalifornii, tydzień przed koncertem Hanny, który będzie oceniany przez bardzo surowego oraz niemiłego krytyka. W związku z tym Miley musi dużo ćwiczyć, ale to się nie udaje jak Wujek Earl chce aby Miley pomogła mu zostać gwiazdą rocka.

Nieobecny: Moises Arias
Goście specjalni: David Koechner jako Wujek Earl, Gilbert Gottfried jako Barney Bittman
Piosenki: “The Best of Both Worlds”, “Rock Star”, “Nobody’s Perfect”.
49
The Way We Almost Weren’t

Richard Correll

Andrew Green

8 września 2008

26 marca 2011
Miley z ojcem i bratem są na trasie koncertowej W busie, w którym podróżują warunki są bardzo złe, wciąż trzęsie autobusem, nie da się nawet spokojnie zjeść. Panuje bardzo fatalna pogoda. Miley odbiera telefon od Lily, dziewczyna proponuje przyjaciółce wspólne wyjście na koncert. Aby Miley mogła zdążyć trzeba byłoby jechać szybciej, jednak ojciec prosi o postój w małej restauracji. Rodzina spędziła tam dużo czasu, znudzone dzieci wracają do busa, jednak ojciec pozostaje. Po paru minutach rodzeństwo wraca, aby błagać o powrót. W tej samej chwili w autobus strzela piorun i Miley zostaje ranna. Przesunęli się w czasie, widzą w niej słynnego piosenkarza oraz mamę, jednak obydwoje nie zwracają na siebie uwagi. Jackson znika, więc Miley musi działać sama. Udaje zemdlenie. Mama i Tata w końcu zwrócili na siebie uwagę. Miley budzi się (to tylko sen) udają się wraz z Jacksonem do restauracji i okazują tacie zrozumienie, bowiem tu po raz pierwszy ich rodzice się spotkali

Nieobecny: Moises Arias.
Gość specjalny: Brooke Shields.
Piosenka: “Old Blue Jeans”.
50
You Didn’t Say it Was Your Birthday

Richard Correll

Heather Wordham

9 września 2008

7 maja 2011
Miley i Jackson są tak zajęci swoimi sprawami, że nie zauważają kiedy ich ojciec kończy 40 lat. Widząc zawiedzioną minę ojca próbują dojść, które z nich tym razem zawiniło. W pewnej chwili w ich ręce wpadają kartki urodzinowe… w pośpiechu próbują wymyślić jakąś niespodziankę. Niestety impreza urodzinowa nie wypaliła. Ale jak to zwykle bywa rodzina znów się godzi.

Goście specjalni: Patrick Ryan Anderson jako Todd, Adam Raque jako Gość #1, Brandon Edward Gomez jako Gość #2, Colton Burton jako Ed, Michelle Merring jako Mama Eda, Bob Bledsoe jako Frank, Kieran Newton jako Jimmy
Piosenka: “Life’s What You Make It”.
51
Hannah In The Streets With Diamonds

Roger S. Christiansen

Jay J. Demopoulos
Steven James Meyer

11 września 2008

28 maja 2011
Hannah Montana dostaje diament (tabliczkę na ulicy, którą dostają tylko sławne gwiazdy). Jest problem, gdyż diament ma znajdować się przy stanowisku z hot-dogami, których klienci kapią na tabliczkę ostrym chili i stanowisku z kwiatami, którego właściciel pluje prosto na diament Hannah. Miley postanawia wymienić się miejscem z kimś innym z maskotką z programu dla dzieci, Bawołem Plackiem.

Gość specjalny: Edie McClurg jako Bawół Placek.
52
Yet Another Side of Me

Shannon Flynn

Andrew Green
Sally Lapiduss
Heather Wordham

12 września 2008

4 czerwca 2011
Miley u swojego krawca spotyka sławną Isis. Ta mówi jej, że musi zmienić wizerunek (sama robi to od 20 lat, dlatego twierdzi, że dzięki temu jest sławniejsza). Miley postanawia zrobić, tak jak kazała jej Isis, jednak jej ojciec, Lily i Oliver odradzają jej tego. Ma wystąpić u ,,Słonecznych dzieci” jako dobry przykład. Gdy śpi, śni się jej, że ma czerwono-czarne włosy, a ,,Słoneczne dzieci” biorą od niej zły przykład. Lecz gdy Miley się obudzi, zrozumie, że powinna słuchać rodziny i przyjaciół. Na koniec odcinka Isis jest przebrana za Hannah.

Goście specjalni: Tiffany Thornton jako Becky, Rachel York, Meshach Taylor oraz Jodi Shilling
Role epizodyczne: Matt Merchant, Brandi Cyrus, Alvin Lam, Lee Davis oraz Angela Trimbur
Piosenki: “One in a Million” oraz “True Friend”
Notatka: Isis jest parodią Madonny, a wymienione tytuły jej utworów – parodiami tytułów piosenek Madonny.
53
The Test of My Love

Richard Correll

Jay J. Demopoulos

24 stycznia 2009

9 kwietnia 2011
Miley i Lily są na plaży. W pewnym momencie Miley zauważa chłopaka i od razu się w nim zakochuje. On znika, a kiedy Miley jest znów na plaży i mówi Lily, że brakuje go jej, chłopak niespodziewanie pojawia się tuż za nią i proponuje randkę… wraz z jego rodzicami. W eleganckiej restauracji rodzice chłopca biorą Miley za wiejską dziewuchę bez manier. Miley ma tego dosyć. Ma zamiar wyjść z tego spotkania, ale chłopak ją zatrzymuje i całuje ją. Co teraz zrobi?

Nieobecny: Mitchel Musso
Goście specjalni: Gregory Itzin, Anita Finlay, Michael McShae, Romi Dames jako Traci VanHorn.
Nota: W tym odcinku Miley nie występuje jako Hannah Montana.
54
Joannie B. Goode

Rondell Sheridan

Andrew Green

10 września 2008

21 maja 2011
Oliver zakochuje się ze wzajemnością w dziewczynie, której nie znoszą Miley i Lily. Chłopak namawia dziewczyny do spędzenia wspólnie czasu z Joanie. Niestety sprawa pogarsza się, kiedy podczas spotkania okazuje się, że Lily i Joanie mają ze sobą wiele wspólnego. Dziewczyny zaprzyjaźniają się a Miley czuje się odrzucona. Jak zwykle na końcu odcinka okazuje się, że na problemy z przyjaciółką, najlepszym sposobem jest przyjaciel.

Goście specjali: Hayley Chase jako Joannie Palumbo, Erika Medina jako Kuzynka Rico
Piosenka: “Life’s What You Make It”
Note: W tym odcinku Miley nie występuje jako Hannah Montana.
55
We’re All on This Date Together

Roger S. Christiansen

Steven Peterman

24 stycznia 2009

11 czerwca 2011
Randka z Hannah jest wystawiona na licytacje. Najbardziej licytują się Rico i Johnny (chłopak w którym Miley jest zakochana) W końcu muszą iść na potrójna randkę. W tym czasie Miley robi wszystko by Rico rozchorował się. W końcu jej się udaje. ale Rico mimo wszystko idzie na randkę. Hannah przez przypadek “wysadza” Rico, a on ląduje w akwarium. Johny sobie idzie i nie ma zamiaru więcej spotkać się z Hannah..

Goście specjalni: Corbin Bleu, Ray Romano, Donny Osmond, Sheryl Lee Ralph
Piosenka: “If We Were A Movie”

C^ Odcinek ten ukazał się na DVD przed emisją na Disney Channel Polska.

Odcinek niewyemitowany
#     Tytuł     Premiera na DC     Premiera na TVP1     Reżyseria     Scenariusz
No Sugar, Sugar

Art Manke

Sally Lapiduss

24 września 2011

Miley i Lily podejrzewają, że Oliver się zakochał .Chłopak nie chce jednak nic im powiedzieć. Śledzą go i okazuje się, że odwiedził z czekoladkami szkolną pielęgniarkę. Dziewczyny idą do kobiety, żeby ją przepytać, ona informuje je, że Oliver jest chory na cukrzycę. Miley martwi się o przyjaciela, który twardo nie ma zamiaru powiedzieć im o swojej chorobie i zabiera Olivera na przyjęcie urodzinowe do Tracie. Okazuje się jednak, że Tracie potraktowała dosłownie swoją “słodką szesnastkę” i na przyjęciu dominują słodycze… Hannah i Lola muszą dopilnować, żeby Oliver nie jadł słodyczy, ponieważ może się to w jego stanie tragicznie skończyć…

Nieobecny: Moises Arias jako Rico
Goście specjalni: Rebecca Creskoff jako szkolna pielęgniarka, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Tagle jako Ashley Dewitt oraz Romi Dames jako Traci VanHorn.

Notatka: Dorośli widzowie serialu zaprotestowali przed emisją tego odcinka ze względu na zły przykład dla dzieci. Ostatecznie nie został on nigdy wyemitowany, ale napisano go na nowo, zatytułowano “Uptight (Oliver’s Alright)” i wyemitowano 20 września 2009 jako odcinek serii trzeciej.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Seria 3: 2008–10

#     Tytuł     Premiera     Premiera w Polsce     Scenariusz     Reżyseria     Oglądalność USA[A]
w milionach
56     He Ain’t a Hottie, He’s My Brother

2 listopada 2008

14 marca 2009

Rich Correll

Steven James Meyer

5.53[2]
Miley śni się, że Lilly i Jackson są parą. Mówi o śnie przyjaciółce, a ta zdradza jej, że jest zauroczona w Jacksonie. Miley chce dowiedzieć się, co o Lilly myśli jej brat, a ten również uważa, że Lilly jest w jego typie. Dziewczyna jednak kłamie Lilly i mówi, że dziewczyna nie podoba się Jacksonowi. W czasie wywiadu Hanny prawda wychodzi na jaw.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Terry Rhoads jako Mack, Leigh-Allyn Baker jako Mickey.
Piosenki: „Let’s Get Crazy”, „Nobody’s Perfect”, „True Friend”, „We Got the Party”, „Supergirl”.
57     Ready, Set, Don’t Drive

9 listopada 2008

21 marca 2009

Rich Correll

Jay J. Demopoulos

4.94[2]
Miley próbuje zdać prawo jazdy, jednak się jej nie udaje. Postanawia podejść do testu drugi raz, ale jako Hannah i udaje jej się zdać. Jadąc na imprezę z prawem jazdy Hanny, dziewczyna zostaje zatrzymana przez policję. Musi wytłumaczyć policjantom, kim jest naprawdę.

Role gościnne: Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Taglé jako Ashley Dewitt, Wayne Wilderson jako oficer Diaria, Sydney Park jako Kelsey, Ernie Grunwald jako Ed, Nicole Randall Johnson jako Lorraine.
Piosenki: „Rock Star”, „The Best of Both Worlds”.
58     Don’t Go Breaking My Tooth

16 listopada 2008

28 marca 2009

Rich Correll

Michael Poryes

4.61[2]
Kawałek jedzenia został Miley w zębie. Dziewczyna próbuje wyciągnąć go widelcem, jednak łamie ząb. Postanawia iść do dentysty pierwszy raz bez taty, jednak kiedy pojawia się w gabinecie, stwierdza, że za bardzo się boi. Dzień później pojawia się jako Hannah w popularnym programie o gotowaniu, gdzie ma próbować różnych potraw. Tymczasem Oliver stara się być wegetarianinem, aby zaimponować Joannie.

Role gościnne: Shelley Berman jako dentysta Froman, Michael McDonald jako szef Duncan Keats, Hayley Chase jako Joannie, Angela Malhotra jako dentystka.
59     You Never Give Me My Money

23 listopada 2008

6 kwietnia 2009

Roger S. Christiansen

Andrew Green

4.64[2]
Miley otrzymuje od taty kieszonkowe w wysokości pięciu tysięcy dolarów, a ponieważ dostała ona już raz nauczkę wydając zbyt dużo pieniędzy, postanawia zaoszczędzić. Tymczasem Jackson gubi swój telefon. Uważa, że przez to Robby nie puści go na imprezę, gdyż nie ma do niego zaufania.

Role gościnne: Rizwan Manji jako Ajay, Claudia Choi jako mama, Haley Tju jako dziewczynka.
Piosenka: „Supergirl”.
60     Killing Me Softly with His Height

14 grudnia 2008

18 kwietnia 2009

Rich Correll

Steven Peterman

3.81[2]
Podczas świątecznych zakupów Miley spotyka Connora, miłego i przystojnego chłopaka, który okazuje się niższy od niej. Zgadza się na randkę z nim, nie wiedząc o jego wzroście. Tymczasem Jackson i Robby próbują zdobyć od swojego sąsiada, Dontziga, list polecający do collegu.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Lisa Rinna jako Francesca, Ryan Pinkston jako Connor, Peter Allen Vogt jako Dontzig, Paul Vogt jako Donna.
Piosenki: „If We Were a Movie”, „Let’s Get Crazy”.
61     Would I Lie to You, Lilly?

11 stycznia 2009

2 maja 2009

Shelley Jensen

Michael Poryes

3.69[2]
Lilly przeprowadza podwórkową wyprzedaż, aby zdobyć pieniądze na wycieczkę klasową do Waszyngtonu. Niestety dziewczyna nie zarabia zbyt wiele, więc Miley, przebrana za Hannę, podpisuje własnoręcznie rzeczy z wyprzedaży. Tymczasem Rico zatrudnia do pracy Sarę, napastliwą działaczkę na rzecz ochrony środowiska, ale nie jest szczęśliwy, kiedy ona wprowadza w życie przyjazne dla środowiska miary.

Nieobecny: Billy Ray Cyrus jako Robby Ray Stewart.
Role gościnne: Ed Begley, Jr. jako ojciec Sary, Greg Baker jako pan Corelli, Morgan York jako Sarah.
62     You Gotta Lose That Job

16 lutego 2009

25 kwietnia 2009

Steve Zuckerman

Heather Wordham

4.41[2]
Hannah zamierza zepsuć filmową audycję z reżyserem Robem Reinerem, by Oliver poczuł się lepiej, gdyż nie dostał się do zespołu. Tymczasem Jackson używa Rico jako lalki brzuchomówcy po tym, jak zniszczył jego prawdziwą lalkę.

Role gościnne: Rob Reiner jako on sam, Fred Stoller jako Howard Goldwasser, Jack Merrill jako pan Meadows, Lucky Davis jako Douggie.
Piosenka: „Let’s Make This Last Forever”.
63     Welcome to the Bungle

1 marca 2009

9 maja 2009

Shelley Jensen

Steven Peterman

4.10[2]
Hannah Montana podczas trwania programu telewizyjnego oświadcza, że nie lubi marchewek. Przez jej wypowiedź dzieci na całym świecie przestają jeść marchewki. Gdy próbuje wyjaśnić nieporozumienie, znów gubi się w słowach i mówi, że zamiast książek woli filmy. Tym razem Miley musi mieć lepszy pomysł na wytłumaczenie dzieciom, że warto być sobą.

Role gościnne: Terry Rhoads jako Mack, Leigh-Allyn Baker jako Mickey, Lisa Arch jako Liza, China Anne McClain jako Isabel, Roxanne Beckford jako Clementine, Sierra McCormick jako Gillian, Alana Gordillo jako Maggy.
Piosenka: „Supergirl”.
64     Papa’s Got a Brand New Friend

8 marca 2009

12 września 2009

Shelley Jensen

Maria Brown-Gallenberg

4.24[2]
Przez Hannę podczas próby przez okno wypada jej choreografka. Dziewczyna musi jak najszybciej znaleźć nową osobę na to stanowisko. Odpowiedni okazuje się choreograf znanych gwiazd, Shawn Nahnah. Podczas castingu jest bardzo miły, jednak na próbach okazuje się być bardzo surowy i wymagający. Miley próbuje się go pozbyć.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico.
Role gościnne: Carrie Ann Inaba jako Tina, Philip Anthony-Rodriguez jako Shawn Nahnah, Hayley Chase jako Joannie.
Piosenki: „Let’s Do This”, „Supergirl”.
65     Cheat It

15 marca 2009

20 czerwca 2009

Shannon Flynn

Jay J. Demopoulos
Steven James Meyer

4.42[2]
Miley nie podoba się to, że Jackson chce ściągać na teście z historii. Chłopak mówi, że może oszukiwać, skoro Hannah przed całym światem udaje, że jest w związku pełnym miłości. Hannah rozumie swój błąd i w programie telewizyjnym wyjawia całą prawdę. Gdy Jackson nawet po tym wydarzeniu nie zmienia postanowienia o ściąganiu, Miley postanawia podstępem wymusić na nim, aby nie korzystał ze ściągi.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: Nancy O’Dell jako ona sama, Mark Hapka jako Austin Rain, Mateo Arias jako przyjaciel Rico.
Piosenki: „Us Isn’t Us Without You”, „Supergirl”.
66     Knock Knock Knockin’ on Jackson’s Head

22 marca 2009

20 czerwca 2009

Rich Correll

Andrew Green

4.53[2]
Podczas kłótni między Miley a Jacksonem dochodzi do małego wypadku, skutkiem czego Jackson traci pamięć. Miley postanawia “wytresować” go na własne potrzeby, więc Jackson staje się pomocny w każdej okazji, a z czasem nadopiekuńczy, co przestaje podobać się Miley. Tymczasem Lilly wdaje się w fałszywy związek z Rico.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Rola gościnna: Michelle DeFraites jako Barbie.
Piosenka: „Ice Cream Freeze (Let’s Chill)”.
67     You Give Lunch a Bad Name

29 marca 2009

26 września 2009

Rich Correll

Heather Wordham

3.59[2]
Gdy tata Miley i Jacksona wyjeżdża, dzieci chcą się rozerwać, jednak ich plany niszczy przyjazd babci. Nadopiekuńcza kobieta przynosi rodzeństwu śniadanie do szkoły i daje dziecinne plecaki. Gdy szkolna kucharka musi odejść w związku z problemami zdrowotnymi, do pracy dostaje się babcia Stewart. Ponieważ jest za bardzo natarczywa, Miley i Jackson chcą się jej pozbyć.

Nieobecny: Billy Ray Cyrus jako Robby Ray Stewart.
Role gościnne: Vicki Lawrence jako Ruthie Ray Stewart, Steve Vinovich jako dyrektor Weebie.
68     What I Don’t Like About You

19 kwietnia 2009

14 listopada 2009

Rich Correll

Douglas Lieblein

4.81[2]
Hannah Montana kończy pracę nad filmem “Indiana Joannie”. Gdy wraca do domu, podsłuchuje rozmowę Lilly i Olivera, którzy ukrywają przed nią swój związek. Miley mówi im, że wszystko wie i jest szczęśliwa z ich powodu. Wypytuje ich o szczegóły i podczas rozmowy wywiązuje się sprzeczka pomiędzy zakochanymi. Miley musi ratować ten związek.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Cheryl Hines jako Catherine York, Teo Olivares jako Max.
69     Promma Mia

3 maja 2009

10 kwietnia 2010

Rich Correll

Heather Wordham

4.46[2]
Zbliża się szkolny bal. Miley chce, aby zaprosił ją pewien chłopak, jednak on nie okazuje jej tego samego uczucia. Podczas lunchu w szkolnej stołówce, nowy uczeń próbuje zaprosić pewną dziewczynę na potańcówkę, jednak ona mu odmawia. Miley, widząc to, podchodzi do niego i doradza mu, aby się tym nie przejmował. Chłopak zaprasza więc Miley, a ona z bezradności zgadza się. Tymczasem do Hanny dzwoni David Archuleta z propozycją nagrania duetu, więc Miley musi zrezygnować z balu.

Role gościnne: David Archuleta jako on sam, Susan Ruttan jako babcia, Chris Zylka jako Gabe, Nate Hartley jako Aaron.
Piosenka: „I Wanna Know You”.
70     Once, Twice, Three Times Afraidy

17 maja 2009

25 grudnia 2009

Shannon Flynn

Jay J. Demopoulos
Steven James Meyer

3.36[2]
Miley przekonuje Lilly i Olivera, że pasuje jej bycie singlem, ale kiedy poznaje przystojnego Adama, bardzo zależy jej, żeby jej przyjaciele jak najszybciej ich poznali. W ostatniej chwili okazuje się, że Adam nie może przyjść i wysyła w zastępstwie swojego obleśnego współlokatora Ralphiego. Miley, chcąc za wszelką cenę wyglądać przed Lilly i Oliverem na szczęśliwą udaje, że to właśnie Ralphie jest jej nowym chłopakiem, ale kiedy później Ralphie nie ma zamiaru opuścić Miley, dziewczyna musi wymyślić sposób, aby się go pozbyć i jednocześnie nie odkryć przed przyjaciółmi prawdy. Tymczasem kiedy Jackson zostaje ranny u Rico, ten nagle staje się dla Jacksona bardzo miły. Chłopak nie chce uwierzyć w szczerość zachowania Rico.

Nieobecny: Billy Ray Cyrus jako Robby Ray Stewart.
Role gościnne: Teo Olivares jako Max, Romi Dames jako Traci Van Horn, Simon Curtis jako Tim, Phil Daddario jako Ralphie, Diego Torres jako Adam.
71     Jake… Another Little Piece of My Heart

7 czerwca 2009

5 września 2009

Roger S. Christiansen

Douglas Lieblein

4.18[2]
Hannah Montana jest na koncercie w Las Vegas. Spotyka tam swoją przyjaciółkę Traci, która informuje ją, że Jake Ryan oświadczył jej się. Miley nie chce dopuścić do ślubu, więc przebiera się za kupidyna, który ma poprowadzić ceremonię. Tymczasem w domu podczas randki Jacksona, odwiedza go Rico z gromadką dzieci, którymi się opiekuje.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: Cody Linley jako Jake Ryan, Romi Dames jako Traci Van Horn, Katerina Graham jako Allison, Michael Cornacchia jako kupidyn, Brian Nolan jako prowadzący program, Jill Basey jako starsza kobieta, Emily Rossell jako matka, Genevieve Hannelius jako mała dziewczynka, Bailey Gossett jako Bailey, Robert Ochoa jako chłopiec, Buddy Handleson jako chłopiec.
Piosenka: „Let’s Do This”.
72     Miley Hurt the Feelings of the Radio Star

14 czerwca 2009

25 grudnia 2009

Rich Correll

Maria Brown-Gallenberg

3.50[2]
Oliver spełnia swoje marzenie pracowania w stacji radiowej jako stażysta, gdy jednak DJ nagle wychodzi, Oliver musi przejąć wszystkie jego dotychczasowe obowiązki. Miley i Lilly szukają kogoś, kto mógłby mu pomóc. Oliver prosi o to Miley, jednak jej trudno jest pogodzić prowadzenie radia z obowiązkami Hanny.

Role gościnne: Ernie D jako Gary Green, Jeff Clarke jako pracownik radia.
Piosenki: „Let’s Do This”, „Supergirl”.
73/74     He Could Be The One

5 lipca 2009

3 kwietnia 2010

Rich Correll

Maria Brown-Gallenberg
Heather Wordham

6.90[2]
Miley ukrywa przed ojcem, że znowu spotyka się z Jake’em. Wkrótce Robby Ray zauważa, że córka coś przed nim ukrywa. Miley próbuje wyznać ojcu prawdę, lecz zła przeszłość pogromcy zombie wzbudza w nim niezadowolenie. Hannah musi zrobić coś, by ojciec zaakceptował ich związek. W tym samym czasie dziewczynie zaczyna podobać się chłopak z jej zespołu, Jesse. Dziewczyna musi posłuchać swojego serca i wybrać miłość.

Role gościnne: Brooke Shields jako Susan Stewart, Cody Linley jako Jake Ryan, Drew Roy jako Jesse, Malese Jow jako Rachel.
Piosenki: „He Could Be The One”, „The Best of Both Worlds”, „Let’s Do This”, „Don’t Wanna Be Torn”.
75     Super(stitious) Girl

17 lipca 2009

24 grudnia 2009

Rich Correll

Michael Poryes
Steven Peterman

9.29[2]
Hannah podróżuje luksusowym statkiem S.S. Tipton. Gubi swój szczęśliwy naszyjnik od mamy, przez co źle wypada jej próba przed koncertem w Honolulu. Sprzątaczka znajduje go w jakiejś skarpetce i oddaje do biura rzeczy znalezionych. Jednak gdy widzi go London, przywłaszcza sobie, jako że to jest statek jej taty. Hannah prosi ją, żeby oddała jej naszyjnik, ale ta przez przypadek wrzuca go do morza. Tymczasem w domu Stewartów, Jackson i Oliver próbują otworzyć tajemniczą paczkę do Robby’ego. Do pomocy zgłasza się Rico.

Role gościnne: Dylan Sprouse jako Zack Martin, Cole Sprouse jako Cody Martin, Brenda Song jako London Tipton, Debby Ryan jako Bailey Pickett, Phill Lewis jako Marion Moseby.
Piosenka: „It’s All Right Here”.
Nota: Jest to trzecia część crossoveru Wizards on Deck with Hannah Montana.
76     I Honestly Love You (No, Not You)

26 lipca 2009

13 marca 2010

Shannon Flynn

Andrew Green

4.79[2]
Kiedy Miley leży w szpitalu po wypadku na nartach, podsłuchuje jak Oliver wyznaje jej, że ją kocha. O całym zdarzeniu opowiada Lilly. Dziewczyna jest w rozpaczy. Omawiają razem plan przypomnienia Oliverowi o uczuciu do Truscott.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Piosenki: „Nobody’s Perfect”.
77     For (Give) a Little Bit

9 sierpnia 2009

13 marca 2010

Rich Correll

Maria Brown-Gallenberg

4.14[2]
Podczas wywiadu przez telefon Hannah wyznaje, że ma brata, który przynosi jej wstyd. W ramach przeprosin zabiera Jacksona na imprezę do Traci. Tymczasem Rico poznaje dziewczynę, która lubi muzykę country. Robbie Ray postanawia mu pomóc, ucząc go tańca.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: Romi Dames jako Traci Van Horn, Diego Torres jako Adam.
78     B-B-B-Bad to the Chrome

23 sierpnia 2009

24 kwietnia 2010

Shannon Flynn

Jay J. Demopoulos
Steven James Meyer

4.06[2]
Do Stewartów przyjeżdża babcia Ruthie. Robbie i jego dzieci mają jej za złe, że naraża swoje życie jeżdżąc starym autem, Lorettą. Postanawiają oddać samochód na złomowisko i kupić babci nowy samochód. Niestety Ruthie nie jest zachwycona. Miley chce odzyskać Lorettę, jednak jest już za późno – została zniszczona. Stewartowie postanawiają kupić babci kopię Loretty. W tym czasie Oliver i Lilly mają rocznicę stu dni chodzenia ze sobą. Gdy Lilly dowiaduje się, że Oliver zapomniał o rocznicy, postanawia z nim zerwać. Rico usiłuje pogodzić zakochanych, bo smutek Olivera odbiera mu klientów.

Role gościnne: Vicki Lawrence jako Ruthie Ray Stewart, Troy Evans jako Jerry, Jules Williams jako Buster.
79     Uptight (Oliver’s Alright)

20 września 2009

18 października 2010

Art Manke

Sally Lapiduss

5.00[2]
Miley i Lily podejrzewają, że Oliver się zakochał. Chłopak nie chce im jednak nic powiedzieć. Dziewczyny śledzą go i okazuje się, że Oliver odwiedza szkolną pielęgniarkę. Dziewczyny idą do kobiety, żeby ją przepytać, a ona informuje je, że Oliver jest chory na cukrzycę. Miley martwi się o przyjaciela, który twardo nie ma zamiaru powiedzieć im o swojej chorobie i zabiera Olivera na przyjęcie urodzinowe do Traci. Okazuje się jednak, że Traci potraktowała dosłownie swoją “słodką szesnastkę” i na przyjęciu dominują słodycze. Hannah i Lola muszą dopilnować, żeby Oliver nie jadł słodyczy.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Rebecca Creskoff jako pielęgniarka, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Taglé jako Ashley Dewitt, Romi Dames jako Traci Van Horn.
80     Judge Me Tender

18 października 2009

5 czerwca 2010

Bob Koherr

Andrew Green

5.71[2]
Hannah Montana zostaje jurorką w programie “Amerykanie mają talent”. Na casting przychodzi Oliver, jednak Miley nie jest zachwycona, ponieważ boi się, że może publicznie skrytykować przyjaciela. Występ chłopaka okazuje się idealny i porywa całą Amerykę. Niestety chłopak zaczyna zapominać o przyjaciółkach, gdy ogarnia go sława. Hannah nie może dopuścić do tego, by Oliver wygrał program.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Charles Shaughnessy jako Byron, John Henton jako Andy, Kara Dioguardi jako ona sama.
Piosenki: „Let’s Do This”, „Let’s Get Crazy”, „Rock Star”, „Welcome To Hollywood”.
81     Can’t Get Home to You Girl

8 listopada 2009

5 czerwca 2010

Bob Koherr

Tom Seeley

4.01[2]
Miley jest na jednym ze swoich koncertów z daleka od domu i ma wielkie trudności z powrotem. Lilly w tym samym czasie obchodzi urodziny i nie ma z kim je spędzić, gdyż Oliver jest bardzo chory. Miley każe jej iść do Jacksona. Chłopak natomiast nie może jej znieść, ponieważ przez dwie godziny rozmawiała z Oliverem przez telefon, a później przeszkadzała mu w oglądaniu filmu. Do domu Stewartów przychodzi Rico i proponuje wyjście na mecz, bo nie chce jechać z mamą. Tymczasem Miley robi wszystko, żeby zdążyć na urodziny Lilly.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: Mary Scheer jako Norma, Clint Clup jako Dewey, Eddie Diaz jako Nester, Dana Daurey jako Veronica.
82     Come Fail Away[B]

6 grudnia 2009

10 lipca 2010

Rich Correll

Douglas Lieblein

4.11[2]
Hannah dostaje propozycję dubbingu w filmie animowanym. Niestety dziewczynie z trudem wychodzi rola kaczki i ostatecznie ją odrzuca. W tym czasie Jackson umawia się z dziewczyną na randkę, którą przerywa mu ojciec. Chłopak ma dość ciągłej kontroli i namawia go na pisanie SMS-ów. Robbie Ray jest tak zafascynowany pisaniem SMS-ów, że nęka nimi Jacksona na każdym kroku.

Nieobecny: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: P.J. Byrne jako Baz B. Berkley, Lucas Cruikshank jako Kyle McIntyre, Kelli Goss jako Chelsea, Ayesha Alexander jako Andrea, Steve Vinovich dyrektor Weebie.
83     Got to Get Her Out of My House

10 stycznia 2010

17 kwietnia 2010

Rich Correll

Douglas Lieblein

3.98[2]
Miley czuje się winna z powodu przypadkowego zwolnienia Lilly z pracy. Gdy Miley przekonuje ją do zostania ich gospodynią, jej czyszczące metody doprowadzają Stewartów do wściekłości. Miley i Jackson opracowują plan przywrócenia Lilly do starej pracy.

Role gościnne: Lee Reherman jako Chel, Sterling Sulieman jako Dwight.
84     The Wheel Near My Bed (Keeps on Turnin’)[B]

21 lutego 2010

17 lipca 2010

Bob Koherr

Jay J. Demopoulos
Steven James Meyer

4.49[2]
Mama Lilly otrzymuje pracę w Atlancie i dziewczyna musi się wyprowadzić. Miley proponuje jej, aby zamieszkały razem. Okazuje się jednak, że Lilly nie jest dla niej dobrą współlokatorką. Przez całą noc rozmawia z Oliverem, podczas gdy Miley próbuje zasnąć. Gdy Miley mówi Lilly prawdę, dziewczyna przeprowadza się do małego apartamentu ojca.

Rola gościnna: Jon Cryer jako ojciec Lilly.
85/86     Miley Says Goodbye?[B]

7 marca 2010 (cz. I)
14 marca 2010 (cz. II)

24 lipca 2010

Rich Correll

Michael Poryes
Steven Peterman

6.31[2] (cz. I)
6.92[2] (cz. II)
Miley śni się, że mieszka w Tennessee wraz z Wujkiem Erykiem i swoim koniem Blue Jeans. Okazuje się, że wszystkiemu jest winna tęsknota Miley za domem, więc zamierza wrócić do rodzinnego miasteczka. Tymczasem Jackson, któremu przeszkadza całodobowa obecność Lilly, kupuje nowe mieszkanie i wprowadza się do niego.

Role gościnne: David Koechner jako wuj Eryk, Jesse John Head jako Trent Stone.
Piosenki: „Every Part of Me”, „Mixed Up”.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Seria 4: 2010–11

#     Tytuł     Premiera w USA     Premiera w Polsce     Reżyseria     Scenariusz     Oglądalność[A]
(w milionach)
87     Sweet Home Hannah Montana

11 lipca 2010

18 września 2010

Bob Koherr

Michael Poryes
Steven Peterman

5.7
Miley, Jackson, Lilly i Robby wprowadzają się do nowego domu. Okazuje się, że wspólny pokój dziewczyn jest urządzony niczym dla kilkuletnich dziewczynek. Ojciec Miley postanawia zaprosić do willi na noc koleżanki nastolatek ze szkoły. Tymczasem Jackson poznaje nowego sąsiada, TJ-a i jego kuzynkę, Sienę, w której się zakochuje.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Angus T. Jones jako T.J, Tammin Sursok jako Siena, Hayley Chase jako Joannie, Morgan York jako Sarah, Mary-Charles Jones jako mała Miley, Kiara Muhammad jako Rosanna, Davis Cleveler jako chłopiec.
Piosenka Hanny: “Are You Ready”.
Notatka: Jest to pierwszy odcinek serialu kręcony i emitowany w HDTV[potrzebne źródło], poza tym wraz z nim pojawiła się nowa czołówka.
88     Hannah Montana to the Principal’s Office

18 lipca 2010

18 września 2010

Bob Koherr

Steve Meyer
James Meyer

5.4[18]
Miley i Lilly idą się zapisać do szkoły, jednak dyrektor Luger nie zgadza się na zapis tej pierwszej, bo ojciec nie zarejestrował jej uprzednio w szkole. Dziewczyna postanawia zapisać się do szkoły jako Hannah Montana, na co dyrektor się zgadza. Tymczasem Jackson idzie z Sieną na randkę w obawie, że dziewczyna go porzuci na rzecz innych chłopaków.

Gość specjalny: Ray Liotta jako Dyrektor Luger.
Role gościnne: Tammin Sursok jako Siena, Erin Matthews jako Karen Kunkle, Morgan York jako Sarah, Hayley Chase jako Joannie.
Role epizodyczne: LaTonya Holmes jako pierwsza kobieta z chóru, Fuschia jako druga kobieta z chóru, Clent Bowers jako mężczyzna z chóru, Reggie Brown jako Barack Obama.
Piosenka Hanny: “Ordinary Girl”.
89     California Screamin’

25 lipca 2010

25 września 2010

Bob Koherr

Jay J. Demopoulos

4.1[19]
Miley ma dosyć tego, że Robby spędza samotnie każdy wieczór. Umawia go na randkę ze szkolną pielęgniarką, Lori. Tymczasem Rico wzbudza w Jacksonie fobię przed jego pierwszym pocałunkiem ze Sieną.

Role gościnne: Christine Taylor jako Lori, Tammin Sursok jako Siena.
Role epizodyczne: Angel Parker jako Sharon.
90     De-Do-Do-Do, Da-Don’t-Don’t-Don’t Tell My Secret

1 sierpnia 2010

2 października 2010

Adam Weismann

Andrew Green

5.7[20]
Gdy Siena przebywa w domu Stewartów, zauważa Miley w przebraniu Hanny. Uważa, że Jackson znów się z nią spotyka (wcześniej udawali parę, gdy paparazzi przyłapali ich w drodze do domu). Chłopak prosi Miley, by ujawniła Sienie tajemnicę. Podczas rozmowy przez przypadek Siena mówi sekret brata i dlatego postanawia jej nie mówić, gdyż uważa Sienę za plotkarę. Tymczasem Robby i Rico łowią ryby, aby nauczyć tego drugiego relaksować się. Wkrótce okazuje się, że chłopiec łowi lepiej niż jego nauczyciel.

Role gościnne: Tammin Sursok jako Siena, Robert Costanzo jako Al Blaine.
91     It’s the End of the Jake as We Know It

8 sierpnia 2010

9 października 2010

Shannon Flynn

Maria Brown-Gallenberg

4.7[21]
Hannah nagrywa z Sheryl Crow piosenkę z okazji Bożego Narodzenia. W tym czasie do Lilly przyjeżdża niewidziany przez nią od dwóch miesięcy Oliver. Pokazuje on jej zdjęcie, na którym chłopak Miley, Jake Ryan, całuje inną dziewczynę. Wkrótce ten przyjeżdża do Miley, aby zagrać z nią w świątecznym programie. Miley dowiaduje się o jego zdradzie i psuje świąteczny skecz. Hannah zrywa z Jake’m. Tymczasem Jackson pomaga Rico, udając jego ojca, który przebywa w delegacji.

Goście specjalni: Mitchel Musso jako Oliver Oken, Sheryl Crow jako ona sama.
Role gościnne: Cody Linley jako Jake Ryan, Robert Costanzo jako Al Blaine, Alec Ledd jako Ronnie, David Burrus jako Henry.
Piosenka Hanny: “Need a Little Love” (featuring Sheryl Crow).
92     Been Here All Along

22 sierpnia 2010

24 lutego 2011

Adam Weissmann

Douglas Lieblein

4.6[22]
Miley planuje z ojcem wspólne spędzenie popołudnia. Później spotyka na promenadzie Jessego, dawnego gitarzystę Hanny, i go podrywa, co doprowadza do ich randki (chłopak nie zna sekretu o podwójnej tożsamości dziewczyny). Ma się ona jednak odbyć w tym samym czasie, co spotkanie Miley z Robbym, lecz nastolatka wybiera randkę z Jessem. Dowiaduje się, że jego ojciec jest żołnierzem w Afganistanie, co sprawia, że Miley czuje potrzebę spędzania większej ilości czasu z ojcem. Później Hannah z Robbym organizują koncert dla żołnierzy.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Role gościnne: Drew Roy jako Jesse, Christine Taylor jako Lori.
Role epizodyczne: Samantha Abrigo jako mała dziewczynka, Brandi Cyrus jako gitarzysta, Charlene Deguzman jako perkusista, Alvin C. Forbes jako keybordzista, Max Atom Kuehn jako basista.
Piosenki Hanny: “Been Here All Along”, “Que Sera”, “I’m Still Good”.
Nota: W polskiej wersji odcinka wycięto całą piosenkę “Been Here All Along” oraz pozdrowienia rodzin żołnierzy.
93     Love That Let’s Go

12 września 2010

16 października 2010

Adam Weissman

Heather Wordham

4.5[22]
Lilly zakłada się z Miley, że jeśli ta przełamie strach i wespnie się na linę, to ona odważy się również dosiąść Blue Jeansa – konia Stewartów. Miley korzysta z oszustwa, żeby udowodnić przyjaciółce, że wspięła się na linę. Oszukana Lilly dosiada Blue Jeansa, jednak po chwili z niego spada i łamie sobie nogę, zaś koń ucieka. Po jakimś czasie wraca, jednak weterynarz mówi Stewartom, że zbliża się jego śmierć. W tym samym czasie Jackson chce zaimponować Sienie, obiecując przeczytać jej ulubioną książkę, jednak skrycie nie chce tego zrobić.

Nieobecny: Moisés Arias jako Rico Suave.
Gość specjalny: John Cena jako on sam.
Role gościnne: Tammin Sursok jako Siena, Morgan York jako Sarah, Karen Maruyama jako Dr. Yamada, Noah Cyrus jako mała dziewczynka.
Piosenka Hanny: “Love That Lets Go” (featuring Robby Ray Stewart).
Notatka: Pod koniec odcinka, pojawia się nawiązanie do konia Miley Cyrus, Roam Mana, który zmarł w 2009 roku.
94     Hannah’s Gonna Get This

3 października 2010

23 października 2010

Bob Koherr

Steven James Meyer

4.2[22]
Quinn, producent nowego albumu Hanny, daje jej kilka dni na napisanie nowego utworu. Dziewczyna nie może nic wymyślić, aż w końcu proponuje Quinnowi piosenkę “Gonna Get This”. Ten stwierdza, że utwór nie pasuje do Hanny, dlatego daje ją do przesłuchania kilku fanom artystki, którzy mają zadecydować, czy piosenka jest dobra. Tymczasem Rico chwali się Jacksonowi swoimi wąsami, po czym ten postanawia zapuścić takie same, jednak mu się to nie udaje.

Gość specjalny: Iyaz jako on sam.
Role gościnne: Gildart Jackson jako producent Quinn.
Role epizodyczne: Zach Callison jako Douglas, Brighton Sharbino jako Cammi, Brie Bernstein jako Tina, Nay Nay Kirby jako Chelsea.
Piosenki Hanny: “Que Sera”, “Gonna Get This” (featuring Iyaz).
95/96     I’ll Always Remember You
(Specjalny odcinek godzinny/dwuczęściowy)
7 listopada 2010

7 listopada 2010

Bob Koherr (część 1)
Shannon Flynn (część 2)

Andrew Green
Maria Brown-Gallenberg

7.1[25][26]
Jesse, który poznaje sekret podwójnej tożsamości swojej dziewczyny, zostaje przyłapany przez paparazzi na związku zarówno z Hanną, jak i Miley, przez co media posądzają go o zdradę. Chłopak zrywa z nią, twierdząc, że jej podwójne życie sprawia mu problemy. Tymczasem Lily dostaje się na studia w Stanford University, w przeciwieństwie do mającej takie same zamiary Miley. Nastolatka jedzie na uczelnię i próbuje się na nią dostać, jednak zajmująca się rekrutacją pani Jameson twierdzi, że ona, w przeciwieństwie do swojej przyjaciółki, nie miała żadnych pozaszkolnych zainteresowań; później zjawia się tam w peruce Hanny, twierdząc, że Miley była jej asystentką, ale to również nie pomaga. Dziewczyna, zrozpaczona zerwaniem z Jessem i niedostaniem się na uniwersytet, postanawia zdradzić swój sekret o podwójnej tożsamości w programie The Tonight Show Jaya Leno.

Goście specjalni: Jay Leno jako on sam, Phillip Calvin McGraw jako on sam.
Role gościnne: Drew Roy jako Jesse, Tammin Sursok jako Siena, Valerie Mahaffey jako pani Jameson.
Role epizodyczne: Charlene Deguzman jako perkusista, Alvin C. Forbes jako keybordzista, Max Atom Kuehn jako basista, Geoffrey Giro Plitt jako Lenny, Nathaniel John Smith jako Buster.
Piosenki Hanny: “Barefoot Cinderella”, “I’ll Always Remember You”, “Wherever I Go”.
Fikcyjne odcinki The Tonight Show with Jay Leno:

Reżyseria: Liz Plonka,
Zastępcy reżysera: Amy Kimmelman, Michael Jason Schiff.

Notatki: W USA i Kanadzie, odcinek ukazał się w całości 2 listopada 2010 na wydaniu DVD zatytułowanym Hannah Montana: Who Is Hannah Montana?[23]. 7 listopada jest dniem premiery telewizyjnej odcinka w wielu krajach świata[24]. Oprócz tego, Jackson, Rico i Siena nie uczestniczą w głównym wątku, jednak wykonują piosenki pojawiające się pod koniec obu części.
97     Can You See the Real Me?

5 grudnia 2010

29 stycznia 2011

John D’Incecco

Douglas Lieblein

4.9
Miley po raz pierwszy udziela wywiadu pod własną postacią, nie jako Hannah Montana. Opowiada w programie Good Morning America, jak przez te wszystkie lata bycia piosenkarką zmieniło się jej życie.

Nieobecni: Emily Osment jako Lilly Truscott, Jason Earles jako Jackson Stewart, Moisés Arias jako Rico Suave, Billy Ray Cyrus jako Robby Ray Stewart[C].
Goście specjalni: Robin Roberts jako ona sama.
Piosenki Hanny: “This Is the Life”, “True Friend”, “One in a Million”, “Nobody’s Perfect”, “Been Here All Along”, “Life’s What You Make It”.
98     Kiss It All Goodbye[27]

19 grudnia 2010[27]

26 lutego 2011

Shannon Flynn

Jay J. Demopoulos
Edward C. Evans

Po porzuceniu podwójnego życia, Miley staje się osobą publiczną. Gdy paparazzi otaczają jej dom, dziewczynę ratuje swoim różowym samolotem ciocia Dolly. Miley ma dosyć życia gwiazdy i zaczyna się zastanawiać nad zakończeniem kariery. Robbie Ray, Lilly i ciocia Dolly próbują przekonać ją, aby wróciła na scenę. Jackson i Lilly starają się z kolei pocieszyć Rica, który nie może uwierzyć, że Miley była Hanną.

Gość specjalny: Dolly Parton jako ciocia Dolly.
Role gościnne: Daniel Windhymm Hayes jako Ollie Junior, Michael Kagan jako Colin Lassiter.
Role epizodyczne: LaTonya Holmes jako pierwsza kobieta z chóru, Clent Bowers jako mężczyzna z chóru, Meloney Collins jako druga kobieta z chóru, Brandi Cyrus jako gitarzystka, Alvin C. Forbes jako basista, Jason D. Williams jako keybordzista.
Piosenka Hanny: “Kiss It Goodbye”.
99     I Am Mamaw, Hear Me Roar![B][28]

9 stycznia 2011[28]

26 marca 2011

Bob Koherr

Maria Brown-Gallenberg

4.3
Z okazji zakończenia szkoły do Miley przyjeżdża babcia Ruthie, która chce spędzić trochę czasu z wnuczką. Gdy Miley i jej babcia organizują sobie elegancki podwieczorek, na przeszkodzie stają fani Hannah Montany. Zawiedziona babcia postanawia zemścić się na wnuczce podczas jej wywiadu z Kelly Ripą. Tymczasem Siena “ścina” włosy, a Rico próbuje to wykorzystać, aby zmusić ją do zerwania z Jacksonem. Przez przypadek Siena słyszy, jak Jackson mówi do Rico, że Siena nie podoba mu się w krótkich włosach.

Goście specjalni: Kelly Ripa jako ona sama, Vicki Lawrence jako Ruthie Stewart, Jon Cryer jako Kenneth Truscott.
Role gościnne: Tammin Sursok jako Siena, Hayley Chase jako Joannie, Nate Hartley jako Aaron, Tim Maculan jako Maitre d’, Pamela Dunlap jako pani Elderman, Michael Ensign jako pan Elderman.
Role epizodyczne: Lola Consuelos jako Nina, Mary-Charles Jones jako mała Miley, Maxine Weldon jako Estelle.
100/101     Wherever I Go[B][28]
(Specjalny odcinek godzinny/dwuczęściowy)
16 stycznia 2011[28]

23 kwietnia 2011

Bob Koherr

Michael Poryes
Steven Peterman

6.2
Miley i Lilly idą do Stanford University. Wkrótce Miley otrzymuje propozycję nagrania filmu w Paryżu. Dziewczyna nie chce odrzucać propozycji, ale musi zrezygnować z nauki w renomowanej uczelni. Kiedy Lilly się dowiaduje, przestaje przyjaźnić się z Miley. Po rozmowie z ojcem, a następnie z bratem postanawia pojechać do Paryża z Lilly, z którą się godzi, jednak na lotnisku okazuje się że przyjaciółka Miley marzy o studiach i nauce, a Miley tylko o sławie i karierze. Przyjaciółki postanawiają się rozstać. Tymczasem Jackson chce kupić Sienie wyjątkowy prezent, gdyż ona kupiła mu samochód. Postanawia wrócić do pracy u Rico, przy grach wideo. Przy wspólnej pracy Rico wyznaje Jacksonowi, że jest jego najlepszym przyjacielem. Pod koniec odcinka Miley rezygnuje z pracy na planie filmu we Francji i wraca do USA, aby się uczyć z Lily w Stanford University.

Goście specjalni: Mitchel Musso jako Oliver Oken.
Role gościnne: Drew Roy jako Jesse, Tammin Sursok jako Siena, Shanica Knowles jako Amber Addison, Anna Maria Perez de Taglé jako Ashley Dewitt.
Role epizodyczne: Tug Coker jako Reptile Wrangler, Julia Cho jako Luna, Robert Towers jako Albert Einstein, Natalie Lander jako Annie, Liz Eldridge jako kobieta, Gina Meyer jako Gina, Michael Icenogle jako dostawca.
Piosenki Miley: “True Friend”, “Barefoot Cinderella”, “Kiss It Goodbye”, “Wherever I Go”, “I’ll Always Remember You”.
Notatka: Pod koniec odcinka leci piosenka “I’ll Always Remember You” i wyświetlane są zdjęcia z wszystkich sezonów. Jest to ostatni odcinek czwartej serii, jak też i ostatni odcinek serialu. W Polsce niektóre sceny z tego odcinka zostały usunięte.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 172 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...