Gwiezdne wrota: Wszechświat

Robert Carlyle – Nicholas Rush | Louis Ferreira – Everett Young | Brian J. Smith – Matthew Scott | Elyse Levesque – Chloe Armstrong | David Blue – Eli Wallace | Alaina Huffman – Tamara Johansen | Jamil Walker Smith – Ronald Greer | Ming-Na – Camile Wray

gwiezdne-wrota-wszechswiat


Gwiezdne wrota: Wszechświat (Stargate Universe) – amerykański serial z gatunku science fiction, osadzony w świecie Gwiezdnych wrót. Scenariusz został opracowany przez Brada Wrighta i Roberta Coopera. Zdjęcia do serialu rozpoczęły się 18 lutego 2009 roku[3], zaś premiera miała miejsce 2 października 2009 roku w stacji SciFi Universal.

W grudniu 2009 r. stacje SciFi Universal i MGM oficjalnie potwierdziły złożenie zamówienia na produkcję drugiej serii, która składała się z kolejnych 20 odcinków i była emitowana od jesieni 2010 roku[4]. Była to ostatnia seria, co zostało ogłoszone w grudniu 2010 roku przez stację SciFi Universal[5].

Fabuła

Grupa badaczy odkrywa składający się z dziewięciu symboli adres gwiezdnych wrót, bez informacji dokąd prowadzi. Zespół składający się z naukowców, wojskowych i cywili udaje się statkiem Generał Hammond na odległą planetę, która posiada dość energii, aby otworzyć ten adres. Gdy Przymierze Lucjan atakuje bazę, jej personel zmuszony jest do ewakuacji przez wrota. Eli Wallace odkrywa wtedy jak otworzyć dziewiąty symbol. Personel bazy przedostaje się przez wrota na statek Pradawnych Przeznaczenie, który wyruszył z Ziemi przed milionami lat. Przed tym statkiem poruszają się statki Rozstawiacze, które rozmieszczają wrota na mijanych planetach. Niestety bohaterowie szybko dowiadują się, że Przeznaczenie ma zbyt mało energii aby otworzyć adres Ziemi, statek jest uszkodzony i nie w pełni sprawny, a jego system sterowania jest zabezpieczony hasłem, którego nie znają. Pasażerowie nie znają też celu podróży. Projekt został porzucony przez Pradawnych, którzy nigdy nie przybyli na ten statek, ponieważ zajęli się ascendencją.
Twórcy i obsada serialu

Reżyseria: Andy Mikita
Scenariusz: Joseph Mallozzi, Brad Wright, Martin Gero, Robert C. Cooper, Carl Binder, Alan McCullough, Paul Mullie
Muzyka: Joel Goldsmith

Role główne
Aktorzy serialu Stargate Universe
Aktor Postać
Robert Carlyle doktor Nicholas Rush

Carlyle, natomiast na początku sceptyczni wobec show, ale zainteresowanie charakteru Rush ponieważ czuł pośpiech był “bardzo interesujące” postać przedstawiać.

Rush makiaweliczny naukowiec , którego dziełem życia jest odkrywanie tajemnic stojących za dziewiątym szewronu z Wrót, które ostatecznie prowadzi go i personelu z bazy Icarus przez wrota do dalekiej galaktyce, gdzie muszą walczyć o własne przetrwanie. Rush zadebiutował w odcinku pilotażowym , ” Air “, pierwszej emisji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2009 roku.

W “Air”, Rush okazuje się pochodzić z biednej tle. Jego ojciec pracował w stoczni w Glasgow , Szkocja . Studiował na Uniwersytecie w Oksfordzie, podczas gdy dwie prace. W rezultacie, wierzy, że uzyskał prawo do wydawania poleceń innym bez przesłuchaniu. [1] W odcinku “Human”, Rush jest postrzegany w swoich retrospekcjach jako dający wykład na uniwersytecie, a co najmniej dwóch osób Charakterystyczne “Cal” ubrania, sugerujące, że uczył się w University of California, Berkeley.

Rush jest ekspertem w starożytnej technologii . Jego badania było utrudnione, podczas gdy on był żonaty Gloria Rush. Od jej śmierci, stał się bardziej oddany nauce. On stoi na czele projektu Icarus, jego głównym priorytetu jest odkrywać tajemnicę dziewiątego Chevron w Stargate . Rush stacjonował w bazie Icarus w 2009 roku, w celu prowadzenia badań naukowych na dziewiątym Chevron. Rush miał rękę w doborze personelu, i zauważa, że Ronald Greer i Matthew Scott nie byli wśród tych, byłby on zatwierdzony.

Podczas ataku na bazę, Rush i Eli Wallace dowiedzieć się, jak wybrać dziewiąty Chevron, i są odpowiedzialni za wysłanie pozostałych pracowników Icarus do starożytnego statku zwanego Losu, kosmiczny położony w odległej galaktyce, bez droga powrotu do Ziemi . [1] W połowie pierwszego sezonu, załoga odkrywa, wczesną wersję starożytnego repozytorium wiedzy, które mogą stanowić istotne informacje dla pełnego sterowania ręcznego Przeznaczenia i sposób powrotu na Ziemię. Jednak Młoda wyraźnie zabraniają nikomu jej używania, powołując niebezpieczne okoliczności poprzednich spotkań z takimi urządzeniami. [2] W odpowiedzi, Rush kapitalizuje sprawie podejrzanej śmierci członka załogi do ramy Młoda za morderstwo, zmuszając tym samym tymczasowej zmiany lidera, który pozwala zespół naukowy, aby włączyć urządzenie. Kiedy Young zrehabilitowany i uczy się tej obłudy, konfrontuje Rush, w końcu bicie go do nieprzytomności, a nici go na planecie sam z tym, co wydaje się być rozbity obcy statek kosmiczny. [3] szczytu próbuje naprawić statek i jest przechwytywane przez obca rasa, która jest świadoma Przeznaczenia i chęć uchwycenia go. Udaje mu się uciec i udać się z powrotem do Przeznaczenia, gdzie i Young dogadać się nie ujawniać zdarzenia, gdzie młodzi zostawili go na śmierć. Jednak w następnym Rushem odcinka mobilizuje ludność cywilną Przeznaczenia i grozi głodować wojskowej ludność do uległości. Jest również wykazało, że miał wszczepiony Aliens urządzenie śledzenia w Rush i użył go, aby znaleźć przeznaczenie i zaatakowali ich. W środku ataku implant usunięto Destiny ucieczki.

W “Subversion”, Rush podejrzewa pułkownika Telford bycia szpiegiem Przymierza Lucjan , po doświadczeniu mieszane pamięci spowodowane przez efekt uboczny przy użyciu kamieni komunikacyjnych. Pod dowództwem generała Jacka O’Neilla i plan pułkownika Younga, Rush jest wysyłane do ciała Telforda i stara się odkryć dowody na jego związku z Sojuszem podczas Daniel Jackson go cienie. Jednak Sojusz Lucian podejrzewa, że ​​Telford są spotkania z jest w rzeczywistości ktoś inny, i Rush zostaje porwany i torturowany do ujawnienia swojej prawdziwej tożsamości. Nauka, kim jest, Kiva, lider grupy Alliance, używa go, aby odblokować 9-cie pagon na Stargate pod ich dowództwem na innej planecie i użyć go do transportu na pokładzie Przeznaczenia i zabrać go. Rush powraca do swojego ciała, kiedy powróci do Przeznaczenia i udaje się uniknąć wykrycia, natomiast próba Alliance przejąć statek. W końcu zyskuje kontrolę Destiny ‘s tarczy systemów i grozi wystawiać Sojuszowi śmiertelnym promieniowaniem z pobliskiego pulsara aż wreszcie poddać. Na początku drugiego sezonu, Rush objawi odkryli most sterowania Przeznaczenia na jakiś czas podczas zwiedzania statku i trzymał go w tajemnicy przed resztą załogi. On jest teraz w stanie kontrolować warp system nawigacji i kierowania przeznaczenie gdziekolwiek chce. Jednakże, z powodu dalszego eksperymentowania z kontroli na statku, Rush pośrednio powoduje utratę dwóch z załogi. (Riley w “Aftermath” i Telford w “Przebudzeniu”). On również objawione zostały próbuje rozwiązywać równania odnoszące się do Przeznaczenia, pisząc je na ścianach w nieużywanym korytarzu.

W “Patogen”, Rush dedukuje, że Chloe, która została blokowanie i pojawiając się w transie, został zainfekowany przez patogena wprowadzonego przez cudzoziemców schwytanych oboje w “przestrzeni”. On przychodzi z pomysłem wykorzystania Ancient krzesło repozytorium leczyć Chloe patogenu. Po Rush naciśnięty przez Chloe po zabiegu, bo przyznaje, że on wie, że nie został wyleczony. Rush zamierza wykorzystać zaawansowane inteligencji Chloe natomiast w jej stanie transu, aby pomóc mu rozwiązać jego równań, a nie zważając na niebezpieczeństwo, może ona stanowić.
Historia Konceptualna
Koncepcja i odlewania
“I daj się wyciągnąć tych outside-the-box znaków typu. Osoby, które tak naprawdę nie pasuje, że mają swój własny rodzaj świata dzieje się w głowie cały czas. Lubię znaki takie jak, że lubię grać ludzi tak i Rush jest z pewnością tak. ”
– Robert Carlyle mówisz, dlaczego wybrał tę rolę. [4]

Przed kontaktować przez Brad Wright i Robert C. Cooper , Robert Carlyle przyglądał oryginalny film fabularny, Stargate (1994) i był świadomy Stargate SG-1 i Stargate Atlantis . Został wysłany około 200 odcinków serii, [5] , stwierdzając że był “bardziej pod wrażeniem SG-1 niż Atlantis”, ale czułem, że producenci mieli “coś”.

Choć początkowo niechętnie, ponieważ była inna od jego wcześniejszych prac, nie miał negatywne poglądy science fiction i był fanem Star Trek: The Original Series . kiedy był dzieckiem [6]

Carlyle był następnie ponownie skontaktował Wright i Coopera, pierwszą rzeczą, Carlyle powiedział do nich był “Chłopaki, jestem naprawdę zaszczycony, ale dlaczego chcesz mi to zrobić?”, Odpowiedział śmiejąc się dwa, mówiąc: “No, co zrobić masz na myśli? ” Carlyle odpowiedział: “Mój styl nie jest to, co robiłeś. Potrafię dostosować się i mogę zmienić, i takie tam, ale nie sądzę, by koniecznie chcą specjalnie do tego,” dalej mówiąc, że nie było w tym samym Forma jako Richard Dean Anderson ( Jack O’Neill ) i Joe Flanigan ( John Sheppard ). Cooper powiedział mu, Stargate Universe, stałaby się “bardzo różni Stargate”, w nowy sposób opowiadają historie i inny styl, co było jednym z powodów wyboru Carlyle w roli głównej. [7] Po dyskusji, Wright i Cooper wysłał Carlyle scenariusz do odcinka pilotowego . Carlyle uważało, że był “bardzo złożone” historia, która uczyniła go interesuje charakter Rush. [6]
Rozwój

Po ukończeniu oddał charakter, większość prac została wykonana przez skrypt Brad Wright . Robert Carlyle czuł charakter został tak dobrze wykonane, że to musiało być coś zarówno Wright i Robert C. Cooper myślał od lat. Gdy skrypt jest gotowy, Carlyle może zmienić zdania przez różne skrypty. Carlyle zwane stosunki między Wright i Coopera, “wspaniałą współpracę relacji.” Na pytanie, czy wróci na przyszłe sezony, Carlyle odpowiedział: “Muszę powiedzieć, że jestem naprawdę korzystających z tego, więcej niż kiedykolwiek bym nie uwierzył. Więc jeśli ta postać pozostaje interesujący się grać, a potem będę robić to, aż oni daj mi haka “. [5]
Recepcja

Ogólnie rzecz biorąc, charakter został pozytywnie odebrany. The New York Times przeglądarki Mike Hale natomiast pozytywnie nastawieni Stargate Universe , powiedział, że miał tylko “jednego asa w rękawie”, że będąc Robert Carlyle . Hale pochwalił jego aktorstwo za bycie na “zupełnie innego kalibru” niż poprzednie takie gwiazdy jak ” Richard Dean Anderson , Michael Shanks i Amanda Tapping “. [8] Pokaż z The Boston Globe , który recenzja w odcinku pilotażowym , ” Air “, czułem, że postacie były przedstawiane przez wielu “aktorów Formidable”, ale najbardziej zauważalną była “zawsze wspaniały” Carlyle. [9] Mark Wilson z About.com powiedział, “Carlyle jest zmuszony grać twardą grę … i robi to dobrze “. [10] unnamed Recenzent z The Straits Times powiedział znak w lewo “widzowie uroczo mylić” na pytanie, czy on jest dobry czy zły? [11]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Louis Ferreira pułkownik Everett Young

Młody ma 40 lat i jest żonaty z Emily Young. Jest wytrawnym członkiem programu Wrót i był dowódcą bazy Icarus Icarus przed personel przeszedł Wrót. Pułkownik Młoda zadebiutował w odcinku pilotażowym , ” Air “, pierwszej emisji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2009 roku.

Jego załoga została zmuszona przez Stargate , ostatecznie stając się linka na Destiny. Młoda jest poważnie ranny podczas pierwszego przyjazdu i spada do porucznika Matthew Scott prowadzić personel Icarus, dopóki nie jest w stanie odzyskać. On staje się liderem zespołu na pokładzie Przeznaczenia. [1]

Jednak Młoda ma trudny czas, a on musi spróbować i prowadzić statek z podzielonych lojalności. Podczas gdy personel wojskowy nie kwestionują jego autorytet, cywile i naukowcy mają trudniej było zaakceptować jego przywództwo. Nawet niektórzy z jego przełożonych z powrotem na Ziemi nie są pewni, w jego zdolność do kierowania załogi chociaż General Jack O’Neill twierdzi, że Młoda była jego pierwszym wyborem udać się na ekspedycję, ale Młoda odwrócił go. Jednak pomimo licznych walk energetycznych i prób przywłaszczające go Młoda udało się pozostać w poleceniu. Ze względu na statku podzielonej lojalności, Scott, Greer, Johansen, i Eli są tylko członkowie załogi, że absolutnie ufa. Ma nawet Eli potajemnie używać Kinos szpiegować reszty załogi. Młoda ma skaliste relacje z cywilną załogą, i osobistych wrogów Rush. Po odkryciu spisku przez Rush go wrobić w morderstwo, Mlode napaści Rush i pozostawia go na śmierć na bezludnej świata w przypływie wściekłości. Kiedy dowiaduje się, że Rush jest wciąż żywa na obcym statku, młody próbuje mieć statek zniszczyć, ale nie zapobiega rush Z powrotem na statek. Jednakże, jak uwolnił rush Z jego uwięzienia na statku sam i ponieważ Chloe Armstrong był jeszcze na pokładzie, to jest możliwe, że zrobił to tylko dla ochrony przeznaczenie. Zarówno mężczyźni, a następnie dokonać niełatwe rozejm nie ujawniać prawdziwych wydarzeń z ich konfrontacji. Nieufność Rush działań potencjalnych Younga, gdy dowiaduje się, że ma urządzenie śledzące w piersi prowadzi szczytu wszcząć bunt z Camile Wray, ale to się nie powiedzie. Następnie Młoda stara się dogadać z Rush.

Tymczasem młodzi pozostawia napiętej tyłu osobistego życia na Ziemi. Jego żona, Emily, jest rozwód go z powodu jego stałego nawyku umieszczając swą karierę wojskową przed zawarciem małżeństwa, a romans miał z jego podwładny porucznik Johansen. Co gorsza, pułkownik Telford próbuje nawiązać z Emily, i próbuje manipulować Emily do myślenia, że ​​Młody jeszcze śpi z porucznik Johansen. Jest później ujawnił, że Telford było pranie mózgu pomaga Sojusz Lucian w ich próbach Przeznaczenia pokładzie – czy niechęć Telforda młodych wynika z tego prania mózgu pozostaje niejasna. Młoda przerywa pranie mózgu na Telford przez odpowietrzenie atmosfera w pokoju, że jest w, zabijając go, a następnie ożywia go. Po odżywa i wolne od prania mózgu, Telford wyraża młodym jak naprawdę przerażony był przez swoich działań i jest wdzięczny za to, co zrobił Młoda go uwolnić. Również Młoda ma bardziej przyjazny i koleżeńsko postawę wobec Telford.

Afera Younga z porucznika TJ Johansen nie ujawniły aż tydzień po oni uwięzieni na Destiny, chociaż staje się jasne, że poprzez retrospekcje TJ zrezygnował i planowane po opuszczeniu misji dla nieznanych powodów. TJ martwi się o stan Younga po on poważnie ranny po przyjeździe, co prowadzi do Camille Wray staje podejrzliwy prawdziwej natury ich przyjaźni. Younga separacji żona później ujawnia zdradził jej, a przez sen Young, okaże się, jego sprawa była z TJ Choć nie są już śpiące razem, nadal dba o siebie, a według porucznika Scotta, tęsknota wygląda wymiana podczas ich pobytu na Destiny. Po 22 tygodniach, TJ mówi młoda jest w ciąży z dzieckiem, a młodzi obietnice nią opiekować i podnieść swoje dziecko ze sobą. Kiedy statek jest przejęta przez Sojusz Lucian w sezonie 1 finale, TJ wraz z innymi, jest zakładnikiem. Młoda idzie do ekstremalnych trudu dostać TJ plecy i to pokazał, że jest nawet gotów handlu swoich ludzi dla niej. Jednak, gdy plan panewce, Young i jego ludzie są zakładnikami, jak również i podczas gdy są one o być zabity za zdradę, TJ zostaje postrzelony w brzuch. Rush, Eli, Chloe i Brody udaje się odbić statek, ale TJ traci dziecko, choć przeżyje się.

Po stracie córki, sierż. Riley (którego Młoda euthanizes na własne życzenie Riley), a jego małżeństwo Młode dryfuje w depresję, pije intensywnie i traci ostrość na jego obowiązków jako dowódcy na Destiny. On ma problem kontrolowania swoich działań, wielokrotnie używając nadmiernej siły wobec przeciwników i tych, którzy go przesłuchać. Dodatkowo do jego ataku i rezygnacji z Rush, też leży w użyciu kamieni komunikacyjnych wrócić do ziemi i szturmowym Telford, a ataki ruszyć w kilku innych przypadkach. Kiedy przeznaczenie sama testuje jego zdolności do dowodzenia, Young niemal daje się całkowicie, aż do porucznika Scotta, który jest wezwany do komendy przez Rush i Wray, przekonuje go, by ciągnąć się z jego rozpaczy i przejąć dowództwo raz. Ten i Destiny oczywiste “bond” do niego jako lidera spowodować, aby go odzyskać szacunek siebie i swoje umiejętności przywódcze. Kiedy odkrywa, że szczytu dawno opanowali Przeznaczenia łamiąc statku kody, Young jest wściekły i prawie zabija go w wyniku. Rush wyjaśnia swoje motywy za to dla młodych, w tym Destiny prawdziwej misji, i prosi Młodych za jego wsparcie w wypełnieniu. Młode przystąpi do tego stopnia, że ​​kiedy załoga ma szansę na powrót do domu i Rush zamierza pozostać z wolontariuszami, aby ukończyć misję, Młoda zdecyduje się zatrzymać, jak również prowadzić tych, którzy pozostają, w alternatywnej linii czasu, Young sprawia, że ​​przemówienie pomaga przekonać ludzi do pozostania.
Historia Konceptualna
“Byłem jak” Sci-Fi: nie wiem wystarczająco dużo o nim “, a ja pracują w bardzo dziwny sposób, że czasami prosić wszechświat na objawy jak:” ja mam to zrobić? “. To dziwne, że pytam. ”
– Louis Ferreira . mówisz, dlaczego wybrał rolę [2]

Po robi casting do roli młody Stargate Universe , Louis Ferreira nie był pewien, czy to rola chciał podjąć. Chciał znak , który w końcu się stało, kiedy ktoś rzucił ich łódź na podwórku Ferreiry. Ferreira zawsze chciał własnej łodzi w obszarze Vancouver [3] . Stał się bardziej zainteresowany rolą, kiedy dowiedział się, że Robert Carlyle już część w serii, ze względu na Ferreira będącego wielkim “fanem” aktorstwo Carlyle. Ferreira był także poparcie dla idei, aby przesunąć franczyzy Stargate w nowym kierunku. [2]

Opisane w początkowym podziałem znaków jako “przystojny, zdolny, byłego lidera zespołu SG” w jego 40s który posiada stopień pułkownika. On jest “jak Jack O’Neill z dziesięć lat temu “, ale ma ostrzejsze krawędzie. [4] Young jest nemesis Rush na statku. [5]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Brian J. Smith porucznik Matthew Scott

w randze porucznika , i jest opisany jako wykwalifikowanych i dobrze przeszkolonych młodszy członek SGC po dwudziestce, ale jest “psychicznie nieprzygotowany na pilność sytuacji” na pokładzie Przeznaczenia. [1]

Pierwotnie nazwany Jared Nash, Scott był jednym z pierwszych znaków utworzonych w serii. Zanim zostaną oddane, Smith nie widział serii Stargate, ale dogonił wiele z SG-1 potem. Charakter został dobrze przyjęty przez krytyków, jak również niektóre z obsady i ekipy filmowej serii.

W jeden sezon, Scott mówi się 26 lat. [2] W wieku 4, jego rodzice zginęli w wypadku samochodowym i został wychowany przez księdza , którego alkoholizm doprowadził do jego śmierci, gdy Scott był 17. On początkowo planowano wprowadzić kapłaństwo aż spał z dziewczyną, Annie Balic, a ona zaszła w ciążę. [3] Choć Annie Scott powiedział, że nie zamierza przejść z ciąży zmieniła zdanie i miała chłopaka, który nazwała Matt, po ojcu. [4]

W obecnych czasach, Scott jest w fizycznej relacji z innymi Icarus bazy oficera Vanessa James ( Julia Benson ). Po baza wchodzi w ataku, pułkownik Everett Młoda ( Louis Ferreira ) ma go poprowadzić wyprawę do dziewięciu Chevron adres po Nicholas Rush ( Robert Carlyle ), wybiera go zamiast Ziemi . Scott zostaje przywódcą ekspedycji pierwszy off-światowej misji, gdzie znajduje wapno naprawy CO 2 płuczki na Destiny, które następnie dziwny, wirujący tuman kurzu do jego lokalizacji. [3] Podczas pobytu na statku, że rozwija przyjaźń, a później intymny związek z Chloe Armstrong ( Elyse Levesque ). [5] W drugiej połowie pierwszego sezonu, Scott bierze udział w off-światowej misji z Chloe, Eli ( David niebieski ) i Greer , podczas misji, i koniec zespół się uwięziony pod ziemią, Destiny pozostawia bez nich. [6] Po Przeznaczenie opuści galaktykę bez nich [7] planety Stargate tajemniczo aktywuje do Przeznaczenia i krok po kroku, nie wiedząc, dopiero później, że to była praca niebieskie obcy wprowadzony w ” przestrzeni “. [8]
Charakterystyka

“Matt naprawdę zostaje wrzucony wokół partii i nie ma problemu z poświęcaniu się. Chce rozpaczliwie dla wszystkich, aby dostać się z powrotem do swoich rodzin, a wolałby raczej umrzeć niż fail”.
Brian J. Smith opisuje rolę Scotta [9]

Aktor Brian J. Smith wierzył Scott rozpoczął się jak coś z “charakterem tła w SG-1” i że w Universum on “nagle […] to główny bohater w tej tragedii.” Opisuje Scotta jako “emocjonalny lidera” [10] i “facet zwodniczo prosta,” z bardzo intensywnym i smutna opowieść pełna straty i wyzwań. [11] Scott byłoby również “w jego najlepszych” w odcinku ” woda “, i” znaleźć się w jego najgorszy “w odcinku” Pain “. [9] on okaże się być dość religijny, o czym świadczy recytuje słowa Psalmu 23 w ” Mroku “. [2] Smith powiedział, że Scott Pułkownik views Młoda jak ojca, ale w całym pierwszym sezonie, że jest “zaczynają widzieć go stając się czymś brzydkim i obłąkany”, choć “może wybaczyć” i “może się nauczyć”. [12] W odniesieniu do relacji Scotta z Chloe, Smith Uważa, że ​​chociaż “tak się stało tak szybko,” za kulisami, dzielą wspólne nadzieje, marzenia i obawy, i tease i żart z siebie. Wierzył również, by zobaczyć Scott Eli jako “dziwaczne i dziwne, i nie bardzo wiem co zrobić z niego”, ale szanuje swoją moc mózgu i życzliwość, i nie sądzę, że istnieje poczucie zagrożenia lub konkurencja między Scottem i Eli, odnoszących się Chloe, ponieważ zarówno “rozumie się, że każdy z nich ma w życiu Chloe”. [10]
Historia Konceptualna
Brian J. Smith , który początkowo nie chciał się przedstawić regularnie w serialu telewizyjnym, zainteresował się fabuła Scotta i piśmie z pilota .

W pierwotnym castingu serii, Matthew Scott pierwotnie nazwany Jared Nash. [1] Był jednym z pierwszych, z głównych bohaterów zostały stworzone przez Brad Wright i Robert C. Cooper . Scott został stworzony jako wadliwej bohatera, ponieważ widzowie mogli identyfikować się z tym lepiej niż “bohatera doskonałego”, w SG-1 i Atlantis, wszystkie znaki często znał rozwiązanie różnych problemów, ale twórcy nie chcieli o tym być w przypadku Wszechświata. Wright i Cooper również charakter religijny, ponieważ unika się w ten sposób znaków w przeszłości. [13]

Zanim zostaną oddane, Brian J. Smith pracował jako aktor sceniczny w Nowym Jorku przez rok i pół i widziałem kilka odcinków Stargate. [14] Kiedy szukał rozpocząć karierę telewizyjną, ujrzał siebie grać dla miejsc hotelowych oraz multi-odcinka znaków zamiast bywalców serii. Kiedy podszedł do tej roli, był pociąg do pisania odcinku pilotażowym i porozmawiaj z Robert C. Cooper , który przedstawił nowe podejście do fotografowania serii. Był także przyciąga do swego bohatera fabuła, i byłem pod wrażeniem, aby zobaczyć “młody człowiek w wieku dwudziestu przedstawiana w ten sposób” i że autorzy nie stworzyli Scott w drugiej serii, gdzie wiek aktorów Smitha są jako egoistyczne, bezmyślne i seks -prosił graczy. [9]

Smith nagrany jego przesłuchanie Stargate Universe i została zaproszona na zdjęcia próbne w Los Angeles. Otrzymał wiadomość o oddane zostały w kilka dni po teście ekranu. [14] , który przygotował się do roli, wykonując badania wojskowe, zwłaszcza poprzez czytanie książek opartych na wojnie w Wietnamie , [9] i rozmawia z Angelique McDonald, jeden z serii “Doradcy Air Force, o charakter i jak wrażliwe Pierwsze porucznicy są naprawdę. [11] Nie widział serialu Stargate zanim zostaną oddane, ale dogonił dużo SG-1 po nim. [15] Smith powiedział że jednym z jego ulubionych epizodów pierwszego sezonu była ” Air “, częściowo ze względu na filmowanie w White Sands, New Mexico , [9] , ale także powiedział, że to był jeden z najtrudniejszych do filmu, [16] i ” Życie ” . [9] W przypadku działania do roli, Smith chciał zrobić wszystko prawdziwe. [11] W wywiadzie SFX , Smith wyraził jest niespokojny i zdenerwowany przez wykonaniem nagich scen w serialu, stwierdzając: “Kiedy robisz scenę i jesteś bardzo skąpo ubranych, możesz dostać trochę zdenerwowany i nie wiem, jak to się okaże “. [17]
Recepcja

Według Consulting Producent Joseph Mallozzi , Brian J. Smith był “zawsze przyjemność rozmawiać”, “bardzo utalentowany” i przypomniał mu, i znak jako “młodego Bena Browdera “. [18] Smith sam pozytywnie odbierane jego charakter, mówiąc, “Ja po prostu lubię dzieciaka, lubię go bardzo.” [11] Fellow aktor Jamil Walker Smith nazwie Scott jego ulubiona postać. [19] Mark Wilson z About.com zwany Brian J. Smith jako Matthew Scott “Performance breakout” , i że chociaż Smith był stosunkowo świeże z Juilliard School , jest on w stanie “zmobilizować swoją sytuację jako nowicjusz barki znaczną część masy pokaz jak to”. [20]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Elyse Levesque Chloe Armstrong

jest 23-letnia córka amerykańskiego senatora, którego charakter jest testowana “po ojca tragicznej śmierci i tragicznych okoliczności uwięzienia na statku kosmicznym”. Jej ojciec miał polityczny nadzór nad projektem Icarus próbuje wybrać Wrót dziewiątej Chevron. Ona jest absolwentem nauk politycznych na Harvardzie, a ona jest również pomocnikiem ojca, Alan Armstrong, dopóki nie poświęca się w pilota. Ona prowadzi relację z Matthew Scott, rozwijając silną przyjaźń z Eli Wallace, który romantycznie przyciąga do niej. Ona jest albo nieświadoma uczuć Eli Wallace’a, lub zdecyduje się je ignorować. Ona uważa Eli jej jednego prawdziwego przyjaciela i mówi, że zdaje sobie sprawę, że zanim poznała Eli, nigdy nie miała prawdziwego przyjaciela. W Inwazji, po rannych i zostały uwięzione w dziobie statku z Eli, ona wskazuje, że jest świadomy swoich uczuć, choć nie wprost powiedzieć i Eli później całuje ją w policzek.

W pierwszym odcinku sezonu “Space”, Chloe zostaje pojmany przez nieznaną rasę obcych, który pragnie uchwycić przeznaczenie. Ona znajduje się w zastoju, aż Rush, który został wzięty do niewoli, a po Młoda porzucił go na pustynnej planecie, ratuje ją i oboje zdołają uciec obcy statek. W “Inwazji (Part 2)”, Chloe zostaje postrzelony w nogę podczas ucieczki z siłami sojuszu z Eli, ale jest cudownie uzdrowiona, choć nie potrafi wyjaśnić zjawiska. W “Patogen”, odkrywa, że ​​został blokowanie i pojawiając się w innych miejscach w oszołomieniu, bez pamięci o tym, jak się tam znalazła. Pod jej transu, Chloe jest w stanie wymyślić rozwiązań równań związanych Przeznaczenia że Rush rozwiązywaniu problemów. Rush i Young wywnioskować może ona została zaatakowana patogenu przez cudzoziemców schwytanych jej służyć do nieznanego celu. Rush wpada na pomysł, aby wykorzystać Ancient krzesło repozytorium do usunięcia patogenu z jej mózgu. Jednakże, Rush prywatnie potwierdza jej podejrzenia, że ​​nie może się wyleczyć, a teraz potajemnie używając jej pomóc odblokować przeznaczenie jej możliwości. Stan Chloe jest później odkrył (ponownie), a ona jest zamknięta. Zaczęła zmienia się cudzoziemca i zamroczenia niedawno ponownie uruchomiony. W końcu zrobiło się tak źle, ekipa planuje umieścić ją na statku na najbliższym możliwym terminie, po Chloe wezwany cudzoziemców, choć twierdził, że jest w kontroli siebie i miał dobry powód. Załoga skończył transakcjach z obcymi na usunięcie patogenu, ale Chloe zachowuje zdolność do niezwykle skomplikowanych równań i uważa, że ​​kosmici będą bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek, aby uchwycić Przeznaczenia z tego co dostał od niej.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
David Blue Eli Wallace

Niebieski w castingu do roli, gdy usłyszał ich odlewania znaków do nowego show. Wallace uważany Slacker, ale w tym samym czasie geniusza. Wallace zadebiutował w odcinku pilotażowym , ” Air “, pierwszej emisji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2009 roku.

Zanim został zatrudniony w SGC , Wallace mieszkał z matką, był bezrobotny i spędzał większość czasu grając w gry wideo. On spadł z Massachusetts Institute of Technology (MIT), gdzie został studiuje matematykę. Jego ostatnia praca była w restauracji typu fast food. Był bardzo zaniepokojony jego matki, Mariana, który zakontraktował HIV z igłą kilka lat wcześniej, gdy była pielęgniarką. Atak spowodował również jego ojciec je opuścić, gdy Eli 14 (” Czas “). Miała problemy ze znalezieniem odpowiedniej opieki medycznej w czasie rekrutacji Helego i SGC obiecał upewnić jego matki potrzeby medyczne były pod opieką, jeżeli przystąpiła do programu Stargate. [1]

Gdzieś w 2009, Wallace zaczął grać w grę online o nazwie Prometheus, a także w trakcie gry on rozwiązać problem matematyczny, aby przejść do następnego poziomu gry. Ale nie wiemy o nim, problem, że Eli rozwiązany faktycznie Starożytny matematyczny dowód, że zostało nabyte od starożytnego Database, a Dowództwo Stargate stworzył grę, starając się znaleźć kogoś, kto mógłby go rozwiązać. W ciągu dnia na znalezienie rozwiązania, Eli jest odwiedzane przez dr Nicholas Rush, i General Jack O’Neill , który oferuje mu szansę zobaczyć owoce swojej pracy (ale nie wypracowanie na szczegóły), a następnie promień go na pokład George Hammond po pokazuje niechęć w podpisaniu umowy o poufności. Rush wygrywa Eli nad obiecując, że Air Force zapewnia matkę jak najlepszej opieki medycznej mają one do zaoferowania.

Eli jest transportowany do bazy Icarus pomóc Rush rozwiązać tajemnicę IX Chevron w Stargate . Żartobliwie daje sobie na przydomek “Boy Math” podczas rozmowy kolacji, która przylega. Choć jego formuła jest początkowo nieskuteczne, Eli jest kluczem podczas ataku na bazę w rozwiązaniu problemu są o wybieranie dziewiąty Chevron, który umożliwia Rush wybrać adres. W rezultacie pozostali pracownicy Icarus są wysyłane do Destiny, Starożytny statek kilka miliardów lat świetlnych od Ziemi . [1]

Ze względu na jego szacunku dla władzy pułkownika Younga, Eli staje się jednym z zaufanych Younga. On jest jedynym cywilem, że młodzi ufa obsłużyć problemy techniczne i przeznaczenie rozszyfrować ‘s systemy. Na przykład, Young zadanie Eli z pomocą Kinos potajemnie szpiegować załogi, misji, że Eli był wyraźnie nieswojo. A ponieważ młoda nie ufa doktorowi Rush ale ufa Eli, Eli Młoda często stawia w sprzeczności z Rush. Koniec sezonu 2 jest cliffhanger dla których Eli jest kluczowe: wszyscy na statku został oddany do zastoju strąków wyjątkiem Eli, który wolontariusze na pobyt z tyłu (w miejsce nierzetelne dr Rush), aby dowiedzieć się, jak naprawić final, nieprawidłowego zastoju saszetkę tak, że on też może przejść w zastoju. Przed ustaleniem jego kapsułę idzie do tarasu widokowego i patrzy na gwiazdy, jak przeznaczenie zamyka większość swoich systemów wokół niego. Eli uśmiecha enigmatycznie jako pokaz kończy.
Historia Konceptualna
“You mają tendencję do części domu role z wami, dlatego zawsze dobrze, gdy grasz zabawy rolę.”
– Blue rozmawia o swojej pracy na SGU. [2]

David niebieski stał się fanem Stargate SG-1 , kiedy przeniósł się z Showtime na Sci Fi Channel (obecnie znany jako SyFy) i używane do oglądania go, gdy wracał do domu ze szkoły. On również później dogonił Stargate Atlantis . Jego zainteresowanie franczyzy później pod wpływem go na przesłuchanie do jednej z głównych ról. [2] Blue został filmowaniu sceny o odcinku Brzydula Betty , gdy usłyszał, że Stargate Universe producenci odlewania aktorów. Wkrótce po tym miał przesłuchanie i testu ekranu. Niebieski nie skomentował, że on chciał rolę jeszcze bardziej, gdy usłyszał, że Robert Carlyle , zostały podpisane w na części. [3]

Niebieski nigdy nie działał w science fiction gatunku zanim zostały oddane do Universe Stargate. Przed Stargate Universe, był najbardziej znany z roli w Brzyduli Betty Cliff. Niebieski sam powiedział, że Stargate Universe to “zupełnie inna” z jego poprzedniej pracy. [3]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Alaina Huffman porucznik Tamara Johansen

Johansen jest medic US Air Force, który pochodzi z biednej tle. Nie mogli sobie pozwolić na studia medyczne, ona za US Air Force jej najlepszą opcję. Johanson zadebiutowała w odcinku pilotażowym , ” Air “, pierwszej emisji w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w 2009 roku. Później ujawniono Johansen jest w ciąży z dzieckiem pułkownika Younga po dwa miała romans przed linka jest na statku.

Ona pochodzi z niewielkiego tle i marzył o byciu lekarzem, ale nie mógł sobie pozwolić na studia medyczne i Air Force był jej najlepszym rozwiązaniem. Jednakże, po otrzymaniu stypendium, ona zdecydowała się opuścić program Stargate uczestniczyć szkoły medycznej, ku przerażeniu IOA reprezentatywnej Camile Wray . Po Doctor Simms umiera podczas ataku na bazy Icarus , jest ona tylko medycznie przeszkolony człowiek na pokładzie Przeznaczenia , i jest zmuszony do przyjęcia obowiązków lekarz-jak nad resztą ludzi na pokładzie statku. [1] porucznik Johansen jest trzeci w Przeznaczenia ‘s dowodzenia, po pułkownika Everetta Younga i porucznika Matthew Scott .

W odcinku pilotażowym, mówi się, że TJ zrezygnowała ze stanowiska jako sanitariusz, a mimo to nie ujawniły, dlaczego, to oczywiste, płk Młoda wie o nim więcej. To się później okazuje przez sen płk Young, że on i TJ byli romans z sobą przed przybyciem na Destiny, i że kiedy ich romans zakończył się, TJ postanowił zrezygnować. Podczas wizyty w podobnej do Ziemi planety, TJ mówi Chloe, że ona jest w ciąży z dzieckiem pułkownika Younga, a poczęcie nastąpiło około 15 tygodni wcześniej, gdy był jeszcze w bazie Icarus. Nie wiadomo, czy ciąża monit jej pragnienie rezygnacji jej prowizję. W każdym razie, mimo że planowano pozostawić na dwa tygodnie przed ewakuacją do losu, że nie zostawił jak planowano powodów nigdy wyjaśnione. W końcu mówi Młoda o ciąży i obiecuje ją zrobią to działa.

Kilka tygodni później, Destiny jest przejęte przez Sojusz Lucian i walka wynika. W finale pierwszego sezonu, TJ jest strzał w brzuchu, i choć ona przetrwa, jej bardzo przedwczesne córka nie. Jednakże, podczas gdy nieświadomy, TJ widzi wizję jej dziecko trzymane bezpiecznie przez Dr Caine i niektórych innych uchodźców Icarus, którzy pozostali w tyle z obcej planety Ziemia-jak (o nazwie “Eden” przez załogę) w odcinku “Faith” . To prowadzi do przekonania, że ​​TJ jakimś mistycznym, życie religijne zabezpiecza dziecko. Jednak jakiś czas później, Caine i powrót innych, bez żadnej pamięci dziecka w “nawiedzenia” (odcinek 2.09). Ludzie Przeznaczenia, że ​​wszystkie osoby, które zostały pozostawione na Ziemi umarł i cudzoziemcy, którzy wykonane planetę zmartwychwstał je i zwrócił je do losu, ale że nie może wskrzesić ich dusze, więc wszystkie z nich umiera po pamiętając okoliczności ich pierwszego śmierci. Młoda uważa, że ​​przeznaczenie wszczepione pamięci na TJ, aby pomóc jej poradzić sobie z dzieckiem śmierci. TJ wciąż trzyma się nadziei, że było trochę prawdy w jej wizji.

TJ jest lubiany przez wszystkich członków załogi. Chloe zaczyna widzieć TJ jako swojego przyjaciela, a nawet dr Rush i porucznik Greer, którzy na ogół nie lubią ludzi, zdają się mieć wielki szacunek dla niej. Ponieważ ich czas na Przeznaczenia wydłuża, TJ rozpoczyna wykonywanie coraz bardziej skomplikowane procedury medyczne, w tym przeszczep nerki. Zbliża się do końca serii dowiaduje się, że jej zastępca na Novus zmarł z ALS , której nie można wyleczyć, choć pobrać niektórych archiwów z planety nie ma lekarstwa znaleźć w archiwach.
Historia Konceptualna

W podziale znaków dla serii, Tamara Johansen pierwotnie nazwany Tamara Jon, [2] i był pochodzenia azjatyckiego. [3] Po Huffman została obsadzona do roli bohatera nazwisko zostało zmienione na Johansen i jej rasa została zmieniona na europejskim . [4] Joseph Mallozzi , producent wykonawczy z dwóch koncertów poprzedzających Stargate telewizyjnych, za przesłuchanie Huffman w grudniu 2008 r. “tak dobre, że, szczerze mówiąc, że byliśmy szaleni, aby nie oddać ją”. [5]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jamil Walker Smith starszy sierżant Ronald Greer

Greer w randze sierżant i jest opisany jako “wielki, silny, cichy”. [1]

Greer jest podnoszony przez jego kochająca matka Angeli Greer i obraźliwych ojca Reginalda Greer. Ojciec Greera pozbawił go jedzeniem, maltretowana fizycznie zarówno Ronald i jego żonę i zamykał go w szafie, co Greer klaustrofobiczne w późniejszym życiu. Zaciąga Ronald w United States Marine Corps po nie, aby uzyskać stypendium szukał. [2] W końcu jest włączona do programu Stargate w stopniu sierżant, służąc w Icarus Base. [3] On ukazany jest szybkie gniewu, które zakłada szczytu jest wynikiem z się po niskiej tle. Przed atakiem bazowej, która doprowadziła do ewakuacji do Destiny, był aresztowany i czeka sąd wojenny za napaść Telford pułkownika przed spotkaniem pracowników na Icarus bazy przed atakiem. [4], dowódca Greera, Everett Młoda , uwalnia go po baza podlega ataku, informując go o rozważenie zarzutów wobec niego spadła. [3]

Na pokładzie Przeznaczenia, pracuje side-by-side z Matthew Scott , który został wprowadzony za po Pułkownik Young został ranny w wyniku ataku na bazy Icarus. W pierwszej misji, aby pobrać potrzebną minerału poza świat, Nicholas szczytu wynika, że Greer nie był na jego liście Icarus personelu bazy. [3]
Historia Konceptualna

We wczesnych dokumentach odlewniczych, Greer nazwano Ron “Psycho” Stasiaka. [5] Przed przystąpieniem do prac Stargate Universe, Jamil był najbardziej znany portret Gerald wokalnej w Nickelodeon serial animowany Hey Arnold! . [6] Przed przesłuchania był nie jest fanem serialu, ale on wiedział o Stargate franczyzy. [7]

W wywiadzie dla Sky 1 Nidai “Stargate-superfan”, stwierdził, że Jamil udał się do przesłuchania “nie chcąc część”, w przekonaniu, że jeśli nie chcą, to skończy się to, ze względu na poprzedni doświadczenia. Jamil opisał swoją postać jako “orzech twardy” a “twardzielem”, ale mówiąc pod jego charakter był miś . [7] W wywiadzie dla MGM ‘s Stargate Universe Character biografia tych, Jamil wspomniał, że jego postać jest osobiste cechy są rzeczy, że sam chce się rozwijać w swoim życiu: “… on jest zdyscyplinowany, że jest gotów umrzeć za coś większego od siebie, rozumie on moc bycia częścią zespołu i pozostawiając swoje ego za drzwiami.” [8]
Recepcja

Maureen Ryan z Chicago Tribune skrytykował postać grana przez Jamil Walker Smith: “. może intencją było, aby sierżant Ronald Greer puścić jako zbuntowanego jeszcze odważny hothead” [9], Brian J. Smith (który wcielił się w postać Matthew Scott ) z serii o nazwie Greer Jamil jest jego ulubionym od serii,. podobnie, Jamil stwierdził jego ulubioną postacią było to, że Scott [7] znak porównaniu Eric Bana charakteru “s” trąbienie “w Helikoptera w ogniu . Kevin Cole z topionego Film był bardzo pozytywny wkładu Jamil do SGU: “On jest kowbojem, który przyniesie wiele ciekawych rozwoju całej serii Walker naprawdę sprawia, że ​​praca z przypadkowych uśmiechów i subtelności małych i niuansów, że to facet powinien mieć.. ” [10]
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Ming-Na Camile Wray

był szefem kadr na bazie Icarus, a staje się najwyższy rangą członek IOA linka na pokładzie Przeznaczenia, działających w charakterze statku de facto lider cywilnej (ale nadal podporządkowane płk Younga w całym łańcuchu-of-command). W rezultacie, Wray jest głównym politycznym przeciwnikiem pułkownika Younga z jej władzy wspieranego przez przywódców IOA na Ziemi. Wray krótko objął dowództwo Przeznaczenia w odcinku “sprawiedliwości”, kiedy pułkownik Young był podejrzany o zamordowanie sierżant Spencer. W odcinku “Divided”, ona współpracę z dr Rush, prowadzić cywilny zamach stanu przeciwko rządy wojskowych na statku. Jest pierwszą otwarcie charakter LGBT w serii Stargate i jej długoletniego partnera powrotem na Ziemi, Sharon, pojawił się w odcinku “Life” w powracającej roli. [1]

Charakter Wray jest początkowo opisany jako “fałszywe poczucie znaczenia i wyższości do drugiej populacji wojskowych i cywilnych wraz z upartym, sposób potwierdzania go”. [2] Mallozzi myślał w grudniu 2008 r., że znak “ma ogromny potencjał dla się pod skórę Young i co. ‘s. Jest zdecydowany ją kochać albo nienawidzić jej typ charakteru, kto będzie udowodnić zmorą dla wielu serii regularnie, i prawdopodobnie niektórych widzów, jak również “. [3]

Początkowo uważany za potencjalnie cyklicznego charakteru, [2], że został wymieniony jako części głównej obsady w pilota, ale w kolejnych odcinkach jak gwiazdy gości. Jednak jak z “wymiarem sprawiedliwości”, na ekranie listy kredytów ją jako część głównego oddanych.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Lou Diamond Phillips pułkownik David Telford

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Seria 1: 2009-10
#     Tytuł     Tytuł polski     Reżyseria     Scenariusz     Premiera w USA
(SciFi Universal)     Premiera w Polsce
(SciFi Universal)
1     Air: Part I
Powietrze, część 1

Andy Mikita

Robert C. Cooper,
Brad Wright

2 października 2009

21 stycznia 2010[1][2]
Personel tajnej bazy badawczej zostaje zmuszony do ewakuacji przez gwiezdne wrota na pokład opuszczonego statku Pradawnych Przeznaczenie znajdującego się w odległej części Wszechświata, miliardy lat świetlnych od Ziemi.
2     Air: Part II
Powietrze, część 2

Andy Mikita

Robert C. Cooper,
Brad Wright

2 października 2009

21 stycznia 2010
Ewakuowany zespół odkrywa, że z powodu uszkodzeń kadłuba statku i zużycia systemu podtrzymywania życia, powietrza do oddychania wystarczy tylko na kilka godzin.
3     Air: Part III
Powietrze, część 3

Andy Mikita

Robert C. Cooper,
Brad Wright

9 października 2009

28 stycznia 2010
Porucznik Scott dowodzi zespołem poszukującym na pustynnej planecie minerału niezbędnego do naprawy systemu podtrzymywania życia na statku. Chloe odwiedza swoją matkę na Ziemi.
4     Darkness
Ciemność

Peter DeLuise

Brad Wright

16 października 2009

28 stycznia 2010
Na pokładzie statku wyczerpują się ostatnie zapasy energii. Doktor Rush przechodzi załamanie nerwowe.
5     Light
Jasność

Peter DeLuise

Brad Wright

23 października 2009

4 lutego 2010
Nie będąc w stanie uniknąć zderzenia z gwiazdą, pułkownik Young organizuje loterię mającą wyłonić kto będzie mógł opuścić statek na pokładzie wahadłowca.
6     Water
Woda

William Waring

Carl Binder

30 października 2009

4 lutego 2010
Z pokładu statku w niewyjaśniony sposób znikają zapasy wody. Pułkownik Young i porucznik Scott szukają jej nowych zapasów na pokrytej lodem planecie. Reszta załogi odkrywa, że nie jest sama na pokładzie Przeznaczenia.
7     Earth
Ziemia

Ernest Dickerson

Martin Gero

6 listopada 2009

11 lutego 2010
Dowództwo wydaje rozkaz podjęcia ryzykownej próby ewakuacji załogi na Ziemię. Gdy pułkownik Young wyraża wątpliwości, zostaje zastąpiony przez pułkownika Telforda.
8     Time
Czas

Robert C. Cooper

Robert C. Cooper

13 listopada 2009

11 lutego 2010
Ekipa badawcza przenosi się na powierzchnię pokrytej dżunglą planety. Eli Wallace filmuje przebieg wyprawy. Wkrótce zaczynają chorować pierwsi członkowie zespołu. Gdy zapada zmrok okazuje się, że choroba nie jest największym problemem.
9     Life
Życie

Alex Chapple

Carl Binder

20 listopada 2009

18 lutego 2010
Porucznik Scott i Camile Wray używając kamieni komunikacyjnych odwiedzają swoich bliskich na Ziemi. Załoga odkrywa na statku urządzenie Pradawnych, które może dać nadzieję na powrót do domu.
10     Justice
Sprawiedliwość

William Waring

Alan McCullough

4 grudnia 2009

18 lutego 2010
Członek załogi zostaje znaleziony w swej kwaterze martwy z raną postrzałową. Podejrzenie pada na pułkownika Younga.
11     Space
Przestrzeń

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

2 kwietnia 2010

20 maja 2010
Podczas użycia kamieni komunikacyjnych świadomość pułkownika Younga zostaje przeniesiona do ciała obcej istoty. Wkrótce po tym obok Przeznaczenia pojawia się nieznany statek. Kosmici nie mają przyjacielskich zamiarów.
12     Divided
Podzieleni

Felix Alcala

Paul Mullie,
Joseph Mallozzi

9 kwietnia 2010

20 maja 2010
W czasie gdy załoga poszukuje urządzenia namierzającego kosmitów, dr Rush i Wray usiłują przejąć kontrolę nad statkiem.
13     Faith
Wiara

William Waring

Denis McGrath

16 kwietnia 2010

27 maja 2010
Przeznaczenie niespodziewanie wychodzi z prędkości nadświetlnej w pobliżu niezaznaczonej na mapach gwiazdy z samotną planetą. Wysłany na planetę zespół odkrywa, że panują na niej idylliczne warunki. Gdy nadchodzi czas powrotu część załogi postanawia pozostać na planecie.
14     Human
Człowiek

Robert C. Cooper

Jeff Vlaming

23 kwietnia 2010

27 maja 2010
Rush korzysta z fotela z interfejsem neuronalnym Pradawnych i zdobywa podstawę do rozszyfrowania kodów sterujących statku. Grupa zwiedzająca planetę zostaje uwięziona w jej podziemiach i nie ma możliwości powrócić przed odlotem Przeznaczenia.
15     Lost
Zagubiony

Ronn Schmidt

Martin Gero

30 kwietnia 2010

3 czerwca 2010
Członkowie pozostawionego zespołu usiłują wydostać się z podziemi planety i znaleźć drogę powrotną na statek zanim ten opuści galaktykę.
16     Sabotage
Sabotaż

Peter DeLuise

Barbara Marshall

7 maja 2010

3 czerwca 2010
Dr Rush oblicza, że statkowi zabraknie energii na dotarcie do następnej galaktyki. Przy użyciu kamieni komunikacyjnych na pokład Przeznaczenia zostaje przeniesiona dr Amanda Perry, specjalistka od napędu nadświetlnego i dawna znajoma doktora Rusha, która przejmuje ciało Camile Wray.
17     Pain
Ból

William Waring

Carl Binder

14 maja 2010

10 czerwca 2010
Kilkoro członków załogi zaczyna doświadczać realistycznych halucynacji, które są manifestacją ich obaw i pragnień.
18     Subversion
Przewrót

Alex Chapple

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

21 maja 2010

10 czerwca 2010
Dr Rush dostał wizji związanej z kamieniami komunikacyjnymi, w której pułkownik Telford jest szpiegiem Przymierza Lucjan. W celu udowodnienia jego zdrady prosi Younga o pozwolenie na powrót na Ziemię.
19     Incursion: Part I
Atak, część 1

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

4 czerwca 2010

17 czerwca 2010
Przymierze Lucjan zmusza dr Rusha do pomocy w ataku na Przeznaczenie. Napastnicy zajmują część statku i biorą zakładników.
20     Incursion: Part II
Atak, część 2

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

11 czerwca 2010

17 czerwca 2010
Trwa krwawa konfrontacja między załogą Przeznaczenia a żołnierzami Przymierza Lucjan. Jednocześnie promieniowanie pobliskiego podwójnego pulsara grozi śmiercią wszystkim na pokładzie statku.
Seria 2: 2010-11
#     Tytuł     Tytuł polski     Reżyseria     Scenariusz     Premiera w USA
(SciFi Universal)
1 (21)     Intervention : Part III
Interwencja: część III

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

28 września 2010
Trwa walka o kontrolę nad statkiem pomiędzy załogą a Przymierzem Lucjan. Ranna porucznik Johansen nieoczekiwanie odzyskuje przytomność na stworzonej przez nieznanych kosmitów planecie.
2 (22)     Aftermath
Pokłosie

William Waring

Robert C. Cooper

5 października 2010
Rush odkrywa kod dostępu do systemów Przeznaczenia oraz jego mostek dowodzenia. Wysyła zespół na planetę, której adres wrót jest zablokowany. Podczas próby lądowania prom ulega katastrofie a sierżant Riley zostaje ciężko ranny.
3 (23)     Awakening
Przebudzenie

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

12 października 2010
Przeznaczenie dokuje do Rozstawiacza wrót. Istnieje szansa, że zgromadzone w nim zasoby energii pozwolą otworzyć tunel na Ziemię. Zespół wysłany na statek odnajduje tam obcych. Podczas transferu mocy na Przeznaczenie, jego kierunek zostaje przez nich odwrócony. Telford próbuje to naprawić, ale poziom energii Przeznaczenia niebezpiecznie zbliża się do granicy, po której przekroczeniu nie jest możliwe użycie napędu nadświetlnego.
4 (24)     Pathogen
Patogen

Robert Carlyle

Carl Binder

19 października 2010
Więźniowie Przymierza Lucjan zostają uwolnieni. Matka Elia trafia do szpitala. Chloe wykazuje dziwne symptomy, rozwiązuje równanie, którego Rush nie mógł rozwiązać. Próbuje on użyć fotela aby ją uleczyć co jednak nie udaje się, i nie jest to wcale przypadek. Rush potrzebuje jej w tym stanie, ponieważ może mu to pomóc w zrozumieniu statku, ale chce to zachować w tajemnicy.
5 (25)     Cloverdale
Cloverdale

Alex Chapple

Brad Wright

26 października 2010
Podczas badania kolejnej planety porucznik Scott zostaje zainfekowany przez obcy organizm. Jest bliski śmierci i ma halucynacje o swym życiu w domu na Ziemi. Aby nie narazić załogi na zarażenie nie można go przenieść na pokład Przeznaczenia. Gdy Chloe pozwala temu organizmowi się ukąsić, okazuje się, że dzięki dzięki modyfikacji obcych jest odporna na zakażenie.
6 (26)     Trial and Error
Metodą prób i błędów

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

2 listopada 2010
Pułkownik Young ma powtarzające się realistyczne sny, w których kosmici, którzy porwali Rusha i Chloe, atakują i niszczą Przeznaczenie. Young zwierza się w końcu Wray i przyznaje, że obawia się o swój stan psychiczny. Eli rozpoczyna współpracę z Ginn, naukowcem Przymierza Lucjan. Gdy Przeznaczenie wychodzi z nadświetlnej, nie pokazując czasu kolejnego skoku na zegarze, porucznik Scott próbuje przekonać Younga do powrotu do obowiązków dowódcy. Tymczasem Eli odkrywa, że Przeznaczenie przeprowadza szereg symulacji bitwy, które są odzwierciedlane w snach Younga.
7 (27)     The Greater Good
Większe dobro

William Waring

Carl Binder

9 listopada 2010
Young i Rush zostają odcięci na uszkodzonym statku kosmitów, który dryfując oddala się od Przeznaczenia. Rush nie chce zdradzić swego sekretu o tym, że ma kontrolę nad Przeznaczeniem. Proponuje wezwać na pomoc z Ziemi dr Amandę Perry, którą w tajemnicy instruuje jak ma sterować statkiem. Jednak sekretu nie udaje się długo utrzymać.
8 (28)     Malice
W złej wierze

Robert C. Cooper

Robert C. Cooper

16 listopada 2010
Simeon, żołnierz Przymierza Lucjan, zabija Ginn i Amandę Perry, po czym ucieka z Przeznaczenia na opustoszałą planetę. Rush biegnie za nim i ratuje zakładniczkę. Young wysyła zespół na planetę. Chloe oblicza, jak zmienić kurs statku w FTL.
9 (29)     Visitation
Odwiedziny

William Waring

Rémi Aubuchon

23 listopada 2010
Członkowie załogi, którzy przed rokiem pozostali na idyllicznie wyglądającej planecie, nieoczekiwanie pojawiają się na pokładzie wahadłowca, który cumuje do Przeznaczenia. Doktor Caine i inni nie wiedzą jak się tu znaleźli. Tajemnica przybiera złowieszczy obrót, gdy jeden z przybyłych pada martwy. Wray przy pomocy regresji hipnotycznej próbuje dowiedzieć się co naprawdę wydarzyło się na planecie. Chloe, która w dalszym ciągu się przeobraża, przygotowuje się do ostatniego pożegnania.
10 (30)     Resurgence
Odrodzenie

William Waring

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

30 listopada 2010
Podążając za odebranym odczytem odległego źródła energii, Przeznaczenie trafia w pole szczątków statków pozostałych po dawno zakończonej bitwie. W trakcie ich badania okazuje się, że nie wszystkie one uległy zniszczeniu. Przeznaczenie zostaje zaatakowane przez drony, które ciężko uszkadzają statek. Z pomocą nieoczekiwanie przybywa Rozstawiacz z pułkownikiem Telfordem i kosmitami na pokładzie. Podczas późniejszej bitwy ze statkiem bazą dronów Chloe ucieka ze swojej kwatery.
11 (31)     Deliverance
Wybawienie

Peter DeLuise

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

7 marca 2011
Kontynuacja poprzedniego odcinka. Chloe wzywa statki obcych z odcinka „Space”, które odciągają część dron od Przeznaczenia. Kosmici z uszkodzonego statku w zamian za ochronę przed dronami zgadzają się na uzdrowienie Chloe. Uszkodzone osłony statku uniemożliwiają skok w prędkość nadświetlną.
12 (32)     Twin Destinies
Bliźniacze przeznaczenie

Peter DeLuise

Brad Wright

14 marca 2011
Eli znajduje sposób jak utworzyć połączenie z Ziemią.
13 (33)     Alliances
Przymierza

Peter DeLuise

Linda McGibney

21 marca 2011
Camile i Greer używają kamieni i przenoszą się do DBZ chwilę potem następuje atak i zostają uwięzieni w środku. Próbując się wydostać odkrywają że w DBZ jest bomba nuklearna, a promieniowani z niej może ich zabić, tymczasem Varro odkrywa sposób jak ją rozbrojić
14 (34)     Hope
Nadzieja

Carl Binder

28 marca 2011
Ginn i Amanda Perry nawiązują połączenie z Chloie bez użycia kamieni telekomunikacyjnych. Dr Rush wpada na pomysł odizolowania świadomości i wgrania ich do systemu statku.
15 (35)     Seizure
Zajęcie-

Helen Shaver

Remi Aubuchon

4 kwietnia 2011
SGC znalazło planetę z której można utworzyć połączanie z przymierzeniem jednak nie mogą dojść do porozumienia z właścicielami wrót ponieważ istnieje podejrzenie że są w zmowie z przymierzem Lucjan
16 (36)     The Hunt
Polowanie

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

11 kwietnia 2011
Załoga Przeznaczenia zakłada obóz na planecie w celu zebrania zapasów. Zostają jednak zaatakowani przez dzikiego drapieżnika, a TJ wraz z jednym z marines znikają.
17 (37)     Common Descent
Wspólne pochodzenie

Peter DeLuise

Robert C. Cooper

18 kwietnia 2011
Załoga Przeznaczenia odnajduje planetę na której żyją ludzie będącymi potomkami innej załogi Przeznaczenia, która dotarła na tamtą planete 2000 lat temu , kiedy to przeszli przez otwarty tunel w gwieździe. W między czasie statek a później bohaterów atakują drony z poprzednich odcinków.
18 (38)     Epilogue
Epilog

Alex Chapple

Carl Binder

25 kwietnia 2011
Scott, Greer , Eli i pozostała załoga wahadłowca lądują w środku miasta i badają schron który jest ukryty pod miastem. Znajduje sie w nim archiwum wiedzy tamtejszej cywilizacji oraz setki nagrań , łącznie z tym co sie działo po przybyciu na planetę załogi Przeznaczenia.
19 (39)     Blockade
Blokada

Andy Mikita

Linda McGibney

2 maja 2011
Statki dowódcze wraz z dronami blokują Przeznaczeniu możliwość naładowania zbiorników energetycznych. Eli wpada na ryzykowny pomysł by pobrać energie z niebieskiego olbrzyma który jest odsunięty od trasy statku. Dla bezpieczeństwa załogi postanowiono że wszystkie zbędne osoby zostaną wysłane przez wrota na pobliską planetę. Podczas ładowania kopuła hydroponiczna została zniszczona a uwięziona w niej dr Park znalazła się w niebezpieczeństwie. Na planecie zorganizowano grupy które miały zdobyć żywność, broń, leki. W trakcie poszukiwań natrafili na drony które zniszczyli. Young kazał wracać gdy usłyszeli dziwny dźwięk okazało się że to statek dowódczy dron. Po powrocie na Przeznaczenie TJ zajęła się dr Park która została poparzona przez promieniowanie.
20 (40)     Gauntlet
Rękawica

Andy Mikita

Joseph Mallozzi,
Paul Mullie

9 maja 2011
Dr. Park nie odzyskała wzroku. Eli i Dr Rush znajdują sposób na śledzenie Statków dowódczych. Okazuje się że są one na całej trasie lotu “Przeznaczenia” co oznacza że muszą podjąć decyzje czy zaatakować któryś ze statków żeby zdobyć z planety potrzebne zaopatrzenie czy szukać bezpiecznej planety na której nie ma wrót. Dr Rush wpada na znakomity pomysł żeby podczas walki modulować osłony tak żeby ataki dronów były nie skuteczne. W czasie walki drony zmieniają taktykę walki i wykonują loty kamikadze. na szczęście “Przeznaczenie” niszczy statek dowódczy i drony się wyłączają. Na planetę po potrzebne rzeczy zostają wysłane dwa promy po ich powrocie załoga rusza dalej. Eli wpada na genialny pomysł żeby skorzystać z nie tak dawno odkrytych komór stazy, lecz podczas kontroli okazuje się że jedna z sekcji jest uszkodzona i braknie miejsca dla 8 osób, żeby naprawić komory potrzebny jest pewien minerał zawarty w asteroidach. Dr. Park wymyśla sposób zdobycia potrzebnego składnika. Proponuje wysłanie promu na przynętę i w tym samym czasie zdobycie zaopatrzenia. Podstęp udaje się, w trakcie walki prom niszczy wrogi statek. Po naprawie komór stazy okazuje się że jedna jest zbyt mocno uszkodzona i jedna osoba będzie musiała zostać na statku. Po rozmowie z Youngiem Eli postanawia zostać i spróbować naprawić komorę.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 61 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...