Fringe: Na granicy światów

Anna Torv – Olivia Dunham | John Noble – Walter Bishop | Joshua Jackson – Peter Bishop | Lance Reddick – Phillip Broyles | Kirk Acevedo – Charlie Francis | Blair Brown – Nina Sharp

fringe


Fringe: Na granicy światów (oryg. Fringe) – amerykański serial science-fiction stworzony przez J.J. Abramsa (współtwórcy serialu Zagubieni), Alexa Kurtzmana i Roberta Orciego dla sieci telewizyjnej FOX, emitowany od 9 września 2008 roku. Kolokwialne angielskie słowo fringe w tytule produkcji można przetłumaczyć jako “skraj świadomości”, jako że serial opowiada o zjawiskach, które rozgrywają się na obrzeżach ludzkiego poznania i często poza nim. Krytycy zwracają uwagę na podobieństwo fabularne Fringe do serialu Z Archiwum X.

Po dobrych wynikach oglądalności pierwszych odcinków stacja FOX podjęła decyzję o produkcji pełnego sezonu, czyli 20 odcinków serialu[1], a także o stworzeniu drugiego sezonu, liczącego 22 odcinki. Trzeci sezon serialu wystartował na amerykańskim Foksie 23 września 2010 roku. Mimo spekulacji o zakończeniu produkcji Fringe w 2011 roku wskutek malejącej oglądalności, serial przedłużono o czwartą, 22-odcinkową serię w sezonie 2011/2012, którego premiera odbyła się 23 września 2011 roku. W kwietniu 2012 roku dyrekcja telewizji Fox poinformowała, że Fringe zostanie zakończony wraz z piątą, 13-odcinkową serią, która zostanie wyemitowana w sezonie 2012/2013. Tym samym liczba odcinków serialu osiągnie 100.

Przeplatające się wątki świata teraźniejszego i alternatywnego oraz czasu przeszłego były dla nowego widza niejednokrotnie barierą nie do przebicia. Przygotowując się na premierę czwartego sezonu, stacja FOX udostępniła dla zagubionych w fabule nowych widzów krótkie zwiastuny “Past + Present + Future” prezentujące strukturę fabuły począwszy od sezonu pierwszego.

W Polsce serial emitowany jest przez telewizję TVN: sezon 1 – od 10 września 2009 do 4 lutego 2010, sezon 2 – od 2 września 2010 do 10 lutego 2011. Sezon pierwszy był emitowany ponownie na antenie TVN 7[2]. Sezon 3 od 24 stycznia 2012 na antenie TVN.

Zarys fabuły

Serial opowiada o grupie osób prowadzących badania nad zjawiskami paranormalnymi. W jej skład wchodzą: agentka FBI Olivia Dunham, nadzwyczaj inteligentny, młody mężczyzna Peter Bishop, oraz jego równie błyskotliwy ojciec doktor Walter Bishop. Oprócz rozwiązywania zagadek zjawisk paranormalnych, badają oni aspekty nauki alternatywnej (telepatia, lewitacja, niewidzialność, mutacja genetyczna itp.). Na całym świecie występuje seria zbiorowych eksperymentów, znanych jako “Wzorzec” i nie są znane powody ich wykonywania. Olivia, Peter i Walter mają za zadanie zbadanie tych dziwnych wydarzeń oraz ustalenie źródła ich pochodzenia. Massive Dynamic to firma związana ze “Wzorcem” i największa korporacja na świecie zajmującą się zaawansowanymi badaniami przy użyciu nowoczesnych technologii, które nie są ogólnodostępne i powszechnie znane. Oprócz tego Massive Dynamic posiada wiele własnych patentów, które kilkukrotnie przewyższają możliwościami powszechnie stosowane urządzenia.

W sezonie piewszym zespół fringe bada sprawy ze “Wzorca”, za którym stoją bioterroryści znani jako ZFT (Zerstörung durch Fortschritte der Technologie), na czele których jest David Robert Jones. Przygotowują się oni do końca świata. Olivia dowiaduje się, że była w wieku trzech lat była obiektem badań nad cortexiphanem, zatrzymującym wrodzone psioniczne zdolności. Walter uczy się na nowo samodzielnie żyć po siedemnastu latach w szpitalu psychiatrycznym St. Claire’s, ukrywając tajemnicze pochodzenie Petera.

W sezonie drugim zagadki mają związek, przede wszystkim, z równoległym światem, z których pochodzą zmiennokształtni. Na czele zmiennokształtych stoi Thomas Jerome Newton. Walter mówi Peterowi o tym, iż po śmierci własnego syna postanowił − chcąc pomóc jego alternatywnej wersji − wykraść Petera i uleczyć go. Na końcu sezonu Peter przenosi się z Walternetem − swoim ojcem − na alternatywny świat. Walternate chce zniszczyć drugą stronę. Olivia wraz z Walterem i ludźmi cortexiphanu, przechodzi do alternatywnego świata. Podczas akcji Olivia z alternatywnego świata − Bolivia − wchodzi w rolę Olivii, a Olivia zostaje zamknięta w izolatce w Departamencie Obrony w równoległym wszechświecie.

Sezon trzeci opowiada o zmaganiach Olivii z jej wydostaniem się z równoległego świata oraz infiltracji dokonywanej przez Bolivię. Walternate, sobowtór Waltera, jako sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych, próbuje zrobić z Olivii jej alternatywną wersję. Wstrzykuje jej pamięć Bolivii, umiejętności, osobowość. Tym czasem Bolivia stara się zdobyć jedną z części do maszyny zagłady, która później budowana jest po obu stronach, a uruchomić ją może tylko Peter. Olivia wraca do swojego świata. Maszyna zostaje uruchomiona, powstaje most między wszechświatami. Wkrótce Peter zostaje wymazany przez jednego z obserwatorów − Septembera − z linii czasu.

W sezonie czwartym przedstawiony zostaje świat w który Peter po obu stronach zmarł w dzieciństwie. Septemberowi nie udaje się jednak wymazać Petera w całości. Walter czasami widuje go jako dorosłego, odbijającego się od błyszczących powierzchni. Co pewien czas powstaje potężna kula energii. Po jej unicestwieniu, Peter wypływa na jezioro Reiden, lecz nikt z zespołu fringe go nie pamięta. Jones faszeruje Olivię cortexiphanem. Ona przypomina sobie wydarzenia z dawnej linii czasu. Bell próbuje zbudować własny wszechświat – bez ludzi – niszcząc dwa dotychczas istniejące, a źródłem energii do tego ma być Olivia. Walter zabija Olivię, ta jednak, dzięki cortexiphanowi, przeżywa. September przychodzi do Waltera i uświadamia mu, że oni nadchodzą.
Postacie

Anna Torv jako Olivia Dunham – agentka FBI oddelegowana do rozwiązywania trudnych spraw z pogranicza nauki i fantastyki wraz z doktorem Walterem Bishopem i jego synem Peterem. Odkryła, że jako dziecko była obiektem badań Waltera i Williama Bella, której to podawano cortexiphan, dając jej niezwykłe zdolności. Anna Torv gra także alternatywną wersję Olivii − Bolivię, nazywaną także Fałszywią (Fauxlivia)

Olivii perspektywy i wewnętrzne uczucia często służą jako służyć jako punkty kontaktowe dla większości odcinków, które bezpośrednio koncentrują się na jej rozwoju jako człowieka i jako członek organów ścigania. Krytyków dla fabuły rozwijającej, Olivia podkreślił determinację i koncentrację, jak jej głównych cech, według Arams. Po linii działki w drugim sezonie widzowie poznają Olivii sobowtór z równoległego wszechświata , która rozwija alternatywną rzeczywistość dla każdego znaku. Torv otrzymał kilka nominacji za rolę Olivia.

Olivia to młoda agentka specjalna FBI przypisany do wielu agencji zadaniowej z amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego nazwie Wydziałowi Fringe, [1], po tym jak jej partner i kochanek, John Scott , jest narażona na ciało rozpuszczające agenta. Zarówno pełnomocnik Broyles i Nina Sharp uważają ją mieć wielki potencjał i talent, ta ostatnia nawet nadzieję, że wprowadzą ją jako pracownika Massive Dynamic. Eksperyment dr Biskup połączyć ją do umysłu umierającego Johna Scotta, aby dowiedzieć się, co wie o jego wynikach stan, w Olivia zyskują część jego świadomości, powodując jej umysł, aby rozpocząć integrację i oczyszczenie obcego przytomność. Powoduje to wspomnienia Olivia myląc Johna Scotta na własną rękę. [2] Z pomocą Walter, Olivia znajdzie sposób komunikowania się z Jana w jej własnym umyśle, w końcu pozwala wspomnienia zanikać całkowicie. [3]

Olivia okazuje się być związane z narkotykami Cortexiphan, chemicznego opracowany przez Williama Bella, który rzekomo pozwala dzieciom wstrzyknięto mu zachować wyższe funkcje mózgu, które zazwyczaj pogarsza się z wiekiem. Olivia była jedną z grupą dzieci w wieku przedszkolnym, które służyły jako przedmioty eksperymentu w jej domu dzieciństwa Jacksonville na Florydzie . W rezultacie, może Olivia nieokreślonych zdolnościach psychicznych, jak pokazano, że wyłącza się, gdy szereg światła przewodowy do bomby jako przełącznika kill myśląc, że po prostu. [4] Walter ma wideo Olivia dzieciństwie, rzekomo rejestrowana podczas badań narkotyków, które pokazuje jej skulona w rogu pokoju obok źle zwęglone łóżku z Walter powiedział: “W porządku, nie to miałem na myśli”. [5] Później dowiedziałem się, że Olivia rozpoczęła ogień z jej umysłu. Olivia miała również możliwość rozeznania jeśli obiekt pochodzi w alternatywnym wymiarze, ze względu na “przebłysk”, że tylko ona mogła zobaczyć. [6] Gdy próbuje rozbudzić tę zdolność w niej jako osoba dorosła, dr Biskup hipotezę, że zdolność ta była pochodzi częściowo ze strachu Olivii o widzenie do alternatywnego wymiaru. Kiedy Olivia odzyskuje część jej wspomnień o spotkaniu z Bell, dowiaduje się, że ona jest jedyną Temat nadaje się do przejść przez wielu znanych wymiarach bez negatywnych skutków ubocznych. Ona została nazwana strażnika bramy przez Bell, który będzie zapobiec inwazji przez alternatywnego wymiaru. [7]

Olivia otrzymuje uprawnienie Nina Sharp spotkać William Bell , który obecnie mieszka w innym wymiarze, z jego biura w World Trade Center ‘s Południowej Wieży . [8] Po opuszczeniu jej wszechświat porusza się z dużą prędkością, wraca w tym samym prędkość, upaść przez przednią szybę swojego samochodu teraz stacjonarnego, pozostawiając ją w stanie niemal krytycznym. Ona kończy się w krótkim śpiączkę i budzi się w niespójnym stanie i jest w szoku. Olivia najwyraźniej traci jej wspomnienia o spotkaniu z Bellem i wszelkie informacje, może on jej powiedział. [9] Ona odzyskuje część tych wspomnień i dowiaduje się więcej o inwazji pomiędzy wymiarami. [7] po przejściu na alternatywnej rzeczywistości, Olivia spotyka Jej sobowtór “Fauxlivia”, a ostatecznie akcje pocałunek z Peter Bishop . Ona jest uwięziona w alternatywnym wszechświecie przez Walternate, self Waltera alternatywa, natomiast Fauxlivia zastępuje w prime wszechświata. [10] Olivia próbuje uciec jej uwięzienie i podróżować z powrotem do swojego świata. Ona jest opanowana i pod wpływem narkotyków, pranie mózgu , wierząc, że jest alternatywna Olivia, wraz z cechami takimi jak wspaniałe umiejętności celność które prime-wszechświat Olivia nie posiadają. [11] Okazuje się, że alternatywne plany Walter używać Olivii Cortexiphan-derived umiejętności, aby znaleźć sposób, aby bezpiecznie przejechać wszechświaty, za który potrzebuje jej pomocy. chętnych Jednak Olivia zaczyna się odzyskać swoje stare wspomnienia po ma halucynacje Peter Bishop, który przychodzi do niej w widzeniu i mówi jej, że nie należy tam wcześniej ją całować. Z pomocą alternatywnego wszechświata Broyles agenta, że ​​jest w stanie uciec z aresztu i sprawiają, że na przemian Waltera Harvard laboratorium, gdzie wykorzystuje zbiornik, aby powrócić do swojego świata. Tymczasem Peter uświadamia sobie, że jest z alternatywnego Olivia, powodując jej uciec i powrócić do swojego świata, jak również. [12] Po powrocie do pracy, Olivia jest skonsternowany, aby odkryć, że Piotr stał się kameralny z jej doppleganger. [13]
Rozwój
Casting

Po obejrzeniu wielu przesłuchaniach “dobrze ostatnich 12. godzina”, [14] do roli Olivii Dunham, australijska aktorka Anna Torv została wybrana do tej roli. Reżyser obsady kwietnia Webster powiedział: “To, czego szukaliśmy w Olivii była kobieta, która była wiarygodna jako agent FBI, ale jeszcze miał pewne luki. I zdecydowanie miał głębię i historii za jej oczach”. [15] Nie widząc Torv przed , [16] natknęli próbną taśmę z jej do innego filmu, i były “natychmiast intryguje”. [15] Producent wykonawczy Bryan Burk później powiedział: “nie było tylko coś naprawdę specjalnego o niej i bardzo mądry”. [16] Webster nazywa przyjaciel w Australii, i byli w stanie zorganizować przesłuchanie z Torv, który był camping w Outback w chwili otrzymała telefon od swojego agenta. [16] Torv czytać na kilka scen, przez Internet, i powiedziano mi, po dzień, że wygrał rolę, wsiadają do Toronto wkrótce rozpocząć fotografowanie. One później nazwano jej odlew “cud całej sprawy”. [15] Produkcja członek zespołu Alex Graves skomentował odlewania Torv w:

“Co Anna przynosi do projektu jest to, że przychodzi na świat z Fringe z wszystkimi jej krawędzi i tajemnicy, a ona niesie ten rodzaj elegancji i opanowanie jej sprawia, że ​​po prostu ją kocham i chcę się upewnić, że jest OK, a dostaje przez nią. ”
-Alex Graves [15]

Charakterystyka

“Co ciekawe, o tym show jest to, że w wielu aspektach, Olivia ma męską rolę, a dwaj faceci są kobiety. Nosi broń, to usiąść i porozmawiać. Myślę, że to całkiem fajne.”
– Anna Torv [17]

Charakter Olivia została opisana jako “niezwykle napędzany, agenta niesamowicie genialny z jej własnej przeszłości skomplikowanym, który będzie peel [ed] wstecz w czasie.” [14] Ona jest samotnikiem i poświęca prawie cały swój czas jej pracy . Ma silne poczucie sprawiedliwości, co doprowadza ją do rozwiązania sprawy w żaden sposób konieczne. Jest to jakość, która zachwyca zarówno Broyles i podrażnia, jak to czyni ją dobrym środkiem, ale również sprawia, że ​​jej skłonności do gryzienia off więcej niż ona może żuć, gdy dochodzi do ścigania podejrzanych. Olivia miała obraźliwy ojczyma i zastrzelił go kilka razy w obronie matki i samego. [1] Nie była w stanie go wykończyć, i tak wyzdrowiał i zniknął, zostawiając ją winić siebie za nie wymagający kary przeciwko niemu, przyczyniając na jej determinację do wniesienia przestępców przed wymiarem sprawiedliwości. [18] miała dziewięć lat, kiedy rzucił jej ojczyma, a ona stwierdza, we wcześniejszym odcinku, że wie, co chce zrobić dla kariery “prawie od [ona] miał dziewięć “, co wskazuje na bezpośredni związek pomiędzy nadużywaniem dzieciństwa i swojej pracy.

Fauxlivia ma wiele różnych cech niż Olivia. Anna Torv opisał dwa jako “niezwykle podobne. Mają subtelne różnice, ale są zarówno walka o ich przyczyny. Myślę, że każdy z nich widzi rzeczy w innych, że chcą mieć. Myślę Olivia chciałby nie czuć wszystko jest jej obowiązkiem. Chciałaby wrócić do domu i niech ktoś inny na ramię, że ciężar ratowania świata na kilka minut “. [19] W zerowania osi czasu dla serii “czwartego sezonu, Torv wyjaśnił, że” my Olivia poznać i wiedzieć, wiedział o Wydziału Fringe i miał przez cały ten czas, aby przyzwyczaić się do niego i wyszło, że to jest jej życie “, a nie zapoznanie się z nią po zamachu na Johna Scotta. W związku z tym, “kiedy Lincoln przychodzi, że jest trochę bardziej otwarty na nim [niż była z Piotrem] i pracy z kimś ponownie “. [20] Była wymienione w AfterEllen.com ‘s Top 50 ulubionych bohaterek telewizyjnych. [21 ]

Olivia ma kilka bliskich relacji. Ona ma małą rodzinę, tak jak jej matka zmarła, gdy była w jej wczesnych lat młodzieńczych. Olivii jest blisko swojej siostry Rachel oraz Rachel córka Ella. [1] Olivia był zaangażowany w poważny związek z innymi agent FBI John Scott, [1] a jego niby zdrada i śmierć była czymś zajmowała się przez większość pierwszego sezonu . W sekund finale sezonu , Olivia i Peter Bishop wreszcie przyznać swoje uczucia do siebie i całować. [10] Fauxlivia był zaangażowany w poważny związek z Frankiem Stanton i ostatecznie zaręczył się, ale dwa zerwała, gdy odkrył, że była w ciąży Peter. [22] Olivia był w związku z Piotrem po naprawione rzeczy odcinka 6B Ale wkrótce po tym Piotr zbudował most wycierania się od istnienia, powodując Olivia zapomnieć, kim był. Ale poprzez cortexiphan i moc miłości, szybko przypomniał jej życie z nim. Pobrali się w 2026 roku w przyszłości, a prawdopodobnie mają córkę, odcinek około 4,19 Letters tranzytu
Recepcja
Anna Torv wydajność ‘s spowodował mieszane z przychylnymi opiniami ze strony krytyków telewizyjnych.

Recenzje Anna Torv wydajności ‘s zmieszano w pierwszym sezonie. W recenzji z odcinka pilotażowego dla Nowego Jorku , John Leonarwas znaleziono Torv “cudownie grać” swoją postać. [23] IGN ‘s Travis Fickett uzgodniły, nazywając wczesne prace Torv on Fringe “bardzo dobry”, jak ona “przynosi wyjątkową obecność na show “. [24] MSNBC była równie chwalebne z Torv i jej charakteru, w piśmie “Olivia jest duszą show. – dwie pięści i wyzywające, ale podatny Torv wie jak przekazać autentyczności, nawet w środku oburzające scena. i sportowych sensowne Saint-Laurenta kostium i tylko odrobiną makijażu, ona sprawia, że Olivia jest przekonująco wspaniały pro, a nie przestępstwem krach Tootsie “. [25] Natomiast SFScope felietonista Sarah Stegall wierzył wcześnie wydajność Torv, aby być “wręcz drewniany”, [ 26], podczas gdy inni skrytykował aktorkę i charakter za “zimne i odległe”. [27]

W odpowiedzi na niektórych wczesnych negatywne reakcje na aktorki wydajności, Jon Lachonis zauważyć w recenzji pierwszego sezonu 7-gie odcinka , że “Anna Torv, którego chłód wizerunek agenta FBI i wzór badacz Olivia Dunham znalazł się pod ostrzałem za zbyt drewniany , wydaje się odkrywać jej charakter odpowiedzi na krytykę. Dobrą wiadomością jest to, Anny nowe i bardziej ożywiony Olivia naprawdę nie jest tak dużo jak wylot jest postać, która wydaje się mieć katharsis. Jest wygodny w jej skórze teraz, i cisza jest odciągany za bardziej ludzkości Oczywiście, dobrze jest, że ona spotyka starą beau w tym odcinku. -. jeśli jest jedna rzecz Fringe jest całkowicie pozbawiona jest napięcie seksualne ” [28] Wykonawczy producenci Jeff Pinkner i JH Wyman bronił wczesne prace Torv na Fringe w 2011 wywiadu, wyjaśniając charakter został zaprojektowany, aby być “mdłe, z powodu jej uwarunkowań jako dziecko i wszystko, co ona przeszła. Teraz, można argumentować, że być może to nie było Najlepszym sposobem na wprowadzenie głównego bohatera, ale nie było celem. Więc Anna musiał słuchać tych wszystkich ludzi, mówiąc “Ona tak naprawdę nic nie robi”, kiedy tak naprawdę to był nasz problem. Nie pisze nic o niej, bo … cóż, teraz już wiesz dlaczego. Jednak w momencie, ludzie byli jak “Wow, ta dziewczyna naprawdę nie ma wiele”, który jest tak nie prawda. Anna był tak profesjonalny i tak wielka. Zrobiła to z doskonałości, a teraz ona naprawdę się szansę pokazać ludziom: ‘Hej, jestem bardzo pracowity i wspaniały aktor. Jesteśmy bardzo wdzięczni, że ludzie mogą zacząć się z nią zobaczyć, kim ona naprawdę jest. [29] W połowie drugiego sezonu, Sarah Stegall od SFScope wierzył Torv “miał największe postępy i najbardziej satysfakcjonującego rozwoju” wszystkich głównych aktorów, stwierdzając, że “niesie teraz tę rolę z łaski i mocy”. [26] Stegall częściowo przypisać wzrost aktora i charakteru do jej zwrotu na początku drugiego sezonu, wprowadzenie siostra i siostrzenica, usunięcie John Scott z Jej fabuła, i “delikatny, powściągliwy flirt” z Piotrem. [26]

Podwójne cło Torv jako Olivia i Fauxlivia późno w drugim sezonie i podczas trzeciego sezonu otrzymał niemal powszechne uznanie krytyków. Przewodnik TV nazwał to jeden z najlepszych występów w roku, tłumacząc “Przełączanie Olivię z siebie jego zastępca-wszechświata … skok -zaczął serialu interpersonalnej dynamiki – i zmienił sposób, w jaki patrzymy na Torv Jej podjąć [Fauxlivia] dodano wiele nowych kolorów do postaci, w tym złośliwości, humoru i zmysłowości.. [30] W 2010 listy, Time Magazine ‘s James Poniewozik nazywany jednym Torv osiągi z telewizji najlepiej w roku. Wyjaśnił, “… w podwójnej roli Olivia / Fauxlivia, Torv całkowicie wszedł w jej własnym tego roku. Chociaż niektórzy zasługa pisania, było zacienione wydajność Torv, że sprzedawane Olivii alternate-wszechświat bliźniaka jako rzeczywistego odrębnej osoby-nie tylko w wersji villain cartoon oryginalna, ale prawdziwą osobą, trochę bardziej stanowczy i pewny siebie, a tylko drapieżny dotyk. Tymczasem ona przekonująco wcielił traumę i zamieszanie z jej niewoli-to-zwracany Olivii, którego emocjonalny (i skomplikowane) spotkanie z Piotrem się dziwaczne sytuacja prawdziwa i wzruszająca “. [31]
Wyróżnienia
Zobacz także: Lista nagród i nominacji otrzymanych przez Fringe

Anna Torv działo zarówno nominowany i zdobył wiele międzynarodowych nagród. W 2009 Australijczyków w Nagród Filmowych, Torv zdobył nagrodę przełom. [32] Ona otrzymała nominację w 2009 Teen Choice Awards dla Breakout Star Kobieta, [33], ale przegrał z Demi Lovato . [34] Torv otrzymał trzy nominacje Teen Choice Awards dla aktorki telewizyjnej wyboru: Fantasy / Sci-Fi w 2010, 2011 i 2012. Na Saturn Awards , Torv została nominowana co roku za kreację w ciągu czterech pierwszych sezonach serialu, ostatecznie udzielanych w 2010, 2011 i 2012 uroczystości, stając się jedyną aktorką wygrać trzy kolejne nagrody w danej kategorii, na seriali telewizyjnych. [35] [36] [37] W 2011 roku za rolę w trzecim sezonie Torv została nominowana do nagrody Critics ‘Choice Television dla najlepszego aktorka w serialu dramatycznym Na 1-te Critics ‘Choice Awards telewizyjne .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

John Noble jako Walter Bishop – były naukowiec rządowy, zajmujący się badaniem zjawisk paranaukowych. Jest postrzegany jako szalony naukowiec. Został zamknięty na 17 lat w zakładzie psychiatrycznym St Claire’s po śmierci swojej asystentki. John Noble wciela się również w rolę Walternatora (Walternate’a) − sekretarza obrony w alternatywnym świecie. Walternator chciał doprowadzić do wojny między wszechświatami.

Walter Bishop urodził się w Londynie w 1946 roku, i jest synem byłego szpiega sojuszniczej Doctor Robert Bischoff (de-germanizacji do biskupa po II wojnie światowej ). Jego ojciec, pionier naukowej na Uniwersytecie w Berlinie, prowadzi szpiegostwo dla aliantów w ramach nazistowskiego rządu, sabotował badań niemieckich i przemycony informacji naukowej do Amerykanów. [1] Walter dorastał z miłości do nauki, i przez 1970, stał developer głowy dla rządu amerykańskiego eksperymentalnego programu badawczego o nazwie “Kelvin Genetics”, obok jego wieloletni przyjaciel William Bell . On poślubił Elizabeth Bishop w nieznanym roku, a jego syn, Peter Bishop urodził się w 1978 roku.

Walter i jego przyjaciel William Bell przeprowadził liczne eksperymenty w dziedzinie nauki, odkształcenia , w tym rozwój wysoko zaawansowanych broni dla wojska. W pewnym momencie 1970, Walter i Bell odkrył istnienie innego świata, dzięki wzmożonej używania LSD , oprócz innych leków. Oni skonstruował “trans-wymiarowej okno”, portalu, który mógłby zobaczyć inne wszechświat, który był bardziej zaawansowany technologicznie niż nasze (w ” Piotra “, z drugiej strony wydaje się, że już stworzone cyfrowych telefonów komórkowych w roku 1985). Zaczęli kopiowania zaawansowanych technologii widzieli tam, i sprzedał je do armii skorzystać z tego świata. Spędzili wiele czasu wysyłania przedmiotów na drugą stronę, w tym samochodzie Bella i odkrył, że “multiverse” wymaga równowagi. Jeśli samochód jedzie na drugą stronę, a następnie samochód tej samej masie należy przesłać do naszego wszechświata.

W 1985 roku, już siedem lat Peter zakontraktowane rzadki i savage choroby. Walter próbował wiele metod go wyleczyć, od stara się zbudować maszynę czasu, aby wnieść naukowca, który specjalizuje się w tych przypadkach od 1930 roku do chwili obecnej, na oglądanie jego zastępcę siebie, nazwany “Walternate”, praca z zaawansowanej medycyny do leczenia jego Peter w alternatywnym wszechświecie, który również był chory. Ale Walter nie mógł uratować swego syna, i zmarł w jego ramionach. Po pogrzebie, który nigdy Bell uczestniczył, Walter został pochłonięty oglądania prac Walternate zapisać inne Piotra. Przez okno trans-wymiarowej, Walter odkrył, że Walternate sformułował prawidłowe lekarstwa dla syna, ale nie zauważyłem, jak był rozpraszany przez obserwatora zwanego września . Wiedząc, że Walternate nie będzie mógł leczyć innych Peter, Walter stworzył odpowiedni związek i zbudował drzwi do innego wszechświata, z intencjami utwardzania Piotra tam, a potem wrócić do domu. [2]

Nina Sharp , po odkryciu tego, udał się zatrzymać Waltera od otwarcia tunelu na Reiden Lake (woda z jeziora by wchłonąć nadmiar energii doorway zwolniony). W walce z nim związanej, Walter udało się przez tunel, ale ramię Niny został złapany w między obu wszechświatów, i musiała mieć cybernetyczną rękę umieścić na swoim miejscu. W podróż na drugą stronę, trzymając fiolkę lekarstwo zostało zniszczone, zmuszając Walter porwać Piotra, wyleczyć go z powrotem w naszym wszechświecie, a następnie powrócić go. W drodze powrotnej, upadli przez icy jeziora, ale zostali uratowani przez wrzesień, który ostrzegł, że Piotr Walter nie mógł powrócić do alternatywnego wszechświata. Po uzdrowił Piotrowi, on i Elizabeth nie mogła znaleźć się w stanie wysłać Piotra z powrotem, więc postanowili go wskrzeszę jak ich własne. [2]

W 1991 roku, Waltera laboratorium asystent, dr Carla Warren, zginął w pożarze, a Walter został oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci, ale został uznany za psychicznie niezdolny do sądzenia, więc był zamknięty wewnątrz psychiatrycznym św Claire. Walter spędzi 17 lat wewnątrz St Claire, i nigdy nie był odwiedzany przez Piotra. Bell, pod pseudonimem dr Simon Paryżu przeprowadzono kilka operacji mózgu na Waltera, wyodrębnianie fragmentów tkanki mózgowej Waltera, który zawierał wspomnienia jak przeszedł wszechświaty, na wniosek Waltera samego, który przestraszył się tego, co staje się coraz . Z kawałki jego mózgu nie ma, intelekt Waltera została zmniejszona, a on napędzany szaleństwo. [3]

Na początku pierwszego sezonu, Olivia Dunham szantażowany dorosłą Peter Bishop uwolnić ojca od St Claire, w nadziei na leczenie jej kochanka, John Scott . Piotr stał opiekun Waltera. Po tym, jak uratował Jana (który był uważany za zdrajcę, ale później okazuje się być tajnym agentem NSA), Olivia zwróciła się Walter i Peter pozostają w Bostonie, na co Piotr niechętnie się zgodził. [4]

W odcinku 1×04 ” The Arrival “, wrzesień wrócił i zapytał Walter ukryć tajemniczy dla niego. Piotr stał dość swojego ojca i zdecydował się opuścić Boston, ale został porwany przez mężczyznę, który chciał cylinder dla siebie. Września spotkał Piotra, i wydawało się czytać w jego myślach, co Peter zrealizować “Pattern” był czymś więcej niż tylko zwykły przypadek. Zaczął również zobaczyć, że Walter nie był tak szalony jak początkowo sądzono, i relacji ojciec-syn zaczął kwitnąć. A Walter i Peter został cywilni konsultanci do amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego , pod nadzorem Phillip Broyles . [5]

Podczas epizodu, ” Safe “, Mitchell Loeb i zespół rabusiów bankowych używał wibracji urządzenia dematerializacji ukraść elementy z sejfem w całym kraju. Zespół naukowy realizowany bezpieczny należał do Waltera, a komponenty są wszystkie elementy maszyny on zbudowany w 1985 roku jako jego pierwotnego planu ratowania Piotra, ale w końcu został złomowany, które mogą “sprowadzić nikogo z dowolnym czasie lub w dowolnym miejscu”. Loeb używane urządzenia do ratowania David Robert Jones z niemieckiego więzienia, [6] i Jones zachorował napromieniowania wkrótce potem. [7]

Jones pracował dla organizacji o nazwie “Zerstörung durch Fortschritte der Technologie” (ZFT), lub, w języku angielskim, “zniszczenie przez postęp w technologii”, został oparty na własnym opublikowany manifest anonimowo pod tym samym tytułem. Walter odkrył, że manifest ZFT została napisana w samym jego laboratorium, William Bell, rok temu, po tym jak odkrył alternatywny wszechświat. W odcinku 1×20 ” Jest więcej niż jeden z Everything “, Walter odkryje istnienie drugiej stronie do Piotra, nie mówiąc mu, że jest w rzeczywistości stamtąd. Walter i Peter pomógł Olivia i Fringe Division zatrzymania Jones od przejścia na drugą stronę, aby zabić William Bell, a prowadzone z ich życia, teraz szczęśliwa jak ojca i syna. [8]

Poletko w pierwszym sezonie był Walter i Bell eksperymenty z nootropowe leku o nazwie “Cortexiphan”, którego używali na dzieci. Olivia była wśród dzieci leczonych z nim, i był w stanie zobaczyć na drugiej stronie, bo to. Ale to zostawił ją emocjonalnie zranieni, a ona jest zawsze obronny kiedy zostanie podniesiony.

W sezonie dwa premierze ” A New Day w Starym Mieście “, Walter i Peter dowiedział się, że Olivia wróciła na naszą stronę po wizycie William Bell w innym wszechświecie, ale, jej rejs powrotny zostawił ją poważnie ranny i śpiączce. Walter wydawał się być w dużym stopniu od tego, jak zaczął patrzeć Olivia jak własną córkę. Na szczęście odzyskała przytomność i dowiedział się, że Walter kto próbował ją zabić było przesunięcie kształtu zabójca z Drugiej Strony. [9]

Teraz, Wydział Fringe jest świadomy alternatywnego wszechświata, i tak jak manifest ZFT przewidział, mieli zamiar nas zniszczyć. W odcinku ” sierpień “Observer nazywa sierpnia skontaktował Walter pomóc naprawić błędy, które Walter początkowo wierzył było wysłanie Piotra z powrotem do alternatywnego wszechświata, ale w rzeczywistości to metoda, w jaki sposób “oszukać śmierć”, który miał osiągnąć wcześniej. [10] W odcinku 2×10 ” Szary Matters “, Walter został porwany przez Thomas Jerome Newton , lider zmiennokształtnych “, i miał brakujące tkanki mózgu ponownie wszczepione przez krótki czas. Walter, chwilowo zdrowy, został zmuszony do ujawnienia Newton, który przeszedł na drugą wszechświata, i prawie umarł z tego powodu, jazdy Piotra wiele trudu, aby go uratować. [3] W odcinku ” Jacksonville “, Walter reaktywowany Olivii Cortexiphan umiejętności, a ona była w stanie zidentyfikować obiekty z drugiej wszechświecie z powodu ich charakterystycznego “przebłysk”. Kiedy spojrzała na Piotra, ujrzała, że przewiduje taki sam błysk, czyniąc ją sobie sprawę, że jest z tamtej strony. [11] , ale ona w końcu Walter obiecuje, że nie powie Piotrowi prawdę, choć Walter zdecyduje, musi to zrobić sam.

W odcinku ” White Tulip “Walter widać pismo do Piotra, ukazując mu, że był z alternatywnego wszechświata. On nie jest w stanie zmusić się do dać list do Piotra na strachu przed utratą go znowu jest zbyt duża. Zespół są ścigających mężczyznę próbuje cofnąć czas, aby zapisać swoją narzeczoną od śmiertelnego wypadku samochodowym. Za każdym razem, zespół zbliża się do złapania go, że “przywraca” Czas po raz kolejny. Wysłane do negocjowania z podróżnika w czasie, Walter mówi mu jego działania, aby zapisać Piotra i wzywa człowieka, nie popełnić tego samego błędu, zmieniając naturalny przebieg zdarzeń, mówiąc, że “podróżował przez szaleństwa” uświadomić sobie, że pewne rzeczy muszą nie może być zmieniana. Walter ujawnia, że ​​prosił Boga, aby wysłać mu znak przebaczenia w postaci białego kwiatu tulipana, które nie kwitną w tej porze roku. Zważając Walter słowa, człowiek przywraca z powrotem do dni swego narzeczonego śmierci i trzyma ją jako ciężarówka uderza ich samochód, zabijając ich obu. Jest później ujawnił, że w czasie swojego ostatniego czasu “zerowania”, podróżnik w czasie zostawia list do Waltera z kolegą, który ma być dostarczony w oryginalnym dzień sprawy. Kiedy Walter otwiera dostarczony list, odnajduje tulipana rysowane na białym papierze: jego tak bardzo poszukiwane ” biały tulipan “. [12]

W odcinku ” The Man from the Other Side “, Peter, gdy próbuje pokrzyżować plany Newtona doprowadzenia mostu z równoległego wszechświata, niespodziewanie odkrywa, że jest w rzeczywistości, a nie z tego świata. On jest kontuzjowany i podczas pobytu w szpitalu, konfrontuje Walter (“Powiedziałeś skutki wibracji Newtona byłyby katastrofalne. A oni, oni … zniszczone, że agenta FBI … po prostu … rozpadła mu jak on nie był” t nawet tam. Ale nie zabić człowieka z innej strony … i oni mnie nie zabiłeś. Nie jestem stąd, ja jestem? “) i ze złością obwinia Waltera dla jego matki (z naszego wszechświata ) popełnienia samobójstwa (“Dlatego moja matka popełniła samobójstwo, prawda? Wiedziała. Czy nie? I kiedy odchodziłem, wina było zbyt wiele dla niej żyć … kłamstwo.”). Pod koniec odcinka, Olivia zawiadamia się, że Piotr Walter tłucznia został wyrejestrowany ze szpitala i jest już w biegu. [13]

W ” Przejścia Północno-Zachodniego “, Peter stonowane przez Newtona i spotyka człowieka, z drugiej strony, który objawia się Walter z innego wszechświata (Walternate). [14], uznając go za swego biologicznego ojca, Peter zgadza się towarzyszyć mu powrót do alternatywnego wszechświata, gdzie “Walternate” – który jest w pełni dowództwu swoich wydziałów, i pełni funkcję sekretarza obrony USA-zadania niego pracy na tajemniczej maszyny, która w końcu Peter odkrywa złowrogo wymaga od niego, aby służyć jako składnik . Poinformowane przez obserwatorów, że Peter jest w niebezpieczeństwie, Walter i Olivia krzyż do alternatywnego wszechświata, aby odzyskać go z Walter utrzymanie ranę postrzałową w procesie. Po powrocie do naszego wszechświata, Piotr mówi Walterowi, że wciąż nie wybaczył Waltera za podjęcie go z rodziną jako dziecko, mówiąc: “Starałem się, aby zobaczyć ten sposób Waltera … i nie mogę . Ale zrobiłeś krzyż wszechświaty dwukrotnie uratować moje życie. To musi liczyć na coś “. To daje Walter obietnicę ewentualnego pojednania. [15]

Po wydarzeniach w tym sezonie dwa finale, ” tam “, Walter zaczyna przestawić do życia z Piotrem, ale jego syn nadal pokazuje podpowiedź niechęci wobec ojca. Bez wiedzy jednej z nich, Olivia Dunham wrócili do naszego wszechświata z było w rzeczywistości jej sobowtór “Fauxlivia”, podczas prime-Olivia została uwięziona w innym wszechświecie. Fauxlivia był pod rozkazami Walternate zlokalizować kawałki Doomsday Machine skonstruowanej przez “People First”. Massive Dynamic i Fringe Division rozpocząć zbieranie kawałki i przebudowy urządzenia w bezpiecznym bunkrze, i Olivia jest w stanie przejść na chwilę do ostrzegania Piotra oszustwa Fauxlivia to, kim on był romans z. [16] W 3×02 ” The Box “Walter odkrywa, że William Bell (który poświęcił siebie w sezonie drugim finale aby inni powrócić do wszechświata) Zostawiłam mu kontrolny udziałów w Massive Dynamic, co mu prezes spółki. [17]

Zespół rejestruje Fauxlivia nauka, ale jest w stanie uciec z powrotem do swojego świata. Olivia udaje się przejechać z powrotem na naszej stronie, a spotyka się z zespołem. [16] Po tym, wrzesień pojawia i dyryguje cykl imprez po prostu sprawdzić, czy Walter jest już w stanie pozwolić Peter kostką, która w końcu uświadamia sobie może zrobić. [18] Zespół nauka odwiedza Massive Dynamic bunkier, gdzie maszyna doomsday jest utrzymywana, i to natychmiast uruchamia ze względu na bliskość do Piotra, którego nos zaczyna krwawić. Urządzenie również ma coś do Peter-to “weaponizes” go. Jego zachowanie powoli zaczyna się zmieniać, a on nawet zaczyna polować i morderstwo zmiennokształtnych, co Walter zrealizować efekt maszyna ma na nim. Po konfrontacji z nim o tym, to wydaje się, że Peter może być akceptacja tego co się z nim dzieje, strasząc Walter. [19]
Religia

W pierwszym sezonie Walter opisuje Boga jako jedynej osoby drugiej, kto miał dostęp do wszystkich swoich badań. W drugim sezonie Walter opisuje siebie jako byłego ateistę, który zorientował się, że popełnił ciężkie przestępstwo przeciwko Bogu, gdy ukradł syna Walternate i obecnie aktywnie poszukuje przebaczenie za jego występek. W ostatnim odcinku trzeciego sezonu Waltera klęczy przed krzyżem i prosi Boga, aby ludzkość przed zatarciem.
Walternate

Walter istnieje również w serialu równoległego wszechświata , choć rozróżnienie głównych i równoległych wersjach Walter, serialu bohaterów, jak i jej producentów, dziennikarzy i fanów, identyfikacji równoległego postać jako “Walternate”, a kufer z “Walter” i “alternatywny”. Mają jednak kilka kluczowych różnic w osobowości: Walternate nie cierpi z powodu uszkodzenia mózgu jego odpowiednik robi, a więc jest całkowicie pod kontrolą swoich mentalnych obiektów. Jest także bardziej bezwzględny i okrutny niż jego odpowiednik, z głębokiego przekonania, że ​​cel uświęca środki.

Walternate w równoległym wszechświecie miał podobną historię do Waltera przez 1985, kiedy poślubił samo Elżbietę i posiadające własne dziecko Piotra. Istnieją różnice w ich historii, jak również, w części ze względu na William Bell równoległego wszechświata umiera w wypadku samochodowym jako dziecko i dlatego nigdy nie zaprzyjaźnienie Walternate. Walternate został mianowany Stanów Zjednoczonych “cara bezpieczeństwa narodowego”, i zobaczyłem, że Strategic Defense Initiative do jej sukcesu. Walternate pokazano również, że założył firmę o nazwie “Biskup Dynamic” (równolegle do Massive Dynamic , firma założona przez Williama Bella w prime wszechświata). [20]

W 1985 roku, Walternate pracował nad lekarstwem na jego Piotra, ale został rozproszony przez września przed widząc pomyślnego wyniku badania. [2] Kiedy Piotr został porwany przez Waltera Walternate poślizgnął się w depresji i alkoholizmu, jego pracy na ryzyko, nie mogąc wyjaśnić, jak Peter została podjęta. Po otrzymaniu wsparcia moralnego od Elizabeth, wrócił do pracy, a później jest zdziwiony, gdy młoda Olivia wydaje się do niego, kiedy przechodzi się od premiera wszechświata. Odbieranie jej szkicownik, Walternate odkrywa, że Piotr jest w prime wszechświata i postanawia go odzyskać. [21]

Prowadzące do serialu Obecnie Walternate stał amerykański sekretarz obrony , nadzorowanie bardziej wojujący podział Fringe od jego podstawy na Liberty Island , choć od tego czasu oddzielony od Elizabeth. Jest też dobrymi przyjaciółmi z drugiej w poleceniu Wydziału Fringe, pułkownik Phillip Broyles . Że określone środki zatrzymywania osobliwości spowodowane przekraczaniem Waltera w 1985 przy użyciu jak substancję bursztynu uszczelnienie obszaru wokół nich, bez względu na życie niewinnych uwięziony. Był także zaprojektowane z Shapeshifters przejść do premiera wszechświata i wykonywania czynności, które ostatecznie pozwolą mu przejechać i przekonać Piotra, aby powrócić do równoległego wszechświata. On pokazuje Piotr urządzenia zagłady , że znaleźli i zrekonstruowany i apeluje do Piotra, by dowiedzieć się, jak to działa jak urządzenie reaguje tylko na jego biologicznego podpisu. Zadaniem urządzenia jest później ujawniła podczas sceny w pubie, na spacery obserwacyjne autorstwa pozostawiając rysunku przedstawiającym Peter odpowiedzialny za apokalipsy poprzez mechanizm zagłady.

Kiedy premier wszechświat Olivia i Walter przyjazd do ratowania Piotra Walternate organizuje doppleganger Olivii, Fauxlivia, udawać, że jest Olivia i powrót z Walterem i Piotra. Po zajęciu oryginalny Olivia, Walternate poddaje ją do implantacji pamięci, by wierzyć, że jest Fauxlivia próbując odtworzyć Cortexiphan lek i zrozumieć jej właściwości, zamierzających wykonywać ją raz jego cele zostały osiągnięte. Tymczasem Walternate zaangażował Fauxlivia pomóc prime wszechświat odkryć samą maszynę zagłady, w końcu odzyskuje jedną część, której brakowało w jego budowie. Kiedy przychodzi czas na Fauxlivia być wyodrębnione z prime-wszechświata, Walternate organizuje Olivia być wykonane i jej mózg usunięta, z jej ciała jest używany do wymiany masy potrzebnej do Fauxlivia wrócić. Jednak sympatyczny pułkownik Broyles pomaga uciec Olivia i zostaje zabity przez Walternates najemników w wysiłku, powodując Walter używać swojego przyjaciela ciało do masowej wymiany, ale to pierwszy tak okaleczone, że będzie mieć taką samą masę jak Fauxlivia.

Kiedy Fauxlivia wraca i dowiaduje się, że jest w ciąży z dzieckiem Piotra i wnuka Walternate się, Walternate “oferty”, aby pomóc w jakikolwiek sposób, że może, wierząc, że dziecko będzie alternatywny sposób uruchomieniem urządzenia zagłady poprzez nabywanie Piotra genów, do tego stopnia, zorganizować anonimowy porwanie Fauxlivia i przyspieszenie ciążę zapewnienie dziecka przetrwanie. Do teraz okazuje się, że mściwy, bezlitosny Walternate jedyny poprzedni zainteresowanie Piotra była jego unikalny biologiczny plan potrzebny do aktywacji urządzenia. Wierząc, że teraz, że Piotr wybrał jego stronę, nie wahaj się, aby przejść do uruchomienia maszyny z zamiarem zniszczenia doskonałą wszechświat i jego syn wraz z nim. [22]

Jednak urządzenie nie działa zgodnie z oczekiwaniami: gdy przyspiesza pogorszenie prime-wszechświata, nie zacząć leczyć alternatywny jednego. Po Peter aktywuje wersję prime-wszechświat urządzenia w próbie zwalczania próchnicy, Walternate odkrywa, że ​​nie można zamknąć swoją wersję, a próby mają Fauxlivia zrobić to w przekonaniu, że ona może mieć dostęp do tych samych telekinezy jak jej odpowiednik. Jednak Piotr używa maszyny prime-wszechświat stworzyć “most” między obu światów, tak że oba mogą pracować razem, aby uzdrawiać ich potencjalnych wszechświatów, sojusz, który Walternate niechętnie zgadza się.

Drugie imię Walternates jest pokazany jako Harold na świadectwie w jego biurze na Liberty Island.
Rozwój

Australijski aktor John Noble został odlany w styczniu 2008 roku jako “zinstytucjonalizowanym naukowcem, którego praca może być w centrum nadchodzącej burzy”. [23] W tym czasie, był stosunkowo mało znany aktor najlepiej znany publiczności jako Denethora w 2003 filmie Władca Pierścieni: Powrót Króla . [23] Noble dowiedziała się o castingu Fringe z jego córką, aktorka Samantha Noble . Wyjaśnił: “Ona była w LA Powiedziała:” Dad’-zadzwoniła do mnie-“Tato, jest rola, która jest dla Ciebie. Słyszałem to, wszyscy o tym mówią. JJ Abrams . Więc zadzwoniłem do mojego menedżera, a ja powiedziałem: “No, ta rola.” A oni odpowiedzieli: “Nie, nie, nie, to nie jest dla ciebie, jesteś za młoda na to.” I powiedział: “Och, dobrze, cieszę zapytał. Więc wróciłem do Australii i byliśmy z powrotem tam w przerwie świątecznej, i była tam również dostałem telefon “, prosząc go na taśmę jego przesłuchanie.. [24] On nagrany z córką i wysłał go; Noble powiedział: “I to było to, poza tym taśmy. To jest tak niezwykłe. Off tej taśmy, byłem oddać jako Walter Bishop. prostu niesłychane”. [24]

“Myślę, że na moje lepsze jutro, tam jest dużo mnie Walter – Mam nadzieję, że nie w tym jego choroby psychicznej – ale w dziwnym poczuciem humoru i ogólnego zainteresowania rzeczy.”
– John Noble na jego charakter [25]

Noble ściśle współpracował z pisarzy Fringe rozwijać cechy swojego bohatera, w szczególności te, które odnoszą się do szaleństwa Waltera. Wyjaśnił, zrobiłem moje badania do tych rzadkich ras, geniuszy, i nie jest to, że są anty-społeczny – oni po prostu nie mają umiejętności społeczne. To mija się z celem, w taki sposób, aby myśleć inaczej o nim. Studiowałem również osoby, które zostały poddane wielu narkotyków – na receptę i inaczej, leki psychotropowe i tak dalej – i to, co dzieje się w szpitali psychiatrycznych. Walter byłby poddany terapii elektrowstrząsami, tak, że było coś patrzył, co krótko-i długoterminowe skutki mogą być. Zrobiłem wszystkie części Walter “. [26] dla jego postaci akcentu, australijski aktor stworzył Mid-Atlantic polski dialekt, który Noble opisane jako “swego rodzaju bostońskim akcentem, ale hartowane z odrobiną fałszywe angielskim, od lat latają na konferencje i rozmowy z innymi naukowcami z całego świata “. [27] W swoich badaniach, Noble zauważył wielu wybitnych naukowców miał “skomplikowane i interesujące relacje” z muzyką, zmuszając go do stworzenia podobnego więź między nim a jego charakter. [28]

W listopadzie 2008 r. w wywiadzie dla Los Angeles Times , Jeff Pinkner wezwał charakter Walter “niezwykle zabawne pisać dla bo może powiedzieć i zrobić wszystko, co jest super dla pisarza. Jest niezwykle błyskotliwy i że zapomniał, jak genialny on jest. On boi się własnego cienia, a on boi się rzeczy, co zrobił w przeszłości, a on jest bardzo dziecinny “. [29] Pinkner nadal, że on, inni pisarze i Noble się starali, aby skupić się na człowieczeństwie Waltera “[Noble] odgrywa ją z wiarygodnego miejscu i nie odtwarza go z goofball, miejsce urocze słodkie To nasza pierwsza dyrektywa:.. Keep it Real i szczery” [29]
Osobowość

“Walter jest jak Król Lear dla telewizji. Ma wszystkie te skrajności. On idzie z głupca szaleje w tych momentach bardzo przetargowych. Miał momenty, że dla większości z nas są dość szalony, a następnie pokazać niesamowitą klarowność. On może być laser-jak w czasie. Ale wiesz co? Nie wiem, że te aspekty osoby są znacznie różni się od wielu z nas, aby być uczciwym. Tyle, że Waltera bariery są tak niskie, że właściwie nie rzeczy, które większość z nas zasiadają. To wielka szansa dla mnie, jako aktor, oczywiście. ”
– John Noble na jego charakter [26]

Walter jest szalony naukowiec o głębokich ostatnich połączeń do nauki odkształcenia . Ma znaczną utratę pamięci, jak również dziwne dziwactwa, które są rezultatem życia w szpitalu psychiatrycznym od siedemnastu lat. Niektóre z tych cech obejmować losowe żywności, takich jak lukrecja i truskawkowych koktajli mlecznych . Walter pozostaje głęboko skruszony o swojej przeszłości, działania moralnie wątpliwe, np. prób Cortexiphan narkotyków Występował na dzieci.

Walter ma głęboki związek z muzyką. [28]
Relacje

“To się klej, który trzyma show razem i myślę, że JJ Abrams zawsze miał to na uwadze. Ale Joshua Jackson i po prostu podniósł go i pobiegł z nim. Wydawało się piękną okazję do stworzenia czegoś wyjątkowego. To rozbrzmiewało tak wiele z naszych odbiorców. Ludzie przestańcie Jozuego na ulicy i powiedzieć mu w leczeniu ojca lepiej. Miałem sterownik drugi dzień, który powiedział mi, że on całkowicie odnosi się do Waltera jako ojca i przeżywa trudne czasy ze swoim synem. To piękne rzeczy. ”
– John Noble w jego relacji z Joshua Jackson [26]

Przed pilota, Walter był obcy jego syn, Peter , który w dużej mierze wychowywany przez matkę Elizabeth. Elizabeth popełnił samobójstwo podczas Walter był w szpitalu psychiatrycznym. Walter i Peter mają od stopniowo powiększało się bliżej, choć związek cierpiał na Piotra nauki został zabrany z równoległego wszechświata jako chłopca.

Walter pozostał lubiący Olivia, a później ujawnił, że była jednym z jego tematów badań dla jego nootropowe leku Cortexiphan. Ich związek cierpiał, gdy dowiedział się o Olivia tego połączenia. Walter jest również blisko z jego laboratorium asystent Astrid Farnsworth.
Recepcja
Krytyczny odbiór

Maureen Ryan z Chicago Tribune nazywa Noble serii “” tajną broń “dla jego zdolności do” przemieszczania się z prędkością światła pomiędzy surrealistycznym niepewności goofiness i wzruszające, często w obrębie jednej sceny “. [30] Wklej magazyn o nazwie Noble jako 23. najlepszą wydajność z 2010 roku, nazywając go “doskonałe prawo z bramy” i Walter jako “show najlepszego charakteru”. [31] Squad TV nazwany Walter jednym z bohaterów najlepszych 2010 w telewizji. [32] Los Angeles Times nazywa Walter Bishop jednego z Najlepsze postacie 2008, zauważając, “rola współczesnego naukowca szalonego tak łatwo było katastrofą, ale” Fringe “pisarzy i mistrzowski John Noble spiskowali stworzyć postać, która wydaje, jak banalne, jak brzmi , więcej niż szekspirowski sci-fi “. [33]
Wyróżnienia
Zobacz także: Lista nagród i nominacji otrzymanych przez Fringe

W drugim sezonie, Noble składać swoje prace do rozpatrzenia w najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym kategorii na 62-sza Primetime Emmy Awards . Noble był nominowany do Satellite Award dla najlepszego aktora drugoplanowego – Film Series, miniserialu lub telewizor . w 2008 i 2009 [34] [35] W 2010, 2011 i 2012 Saturn Awards , Noble otrzymał nominacje dla najlepszego aktora drugoplanowego w sprawie telewizji , wygrywając w 2011 roku. [36] [37] Noble był nominowany w 2009 roku i zdobył w 2010 dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym w Entertainment Weekly ‘s Awards EWwy . [38] W 2011 roku, za pracę w trzecim sezonie, Noble zdobył nagrodę ‘Choice Television dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym Krytyków Na 1-ga Critics ‘Choice Awards telewizyjne i otrzymał drugą nominację w 2012.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Joshua Jackson jako Peter Bishop – syn dr. Waltera Bishopa, majster-klepka. Jest niezwykle inteligentny, ale przejawia wielki sceptycyzm wobec rozwiązywanych spraw i postępowania Waltera. Jego prawdziwym ojcem jest Waltenate. Walter uprowadził Petera po śmierci własnego syna na tę samą chorobę genetyczną, na którą chorował Peter z drugiej strony. Wkrótce go uleczył, lecz nie chciał go oddać.

Peter Bishop urodził się w 1978, w alternatywnym wszechświecie, do rodziców Waltera Bishopa , znanego również jako “Walternate”, i jego żona Elizabeth Bishop . [1] W 1985 roku, Peter nabyła niezwykle rzadki i savage genetyczną chorobę. Jego ojciec, genialny naukowiec (w obu wszechświatach), pracował około-the-clock by go uratować. [2]

Ujawnione w odcinku ” Peter “, Walter Bishop z prime-wszechświata obserwował swego syna, wersję prime-wszechświat Piotra, umiera z powodu tej samej choroby. On często oglądać inne życie Piotra w alternatywnym wszechświecie poprzez trans-wymiarowej “okna”, który może pozwolić, aby ktoś zobaczyć po drugiej stronie. Ostatecznie Walter sformułował związek i otworzył drzwi do innego wszechświata, z intencjami zapisywania inne Piotra od śmierci. Jednak fiolka zawierająca związek zdruzgotanych na jego drodze na drugą stronę, tak musiał porwać Piotra, przynieś go do prime-wszechświata go wyleczyć, a następnie powrócić go. Ale, po utwardzeniu Piotra na naszej stronie, on i jego żona nie mogła znaleźć się w stanie wrócić go, więc podniósł go za własne. [2]

Choć na pierwszy odporne na tego, [3] Peter później dorastał nieświadomy podstępu Waltera, najwyraźniej zapominając, to się stało. Wielokrotnie mówił Olivia Dunham , że nigdy nie lubił swojego ojca, a nawet przypomnieć czasy, kiedy Walter eksperymentował na nim. Zakłada się, że Walter zrobił to, aby zobaczyć jak organizm reaguje na Piotra przemieszczają się między wszechświatów. W 1991 roku, Waltera laboratorium asystent, dr Carla Warren, zginął w pożarze w swoim laboratorium, a Walter został zamknięty wewnątrz psychiatrycznego St Claire. Piotr później przyznaje, że nigdy nie odwiedził Walter i nadal dorastają gardząc jego ojca. Jego nienawiść do Walter wzrosła do tego stopnia, że Piotr wziął książek należących do biskupa, ojca Roberta Waltera, i sprzedał je za pieniądze, działanie, które dotknięte Walter bardzo, gdy odkrył, to w 2009 roku. [4]

Nawet z jego geniusz poziomie IQ 190, [1] i biegłość w języku angielskim, arabskim, perskim , kantońskim, hiszpańskim i Piotr stał college drop-out z długów hazardowych, a jack-of-all-rzemiosła i master bu artysta. On sfałszowane w chemii stopień z MIT udało się opublikować kilka dokumentów, zanim jego con została odkryta. Tylko raz przemówił do Waltera podczas początkowego 17-letniego pobytu wewnątrz St Claire było kiedy Walter zadzwonił mu powiedzieć, że Elżbieta zmarła w wypadku samochodowym, choć Peter później odkrył, że rzeczywiście popełnił samobójstwo z powodu winy nosiła od utrzymując go w tym wszechświecie (” The Man From The Other Side “). [1] [5] Oprócz wszystkich swoich wątpliwych czynów, Piotr ma kłopoty z mafią. Wisi nieujawnioną kwotę pieniędzy do pana zbrodni mafii znany jako “Big Eddie”, który został polowania go przez jakiś czas.
Sezon One

Peter po raz pierwszy zaobserwowano utworzenie ofertę firmy w Bagdadzie, w Iraku, gdy był szantażowany przez Olivia Dunham aby uzyskać dostęp do jego ojca. Peter wydawnictwa Walter z St Claire, aby mógł rozwijać się lekarstwo na kochanka Olivii, John Scott , choć John odkrywa się zdrajcą [6] (okazuje się w odcinku 1×13 ” Transformacja “, że Jan był w rzeczywistości przykrywką Agent pracuje z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego , a jego miłość do Olivia była prawdziwa). [7]

Dla większości z wczesnych epizodów, Peter gardzi pracy z ojcem, w odcinku 1×04, dojazd , przygotowuje opuścić Boston na dobre. Ale on jest w kontakcie z The Observer znanego jako ” wrzesień “, który pojawia się czytać umysł Piotra. Po tym incydencie, Peter uświadamia sobie, że “Pattern” rzeczywiście istnieje, i śluby na pozostanie w Bostonie dopóki nie odkryje prawdy, stając cywilno konsultantem amerykańskiego Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego , w obszarze nauki odkształcenia . [8]

Przez szczyt jeden sezon, Peter i Walter wydają się całkowicie pogodzić. Peter nawet buduje jego ojciec jest urządzenie, które może naprawić swoje wody uszkodzone rekordy, w odcinku 1×19 ” Not The Road Taken “. [9] W pierwszym finale sezonu, ” Jest więcej niż jeden z Everything “, Walter odkrywa Piotra istnienie alternatywnego wszechświata, nie mówiąc mu, że jest miejsce, gdzie się urodził. Peter odgrywa kluczową rolę w powstrzymaniu David Robert Jones od otwierania drzwi na drugą stronę, aby zabić William Bell , przez zamykanie otworu podczas ciało Jonesa jest tylko w połowie drogi przez, krojenie go w pół. W tym czasie Walter zaczyna pozostawiając zauważa Peter wyjaśniające gdzie on uciekł do, czyniąc uwagi Piotra do Astrid Farnsworth , “nasz mały chłopiec wyrósł”, umacnia swoją nowo odkrytą miłość do ojca. [10]
Sezon Two

Na początku drugiego sezonu, ” New Day w Starym Mieście “, Olivia powraca do prime-wszechświata po wizycie William Bell w innym wymiarze. Była ciężko ranny na plecach sposób, i nie oczekuje się, aby przeżyć. Zanim została zdjęta podtrzymującej życie, Olivia obudził się z śpiączki i tajemniczo powiedział Piotrowi, “na einai kalýtero antropotechnicznych apo ton patera sou”, co po grecku znaczy “być lepszym człowiekiem, niż twój ojciec.” Olivia nie pamiętam mówiąc to, czy jej doświadczenie na drugiej stronie, ale to zdanie wydaje się mieć wpływ Piotra w jakiś sposób. [11] W odcinku 2×04 ” Momentum odroczony “, Olivia pamięta spotkanie Bell w innym wymiarze, a nauka nadciągającej wojny między obu wszechświatów, i że armia “zmiennokształtnych” z drugiej strony pracowali pod przykrywką w naszym świecie. [12]

Pojednanie Piotra i Waltera osiągnął swój szczyt w 2×10 odcinku ” Szare Matters “. Thomas Jerome Newton , przywódca zmiennokształtnych, porwał Waltera i zmusił go do ujawnienia, jak się bezpiecznie otworzyła bramę między-wymiarową w 1985 roku. Peter ryzykowali wszystko, aby uratować Walter, i był przerażony na myśl, widząc, jak umiera. [13] W odcinku ” Jacksonville “, Walter reaktywuje Cortexiphan umiejętności Olivii, pozwalając jej identyfikacji obiektów z Drugiej Strony z powodu charakterystycznego” glimmer ” one wyświetlane. Kiedy spojrzała na Piotra, on przewidywał “błysk”, co sprawia, Olivia sobie sprawę, że przyszedł z drugiej strony [14], ale w końcu Walter obiecał, że nie powie mu prawdę. [15]

W odcinku ” The Man from the Other Side “, Walter postanowił w tym czasie niech Peter znać prawdę, ale jak już miał wyjaśnić, były one nazywane w celu zbadania sprawy. Odkrywają, że Newton stara się wnieść coś-lub-ktoś z innego świata do naszego świata. Brzmieniowe wibracje uwalniane z urządzenia Newtona nieuchronnie nikogo zabić z tego wszechświata. Peter, gdy próbuje pokrzyżować plany Newtona, niespodziewanie dowiaduje się, że jest on w rzeczywistości, a nie z naszego wszechświata. On jest kontuzjowany i podczas pobytu w szpitalu, konfrontuje Walter (“Powiedziałeś skutki wibracji Newtona byłyby katastrofalne. A oni, oni … zniszczone, że agent FBI, oni po prostu … rozpadła mu to, że nie było nawet tam. Ale nie zabić człowieka z innej strony … i oni mnie nie zabiłeś. Nie jestem stąd, ja jestem? “) i ze złością obwinia Waltera do jego matki (z naszego wszechświata) samobójstwo (“To dlatego moja matka popełniła samobójstwo, prawda? Wiedziała. Czy nie? I kiedy odchodziłem, wina było zbyt wiele dla niej żyć z … kłamstwo.”) Na koniec epizod, Olivia informuje Walter że Piotr wyrejestrowany ze szpitala i jest teraz w biegu, aby wznowić jego osamotnionej i koczowniczy pre-Fringe życie. Mimo prób go namierzyć, Olivia nie jest w stanie go zlokalizować. [5]

Peter udaje się do stanu Waszyngton, gdzie pracuje z lokalną policją w celu rozwiązania serii morderstw. Peter uważa, że ​​Newton jest odpowiedzialny, ale okazały się błędne. Jednak Peter później dowiaduje Newtona w jego pokoju w motelu, a Newton posiada broń do niego. Dzięki Peter stonowane, Newton woła do “pana sekretarza” (człowiek, którego naciągnięta od drugiej strony), który przychodzi z tyłu, odsłaniając się jego prawdziwy ojciec, Walter (Walternate), z drugiej wszechświata. [16]

Peter zgadza się towarzyszyć jego prawdziwego ojca do jego wszechświata domowego. Leży w śpiączce przez trzy dni, aby dostosował się do swojego starego domu i spotyka swoją prawdziwą matkę po przebudzeniu. [17] Później, Peter schematy przeglądy maszyny (tzw. “Sink Wave” Device), który może uzdrowić jego wszechświat domu, , który wymaga jego pomocy do pracy, ale później dowiaduje się od Olivia (który przeszedł z Walterem), że jego prawdziwym ojcem zamierza wykorzystać urządzenie do zniszczenia jego przyjętą świat. Obserwatorzy spodziewać takiego rezultatu, ostrzegając lat temu, że Piotr Walter nie powinien wrócić do domu. Dodatkowo, wrzesień daje Olivia rysunek mężczyzny, prawdopodobnie Peter, w maszynie i zbliżenie twarzy Piotra z energia emanująca z jego oczu. Olivia wyznaje jej miłość do Piotra i się pocałować. Dzięki tej nowej informacji, Peter dobrowolnie wraca do przyjętej świecie z jego ojcem i nieświadomie przyjęty z równoległej wersji wszechświata Olivia, a Olivia z naszej strony jest uwięziona w innym świecie przez Walternate. [18]
Sezon Trzy

Po powrocie do swojego świata, Peter stwierdza, że ​​trudno jest w stanie zaakceptować Waltera powody porwania go. W 3×02 ” The Box “, Peter pomaga udaremnienia ataku terrorystycznego na stacji kolejowej Boston, odkrywa, że urządzenie ultradźwiękowe wykorzystywane do ataku jest częścią broni Walternate pokazał mu, czyniąc go sobie sprawę, że są to kawałki w tym wszechświecie , jak również. [19]

Peter staje romantycznie zainteresowany “Fauxlivia” (zastępca Olivia), nieświadomy, że jest oszustem wysłany nim manipulować i Walter. [19] Później, w sezonie 3 w odcinku ” Entrada “, Peter odkrywa prawdę jak prime-Olivia informuje go, uwięzienia w alternatywnym wszechświecie. Po głównych wszechświat zwraca Olivia, mówi Piotrowi, że jej nadzieje na zjednoczenie z nim pomogła jej przetrwać i wrócić, pozostawiając Piotra w skomplikowanej sytuacji w zakresie swoje uczucia do Olivia. [20] “Fauxlivia” wraca do swojego domu i odkryć wszechświata sobie 6 tygodni ciąży, Walternate znajdzie tę dobrą nowinę, jak on myśli to będzie w stanie doprowadzić Piotra z powrotem. [21] Peter jest jeszcze, aby dowiedzieć się o tym, ale on wtedy naprawdę mają do wyboru między dwoma Olivias.

W odcinku ” Marionette “prime-Olivia zmaga się z myślą, że człowiek kocha nie mógł zrealizować Fauxlivia był oszustem. Ona ze złością mówi, że nie chce być już z Piotrem, twierdząc, “ona (Fauxlivia) podejmowane wszystko. [22]

W odcinku ” 6B “Peter i Olivia spróbować naprawić swój związek, ale Olivia jest przerażony, ponieważ, jak widzi go czasem” świecące “, bo on jest z równoległego wszechświata. Rozmawia z nim o tym na zewnątrz baru naprzeciwko bloku, ale został przerwany przez słabość pomyślna, ponieważ materiał z równoległego wszechświata była przeniesiona. Olivia następnie mówi do Piotra i mówi, że chce wiedzieć, jak “piękna” ona i Peter są razem, bo Peter wcześniej powiedział to, a potem kończy się wraz z końcem odcinka. [23]

W odcinku ” Firefly “, wrzesień i resurface Obserwatorzy, chcąc poprawić błąd zrobił 25 lat wcześniej. W pogoni wynikający między nimi, Peter narożniki września na dachu i pyta, co się z nim stanie, jeśli “Doomsday Machine” będzie w rzeczywistości zniszczyć jego i tego wszechświata. Jednak wrzesień tylko tajemniczo stwierdza, że ​​”to musi być trudne, być ojcem”, przed wykonaniem go z jego “wiatrówki”, przewracając go nieprzytomnego. Pod koniec odcinka, wrzesień i inny obserwator, grudzień, oglądać biskupa domu, i wyjaśnia dlaczego one zaaranżowane wydarzenia dnia, aby sprawdzić, czy Walter jest wreszcie w stanie pozwolić Peter kostką, która najwyraźniej jest. “I teraz wiemy”, wrzesień Uwagi “, kiedy nadejdzie czas, będzie on w stanie zrobić to ponownie”. [24]

W odcinku ” Bloodline “syn Piotra rodzi Fauxlivia, nieznanego do Piotra. [25]

Wiele z łuku historia Piotra w całym trzecim sezonie toczy się wokół urządzenia zagłady. Peter i zespół naukowy odkrył, że nasza strona miała inną broń, z kawałków rozsianych na całym świecie, który został pierwotnie zbudowany przez “People First”, pierwszy gatunek ludzki na Ziemi. Zdają sobie sprawę, że misja Fauxlivia jest po naszej stronie było zlokalizować kawałki maszyny, urządzenia Walternate jest po drugiej stronie było błędnych i brakujących elementów. W ” wzajemności “, zespół naukowy odwiedza Massive Dynamic bunkier, w którym zostały one skonstruowania maszyny. Kiedy Piotr zbliża się do niej, urządzenie jest wyzwalany, a nos zaczyna krwawić. Po tym, Peter postanawia zacząć zabijać wszystkie pozostałe zmiennokształtnych, których tożsamość jest na komputerze Fauxlivia się. Gdy Walter dowiaduje się, że jest zaniepokojony maszyna zaczęła się zmieniać Piotrowi: “weaponizing” go. [26]

W ” 06:02 EST “Walternate aktywuje broń na bok, przy Piotra i dziecka Fauxlivia, Henry Dunham to, DNA. Poprzez kwantowego splątania , broń na tej stronie jest również actived, a według Sam Weiss , staje się “sfrustrowany”, po Peter próbuje wprowadzić w celu zapobiegania niszczeniu tego wszechświata. Korzystanie telekinezy Olivii, broń na pole ochronne siła spadnie, a Piotr manipuluje go, 3×21, ” The Last Sam Weiss “. Choć wewnątrz maszyny, świadomość Piotra jest napędzany 15 lat w czasie, przybywających w 2026, poza wypełnionym One World Trade Center .

W trzecim sezonie finale ” The Day We Died “, ustawiony w 2026, teraz-47-letni Piotr, wiodącym członkiem bardziej zmilitaryzowanych Wydziału Fringe, jest żonaty z Olivia, która miała miejsce Broyles” jako dowódcy. W tej przyszłości, po Peter wszedł do maszyny, zniszczył on po drugiej stronie. Jednak oba wszechświaty były nierozerwalnie związane i niszcząc jedną, byłaby to tylko kwestia czasu, zanim strona pozostała również przestaje istnieć.

Po obejrzeniu Olivia martwy po Walternate (który uciekł na naszą stronę, zanim jego niszczenia świata) zabił ją, staje się w depresji i alkoholu. Walter tworzy plan przynieść umysł Piotra od 2011 do jego 2026 ciała, gdzie miał świadkami końca dzień przed powrotem do niego z nadzieją, że młodszy Peter uniemożliwiłoby innego wyboru, niż zniszczenie drugiej strony, tworząc “Pierwsze Ludzie” Mythos.

Po 2011-Peter przeżywa życie w 2026, wraca do 2011 i korzysta z urządzenia do tworzenia “pomostu” pomiędzy obu światami, w których zarówno Walters, obie Olivias można mam nadzieję zapomnieć ich różnice, aby zapisać multiwers. Jednak zanim będzie mógł w pełni wyjaśnić swoją misję, Peter znika w tajemniczych okolicznościach, a obie strony zapomnieć o nim całkowicie, ale pozostają poświęcony ratowaniu ich światy. Rozmowa między wrześniem a grudniem ujawnia zapomnieli o Piotrze, bo “nigdy nie istniał”, jak “spełnia swoje zadanie.”
Sezon Four

Z powodu “skasowane” Piotra z istnienia, nowa oś czasu rozwija, które choć bardzo podobna do oryginalnej, zawiera niewielkie różnice. Podobnie jak to miało miejsce w oryginalnym harmonogramem, Walter został zamknięty w Szpitalu Psychiatrycznym St Claire przez siedemnaście lat, aż Olivia Dunham miał mu wydany, aby pomóc jej partner i kochanek John Scott. Jednak bez Piotra tam, nie byli w stanie uratować życia Jana. Fringe Division z prime-wszechświata nadal tworzy się po to, ale bohaterowie mają subtelne różnice osobowości. Ponadto, inne zdarzenia, które Piotr miał tylko niewielki rękę w są usuwane w całości, takich jak wersja prime-wszechświata pierwszym spotkaniu Lincoln Lee z Wydziału Fringe.

Olivia mieszka z ciągłym uczuciem, że czegoś brakuje w jej życiu, i dołączył Fringe Division, ponieważ uwierzyła, że ​​to pomoże jej znaleźć odpowiedzi. W związku z tym, że ma wiele niższa osobowości, i utrzymuje otwarcie wrogie związek z podwójną, Fauxlivia. Ona również udało się zabić swojego ojca (podczas gdy w pierwotnej linii czasu ona tylko zranił go), i została przyjęta przez Ninę Sharp, który nadal jest postać matki w jej życiu.

Bez obecności Piotra, Walter ma nawet mniej przyczepności rzeczywistości, stając agorafobię , boi się opuścić laboratorium, nadwrażliwość na zarazki, które mogą lub nie mogą być tam, i skłonność do destrukcyjnych “epizody”. Aby uporać się z tym, że ma Astrid zbadania zbrodni podczas noszenia ucha zawieszany mikrofon i kamerę wideo, a on patrzy. On również ustawia łóżko w laboratorium, z agentem FBI stacjonujących poza gdy śpi. Olivia wydaje się mieć łagodzący wpływ na niego, a ich związek jest bardziej delikatny i kuli-jak niż w pierwotnym harmonogramem.

W Ani tu, ani tam , wrzesień Observer jest instruowany przez swojego przełożonego, aby usunąć wszystkie wspomnienia z Piotrem, że ciągle pozostają pomimo osi czasu na zmiany. Choć wrzesień buduje niezbędne urządzenia, krótkie objawienie Piotra zacząć pojawiać się na swoich byłych kolegów. Jednak są one tak krótkie, że większość z nich nie zauważył, z wyjątkiem Walter, który staje się tak przerażony, że ukrywający się w zbiorniku deprywacji sensorycznej. Jego koledzy nie wierzą mu z powodu jego kruchego stanu psychicznego. Gdy urządzenie jest zbudowane jednak, wrzesień postanawia nie aktywować, i Walter widzi odbicie Peter ekranie swojego telewizora, zmuszając go do paniki. W “halucynacje” w dalszym ciągu , i stać słuchowe, które Piotr błagał Walter mu pomóc. To wyprowadziło Waltera na skraj, i Olivia znajduje go właśnie lobotomize się w wyniku. Jest to w tym momencie ujawniła, że ​​ma marzenia Piotra i dwóch postanawiają spróbować znaleźć go, choć nie wiedzą, kim jest i dlaczego pojawia się do nich.

Sytuacji przychodzi do głowy , kiedy dziwna siła wydaje się Olivia kilka razy. Po raz pierwszy myślę, że jest to kolejny Cortexiphan dziecko, ale pod koniec odcinka, to okazuje się być Peter. On resurfaces (dosłownie) w Raiden Lake, i zabrany do szpitala, gdzie wiele do pomylenia Fringe Division, prosi o Olivia i Walter i odkrywa wiedzę, że żaden obywatel nie powinien wiedzieć.

Po ujawniając swoją wiedzę z technologii nowa rasa zmiennokształtnych używasz, jest doprowadzone do Wydziału Fringe pod silnym nadzorem. Jego obecność jest emocjonalnie bolesne do Waltera, który pokazuje, że w tej linii czasu, Piotr zmarł, gdy lód złamał po przeszedł z innego wszechświata. Choć zdaje się wierzyć Piotra roszczeń, nie uważa się godnym posiadania jego syn powrócił. Choć krótko wyraża radość i zdumienie na widok Piotra, szybko stwierdza, że ​​on na to nie zasługuje, a że Piotr nigdy nie był synem Waltera, pozostawiając Peter sfrustrowany i załamany. Jego obecność również myli Olivia, który traktuje go jak obcego. Jednakże, w czasie paradoksy zaczęły formie, najwyraźniej w wyniku jego powrotu. Po ustalające paradoksy czasowe, Peter stwierdza, że ten harmonogram nie jest “jego”, nie jeden wie z ludzi wie, a on chce iść do maszyny znowu pewna, że weźmie go z powrotem do “swoich” Timeline.

Lincoln Lee później pyta go, czy miał związek w oryginalnej osi czasu z Olivia, jak Lee pragnie wykonywać Olivia romantycznie, ale nie chce obrażać Piotra, czy on już ma związek z nią. Peter uspokaja go, że “Nie ma jej (jego) Olivia”, a więc, że nie ma zastrzeżeń co do Lee wykonujących ją. On nawet kupuje Lee nową parę okularów bardziej stylowe niż jego obecnym, aby mu pomóc.

Po dokonaniu licznych próśb, jest on nieustannie odmawia się dostępu do komputera i staje się coraz bardziej zdesperowany, aby wrócić do domu. On konfrontuje Waltera i żąda jego pomocy, ale stanowczo odmawia Walter, jak poprzednim razem próbował zapisać wersję Piotra, jego żona popełnili samobójstwo, a on stracił swoją karierę i rozsądku. Z opcji, Peter stwierdza, że ​​jego najlepszy nadzieja Walternate. Jednak on nie ma dostępu do nowo utworzonego “most”, ale Olivia i Lincoln oferuje mu pomóc przejść na użyciu portalu Waltera, który w nowej linii czasu została odzyskana przez Massive Dynamic po zatopiony na dnie Reiden Lake po Walter pierwotnie skrzyżowane. Olivia i Lincoln pragną jego pomocy do zebrania wywiadu na alternatywnym wszechświecie, szczególnie w zakresie nowego i niebezpieczna postać człowieka-zmiennokształtnych, które ich zdaniem są pod kierunkiem Walternate. Peter odmawia, gdyż wierzy, że jest neutralny w konflikcie i pomagając im w Walternate byłoby mniej prawdopodobne, aby mu pomóc.

Po przejściu, Lincoln i Peter dokonać nieudanego aby uzyskać dostęp do Walternate i są uwzględniane przez zastępcę Wydziału Fringe. Jednak w drodze do przesłuchiwany, ich kierowca otrzymuje tajemniczą rozmowę i zabija swojego kolegę oficera i próbuje wrobić ich do zbrodni i ich wykonania. Są one jednak w stanie obezwładnić i zabić go, z Lee na czele wykonujących Division skraju pościgu za przekierowania więc Peter nie może uciec. Odwiedza swoją matkę Elizabeth Bishop, po przekonując ją, jego tożsamości, zyskuje dostęp do Walternate.

Walternate ujawnia, że ​​był świadomy nawrót Piotra w linii czasu, kiedy został monitorowanie kanałów wywiadu z premierem Wszechświata. Peter oskarża go o tworzenie nowych zmiennokształtnych i prosi go o pomoc w powrocie do domu. Walternate przywołuje jego główny naukowiec Brandona i prosi o potwierdzenie, że Walternate je stworzył. Brandon zaprzecza i Walternate nieoczekiwanie szokuje go nieprzytomnego w specjalne urządzenie, ukazując go jako zmiennokształtnego. Wyjaśnia, że ​​do Piotra, że ​​zmiennokształtni przeniknęły jego rządu, i że nie ma niezawodnego sposobu wykrywania ich, jak na urządzenie używał Brandon jest śmiertelna dla ludzi. Mówi też, że nie miał nic do czynienia z agentem Fringe który próbował zabicia Piotra i Lincoln. Prosi o pomoc Piotra w zapewnienie Prime Universe, że nie jest odpowiedzialny za nowych zmiennokształtnych i prosząc ich o pomoc, ponieważ uważa, że ​​neutralność Piotra w konflikt czyni go godnym zaufania. On obiecuje Piotrowi, że będzie pomóc mu wrócić do domu, w zamian za jego pomoc do czynienia z zagrożeniem.

Po Olivia zaczyna mając wspomnienia z Piotrem, że wierzy, że jest psychicznie kontrolowania jej się jego Olivia, jak ona jest podatna na myśli ze względu na jej Cortexiphan uprawnień. Zostawia ją, mówiąc, że to jest dla najlepszych. Jednak po spotkaniu z września, w którym dowiaduje się, że jest w jego osi czasu, po wszystkim, on łączy ją ponownie, a ich związek jest obudził.
Osobowość

Peter został opisany jako “rodzaj gniazdem wszystkich branż “, a także jako” osoba Brilliant “, który ma” dużo ojca wrodzonej inteligencji “. [27] On jest często pierwszą osobą, która zauważyła, jak szalony proponowana Dźwięk eksperymenty i próbuje znaleźć logiczne wyjaśnienia często tam, gdzie ich nie ma. Kiedy jest pierwszy wprowadzony Piotr jest nieczuły i zimny Olivia, pokazując małą troskę o agenta Scotta, ale dorasta by stać się bardziej sympatyczny jak szczegóły jego nieszczęśliwy i często traumatyczne dzieciństwo objawione. Często utrzymuje sardoniczny, cyniczny postawę, ale okazało się raz po raz, aby mieć serce ze złota. Ponadto stał się znacznie bardziej entuzjastycznie Fringe Division prace robi, a jego proces myślowy jest wyrównywana się do kombinezonu.
Relacje

Przed pilot, Peter nie ma bliskie stosunki z ojcem, Walter. W rezultacie, Peter wychował się odwracał się od nauki, kariera jego ojca. [27] Podczas gdy związek miał wiele wzlotów i upadków, Peter wzrosło zaufanie i podziwiać Walter i uważają go za jego (Piotra ) ojciec.

On również zaczyna związek z Olivią.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lance Reddick jako Phillip Broyles – przełożony agentki Dunham. Naprowadza Olivię na trop w wielu śledztwach, często zatajając przed nią inne wątki. Ma niejasne powiązania z przemysłowym koncernem Massive Dynamic. Reddick gra również pułkownika Broylesa w równoległym wszechświecie, który poświęcił życie dla ucieczki Olivii z tegoż świata w trzecim sezonie.

jest Homeland Security Agent specjalny i szef działu Fringe, która powstała w celu zbadania serii zjawisk terrorystycznych / niewyjaśnione. Podczas Broyles wypada jako profesjonalny i by-the-book, jest zaskakująco elastyczny, jeśli chodzi o postępowania z niezwykłych okolicznościach wzoru związanych sprawach. Niewiele wiadomo o przeszłości Broyles ‘. Był zaangażowany w wojsku, powołując doświadczenie jako pułkownik “sześciu wojen”. [15] Broyles był kiedyś żonaty i miał dzieci Diane, ale jego obsesja przypadku zerwał swoje małżeństwo. Początkowo żywi urazę do Olivii, jak ona była odpowiedzialna za ściganie jego przyjaciel Sanford Harrisa, ale jest do przestrzegania aptitude Olivii. On wie, prezydent Obama , który jego zdaniem nie lubi go, bo go pokonać Broyles w golfa . [16]

Inna wersja Wszechświat jest Broyles Pułkowniku, za alternatywnym podziałem Fringe i bezpośrednio odpowiadając na sekretarza biskupa. On jest nadal żoną Diane, i żyć razem z nią i ich dwoje dzieci, Christopher, który cierpi zarówno fizyczne i psychiczne po urazie porwanie-i córkę. [17] W trzecim odcinku sezonu ” Entrada “, Pułkownik ofiary Broyles sam siebie aby dać czas na Olivia uciec równoległy wszechświat. Jego ciało jest później okaleczona i wysłany do premiera Wszechświata jako zastąpienie masy tak, że Fauxlivia może wrócić do domu. Agent Broyles później bada swoje ciało i zamyka oczy z szacunku. [3] Olivia jasno, że zamierza znaleźć rozwiązanie konfliktu pomiędzy dwoma wszechświatów bez jednego zniszczona, jak obiecała Broyles pułkownika ona będzie.

W sezonie 4, pułkowniku Broyles wydaje się być żywe, które mogą być wyjaśnione przez Peter niebyłą, a jego porwanie prowadzić do zastąpienia Olivia, a następnie jej ucieczki. Teraz-living David Robert Jones jednak kusiła go do sojuszu z nim. [18]

Kirk Acevedo jako Charlie Francis – agent FBI; przyjaciel Olivii, pomagał jej w śledztwach. Został zabity i zastąpiony zmiennokstałtnym. Po drugiej stronie nadal żyje.

FBI Agent Specjalny, który pełni funkcję przełożonego. Jest bliskim przyjacielem Johna Scotta i Olivia. Olivia często przychodzi do niego z prośbami o sile roboczej i innych zasobów. Charlie jest później awansował do II-dowódca podziału Fringe, czyniąc go natychmiastowa podwładny Broyles. W premierze sezonu sezonu 2, Charlie zostaje zabity przez zmiennokształtnego, który zajmuje jego miejsce i pali jego ciało w piecu w szpitalu. [15] shapeshifter zachowuje swoją tożsamość, na jakiś czas, dopóki nie dowiaduje się lokalizację Newton, po których jest Olivia zmuszony go zabić. [26] śmierć Charliego ciąży nad winy Olivii. Później otrzyma pośmiertną wiadomość od niego w postaci serii pozornie przypadkowych liter, które układają tworząc pierwsze zdanie Charlie kiedykolwiek powiedział. “Będziesz w porządku.”

Inna wersja Universe Charlie Francis żyje i agent alternatywnej i bardziej wydajny podział Fringe. Alternatywą Charlie (“alt-Charlie”) akcji wiele z tych samych cech, jak premiera wersji, choć jest nieco bardziej tępy i ma niewielką bliznę pod lewym okiem. [27] On także cierpi z pasożytem w ciele , [14], los odwrócił przez premiera wszechświata Charlie w pierwszym odcinku sezonu ” Unleashed “. [28]

Blair Brown jako Nina Sharp – wysoko postawiona osoba w przedsiębiorstwie Massive Dynamic. Prowadzi tajemnicze eksperymenty na ludziach. Ma niejasne plany wobec Olivii.

jest dyrektor Massive Dynamic , [22] i prowadzi działalność od wyjazdu Wilhelma do równoległego świata. Nina miała długie osobiste więzi z Walterem i romantyczne interakcje z William. Jednym z jej przedramionach jest wysoce zaawansowany ramię protetyczne, utraciwszy rękę próbując zapobiec Waltera od przejścia na równoległym wszechświecie, w 1985 roku. [22] [23] Nina często tajemnicze i ostrożne interakcji z członków Fringe; chociaż będzie ona zapewniać Massive Dynamic z usług w razie potrzeby, że nie zawsze ujawniają całą prawdę o sytuacji. Nina jest w stanie komunikować się do Williama, w finale sezonu 1, ona zorganizowała Olivia, które należy podjąć do równoległego wszechświata, spotkać się z nim, [24] ., podczas gdy w sezonie 2 finału, zaalarmowała William planu ratowania Piotra [ 14] Po śmierci Bella, Walter pozostaje w kontroli Massive Dynamic, [25] , ale decyduje się opuścić większość kontroli z dnia na dzień funkcjonowania firmy z Niną. Później staje się jego powiernikiem podczas jego rozpaczy, które prawdopodobnie spowodowane wszechświat rozwikłać.

Po zmianie na osi czasu, fabuła Niny zmienia się również. Ona przyjęła Olivię i jej siostra Rachel po tym jak ich matka zmarła, a Olivia zabił ich ojczyma, a więc ona i Olivia akcji znacznie bliższą więź. Nieznany Nina – albo premier lub jego zastępca – jest postrzegane jako spiskowanie z odnowionej David Robert Jones. [18]

Mark Valley jako John Scott – agent federalny, partner Olivii w FBI i w życiu prywatnym. Był uwikłany w tajemniczy spisek, w efekcie którego zginął. Mimo to pojawia się w wizjach Olivii, która po jednym z eksperymentów Waltera Bishopa dostrzega, że część pamięci Johna jest w jej umyśle. Olivia ma wobec niego ambiwalentne uczucia: wie, że John ją oszukał i jednocześnie nie chce pozbyć się jego osoby ze swojej świadomości. Wkrótce świadomość Johna została wymazana ze świadomości Olivii.

jest agent specjalny FBI, który w odcinku pilotażowym, jest Olivii partnerem i kochankiem. Podczas śledztwa w ciało rozpuszczające toksyny, John jest narażona na toksyny po laboratorium produkujące wybucha z nim w pobliżu. Jest on umieszczony w medycznie wywołanej śpiączki, aw tym czasie Walter wymyśla procedurę odnośnik umysł do Olivii, w celu uzyskania informacji na temat podejrzanego, która spowodowała wybuch. Z tych informacji, ich zlokalizować podejrzanego, od których zdobycia niezbędnej wiedzy na temat chemikaliów wyleczenia John. Wkrótce potem okaże się, że John się sfinansowała stworzenie toksyny. Połączenie to wiąże go do “wzorca”, incydentów badane przez Wydział Fringe, czyniąc go domniemanego terrorysty. A późniejsze szybkie wyniki pościg w śmierci Jana, pozostawiając Olivia kwestionować nie tylko prawdziwą lojalność Jana, ale także jego miłość do niej. [1]

Po jego śmierci, trup Jana potajemnie dostarczane do Massive Dynamic, aby służyć jako źródło zbierania informacji. [1]

W wyniku ich umysłowe link, część świadomości Jana przenosi się do Olivii, pozwalając jej się z nim poprzez halucynacje i marzeń. Jej umysł rozpoczyna integrację i oczyszczenie jego świadomość, w wyniku jej pomylenia swoje wspomnienia na własną rękę. On również nieustannie mówi jej, że ją kocha “od zawsze”, i zamierza to udowodnić jej. A po jego “ducha” odkrywa jego kryjówkę, gdzie zdawał się przeprowadzenia niezależnego śledztwa w sprawie “wzorca”. Ona również znajdzie pierścionek zaręczynowy ze słowem “zawsze” napisanym w środku, co sugeruje John zamierzał się jej oświadczyć, która bierze jako osobistą pamiątkę. [32]

Przed jego świadomość znika całkowicie, Olivia dowiaduje się, że John pracował pod przykrywką dla NSA , przenikając ZFT, teraz wiadomo, że organizacja odpowiedzialna za “wzór”, i to bez względu na związek dwóch z nich nie była prawdziwa. Przyznając jej miłość do niego, Olivia mówi jej pożegnania Jana zanim on blednie zawsze. Olivia później mówi, że choć Broyles John jest wciąż uważany za zdrajcę przez FBI, wie, w swoim sercu, że był bohaterem. [33]

W alternatywnej linii czasu stworzonego przez Peter Bishop usunięciem ‘s, wiele wydarzeń z życia Jana pozostają takie same. On jest nadal partnerem Olivia i nadal wpływa na toksyny. Jednakże, podczas gdy Olivia jest w stanie uzyskać z jego Walter szpitala psychiatrycznego, aby mu pomóc, John umiera przed lekarstwa można znaleźć. Jego śmierć głęboko wpływa Olivia, pozostawiając ją jeszcze bardziej odizolowane i zimne niż w poprzedniej linii czasu. Sugeruje się również, że toksyny, które go zabiło mogło katastrofalna próba ZFT do tworzenia ludzkich zmiennokształtnych, choć jest to potwierdzone.

Jasika Nicole jako Astrid Farnsworth − agentka FBI, asystentka Waltera. W kilku sprawach odegrała znaczącą rolę. Astrid bardzo dobrze zna się na komputerach oraz posługuje się biegle kilkoma językami. Interesuje się matematyką. Jest wszechstronną osobą. Studiowała kryptologię. Jej alternatywna wersja jest sawantką.

Seth Gabel jako Lincoln Lee − w pierwszym świecie pojawia się w 17. odcinku 3. sezonu, którym to jego partner został zabity przez zmiennokształtnych. Wstępuje w szeregi zespołu fringe. Po tym jak jego alter ego − Kapitan Lincoln Lee − zostaje zastrzelony, on postanawia zostać w alternatywnym świecie.

Michael Cerveris jako September − jeden z obserwatorów; pojawia się w każdym odcinku i przy większości spraw związanych ze wzorcem. Jak inni obserwatorzy jest łysy, nie ma brwi i rzęs, ubrany jest w czarne spodnie i garnitur, pochodzi z przyszłości. Zmienił bieg przyszłości, ratując Waltera i Petera w 1985 r., co spróbował naprawić, wymazując Petera z linii czasu.

Leonard Nimoy jako William Bell − założyciel Massive Dynamic, przyjaciel i partner Waltera w laboratorium. Razem robili testy cortexiphanu na dzieciach. Po przeniesieniu Petera z alternatywnego świata, Bishop poprosił Bella o usunięcie części pamięci.

Kiedyś po Walter wprowadził Piotra z równoległego wszechświata, William przekonany Waltera, aby pozwolił mu usunąć kawałki jego mózgu i wszczepiać je u innych pacjentów, aby utrzymać wiedzę wymiarowej podróży bezpieczne, proces ten doprowadził do mentalnej niestabilności Waltera i instytucjonalizacji. Dwie drogi się rozeszły, William dzieje tworząc Massive Dynamic.

Jakiś czas po założeniu Massive Dynamic, William znajdzie środki na podróż do równoległego wymiaru, i ustanawia urząd w ciągle stojącej World Trade Center . Choć porusza się tam iz powrotem kilka razy, William znajduje jego ciało staje się niestabilny i pozostaje w równoległym świecie, nadal komunikuje się z Nina którą w lewo za Massive Dynamic. W swoim pierwszym wygląd ekranu, William przynosi Olivia całej w sezonie 1 finale ją ostrzec o nadchodzącej burzy między wszechświatów i tożsamość Shapeshifter Newton. W drugim finale sezonu, pomaga Walter i Olivia się uniknąć schwytania w równoległym wszechświecie, a następnie pomaga w przygotowaniu sprzętu Walter dla nich, aby powrócić do głównego wszechświata; William i Walter odnowić ich przyjaźń, kiedy William przypomina Waltera dlaczego usunął kawałki mózgu. Kiedy Olivia zwraca się z Piotrem, Bell nie jest w stanie przejechać jeszcze raz, jak jego atomy nie rozeszły i nie ma śladu po nim pozostanie w każdym wszechświecie. W związku z tym, że poświęca się do zapewnienia środków dla Waltera, Piotr i Olivia (w rzeczywistości zastępca Olivia), aby powrócić do głównego uniwersum. Z Wilhelmem teraz martwy w obu wszechświatach, Walter odkrywa na początku 3 sezonu, że William opuścił cały Massive Dynamic do niego w jego woli.

Jak wyjaśnił William na koniec sezonu 2, alternatywna wersja William zginął jako młody człowiek, w wypadku samochodowym, [2], w wyniku, Massive Dynamic w równoległym świecie, nigdy nie powstał, a nie jest tylko biskup Dynamiczne .

W trzecim sezonie, Walter pamięta, że ​​William miał pomysł opracowania “magnesy dusza”, urządzenia, które kanał energii z martwego ciała do innego podmiotu. Walter figury że William musiał stworzony magnes duszy dla siebie i figury, że wyzwalacz jest częstotliwość stworzony przez dzwon William wyjechał do Niny. Walter to pierścienie i świadomość Williama pojawia Olivia. [8] “Bellivia” wyjaśnia, że umieszczenie magnesów duszy w herbacie Olivii, kiedy po raz pierwszy spotkał w innym wszechświecie. William Broyles daje 48 godziny na znalezienie nowego realną wiele dla niego i wydostać się z ciała Olivii, ale William zabiera mu czas, jak wie, że nie zaszkodzi przychodzi Olivia. Jednak nie za długo po, Olivia odzyskuje kontrolę nad jej ciałem chwilę, zdezorientowany i w transie zanim William zabiera się. William następnie wyjaśnia, że jest coś bardziej skomplikowane, niż się spodziewał. [29]

Walter i Peter podróż do świadomości Olivii i znaleźć William w celu odzyskania Olivia przed ona jest “przegrane”. Po Walter i Peter “umrzeć” w jej umyśle, William słuchowe Olivia w ucieczce, dopóki nie jest w stanie stawić czoła jej własne lęki, pozwalając jej odzyskać kontrolę nad swoim ciałem. William mówi Olivia przekazać komunikat “Wiedziałem, że pies nie będzie polować” na Waltera. Potem odchodzi od świadomości Olivii. Jak Olivia obudzi, Astrid i Walter zrealizować ten plan Williama przenieść swoją świadomość do komputera nie powiodła się. Olivia przekaźniki Williama wiadomość Walter, który wyjaśnia, że wiadomość była fraza William byłoby użyć we wcześniejszych doświadczeniach, kiedy wiedział, że nie będzie udany, a jego powodem sugerując, że to dlatego “William nienawidzi pożegnań”. [38]

W czwartym sezonie, należy zauważyć, przez Nina i Walter, że Bell jest martwy. Jednak w czwartym finale sezonu, okazuje się, że sfałszował wypadek samochodowy, który doprowadził do jego śmierci i jest prawdziwym mózgiem człowieka zmiennokształtnych. Po wysłaniu David Robert Jones do jego upadku, porywa Walter, który wywiódł, że on żyje, i ma go na swoim statku kontenerowego płynąć do nowego wszechświata. Po Piotrze i Olivia ratunkowej Walter, jego statek bije dzwon dzwon i znika. Broyles później stwierdza, że ​​nigdy nie został znaleziony.

William wraca w przyszłości, uwięzione w bursztynie z zespołem Fringe w 2036 roku. Walter odcina rękę i mówi Astrid do nie mów nikomu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2008–2009)

№     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
1     1     ” Pilot ”     Alex Graves     JJ Abrams & Alex Kurtzman i Roberto Orci     09 września 2008     276038     9,13 [3]
Rozmowy międzynarodowe ziemie lotu na lotnisku Logan w Bostonie, jego załogi i pasażerów nie żyje od tajemniczego ciało rozpuszczające toksyny. Kiedy wspólnik agent specjalny Olivia Dunham, John Scott, jest ciężko ranny przez prekursorów chemicznych tej samej toksyny, ona zatrudnia dr Walter Bishop, niezrównoważony psychicznie badacz nauki odkształcenia , a jego obcy syn, Peter, aby pomóc jej uratować życie Johna . Odkrywają lekarstwo na stan Jana, ale dowiedzieć się, że infekcja była masa, ale eksperyment i część większej tajemnicy, o nazwie “Wzór”. Jej partner okaże się odpowiedzialne za finansowanie tworzenia toksyny, ale został zabity podczas próby ucieczki. Na koniec, jest ciało John Masywne dynamiczne dostarczane do wspólnego kwestionowane przez Dreamscape.
2     2     ” Same Old Story ”     Paul Edwards     Jeff Pinkner & JJ Abrams & Alex Kurtzman i Roberto Orci     16 września 2008     3T7651     13,27 [4]
Olivia, wraz z Piotrem i Waltera Bishopa, ponownie otwiera zimne sprawę dotyczącą seryjnego mordercy ( Derek Cecil ), którzy wyodrębnione przysadkę od swoich ofiar po zbadaniu dziwną śmierć kobiety (Betty Gilpin), który miał nawet nieznajomego dziecka. Kobieta była w ciąży przez kilka minut, ale dziecko ona zrodzona została w pełni rozwinięta – wówczas w wieku osiemdziesięciu lat na przestrzeni kilku kolejnych minut. Odkrywają, że zabójca jest sztucznie wieku człowieka, który jest przy użyciu enzymów otrzymywanych z usuniętych gruczołów do powstrzymania jego przyspieszonego starzenia się choroby . Zespół jest w stanie śledzić go i jego twórcy ( Mark Blum ) w dół, powodując człowieka na śmierć z pozbawienia enzymów utrzymujących go młodzi.
3     3     ” The Ghost Network ”     Frederick EO Toye     David H. Goodman & JR Orci     23 września 2008     3T7652     9,42 [5]
Mężczyzna, Roy McComb ( Zak Orth ), wydaje się mieć wizje związanych sygnatur ataków terrorystycznych przed ich wystąpieniem. Zespół kierowany przez dr Bishop, odkrywa, że ​​odbiera sygnały z sieci Ghost, inaczej niewykrywalne zakres częstotliwości, w którym mistrzów się komunikujesz. Wśród ataków jest zawalenie się mostu w Birmingham w Pittsburghu . Z jego pomocą, są w stanie przechwytywać dziwne krystaliczny twardy, który został podany do Nina Sharp do analizy.
4     4     ” The Arrival ”     Paul Edwards     JJ Abrams & Jeff Pinkner     30 września 2008     3T7653     9,91 [6]
Tajemniczy cylinder wyłania się spod ziemi w Nowym Jorku, więc Broyles werbuje trio Olivia, dr Peter Bishop i zbadanie znaczenia obiektu. Jednak inni też go szukać, w tym łysego człowieka znanego jako obserwatora ( Michael Cerveris ), który tylko obserwuje wydarzenia zachodzące i inny gotów zabić, żeby odzyskać butlę. Dr Bishop ukrywa cylinder wbrew woli reszty zespołu, ze względu na dług wobec Observer za ocalenie życia i że jego syna wiele lat wcześniej. Nieznany mężczyzna porywa i torturuje Piotra za informacje na temat walca z lokalizacją i uczy poprzez umieszczenie jej idei Peter wchłaniane od ojca przez osmozę . Mężczyzna zabiera go do nagrobków cmentarnych mieszkaniowych noszących imiona Piotra i jego matki i odkrywa cylinder. Olivia pokazuje się po naukę lokalizację z Walterem i zabija człowieka. Obiekt nory do podziemia przed obu stronach może odkryć swój cel. Peter spotyka obserwatora, który demonstruje telepatyczne umiejętności przed strzelanie z broni Piotra jeszcze nieznany. Pod koniec odcinka, Olivia, który stoi w kuchni, widzi stojącego Scott John w przedpokoju kuchni.
5     5     ” Moc Hungry ”     Christopher Misiano     Jason Cahill & Julia Cho     14 października 2008     3T7654     9,16 [7]
Zespół odkrywa człowieka, Joseph Meegar ( Ebon Moss-Bachrach ), z możliwością niekontrolowanego wpływu energii elektrycznej, wykonane tak jak on jest przez naukowców prowadzących nielegalne eksperymenty na ludziach . Z pomocą gołębi pocztowych zmodyfikowanych do śledzenia mężczyzny sygnaturę elektromagnetyczną, zespół uda się go namierzyć i aresztować naukowiec. Tymczasem Olivia zaczyna wizje Jana, który dowiaduje się, są spowodowane przez wspomnień przekazywanych do niej w trakcie doświadczenia w pierwszym odcinku. Przez te wspomnienia, odkrywa jeden z tajnych kryjówek Jana, gdzie duża liczba plików śledczych dotyczących struktury znajdują.
6     6     ” The Cure ”     Bill Eagles     Felicia D. Henderson & Brad Caleb Kane     21 października 2008     3T7655     8,91 [8]
Kobieta (Maria Dizzia) z rzadką chorobą, “lymphocemia Belliniego”, zostaje porwany i otrzymać nootropowe lek, który sprawia, że jej mózg emituje serię mikrofalową, zabijając ją i patronów diner Potyka do. Gdy zespół bada, stwierdzą, że inna kobieta (Marjan Neshat) z tą samą chorobą rzadką została porwana. Po rozmowie z lekarzem, który leczył ich, Olivia dowiaduje się, że główny naukowiec konkurenta Massive Dynamic jest tym, który dał jej lek. Peter sprawia kontrakt z Nina Sharp, która mówi mu, gdzie znaleźć drugą ofiarę, zanim będzie mogła stać się radioaktywne bomby.
7     7     ” In Which We Meet Mr Jones ”     Brad Anderson     JJ Abrams & Jeff Pinkner     11 listopada 2008     3T7656     8,61 [9]
Agent Mitchell Loeb (Chance Kelly), przyjaciel upada Broyles na zlecenie, jego serce jest ściśnięte przez inżynierii pasożyta który powoli roboczego swoje korzenie w jego układu krążenia. Znaleźć lekarstwo, Olivia musi porozmawiać David Robert Jones ( Jared Harris ), biochemik przetrzymywany w odosobnieniu w Frankfurt, Niemcy. Problemy pojawiają się, gdy Jones domaga się, aby porozmawiać z jego kolegi w zamian, który niestety zginął w nalocie powołanego Broyles. Walter jednak obmyśla sposób drut Piotra do zmarłego mózgu, umożliwiając Peter mówić w jego imieniu. Procedura jest udany i pasożyt zostanie usunięte, ale zespół nie wie, że cały incydent został zaaranżowane przez Loeba, aby uzyskać informacje Peter wydobyte z martwego człowieka.
8     8     ” Równanie ”     Gwyneth Horder-Payton     JR Orci & David H. Goodman     18 listopada 2008     3T7657     9,18 [10]
Uprowadzenie młody muzyk, Ben Stockton ( Charlie Tahan ), jest podświetlony sekwencji migające światła, które powoduje, że ojciec chłopca zostać zahipnotyzowany w sugestywny stan i po “przebudzeniu” nie ma żadnej pamięci o tym, co się stało, podczas gdy zahipnotyzowany . Podobne przypadki zakończyły się ofiarą zwrotem, ale pozostawił szaleństwa z traumy incydentu. Ponieważ dochodzenie, odkrywają, że każdy przypadek rozpatrywany geniusza jakiejś pracy na niedokończone równania. Aby odkryć miejsce pobytu dziecka, Olivia zachęca Walter wrócić do szpitala St Claire i porozmawiać ze swoim starym bunkmate, Dashiell Kim ( Randall Duk Kim ) byłego matematyk, który zniknął w podobnych okolicznościach. Wizyta nie idzie dobrze, i Walter jest w posiadaniu administratora szpitala, który pozostaje nieprzekonany o poczytalności Waltera. Walter udaje się zmusić swojego przyjaciela piętrowe do oddania mgliste pojęcie o jego miejscu pobytu, które Olivia i Peter użyć do znalezienia chłopca raz oni zorganizować dla wydania Waltera. Jednakże, porywacz, Joanne Ostler ( Gillian Jacobs ), ucieka z gotowym wzorem, którą obdarza Mitchell Loeb (Chance Kelly), który kalibruje generator częstotliwości w taki sposób, aby umożliwić mu przejść przez stałych.
9     9     ” Dreamscape ”     Frederick EO Toye     Zack Whedon & Julia Cho     25 listopada 2008     3T7658     7,70 [11]
Massive Dynamic pracownik, Mark Young (Ptolemeusz Slocum), skacze z okna, kiedy wierzy, że jest atakowany przez motyle. Połączenie Olivii z Johnem Scottem prowadzi ją do przerw w przypadku, ale ona staje dosyć jego przejawach i postanawia wrócić do deprywacji sensorycznej zbiornika aby pozbyć się z nich. Tymczasem przeszłość Piotra dogania go, gdy jego wrogowie dowiedzieć się, że jest z powrotem w Bostonie. Walter odkrywa, że ​​produkowany przez halucynogen żab jest używany dosłownie przestraszyć ofiary na śmierć, a żaby są śledzone do podejrzanego, George Morales (Yul Vazquez), z którymi John był zaangażowany. Punktów Morales do Massive Dynamic, jak prawdziwym winowajcą i próbuje dogadać się zeznawać, ale sam jest zatrute przez halucynogen zanim to się stanie.
10     10     ” Safe ”     Michael Zinberg     David H. Goodman & Jason Cahill     02 grudnia 2008     3T7659     8,54 [12]
Agentka Dunham bada ciało uwięzione wewnątrz ściany w banku. On okazuje się być członkiem zespołu Mitchell Loeb jest, który wykorzystuje technologię zdobył w “równania” do inżyniera ciąg napadów na banki, kierowania sejf skrzynki Walter służy do ukrywania teleportacji urządzenie. Uda mu się odzyskać urządzenie i używa go do teleportacji David Robert Jones ( Jared Harris ) prosto z więzienia w Niemczech. Ponadto, plan Massive Dynamic, by wskrzesić John Scott jest zatrzymany, gdy zdają sobie sprawę kluczową kawałek jego wspomnienia są wewnątrz umysłu Dunham jest po Olivia odkrywa, że ​​jest pomylić swoje wspomnienia dla niej. Jones instruuje swoich partnerów do pobierania Olivii, a ona zostaje porwany podczas próby śledzić grupę Loeb jest.
11     11     ” Związane ”     Frederick EO Toye     JJ Abrams & Jeff Pinkner & Alex Kurtzman i Roberto Orci     20 stycznia 2009     3T7660     11,96 [13]
Były przeciwnik Olivii, Sanford Harris ( Michael Gaston ), prowadzi formalną opinię Wydziału Fringe. Olivia udaje się uwolnić od swoich porywaczy. Ona, wraz z Walterem i Piotra, bada zabójstwo epidemiolog, który zostaje zabity przez chemicznego, który tworzy ogromne, ślimak-jak pojedynczą komórkę ostre wirusowe zapalenie w żołądku. Olivia powodzeniem łączący zabójstwa do Loeba i uzyskuje niezbędne dowody, aby uchwycić go. Olivia próbuje wypytywać o jej porwaniu, ale on mówi jej, że próbował ją uratować. Olivii siostra Rachel ( Ari Graynor ) z wizytą z córką Ellą.
12     12     ” nie myślenia ”     John Polson     David H. Goodman & Brad Caleb Kane     27 stycznia 2009     3T7661     11,62 [14]
Trio bada śmierć nastolatka i sprzedawca samochodów, których mózgi zostały skroplone po obejrzeniu film wysłany na swoich komputerach. Wszystkie ofiary są podłączone do programatora komputerowego ( Chris Bauer ), który stracił pracę. Morderca wysyła wideo na laptopie Olivii, prawie zabijając jej siostrzenica Ella, przed Olivia jest w stanie interweniować. Aby złapać podejrzanego, Olivia wymyka rozkaz agenta Harris i Broyles stawia jego przyjaźń z Harrisem na linii jej bronić.
13     13     ” Przemiany ”     Brad Anderson     Zack Whedon & JR Orci     03 lutego 2009     3T7662     12,78 [15]
Gdy samolot rozbija po pasażer zamienia się w potwora, zespół podejrzewa ewentualnego przemytu bioterror broni, co jest związane z Johnem Scottem. Oni również krystaliczny twardy, podobny do widzianego wewnątrz kobietę zabił w “Sieci Ducha”, w którym pasażer i jego wspólnikiem ciała. Podczas rozwiązywania sprawy, Olivia dowiaduje się, że John Scott pracował pod przykrywką dla Agencji Bezpieczeństwa Narodowego , a jego ciało jest przechowywane przez Massive Dynamic ekstrakcji więcej informacji. Po udanej operacji Olivii, by zdjąć ze sprzedawcą broni, wraca do zbiornika deprywacji sensorycznej i żegna się świadomości Jana, który ostatecznie opuścił jej własne.
14     14     ” Możliwość ”     Norberto Barba     Historia wymyślona przez: Glen Whitman & Robert Chiappetta
Scenariusz: David H. Goodman     10 lutego 2009     3T7663     9,83 [16]
Po ucieczce z niemieckiego więzienia, David Robert Jones ( Jared Harris ) zamienia się w FBI, które zaczęły cierpieć skutki uboczne teleportacji w “bezpieczne”. Walter mówi, że skutki uboczne teleportacji nie zabije Jonesa, ale zrobi coś strasznego do niego. Ubezpieczenia, Jones opracował toksynę, która powoduje, że otwory osób narażonych na to, aby uszczelnić, dusząc je. Bomb zawierających toksynę jest wyruszyć jeśli Olivia nie może przekazać swoich testów. Pierwszy test jest wyłączony cykl świateł przy użyciu tylko jej umysł. Jones twierdzi, że to jest możliwe ze względu na nootropowe leku obecnego w Olivii, jeden zaprojektowany przez Williama Bella i opatentowany przez Massive Dynamic. Zespół odkrywa rękopis, który wyjaśnia litery ZFT (Zerstörung durch Fortschritte der Technologie “Zniszczenie przez rozwój technologii”), która jest w istocie Biblia Jonesa i jego zwolenników. Według manuskryptu, istnieje konflikt dzieje się pomiędzy naszym światem i wszechświatem równoległym . Jones chce Olivia jako “rekruta”, a testy są częścią procesu selekcji. Początkowo Olivia wierzy Jones gra gry umysłu z nią i odmawia współpracy, ale kiedy zostaje zmuszony do rozbrojenia bomby w taki sam sposób, jak badania, że ​​się powiedzie. Jones do szpitala dalszej obserwacji. Jednak kiedy Olivia przybywa tam pracownicy są w panice i Jones zniknął pozostawiając po sobie pustkę w ścianie zewnętrznej. Później, Olivia dostaje potwierdzenie od Nina Sharp, że ona rzeczywiście wstrzyknięto chemicznego jako dziecko. Pod koniec odcinka, Walter stwierdza przesunięcie litera “y” w ZFT dokumentu odbywa się na maszynie w laboratorium, zdecydowanie wskazuje, że albo Walter lub Bell był autorem manifestu.
15     15     ” Inner Child ”     Frederick EO Toye     Brad Caleb Kane & Julia Cho     07 kwietnia 2009     3T7664     9,88 [17]
Enigmatyczny mute dziecko ( Lista Spencer ) znajduje mieszka pod ziemią i zaczyna więzi z Olivią podczas Fringe Division jest wszczęte dochodzenie. Gdy dziecko przystosowuje się do nowego środowiska, i Olivia FBI polowanie dziwaczne seryjny morderca znany jako “The Artist” (Jeremy Shamos), który powrócił do publicznego wyświetlania jego pracy. Olivia prowadzi dziecko do przerw w przypadku, używając dziwną zdolność wyczuwania emocji o zabójcy. Gdy zabójca został złapany, Olivia organizuje dziecka do potajemnie umieścić pod opieką rodziny zastępczej, a nie zmieniając go CIA jak zamówiłem. Jako chłopiec przyjmuje się do swojego nowego domu, widzi obserwator (który, jak dziecko, jest łysy i zagadkowe) na chodniku, patrząc na niego.
16     16     ” Unleashed ”     Brad Anderson     Zack Whedon & JR Orci     14 kwietnia 2009     3T7665     10,15 [18]
Kiedy działacze praw zwierząt plądrować laboratorium, przypadkowo uwalniają człowieka chimera z dzikim apetytem. Walter podejrzewa, że ​​jego badania przyczyniły się do jej tworzenia. Istota pozostawia ślad groteskowo okaleczonych ciał w jego wyniku, z których część to wstrzykuje z jego larwy. Charlie przeżywa takie spotkanie ze stworzeniem, a Wydział Fringe musi ścigać się uchwycić go na próbie jej krwi przed larwy zjadają ich wyjście z Charliem. Olivia odkrywa źródło stworzenia, a to, że został stworzony na podstawie pracy przez jednego z kolegów nie Waltera, Walter sam. Walter ryzykuje życie, aby uchwycić istotę i udaje, co pozwala im zaoszczędzić Charlie.
17     17     ” Bad Dreams ”     Akiva Goldsman     Akiva Goldsman     21 kwietnia 2009     3T7666     9,89 [19]
Olivia marzy się popełnienia morderstwa w połowie drogi w całym kraju, a zespół odkrywa, że ​​choć nikt nie jest rzeczywiście przyczyną incydentów, są dzieje, jak Olivia ich nie widział. Zespół odkrywa, że inna osoba traktowano nootropowe Cortexiphan narkotyków, Olivii “kumpel” Nick Lane (David Call) w badaniach leków, jest nieświadomie przekazuje swoje żywe emocje i powoduje innych do działania na nich. Choć Olivia nie pamięta go, on pamięta ją, po jej przydomek “Olive”. Olivia nie śmiertelnie rani go tak, że nie popełnić samobójstwo z dużą grupą, i jest on umieszczony w medycznie wywołanej śpiączki zawierać swoje emocje. Walter ogląda film z Olivia jako dziecko najwyraźniej wykonane w czasie była administrowanym lek. Głos Waltera słychać na taśmie, jak William Bell. Oboje starają się uspokoić Olivia dół i wydaje się, że uszkodzenia sprzętu w pomieszczeniu.
18     18     “Midnight”     Bobby Roth     JH Wyman & Andrew Kreisberg     28 kwietnia 2009     3T7667     9,62 [20]
Dochodzenie w sprawie śmierci ludzi, których ciała są pozbawione swojej rdzeniowym Fringe Division prowadzi do naukowca o imieniu Nicholas Boone ( Jefferson Mays ) o powiązania z ZFT komórek bioterrorystycznego. Boone’a żona Valerie ( Trieste Dunn ) jest zabójcą, które zostały zakażone wygasłego syfilis szczepu, który napędza jej spożywać rdzeń jej ofiar “płynu. Jej pierwszą ofiarą ekranie jest suave clubgoer, Bob Dunn ( Richard Short ). W zamian za informacje na temat ZFT, Walter Boone pomoc w tworzeniu antidotum na wyleczenie Valerie. Boone ma korzystać z niektórych jego już małej ilości płynu mózgowo-rdzeniowego do sformułowania antidotum, kosztuje go życie. Olivia i Peter powodzeniem uchwycić Valerie i wyleczyć ją. Video przez Boone przed śmiercią ujawnia, że ​​William Bell finansuje ZFT.
19     19     ” The Road Not Taken ”     Frederick EO Toye     Historia wymyślona przez: Akiva Goldsman
Scenariusz przez: Jeff Pinkner & JR Orci     05 maja 2009     3T7668     9,25 [21]
Dywizja Fringe bada sprawę kobiety ( Jennifer Ferrin ), którzy ” spontanicznie spala “w środku ruchliwej nowojorskiej ulicy. Zespół odkrywa, że ofiara jest przedmiotem ZFT eksperymentu kultywowania pyrokinesis . Jak to zbadać, Olivia doświadcza “wizje” podczas snu. Walter sugeruje ona widząc świata równoległego , który odgałęzienia od naszego. Olivia i Peter odwiedzić agorafobię stronie projektanta ( Clint Howard ), który jest najwyraźniej świadomi William Bell, testowania leków i nadchodzącej wojnie, ale jego wiarygodność jest kwestionowana, gdy uważa się, że jest bohaterem fabuły Star Trek . Na podstawie informacji z jej wizji, Olivia tropi ofiary siostrę bliźniaczkę, która przed chwilą została porwana więcej ZFT eksperymentowania. Harris okazuje się być odpowiedzialny za zbrodnie, a gdy zbliża się do niego, Olivia zostaje zamknięty w pokoju z siostrą bliźniaczką, którego niestabilne pyrokinetic zdolności zagrażać ich życie. Pod kierunkiem Olivii, kobieta skupia swoją energię na Harrisa i spala go. Olivia dowiaduje się, że siostry były częścią tej samej nootropowe badaniu leku, że była jako dziecko. Ona naciska na ujawnienie Walter dlaczego on i William Bell rozwijały ” supersoldiers “, ale Walter tylko akcja, że to dla ochrony przed jakimś zbliżającym kara, że niestety nie mogę sobie przypomnieć. Tymczasem Walter odkrywa, że ​​praca została napisana przez ZFT William Bell, a kopia rękopisu, że wykorzystanie ZFT brakuje rozdziale dotyczącym etyki. On znajdzie się oryginalny, ale Observer pokazuje i zabiera Waltera dala, tajemniczo stwierdzając: “. Jest to czas, aby iść” Nina Sharp odwiedza Broyles do omówienia obserwatora, i później jest strzał w jej hotelu przez dwóch zamaskowanych uzbrojonych mężczyzn korzystających uciszyć broń.
20     20     ” Jest więcej niż jeden z Everything ”     Brad Anderson     Historia wymyślona przez: Akiva Goldsman i Bryan Burk
Scenariusz przez: Jeff Pinkner & JH Wyman     12 maja 2009     3T7669     9,28 [22]
Nina Sharp odzyskuje z jej ataku i pokazuje do Wydziału Fringe że komórka energia została skradziona z jej mechanicznego ramienia przez Jonesa, które zamierza stosować, aby otworzyć drzwi do równoległego wszechświata do konfrontacji William Bell. Tymczasem Peter odnajduje Waltera w domu na plaży, gdzie pobrać urządzenie, które może uszczelnić tak otwarcie. Walter wyjaśnia Piotrowi, że kiedyś stracił coś bardzo drogiego do niego i że musi iść i przynieść go z powrotem z innej rzeczywistości, urządzenie jest przeznaczone do zapobiegania coś z za nim. Olivia, Peter i Walter przechwytujący Jones otwarcie nowego okna, a Peter uruchamia urządzenie Waltera, zabijając Jones przez uszczelnienie drzwi, a tylko połowa z niego jest przez to. Pod koniec odcinka, Walter idzie sam do odwiedzenia cmentarza, w której ze łzami w oczach obserwuje nagrobek z napisem “Peter Bishop 1978-1985”, sugerując, że prawowity syn Waltera zmarł. Nina Sharp później wywołuje Olivia i sugeruje jej, że ona może spotkać William Bell na Manhattanie. Olivia jest transportowany do równoległego wszechświata, i jest skierowany do biura. Po przeczytaniu nagłówek gazety informujący, że prezydent Obama przygotowywał się, aby przejść do “nowego” White House , ona jest witany przez William Bell ( Leonard Nimoy ) i pyta, gdzie jest. Ostateczny strzał patelnie z okna ujawniając że stoją wewnątrz wieży południowej na World Trade Center .

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2 (2009–2010)

№     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
21     1     ” A New Day w Starym Mieście ”     Akiva Goldsman     JJ Abrams i Akiva Goldsman     17 września 2009     3X5101     7,82 [2]
Olivii SUV zostało ujawnione po wypadku samochodowym w Manhattanie , jednak Olivia nie jest w środku. Kilka minut później, nagle wyrzuca przez szyby po wyjazd do równoległego wszechświata i jest hospitalizowany z uszkodzeniem mózgu. Agent FBI Amy Jessup ( Meghan Markle ) wykonuje zainteresowanie Wydziału Fringe i zaczyna badać głębiej. Mężczyzna kierowca samochodu, który rozbił się Dunham jest objawione być zmiennokształtny “żołnierza z równoległego wszechświata, i jest zamawiany na pytanie Olivia następnie ją zabić. Kiedy Olivia nagle budzi się ze śpiączki, że nie może sobie przypomnieć żadnych szczegółów i zmiennokształtny (obecnie w formie żeńskiej pielęgniarki) próbuje ją zabić. W piwnicy, Francis najwyraźniej zabija Shapeshifter, ale jest później ujawniła shapeshifter zabili go i założyć swoją formę. Broyles wyrusza do Waszyngtonu, aby bronić Fringe Division, a Piotr podaje mu urządzenie Shapeshifter tak Broyles mogą uzasadniać potrzebę Division.
22     2     ” Night of pożądane obiekty ”     Brad Anderson     Jeff Pinkner i JH Wyman     24 września 2009     3X5102     5,73 [3]
Fringe Division bada brakującego pracownika drogowego, który wyciągnął do podziemnego tunelu wypełnionym szczątki sześciu innych ludzi, którzy zniknęli nagle. Tymczasem Olivia, zwolniony ze szpitala, zaczyna się rozwijać super słuch, a Nina Sharp radzi jej spotkać Sam Weiss ( Kevin Corrigan ), człowiek, który może rozpocząć się do pomocy z efektów ubocznych. Dochodzenie prowadzi do pobliskiej siedziby Andre Hughes ( John Savage ), który stracił żonę i dziecko w czasie porodu. Gdy organy zostały ekshumowane , znajdują trumny dziecka pusty. Walter następnie dowiaduje się, że Hughes genetycznie zmienione dziecka poprzez włączenie kreta i Scorpion DNA. Kiedy Olivia i Peter wprowadzić piwnicy domu Hughes rodziny, są one zagrożone przez dziecko już dorosłe, ale zapada tunelu, powodując radiowóz, aby zdławić hybrydę.
23     3     ” Fracture ”     Bryan Spicer     David Wilcox     01 października 2009     3X5103     6,03 [4]
Tajny wojskowy eksperyment zamienia ludzi w ludzkie bomby. Po jednym z takich bomb wybuchła w stacji kolejowej, Peter i Olivia podróże do Iraku w celu spełnienia jednego z kontaktów Piotra, który był zaangażowany w projekt. Oni znaleźć listę nazwisk z eksperymentu, ofiary na dworcu, że jest jednym z nich. Wracają znaleźć żyjących członków, i są w stanie zapobiec następny temat z eksplozją. Nabywcy uważają, człowiek odpowiedzialny ( Stephen McHattie ) i doprowadzić go do aresztu, mężczyzna sugeruje, że bomby były przeznaczone do eliminacji środków pracy dla obserwatora. Również niemożność Weiss leczy Olivii chodzić bez laski.
24     4     ” Momentum odroczony ”     Joe Chappelle     Zack Stentz & Ashley Edward Miller     08 październik 2009     3X5104     5,83 [5]
Grupa zmiennokształtnych kradną z ludzkich głów, a okazuje się, że szukasz konkretnego jednego. Walter odwiedza kobieta ( Theresa Russell ) eksperymentował na z psychodelików, aby zobaczyć, co ona może jeszcze pamiętać o zmiennokształtnych z jej wizji, ona wolontariuszy do pomocy. Po wpływem narkotyków jest, ona widzi zmiennokształtnych ponownie. Tymczasem Olivia pamięta spotkania z Williamem Bellem ( Leonard Nimoy ). Bell wyjaśnia co zmiennokształtni szukasz, i stwierdza, że ​​jest jedyną osobą w stanie zatrzymać “The Storm”. Spotkanie Nina, wyjaśnia, że ​​”Burza” jest wydarzeniem, które Bell teorię, kiedy dwa światy połączyć, tylko jeden pozostanie w istnieniu. To właśnie zmiennokształtni próbują spowodować. Później odkrywa, Charlie jest martwy i że zmiennokształtny zastąpił go i zabija go. The Shapeshifters znaleźć głowę, czego szukają, i dołączyć go do swojego ciała.
25     5     ” Dream Logic ”     Paul Edwards     Josh Singer     15 października 2009     3X5105     5,78 [6]
W Seattle człowiek atakuje swojego szefa uwierzyć był demon. Walter stwierdza, procesor komputera podłączonego do wzgórza , część mózgu kontrolującego marzenia. Broyles i Sharp ujawniają nowe informacje prowadzące do badacza snu, który wszczepiony żetony. Walter zmienia swoją teorię; marzenia zostały skradzione z gospodarzami, aby spowodować ” wysoki “w naukowca, który odbiera je i ma dwie osobowości. Jego osobowość lekarz ustawia pułapkę tak, że Olivia i Peter będzie złapać alternatywny persona. Tymczasem Olivia żałoby dla Charliego, którego ona odkryta została zamordowana przez zmiennokształtnego w poprzednim odcinku, a Sam pomaga jej pracę poprzez nią, przypominając jej o niej i spotkanie Charliego pierwszy.
26     6     ” Earthling ”     Jon Cassar     JH Wyman i Jeff Vlaming     05 listopada 2009     3X5106     4,86 [7]
Fringe Division jest flummoxed przez przypadek, gdzie ofiary są w niewytłumaczalny sposób rozpadła się na popiół. Broyles ma szczególny interes w sprawie, jak pracował na nim w przeszłości. On mówi, że wszyscy, którzy zginęli niedawno do szpitala. Dochodzenie prowadzi zespół do Rosji, gdzie uczą się nauka Fringe odbywa się w innych krajach, jak również. Człowiek posłany do przestrzeni wrócił z ciemnym podmiotu w niego, który jest kradzież naturalnego promieniowania ludzi i zabijanie ich. Walter dowiaduje się, że mężczyzna i jednostka są połączone i nie mogą być rozdzielone, więc Broyles zabija człowieka, aby zakończyć zabójstw. Jednak CIA ujawnia zmartwychwstałego kosmonauta, a zakłada się, że zostały wysłane w przestrzeń kosmiczną.
27     7     ” Of Human Action ”     Joe Chappelle     Robert Chiappetta & Glen Whitman     12 listopada 2009     3X5107     5,91 [8]
Tyler Carson ( Cameron Monaghan ), syn pracownika Massive Dynamic ( Andrew Airlie ), zostaje porwana przez ludzi, którzy uważali się za pomocą kontroli umysłu , aby uniknąć schwytania. Jednak, gdy zespół odnaleźć porywaczy, Peter uświadamia sobie, że Tyler jest ten, kto jest za pomocą kontroli umysłu, po Peter jest zakładnikiem. Ojciec Tyler uważa, że ​​wziął kilka leków enhancement, że rozwija się w celu umożliwienia piloci kontrolować swoje samoloty kontroli umysłu. Peter odkrywa Tyler porwał się, aby spowodować jego ból ojca i odnaleźć swoją matkę, która powiedziała mu jego ojciec nie żyje. Walter obmyśla sposób na “zamknięty” mózg Tylera na kilka sekund i Piotr puka go nieprzytomnego. W końcu, Massive Dynamic trwa Tyler w areszcie i zostanie przeniesiony do sali pełnej Tyler klonów .
28     8     ” sierpień ”     Dennis Smith     JH Wyman & Jeff Pinkner     19 listopada 2009     3X5108     5,90 [9]
Observer, “August” ( Peter Woodward ) porywa kobietę w Bostonie, którzy mają za zadanie wziąć lot, który rozbije się, zabijając wszystkich na pokładzie. Wiedząc z działań “Augusta”, inne Obserwatorzy wysłać zabójcę ( Paul Rae ), aby zabić dziewczynę. “August” organizuje spotkanie z Walterem, by powiedzieć mu, że dziewczyna może być zapisany, jeśli ona staje się istotny. Kiedy zabójca dociera dziewczyny lokalizacji, Peter i Olivia go zabić, choć sierpień jest śmiertelnie ranny w procesie. Oryginalny Observer, “Wrzesień” ( Michael Cerveris ) informuje sierpnia dziewczyna jest teraz ważne, będąc odpowiedzialny za śmierć Obserwatora. Naukowiec z Massive Dynamic badań obserwatorów, i ujawnia, że ​​już od całej historii, hipotez, że są podróżnikami w czasie, którzy wydają się przestrzegać ważnych wydarzeń historycznych. W końcu, dwóch obserwatorów uwaga, że ​​wszystko ma się jeszcze gorzej dla Olivia.
29     9     ” Snakehead ”     Paul Holahan     David Wilcox     03 grudnia 2009     3X5109     6,94 [10]
Uszkodzony statek towarowy wyrzuci na brzeg i wszystkich członków załogi wydają się być zainfekowany squid-jak istoty, które okazują się być gigantyczne robaki pasożytnicze. Robaki są uważane za zmodyfikowaną wersję duodenale Ancylostoma . Podczas Division Fringe bada, kiedy zegar zaczyna tykać Olivia, Peter i Broyles odkryj przerażającą połączenia między incydentu a organizacją zagrażającą.
30     10     ” Szary Matters ”     Jeannot Szwarc     Ashley Edward Miller i Zack Stentz     10 grudnia 2009     3X5110     6,32 [11]
Zespół zbadania psychicznego pacjenta, który otrzymał operację mózgu z grupy zmiennokształtnych, utrwalania jego szaleństwo. Przedstawiamy materiał zabezpieczający, Olivia przyznaje Thomas Jerome Newton ( Sebastian Roché ), przywódcę zmiennokształtnych który reanimował od końca “Momentum odroczone”. Gdy podobne przypadki występują, zespół uczyć Walter miał trzy fragmenty tkanki mózgowej usunięty ze Hippocampus , które zostały zapisane w mózgach utwardzonych pacjentów. Znając tylko Walter mógł zrozumieć wspomnienia dotyczące sposobu, aby otworzyć portal do innej rzeczywistości, że zmiennokształtni porwać go. W tym czasie Walter znajduje, Newton nauczył, co powinien wiedzieć i ucieka. Jak Walter ulega MRI, wyobraża sobie w przeszłości operacji, gdzie jest operowany przez William Bell, który usunął Waltera fragmenty mózgu i ukrył je u pacjentów “w celu zapobiegania nikogo na uzyskanie informacji.
31     11     ” Unearthed ”     Frederick EO Toye     David H. Goodman & Andrew Kreisberg     11 stycznia 2010     3T7670     7,72 [12]
Siedemnastoletnia-letnia dziewczyna, Lisa (Alice Kremelberg), powraca z martwych. Fringe Division bada, i to jest szybko ustaliła, że ​​w tym samym czasie, żołnierz nazwany Rusk został zamordowany, co im uwierzyć w Rusk świadomość posiadał Lisa. Zespół odkrywa Rusk jest na misji by zemścić się na żonie, który go zabił. Walter zakłada, że, z powodu dużego promieniowania, nie energii sucharów całkowicie pusty, a więc w stanie posiadać Lisa. Rusk opętany Lisa wystarczająco długo, aby poradzić sobie z żoną i do Lisa jest w końcu w stanie oczyścić go z jej świadomości. Odcinek został stworzony jako część sezonu 1, jako Charlie Francis widać żywcem w odcinku. Jednak poszło unaired do 2 sezonu.
32     12     ” Okno Johari ”     Joe Chappelle     Josh Singer     14 stycznia 2010     3X5111     6,60 [13]
Dziecko zostanie uznane przez policjanta, który bierze go z powrotem do stacji odnaleźć jego rodziców. W morphs dziecka do zdeformowanego stworzenia i jest podejmowane przez innych zdeformowanych ludzi, którzy zabijają żołnierzy. Zespół Fringe bada, choć zniekształcone ludzie starają się zachować sprawę w tajemnicy. Walter pamięta eksperyment zrobić rok temu w tym mieście. Ludzie zostały zdeformowane w następstwie testów wykonanych w ich mieście rok temu. Odkrywa, że ​​udało im się ukryć ich deformacji poprzez masową impulsu elektromagnetycznego, która biegnie przez miasto. Impuls powoduje ich wyglądają normalnie, ale tylko w jego zasięgu. Zrobią wszystko, aby trzymać się blisko niego, i próba zabicia Piotra i Olivia, którzy są zbawieni przez kogoś, kto nie chce zaszkodzić outsiderów, że odkryć ich tajemnicę. Zespół Fringe postanawia zachować tajemnicę miasta, tak aby pozostali mieszkańcy mogą żyć normalnie.
33     13     ” What Lies Below ”     Deran Sarafian     Jeff Vlaming     21 stycznia 2010     3X5112     6,90 [14]
Po mężczyzny żyły wybuchają krwią zakażonych śmiertelną wirusa, dochodzenie agenci Olivia i Peter są poddane kwarantannie z resztą osób narażonych. Walter, Broyles i Astrid wyścigu, aby znaleźć lekarstwo. Po odkryciu w trakcie testu, który Olivia i Peter nie są zainfekowane, to później staje się jasne, że Piotr jest, gdy jego nos zaczyna krwawić, zanim dotrze na zewnątrz. Choć zdrowie wirus wyprzedza Piotra i rozsądek, Walter staje się coraz bardziej zakłopotany, jak obawia się utraty swojego syna ponownie, i przypadkowo blurts, że on “nie może pozwolić Peter umiera” do Astrid. Dwa z nich w końcu znaleźć panaceum pochodzący z chrzanem oraz z pomocą Astrid, leczą choroby w Piotra i kogokolwiek innego, kto został zainfekowany. Astrid później podchodzi Waltera i pyta, co ma na myśli, kiedy powiedział, że nie może pozwolić Peter umiera, na co on odpowiada, mówiąc “niektóre rzeczy lepiej zostawić w spokoju.”
34     14     ” Revival Bishop ”     Adam Davidson     Glen Whitman & Robert Chiappetta     28 stycznia 2010     3X5113     8,90 [15]
Kiedy kilka wybranych osób dusi od wewnątrz podczas ślubu, Wydział Fringe zbadać. Po kolejnym ataku w kawiarni, Walter uważa toksyny terrorysta korzysta jest kierowanie pewnych grup etnicznych w ludzi poprzez ich genów. On także odkrywa, że zabójca jest ponad 100 lat i była nazistowska , ojciec Waltera, Robert Bischoff (później przemianowany na biskupa) również wykazały być zaangażowane w realizację projektu w latach 1930. Zespół dowiedzieć następny cel, gdzie Walter jest w stanie obrócić toksynę przeciw zabójcy, zabijając go, w końcu, Olivia i Broyles zadecyduje przeciwko aresztowaniu Waltera za śmierć.
35     15     ” Jacksonville ”     Charles Beeson     Ashley Edward Miller i Zack Stentz     04 lutego 2010     3X5114     7,40 [16]
Po budynku na Manhattanie, jest zniszczone po łączy się z tym samym budynku z alternatywnego świata, Walter uważa, kolejny budynek z tej samej masie zniknie wraz z nikogo w środku. W celu stwierdzenia, które budynek, zespół opiera się na zdolności do rozpoznawania Olivii obiektów z innego wymiaru. Kiedy nie mogą oni podróżować do Jacksonville na Florydzie , gdzie Walter eksperymentował na niej i innych przedmiotów Cortexiphan. Tam, Walter odkrywa Olivia można znaleźć budynek, czy ona czuje strach, którym nie jest już w stanie to zrobić, jednak po powrocie na Manhattan, Olivia staje się boi, że nie jest w stanie uratować ludzi, i jest w stanie wykorzystać jej zdolność znowu . Po ewakuacji z budynku, zanim zniknie, Olivia odwiedza Piotra i dom Waltera. Ze względu na jej możliwości, zdaje sobie sprawę, Piotr jest z alternatywnego świata, Walter błaga Olivia nie powiedzieć Piotra.
36     16     ” Peter ”     David Straiton     Historia wymyślona przez: JH Wyman i Jeff Pinkner & Akiva Goldsman & Josh Singer
Scenariusz przez: Jeff Pinkner & JH Wyman & Josh Singer     01 kwietnia 2010     3X5115     5,97 [17]
Walter wyjaśnia Olivia, jak w 1985 roku wynalazł okno-jak urządzenie, które pozwoliło mu świadkiem zdarzeń w równoległym wszechświecie . Historia Waltera rozwija jako Flashback: młodszy Walter stwierdza, że ​​w alternatywnym wszechświecie, inne Walter (którego przezwiska “Walternate”) pracuje nad lekarstwem na choroby genetycznej, która zabija młodego Piotra w obu wszechświatach. Pewnego wieczoru, Peter ginie w ramionach Waltera. Po pogrzebie, świadkowie Walter jego zastępca samodzielnie skutecznie syntezy lekarstwo, ale Walternate jest rozproszony przez obserwatora i strzela eksperymentalną wynik, który potwierdza jego sukces. Walter postanawia doskonalić lekarstwa, a następnie udać się do równoległego wszechświata do podawania go do alternatywnego Piotra. Walter kończy przygotowania leku i idzie do zamrożonego Reiden Lake otworzyć portal. Nina Sharp przybywa i próbuje go powstrzymać, obawiając się, że przełamanie bariery pomiędzy dwoma wszechświatów zniszczy oba. W ich walce, Walter spada, ale czyni to za pośrednictwem portalu; Nina wisi na nim jako portal zamyka, i traci rękę. Walter odkrywa, że ​​jego upadek złamał fiolkę leku. Bierze Piotra i wraca na drugą stronę, aby więcej tego leczyć, ale zamarznięte jezioro pęka pod nimi i wchodzą one w lodzie, do lodowatej wody. Observer września zapisuje je, wyjaśniając, że Piotr Walter jest ważna i musi żyć. Po utwardzeniu Piotr Walter rezygnuje pierwotny plan, aby powrócić go do Walternate ponieważ Elżbieta, matka Piotra, nie chce go puścić.
37     17     ” Olivia. w laboratorium. z rewolwerem. ”     Brad Anderson     Matthew Pitts     08 kwietnia 2010     3X5116     6,33 [18]
Kobieta umiera z zaawansowanym stadium raka , że nie ma zakontraktowane. Po więcej zgonów, zespół sprawę ofiary były Cortexiphan tematy, i że morderca jest przeniesienie swojego raka im opóźnić swoją śmierć. Morderca, James Heath, ostatecznie tropi Olivia i próbuje przenieść na nią raka, ale walczy na tyle długo Piotra ją uratować. Massive Dynamic stawia Heath w śpiączkę, dopóki nie działa na jego zdolności. Ponadto, na całym odcinku, Olivia ostatecznie decyduje nie powiedzieć Piotrowi jego pochodzenia, ale Walter uważa, że ​​nadszedł czas, aby powiedzieć mu.
38     18     ” White Tulip ”     Thomas Yatsko     JH Wyman & Jeff Vlaming     15 kwietnia 2010     3X5117     6,62 [19]
MIT astrofizyka prof Alistair Peck ( Peter Weller ), eksperymentuje na swoim ciele w celu przekształcenia się w maszynę czasu, aby cofnąć się w czasie, aby zobaczyć swoją narzeczoną, który zginął w wypadku samochodowym kilka miesięcy wcześniej. Jedzie z powrotem do pociągu, to powoduje, z pociągu, i pasażerów, opróżniania mocy. Kiedy Fringe Division nie zatrzymać go, zaczyna pętlę raz. Po raz drugi, Walter ochotników do próby zatrzymania go w spokoju. Podczas spotkania, Walter akcji przekonanie, że odkąd objął Piotr z równoległego wszechświata , Bóg może ukarać go i szuka przebaczenia w postaci białego tulipana. Po ucieczce Peck, jest on w stanie wykonać podróży z powrotem do swojej narzeczonej, a spotyka się z nią, zanim oboje umierają w wypadku samochodowym. Wydarzenia z odcinka nigdy nie miały miejsca, ale Walter widać pismo do Piotra o jego pochodzeniu, ale później spala go na wykończenie. W końcu dostaje list od Peck, który zawiera prosty rysunek białego tulipana, mówiąc Walter wybaczyć sobie.
39     19     ” Man from the Other Side ”     Jeffrey Hunt     Josh Singer & Ethan Gross     22 kwietnia 2010     3X5118     5,84 [20]
Olivia i zespół badają śmierć dwóch nastolatków wyświetlanie rany, które są znakami towarowymi zmiennokształtnych i odkryj embrion, który okazuje się być coraz Shapeshifters. Newton planuje stworzyć serię nadajników w różnych miejscach, aby otworzyć portal do równoległego wszechświata . Fringe Division ostatecznie odkrywa portal zamierza otworzyć na moście opuszczonych. Peter udaje się skonfigurować urządzenie rezygnacji fali, aby zamknąć portal, pomimo prawdopodobieństwa mógł go zabić, on jest znokautowany przez zamknięciem. Po przebudzeniu dni później, uświadamia sobie, że widział mężczyznę z drugiej stronie, który wydaje się być odporny na działanie, a ponieważ on był również układ odpornościowy, uświadamia sobie, że jest z równoległego wszechświata, i jest wściekły na Waltera dla kradnąc go. W końcu, Olivia ujawnia Walter że Piotr sprawdził się ze szpitala i znika.
40     20     ” Brown Betty ”     Seith Mann     Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman     29 kwietnia 2010     3X5119     5,55 [21]
Olivia wysyła siostrzenicę, Ella, do laboratorium do Waltera i Astrid opiekować podczas Olivia ma opuścić. Dla zabicia czasu, Walter (który właśnie palił swoją specjalną mieszankę marihuany o nazwie “Brown Betty”) mówi Ella detektywem noir historię, gdzie Olivia, prywatny detektyw, bierze sprawy z jej klienta (Rachel), aby znaleźć jej brakuje chłopak (Peter), który jest w posiadaniu sztucznego serca. Później, Olivia znajdzie Rachel żyje z jej serce brakuje. To prowadzi ją do naukowca, Walter, który tworzy wynalazki dla dobra ludzkości i uważa Peter ukradł sztucznego serca. Trzymając się Nina Sharp, Olivia zostaje porwana, ale zapisane przez Piotra. Odkrywa, że ​​serce jest jego i że Walter jest odpowiedzialny za kradzież marzenia od dzieci dla swoich wynalazków i zastąpienie ich koszmary. Po serce Piotra zostaje skradziony podczas najazdu Observer, wytyczają atak z powrotem do Waltera i skonfrontować go. W oryginalnym zakończeniem, Piotr Walter nie wybacza, ale rozczarowany tym, Ella zmienia go na szczęśliwe, gdzie Walter, Peter i Olivia żyją długo i szczęśliwie. W końcu września zauważa zniknięcia Piotra.
41     21     ” Northwest Passage ”     Joe Chappelle     Ashley Edward Miller i Zack Stentz & Nora Zuckerman i Lilla Zuckerman     06 maja 2010     3X5120     5,82 [22]
Peter wyjeżdża do małego miasteczka i zostaje wciągnięty do zniknięcia i zabójstwa młodej kobiety, Krista, po jej plany, aby spotkać się z nim, ale nigdy nie pokazał. Początkowo policja podejrzewa Piotr był zaangażowany w zaniku, ale Peter postanawia pomóc im w dochodzeniu po złapaniu dostrzec Newton, wierząc, że zmiennokształtni są odpowiedzialne i idą za nim, ale on nie chce Walter do zaangażowania. Później miasto Sheriff Mathis ( Martha Plimpton ) dostrzega jej partner brakuje. Po tym, jak iść na scenie morderstwa Krista, Peter spotkania Newton, ale uciec. Piotr zaczyna wątpić w Shapeshifters “motywy po drugiej ciało znaleziono, ale w końcu wpada na pomysł, aby czytać i śledzić ofiar skoki adrenaliny, co pozwala mu znaleźć gdzie morderstwa miało miejsce; gospodarstw mlecznych. Kowalski właściciel, który przyznaje się do zabicia kobiety, bo go odrzuciła, a porwany i torturowany partnera Mathis, kiedy odkrył winowajcę. W końcu, Peter postanawia i przygotowuje się wrócić do Bostonu, ale podszedł Newton, który przyniósł “Panie Sekretarzu”, człowiek z drugiej strony, aby zobaczyć Piotra, człowiek jest jego rzeczywisty ojciec z równoległego wszechświata “Walternate”.
42     22     ” Over There (Part 1) ”     Akiva Goldsman     JH Wyman & Jeff Pinkner i Akiva Goldsman     13 maja 2010     3X5121     6,00 [23]
Walter i Olivia odkrywają, że Peter zgodził się pójść z jego prawdziwego ojca, “Walternate”, z powrotem do swojego wymiaru. Obserwator pozostawia im papier wskazujący Peter być głównym przedmiotem przepowiedni, które są mu przewidzieć odpowiedzialny za koniec świata. Aby ostrzec Piotra z tej roli, Wydział Fringe wymyślić sposób przejechać, wzmacniając Olivii wymiar hopping umiejętności z trzech innych przedmiotów Cortexiphan: Nick, Sally i James. Oni wraz z Walterem i Olivia powodzeniem udać się na drugą stronę, i udaje się uniknąć schwytania przez zastępcę Wydziału Fringe. Zespół Waltera kieruje do spełnienia William Bell w Central Park, ale jest podzielona, ​​gdy uważają, że Bell zdradził swoją lokalizację i zastępcę Fringe Division atakuje ich. Nick i Sally zostają zabite, ale nie wcześniej poważnie spalania głównego badacza Fringe, Lincoln Lee. Walter zostaje zastrzelony w szpitalu. Olivia podąża alternatywnego odpowiednika i napotyka Bell, który upiera się, że nigdy nie zdradził ich i mówi jej, że Walter jest w tarapatach. Walternate widać pozostawiając z końcowego elementu urządzenia Piotra będzie częścią.
43     23     ” Over There (Part 2) ”     Akiva Goldsman     Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman     20 maja 2010     3X5122     5,68 [24]
William Bell i Olivia rescue Walter ze szpitala. Walternate fałszywie mówi Piotrowi, że maszyna może pomóc uzdrowić inny świat. Peter spotyka Fauxlivia, która prowadzi go do swojego nowego mieszkania. Walter i Bell iść na Harvard zebrać sprzęt potrzebny do powrotu do domu. Olivia konfrontuje Fauxlivia, puka ją nieprzytomną i pozy jak ona. Peter odkrywa, że ​​urządzenie jest symbiotyczny i potrzebuje go w szczególności do jej zwalczania. Ukrytego Olivia i niepomny Alter-Charlie iść zbierać Piotrowi przenieść go dla własnego bezpieczeństwa. Olivia nokautuje Alter-Charlie i ukazuje się do Piotra, mówiąc im urządzenia prawdziwy cel i Walternate intencje. Peter stwierdza, że ​​nie należy w żadnym świecie. Olivia ujawnia jej uczucia do Piotra, przekonując go do opuszczenia wraz z nią. Ścigają się na spotkanie z Walterem i Bellem w Operze, ale Fauxlivia i Fringe komandosi ich dogonić. Bell i Olivia ich zatrzymać, podczas gdy Piotr i Walter ustawić wymiarów urządzenia, aby wrócić do domu. Bez zasilania urządzenia, Bell poświęca się stworzyć reakcję jądrową, używając swojego ciała niestabilną molekularny stan. Olivia, Walter, a powrót do domu Peter pomyślnie. Piotr mówi Walter nigdy nie będzie go zrozumieć, ale wybacza mu, bo dwa razy podróżował do innego wszechświata, aby zapisać swoje życie. Olivia idzie czekają rozkazów i objawia się Fauxlivia przenikają naszą stronę. Olivia z naszego świata jest postrzegane w wojskowym areszcie na drugiej stronie. Walternate odwiedza ją, wpatrując się w nią, zanim pozostawiając ją w izolatce.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3 (2010–2011)

№     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
44     1     ” Olivia ”     Joe Chappelle     JH Wyman i Jeff Pinkner     23 września 2010     3X6101     5,83 [4]
W równoległym wszechświecie, Olivia udaje się uciec “” ‘s Walternate sprzęgła i bierze kierowcy Henry Taxi ( Andre Royo ) zakładnika dostać po Nowym Jorku. Przez próbę ucieczki Olivii, okazuje się, że eksperyment był próbą zastąpienia jej wspomnienia z jej alternatywnego odpowiednika. Olivia pamięta bezpieczny dom i decyduje się tam pojechać. To okazuje się być domem jej odpowiednik matki, Marilyn ( Amy Madigan ); prawdziwa matka Olivii zmarł rok temu. Marylin przekonuje Olivia że doznał załamanie psychiczne jako leczenie w pełni skuteczne. Teraz, że eksperyment się powiódł, ona “wraca” do Wydziału Fringe. Tymczasem w prime wszechświata, Walter i Peter przygotować, aby przejść ze swojego życia, ze nie zdawał się podejrzewać, że Olivia z nich jest w rzeczywistości jej alternatywny odpowiednik w przebraniu.
45     2     ” Box ”     Jeffrey Hunt     Josh Singer & Graham Roland     30 września 2010     3X6102     5,24 [5]
W prime wszechświata, Thomas Jerome Newton wysyła ludzi, aby odzyskać pole zakopane w piwnicy rezydencji, która jest częścią urządzenia zagłady Walternate się. Jednak, gdy mężczyźni otworzyć okno, wszyscy w domu z wyjątkiem głuchych człowieka w grupie śmierci. Walter odkrywa, że ​​zostali zabici przez ultradźwiękowych fal dźwiękowych, wprowadzenie tych w sąsiedztwie w trans przed nim śmiertelnie “kucharze” mózgu. Walter i Nina uczestniczyć odczytanie testamentu William Bell. Walter otrzymuje notę ​​wzywającą go “Nie bój się do przekroczenia linii,” wraz z kluczem do sejfu. W sejfie, Walter stwierdza świadectwo zapasów Massive Dynamic, czyniąc go jedynym udziałowcem. Pod koniec odcinka, druciarze Peter z rozbrojonym polu podczas Fauxlivia komunikuje się z równoległego wszechświata , mówiąc: “Peter jest zaangażowany” i otrzymaniu polecenia do pracy na Waltera.
46     3     ” Plateau ”     Brad Anderson     Alison Schapker & Monica Owusu-Breen     07 października 2010     3X6103     5,19 [6]
Powrót w równoległym wszechświecie, Olivia, Charlie, i Lincoln znaleźć po wielu wypadków przyczyną jest Milo Stanfield ( Michael Eklund ), człowiek, który cierpiał z powodu nisko funkcjonującym autyzmem , ale odkąd przeszedł leczenie nootropowych leków, rozwój niesamowitą zdolność do obliczyć przyczyny i skutku potrącić reakcje łańcuchowe , że używa do wytrącenia statystycznie niemożliwe zgonów. Jak Walternate doskonali eksperyment aby sprawdzić, jak Olivia przecina wszechświaty, omamy Peter pojawia się i informuje ją, że nie jest “z tego świata” i całuje ją w jej przypomnieć, kim ona jest, pozostawiając jej niespokojny i zmartwiony.
47     4     ” Czy Shapeshifters Dream of Electric Sheep? ”     Ken Fink     David Wilcox & Matthew Pitts     14 października 2010     3X6104     5,22 [7]
W prime wszechświata, senator USA James Van Horn (Gerard Plunkett), w szpitalu po wypadku samochodowym. Po Newton przybywa i strzela mu w twarz, Broyles odkrywa Van Horn był w rzeczywistości zmiennokształtny , który zbiera dane na temat Wydziału Fringe. Walter odkrywa, że ​​Van Horn wciąż żyje w pewnym stopniu i ma inny “mózg” w plecach. Później Fauxlivia i Peter uchwycić Newton po pościgu samochodowym. Wiedząc to może wysadzić jej pokrywę, Fauxlivia odwiedza go i daje mu pigułkę samobójczy , który powoduje mu wykrwawić rtęć . W końcu Fauxlivia zaprasza Piotra do domu i śpi z nim, starając się czerpać swą uwagę od jego podejrzenia rosnącej że coś jest nie tak z nią.
48     5     ” Amber 31422 ”     David Straiton     Josh Singer & Ethan Gross     04 listopada 2010     3X6105     4,80 [8]
W równoległym wszechświecie, jego brat bliźniak uwalnia od bursztynu. Walternate pokazuje, że ci, którzy są uwięzieni w bursztynie nie są martwe, ale w letargu i tych, którzy są uwalniane będą zagrażać integralności strukturalnej. Jednakże, jeśli ktoś był ujawnić to, to może być szkodliwe, więc Wydział Fringe ma za zadanie uchwycić sprawców. Całym odcinku, okazuje się, że jeden z bliźniaków jest seryjny rabuś bank, a kiedy brat ambered niewinny, on udawał niego. W końcu, bank pobiera ambered okradanie bliźniak. Tymczasem eksperymenty Walternate na Olivia by zabrał ją do zbiornika deprywacji sensorycznej . Olivia uda się przemierzając wszechświatów czasowo. W końcu, omamy Piotra przekonuje ją, kim ona naprawdę jest.
49     6     ” 6955 kHz ”     Joe Chappelle     Robert Chiappetta & Glen Whitman     11 listopada 2010     3X6106     4,82 [9]
W prime wszechświata, Walter jest skonsternowany, aby dowiedzieć się, że Piotr nadal studiować plany z urządzenia zagłady . Tymczasem, piętnaście osób cierpi wstecznej amnezji po wysłuchaniu stacjach numerycznych . Zespół odkrywa, że nie jest to ukryty sygnał pochowany w transmisji radiowej, prowadząc ich do dziwnego cube-jak urządzenie, które zakłada się, być przyczyną, urządzenie okazuje się być z równoległego wszechświata , a zmiennokształtny kontrolowania ich używa je wytrzeć wspomnienia powinny słuchacze rozwiązania numery w stacji. Walter i numery Astrid rozwiązania, są współrzędnymi serii na całym świecie. Po przybyciu na miejsce w New Jersey , zespół odkryj współrzędne prowadzą do części urządzenia zagłady. W równoległym wszechświecie, Olivia stara się zorganizować kolejny test, ale omamy Piotra mówi jej, że ma wrócić do domu.
50     7     ” Abducted ”     Chuck Russell     David Wilcox & Graham Roland     18 listopada 2010     3X6107     4,85 [10]
W równoległym wszechświecie, Olivia ma do czynienia z seryjnym porywacz znany jako “Candyman”, który porywa dzieci, a następnie uwalnia je kilka dni później, ale zwolniony z poważnych problemów zdrowotnych po opróżnieniu z ich hormonów przysadki mózgowej , która wykorzystuje Candyman zachować młodość. Z pomocą syna Broyles ‘, który był ofiarą, Olivia ostatecznie znajdzie porwanego dziecka i zabija Candyman, natomiast Broyles zabija byłego lekarza toczone-księdza, który jest w zmowie z Candyman, po wraca do zabicia syna. Broyles później odkrywa, że ​​Olivia odzyskał swoją tożsamość, ale pozwala jej odejść po realizacji Walternate zamierza ją zabić. Olivia zabiega o pomoc Henry’ego, aby wysłać ją do Liberty Island , a następnie włamać się do zakładu. Olivia jest w stanie powrócić do swojego świata, ale później odsunął przez Walternate. Jednak Olivia zwróciło wystarczająco długo, aby powiedzieć sprzątaczka ostrzec Piotra jest ona uwięziona w równoległym wszechświecie.
51     8     ” Entrada ”     Brad Anderson     Jeff Pinkner i JH Wyman     02 grudnia 2010     3X6108     5,13 [11]
Uświadomienie, że został wystawiony, Fauxlivia narkotyków Piotra i ucieka. Następnego dnia rano, zespół znaleźć maszynę do pisania (” splątanie kwantowe “urządzenia) używane do kontaktu równoległy wszechświat w sklepie z maszyn do pisania. Peter odkrywa miejsce, gdzie Fauxlivia ma zamiar wrócić do swojego świata. Zespół przyjeździe na dworzec i Fauxlivia zostaje aresztowany. Tymczasem w równoległym wszechświecie, lekarze przygotowują się do zabicia Olivia i użyć jej do pomocy powrót Fauxlivia. Broyles zdoła przełamać ją. Dwa iść do starego laboratorium Walternate jest w Harvardzie. Ona leży w izolacji w czasie przed Broyles zostaje aresztowany. Olivia pomyślnie przechodzi z powrotem do premiera wszechświata, natomiast Fauxlivia powraca do jej, pozostawiając okaleczone ciało “alternate-Broyles” w celu uzupełnienia jej masy. Kiedy Piotr i Olivia zjednoczyć w szpitalu, właściciel sklepu typewriter handluje człowiekowi kawałek urządzenia zagłady w zamian za przywrócenie jego sparaliżowanych nogach.
52     9     ” Marionette ”     Joe Chappelle     Monica Owusu-Breen & Alison Schapker     09 grudnia 2010     3X6109     4,74 [12]
Zespół Fringe tropi przypadki osób posiadających już oddawane narządy usunięte. Przychodzą, aby dowiedzieć się organy, należą do tej samej osoby, Amanda młody baleriny, że popełnił samobójstwo. Wytyczają winowajcę Roland Barrett, człowieka, który poznał Amandę w klinice poradni samobójstwa i stał wpatrzony w nią. Po złożono jej ciało od ciała i narządów oddawanych, Barrett jest w stanie sprowadzić ją z powrotem do życia, ale gdy spojrzał na nią, zrozumiał, że to nie był naprawdę Amanda przywiózł. Wskrzeszony dziewczyna później umiera ponownie. Tymczasem Olivia stara się dostosować do życia z powrotem w jej świecie, i stwierdza, że ​​emocjonalnie trudno poradzić sobie z tym, jak się w zintegrowany Fauxlivia życiu Olivii, a zwłaszcza jej związek z Piotrem. Ona rozkłada na końcu odcinka, reprimanding Piotra za jak on nie może powiedzieć, że nie było Olivia że sypiał z. Peter nie jest w stanie jej odpowiedzieć. Jak Walter i Peter później iść na koktajl, Observer widać oglądając je, a on zgłasza na jego telefon, że “On żyje”.
53     10     ” Firefly ”     Charles Beeson     JH Wyman & Jeff Pinkner     21 stycznia 2011     3X6110     4,87 [13]
Seria wydarzeń prowadzi do Waltera zaprzyjaźnienie ikona muzyki Roscoe Joyce ( Christopher Lloyd ), klawiszowiec z ulubionego zespołu Waltera, lektyce Violet. Walter dowiaduje się przez Observer września, przynosząc Piotra z równoległego wszechświata, ostatecznie, choć długi łańcuch wydarzeń, doprowadziła do końca zespołu z powodu śmierci syna Joyce’a. Zespół Fringe jest nieświadomy, że wrzesień zaprojektowała wydarzeń w obecnej przetestować determinację Waltera puścić Piotra, gdy czas jest odpowiedni.
54     11     ” Wzajemność ”     Jeannot Szwarc     Josh Singer     28 stycznia 2011     3X6111     4,53 [14]
Zespół Fringe i Massive Dynamic zebrali zakopane elementy urządzenia zagłady , spekuluje się artefakt z “People First”, zaginionej cywilizacji , która rzekomo istniała do ” matki wszystkich wymierań “. Urządzenie reaguje na obecność Peter, ale nie jest w stanie określić, co spowodowało to. Kiedy kilka zmiennokształtni są zamordowany, Fringe i Massive Dynamic próba zlokalizowania kreta z równoległego wszechświata przy użyciu Fauxlivia na pliki komputerowe do identyfikacji Shapeshifters. Walter się dzieje po drugiej stronie tych samych plików w pokoju Piotra, i stwierdza, że ​​Piotr był zabójcą. Choć Peter twierdzi, że zabił Shapeshifters jak odmówi pozostaje bierna na wydarzenia, Walter obawia się, że urządzenie jest “weaponized” go w jakimś celu.
55     12     ” Skoncentruj się i pytaj ponownie ”     Dennis Smith     Graham Roland & Matthew Pitts     04 lutego 2011     3X6112     4,26 [15]
Biologiczny atak pozostawia człowieka martwego, bez kości w jego ciele. Obawiając początek większej incydencie śledzą jeden winowajcę ale on potrącony przez samochód i zapada w śpiączkę. Walter sugeruje użycie Simon, nieudokumentowane pacjenta Cortexiphan z niekontrolowanych telepatyczne zdolności, aby odczytać jego myśli w celu określenia innych celów. Olivia jest w stanie namówić Szymona do pomocy, gdy odkrywa, że ​​nie może czytać w jej myślach jak kolegi chorego Cortexiphan. Simon pomaga wyśledzić i zatrzymać dwóch innych ex-zamieszczenia mężczyzn, którzy byli częścią “Projektu Jellyfish”, czynnika biologicznego, które rozpadają się szkielety, choć ludzie byli odporni, ich dzieci były martwe z powodu środka, i szukają zemsty. Po zakończeniu sprawy, Simon daje Olivia notatkę, odsłaniając Piotra myśli są wciąż z Fauxlivia. Tymczasem Nina Sharp odkrył, że Sam Weiss jest autorem kilku książek z pierwszych osób. Sam mówi Ninie, że zeznanie Piotra wobec Olivia lub Fauxlivia określi, które wszechświat będzie istniał, gdy urządzenie jest aktywne.
56     13     ” Nieśmiertelność ”     Brad Anderson     David Wilcox & Ethan Gross     11 lutego 2011     3X6113     3,74 [16]
W równoległym wszechświecie, zespół Fringe bada śmierć dwóch osób, zabitych przez pozornie wymarły “Skelter żuka”. Z pomocą Fauxlivia chłopaka Franka, śledzą przypadki dr Silva, który próbował stworzyć lekarstwo na ptasią grypę przed wyginięciem owiec, jedynym znanym gospodarzami chrząszczy Skelter. Fauxlivia zostaje złapany przez dr Silva, gdy ona i Lincoln go zlokalizować i uważa dr Silva wybrał ją do ostatecznego hosta gestate chrząszcza królowej podtrzymania gatunku. Kiedy reszta zespołu Fringe przybywa dr Silva ujawnia, że ​​był gospodarzem finału, i umiera po ekstrakcji królową. Frank stwierdza, że ​​Fauxlivia został wykazujące wczesne bóle z powodu ciąży, ale zdaje sobie sprawę, że nie może być jego dzieckiem i zostawia ją. Walternate, wiedząc, że Piotr jest ojcem, zapewnia Fauxlivia z jego pełnym poparciu, wierząc, że jest to kolejny sposób na Piotra dobrowolnie powrócić do równoległego wszechświata.
57     14     ” 6B ”     Thomas Yatsko     Glen Whitman & Robert Chiappetta     18 lutego 2011     3X6114     4,02 [17]
Dziwne fizyczne zachowanie, w tym śmierci sześciu imprezowiczów, w kamienicy prowadzi Walter wierzyć, że samo uszkodzenie tkanki czasoprzestrzeni występującej w równoległym wszechświecie występuje w prime jeden, a przy pomocy Massive Dynamic jest przygotować oznacza Encase budynku i okolic w amber -jak substancję, którą wcześniej spotkaliśmy. Olivia odkrywa, że wdowa, Alice, ma emocjonalny splątania kwantowego z sobowtóra zmarłego męża, Dereka, który utrzymując pęknięcia między wszechświatów otwartych. Z pomocą Olivia i Piotra, Alice jest w stanie rozpoznać, że człowiek, którego widzi, nie jest jej mężem, zerwanie więzi między nimi i zamykania pęknięcia tuż przed osobliwość opracowany. Olivia i Peter wreszcie działać poprzez ich związek i spędzają razem noc, podczas gdy Walter martwi się, że był on chwile z dala od wykonywania tych samych czynności, które Walternate musiałem zrobić w równoległym wszechświecie, aby go zapisać.
58     15     ” Temat 13 ”     Frederick EO Toye     Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman     25 lutego 2011     3X6115     4,02 [18]
Wynikającej z drugiego sezonu odcinek ” Peter “, ten epizod powraca do 1985 opowiadać wydarzeń po porwaniu Piotra. Elizabeth, martwi się, że Piotr będzie próbował się zabić próbując powrócić do tego, co uważa się jego domu, zabiera go do Jacksonville, gdzie Walter prowadzi Cortexiphan klinicznych nad dziećmi. Walter stwierdza młoda Olivia jest w stanie przejechać do równoległego wszechświata, uważa się, że to wynik strachu przed jej nadużycia ojczyma, i widzi go jako sposób na powrót Piotra. Kiedy jeden z badania Waltera powoduje Olivia ustawić pokój ogniu z pyrokinesis ucieka. Peter znajduje i spełnia ją i daje jej pewność, zaufanie Waltera i twarz obawy ojczyma. Olivia zapłakana wraca do biura Waltera, dając mu swój szkicownik, który pokazuje jej zdjęcia z równoległego wszechświata, ojczyma, a jej i Piotra razem, ale szybko odkrywa, że ​​przypadkowo podszedł do równoległego wszechświata ponownie. Walter ostrzega off ojczyma Olivii, zaś powraca Peter z Elizabeth do Reiden Lake i przychodzi do niej zadzwonić “Mama”, kłamstwo, które ostatecznie prowadzi do jej samobójstwa. W równoległym wszechświecie, Walternate, wcześniej stracił rozwiązać, zyskuje nowe zaufanie, wiedząc przez szkicownika Olivii, że Piotr jest w prime wszechświata.
59     16     ” Os ”     Brad Anderson     Josh Singer & Graham Roland     11 marca 2011     3X6116     3,64 [19]
Zespół Fringe bada sprawę złodziei kradnących rzadkich metali, które wydają się unosić nad ziemią. Walter identyfikuje ślady elementów osm i lutet we krwi, tworzenia stopu niewytłumaczalny materiał lżejszy od powietrza. Odkrywają winowajcę, Dr Crick lotniczym inżynier odkrył stop i zobaczył, aby spróbować jej detoksykacji jako sposób, aby umożliwić jego paraplegic syn znowu chodzić. Walter realizuje dziwne właściwości stopu są wynikiem dalszego osłabienia premiera wszechświata w wyniku jego przejścia w 1985 roku, i określa, że ​​musi zasięgnąć porady William Bell. Wierząc, że Bell przygotował zostać zwrócone poprzez wykorzystanie “magnesy duszy”, uderza w dzwon, że Bell pozostawił Nina Sharp w Jego woli. Jednocześnie, jak Peter pokazuje Olivii pięć dysków danych, które zebrał z martwych zmiennokształtnych , Olivia jest opętany przez ducha z Bell.
60     17     ” Stowaway ”     Charles Beeson     Historia wymyślona przez: JH Wyman & Jeff Pinkner i Akiva Goldsman
Scenariusz przez: Danielle Dispaltro     18 marca 2011     3X6117     3,80 [20]
Bell, w posiadaniu organu Olivii, obiecuje, że nie zaszkodzi przyjdzie do niej i opuści go po znalezieniu odpowiedniego gospodarza. Zespół Fringe tropi pozornie nieśmiertelną kobietę, Dana z pomocą agenta FBI, Lincoln Lee. Walter i Bell wierzy w nieśmiertelność może być spowodowane Dana został trafiony piorunem dwukrotnie. Nabywcy uważają, że Dana próbuje połączyć dusze samobójczych ludzi, mając nadzieję, że może umrzeć z nimi i “pasażer na gapę” z ich duszy do nieba, by ponownie te rodziny, które zostały zabite w próbie włamania. Są one w stanie zapobiec Dana używania bomby ustawiony zniszczyć pociągiem podmiejskim. Zamiast tego, kiedy ona odchodzi pociąg z bombą, to wybucha bomba, a ona w końcu umrze. Jak Bell omawia potencjalne implikacje teologiczne z Piotrem, dzwonek kościół pobliżu przynosi osobowości Olivii chwilowo i Bell realizuje jego posiadanie ciała może być trudniejsze niż myślał.
61     18     ” Bloodline ”     Dennis Smith     Alison Schapker & Monica Owusu-Breen     25 marca 2011     3X6118     3,84 [21]
W równoległym wszechświecie, Fauxlivia zostaje porwany i podane procedury, aby przyspieszyć narodziny dziecka. Ponieważ poszukiwania dywizji Fringe dla swych oprawców, Lincoln i Charlie dowiadują się, że Fauxlivia i Olivia z głównego uniwersum niedawno tymczasowo zamieniły się miejscami, i stać się nieufni Walternate. Ostatecznie Fauxlivia ucieka, a podział Fringe odnajduje ją w czasie, aby bezpiecznie urodzić syna. Okazuje się, proces został zainicjowany przez wszystkie Walternate któremu udzielono próbkę krwi dziecka po Fauxlivia cofa się bezpiecznie.
62     19     ” lizergowego Kwas ”     Joe Chappelle     Historia wymyślona przez: Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman
Scenariusz przez: JH Wyman i Jeff Pinkner     15 kwietnia 2011     3X6119     3,65 [22]
Zdając sobie sprawę, że dusza jest w Olivii jest zagrożona ze względu na jej posiadaniu przez William Bell, drużyna walczy rozpaczliwie wyodrębnić świadomość Bell z ciała Olivii. Peter i Walter wchodzi w jej umyśle, z ich interakcji będzie Bell jest wyposażony w animacji. Piotr jest w końcu w stanie wyodrębnić ją, choć świadomość Bella nie może być zbawiony.
63     20     ” 06:02 EST ”     Jeannot Szwarc     David Wilcox & Josh Singer & Graham Roland     22 kwietnia 2011     3X6120     3,33 [23]
W równoległym wszechświecie , Walternate aktywuje jego Doomsday Machine , powodując zniszczenia w prime wszechświata. Peter uświadamia sobie, że nie ma wyboru, aby wprowadzić urządzenie i spróbować złamać obwód. Tymczasem Fauxlivia postanawia uratować oba światy, starając się doprowadzić z powrotem do Piotra przekonać sekretarza, aby zatrzymać maszynę.
64     21     ” The Last Sam Weiss ”     Thomas Yatsko     Monica Owusu-Breen & Alison Schapker     29 kwietnia 2011     3X6121     3,52 [24]
W następstwie dalszego rozpadu prime wszechświata, zespół Fringe wyścigów zapobiec zniszczeniu ich świata. Agent FBI Olivia Dunham rekrutuje Sam Weiss o pomoc, podczas gdy Piotr odzyskuje od dotykania Doomsday Machine w poprzednim odcinku. Piotr jest w końcu w stanie włożyć sobie do urządzenia, powodując u niego obudzić piętnaście lat w przyszłość.
65     22     ” The Day We Died ”     Joe Chappelle     Historia wymyślona przez: Akiva Goldsman i JH Wyman i Jeff Pinkner
Scenariusz przez: Jeff Pinkner & JH Wyman     06 maja 2011     3X6122     3,29 [25]
Piotr, z pomocą Olivii, wprowadza doskonałą wersję urządzenia i przeżywa wizję przyszłości, w której równoległy wszechświat został zniszczony, a sam zagraża doskonałą jeden. On wybiera zamiast scalić dwa pokoje maszyn, tworząc pomost gdzie mieszkańcy obu wszechświatach może rozwiązać swój dylemat, przed zniknięciem i zostały zapomniane zarówno przez Walters i Olivias.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4 (2011–2012)

№     #     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Produkcja
kod     Widzowie w USA
(W mln)
66     1     ” Ani tu, ani tam ”     Joe Chappelle     Historia wymyślona przez: Jeff Pinkner i JH Wyman i Akiva Goldsman
Scenariusz przez: JH Wyman i Jeff Pinkner     23 września 2011     3X7001     3,48 [5]
Tydzień mija po podziały Fringe w obu wszechświatach zaczęli pracować razem, aby rozwiązać zbliżającego się upadku. Olivia rozpatruje przypadek, w którym Lincoln Lee z głównego uniwersum świadkiem człowieka z półprzezroczysta skóra atakując i zabijając jego partnera Roberta (gościnnie Joe Flanigan ) podczas śledzenia sprzedaż nielegalnej broni. Lincoln podkreśla po Olivii i podział w obrębie do rozwiązania sprawy dla jego partnera miłość i odkrywa, że ​​jest więcej niż jedna ofiara i wiele ciał okazały się niejawne podziałem Fringe. W końcu namierzyć nie jeden, ale dwa z tym samym zabójcy skóry półprzezroczystego na ich kryjówki i ich zabić, ale nie przed zabójcy nagrać swoje notatki badawcze i trzeci podejrzany, nie zauważony, ucieka. Olivia postanawia wnieść Lincolna do pętli i mają go odwiedzić hangar z urządzeniem zagłady ze obie drużyny utworzenie wewnątrz obiektu. Lincoln spotyka Fauxlivia jak ona jest informowany przez Olivia o biologicznym urządzeniu odzyskanej z jednego z ciał zabójcy i wyprowadzić je za nową formą zmiennokształtnych pochodzi od ludzi. Całym odcinku, Peter Bishop pojawia się i znika i Walter dostaje przerażenie widząc go, chociaż nie uznając go w związku ze zmianą czasu. Observer jest wysyłane “poprawiać” oś czasu poprzez kasowanie obecności Piotra całkowicie, ale nie przejść w końcu, podczas gdy Walter jest w szoku widząc Peter pojawi się ponownie na odbiciu jego ekranie pod koniec odcinka.
67     2     ” One Night w październiku ”     Brad Anderson     Alison Schapker & Monica Owusu-Breen     30 września 2011     3X7002     3,05 [6]
Równoległy podział Fringe wszechświat PROSI premiera Wszechświata odpowiedniki pomagające uchwycić bardzo inteligentny seryjny morderca, John McClellan, który zabił swoje ofiary poprzez zamrożenie ich mózg podczas gdy doświadczamy ich szczęśliwsze chwile ich życia. Równoległego wszechświata Olivia Olivia chce odprowadzić Prezesa Rady Wszechświata wersję John, profesor psychologii sądowej, aby wytropić jego ruchy, ale nie ujawniając istnienia wszechświata równoległego do niego. John pomaga zidentyfikować mordercę ruchy, ale szybko uświadamia sobie, że jest w równoległym wszechświecie, i ucieka z zespołu Fringe. On ostatecznie spotyka się z jego sobowtóra, a razem okazuje się, że choć w obrębie tego samego życia jako chłopiec, ich życie odbiega powodu obecności kobiety imieniem Marjorie w życiu premiera Jana, który pomógł uspokoić swoje mordercze skłonności. Równoległego wszechświata John używa swojego sprzętu i doświadczyć radości Marjorie od swojego odpowiednika, ale staje się oszalały na jego działaniach i popełnia samobójstwo. Doświadczenie traumatizes Prezesa Rady Wszechświata John, usuwając wspomnienia z jego doświadczeniem w równoległym wszechświecie i Marjorie. Pod koniec odcinka, Walter zaczyna słysząc głos Piotra, prosząc go o pomoc.
68     3     ” Alone in the World ”     Miguel Sapochnik     David Fury     07 października 2011     3X7003     3,18 [7]
Dwóch młodych zbirów są znaleziony martwy w ciągu zaledwie kilku godzin gniją do zaawansowanego stanu rozkładu. Zespół Fringe bada i odkrywa grzyb jest za rozkład. Grzyb jest przywiązany do młodego chłopca, który, podczas gdy obligacje Walter z coraz bardziej rozproszony z jego stanu psychicznego.
69     4     ” Przedmiot 9 ”     Joe Chappelle     Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman     14 października 2011     3X7004     3,16 [8]
Olivia odkrywa niebezpieczne siły, które mogą być podłączone do ostatnich doświadczeniach z nootropowe Cortexiphan narkotyków. Badanie siły Walter opuścić laboratorium po raz pierwszy w roku i podróży z Olivią na wywiad Cameron James, jeden z Cortexiphan tematów Walter eksperymentowano. Po uzyskaniu pomocy Jamesa, jego talent pozwala Peter Bishop, aby wrócić do osi czasu.
70     5     ” Novation ”     Paul Holahan     JR Orci & Graham Roland     04 listopada 2011     3X7005     3,21 [9]
Peter Bishop wrócił do zmienionej linii czasu, ale nikt nie rozpoznaje go. Walter nie chce mieć nic wspólnego z nim. Tymczasem podział Fringe Linki z zagrożeniem przezroczystych zmiennokształtnych kiedy były naukowiec Massive Dynamic jest podejmowanych przez zmiennokształtnego, który zmusza go do stworzenia serum które pozwoli im zmienić ich formę szybciej. Ostatecznie ucieka Shapeshifter i zespół Fringe nie jest bardziej bliżej niż wcześniej.
71     6     ” A ci, Mamy Left Behind ”     Brad Anderson     Robert Chiappetta & Glen Whitman     11 listopada 2011     3X7006     3,03 [10]
Całym Bostonie, anomalie czasowe występujące, pętli z powrotem cztery lata. Zespół Fringe śledzi nieprawidłowości powrotem do małżeństwa, którzy odkryli sposób na pozostanie w przeszłości przez cztery lata.
72     7     ” Wallflower ”     Anthony Hemingway     Matt Pitts & Justin Doble     18 listopada 2011     3X7007     2,88 [11]
Człowiek umiera w tajemniczych okolicznościach przez niewidzialne siły. Zespół Fringe ślady ją do starego eksperymentu wykonanej przez Massive Dynamic na noworodka, który urodził się z nieuleczalną chorobą genetyczną, co pozwoliło mu stać się niewidzialny. Tymczasem Olivia cierpi nagłe bóle głowy, potajemnie okazuje się być dziełem Nina Sharp, który dozuje jej nocne z Cortexiphan.
73     8     ” Powrót do Jeżeli nigdy nie byłeś ”     Jeannot Szwarc     David Fury & Graham Roland     13 stycznia 2012     3X7008     2,87 [12]
Chcąc powrócić do domu, Peter dostaje pomoc Olivia i Lincoln na podróż do alternatywnego wszechświata, aby spróbować znaleźć drogę do domu, podczas gdy zespoły w obu światów Fringe nadal do czynienia z zagrożeniem zmiennokształtnych, jako że ich tajemnica pochodzenia rozszerza. Lincoln ma swoje własne cele, do przekraczania tam, a mianowicie do szpiegowania Sekretarza Biskupa, wiele obaw Piotra. Po prawie dwóch rozstrzelano Fringe agentów, Peter jest w stanie uzyskać pomoc matki, aby zobaczyć sekretarza, który objawia się nie być przyczyną zmiennokształtnych. Tymczasem, w oczekiwaniu na powrót Lincoln i Piotra, Olivia odwiedza wrześniu, który daje jej tragiczną ostrzeżenie.
74     9     ” wróg mojego wroga ”     Joe Chappelle     Monica Owusu-Breen & Alison Schapker     20 stycznia 2012     3X7009     3,19 [13]
Alternatywny zespół Fringe śledzi Shapeshifters do odrodzonego David Robert Jones, który przeżył przejście z usunięciem wszechświat Piotra od czasu. Po zdobyciu go, inicjuje szereg ataków terrorystycznych, dopóki nie zostanie zwolniony. Po uwolnieniu, znika tylko pojawić się w prime wszechświata ukraść rzadki minerał, ‘Amphilicite “jedynie do przekraczania powrotem do równoległego wszechświata i znikają. W wyniku ucieczki Jonesa, dwa wszechświaty zgadzają się współpracować, aby pokonać Jonesa i jego armię.
75     10     ” Forced Perspective ”     David Solomon     Ethan Gross     27 stycznia 2012     3X7010     3,33 [14]
Olivia radzi sobie z ostrzeżenia wrześniowej; Peter i zespół śledzić dziewczynę z umiejętnością przewidywania śmierci. Olivia jest zaniepokojony, że śmierć dziewczyny jest przewidywanie może być po prostu sama.
76     11     ” Dokonywanie Anioły ”     Charles Beeson     Akiva Goldsman i JH Wyman & Jeff Pinkner     03 lutego 2012     3X7011     3,20 [15]
Nasza Astrid dostaje nieoczekiwaną wizytę zastępcy, a Peter i Olivia śledzić mordercę stosując toksynę, która nie została jeszcze wynaleziona. Oba światy zderzają się w sprawie, która przesuwa granice tego, co jest możliwe.
77     12     ” Welcome to Westfield ”     David Straiton     JR Orci & Graham Roland     10 lutego 2012     3X7012     3,05 [16]
Peter, Olivia i Walter twarzą w twarz z tajemniczym i przerażające zdarzenia Fringe one utknąć w mieście, że nie ma ucieczki od. Olivia wydaje się rozpocząć pamiętać rzeczy z życiu “rzeczywistym” Olivia. Pod koniec odcinka, całuje Piotra jakby nadal są w związku.
78     13     ” lepszym człowiekiem ”     Joe Chappelle     Historia wymyślona przez: Glen Whitmana i Robert Chiappetta
Scenariusz przez: Alison Schapker & Monica Owusu-Breen     17 lutego 2012     3X7013     3,00 [17]
Jako zespół Fringe bada psychicznie chorego pacjenta, który wydaje się być związany z serią morderstw, straszenie wskazówki i połączenia są odkryte, które prowadzą do pewnych szokujących Olivia objawień.
79     14     ” The End of All Things ”     Jeff Hunt     David Fury     24 lutego 2012     3X7014     3,08 [18]
Choć Olivia jest w niewoli, reszta zespołu dowiedzieć się więcej o tajemniczych obserwatorów.
80     15     ” Krótka historia o miłości ”     JH Wyman     JH Wyman & Graham Roland     23 marca 2012     3X7015     2,87 [19]
Po ostatnich szokujących rewelacji i wydarzeń emocjonalnych, Peter waży swoje możliwości jako zespół Fringe bada mordercę kierowania miłość.
81     16     ” Nothing As It Seems ”     Frederick EO Toye     Jeff Pinkner i Akiva Goldsman     30 marca 2012     3X7016     3,08 [20]
Zespół Fringe stoją sprawy, który pojawia się znajomy Piotra. Dziwne, że odbywa się w tym świecie.
82     17     ” Wszystko na swoim miejscu ”     David Moxness     Historia wymyślona przez: JR Orci & Matt Pittsa
Scenariusz przez: David Fury & JR Orci     06 kwietnia 2012     3X7017     3,01 [21]
Lincoln jedzie na drugą stronę, aby połączyć siły z Fauxlivia i jego zastępcy, własnym, ponieważ wyszukać mściciela z zaskakującą podłączenia do zmiennokształtnych.
83     18     ” Konsultant ”     Jeannot Szwarc     Christine Lavaf     13 kwietnia 2012     3X7018     2,84 [22]
Walter podróżuje do alternatywnego wszechświata, aby pomóc w śledztwie dotyczącym wypadku Fringe z powiązania obu światów.
84     19     ” Listy Transit ”     Joe Chappelle     Akiva Goldsman i JH Wyman & Jeff Pinkner     20 kwietnia 2012     3X7019     3,03 [23]
Obserwatorzy i zespołu angażują się w walki w roku 2036.
85     20     ” Worlds Apart ”     Charles Beeson     Historia wymyślona przez: Graham Roland
Scenariusz przez: Matt Pitts & Nicole Phillips     27 kwietnia 2012     3X7020     3,09 [24]
Oba zespoły walczą w tej samej sprawie; szokujące wydarzenia związane z dziećmi Cortexiphan powstać.
86     21     ” Brave New World (Part 1) ”     Joe Chappelle     JH Wyman & Jeff Pinkner i Akiva Goldsman     04 maja 2012     3X7021     2,73 [25]
Walter jest zmuszony do rewizji swojej bolesnej przeszłości, kiedy impreza towarzysząca powoduje, że ludzie ulegać samozapłonowi, zespół stoi off z David Robert Jones.
87     22     ” Brave New World (Part 2) ”     Joe Chappelle     Jeff Pinkner & JH Wyman i Akiva Goldsman     11 maja 2012     3X7022     3,11 [26]
Zespół Fringe jest wciśnięty do ich punktu kulminacyjnego, gdy rozpaczliwie próbują zapobiec katastrofalne zdarzenie, które zagraża życiu każdego.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 102 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...