Dexter

Dexter Morgan – Michael C. Hall | Debra Morgan – Jennifer Carpenter | Angel Batista – David Zayas | María LaGuerta – Lauren Vélez | Harry Morgan – James Remar | Vince Masuka – C.S. Lee | Joey Quinn – Desmond Harrington

dexterdexter 2dexter 3dexter 4


Dexter – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany i emitowany przez stację telewizyjną Showtime. Akcja serialu skupia się wokół postaci Dextera Morgana (Michael C. Hall), pracującego jako analityk śladów krwi w Miami Metro Police Department. Skrywa on przed światem pewną tajemnicę – jest seryjnym mordercą. Pierwszy sezon serialu został stworzony na podstawie powieści Jeffa Lindsaya Demony Dextera (Darkly Dreaming Dexter). Scenariusz do kolejnych sezonów serialu, napisany przez Jamesa Manosa Jr., powstał niezależnie od prac Lindsay’a. Michael C. Hall, odtwarzajacy główną rolę, otrzymał za nią wiele nagród i nominacji, m.in. Złoty Glob.

Pod koniec 2011 roku stacja Showtime oznajmiła, że powstanie siódmy i ósmy sezon serialu[1].

Opis fabuły

Dexter to tytułowy główny bohater serialu, laborant analizy krwi z posterunku policji w Miami. W ciągu dnia przykładny obywatel, nocą seryjny zabójca ścigający tych, którzy wymykają się wymiarowi sprawiedliwości i unikają odpowiedzialności za popełnione zbrodnie. Adoptowany przez policjanta Harry’ego i nauczony przez niego KODEKSU, Dexter musi zmierzyć się z życiem swoim i innych, by poznać swoje przeznaczenie. Pewnego dnia w jego życie wkrada się morderca z ciężarówki-chłodni (nazwany tak przez policję), który wzbudza w nim podziw – okalecza on swe ofiary w wyjątkowy sposób. Okazuje się, że zabójca wie wiele o życiu Dextera i o jego sekrecie. Samo imię bohatera jest zabarwione ironią − Dexter po łacinie znaczy “prawy”, “praworządny”.

Obsada
Role główne

Michael C. Hall jako Dexter Morgan

W ciągu dnia Dexter, tytułowy bohater serialu, pracuje w wydziale morderstw, jako policyjny analityk krwi. Jednak bohater skrywa w sobie sekret, który nigdy nie może wyjść na jaw- żądnego krwi, genialnego seryjnego mordercy, tropi tych, którym udało się uniknąć kary i własnoręcznie wymierza im sprawiedliwość.

W dzieciństwie (opisana w pierwszej części serii), jego przybrany ojciec Harry (policjant), dowiedziawszy się, że Dexter jest socjopatą z nieopanowaną żądzą zabijania, nauczył go zaspokajać swoje chore pragnienia, ukierunkowując je w dobrą stronę. Nauczył syna jak zacierać ślady, efektywnie zabijać swoje ofiary, zasad życia w społeczeństwie oraz wyrażać fałszywe emocje- co ma pozbawić jego znajomych podejrzeń wobec niego. Dexter nazwał to kodeksem, który zezwala bohaterowi wyłącznie na karanie osób, zasługujących na to. Dexter zabił swoją pierwszą ofiarę w wieku 19 lat. Harry, który znajduje się w bardzo ciężkim stanie daje mu pozwolenie na zabicie jej.

Pierwsza część serii i pierwszy sezon serialu skupia się na odkrywaniu przez Dextera swojej przeszłości. Kiedy Dexter miał trzy lata, on i jego starszy brat Brian byli świadkami okrutnego morderstwa, którego ofiarą padła ich matka. Zabójcy zostawili chłopców w kontenerze gdzie doszło do zabójstwa z użyciem piły łańcuchowej. Chłopcy przez wiele godzin przebywali w głębokiej kałuży krwi ich własnej matki, wśród jej poćwiartowanego ciała. To dramatyczne przeżycie sprawiło, że chłopcy pozbyli się całkowicie jakichkolwiek emocji oraz nie czuli zgorszenia na widok przemocy.

Harry Morgan, późniejszy przybrany ojciec Dextera zabrał go z miejsca zdarzenia. Brian nie podzielił losu brata i został oddany do placówki opiekuńczej, dorastając również staje się seryjnym zabójcą, kiedy chłopcy dorośli Brian zostawiał Dexterowi wskazówki, które były kluczem do późniejszego spotkania braci. Był to element przyjacielskiej gry. Kiedy Dexter rozwiązuje zagadkę pozwala bratu uciec. W serialu Dexter zabija Briana kiedy dowiaduje się, że ten nie spocznie póki nie zabije Debry, którą uważa za rywalkę odbierającą mu brata.

W serialu podczas walki z sierżantem Jamesem Doaksem, Dexter pokazuje swoje zdolności w walce wręcz. Przed walką Doaks mający jako jedyny podejrzenia wobec Dextera odkrywa, że ten trenował ju-jitsu, odkrywa również, że Dexter porzucił naukę w szkole medycznej dla kariery laboranta w policji.

Do najbliższej rodziny występującej w serii należą:

Debra Morgan – siostra Dextera, policjantka
Rita – żona Dextera
Astor i Codie – dzieci Rity

Osobowość

Dexter zabija aby uciszyć wewnętrzny głos Mrocznego Pasażera, swoją ciemną stronę. Kiedy nie jest on w stanie opanować go oddaje mu władzę. Uważa się za emocjonalnie upośledzonego i pozbawionego resztek człowieczeństwa. Kiedy prowadzi narrację często używa słowa ludzie w taki sposób, jakby nie uważał się za jednego z nich. Często wspomina o wewnętrznej pustce, jako jedynej rzeczy, którą odczuwa. Opowiada także, że zabijanie sprawia, że może się poczuć żywy. Uważa, że jest całkowicie pozbawiony uczuć i współczucia, że wszystkie jego emocje są częścią bardzo dobrze wyuczonej gry aktorskiej, która ma ukryć jego prawdziwą naturę. Nie odczuwa przyjemności i zainteresowania płynącego z miłości i seksu, uważa związek z Ritą za część swojego przebrania.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jennifer Carpenter jako Debra Morgan

Przybrana siostra Dextera Morgana. Jest policjantką, która zrobi wszystko aby zostać detektywem. Debra spotyka się z Rudy Cooperem, który jest poszukiwanym przez nią seryjnym zabójcą o pseudonimie Ice Truck Killer. Rudy, którego prawdziwe nazwisko to Brian Moser wykorzystuję Deb aby zbliżyć się do Dextera, który jest jego młodszym bratem. Debra zakochuje się w nim ale później, kiedy Brian postanawia się ujawnić Dexterowi, pada jego ofiarą. Zostaje owinięta folią , co unieruchamia ją na stole. Brian urządza pokój tak jak to ma w zwyczaju robić Dexter, kiedy pozbawia życia swoich ofiar. Dexter nie zgadza się na uśmiercenie siostry. Po wielkim szoku jakiego doznała, Debra postanawia wprowadzić się do Dextera co ma ją chronić przed samotnością i strachem. Kiedy Debra odkrywa jedną z ofiar Dextera, tworzy portret psychologiczny, który idealnie pasuje do Dextera. Wyczuwając zagrożenie Dexter przekierowuje śledztwo w inną stronę wytykając Debrze brak doświadczenia.

W drugim sezonie Debra jest członkiem grupy zajmującej się sprawą Rzeźnika z zatoki, którym jest Dexter (nikt się o tym nie dowiaduje oprócz publiczności). Debra zakochuje się we Franku Lundym, który jest agentem FBI dowodzącym dochodzeniem. Pod koniec drugiego sezonu Debra wychodzi z kryzysu spowodowanego przez sprawę Ice Truck Killera. Postanawia walczyć za wszelką cenę o odznakę detektywa.

Na początku sezonu trzeciego Debra ścina włosy do długości ramion, czego nie robiła od dzieciństwa. Pracuje z nowym partnerem – Detektywem Quinnem, co do którego jest pełna podejrzeń przez wewnętrzne dochodzenie prowadzone przeciw niemu. Została przydzielona do grupy badającej sprawę morderstwa brata Miguela Prado, Oscara, ale z powodu braku taktu zostaje odsunięta od sprawy przez sierżanta Batistę. Zostaje przydzielona do sprawy morderstwa młodego mężczyzny, która później łączy się ze sprawą Prado. W ostatnim odcinku sezonu Debra w końcu zostaje promowana do rangi detektywa.
Osobowość

Debra jest błyskotliwa, ale brakuje jej pewności siebie, dlatego też zawsze polega na poradach jej brata. Jest znana ze swojego wulgarnego słownictwa, rzadko zdarza się aby wypowiedziała zdanie bez przekleństwa. Wielokrotnie przysporzyła sobie kłopotów wśród przełożonych, co szczególnie dało się jej we znaki kiedy nazwała brata Miguela Prado ćpunem. Drugą charakterystyczną dla niej rzeczą jest to jak łatwo jest wyprowadzana z równowagi przez podejrzanych. Daje się to szczególnie we znaki kiedy sprawy dotyczą jej bliskich. Tłumaczy to tym, że ludzie na których krzyczy wiedzą dlaczego jest na nich zła. Jej partner Joey Quinn powiedział nawet, że jedynym narzędziem jakim dysponuje podczas dochodzeń jest młotek.

Pomimo jej wulgarnej mowy i impulsywności Debra naprawdę kocha swojego starszego brata Dextera Morgana. Mimo jej frustracji spowodowanej brakiem otwartości okazywanej przez jej brata niejednokrotnie wyznawała mu swoje uczucie.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Julie Benz jako Rita Bennett / Morgan

Była dziewczyna, a później żona Dextera w obu mediach. Grany przez Julie Benz , Rita była serialu w pierwszych czterech sezonów, dopóki nie został zabity w sezonie czwartym finale, ” Getaway “. Postać się jej ostatni występ w telewizji w 2010, była gościem specjalnym gwiazdkowym Dexter ‘s sezonu pięć otwieraczem zatytułowany ” My Bad “. Charakter pozostaje żywa w powieściach Dexter i pojawił się w każdej książce z serii. Rita nigdy nie nauczy Dexter jest seryjnym mordercą w każdym medium.

W powieściach, Dexter początkowo uważa Rita trochę więcej niż część jego przebraniu do działania i poczuć się jak normalnego człowieka. Później przyznaje się do uprawy dość lubiący Rita, z którą ożenił się w trzeciej książce, Dexter in the Dark . W serialu, Rita jest przedstawiana jako kochający i opiekuńczy matki, która jest emocjonalnie uszkodzony na skutek przemocy fizycznej przez jej byłego męża, Paul Bennett . Rita jest matką Astor Bennett ( Christina Robinson ) i Cody Bennett ( Preston Bailey ), a później w serialu, rodzi syna Dextera, Harrison . Ona jest matką Cody, Astor, i rodzi córkę Dextera Lily Anne w serii książek.

Benz otrzymał pozytywne recenzje za rolę Rity, wygrywając nagrodę Satelita i Saturn Award i otrzymaniu nagrody Screen Actors Guild nominację. Dexter producent wykonawczy Clyde Phillips twierdzi, że personel nie wiedział Rita zostanie zabity do późna w czwartym sezonie, ale że jej śmierć zaczęła odczuwać nieuniknione opowieść ewoluowała. Benz została zgłoszona dzień przed skrypt był dystrybuowany do obsady i był rozczarowany, ale nie znaleziono scenę ujawniając jej śmierć za “bardzo poetyckie”. [1] bohatera wylot uznano kontrowersyjną przez niektórych recenzentów; ! E pisarz Kristin Dos Santos powiedział, że “może uchodzić za jedno z najbardziej szokujących śmierci nigdy w telewizji”. [2]

Rita Bennett był postacią w serialu Dexter powieści napisane przez autora Jeffa Lindsaya . [3] Od 2011 istnieje pięć książek z serii Dextera, z których wszystkie zawierają Rita. [4] Rita po raz pierwszy pojawia się w powieści Darkly Dreaming Dexter . [5] W serii książkowej, Dexter Morgan jest “miłość” dla Rity wydaje się mniej szczerzy niż to robi w serialu, bo przede wszystkim uważa jej część jego “przebraniu”. W serialu Dexter początkowo zaczyna randki Rita wydawać jak normalny człowiek, ale później przyznał, że wzrosła “fond” z niej, do tego stopnia, że ​​rozmawia z psychiatrą o swoich sprawach relacji – choć do psychiatry on planuje zabić. [3]

W Darkly Dreaming Dexter, dwa są już razem, ale to jest wyjaśnione, że Dexter zaczęła spotykać ją wyłącznie w celu poprawy jego “przebranie” jako normalnego człowieka. [6] Bo ona została brutalnie jej teraz-więzienia byłego męża, Rita robi Nie spodziewa się, że Dexter. [7] W powieści kulminacyjnego, Dexter przyznaje, że lubi jej dzieci, Astor i Cody, najbliższymi może dostać się do miłości uczucie. Przez humorystyczny nieporozumienia para angażują się w Dearly Devoted Dexter i poślubił w końcu Dexter in the Dark . [8] W tym serialu, jest wyraźnie stwierdził, że Debra przedstawił ich (po odpowiada na połączenia krajowe sporów) w nadzieję, że zaczną randki. Książki nie wyjaśniają, jak się poznali. W książkach, Rita jest fizycznym buff fitness;. Ona i Dexter regularnie iść na 5-km (3,1 km) trasy, długie przejażdżki rowerowe, oraz sesje ciężarów razem [8] w powieści, mieszka Rita, a w piątej księdze , Dexter jest pyszne , ona rodzi córkę Dextera Lily Anne. [4] W powieściach, Dexter odkrywa, że Rita dzieci, Cody i Astor, są początkujący socjopaci i postanawia zapewnić im tym samym “wskazówek”, że jego przybrany ojciec Harry oddał do niego, a mianowicie, aby nauczyć ich, jak być ostrożnym, wydajne zabójcy tych, którzy “na to zasługują”. [5] Rita jest przechowywana w ciemności na temat prawdziwej natury ich związku. Serial jest oparty na Darkly Dreaming Dexter. [3]
Telewizor

Rita Bennett pojawi się w premierowym odcinku Dexter, zatytułowany ” Dexter ” [9] i wprowadza jako dziewczyna Dexter Morgana. [10] Okazuje się, że na początku Rita została fizycznie i seksualnie wykorzystywane przez jej byłego męża, Paul Bennett ( Mark Pellegrino ). Dextera siostra Debra Morgan odpowiedział połączenia krajowe przemocy i uratował jej życie. Premiera wprowadza Bennetta dwoje dzieci, Astor ( Christina Robinson ) i Cody Bennett ( Preston Bailey ). Ignorant z tajnym życiu Dextera jako seryjnego mordercy , Rita regularnie pojawia się w całym pierwszym sezonie jako jego główne źródło wsparcia. Ona odgrywa znacznie większą rolę w odcinku ” Zwrot do nadawcy “, w którym Paul Bennett zostaje zwolniony z więzienia i domaga się w swojej córki urodziny. [11] [12] [13] Rita pyta że nie przyjdzie do stroną. [12] W ” Circle of Friends “, Rita mówi Paul widzi swoje dzieci tylko przez nadzorowanych wizyt o sześć miesięcy, zanim będzie ona rozważyć pozwalając mu bez nadzoru mają prawo do odwiedzin. [14] Ona podaje mu papiery rozwodowe, które zawierają tę klauzulę , a Paweł podpisuje je. [15] W ” Father Knows Best “, Paul zaczyna poślizgiem do starych nawyków, gdy Rita uniemożliwia mu widzenie dzieci. [16] [17] Zmusza swoją drogę do jej domu, gdzie broni się przez uderzając go w głowę kijem baseballowym. [17] W ” Seeing Red “, Paul prasy zarzuty Rita za napaść. [18] Kiedy Paul odwiedza dom Rity, grozi Dexter, gdy są sami w kuchni, drugi reaguje przez uderzanie go z patelni. Po Paul traci przytomność, Dexter prowadzi go z powrotem do hotelu i ramek człowiek dla narkomanii. Dexter ostrzega policja i Paul są przesyłane z powrotem do więzienia. [19] [20] [20]
“Myślę, że wszyscy czujemy szczęście być częścią show, który przyciąga tak wysokiego kalibru talentów. Mieliśmy Jimmy Smits chodź ostatniego sezonu, i był niesamowite, jak Miguel Prado, a teraz John Lithgow jest dołączenie do naszej obsady. On dmucha z nas dalej. Myślę, że to podnosi pracę, która jest na wystawie, i to jest inspirujące dla każdego. ”
– Julie Benz [21]

W drugim sezonie premiera Rita zabiera jej dzieci Astor i Cody zobaczyć Pawła w więzieniu. [22] Twierdzi, że został wrobiony przez Dexter – że Dexter wyciągnął go z domu Rity przed drugging go i przechylając się na policję – i że jeżeli mogła znaleźć swojego zaginionego buta to udowodnić swoją niewinność. [23] Rita mówi mu, że nie ma butów, mimo znalezienie to więcej niż miesiąc wcześniej. [24] Ona później przyznaje, że znalazła but, ale odmawia uznania że Dexter jest zaangażowany. Tej nocy odbiera z więzienia i dowiaduje się, że Paweł zginął w sprzeczki więźnia. [23] [25] W ” Czekając na miłość “, po pogrzebie Pawła Rita konfrontuje Dexter o jego zaangażowaniu w śmierci Pawła, a on przyznaje do konieczności uzależnienia -. które Rita wywodzi oznaczać leki [26] [27] Rita grozi zostawić Dexter jeśli nie zobowiązać się do programu, aby poradzić sobie z jego uzależnieniem od narkotyków. Zaczyna uczestniczyć Anonimowych Narkomanów w spotkaniach, gdzie tajemniczy i zalotny kobieta imieniem Lila Tournay ( Jaime Murray ) wolontariusze być jego sponsorem. [28] W ” See-Through “matki wizytującego Rity, Gail ( JoBeth Williams ), staje się, że Dexter jest coś ukrywa od rodziny. [29] W ” Dex, kłamstwa i kasety wideo “, Rita zrywa z Dexterem, gdy podejrzewa, że ma romans. [30]

W ” tej nocy, Las Grew “Rita wstaje do matki i nalega, że wyjść z domu. [31] Rita mówi Dexter, że nie jest już mile widziany odwiedzić jej dom lub jej dzieci. On przeprasza, przyznając, że jego romans z Lila była pomyłka, ale ona wciąż jest niezdecydowana mu wybaczyć. Lila odwet poprzez realizację Dextera współpracownik i przyjaciel, Anioł Batista . [32] W ” Sposób na Harry’ego , “Rita i Dexter pogodzić i wybrać się na plażę razem. Lila chce wrobić Anioła za zgwałcenie jej. [33] W sekund finale sezonu , Dexter jest zmuszony kłamać uciekać z Lila, przed jego siostra Debra. Lila, czując ból, zostawia z tym, co uznaje za worek Dextera sprzętu morderstwa. Udaje się do domu Rity i narkotyków opiekunka w celu porywają dzieci. Kiedy uświadamia sobie, że Dexter Astor i Cody brakuje, idzie do mieszkania Lili. Zaczyna pożar i blokuje trzy z nich w środku. Rita nazywa Debra o pomoc i Debra postanawia pominąć jej lot do Oregonu , z chłopakiem Frank Lundy. Dexter udaje się przekazać Astor i Cody przez małe okno na zewnątrz, i ucieka po rozbicie cienką ścianę. [34] [35] [36] [37]

W trzecim sezonie otwieracz ” Ojcze nasz “, Rita czekoladowy budyń tęskni i, przywołując kolejną instancję, uświadamia sobie, że jest w ciąży. [38] W ” All In The Family “, po nieudanej propozycją małżeństwa, Dexter musi przekonać Rity, że jest on czegoś więcej niż dogodnym połączeniem finansów i rodzicielstwa. W ” Turning Biminese “Rita jest hospitalizowany po nagłych i Dexter nie może zostać znaleziony. Dexter jest niezdecydowany, gdy Rita sugeruje, że zakup domu i poruszać się razem. [39] Rita staje się zły na odmowie Dextera, aby pomóc zorganizować swoje wesele. W trzecim finale sezonu, ” Czy bierzesz Dexter Morgan? “, Rita i Dexter ożenić. [40]

W czwartym sezonie otwieracz, Rita i Dexter żyją razem szczęśliwie w podmiejskiej dzielnicy z Astor, Cody, nowe i niemowlęcym Harrisona. W ” okaże się “Dexter jest w strasznym wypadku samochodowym, a Rita żąda on daje jej swoje klucze tak, że może ona prowadzić go. W ” If I Had A Hammer , “tarcie zaczyna rozwijać się w pary, relacji. Dexter dostaje porady małżeństwa od zabójcy Trójcy, Arthur Mitchell (seryjny morderca, a głównym antagonistą w sezonie czwartym). W ” Hungry Man “Rita ciężko pracuje, aby przygotować kolację Dziękczynienia. Dzieli pocałunek z sąsiada, Elliot, kiedy pyta, czy może korzystać ze swojego pieca, bo jej nie będzie obsługiwać całe jedzenie. Dexter przybywa na spotkanie z Ritą do poradnictwa małżeńskiego, ale zostaje powołany do zbrodni, jak tylko przybędzie, wkrótce po, Rita wyznaje, że ona i Elliot pocałował. [41] W 4-sza finale sezonu , po przekonać żonę, aby przejść z miasta na bezpieczeństwo, Dexter tropi Artur i przechwytuje go. Dexter twierdzi, że jest inaczej, ale Artur mówi, że są takie same. Dexter zabija Artura młotkiem kadrowania i usuwa ciała. Gdy wraca do domu, zastaje wiadomość od Rity, że wróciła, aby podnieść jej identyfikację do lotu. Dexter znajduje ją martwą w wannie, zamordowany. Ich dziecko Harrison płacze w kałuży krwi Rity na podłodze w łazience, tak jak Dexter jako dziecko zostawili w kałuży własnej matki krwi. [42] [43] W piątym sezonie premiera ” My Bad “, Dexter uświadamia sobie, ku swemu zaskoczeniu, że ma on naprawdę ją kocha i jest zdewastowany w jej utraty. Julie Benz zagrała tę rolę Rity jako specjalny gościnnie w retrospekcji do niej i daty Dextera pierwszy, [44] , jak i ciała. [45]
Rozwój
Casting i charakteryzacja
Julie Benz przedstawił Rita Morgan dla czterech pór Dexter.

Charakter Bennett został pierwotnie opracowany przez Jeffa Lindsaya jego serii powieści o socjopatą Dextera Morgana , a ona jest opisywany w każdej książce z serii. Clyde Phillips i Melissa Rosenberg chciał wnieść znak w serialu podczas rzucania w wersji TV , Dexter. Julie Benz otrzymał kopię scenariusza w 2005 roku i został zaproszony na przesłuchanie do tej roli. [46] Była zaskoczona, bo scenariusz był “jednym z najlepszych scenariuszy pilotażowych [ona] kiedykolwiek czytałem”. [46] Przeczytała także dla części Debra i żartował, że będzie miała udział w przesłuchaniu do roli Dextera. [47] Benz był fanem Michael C. Hall z jego roli w Six Feet Under . Powiedziała w wywiadzie dla Vanity Fair “Byłem taki fan, do punktu, gdzie jest mój telefon komórkowy pierścionek serialu piosenka. musiałem zmienić to raz dostałem rzucić!”. [48] Benz wykonano dla czterech sezony, aż do jej charakteru został zabity w tej serii.

Rita jest przedstawiona w serii jako matki miłości i troski. W wyniku jej nadużywania od męża, Rita ma żadnego zainteresowania seksem , co Dexter jest potajemnie wygodny temat. [10] Ona stworzyła silny charakter. [17] Na początku drugiego sezonu, producenci zbliżył Benz o rozwoju postaci . Chcieli mieć Rita mocniejsze i mniej shattered niż była w pierwszym sezonie. Benz powiedział, że była “bardzo smutny z tego powodu. Ponieważ uwielbiałem grać ją w jeden sezon, gdzie była to bardzo zniszczone, kruche ptak, który właśnie walczy tak trudno zrobić lepszy świat dla swoich dzieci, ale po prostu nie mógł zrobić to “. [49]
Śmierć

Śmierć Rity była alluded przez producentów Dexter, który powiedział medialnych, ” Getaway “obejmował cykl zmieniających się skręcać, powoduje powszechne spekulacje na ten temat. [2] [50] [51] środki bezpieczeństwa zostały podjęte, aby zapobiec finale sekrety z staje się widoczne. [50] [52] Członkowie sieci pracownicy zostali zmuszeni do podpisania nieujawnienie umów, wabiki skrypty zostały opracowane i rozpowszechniane w celu ochrony skręcają końcowy. [50] W jednym z wariantów, Dexter dowiedział się o mordercy dzieci ucieka z więzienia, i starał się zdecydować, czy przyłączyć Rita na wakacje lub przejść po zbiegłego mordercy. [53] Nikt cast ale istotne i pracownicy mogli na planie podczas kręcenia odcinka, a skrypty i DVD odcinka były znaki wodne zanim zostały one usunięte z zestawu. [2] [50]

Clyde Phillips twierdził personel Dexter nie wiem jak finał będzie zawrzeć dopiero pod koniec sezonu, ale powiedział, śmierć Rity zaczął czuć nieuniknione historia ewolucji. [53] Benz powiedziała, że został poinformowany, że Lithgow wiedział o tym od początek sezonu. [1] Phillips powiedział personel czuł zobowiązany zrobić więcej niż zabić zabójca Trójcy w ostatnim odcinku, zwłaszcza że czuł śmierć trzeciego antagonisty sezonie (w tej roli Jimmy Smits ), nie był obsługiwany “jak również jak mogliśmy mieć “. [53] Autorzy omówili pomysł posiadające Debra dowiedzieć o tajnym życiu Dextera, ale zdecydował, że nie może przewidzieć, jak drastycznie serii powinien być zmieniany o tym. [53] Benz pogłoski od David Zayas , że jej postać zostanie zabity w odcinku, ale nie została zgłoszona dopiero znacznie później. Producenci spotkali się z nią dzień przed script finał sezonu została rozesłana do obsady. Ona powiedziała: “To było trudne spotkanie. W przedziwny sposób, czułem się jak w scenie z Defending Your Life “. [1] Benz przedstawił scenę śmierci jako “bardzo poetyckie”. [1] Clyde Philips powiedział: “Ona nie był ‘t szczęśliwy. Kochała bycie z nas. uwielbiałem ją z nami. Wzięła … profesjonalnie. Była bardzo rozczarowany. Ona jest profesjonalny. Pracuje w telewizji. Wiedziała, że to było możliwe “. [53 ]

Tajemnica pisarz JA Jance napisał w Los Angeles Times : “Tak, to jest szokujący, aby odkryć, że niektóre z serialu” bohaterów, którzy zginęli w zeszłym sezonie ani sezonu przed wracają wśród żywych między okładkach Lindsay nowy . książka Rita, Dextera cierpliwa żona zginęli straszną śmiercią w wannie w ubiegłorocznym finale sezonu, jest żywy i dobrze i posiadające dziecko w Dexter jest pyszne, ale moja rada dla czytelników jest to:. Nie quibble Get. nad nim. Przecież fikcja alternatywnego wszechświata, aby rozpocząć, i ciemne, Lindsay komediowa fikcja jest alternatywny wszechświat raz usunięte “. [4]
Recepcja
Krytyczne reakcje

Charakter Rita został dobrze przyjęty przez krytyków, którzy chwalili portret Benza. [54] [55] Eric Goldman of IGN powiedział, “Dexter ma solidną robotę rozwijania role obsadą drugoplanową, z Rita, DEB, Doakes i LaGuerta wszystkim uzyskanie dobrej ilości rozwoju “. Dodał, że “Było kilka przymusowych momentów w” Cherry popping “, zwłaszcza dealera narkotyków, który przyszedł do domu Rity, w biały dzień, domagając się pieniędzy na jej byłego męża należności; wszystko było nieco ponad górny banał. Z drugiej strony, to było ciekawe bezczynność Dextera w tej scenie, co się zastanawiać, czy może boi się, że publiczne wyświetlanie fizycznej obrony, nawet dla Rita, może doprowadzić go zbyt daleko idące i odsłaniając to, co jest. ” [ 55] Jarett Wieselman z New York Post powiedział: “Rita zawsze czuł się jak światło w tym ciemnym show” i “Na początku było naczynie Rita, przez które publiczność mogła kochać Dexter”. [54] UGO.com umieszczony Rita Bennett 7-sze na liście “Top 11 Girlfriends w telewizji”. [56] Zap2it stworzył ankietę zatytułowaną “Best Mom”, jako część ich “Greatest TV Characters” serii sondaży; Rita za 12 na liście 14 znaków . [57]

TV.com personel były mniej wdzięczni, wymieniając ją jako 7-ci z “dziesięciu znaków w telewizji najbardziej irytujące”. [58] Zauważyli oni, że “Podczas gdy w większości kochają uszczęśliwiającej Julie Benz , jej narzekania charakter wifey została obniżona do nieco więcej niż płacz i szemranie o zaangażowaniu Dextera do rodziny … ” [58] i podsumowane w “Might Rita umrze w przyszłym tygodniu? Po raz pierwszy od czasu seria rozpoczęła, naprawdę czuję się jak nie przegap jej.” [ 58]

Rita została zabita w czwartym finale sezonu “Getaway”. To było przedmiotem kontrowersji. E! pisarz Kristin Dos Santos zwany ending “przerażające” i powiedział: “Ta śmierć tylko może uchodzić za jedno z najbardziej szokujących śmierci nigdy w telewizji”. [2] Claire Zulkey powiedział, że skręt kończąc był intensywny, a Scenariusz został utkany z funkcji kilka chwil, które doprowadziły go do oczekiwać odmienne wnioski. Chwalił czego oczekuje się “re-set” z serii po śmierci Rity. [59] Marcia White z Express-Times oświadczył Dexter “to jeden z najlepszych dramatów kabla na TV” i nazwał ostatnia scena między Dexter i Rita zupełnie szokujące. [42] Mark Dawidziak z The Plain Dealer powiedział odcinek był szokujący i napięciu, nazywając Dexter “serial, który pozostawia zgadywać psychologiczne niejasności uruchomić głębsze i ciemniejsze”. [51]
Wyróżnienia

Julie Benz został dobrze przyjęty za rolę Rity Bennett, zwycięstwa i jest nominowany do wielu nagród. Są w tym jedną nagrodę Satellite wygrać dla najlepszej aktorki drugoplanowej, [60] i Saturn Award wygrana dla najlepszej aktorki drugoplanowej . [61] Była również nominowana do nagrody Krzyk dla najlepszej aktorki Horror [62] i została wspólnie nominowany w 2009 [63 ] i 2010 [64] do Screen Actors Guild Award dla najlepszego Ensemble w serialu dramatycznym .
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
C. S. Lee jako Vince Masuka

Masuka jest Miami Metro Police ołowiu forensics badacza i działa równolegle Dextera Morgana w laboratorium oraz w miejscach zbrodni. [1] Często łamie Innuendo do reszty zespołu, wywołuje jego japońskiego dziedzictwa tylko wtedy wygodny i zdecydowanie żywi uczucia do nieodwzajemnionej Debra .

Jest on przedstawiany jako obsesję seksu na kinkier lepiej i nie jest nieśmiały o propositioning każdą kobietę spotyka. Jednak on nie był w stanie go tone gdy sytuacja wymaga to, jak wtedy, gdy anioł był w szpitalu, a także uspokojenie Debra dół kiedy Lundy wrócił. Detektyw Joey Quinn nawet przed nim o tym, twierdząc, że jest powód, nikt nie lubi być wokół niego, tylko dla Vince na surowo myć go. Jednak wydaje się do przyjęcia wyjaśnienie Joey’a kiedy nikt nie przyszedł, aby zobaczyć jego przemówienie na jego nowo opublikowanej pracy, za który oczyścić jego akt i ubrany formalnie. Na życzenie Debra `s, wrócił do swojego dawnego siebie na końcu odcinka, choć jego postawa pozostaje mniej wulgarne.

W książkach, Dexter czuje pokrewieństwo z nim tak, jak on, ukrywa, kim on naprawdę jest. Podobnie jak w powieści, on ustawia Dextera Bachelor Party i porywa go, aby go tam (gdzie, w przekonaniu, że został porwany przez Skinnera, Dexter slugged Vince’a w oczy, tak jak on otworzył bagażnik samochodu). Jednakże, że spada na kobiety i strona planner sugeruje nadal są w związku, chociaż nie obserwowano od końca trzeciego sezonu. On również okazał się bardzo zrozpaczony po obejrzeniu Rita pocałować innego mężczyznę, prowadząc go, aby spróbować powiedzieć Dexter. W sezonie 5 mówi, że żałuje, mówi mu. Jest to również, że ma on ogromny tatuaż smoka na plecach.

W szóstym sezonie, zaczyna prowadząc wokół grupy stażystów, by je przez laboratoria i zbrodni. Jest pokazane przyciągane do jednego z jego kobiet stażystów. Jednak, gdy ukradła ciężarówką Hokej manniquin Zabójca i sprzedał go w Internecie, zamiast tego wynajmuje innego, wiedzą techniczną gry produkuje intern która pokryta zdarzenia i pomógł znacząco w analizie bazy danych.
Różnice z powieści

Zarówno w serialu i powieści, Vince jest społecznie i emocjonalnie niezręczne. W powieściach, Dexter postrzega go jako pokrewnego ducha, wierząc, że Masuka jest również “udając człowieka”, czując się znacznie bliżej Masuka, tak bardzo, że Masuka służy jako drużbą na jego ślubie, i Dexter uważa go jego najlepszy przyjaciel. W Dearly Devoted Dexter Vince rzuca duży wieczór kawalerski dla Dextera w ciągu kilku godzin na znalezienie się o jego zaangażowaniu, w Dexter w ciemnościach odbywa się w rolę najlepszego człowieka tak poważnie, że on nazywa się w łaski zatrudnić Manny Borque, słynny żywieniowiec dla ślub Dextera.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Lauren Vélez jako Maria LaGuerta

Dyskusje pomiędzy LaGuerta i Batista w sezonie pierwszym i czwartym dać niewielki wgląd fabuła LaGuerta jest, jej rodzina mówi do przebywania wyłącznie na Kubie, i wspomina się samotności w obcym kraju, wywodząc, że LaGuerta został wysłany do życia w Ameryce, sam, bez jej rodzina.
Sezon jeden

W serii “początku , miała szczerą niechęć do Debry, że zniknęły dopiero w szóstym sezonie. [1] W pierwszym sezonie , ona nie ukrywa w sobie pociąg do Dextera, z którą flirtował stale, jego dyskomfort. Po pierwszym sezonie, jednak sugeruje się, że widzi go bardziej jako dobrego przyjaciela. Pod koniec pierwszego sezonu, że usuwa się z polecenia. [2]
Sezon dwa

Na początku drugiego sezonu , ona nadal zmagają się z jej degradacji i irytacji obecności Esmee Pascala w biurze. Ona ucieka się do spania z Bertrand Pascala narzeczoną (choć często wątpi w to, co robi), która szybko napędza Pascal kierunku paranoi i niestabilności. Tej kobiety coraz bardziej chaotyczne zachowanie wokół wyników wszyscy w kapitana Matthewsa zmuszony zabrać ją ze stanowiska porucznika i umieścić Marię powrotem.

Kiedy jej przyjaciel, były partner i były kochanek James Doakes staje się głównym podejrzanym w sprawie Rzeźnika z Zatoki, próbuje oczyścić swoje imię. Dowiaduje się z wątpliwym źródłem dwóch sił specjalnych misji Doakes uczestniczył w które bezpośrednio sprzeczne z śmierć poniosło dwóch Butcher ofiar. Jednak Doakes zostaje znaleziony martwy w wybuchu pozornie przypadkowym, wraz z ciałem dealera narkotyków Jose Garza, i sprawa jest zamknięta. Dowody LaGuerta wyszukuje jest ignorowany. Po jego śmierci, LaGuerta uruchamia fundusz typu Kondolencje dla niego, prosząc policjantów o datki i odmawia myśleć swojego zmarłego przyjaciela, jako seryjnego mordercy . [3]
Sezon trzy

W trzecim sezonie , bo odzyskuje z traumą śmierci Doakes ‘, ona prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa Oscara Prado, brat jej byłego chłopaka i długoletni przyjaciel Miguel Prado. Ona także nawiązuje bliższą relację z obrony adwokat Ellen Wolf, i jest zdruzgotany, gdy zostanie znaleziony zamordowany. Ale dzięki pomocy jakiejś osobistej pracy dochodzeniowej, wraz z wejściem Dextera, była w stanie odkryć, że Miguel był zabójcą Wolfa. Wyznaje w Dexter, jak on jest “jedynym, który wie”. Po własnym morderstwa Miguel (rzekomo w rękach Skinner, ale w rzeczywistości przez Dexter), staje się zrozpaczony, że kubańska społeczność myśli o nazywanie autostradę po Miguel. Chce znaleźć dopuszczalny dowód udowodnienia zabił wilka, ale Dexter jest w stanie przekonać ją, że spowoduje to tylko zaszkodzić rodzinie Miguela i kubańskiej społeczności, a nawet wtedy jest duża szansa, że ​​nic nie zostanie udowodnione. Niechętnie LaGuerta upuszcza.
Sezon cztery

Na początku czwartego sezonu , ona pojawia się romans z Angela Batisty . Trzymają ich romans ukryte przed resztą personelu w wydziale zabójstw, oprócz Dexter, którego zarówno Batista i LaGuerta zwierzyć w. Ich związek uderza blokadę kiedy mówi swoich przełożonych o ich związku, tak, że nie może zostać wykorzystane przeciwko nim podczas próbna. Konsekwencją jej ujawnienia jest groźba przeniesienia; albo Batista lub LaGuerta będą musieli przenieść się z wydziału zabójstw. Decydując, że ich miejsca pracy są integralną częścią, którzy oboje są, dwa decydują się zakończyć ich związek, i podpisania oświadczeń w tym zakresie. Pobyt z dala od siebie, nie okaże się to łatwe, jednak i one zaczynają o tajnych powiązaniami raz. W celu obejścia naganę od wyżej, a także jako wynik ich uczuć pogłębiających dla siebie, potajemnie ślub z Dexterem jako świadka.
Sezon pięć

W sezonie piątym , Maria i Angel są małżeństwem, ale zaczynamy mieć problemy, jak Maria staje się zbyt apodyktyczny z nim i Angel staje się bardziej impulsywna i dostaje w walce bar.
Sezon sześć

Maria niedawno rozwiedziony Batistę po sobie sprawę, że on nie jest za politycznie napędzany jak ona. Ona jest promowany na kapitana w pierwszym odcinku po szantażuje zastępca szefa Matthews ponad Pani na liście kontaktów , która zawiera jego nazwisko. Szef Matthews przypisuje Debra Morgan jako nowego porucznika do niechęci Laguerta się, bo obiecał stanowisko do Batisty. Najwidoczniej zrobił to żeby się na Laguerta. Morgan wyszedł z bycia kompletnie pojęcia i nie wiedzą o jej nowej pozycji na początku zwierzyła się znacznie pomoc Laguerta, ale z powodu oczywistej niechęci Laguerta ds. Morgan ona daje jej wiele złych rad, z których wiele na Laguerta panewce. Morgan szybko zyskuje na tyle zaufania w jej stanie nie potrzebujesz porady Laguerta się już, a także zaczyna rozumieć, co Laguerta został robi do niej.

Jednakże, z sekundy transgresji Mateusza z prostytutką, ona początkowo mówi Debra to zatuszować, ale kiedy nadal szukać i znajdzie dowód zaangażowania Mateusza LaGuerta wyłącza zarówno Matthews i Debra, bez Mateusza ona jasno, że będzie ona zeznać Debra jeśli ona wychodzi z linii.
Charakterystyka
Różnice z powieści

W powieściach, imię LaGuerta jest “Migdia”, ale w serialu, a jej imię zostało zmienione na “Maria”. W Darkly Dreaming Dexter , LaGuerta jest przedstawiana jako złośliwy, kobieta manipulacyjnego specjalisty tylko w politycznej gamesmanship, w serii, jest ona odlana w sposób o wiele bardziej sympatyczny, jak trudny, ale dobre serce kobiety i utalentowanego oficera policji. Zarówno w powieści i serialu, ona flirtuje semi-otwarcie z Dexterem, ku jego irytacji. W pierwszej książce, LaGuerta jest zasztyletowany przez Briana , w serialu, LaGuerta pozostaje żywa i bardzo istotnym czynnikiem w życiu Dextera i Debry, chociaż jej atrakcją jest dla niego zbyt długo.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
David Zayas jako Angel Batista

Batista jest detektyw w dziale zabójstw Miami Metro Police Department. On współpracuje z Dextera Morgana w przypadkach często sił z niego za jego rady ekspertów na temat seryjnych morderców , a uważa się za Dextera najlepszym przyjacielem. Batista, a nie dzielić fascynację Dextera krwią, docenia sztukę morderstwa . W nowej serii, Batista nie detektyw, ale jest kryminalistycznych oficer, który działa równolegle Dexter. On jest również określany przez siebie i innych, jak “Angel no-relacji” w odniesieniu do byłego kubańskiego dyktatora Fulgencio Batisty .

Angel jest przyjazny, łagodny charakter, który daje poczucie człowieczeństwa i współczucia w życiu Dextera. Podczas gdy on jest skłonny do podejmowania decyzji pochopnych i działając pod wpływem emocji, nie żywią żadnej urazy nawet dla najgorszych rękach los się do niego i jest pokazany dbać głęboko dla tych, którzy pracują wokół niego. Jest również znany z kapelusz fedora handlową której prawie nigdy nie widziałem bez.
Sezon jeden

Kiedy Anioł przybywa na scenie nożnego pościgu wezwany przez James Doakes , odnajduje człowiek żyje. Kiedy po raz pierwszy przesłuchany przez Spraw Wewnętrznych , Batista leży na Doakes, mówiąc, inny mężczyzna zastrzelił najpierw. Jednak później ujawnia on obietnicę do ojca, że ​​zawsze być uczciwym człowiekiem i mówi prawdę. Ze względu na jego uczciwość, Angel również kończy się opowiadać żonie o jednym czasie romans, co szybko prowadzi do ich separacji (coś stara się ukryć przed wszystkimi).

Pewnej nocy w klubie Batista widzi kobietę ręką protetycznego, paznokcie pomalowane w taki sam sposób, jak ofiary mordercy Truck lodowcowej. On bada i dowiaduje się, że kobieta miała klienta w fetyszu amputacji. W próbie Chase inicjatywę, mówi anioł z Rudy Cooper o pacjentów może on mieć, że mają ten sam fetysz. Nieznany mu Cooper jest Ice Truck Killer-Cooper następnie dźga Batistę. Podczas odzyskiwania zgadza się na rozwód z żoną. On także pomaga odkryć prawdziwą tożsamość Rudy Cooper prosząc o odbitki Coopera być porównywane do psychicznych pliki instytucji.

Po trzech miesiącach bycia na jego własne, Batista odwraca się do duchowego oświecenia, aby zmniejszyć jego ból. Twierdzi, że Dexter jest najlepszym przyjacielem, wiele zamieszania Dextera, a on nigdy nie dał żadnego powodu Batista tak myśleć. Dexter w końcu przyznaje, że Batista jest najbliższy rzeczą, którą kiedykolwiek miał do prawdziwego przyjaciela.
Sezon dwa

W drugim sezonie , Batista i reszta wydziału wszelkich starań, aby złagodzić żalu z rodzinami ofiar Bay Harbor Butcher. On staje się szczególnie zaangażowany w jednym przypadku niejakiego Oscar Sota. Kiedy mówi do męża matki w biurze, że kończy się o podgrzewaną i frustrujące argument z nią o tym, co jej syn rzeczywiście robi się skupić przez rzeźnika. Uczucie niesamowicie winny jego poprzedniego zachowania z matką, on idzie do domu i oferuje jej szczere przeprosiny. Zaczyna wierzyć Batistę i oferuje mu więcej szczegółów na temat sprawy.

W końcu interesuje się Lila Tournay, a po jej rozpadzie i Dextera, sprawia, że ​​zaliczki na nią, którą chętnie obejmuje. Unbeknowst do niego, on tylko używany przez nią zbliżyć się Dexter. Po walce z Dexterem, Lila ma Rohypnol a następnie pliki gwałtu stawianych mu zarzutów. Batista wyraża jak przerażony, że jest jeśli opłaty następuje poprzez gwałt, jak prawdopodobnie będzie zrujnować jego karierę. Po Lila zostaje zamordowany przez Dexter, opłaty są odrzucane, podobnie do ulgi Batisty. Dexter przyznaje, że gdyby był “normalny”, to on chce być człowiekiem, jak Batista.
Sezon trzy

W trzecim sezonie , Batista został awansowany do stopnia sierżanta i wykonane nowe departamentu śledczego sprawy wiodącą do zastąpienia obecnie nieżyjący Doakes. Jednak wydaje się, jak jego życie jako rozwiedzionego ojca zaczyna zbierać swoje żniwo na Angel, jak ryzykuje swoją karierę, aby uzyskać dziwkę która okazuje się być tajniakiem. Po zaliczek trwałych ale kulturalny, Angel zaczyna relację z drugim oficerem; Barbara Gianna. On jest oczywiście paranoidalne i overconscientious relacji, pozostawiając jej rozwlekły wiadomość prosząc o przebaczenie za to, że, aby anulować kolację z powodu pracy. Jednak Barbara uważa, że ​​to histerycznie śmieszne, przynosi mu na wynos obiad, a ich związek wydaje się silna. Jedno wskazanie do siły ich związku jest to, że po tym, jak został zaatakowany, sugeruje się, że będzie próbował zabić napastnika (lub przynajmniej brutalnie bito go), gdyby nie Dexter interweniował i subtelnie uspokoił Batistę w dół. Uczęszcza ślub z Barbarą Dextera jako jego datą.
Sezon cztery

Do początku czwartego sezonu , wydaje się, że Batista i Barbara są polubownie rozstali, a on jest teraz romans z jego porucznik, Maria LaGuerta . Ani pragnie dla ich związku, aby stać się publiczne, w obawie przed utratą pracy i “określenie czegoś nieokreśloną”. Patrzy na Dextera o radę, który następnie staje się mimowolnym doradca między nimi. W odcinku ” Hello, Dexter Morgan “, potajemnie ślub z Dexterem jako świadka.
Sezon pięć

Małżeństwo Batista i LaGuerta jest stale kwestionowane przez ich sporów pracy. W pierwszym, Batista ciągle jaskinie w żądaniom LaGuerta, ale staje się coraz bardziej sfrustrowany i zazdrosny. Kiedy pijany funkcjonariusz seksualnych uwag o LaGuerta (“dała najlepsze blowjobs w Miami “), Batista, również pijany bije go i kończy się badane przez Wewnętrznych. Zespoły LaGuerta się z oficerem śledczym, ale że monity Batista się jeszcze bardziej zazdrosny; zaczyna sprawdzenia jej telefonu komórkowego za podejrzanych wiadomościach i znajduje rendezvous spotkanie w pokoju hotelowym. Oburzeni, on wchodzi na nich, tylko dowiedzieć się, że to miała być operacja żądło do ujęcia skorumpowanego gliniarza narkotykami, w którym LaGuerta zgodziła się ratować Batistę z dochodzenia. Kiedy złe połączenie LaGuerta wyrok prowadzi do zabójstwa swojego informatora w przypadku braci Fuentes, ona szpilki winę na Debra, ożywiając ich rywalizacji. Zdenerwowany decyzją LaGuerta się, Batista postanawia trzymać się historii Debra i robi to w swoim piśmie, że pomaga także Debra kiedy nalega na ponowne otwarcie beczki sprawę dziewcząt po LaGuerta zamknął ją zbyt szybko, choć nie zdoła przekonać LaGuerta siebie. Od tego czasu, podejście Batista wobec bossiness LaGuerta jest radykalnie zmieniło, jak sam został “cięcia ją” za każdym razem wydaje się ona starać się obezwładnić jego decyzję. Jednak w finale sezonu wydają się jeszcze ich związek z powrotem na tor.
Sezon sześć

Anioł przeniósł się z jego małej siostry Jamie Batista w mieszkaniu obok Dextera, pozwalając aby opiekować małą Jamie Harrison gdy Dexter może trzeba pozostawić w środku nocy. Okazuje się, że on i LaGuerta oddzielone, aby ją zabezpieczyć stanowisko kapitana w Miami Metro Homicide. Jednak jej pozycja jako porucznika było otwarte specjalnie dla niego przez jej zalecenia. Ku jej zaskoczeniu, zastępca głównego Tom Matthews postanowił inaczej z powodu bohaterstwa Debra Morgan i zamiast awansowała ją porucznika. Debra złamał tę nowinę anioła, który wziął go w kroku i mimo pogratulował jej, ale wciąż boli nieustannie biorąc udział w bitwach LaGuerta jest z Matthews. Quinn zaczyna również zwrócić uwagę, że Batista jest zbyt miękkie, co powoduje jego prawie Quinn walki na miejscu zbrodni. Jednak udaje mu się powstrzymać, prawdopodobnie chcąc uniknąć kolejnej sytuacji jak przeprawą Lopez z poprzedniego roku. Jego relacja jest bardziej napięte, kiedy Quinn, w pijackim stanie, sprawia poniżające uwagi w kierunku Jamiego i znokautowany przez niego.

Z jej relacji z początkujący Louis Greene, trzeci stażysta Masuka się, próby Anioł odstraszyć go podczas kolacji z obu z nich się to nie uda, choć Anioł robi technologiczny śledczych Szanuję Ludwika refleksem.

Kiedy Anioł podchodzi do podejrzanego domu, bez Quinna do tworzenia kopii zapasowych, zostaje znokautowany przez Travisa ukrywał po anioł staje się zbyt podejrzliwy.
Różnice z powieści

W serii książek, Angel Batista zwyczajowo przedstawia się jako “bez związku” (byłego kubańskiego dyktatora Fulgencio Batisty ), w wyniku czego jest nazywany “Angel-no-relacja” przez Dexter. On odgrywa mniej istotną rolę w powieściach niż w serialu i jest kryminalistycznych naukowiec zamiast detektywa z wydziału zabójstw.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
James Remar jako Harry Morgan

Na pierwszych dwóch sezonów serii wystąpił tylko do dzieciństwa retrospekcji Dexter, które padły 10 lat przed rozpoczęciem cyklu. Począwszy od trzeciego sezonu, dramatyczne urządzenie retrospekcje zastąpiono Harry Dexter pojawiające się w “ducha” który komentuje i daje rady na wszystkie problemy, jego syn stoi w całej serii.

Harry Morgan jest członkiem detektywem i bardzo szanowany w Miami Police Department , a bliskim przyjacielem swojego bezpośredniego przełożonego porucznik Tom Matthews. W trakcie wysokie stawki przypadku narkotyków, Harry rozpoczyna nielegalny związek z Laura Moser, matka Dextera biologicznej, w celu zebrania informacji i dowodów na baronów narkotykowych mowa. Dealerzy narkotyków w końcu dowiedzieć się, że jest informowanie na nich, i uczynić przykład nią brutalnie zamordował jej i trzech innych z pilarek w kontenerze . Jej synowie Brian i Dexter są pozostawione w pojemniku przez kilka dni, siedząc w dwóch cali krwi, aż Harry i zespół policji ich uratować. Harry przyjmuje Dexter, a Brian jest wysyłany w rodzinie zastępczej; Harry uważa, że starszy Brian jest trwale szoku przez zdarzenie i jest “nienaprawialne”, ale, że Dexter jest jeszcze młody wystarczy być “zbawieni”. W końcu jednak, Harry zdaje sobie sprawę, że doświadczenie okazało Dexter do gwałtownej socjopatą . (Bez wiedzy nim sam los spotkało Briana, który również dorasta by stać się seryjnym mordercą .)

Początkowo Harry próbuje zarządzać Dextera sadystycznych przez tylko pozwala mu zabijać zwierzęta, ale w końcu dochodzi do wniosku, że Dextera patologii nie może być stłumione, tylko kontrolowane. Harry postanawia szkolić chłopca jako mściciela , aby polować i zabijać morderców, bez pozostawienia żadnych śladów. Dexter nagrody te lekcje jako środek do zaspokojenia jego morderczy wzywa z ojca zatwierdzenia, dubbing im “Kodeks Harry’ego”. Związek Harry’ego z jego biologiczną córką Debra, w międzyczasie, jest bardziej skomplikowana, a ona pragnie zgody ojca, ale czuje, że faworyzuje Dexter. (Ona oczywiście jest przechowywana w ciemności o “treningu” Dextera).

W Dearly Devoted Dexter , Harry zostaje zaalarmowany, gdy Dexter prawie zabija szkolnego łobuza, i zabiera go do odwiedzenia seryjnego mordercę więzionych na karę śmierci , w nadziei skazaniec będzie służyć jako przykład żywej znaczenia nie złapać.

Kiedy Dexter jest 19, Harry spada poważnie chory i daje Dexter “pozwolenie” zabić jednego ze swoich pielęgniarek, którzy celowo zatrucie mu morfinę .
W serialu

W serialu, Harry wyjdzie z jego choroby i mieszka na kolejny rok. Kiedy Juan Rinez, alfons który morduje swoje prostytutki , jest zwolniony z powodu wadliwego nakazu przeszukania , Harry traci panowanie i mówi Dexter miał rację w szkolenie go. Kiedy Dexter zabija Rinez, Harry jest przerażony przez sposób Dexter dumnie pokazuje mu jego rozczłonkowane ciało Pimp, jest pierwszym faktycznym Harry’ego widok “pracy” Dextera, a on się wstydzi tego, co on trenował Dexter zrobić. Harry popełni samobójstwo, a kilka dni później przez celowe przedawkowanie na jego leczenie, ale nie przed mówi Matthews opiekować się swoimi dziećmi. Jest również objawia się w sezonie czwartym w rozmowie jeden z jego dawnych informatorów i Debra, że ​​Harry spał z wielu swoich informatorów, a nie tylko Laura.

Dexter poznaje sekrety Harry’ego w trzecim sezonie, i przypadkowo odkrywa Debra że Harry zdradził żony kilka razy. Objawienie to ma ogromny wpływ na Debra, który traci wszelki szacunek dla człowieka, że ​​zawsze starał się sprostać. Dexter, tymczasem zaczyna kwestionować Harry’ego “kod”, zdając sobie sprawę, że po raz pierwszy, że jest tylko jeden za jego “Mrocznego Pasażera”. Niemniej, Harry nadal istotny wpływ na niego, Dexter często wyobraża sobie, że rozmawia z duchem Harry’ego.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Erik King jako James Doakes

Doakes zaciągnął się do armii amerykańskiej i udał się na Army Ranger , służył w elitarnej oddziału pułku rozpoznania. [1] Po spędzeniu wielu lat w czarnych operacji , Doakes porzucił karierę wojskową, zamiast wyboru wykorzystać swoje umiejętności, aby pomóc niewinnym cywile. Kariera Doakes policja zatrzymuje się, gdy otrzymuje nadmiernej siły cytatów i udowodni, że nie może współpracować z innymi (chyba że prowadzący je). Doakes miał związek z LaGuerta, którego uczynił punkt słuchania, i był z nią partnerów, ale ich współpraca zakończyła się, gdy LaGuerta aresztowany wysokiej profil dilera narkotyków w biuście i dostałem awans.
Sezon jeden

Doakes nienawidzi Dexter, jest on jedyną osobą w życiu Dextera, którzy widzą w jego maską normalności. Doakes podejrzewa, że ​​Dexter coś ukrywa i nie ma zastrzeżeń co mówi mu tak. Ostatecznie, Doakes uświadamia sobie, że Dexter jest zatajając istotne informacje na temat Ice Truck przypadku mordercy, do tego stopnia, że ​​jest on napędzany fizycznie go atakować, tylko Dexter do fachowo walczyć.
Sezon dwa

LaGuerta, dawny partner Doakes “, mówi mu się wycofać, ale Doakes tylko zaczyna po Dexter w tajemnicy. Doakes kończy swoje badania, gdy dowiaduje Dexter uczestniczy Anonimowych Narkomanów spotkanie, rzekomo dla heroiny uzależnienia; Doakes błędnie uważa, mroczny sekret Dextera, że jest on uzależniony od narkotyków . Czując współczujemy Dexter raz, Doakes krótko zostawia go w spokoju.

Doakes wznawia polowanie, jednak po Debra odkrywa, że Dexter nawet nie palę. Po Doakes zaczyna śledztwo przeszłość Dextera Dexter goads go w walce – pozornie bez powodu – przed całym pomieszczeniu radiowozu. Doakes jest wstępnie przygotowany do przyjęcia dymisji i podjąć płatną pracę zabezpieczeń LaGuerta ustawiony dla niego, tylko zacząć podejrzewać, Dexter jest notorycznie Butcher Bay Harbor gdy Agent Specjalny Frank Lundy wspomina tandetne Bloodwork jako przyczynę uniewinnienia jednego z masarnia ofiary.

Doakes, w trakcie po Dexter, natrafia na pozostałości Santos Jimenez i slajdów Dextera krwi puszki i realizuje sekret Dextera: On jest Butcher Bay Harbor. Jak na ironię, Doakes staje się głównym podejrzanym w przypadku gdy opuszcza Miami, aby krew slajdów analizowane.

Doakes próbuje schwytać Dexter sobie w Everglades , ale Dexter dostaje przewagę i zamyka go w kabinie Jimenez, aż będzie mógł zdecydować, co z nim zrobić. W końcu, Dexter postanawia wrobić i oddaj Doakes do FBI .

Niegdysiejszy kochanek Dextera Lila Tournay znajdzie kabinę, i sprawia, że decyzję o nim: po znalezieniu się z Doakes, że Dexter jest Butcher Bay Harbor, ona wybucha kabinę po spaleniu propan zbiorników. Spopielone szczątki Doakes to występują razem z rozczłonkowanej ciała Jose Garza, a więc sprawa jest zamknięta, z oficjalnym wniosku jest Doakes był rzeźnikiem. Później, Dexter mści morderstwo Doakes ‘zabijając lila. Pogrzeb Doakes jest w dużej mierze bez nadzoru, z wyjątkiem LaGuerta, Dexter, a matka Doakes “i siostry. Doakes otrzymuje jako sierżanta przez Angela Batisty .
Różnice z powieści

W powieściach, imię Doakes “jest” Albert “, i służył w Salwadorze z US Marine Corps , obok Kyle’a Chutsky i “Dr Danco”. Dexter jest zdania, że ​​Doakes ma “Mroczny Pasażer” własnej, i zajmuje się nim, będąc tak gwałtowne jak legalnie mogą w swojej pracy. Po morderstwie LaGuerta jest na koniec Darkly Dreaming Dexter , Dexter był przekonany Doakes zabójcą i ogony Dexter w Dearly Devoted Dexter , chcąc “złapać go na gorącym uczynku”. Zamiast Doakes sam zostaje porwany przez “Dr Danco”, którzy tortury go przez usunięcie nogi, ręce i język. W Dexter w ciemnościach , Doakes wraca na krótko, ale nie może komunikować ( Erik Król , który gra Doakes w serialu, nie żartował w wywiadzie, że w drugiej książce, jego postać staje się “stub”

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Desmond Harrington jako Joey Quinn
Quinn był początkowo policjant Narkotyki. Podczas pobytu w Narkomanów, Quinn pomógł Anton Briggs z popiersiem narkotyków w zamian za co mu osobiste poufne informatora zwracając jego składki z jego własnych pieniędzy (leżąc, że Anton oficjalnie informator z czasem pozostawia się otwartą furtkę za darmo). Quinn w jednym punkcie odziedziczył dom wuja, jak nowy samochód, który przyszedł z nim.

On ma zwykle ogół ekstrawertyków i wychodzących osobowość, ale w czasach, gdy pod wpływem stresu lub obrażony, może stać się bardzo zły i ma tendencję do chłostać się na ludzi wokół niego. Ma zwyczaj stale przeklinania, a także nie boi się mówić jego umysł, gdy czuje, że powinien.
Sezon trzy

Quinn zdaje się sympatię do swojego nowego partnera, Debra Morgan , idąc nawet tak daleko, aby jej pomóc, dając poufnego informatora aby pomóc jej w przypadku Prado Oscara. Przeszłości Quinn jest nieznany, a nawet podważyć, jak Debra jest pod presją spraw wewnętrznych agencji Yuki Amado zgłosić go. W końcu dowiaduje się o Amado z Debra, twierdząc, że jest to “osobista zemsta” na części Amado jest. Quinn otrzymał wewnętrzna sprawa Spraw spadła po Debra mówi mu o tym. Później wyznaje Debra że Amado niegdyś jego partnera, a ona obwinia go o śmierć kolegi od krystalicznej metamfetaminy przedawkowania ; Quinn wiedział mężczyzny uzależnienia, ale próbowałem do zaoferowania prywatną pomoc zamiast informowania przełożonych. On jest postrzegany na ślubie Dextera, pomimo faktu, że Debra zalecanych do Dextera, że ​​nie powinien zapraszać Quinn.
Sezon cztery

W sezonie czwartym , Quinn nosi urazę Dexter dla botching sprawę zajmował się, jednak po Quinn Dexter widzi biorąc pieniądze z miejsca zbrodni, stara się nawiązać przyjaźń z Dexterem kupując mu drogie bilety na mecz piłkarski. Tymczasem Quinn zaczyna związek z Christine Hill, reportera, który zalotnie grille mu informacji policji. Po poufne ołowiu policji kończy się w jednym z artykułów Hilla, Lt María LaGuerta ostrzega Quinn uważać każdego reportera, który ściska go informacji poufnych przez Pillow Talk . Niemniej, Quinn mówi Hill O licznych raportów policyjnych (podobno ” off the record “), a ona korzysta z tych informacji w sprawozdaniu, że Frank Lundy wrócił do Miami. Quinn zrywa z Hill po roku publikuje artykuł o Lundy, ale dwa szybko wrócić do relacji. Choć bardziej uważać, co mówi się wokół niej, Quinn nadal broni Hill gdy Dexter mówi jej opuścić Debra sam, jak Hill chciał zrobić kawałek na niej o strzelaninie. Wszystko to prowadzi do Quinn rozwijających konfrontacyjnej relacji z Dexter. Quinn wypowie Hill po okazuje się, że ona jest Trinity Zabójca córki i nim manipulował, aby zachować jej ojca przed aresztowaniem, po Hill strzela się jednak, że jest wyraźnie zrozpaczony.
Sezon pięć

W sezonie piątym , Quinn jest podejrzewać, że Dexter zamordowany Rita Bennett po naukę, że Rita shared pocałunek z sąsiadem, zmieszanego z subtelnych różnic w sposobie działania tego rzekomego mordercy, Arthur Mitchell . Ze względu na fakt, że Dexter był częścią rajdu w czasie Rity śmierci, zaczyna skupiać się na złożonych szkiców “Kyle Butler” i decyduje, że jest Dexter. Po wytropieniu Jonah Mitchella, który miał wejść ochrony świadków, próbuje mieć go zidentyfikować Dexter jako Butler, ale zostaje złapany przez marszałków i zawieszone.

Nie można kontynuować, Quinn wynajmuje Stan Liddy zbadanie Dexter. Po jedną noc z Debra, Quinn wielokrotnie próbuje się ją z powrotem do łóżka, w końcu udaje, jak dwa zacząć dzień, aż Debra odkrywa, że Quinn został zawieszony przez LaGuerta dochodzeń w Dexter, nie biorąc dni wakacji jak mówił . Liddy zaczyna nękać Quinn, ale Quinn nie zamierza kontynuować badania Dexter powodu swoich romantycznych uczuć do Debra. Zdjęcia Dexter i Lumen rozstrzygających ciało otrzymało Quinn, ale nigdy nie patrzył na nich. Ciało Liddy jest odkryta po Dexter zabija go i Quinn podejrzewa o zamordowanie Liddy ponieważ z pięciu telefonów Liddy wprowadzanych do niego bezpośrednio przed śmiercią, jak również krew na bagażniku Quinn. Dexter postanawia udawać raportu krwi więc Quinn zostanie wyeliminowany jako podejrzanego. Na urodziny Harrisona, Quinn Dexter dziękuje, choć mówi, że Dex nie zrobił nic.
Sezon sześć

Quinn i Debra żyją razem po wydarzeniach Chase sprawie. Quinn proponuje Debra, ale w końcu mówi, że nie, bo chciała ich związek na pobyt, jak to było. W rezultacie dwa zerwać. Z jej jednoczesnego awansu na porucznika, Quinn zaczyna oburzać deklinację, wierząc, że jej praca wyceniana powyżej jej uczucia do niego. Ze względu na to, że zaczyna się odreagowania, o losowe jedną noc stoiska i dużo pić, raz obracając się do Debra’S oblanie nowego mieszkania z dziewczyną, którą nonszalancko dalej “laska z baru” i uderzając na siostry Batisty. Jego jedną noc stoi prowadzi również do problemu, gdy śpi z asystenta Gellar tych, główny podejrzany, zanim policja sobie sprawę, że jest ważnym świadkiem. Debra wzywa go do swojego biura, aby pogodzić swoje kwestie, które Quinn akceptuje, choć z żalem.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Role drugoplanowe

Christina Robinson jako Astor
Daniel Goldman jako Cody
Preston Bailey jako Cody
Christian Camargo jako Rudy Cooper/Brian Moser
Geoff Pierson jako Tom Matthews
Margo Martindale jako Camilla Figg
Jaime Murray jako Lila West alias Lila Tournay
Keith Carradine jako Frank Lundy
David Ramsey jako Anton Briggs
Jimmy Smits jako Miguel Prado
Anne Ramsay jako Ellen Wolf
John Lithgow jako Arthur Mitchell
Courtney Ford jako Christine Hill
Julia Stiles jako Lumen Pierce
Jonny Lee Miller jako Jordan Chase
Billy Brown jako Michael Anderson
Colin Hanks jako Travis Marshall
Edward James Olmos jako James Gellar
Mos Def jako Samuel Wright
Aimee Garcia jako Jamie Batista

Role epizodyczne

Steve Eastin jako Bill Bennett
Kathleen Noone jako Maura Bennett
Mark Pellegrino jako Paul Bennett
Sam Witwer jako Neil Perry
Jason Manuel Olazabal jako Ramon Prado
Valerie Cruz jako Sylvia Prado
Jesse Borrego jako George King
Brando Eaton jako Jonah Mitchell
Maria Doyle Kennedy jako Sonya
Peter Weller jako Stan Liddy
Brad William Henke jako Tony Tucci

Nagrody
Złoty Glob

2010

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym – Michael C. Hall
Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym – John Lithgow

Nagroda Emmy

2010

Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym – aktor – John Lithgow za odcinek Road Kill
Najlepsza reżyseria serialu dramatycznego – Steve Shill za odcinek The Getaway

2007

Najlepsza czołówka
Najlepszy montaż serialu dramatycznego kręconego przy użyciu jednej kamery – Elena Maganini za odcinek Dexter

Amerykańska Gildia Aktorów Filmowych

2010

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym – Michael C. Hall

Nagrody Satelita

2009

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym – John Lithgow

2008

Najlepszy serial dramatyczny

2007

Najlepszy serial dramatyczny
Najlepszy aktor w serialu dramatycznym – Michael C. Hall

2006

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym – Julie Benz

Saturny

2010

Najlepsza drugoplanowa aktorka telewizyjna – Julie Benz

2009

Najlepsza drugoplanowa aktorka telewizyjna – Jennifer Carpenter
Najlepszy występ gościnny – Jimmy Smits

2008

Najlepszy serial telewizji regionalnej

2007

Najlepszy aktor w programie telewizyjnym lub serialu – Michael C. Hall

Odcinki
Emisja w USA

Po sukcesie pierwszej i drugiej serii (nie opartej już na kolejnych książkach z serii Lindsaya) stacja Showtime zdecydowała się na przedłużenie kontraktu z producentami. Trzecia seria miała premierę 28 września 2008 roku w USA. 21 października 2008 roku stacja Showtime ogłosiła zamówienie kolejnych dwóch serii, które będą wydane podobnie jak poprzednie początkiem jesieni (2009 roku dla czwartej serii i 2010 dla piątej). Każda seria liczyła po 12 odcinków. W grudniu 2010 roku stacja Showtime potwierdziła produkcję szóstej serii i początek jej emisji 2 października 2011[2][3].

Na stronie internetowej stacji Showtime oraz na serwisie YouTube obejrzeć można odcinki animowane (web episody) serialu Dexter pod nazwą Early Cuts, w których poznajemy nieznane dotąd wątki z życia głównego bohatera.
Emisja w Polsce

Premiera pierwszej serii w Polsce odbyła się 1 października 2007 w kolekcji VOD nScreen dostępnej w telewizji n. Premiera telewizyjna odbyła się 2 września 2008 na antenie TVN w późnych godzinach nocnych (23:30). Emisja drugiej serii w TVN rozpoczęła się 3 marca 2009 o godzinie 23:30. Seria ta emitowana była również na kanale Universal Channel dostępnym na platformie cyfrowej n oraz na platformie cyfrowej Cyfra +, oraz TVN 7 i w niektórych sieciach kablowych. W Polsce trzecia seria cyklu miała premierę 1 listopada 2009 na platformie cyfrowej n w opcji nSeriale na VOD. Czwarta seria dostępna była na kanale nFilm HD.
Odcinki
Nr odcinka Data premiery Oryginalny tytuł Polski tytuł
Seria 1
1 01.10.2006 Dexter Dexter
2 08.10.2006 Crocodile Krokodyl
3 15.10.2006 Popping Cherry Dalszy ciąg Cherry
4 22.10.2006 Let’s Give the Boy a Hand Podajmy chłopcu dłoń
5 29.10.2006 Love American Style W amerykańskim stylu
6 05.11.2006 Return to Sender Zwrot do nadawcy
7 12.11.2006 Circle of Friends Krąg przyjaciół
8 19.11.2006 Shrink Wrap Terapia
9 26.11.2006 Father Knows Best Ojciec wie lepiej
10 03.12.2006 Seeing Red Studium w szkarłacie
11 10.12.2006 Truth Be Told Wyznanie prawdy
12 17.12.2006 Born Free Wolny
Seria 2
13 30.09.2007 It’s Alive! Od nowa
14 07.10.2007 Waiting to Exhale Chwila wytchnienia
15 14.10.2007 An Inconvenient Lie Uzależniony
16 21.10.2007 See-Through Na wylot
17 28.10.2007 The Dark Defender Mroczny Obrońca
18 04.11.2007 Dex, Lies, and Videotape Dexter, kłamstwa i kaseta video
19 11.11.2007 That Night, a Forest Grew Manipulantka
20 18.11.2007 Morning Comes Nowy dzień
21 25.11.2007 Resistance Is Futile Daremny opór
22 02.12.2007 There’s Something About Harry Tajemnica Harry’ego
23 09.12.2007 Left Turn Ahead Przed tobą skręt w lewo
24 16.12.2007 The British Invasion Odrodzenie
Seria 3
25 28.09.2008 Our Father Nasz ojciec
26 05.10.2008 Finding Freebo Szukając Freebo
27 12.10.2008 The Lion Sleeps Tonight Lew dziś śpi
28 19.10.2008 All in the Family Wszystko zostaje w rodzinie
29 26.10.2008 Turning Biminese Rejs na Bimini
30 02.11.2008 Sí Se Puede Zróbmy to razem
31 09.11.2008 Easy as Pie Najlepsze ciasto na świecie
32 16.11.2008 The Damage a Man Can Do Zło, które czyni człowiek
33 23.11.2008 About Last Night Wczorajsza noc
34 30.11.2008 Go Your Own Way Idź własną drogą
35 07.12.2008 I Had a Dream Przebudzenie
36 14.12.2008 Do You Take Dexter Morgan? Czy bierzesz Dextera Morgana?
Seria 4
37 27.09.2009 Living the Dream Życie jak sen
38 04.10.2009 Remains to Be Seen Odkryte szczątki
39 11.10.2009 Blinded by the Light W świetle lamp
40 18.10.2009 Dex Takes a Holiday Dexter bierze wolne
41 25.10.2009 Dirty Harry Brudny Harry
42 01.11.2009 If I Had a Hammer Gdybym miał młotek
43 08.11.2009 Slack Tide Cisza na morzu
44 15.11.2009 Road Kill Wyjechać, by zabić
45 22.11.2009 Hungry Man Wielki głód
46 29.11.2009 Lost Boys Zaginieni
47 06.12.2009 Hello, Dexter Morgan Witaj, Dexterze Morganie
48 13.12.2009 The Getaway Ucieczka
Seria 5
49 26.09.2010 My Bad Moja wina
50 03.10.2010 Hello, Bandit Witaj, bandyto
51 10.10.2010 Practically Perfect Chodząca doskonałość
52 17.10.2010 Beauty and the Beast Piękna i bestia
53 24.10.2010 First Blood Pierwsza krew
54 31.10.2010 Everything is Illumenated Powrót Lumen
55 07.11.2010 Circle Us Krąg
56 14.11.2010 Take It! Weź to!
57 21.11.2010 Teenage Wasteland Problemy dorastania
58 28.11.2010 In the Beginning Pierwszy raz
59 05.12.2010 Hop a Freighter Uciec frachtowcem
60 12.12.2010 The Big One Gruba ryba
Seria 6
61 02.10.2011 Those Kinds of Things Te rzeczy
62 09.10.2011 Once Upon a Time Dawno, dawno temu
63 16.10.2011 Smokey and the Bandit Mistrz kierownicy ucieka
64 23.10.2011 A Horse of a Different Color Zupełnie inna sprawa
65 30.10.2011 The Angel of Death Anioł śmierci
66 06.11.2011 Just Let Go Po prostu odpuść
67 13.11.2011 Nebraska Nebraska
68 20.11.2011 Sins of Omission Grzech zaniedbania
69 27.11.2011 Get Gellar Dorwać Gellara
70 04.12.2011 Ricochet Rabbit Króliczek
71 11.12.2011 Talk to the Hand Gadaj zdrów
72 18.12.2011 This is the Way the World Ends W ten sposób skończy się świat
Seria 7
73 30.09.2012[4] Are you…? Czy Ty…?[5]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2006)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
1     1     ” Dexter ”     Michael Cuesta     James Manos Jr     01 października 2006     N /
Dexter Morgan ( Michael C. Hall ) jest wprowadzony jako seryjnego mordercy, który zabija innych morderców, którzy uciekli z, lub nie zostały wykryte przez system wymiaru sprawiedliwości. Za dnia jest analityk rozprysk krwi, który pracuje dla Departamentu zabójstwa Policji Metro Miami. Dexter ma quasi-związek z Rita Bennett ( Julie Benz ), podobnie zmartwiony rozwódka podnoszenie dwoje małych dzieci, a jej mąż jest w więzieniu. Jeden dzień, Dexter jest powołany do zbrodni udziałem okaleczone ciała, ale bez krwi widoczne. Morderca, wkrótce przydomek “Ice Truck killer”, intryguje Dexter tej skomplikowanej metodologii i komunikat osobistym w formie okaleczoną lalkę. W tym samym czasie, Dextera bezwzględny siostra Debra ( Jennifer Carpenter ), oficer vice squad, próbuje uzyskać przeniesienie do Wydziału zabójstw.
2     2     ” Krokodyl ”     Michael Cuesta     Clyde Phillips     08 października 2006     N /
Dexter asyst detektywi Batista ( David Zayas ) i Doakes ( Erik Król ) w śledztwo w ​​sprawie zabójstwa funkcjonariusza, który pracował pod przykrywką śledczego narkotyków baron Carlos Guerrero ( Rudolf Martin ). Doakes jest osobiście zaangażowany w sprawy, ponieważ był romans z żoną oficera, który został również zaatakowany. Tymczasem Debra odkrywa Chłodnia w którym dismembers Ice Truck Zabójca jego ofiary i jest promowana przez jej przełożonego, porucznika María LaGuerta ( Lauren Vélez ), do Departamentu zabójstwa. Wewnątrz ciężarówki, Debra, Batista, i Dexter znaleźć blok lodu z pięciu palców w nim, pozostawione celowo przez Zabójcę Truck lodowcowej.
3     3     “Popping Cherry”     Michael Cuesta     Daniel Cerone     15 października 2006     N /
Po odkryciu innej ofiary Ice Truck Killer na lodowisko, brakuje straży, Tony Tucci , staje się potencjalnym podejrzanym. Tymczasem Rita odbiera nieprzyjemny odwiedza jej były mąż jest dilerem narkotyków, który konfiskuje jej samochód, zmuszając ją do autobusem do i z pracy jako recepcjonistka w hotelu. Dexter wybiera swoją następną ofiarę morderstwa, mając jednocześnie retrospekcje pierwszym zabijania-pielęgniarka, który opiekuje się chorym ojcem Dextera, Harry Morgan, ale podawanie przedawkowania leków do i powoli zabija swoich pacjentów. Elsewhere, sierżant Doakes nadal nękać Guerrero, jak grupa policjantów renegatów decydują się kwestie związane Guerrero w swoje ręce.
4     4     ” Chcę zrobić chłopcu rękę ”     Robert Lieberman     Drew Z. Greenberg     22 października 2006     N /
Jak polowanie na Zabójcę Truck Ice nadal, stwarzane są odkryte części ciała, które wydają się być karty telefoniczne AN zabójcy coraz bardziej niecierpliwi. Zabójca Truck Ice eskaluje swoją Killing Spree, pozostawiając części ciała jego ostatniej ofiary w miejscach związanych z dzieciństwem Dextera Dexter, która prowadzi do konfrontacji jego mroczną historię osoby. Gdy zbliża się Halloween, Rita porywa szczekanie psa z cynicznym właściciela, ponieważ utrzymuje swoje dzieci w nocy i daje go do kochającej rodziny. Tymczasem porucznik LaGuerta próbuje pocieszyć matkę najnowszego Ice Truck ofiary mordercy. Dexter odnajduje ofiara okaleczone, ale żyje i przywiązany do tabeli do Dexter zabić. Zamiast Dexter zgłasza zbrodni anonimowo do siostry. Presja na Sergeant Doakes nasila gdy Guerrero towarzysze zaczynają po nim.
5     5     ” Miłość American Style ”     Robert Lieberman     Melissa Rosenberg     29 października 2006     N /
Rita dowiaduje się, że jej kolega narzeczony, który został nielegalnie wyemigrował z Kuby, nie ma, i prosi Dextera o zbadanie problemu za pomocą swoich połączeń policji. On bada Jorge Castillo, właściciel stoczni, odzysk, i odkrywa, że ​​Castillo jest mordowanie przemytu imigrantów, którzy nie mogą zapłacić za swoją wolność. Dexter odkrywa, że ​​żona Castillo jest udział w morderstwach i zabija oboje. Potem, zrzuca ich ciał w oceanie i uwalnia ich kubańskich więźniów, nie zauważając osoba ogląda go z bagażnika samochodu na podwórku.
6     6     ” Return to Sender ”     Tony Goldwyn     Tim Schlattmann     05 listopada 2006     N /
Ciało jednego z poprzednich ofiar Dextera kobiet stwierdzono, pomimo Dextera rzucone po obu ciał do oceanu. Młody kubański chłopiec był świadkiem poprzedniej nocy w wydarzenia i Dexter odwołuje prowadzi swoich kolegów, które mogłyby kierować je do niego. Ostatecznie, ramki Dexter mąż, którego ciało jest nadal brakuje, z żony morderstwa. Świadek opisał Jezusa niż Dexter. W tym czasie, Rita odwodzi ją obraźliwy mąż, Paul, uczestniczyć ich córki urodziny, po tym jak został zwolniony wcześniej z więzienia.
7     7     ” Circle of Friends ”     Steve Shill     Daniel Cerone     12 listopada 2006     N /
Dexter musi poradzić sobie z groźnym mężem Rity. Debra idzie na randkę z ekspertem protetyki, która dokonała protezy nogi dla Ice Truck ocalałego zabójcą. Debra i Angel badają killer Ice Truck i odkryj znajomą nazwę z naruszeń prędkości w pobliżu miejsca zabójca Truck Ice 3-sza morderstwa. Dexter bada ofiarą sierżanta Doakes nóż, on już wie, tożsamość zabójcy, ale potrzebuje czasu, aby go zlokalizować. Zabójca Ice Truck wreszcie zatrzymany, ale wątpi, że Dexter złapali właściwego mężczyznę.
8     8     “Z półki”     Tony Goldwyn     Lauren Gussis     19 listopada 2006     N /
Niewyjaśnione samobójstwo kobiety, bogatych i wpływowych prowadzi Dexter podejrzewać, że jej psychiatra, dr Emmett Meridian, może ją zabić. Ale dostaje szoku, gdy wizyta podejrzanego ujawnia mroczne sekrety z przeszłości Dextera. Elsewhere, Rita staje się cieplejsza w kierunku jej byłego męża Pawła, który twierdzi, że zreformowana. Chce, by stać się bardziej kameralny z Dexterem, który boi się fizycznie skonsumować swój związek, ale potem jest w stanie uprawiać seks z nią i po ich zakończeniu, on obawia się, że mógł ją przestraszył. Tymczasem Debra jest zakochać się w swoim nowym chłopakiem, Rudy.
9     9     ” Father Knows Best ”     Adam Davidson     Melissa Rosenberg     26 listopada 2006     N /
Dexter dowiaduje się, że jego biologicznym ojcem, Joe Driscoll, który myślał, że już dawno nie żyje, dopiero niedawno zmarł i zostawił wszystkie swoje rzeczy do Dextera, w tym jego domu. Dexter jedzie do domu z Rita. Debra i Rudy dotrzeć tam później (po porady Rudy), aby pomóc mu w czyszczenie dom. Dexter podejrzewa śmierć Joe Driscoll, aby być morderstwo . Retrospekcje z dzieciństwa Dextera pokazać jego kwestionowanie jego przybrany ojciec Harry ( James Remar ) o swoich prawdziwych rodziców, a Dexter stwierdza Pan Driscoll zdobyłem trochę jego krwi do młodego Dextera do zabiegu. W ostatniej scenie, jeden z sąsiadów Joe, starsza kobieta, uznaje Rudy jako kablową fachowca, który akurat będzie ostatnim gościem Joe przed śmiercią, po Dexter, Rita, Debra i Rudy opuścił lokalu, Rudy jest wykazano wrócił do domu starsza kobieta, ubrana jak kabel repairman ponownie. Tymczasem Paul zaczyna przesuwać się z powrotem do swoich starych nawyków niewłaściwych kiedy Rita próbuje uniemożliwić mu widząc swoje dzieci.
10     10     ” Seeing Red ”     Michael Cuesta     Kevin R. Maynard     03 grudnia 2006     N /
Dexter jest wysyłany do zbadania przerażające nasiąknięty krwią zbrodni, którą zwykle cieszy, ale zaskoczony przez długo tłumiona pamięć traumy dzieciństwa zamiast. Rita jest oskarżony o napaść Pawła i może stracić swoje dzieci w walce opieki. Jednak, gdy odkrywa, Dexter, postanawia usunąć Pawła z jego i Rity mieszka, ale przez kadrowanie go raczej, niż zabicie go. Anioł rozpatruje przeczucie dotyczące killer Ice Truck dotyczących fetysz amputacji , on odwraca się do Rudy o pomoc, ale kończy się uzyskiwanie zasztyletowany na parkingu. Tymczasem Rudy pokazuje rosnące zainteresowanie poznanie Dexter, szczególnie w ostatnio obudzony uraz miał niedawno doświadczyłem.
11     11     ” Truth Be Told ”     Keith Gordon     Drew Z. Greenberg & Tim Schlattmann     10 grudnia 2006     N /
Zabójca Truck Ice uderza ponownie, pozostawiając prawdziwy koszmar przed świętami Bożego Narodzenia na domek Świętego Mikołaja. Sierżant Doakes staje się coraz bardziej podejrzliwy Dexter po odkryciu serii Dextera kłamstwa o jego związku z Zabójcą Truck lodowcowej. Dexter w końcu odkrywa, że ​​jest podłączony do Ice Truck Killer ciągu ostatniej sprawie dotyczącej Harry Morgan i krwi kąpieli miejscu zbrodni w 1973 roku z udziałem biologiczną matkę Dextera. Porucznik Maria szelki LaGuerta się jako kapitan Matthews obwinia ją o departamentu stwierdzenie znaleźć zabójcę Truck Ice i ma ją zastąpić. Rudy i Debra spędzić trochę czasu razem, a Rudy proponuje małżeństwo do pobici detektywa. Rita postanawia zabrać swoje dzieci, Astor i Cody, odwiedzić Pawła, który został wysłany z powrotem do więzienia.
12     12     ” Born Free ”     Michael Cuesta     Daniel Cerone & Melissa Rosenberg     17 grudnia 2006     N /
Doakes i LaGuerta zaczynają podejrzewać, że Rudy jest Ice Truck Killer, a Dexter odnajduje podejrzanego obrazu kontenerze, gdzie jego matka została zamordowana. Zaproszenie od jej byłego męża sprawia Rita podejrzliwy Dexter i jego zachowanie. Dexter przypomina, że ​​Rudy jest w rzeczywistości jego biologiczny brat, którego prawdziwe nazwisko to Brian Moser. Brian zamierza zabić Debra z Dexterem w spotkaniu z jego prawdziwej rodziny, ale Dexter go zatrzymuje. Jak policja zamknie, ucieczki Brian i Dexter zostaje z Debra, ukazując się ją uratować. Tej samej nocy, Brian włamuje się do mieszkania Dextera i próbuje wbić Debra, ale Dexter przechwytuje go. Po emocjami rozmowy, plastry Dexter brata gardło i pozostawia go do góry nogami do drenażu, wystawiając go jako samobójstwa, a zastanawiając się, co by się stało, gdyby wszyscy znali prawdę o nim.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 2 (2007)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
13     1     ” To żyje! ”     Tony Goldwyn     Daniel Cerone     30 września 2007     N /
Podejrzliwy Doakes następująco Dexter w każdym czasie, który czyni niemożliwym Dexter zabić. Trzydzieści osiem dni po ostatnim ataku, Dexter zyskuje szansę, ale znajdzie się w stanie zamordować przywódcę gangu Małego Chino ( Matthew Willig ). Emocjonalnie niestabilne Debra wraca do pracy w Wydziale zabójstw. Ona próbuje wznowić normalne życie, ale trafia pod kontrolą opinii publicznej. Paul próbuje przekonać Ritę, że został wrobiony przez Dexter, ale ona nie chce mu uwierzyć, mimo dowodów przedstawionych niej. Nurkowie odkryć około 30 ogromnych worków na części okaleczonych ofiar Dextera “ciało na dnie oceanu.
14     2     “Czekając na miłość”     Marcos Siega     Clyde Phillips     07 października 2007     N /
Miami Metro Police Department, prowadzony przez agenta specjalnego FBI Frank Lundy, zaczyna się polowanie na “Rzeźnika z Zatoki”. Zarówno Dexter i policja są polowania dla Little Chino, i Dexter jest zdecydowany go zabić prawidłowo dostaje drugą szansę. Debra i Dexter walczyć przezwyciężyć wspomnienia spotkania z Brianem, który doprowadził do jego śmierci. Po pogrzebie Pawła Rita konfrontuje Dexter o jego zaangażowaniu w śmierci Pawła, a on przyznaje się do uzależnienia, które Rita wywodzi się od narkotyków. LaGuerta pokazuje zaskakujące poparcie dla nowego szefa, porucznik Esmee Pascal ( Judith Scott ).
15     3     “Niewygodna Lie”     Tony Goldwyn     Melissa Rosenberg     14 października 2007     N /
Rita grozi zostawić Dexter jeśli nie zobowiązać się do programu, aby poradzić sobie z jego uzależnieniem od narkotyków. Zaczyna uczestniczyć w spotkaniach Anonimowych Narkomanów, jednocześnie starając się uniknąć ciągłego nadzoru Doakes ‘. Na spotkaniu Dexter poznaje tajemniczą kobietę o imieniu i zalotny Lila ( Jaime Murray ), który wolontariusze być jego sponsorem. Doakes śledzi Dextera na spotkaniu, ale do zwolnienia Dextera, Doakes wyświetla zrozumienie “uzależnienie” i pozwala Dexter iść. Później poluje nową ofiarę, Roger Hicks (Don McManus), używanych samochodów sprzedawca który morduje piękne brunetki . Debra Lundy zaprasza do przyłączenia się do nowej grupy zadaniowej badającego Bay Harbor Butcher i wkrótce odkrywa, wzór do morderstw.
16     4     “See-Through”     Nick Gomez     Scott Buck     21 października 2007     N /
Dexter zaczyna kwestionować przydatność Lila jako swojego sponsora, a Rita zachęca go, aby znaleźć jeden mężczyzna. Rity odwiedzając matka, Gail ( JoBeth Williams ), staje się, że Dexter ukrywa coś z rodziny. Cody zaczyna mieć koszmary o Rzeźnika z Zatoki. Kiedy Vince ogłasza, że ​​znalazł sposób na zidentyfikowanie przystań gdzie Bay Harbor Butcher wrzosowiska jego łódź, Dexter próbuje zniszczyć niektóre dowody. Debra zaczyna spotykać Gabriel (Dave Baez), którego poznała na siłowni. LaGuerta wraca do swojej pracy jako porucznik po psychicznego załamania Pascala, który podejrzewa narzeczonego o oszustwo, to okazuje się, że zdradza ją z nikim innym LaGuerta.
17     5     ” The Dark Defender ”     Keith Gordon     Tim Schlattmann     28 października 2007     N /
Dexter odkrywa, że ​​jeden z mężczyzn, którzy zamordowali swoją matkę przed nim jako chłopiec jeszcze żyje. Marzy, że bohater komiksu na podstawie Rzeźnika z Zatoki ratuje Matkę i jest wspierane przez Lila szukać zamknięcie poprzez konfrontację matki mordercy, Santos Jimenez ( Tony Amendola ). Doakes i LaGuerta zbadania zabójstwa w komiksowym sklepu i powspominać swoich dni jako partnerzy. Matka Rity ostrzega Dexter opuścić Rity i jej dzieci w pojedynkę. Debra zaczyna tracić wiarę w jej związku z Gabrielem, podejrzewając, że jest korzystanie z niej.
18     6     “Dex, kłamstwa i kasety wideo”     Nick Gomez     Lauren Gussis     04 listopada 2007     N /
Po nauczeniu się, że został nakręcony podczas czyszczenia jego łodzi na przystani, Dexter staje się zdesperowany i próbuje usunąć videofile, który w końcu uda się zrobić przed aktualizacje komputerowe umożliwić jego oglądanie przez swoich kolegów. Makiety naśladuje killer, i twierdzi, że inspiracja, Rzeźnika z Zatoki, i chyba policja go znaleźć, FBI może przejąć sprawy do końca. Dowiedziawszy się o matki tajnego związku z jego przybranego ojca, Dexter kwestionuje Harry’ego motywy o własnym przyjęciu. Za namową matki Rity, Dexter prowadzi Lilę na kolację, a gdy dowiaduje się, że Rita Lila towarzyszy Dexter na jego podróż, Rita zrywa z nim. Dexter i Lila wyjechać razem i seks później.
19     7     “That Night, Las Grew”     Jeremy Podeswa     Daniel Cerone     11 listopada 2007     N /
Napisał manifest wysłany przez Rzeźnika z Zatoki do lokalnej gazety wysyła specjalną grupę Lundy zadaniem w chaosie. Doakes prawie odkrywa prawdę o przeszłości Dextera Dexter, co zmusza do opracowania planu, aby go zawiesić w policji. Podczas romantycznej kolacji z Dexter, dowiaduje się, że Lila Dexter planuje udział w jednym z wydarzeń Cody szkolnych gdzie ujrzy Rita, i staje się zazdrosna. Rita wstaje do matki i zmusza ją do opuszczenia domu. Debra zrywa z Gabriela i zdecyduje się na związek z Lundy, nie wiedząc, czy jej uczucia są odwzajemnione.
20     8     “Morning Comes”     Keith Gordon     Scott Buck     18 listopada 2007     N /
Zdesperowany Lila ustawia jej loft w ogniu w dążeniu do utrzymania jej związek z Dexterem, ale uświadamia sobie, że Dexter Lila leży, kiedy twierdzi, że to był wypadek. Jimenez odwiedza Dexter i podejrzanych przerw Doakes do mieszkania Dextera i odnajduje ukrytą kolekcję slajdów krwi. Lundy ponownie analizuje wszystkie departamentu starych spraw, gdy podejrzewa, że ​​Bay Harbor Butcher ma historię w egzekwowaniu prawa. Rita mówi Dexter, że nie jest już mile widziany odwiedzić jej dom lub jej dzieci.
21     9     “Opór jest bezcelowy”     Marcos Siega     Melissa Rosenberg     25 listopada 2007     N /
Pod stałym nadzorem przez agentów federalnych, Dexter nie jest w stanie pozbyć się swojej najnowszej ofiary pozostaje. On przeprasza Rita, przyznając, że jego romans z Lila była pomyłka, ale ona wciąż jest niezdecydowana mu wybaczyć, jak Lila odwet poprzez prowadzenie Angel. Po znalezieniu kolekcji Dextera slajdów krwi Doakes ma rady starego przyjaciela na Haiti, aby je przeanalizować. Dział zaczyna podejrzewać zaangażowania Doakes “w przypadku Zatoki Butcher, ale nie może go znaleźć na pytania. Debra i Lundy spędzają razem noc i kontemplować czyniąc ich relacje publiczne.
22     10     “Jest Something About Harry”     Steve Shill     Scott Reynolds     02 grudnia 2007     N /
Po ich ostatniej konfrontacji, Dexter więzi Doakes w domku ukrytego w Everglades na Florydzie , ale nie jest pewien, co robić dalej. Doakes ujawnia informację, która prowadzi do zaskakującego Dexter odkrycia o jego przybranego ojca śmierci. FBI kontynuuje poszukiwania Doakes, a LaGuerta stara się udowodnić swoją niewinność. Ponieważ dochodzenie dobiega końca, Debra uświadamia sobie, że Lundy opuści Miami na koniec dochodzenia. Ona stawia go o przyszłości ich związku. Rita i Dexter pogodzić i wybrać się na plażę razem, gdy Lila chce wrobić Anioła za zgwałcenie jej.
23     11     “Left Turn Ahead”     Marcos Siega     Scott Buck & Tim Schlattmann     09 grudnia 2007     N /
Dexter przewiduje przyjmowania na Bay Harbor Butcher zabójstw. Doakes ucieka z celi, ale pracuje w konflikt z dwóch narkotykowych przemytników. FBI jest niezadowolony z braku postępów w sprawie Rzeźnika z Zatoki i przypisuje zastępcy dyrektora, aby przejąć rolę Lundy jest w dochodzeniu. Angel jest aresztowany za napaść na tle seksualnym z Lila, która oferuje do spadku opłat czy Dexter wznowi ich związek. Debra bada przeszłość Lila i odkrywa, że jest nielegalnym imigrantem . Tymczasem, stosując globalny system pozycjonowania Dextera, Lila odkrywa chatę na bagnach, gdzie Doakes jest przetrzymywany.
24     12     ” British Invasion ”     Steve Shill     Scenariusz: Daniel Cerone
Story przez: Daniel Cerone & Melissa Rosenberg     16 grudnia 2007     N /
Lila znajduje Doakes uwięzionych w kabinie, i zdaje sobie sprawę, że Dexter jest Butcher Bay Harbor. Ona ignoruje jego prośby o pomoc, i zabija Doakes przez ustawienie kabiny w ogniu. Doakes zostaje znaleziony martwy, a ponieważ dowód Bay Harbor Butcher zabójstw wskazuje go jako zbrodniarza, sprawa jest zamknięta. Debra i Lundy próbują rozwiązać swoje problemy w związku i Dexter Rita z nim zgodne. Gdy Lila grozi Rity dzieci, Dexter uświadamia sobie, że musi znaleźć rozwiązanie obsesji Lili z nim. Po Lila próbuje go zabić, Dexter podąża za nią do Paryża i zabija ją.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 3 (2008)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
25     1     ” Ojcze nasz ”     Keith Gordon     Clyde Phillips     28 września 2008     N /
Kilka miesięcy po drugim finale sezonu, Dexter poluje dealera narkotyków “Fred” Freebo Bowman ( Mike Erwin ), ale przez pomyłkę zabija niewinnego człowieka który okazuje się być młodszy brat zastępcy prokuratora okręgowego Miguela Prado ( Jimmy Smits ). Dexter klatek Freebo, ale zaczyna kwestionować konieczność ojca kodu. Tymczasem Debra ma zreformować swoje życie i jest zdecydowana zostać detektywem, ale odmawia Internal Affairs oficer wniosek do współpracy w dochodzeniu do Quinna. Ponadto, Rita uświadamia sobie, że jest w ciąży.
26     2     “Finding Freebo”     Marcos Siega     Melissa Rosenberg     05 października 2008     0,79 [11]
Dexter i Rita próbuje zdecydować, co zrobić z jej ciąży, jak Dexter zastanawia się, czy jest on zdolny do wychowywania dziecka i zobowiązać się do rodziny. Tymczasem Debra próbuje zidentyfikować ciało, które rozpoznaje jako Dexter, że z dziewczyną Freebo’S, Teegan Campbell (Jelly Howie). Zdając sobie sprawę, że Freebo musi ją zabić, Dexter zakłada, że ​​Freebo wciąż jest w mieście i ras, aby go odnaleźć przed policją. Miguel szuka również Freebo, szukając zemsty za śmierć swojego brata. Quinn wprowadza Debra jego informatora, Anton Briggs ( David Ramsey ), z nadziei na znalezienie wskazówek na pobytu Freebo jest.
27     3     “The Lion Sleeps Tonight”     John Dahl     Scott Buck     12 października 2008     N /
Dexter zaczyna kwestionować otwartość kodu Harry’ego, gdy uświadamia sobie, że Nathan Marten (Jason Kaufman) jest pedofilem kierowania Astor. Druga ofiara morderstwa, skóry , w podobny sposób, zostaje odkryta. Wiedząc, że ofiara nie może być zabity przez Freebo, Dexter pomaga Debra zidentyfikować ciało w nadziei wykazania Freebo nie był winowajcą. Po Dexter mówi Debra że Rita jest w ciąży, Debra oferuje porady Dexter na ojcostwo. Aresztowania Debra Anton gdy odmawia współpracy w dochodzeniu i zapalając skręta z marihuany przed nią.
28     4     “Wszystko w rodzinie”     Keith Gordon     Adam E. Fierro     19 października 2008     0,86 [12]
Po nieudanej propozycją małżeństwa, Dexter musi przekonać Ritę, że szuka dla więcej niż dogodnym połączeniem finansów i rodzicielstwa. Brat Miguela, Ramon ( Jason Manuel Olazabal ), krytykuje policję za nie znalezienie zabójcy brata, a gdy Miguel sugeruje mówi Ramon prawdy, uświadamia sobie, że Dexter musi udowodnić, że Ramon nie można ufać. Po zapalczywy wybuchu na gościa hotelowego, Rita jest zwolniona z pracy, pozostawiając jej się zastanawiać, czy ona kiedykolwiek prawdziwą karierę. Debra i Quinn są przypisane do przypadku człowieka, który został zabity przez swoją narzeczoną. Anioł wplątany w operacji żądło , kiedy podnosi prostytutkę, która jest faktycznie Vice Detektyw Barbara Gianna ( Kristin Dattilo ).
29     5     “Włączanie Biminese”     Marcos Siega     Tim Schlattmann     26 października 2008     N /
Miguel mówi Dexter z Ethanem Turner ( Larry Sullivan ), człowieka, który zabił trzech jego żon. Po to on decyduje, że Turner pasuje kod Harry’ego, Dexter próbuje odnaleźć Turner w Bimini . Rita jest hospitalizowany po nagłych i Dexter nie może zostać znaleziony. Po powrocie Dextera i zniknięcie Turnera cytowanie, Miguel pyta czy Dexter zabił Turner. Debra znalazła się dziwnie przyciąga Anton podczas pracy z nim w poszukiwaniu jednego z powierników Freebo jest. Dexter waha się zgodzić, gdy Rita sugeruje, że zakup domu i poruszać się razem.
30     6     “Sí Se puede”     Ernest Dickerson     Charles H. Eglee     02 listopada 2008     N /
Miguel odkrywa Dexter zabił co najmniej dwie osoby i akceptuje jego unikalnych perspektyw. True Ilość Dextera ciało i jego zastępca tożsamość pozostaje nieznana Miguel. Dexter próbuje odciągnąć Miguel z planem wydać więzienia mordercę i go zabić, ale szybko zdaje sobie sprawę, że Miguel ma znacznie ciemniejszy plan jego vigilantism niż Dexter mógł sobie wyobrazić. Debra jest zdenerwowany, kiedy uświadamia sobie, że ona może być częściowo odpowiedzialny za śmierć jego skórze portier Freebo, Wendell Owens ( Marc John Jefferies ). Anioł prosi Barbarę na randkę.
31     7     “Easy as Pie”     Steve Shill     Lauren Gussis     09 listopada 2008     N /
Miguel proponuje Ellen jako potencjalne ofiary do Dextera, ale po prawidłowo lustracji ją Dexter wierzy, że nie pasuje do kodu Harry’ego. Żona Miguela, Sylvia ( Valerie Cruz ), mówi, że podejrzewa, Rita Miguel posiadania pozamałżeński romans. Debra objawia Anton, że jest on używany jako przynęty, by zwabić Skinnera i postanawia znaleźć mordercę w inny sposób. Stary przyjaciel Dextera Camilla Figg ( Margo Martindale ), który umiera na raka, prosi go o pomoc w zakończeniu jej życie. Dexter stara się pisać listy swoich przyjaciół aby zaprosić na wesele.
32     8     ” Obrażenia człowiek może zrobić ”     Marcos Siega     Scott Buck     16 listopada 2008     N /
Miguel znajdzie Dexter kolejną ofiarę, egzekutor długów nazywany Billy Fleeter ( Jeff Chase ), którego Miguel chce zabić. Debra odkrywa, że ​​Skinner jest drzewo-trymer i dowiaduje się, że Anton nie została zarejestrowana jako informatora. Kiedy ona mówi mu, że nigdy nie był prawnie zobowiązany do pracy w policji, on znika. Rita traci kontrolę ze względu na jej hormonów ciążowych i jest zły na odmowie Dextera, aby pomóc zorganizować swoje wesele. Po Ellen wyraża swoją troskę o zachowanie Miguel wobec LaGuerta, robi niezapowiedzianą wizytę w jej domu i prawdopodobnie zabija ją.
33     9     “About Last Night”     Tim Hunter     Scenariusz przez: Melissa Rosenberg
Historia wymyślona przez: Scott Reynolds     23 listopada 2008     N /
W wyniku zniknięcia Ellen, lęki Dexter że Miguel może odbił z kodem Harry’ego i ją zabił, mimo tego, co Dexter próbował go nauczyć. Dexter stara się udowodnić, że wciąż jest w kontroli do Michała, ale zdaje sobie sprawę, że Miguel był nieszczery od początku ich przyjaźni. Rita konfrontuje Miguel o swoich działaniach, kiedy przekonuje się, że Sylvia Miguel ma romans. Debra uświadamia sobie, że Anton został porwany przez Skinnera, którego policja zdaniem jest George King ( Jesse Borrego ). Niestety, jedynym świadkiem, Kinga pracownik Mario (Jerry Zatarain), jest zbyt boi się rozmawiać z policją.
34     10     “Go Your Own Way”     John Dahl     Tim Schlattmann     30 listopada 2008     N /
Po realizacji, że była manipulowana przez Miguel, Dexter nie może zyskać przewagę jako Miguel grozi wszczęcia śledztwa etyki do relacji Debra się z Anton, kluczowym świadkiem w jej sprawie. Mając uratowanych Anton po jego spotkaniu z Skinner, zastanawia się, czy ich związek jest warte narażania jej karierę. Dexter ma pierścień Ellen, pamiątkę z ataku, z domu Miguela użyć jako dowód przeciwko nim. Dexter bierze koszulę Miguela poplamione krwią Freebo podobno do sklepu pralni. Rita mówi Sylvia, że ​​Miguel ma romans z LaGuerta, natomiast Miguel kontakty Skinner i mówi mu, że Dexter jest jedyną osobą, która zna jego miejsca pobytu Freebo.
35     11     “Miałem sen”     Marcos Siega     Charles H. Eglee & Lauren Gussis     7 grudnia 2008     N /
Dexter stara się zdystansować od Michała, który będzie jego drużbą na jego ślubie, i zaczyna spiskuje, by go zabić. LaGuerta zaczyna wierzyć, że Miguel jest zabójcą Ellen i przeszukuje jego samochód do dowodów sądowych po zaproszenie go na obiad. Miguel uświadamia sobie, że LaGuerta podejrzewa go o morderstwo Ellen, i postanawia ją zabić. Kiedy zaczyna się unikanie Debra Anton, Dexter mówi jej z ich ojca romansie z jego informatora, Laura Moser ( Sage Kirkpatrick ), nie ujawniając, że była też biologiczna matka Dextera. Debra odkrywa pobytu na Skinnera, ale ucieka gdy Quinn jest kontuzjowany. Związek Dextera z Miguelem dochodzi do gwałtownego końca.
36     12     “Do You Take Dexter Morgan?”     Keith Gordon     Scott Buck     14 grudnia 2008     1,5 [13]
Po zabiciu Miguel i kadrowanie Skinnera, Dexter jest kierowana Ramon. LaGuerta namawia Dextera narazić Miguel jako mordercę, gdy dowiaduje się, że autostrada będzie nazwany Miguel. Rekomendacja Anioła z Debra awansu do detektywa jest zagrożona, gdy dowiaduje się, że Anioł Debra spał z Anton. Dexter odkrywa, że ​​Rita jest żonaty dwa razy, raz, gdy miała szesnaście lat, który ukrywa się od niego. Dexter zostaje schwytany i uwięziony przez The Skinner, który wymaga, aby wiedzieć pobytu Freebo, ale ucieka Dexter (i zabija go) w czasie na jego weselu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 4 (2009)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
37     1     “Living the Dream”     Marcos Siega     Clyde Phillips     27 września 2009     1,9 [8]
Sześć miesięcy po finale sezonu 3, Dexter obecnie mieszka z trójką dzieci i żoną w nowym domu. Wraz ze swoim nowym syn Harrison, złożoność jest podmiejski ojciec trójki jest utrudniając Dexter skoncentrować się na swojej pracy. Dextera brak wyników snu u mordercy opublikowanej ponieważ Dexter przyniosła niewłaściwą akta sprawy do sądu. Niedawno emerytowany agent Lundy powrócił wreszcie uchwycić cienistą seryjnego mordercy zwanego “Zabójcą Trinity” ( John Lithgow ), który nie był na wolności od 30 lat i zawsze zabija trzy osoby rocznie. Po zakończeniu rozmowy z Ritą, Dexter szybko zabija mordercę, ale wydany wynosi jego samochód po zaśnięciu za kierownicą.
38     2     “Czas pokaże”     Brian Kirk     Charles H. Eglee     04 października 2009     1,3 [9]
Cierpi na amnezję po jego wypadku samochodowym, Dexter rozpoczyna poszukiwania zaginionego ciała Benny Gomeza, z pomocnej ręki od Harry’ego. Debra walczy z powrotem jej byłego kochanka, podczas gdy Quinn próbuje żonglować jego życiu osobistym i pracy. Tymczasem zabójca Trinity zaczyna stalking jego następny wybraną ofiarę.
39     3     “Blinded by the Light”     Marcos Siega     Scott Buck     11 października 2009     N /
Gdy lokalny vandal zaczyna mieszając się kłopoty, sąsiedztwo Dextera staje czujny i nieufny, dwie rzeczy Dexter nie potrzebuje. Jego mobilność jest również utrudnione przez Rita, który nalega na jazdy wokół niego po wypadku. Debra jest zdenerwowany, kiedy Anton ogłasza on podjąć lokalne zadanie, aby spędzić z nią więcej czasu. Tymczasem wysyła Trinity Zabójca jego następną ofiarą. Debra się uwagę na teorii Lundy jest o Trójcy, a Dexter odnajduje się w bojaźni mistrzowską techniką Trójcy zabijania. Pomimo entuzjazmu, LaGuerta grozi zamknąć dochodzenie, zamiast skoncentrowanego na dostarczaniu morderców Mieszkania do wymiaru sprawiedliwości.
40     4     “Dex Takes a Holiday”     John Dahl     Melissa Rosenberg & Wendy Zachód     18 października 2009     N /
Podczas Rita i dzieci są z miasta na ślub, policjant ( Christina Cox ), pojawia się na radarze Dextera. Urzędnik jest bratnią duszą, a wysoce podejrzane motywów Dextera. LaGuerta i Angel omówienia pełnego ujawnienia wyższej Brass, ciągnąc Dexter niechętnie w środku ich problem. Tymczasem dziewczyna Quinn reporter, Christine ( Courtney Ford ), wykorzystuje swój związek zgasić historię jak polowanie Lundy ds. zabójcy phantom ściąga czas z dala od morderstw wakacje. To wiąże się z obciążeniem projektu emerytalnego Lundy, kiedy jego Goście Pass do Miami Metro jest unieważniony. Konieczności podjęcia projektu z biura, stare iskry rozgrzać między Lundy i Debra.
41     5     “Dirty Harry”     Keith Gordon     Tim Schlattmann     25 października 2009     1,7 [10]
Ostatnie wydarzenia pobudzić Dexter do własnego dochodzenia w sprawie zabójcy Trinity. Jego motywy są teraz osobiste, a zegar tyka. Ale bliżej Dexter dostaje, tym bardziej uświadamia sobie, że Trójca jest podobny do żadnego potwora on wcześniej spotkaliśmy. Tymczasem Debra obwinia siebie o zdarzenia, które były poza jej kontrolą, a przez to odsuwa tych najbliżej niej. Jak LaGuerta i Batista zamknąć się w morderców Wypoczynkowe, Batista realizuje może wykorzystać relacje Quinna z pewnego reportera na swoją korzyść. A kiedy Rita odkrywa sekret Dextera Prowadzę od niej, zaczyna zdawać sobie sprawę, jak mało wie o człowieku, poślubiła.
42     6     “If I Had a Hammer”     Romeo Tirone     Lauren Gussis     01 listopada 2009     1,87 [11]
Dexter wie, że to tylko kwestia czasu, zanim Miami Metro odkryje zabójcę Trójcy najnowsze dzieło. Dlatego musi pracować podwójnie ciężko krok przed ich dochodzenia. Pod pseudonimem “Kyle Butler”, Dexter zaczyna sobie uświadamiać, że bliżej dostaje się do Trójcy Świętej, tym bardziej, że stoi, uczyć się od tej bestii bardzo różne. Jako przyjaznego budownictwa wykonawcy Arthur Mitchell, skóry Trinity Zabójca za maską zadbany, oraz uzyskiwanie za tą fasadą będzie wymagał dodatkowego szturchać na część Dextera. Tymczasem Debra staje się sfrustrowany, gdy dowiaduje się odciąć od swojej własnej sprawie. Ona uważa, naginanie zasad w imię sprawiedliwości, ryzykując karierę w procesie. LaGuerta i Batista przyszedł żałować ważną decyzję, i uświadomić sobie, że grając przez przepisy mogą one malowane się do narożnika. A gdy tarcie między Ritą i Dexter przychodzi do głowy, Dexter gleans porady związek ze źródła najbardziej nieprawdopodobnym.
43     7     “Tide Slack”     Tim Hunter     Scott Buck     8 listopada 2009     N /
Poćwiartowane ludzkie ramię znajduje się wewnątrz aligatora, prowadząc Dexter jego kolejnej ofiary, Jonathan Farrow, fotograf, który strzela dość makabryczne zdjęcia modeli, najwyraźniej zabijając modele Latina, którzy byli w Ameryce nielegalnie (zapewnienie brakujących osób sprawozdania zostaną złożone) . Rodzina i praca zbiera żniwo, pośpieszne Dexter przypadkowo sprawia, że ​​jego największy pojedynczy błąd i narusza Kodeksu Harry’ego. Tymczasem Arthur Mitchell wydaje się być zaniepokojony, i nie jest w stanie umieścić sarnę z jej nędzy po uderzeniu go z samochodu. Potem przechodzi do budowania trumnę z tarcicy uzyskał on z pomocą Dextera. W celu uzyskania bardziej “sam raz”, Dexter, działając na doradztwo Artura, próbuje zaangażować swoje dzieci w innych działaniach, tylko się wciągnąć w działalność z nimi. Po grożąc Quinn dotrzymać reportera dziewczynę od Deb, Quinn rozpoczyna kopanie w przeszłości Dextera i sprawia, że ​​jego życie o wiele trudniejsze.
44     8     “Road Kill”     Ernest Dickerson     Melissa Rosenberg & Scott Reynolds     15 listopada 2009     1,69 [12]
Dexter zawsze wiadomo ojca Kod miał go chronić przed narażeniem. Ale po popełnienia poważnego błędu, zastanawia się, czy może zostały zaprojektowane, aby chronić go przed czymś jeszcze bardziej niebezpieczne – emocji człowieka. Gdy odkrywa, że ​​Arthur planuje out-of-town wycieczkę, Dexter widzi szansę na podróż wzdłuż i uzyskać wgląd w umysł kolegi potwora. Nawet tak, Dexter nie jest przygotowany do zaskakujących rewelacji Arthur czyni po drodze, rewelacje na temat własnej przeszłości, które służą jedynie przekonać Dexter, co musi zrobić. Tymczasem, z powrotem w Miami Metro, Debra odmówi Informacja techniczna zachować ją przypadku Trinity. Pracuje przez innych w celu zapewnienia jej głos jest słyszalny – to jest, aż uświadamia sobie, że jej single-minded prowadzenia Zabójcy Trinity mogły oślepił ją do prawdy.
45     9     “Hungry Man”     John Dahl     Wendy Zachód     22 listopada 2009     1,76 [13]
Dla większości ludzi, Święto Dziękczynienia to czas dla tradycji i rodziny. Ale dla Dexter, że jest to okazja, aby zbliżyć się do swojego najgroźniejszego przeciwnika jeszcze. Ponieważ zyski Dexter wgląd psychologii Artura studiując jego najbliżsi, odnajduje się wciągnąć w świat dziwnej i skręcone. Tymczasem Rita ma ręce pełne przygotowuje kolację dla zapakowany domu, w tym kilka niespodziewanych gości. Batista ma zamknięcie na starej sprawy, podczas gdy Debra wykorzystuje urlop kontynuować jej dochodzenie Zabójcą Trójcy, pogoń, która grozi jej brata bezpieczeństwa i ujawnia zaskakujące rewelacje o kimś bliskim dla niej.
46     10     “Lost Boys”     Keith Gordon     Charles H. Eglee & Tim Schlattmann     29 listopada 2009     N /
Dexter w końcu wierzy, że on rozumie bestia Arthur Mitchell, znany jako Zabójca Trinity. Ale gdy ten-year-old boy ( Jake Short ) znika, Dexter zaczyna kwestionować wszystko, czego nauczył się do tej pory. To wyścig z czasem, aby znaleźć chłopaka przed Trinity zabija go, a przy każdym kroku naprzód, Dexter musi zmierzyć się z realną możliwością, że może mieć więcej wspólnego z Trójcy, niż chciałby przyznać. Sekrety mnożą – od Cody, który jest zmuszony do obrony jednego z kłamstw Dextera, Masuka, którzy nie mogą się zmusić do przyznania się czego był świadkiem w Święto Dziękczynienia, a Debra, którego niedawne odkrycia zmusić jednego z najlepszych w Miami do podejmowania niemożliwej decyzję.
47     11     ” Hello, Dexter Morgan ”     SJ Clarkson     Scott Buck & Lauren Gussis     06 grudnia 2009     2,1 [14]
Dextera najgorsze obawy zostały zrealizowane. Z powodu prowadzenia nieubłagany Debra jest, Miami Metro jest tylko o krok od odkrycia tożsamości mordercy Trinity. I Dexter nie może na to pozwolić. Aresztowania Artura nie tylko pozbawić Dexter z satysfakcjonującym ataku, przy jednoczesnym narażeniu sekretne życie Dextera prowadził (jako Kyle Butler), w jego dążeniu do tego potwora. Dexter musi podjąć drastyczne kroki, aby kupić sobie czas do czynienia z Trójcy w swoim modzie. Tymczasem Rita postanawia zwierzyć Dexter, która nie wykracza, jak również, że miała nadzieję. Naruszenie LaGuerta i Batisty etyki maluje je w rogu bardzo napięty. I Artur, który wciąż nie może zrozumieć, dlaczego Dexter nie wystarczy tylko włączyć go, rozpoczyna własne śledztwo w “krwawą Kyle Butler”.
48     12     ” The Getaway ”     Steve Shill     Scenariusz przez: Wendy West & Melissa Rosenberg
Historia wymyślona przez: Scott Reynolds i Melissa Rosenberg     13 grudnia 2009     2,6 [15]
Ponieważ pętla zaciska, Artur ostrzega Dexter się wycofać. Ale Dexter zrobi wszystko, by zatrzymać Artura od wymyka mu, nawet jeśli oznacza to oddanie się po złej stronie prawa. Rita uznaje skaliste relacji ona i akcji Dexter, ale potwierdza swoje poparcie. Tymczasem, Batista i LaGuerta ponieść konsekwencje swoich działań i teraz, że są małżeństwem postanawiają przenieść się razem. Debra w końcu dowiaduje się, że Dexter jest Ice-Truck Zabójcy brat i mówi Dexter. Potem mówi mu, że jest jedyną stałą naprawdę dobra rzecz w jej życiu i że ona go kocha. W kulminacyjnym odcinka, Dexter wreszcie chwyta i zabija Artura, ale potem wraca do domu, aby znaleźć Rita żyje … najwyraźniej zabity przez Arthur godzin wcześniej w ten sam sposób, jak inne ofiary Trinity wanna, i, Harrison żyje, siedzi w kałuży krwi Rity.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 5 (2010)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
49     1     ” My Bad ”     Steve Shill     Chip Johannessen     26 września 2010     1,77 [7]
W następstwie finale ostatniego sezonu, śmierć Rity opuścił Dexter czuje się odpowiedzialny i winny za nie jest tam, aby uratować ją przed Zabójcą Trinity. Nie mogąc poradzić sobie z traumą, Dexter podejmuje drastyczną decyzję, która wpłynie na wszystkich wokół niego. Quinn wzbudza kłopoty na dworcu, kiedy zauważa, że ​​morderstwo Rity, które jest przypięte Zabójcą Trinity, nie pasuje zwykłe profil zbrodni. Robi się jeszcze bardziej, gdy ogrzewany Quinn sugeruje LaGuerta że patrzą na męża Rity: Dexter Morgan. Tymczasem Quinn oferuje wsparcie Debra, powodując jej zobaczyć Quinn w nowym świetle.
50     2     “Hello, Bandit”     John Dahl     Scott Buck     03 października 2010     1,70 [8]
W swojej nowej roli jako jednego ojca, lęk Dexter stara się jego rodziny plecami rutynowych na torze, aby rozpocząć proces przenoszenia dalej od śmierci Rity. Dexter próbuje skupić całą swoją uwagę na dzieci, podczas gdy ograniczenie jego ciemne popędy. Ale gdy dowody nieczystej gry spada na kolanach, Dexter dokonuje przerażającego odkrycia, ustawienie go na trop swojej następnej ofiary, Boyd Fowler. Debra, starając się być dobrą siostrą, akcja jej mieszkaniu z Dexterem, a dzieci tylko do stwierdzenia, że ​​nie ma miejsca dla niej. Ponadto, Miami Metro ma ich praca wyciąć gdy makabryczne sceny morderstwa dekapitacja zostanie znaleziony w wenezuelskiej sąsiedztwie.
51     3     “Praktycznie Perfect”     Ernest Dickerson     Manny Coto     10 października 2010     1,86 [9]
Dexter znajdzie się w dziwnym świecie, kiedy próbuje zatrudnić nianię dla Harrisona, aby mógł mieć czas na kontynuację łodygi i zabić Boyd Fowler. Tymczasem Debra, który bierze inicjatywę w dziwaczne zabójstwa podwójnym, jest niezadowolony, gdy Batista sugeruje przynosząc irytujące oficera rekrut, który ma własne teorie na temat sprawy. Rzeczy nagrzewa się przez Dexter gdy Quinn zauważa dziwne podobieństwa między “Kyle Butler ‘Trinity Killer stowarzyszonej i Dexter Morgan.
52     4     “Piękna i Bestia”     Milan Cheylov     Jim Leonard     17 października 2010     1,79 [10]
Dexter odnajduje się w dziwnej sytuacji, gdy zamiast wziąć życie, musi zapisać jedną kiedy musi zdecydować, co zrobić z przerażonej młodej kobiety, zidentyfikowanego jako Lumen Pierce ( Julia Stiles ), który był świadkiem jego zabicie Boyda. Tymczasem Debra ma straszną konfrontację z kluczowego podejrzanego w Santa Muerte przypadkach zabójstw. Quinn nadal w ślad za dziwne podobieństwa między “Kyle Butler” i Dexter Morgan.
53     5     “First Blood”     Romeo Tirone     Tim Schlattmann     24 października 2010     1,94 [11]

Kiedy Dexter jest obarczony niechcianym spiskowca, jest on zmuszony dokonać kilku trudnych decyzji o jej los, gdy Lumen chce w jego rutynowych zabijania się znaleźć ludzi, którzy porwane i zgwałcił. Tymczasem Dexter zastanawia się, czy śmierć Rity rozbudziła ciemność wewnątrz niemowlęcym Harrison. Z powodu niedawnego zawieszenia Quinna, Debra pracuje sprawę Muerte Santa sam, pozostawiając czas Quinn pozyskanie starego przyjaciela, Stan Liddy ( Peter Weller ), aby przyjrzeć się Dexter.
Specjalna Wygląd: Katherine Moennig z Michael Angelo.
54     6     “Wszystko jest Illumenated”     Steve Shill     Wendy Zachód     31 października 2010     1,63 [12]
Dążąc do przynieść z powrotem do normalności rozbitego życia, Dexter figury odpowiedź leży w znalezieniu nowego seryjnego mordercy, aby obniżyć, ale jego misja zostanie wyrzucony z kursu, gdy jego zmartwiony nowy znajomy, Lumen, wymaga jego pomocy, aby znaleźć jeden z jej napastników . Tymczasem Batista odkrywa ujawniając nową inicjatywę w Santa Muerte zabójstw, a Quinn dostaje napiwek o Dexter z Liddy, ale nie jest pewien, że można zaufać jego źródło.
55     7     “Circle Us”     John Dahl     Scott Buck     07 listopada 2010     1,90 [13]
Poprzez wspomaganie Lumen który strzał jednego z jej napastników w starym magazynie, Dexter stawia się na kursie kolizyjnym z Debra i podział zabójstw, a rzeczy, gorzej kiedy on przyniósł do pracy przerażające miejsce zbrodni. Tymczasem dochodzenie Debra jest w Santa Muerte zabójstw prowadzi ją do śmiertelnej konfrontacji z zabójców. Również Quinn zaczyna kwestionować Liddy jego dochodzenia Dexter.
56     8     “Take It!”     Romeo Tirone     Manny Coto & Wendy Zachód     14 listopada 2010     1,94 [14]
Dexter i Lumen wykorzystać okazję śledzić błędne mordercę podczas gdy uczestniczyłem w seminarium samopomocy z Jordan Chase ( Jonny Lee Miller ). Tymczasem, fallout z nieudanym użądleniu w Santa Muerte zabójstw stawia Debra w gorącej wodzie i miastach Batista w trudnej sytuacji, jak LaGuerta próbuje przerzucić winę od siebie i na Debra. Atrakcje napinać między Quinna i Liddy jako Liddy zaczyna coraz bardziej obsesyjne i chciwy.
57     9     “Teenage Wasteland”     Ernest Dickerson     Lauren Gussis     21 listopada 2010     2,11 [15]
Dexter i Lumen są na polowanie na nowe ofiary, ale sidetracked przybycie gościa zaskoczenia. Tymczasem w wyniku fallout od przypadku: Santa Muerte, Debra zostanie przeniesiony do pokoju pliku, gdzie nadal jest w stanie wykopać nowe dowody w beczce dochodzenia Girls.
58     10     “Na początku”     Keith Gordon     Scott Reynolds     28 listopada 2010     2,54 [16]
Podobnie jak Dexter odkrywa możliwą sojusznika w dążeniu do porywaczy byłych Lumen, on i Lumen są zmuszeni do ustąpienia ze Homicide odkrywa pewne kluczowe dowody związane z jednym z ich poprzednich ofiar. Debra, który został przeniesiony do beczki dziewczyn morderstw, pozytywnie wyróżnia dwa więcej podejrzanych w tej sprawie.
59     11     “Hop a Freighter”     John Dahl     Scenariusz: Scott Buck & Tim Schlattman
Historia wymyślona przez: Karen Campbell     05 grudnia 2010     2,26 [17]
Dexter i Lumen plany zostały pokrzyżowane, gdy chwilowo Dexter jest zmuszony do opanowywania szkód po tym przyznaje, że ktoś, poza Miami Metro, zainteresował się nimi. Debra spekulacje w sprawie podejrzanych zaginionych dziewczyn Barrel zaczyna nabierać kształtu. Quinn czuje się bardziej zaangażowany w zabójstwo niż chciałby być.
60     12     ” The Big One ”     Steve Shill     Chip Johannessen & Manny Coto     12 grudnia 2010     2,48 [18]
W finale sezonu, sytuacja Dextera rośnie zdesperowany, gdy odkrywa, że ​​Lumen został ustanowiony. Mimo wiedząc on jest przynętą w pułapkę, Dexter ryzykuje wszystko, aby uratować Lumen z morderczym Jordan Chase. W przypadku dziewczyn Barrel, Debra pozwala jej osobiste uczucia prowadzą swoje instynkty raz ona stwierdza, że ​​vigilantes są czymś więcej niż tylko teorią. Debra zamykany na Jordanii po otrzymaniu poradę na temat jego pobytu.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 6 (2011)

Nr w
seria     Nr w
sezon     Tytuł     Reżyseria     Wpisany przez     Data premiery w ABC     Widzowie w USA
(W mln)
61     1     ” takie rzeczy ”     John Dahl     Scott Buck     02 października 2011     2,19 [6]
Dexter uczęszcza jego 20-letni wysoki zjazd szkolny, tylko znaleźć potencjalną ofiarę. Dexter kontempluje moc religii, kiedy Harrison ma szansę uczestniczyć katolickiego przedszkola. LaGuerta, obecnie rozwiedziony z Batistą, awansował na kapitana. Batista jest tymczasowo nazwany porucznikiem i ma nadzieję dostać pracę na stałe. Debra staje niespodziewany bohater, kiedy bandyta wchodzi do restauracji, w której ona i Quinn są jadalnia, przerywając próbę Quinna zaproponować do niej. Morderstwo dysponuje dziwną religijny dostaje uwagę Miami Metro Homicide, The Killers, jeszcze nieznane, dwóch mężczyzn, którzy wydają się być mistrzem i uczniem.
62     2     “Once Upon a Time …”     SJ Clarkson     Tim Schlattmann     09 października 2011     1,71 [7]
Quinn proponuje Debra, ale okazuje go. Dexter spotyka brata Sama, ex-con okazało-minister, który pomaga innym byłym więźniom rozpocząć nowe życie. Dexter podejrzewa Brat Sam nadal jest przestępcą, ale w końcu uświadamia sobie, że się myliłem. Tymczasem Debra jest oficjalnie promowany na porucznika w Miami Metro Homicide. Jeden z morderców religijnych przedstawionych w epizodzie jeden atakuje mężczyzn biegacza w lesie.
63     3     “Mistrz kierownicy ucieka”     Stefan Schwartz     Manny Coto     16 października 2011     1,50 [8]
Dexter staje zaintrygowany zabójstwa prostytutki, gdy dane przestępstwa przypomnieć mu o nierozwiązanej sprawie seryjnego mordercy z 1980 roku. Debra stawia czoła wyzwaniom swojego nowego stanowiska pracy, jak LaGuerta próbuje pokrzyżować jej, dając jej złą radą. Religijne mordercy zmuszać porwana biegacz z poprzedniego odcinka do pokuty za swoje grzechy.
64     4     “Jazda w innym kolorze”     John Dahl     Lauren Gussis     23 października 2011     1,89 [9]
Religijne mordercy etap spektakularny zbrodni przywołującą Apokalipsie, przy użyciu kawałków zwłok biegacz przyszyte do utworów z manekinami tworząc Czterech Jeźdźców Apokalipsy . Policja oficjalnie zaczyna gonić “Killer Doomsday”. Tymczasem, Harrison potrzebuje operacji awaryjnych, co zmusza do ponownego Dexter swoje poglądy na temat wiary z pomocą brata Sama.
65     5     “Angel of Death”     SJ Clarkson     Scott Reynolds     30 października 2011     1,80 [10]
Miami Homicide zaczyna badanie profesor James Gellar. Dexter analizuje anielskie skrzydła z najnowszego zabijania DDK i stwierdzi, że unikalny klej do połączenia kawałek skrzydła. To prowadzi go do Travis Marshall, który pracuje z rzadkich książek w muzeum. Masuka zatrudnia nową asystentkę Louis Green, który pomaga mu dowodów brakuje Truck Ice przypadku zabójcy. Deb dostaje się do kłótni z Jamiem w mieszkaniu Dextera i uświadamia sobie, że potrzebuje własnego miejsca. Brat Sam mówi, że ktoś strzelił Dexter strzały w jego sklepie auto. Gellar stara się Travis aby zacząć własnych wrogów. Po Travis nie przechwycić ” kurwa Babilonu “na własną rękę, on i Gellar porwać kobietę razem. Dexter postanawia zabić Travisa, ale zdaje sobie sprawę, Travis jest tylko narzędziem Gellar, i że może nie ulegli do “ciemności” jeszcze. Dexter postanawia, że ​​Gellar jest jeden musi zabić, i że Travis może doprowadzić go do Gellar. Quinn i Batista przejść do Tallahassee zbadanie byłego asystenta Gellar, obecnie profesor Porter. Po Quinn śpi z Porter, Batista stwierdza dziennik Gellar jest podobny do zbrodni Doomsday pełna szczegółowych ilustracji. Nieznany człowiek strzela Brat Sam w swoim sklepie.
66     6     “Just Let Go”     John Dahl     Jace Richdale     06 listopada 2011     1,98 [11]
Brat Sam znajduje się w jego sklepie żywy i zabrany do szpitala. Dexter początkowo podejrzewa członka gangu poprzednio prowadzonym przez Nicka, jeden z pracowników Brata Sama ex-con. Próba policji przesłuchać członka starego gangu Nicka, ale w końcu go zabija w strzelaninie. Odkrywają DVD ze sklepu auto w systemie bezpieczeństwa w swoim domu i zakładają, że był tym, który zabił brata Sama. Dexter, jednak zdaje sobie sprawę, że strzelec był Nick, i potwierdza jego podejrzenia dopasowując kulę Nick spalać w mieszkaniu brata Sama do tych znalezionych w Brata Sama. Miami Metro apeluje były asystent profesora Gellar jest w celu dalszego przesłuchania, i dowiedzieć się, o jego obsesji starego kultu, który chciał doprowadzić do apokalipsy przez wykonywanie rytualnych ofiar, jak to przedstawiono w notach Gellar jest. Travis zaczyna czuć konflikt między jego działania i zaczyna kwestionować moralność sytuacji, ostatecznie uwalniając kobietę mieli w posiadaniu jako ” Whore Babilonu “. Jakiś czas później, Brat Sam chwilę odzyskuje przytomność i wzywa do Dexter. Mówi mu wybaczyć Nickowi i przejść. Brat Sam umiera chwilę później. Później, Dexter idzie do konfrontacji Nicka, biorąc go na pojedyncze plaży z zamiarem zabicia go, jednak on postanawia nie, i prosi Nicka, aby zamiast włączyć się w. Kiedy Nick uświadamia jednak, że nie ma żadnych dowodów na niego , raduje. Dexter, rozgniewany jego arogancji, zabija Nicka, trzymając go pod wodą. Brian, brawo, pojawia się za Dexter.
67     7     “Nebraska”     Romeo Tirone     Wendy Zachód     13 listopada 2011     1,99 [12]
Z wizją swojego brata Briana obok niego, Dexter pozbywa się ciała Nicka w oceanie. Debra twarze kontroli, ponieważ jej działu Klirens sprawa jest tak niska. Dexter odkrywa, że ​​Rebecca Mitchell i jej matka (córka i żona Zabójcą Trinity) zostało zabitych, których syn Jonah obwinia jego ojca (który tylko Dexter wie, jest martwy). On i napęd Brian do Nebraski, aby ewentualnie zabić Jonasza, zanim będzie mógł pójść w ślady ojca. Podczas konfrontacji, Jonah odkrywa, że ​​jego matka obwinia swoje dzieci do ich ojca działań. Rebecca popełnił samobójstwo, a kiedy Jonasz znalazł ją, stał się tak zły, że pobił matkę na śmierć. Mimo protestów Briana, Dexter pozwala Jonah live, mówiąc mu, aby sobie wybaczyć. To prowadzi do ogrzewanego sporze Brian i Dexter, Dexter i uruchamia go z samochodu. Tymczasem Masuka i jego nowy stażysta znaleźć trop związany Doomsday. Travis również mówi Gellar, że odbywa się pracy dla Boga, do którego Gellar gniewnie obiekty, ale ostatecznie zgadza się. Dexter wybiera ojca z powrotem na drodze powrotnej do Florydy.
68     8     “Grzech zaniechania”     Ernest Dickerson     Arika Lisanne Mittman     20 listopada 2011     2,05 [13]
Dexter, przy czym on dowiedział się od brata Sama, jest o krok bliżej do Doomsday zabójców, a konkretnie Travis. Deb i LaGuerta go head-to-head po call girl kończy się martwy. Travis zostaje porwana przez Gellar dalszych rytuałów. Po siostra Deb przesłuchuje Travisa jako część dochodzenia DDK, siostra zostaje znaleziony martwy, stawiane jako ” Whore Babilonu “.
69     9     “Get Gellar”     Seith Mann     Karen Campbell     27 listopada 2011     1,89 [14]
Dexter próbuje wyprzedzić Miami Metro Homicide jego polowania na Doomsday Killers, i znajdzie pomoc z nieoczekiwanego źródła. Debra odwiedza jej terapeutę raz i uczy się czegoś nowego o sobie. Dexter odkrywa mrożonego zwłoki profesora Gellar i realizuje Travis był jedynym zabójcą od początku, że profesor Gellar że Travis oddziaływały jest rzeczywiście jego ciemne pasażerów. Jamie i Louis zrobić krok dalej w swoim związku.
70     10     “Królik Ricochet”     Michael Lehmann     Jace Richdale & Lauren Gussis & Scott Reynolds     04 grudnia 2011     1,87 [15]
Zespoły Travis czas z rodziną którą poznał za pośrednictwem bloga Gellar do zabicia Holly Benson (dawny Whore of Babylon, którego puścił) i rozpętać kolejną tableau, Wormwood , truciznę Travis ponownie wyobraża sobie jak gaz trujący. Dexter stara się o krok do przodu z Doomsday Killers i dowiedzieć się, gdzie ich następną ofiarą mógłby być zanim zaatakują ponownie. Debra zaczyna zdawać sobie sprawę, że opiera się zbytnio na jej brata, po reakcji na miejscu zbrodni.
71     11     “Talk to the Hand”     Ernest Dickerson     Manny Coto & Tim Schlattmann     11 grudnia 2011     1,92 [16]
Debra ma konfrontacji z Matthews o przypadku śmierci dziewczyny połączeń. Ona decyduje się nie wplątać Matthews, ale bierze winę za tak to robi, gdy dowiaduje się, że LaGuerta używa sytuację na swoją korzyść, w wyniku przymusowej emerytury Matthewsa to. Wdowa Doomsday Adama, którego Travis zatrudnionego, ma za zadanie uwolnienie Wormwood w squadroom metra Miami i prawie udaje aż Dexter widzi jej nacisnąć mały przełącznik i szybko pułapki ją w pokoju przesłuchań. Gaz zabija ją, podczas gdy inni ewakuuje bezpiecznie. Dexter wdycha niewielką ilość to i musi być traktowane przez sanitariuszy, którzy ostrzegają go, po efekty jak krwawe nosy i zawroty głowy. Debra jest terapeuta prosi ją, by zastanowić się, czy ona może faktycznie być zakochana w swoim przyjętym brata. Dexter inscenizuje fałszywy tableau Zabójca Doomsday aby wyciągnąć Travisa, ale kiedy pokazuje się, Dexter doświadcza nagłego fala zawrotów głowy i jest opanowana. Kiedy Dexter budzi się, odkrywa, że ​​płynie w małej łodzi, ustawić się kolejną ofiarą w “Lake of Fire”, ale udaje się uciec, zanim eksploduje. Maili Louis sztuczne ramię z Ice Truck przypadku Zabójca do domu Dextera po zaznaczeniu go w formie kodu.
72     12     ” To jest droga World Ends ”     John Dahl     Scott Buck & Wendy Zachód     18 grudnia 2011     2,23 [17]
Dexter spędza noc pływające w wodach Miami jako część rodzimych poszukiwań amerykańskiego ducha. Zabójstwo jest powołany do podwójnej zbrodni, które okazuje się być kryjówką Travisa. Wewnątrz, Dexter widzi przedstawienie ostatniej tablicy z jego twarzy malowane w jako twarz Bestii i defaces twarz młotkiem zanim ktoś może go zobaczyć. Batista Quinn informuje, że wprowadziła w przypadku przeniesienia na Quinna z powodu jego nieodpowiedzialności wzrasta, do których przedmioty z Quinn i burze. Lewis prosi Masuka jeżeli może on mieć pełny etat w Metro gdy jego staż kończy. Kiedy Masuka pyta go: “Co o swojej grze wideo?” Lewis odpowiada, że ​​to “po prostu nie wydaje się ważne, nic więcej”, patrząc w przeszłość Masuka Dexter. Deb mówi Dexter musi wrócić do opuszczonego kościoła, aby zakończyć forensics. Travis widzi, że policjanci odkryli jego kryjówkę, więc ucieka do mieszkania Dextera. Travis słyszy Jamie w domu z Harrisonem. Zdając sobie sprawę, że Harrison jest synem Dextera, Travis postanawia wykorzystać Harrison jako jego ofiarny baranek w jego akcie końcowym doprowadzić do końca świata. Wywołuje Debra funkcjonariuszy do drapaczy chmur w centrum Miami na przeczucie, że to jest miejsce, gdzie końcowy tableau zostanie wykonany. Dexter uczęszcza Harrisona gry Arka Noego, po którym Harrison zostaje porwany przez Travisa. Dexter wie, który wieżowiec Travis wybrał, i przybędzie chwil przed Travis może poświęcić Harrison. Travis wydawnictwa Harrison kiedy Dexter udaje wstrzykiwanie się z jego uspokajającymi. Dexter niespodzianek Travis i bije go nieprzytomnego. Homicide przybywa po oficer gwardii nie odpowie za pośrednictwem radia i znajdują go martwego z żadnym znakiem Travisa. Deb wpada jej terapeuty biura i amazedly opowiada, że ​​Dexter rzeczywiście powiedział: “Kocham cię” do niej, i postanawia, że ​​chce mu powiedzieć, że jest w nim zakochana. Travis budzi się na stole Dextera w opuszczonym kościele i głosi, że robi dzieło Boże. Deb idzie do kościoła niezapowiedzianej i widzi Dexter kill Travisa. Deb wdycha ostro jak ona świadkami aktu, jak i Dexter patrzy w szoku, aby zobaczyć swoją siostrę, mówi: “O Boże …”.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 7 (2012)

W dniu 21 listopada 2011 r., odnowiona Showtime Dexter zarówno w sezonie siódmym i ósmym, każdy składający się z 12 odcinków. [80] Showtime oficjalnie ogłosił, że siódmy sezon premiera niedziela, 30 września 2012 roku. [81] Calista Flockhart ogłosił, że ona jest Gościnnie w odcinku otwierającym siódmego sezonu. [82] Te dwa sezony planuje m.in. łuk historię rozciągającą się na obu sezonów i istnieje możliwość, postać Ludwika Greene’a zostanie rozszerzony na więcej. [83] [84] w premierowym odcinku sezonu 7, będzie wyposażone flashback z Deb i dzieciństwa Dextera. [85] W dniu 24 kwietnia, zostało potwierdzone, że Ray Stevenson zagra gość w nadchodzącym sezonie 7, i jest on ustawiony, aby grać jako szefa z rosyjskiego syndykatu zbrodni, który pojawia się w Miami chce się dowiedzieć, kto zabił jednego ze swoich współpracowników. Jason Gedrick pojawi się w wielu odcinkach grając kierownika klubie Miami niepisanej strefy, które staje się związany z głośnej sprawie morderstwa. Yvonne Strahovski, który znany jest na NBC serialu Chuck, również dołączył Dexter casting do sezonu siedem, w roli Hannah McKay, silna niezależna kobieta z przeszłości, że ona starała się umieścić za nią. Miami Metro Homicide poprosi ją o pomoc w rozwiązywaniu starych przypadków. [82]
Nr w
Nr w serii
Tytuł sezon Reżyseria Scenariusz Original lotniczych widzów amerykańskich data
(w mln)
73 1 “Czy …?” [85] John Dahl [86] Scott Buck 30 września 2012
Sezon 8 (2013)

Producent wykonawczy Sara Colleton potwierdziła Sezon 8 będzie serialu w zeszłym sezonie i już wiedzą jak pokazać się skończy. [87]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 152 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...