Czysta krew

Sookie Stackhouse – Anna Paquin | Bill Compton – Stephen Moyer | Jason Stackhouse – Ryan Kwanten | Tara Thornton – Rutina Wesley | Sam Merlotte – Sam Trammell | Arlene Fowler – Carrie Preston | Lafayette Reynolds – Nelsan Ellis

czysta-krewczysta-krew 2czysta-krew 3czysta-krew 4


Czysta krew (oryg. True Blood) – amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Alana Balla, nakręcony na podstawie serii powieści Charlaine Harris, The Southern Vampire Mysteries, opowiadających o koegzystencji wampirów i ludzi w Bon Temps, fikcyjnym miasteczku w stanie Luizjana. Serial skupia się wokół Sookie Stackhouse (Anna Paquin), telepatycznej kelnerce, która zakochuje się w wampirze Billu Comptonie (Stephen Moyer).

Serial transmitowany jest w sieci telewizji kablowej HBO w Stanach Zjednoczonych. Jest on produkowany przez HBO wraz z produkcją firmy Ball, Your Face Goes Here Entertainment. Miał on premierę 7 września 2008 roku.

Pierwszy sezon zdobył uznanie krytyków i zdobył kilka nagród, w tym Złoty Glob i nagrodę Emmy. Drugi, 12-odcinkowy sezon, miał premierę 14 czerwca 2009 roku. 30 lipca tego samego roku HBO potwierdziło przedłużenie serialu o trzeci sezon, którego emisja rozpoczęła się 13 czerwca 2010 roku. 21 czerwca 2010 roku HBO poinformowało o czwartym sezonie serialu.

26 czerwca 2011 odbyła się premiera pierwszego odcinka 4 sezonu o tytule “She’s not there”.

HBO ogłosiło, że piąty sezon składający się z dwunastu odcinków będzie miał premierę 10 czerwca 2012 roku[1].

Fabuła

Akcja serialu rozpoczyna się 2 lata po wynalezieniu przez japońską firmę syntetycznej, sztucznej krwi, która przyczyniła się do “ujawnienia się” wampirów. Posiadając substytut pożywienia postanawiają współistnieć z ludźmi w pokoju. Po stronach obu gatunków znajdują się zwolennicy i przeciwnicy tej koegzystencji. Sprawy komplikuje odwieczna żądza krwi wampirów oraz fakt, że krew wampirów ma na ludzi niezwykły wpływ – leczy ich rany oraz wyostrza zmysły, ale jednocześnie silnie uzależnia.

Główną postacią serii jest Sookie Stackhouse (Anna Paquin), kelnerka posiadająca dar czytania ludzkich myśli. Zdolności swe traktuje jako przekleństwo, więc z chwilą pojawienia się w jej życiu Billa (Stephen Moyer), 173-letniego wampira, którego myśli nie potrafi odczytać, jest nim oczarowana. Bill również dostrzega w Sookie istotę przewyższającą rodzaj ludzki i stara się ją lepiej poznać.

Związek ten nie podoba się zarówno znajomym Sookie jak i towarzyszom z gatunku Billa. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy w miasteczku zaczynają ginąć kobiety…

Bohaterowie / Obsada

Sookie Stackhouse (Anna Paquin) – 48 odcinków – 25 lat, kelnerka w pubie Merlotte’s. W dzieciństwie, podczas powodzi straciła rodziców – razem z bratem wychowała się u babci. Posiada zdolność słyszenia myśli innych ludzi.

Sookie została stworzona przez Charlaine Harris . Harris stwierdził, że postanowił “wstrząsnąć [jej] styl pisania by spróbować czegoś nowego.” Autorka mówi, że aby to ona m.in. “wszystkie elementy I loved:. Tajemnicę, nadprzyrodzony, krwawą przygodę, i odrobiną romansu A ponieważ ludzie mówili mi na rok, że miałam wielkie poczucie humoru, myślałem byłoby, aby spróbować to, że w książce, zbyt “. [1] Harris przeszedł do ustalenia bohatera serii. Nadając charakter Harris zdecydował się użyć jej babci najlepszego przyjaciela nazwę, ponieważ “było w porządku stary Southern nick, myślałem, że to dobrze dla mojej bohaterki. I” Stackhouse “tylko płynęła tuż po nim”. [1] Harris chciał “zapisu z punktu widzenia osoby”. Aby Sookie bardziej interesujące jako Harris musiałby “żyć z Sookie”, pisząc, że zdecydowaliśmy się na znak bierzemy na relacji z wampirem jako wprowadzenie do obcego świata. Twórca Sookie potem zdecydował, że będzie musiała ustalić przyczynę “rozsądny Sookie” będzie “Czy takie coś szalonego”, który doprowadził do jej Sookie dając moc telepatii. [1] W wywiadzie Harris oświadczyły, że Sookie telepatyczna jest “najgorszy co mogę myśleć o uwagi innych. ” Wyjaśniła to dalej mówiąc, że “byłoby to po prostu absolutnie straszne wiedzieć, co ludzie naprawdę myślałem o tobie”. [2] Harris czuł, że nie są “zdecydowanie elementy Sookie we mnie lub, bardziej poprawnie, istnieją elementy mnie ona. […] Chciałbym być tak odważny jak ona! ” [3] Harris powiedział, że pisząc o Sookie to “druga natura mnie krok do skóry Sookie”. [4]

Anna Paquin został obsadzony w HBO adaptacji telewizyjnej True Blood ., z jej odlewanie ogłoszone zostały 26 lutego 2007 r. [5] We wrześniu 2011 Harris powiedział, że choć niektóre znaki w serii zostali przedstawieni poprawnie w Sookie telewizyjnej adaptacji nie jest, mówiąc: “Anna [Paquin] nigdy nie było tak, jak uważamy za Sookie. myślę, że ona ma wielkie zadanie, ale jest nie tylko moja Sookie”. [6]
Występy
Literatura
Martwe Until Dark

Sookie, telepatyczny kelnerka pracuje w barze Merlotte and Grill w Bon Temps, Luizjana jest wprowadzony. Spotyka Bill Compton , wampir, do którego jest ona przyciągnęła częściowo dlatego, że nie potrafi czytać w jego myślach. Sookie ratuje Bill z Denise i Mack Rattray , którzy zamierzają spuścić ich ofiary krwi do zastosowania jako narkotyk . Sookie jest później zaatakowany przez Rattrays ale Bill ratuje Sookie i zabija jej napastników. Liczne morderstwa występują w Bon Temps z Sookie brata Jasona i Bill stają się zarówno podejrzanych ze względu na obecność znaków Fang na ofiary i ich poprzednich związkach z Jasonem. Po Jason zostaje aresztowany, Sookie odwiedza bar wampirem Fangtasia, starając się odkryć, czy nie wampiry znał ofiary. Sookie spotyka szeryfa wampir Eric Northman , który odkrywa, że kelnerka ” telepatii . Sookie wykorzystuje tę możliwość pomóc Eric odkrywa, że ​​został wampirem Longshadow defraudację od Fangtasia. Następuje konfrontacja i Eric ratuje życie Sookie przez tyczenia długi cień, gdy atakuje ją. Sookie odkrywa jej Gran, Adele , została zamordowana. Bill pozostawia poprawić swoją pozycję w hierarchii wampirów. Sookie odkrywa, że jej szef, Sam, jest zmiennokształtnym . Chociaż Bill odszedł, Sookie odkrywa, że mordercą jest jej brata przyjacielem Rene Lenier . On prawie zabił ją, ale ona walczy i zostaje uwięziony. Bill wraca i staje badacz obszaru, pracując pod Erica.
Living Dead in Dallas

Sookie współpracownik Lafayette Reynolds zostaje zabity. Sookie jest później zaatakowany przez bachantka i jest traktowany przez dr Ludwig zaleconą przez Erica. Eric pyta Sookie, aby przejść do Dallas szukać wampira brakuje. Sookie jedzie do Drużynie kościoła niedz gdzie wampiry Dallas zdaniem wampir brakuje być. Dallas wampira współpracownik Hugo towarzyszy Sookie, który odkrywa, że ​​jest zdrajcą. Sookie jest ranny podczas ucieczki do kościoła. Sztuczki Eric Sookie do spożywania krew tak, że będzie on podłączony do niej. Sookie wraca do Bon Temps po kłótni z Billem ale para później pogodzić. Sookie i Eric iść do sex party podobny do jednego Lafayette niedawno udział. Sookie odkrywa Lafayette morderców, którzy zabili przez bachantka, Callisto .
Club Dead

Bill zaginął po podróży do Mississippi i Eric podejrzewa, że Lorena , który zrobił Bill wampir, to winić. Sookie jedzie do Missisipi wykorzystać jej telepatię, aby spróbować odnaleźć Billa. Sookie jest eskortowany przez Alcide Herveaux do baru wampirów, gdzie dowiaduje się, że Bill jest w niewoli i że król wampirów Russell Edgington mogą być zaangażowane. Próbując zapobiec jednemu z pracowników Russella od postawione zostały, Sookie sama jest rannych. Podczas otrzymywania pomocy lekarskiej w posiadłości Russella, Sookie dowiaduje się, że Bill jest torturowany w domu basen. Sookie zabija Lorena i zapisuje Billa, ale jest zamknięty w bagażniku samochodu z nim. Pozbawiony krwi, napoje Bill z Sookie i gwałci ją. Sookie jest napędzany w domu Erica. W drodze powrotnej do Bon Temps dwie osoby raid stację benzynową patrząc na Sookie i Erica. W domu Sookie Eric i Sookie są atakowane przez kilka wilkołaków, którzy następnie zabite. Sookie kończy swój związek z Billem.
Dead to the World

Sookie znajduje Erica, który miał pamięć jego otarła. Ona przekonuje sekund Erica w poleceniu, Pam Ravenscroft , aby pozwolić mu żyć z nią. Sookie dowiaduje się, że sabat czarownic uważa odpowiedzialny za utratę pamięci Erica. Jason znika. Sookie ma seks z Eric i zaczyna związek. Pam sugeruje kilka osób odeprzeć sabat i Pam przechwytuje czarownicę odpowiedzialny za utratę pamięci Erica, czyniąc ją podnieść zaklęcie. Eric odzyskuje swoje wspomnienia, ale zapomina swego czasu z Sookie. Sookie i Sam odkrywają, że Jason został uwięziony w Hotshot, społeczności lokalnej werepanther gdzie został zmieniony w werepanther. Zazdrosna dziewczyna Alcide jest, Debbie Pelt , przerwy do domu Sookie i próbuje ją zastrzelić, ale Eric ma kulę przed Sookie strzela Debbie.
Martwe jako Doornail

Sookie poznaje kilka Were-zwierzęta i zmiennokształtnych został postrzelony i rannych, w tym Sam. Sookie dostaje Bartender zamiennika Charles Twining od Erica. Jason jest obwiniany przez Calvin Norris , przywódca Hotshot, do strzelaniny. Dom Sookie jest na ogniu, ale Sookie zostaje uratowany przez jej chrzestnej bajki, Claudine Crane . Martwy człowiek znajduje się poza i jest obwiniany o pożarze. Sookie jest postrzelony. Podczas próby z Samem wyśledzić strzelca, Sookie staje wobec Pięknych pracowniczych Merlotte Sweetie Des który objawia się jako strzelec, a następnie również pędy tacy Dawsona , wilkołak ochrony Sookie wysłana przez Kalwina, przed rozstrzelania przez Andy Bellefleur . Charles atakuje Sookie i odkrywa, że ​​został wysłany przez animatora Longshadow do boli Eric poprzez coś, co kocha. Sam Charles strzelił tak, że Sookie musi znaleźć barmana zastępczy i postawił swój dom w płomieniach przed kadrowanie niewinnego człowieka. Sookie poznaje jej przyjaciółka Tara Thornton jest zmuszany do relacji z Mickey . Eric pomaga darmowe Tara z Mickey ale Sookie wymiany mówi Eric, co się stało, kiedy miał amnezję w tym ich związku i jej zabijania Debbie.
Definitely Martwe

Sookie zaczyna spotykać się Quinn i zostaje zaatakowany przez wilkołaki, podczas gdy na randce z Quinn. Sookie dowiaduje się, że jej kuzynka wampirem, Hadley Delahoussaye , został zamordowany. Właściciel firmy Hadley, wiedźma Amelia Broadway , włożył mieszkanie Hadley jest pod wpływem zaklęcia, ale kiedy czar pryska Sookie i Amelia są atakowane przez nowo zwrócił wampir Jake Purifoy kto nie wzrośnie z powodu zaklęcia Amelii. Sookie i Amelia są brane do szpitala, gdzie Bill, gdy zmuszony przez Erica odkrywa, że ​​został poproszony, aby przejść do Bon Temps, aby dowiedzieć się więcej na temat telepatii Sookie. Sookie mówi królowa wampirów z Luizjany, Sophie-Anne Leclerq że Amelia zamierza zrekonstruować magiczny czas toczenia Jake’a, który Sophie-Anne obserwuje czarownice wykonać. Sophie-Anne mówi Sookie, że ma krew bajki które przyciąga Supernaturals. Sophie-Anne prosi Sookie do obejrzenia mieszkania Hadley do zlokalizowania zaginionego diamentową bransoletkę raz nadane królowej przez męża, odkrycie, że ta bransoleta brakuje oznaczałoby polityczną katastrofę dla Sophie-Anne. Grupa Werewolves porywa Sookie i zabiera ją do Pelt rodziny . Z pomocą Eric, Sookie jest w stanie rozwiązać swoje różnice w skór. Sookie i Quinn uczestniczyć party Sophie-Anne i jej mąż Peter Threadgill , rzucać z okazji ich nowego związku. Peter próbuje przejąć Louisiana w przemocy, Quinn jest kontuzjowany. Peter jest ostatecznie zabity i Sookie wraca do Bon Temps.
All Together Martwe

Sookie zgadza się na rzecz Sophie-Anne, aby słuchać myśli ludzi na szczycie, z udziałem potężnych wampirów. Sophie-Anne jest oskarżona o zabicie męża, choć Sookie wie, że jest niewinny. Sookie odkrywa bombę posadzone poza Louisiana apartamencie i ostrzega, Sophie-Anne. W Sookie próbnej Sophie-Anne pomaga udowodnić, że Sophie-Anne oskarżyciele są manipulowane. Dziecko Sophie-Anne, Andre Paul , zmusza do wymiany krwi Sookie z nim spróbować związać Sookie do Sophie-Anne. Notowania Eric krwi z Sookie, aby zapobiec Sookie przywiązanie do Andre. Ta wymiana z Eric powoduje Sookie się bardziej związany z Erica. Sookie i kolegów telepatą Barry Horowitz , którzy spotkali się wcześniej w Dallas, dowiedzieć się, że kolejne bomby zostały obsadzone w hotelu przez Fellowship of the Sun. Sookie i Barry pomóc trochę ludzi i wampiry darmowe przed detonacji bomby. Sookie i Barry odkrywa, że ​​jeśli trzymać się za ręce ich telepatia jest powiększony i to robi, że pomoże znaleźć ludzi pochowanych w gruzach. Sookie znajduje Andre żyje, ale stawki za Quinn go do zatrzymania jego intencje korzystania Sookie. Sophie-Anne ucieka ale traci nogi. Sookie ratuje Erica, Pam i Billa.
Od Dead to Worse

Sookie dowiaduje się, że chłopak Quinn brakuje. Sookie stwierdza również, że jest ona częścią bajki po odkryciu, że jej babcia miała dwójkę dzieci z pół-wróżki. Podczas gdy jej dziadek nie żyje, jej pradziadek Niall Brigant , który jest księciem wróżka, chce się z nią spotkać. Sookie odkrywa, że opakowanie z wilkołakami rozpoczął zabijanie Shreveport paczkę i jest uwikłany w krótkiej wojny pomiędzy nimi, z Shreveport opakowaniu wygraną i Alcide swojego przywódcę. Felipe de Castro , wampir król Nevada , zabija Sophie-Anne i wszystkie że szeryfowie wampir z Luizjany, który oprócz Erica zrzeknie. Sookie dowiaduje się, że jej więź krwi z Eric pozwala jej wykryć swoje uczucia i poznać jego lokalizację. Quinn stał więzień Felipe, w zamian za pomoc w odzyskanie matkę Quinna, który uciekł z były sanatorium. Sookie ponownie spotyka się z Erikiem. Żona Jasona, Kryształ Norris , jest mu niewierna tak, jak dyktuje tradycja werepanther, Crystal wujek Calvin musi mieć jego ręka złamana przez Sookie. Sookie przestaje mówić do Jasona. Sookie ratuje Felipe, Eric i Sam od Sigebert . Sookie odwiedza syna w Hadley, Hunter Savoy i odkrywa, że jest telepatą.
Dead and Gone

Zmiennokształtnych i członkowie byli-społeczności decydują się znane opinii publicznej. Arlene Fowler , kolega i przyjaciel Sookie kończy swoją pracę w Melotte’S po objawieniu. Obawiając Felipe będzie próbował zdobyć Sookie, sztuczki Eric ją do poślubienia go przed Victor, choć małżeństwo jest rozpoznawana przez wampiry. Crystal, która jest w ciąży z dzieckiem Jasona, jest zabity i ukrzyżowany . Arlene zaprasza Sookie do jej domu, gdzie, używając jej telepatii, odkrywa, że ​​Arlene i jej nowy chłopak, członkiem Fellowship of the Sun, zamierzają ją ukrzyżować. Sookie zwraca się do władz, którzy przybędą, a po strzelaninie, aresztować Arlene i jej kohorty. Sookie dowiaduje się, że Niall jest zaangażowana w wojnę z wróżkami. Neave i Lochlan zabijają tych z częściową krwi bajki, ponieważ wierzą hodowlanych człowiek jest winien wyeksponowany spadkową pełni zakrwawioną FAE. Sookie dowiaduje się, że jej rodzice zostali zabici przez Neave i Lochlan, który również zginął Crystal. Sookie zostaje porwana przez Neave i Lochlan, którzy zaczynają torturować ją w celu przymuszenia do Nialla do kapitulacji. Sookie zostaje uratowany przez Billa i Niall ją zabić porywaczy. Eric daje jej swoją krew, ale ona wciąż jest ranny. Claudine ciąży, wraz z podajnikiem Dawson, zostaje zabity. Breandan , który jest inicjatorem w wojnie, zostaje zabity przez Eric i Bill. Niall postanawia zamknąć ojczyznę wróżek po tym żegna się z Sookie.
Dead in the Family

Ekspres do Erica, Appius Livius Ocella , przybywa, przynosząc mu inne dziecko wampira Aleksiej Romanow z nim. Bill, który utrzymuje srebrny zatrucie podczas ratowania Sookie, odmawia zapytać któregokolwiek z innych dzieci Lorena w wampira o pomoc tak, że jego stan zdrowia będzie się pogarszać. Victor Madden , który chce Eric, Bill i Pam żyje, wysyła zabójców po Sookie, Pam i Bill, ale czarne charaktery są nieskuteczne. Triplet Claudine to, Claude twierdzi, że cierpi z powodu braku bajki spółki po zablokowania z ojczyzny bajki i tak zaczyna się życie z Sookie. Claude stwierdzi, że jego syn, Niall, Dermot , a kolejne bajki były na lądzie Sookie niedawno. Sookie kontakty Judith Varamon , córka Lorena jest wampirem, który leczy Bill. Sookie odkrywa, że nieznany wcześniej wróżka jej nieruchomości jest nienarodzone dziecko Claudine jest ojciec, Colman . Colman planował zabić Sookie ale decyduje, że chce ją aresztowano zamiast. Alexei niekontrolowany zaczęła zabijać ludzi, zanim próbuje zabić Eric i Pam. Eric zabija Aleksego; Colman kills Appius; Eric zabija Colman. Sookie i Claude darmo Dermot z zaklęciem, pod którym oszalał.
Dead Reckoning

Sookie prosi Amelia złamać jej więź krwi z Eric, co robi. Sookie poznaje Mr Cataliades , udzieliła Sookie babcia i dziadek trochę jego krwi, jest odpowiedzialna za jej telepatyczne zdolności. Sookie sprzedaje jakieś meble do sklepu z antykami, gdzie właściciel, Donald Calloway, odnajduje tajny schowek zawierający list od babci i obiekt o nazwie Cluviel Dor. Babcia Sookie wyjaśnia Dor Cluviel to magiczny przedmiot miłości wróżka która pozwala na jedno życzenie posiadacza, i że teraz jest Sookie. Sandra Pelt, siostry Debbie, zatrudnia ludzi do zabicia Sookie, ale nie udaje im się to zrobić. Potem trzyma Sam i dziewczyna Hopper Jannalyn na muszce, zmuszając ją zabrać do domu Sookie. Sookie strzela Sandra przed Jannalyn zabija ją. Sookie, Eric i Pam działka zabić Victora i uda.
impasie

Sookie zmaga się z tym, co zrobić z Cluviel Dor. Niall odwiedza Sookie przed podjęciem Claude z nim odkryć kto przeklął Dermot. Felipe odwiedza Erica zbadać zniknięcie Victor. Na spotkaniu, Sookie dociera do odkrycia karmienia Eric od kobiety, Kym Rowe, który wkrótce znaleziono martwe na trawniku Erica. Pracownik Erica, Mustapha Khan odszedł kiedy przyjeżdża policja. Mustapha odwiedza Sookie, gdzie dowiaduje się, że jego przyjaciel Warren jest w niewoli. Freyda, Oklahoma wampirem Królowa, planuje wprowadzić Eric jej małżonek. Donald przybywa Sookie domu wymagającym że mu zawartość mebli ona sprzedała go, a potem wyciąga nóż na nią. Pan Cataliades zabija go i informuje o Sookie, że inni wiedzą o Cluviel Dor. Bill i Sookie pobrać Colton, którego Felipe porwał, jak był obecny, gdy Victor został zabity. Cztery wilkołaki powiedzieć Sookie, że zabiorą ją do Alcide zidentyfikować ciało Warrena. Mustapha przybywa i ratuje ją od stworzeń, kiedy zdaje sobie sprawę, że mają zamiar ją skrzywdzić. Sookie dowiaduje się, że Jannalyn, która przetrzymywana Warren powiedział Mustapha pozwolić Kym do domu Erica. Sookie, Mustapha i Alcide znaleźć i zapisać Warren. Claude odkrywa, że ​​miał zamieszczenia Jannalyn znaleźć wilkołaka do którego miał potem dać bajki krwi, co czyni je oprzeć na Erica. Claude nadzieję, że jeśli byli niezadowoleni Sookie Niall byłby stworzony od Faery. Jannalyn jest sądzony przez Shreveport opakowania i walczy na śmierć i życie z Mustafy. Sookie realizuje Jannalyn jest krawędzi ku Alcide, którego Sookie ostrzega. Alcide porusza się z drogi i Jannalyn zabija Sam. Jannalyn sama zostaje zabity. Sookie wykorzystuje Cluviel Dor wskrzeszania Sam.
Telewizor
Sezon One

Sookie Stackhouse ( Anna Paquin ) wprowadzono pracy jako kelnerka w barze Merlotte and Grill, który zmagał się z prowadzącym normalnego życia, w tym seksualnych, ze względu na jej zdolność telepatii. Sookie spotyka Bill Compton ( Stephen Moyer ), pierwszy wampir odwiedzić Bon Temps od wampiry stały się znane opinii publicznej na dwa lata przed. Sookie słyszy Mack i Denise Rattray intencje do kanalizacji krew Billa jak krew wampirów jest używany jako narkotyk przez ludzi. Sookie ratuje Bill, w procesie uczenia się, że nie może usłyszeć jego myśli. Następnej nocy, Mack ( James Jean Parks ) i Denise Rattray (Karina Logue) Sookie atak zewnątrz po pracy Merlotte. Interweniuje Bill, zabijając Sookie napastników i uratowanie życia, ale Sookie jest ciężko ranny, więc Bill daje jej swoją krew, która jest zdolna do uzdrowienia jej. Sookie i Bill później całować. Kiedy Sookie jedzie do domu Billa spotyka wampiry Liam, Malcom i Diane (Graham Shiels, Andrew Rothenberg i Aunjanue Ellis ). Bill mówi, że Sookie jest jego partnerem człowieka tak inne wampiry nie wolno gryźć ją. Przerażona, Sookie postanawia nie mówić Bill więcej. Kiedy mówi jej Gran, Adele Stackhouse ( Lois Smith ), o jej decyzji, jej Gran nalega Sookie boi Sookie nie może powiedzieć, co ktoś myśli o niej. Sookie i Bill stają się przyjaciółmi.

Szef Sookie, Sam Merlotte ( Sam Trammell ), prosi ją, aby sprawdzić na kolegę kelnerka Świtu Greena ( Lynn Collins ), który nie pojawił się w pracy. W domu Dawn, Sookie odkrywa, że ​​został zamordowany. Brat Sookie, Jason Stackhouse ( Ryan Kwanten ), wcześniej randki Dawn i miał wcześniejsze stosunki z Maudette Pickens (Danielle Sapia), który również wcześniej zamordowany. Sookie zaczyna słuchać klientów w Merlotte próbować odkryć, kto zabił ofiary. Sookie prosi Billa, aby zabrać ją do Fangtasia, bar wampirem. Sookie spotyka potężny bar właściciel Eric Northman ( Alexander Skarsgard ) i jego potomstwa Pamela Swynford de Beaufort ( Kristin Bauer Van Strasen ). Eric ma natychmiastowe zainteresowanie Sookie po odkryciu jej telepatii. Po Bill glamours policjanta, Bill mówi Sookie nie będzie już z nią skontaktować.

Sam prosi Sookie na randkę. Sam całuje Sookie ale po Sam krzyczy na nią przyjaźń wampira, Sookie bierze taksówkę do domu, przybywając do domu później niż planowano. Sookie odkrywa jej zmarłego Gran w kuchni, ofiarą ataku nożem. Na przebudzenie dla Adele Sookie pociesza jej bestfriend Tara Thornton ( Rutina Wesley ) i jej kuzyn Lafayette Reynolds ( Nelsan Ellis ). Jason przybywa mając dopiero powiedziano o śmierci swego Gran i Sookie stemplami, obwiniając ją o śmierć swego Gran jest. Po pogrzebie w jej gran, Sookie stwierdza Bill i dwa seks po raz pierwszy. Sookie później akcja z Billem, że jej wuj Bartlett ( Cheyenne Wilbur ) seksualnie jej.

Liam, Malcolm i Diane wziąć Billa do ich domu po rozgniewał kilku Merlotte klientów. Dom wampiry jest spalony i cztery ciała są odkryte. Sookie wchodzi do domu Billa i jest atakowany, po odkryciu napastnika jest Bill para seks. Eric instruują Bill przynieść Sookie do Fangtasia więc ona może używać swoich telepatycznych mocy, aby mu pomóc. Sookie niechętnie zgadza się i dwa jazdy Fangtasia. Tutaj, Sookie dowiaduje się, że ona musi słuchać w umysłach ludzi, którzy Eric podejrzewa o defraudację pieniędzy z klubu. Z jej telepatii, Sookie odkrywa poprzez ludzką Ginger ‘(S Tara Buck ) myśli, że to barman wampir Longshadow ( Raoul Trujillo ), defraudację pieniędzy. Longshadow który był obecny na spotkaniu, skacze na Sookie z wściekłości, ale Bill udaje się postawić go przed atakuje Sookie.

Sookie i Bill dojść Sookie domu, aby odkryć jej kot został zamordowany i nawleczone z sufitu wentylatora. W konsekwencji zabicie starszego wampira, Bill musi opuścić do testowanych przez American League wampirem. Sookie przynosi do domu zabłąkanego psa i pozwala mu spać na łóżku. Budzi się w nocy i stwierdza, że ​​pies poszedł i leżącego obok niej jest Sam, zupełnie nagi. Sookie oskarża Sam bycia mordercą jej gran, zanim ona biegnie i chowa się w łazience. Sam uspokaja Sookie nie jest mordercą, ale zmiennokształtnym obracając się w psa przed nią. Na Arlene Fowler ( Carrie Preston ) i Rene Lenier ‘s ( Michael Raymond-James ) Przyjęcie zaręczynowe, Sookie zostaje zaatakowany, ale nie jest ranny. Sookie odczytuje myśli mordercy, odkrywając, że inna kobieta, Cindy, został zamordowany przez niego. Ona śledzi Cindy z pomocą Sama i odkrywa, że ​​brat Cindy, Drew Marshall, został oskarżony o zabicie Cindy ale nigdy nie był naładowany. Sookie i Sam pocałunek zostać przerwana przez Billa.

Amy Burley ( Lizzy Caplan ), dziewczyna Jasona, zostaje zabity. Sookie odwiedza Jasona, który został uwięziony, mówiąc mu, że jest blisko do znalezienia mordercy. Sookie opuszcza pracę, ale nie może uruchomić samochód. Rene oferuje jej dom winda i mówi Sookie będzie zostać z nią, by ją chronić. Sookie czyta umysł Rene, odkrywając, że jest zabójcą i próbuje go zastrzelić, ale jej pistolet został opróżniony. Sookie prowadzi przez cmentarz, gdzie Bill pędzi jej na pomoc w słońcu, gdzie zaczyna się palić. Sookie decapitates Rene z łopatą przed grzebiąc Bill. Naprawy Sookie jej związek z Billem i wraca do pracy. W Sookie, Merlotte i Tara pomocy Andy’ego Bellefleur ( Chris Bauer ) w swoim samochodzie, ale znaleźć martwego wewnątrz ciała.
Sezon Two

Związek Sookie jest napięta, gdy Jessica Hamby ( Deborah Ann Woll ), potomstwo Billa wampir przybywa. Sookie odkrywa później Bill zabił wujka Sookie Bartlett powodu jego seksualnego niej rozgniewał ją. Sookie Eric żąda pomocy w odkrywaniu wampira brakuje, Godric ( Allan Hyde ). Jessica prosi Sookie, aby zabrać ją do odwiedzić rodzinę, do której Sookie zgadza się pod warunkiem, jeśli Jessica nie opuszcza samochodu. Jessica łamie warunki i grozi, że zabije jej ojca, zanim przybędzie Bill. Na tylnym napędem rzuca Billa Sookie z samochodu po spierać o Jessica widząc jej rodziców. Sookie zostaje zaatakowany w lesie przez stworzenia, pozostawiając ją podrapał i zatrute. Sookie jest zapisywany przy pomocy dr Ludwig (Marcia de Rousse). Sookie odkrywa Lafayette jest przetrzymywany w Fangtasia Eric, w zamian za wolność i bezpieczeństwo Sookie zgadza się pomóc znaleźć Godric w Dallas.

Sookie dociera do Dallas, gdzie kierowca limuzyny wysłany przez Fellowship of the Sun próbuje porwać Sookie. Sookie poznaje pracownika hotelu, Barry Horowitz (Chris Coy), który odkrywa również telepatyczne. Wolontariusze Sookie infiltracja Fellowship of the Sun po podejrzeniach Godric jest przetrzymywany. Sookie przygotowuje infiltrować kościół wraz z Isabel ‘s ( Valerie Cruz ) ludzkiego towarzysza Hugo ( Christopher Gartin ). Sookie czyta Steve Newlin ‘s ( Michael McMillian ) myśli, odkrywając organizacja ma wampira w związku i powiedziano misji Sookie i Hugo. Są one podjąć do piwnicy ma się odbyć. Sookie odkrywa Hugo jest zdrajcą. Gabe ( Greg Collins ) bije Hugo przed próbą gwałtu Sookie. Sookie ratuje Godric, który objawia, że ​​jest tam dobrowolnie. Sookie jest wyłamany związku przez wampiry Dallas.

W Dallas nest wampiry animatora wampira Billa Lorena ( Mariana Klaveno ) twierdzi, ze Sookie i Bill, zanim został wygnany przez Godric. Intruz z Fellowship of the Sun wchodzi gniazdo, zawinięte w srebrne łańcuchy i kule, detonuje bombę. Sookie jest ekranowany przez Eric, który podtrzymuje rany postrzałowej. Sookie wysysa kulę, przyjmowaniem niektórych z jego krwi w procesie tym samym łączącym Sookie do Erica. Sookie idzie oglądać Godric spotkać słońce, proces, w którym wampiry samobójcze czekać świtu się zabić. Sookie czeka z Godric, płacze jak on umiera.

Sookie wraca do Bon Temps, znalezienie miasto w chaosie. Sookie wraca do domu, aby znaleźć Maryann Foster ( Michelle Forbes ), tam mieszkających. Sookie poznaje Maryann był stwór, który wcześniej zaatakował ją w lesie. Ukąszenia Bill Maryann, których krew jest toksyczna. Sookie stara się wcisnąć Maryann od Billa, strzelanie, białe światło z rąk pukanie Maryann dala kto zastanawia się, co naprawdę jest Sookie. Sookie później wraca do domu, gdzie Lafayette tworzy rozproszenia, by mogła wejść do środka. Maryann stawia Lafayette pod jej wpływem i postanawia Sookie jej druhną na jej rytuału ofiary. Bill daje Sam na Maryann w zamian za Sookie. Sam wbił przed prosi Sookie, aby zniszczyć jego ofiary rytualne Maryann, co ona robi. Maryann prowadzi Sookie, ale zatrzymał się w jej drodze przez byka, który wierzy, że jest jej Bóg. Ona pchnął z rogami byka, który następnie przekształca się Sam został uzdrowiony przez krew Billa. Maryann umiera. Chłopak Tary, Jaja ( Mehcad Brooks ), prosi Sookie, aby pomóc mu odzyskać swoje wspomnienia od kiedy był pod wpływem Maryann jest. Egg’S odkrywa zabił będąc pod jej wpływem i posiada Andy w punkcie noża, zanim został zastrzelony przez Jasona. Bill ma Sookie na kolację przed zaproponowaniem małżeństwa. Początkowo pewien jej wymówek Sookie decyzyjnych siebie, ale decydując się na ślub po Bill wraca znaleźć Bill został porwany.
Sezon Trzy

Sookie Eric werbuje pomagając jej odnaleźć Billa (ona nie lubi w ogóle). Tara atakuje Sookie po odkrywa Sookie pomogły Jaja odzyskać swoje wspomnienia. Sookie i Jessica znaleźć wrak porywacz Billa samochodzie i ciało z tatuażem na wilkołaka pracy. Sookie dostrzega człowiek ogląda ją z lasu, a później znajdzie wydruki wilk tam. Eric mówi do Sookie poza jej domu, mówiąc jej o stado wilkołaków, którzy biorą krew wampira. Sookie Eric zaprasza do środka, gdy ktoś czuje się w pobliżu. Wilk pojawia się do ataku, ale strzela Eric Sookie go. Przed wilkiem, który przemienia powrotem do mężczyzny, zostaje zabity przez Eric Sookie słyszy go myśleć Jackson, Mississippi . Alcide Herveaux ( Joe Manganiello ) przybywa za wysłany przez Eric chronić Sookie, kiedy wyrusza do Jackson.

Bill atakuje Sookie, popijając dużą ilością jej krwi, podczas gdy on jest przewożona w samochodzie Alcide jest. Sookie jest zabrana do szpitala po tym Bill Tara rozpoczyna się w słońcu. Pozostaje w stanie śpiączki po Sookie Lekarze nie odkryć jej grupę krwi. Sookie spotyka Claudine ( Lara Pulver ) w stanie snu. Bill, który był w stanie chodzić w słońcu, daje Sookie krew w szpitalu. Sookie kończy swój związek z Billem. Debbie Pelt ( Brit Morgan ), Alcide ex-dziewczyna i Cooter dziewczyna przed śmiercią przybywa Sookie domu wraz z dwoma wilkołakami. Bill i Jessica przyjeżdżają atakując wilkołaki. Debbie i walka Sookie. Sookie i Bill zjednoczyć.

Sookie spotyka się z kuzynką Hadley Hale ( Lindsey Haun ), który prosi ją, aby określić, czy jej syn Hunter (Max Charles), jest telepatyczne, które Sookie odkrywa, że jest. Bill mówi Sookie, że jest ona częścią bajki i jej krew pozwoliła mu chodzić w słońcu. Sookie i Eric całować. Sookie Eric następnie blokuje się w piwnicy Fangtasia się. Ona wkrótce uwolniony przez pracownika Erica. Sookie pozostawia Fangtasia z Billem, ale zostały zatrzymane w drodze powrotnej do Bon Temps przez Russella i Erica, który zabierze ich z powrotem do Fangtasia. Eric i picie Russell z Sookie, aby mogli chodzić w słońcu. Eric się kajdankami do Russella, kiedy planuje spotkać się słońcem z Russellem raz efekty krwi Sookie ma nosić off. Sookie ratuje Eric i Russell. Bill później nadejdzie, mówi Russell Sookie i Eric są martwe. Eric przybywa, mówi Bill Sookie została wysłana przez Królową Luizjany, aby dowiedzieć się więcej o Sookie. Mówi Bill i Eric opuścić. Sookie idzie do grobu, gdzie jej gran Claudine i grupa innych wróżek przybycia którzy ją zabrać do świecącego światła.
Sezon Four

Sookie jest transportowany na miejsce głównej wróżki, gdzie odnajduje swojego dziadka, Earl ( Gary Cole ). Sookie dowiaduje się, że jest w niebezpieczeństwie i udaje się uciec z dziadkiem, który szybko umiera, gdy w świecie ludzi z powodu starości dogania go po bycie z dala od Ziemi tak długo, gdzie nie wiek. Sookie dowiaduje się, że został już z ludzkiego świata na rok, w którym razem była zmarłego i Jason sprzedał jej dom. Eric później nadejdzie, mówi Sookie, że obecnie posiada swój dom, a ona jest jego. Sookie później napędza przeszłości Erica, który stracił pamięć. Pam prosi Sookie do ukrycia Erica z sabatu czarownic, który otarł pamięci, do którego niechętnie się zgadza. Claudine później przybywa prosi Sookie, aby powrócić do krainy baśni, do którego ona odmawia. Eric następnie karmi Claudine, zabijając ją.

Tara ostrzega Sookie od Erica, wymieniając jego wykroczenia przeciwko której Eric Sookie słyszy. Eric ucieka wstydzić ale Eric i Sookie zaraz po pocałunku. Bill, teraz królem Luizjany, aresztowania Eric, wierząc, że jest zagrożeniem Eric zostaje skazany na śmierć. Eric jest wydany po odwołaniu się do miłości do Billa Sookie. Sookie i Eric następnie uprawiać seks.

Wampiry i Coven spotkać wraz z Sookie, która słyszy Marnie zaklęcia. Walka wynika i Sookie zostaje postrzelony. Przywódca sabatu, Marnie Stonebrook ( Fiona Shaw ), rzuca czar na Eric oddanie go pod jej kontrolą. Alcide ratuje Sookie, biorąc ją do domu, gdzie Bill leczy ją z jego krwi. Debbie oferuje pomoc ratunkową Sookie Eric tworząc przekierowania tak Sookie może wkraść się do czarownicy punkcie spotkania. Sookie stwierdza Eric i procesu odkrywa plan, Marnie do korzystania Eric zabić Billa na festiwalu wampirów. Sookie pojawia się na festiwalu, aby ostrzec, gdy Eric i Bill inne wampiry pod Billa kontroli ataku Marnie i zabijają ludzi na chaos i zdyskredytować wampirów jako bezpieczne. Sookie strzela białą energię z rękami na Eric, przerywając zaklęcie Marnie się na niego. Sookie odkrywa wampiry planuje zabić Marnie w Moon Goddess Emporium, sabat jest miejsce spotkań, w którym Tara jest uwięziony. Niepokojąca Tara umrze w Sookie walki, wraz z Lafayette i Jesus Velasqueza ( Kevin Alejandro ), próbuje odzyskać ją z boginią księżyca Emporium ale Sookie, Lafayette i Jezus także są ostatecznie uwięziony w środku.

Bill i Eric strajk czynienia z Marnie, jeśli wchodzisz do bariery otaczającej sklep, który zabije ich, Marnie pozwoli Sookie opuścić. Pam odpala rakiety na barierę rozgniewał Eric jako Sookie mogła zostać skrzywdzone. Coven rozpocząć zaklęcia, aby spacerem Eric i Bill do zapory, ale Sookie trafia sabat z energii z jej rąk, zatrzymując czar. Marnie rzuca zaklęcie, otaczając Sookie pożaru. Sookie jest zapisywana przy Lafayette i Jesus złamać zaklęcie łączący Marnie i ducha, który został daje jej swoją ogromną moc. Bariera jest uszkodzony i Eric i Bill kill Marnie.

Sookie, Tara i Holly Cleary ( Lauren Bowles ) znaleźć Bill i Eric w niewoli przez Marnie który teraz przejęły ciała Lafayette. Kilka wzrost duchy, w tym Gran Sookie, mówiąc Marnie puścić świata żywego, które ona robi, pozostawiając ciało Lafayette i uwolnienie Billa i Erica. Sookie Gran mówi Sookie, że bycie samemu nie jest źle. Sookie wkrótce mówi Eric i Bill, że kocha je obie, ale nie może zdecydować, kto chce być z tak chce być sama. Debbie, która niedawno zakończyła swój związek z Alcide i obwinia swoje uczucia do przerw Sookie do domu Sookie z pistoletu. Debbie przypomina pistolet na Sookie, ale Sookie wypada z drogi przez Tara, który bierze kulę w głowę. Sookie zmaga pistolet z Debbie, zabijając ją. Sookie następnie kołyski Tara wołając o pomoc.
Sezon Five

Pam pojawia się w poszukiwaniu Eric tymczasem Tara został zabity Sookie i Lafayette pyta Pam włączyć Tara w wampira, który wyrazi zgodę na jeśli Sookie będzie naprawić relacje między Eric i Pam. Alcide odwiedza Sookie, odsłaniając Russell wraca mimo Sookie wierząc, że jest martwy. Sookie i Lafayette iść do domu Lafayette, gdzie ciało Jezusa już nie ma. Sookie i Lafayette czekają Tary rośnie ale gdy Pam wznosi się z ziemi Tara Zakłada żyje. Tara następnie wzrasta, zanim ona atakuje Sookie. Sookie jest bez szwanku, ale ona i Lafayette walczyć kontrolować Tara. Andy prosi Sookie o Debbie po ona jest uznany za zaginionego. Laters Alcide przybywa Merlotte, gdzie Sookie mówi mu losu Debbie. Alcide mówi Debbie rodzicom, że Debbie jest martwy, choć nie powiem im Sookie ją zabił. Alcide informuje Sookie, który Alcide pocałunki. Alcide i Sookie pójść do sypialni Sookie, ale są przerywane przez Eric i Bill. Sookie i Bill pomaga znaleźć Eric Russell czytając umysł świadek Russell zostały wykopane, które wcześniej były glamoured do zapominania zdarzenie. Nabywcy uważają, Russell, ale jak oni się do niego dostać, Alcide zostaje zaatakowany przez wilka. Urząd Vampire je zapisać. Eric glamours Alcide i Bill udaje Sookie glamour. Sookie odzyskuje pamięć Alcide, kiedy zdaje sobie sprawę, Eric glamoured Alcide w Sookie wierząc odparty go romantycznie.

Jason mówi Sookie, że odwiedził klub czarowne gdzie zobaczył Hadley, który powiedział mu, że nie jest bezpieczny jak wampir zabił jego rodziców. Sookie i Jason iść do klubu gdzie Faery Claude (Giles Matthey), brat Claudine jest, mówi jej, że jej rodzice zostali zamordowani przez wampira powodu bandaż z krwią Sookie na nim. Sookie liści i po powiedziano nam swoje moce czarowne są skończone, zaczyna próby użycia ich na nocnym niebie, by mogła prowadzić normalne życie. Sookie jest zatrzymana przez Jasona. Sookie, wraz z Jasonem, Claude i Claude siostry odwiedzić witrynę zgonów rodziców Sookie. Korzystanie czarowne uprawnienia Sookie nie była świadoma, że ​​żywiła ona używa jej psychiczny połączenia do rodziny, aby zobaczyć sceny z rodzicami zgonów. Sookie psychicznie łączy się z wampirem i widzi Claudine, która dzwoni wampir Warlow i mówi mu, z dala od Sookie. Claude mówi Sookie, że nie powinien być w stanie połączyć się z wampirem. Sookie później psychicznie widzi Warlow który mówi jej, że jest obok.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Bill Compton (Stephen Moyer) – 48 odcinków – William Thomas Compton, 173-letni wampir. Jako człowiek mieszkał w Bon Temps, do którego powraca po ujawnieniu się wampirów.

W serii książek, Bill urodził się 9 kwietnia 1840 roku. Żył w Bon Temps, Luizjana, i walczył dla Południa podczas wojny secesyjnej . Był żonaty rolnik z trójką dzieci (nie ma sprzeczności w fabule, z Bill mówi Sookie, że miał pięć życia dzieci z żoną w Martwe Until Dark ). W dniu 20 listopada 1868, w kilka lat po wojnie powstał wampira przez Lorena, z którą miał długi i burzliwy związek. Później w serii książek, Bill odkrywa, że ​​jest on spokrewniony z rodziną Bellefleur w Bon Temps i potajemnie zapewnia im środków do pomocy w naprawie ich rodzinnego domu. W Bellefleurs, którzy nie wiedzą, że jest źródłem dochodu, nie lubię go, choć krótko, wspomagana Portia Bellefleur podczas jej śledztwie w Living Dead in Dallas .

W “Living Dead in Dallas” drugie imię Billa jest podawana jako Thomas, niż Erasmus.
Praca i pozycja w hierarchii wampirów

Pod koniec pierwszej powieści, Martwym Until Dark , Bill jest zaniepokojony siłą obszarze Five szeryfa Eric nad nim i Sookie. On decyduje się na zastosowanie dla tego obszaru pozycji badacza i dostaje ją. Okazało się, że Bill pracuje dla królowej Sophie-Anne , a ona wysłała go do Bon Temps uwieść Sookie Stackhouse i zbadania jej zdolności telepatyczne.

Bill jest również twórcą cennych danych, w którym wszystkie wampiry w Ameryce Północnej są wymienione wraz z ich istotnych informacji. Wampiry z innych części świata, takich jak Peru, przedstawiły także informacje dla tej bazy danych. Sama baza danych jest kontrowersyjne z powodu potencjalnych problemów bezpieczeństwa i jest dostępna tylko w sprzedaży do innych wampirów. Podczas gdy większość starsze wampiry mają dobre wspomnienia, umiejętność Billa przypomnieć dokładne szczegóły, twarze i rozmowy jest cieszących się wyjątkowym, nawet wśród innych Supernaturals długowiecznych.
Romantyczne relacje

Sookie Stackhouse

W pierwszej książce, Martwe Until Dark , Bill wrócił do swojego rodzinnego domu w Bon Temps, który jest oddzielony od domu Stackhouse przy cmentarzu Bon Temps. Po krótko spotkanie Sookie w jej miejscu pracy, bar Merlotte, Sookie ratuje Billa od “osuszony” przez Rattrays, mąż i żona, którzy sprzedają krew wampira dla zysku. Bill później ratuje Sookie dając jej swoją krew, gdy Rattrays szukać zemsty. One następnie rozpocząć Sookie pierwszy poważny związek romantyczny. Sookie musi znosić sporo niechęci Bon Temps od miejscowych, którzy nie lubią Billa bo jest wampirem.

Związek Sookie i Billa rozpada się, gdy Bill zadzwonił do swego Stwórcy, Lorena , który entraps go w Missisipi, aby zdobyć kontrolę nad projektem, w którym Bill pracuje dla Sophie-Anne . Po uratowany przez Sookie i Erica, rannych Bill kanalizacji i gwałci Sookie w bagażniku pojazdu wypad. Ich związek się kończy, i zadało kolejny cios i końcowe w Definitely Martwe kiedy Eric odkrywa i natychmiast ujawnia Sookie, że Bill przyszedł do Bon Temps na misję w celu zabezpieczenia jej telepatyczne zdolności do wykorzystania przez królową wampirów Luizjany.

Bill nadal się pojawia w powieści jednak jego związek z Sookie nie jest romantyczny charakter i przez wydarzenia Dead Reckoning stał się zaufanym przyjacielem. Tymczasem w piątym sezonie True Blood to jest oczywiste, że Bill initally nadal ma uczucia do Sookie, jak czyni miłość z Salome wiele razy, choć w trakcie sezonu jest dorozumiany lub wykazały, że ma uczucia do Sookie, jak pokazano w Everybody Wants rządzić światem .

Lorena Ball

W trzeciej książce, Club Dead , Lorena jest wprowadzony jako producenta Billa i panie. Byli kochankami od Bill stał się wampirem i mieli intensywne relacje. Zerwali osiemdziesiąt lat temu. W tej powieści, Bill mówi Sookie, że poszedł do Jacksona , bo Lorena wezwał go i był posłuszny jej wezwanie. Przed wyjazdem, mówi Sookie, że gdyby nie powrócił lub został słychać w ośmiu tygodni, miała iść do Erica i połóż się pod jego opieką. Według projektu ustawy, Lorena nakazał mu opuścić Sookie i groził, że zabije ją. Podczas gdy Bill jest z Lorena, okazuje się, Eric i Pam, że skontaktował się z nimi i powiedziałem im, że odchodzi Sookie i chciał, aby warunki finansowe dla jej opieką.

Salome

Salome to fikcyjna postać w True Blood serialu. Miała przeszłości relastionship z Billem, a on w trakcie piątego sezonu mają seks wiele razy, ale wyobraża sobie, żeby była Sookie, co oznacza, że ​​nadal ma silne uczucia dla niej. Salome nie jest wymieniony lub zobaczyć w książki-nawet charakteru.

Selah Pumfrey

Po jego złamanego relacji z Sookie, Bill krótko dnia agenta nieruchomości nazwie Selah Pumfrey. Bill sprawia, że ​​oczywiste, że nadal niesie pochodnię dla Sookie i nadal starają się brać udział w jej życiu, że używa Selah, aby spróbować i Sookie zazdrosny, więc obiektywizacji zarówno Sookie i Selah.

Judith Vardamon

Billa “siostra”, który wygląda jak jego byłej żony człowieka, został zamieniony przez Lorena Ball, próbując uspokoić Bill po tym jak został złapany patrząc czule na Judith. Reunited niedawno przez ingerencję Sookie w Dead w rodzinie w celu ratowania go z srebrno-zatrucia, romans Judith i Billa trwał tylko jedną książkę, bo niedawno opuścił Bon Temps w “Dead Reckoning”. Nie wiedząc, Judith stał w zasięgu słuchu w linii drzew za domem Sookie, Bill mówi Sookie, że Judith ma obsesję z nim i choć miał nadzieję wrócić jej miłość nie robi. Dostojny reaguje Judith i wampiry z jego życia, na razie. Bill wyznaje wówczas czuł zobowiązany mieć seks z Judith po swoim uzdrowieniu, ale on po raz kolejny wyraża swoje uczucia do Sookie, kontynuując cykl obsesyjnej miłości w rodzinie Ball.

Caroline Compton

Billa żona i matka jego dwójki dzieci.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jason Stackhouse (Ryan Kwanten) – 48 odcinków – brat Sookie, uważany za mało rozgarniętego. Główne zainteresowania – rozrywka, kobiety oraz narkotyk ‘V’ – krew wampirów. Pracuje w ekipie zajmującej się utrzymaniem dróg w miasteczku Bon Temps.

Jason jest znany jako człowiek dla pań i wiąże się seksualnie z wielu kobiet w Bon Temps i innych wspólnot sąsiedzkich. On jest samolubny i często wiąże się z Sookie w jego kłopotach. Sookie mówi: “To, czego nie udało nam było, że (lekkomyślny i dzikie jak mój brat był) ulubioną osobą Jasona w całym wszechświecie był Jason Stackhouse”. [1]

W pierwszej książce, Jason jest podejrzany o zabicie serię dziewczyn w Bon Temps. Komiksy z jego seksualnych spotkań z każdej dziewczyny były obciążające dowody przeciwko niemu. Jason jest w końcu znalazł niewinny. W późniejszych książek, jest zamieszany w inne przestępstwa, i mimo jego niewinności te oskarżenia nadal obniżają jego reputację.

W Dead to the World , Jason znika. Dzieje się krótko po zaczyna spotykać Kryształową Norrisa z Hotshot, wspólnota werepanthers pobliżu Bon Temps. Wreszcie, Sookie odkrywa, że został porwany przez zazdrosnego rywala, który nieco go wielokrotnie, aby włączyć go do werepanther. [1]

Jason jest pokazany znacznie cieszyć polowanie z pantery, ale nie w pełni akceptują go, bo został ugryziony, nie urodził.
Relacje

W powieściach, Crystal ciążę z dzieckiem Jasona, ale miscarries. Kiedy zachodzi w ciążę ponownie, Jason szczęśliwie poślubia ją w weselu w Hotshot. Sookie twierdzi, że Jason kocha Crystal, ale Crystal nie jest pewien, że ona kocha Jason. [2] niedojrzały twosome szybko napotkać kłopoty małżeńskie, takich jak kryształ wydatkowania pieniędzy gospodarstw domowych na zakupy zamiast potrzeb. Kiedy Jason odkrywa, że ​​Crystal ma romans, on sztuczki Calvin Norris i Sookie do łapania jej w ustawie. Po tym, Crystal powraca do Hotshot i Jason pojawi się celownik inne kobiety. [3]

Jason był przyjacielem Hoyt Fortenberry ponieważ były dzieci. Ponieważ Jason stał werepanther, ich związek został napięte, i wydaje się, że kończy się, gdy Jason poślubia Crystal.

Jason potem zaprzyjaźnia werepanther Mel Hart, z nieszczęsnych wyników. Kryształ końcu umiera, kiedy został ukrzyżowany poza Merlotts i Jason ponownie staje się podejrzany, ale w końcu jego niewinność zostanie udowodniona. [4]

Jak Sookie, Jason ma bajki pochodzenie. Inne znaki zakładają to źródło jego atrakcyjności seksualnej i podbojów.
Telewizja portret

W True Blood , seria HBO na podstawie książek, ta postać gra aktor Ryan Kwanten .

W serii, Jason jest wprowadzony jako Sookie brata i znanym kobieciarzem w Bon Temps. Rzeczy zaczynają się obracać do góry nogami, gdy do niego kilka kobiet, że jest zaangażowany zostaje zamordowanych, w tym jego kochającej babci, Adele Hale “Gran” Stackhouse.

Pierwszą ofiarą jest Maudette Pickens, lokalne mężatka, która okresowo angażuje Jasona w przygodnym seksie. Okaże się podczas jednego z tych spotkań, które Maudette zapłacono tysiąc dolarów za stosunki seksualne z wampirem. Maudette nie wstydzi się faktu, ale Jason jest sceptycznie nastawiony do niego. Ona także ujawnia, że ​​sfilmowane spotkanie. Mając to jako motyw, Jason zaczyna mieć ostry seks z Maudette z rękami na szyi. Później odkrywa, że ​​przestaje odpowiadać i zakłada, że ​​przypadkowo ją zabił. Przestraszony i przerażony, Jason pakuje swoje rzeczy i wybiega z domu.

Później Maudette zostaje znaleziony martwy w swoim domu. Całe miasto zakłada, że ​​jest wampirem, ponieważ wiadomo było, że Maudette cieszył seksualnych z wampirami. Jednak Jason pobiera zabierani przez detektywa Andy’ego Bellefleur w swojej pracy i jest przesłuchiwany. Tam okaże się, że Maudette sfilmowane jej spotkanie z Jasonem, ale był wyraźnie żyje po seksie, nazywając go idiotą i wyłączenie kamery wideo. Jason następnie podnosi jego niewinności, stwierdzając, że nie jest wystarczająco inteligentny, aby popełnić morderstwo. Nadal podejrzliwy, detektywi go puścić.

Jason następnie przenosi się do swojej byłej dziewczyny Świtu Green ( Lynn Collins ). Zakłada się, że związek zakończył się z powodu zachowania philandering Jasona. Chcąc dać mu jeszcze jedną szansę Świtu angażuje z Jason po raz kolejny. Podczas seksu, Jason odnajduje ślady ugryzień wampira na piersi, do którego rachunki do kręcących się do okresu, którego Ona odwiedzają kluby wampirach i napotkał wiele wampirów. Jason traci erekcję i Dawn wyśmiewa go, krzyczy na niego, kopie go i ostatecznie strzela liczbę rund na niego. Świcie sąsiedzi podsłuchać zamieszanie. Następnego dnia rano, Dawn nie pokazać się w pracy w Merlotte i Sookie jedzie do jej domu, tylko do odkrycia zwłok Dawn na łóżku.

Jason później spotyka i zakochuje się w Amy ( Lizzy Caplan ), psychopatyczny hippie V-sok addict, który również zostaje zamordowany w tajemniczych okolicznościach. Choć Jason jest głównym podejrzanym w przypadku wszystkich czterech morderstw (trzy z nich to kobiety, z którą on miał stosunki seksualne z, a druga jest jego babcia), jest on w końcu ujawnione w pierwszym finale sezonu, że wszystkie cztery morderstwa zostały popełnione przez Drew Marshall (znany również jako Rene Lenier). W tym momencie, nazwa Jasona jest wyczyszczone, choć jego reputacja poniósł poważne szkody.

Na początku drugiego sezonu, Jason dołącza do Drużyny kościoła niedz, wierząc, że Bóg jest prowadząc go do jego przeznaczenia. Jason jest wprowadzony w programie dla FotS przywództwa. Jest preferowana przez wielebnego Newlin i jego żona, Sarah, ostatecznie przenosi się do nich i zaczyna romans z zaniedbanej żony księdza, Sarah Newlin. Błędnie skłonni uwierzyć, że Steve, wielebny, odkrył jej romans, Sarah próbuje strzelać Jasona. Jason ledwo ucieka. Na zakończenie sezonu, Jason zabija nożem uzbrojeni Eggs Benedict Talley błędnie wierząc, że jaja grozi Andy. Jaja były dręczone przez straszliwe czyny bachantka Maryanne Foster zmusił go do popełnienia pod jej posiadaniu i próbował poddać się do Andy przez przekazanie narzędzia zbrodni (nóż). Jason jest bardzo opiekuńczy wobec swojej siostry, Sookie i brutalnie zaatakował mężczyznę związanego z Fellowship of the Sun po tym jak obraził Sookie.

W trzecim sezonie, Jason i Andy opracowania planu do pinu zabójstwo Jaja na Andy. Jednak zamiast schodzą mocno na Andy’ego za zamordowanie jaja, miasto chwali Andy’ego bohaterstwo. To w końcu dostaje się do głowy Andy’ego i Jason zmęczonej pozwolić Andy wziąć cały kredyt, szantażuje Andy do pozwalając mu wstąpić do policji. Przez cały sezon, Jason również prowadzi tajemniczą Kryształową Norrisa , który jest niezdecydowany na bycie z Jasonem ze względu na jej lojalność wobec swego ojca i nadużycia chłopaka. Kryształ później pokazuje, że ona i jej rodzina są z Hotshot, miasto wypełnione werepanthers . Sytuacja nasila w trakcie sezonu jak Jason próbuje przekonać ją do porzucenia Kryształ miasto i jej rodzinę do życia z nim. W końcu, Jason i końcówka Kryształ off mieszkańców Hotshot około nalotu narkotyków, ale nie przed Crystal brat i narzeczony Felton Norris , który jest V-addict, zabija swojego ojca i porywa Kryształ na muszce. Jason, bezradni w sytuacji, obiecuje przestrzegać ostatecznego wniosku Crystala: musi dbać o innych zamieszkania Hotshot w jej nieobecności. Później, w akcie przypomina zabijanie Eggs, Jason zabija Franklin Mott , sadystyczny wampir, który porwał i torturował Tara na początku sezonu. Broken, Jason wreszcie wyznaje swoje zbrodnie, w szczególności strzelania jaj, do Sookie i Tara.

W rok od zaginięcia Sookie, Jason stał policjant współpracuje się z Andym Bellefleur. On, wraz z wieloma innymi przyjaciółmi, przybrał Sookie umarł i są zszokowani gdy ponownie pojawi się Sookie. Zakładając, zmarła, Jason sprzedał dom Sookie do nieznanej firmy, później postanowił zostać faktycznie własnością Eric Northman .

Dotrzymał słowa, Jason kontynuuje dostarczanie mieszkańcom Hotshot z pożywienia i tak jak obiecał Crystal. Na jednej z jego wizyt, mieszkaniec pułapek go w starej zamrażarki. Budzi później przywiązana do łóżka i jest witany przez Crystal i Felton. Ukazują one, że ich intencje są, aby zmienić go w werepanther tak aby mogły one wykorzystać go hodować więcej werepanthers z Crystal jako Felton jest bezpłodne. Po wiele kobiet go zgwałcić, Jason, pokonany i wyczerpany, nie chce mieć seks z kobietą 12-letnią. Przekonuje ją, aby go uwolnić, a Jason szybko ucieka pieszo. Felton uparcie realizuje go jako werepanther, ale Jason ostatecznie zabija mu zaostrzonego kija. Kryształ jest zwolniony mieć Felton off plecach i życzenia dla Jasona, aby powrócić do Hotshot wznowić swoją rolę jako “tatuś duchów.” Jason stanowczo odrzuca ofertę i ucieka, tylko zwinąć później na poboczu drogi. On jest następnie znaleziony przez Hoyt Fortenberry i Jessica Hamby , który natychmiast ożywia go swoją krwią. Jak jest on wykarmiła wrócić do zdrowia, zaczyna fantazjować o Jessice i, co dziwne, Hoyt.

Myślenie będzie przekształcić werepanther dzięki nadchodzącej pełni księżyca, Jason przywiązuje się do jego łoża, aby chronić innych. Sookie znajduje go i dowiaduje się o sytuacji – ona zapewnia go, że ona będzie najlepszym z sytuacji i nie będzie strzelać Jasona. Gdy zapada noc, Jason ucieka do lasu, aby chronić Sookie, którzy następnie goni go. Jessica, która pracuje w Merlotte, zmysły Jason w strachu (ponieważ miała rolowa Jason jej krwi) i szybko znajduje Jason go chronić. W końcu okazuje się, że on się nie obraca. Jason, ulgę, obligacje z Jessicą. Ostatecznie rozstać, choć nie bez pewnego oczywistego napięcia seksualnego między nimi.

Jason odwiedza Hoyt, który jest wyraźnie zakłopotany jego problemów w związku z Jessicą. Następny dzień, szuka Sookie powiedzieć jej dobrą nowinę o jego nie-zwrotnym, ale ona jest zaniepokojony Eric, który został związany łańcuchami srebrnymi żeby uniemożliwić mu wychodzić na słońce (spowodowanego niebezpiecznym urokiem czarownicy przez nowo wskrzeszony Antonia). Jessica Zdając sobie sprawę jest w niebezpieczeństwie, sprinty Jason do rezydencji by ją uratować. On jest tymczasowo zatrzymana przez strażnika, który strzela (przypuszczalnie nie śmiertelnie). On pędzi niezwłocznie zapisać Jessicę rzucając ją z powrotem do rezydencji. Czar wkrótce zwolniony i Jessica, dłużnikiem Jasona za uratowanie życia, całuje go w usta, co wraca. Ona przeprasza i Jason kładzie ją z powrotem w łóżku pod łańcuchami, aby odpocząć i przygotować się do innego możliwego zaklęcia. Zgodnie z sugestią Billa, Jason zgadza się nie zgłaszać, że Jessica zabił strażnika, człowieka. Z kolei Jason nie będzie karany za strażnika strzelał “na ramię” zewnątrz. W nocy, Jessica odwiedza Jasona i mówi mu, że ona i Hoyt nie rozpadł. Jason jest wściekły, że będzie bolało jego najlepszego przyjaciela, a nie tylko odrzuca jej uczucia do niego, ale odstąpi jej zaproszenie do jego domu.

Następnego dnia Jason dostaje telefon od Hoyt – opętany Lafayette podjęła Arlene i dziecko Terry’ego i zagroził Hoyt z pistoletu. Jason odpowiedź na wezwanie z Andym, ale nie może mieć większego przełomowej Lafayette aż Jezus przychodzi i ostatecznie kładzie żałobie Matka Duch w pokoju. Później, Hoyt prosi Jasona dać Jessica pudełko z jej rzeczami. Jason dostarcza pola – choć początkowo pozostaje niezdecydowany zbliżyć się do Jessiki, w końcu kochać się w ciężarówce Jasona. Potem Jason czuje się winna, wiedząc, że będzie to ruina Hoyt jeśli się dowie. On prosi Jessicę do przepychu nim, by zapomnieć, ale ona odmawia i wychodzi ze złością do paszy na kogoś innego.

Jason pomaga przyczyną Sookie uratować Tarę i innych ludzi z Księżyca bogini Emporium, który Bill zamierza zniszczyć, by zakończyć wojnę z Antonia. On, Sookie, Jezus i Lafayette podejść do Emporium w ciągu dnia, ale Jezus odkrywa, że ​​jest chroniony przez zaklęcie. Jezus udowadnia swoją wartość do Antonii, łamiąc się przez barierę i ostrzega Sookie w jego umyśle, że Marnie, teraz okazało sympatyczny wobec przyczyny Antonii. Wkrótce więźniów uwolnił tymczasowo, gdy zaklęcie jest podnoszony i Tara i Holly zabrakło do obejmując ramionami Sookie i Lafayette. Jason odstaje nieco i zostaje złapany na zewnątrz nowo zaklęcia Antonii, który powoduje, wszyscy inni mają być oddane do wnętrza sklepu. Kiedy Pam, Jessica, Eric i Bill przychodzą uzbrojeni pokonać Marnie, nie są w stanie dokonać żadnego postępu z powodu bariery. Marnie prosi Erica i Billa do poświęcenia się dla Sookie wydaniu, a jednocześnie oboje zgadzają się, Pam nie i uruchamia wyrzutnię rakiet na barierę, powodując ogromny wybuch i raniąc Jasona surowo. Jessica karmi go jej krew ponownie. Ostatecznie, Marnie rzuca zaklęcie na sporządzenie wampiry kierunku śmiertelnej barierę, ale Jason trzyma je wystarczająco długo czar pryska (gdy Jezus zwraca Antonia z Marnie). Marnie zostaje zabity przez Billa i więźniowie są zwolnione.

Jason mówi Hoyt o jego związku z Jessicą i Hoyt nie bierze go także bije Jasona up. Później, w nocy, na Halloween, Jessica odwiedza Jasona i zaprasza ją do środka Mają seks, a Jessica sugerują powinni po prostu zostać przyjaciółmi, jak ona nie jest gotowa na związek.

Na początku sezonu 5, Jason odwiedza w domu Steve’a Newlin, który objawia się to niedawno okazało wampirem i jest ” Proud Gay Amerykańska Vampire ” . Jason jest zainteresowana w związku z Newlin i wściekłych prób Newlin pobić Jasona. Jessica przybywa i grozi Newlin jak ona jest w zasadzie Królowa Luizjany od Bill odszedł (bezwiednie do niej, on i Eric są aresztowani przez Urząd Vampire dwukrotnie). Jason zabiera jego zaproszenie Newlin, który opuszcza natychmiast. Jason trafia następnie do Merlotte zobaczyć Hoyt, który jest z jego innych “prawdziwych przyjaciół”, ale jest chłodno odrzucona. Jason nadal ma uczucia Jessiki i myśli uczucie jest odwzajemnione, lecz na zamiar odwiedzić ją w Billa ona zaprzecza, tłumacząc, że po prostu mówi, że w celu ochrony od Jasona Newlin. Jessica urządza imprezę i Jason próbuje wykonać ruch na niej, ale inny facet wykonuje ruch, zanim on. Zazdrosny Jason zabiera dziewczynę do seksu Sorority, lecz zabiera ją do domu.

Jason jest później odwiedził starego nauczyciela, z którym miał stosunki seksualne wcześniej. Mają seks, ale zaraz potem Jason zaczyna czuć się jak on jest używany jako zabawka seksu (czego dowodzi jego związku z Jessicą) i każe jej opuścić. Później, Sookie wizyty Jazona i emocjonalnie wyznaje, że zabiła Debbie i że Tara zamieniła się w wampira. Jason zaleca ona zachować rzeczy do siebie. Następnego dnia Andy mówi mu, że Debbie rodzice pozostawili bo znaleźli to, czego szukali. Jessica następnie glamours go do zapomnienia o sprawie, robi Jason wielką przysługę. Tej nocy, Andy, i sędzia Clemens się na wycieczkę do nocnego klubu i tam Fairy Jason spotyka swoją kuzynkę Hadley, który wierzy Sookie jest martwy po zaniku na koniec 3 sezonu. Ona jest przekonana, że ​​Sookie musi być chroniony przed wampirami, chociaż Jason uważa inaczej. Ona pozwala wsunąć że wampiry zabił Jasona rodziców (a on myślał, że to powódź), ale ona ucieka przed ujawniając więcej informacji. Jason prowadzi ją, ale rzeczy okazują przemocy w klubie, a on i Andy są wyrzucane. Następnego ranka Jason ma sen o swoich rodziców, które zamienia brutalne kiedy wizualizuje ich gwałtowną śmiercią przez kły wampira. Później mówi, że Andy nightclub ich odwiedził poprzedniej nocy był rzeczywiście dla wróżek. Jason odwiedza groby jego rodziców i wydaje się wierzyć, że to, co powiedział Hadley jest prawda. Odwiedza Sookie i prosi ją, aby mu towarzyszyć w klubie bajki jeszcze raz. Sookie dowiaduje się, że wampiry nie w rzeczywistości zabił jej rodziców, a ona wściekle atakuje, ale jej moce zanikają – ona w końcu się dowie, ponieważ ona jest pół bajki jej moce wypłynie wkrótce. Jason odwiedza Jessicę aby znaleźć pociechę, co odkrył na temat jego rodziców, oraz obligacje z Sookie. Zatrzymuje Sookie się wody wszystkie swoje moce i przekonuje ją, aby wykorzystać swoje moce, aby dowiedzieć się, kto zabił swoich rodziców. Wracają do klubu nocnego bajki i próba połączenia ze światem duchowym, aby odkryć zabójcę rodziców. Sookie widzi wizję, ale nie może zidentyfikować zabójcę.

Jason jest zniechęcony, gdy dowiaduje się, że Hoyt chce zapomnieć swego czasu w Bon Temps, a szczególnie chce zapomnieć o swojej pierwszej miłości Jessica, Jason. Jessica glamours Hoyt, który następnie opuszcza miasto, aby przejść do Alaski. Jason zatrzymuje go w radiowozie policyjnym, aby spróbować powstrzymać go przed opuszczeniem Bon Temps, ale wie, że Hoyt jest szczęśliwszy ten sposób i niechętnie pozwala mu odejść. Jason i Sookie kopać bliżej prawdy w odniesieniu do mordercy swoich rodziców, i dowiadują się, że tam jest wojna nadchodzi między wampirami i wróżek. Jason spotyka Jessica, który został dowodzonej przez psychopatycznego Jasona Billa do wcielania się w wampira. Jason strzela zarówno strażnicy martwy zanim się odwrócił, i uczy się od Jessica że Russel Eddington jest na wolności. Potem idzie ostrzec Sookie i wolontariuszy do pilnowania zamieszkania Stackhouse. Kiedy Russell i Reverend Newlin zatrzymać, Jason jest glamoured do rozdawania położenie klubie bajki. Kiedy trzech z nich przyjechać, Russell i Newlin nie może znaleźć wejście – Fairy Elder ekranie przestaje Steve’a, ale pada ofiarą Russell, który następnie jest w stanie zobaczyć wejście do klubu nocnego. Chociaż wróżki połączyć siły, aby próbować zatrzymać Russella, nie może on zostać zatrzymany. Eric nagle pojawia, a stawki za nim. Jason zaczyna halucynacje jego rodziców, którzy zaczynają obracając go o bigot anty-nadprzyrodzonego. Gdy Eric i Nora zażądać jego i Sookie pomocy przystawki Bill z transu, Jason zgadza się przyjść, jeśli tylko się zabić kilka wampirów, które martwi się Sookie. Kiedy infiltracji Urzędem Jason zabija wiele wampirów i strażników do recepcji, podczas gdy inni go o swojej działalności. Gdy Jessica i Pam są uratowani, ale z windą przy Sookie i Eric skonfrontować Bill. Jessica przyznaje uczucia Jazona ale unieważniła je, mówiąc, że nie może kochać wampira.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Tara Thornton (Rutina Wesley) – 48 odcinków – najlepsza przyjaciółka Sookie. Niezależna dziewczyna o silnym charakterze i ostrym języku. Praktycznie wychowywała się w domu Stackhouse’ów ze względu na matkę alkoholiczkę. Jest kuzynką LaFayetta.

Tara Thornton jest dwadzieścia coś rodzimych Luizjana i całe życie przyjaciel głównego bohatera, Sookie Stackhouse . Kompilacja opis jej charakteru, jest złożonym zadaniem, ponieważ sporo faktów o jej zmianie, gdy jej postać została wniesiona od strony do ekranu.

Fakt, że Tara miała zaniedbaną dzieciństwo jest fakt, że pozostaje ten sam, ale w książkach, czytamy, że zarówno jej rodzice byli alkoholikami abuzywne; na True Blood, tylko rodzic widzimy i słyszymy o jest jej matką. Program telewizyjny, a także rozszerza rodzinę Tara’y aby dołączyć oszczędził Lafayette Reynolds i jego matka, Ruby Jean Reynolds .
The Southern Vampire Mysteries

Tara ma dwoje rodzeństwa, brata i siostrę. Oboje lewe Bon Temps i Tara, jak tylko mogli. [1] W Living Dead in Dallas , Tara jest zaręczona “jaja” Benedykta Talley , ale ten związek kończy się, gdy tajne sex party chodzą kończy się źle. Potem otwiera sklep z ubraniami o nazwie Tara Togs, a następnie krótko pochodzi wampir Franklin Mott . Wkrótce zrzuca ją i daje jej do wampira Mickey , który okazuje się być sadystą. Sytuacja z Miki ma tak źle, Sookie i wampir Eric Northman musi podjąć kroki, aby ją uratować.

Po posiadania i prowadzenia własnej firmy na kilka lat, Tara jest gotowa się ustatkować. Podczas wydarzeń All Together Martwe , ona i JB du Rone uciekać. Tara jest obecnie w ciąży z bliźniakami JB. Wyznaje tę do Sookie, mówiąc jej, że nie planuję mieć dziecko, ale czułem powinna spróbować jej najlepszy i być wspaniałą matką, która nigdy nie miała ona sama. To Claude , który ujawnia, że Tara jest o bliźnięta, chłopca i dziewczynkę.
True Blood
Główny artykuł: True Blood

W serialu HBO True Blood, Tara jest przedstawiana przez aktorkę Rutina Wesley . Aktorka Brook Kerr był pierwszym wyborem do przedstawiania Tara, ale został zastąpiony natychmiast po odcinku pilotażowym. [2]

Na początku serialu, Tara mieszka z matką Lettie Mae, który jest opisany jako alkoholik odwrócił fundamentalista , który przynosi nic prócz nędzy życia Tary. Jako dziecko Tara byłoby do domu Sookie, aby uciec od matki bicia. Jest z tego powodu i że Tara zaakceptowanej Sookie za to kim był bez odwoływania co ona (telepatą), że dwa stał najlepsi przyjaciele. Pomimo utrzymujących lat przemocy, zaniedbania, oraz rozczarowaniu od matki, Tara wciąż troszczy się głęboko o Lettie Mae samopoczucie, jednak Tara jest bardzo zły i rannych indywidualne.

Tara opuszcza domu matki i przenosi się do domu Lafayette. Odkrycie ukrytej kamery internetowej w swoich wynikach łazienek w jej przemieszczania się i do własnego mieszkania. Po tym jak jej matka przechodzi egzorcyzmy, Tara krótko wraca się z nią, ale potem Tara zostaje aresztowany za jazdę pod wpływem alkoholu, więc Lettie Mae rozpoczyna Tara powrotem. Tara jest później wyskoczył przez tajemniczego “społecznej pracownika” Maryann i ona zajmuje miejsce zamieszkania na luksusowym osiedlu Maryann jest.

Sam Merlotte , szef Tara i Tara zbadać możliwości romantyczny związek, ale nigdy nie ustanawia, a zanim będą mogły dać mu innego spróbować, Tara spotyka “jaja” Benedykta Talley. “Jaja” również mieszka z Maryann i to jest w “Social pracownika” domu, że dwa spotkania. Czując, że coś jest nie tak z tajemniczą damą, Tara opiera się pokusie, by żyć z nimi na stałe i porusza się z Sookie. Jednakże, Sookie trafia do Dallas, Teksas i Tara odchodzi sam. Trudnej ulega Tara do losowania Maryann i jajka, ale zamiast przenosić się z nimi, Tara zaprasza parę przenieść do Sookie. Tara i Eggs wykorzystać tę okazję, aby poznać siebie, a Tara nawet zakochuje się w nim mimo jego wątpliwej przeszłości. Związek kończy się, gdy jajka zostaje zabity przez Jason Stackhouse .

Tara następnie przecina ścieżki z socjopatycznego wampir Franklin Mott . Glamours Franklin i gryzie ją, porywa ją i trzyma jej związanie w łazience i zabiera ją do Mississippi rezydencji Russell Edgington. Franklin łączy romantyczną rozmowę i perspektywa obracając ją w wampira z przymusu działania, natomiast Tara próbuje go uspokoić ze zgodnymi słowy, podczas kreślenia własnego ucieczkę. Ona ucieka mu na jej drugiej próbie, i czyni go z powrotem do Bon Temps, gdzie szuka pomocy w grupie A ofiar gwałtów. Franklin konfrontuje ją raz jeszcze na parkingu w Merlotte kilka dni później. Franklin jest również zabitych przez Jason Stackhouse.

Jason, obiektem uczuć Tary odkąd była małą dziewczynką, zabiera ją do swojego domu, aby odzyskać. Całują się, ale potem Jason przyznaje się do bycia tym, który zastrzelony Jaja. Tara opuszcza swoje miejsce i wraca do Merlotte, gdzie znajdzie bardzo zły-at-the-world Sam. Dwie końcowe na spędzeniu kolejnej nocy razem, a rano Tara jest trochę mniej postrzępiony na brzegach. Uczucie nie trwa jednak, jak Sam postanawia odsłonić jego kształt przesunięcie sekret jej. Wychodzi z domu i wraca do domu matki, gdzie znajdzie Lettie Mae w intymnej sytuacji z wielebnego Danielsa. To wszystko jest zbyt wiele dla Tary, i zostawia Bon Temps w miejscach nieznanych.

W sezonie 4, Tara zmienił imię na Toni, i przeniósł się do Nowego Orleanu, podczas gaszenia klatki. Tara jest postrzegane randki inną kobieta wojownik, Naomi. W ostatnich minutach finału sezonu, że jest postrzegany popychanie Sookie Stackhouse z drodze shotgun wybuchu ale śrut uderza ją w boku i tyłu głowy i szyi.

W sezonie 5, ona zmieniła się w wampira przez Pam na wniosek Lafayette i Sookie , aby utrzymać ją przy życiu, ona następnie atakuje Lafayette i Sookie po przebudzeniu. Jest rozżalony, że tylko ludzie kochała postawi ją w jej najgorszy koszmar. Obecnie jest barmanem w Fangtasia i wyrzekł Sookie jako przyjaciela.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Sam Merlotte (Sam Trammell) – 48 odcinków – właściciel baru Merlotte’s. Od lat potajemnie kocha się w Sookie, gdy ta zaczyna się interesować Billem nawiązuje romans z Tarą.

Sam mieszka w fikcyjnym miasteczku Bon Temps, Luizjana , i jest właścicielem baru o nazwie Merlotte. Sam ma truskawkowy blond włosy z niebieskimi oczami. On jest zarówno bliski przyjaciel i pracodawca umysł czytania barmanka Sookie Stackhouse . Sam kształt shifter . Jego biologiczna matka była manetka, jak jego brat. On jest prawdziwym zmiennokształtnym tym, że może on mieć postać dowolnego zwierzęcia, choć jego kształt jest korzystny że z collie , może on zmienić się każdego zwierzęcia, które widział. W nocy, kiedy księżyc jest pełny, Sam – jak wszystkie zmiennokształtnych – czuje silną potrzebę zmiany; resztę czasu może zrobić to do woli. W ósmej książki podczas były wojny, zamiast zwrócić się do collie, jak zwykle, Sam nieoczekiwanie zmienia się w lwa chronić Sookie. Mówi się, że wilkołaki wroga były nawet przestraszony do podważenia go ze względu na jego siłę teraz wielką, choć ostatecznie zakwestionowane przez lidera opakowanie wroga, którzy początkowo skacze na plecy, ale okaże się prawdziwym wyzwaniem, kiedy pokonał ją trochę wysiłku i następnie idzie zabić więcej wilkołaki brutalnie, jak zegarki Sookie teraz pod ochroną Claudine jest.

Sam wyraził zainteresowanie Sookie i pocałował ją na więcej niż jeden raz, ale dwa nie zostały faktycznie przestarzałe. Pozostaje jej dobrym przyjacielem i zwolennikiem. Jest opiekuńcza Sookie i jest zarówno zazdrosny i zaniepokojony, gdy wiąże się Sookie najpierw z wampira Billa Comptona , a potem Billa pracodawcy Eric Northman . Pod płaszczykiem przyjaźni platonicznej, często radzi Sookie, aby uciec od wampirów, a ona nadal może. Pomimo tego, Sam jest przeciągany do dramatu otaczającej Sookie i inne nadprzyrodzone istoty na nieregularnie.

Sam też angażuje się w stosunki seksualne z Maryann, bachantka , którego wizyta w rodzinnym mieście Sookie powoduje wiele chaosu.

Gdy niespodziewanie odkrywa, że ​​Sookie Sam jest zmiennokształtnym, ona boli, że nie uznał się zwierzyć jej, bo ona zawsze była otwarta z nim o swoim stanie. Z czasem ich przyjaźń odzyskuje.
Tło w powieściach

W serii książek, okazuje się, że oboje rodziców Sama były zmiennokształtnych. Jego ojciec nie żyje. Zarówno Sam i jego matka zachowały swój prawdziwy sekret jego ludzkiej natury z ojczymem, bratem i siostrą. Bo tylko pierworodnych były para dziedziczy możliwość zmiany jego młodsze rodzeństwo, to tylko zwykłe ludzie.

Sam płynął z miasta do miasta, przed podjęciem decyzji, aby osiedlić się w Bon Temps i kupić bar. Ponieważ Weres i manetki publicznie ujawnił się, Sam wspomniał, że jest US Army weteran, tak jak jego ojciec. Sam generalnie unikać długich relacji, ale datowany inne Wilkołaki i manetki. Choć zawsze przyciąga do Sookie, nie ujawniają jej to dopiero po zaczęła spotykać Bill Compton . Każdy z nich wydają się być bardziej niż trochę podejrzliwy nawzajem wyborów w romantycznych partnerów.
Ikona [] Ta sekcja wymaga rozbudowy . (wrzesień 2010)
Telewizja portret

W serialu HBO True Blood , na podstawie The Vampire Mysteries południowych , Sam jest przedstawiana przez aktora Sam Trammell . W pierwszym sezonie, Sam angażuje się w krótkiej relacji seksualnej z Tara Thornton . Sam jest również ujawnione, w drugim sezonie, aby miał seksualne spotkanie z bachantka Maryann, gdy był jeszcze nastolatkiem. Maryann przychodzi do Bon Temps szukających Sam teraz dorosłych, przekonany, że jest Ofiaro ona potrzebuje, by przynieść jej boga. W sezonie konkluzji, Sam i Bill wymyślać plan oszukać Maryann do podejmowania się wrażliwe, i uda się ją zabija, przesuwając się w białego byka, który jest symbolem boga Maryann jest, z jej obrony w dół, Sam w postaci byka wykorzystuje swoje róg do przebić ją i przekształca z powrotem do swojej ludzkiej jaźni wyrwać jej serce.

Sam został przyjęty jako dziecko przez Merlottes, którzy następnie porzucili go, kiedy jego umiejętności przejawia się w wieku 15 lat. Na początku sezonu 3 Bill i Sam mają krótki uwodzicielski gejowskiej, która objawia się sekwencja sen, jest to następstwem spożywania krwi wampira. Następnie Sam podróżuje do Arkansas, aby znaleźć jego biologiczną rodzinę, Mickens. Odkrywa, że ​​jego biologiczna matka i młodszy brat również zmiennokształtnych, i że jego ojciec ukrywa jakąś tajemnicę. Wkrótce po Sam spotyka swoich biologicznych rodziców dowiaduje się jego brata Tommy’ego jest zmuszany do walki psów ze względu na niego jest shifter jakość. Sam w końcu ratuje Tommy’ego z jego skorumpowanych rodziców i zabiera go do mieszkania z nim, a potem kłopoty wkrótce rozpocząć. Na zakończenie sezonu 3, Tommy odkrywa, że ​​nie może czytać. Jest zwolniony z Merlotte pracy przez pijanego Sam. Tommy kradnie pieniądze Sama i próbuje uciec, ale zostaje postrzelony i zraniony przez Sama.

W sezonie 4 Sam dołączył do grupy kolegów manetki i rozpoczął romans z Luna, jeden jej członków. Sam toleruje Tommy aż Tommy wykorzystuje swoje nowo odkryte skóra-Walker uprawnień do naśladowania Sam strzelać Sookie z baru i spać z Luna. Sam i Tommy pogodzić chwile przed śmiercią Tommy’ego.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Arlene Fowler (Carrie Preston) – 48 odcinków – blisko czterdziestoletnia rozwódka wychowująca samotnie dzieci. Jest kelnerką w barze Merlotte’s. Przyjaciółka Sookie Stackhouse.

Czterokrotny rozwodnik, ona jest samotna matka dwóch. Podczas, gdy ona ma dobre serce, jest ona często tendencję do uciekania się do fanatyzmu (skierowane na wampiry) i jawnie sprzeciwia Sookie związek z Billem. Arlene często sprawia, że ​​uwagi, które mają wyraźnie rasistowskich podtekstów choć często wydaje się niezamierzone. Pod koniec pierwszego sezonu, staje się zaangażowany do swojego chłopaka Rene, który później okazuje się być mordercą i jest później zabił w samoobronie przez Sookie, gdy atakuje ją. Podczas drugiego sezonu, ona rozwija relacje z Terrym Bellefleur ale wkrótce odkrywa, że ​​jest w ciąży, z tym, co uważa za dziecko Rene w trzecim sezonie. Wkrótce staje się przygnębiony i boi się, że jej dziecko będzie rosnąć, aby być seryjnym mordercą, a potem, przy pomocy nowego kelnerka w Merlotte, ona potajemnie próbuje poronienia za pomocą tajemniczego naparu, bezskutecznie. Choć początkowo Terry uważa, że ​​dziecko było jego, gdy Arlene informuje go, że jest Rene Terry opowiada jej dziecka ojcostwa ma problem z nim i strach jej nienarodzonego dziecka przyszłość wydaje się rozluźniać, wiedząc, że nie będzie dobrym człowiekiem w jej życie, choć nie wiadomo, czy jej zamiar poronienia nadal trwa. Po narodzinach swojego dziecka ona pozostaje nieugięty, że jej dziecko jest złe z powodu genetyki Rene.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Lafayette Reynolds (Nelsan Ellis) – 48 odcinków – krewny Tary, przyjaciel Sookie. Pracuje jako kucharz w barze Merlotte’a. Otwarcie przyznaje, że jest gejem. Prywatnie zajmuje się handlem używkami (również narkotykiem ‘V’) i prowadzi własna stronę erotyczną.
Detektyw Andy Bellefleur (Chris Bauer) – 48 odcinków – detektyw prowadzący sprawę zabójstw kobiet w Bon Temps.
Szeryf Bud Dearborne (William Sanderson) – 48 odcinków – szeryf w Bon Temps. Wraz z det. Bellefluer prowadzi sprawę zabójstw kobiet.
Hoyt Fortenberry (Jim Parrack) – 24 odcinki – kolega Jasona z pracy, stały bywalec baru Merlotte’s.

oraz

Eric Northman (Alexander Skarsgård) – 45 odcinki – bardzo stary i wpływowy wampir o wielkiej sile i zdolnościach. W przeszłości był wikingiem. Właściciel baru dla wampirów Fangtasia.

On jest wampirem, nieco ponad tysiąc lat, a po raz pierwszy wprowadzona w pierwszej powieści Martwe Until Dark i pojawia się we wszystkich kolejnych powieściach. Od serii Książka jest opowiedziana z perspektywy pierwszej osoby o Sookie Stackhouse, co czytelnicy postrzegają jego charakteru zależy od tego, co Sookie pojmuje. HBO telewizja ‘s serii True Blood oparty jest na tej serii książek i charakter Eric Northman jest przedstawiana nieco inaczej. Lista prawdziwymi znakami krwi posiada szczegółowy opis charakteru Erica z serialu.

W pierwszych książek, niewiele zostało objawione o jego przeszłości. W dziewiątym książce Dead and Gone Eric ujawniła szczegóły dotyczące swego ludzkiego życia, jak Viking . Był uważany za człowieka, w wieku dwunastu lat. W wieku szesnastu lat poślubił Aude, wdowę po swym bracie. Para miała sześcioro dzieci, ale tylko trzy żyły w czasie jego obracania, dwóch chłopców i dziewczynka. Aude i ich szóstym dzieckiem zmarł z gorączki wkrótce po urodzeniu, gdy Eric był w jego wczesnych lat dwudziestych. Okazuje się, w serialu telewizyjnym, że król wampirów z Mississippi zamordował całą rodzinę przed kradzieżą ojca Viking koronę. W książkach, został napadnięty na jedną noc przez rzymskiego wampira imieniem Appius Livius Ocella , a następnie odwrócił się. W serialu, został mianowany wampira przez Godric. W serialu, jest również, że Eric był Viking książę, w powieściach Eric mówi, że jego ojciec był szefem.
Opis fizyczny i osobowość

W pierwszej powieści Martwe Until Dark , Sookie Stackhouse uważa Eric Northman jest “przystojniak”. Sookie opisuje go jako “przystojny, w rzeczywistości, promienna, blond i niebieskie oczy, wysoki i szeroki w ramionach. Miał na sobie buty, dżinsy i kamizelkę. Okres. Trochę jak faceci na okładkach książek romans “. [1] Jest około sześć stóp cztery. Kiedy Sookie widzi go nago po raz pierwszy w Dead to the World , myśli, “gdyby nie było konkurencji międzynarodowej tyłek, Eric wygra, ręce w dół – czy policzki”. [2], w serii “True Blood”, że Jest wysoki z długimi blond włosami. Pod koniec pierwszego sezonu, i nieco do drugiego małym Pam (jego potomstwo) tnie włosy krótszy niż oczekiwano, ponieważ pobiera krew w nim. Eric jest zawsze wyświetlany w ciemnych dżinsach z czarnym podkoszulek i czarną skórzaną kurtkę. Kiedy włosy są cięte krótsze części, on to i grzebienie to ukośnie do tyłu. Jego osobowość w tej serii jest w większości takie same, Eric Northman jest bezwzględny i nie dba wiele dla ludzkiego życia. Jego związek z jego potomstwa, PAM, gdzie można zobaczyć miękka strona niego przechodzą. Kiedy przed trudnymi wyzwaniami i sytuacjami, Eric stawiałaby jej potrzeb powyżej jego. W połowie sezonu 2 Eric zaczyna realizować Sookie Stackhouse z powodu jego zainteresowania w jej umiejętności, a na koniec sezonu 2 Eric Northman został sprytnie skłoniła ją do picia jego krwi. W pobliżu początku trzeciego sezonu, jest wywnioskować, że zaczyna się rozwijać uczucia do niej, nawet jej pomaga, gdy jest niekorzystna dla niego zrobić.

Eric jest przedstawiana w księgach jako trochę arogancki, ale o prawdziwą radość życia . [3] On jest przekonany, prawie do przesady, raz reprimanding bandyta w trzeciej książce, Club Dead , za grozi Sookie i odnoszące się do niej jego “przyszłość kochanka”, chociaż nie ma potencjalnie romantyczny związek między Eric i Sookie jeszcze istniał. [4] On może być zmanipulowana do zaspokojenia jego potrzeb. On nie jest wyżej, stosując podstęp, choć wydaje się być ostatnią deską ratunku, gdy chodzi o Sookie. Jednak zazwyczaj antycypacji dotyczące wszelkich działań bierze i czy jest zmanipulowana, że ​​jest bardzo szczery i otwarty odnośnie jego życzenia. Ze względu na jego charakter szczerej, Sookie komentarze do siebie jak ona może zawsze wiedzieć, gdzie ona stoi z Erikiem. [5] Rzeczywiście, Sookie często zauważa jak rozmowy z Eric rzadko są jednowarstwowe i jak on nigdy nie mówi coś bez powodu. [6] On nie jest sentymentalna w najmniej, ale pokazuje wiele obaw o Sookie i jej szczęścia i dobrego samopoczucia, może co relacji między Eric i Sookie jeszcze bardziej imponujące. Sookie uważa, że ​​w głębi serca, Eric pozostaje narodzonych Viking wojownik, aby rzucić się do walki w każdej chwili. Choć stworzył skromny, ale kwitnącej imperium i wykute stanowisko organu w delikatnym hierarchii wampirów.
Praca i stanowisko w hierarchii wampirów

Wampiry w świecie Charlaine Harris “są organizowane zgodnie z feudalnego systemu z każdego państwa w podziale na “obszary”, z których każda jest regulowana przez szeryfa, który następnie winien wierność królowej lub króla danego państwa. W niektórych stanach, jak Kalifornia, są tak duże i tak gęsto zaludnione z ludźmi (a więc wampiry, które żerują na ludziach) są podzielone na wiele królestw. Na przykład, co ludzie postrzegają jako Kalifornii, wampiry postrzegają jako Kalifornii Sacramento, California San Jose, w Kalifornii i Los Angeles. [7] Louisiana nie jest to taki stan i jest rządzone przez jednego monarchy. Jednakże, możliwe jest, aby kontrolować monarchy wielu stanów. W pewnym momencie w serii Luizjany jest kontrolowane przez ten sam wampir, który również kontrolowany Arkansas. Później w serii inny władca kontroluje Luizjana, Arkansas, i Nevada.

Eric jest najpotężniejszym wampirem w Obszarze Five północnej Luizjanie: obszar, który obejmuje małe miasteczko Bon Temps. Eric służy jako Sheriff powierzchni 5 lub szef lokalnej, z tego obszaru i jest właścicielem baru w Shreveport wampir zwany “Fangtasia”, który służy również jako jego siedzibie. Prowadzi bar z pomocą swojego wampira potomstwa Pam i kilku jego podwładnych, czy wampiry, którzy są winni wierność Eric jako swojego szeryfa. Eric wykonuje swoje obowiązki i rolę w hierarchii wampirów bardzo poważnie. W szóstej powieści Definitely Martwe , Eric mówi, że zapłacił znaczną grzywnę do arbitra za zabicie byłego Fangtasia barman, długi cień. To pokazuje, że nie ukryć swoje przestępstwo, ponieważ zabicie innego wampira jest “poważna sprawa.”. [8] Co dokładnie Sheriff Vampire robi, oprócz winni wierność ich monarchy, zrobią monarchy rozkazy, i rządzić swoim terenie, nadal nieco niejasne. Sookie dokonuje świadomego wysiłku, aby nie szperać zbyt mocno wampira spraw i Eric nie robi nic, aby zachęcić jej nauki bardziej niż ona już wie. Eric zaskoczony Sookie w dziesiątej książki Martwego w rodzinie , kiedy wyjaśnił hierarchię wampira bardziej szczegółowo, po prostu, tak ona, jak jego żona według prawa wampirów, był lepiej poinformowany o jej bezpieczeństwo.

Stan Louisiana była w rozsypce po wynikach huragan Katrina , a po królowa Luizjany , hierarcha Erica, został okaleczony w wybuchu i ostatecznie zabity przez wampiry w Nevadzie pod Felipe de Castro porządku ‘s. Eric został oszczędzony, ponieważ był najbardziej praktyczne z Sheriffs i mieliśmy jeden z największych producentów pieniędzy, Bill Compton , mieszkającym w jego obszarze oraz z powodu lojalności wobec niego. Jako ostatni szeryfa żyjącego Luizjany, Eric przysięgę na wierność nowym systemie, aby chronić tych, pod nim, zabieg taktyczny, który podkreśla swoje możliwości zarówno jako lider i ocalałego politycznej. Gdyby Eric opór, on i wszyscy z wampirów służących pod nim (ewentualnie z wyjątkiem Billa) zostałby zabity, w tym Sookie. Po przyjęciu nowego króla, Felipe de Castro, jest on następnie pozostawiono do utrzymania kontroli nad jego obszar i jego zwolenników, gdy inne szeryfów Luizjany i liczby ich sługusów zostali zabici. W nowym systemie, Eric spędził sporo czasu acclimating się do swoich nowych panów. Pomimo jego przysięgi, jednak Eric pozostaje zawsze czujni okazji do albo dodatkowo zabezpieczyć swoją pozycję lub uwolnić się całkowicie od kontroli przedstawiciela Louisiana Felipe, Victor.
Związek z Sookie Stackhouse

Autor wprowadza Sookie Eric w swojej pierwszej powieści, Martwe Until Dark . Eric następnie pojawia się we wszystkich późniejszych powieści i albo zapisane lub próbowano uratować życie Sookie w każdej książce. Z drugiego i kolejnych książek, Sookie i Eric akcji co najmniej jeden intymny moment, razem za książki. W jednej jest kilka: kiedy prosi ją, żeby wyssać kulą w piersi, że wziął za nią, a kiedy Sookie zaprasza go do orgii mają do odegrania roli, w trzecim, prawie seks przed ich przerwany przez Bubba a także wtedy, gdy daje jej krew po ona jest postawione, czwarty, odczuwają związek seksualny, kiedy jest przeklęty z amnezją, która zapomina o czym niezwłocznie po un-przeklął; piąte, całują; szósty podczas bitwy Eric zakrada pocałunek na Sookie po zapisaniu jej; siódmy, że wymiana krwi wiążąc je ze sobą w więzi krwi i Eric całuje ją, ósmy, całują się ponownie po Eric bajki pachnie krwią nad Sookie, aw dziewiątym, że skonsumowania ich związku, po czym przez prawo poślubić wampira i wydaje się zmierzać w kierunku oficjalnego związku. W późniejszych książkach, ona również uratował mu życie kilka razy wcześniej.

Po pojawieniu się rozwijać uczucia do Sookie w trzeciej książce z serii, Club Dead , Eric ma krótki romans z nią w Dead to the World , czwarta książka, choć ze względu na przekleństwa, stracił swoje wspomnienia z tamtego okresu aż z martwych do gorszego , ósmej książki. W ósmym książki, po siedzi w pokoju Sookie, wyjawia, że ​​on pamięta dzień spędził z nią, kiedy klątwa oddano na niego. Prosi ją, aby to omówić, a ona odmawia. Najwidoczniej lubi Bill Compton , ale czuje się arogancko konkurencyjne emocjonalnej walce o uczucia Sookie.

W siódmej książce All Together Umarłych , kiedy Sookie jest zaczepiony do tworzenia więzi krwi z Andre, kolejny potężny wampir, kilka kroków Eric okazyjnego jak mniejsze zło i obligacje z nią sam. Więź krwi powstaje, gdy człowiek z krwi i wymiana wampira pijąc go od nich. Krwi wampir może uleczyć wszelkie rany człowieka w ciągu sekundy, jak ludzka krew może zrobić to samo dla wampirów.

W Dead and Gone , Eric Sookie wysyła paczkę aksamitu, że nakazuje jej dać mu przed przedstawiciela króla Felipe de Castro, Victor Madden. Nie patrząc wewnątrz działki początku Sookie przedstawia Eric worek, który zawiera uroczyste nóż, który jest używany w ceremonii małżeństwa. Króla przedstawiciel ujawnia, że ​​akt dawania i otrzymywania nóż oznacza, że ​​Eric i Sookie są zobowiązali się do siebie. Eric twierdzi, że oszukał Sookie, ponieważ King of Nevada miał moc i chęć do podjęcia ją z dala od domu. Ponieważ są one wed, Eric jest jedynym wampirem, które mogą mieć dostęp do Sookie pod groźbą ostatecznej śmierci. Mówi też, że przekleństwo, które zostały umieszczone na nim uczynił go nieświadomie poszukują obecności jego serce pragnienie (Sookie). W ” Dead in the Family “Eric i Sookie są w rzeczywistej relacji, a Eric przyznaje, że widzi Sookie, jak jego żona w jedyny sposób, że liczy się do niego, który pozostawił ją odnalazłem.

W 12 powieści Sookie Stackhouse, ” Impas “, związek Sookie i Erica skręca. Eric był obiecany przez jego producenta, Appius, poślubić królową Oklahomie, a on spędza wiele czasu na zastanawianie się, jak wydostać się z obietnicy. Sookie Eric chce wybrać jej wprost i Eric wyjaśnia, że ​​po prostu nie może zignorować polecenia z jego producenta, mimo że jest martwy. Nie widujemy się zbyt wiele w książce, Eric mówi Sookie, że ma prawo do złożenia go zatrzymać, które dowiaduje się pod koniec tej książki, że wie o jej cluviel dor która udziela jej życzenie jeden. Ona kończy się przy użyciu go na końcu książki, aby zapisać Sam Merlotte Życie i Eric po prostu odchodzi widzi tego. Książka kończy się wraz z nimi w zasadzie w tym samym miejscu, nie wiedząc, czy Eric zamierza poślubić królową Oklahomie lub pobyt z Sookie.
Telewizja portret

W True Blood , seria HBO na podstawie pierwszych książek w serii, charakter Eric Northman jest rozgrywany przez szwedzki aktor Alexander Skarsgard . Niektóre szczegóły charakteru są przedstawiane nieco inaczej na True Blood niż w książkach. W serii, Eric jest tworzony przez Godric , z którą akcje głęboką więź lojalności i oddania. W sezonie 2 Godric popełnia samobójstwo przez wystawienie się na działanie promieni słonecznych, powodując Eric rzucić krwawe łzy wampirach, jednak w powieści płacze po raz pierwszy w książce 9. W serii, Bill, a nie Eric, ratuje Sookie z Long Shadow (w księgach Eric zabija go). Eric nie wykazał troskę o zewnętrzny Sookie, że wystawiona na początku powieści, ale on wydaje się być opracowanie niełatwe, strzeżony uczucia dla niej i serii wydaje się przedstawiać niechęć z jego strony, aby pokazać ludziom, szczególnie Sookie, jego oryginalne emocje. Często Eric przedstawił się Sookie tak gwałtowne, arogancki, złośliwy i świadomie manipulacji. Dotychczas w serii on zwykle działał w sposób z mało widocznej troski o Sookie uczuć lub bezpieczeństwa natychmiastowego, choć ostatecznie zdaje się ją chronić.

Jednak jego rosnące uczucie do Sookie prezentowane są w odcinku 4 3 sezonu, kiedy marzenia o Sookie. Po marzeniach on pogardza ​​Yvetta i Pam patrzy na niego zainteresowanej. W odcinku 10, Eric pocałował Sookie, po głoszeniu, że gdyby miał umrzeć prawdziwą śmiercią bez przynajmniej pocałował ją, że będzie jego największym żal. Przykuł ją w swojej piwnicy kilka minut później jako przynęty dla Russella. Znów ujawnia swoje uczucia do niej strzeżony monit Russell pić jej krew, waha się i głaszcze ją czule w policzek. Wreszcie, w trzecim sezonie finał, on mówi jej, że żałuje, widząc ją w takim bólu, powołując się na jej złamane serce na zakończenie jej związek z Billem.

W sezonie 4, widzimy związek Sookie i Eric nadal, choć w sezonie 4 finału, Sookie jest wybór między Eric i Bill i wybiera ani. Źródła powiedział Sezonu 5, że Sookie “niezależny streak” będzie nadal (jako Alan Ball, producent wykonawczy) twierdził w wywiadzie dotyczącym nadchodzącym sezonie.

W sezonie piątym , po uprzednio zabijając Nan Flanagan, Eric i Bill zostają aresztowani przez Urząd wampirem. Jednakże, Nora, Erica “siostra ratuje ich. Do czasu, później wszystkie trzy zostały złowione przez Urząd.

Pochodzenie

Eric jest często określany jako Viking . W odcinku 4 sezonu True Blood 3, Eric mówi, że grana przez Morza Północnego jako dziecko. W odcinku 10 sezonu 3, Pam ujawnia możliwego pochodzenia Eric, kiedy mówi: “Nie mam żadnego interesu w dziedziczeniu swoją farmę na Olandii , (który jest w Szwecji). To miejsce jest wietrznie shit-hole “. Eric mówi także szwedzki z Pam i Godric w niektórych odcinkach.

Widzieliśmy flashback czasu przed włączeniem Pam, który był przedstawiany w różny sposób w True Blood, niż w książkach. W serii telewizyjnej, rozcięcia Pam jej własne nadgarstki po Eric zaprzecza jej prośbę być włączony, zmuszając go zrobić, aby uratować jej życie. W książkach, to powiedział, że Eric zaoferował jej nieśmiertelność.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Terry Bellefleur (Todd Lowe) – 20 odcinków – Kuzyn Andy’ego, weteran wojny w Iraku.
Maryann Forrester (Michelle Forbes) – 15 odcinków – wpływowa kobieta, pojawiająca się na końcu pierwszego sezonu. Ma paranormalne zdolności. Dowiadujemy się iż była znajomą Sama Merlotte’a.
Lettie Mea Thorton (Adina Porter) – 15 odcinków – uzależniona od alkoholu matka Tary.
Jessica Hamby (Deborah Ann Woll) – 15 odcinków – dziewczyna przemieniona przez Billa Comptona w pierwszym sezonie w wampira.
Benedict “Eggs” Talley (Mehcad Brooks) – 13 odcinków – chłopak Tary, nieświadomy sługa menady. Został zastrzelony przez Jasona, gdy w tej chwili sam groził Andy’emu Bellefleurowi nożem, przyznając się do popełnionych pod wpływem Maryann morderstw. Później Jasona z zarzutów oczyszcza Andy Bellefleur, zeznając szeryfowi, że to właśnie on go zastrzelił w obronie własnej.
Mike Spencer (John Billingsley) – 13 odcinków – patolog.
Rene Lenier (Michael Raymond-James) – 12 odcinków – narzeczony Arlene Fowler.
Steve Newlin (Michael McMillian) – 12 odcinków.
Sarah Newlin (Anna Camp) – 12 odcinków, żona Steve’a.
Pam Ravenscroft (Kristin Bauer) – 11 odcinków – wampirzyca, przemieniona w wampira przez Erica Northmana, pracownica baru Fangtasia.
Adele ‘Gran’ Stackhouse (Lois Smith) – 7 odcinków – babcia Sookie i Jasona. Wyznaje zasadę: najpierw poznaj – potem osądzaj.
Amy Burley (Lizzy Caplan) – 6 odcinków – pracownica baru Merlotte’s, dziewczyna Jasona. Zafascynowana boginią Gają żyje w zgodzie z naturą. Uzależniona od ‘V’.
Maxine Fortenberry (Dale Raoul) – 26 odcinków – mieszkanka Bon Temps, matka Hoyta.
Jane Bodehouse (Patricia Bethune) – 10 odcinków – mieszkanka Bon Temps.
Eddie Gauthier (Stephen Root) – wampir, od którego Lafayette pobierał krew
Godric (Allan Hyde) – 4 odcinki – stwórca Erica.
Lorena Krasiki (Mariana Klaveno) – stwórca Billa
Sophie-Anne Leclerq (Evan Rachel Wood) – królowa Luizjany
Tommy Mickens (Marshall Allman) – młodszy brat Sama
Alcide Herveaux (Joe Manganiello) – wilkołak strzegący Sookie
Jesús Velasquez (Kevin Alejandro) – sanitariusz w szpitalu psychiatrycznym, chłopak Lafayette’a
Russell Edgington (Denis O’Hare) – król Missisipi
Dawn Green (Lynn Collins) – kelnerka w barze Merlotte’s, koleżanka Sookie
Crystal Norris (Lindsay Pulsipher) – znajoma Jasona, panterołak
Yvetta (Natasha Alam) – sezon 3 – Estonka, nowa tancerka w barze Fangtasia, kochanka Erica.
Marnie Stonebrook (Fiona Shaw) – wiccanka
Nan Flanagan (Jessica Tuck) – przywódczyni Amerykańskiej Ligi Wampirów
Magister (Željko Ivanek) – wampirzy sędzia
Talbot (Theo Alexander) – kochanek Russeella
Franklin Mott (James Frain) – wampir pracujący dla Russella, więził Tarę

Odcinki

Serial zgromadził największą całkowitą widownię spośród wszystkich dotychczasowych produkcji HBO, a już po drugim odcinku pierwszego sezonu zapowiedziano jego kontynuację. Produkcja otrzymała także dwie nominacje do Złotych Globów. Premiera 2 sezonu (również 12 odcinków) odbyła się w USA 14 czerwca 2009, zaś premiera 3 sezonu (także 12 odcinków) – 13 lipca 2010. 21 czerwca 2010 HBO ogłosiło, że serial będzie kontynuowany. 26 czerwca 2011 w Stanach Zjednoczonych wyemitowano 4, również 12-odcinkowy sezon serialu. Obecnie trwają prace nad 5 sezonem, którego premiera zapowiedziana jest na lato 2012.

Polska premiera serialu odbyła się 7 lutego 2009 roku o godzinie 2200 w HBO Polska. Według danych AGB Nielsen Media Research średnia oglądalność pierwszych 10 odcinków wyniosła 76 tysięcy widzów (powyżej 4 roku życia). Najlepszą oglądalnością cieszył się pierwszy odcinek, który zgromadził średnio przed telewizorami prawie 188 tysięcy widzów.
Sezon 1
Sezon Odcinek Tytuł Opis[2] Data premiery w USA Reżyseria Scenariusz
1 0 Pilot
1 1 Strange Love Bar Merlott’s, kelnerka Sookie, która ma dar czytania w ludzkich myślach, ratuje jednego z klientów, 173-letniego wampira Billa, z rąk opryszków. W tym samym czasie brat Sookie, Jason, spędza wieczór w towarzystwie miejscowej dziewczyny Maudette Pickens, która raczy go domowej produkcji filmem porno. Maudette Pickens zostaje zamordowana następnego dnia po Jasona zjawiają się policjanci. Sookie umawia się z Billem na spotkanie po pracy. 7 września 2008 Alan Ball Alan Ball
1 2 The First Taste W nocy na parkingu przed barem Sookie zostaje dotkliwie pobita. Dziewczyna mdleje, a kiedy odzyskuje przytomność, widzi obok siebie klęczącego Billa, który domaga się, aby wypiła trochę jego krwi. Jason jest przesłuchiwany w sprawie morderstwa Maudette Pickens. W wiadomościach telewizyjnych podają informację o śmierci czcigodnego Theodora Newlinwasa, który zginął w podejrzanym wypadku samochodowym. Po pracy Sookie jedzie do domu Billa. 14 września 2008 Scott Winant Alan Ball
1 3 Mine By chronić Sookie, Bill mówi swoim gościom, że dziewczyna należy do niego. Sookie oznajmia wampirowi, że nie powinni się więcej spotykać. W przyczepie Tara nowa barmanka opowiada Samowi (właściciel baru) o swoich problemach z matką. Poruszając coraz bardziej intymne tematy, para zbliża się do siebie. Miłosne igraszki Dawn i Jasona zamieniają się w poważną kłótnię. Dziewczyna wyrzuca Jasona za drzwi. Następnego dnia Dawn nie zjawia się w pracy. Sam prosi Sookie, aby pojechała sprawdzić, co się z nią dzieje. 21 września 2008 John Dall Alan Ball
1 4 Escape from Dragon House Jason zostaje aresztowany pod zarzutem zamordowania Dawn. Tara daje chłopakowi alibi. Jason, pobudzony działaniem specyfiku od Lafayette’a trafia do szpitala. Sookie prosi Billa aby zabrał ją do Fangtasii – popularnego baru wampirów. Dziewczyna poznaje tam wampira o imieniu Eric. 28 września 2008 Michael Lehmann Brian Buckner
1 5 Sparks Fly Out Wściekła Tara wpada do domu Lafayette’a i robi mu awanturę o pokątny handel krwią wampirów. Sookie dowiaduje się, że Tara zapewniła Jasonowi fałszywe alibi. Dziewczyna wybiera się na prelekcję Billa w kościele. Na koniec spotkania burmistrz wręcza Billowi starą fotografię, na której widać żonę i dzieci Billa z czasów, kiedy był on człowiekiem. 5 października 2008 Daniel Minahan Alexander Woo
1 6 Cold Ground Sookie znajduje w kuchni zakrwawione zwłoki swojej babci. W domu pojawiają się także Bill i Sam. Prowadzący śledztwo Andy żałuje, że zwolnił Jasona, jednak Bud nie może uwierzyć, aby ten zamordował własną babcię. Jason jest w tym czasie zajęty niejaką Randi Sue. Dopiero po przyjeździe do pracy dowiaduje się o wszystkim i zdenerwowany jedzie do siostry, którą obwinia o śmierć babci. Bill budzi się z koszmarnego snu, w którym widzi, jak ktoś atakuje Sookie. Tuż po zachodzie słońca jedzie do niej do domu. Mimo że Sookie spokojnie śpi, postanawia zostać na straży. Po pogrzebie babci, zbierając się do snu, Sookie odczuwa nagły przypływ pragnienia, które prowadzi ją do domu Billa. 12 października 2008 Nick Gomez Raelle Tucker
1 7 Burning House of Love Sookie wyznaje Billowi, że w dzieciństwie była molestowana przez wujka Bartletta. Dziewczyna nie zauważa, że w oczach Billa pojawia się żądza odwetu. Jason w poszukiwaniu krwi wampirów trafia do Fangtasii, gdzie szybko pada ofiarą Pam. Całe zdarzenie obserwuje Amy, która ratuje Jasona z opresji. Przepełnieni gniewem Royce, Wayne i Chuck planują napaść na dom wampirów. Tymczasem zdesperowana Sookie szuka Billa w jego krypcie. 19 października 2008 Marcos Siega Chris Offutt
1 8 The Fourth Man in the Fire Okazuje się, że Bill jest cały i zdrowy. Sam jest wyraźnie rozczarowany tą wiadomością. Amy chce się zatrudnić na miejsce Dawn. Sookie pragnie ją ostrzec przed bratem, ale dziewczyna nie chce jej słuchać. Amy i Jason pojawiają się w domu wampira Eddiego. Chłopak jest zszokowany okrucieństwem, z jakim dziewczyna go traktuje. Bill i Sookie zostają uwikłani w brudne interesy. Eric prosi Sookie o pomoc w odnalezieniu złodzieja 60.000 dolarów. 26 października 2008 Michael Lehmann Alexander Woo
1 9 Plaisir D’Amour Jason wraz z Amy wypijają krew obezwładnionego Eddiego.Następnie, na oczach wampira, oddają się miłosnej ekstazie. Bill i Sookie odkrywają, że ktoś okrutnie okaleczył ukochaną kotkę Sookie, Tinę. Sam zjawia się z bukietem kwiatów u Tary. Eric i Pam przychodzą po Billa.- Chcą zaprowadzić go na przesłuchanie w sprawie zamordowania Longshadowa. Przed opuszczeniem baru Eric grozi zemstą tym, którzy odpowiadają za śmierć wampirów w płomieniach. Sookie dociera do domu Billa w towarzystwie psa. Wpuszcza go do środka i razem kładą się spać. Rano dziewczyna odkrywa, że w jej nogach śpi nagi Sam Merlotte. 2 listopada 2008 Anthony M. Hemingway Brian Buckner
1 10 I Don’t Wanna Know Sam wyjaśnia przerażonej Sookie, że może przybierać kształt dowolnego zwierzęcia. Kiedy Amy zauważa, że Jason i Eddie zaprzyjaźnili się, zmienia strategię i przekonuje chłopaka, że powinni być lepsi dla swojego więźnia. Tymczasem Tara wraz z matką świętują wypędzenie demonów i jadą na zakupy. W drodze do domu Jason i Amy kłócą się, co zrobić z Eddim. Ostatecznie Amy zabija wampira kołkiem. Bill staje przed sądem wampirów. Dzięki poparciu ze strony Erica uzyskuje łagodniejszy wymiar kary: za zabicie wampira musi stworzyć nowego. 9 listopada 2008 Scott Winant Chris Offutt
1 11 To Love Is to Bury Sookie i Sam udają się do pobliskiego miasteczka. Obydwoje wierzą, że zdobędą tam nowe informacje dotyczące sprawy tajemniczych zabójstw w Bon Temps. Jason pomaga Amy w pozbyciu się obciążających ich dowodów, ale coraz bardziej martwi się o przyszłość ich związku. Lafayette z niechęcią śledzi najnowsze poczynania pewnego senatora, który promuje się jako zagorzały przeciwnik wampirów. 16 listopada 2008 Nancy Oliver Nancy Oliver
1 12 You’ll Be the Death of Me Sookie wpada na trop, który prowadzi do prawdziwego mordercy z miasteczka Bon Temps. Naraża ją to jednak na ogromne niebezpieczeństwo. Tara postanawia wykorzystać drugą szansę, którą daje jej Maryann. Jednocześnie postanawia tez ograniczyć kontakty z Samem. Wizyta znanego przedstawiciela organizacji przeciwstawiającej sie nadaniu praw obywatelskich wampirom, Orry’ego w areszcie zmienia sposób myślenia Jasona o świecie. Bill wyczuwa, że Sookie grozi ogromne niebezpieczeństwo. Mimo, że dzieje się to za dnia postanawia wyruszyć dziewczynie na pomoc. Sam bardzo przeżywa spotkanie ze starym znajomym. Wyprowadza go on z równowagi. 23 listopada 2008 Alan Ball Raelle Tucker
Sezon 2
Sezon Odcinek Tytuł Opis[2] Data premiery w USA Reżyseria Scenariusz
2 1 Nothing But The Blood Tara krzyczy na parkingu przed restauracją Merlotte’s. Dołącza do niej Andy. W swoim wozie odkrywa torbę, z której wypada martwe ciało. Billa czeka trudna rozmowa z Jessiką. Dziewczyna nie może zaakceptować surowych reguł obowiązujących w jego domu. Lafayette został zamknięty w piwnicy. Stara się zachować spokój, ale przeraża go perspektywa spędzenia kolejnych tygodni w takim miejscu. Maryann jedzie na komisariat, aby odebrać Tarę. Mile zaskoczona dziewczyna wskakuje bez namysłu do jej samochodu. W domu Billa zjawia się Sookie. Chce porozmawiać ze swoim chłopakiem. Przerywa im skąpo ubrana Jessica. Wiadomość o tym, że Bill zmienił ją w wampira wyprowadza Sookie z równowagi. Grupa członków Wspólnoty Słońca zbiera się do modlitwy. Stowarzyszenie przeciwstawia się integracji wampirów z resztą społeczeństwa. Jason spotyka się z Steve’em Newlinem, autorem książki, która podtrzymywała go na duchu w trudnych chwilach. Wielebny i Jason szybko odnajdują wspólny język. Steve i jego żona, Sarah zapraszają chłopaka do udziału w organizowanych przez swoje stowarzyszenie warsztatach. Maryann jest w domu, leży przy basenie w towarzystwie Tary i Eggsa. Paląc jointa dzieli się z nimi przemyśleniami. Kobieta wyjaśnia, że greccy bogowie byli jej zdaniem bliżsi ludziom niż współczesne bóstwa. W starym domu Comptonów pojawia się Sookie. Chce się dowiedzieć, czy Bill odpowiada za śmierć wuja Bartletta. Mężczyzna przyznaje, że ukarał go za krzywdy, jakie wyrządził w dzieciństwie dziewczynie. 13 czerwca 2009 Daniel Minahan Alexander Woo
2 2 Keep This Party Going Zszokowany Lafayette patrzy na porozrzucane po całej piwnicy szczątki Royce’a. Eric zabiera go na przesłuchanie. Bill i Sookie leżą w łóżku. Dziewczyna czuje się niekomfortowo. Boi się, że Jessica mogłaby ich usłyszeć. Para zastanawia się jak najlepiej wychować młodą wampirzycę. Jason jedzie na warsztaty, które odbywają się w Instytucie Dziennego Światła. W autobusie panuje radosna atmosfera. Wszyscy są serdeczni i śpiewają piosenki. W domu Maryann, Tara rozpoczyna rozmowę z Eggsem. Chciałaby się czegoś więcej dowiedzieć na temat jego przeszłości. Rozpoczyna się konferencja, w której bierze udział Jason. Wielebny Steve Newlin wita gorąco wszystkich uczestników. Towarzyszy mu żona. Sookie pojawia się w Merlotte’s. Chce wiedzieć jak się miewa Tara. Dziewczyna przyznaje, że czuje się dziwnie mieszkając u Maryann. Sookie proponuje koleżance, aby ta przeprowadziła się do domu jej babci. Bill załatwia sprawy na mieście. W tym czasie Sookie i Jessica rozmawiają o swoich rodzinach. Młoda wampirzyca opowiada o swej tęsknocie za rodzicami i siostrą. Wzruszona Sookie przestaje racjonalnie myśleć i zgadza się zawieść dziewczynę do jej domu. Jessica zamiast spokojnie obserwować rodzinę od razu podbiega pod dom. Zauważa ją matka, która zaprasza córkę do domu. Na początku spotkanie przebiega w miłej atmosferze. Niestety, nagły wybuch gniewu ojca sprawia, że Jessica obnaża swoje kły. Dziewczyna przypiera ojca do ściany. Kiedy już ma zanurzyć w jego ciele kły, w drzwiach domu pojawia się Bill. 21 czerwca 2009 Michael Lehmann Brian Buckner
2 3 Scratches Bill wiezie obie kobiety do Bon Temps. Jest zły na Sookie. Obwinia ją za to co się stało. Rozżalona dziewczyna postanawia wysiąść z samochodu i wrócić do domu na piechotę. Szybko orientuje się, że ktoś za nią idzie. Dziwny stwór atakuje Sookie. Wtedy pojawia się Bill, który płoszy sprawcę. Bill ma nadzieję, że Eric pomoże uratować dziewczynę. Stary wampir wzywa na pomoc karlicę dr Ludwig. Okazuje się, że Sookie została poddana działaniu silnej trucizny. Sookie budzi się następnego dnia. Czuje się znakomicie. Zagląda do niej Ginger, która w ciągu dnia zajmuje się barem Fangtasia. Kobiety zaczynają rozmawiać. Sookie słyszy myśli dziewczyny. Dowiaduje się, że jest Lafayette jest przetrzymywany w piwnicy. Sookie dobija targu z Erikiem – pojedzie do Dallas szukać jego zaginionego przyjaciela w zamian za uwolnienie przyjaciela i 10 tys. dolarów. Maryann organizuje przyjęcie. Większość gości jest pijana i zachowują się bardzo niestosownie. Tara zastanawia się czy to co się obok niej dzieje jest normalne. Sam jest gotów do wyjazdu z Bon Temps. Na parkingu spotyka swojego psa. Postanawia udać się z nim na ostatnią przechadzkę. W lasu wychodzi Daphne, która po chwili dołącza do mężczyzny. 28 czerwca 2009 Scott Winant Raelle Tucker
2 4 Shake and Fingerpop Tara rozmawia z Sookie przez telefon. Dziewczyny dogadują szczegóły wspólnego mieszkania. Do kuchni wchodzi Maryann, która słyszy przez przypadek całą rozmowę. Jest bardzo rozczarowana, że Tara chce się od niej wyprowadzić. Jason i Steve jeżdżąc jeepem strzelają do manekinów, które udają wampiry. Po zakończeniu zabawy, obaj mężczyźni jadą na kolację przygotowaną przez Sarah. Gospodyni podaje im swoje słynne danie. Gdy Sarah stoi przy grillu, Jason zaczyna na jej temat fantazjować. Po kolacji Steve oświadcza Jasonowi, że chce wyszkolić armię gotową służyć Bogu. Restauracja Merlotte’s jest niemal pusta z powodu przyjęcia urodzinowego Tary. Całe miasteczko bawi się w domu Stackhouse’ów. Impreza rozkręca się na dobre. Z dala od gości Maryann zamyka oczy i zaczyna szeptać w dziwnym języku. Tara i Eggs rzucają się sobie w ramiona. Pozostali goście tracą kontrolę nad swoim zachowaniem. Samolot Billa, Sookie i Jessici ląduje w Dallas. Na lotnisku czeka na nich limuzyna z kierowcą. Do bagażnika zostają załadowane dwie trumny. Sookie słyszy złe myśli kierowcy. Nagle z trumny wyskakuje Bill. Pod oknem Lafayette’a zjawia się Eric. Chce wejść do środka ponieważ wie, że pozbawiony opieki lekarskiej mężczyzna umrze. W ranę postrzałową Lafayette’a wdało się zakażenie. Sookie poznaje w hotelu chłopaka Barry’ego, który podobnie jak ona umie czytać w myślach innych ludzi, ale on wciąż ją unika. 12 lipca 2009 Michael Lehmann Alan Ball
2 5 Never Let Me Go Sam wie, że Daphne zna jego tajemnicę. Kiedy Sam podnosi wzrok widzi jak Daphne zmienia się w łanię. Sookie wychodzi z pokoju, aby zamówić śniadanie. Ma też nadzieję, że spotka na korytarzu Barry’ego. Kolejny raz stara się zdobyć jego zaufanie. Chłopak wciąż nie chce jednak jej słuchać. Arlene zaczyna dyskusje z Daphne, denerwuje ją fakt, że nowa kelnerka zainteresowała się szefem. Ich rozmowę przerywa przybycie Lafayette’a. Wszyscy cieszą się z jego powrotu, a Sam zauważa widoczną zmianę w jego zachowaniu. Maryann wyjaśnia Tarze, że musi znaleźć nowy dom. Skrępowana Tara tłumaczy się, że nie może zaprosić jej do siebie przez co Maryann wydaje się być urażona. Bill, Sookie i Eric spotykają się ze Stanem i Isabel, wampirami z Dallas. Zebrani kłócą się, Stan chce wszcząć wojnę, a Isabel oskarża go, że pod nieobecność Godrica uzurpuje sobie prawo do bycia przywódcą grupy. Jason bierze gorącą kąpiel chce odpocząć po wyczerpującym dniu po chwili do łazienki wchodzi Sarah, która cicho zamyka za sobą drzwi. Tara wraca do domu po ciężkim dniu, Maryann krząta się po kuchni i oświadcza dziewczynie, że zaczęła rozglądać się za nowym domem. Tara przerywa jej mówiąc, że może u niej zostać w domu Sookie. 19 lipca 2009 John Dahl Nancy Oliver
2 6 Hard-Hearted Hannah Eric ma nadzieję, że pojawienie się pięknej wampirzycy odwróci uwagę Billa od Sookie. Lorena chętnie przystaje na współpracę. Bill i Sookie leżą w hotelowym łóżku gdy do ich pokoju wchodzi Isabel wraz ze swoim facetem. Hugo zgodził się przeniknąć wraz z Sookie do Wspólnoty Słońca. Sookie i Hugo szykują się do wyjścia z hotelu i rozmawiają o związkach z wampirami. Hugo wyznaje, że jest z Isabel od roku. Pomimo nalegań, kobieta nie chce zmienić go w wampira. Hugo wyjaśnia swoje motywacje, nie chce starzeć się u boku wiecznie młodej partnerki. Sookie i Hugo udają narzeczeństwo i podjeżdżają pod kościół. Na miejscu wita ich Sarah. Zdenerwowana Sookie dostaje słowotoku. Para szuka kościoła, w którym mogłaby wziąć ślub. Newlinowie nalegają by Sookie obejrzała cały kościół. Bill czuje, że Sookie jest w niebezpieczeństwie. W jego pokoju zjawia się Lorena, która zabrania mu wyjść na zewnątrz. Jest jego twórcą przez co ma nad nim władze. Eggs i Tara wracają ze sklepu do domu. Trawnik i ogród są pełne śmieci i ubrań, a na miejscu trwa przyjęcie. Mieszkańcy miasteczka biegają nago i biorą udział w orgii. Sam i Daphne biegną po lesie, podczas gdy dobiegają ich dźwięki bębna. Pomimo protestów Sama, Daphne podąża w tamtą stronę. 26 lipca 2009 Michael Lehmann Brian Buckner
2 7 Release Me Pijany Andy Bellefleur pojawia się na przyjęciu w domu Sookie. Ze zdumieniem patrzy na Maryann, która ma właśnie wyrwać Samowi serce z piersi. Andy strzela w powietrze, a Samowi udaje się uciec. Eric i Isabel czają się przed kościołem Wspólnoty. Wampir jest ciekawy dlaczego Isabel związała się ze śmiertelnikiem. Kobieta odpowiada, że krótkie życie zapewnia ludziom mocniejsze przeżycia. Eggs i Tara budzą się na werandzie domu Sookie i nie pamiętają niczego co się wydarzyło. Uznają, że stracili przytomność po wypaleniu jointa. Sam odnajduje Daphne na pomoście nad jeziorem ma do niej ogromny żal ponieważ dziewczyna jest wierną towarzyszką Maryann i działa na niekorzyść Sama. Bill i Lorena wspominają wspólnie spędzone lata. Bill grozi, że zabije się, jeśli Lorena go nie uwolni. Ich rozmowę przerywa pukanie do drzwi. Barry chce przekazać Billowi wiadomość, którą usłyszał od Sookie. Sookie jest w ogromnym niebezpieczeństwie. Niespodziewanie z pomocą przychodzi jej Godric. 2 sierpnia 2009 Michael Ruscio Raelle Tucker
2 8 Timebomb Sookie jest wdzięczna Godricowi za pomoc. Nagle zjawia się Eric, który pada na kolana przed swoim stwórcą. W barze Lafayette stawia Tarze tarota, pojawia się tam skołowany Eggs. Twierdzi, że znów stracił przytomność na kilka godzin i nic nie pamięta. Sookie i Eric próbują wymknąć się z posesji Wspólnoty. Nie jest to proste zadanie, dlatego dość szybko zostają złapani. W kościele rozpoczyna się bitwa pomiędzy wampirami, a ludźmi. Sam zagląda do zamkniętego baru w chłodni znajduje ciało Daphne, jej serce zostało wyrwane z piersi. Przed restauracją zatrzymuje się radiowóz. Mężczyzna zostaje zatrzymany przez policję. Jason przeprasza Billa za brak zaufania. Wampir próbuje wyjaśnić Sookie dlaczego nie mógł przybyć jej z pomocą. Opowiada o Lorenie. Wyznaje, że był jej zakładnikiem. Sookie i Bill mają żal do Erica za narażanie ich życia. Do rezydencji wchodzi Luke, przyjaciel Jasona ze Wspólnoty Słońca. Jego ciało jest opasane bombą zamkniętą w kasecie z drewna i srebra. Wszyscy są zszokowani, a chłopak bez namysłu wciska guzik detonatora. 9 sierpnia 2009 John Dahl Alexander Woo
2 9 I Will Rise Up Bill wbiega do budynku, chce odnaleźć Sookie. Dziewczyna przeżyła, bo osłonił ją Eryk. Stary wampir każe Billowi ruszyć w pościg za uciekającymi Żołnierzami Słońca. Eric prosi Sookie o pomoc. W jego piersi jest odłamek srebra. Dziewczyna ma je wyssać robi to bez zastanowienia ponieważ jest wdzięczna wampirowi za uratowanie życia. Na komisariacie pojawia się Maryann, która szuka Sama. Kobieta wchodzi do aresztu i żąda widzenia z Merlottem. W jego celi leżą jedynie porozrzucane ubrania. Eggs, Tara i Maryann grają w karty. Do domu wchodzi Lafayette w towarzystwie Lettie Mae, matki Tary. Chcą zabrać ze sobą dziewczynę. Mimo protestów, Lafayette wyciąga ją na dwór. Nan Flanagan przyjeżdża przygotować wampiry z Dallas do spotkań z prasą. Godric chce wziąć na siebie całą odpowiedzialność za zajście. Ku zaskoczeniu zebranych, wampir oświadcza, że sam chciał spotkać się przedstawicielami Wspólnoty i nie był przetrzymywany siłą. Godric wyznaje Erykowi na dachu hotelu, że nie chce już dłużej żyć. Eric jest załamany i chce odejść wraz ze swoim twórcą. Stary wampir każe mu jednak odejść. Pojawia się Sookie, która deklaruje, że zostanie z Godrikiem do wschodu słońca. 16 sierpnia 2009 Scott Winant Nancy Oliver
2 10 New World In My View Sookie, Jason i Bill wracają do Bon Temps i nie wierzą własnym oczom. W mieście panuje chaos i bezprawie. Sam ukrywa się w pokoju Andy’ego. Właściciel baru wyjawia policjantowi tajemnice Maryann. Jest ona starożytną menadą i chce złożyć Sama w ofierze swojemu bogowi. Jason dzwoni do biura szeryfa, odpowiada mu jedynie automatyczna sekretarka. Jason czuje, że w miasteczku dzieje się coś bardzo niedobrego. Chłopak postanawia udać się do Merlotte’s. Sookie i Bill idą natomiast do domu babci. Chcą rozprawić się z Maryann. Sam i Andy pojawiają się w barze Merlotte’s. Czeka tam na nich zasadzka. Wewnątrz knajpy kłębi się tłum oszalałych mieszkańców miasteczka. Andy wyciąga swoją broń i strzela w powietrze nikt jednak nie reaguje. Na środku ogródka dawnego domu babci stoi totem Maryann, a całe wnętrze domu jest dziwnie przystrojone. Wszędzie walają się śmieci i suche liście. Przerażona Sookie rozgląda się po pokoju. Ciszę przerywa dźwięk telefonu. Dzwoni Lafayette i prosi o pomoc, ma kłopoty z Tarą oraz radzi Sookie, aby jak najszybciej opuściła dom. Nagle pojawia się Maryann. Sookie i Bill idą do domu Lafayette’a. Tara jest w bardzo dziwnym stanie. Sookie chce odczytać jej myśli, ale dziewczyna nie chce z nią współpracować. Bill stara się wybudzić Tarę z letargu. Z barmanki zostaje zdjęty urok, jaki rzuciła na nią Maryann. Wraca jej świadomość, dziewczyna budzi się i oświadcza, że musi ratować Eggsa. Bill mówi Sookie, że zna pewną wampirzycę, która jest zdolna zabić Maryann. Chce ją odwiedzić, musi to jednak zrobić sam. 23 sierpnia 2009 Adam Davidson Kate Barnow & Elisabeth R. Finch
2 11 Frenzy Bill przybywa do rezydencji Sophie-Ann, która nosi tytuł królowej wampirów. Mężczyzna zwraca się do jej o pomoc w unicestwieniu menady, która terroryzuje miasteczko Bon Temps. Sophie-Ann ma dużą wiedzę na temat tych stworzeń. Królowa zaczyna flirtować z Billem, nalega też, żeby wampir dotrzymał jej towarzystwa przez cały dzień. Tara stara się przekonać Sookie, że musi pomóc Eggsowi. Dziewczyna uważa jednak, że to zbyt ryzykowne. Bezradna Tara zaczyna krzyczeć i obrażać najbliższych. Sam wyjaśnia Andy’emu i Jasonowi, że posiada umiejętność przybierania zwierzęcej postaci. Właściciel baru znajduje na parkingu przerażone i głodne dzieci Arlene, które ukrywały się w lesie, zabiera je do Fangtasii. Ma nadzieję, że Eric pomoże mu zaprowadzić porządek w Bon Temps. Sookie odbiera wiadomość od Billa. Wampir informuje ją, że wróci później niż zakładał. Tara próbuje przekonać matkę, żeby ją uwolniła, a ta nie chcąc by jej córka cierpiała podstępem zabiera broń Lafayette’a i grozi nią jemu i Sookie. Lettie Mae grożąc bronią każe Sookie uwolnić Tare. Tarze udaje się uciec, a Sookie i Lafayette ogłuszają Lettie Mae i ruszają w ślad za dziewczyną. Tara znajduje Eggsa w domu Sookie, usiłuje zmusić go do wyjścia, ale w drogę wchodzi im Maryann. Bill i królowa leżą nad basenem. Sophie-Ann zachęca wampira do skosztowania krwi podległych jej ludzi. Bill nie chce zostać dłużej ponieważ wie, że Sookie czeka na jego pomoc. W domu królowej pojawia się Eric. Sookie i Lafayette docierają do zdemolowanego domu jej babci. W kuchni kłębi się tłum nieprzytomnych mieszkańców miasteczka. Sookie wchodzi do swojego dawnego pokoju, w którym Tara i Eggs moszczą posłanie dla wielkiego jaja. Dziewczyna próbuje uciec, ale drogę odcina jej Lafayette. Chłopak spogląda na nią czarnymi, szklistymi oczami. Sookie wie, że nie ma już ucieczki. 30 sierpnia 2009 Daniel Minahan Alan Ball
2 12 Beyond here Lies Nothing Lafayette każe rozebrać się przerażonej Sookie. Kiedy wystraszona dziewczyna zostaje w samej bieliźnie, mężczyzna rzuca w jej kierunku białą suknię i każe się jej w nią ubrać. W salonie stoi Maryann ubrana w ślubną suknię babci Sookie. Menada wykazuje duże zainteresowanie nowymi niezwykłymi umiejętnościami dziewczyny. Maryann chce się dowiedzieć, w jaki sposób Sookie wykrzesała ze swoich dłoni iskry. Eryk gra z królową w kości czeka na okazję, aby zacząć temat menady. Maryann nakłania gości weselnych do oblizania olbrzymiego strusiego jaja, które jest we krwi. Sookie posłusznie wykonuje rozkazy z dużą pewnością w głosie oświadcza jednak, że bóg Maryann nigdy się nie zjawi. Bill przybywa z Samem do domu babci i deklaruje, że chętnie wymieni go na Sookie. Sam zostaje przywiązany, a Eggs zatapia sztylet w jego ciele. Przerażona Sookie odczytuje jego myśli. Sam prosi ją, aby odwróciła uwagę Maryann oraz zniszczyła jajo i wszystko dookoła. Menada zostaje unicestwiona przez wielkiego białego byka, ale nie podejrzewa, że to zmiennokształtny Sam. Sam wypił dużą ilość wampirzej krwi Billa i dzięki temu udało mu się ujść z życiem. Bill przeprasza Sookie za to, że nie przekazał jej szczegółów swojego planu oraz przykro mu, że Sookie nie czyta w jego myślach. Mieszkańcy miasteczka budzą się z transu i są zszokowani tym, co widzą. Sookie rozkazuje im rozejść się i wchodzi do domu. Tara próbuje uspokoić rozhisteryzowanego Eggsa. Mężczyzna jest przerażony, jego dłonie ociekają krwią ale nie pamięta co się wydarzyło. Następnego dnia w barze Merlotte’s, goście zastanawiają się nad przyczyną zbiorowej amnezji. Niektórzy twierdzą, że poddano ich działaniu eksperymentalnej terapii farmakologicznej. Inni upierają się, że zostali porwani przez kosmitów. Eggs chce dowiedzieć się prawdy od Sookie na temat tego co się wydarzyło. Dziewczyna czytając w jego myślach widzi ilu ludzi pod złym wpływem Maryann chłopak zabił. Eggs chce aby Andy go aresztował i chce oddać zszokowanemu mężczyźnie narzędzie zbrodni, nóż cały we krwi. Andy przerażony stara się uspokoić chłopaka, ale ten żąda od niego aresztowania. Jason widząc to, strzela prosto w głowę Eggsa ponieważ chce obronić Andy’ego. Zrozpaczona Tara słysząc strzały wybiega do Eggsa wraz z resztą osób. Bill zaprasza Sookie na romantyczną kolację, na której ma dla niej kilka niespodzianek… Sookie wychodząc z łazienki orientuje się, że Bill zniknął, a wszystko dookoła jest porozrzucane na podłodze… 13 września 2009 Michael Cuesta Alexander Woo
Sezon 3
Sezon Odcinek Tytuł Opis[2] Data premiery w USA Reżyseria Scenariusz
3 1 Bad Blood Sookie prosi Erika o pomoc w odnalezieniu Billa. Andy nalega, aby Jason skończył to, co zaczął. Sam wraca myślami do przeszłości, a Tara próbuje otrząsnąć się po trudnych przejściach. 13 czerwca 2010 Daniel Minahan Brian Buckner
3 2 Beautifully Broken Russell Edgington (Denis O’Hare), król wampirów z Mississippi, opracowuje plan, który ma na celu wzmocnienie jego władzy. Eric wspomina swoją przeszłość, a Sam poddaje próbie więzy łączące jego rodzinę. Tara znajduje bratnią duszę w podejrzanym wampirze, Franklinie Motcie (James Frain). 2 czerwca 2010 Scott Winant Raelle Tucker
3 3 It Hurts Me Too Szukając Billa, Sookie trafia do miasta Jackson, w stanie Mississippi. Towarzyszy jej Alcide (Joe Manganiello), wilkołak, któremu Eric kazał chronić dziewczynę. Jason nie może skupić się na nauce do egzaminu w szkole policyjnej. Bud (William Sanderson) osiąga granice swoich możliwości, a Arlene otrzymuje nieoczekiwaną wiadomość. Tara jest zauroczona Franklinem, który ratuje Jessikę (Deborah Ann Woll) z opałów. Eric postanawia zostawić coś w spadku Lafayette’owi. Billa prześladują wizje z jego dawnego życia. Mężczyzna postanawia nieoczekiwanie złożyć przysięgę wierności. 27 czerwca 2010 Michael Lehmann Alexander Woo
3 4 9 Crimes Sookie i Alcide (Joe Manganiello) bawią się na hałaśliwym przyjęciu zaręczynowym jego dawnej dziewczyny, Debbie Pelt (Brit Morgan). Eric dostaje ultimatum, aby odszukać Billa. Andy otrzymuje awans, co sprawia, że Jason w końcu skupia się na nauce. Franklin zabiera Tarę na wycieczkę. Arlene (Carrie Preston) jest rozdrażniona obecnością Jessiki w Merlotte’s. Sam zrywa umowę, którą zawarł z Tommym (Marshall Allman) i jego rodzicami – Melindą (J. Smith Cameron) i Joem Lee (Cooper Huckabee). Bill “kupuje” kolację dla Russella (Denis O’Hare) i Loreny (Mariana Klaveno). 11 lipca 2010 David Petrarca Kate Barnow & Elisabeth R. Finch
3 5 Trouble Alcide i Sookie proszą przywódcę grupy wilkołaków o radę, bo nie umieją uporać się z pomagierami Russella. Tara rozważa propozycję Franklina, który zakończył zadanie zlecone mu przez Russella. Joe Lee łamie obietnicę złożoną Samowi i Tommy’emu. Jesus (Kevin Alejandro), który jest lekarzem matki Lafayette’a (Nelsan Ellis i Alfre Woodard), uczy go cierpliwości. Jason jest zauroczony tajemniczą dziewczyną o imieniu Crystal (Lindsay Pulsipher). Pamiątka z przeszłości przypomina Erikowi o jego dawnym życiu i pragnieniu zemsty. 18 lipca 2010 Scott Winant Nancy Oliver
3 6 I Got a Right to Sing the Blues Odrzucona przez Erika Sookie zaczyna coraz bardziej martwić się o Billa. Po krwawej i pełnej namiętności nocy, jego dalszy los zależy wyłącznie od Loreny. Tara zbiera w sobie siłę, aby odrzucić awanse Franklina. Tommy nie potrafi porzucić rodzinnego domu w Bon Temps. Jessica wciela w życie wszystko, czego nauczyła ją Pam. W związku Jasona i Crystal zaczyna się coś psuć, to samo dzieje się między Lafayette’m i Jesusem. Russell wyjawia swoje plany Erikowi i jedzie do Luizjany, aby przystąpić do ich realizacji. 25 lipca 2010 Michael Lehmann Alan Ball
3 7 Hitting the Ground Prześladowana przez Lorenę Sookie poświęca wszystko, by uratować Billa, co przynosi dość nieoczekiwane konsekwencje. Sam przenika do środowiska, które organizuje walki psów, by wyzwolić Tommy’ego spod wpływu chciwych rodziców. Jason chce odkryć w więzieniu prawdę o Crystal. Summer przygotuwuje przedstawienie, by podsycić uczucia Hoyta. Debbie poprzysięga Alcide’owi zemstę. Eric wysyła Hadley w roli przynęty, by zdobyć informacje od Sophie-Anne. Russell przestaje słuchać Władzy i Sędziego (Zeljko Ivanek). 1 sierpnia 2010 John Dahl Brian Buckner
3 8 Night on the Sun Poruszona i pozbawiona złudzeń Sookie zaczyna poważnie wątpić w swój związek z Billem. Sophie-Anne przeprowadza się do nowej rezydencji, a Russell planuje w tajemnicy swój kolejny krok. Jessica wybacza Billowi. Mając nadzieję na uratowanie Crystal, Jason podejmuje nowe wyzwanie. Ruby Jean, matka Lafayette’a, zjawia się u syna z nieoczekiwaną wizytą. Sam próbuje utrzymać Tommy’ego w ryzach. W Merlotte’s rozpoczyna pracę nowa kelnerka. Eric udowadnia, że jest lojalny wobec Russella. Sookie znajduje się w trudnej sytuacji, bo Alcide jest zdecydowany rozwiązać swoje domowe problemy. 8 sierpnia 2010 Lesli Linka Glatter Raelle Tucker
3 9 Everything is Broken Trzymając w ręku ratyfikowaną “Poprawkę o prawach wampirów”, Nan Flanagan wchodzi do baru Fangtasia, aby poznać z ust Erika kulisy zniknięcia Sędziego. Pogrążony w smutku Russell poprzysięga zemstę swoim wrogom w ludzkiej i wampirzej skórze. Wybudzony z drzemki Bill dowiaduje się, kim naprawdę jest Sookie. Jason występuje przeciw Feltonowi i Calvinowi i zyskuje nieoczekiwaną pomoc. Sama niepokoi nastawienie Tommy’ego. Tara zdobywa nowego sojusznika, którym okazuje się być jej dawny prześladowca. Hadley przedstawia Sookie nowego członka rodziny. Arlene martwi się o swoją przyszłość. Hoyt uświadamia sobie, co naprawdę czuje do Jessiki. 15 sierpnia 2010 Scott Winant Alexander Woo
3 10 I Smell a Rat Bill z oporem wyjawia Sookie, że jej życie jest zagrożone. Jesus (Kevin Alejandro) jest zafascynowany tajemniczymi właściwościami napoju V. Wybuch złości Sama sprawia, że wracają do niego mroczne wspomnienia. Eric podejmuje środki ostrożności i spełnia życzenie. Arlene zwraca sie do Holly (LaurenBowles) z prośbą o pomoc w rozwiązaniu nie cierpiącego zwłoki problemu. Jason radzi sobie z nieoczekiwanym rozwojem wypadków, w których główne role grają Tara i Crystal. Jessica nie wie, czy wybrać Tommy’ego czy Hoyta. Po spotkaniu z Talbotem (Theo Alexander), Russell poprzysięga zemstę na wszystkich swoich wrogach. 22 sierpnia 2010 Michael Lehmann Kate Barnow & Elisabeth R. Finch
3 11 Fresh Blood Bill stara się odzyskać zaufanie Sookie, czym naraża ją tylko na nowe niebezpieczeństwo. Eric wie, że jest fizycznie słabszy od Króla i mami Russella wizją spełnienia “największych marzeń wampira.” Jason jest oszołomiony rewelacjami Crystal. Sam rozpamiętuje mroczne wspomnienia i zrywa kontakty ze wszystkimi, z wyjątkiem Tary. Hoyt i Jessica zaczynają poważnie myśleć o wspólnej przyszłości. Z pomocą Holly, Arlene oddaje siebie i swój los pod opiekę bogini. Napój V budzi nowe demony Lafayette’a. 29 sierpnia 2010 Daniel Minahan Nancy Oliver
3 12 Evil Is Going On Sookie mimo protestów Billa ratuje Erica, który umiera od promieni słonecznych. Eric nalega by Sookie również uratowała Russella, a później przywiązała go w barze Fangtasia. Matka Hyot’a żąda aby Jessica trzymała się z dala od jej syna, lecz ten prosi Jessicę o rękę. Tara dowiaduje się, że Sam jest zmiennokształtnym. Jason ostrzega mieszkańców dając wystarczająco dużo czasu Feltonowi na zabicie Calvina. Bill i Eric polewają jeszcze żywego Russella cementem. Bill próbuje zabić w ten sam sposób Erica. Ericowi udaje się uciec. Sookie odwiedza grób babci, gdzie są Claudine i inne wróżki. 12 września 2010 Anthony Hemingway Alan Ball
Sezon 4
Odcinek Tytuł Data premiery w USA Data premiery w Polsce
1 She’s Not There[3] 26 czerwca 2011[4] 1 października 2011
2 You Smell Like Dinner[3] 3 lipca 2011[4] 8 października 2011
3 If You Love Me, Why Am I Dyin’?[3] 10 lipca 2011[4] 15 października 2011
4 I’m alive and on fire[3] 17 lipca 2011[4] 22 października 2011
5 I Hate You, I Love You[3] 24 lipca 2011[4] 29 października 2011
6 I Wish I Was the Moon[3] 31 lipca 2011[4] 5 listopada 2011
7 Cold Grey Light of Dawn[3] 7 sierpnia 2011[4] 12 listopada 2011
8 Spellbound[3] 14 sierpnia 2011[4] 19 listopada 2011
9 Run[5] 21 sierpnia 2011[4] 26 listopada 2011
10 Burning Down the House[5] 28 sierpnia 2011[4] 3 grudnia 2011
11 Soul of Fire[5] 4 września 2011[4] 10 grudnia 2011
12 And when I Die[5] 11 września 2011[4] 17 grudnia 2011
Sezon 5
Odcinek Tytuł Data premiery w USA Data premiery w Polsce HBO
1 Turn! Turn! Turn! [5] 10 czerwca 2012 [5] 29 września 2012 [6]
2 Authority Always Wins [5] 17 czerwca 2012 [5]
3 Whatever I Am, You Made Me [5] 24 czerwca 2012 [5]
4 We’ll Meet Again [5] 1 lipca 2012 [5]
5 Let’s Boot & Rally [5] 8 lipca 2012 [5]
6 Hopeless [5] 15 lipca 2012 [5]
7 In The Beginning [5] 22 lipca 2012 [5]
8 Somebody That I Used to Know [5] 29 lipca 2012 [5]
9 Everybody Wants To Rule The World [5] 5 sierpnia 2012 [5]
10 Gone, Gone, Gone [5] 12 sierpnia 2012 [5]
11 Sunset [5] 19 sierpnia 2012 [5]
12 Save Yourself [5] 26 sierpnia 2012 [5]

Twórcy
Sezon 1

Reżyserzy
Alan Ball (2 odcinki)
Michael Lehmann (2 odcinki)
Daniel Minahan (2 odcinki)
Scott Winant (2 odcinki)
Scenarzyści
Alan Ball (13 odcinków)
Charlaine Harris (13 odcinków)
Alexander Woo (3 odcinki)
Brian Buckner (2 odcinki)
Chris Offutt (2 odcinki)
Raelle Tucker (2 odcinki)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 131 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...