CSI: Kryminalne zagadki Miami

Horatio Caine – David Caruso | Calleigh Duquesne – Emily Procter | Eric Delko – Adam Rodriguez | Alexx Woods – Khandi Alexander | Tim Speedle – Rory Cochrane | Ryan Wolfe – Jonathan Togo | Frank Tripp – Rex Linn | Natalia Boa Vista – Eva LaRue

csi-kryminalne-zagadki-miamicsi-kryminalne-zagadki-miami 2


CSI: Kryminalne zagadki Miami (ang. CSI: Miami) – serial produkcji USA, emitowany przez telewizję CBS od 23 września 2002 do 8 kwietnia 2012. Serial jest spin-offem Kryminalnych zagadek Las Vegas.
Producentami serialu są: Anthony E. Zuiker, Carol Mendelsohn i Ann Donahue
Producenci wykonawczy: Jerry Bruckheimer, Anthony E. Zuiker, Carol Mendelsohn, Ann Donahue, Jonathan Littman, Danny Cannon, Nancy Miller, Sam Strangis

Opis
Zespół techników kryminalnych zajmuje się wszelkimi tajemniczymi zbrodniami, które mają miejsce w Miami. Do odkrycia prawdy, kryjącej się za najbardziej zawiłą zbrodnią wykorzystują najnowsze zdobycze techniki, które trafiają do laboratoriów kryminalistyki i medycyny sądowej. Szefem grupy jest bezkompromisowy porucznik Horatio Caine (David Caruso).

Postacie
Horatio Caine (David Caruso) – porucznik dowodzący sekcją CSI, specjalista od materiałów wybuchowych.
Kyle Harmon (Evan Ellingson) – syn Horatio Caine’a.
Julia Winston (Elizabeth Berkley) – była narzeczona Horatio i matka Kyle’a.
Calleigh Duquesne (Emily Procter) – specjalistka od balistyki
Eric Delko (Adam Rodriguez) – ekspert z dziedziny daktyloskopii i narkotyków.
Alexx Woods (Khandi Alexander) – koroner, odeszła z ekipy CSI (sezon 6 odcinek 19) z powodów rodzinnych.
Tim Speedle (Rory Cochrane) – śledczy z ukończonym tytułem biologa. Ginie tragicznie w akcji w pierwszym odcinku trzeciego sezonu.
Ryan Wolfe (Jonathan Togo) – były policjant drogówki, który dzięki swojej dokładności i doświadczeniu z dziedziny chemii zostaje dołączony do ekipy na miejsce Speedle’a na początku trzeciego sezonu. Pod koniec piątego sezonu zostaje wyrzucony z pracy za hazard, jednak wraca do CSI w środku sezonu szóstego (128 odcinek).
Frank Tripp (Rex Linn) – detektyw wydziału zabójstw policji w Miami. Od czwartego sezonu na stałe współpracuje z ekipą.
Natalia Boa Vista (Eva LaRue) – pojawiła się w serialu w 1 odcinku 4 sezonu jako analityk DNA, który pracuje nad nierozwiązanymi sprawami. Od sezonu piątego jest stałym członkiem ekipy.
Yelina Salas (Sofia Milos) – detektyw wydziału zabójstw policji w Miami. Bratowa Horatio Caine’a.
Maxine Valera (Boti Ann Bliss) – analityk DNA. Współpracuje z CSI. Rzadziej po pojawieniu się Natalii.
Jake Berkeley (Johnny Whitworth) – detektyw, czasami współpracujący z CSI (5-7 sezon). W szóstym sezonie był z Calleigh (cztery odcinki).
Jesse Cardoza (Eddie Cibrian) – nowy śledczy w ekipie Horatio. Wraca do Miami po służbie w Los Angeles. Ginie w pierwszym odcinku 9 serii.
Walter Simmons (Omar Benson Miller) – specjalista z dziedziny chemii i sztuki
Samantha Owens (Taylor Cole) – nowy technik laboratoryjny, przeszła z nocnej zmiany.
Dr Tara Price (Megalyn Echikunwoke) – pojawiła się w drugim epizodzie sezonu 7, “Won’t Get Fueled Again” jako zamiennik zamordowanej koroner Shannon Higgin. Współpracuje z zespołem do końca 7 sezonu, do czasu gdy Ryan Wolfe odkrywa, że okradała laboratorium i zażywała odurzające leki.
Tom Loman (Christian Clemenson) – koroner, pojawia się w trzecim odcinku ósmego sezonu.
John Hagen – detektyw jest partnerem Calleigh w pracy (spotykali się przez pewien czas ze sobą) wcześniej Raymonda Caine

Muzyka
Utworem tytułowym serialu, występującym w czołówce, jest piosenka zespołu The Who “Won’t Get Fooled Again”, która znalazła się na albumie Who’s Next. Utwór napisany przez Pete’a Townshenda śpiewa Roger Daltrey.
Muzyka występująca podczas serialu skomponowana została przez Jeffa Cardoni i Kevina Kinera. Ponadto wykorzystano fragmenty utworów wielu różnych wykonawców wydanych na osobnej ścieżce dźwiękowej, m.in.:
Aqualung – “Something To Believe In”
Chingy ft. Jermaine Dupri – “Dem Jeans”
Madonna – “Hung Up”
The Black Eyed Peas – “Pump It”
Evanescence – “Bring Me To Life”
Beyonce – “Single Ladies”
Gwen Stefani – “Wind it up”
Far East Movement – “Like a G6”
Usher Ft. Will.I.Am – “OMG”
Eminem Ft. 50 Cent – You don’t know
Fergie – London Bridge
Britney Spears – Gimme More
Lamb – Gabriel

Ciekawostki
“Kryminalne zagadki Miami” oraz “Kryminalne zagadki Nowego Jorku” zostały połączone dwoma wspólnymi epizodami nadanymi przez telewizję CBS 7 i 9 listopada 2005 roku. Odcinki opowiadały historię katastrofy lotniczej i seryjnego mordercy, który jest poszukiwany przez ekipy obydwu seriali.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Pilot

Odcinek pilotażowy jest odcinkiem z serialu CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
00

Cross Jurisdictions

9 maja 2002

Anthony E. Zuiker
Ann Donahue
Carol Mendelsohn

Danny Cannon

#0,00
(#2,22)*
Po przyjęciu w domu byłego szefa policji Las Vegas zostaje znalezione jego ciało, a żona i córka zostają porwane. Trop wiedzie na Florydę, gdzie lecą Catherine i Warrick. Na miejscu łączą pracę z miejscowym zespołem CSI pod kierownictwem Horatio Caine. Tymczasem Grissom i reszta zespołu zostaje w Las Vegas, aby tam kontynuować śledztwo.

* Numer odcinka CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
Sezon 1

Odcinki sezonu 1 były emitowane w innej kolejności niż numery w serii.
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
01

Golden Parachute

23 września 2002

Steven Maeda

Joe Chappelle

#1,01
Prywatny samolot rozbił się na bagnach Everglades. Uratowała się tylko jedna osoba. Śledczych zainteresował jednak fakt, że ciało ofiary: młodej kobiety, znaleziono aż pięć mil od miejsca katastrofy.
02

Losing Face

30 września 2002

Steven Maeda
Gwendolyn Parker

Joe Chappelle

#1,04
Pewien kolumbijski ważniak zostaje znaleziony z bombą wokół szyi. Bomba eksploduje zabijając też doświadczonego policjanta z grupy antyterrorystycznej.

Al był przyjacielem Horatio Caine’a (David Caruso), więc dla szefa grupy śledczej w Miami odnalezienie jego mordercy będzie szczególnie ważne. W tej poczęści prywatnej misji może liczyć na swoich zaufanych ludzi: Calleigh Dusquene (Emily Procter), Erica Delko (Adam Rodriguez), Tima Speedle’a (Rory Cochrane), Megan Donner (Kim Delaney) oraz koroner Alexx Woods (Khandi Alexander). Zespół najwyższej klasy ekspertów kryminalistycznych rozpoczyna śledztwo od badania miejsca zbrodni. Co śladowe resztki bomby zdradzają o jej konstruktorze? Kto będzie następnym celem jego ataku?
03

Wet Foot/Dry Foot

7 października 2002

Eddie Guerra

Tucker Gates

#1,02
Pewien rybak znalazł część ludzkiego korpusu we wnętrznościach złowionego rekina.

Horatio i Megan rozpoczynają śledztwo w sprawie morderstwa. Szczątki trafiają do koronera i Alexx odkrywa ranę po kuli – kaliber 45. Tatuaż na ramieniu denata sugeruje, że ofiara mogła być uchodźcą politycznym z Kuby. Morderstwo, czy może raczej nieszczęśliwy wypadek podczas burzy na oceanie? Delko i Speedle wkrótce odkrywają też porzuconą łódź, a na niej łuski po strzelaninie oraz krew… Ślady sugerują przemyt narkotyków. Ale profesjonaliści z grupy śledczej w Miami nigdy nie poprzestają na tak oczywistych przesłankach i drążą temat do końca. Wyniki medycznej ekspertyzy sądowej raz jeszcze przynoszą zaskakujące rozwiązanie.
04

Just One Kiss

14 października 2002

Laurie McCarthy
Matt Witten

Scott Brazil

#1,03
Na plaży w Miami znalezione zostaje ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. Denat na nadpaloną twarz i podcięte gardło.

Niedaleko policjanci odnajdują nieprzytomną pobitą dziewczynę, którą wrzucono do oceanu. Odkryte ślady prowadzą ekspertów na ganek bardzo wpływowej rodziny, z którą Haratio jest związany od kilku lat pewną tajemniczą sprawą…
05

Ashes to Ashes

21 października 2002

Mark Israel

Bryan Spicer

#1,05
Ksiądz Carlos został zastrzelony w zakrystii. Na miejscu zbrodni Horatio i Megan odnajdują łuskę, ale też kilka innych dowodów, które prowadzą do zaskakujących wniosków. Głównym podejrzanym staje się dwunastoletni chłopiec, Cameron Medina. Przeszukanie w jego domu początkowo potwierdza przypuszczenia Megan. Dalsze śledztwo przynosi jednak więcej pytań niż odpowiedzi. Tymczasem Horatio i Delko prowadzą już dochodzenie w drugiej sprawie. We wraku samochodu Delko odkrył zwęglone zwłoki młodej kobiety, a wśród popiołów diament.
06

Broken

28 października 2002

Ildy Modrovich
Laurence Walsh

Deran Sarafian

#1,06
Pięcioletnia Ruthie znika z placu zabaw. Wkrótce jej ciało zostaje odnalezione w pobliskiej łazience. Wszystkie osoby, znajdujące się we wnętrzu hali parku rozrywki, zostają zatrzymane do wyjaśnienia sprawy. Rozpoczyna się śledztwo, podczas którego Horatio, Calleigh, Delko i Speedle poszukują najdrobniejszych śladów. Determinacja ekspertów medycyny sądowej z Miami w poszukiwaniu prawdy jest tak wielka, że są w stanie zbadać najmniejszy pył, żeby odkryć prawdę.
07

Breathless

4 listopada 2002

Steven Maeda
Gwendolyn Parker

Charlie Correll

#1,07
Horatio Caine i jego zespół ekspertów medycyny sądowej tym razem odwiedzają pewną rezydencję. Śledztwo dotyczy morderstwa młodego mężczyzny. Zwłoki odkryto po nocnej imprezie, podczas której Noel zabawiał tańcem erotycznym zaproszone dziewczyny. Na początek trzeba ustalić, z kim denat spędził bardziej intymne chwile podczas minionej nocy i do tego może się przydać komar. Również Delko ma do rozwiązania zagadkę kryminalną, która tylko pozornie wydaje się łatwa. Tym razem do morderstwa doszło w głębinach oceanu.
08

Slaughterhouse

11 listopada 2002

Laurie McCarthy

Dick Pearce

#1,08
Niespodziewanie na ulicy pojawia się kilkunastomiesięczna dziewczynka w piżamce poplamionej krwią. Dziecko jest wystraszone, ale nie zostało ranne, musiało więc opuścić miejsce zbrodni. Horatio Caine przemierza ulice przedmieścia Miami, by odnaleźć dom, w którym doszło do zdarzenia. Grupa śledcza odkrywa kilka ciał z ranami postrzałowymi i brak śladów wskazujących, że napastnik zaatakował tę rodzinę z zewnątrz. Dowody wzajemnie się wykluczają, a najbardziej prawdopodobna wersja wypadków okazuje się zbyt oczywista.
09

Kill Zone

18 listopada 2002

Lois Johnson
Mark Israel

Daniel Attias

#1,09
W centrum Miami w godzinie szczytu ktoś strzela do przypadkowych przechodniów i zabija troje z nich. Potem policja odkrywa jeszcze czwartą ofiarę turystkę, która pechowo znalazła się na linii strzału. Horatio i Calleigh rozpoczynają śledztwo na miejscu zbrodni. Tym razem istotnych informacji na temat morderstwa dostarczy im źdźbło trawy.
10

A Horrible Mind

25 listopada 2002

Ildy Modrovich
Laurence Walsh

Greg Yaitanes

#1,10
Profesor antropologii zostaje znaleziony martwy. Jego metody nauczania budziły kontrowersje. Ostatnio interesował go temat linczu. Horatio Caine i detektyw Bernstein na miejscu zbrodni ustalają, że został okaleczony i zamordowany, a na koniec powieszony na sznurze. Ciało ofiary skrępowano za pomocą wojskowych więzów na nogach i rękach, ale też nosi wyraźnie ślady tortur. Początkowo Horatio podejrzewa działanie sekty, ale ten trop też okazuje się błędny, bo Alexx potwierdza, że to nie rany były powodem śmierci profesora.
11

Camp Fear

16 grudnia 2002

Eddie Guerra
Steven Maeda

Deran Sarafian

#1,11
Na poboczu autostrady porzucono zwłoki nastolatki. Dzięki śladom opon śledczym udaje się ustalić markę samochodu, którym ją przywieziono. Trop prowadzi do pobliskiego obozu dla młodzieży z problemami wychowawczymi. Ale po wizycie tam Horaciowi i jego ekipie nadal nie udało się potwierdzić tożsamości zamordowanej dziewczyny ani miejsca zbrodni, ani też przyczyny zgonu. Ale grupa śledczych z Miami nie poddaje się i rozpoczyna dochodzenie od tego, co jest pewne od zbadania powietrza, które ofiara wdychała tuż przed śmiercią.
12

Entrance Wound

6 stycznia 2003

Laurie McCarthy
Gwendolyn Parker

David Grossman

#1,12
Para kochanków znajduje nagie zwłoki młodej kobiety, ukryte pod łóżkiem w ich pokoju hotelowym. Brak śladów napaści seksualnej, ale uwadze śledczych nie mógł umknąć odcisk palca domniemanego zabójcy, pozostawiony na pasku ofiary. Dzięki temu Horatio i Speedle docierają do mężczyzny, który był już w przeszłości karany za tego typu przestępstwo. Przed aresztowaniem nie są go w stanie uchronić nawet zapewnienia żony przekonanej o jego niewinności. Horatio intryguje mikroskopijnych rozmiarów pleśń, pozostawiona przypadkowo na miejscu zbrodni.
13

Bunk

27 stycznia 2003

Elizabeth Devine

Charlie Correll

#1,13
W ślad za swoim uciekającym kotem młody mężczyzna wchodzi do domu w sąsiedztwie i wkrótce potem umiera w wyniku zatrucia zabójczą mieszanką oparów chemikaliów. Ale prowizoryczne laboratorium do produkcji narkotyków jest o wiele groźniejsze, bo okazuje się być napromieniowane radioaktywnie. Ekipa śledczych musi się błyskawicznie ewakuować, ale też znacznie rozszerzyć zakres dochodzenia. W tym czasie Calleigh i Delko prowadzą śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa starszej kobiety w domu pogodnej starości.
14

Forced Entry

3 lutego 2003

Mark Israel
Lois Johnson

Artie Mandelberg

#1,14
Ciało nagiego młodego mężczyzny zostaje odkryte w łóżku, w jego własnym domu. Został przywiązany za nogi i ręce, co może sugerować seksualny motyw tej zbrodni. Wydaje się to również potwierdzać fakt, że śledczy nie znajdują oznak kradzieży, chociaż ofiara wyraźnie była zamożna. Caine’a intryguje zegarek denata i ślad po tatuażu na jego ramieniu. Calleigh i Delko odkrywają o wiele makabryczniejsze miejsce zbrodni. Ktoś zabił seryjnego mordercę, który w swoim własnym krematorium spalił setki zwłok.
15

Dead Woman Walking

10 lutego 2003

Ildy Modrovich
Laurence Walsh

Jeannot Szwarc

#1,15
Na ulicy w Miami, obok torów kolejki nadziemnej znaleziono zwłoki narkomana. Wszystko wskazuje na to, że zginął, spadając ze schodów, gdy próbował kogoś okraść. Podczas sekcji zwłok Horatio zauważa dziwną ranę na jego prawej dłoni i odkrywa, że mężczyzna został napromieniowany. Ogłasza alarm w całym laboratorium.
16

Evidence of Things Unseen

17 lutego 2003

David Black

Joe Chappelle

#1,16
W salonie erotycznym dochodzi do zbrodni. W trakcie występu jednej ze striptizerek obserwujący ją mężczyzna zostaje pchnięty nożem. Podczas sekcji zwłok wychodzi na jaw, że zmarły był imigrantem z Europy Wschodniej i miał kontakt z dzikimi zwierzętami. Horacio potwierdza, że ofiara pracowała w miejscowym zoo. Namawia też tancerkę, by opuściła miasto. Dziewczyna dotrzymuje słowa, bo wkrótce potem ginie pod kołami samochodu.
17

Simple Man

24 lutego 2003

Steven Maeda

Greg Yaitanes

#1,17
Rozpoczyna się proces mężczyzny, oskarżonego o zamordowanie swojej gosposi, z którą miał romans.

Ale pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że podejrzany jest mężem ważnej persony w Miami, radnej Mercedes Escalante, co budzi szczególne zainteresowanie mediów. Horacio Caine jest przekonany o jego winie, ale gdy na chwilę przed złożeniem zeznań w sądzie dowiaduje się o podobnej zbrodni, woli to sprawdzić, niż przyczynić się do uwięzienia niewinnego człowieka. Znaleziono drugą ofiarę – młodą Latynoskę, zastrzeloną w podobnych okolicznościach, ale gdy podejrzany był w areszcie. Pozornie wszystko się jednak zgadza. Druga dziewczyna też była imigrantką, poszukującą pracy jako służąca. Inne dowody również pasują do siebie. Ale seryjny zabójca w drogim garniturze, to nie ma sensu. Śledczy wracają na miejsce zbrodni i rozpoczynają dochodzenie od nowa.
18

Dispo Day

10 marca 2003

Elizabeth Devine
Ildy Modrovich
Laurence Walsh

David Grossman

#1,18
Ulicami Miami sunie konwój CSI. Caine zlecił powtórną analizę zabezpieczonych narkotyków i cieżarówka wypełniona kokainą z policyjnego magazynu zmierza do laboratorium kryminalistycznego, gdy w środku miasta dochodzi do zderzenia z konduktem pogrzebowym. Równie przypadkowo na miejscu ataku pojawia się młoda kobieta z chłopcem. Wybucha strzelanina i Caine rzuca się, by ratować matkę z dzieckiem, a tymczasem ginie jeden z konwojujących antyterrorystów. Bandyta strzela też z bliska do Speedle’a, który padł na środku ulicy. Czy Horatio zdoła uratować przyjaciela? Przestępcy zdołali uciec z łupem, ale dla śledztwa to nic straconego. Badanie miejsca zbrodni dostarcza wielu zaskakujących odpowiedzi. Chociaż Horacio Caine ufa swoim ludziom, wciąż dręczy go jednak najważniejsze pytanie: kto zdradził?
19

Double Cap

31 marca 2003

Marc Dube

Joe Chappelle

#1,19
Młoda kobieta zostaje znaleziona martwa w pobliżu basenu w ekskluzywnym hotelu w Miami. Ustalenie tożsamości ofiary nie jest proste, bo jej akta utajniły aż dwie agencje rządowe i była ona objęta programem ochrony świadków. Agent FBI wkrótce składa wizytę Caine’owi i chce przejąć śledztwo. Jednak Calleigh zdążyła ustalić pewien istotny szczegół w wyglądzie naboju. Odkryła, że tą samą bronią przed kilku laty dokonano napadu na bank, podczas którego zginął strażnik, a dwóch napastników skradło 600 tysięcy dolarów.
20

Grave Young Men

14 kwietnia 2003

Lois Johnson

Peter Markle

#1,20
Horatio Caine zauważa że ktoś go śledzi. Okazuje się że to dawny więzień, który prosi o odnalezienie syna. Eric i Horatio ustalają że chłopak razem z kolegą mają obsesję na punkcie broni. W tym samym czasie Tim prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodego mężczyzny. Dziewczyna, która spędziła z nim noc twierdzi że nic nie widziała. Alexx odkrywa jednak że ciało zostało odwrócone przed przyjazdem pogotowia.
21

Spring Break

28 kwietnia 2003

Stephen Maeda

Deran Sarafian

#1,21
Trwają wakacje na Florydę zjeżdżają setki nastolatków by się zabawić. Po jednej z takich imprez dwoje nastolatków znajduje na plaży ciało młodej dziewczyny. Alexx ustala że przyczyną śmierci było skręcenie karku. Horatio i Tim ustalają że morderca atakował już w innych częściach Florydy. Eric i Calleigh ustalają przyczyny chłopaka znalezionego w basenie. Dowiadują się że poprzedniego wieczoru palił trawkę razem z kolegami.
22

Tinder Box

5 maja 2003

Corey Miller

Charlie Correll

#1,22
Eric i Tim idą się zabawić do klubu. Podczas występu Dj wybucha pożar. Ludzie wpadają w panikę. Jedne z drzwi ewakuacyjnych są zamknięte. Pożar powstał od fajerwerków odpalanych podczas występu. Horatio Calleigh i Tim odkrywają na zapleczu ciało zaginionego kelnera. Możliwe że pożar miał zatuszować morderstwo.
23

Freaks and Tweaks

12 maja 2003

Elizabeth Devine
John Haynes

Deran Sarafian

#1,23
Horatio Eric i Tim przyjeżdżają do opuszczonej szopy gdzie znajdują się skrępowane zwłoki i pozostałości po narkotykach. Podczas oględzin Horatio zauważa butelki z podejrzaną substancją. Dochodzi do wybuchu. Czy wszystkie dowody zostały zniszczone ? Ekipa Caine’a nie spocznie aż nie znajdzie sprawcy. Calleigh bada przyczynę śmierci Dennisa Harmona przyjaciela Alexx.
24

Body Count

19 maja 2003

Ildy Modrovich
Laurence Walsh

Joe Chappelle

#1,24
W więzieniu dochodzi do morderstwa. Horatio ustala że zabójstwo było tylko przykrywką dla ucieczki kilku więźni. Wśród nich jest pedofil Stuart, który pojawił się już w 6 odcinku pierwszej serii.
Sezon 2

Odcinki sezonu 2 były emitowane w innej kolejności niż numery w serii.
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
25

Blood Brothers

22 września 2003

Ann Donahue

Danny Cannon

#2,01
Dziewczyna, wyglądająca jak modelka, zostaje śmiertelnie potrącona na ulicy i wszystko wskazuje na to, że była gościem pobliskiego luksusowego hotelu. Ślady opon potwierdzają, że było to morderstwo z premedytacją. Nikt nic nie widział, więc CSI opiera śledztwo na dowodach.
26

Dead Zone

29 września 2003

Michael Ostrowski

Joe Chappelle

#2,02
Na jachcie odkryto ciało mężczyzny, przebite strzałą z kuszy. Znaki na ciele wskazują, że zmarły był nurkiem. Inne dowody sugerują, że szukał skarbów w wodach otaczających Florydę. Jego wspólnik twierdzi, że niczego ciekawego nie wydobyli. Horatio postanawia to sprawdzić. Delko nurkuje w miejscu ostatnich poszukiwań. Widzi syrenę, a wkrótce potem odkrywa zatopiony przed wiekami hiszpański galeon. Wkrótce w eksplozji przesyłki-pułapki ginie główny podejrzany.
27

Hard Time

6 października 2003

Elizabeth Devine

Deran Sarafian

#2,04
W opuszczonych mieszkaniu zostaję znaleziona młoda dziewczyna. Wszystko wskazuje że została pobita na śmierć. Jednak Horatio zauważa że dziewczyna żyje. Yelina odkrywa że dziewczyna była przed laty zgwałcona. Sprawca ubiega się o zwolnienie warunkowe. Czy to on zlecił pobicie dziewczyny by nie zeznawała przeciw niemu ?
28

Death Grip

13 października 2003

Steven Maeda

David Grossman

#2,03
Zostaje porwana nastolatka. Uczęszczała na lekcje tennisa. Okazało się że dziewczyna uciekła ze swoim chłopakiem, a rodzice sfałszowali akt urodzenia nastolatki. Między czasie zostają odnalezione ciało nastoletniej latynoski. Również uczęszczała na lekcje tennisa. Ekipa Caine’a ustala że obie sprawy się łączą.
29

The Best Defense

20 października 2003

Shane Brennan

Scott Lautanen

#2,05
Dwaj młodzi właściciele klubu nocnego po godzinach przebywali w lokalu, gdy wtargnął zamaskowany napastnik i zastrzelił ich. Tak twierdzi trzeci z obecnych tam mężczyzn, który został ranny, ale przeżył i zdołał zawiadomić policję. Ślady odkryte na miejscu zbrodni wskazują, że ofiary przed śmiercią zażywały kokainę. Śledczy znajdują też dowód, że był tam ktoś jeszcze, oprócz trójki poszkodowanych. Horatio nie daje za wygraną i nadal podejrzewa, że trzecia, niedoszła ofiara nie jest do końca szczera.
30

Hurricane Anthony

3 listopada 2003

Ildy Modrovich
Laurence Walsh

Joe Chappelle

#2,06
Młody mężczyzna i jego żona pragną jak najszybciej ewakuować się przed nadciągającym nad Florydę huraganem Anthony. Niespodziewanie na maskę ich auta spada ciało. Eksperci z CSI ruszają w teren z pomocą i niestety okazują się przydatni. W ogrodzie jednego z domów na przedmieściu Miami Horatio znajduje umierającego człowieka, który spadł z dachu. Caine wątpi, by był to nieszczęśliwy wypadek. Calleigh zwraca uwagę na osobnika, który wynosi ze zrujnowanego domu sprzęt elektroniczny.
31

Grand Prix

10 listopada 2003

Michael Ostrowski
Steven Maeda

David Grossman

#2,07
Wyścigi Grand Prix Miami. Podczas rundy kwalifikacyjnej ginie paliwowy z “American Spirit”. Mężczyzna został spalony przez metanol. Horatio ustala że wąż od wody został celowo zatkany. Dochodzenie ustala że w drużynie “American Spirit” nie wszyscy żyli w zgodzie.
32

Big Brother

17 listopada 2003

Ann Donahue
Jonathan Glassner

Joe Chappelle

#2,08
Zostają znalezione zwłoki maklera. Został zabity myśliwskim nożem w swoim biurze. Speed odkrywa na dywanie ślady obcasów, a na biurku butelkę po szampanie. Do Horatia zgłasza się Susi. Została zatrzymana do kontroli a w jej samochodzie znajduje się amfetamina. Susi może stracić córkę. Czy Horatio będzie w stanie Jej pomóc ?
33

Bait

24 listopada 2003

Steven Maeda
Shane Brennan

Deran Sarafian

#2,09
Na oczach przypadkowych świadków w porcie młoda kobieta zostaje zaatakowana przez rekina i umiera. Ale już wcześniej ktoś chciał strzałem pozbawić ją życia. Na ciele ofiary śledczy zauważają też sprzęt szpiegowski, ale żadna z federalnych agencji wywiadowczych nie przyznaje się do zaginięcia agentki. Równie profesjonalnie i bezwzględnie działa też pewne biuro detektywistyczne, które na zlecenie żon przyłapuje ich mężów na zdradzie. Delko odkrywa, że jednym mężczyzn, na których zastawiono pułapkę, był jego kolega z CSI.
34

Extreme

15 grudnia 2003

Elizabeth Devine
John Haynes

Karen Gaviola

#2,10
Para kochanków przeżywa szok, gdy obok nich spada z dachu garażu młoda kobieta. Śledczy wykluczają samobójstwo lub napad rabunkowy, a szczególnie zastanawia ich warstwa kurzu, która pokrywa zwłoki. Najprawdopodobniej więc kobieta została porwana, a po śmierci porzucona w publicznym miejscu. A co najdziwniejsze, nikt nie zgłosił zaginięcia ofiary, chociaż jej wygląd sugeruje, że była nie tylko piękna, ale też bogata. Horatio dociera do jej chłopaka, który przyznaje, że lubiła ekstremalne doświadczenia i została uprowadzona na własne życzenie.
35

Complications

5 stycznia 2004

Sunil Nayar
Corey Miller

Scott Lautanen

#2,11
Ulubionym zajęciem pewnego nastolatka jest podglądanie sąsiadów przez teleskop. Dzięki temu odkrywa, że jeden z nich powiesił się. To znany w mieście anestezjolog, który praktykował w klinice piękności. Śledczy od razu ustalają, że to morderstwo upozorowane na samobójstwo. Zabezpieczają też na miejscu zbrodni włos, należący do mężczyzny, którego żona niedawno zmarła podczas rutynowego zabiegu upiększającego.
36

Witness To Murder

12 stycznia 2004

Ildy Modrovich
Laurence Walsh
Michael Ostrowski

Duane Clark

#2,12
Handlarz brylantów spieszył się do klientki, gdy został zatrzymany na podziemnym parkingu. Mężczyzna zostaje zastrzelony, a jego własność znika bez śladu. Wszystko trwało ułamki sekund i wskazuje na profesjonalistów, którzy nie przewidzieli tylko, że znajdzie się przypadkowy świadek zabójstwa. To opóźniony w rozwoju mężczyzna, który pamięta cały incydent, ale nie potrafi odróżnić fantazji od rzeczywistości, więc jego zeznania nie będą zbyt przydatne. Śledczy muszą polegać wyłącznie na dowodach z miejsca zbrodni.
37

Blood Moon

2 lutego 2004

Jonathan Glassner
Marc Dube

Scott Lautanen

#2,13
Wytwórca tradycyjnych kubańskich cygar zostaje brutalnie zamordowany w pracowni. Delko i Horatio odkrywają, że denat był powiązany z organizacją, która pomaga nielegalnym imigrantom z Kuby. Docierają do Mariseli Gonzalez Coto – właśnie w chwili, gdy kobieta z narażeniem własnego życia ratuje kolejną grupę uchodźców, którzy dotarli na amerykański brzeg. Tej samej nocy inny młody mężczyzna został zastrzelony obok bankomatu – nie wchodzi w grę motyw rabunkowy.
38

Slow Burn

9 lutego 2004

Shane Brennan
Michael Ostrowski

Joe Chappelle

#2,14
Pożar na bagnach Everglades omal nie powoduje tragicznej śmierci śledczych z CSI Miami, ale odsłania też zbrodnię, która nie miała nic wspólnego z niszczycielską siłą natury. Delko i Alexx zabezpieczali ślady w miejscu, gdzie znaleziono ciało zastrzelonego mężczyzny, gdy fala ognia przetoczyła nad ich głowami. Potem odkryto jeszcze zwłoki młodej kobiety, która została wykorzystana seksualnie. Zginęła poprzedniej nocy. W toku śledztwa policja dociera do mężczyzny, którą ją podwiózł na bagna.
39

Stalkerazzi

16 lutego 2004

Elizabeth Devine
Steven Maeda

Deran Sarafian

#2,15
Uciekając przed pościgiem, mężczyzna wpada autem na przeszkodę, ale wbrew pozorom nie to było przyczyną jego śmierci. Został uduszony. Na narzędziu zbrodni, którym okazuje się zwyczajna czapka, śledczy zabezpieczają odcisk dłoni. Dzięki temu docierają do paparazzo, który był na miejscu wypadku, ale z czysto zawodowych powodów. Nasuwa się podejrzenie, że denat zdenerwował kogoś ze świata sławnych i bogatych.
40

Invasion

23 lutego 2004

Brian Davidson
Jonathan Glassner

Felix Enriquez Alcala

#2,16
Były mistrz surfingu i zarazem właściciel dobrze prosperującej firmy Ted Henderson, jego żona Joanne oraz nastoletni syn zostają napadnięci przez dwóch osobników. Kobieta i chłopak wychodzą cało z opresji, natomiast mężczyzna zostaje uprowadzony. Na podstawie ilości jego krwi odkrytej w garażu policja podejrzewa, że Ted już nie żyje. Dzięki najnowszym zdobyczom techniki śledczym udaje się szybko odnaleźć jego grób. Ted kolekcjonował dzieła sztuki i pamiątki sportowe, ale Delko zauważa, że złodzieje nie zabrali najcenniejszych eksponatów.
41

Money For Nothing

1 marca 2004

Marc Dube

Karen Gaviola

#2,17
W środku dnia w centrum Miami dochodzi do napadu na opancerzony wóz, który przewozi pieniądze z pewnego banku do rezerw federalnych. Jeden z dwóch strażników zostaje zastrzelony, ginie także jeden ze złodziei, bo przypadkowo Horatio Caine był w pobliżu. Skradziono ponad trzy miliony dolarów, ale dzięki specjalnym oznaczeniom banknotów złodziej zostaje zatrzymany wraz z łupem. Wtedy okazuje się, że dolary zostały doskonale podrobione, a w siedzibie CSI zjawia się agent specjalny FBI, Peter Elliott, z zamiarem przejęcia śledztwa.
42

Wannabe

22 marca 2004

Elizabeth Devine
Steven Maeda
John Haynes

Fred Keller

#2,18
Brutalne zabójstwo w środku miasta. Ofiarą jest izraelski biznesmen, który zgodził się na tajną współpracę z FBI, by doprowadzić do skazania psychopatycznego mordercy, który czuje się bezkarny. Niestety, zbrodniarz znów może się wymknąć wymiarowi sprawiedliwości, bo na scenę zbrodni wkradł się pewien człowiek, podając się za pracownika CSI, skradł cenny dowód. Speedle czuje się osobiście odpowiedzialny za ten incydent. Tymczasem Delko i Calleigh poszukują zabójcy młodej kobiety, której ciało zostało odnalezione w kontenerze na śmieci.
43

Deadline

29 marca 2004

Ildy Modrovich
Laurence Walsh
Sunil Nayar

Deran Sarafian

#2,19
Josh Dalton – młody i ambitny reporter z “Miami Sun” – zasłynął serią artykułów o przemycie broni na statkach pasażerskich. Teraz znów znajduje się w centrum uwagi. Jest świadkiem zabójstwa kolegi, który został zastrzelony, gdy obaj wybrali się po narkotyki – rzekomo poszukując nowego tematu. Horatio podejrzewa, że dziennikarz kłamie – CSI zna wiele sposobów, by poznać prawdę. Delko odkrywa odcisk palca dilera na miejscu zbrodni.
44

The Oath

19 kwietnia 2004

Alison Lea Bingeman

Duane Clark

#2,20
Na ulicy umiera policjant. Śledztwo potwierdza, że został zamordowany. Horatio jest przekonany, że zginął na służbie i przysięga jego żonie, że odkryje prawdę. Dzięki śladom organicznym zabezpieczonym wewnątrz radiowozu śledczy ustalają listę osób, które jako ostatnie kontaktowały się z zabitym policjantem i dowiadują się, że tej feralnej nocy spotkał się z pewną prostytutką. Yelina przyjmuje zaproszenie na kolację od oficera wydziału wewnętrznego.
45

Not Landing

3 maja 2004

Shane Brennan
Marc Dube
Jonathan Glassner

Joe Chappelle

#2,21
Awionetka spada wprost na plażę pełną ludzi. Ginie pilot. Wstępne badania potwierdzają, że do katastrofy lotniczej doszło na ziemi, ale mężczyzna zmarł jeszcze w przestworzach. Przy zaworach w samolocie ktoś umieścił materiał wybuchowy. Żona pilota, Wendy, wspomina o sprzeczkach z sąsiadem, bo chociaż na ich ekskluzywnym osiedlu znajduje się prywatne lotnisko, nie wszyscy mieszkańcy pasjonują się lotnictwem. Alexx omal nie traci życia w eksplozji, do której dochodzi podczas badania ciała mężczyzny, który z nieznanych przyczyn zmarł na ulicy.
46

Rap Sheet

10 maja 2004

Ildy Modrovich
Corey Miller

David Grossman

#2,22
Podczas koncertu zostaje zabity ochroniarz gwiazdy rapu. Wszystko wskazuje na to, że zabójca jednak celował w artystę. Wielu obecnych podczas występu miało powód, by zabić muzyka i nie byłby to pierwszy zamach na jego życie. Mimo tego raper odmawia współpracy z policją. Eksperci z CSI zwracają uwagę na inny trop i rozpoczynają śledztwo od drobiazgowego przebadania kulis sceny, skąd padły strzały. Okazuje się, że równie niezwykłe okoliczności towarzyszyły z pozoru zwyczajnemu wypadkowi na drodze.
47

MIA/NYC NonStop

17 maja 2004

Anthony E. Zuiker
Ann Donahue
Carol Mendelsohn

Danny Cannon

#2,23
Biura CSI z Miami i Nowego Jorku łączą siły, by rozwiązać zagadkę brutalnego morderstwa, do którego doszło na Florydzie. Nastolatka po powrocie z imprezy zastaje ciała zamordowanych rodziców. W ślinie zabezpieczonej na miejscu zbrodni Calleigh znajduje dowód, że przestępca dużo czasu spędził w bezpośrednim sąsiedztwie ruin World Trade Center po ataku z 11 września. Speedle, analizując włókno z ciała ofiary, odkrywa, że sprawca przyleciał do Miami samolotem. Podążając tym tropem, śledczym szybko udaje się ustalić jego nazwisko.
48

Innocent

24 maja 2004

Steven Maeda
Sunil Nayar
John Haynes

Joe Chappelle

#2,24
Dźwięk telefonu komórkowego przerywa parze kochanków randkę w parku. W pobliżu odkrywają oni zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że ofiarą jest Ashley Anders – była gwiazda filmów porno umieszczanych w Internecie. Alex wyklucza motyw rabunkowy zabójstwa, a także gwałt. Sekcja wskazuje natomiast, z kim ofiara spędziła ostatni wieczór. Yelina i Horatio przesłuchują Davida Jeffersa – pracodawcę Ashley. Tymczasem w laboratorium wybucha pożar. Delko ratuje dowód w sprawie morderstwa. Wydział wewnętrzny podejrzewa go o sabotaż.
Sezon 3

Odcinki sezonu 3 były emitowane w innej kolejności niż numery w serii.
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
49

Lost Son

20 września 2004

Ann Donahue
Elizabeth Devine

Duane Clark

#3,01
Na pokładzie jachtu, który uderzył w przęsło mostu, policja odkrywa zwłoki jednego z najbogatszych ludzi w Miami. Okazuje się, że został on zastrzelony z małej odległości. Zabity mężczyzna jest ojcem porwanego chłopca i tak dochodzenie w sprawie jego śmierci zmienia się w poszukiwanie uprowadzonego synka. Jego żona zeznaje, że przekazali porywaczom okup: kosztowności warte 3 miliony dolarów. Zapomniała jednak wspomnieć o swojej przestępczej przeszłości. Przemilczała również fakt, że była dla chłopca tylko macochą.W tym odcinku śledczy Tim Speedle zostaje zastrzelony.
50

Pro Per

27 września 2004

John Haynes
Steven Maeda

Karen Gaviola

#3,02
Imprezę w rezydencji projektanta mody hip-hopowej przerywa grad kul z broni maszynowej, padający z łodzi przepływającej wzdłuż nabrzeża. Napastnik otworzył ogień do tłumu gości i strzelał na oślep. Zabił młodą kobietę, która osierociła dziesięcioletniego synka. Chłopiec zapamiętał twarz zabójcy, ale Horatio za wszelką cenę chce go chronić i nie dopuścić, by musiał zeznawać jako świadek. Z pomocą straży wybrzeża Delko i detektyw Tripp zatrzymują motorówkę, z której oddano strzały i na jej pokładzie zabezpieczają ślady.
51

Under The Influence

4 października 2004

Marc Dube
Corey Miller

Scott Lautanen

#3,04
Młoda kobieta wybiega ze sklepu i wkrótce potem wpada pod nadjeżdżający autobus. Wszystko wskazuje na samobójstwo. Na miejscu zbrodni Horatio poznaje wyjątkowo skrupulatnego policjanta z drogówki, Ryana Wolfe’a, który zwraca mu uwagę na kilka cennych tropów. Chce zostać kryminologiem i wkrótce otrzymuje szansę. Ojciec Calleigh, Kenwall “Duke” Duquesne, znów popadł w tarapaty z powodu uzależnienia od alkoholu. Niewiele pamięta z tego, co wydarzyło się minionej nocy, ale obawia się, że przejechał kogoś samochodem.
52

Murder In a Flash

11 października 2004

Anne McGrail
Sunil Nayar

Fred Keller

#3,03
Na polu golfowym w Miami niespodziewanie zjawia się setka młodych ludzi i zasypuje świadków piłeczkami. Gdy kurz opada, ukazuje się ciało martwego nastolatka. Śledczych zastanawia, czy ten “flash mob” miał ściągnąć policję na miejsce zbrodni, czy raczej zniszczyć ewentualne dowody. Tytanowa wstawka w kolanie pozwala szybko ustalić personalia denata. O wiele trudniej przyjdzie śledczym odkryć, kto zwołał jego rówieśników na tę akcję i jakie kierowały nim motywy. Calleigh i Delko zbierają dane z komórek koleżanek i kolegów zmarłego.
53

Legal

18 października 2004

Michael Ostrowski
Ildy Modrovich

Duane Clark

#3,05
W jednym z najbardziej gorących klubów Miami zginęła dziewczyna. Jej ciało odkryto w łazience, a morderstwo mogło mieć podtekst erotyczny. W ustaleniu tożsamości ofiary pomoże mikrochip z zakodowanym numerem karty kredytowej, umieszczony w jej ciele jako implant. Calleigh zabezpiecza na jej ustach wyjątkowo kruchy dowód, który może doprowadzić śledczych do sprawcy zbrodni. Cennym odkryciem okazuje się też fakt, że dziewczyna jako wolontariuszka pomagała policji w rozpracowaniu miejsc, gdzie nielegalnie sprzedawano alkohol nieletnim.
54

Hell Night

25 października 2004

Steven Maeda
Corey Miller

Scott Lautanen

#3,06
W noc Halloween grupa sędziów przysięgłych odwiedza miejsce zbrodni, gdzie przed rokiem od ciosów nożem zginęła młoda kobieta, by odtworzyć okoliczności śmierci przed ostatecznym wydaniem werdyktu. Głównym podejrzanym jest jej mąż. Zdradzał ofiarę, więc do zabójstwa mogło dojść podczas rodzinnej sprzeczki. Ale Donny Lopez upiera się, że jest niewinny. Gdy podczas wizji lokalnej on również zostaje zamordowany, sprawa się komplikuje. Ryan zabezpiecza włos perskiego kota, a Calleigh i Eric badają kartkę papieru, znalezioną w pobliżu ciała Lopeza.
55

Crime Wave

8 listopada 2004

Elizabeth Devine

Karen Gaviola

#3,08
Do wybrzeży Florydy zbliża się tsunami. Mieszkańcy zagrożonych terenów usiłują jak najszybciej wyjechać lub robią zakupy, by przetrwać kataklizm. W trakcie ewakuacji mieszkańców, na parkingu przed supermarketem policja natrafia na zwłoki mężczyzny. W bagażniku jego samochodu odkryto wiele broni różnego kalibru. Agenci z CSI zastanawiają się, czy denat planował atak i czy działał sam. Jedynym śladem jest jego lista zakupów.
56

Speed Kills

15 listopada 2004

Sunil Nayar
Marc Dube

Fred Keller

#3,07
Ciało Richarda Lakena zostało odkryte w pobliżu klubu nocnego w South Beach obok auta, które nosi ślady zbrodni w afekcie. Śledczy nie znaleźli narzędzia, którym zadano śmiertelny cios, ale odkryli, że mężczyzna wcześniej brał udział w “szybkiej randce”. Richard odbył piętnaście takich spotkań. Tripp i Delko sprawdzają, która z jego rozmówczyń była aż tak nieszczęśliwa, by zniszczyć karoserię w jego samochodzie. Horatio zastanawia się, co jeszcze minionej nocy wydarzyło się w klubie, a mogło mieć związek z morderstwem.
57

Pirated

22 listopada 2004

Michael Ostrowski
Steven Maeda

Duane Clark

#3,09
Para nurków podczas podróży poślubnej odkrywa w oceanie ciała pięciu mężczyzn, którzy utonęli związani w szeregu. Alexx podczas sekcji zauważa na zwłokach jednej z ofiar odcisk łuski tuńczyka błękitnopłetwego. Połów tej ryby jest zabroniony, co potwierdzałoby, że wymordowano załogę kutra, i tłumaczyłoby, czemu nikt nie zgłosił zaginięcia jednostki. Posługując się najnowszym sprzętem nawigacyjnym, Delko rozpoczyna poszukiwania jeszcze jednego topielca. Przy okazji odnajduje trójkę rozbitków dryfujących na tratwie ratunkowej.
58

After The Fall

29 listopada 2004

Ildy Modrovich
Marc Dube
John Haynes

Scott Lautanen

#3,10
Zginął młody mężczyzna. Zaskakujące jest to, że obrażenia na jego ciele sugerują, że ktoś spadł na niego z dużej wysokości. Dzięki innym zabezpieczonym śladom Horatio ustala, z którego balkonu skoczył zabójca. Właściciel tego apartamentu twierdzi, że zginęła biżuteria wartości stu tysięcy dolarów. Ale gdy wkrótce potem Ryan i Eric przyłapują go na próbie jej sprzedaży, Horatio postanawia bliżej mu się przyjrzeć. Wychodzi na jaw, że Edward Mathis był podwładnym kontrowersyjnego sędziego, który ostatnio rozpatrywał dwie głośne sprawy.
59

Addiction

13 grudnia 2004

Charles Holland

Steven DePaul

#3,11
Kay i Morgan Colemanowie opuszczają elegancką restaurację, gdzie świętowali kolejną rocznicę ślubu. W chwilę później do ich auta wdziera się porywacz. Policja odnajduje uprowadzony samochód pod mostem. Mąż został ogłuszony i niczego nie pamięta. Żona zginęła od strzału z bliska. Dzięki badaniu DNA dowodów zabezpieczonych przez śledczych na miejscu zbrodni policja namierza porywacza.
60

Shootout

3 stycznia 2005

Corey Miller
Sunil Nayar

Norberto Barba

#3,12
Na ostrym dyżurze szpitala w Miami wybucha strzelanina. W wyniku gangsterskich porachunków dwie osoby giną, a cztery zostają ranne. Wszystko to działo się po telefonie sanitariusza, który powiadomił kolegów, że rywal trafił do szpitala. Gdy Horatio i Tripp usiłują zapobiec wybuchowi prawdziwej wojny gangów, trafiają na kolejną zagadkę kryminalną. Calleigh i Delko, sprawdzając tory pocisków, odkrywają, że był jeszcze jeden strzelec. Uciekał z miejsca zbrodni tak szybko, że zgubił coś na pobliskim parkingu.
61

Cop Killer

17 stycznia 2005

Steven Maeda
Krystal Houghton

Jonathan Glassner

#3,13
Podczas rutynowej kontroli ginie policjant. W patrolu towarzyszył mu cywil, który najprawdopodobniej uciekł. Zniknęła też policyjna broń, ale złodziej zostawił odcisk buta. Policjant zdążył przed śmiercią zgłosić numery rejestracyjne kontrolowanego wozu, ale okazują się fałszywe. Mimo tego Calleigh ustala jego markę i poszukiwany samochód szybko zostaje zatrzymany. Za jego kierownicą policjanci zastają nastolatkę, która jednak, jak na głównego świadka zbrodni, wydaje się mało wiarygodna.
62

One Night Stand

7 lutego 2005

Michael Ostrowski
John Haynes

Greg Yaitanes

#3,14
Boy hotelowy dostarcza bagaż do pokoju i wkrótce potem ginie. W jednej z walizek, którą dostarczył, śledczy odkrywają arkusze papieru ze znakiem wodnym oraz kosmyk włosów. Jeden z turystów zgłasza zaginięcie żony. Wkrótce jej ciało zostaje odkryte w windzie. Okazuje się, że kobieta zmarła w wyniku reakcji alergicznej. W związku z pierwszą sprawą z Waszyngtonu przylatuje agent FBI Elliott, gdyż trop prowadzi do napadu na ciężarówkę przewożącą papier z mennicy, podczas którego zniknęła równowartość kilku milionów dolarów.
63

Identity

14 lutego 2005

Ann Donahue
Ildy Modrovich

Gloria Muzio

#3,15
Pracownik ochrony odkrywa zwłoki młodej kobiety. Alexx zastanawia, skąd na jej ciele tak ogromna ilość śluzu i ślady pokąsania przez węża. W pobliżu miejsca zbrodni Eric i detektyw Tripp odnajdują martwego zabójcę. Szukając odpowiedzi na pytanie, skąd gad znalazł się w Miami, Horatio Caine trafia na Clavo Cruza. Sprawa skradzionej torebki okazuje się o wiele poważniejsza, niż Ryan mógł przypuszczać. Kobieta, która zgłosiła się po jej odbiór, prawdopodobnie wcześniej dopuściła się kradzieży tożsamości.
64

Nothing To Lose

21 lutego 2005

Elizabeth Devine
Marc Dube

Karen Gaviola

#3,16
Odcinek został podzielony na dwie części. Cz. 1 Ekipa CSI zostaje wezwana na bagna Everglades, gdzie miejscowy strażnik dzikiej przyrody zauważył ciało młodego mężczyzny w paszczy aligatora. Pobieżna sekcja zwłok potwierdza, że zginął on od postrzału śrutem. Nie ma jednak czasu na dokładniejsze przebadanie miejsca zbrodni, gdyż pożar, który wybuchł na bagnach, wymyka się strażakom spod kontroli. Sytuację ma rozładować skierowanie do walki z żywiołem grupy więźniów, ale ich pojawienie się tylko prowokuje konflikty. Wkrótce jeden z kryminalistów, Rico Garza, zostaje znaleziony martwy. Cz. 2 Calleigh krok po kroku dociera do prawdy o tym, jak zginął student college’u z Miami. Caine i Tripp odkrywają, że w sprawę drugiego morderstwa na bagnach Everglades zamieszany jest hollywoodzki gwiazdor, Ty Radcliffe. W jego rezydencji Alexx i Delko odkrywają sekretny pokój, który potwierdza podejrzenia o molestowanie nieletnich. To odkrycie robi szczególnie wstrząsające wrażenie na kobiecie. Alexx nie zauważa, kiedy do jej samochodu przedostaje się kryminalista, którego ścigają Caine i Tripp.
65

Money Plane

7 marca 2005

Sunil Nayar
Steven Maeda

Scott Lautanen

#3,17
W pobliżu rezydencji, gdzie trwa przyjęcie, rozbił się mały samolot transportowy. Z wraku Horatio wyciąga rannego pilota, który pamięta tylko zielony błysk, po którym stracił kontrolę nad sterami. Nie zważając na to, że trwa śledztwo, właściciel firmy transportowej usiłuje zabrać z miejsca katastrofy worki, którymi przewożone były czeki warte ponad miliard dolarów. Wkrótce okazuje się, że w samolocie znajdowały się jeszcze zwłoki młodej kobiety z jednej z najbogatszych rodzin w mieście, której matka nie zgadza się na sekcję zwłok.
66

Game Over

21 marca 2005

Michael Ostrowski
Corey Miller

Jonathan Glassner

#3,18
W przewożony lądem jacht wpada na skrzyżowaniu rozpędzony samochód z martwym kierowcą w środku. Kolizja okazuje się próbą zatuszowania morderstwa, ofiara bowiem nie żyje od kilku godzin. Alexx zastanawiają liczne blizny na ciele denata, a najbardziej brak prawej stopy. Wyjaśniając, jakim cudem nieboszczyk nacisnął pedał gazu, Ryan i Calleigh odkrywają, że Jake Sullivan pracował w firmie produkującej gry wideo i testował ich najnowsze produkty.
67

Sex & Taxes

11 kwietnia 2005

Ildy Modrovich
Brian Davidson

Scott Shiffman

#3,19
Od strzału w głowę ginie młody mężczyzna, który próbował ukraść jacht – jak twierdzi właściciel. Horatio zastanawia się, po co była mu kłódka. Okazuje się, że mógł być on funkcjonariuszem rządowym, rekwirującym łódź na poczet niespłaconych długów. Nurkując w kanale portowym, Delko znajduje dowód rozwiązujący zagadkę. Wkrótce potem kolejny agent zostaje znaleziony martwy. Również został zastrzelony, ale ktoś go od jakiegoś czasu podtruwał. Kształt kropli krwi na miejscu zbrodni sugeruje, że ktoś zabrał także coś cennego z jego samochodu.
68

Killer Date

18 kwietnia 2005

Elizabeth Devine
John Haynes

Karen Gaviola

#3,20
W nocy zginęła młoda kobieta. Została uduszona poduszką. Nie ma żadnych świadków. Rano Eric orientuje się, że poprzedniej nocy, podczas randki na parkingu z nieznajomą dziewczyną zgubił swoją służbową odznakę. Zastanwia się, czy została skradziona, bo niedługo potem ktoś podaje się za policjanta i zabija handlarza narkotyków. W pobliżu miejsca strzelaniny Horatio spostrzega mężczyznę, który został skazany na dożywocie za zabójstwo jego brata.
69

Recoil

2 maja 2005

Steven Maeda
Marc Dube

Joe Chappelle

#3,21
Cheri Lyle przekonuje Calleigh do swoich racji. Brad stanowczo odpiera zarzut molestowania. Mężczyzna obawia się, że sędzia przychyli się do wersji byłej żony. Badania DNA ujawniają, że Brad nie jest biologicznym ojcem dziewczynki. Horatio zaczyna podejrzewać, jakie prawdziwe motywy kierują parą skłóconych rodziców. Eric i Alexx rozpoczynają śledztwo w nowej sprawie, która początkowo wygląda na samobójstwo. Badania DNA przynoszą zaskakujące rezultaty. Obie sprawy łączą się.
70

Vengeance

9 maja 2005

Corey Miller
Sunil Nayar

Norberto Barba

#3,22
Na spotkaniu absolwentów zostaje zamordowany były gwiazdor szkolnej drużyny futbolowej. Ciało zostaje znalezione w toalecie. Przyczyną śmierci było uderzenie w głowę butelką szampana. Główną podejrzaną staje się żona zmarłego, która po raz kolejny przyłapała męża na zdradzie. Horatio zostaje wezwany do morderstwa policjanta, który pracował pod przykryciem, podobnie jak jego brat, Raymond. Eric odkrywa, że ktoś ich uprzedził i dokonał oględzin miejsca zbrodni bardzo skrupulatnie.
71

Whacked

16 maja 2005

Ann Donahue
Elizabeth Devine
Ildy Modrovich

Scott Lautanen

#3,23
Seryjny morderca o pseudonimie Siekiera znów dostał odroczenie wykonania wyroku śmierci. Jego obrońca podważył wyniki badań DNA, które przed laty doprowadziły do skazania przestępcy. Matka jednej z jego ofiar nie ma siły znów przechodzić przez proces. Horatio Caine obiecuje jej, że do tego nie dopuści. Caine bada przypadki różnych aktów przemocy, które miały miejsce na Florydzie od czasu aresztowania psychopaty. W domu na plaży znów doszło do tragedii. Ktoś zaatakował młode małżeństwo i tylko kobiecie udało się cudem przeżyć.
72

10-7

24 maja 2005

Ann Donahue
Elizabeth Devine
Michael Ostrowski

Joe Chappelle

#3,24
W jednym z nielegalnych klubów nocnych dochodzi do eksplozji. Na miejsce zostają wezwani kryminolodzy z CSI. Horatio odkrywa miejsce detonacji. Ryan potwierdza, że była ona przypadkowa, spowodowana głośną muzyką, która uruchomiła włącznik rtęciowy. Konstruktor bomby nie zdążył go wyłączyć, gdyż został ugodzony nożem. Na narzędziu zbrodni Horatio znajduje odcisk palca brata, który przed kilku laty zginął na służbie. Calleigh przeżywa szok, gdy na miejscu zbrodni ktoś przystawia jej broń do głowy. Kobieta podejmuje decyzję o odejściu z CSI.
Sezon 4
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
73

From The Grave

19 września 2005

Ann Donahue
Elizabeth Devine

Karen Gaviola

#4,01
74

Blood In The Water

26 września 2005

Dean Widenmann
Sunil Nayar

Duane Clark

#4,02
75

Prey

3 października 2005

Corey Miller
Barry O’Brien

Scott Lautanen

#4,03
76

48 Hours To Life

10 października 2005

John Haynes
Marc Dube

Norberto Barba

#4,04
77

Three-Way

17 października 2005

Marc Guggenheim
Ildy Modrovich

Jonathan Glassner

#4,05
78

Under Suspicion

24 października 2005

Sunil Nayar
Barry O’Brien

Sam Hill

#4,06
79

Felony Flight

7 listopada 2005

Elizabeth Devine
Anthony E. Zuiker
Ann Donahue

Scott Lautanen

#4,07
80

Nailed

14 listopada 2005

Corey Miller
Barry O’Brien

Karen Gaviola

#4,08
81

Urban Hellraisers

21 listopada 2005

Dean Widenmann
Marc Guggenheim

Matt Earl Beesley

#4,09
82

Shattered

28 listopada 2005

Ildy Modrovich

Scott Lautanen

#4,10
83

Payback

19 grudnia 2005

Marc Dube
Ildy Modrovich

Sam Hill

#4,11
84

The Score

9 stycznia 2006

Barry O’Brien

Jonathan Glassner

#4,12
85

Silencer

23 stycznia 2006

Sunil Nayar

Ernest R. Dickerson

#4,13
86

Fade Out

30 stycznia 2006

Corey Miller

Scott Lautanen

#4,14
87

Skeletons

6 lutego 2006

John Haynes
Elizabeth Devine

Karen Gaviola

#4,15
88

Deviant

27 lutego 2006

Krystal Houghton

Scott Lautanen

#4,16
89

Collision

6 marca 2006

Dean Widenmann

Sam Hill

#4,17
90

Double Jeopardy

13 marca 2006

Brian Davidson

Scott Lautanen

#4,18
91

Driven

20 marca 2006

Ildy Modrovich

Eagle Egilsson

#4,19
92

Free Fall

10 kwietnia 2006

Marc Dube

Scott Lautanen

#4,20
93

Dead Air

24 kwietnia 2006

John Haynes

Sam Hill

#4,21
94

Open Water

1 maja 2006

Marc Dube
Ildy Modrovich

Scott Lautanen

#4,22
95

Shock

8 maja 2006

Brian Davidson
Corey Miller

Karen Gaviola

#4,23
96

Rampage

15 maja 2006

Ann Donahue
Sunil Nayar

Scott Lautanen

#4,24
97

One Of Our Own

22 maja 2006

Barry O’Brien
Krystal Houghton
Elizabeth Devine

Matt Earl Beesley

#4,25
Sezon 5

Odcinki sezonu 5 były emitowane w innej kolejności niż numery w serii.
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
98

Rio

18 września 2006

Sunil Nayar

Joe Chappelle

#5,01
99

Going Under

25 września 2006

Marc Dube
John Haynes

Matt Earl Beesley

#5,04
100

Death Pool 100

2 października 2006

Ann Donahue
Elizabeth Devine

Sam Hill

#5,03
101

If Looks Could Kill

9 października 2006

Ildy Modrovich
Barry O’Brien

Scott Lautanen

#5,02
102

Death Eminent

16 października 2006

Corey Miller
Brian Davidson

Eagle Egilsson

#5,05
103

Curse of the Coffin

23 października 2006

Sunil Nayar
Krystal Houghton

Joe Chappelle

#5,06
104

High Octane

6 listopada 2006

Marc Dube

Sam Hill

#5,07
105

Darkroom

13 listopada 2006

John Haynes

Karen Gaviola

#5,08
106

Going Going Gone

20 listopada 2006

Elizabeth Devine

Matt Earl Beesley

#5,09
107

Come As You Are

27 listopada 2006

Brian Davidson

Joe Chappelle

#5,10
108

Backstabbers

11 grudnia 2006

Barry O’Brien

Gina Lamar

#5,11
109

Internal Affairs

8 stycznia 2007

Corey Miller

Scott Lautanen

#5,12
110

Throwing Heat

22 stycznia 2007

Krystal Houghton

Joe Chappelle

#5,13
111

No Man’s Land

5 lutego 2007

Dominic Abeyta

Scott Lautanen

#5,14
112

Man Down

12 lutego 2007

Ildy Modrovich

Karen Gaviola

#5,15
113

Broken Home

19 lutego 2007

Barry O’Brien
Krystal Houghton

Sam Hill

#5,16
114

A Grizzly Murder

26 lutego 2007

Elizabeth Devine
Brian Davidson

Eagle Egilsson

#5,17
115

Triple Threat

19 marca 2007

Corey Miller
Sunil Nayar

Scott Lautanen

#5,18
116

Bloodline

9 kwietnia 2007

John Haynes
Marc Dube

Carey Meyer

#5,19
117

Rush

16 kwietnia 2007

lldy Modrovich
Krystal Houghton

Sam Hill

#5,20
118

Just Murdered

23 kwietnia 2007

Ty Scott

Eagle Egilsson

#5,21
119

Burned

30 kwietnia 2007

Corey Evett
Matt Partney

Anthony Hemingway

#5,22
120

Kill Switch

7 maja 2007

Corey Miller
Marc Dube

Scott Lautanen

#5,23
121

Born to Kill

14 maja 2007

Sunil Nayar
Ann Donahue

Karen Gaviola

#5,24
Sezon 6

Odcinki sezonu 6 były emitowane w innej kolejności niż numery w serii.
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
122

Dangerous Son

24 września 2007

Marc Dube
Krystal Houghton

Sam Hill

#6,01
Uzbrojony napastnik wdziera się do domu kuratora sądowego. Policja błyskawicznie reaguje na wezwanie, jednak nie udaje się go uratować. Morderca ucieka motorówką. Córka ofiary potwierdza, że jej ojciec sprawował dozór kuratorski nad dwoma tysiącami skazańców. Wielu z nich chciało go zabić. Badania DNA wykazują, w sprawę może być zamieszany nastoletni syn porucznika Caine’a, Kyle Harmon. Do tej pory Horatio nawet nie wiedział o jego istnieniu.
123

Cyber-lebrity

1 października 2007

Corey Evett
Matt Partney

Matt Earl Beesley

#6,03
Candance Walker, nastoletnia pływaczka, zyskała ogromną popularność, gdy w Internecie zamieszczono jej seksowne zdjęcia. Podczas kolejnych zawodów z jej udziałem dochodzi do tragedii – jej chłopak zostaje zastrzelony z łuku. Horatio boi się, że następną ofiarą będzie Candance. Przydziela jej do ochrony Ryana Wolfe’a. Wkrótce także Caine zyskuje rozgłos – na jednej ze stron internetowych ujawniono, że to on przyczynił się do aresztowania lokalnego bossa mafii, Argento. Syn gangstera postanawia się na nim zemścić. Calleigh postanawia przyjrzeć się bliżej broni, z której zabito chłopaka młodej pływaczki. Odwiedza trenera szkolnej drużyny łuczniczej – Roberta Whittena. Wszystko wskazuje na to, że może on być zamieszany w tę zbrodnię. Delko znajduje inny trop. Jego uwagę przyciągają okulary przeciwsłoneczne, które zabity nastolatek nosił owego feralnego dnia. Alexx natomiast zabezpiecza na ciele ofiary ledwie dostrzegalny ślad szminki.
124

Inside Out

8 października 2007

Sunil Nayar
John Haynes

Gina Lamar

#6,02
Syn Horatio, Kyle Harmon, zatrzymany za porwanie, zostaje tymczasowo aresztowany. W drodze do więzienia razem z nim jedzie groźny gang przestępców. Eskortą dowodzi sierżant Frank Tripp. Podczas jazdy sytuacja wymyka się spod kontroli. Dochodzi do strzelaniny, w wyniku której ginie młoda kobieta. Wszystko wskazuje na to, że to Frank ponosi odpowiedzialność za jej śmierć. Calleigh zabezpiecza ślady na miejscu zbrodni, podczas gdy Natalia zabiera część dowodów. Najgorsze jest jednak to, że w zamieszaniu uciekli niebezpieczni kryminaliści, a wraz z nimi zniknął Kyle.
125

Bang, Bang, Your Debt

15 października 2007

Brian Davidson
Barry O’Brien

Karen Gaviola

#6,04
Para kochanków, uwięziona w aucie, zostaje umyślnie podpalona. Dziewczyna ginie potworną śmiercią, chłopak w stanie krytycznym zostaje znaleziony nad brzegiem oceanu. Podczas autopsji Alexx sugeruje Horatio, że była to próba podwójnego samobójstwa. Calleigh dochodzi do podobnego wniosku po oględzinach mieszkania zmarłej dziewczyny. Podążając tropem jej karty kredytowej, Calleigh i Delko docierają na uniwersytet. Dochodzi tam do strzelaniny, a ich główny podejrzany staje się kolejną ofiarą w tej sprawie…
126

Deep Freeze

22 października 2007

Elizabeth Devine

Sam Hill

#6,05
Gwiazdor futbolu, Doug McClain zostaje śmiertelnie ugodzony w szyję podczas rozmowy telefonicznej z reporterką Wendy LeGassic. Oględziny zwłok wskazują, że zabójca perfekcyjnie zadał cios, bo nie widać żadnych śladów walki. Alexx nie może jednak poddać ciała ofiary rutynowej autopsji, bo sprzeciwia się temu wdowa po zamordowanym sportowcu, Eliss McClain. Calleigh i jej chłopak, detektyw Jake Berkeley, odkrywają, że z rezydencji zniknęły trzy mistrzowskie trofea. Natalia i Delko podejrzewają morderstwo dla sportowych pamiątek.
127

Sunblock

29 października 2007

Corey Miller

Christine Moore

#6,06
Podczas zaćmienia Słońca na hotelowym basenie zostaje zamordowany Ronnie Temple. Alexx przepowiada, że śmierć w takich okolicznościach to zły omen. Na walizce znalezionej na miejscu zbrodni, śledczy znajdują nietypowe DNA. Badania laboratoryjne potwierdzają, że należy do mężczyzny, który przeobraża się w wilka. Alexx przystępuje do sekcji zwłok z lękiem i w trakcie badania traci przytomność…
128

Chain Reaction

5 listopada 2007

Brian Davidson
Matthew S. Partney
Corey Evett

Scott Lautanen

#6,07
Tydzień mody w Miami przybiera zaskakujący obrót. Podczas pokazu jedna z modelek przypina się kajdankami do metalowego słupa na scenie i zostaje śmiertelnie porażona prądem. Projektant oświadcza, że nie ma nic wspólnego z tą zbrodnią, coś jednak wyraźnie pragnie zachować w sekrecie. Okazuje się, że zamordowana dziewczyna również miała tajemnicę: ukrywała, że była żoną znanego gangstera. FBI żąda, by CSI zaniechało dalszego śledztwa w tej sprawie dla dobra… świadka koronnego. Ale Horatio i jego drużyna nigdy nie rezygnuje. Niestety, dochodzenie zapoczątkowane przez Biuro CSI w Miami może sprowadzić śmiertelne niebezpieczeństwo na syna porucznika Caine’a, Kyle’a, który w więzieniu czeka na werdykt sądu.
129

Permanent Vacation

12 listopada 2007

Barry O’Brien
Krystal Houghton

Eagle Egilsson

#6,08
Rodzina Partneyów spieszy się, aby na czas wyjść z hotelu i zdążyć na powrotny lot do domu. Kiedy Roger korzysta z toalety, jego syn Brian zostaje zastrzelony przed wejściem do windy. Horatio dowiaduje się, że rodzina pochodzi z Kanady i była w Miami na wakacjach. Ekipa kryminologów nie może zlokalizować naboju. W windzie znajdują bandanę ze znakiem gangu Cobra Familia. Na taśmie rejestrującej wydarzenia na korytarzu widać, że napastnik miał na sobie część hotelowego uniformu.
130

Stand Your Ground

19 listopada 2007

Marc Dube
John Haynes

Joe Chappelle

#6,09
Calleigh zostaje zaatakowana na ulicy. Kobieta odruchowo sięga po broń. Napastnik traci kontrolę nad pojazdem, który w pędzie wpada do pobliskiego sklepu, gdzie policja znajduje zwłoki nieznanej kobiety. Calleigh staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo. Alexx podczas sekcji potwierdza, że ofiara nie żyła w chwili, gdy najechał na nią rozpędzony samochód. Ryan odkrywa, że związek z jej śmiercią miały aromatyzowane cukierki znalezione w wozie, którym usiłowano przejechać Calleigh.
131

CSI: My Nanny

26 listopada 2007

Corey Miller
Krystal Houghton

Jonathan Glassner

#6,10
Pięcioletnia dziewczynka przerywa przyjęcie wydawane przez zamożnych rodziców, pojawiając się na nim ze śladami krwi na bosych stópkach. Okazało się, iż jest to krew jej niani. Zamordowana dziewczyna, imieniem Vanessa, zamierzała wkrótce opuścić pracodawców. Ślady zabezpieczone na miejscu zbrodni pasują do DNA jednego z gości na party i zarazem właściciela agencji dla niań, który nie przyznał się do znajomości z ofiarą. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziewczyny było ugodzenie nożem. Wyszło też na jaw, że ofiara była podtruwana.
132

Guerillas in the Mist

10 grudnia 2007

Barry O’Brien
Brian Davidson

Carey Meyer

#6,11
Detektyw Tripp powraca do wydziału, by wspólnie z drużyną CSI prowadzić dochodzenie w sprawie nielegalnego handlu bronią. Tymczasem w portowym magazynie trzech handlarzy ginie na miejscu. Calleigh jest zaszokowana, bo nigdy dotąd nie widziała skutków użycia najnowszej elektronicznej broni. DNA znalezione na miejscu zbrodni wskazuje na Gabriela Soto. Wkrótce nad brzegiem oceanu zostaje odkryta kolejna ofiara – Steve Lancaster zostaje ogłuszony paralizatorem i zamordowany, ale bez jakichkolwiek śladów. Gdy Alexx szuka odpowiedzi, w jaki sposób zginął ten człowiek, jej koledzy na jego bransoletce od zegarka znajdują odcisk palca jego wspólnika. Wkrótce w porcie dochodzi do strzelaniny, w której Eric Delko staje się głównym celem.
133

Miami Confidential

17 grudnia 2007

Marc Dube

Sam Hill

#6,12
Alexx i Ryan rozpoczynają oględziny zwłok młodej kobiety, Rachel Hemming, i błyskawicznie muszą uciekać z miejsca zbrodni z powodu wybuchu pożaru. Okazuje się, że w mieszkaniu znajdowało się laboratorium chemiczne do wyrobu narkotyków. Horatio przesłuchuje Jeremy’ego Broylesa, właściciela domu, który zapewnia, że nic o tym nie wiedział. Delko dostrzega na ciele ofiary odcisk palca należący do jej brata, który był już notowany za napady, ale Zach Hemming twierdzi, że nie skrzywdziłby swojej siostry. Podsłuch sugeruje, że zamordowana dziewczyna była tajną informatorką. Wśród jej osobistych rzeczy Calleigh zauważa zdjęcie. Natalia rozpoznaje na nim agenta Mike’a Farallona, z którym współpracowała w FBI…
134

Raising Caine

14 stycznia 2008

Sunil Nayar

Gina Lamar

#6,13
Julia Winston- atrakcyjna i bardzo bogata kobieta – prowadzi aukcję, na której oferuje kupno prywatnej wyspy. Tymczasem w innej części rezydencji jej mąż, Bill – miliarder, filantrop i obieżyświat – zostaje zastrzelony podczas podpisywania pewnych dokumentów. Rekonstrukcja zdarzeń sugeruje, że nikt nie mógł wejść do jego pokoju, a autopsja potwierdza, że zginął od strzału z małej odległości. Horatio przybywa na miejsce zbrodni i zaskoczony odkrywa, że wdowa jest jego byłą żoną i matką Kyle’a…
135

You May Now Kill the Bride

24 marca 2008

Barry O’Brien

Eagle Egillson

#6,14
Ceremonia ślubna gwiazdy bejsbolu Grega Tannera. Tuż przed złożeniem małżeńskiej przysięgi narzeczona sportowca Susan Alston zostaje zastrzelona. Horatio Caine i jego ludzie rozpoczynają śledztwo. Greg jest przekonany, że był to atak jego szalonego fana. Śledczy tymczasem podejrzewają ochroniarza Tannera. Calleigh i Delko na miejscu zbrodni znajdują welon, którego ekspertyza włącza w krąg podejrzanych agenta Grega, Alana Farrisa. Inna poszlaka wskazuje z kolei na drużbę – Russella Brooksa, który ma już sporo przestępstw na koncie. Śledczy sprawdzają także uczestników wieczoru kawalerskiego, którego gospodynią była dobra znajoma Grega, Kelly Chapman.
136

Ambush

31 marca 2008

Corey Evett
Matt Partney

Sam Hill

#6,15
Na bagnach Everglades zostaje znalezione ciało kobiety, którą Julie Winston skłoniła do współpracy dla ratowania swojego syna. Liczne ślady na ciele ofiary wskazują, że walczyła o życie. Horatio jest przekonany, że jego była żona użyła przekupstwa, by ocalić Kyle’a przed więzieniem. Nie potwierdza jednak na razie, że miała bezpośredni związek z zabójstwem. Delko odkrywa ślady, które prowadzą do osoby, która miała kontakt z ofiarą przed jej śmiercią. Tymczasem Calleigh po powrocie z miejsca zbrodni uświadamia sobie, że ktoś ją okradł i sabotuje jej śledztwo. Oboje z Ryanem dochodzą do wniosku, że to ktoś doskonale znający procedury obowiązujące w CSI…
137

All In

1 kwietnia 2008

Krystal Houghton

Joe Chappelle

#6,16
Horatio został aresztowany pod zarzutem zabójstwa Riaza i deportowany do Brazylii. Tam musi się definitywnie uporać z przeszłością. Tymczasem w Miami ekipa CSI pracuje nad uwolnieniem Calleigh z rąk porywaczy. Ślady zabezpieczone w jej samochodzie wskazują, że została uprowadzona ze swego auta w drodze do pracy. Sprawa jest jednak zagadkowa, gdyż Calleigh miała przy sobie broń, jednak jej nie użyła. Ryan odkrywa ślad, który wiedzie do mężczyzny zamieszanego w nielegalny hazard, a także w pewne zabójstwo…
138

To Kill A Predator

21 kwietnia 2008

Brian Davidson

Matt Earl Beesley

#6,17
Ekipa CSI prowadzi śledztwo w sprawie śmierci prawnika Seana Radley’a, który zginął przejechany przez samochód. Odnalezienie auta nie jest łatwe, bo zostało wynajęte. Pierwszą główną podejrzaną wydaje się żona Radley’a, Deborah. Kobieta przyznaje, że to ona wynajęła feralny wóz, ale został on skradziony, gdy doszło do morderstwa. Policyjny śmigłowiec namierza w końcu samochód na autostradzie. Calleigh odkrywa w jego wnętrzu dowód, który sugeruje, że samochód prowadziła nastolatka. Badania DNA potwierdzają, że była to córka ofiary…
139

Tunnel Vision

28 kwietnia 2008

Tamara Jaron

Karen Gaviola

#6,18
-brak opisu-
140

Rock and A Hard Place

5 maja 2008

Marc Dube

Gina Lamar

#6,19
Przypadkiem ginie niewinny człowiek. Specjaliści z CSI trafiają na ślad, który prowadzi ich do kogoś z własnej drużyny. Syn Alexx staje się jednym z głównych podejrzanych. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy Alexx znajduje syna w opuszczonym magazynie. Stoi on z zakrwawionym nożem nad ciałem przyjaciela, który jest drugim podejrzanym w tej sprawie.
141

Down To The Wire

12 maja 2008

Sunil Nayar

Eagle Egilsson

#6,20
W wyniku fałszywego zgłoszenia na telefon alarmowy ginie człowiek. Horatio musi przeciwstawić się prywatnemu detektywowi, który od pewnego czasu próbuje zniszczyć jego zespół. Prywatny śledczy zaczyna grzebać w życiu prywatnym pracujących przy sprawie kryminologów. Udaje mu się odsunąć od dochodzenia Calleigh i Erica.
142

Going Ballistic

19 maja 2008

Corey Miller

Sam Hill

#6,21
Nieznany przestępca zamierza doprowadzić do zniszczenia zespołu Horatio Caine’a. Manny Ortega zostaje znaleziony martwy na ulicy w Miami. Kiedy na miejscu zbrodni pojawia się ekipa CSI, towarzyszy jej nowy ekspert od medycyny sądowej, Shannon Higgins. W tej samej chwili na miejscu dochodzi do strzelaniny. Jedyną ofiarą jest Higgins. Obydwa ciała zostają skierowane do autopsji, którą poprowadzi kolejny nowy lekarz w drużynie, Thomas Wellner.Tymczasem Horatio przesłuchuje Evana Caldwella, tajnego agenta federalnego.
Sezon 7
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
143

Resurrection

22 września 2008

Barry O’Brien

Joe Chappelle

#7,01
Horatio pozoruje własną śmierć. Chce przechwycić Rona Sarisa, a wraz z nim wielki ładunek nabojów. Calleigh współpracuje z policyjnym agentem, który przeniknął do mafijnych szeregów. Dowiaduje się, że jest przygotowywany wielki napad, przy organizacji którego pomaga przedstawiciel agencji rządowej USA.
144

Won’t Get Fueled Again

29 września 2008

Corey Evett, Matt Partney

Matt Earl Beesley

#7,02
Na przyjęcie wbiega płonący mężczyzna. Nikt go nie zna, nikt mu nie pomaga. Na miejsce zbrodni przyjeżdża nowa pani patolog – dr Tara Price.
145

And How Does That Make You Kill?

6 października 2008

Tamara Jaron

Sam Hill

#7,03
Zamordowana zostaje córka pani psycholog, terapeutki Delko. Giną także akta z terapii każdego pacjenta, następnie zastrzelona zostaje sama pani psycholog…
146

Raging Cannibal

13 października 2008

Brian Davidson

Gina Lamar

#7,04
Akcja zaczyna się na bagnach, ginie tam kick-boxer, zamieszana w morderstwo jest kobieta mająca dużo wspólnego z bossem rosyjskiej mafii. Okazuje się też, że w budynku, gdzie odbywają się walki, zginął człowiek…
147

Bombshell

20 października 2008

Marc Dube

Eric Mirich

#7,05
Akcja zaczyna się w sklepie z odzieżą damską, gdzie ginie młoda dziewczyna. Okazuje się, że została zabita ładunkiem wybuchowym umieszczonym w bluzce. Zamieszani są w to lekarz od chirurgii plastycznej odkupujący ubrania od młodych dziewcząt, które kradły w sklepach oraz człowiek, który został kiedyś poparzony na twarzy w wyniku wybuchu.
148

Wrecking Crew

3 listopada 2008

Corey Miller

Joe Chappelle

#7,06
Ginie człowiek, który miał zeznawać w ważnej sprawie… W budynek uderza dźwig, gdzie prawie ginie Delko i Duquesne.
149

Cheating Death

10 listopada 2008

Krystal Houghton

Sam Hill

#7,07
W pokoju hotelowym zostają znalezione zwłoki. Jedynym świadkiem jest prostytutka. Jednak problemem jest to, że ona nic nie pamięta.
150

Gone Baby Gone

17 listopada 2008

Dominic Abeyta

Carey Meyer

#7,08
Podczas spaceru matki z dzieckiem pewna para porywa niemowlaka. Podają się oni za prawdziwych rodziców porwanej. W czasie śledztwa wychodzi na jaw, że uprowadzenie zlecił biologiczny ojciec dziewczynki.
151

Power Trip

24 listopada 2008

Corey Evett, Matt Partney

Joe Chappelle

#7,09
Zostaje odnalezione ciało młodej dziewczyny, która zginęła porażona prądem. Są powody przypuszczać, że było to morderstwo dokonane przez zabójcę, którego policja ścigała już rok temu…
152

The Deluca Motel

8 grudnia 2008

Sunil Nayar

Gina Lamar

#7,10
W podrzędnym hotelu zostaje zastrzelony młody mężczyzna. Sprawa jest wyjątkowa, gdyż w tym samym motelu ukrywa się Eric Delko. Agent poszukuje informacji odnośnie przeszłości swojej rodziny i prawdziwej tożsamości ojca.
153

Tipping Point

15 grudnia 2008

Brian Davidson

Marco Black

#7,11
Dochodzenie w sprawie morderstwa naprowadza śledczych na trop brutalnych gangów ulicznych. Kluczowe dowody, dostarcza informator, który sam niebawem zostaje zdemaskowany.
154

Head Case

12 stycznia 2009

Tamara Jaron

Sam Hill

#7,12
Ekipa zajmuje się sprawą mężczyzny, który podejrzewa, że kogoś zabił, ale niczego nie pamięta. Gdy go znaleziono, był cały zbroczony krwią. Eksperci stwierdzają u niego zanik pamięci. By odkryć sekrety skryte w jego mózgu, potrzeba eksperymentu.
155

And They’re Offed

19 stycznia 2009

Barry O’Brien

Matt Earl Beesley

#7,13
Zamordowany zostaje właściciel konia wyścigowego. Na nagraniu z wyścigu widać, jak należący do niego koń, który był faworytem, zwalnia przed metą. Ekipa podejrzewa, że wyścig był ustawiony.
156

Smoke Gets in Your CSI’s

2 lutego 2009

Krystal Houghton

Joe Chappelle

#7,14
Calleigh i Ryan badają miejsce zbrodni – strych domu. Nagle zjawia się zamaskowana postać, która strzela do nich, a następnie podpala dom. Calleigh ulega zatruciu dymem. W odcinku pojawia się gościnnie była patolog – Alexx Woods.
157

Presumed Guilty

9 lutego 2009

Corey Miller

Larry Detwiler

#7,15
Horatio odnajduje dowody sugerujące, że Alfonso Reyes, który został skazany za zamordowanie pewnej kobiety, jest niewinny. To oznacza, że ekipa musi przeprowadzić śledztwo praktycznie od początku. Wiele wskazuje na to, że jednak musieli popełnić wcześniej kilka błędów.
158

Sink or Swim

2 marca 2009

Marc Dube

Sam Hill

#7,16
Znany adwokat Derek Powell (w tej roli P. Daddy) urządza huczną imprezę na swoim jachcie. Podczas balangi na pokład statku wkrada się dwóch złodzei. W wyniku zamieszania, jakie powstaje w tym momencie, ginie narzeczona organizatora zabawy. Załamany mężczyzna prosi o pomoc detektywów, z którymi od dawna miał na pieńku.
159

Divorce Party

9 marca 2009

Corey Evett, Matt Partney

Karen Gaviola

#7,17
Na przyjęciu rozwodowym w altance, pod którą Amy składa przysięgę rozwodową, nagle wypadają powieszone zwłoki jej ex męża. Podczas oględzin miejsca zdarzenia altanka ulega całkowitemu zniszczeniu, raniąc w głowę doktor Price. Syn Horatia zaczyna pracę jako asystent u patolog Tary.
160

Flight Risk

16 marca 2009

Sunil Nayar

Joe Chappelle

#7,18
Na lotnisku taśma wydająca bagaże wyrzuca zakrwawione ciało stewardessy. Ekipa CSI pracuje nad rozwiązaniem sprawy.
161

Target Specific

23 marca 2009

Tamara Jaron

Sam Hill

#7,19
Domy zamożnych mieszkańców Miami stają się celem włamań. Trop prowadzi do rosyjskiej mafii. Członkowie ekipy Caine’a odkrywają, że oni sami znajdują się na celowniku mafiozów. Ich życie jest w niebezpieczeństwie.
162

Wolfe In Sheeps Clothing

30 marca 2009

Krystal Houghton

Carey Meyer

#7,20
Ryan jest torturowany przez jednego ze zbirów Ivana Sarnoffa. Zostaje wypuszczony, ale pod jednym warunkiem – musi pomóc w planowanym rabunku. W przeciwnym razie przestępcy zabiją Billy’ego Gantry. Gdy ekipa zostaje wezwana na miejsce rabunku i morderstwa, Calleigh i Eric zaczynają coś podejrzewać. Horatio proponuje konfrontację z Ryanem.
163

Chip/Tuck

13 kwietnia 2009

Brian Davidson

Allison Liddi-Brown

#7,21
Dochodzi do zabójstwa znanego lekarza chirurgii, który ginie poprzez wrzucenie do niszczarki ogrodowej. W tą sprawę jest zamieszany także były kochanek Julii (była żona porucznika, z którą ma syna), który ponoć zginął w pożarze w poprzedniej sprawie.
164

Dead on Arrival

27 kwietnia 2009

Corey Miller

Gina Lamar

#7,22
Tym razem ekipa CSI musi rozwiązać zagadkę morderstwa w programie reality show – “Marrying Kind”, gdzie Neil wybiera spośród 12 kandydatek przyszłą pannę młodą. Właśnie kręcony jest finał. Okazuje się, że wybranka jego serca Grace Carlson została zabita.
165

Collateral Damage

4 maja 2009

Marc Dube

Sam Hill

#7,23
W restauracji wybucha bomba, zabijając dwoje ludzi. W sprawę zamieszany jest syn jednej z ofiar, właściciel restauracji i członek rosyjskiej mafii. W prosektorium CSI eksploduje granat, który był w ubraniu z jednej z ofiar zamachu w restauracji. Wolfe po wybuchu w prosektorium zauważa, że patolog Tara zajmuje się zbieraniem tabletek z podłogi…
166

Dissolved

11 maja 2009

Corey Evett, Matt Partney

Matt Earl Beesley

#7,24
Po skończonej imprezie u znajomego Ron (były kochanek Julii, żony porucznika Caine’a) pokłócił się z Jimmym Castiganem o jego “długi język”. Podczas szarpaniny wrzuca go do basenu, gdzie Castigan rozpuszcza się w wodzie. Ktoś wlał do basenu dużą ilość sody kaustycznej. Agenci CSI w drodze dalszego śledztwa odkrywają dwa kolejne rozpuszczone ciała.

Julia, była żona p. Caine’a, wtargnęła do prosektorium z bronią, co kończy się jej aresztowaniem. Tara także zostaje aresztowana.
167

Seeing Red (1)

18 maja 2009

Barry O’Brien

Joe Chappelle

#7,25

W stołówce więziennej Ivan Sarnnoff dusi się zatrutym pokarmem. Wezwano ambulans. Drogę karetce zajeżdza samochód, a drugi spycha ją na tory, wprost pod pędzący pociąg. Policjant ratuje skazańca, sam zostając śmiertelnie ranny. Ivan Sarnoff ucieka z bronią policjanta. To początek ciągu zdarzeń, które mają doprowadzić do likwidacji rosyjskiej mafii. Będzie zagrożone życie Yeliny, która jest wtyczką CSI w szeregach mafii. Delko będzie próbował ratować swojego ojca i nie dopuścić do kradzieży broni, w wyniku czego zostaje postrzelony przez Calleigh. Na bagnach Everglades traci panowanie nad samochodem. Agenci znajdują jego ojca w rozbitym samochodzie, ale po Delko ślad zaginął…
Sezon 8
Lp.     Tytuł oryginalny     Data premiery     Scenarzysta     Reżyser     Numer w serii
168

Out of Time (2)

21 września 2009

Tamara Jaron

Sam Hill

#8,01
Ekipa ratownicza znajduje Delko na mokradłach, akcja filmu cofa się do 1997 roku, kiedy to ekipa dopiero powstawała.
169

Hostile Takeover

28 września 2009

Corey Evett, Matt Partney

Allison Liddi-Brown

#8,02
Na laboratorium napada terrorysta i zamyka się z kilkoma zakładnikami. Horatio negocjuje ich uwolnienie. Do ekipy zostaje przyjęty z powrotem dawny pracownik Jesse Cardoza.
170

Bolt Action

5 października 2009

Melissa Scrivner

Gina Lamar

#8,03
Trwa przesłuchanie Calleigh i Delko. Na plaży zostają zamordowani trzej siatkarze. Do ekipy zostaje przeniesiony z nocnej zmiany Walter Simmons grany przez Omara Millera.
171

In Plane Sight

12 października 2009

Robert Hornak

Larry Detwiler

#8,04
W samolocie zostaje odnalezione ciało inwestora Howarda Burgess’a, który zdefraudował pieniądze mieszkańców Miami.
172

Bad Seed

19 października 2009

Brian Davidson

Matt Earl Beesley

#8,05
Dwoje młodych ludzi zatruwa się w restauracji bakteriami E-coli. Ryan, Jesse i Walter prowadza nieoficjalne śledztwo na farmie. Eric z osobistych powodów opuszcza zespół CSI.
173

Dude, Where’s My Groom?

2 listopada 2009

Brett Mahoney

Carey Meyer

#8,06
Panna młoda z niecierpliwością czeka na swojego narzeczonego. Dwóch drużbów zostaje odnalezionych w fontannie. Są skuci kajdankami i nie wiedzą, jak się tam znaleźli.
174

Bone Voyage

9 listopada 2009

Barry O’Brien

Sam Hill

#8,07
Pierwsza część trylogii łączącej wszystkie CSI. Znika dziewczyna z prowincji, która przyjechała do Miami, aby zostać modelką. Ekipa odnajduje tylko jej odciętą rękę oraz nogę innej zaginionej dziewczyny z LA. Horatio ściąga do Miami Dr. Raymond Langston.
175

Point of Impact

16 listopada 2009

Krystal Houghton

Eric Mirich

#8,08
W wypadku samochodowym ginie matka, a dwójka dzieci jest ciężko ranna. Na posterunku umiera również drugi uczestnik stłuczki. Kryminolodzy próbują dowiedzieć się kto spowodował wypadek.
176

Kill Clause

23 listopada 2009

Jeremy R. Littman

Scott Lautanen

#8,09
Ryan, zatrudniony na przyjęciu jako ochroniarz, jest świadkiem morderstwa. Okazuje się, że w firmie, w której pracowała ofiara było więcej śmiertelnych wypadków, a beneficjentem ich ubezpieczenia jest pracodawca. Na tym przyjęciu Jesse śledzi kobietę ze swojej przeszłości.
177

Count Me Out

7 grudnia 2009

Marc Dube

Marco Black

#8,10
Zamordowany zostaje pracownik socjalny. W trakcie śledztwa Ryan i Natalia znajdują się na miejscu wybuchu, czego skutkiem jest utrat

(Visited 335 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...