CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas

William Petersen – Dr. Gilbert “Gil” Grissom | Marg Helgenberger – Catherine Willows | Jorja Fox – Sara Sidle | Gary Dourdan – Warrick Brown | George Eads – Nick Stokes | Paul Guilfoyle – Captain Jim Brass | Eric Szmanda – Greg Sanders | Robert David Hall – Dr. Al Robbins | Wallace Langham – David Hodges | Marc Vann – Conrad Ecklie | Louise Lombard – Sofia Curtis | Laurence Fishburne – Dr Raymond Langston | Lauren Lee Smith – Riley Adams | Liz Vassey – Wendy Simms | Archie Johnson – Archie Kao

csi-kryminalne-zagadki-las-vegas


CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas (tytuł oryginalny C.S.I.: Crime Scene Investigation) – serial telewizyjny opowiadający o pracy zespołu laboratorium kryminalistycznego policji w Las Vegas.
Na podstawie formuły serialu powstały również CSI: Kryminalne zagadki Miami i CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku.

Opis
Serial przedstawia pracę detektywów działu policji zajmujących się badaniem miejsca zbrodni. Używają oni najnowszych zdobyczy nauki i technologii, aby rozwikłać najtrudniejsze zagadki kryminalne.
Scenariusz serialu powstał na podstawie autentycznych materiałów dowodowych i raportów sporządzonych przez organy ścigania na miejscu zbrodni. Autorzy czerpali inspiracje z autentycznych doświadczeń ekipy kryminalistyków współpracujących z policją. Serial przedstawia trudną i odpowiedzialną pracę techników policyjnych pracujących w jednym z najlepszych laboratoriów w Las Vegas. Łapią oni przestępców wnikliwie badając wszystkie ślady zostawione na miejscu zbrodni, bo to od nich zależy najczęściej wynik śledztwa. Kierownikiem zespołu pracującego na nocną zmianę jest Gil Grissom, samotnik i ekscentryk, ceniony przez podwładnych za niesamowitą wiedzę. Do jego zespołu należą: Catherine Willows, była striptizerka i samotna matka, która stara się pogodzić pracę z macierzyństwem, Nick Stokes i Warrick Brown, obaj kawalerowie, zawsze gotowi podjąć nowe wyzwanie, Sara Sidle, najmłodsza z drużyny i kapitan Jim Brass z wydziału zabójstw, który wcześniej był szefem nocnej zmiany. Pomagają im: technik laboratoryjny Greg Sanders, koroner dr David Robbins i sierżant O’Riley. Serial jest wyświetlany w wielu krajach i uczynił gwiazdy z aktorów w nim występujących. Intrygująca akcja połączona z atmosferą Las Vegas zapewnia serialowi wiernych widzów i wysoką oglądalność.

Obsada
William Petersen – Dr. Gilbert “Gil” Grissom- do 10 odcinka 9 serii, 13 odcinek 11 serii
Marg Helgenberger – Catherine Willows
Jorja Fox – Sara Sidle – do 8 serii; 1,2,5,10 odcinek 9 serii; od 1 odcinka 10 serii
Gary Dourdan – Warrick Brown – do 1 odcinka 9 serii
George Eads – Nick Stokes
Paul Guilfoyle – Captain Jim Brass
Eric Szmanda – Greg Sanders
Robert David Hall – Dr. Al Robbins
Wallace Langham – David Hodges
Marc Vann – Conrad Ecklie
Louise Lombard – Sofia Curtis – od 5 serii
Laurence Fishburne – Dr Raymond Langston – od 9 odcinka 9 serii
Lauren Lee Smith – Riley Adams – od 3 odcinka 9 serii
Liz Vassey – Wendy Simms – 56 epizodów, 2005-2009
Archie Johnson – Archie Kao – 81 epizodów, 2001-2009

Muzyka
Tak zwana “theme song” z CSI Las Vegas to piosenka The Who pod tytułem “Who Are you”. Muzyka w każdej z serii CSI odgrywa ważna role. Tworzą ją artyści tacy jak: Linkin Park,The Wallflowers, John Mayer, Akon, Radiohead, Mogwai, Rammstein, KMFDM, Ministry, Kasabian, Celldweller, Sigur Rós, Rob Zombie, Avril Lavigne, Alice in Chains, Bonobo, Zero 7, IAMX, Mobb Deep, Eminem, New Order, The Black Eyed Peas, The Turtles, The Streets, Depeche Mode, Evanescence, Nine Inch Nails, The Game, The Stone Roses, Queen, Electronic, Peter Gabriel, Kaila Yu, Prodigy, Jamiroquai, Gwen Stefani, Kate Bush, Placebo, The Decemberists, Pantera, Gratitude czy przyjaciel jednego z aktorów (Erica Szmandy’ego) Marilyn Manson , Taylor Swift, BodyRockers, Cocteau Twins – z albumu “Heaven or Las Vegas”.

Lista odcinków
Odcinek 6 seria 8 pt. Who & What został dokończony w 6 odcinku 6 serii “Bez śladu (ang. Without a Trace)”; innym serialu kryminalnym.

Sezon 1 Sezon 2 Sezon 3 Sezon 4 Sezon 5 Sezon 6 Sezon 7 Sezon 8 Sezon 9 Sezon 10 Sezon 11 Razem
23 odcinki 23 odcinki 23 odcinki 23 odcinki 25 odcinków 24 odcinki 24 odcinki 17 odcinków 24 odcinki 23 odcinki 22 odcinki 251 odcinków

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Sezon 1

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
1 Pilot 6 października 2000 Anthony E. Zuiker Danny Cannon 1,01
Sprawa 1: Samobójstwo – człowiek znaleziony w wannie, który pożegnalną wiadomość nagrał na dyktafonie. Sprawa 2: Zabójstwo w obronie własnej – człowiek zastrzelony przy próbie wtargnięcia do domu znajomych. 3: Prostytutka okradająca mężczyzn za pomocą środka usypiającego (Nick).
2 Cool Change 13 października 2000 Anthony E. Zuiker Michael W. Watkins 1,02
1:Mężczyzna wygrywa dużą sumę pieniędzy w kasynie i zostaje znaleziony martwy na środku ulicy. 2: Sprawa kradzieży i napaści na Holly z pierwszego odcinka. W serialu pojawia się Sara Sidle.
3 Crate ‘n’ Burial 20 października 2000 Ann Donahue Danny Cannon 1,03
1: Porwana zostaje żona bogatego mężczyzny. Grissom z Sarą znajdują ją zakopaną żywcem na pustyni. 2: Sprawa zbiegu z miejsca wypadku, w którym ginie mała dziewczynka. Ruletka zeznań wnuk-dziadek.
4 Pledging Mr. Johnson 27 października 2000 Josh Berman
Anthony E. Zuiker
1,04
1: Utopiona kobieta. Emocjonalne podejście Cath powoduje dynamiczny rozwój wypadków. 2: Martwy nastolatek.
5 Friends & Lovers 3 listopada 2000 Andrew Lipsitz Lou Antonio 1,05
1: Zabity sponsor szkoły. Cath i Nick badają sprawę na podstawie rozprysków krwi. 2: Kolejne śledztwo dotyczy chłopca, który zmarł na pustyni, prawdopodobnie wskutek strachu. 3: Sara odkrywa ciemną stronę domów pogrzebowych – recykling trumien.
6 Who Are You? 10 listopada 2000 Carol Mendelsohn
Josh Berman
Danny Cannon 1,06
1: Zamurowany szkielet kobiety w fundamentach domu. 2: Mąż Cath oskarżony o gwałt.
7 Blood Drops 17 listopada 2000 Ann Donahue Kenneth Fink 1,07
Cały odcinek traktuje o jednej sprawie – zamordowano w brutalny sposób czterech członków rodziny – ojca, matkę i dwóch synów, ocalały tylko ich dwie córki.
8 Anonymous 24 listopada 2000 Eli Talbert
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 1,08
1: Nawiązanie do pierwszego odcinka- pojawia się drugie upozorowane samobójstwo w wannie. 2: Drugą sprawę prowadzi Nick z Warrikiem, dotyczy ona samochodu, który zjechał ze skarpy z pijanym pasażerem bez kierowcy. Śledczy wdają się w ostrą rywalizację.
9 Unfriendly Skies 8 grudnia 2000 Andrew Lipsitz
Anthony E. Zuiker
Michael Shapiro 1,09
Podczas lotu umiera, w niewyjaśnionych okolicznościach, jeden z pasażerów. Wszyscy pozostali pasażerowie stają się podejrzanymi.
10 Sex, Lies and Larvae 22 grudnia 2000 Josh Berman
Ann Donahue
Thomas J. Wright 1,10
1: Turyści na pustyni znajdują rozkładające się ciało kobiety. Grissom z Sarą, aby znaleźć sprawcę, muszą ustalić czas zgonu na podstawie larw owadów znalezionych na ciele. 2: Cath z Warrikiem szukają złodzieja obrazu. 3: Nick szuka nie całkiem zaginionej kobiety….
11 I-15 Murders’ 12 stycznia 2001 Carol Mendelsohn Oz Scott 1,11
1. Grissom i Catherine zajmuje się sprawą zaginionej kobiety, która padła ofiarą seryjnego mordercy; 2. Warrick i Sara badają śmierć mężczyzny – główne podejrzenie pada brata ofiary. 3. Nick pomaga znajomej prostytutce oczyścić się z oskarżeń.
12 Fahrenheit 932 1 lutego 2001 Jacqueline Zambrano Danny Cannon 1,12
1: Grissom otrzymuje kasetę video z więzienia, z nagraną prośbą więźnia o podjęcie jeszcze raz śledztwa, w sprawie podpalenia jego domu i śmierci żony i córki, o które został oskarżony. Poprzednim razem śledztwo prowadził Ecklie. Grissom przystaje na prośbę. 2: Martwy “biegacz”.
13 Boom 8 lutego 2001 Josh Berman
Ann Donahue
Kenneth Fink 1,13
1: Wybuch bomby w banku. 2: Policja znajduje martwą prostytutkę (odc. 1 i 11). Ecklie prowadzi sprawę. Znajduje w Jej mieszkaniu odciski palców i DNA Nicka, zamierza go oskarżyć o morderstwo. Do sprawy wkracza Cath.
14 To Halve and to Hold 15 lutego 2001 Andrew Lipsitz
Ann Donahue
Lou Antonio 1,14
1: Mężczyzna na spacerze z psem, znajduje dziwnie wyglądającą kość. Zgłasza to policji, kość okazuje się ludzka. Grissom rozpoczyna poszukiwania reszty szkieletu. 2: W motelu zostaje znaleziony martwy striptizer.
15 Table Stakes 22 lutego 2001 Carol Mendelsohn
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 1,15
1: Podczas ekskluzywnego przyjęcia zostaje zabita kobieta. Rozpoczynają się poszukiwania mordercy, a także właścicielki domu, w którym znaleziono ciało. 2: Ciało mężczyzny w windzie, z monetą wetkniętą w ranę postrzałową na czole.
16 Too Tough To Die 1 marca 2001 Elizabeth Devine Richard J. Lewis 1,16
1: Sara prowadzi śledztwo pobitej kobiety, której stan jest krytyczny i żyje tylko dzięki respiratorowi. 2: Wznowiona sprawa strzelaniny między sąsiadami. Zaginione i niewyjaśnione dowody.
17 Face Lift 8 marca 2001 Josh Berman Lou Antonio 1,17
1: Martwy mężczyzna w sklepie. 2: Poszukiwania dziewczynki, która została porwana 17 lat wcześniej, ale przypadkowo na miejscu zbrodni znaleziono jej dorosłe odciski palców. 3: Warrik z Sarą prowadzą śledztwo, w którym Sara zakłada, że kobieta spłonęła nie wskutek wypadku, a samospalenia…
18 $35K O.B.O. 29 marca 2001 Eli Talbert Roy H. Wagner 1,18
1: Zastrzelone małżeństwo pod restauracją i martwa kobieta w samochodzie. 2: Dwie ofiary śmiertelne wskutek zawalenia się domu.
19 Gentle, Gentle 12 kwietnia 2001 Ann Donahue Danny Cannon 1,19
1: Porwane zostaje małe dziecko, porywacze zostawiają list bez żądania okupu. Grissom znajduje dziecko martwe. Cały zespół prowadzi jedną sprawę.
20 Sounds of Silence 19 kwietnia 2001 Josh Berman
Andrew Lipsitz
Peter Markle 1,20
1: Policja znajduje ciało młodego chłopaka. Okazuje się, że chłopak był głuchy. Wychodzi na jaw, że Grissom potrafi migać. 2: Strzelania w sklepie – 5 ofiar – trzech mężczyzn i dwie kobiety. Jedna z nich była w ciąży.
21 Justice Is Served 26 kwietnia 2001 Jerry Stahl Thomas J. Wright 1,21
1: Martwy mężczyzna w parku. Wygląda jakby został zaatakowany przez duże zwierzę. Grissom odkrywa jednak, że niektóre z ran na ciele są wykonane skalpelem. Mężczyzna ma wyciętą wątrobę. 2: Mała dziewczyna znika w parku rozrywki w “Tunelu miłości”. Policja znajduje jej ciało w basenie tego tunelu.
22 Evaluation Day 10 maja 2001 Anthony E. Zuiker Kenneth Fink 1,22
1: Chłopak z poprawczaka prosi Warricka o pomoc. Chce, aby znalazł sprawcę morderstwa, aby nie musiał zeznawać. (nawiązanie do odc. 3) 2: Policja przypadkiem znajduje głowę mężczyzny w bagażniku samochodu. Rozpoczynają się poszukiwania sprawcy i reszty ciała.
23 The Strip Strangler 17 maja 2001 Ann Donahue Danny Cannon 1,23
W Las Vegas następuje seria brutalnych gwałtów.

Sezon 2

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
24 Burked 27 września 2001 Carol Mendelsohn
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 2,01
Ekipa CSI prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Tony’ego Browna, powiązanego z Samem Brownem – ojcem Catherine Willows.
25 Chaos Theory 4 października 2001 Eli Talbert
Josh Berman
Kenneth Fink 2,02
Zespół CSI prowadzi śledztwo w sprawie zaginięcia młodej dziewczyny z akademika. Jednym z podejrzanych jest wykładowca zaginionej. Śledztwo prowadzi jednak do zaskakującego wniosku – zaginięcie i śmierć dziewczyny okazuje się tragicznym zbiegiem okoliczności.
26 Overload 11 października 2001 Josh Berman Richard J. Lewis 2,03
1) Grissom, Sara i Warrick zajmują się sprawą domniemanego zabójstwa budowlańca. Jednakże zdaniem szeryfa, którego dobry przyjaciel jest kierownikiem budowy, gdzie zginął mężczyzna, był to tragiczny wypadek przy pracy. 2) Catherine i Nick prowadzą śledztwo w sprawie śmierci nastolatka, który zmarł podczas sesji terapeutycznej u psychiatry. Okazuje się, że pani psychiatra została w przeszłości oskarżona o molestowanie nieletniego pacjenta.
27 Bully for You 18 października 2001 Ann Donahue Thomas J. Wright 2,04
1) Grissom, Catherine i Warrick badają sprawę śmierci nastolatka w szkolnej toalecie. Okazuje się, że chłopak znęcał się fizycznie i psychicznie nad innymi uczniami. 2) Sara i Nick zajmują się sprawą znalezionych zwłok w zaawansowanym stadium rozkładu.
28 Scuba Doobie-Doo 25 października 2001 Andrew Lipsitz
Elizabeth Devine
Jefery Levy 2,05
1) Grissom, Sara i Warrick próbują dojść, co wydarzyło się w mieszkaniu, na ścianach którego znaleziono pełno ludzkiej krwi. 2) Catherine i Nick zajmują się sprawą zwłok, ubranych w strój płetwonurka, znalezionych na drzewie w obszarze po pożarze.
29 Alter Boys 1 listopada 2001 Ann Donahue Danny Cannon 2,06
1) Grissom, Sara i Nick zajmują się sprawą śmierci mężczyzny w średnim wieku. Wydaje się, że sprawa jest już rozwiązana, gdyż sprawca został przyłapany podczas grzebania zwłok na pustyni, jednakże okazuje się, że chroni on kogoś innego. 2) Catherine i Warrick badają sprawę śmierci młodej kobiety znalezionej w szatni części rekreacyjnej jednego z hoteli.
30 Caged 8 listopada 2001 Elizabeth Devine
Carol Mendelsohn
Richard J. Lewis 2,07
1) Catherine i Sara badają sprawę śmierci kobiety, która wjechała samochodem pod pociąg. Wychodzi na jaw, że nie był to wypadek, ani samobójstwo. 2) Grissom i Nick zajmują się sprawą śmierci kobiety w bibliotece Towarzystwa Historycznego Stanów Zachodnich. W trakcie dochodzenia okazuję się, iż fałszowała ona drogocenne książki.
31 Slaves of Las Vegas 15 listopada 2001 Jerry Stahl Peter Markle 2,08
1) Grissom, Catherine i Nick prowadzą dochodzenie w sprawie kobiety znalezionej zakopanej na placu zabaw. Okazuje się, że pracowała w Dominium Lady Heather. Grissom jest oczarowany gospodynią przybytku. 2) Sara i Warrick rozwiązują sprawę napadu i postrzelenia konwojenta odbierającego depozyt ze sklepu.
32 And Then There Where None 22 listopada 2001 Eli Talbert
Carol Mendelsohn
John Tiffin Patterson 2,09
1) Grissom, Nick i Warrick badają sprawę napadu na kasyno, dokonanego przez kobietę i dwóch mężczyzn (przebranych za kobiety). Podczas akcji ginie jeden z napastników. 2) Catherine i Sara – morderstwo sprzedawcy w sklepie przy drodze stanowej. W sprawę wplątana jest Tammy Pelton (zob. s.01 e.17).Okazuje się, że obydwie sprawy są ściśle ze sobą powiązane.
33 Ellie 6 grudnia 2001 Anthony E. Zuiker Charlie Correll 2,10
Grissom wyjeżdża na zjazd entomologów. Catherine jedzie do Reno. Zmianę przejmuje Warrick, z czego ani on, ani jego współpracownicy nie są zadowoleni. Prowadzą sprawę zastrzelenia oszusta i kuriera narkotyków. W sprawę wplątana jest córka Brass’a – Ellie.
34 Organ Grinder 13 grudnia 2001 Ann Donahue
Elizabeth Devine
Allison Liddi 2,11
W windzie jednego z hoteli zostaje znaleziony nieprzytomny mężczyzna. Umiera w szpitalu. Okazuje się, że było on przez dłuższy czas truty selenem. Warrick wyciąga starą sprawę związaną ze zmarłym – uznana wcześniej za wypadek (postrzał w czasie czyszczenia broni) budzi teraz wątpliwości. Gościnnie w odcinku pojawia się Marcia Cross – odtwórczyni roli Bree Hodge w serialu Gotowe na wszystko.
35 You’ve Got Male 20 grudnia 2001 Marc Dube
Corey Miller
Charlie Correll 2,12
1) Na terenie budowy autostrady zostają znalezione ciała dwóch kobiet. Okazuje się, że były siostrami. Grissom, Sara i Warrick odkrywają, że jedna z nich poznała przez Internet mężczyznę – więźnia. I tu zaczęły się kłopoty… 2) W lesie został zastrzelony myśliwy. Catherine i Nick początkowo sądzą, iż był to wypadek, z czasem jednak pojawia się coraz więcej wątpliwości.
36 Identity Crisis 17 stycznia 2002 Anthony E. Zuiker
Ann Donahue
Kenneth Fink 2,13
Powraca Paul Millander – morderca z odc. 01 i 08 sezonu pierwszego, który pozorował samobójstwa swoich ofiar. Grissom pasuje do jego schematu, jako kolejna ofiara. Cała grupa skupia się na rozwiązaniu tej sprawy.
37 The Finger 31 stycznia 2002 Carol Mendelsohn
Danny Cannon
Richard J. Lewis 2,14
Mężczyzna z walizką wypełnioną milionem dolarów i krwią na rękach zostaje zatrzymany przez policję. Nie chce nic mówić, więc na miejsce zostają wezwani Catherine i Grissom. Po chwili okazuje się, że pieniądze przeznaczone są na okup dla porywacza, a Catherine zostaje zmuszona do uczestniczenia w przekazaniu.Uprowadzona kobieta zostaje odnaleziona – martwa. Zginęła jednak na długo przed tym, jak porywacz zadzwonił z żądaniem okupu.
38 Burden of Proof 7 lutego 2002 Ann Donahue Kenneth Fink 2,15
Niedaleko LV znajduje się farma ciał, gdzie badane są ludzkie zwłoki rozkładające się w różnych warunkach. Ktoś podrzuca dodatkowe ciało – zastrzelonego mężczyznę. Nie ma w nim jednak ani pocisku, ani rany wylotowej. Cała nocna zmiana pracuje na rozwikłaniem tej zagadki.
39 Primum Non Nocere 28 lutego 2002 Andrew Lipsitz Danny Cannon 2,16
1) Podczas meczu amatorskiej ligi hokeja ginie jeden z zawodników. Sprawą zajmują się Grissom, Catherine i Sara. 2) Nick i Warrick zajmują się sprawą śmierci saksofonisty. Wygląda na przedawkowanie…
40 Felonious Monk 7 marca 2002 Jerry Stahl Kenneth Fink 2,17
1) Grissom, Sara i Nick badają sprawę zastrzelenia czterech buddyjskich mnichów. Znak na ścianie wskazuje na porachunki gangów. Gościnnie w odcinku występuje Mark Dacascos. 2) Warrick i Catherine badają sprawę morderstwa przyjaciółki Catherine, którego dokonano 15 lat temu. Znajdują pewne nieścisłości w dowodach…
41 Chasing the Bus 28 marca 2002 Eli Talbert Richard J. Lewis 2,18
Cała nocna zmiana bada sprawę wypadku autobusu jadącego z turystami do Vegas. Okazuje się jednak, że był to sabotaż.
42 Stalker 4 kwietnia 2002 Anthony E. Zuiker
Danny Cannon
Peter Markle 2,19
Cały zespół pracuje nad tajemniczą śmiercią młodej kobiety w jej własnym mieszkaniu. Śledczy próbują odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób morderca dostał się do całkowicie zamkniętego od środka mieszkania, w którym nawet okna były od środka zabite gwoździami. Dodatkowo ktoś zaczyna żartować sobie z Nicka.
43 Cats in the Cradle 25 kwietnia 2002 Kris Dobkin Richard J. Lewis 2,20
1) Grissom, Catherine i Warrick zajmują się sprawą śmierci miłośniczki kotów w podeszłym wieku. Na miejscu zastają częściowo zjedzone ciało i pusty sejf. 2) Nick i Sara próbują ustalić kto próbował zabić Marcie Tobin podkładając w jej BMW bombę. Podejrzenia padają na jej męża.
44 Anatomy of a Lye 2 maja 2002 Josh Berman
Andrew Lipsitz
Kenneth Fink 2,21
1) Grissom i Sara zajmują się wyjaśnianiem śmierci pewnego mężczyzny, którego ciało znaleziono zakopane w parku miejskim. Przyczyną jego śmierci było potrącenie przez samochód i utrata krwi. 2) Nick samodzielnie próbuje dowiedzieć jak i przez kogo zginęła 26 letnia Stacy Warner, którą znaleziono martwą na pustyni. Sekcja zwłok wskazuje jednak na utonięcie. 3) Tymczasem Catherine i Warrick zeznają w sądzie i nie mają czasu na pomoc kolegom w pracy.
45 Cross Jurisdictions 9 maja 2002 Anthony E. Zuiker
Ann Donahue
Danny Cannon 2,22
Po przyjęciu w domu byłego szefa policji Las Vegas zostaje znalezione jego ciało, a żona i córka zostają porwane. Trop wiedzie na Florydę, gdzie lecą Catherine i Warrick. Na miejscu łączą pracę z miejscowym zespołem CSI pod kierownictwem Horatio Caine. Tymczasem Grissom i reszta zespołu zostaje w Las Vegas, aby tam kontynuować śledztwo. Jest to odcinek pilotażowy nowego serialu stacji CBS CSI: Kryminalne zagadki Miami.
46 The Hunger Artist 16 maja 2002 Jerry Stahl Richard J. Lewis 2,23
Ostatni odcinek drugiej serii. Policja znajduje ciało młodej dziewczyny. Wszystko wskazuje na to, że była ona bezdomna. Jednak już na początku odcinka Grissom i jego zespół odkrywa swoją pomyłkę – denatka to gwiazda jednej z agencji modelek – Ashleigh Jame.

Sezon 3

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
47 Revenge Is Best Served Cold 26 września 2002 Carol Mendelsohn
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 3,01
1) Grissom, Sara i Warrick zajmują się wyjaśnianiem śmierci pewnego hazardzisty, który dostał ataku podczas gry w pokera w kasynie. Przyczyną jego śmierci było zatrucie.2) Tymczasem Catherine i Nick próbują dowiedzieć się jak zginął młody mężczyzna, którego ciało znaleziono na opuszczonym lotnisku. Okazuje się, że brał on udział w nielegalnych wyścigach ulicznych.
48 The Accused Is Entitled 3 października 2002 Elizabeth Devine
Ann Donahue
Kenneth Fink 3,02
Po upojnej nocy ze słynnym aktorem zamordowano jedną z kobiet a druga zniknęła. Aktor, który jest głównym podejrzanym wynajmuję najlepszych adwokatów – sprawa staje się bardzo głośna. Na świadka powołany został biegły w dziedzinie kryminalistyki, który ma się przyglądać pracy całego zespołu – okazuje się, że jest to dawny wykładowca i mistrz Grissoma. Cały zespół stara się nie popełnić żadnego błędu, jednak podczas zeznać w sądzie każdego czeka niespodzianka – wyciągnięte zostają najgorsze brudy z ich życia osobistego. Grissom zaczyna mieć coraz gorsze problemy ze słuchem.
49 Let the Seller Beware 10 października 2002 Andrew Lipsitz
Anthony E. Zuiker
Richard J. Lewis 3,03
1) W domu, w dzielnicy willowej zostaje znaleziona zastrzelona kobieta. Chwilę później Nick w basenie ciało jej męża. 2) Sara zostaje wezwana do sprawy 17-letniej cheerleaderki, którą znaleziono wypatroszoną na boisku szkolnym. W ranie (na żebrach) są ślady ugryzień ludzkich zębów.
50 A Little Murder 17 października 2002 Ann Donahue
Naren Shankar
Tucker Gates 3,04
W LV odbywa się zjazd małych ludzi (karłów). Jeden z uczestników zostaje znaleziony powieszony. Śledczy podejrzewają samobójstwo. W trakcie badania innej sprawy Catherine zostaje napadnięta na miejscu przestępstwa. Sprawca ucieka.
51 Abra Cadaver 31 października 2002 Danny Cannon
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 3,05
1) Grissom, Sara i Warrick badają sprawę zniknięcia kobiety podczas występów magika w trakcie wykonywania przez niego jednej ze sztuczki. 2) Catherine i Nick muszą rozwikłać zagadkę śmierci piosenkarza rockowego, którego znaleziono martwego po występie zespołu. Początkowo wszystko wskazuje na przedawkowanie narkotyku.
52 The Execution of Catherine Willows 7 listopada 2002 Elizabeth Devine
Carol Mendelsohn
Kenneth Fink 3,06
Zostaje wstrzymana egzekucja więźnia, którego sprawę prowadziła Catherine 15 lat temu. Oskarżony on został o morderstwo 3 kobiet oraz o gwałty na nich. Pojawiły się nowe dowody w tej sprawie. W zbadaniu ich pomaga jej Warrick. Tymczasem Grissom, Sara i Nick muszą odnaleźć kobietę, która nie pojawiła się w pracy. Sprawy są ze sobą powiązane, w momencie gdy zostają odnalezione jej zwłoki. Sposób w jaki została zamordowana bardzo przypomina sposób, w jaki zabijał skazany więzień.
53 Fight Night 14 listopada 2002 Andrew Lipsitz
Naren Shankar
Richard J. Lewis 3,07
Podczas walki bokserskiej umiera jeden z zawodników. W tym samym czasie ginie członek jednego z gangów z L.A. Obrabowany zostaje także jubiler.
54 Snuff 21 listopada 2002 Ann Donahue
Bob Harris
Kenneth Fink 3,08
Śledczy badają sprawę morderstwa zarejestrowanego na filmie porno. Ponad o znajdują rozkładające się zwłoki mężczyzny całego oblezionego mrówkami. Grissom jest w swoim żywiole.
55 Blood Lust 5 grudnia 2002 Josh Berman
Carol Mendelsohn
Charlie Correll 3,09
Potrącony przez taksówkę chłopak okazuje się wcześniej dźgnięty nożem. kryminalistycy ustalają faktyczne miejsce przestępstwa na pobliski park. Tam znajdują kolejne ciało- ofiara postrzału. Za to taksówkarz (pochodzenia hinduskiego) zostaje śmiertelnie pobity przez tłum winiący go za śmierć chłopaka. Okazuje się że ojciec ofiary groził jego matce.
56 High and Low 12 grudnia 2002 Naren Shankar
Eli Talbert
Richard J. Lewis 3,10
Znalezione zostaje ciało zrzucone z dachu. Okazuje się jednak, że to paralotniarz. Do tego sprawa postrzelonego mężczyzny, w której dużą role odegrają skomplikowane sąsiedzkie stosunki.
57 Recipe for Murder 9 stycznia 2003 Ann Donahue
Anthony E. Zuiker
Richard J. Lewis
J. Miller Tobin
3,11
Makabryczna zbrodnia. Znalezione zostaje ciało w maszynce do mięsa. Okazuje się, że “zmielenie” nastąpiło pośmiertnie. Faktyczne miejsce zbrodni to restauracja gdzie nieszczęśnik był szefem kuchni.
58 Got Murder? 16 stycznia 2003 Sarah Goldfinger Kenneth Fink 3,12
Grupie birdwatchersów udaje się znaleźć rzadkiego ptaka. Jednak trzyma on w swoim dziobie ludzkie oko. Catherine, Nick i Sara znajdują ciało na pobliskim wysypisku. Dalsza cześć opowieści jest dość przerażająca. Inna sprawa to “ożywiony” na autopsji. Jad węża sprawił, że ciało zaprzestało czynności życiowych jednak doc. Robbinsowi udaje się ożywić nieszczęśnika. Niedługo później on faktycznie ginie.
59 Random Acts of Violence 30 stycznia 2003 Danny Cannon
Naren Shankar
Danny Cannon 3,13
Grissom i Warrick prowadzą sprawę zabójstwa córki przyjaciela Warricka z dawnych czasów. Warrick podchodzi do tej sprawy bardzo emocjonalnie przez co dochodzi między nim a Grissomem do spięcia oraz do mało przyjemnych sytuacji. Tymczasem Nick sam prowadzi sprawę zabójstwa szefa jednej firmy internetowej. Okazuje się że wszyscy trzej pracownicy w tym czasie siedzieli przy swoich biurkach.
60 One Hit Wonder 6 lutego 2003 Corey Miller Felix Enríquez Alcalá 3,14
W pewnej okolicy podwyższyła się ilość przestępstw na tle seksualnym, głównie napaści. Przed śledczymi długie dochodzenie, które z początku nie przynosi znaczących efektów, później natomiast, po szeregu kolejnych przestępstw wreszcie udaje się dojść do perwerta. Sara wznawia sprawę zabójstwa męża swojej koleżanki (pani prokurator), jednak po dokładnym zbadaniu dowodów, nasuwają się wnioski, że jednak nie mówiła ona całej prawdy.
61 Lady Heather’s Box 13 lutego 2003 Carol Mendelsohn
Andrew Lipsitz
Eli Talbert
Naren Shankar
Richard J. Lewis 3,15
W jednym z nocnych klubów dochodzi do morderstwa młodego chłopaka, który, jak się później okazało pracował dla Lady Heather- patronki sadystycznego domu tortur, w którym zaspokajają się ludzie skłonni do tego rodzaju fetyszu. Druga sprawa to wypadek samochodowy z udziałem Eddiego Willows – męża Catherine, ich córki Lindsay i kochanki Eddiego. Niedaleko miejsca wypadku policjanci znajdują ciało Eddiego z raną postrzałową. Sara, która kieruje śledztwem idzie śladem kochanki i odnajduje dilera narkotykowego, który najprawdopodobniej jest zabójcą Eddiego.
62 Lucky Strike 20 lutego 2003 Anthony E. Zuiker
Eli Talbert
Kenneth Fink 3,16
Grupa policjantów rusza w pościg za mężczyzną który prowadzi samochód – ma on wbity drewniany kołek w głowę. Sprawę tą prowadzi Grissom i Nick. Warrick i Catherine badają okoliczności porwania syna znanego koszykarza. Porywacz zostawia list w którym żąda okupu.
63 Crash and Burn 13 marca 2003 Josh Berman Richard J. Lewis 3,17
– brak opisu –
64 Precious Metal 3 kwietnia 2003 Andrew Lipsitz Naren Shankar 3,18
1) Dwie młode dziewczyny podczas jazdy na quadach wpadają w chemikalia. Okazuję się że w beczce jest rozkładające się ciało mężczyzny. Sprawę prowadzi Catherine, pomaga jej Nick i Sara. Wszystko prowadzi do ludzi organizujących walki robotów. 2) Na stercie śmieci znaleziono ciało mężczyzny, był on kolekcjonerem monet – okoliczności zgonu próbuje dowieść Grissom i Warrick. Do ujęcia sprawcy mocno przyczynia się Greg.
65 A Night at the Movies 10 kwietnia 2003 Danny Cannon
Anthony E. Zuiker
Matt Earl Beesley 3,19
W kinie podczas seansu zostaje zamordowany mężczyzna – dentysta. Grissom i Catherine badają okoliczności zabójstwa. Początkowo wszystko wskazuję na pacjentkę która oskarżyła lekarza o molestowanie – jednak i ona ginie. Tymczasem Sara, Nick i Warrick dostają wezwanie do hangaru, gdzie znaleziono ciało motocyklisty. Sprawa jest o tyle trudna, że jest tam ponad 100 łusek do zbadania.
66 Lost Laugh 24 kwietnia 2003 Bob Harris
Anthony E. Zuiker
Richard J. Lewis 3,20
Komik podczas występu nagle umiera. Śledczy muszą ustalić co się wydarzyło. Okazuje się że został on otruty. Warrick dostaje wezwanie do sklepu, gdzie zmarł młody człowiek – również został on otruty. Obie sprawy są ze sobą powiązane. Kapitan Brass prosi Nicka o pomoc w sprawie, którą parę dni temu zamknął, jednak chyba za szybko. Pomaga mu Sara. Muszą ustalić czy faktycznie kobieta poślizgnęła się w wannie, czy może pomógł jej w tym mąż, żeby dostać dużą polisę.
67 Forever 1 maja 2003 Sarah Goldfinger David Grossman 3,21
1) Na pokładzie odrzutowca ginie opiekunka konia, który również był w samolocie. Grissom, Catherine i Nick ustalają kolejność wydarzeń oraz muszą znaleźć zabójcę. 2) Sara i Warrick dostają wezwanie na pustynię, gdzie znalezione zostają zwłoki młodego chłopaka. Jak się okazuje był on sierotą i nie była to jego pierwsza próba samobójstwa. Chwilę potem zostają odnalezione kolejne zwłoki, tym razem młodej dziewczyny, która także popełniła samobójstwo.
68 Play with Fire 8 maja 2003 Andrew Lipsitz
Naren Shankar
Kenneth Fink 3,22
– brak opisu –
69 Inside the Box 15 maja 2003 Carol Mendelsohn
Anthony E. Zuiker
Danny Cannon 3,23
– brak opisu –

Sezon 4

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
70 Assume Nothing 25 września 2003 Anthony E. Zuiker
Danny Cannon
Richard J. Lewis 4,01
Ekipa Gila Grissoma rozwiązuje zagadkę tajemniczych zgonów dwóch małżeństw. Wedle ustaleń ekipy śledczej, w tę tajemniczą śmierć jest zamieszane inne małżeństwo. Sprawa może mieć podłoże seksualne. Ale podejrzani giną, zanim zostaną przedstawione im zarzuty.
71 All for Our Country 2 października 2003 Andrew Lipsitz
Carol Mendelsohn
Richard J. Lewis 4,02
Mordercą pary seryjnych zabójców okazuje się urzędnik sądowy, były policjant, który, widząc bezsilność wymiaru sprawiedliwości, postanowił wziąć sprawy we własne ręce. W wannie zostają znalezione zwłoki studenta. Catherine i Sara ustalają, że przyczyną śmierci był cios, który zadano ofierze kilka godzin wcześniej w barze.
72 Homebodies 9 października 2003 Naren Shankar
Sarah Goldfinger
Kenneth Fink 4,03
Samotna nauczycielka, zamknięta przez włamywacza w szafie, umiera. Gdy po miesiącu na miejsce zbrodni wkracza policja, ciało kobiety okazuje się w naturalny sposób zabalsamowane. Pewna dziewczyna zostaje zgwałcona przez brutalnych włamywaczy. Świadkiem zdarzenia jest jej ojciec. Sparaliżowany z przerażenia i rozpaczy nie potrafi jednak jej pomóc. Zawodowy tropiciel przestępców popełnia samobójstwo w sposób, który sugeruje morderstwo.
73 Feeling the Heat 23 października 2003 Anthony E. Zuiker
Eli Talbert
Kenneth Fink 4,04
Ojciec, w strasznym upale, zostawia w samochodzie kilkumiesięczne dziecko. Śledztwo wykazuje, że było to swego rodzaju zabójstwo z litości. Rodzice podejrzewali, że ich syn cierpi na nieuleczalną, dziedziczną chorobę. Odpoczywający w fotelu mężczyzna zostaje śmiertelnie porażony prądem. Warrick Brown musi wykazać, jak do tego doszło. Chłopak, bezskutecznie ratując życie dziewczynie, sam ginie. Początkowo policja podejrzewa, że chciał ją zamordować.
74 Fur and Loathing 30 października 2003 Jerry Stahl Richard J. Lewis 4,05
Ginie człowiek potrącony przez samochód. Okazuje się, że przebrany za szopa mężczyzna wcześniej został postrzelony. Gil Grissom i Catherine Willows wpadają na trop tajemniczej grupy. Okazuje się, że ci ludzie potrafią kontaktować się z innymi tylko wtedy, gdy są przebrani za zwierzęta futerkowe.
75 Jackpot 6 listopada 2003 Naren Shankar
Carol Mendelsohn
Danny Cannon 4,06
Pewien student zostaje brutalnie zamordowany. Gil Grissom udaje się na miejsce zbrodni. Odkrywa, że mordu dokonał współlokator ofiary. Motywem był homoseksualny związek ojca mordercy z ofiarą. Sam Brown, ojciec Catherine Willows, dał jej czek na 250 000 dolarów. Catherine nie wie, czy ma ten prezent przyjąć.
76 Invisible Evidence 13 listopada 2003 Josh Berman Danny Cannon 4,07
Sędzia odrzuca dowody zebrane przez ekspertów kryminalistycznych, ponieważ policja w porę nie wystąpiła o nakaz przeszukania samochodu mężczyzny podejrzanego o gwałt i morderstwo. Eksperci muszą zebrać nowe dowody. Poprzednie – w myśl prawa – nie mogą być wykorzystane w sądzie. Nowe śledztwo może trwać tylko dobę – na tyle zezwolił sąd. Eksperci odnoszą sukces. A, co najważniejsze, okazuje się, że pierwszy podejrzany był niewinny.
77 After the Show 20 listopada 2003 Andrew Lipsitz
Elizabeth Devine
Kenneth Fink 4,08
Przed tygodniem zaginęła dziewczyna, której marzeniem było zostać tancerką w jednej z rewii Las Vegas. W ręce policji oddaje się znany fotografik, który jednak nie chce wskazać miejsca, gdzie ukrył zwłoki. Powtarza jedynie, że nikomu nie zrobił krzywdy. Sprawą początkowo mają się zająć Sara i Nick. Dla ich kariery takie dochodzenie ma bardzo istotne znaczenie. Ostatecznie Gil Grissom powierza jednak kierowanie śledztwem Catherine, która, jego zdaniem, najłatwiej nawiąże kontakt z człowiekiem takim, jak podejrzany fotografik.
78 Grissom Versus the Volcano 11 grudnia 2003 Anthony E. Zuiker
Carol Mendelsohn
Richard J. Lewis 4,09
W hotelowej wannie znaleziono zwłoki żony znanego piosenkarza. Test toksykologiczny wykazuje, że kobieta zmarła wskutek otrucia. Szczegółowe śledztwo wskazuje na to, że ofiara popełniła samobójstwo. Przed jednym z hoteli wybucha bomba podłożona w samochodzie. Podejrzanym jest człowiek, który prowadzi podwójne życie. Mężczyzna ma dwie żony i z każdą z nich dziecko. Według prowadzących dochodzenie ekspertów bombę podłożyła jedna z kobiet. W ten sposób chciała się zemścić się na niewiernym mężu.
79 Coming of Rage 18 grudnia 2003 Sarah Goldfinger Nelson McCormick 4,10
Na terenie budowy znaleziono zwłoki nastolatka. Ktoś brutalnie go zamordował w chwili, gdy chłopak usiłował zgwałcić szkolną koleżankę. Tak przynajmniej z pozoru to wygląda. Pechowy amator broni palnej strzelając do celu chybił i nieświadomie zabił kobietę przed jej własnym domem stojącym kilkaset metrów dalej.
80 Eleven Angry Jurors 8 stycznia 2004 Josh Berman
Andrew Lipsitz
Matt Earl Beesley 4,11
Kolejny dzień z rzędu obraduje ława przysięgłych. Sędziowie nie mogą ustalić werdyktu, jeden z nich nie zgadza się z opinią pozostałej jedenastki. Ten właśnie sędzia zostaje niebawem znaleziony martwy w pokoju narad. Podejrzanymi są pozostali sędziowie. Na policję zgłasza się kobieta, której siostrę przed czterema laty uznano za zaginioną. Kobieta zeznaje, że w rzeczywistości została ona zamordowana przez swego szwagra, męża zeznającej. Grissom ponownie otwiera sprawę zamkniętą przed czterema laty.
81 Butterflied 15 stycznia 2004 David Rambo Richard J. Lewis 4,12
Młoda pielęgniarka zostaje zamordowana w swoim domu. Podejrzenie pada na jej kochanka, lekarza ze szpitala, w którym razem pracowali. Poszukiwania lekarza nie dają jednak rezultatu. Wkrótce policja znajduje jego poćwiartowane zwłoki. Mordercą okazuje się inny lekarz, poprzedni kochanek dziewczyny. Zespół Gila Grissoma zna nazwisko sprawcy, ale nie potrafi przedstawić mu przekonujących dowodów winy.
82 Suckers 5 lutego 2004 Josh Berman
Danny Cannon
Danny Cannon 4,13
Właściciel kasyna organizuje wystawę zabytkowej japońskiej broni. Podczas uroczystego otwarcia ginie w tajemniczych okolicznościach najcenniejszy eksponat. To odwraca uwagę ochrony od sejfu, którego zawartość stała się łupem włamywaczy. W opuszczonym domu policja znajduje zwłoki młodej kobiety. Trop prowadzi do środowiska ludzi, którzy sądzą, że są wampirami.
83 Paper or Plastic? 12 lutego 2004 Naren Shankar Kenneth Fink 4,14
Podczas napadu na sklep zostaje zastrzelony policjant. Jego partner przychodzi mu z odsieczą. Zabija napastników i – niechcący, a nawet nieświadomie – jedną z kupujących. Brygada Grissoma dowodzi, że napad był przygotowany przez pracownicę sklepu.
84 Early Rollout 19 lutego 2004 Anthony E. Zuiker
Carol Mendelsohn
Duane Clark 4,15
Na podjeździe swojej rezydencji zostaje zamordowane małżeństwo – właściciel nocnego klubu i była gwiazda filmów porno. Szybko udaje się ustalić podejrzanych o to podwójne morderstwo. Jednak podejrzani również giną w tajemniczych okolicznościach. Trop prowadzi do byłego wspólnika zamordowanego, który procesował się z nim o pieniądze.
85 Getting off 26 lutego 2004 Jerry Stahl Kenneth Fink 4,16
W dzielnicy, gdzie pracują transseksualne prostytutki, znaleziono zwłoki klauna oraz zwłoki terapeuty pracującego z narkomanami. Śledztwo wykazuje, że klauna zamordował zazdrosny mąż, przyłapawszy go in flagranti z własną żoną. Za śmierć terapeuty odpowiada natomiast mężczyzna, który w zamian za seks dawał dziewczynie narkotyki. Wyleczona z nałogu dziewczyna już nie godziła się na taki układ.
86 XX 11 marca 2004 Ethlie Ann Vare Deran Sarafian 4,17
Spod kół pędzącego autobusu wypada odcięta ludzka ręka. Autobusem podróżowały więźniarki. Zabitą okazuje się jedna z nich. Eksperci mają dowieść, kto i dlaczego zabił. We własnym mieszkaniu zostaje zamordowany nałogowy hazardzista. Nie wiadomo jednak, czy to naprawdę było morderstwo, czy może wyrafinowane samobójstwo.
87 Bad to the Bone 1 kwietnia 2004 Eli Talbert David Grossman 4,18
Na hotelowym parkingu zostaje śmiertelnie pobity mężczyzna. Po napadzie bandyta myje ręce i spokojnie udaje się do restauracji. Zostaje aresztowany. Udowodnienie mu winy nie nastręcza trudności. Mężczyzna umiera jednak podczas przesłuchania. Drobiazgowe śledztwo i badanie przeszłości zmarłego odsłania kolejne straszne tajemnice.
88 Bad Words 15 kwietnia 2004 Sarah Goldfinger Rob Bailey 4,19
W domu na przedmieściach Las Vegas wybucha pożar, w którym wskutek zaczadzenia ginie nastolatka. Ekipa Gila Grissoma musi rozwiązać zagadkę jej śmierci, ustalić, kto i dlaczego podpalił dom. W jednym z hoteli w mieście odbywają się mistrzostwa w grze przypominającej scrabble. Jeden z zawodników, najlepszy gracz, zostaje znaleziony martwy w toalecie. W jego przełyku i żołądku tkwią żetony, z których gracze układają słowa.
89 Dead Ringer 29 kwietnia 2004 Elizabeth Devine Kenneth Fink 4,20
Podczas dorocznego sztafetowego biegu policjantów na atak serca umiera jeden z uczestników. Zastanawiające, czy śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, czy do wypadku przyczynił się rywal. W hotelowym pokoju znaleziono zwłoki policjantki i policjanta. Podejrzaną jest mieszkająca za ścianą policjantka, a równocześnie kochanka zamordowanego. Trop prowadzi jednak do zazdrosnej żony.
90 Turn of the Screws 6 maja 2004 Josh Berman Deran Sarafian 4,21
W największym w Newadzie lunaparku wypada z szyn wagonik kolejki górskiej. Ginie 5 osób. Na miejscu zostają też znalezione zwłoki pracownika lunaparku, który zginął kilkanaście godzin wcześniej. Za miastem na odludziu rowerzyści znajdują zwłoki trzynastolatki. Podejrzaną o popełnienie zbrodni jest jej rzekomo zrozpaczona matka.
91 No More Bets 13 maja 2004 Naren Shankar
Carol Mendelsohn
Judith McCreary
Richard J. Lewis 4,22
W tajemniczych okolicznościach giną dwaj oszuści. Ponieważ nieuczciwie wygrali pół miliona dolarów w jednym z kasyn Sama Brauna, to właśnie on staje się głównym podejrzanym. Gil Grissom odsuwa od śledztwa Catherine Willows, ponieważ Sam Braun jest jej ojcem.
92 Bloodlines 20 maja 2004 Carol Mendelsohn
Naren Shankar
Kenneth Fink 4,23
Wracająca z pracy krupierka jednego z kasyn zostaje brutalnie pobita i zgwałcona. Ślady wskazują, że mógł tego dokonać nieznany mężczyzna, który przed rokiem zgwałcił i zamordował inną kobietę. Trop prowadzi do kilku braci. Jednak badania DNA początkowo nie pozwalają ustalić, który z nich dokonał zbrodni. Jeden z braci charakteryzuje się bowiem rzadką skazą genetyczną. Sara zostaje przyłapana na jeździe po spożyciu alkoholu. Grissom zabiera ją do domu.

Sezon 5

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
93 Viva Las Vegas 23 września 2004 Danny Cannon Carol Mendelsohn Danny Cannon 5,01
Greg Sanders zdaje swój egzamin w terenie w czasie strzelaniny w nocnym klubie, która odbywa się pod okiem Grissom’a.Nick i Sara badają sprawę ciała nielegalnego emigranta znalezionego w grobie w zlokalizowanym Strefie 51. Warrick odbywa milowy spacer w butach nieboszczyka, żeby zrozumieć dlaczego popełnił on samobójstwo. Catherine bada sprawę krwawego mordu striptiserki, którego ciało znaleziono w łóżku, wraz z niczego nie pamiętającym turystą.
94 Down the Drain 7 października 2004 Naren Shankar Kenneth Fink 5,02
Po nagłej ulewie woda wyrzuca z kanału burzowego zwłoki mężczyzny, które sprowadzają Catherine i Warricka pod ziemię, gdzie obydwoje znajdą się w groźnych i dziwnych okolicznościach. Tymczasem pracownicy wodociągów znajdują w rurach ludzkie kości.Greg czyni darowiznę ze swoich płynów fizjologicznych na rzecz nauki. Niespodziewana eksplozja wprowadza zagrożenie w szeregi zespołu CSI.
95 Harvest 14 października 2004 Judith McCreary David Grossman 5,03
Rodzina Perezów zgłasza zaginięcie trzynastoletniej Alicii. Choc początkowo trop prowadzi do mieszkającego nieopodal pedofila, kryminalistycy z CSI coraz bardziej przekonują się, że za rzekomym porwaniem dziewczynki stoi ktoś spośród jej najbliższych. Z czasem na światło dzienne wychodzi mroczny sekret Perezów: mała Alicia przyszła na świat po to, by dostarczac szpiku kostnego i zdrowych organów nieuleczalnie choremu bratu Danielowi. Finałowa scena rozgrywa się w kościele, gdzie Gilowi Grissomowi na nowo przychodzi się odnieśc do delikatnych kwestii wiary katolickiej.
96 Crow’s Feet 21 października 2004 Josh Berman Richard J. Lewis 5,04
Catherine i Nich badają sprawę śmierci kobiety, która poszukiwała Fontanny Młodości.Greg i Sara próbują rozwiązać tajemnicę „zamkniętego pokoju” – otrucia mężczyzny podczas napadu na jego dom.
97 Swap Meet 28 października 2004 Carol Mendelsohn David Rambo Naren Shankar Danny Cannon 5,05
Sara i Greg prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa muzyka, którego martwe ciało zostało odnalezione w fontannie.Nich i Warrick próbują rozwiązać zagadkę morderstwa zasztyletowanego właściciela sklepu. Greg i Hodes rywalizują o względy Mii. Gościnnie występuje Aisha Tyler, jako Mia Dickerson, nowa laborantka.
98 What’s Eating Gilbert Grissom? 4 listopada 2004 Sarah Goldfinger Kenneth Fink 5,06
Ludzki ząb odnaleziony na terenie miasteczka uniwersyteckiego naprowadza zespół CSI na trop seryjnego sadystycznego mordercy.Czy uda się go powstrzymać zanim zginie kolejna osoba?
99 Formalities 11 listopada 2004 Dustin Lee Abraham Naren Shankar Bill Eagles 5,07
W pokoju hotelowym zostaje znalezione ciało młodej kobiety.Okazuje się, że zmarła na skutek uduszenia dziewczyna przed śmiercią uczestniczyła w imprezie, z której porwano również jej koleżankę. Ojciec porwanej nie wydaje się przejęty faktem jej zaginięcia. Twierdzi, że córka prawdopodobnie zniknęła po to, aby zwrócić na siebie uwagę.
100 Ch-Ch-Changes 18 listopada 2004 Jerry Stahl Richard J. Lewis 5,08
Grupa dochodzeniowa próbuje zidentyfikować zabójcę kobiety, która została zabita przy pomocy noża.Okazuje się, że kobieta przeszła wcześniej operację zmiany płci i mordercy należy szukać wśród społeczności transseksualistów z Las Vegas.
101 Mea Culpa 25 listopada 2004 Josh Berman Carol Mendelsohn David Grossman 5,09
Grissom znajduje odcisk palca, który może stanowić nowy dowód w sprawie o morderstwo.Catherine, Warrick i Nick mają za zadanie jeszcze raz zrewidować wszystkie dowody, które mogą doprowadzić do uniewinnienia niesłusznie oskarżonego człowieka.
102 No Humans Involved 9 grudnia 2004 Judith McCreary Rob Bailey 5,10
Grissom i jego ekipa prowadzą dochodzenie w sprawie śmierci pięcioletniego chłopca, który został zagłodzony na śmierć.Okazuje się, że chłopiec ma brata, któremu również grozi niebezpieczeństwo.
103 Who Shot Sherlock 6 stycznia 2005 Richard Catalani David Rambo Kenneth Fink 5,11
Detektywi starają się rozwikłać zagadkę śmierci wielbiciela Sherlocka Holmesa.Początkowe ustalenia wskazują na samobójstwo, jednak Grissom wpada na trop, z którego wynika że jednak mają do czynienia z morderstwem. W tym samym czasie Nick i Warrick starają się ustalić okoliczności wypadku samochodowego, który miał miejsce na pustyni.
104 Snakes 13 stycznia 2005 Dustin Lee Abraham Richard J. Lewis 5,12
Grzechotnik znaleziony w gardle martwej kobiety wskazuje na to, że detektywi mają do czynienia z ofiarą szczególnie niebezpiecznych przestępców z meksykańskiego świata narcocorrido.Sofia i Greg pracują nad sprawą zamordowanego mężczyzny i wszystko wskazuje na to, że mógł on zostać zabity przez osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim.
105 Nesting Dolls 3 lutego 2005 Sarah Goldfinger Bill Eagles 5,13
Ciała dwóch kobiet zostają znalezione na terenie budowy.Prowadząc dochodzenie detektywi trafiają do środowiska Rosjanek, które przyjeżdżają do Stanów Zjednoczonych w celu poślubienia mężczyzn. Głównym celem ich małżeństwa z osobami, których nie znają jest uzyskanie amerykańskiego obywatelstwa.
106 Unbearable 10 lutego 2005 Josh Berman Carol Mendelsohn Kenneth Fink 5,14
Młoda żona i matka zostaje odnaleziona martwa po nocy, którą spędziła wychodząc na miasto z koleżankami.Dowody wskazują na to, że jej pozornie idealny małżonek może być zamieszany w to morderstwo.
107 King Baby 17 lutego 2005 Jerry Stahl Richard J. Lewis 5,15
Nagie ciało znanego właściciela kasyna zostaje znalezione u niego na podjeździe.Agenci zwierają szyki, aby przy pomocy ścisłej współpracy ustalić okoliczności jego śmierci. Znalezione dowody prowadzą ich do dziwnego świata osób uprawiających infantylizm. Mężczyźni, którzy oddają się temu zboczeniu noszą pieluszki i pragną, by opiekowano się nimi jak małymi dziećmi.
108 Big Middle 24 lutego 2005 Dustin Lee Abraham Judith McCreary Naren Shankar Kenneth Fink 5,16
Na zjeździe dla grubych kobiet szukających miłosnych przygód ginie mężczyzna, wszystko wskazuje na to że morderczynią jest jedna z uczestniczek imprezy. Ekipa Grissoma przeszukuje pokój, w którym znaleziono zwłoki w poszukiwaniu wskazówek, która z kobiet jest winna.
109 Compulsion 10 marca 2005 Josh Berman and Richard Catalani Duane Clark 5,17
1.W hotelu znalezione zostaja zwłoki młodej stewardessy, pokój został oczyszczony ze wszystkich rzeczy osobistych ofiary. Grissom zauważa jednak podejrzanie mało krwi w pokoju i zaczyna się zastanawiac jak doszło do zbrodni. 2.W domu na przedmieściach znaleziono pobitego na śmierć chłopca. Kathy i Nick wszelkich wskazówek, które doprowadzić mogą do mordercy.
110 Spark of Life 31 marca 2005 Allen McDonald Kenneth Fink 5,18
Sprawa cudem odratowanej z pożaru Tary Matthews i brutalnego potrójnego morderstwa rodziny Stewartów łączą w jedno skomplikowane śledztwo, które ujawnia dramat starającej się o dziecko kobiety i wściekle zazdrosnego męża.
111 4×4 14 kwietnia 2005 Dustin Lee Abraham Sarah Goldfinger David Rambo Naren Shankar Terrence O’Hara 5,19
Ekipa CSI pracuje jednocześnie nad czterema sprawami ukazywanymi przy użyciu poczwórnej retrospekcji: 1. Grissom bada okoliczności wypadku drogowego, dla którego ważnym punktem odniesienia okaże się budka ulicznego sprzedawcy tacos 2. Catherine i Warrick rozwiązują zagadkę śmierci hostessy biorącej udział w pokazie samochodowym 3. Sara i Greg zajmują się tajemniczą śmiercią kulturysty zainfekowanego dziwną chorobą grzybiczą 4. Nick bada sprawę zwłok kilkuletniego chłopca znalezionego na przystanku autobusowym wykazujących ślady dotkliwego poparzenia. Śledztwo prowadzi go do samoobsługowej pralni
112 Hallywood Brass 21 kwietnia 2005 Sarah Goldfinger Carol Mendelsohn Bill Eagles 5,20
Kapitan Brass udaje się do Los Angeles, gdy jego córka Ellie, z którą nie był ostatnio w bliskich stosunkach, dzwoni do niego z prośbą o pomoc w odszukaniu zaginionej przyjaciółki. W wyprawie towarzyszy mu kapitan Annie Kramer. Po dotarciu na miejsce okazuje się, że zaginiona przyjaciółka została zamordowana. Brass zwraca się do Warricka o pomoc w ustaleniu zabójcy.
113 Committed 28 kwietnia 2005 Sarah Goldfinger Richard J. Lewis Uttam Narsu Richard J. Lewis 5,21
Morderstwo pensjonariusza zakładu dla psychicznie chorych prowadzi Grissoma i Sarę do odkrycia przerażającej prawdy o kazirodczym związku jednej z pielęgniarek i jej przebywającego w zakładzie syna, Adama Trenta. W trakcie śledztwa ledwie udaje się ujśc z życiem Sarze. Ekipa Catherine bada w tym czasie sprawę zwłok porzuconych w samym środku zbożowego kręgu.
114 Weeping Willows 5 maja 2005 Areanne Lloyd Kenneth Fink 5,22
Po ciężkim dniu pracy, Catherine udaje się do baru, gdzie poznaje atrakcyjnego mężczyznę – Adama Novacka.Kiedy w tym samym barze zostają znalezione zwłoki kobiety, dowody wskazują na to, że sprawcą mógł być Novack. Grissom jest zaskoczony, gdy okazuje się, że Catherine znała podejrzanego.
115 Iced 12 maja 2005 Josh Berman Richard J. Lewis 5,23
Sara i Greg prowadzą śledztwo w sprawie śmierci pary studentów, których ciała znaleziono nagie i którzy prawdopodobnie niedługo przed śmiercią odbyli stosunek seksualny.Policjanci muszą ustalić, czy ich śmierć była skutkiem wypadku, czy też zostali oni zamordowani. Podejrzenia padają na jednego ze studentów. Możliwa jest również wersja, że zatruli się oni tlenkiem węgla.
116 Grave Danger; Part 1 19 maja 2005 Carol Mendelsohn Naren Shankar Quentin Tarantino Anthony E. Zuiker Quentin Tarantino 5,24
Ekipa zostaje wezwana do zbadania niezidentyfikowanych wnętrzności leżących na ulicy. Na miejsce jedzie Nick, który wylosował tę sprawę rzucając monetą z Warrickiem. Idąc tropem znalezionych śladów Nick oddala się od samochodu, zostaje obezwładniony i porwany. Do laboratorium przychodzi przesyłka z kartą, która umożliwia obejrzenie przez internet miejsca, gdzie ukryto Nicka. Leży on zakopany w plastikowym pudle wielkości trumny. Nie wie, że jest obserwowany. W momencie, w którym kryminaliści naciskają guzik umożliwiający wyświetlenie się obrazu, w pudle Nicka zapala się silne światło, ale w zamian zatrzymuje się wentylator dostarczający świeże powietrze. Ekipa nie wie o tym, i aby Nick nie leżał w ciemności, Warrick czuwa i co jakiś czas naciska guzik.
117 Grave Danger; Part 2 19 maja 2005 Carol Mendelsohn Naren Shankar Quentin Tarantino Anthony E. Zuiker Quentin Tarantino 5,25
– brak opisu –

Sezon 6

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
118 Boldies in Motion 22 września 2005 Carol Mendelsohn Naren Shankar Richard J. Lewis 6,01
W przyczepie mieszkalnej, która spłonęła na parkingu, znaleziono zwłoki młodej kobiety i mężczyzny. Policja podejrzewa zemstę zdradzonej żony. Na ulicy w dzielnicy prostytutek znaleziono zwłoki kobiety. Wiele wskazuje na to, że nie była prostytutką. W bagażniku stojącego na uboczu samochodu odkryto zwłoki dwojga młodych ludzi. Wygląda na to, że zbrodnia ma związek z handlem narkotykami.
119 Room Service 29 września 2005 Dustin Lee Abraham Henry Alonso Myers Kenneth Fink 6,02
Na ulicy zostają znalezione zwłoki zastrzelonego Azjaty. Kilkadziesiąt metrów dalej, w taksówce, zastrzelono kierowcę. W hotelowym apartamencie ginie znany aktor. Został uduszony. W łazience śpi odurzona narkotykami dziewczyna. Podejrzenie pada na żonę gwiazdora, będącą jego menadżerem.
120 Bite Me 6 października 2005 Josh Berman Carol Mendelsohn Jeffrey Hunt 6,03
Na schodach domu umiera młoda kobieta. Wszystko wskazuje na nieszczęśliwy wypadek. W tym czasie w domu był tylko jej mąż. To on staje się głównym podejrzanym, zwłaszcza że para nie żyła w zgodzie, a poprzednia żona mężczyzny umarła w podobnych okolicznościach. Sprawa wydaje się prosta, prokuratura nalega na szybkie zakończenie śledztwa. Gil Grissom jednak zwleka. Wyniki dochodzenia są zaskakujące.
121 Shooting Stars 13 października 2005 Danny Cannon Danny Cannon 6,04
Na pustyni zostają znalezione zwłoki kilkunastu młodych ludzi. To członkowie sekty, którzy wierzyli, że popełniając samobójstwo, zostaną przeniesieni na inną planetę, na której nie ma przemocy, wojen i głodu.
122 Gum Drops 20 października 2005 Sarah Goldfinger Richard J. Lewis 6,05
Ojciec dwojga dzieci uprawia w piwnicy marihuanę. Jest ostrożny, towar sprzedaje wyłącznie zaufanym osobom, a nadwyżki eksportuje poza granice stanu. Jego nastoletni syn chwali się jednak kolegom w szkole, że rodzice wyjeżdżają, a w domu są kilogramy narkotyku. Goście przychodzą za wcześnie. Jeden z nich ma rewolwer. Pada pierwszy strzał. Zdesperowani uczniowie mordują czteroosobową rodzinę.
123 Secrets & Flies 3 listopada 2005 Josh Berman Terrence O’Hara 6,06
– brak opisu –
124 A Bullet Runs Throught It; Part 1 10 listopada 2005 Richard Catalani Carol Mendelsohn Danny Cannon 6,07
– brak opisu –
125 A Bullet Runs Throught It; Part 2 17 listopada 2005 Richard Catalani Carol Mendelsohn Kenneth Fink 6,08
– brak opisu –
126 Dog Eat Dog 24 listopada 2005 Allen MacDonald Dustin Lee Abraham Duane Clark 6,09
– brak opisu –
127 Still Life 8 grudnia 2005 David Rambo Richard J. Lewis 6,10
– brak opisu –
128 Werewolvers 5 stycznia 2006 Josh Berman Kenneth Fink 6,11
– brak opisu –
129 Daddy’s Little Girl 19 stycznia 2006 Henry Alonso Myers Sarah Goldfinger Naren Shankar Terrence O’Hara 6,12
– brak opisu –
130 Kiss, Kiss, Bye Bye 26 stycznia 2006 David Rambo Danny Cannon 6,13
– brak opisu –
131 Killer 2 lutego 2006 Dustin Lee Abraham Naren Shankar Erik Saltzgaber Kenneth Fink 6,14
– brak opisu –
132 Pirates of the Third Reich 9 lutego 2006 Jerry Stahl Richard J. Lewis 6,15
– brak opisu –
133 Up in Smoke 2 marca 2006 Josh Berman Duane Clark 6,16
– brak opisu –
134 I Like to Watch 9 marca 2006 Richard Catalani Henry Alonso Myers Kenneth Fink 6,17
– brak opisu –
135 The Unusual Suspect 30 marca 2006 Allen MacDonald Alec Smight 6,18
– brak opisu –
136 Spellbound 6 kwietnia 2006 Jacqueline Hoyt Jeffrey G. Hunt 6,19
– brak opisu –
137 Poppin’ Tags 13 kwietnia 2006 Dustin Lee Abraham Bryan Spicer 6,20
– brak opisu –
138 Rashomama 27 kwietnia 2006 Sarah Goldfinger Kenneth Fink 6,21
– brak opisu –
139 Time if Your Death 4 maja 2006 Richard Catalani David Rambo Dean White 6,22
– brak opisu –
140 Bang-Bang 11 maja 2006 Naren Shankar Anthony E. Zuiker Terrence O’Hara 6,23
– brak opisu –
141 Way to Go 18 maja 2006 Jerry Stahl Kenneth Fink 6,24
– brak opisu –

Sezon 7

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
142 Built to Kill; Part 1 21 września 2006 Sarah Goldfinger David Rambo Naren Shankar Kenneth Fink 7,01
Na przyjęciu u Sama Brauna ginie młody inwestor, wszystko wskazuje na samobójstwo. W czasie przedstawienia znalezione zostają zwłoki młodej dziewczyny. Po pracy Catherine idzie z Nickiem do baru. Zostaje czymś odurzona, budzi się następnego dnia w jakimś motelu, naga. W tym czasie Gill i Sara zostają wezwani do domu w którym od ciosu w głowę ginie gwiazdor rocka. Obok zwłok policja znajduje model miejsca zbrodni.
143 Built to Kill; Part 2 28 września 2006 Sarah Goldfinger David Rambo Naren Shankar Kenneth Fink 7,02
Catherine przeprowadza śledztwo w sprawie gwałtu. Ktoś uderza samochodem w auto Catherine i porywa jej nastoletnią córkę. Trop prowadzi do wspólnika samobójcy. Mężczyźni stracili 20 mln na prowadzeniu interesów z Samem Braunem, ojcem Catherine. Dziewczynkę udaje się uwolnić, ale Sam Braun zostaje zastrzelony przez zdesperowanego bankruta. Ekipie Grisoma nie udaje się wyjaśnić zagadkowej śmierci rockmena.
144 Toe Tags 5 października 2006 Allen MacDonald Carol Mendelsohn Richard Catalani Douglas Petrie Jeffrey Hunt 7,03
Opowieść z punktu widzenia ofiar które spotykają się w sali posekcyjnej i opowiadają co im się przydażyło. Bogaty azjatycki hazardzista morduje pracownicę ochrony, ponieważ jest przekonany, że kobieta przynosi mu pecha. Podczas górskiej wycieczki mąż zrzuca żonę ze skały. Odurzony narkotykami mężczyzna zabija klienta stacji benzynowej, a następnie ginie w spowodowanym wypadku drogowym. Giną dwaj mężczyźni manipulujący piłą łańcuchową.
145 Fannysmackin’ 12 października 2006 Dustin Lee Abraham Richard J. Lewis 7,04
W Las Vegas szaleje grupa nastolatków. Zakapturzeni, w maskach, brutalnie biją i okradają przyjeżdżających do miasta turystów. Robią to, jak sami twierdzą, dla zabawy. Sprawa staje się bardzo poważna, gdy jedna z ich ofiar umiera. Pobity zostaje także Greg Sanders, gdy próbuje pomóc jednemu z bitych mężczyzn.
146 Double Cross 19 października 2006 Marlane Meyer Michael Slovis 7,05
Grissom wraz z ekipą prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej kobiety. Ofiara została znaleziona w kościele, przybita do krzyża.
147 Burn Out 2 listopada 2006 Jacqueline Hoyt Alec Smight 7,06
Zgłoszono zaginięcie dwóch chłopców. Głównym podejrzanym staje się znany w okolicy pedofil. Ekipa Grissoma ustala że sprawa jest bardziej skomplikowana niż by się wydawało.
148 Post Mortem 9 listopada 2006 Dustin Lee Abraham David Rambo Naren Shankar Richard J. Lewis 7,07
Greg Sanders staje przed komisją koronera, mającą wyjaśnić, czy ponosi on odpowiedzialność za śmierć chłopaka, którego potrącił, ratując życie innemu mężczyznie. Dochodzi do kolejnego morderstwa, w które może być zamieszany szaleniec – wykonawca makiet. Została zamordowana emerytowana kelnerka. Obok zwłok znaleziono wierny model miejsca zbrodni.
149 Happenstance 16 listopada 2006 Sarah Goldfinger Jean de Segonzac 7,08
W oddalonych od siebie dzielnicach Las Vegas, prawie jednocześnie odkryto zwłoki dwóch młodych kobiet. Były bliźniaczkami. Jedna zginęła od kul, druga jak się początkowo wydaje popełniła samobójstwo. Żmudne śledztwo daje zaskakujące rezultaty. Obie zostały zamordowane.
150 Living Legend 23 listopada 2006 Douglas Petrie Martha Coolidge 7,09
Za sprawą przypadkowego odrycia zatopionego samochodu policja znów zaczyna badać sprawę zagnięcia słynnego w latach 70. Mickeya Dumna.
151 Loco Motives 7 grudnia 2006 Evan Dunsky Anthony E. Zuiker Kenneth Fink 7,10
Kolejne morderswo z miniaturą wprowadza nowe tropy do śledztwa. Co więcej wydaje się ono już rozwiązne. Inną sprawą jest zabójstwo starszej pani w które zamiesznay jest pewien pechowiec.
152 Leaving Las Vegas 4 stycznia 2007 Allen MacDonald Carol Mendelsohn Richard J. Lewis 7,11
Catherine i Nick badają sprawę zabójstwa 2 kobiet sprzed lat związaną z uniewinnionym włąśnie mążczyzną. Grissom decyduje się wziąć urlop naukowy i na jakiś czas opuścić Vegas.
153 Sweet Jane 18 stycznia 2007 Kenneth Fink Naren Shankar Kenneth Fink 7,12
Znaleziona zostaje martwa, młoda, naga kobieta. Do ekipy śledczych dołącza zagadkowy Keppler. Okazuje się że ta zbrodnia łączy sie z kilkoma innymi zabójstwami sprzed lat.
154 Redrum 25 stycznia 2007 Richard Catalani David Rambo Jacqueline Hoyt Carol Mendelsohn Martha Coolidge 7,13
Policja nie może wyjaścić okolicznosci śmierci Danilo Zamesco, dobroczyńcy Las Vegas. Catherine i Keppler, w tajemnicy przed innymi śledczymi, decydują się rozpocząć kontrowersyją operację “wsteczne (odwrotne) dochodzenie”. Niestety okazuje się, że zbrodnia nad którą pracuje Sara łączy się z zabójstwem Zamesci.
155 Meet Market 1 lutego 2007 Dustin Lee Abraham Paris Barclay 7,14
W podpalonym budynku znalezione zostaje ciało. Okazuje sie, że mężczyzna zmarł wcześniej. Co więcej miał wyciąte kości. To naprowadza śledczych na trop oszustw w handlu ludzkimi tkankami i kośćmi. Keppler dostaje zaproszenie na msze ku pamięci niejakiej Amy; wytrąca go to z równowagi.
156 Law of Gravity 8 lutego 2007 Richard Catalani Carol Mendelsohn Richard J. Lewis 7,15
Sprawa zabójstwa prostytutki i gliniarza z Trenton (miasta Kepplera). Zamieszani w to są znajmomy Kepplera oraz on sam. Zaskakująca zakończenie wyjaśniające również sprawę Amy.
157 Monster in the Box 15 lutego 2007 Naren Shankar Douglas Petrie Jeffrey G. Hunt 7,16
Kolejna sprawa z miniaturowym zabójcą. Policja probuje zastawić pułapkę. Jednak kończy się to śmiercią policjantki.
158 Fallen Idols 22 lutego 2007 Marlene Meyer Christopher Leitch 7,17
Zaginęło dwoje uczniów liceum – gwiazda koszykówki i cheerleaderka, którzy byli parą. Zamieszana jest w to nauczycielka fotografii oraz dwoje innych uczniów. Pokazany jest straszny, zazdrosny świat dzisiejszej młodzieży.
159 Empty Eyes 29 marca 2007 Allen MacDonald Michael Slovis 7,18
Sprawa zabójstwa 6 tancerek mieszkających razem. Zabójstwa były bardzo brutalne i dosć enilogiczne. Śledczym udaje się znaleźć morderce.
160 Big Shots 5 kwietnia 2007 Dustin Lee Abraham Jeff Woolnough 7,19
Strzelano do samochodu, w którym siedział Drops i brat przejechanego przez Grega chłopaka. Miasto właśnie wypłaciło jego rodzinie 2,5mln alby uniknąć procesu. Sprawa okazuje sie ważna dla PR-u policji. Wiążę sie jeszcze z innym morderstwem- młoda dziewczyna została wyrzucona z samochodu.
161 Lab Rats 12 kwietnia 2007 Sarah Goldfinger Brad Tenanbaum 7,20
Hodges, Archi, Wendy i inni pracujący tylko w laboratorium specjaliści rozpracowują sprawę miniaturowego zabójcy. Mimo problemów i wątpliwości udaje im się znaleźć wspólny element we wszystkich czterech miniaturach- wybielacz.
162 Ending Happy 26 kwietnia 2007 Evan Dunsky Kenneth Fink 7,21
Zabójstwo byłego boksera o pseudonimie Happy. Niesamowity splot wypadków i przyczyna zgonu zmieniająca się 5 razy. Okazuje się że gość zginął gdyż spadł z krzesła, a co najmniej 4 osoby chciały go zabić.
163 Leapin’ Lizards 3 maja 2007 David Rambo Richard J.Lewis 7,22
Przy aresztowaniu podejrzay popełnie samobójstwo. W jego stodole śledczy znajdują główę poszukiwanej kobiety. Sprawa okazuje sie bardzo skomplikowana, gdyż świadkowie wierzą w UFO oraz w to że policja należy do spistu gadów przeciwko ludzkości.
164 The Good, the Bad and the Dominatrix 10 maja 2007 Jacqueline Hoyt Alec Smight 7,23
Napadnięta zostaje znana domina, Heather, przyjaciółka Grissoma. Była na spotkaniu z klientem, w parku rozrywki udającym miasteczko na dzikim zachodzie. Nie chce ona pomóc w śledctwie, a Gil udziela jej alibi. Mimo to Sara nie ma pretensji do Grissoma. Zamordowany zostaje ochroniarz miasteczka.
165 Living Doll 17 maja 2007 Sarah Goldfinger Naren Shanker Kenneth Fink 7,24
Dowiadujemy się że miniaturowy zabójca to kobieta. Śledczym udaje się nawet ją złapać. Jednak ta zdążyła zląpać Sare i wywieźć ją gdzieś, gdzie ta leży przygniecona samochodem. Śledczy próbują znaleźć Sarę za pomocą miniatury miejsca zbrodni. Grissom nie może sobie poradzić z tym, że nie może pomóc Sarze.

Sezon 8

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
166 Dead Doll 27 września 2007 w Polsce 3 lutego 2008-AXN Allen MacDonald
Dustin Lee Abraham
Kenneth Fink 8,01
Cała policja Las Vegas usiłuje odnaleźć Sarę. Okazuje się, że w czasie ulewnej burzy Sarze udaje się wydostać spod samochodu. Jednak wciąż nie wiadomo gdzie może sie znajdować.
167 A La Cart 4 października 2007 w Polsce 10 lutego 2008-AXN Sarah Goldfinger
Richard Catalani
Richard J. Lewis 8,02
Na jednej z dróg wyjazdowych Las Vegas policjanci znajdują głowę w kasku. NIedługo później udaje się odnaleźć resztę ciała. Do morału sprawy dobre jest jedno stwierdzenie: “jeździec bez głowy”- ofiara okazuje się entuzjastą gokartów. Druga sprawa to morderstwo wydawcy znanego czasopisma dla mężczyzn, które miało miejsce w “blind restaurant” (restauracja, w której panują ciemności).
168 Go To Hell 11 października 2007 w Polsce 17 lutego 2008-AXN Douglas Petrie Jeffrey G. Hunt 8,03
Grissom i spółka rozpoczynają sprawę morderstwa pary znalezionej w podrzędnym motelu w Las Vegas.
169 The Case of the Cross-Dressing Carp 18 października 2007 w Polsce 24 lutego 2008-AXN David Rambo
Jacqueline Hoyt
Alec Smight 8,04
Zespół kryminologów pracuje nad sprawą morderstwa nastolatka, którego ciało zostało znalezione przez rybaka. Catherine i Brass pracują nad ustaleniem tożsamości kościotrupa znalezionego w ruinach zburzonego hotelu.
170 The Chick Chop Flick Shop 1 listopada 2007 w Polsce 2 marca 2008-AXN Evan Dunsky Richard J. Lewis 8,05
Grissom i jego ludzie badają morderstwo aktorki na planie horroru.
171 Who & What 8 listopada 2007 w Polsce 9 marca 2008-AXN Allen MacDonald
Naren Shankar
Kenneth Fink 8,06
Ekipa Grissoma łączy siły z Jackiem Malonem, agentem FBI z Nowego Jorku w poszukiwaniu seryjnego mordercy. Crossover z Bez śladu.
172 Goodbye and Good Luck 15 listopada 2007 w Polsce 16 marca 2008-AXN Sarah Goldfinger
Allen MacDonald
Naren Shankar
Kenneth Fink 8,07
Sara Sidle powraca do nadal nierozwiązanej sprawy sprzed kilku lat, śmierci Keiry Dillinger. Sara popada w depresję, przeraża ją otaczająca ją przemoc, postanawia, że nadszedł czas na poważne zmiany w jej życiu.
173 You Kill Me 22 listopada 2007 Naren Shankar
Sarah Goldfinger
Douglas Petrie
Paris Barclay 8,08
Hodges wymyśla hipotetyczne morderstwa w laboratorium, aby dać możliwość kolegom z laboratorium “zagrania” kryminologów, lecz ukrywając prawdziwy cel zabawy. Wsyzscy chcą pocieszyć Grissoma po odejściu Sary.
174 Cockroaches 6 grudnia 2007 Dustin Lee Abraham William Friedkin 8,09
Policjant bierze udział w pościgu za śmieciarką, której zawartość wysypuje się na drogę, pośród nich także ludzkie zwłoki.Warrick ma problemy w pracy, a ktoś próbuje go wrobić w morderstwo.
175 Lying Down with Dogs 13 grudnia 2007 Christopher Barbour
Michael F.X. Daley
Michael Slovis 8,10
Ciało członkini bogatej socjety, znanej z pracy charytatywnej, zostaje znalezione wraz ze zwłokami psów na wysypisku.
176 Bull 10 stycznia 2008 Steven Felder David Rambo Richard J. Lewis 8,11
Grissom i Willows prowadzą śledztwo w sprawie śmierci gwiazdy rodeo, którego ciało znaleziono na środku wybiegu dla byków.
177 Grissom’s Divine Comedy 2 kwietnia 2008 Jacqueline Hoyt Carol Mendelsohn Richard J. Lewis 8,12
Grissom i jego zespół staczają bitwę z własną grypą, gdy zostają wzywani przez prokurator Klein do zbadania śmierci kilku kluczowych świadków, którzy mieli zeznawać w procesie niebezpiecznego gangu panującego na ulicach Las Vegas.
178 A Thousand Days on Earth 9 kwietnia 2008 Evan Dunsky Kenneth Fink 8,13
CSI bada śmierć nieznanej małej dziewczynki pozostawionej w kartonowym pudle na parkingu przed klubem.
179 Drops Out 16 kwietnia 2008 Allen MacDonald Dustin Lee Abraham Naren Shankar Jeffrey G. Hunt 8,14
W mieszkaniu na Vegas Valley zostaje znaleziona martwa młoda kobieta. Dzięki kropli krwi i sądzie udaje się odkryć, że w pokoju nad miejscem zdrodni również znajdują sie zwłoki. Podczas próby identyfikacji ciał okazuje się, że obydwa mieszkania nie należą do kobiet. Najemcą jest Kellen Tyford, który obecnie odsiaduje wyrok w więzieniu. Początkowo ekipa CSI sądzi, że kobieta z piętra wyżej, pani Espinosa została zastrzelona przypadkowo. Dowody i zeznania podejrzanych zmieniają jednak to twierdzenie.
180 The Theory of Everything 23 kwietnia 2008 David Rambo Douglas Petrie Carol Mendelsohn] Christopher Leitch 8,15
Giną ludzie, którzy mają zieloną krew. Catherine bada sprawę małżeństwa, które zostało znalezione martwe w łóżku. Na koniec Grissom rozmawia z ekipą i wyjaśnia im “teorię strun”.
181 Two And A Half Deaths 8 maja 2008 Chuck Lorre Lee Aronsohn Alec Smight 8,16
Ulubienica telewidzów, aktorka komediowa Annabelle Fundt zostaje znaleziona martwa w swoim pokoju hotelowym. Niedługo po tym na planie filmu ginie rozwież jej dublerka Natasha, która była glówną podejrzaną w sprawie morderstwa Annabelle.
182 For Gedda 15 maja 2008 Dustin Lee Abraham Richard Catalani Kenneth Fink Kenneth Fink 8,17
Znaleziono cialo Geddy, głównym podjerzanym staje sie Warrick. Jak zwykle zaskakujące zakończenie serii, trzymające w napięciu przed rozpoczęciem kolejnej

Sezon 9

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
183 For Warrick (2) 9 października 2008 Allen MacDonald Richard J. Lewis Carol Mendelsohn Richard J. Lewis 9,01
Grupa CSI rozpacza po śmierci Warricka, podczas gdy Sara wraca usłyszawszy tragiczne wieści. Szeryf, prawdziwy zabójca, (o którym nie wiedzą śledczy) prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci Warricka.
184 The Happy Place 16 października 2008 Sarah Goldfinger Nathan Hope 9,02
Nick i Catherine prowadzą śledztwo w sprawie śmierci kobiety i próbują odkryć dlaczego ofiara wyskoczyła z balkonu skoro miała niedługo wyjść za mąż. W tym czasie Grissom bada morderstwo kobiety znalezionej w alejce. Sprawa staje się trudniejsza, gdy odkrywa, że w czasie zabójstwa z ofiarą było jej 2-letnie dziecko.
185 Art Imitates Life 23 października 2008 Evan Dunsky Kenneth Fink 9,03
Śledczy badają sprawę morderstw ofiar, które zostały upozowane. Pewien artysta zostaje jednym z podejrzanych, gdy okazuje się, że jego modelki pozowały jako zwłoki do jego obrazów. Ecklie zatrudnia nowego CSI, Riley Adams, zjawia się również psycholog, aby pomóc grupie po śmierci Warricka.
186 Let It Bleed 30 października 2008 Corinne Marinan Brad Tanenbaum 9,04
Nick i Riley są świadkami napadu na sklep przy stacji paliw przeprowadzonego przez mężczyznę w stroju policjanta. Zaraz po tym, muszą pomóc reszcie ekipy rozwiązać zagadkę śmierci młodej kobiety, która okazuje się być córką wielkiego bosa narkotykowego, poszukiwanego przez FBI, CIA i DEA. Z kamery monitorującej dowiadują się, że dziewczyna została wyrzucona przez dwóch ochroniarzy z pewnego klubu wcześniej tej nocy. Gdy Catherine i Riley odwiedzają klub, Cath zastaje tam swoją córkę Lindsey z fałszywym ID.
187 Leave Out All the Rest 6 listopada 2008 Jacqueline Joyt Kenneth Fink 9,05
Ekipa znajduje podczas ulewnego deszczu ciało młodego mężczyzny ze zmasakrowaną twarzą. Wszelkie poszlaki wskazują, że zbrodnia miała charakter sado-masochistyczny. W tym samym czasie Grissom przeżywa odejście Sary. Sprawa morderstwa zawiedzie go w progi starej przyjaciółki. Z czasem okazuje się, że nie był to prawdziwy powód wizyty Grissoma…
188 Say Uncle 13 listopada 2008 Dustin Lee Abraham Richard J. Lewis 9,06
Ekipa CSI prowadzi śledztwo w sprawie morderstwa dwójki Koreańczyków (mężczyzny, który tego samego dnia został zwolniony z więzienia i niezidentyfikowanej kobiety) podczas imprezy w koreańskiej dzielnicy. W trakcie oględzin miejsca zbrodni okazuje się, że potencjalny jedyny świadek – kilkuletni chłopiec – zaginął.
189 Woulda, Coulda, Shoulda 20 listopada 2008 Naren Shankar
Allen MacDonald
Brad Tanenbaum 9,07
1)Greg i Riley prowadzą śledztwo w sprawie morderstwa kobiety. Rozwiązanie sprawy utrudniają służby medyczne, którzy zanieczyszczają miejsce zbrodni podczas akcji ratunkowej córki zamordowanej – również ofiary postrzelonej. Pierwszym podejrzanym jest mąż – oskarżony o zabójstwo 12 lat wcześniej. 2) Nick zajmuje się sprawą śmierci 2 młodych mężczyzn w wypadku samochodowym. 3) Grissom odwiedza miniaturowego zabójcę w ośrodku psychiatrycznym dla osób skazanych.
190 Young Man with a Horn 4 grudnia 2008 David Rambo Jeffrey G. Hunt 9,08
Znaleziono zwłoki młodej czarnoskórej dziewczyny – gwiazdy muzycznego show “Overnight Sensation”. Wychodzi na jaw, że dziewczyna była w ciąży z reżyserem programu.
191 19 Down (1) 11 grudnia 2008 Carol Mendelsohn
Naren Shankar
Kenneth Fink 9,09
Grissom oświadcza, że opuszcza zespół, a jego miejsce zajmie Catherine. Wszyscy zastanawiają się, jakie są przyczyny tej decyzji. Tymczasem ekipa zajmuje się sprawą morderstwa mężczyzny znalezionego w worku na śmieci w bardzo zaawansowanym stadium rozkładu. Ślady prowadzą do seryjnego mordercy, tzw. “Dick & Jane Killer”. Sprawa łączy się również z nierozwiązanym morderstwem z odcinka “Leave out all the rest”.
192 One to Go (2) 15 stycznia 2009 Carol Mendelsohn, Naren Shankar Alec Smight 9,10
Kontynuacja wątku z ostatnich scen poprzedniego odcinka, kiedy to “Dick & Jane Killer” wyznaje gdzie ukrył zwłoki jednej ze swoich ofiar, a na miejscu ekipa CSI znajduje kolejne zwłoki – mężczyzny, który wg koronera zmarł w ciągu ostatnich 24 godzin. Dodatkowo okazuje się, że żona martwego mężczyzny zaginęła. Śledczy przypuszczają, że “Dick & Jane Killer” ma wspólnika. Jest to ostatnia sprawa Grissoma, który opuszcza zespół, aby odnaleźć swoją miłość – Sarę.
193 The Grave Shift 22 stycznia 2009 Bradley Thompson, David Weddle Richard J. Lewis 9,11
Po odejściu Grissoma szefem zespołu zostaje Katherine. Do śledczych dołącza jako CSI poziom 1 dr Raymond Langston, wykładowca akademicki i znawca “Dick & Jane Killer”. Jako szkolenie prowadzi sprawę 1) włamania i kradzieży oraz 2) eksplozji, na miejscu której znaleziono zwęglone zwłoki.
194 Disarmed & Dangerous 29 stycznia 2009 Dustin Lee Abraham, Evan Dunsky Kenneth Fink 9,12
Zespół prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mężczyzny, zamordowanego w toalecie na stacji benzynowej, którego ramię zostało wyrwane z ciała. Okazuje się, że jest on agentem FBI działającym w ukryciu.
195 Deep Fried and Minty Fresh 12 lutego 2009 Corinne Marrinan, Sarah Goldfinger Alec Smight 9,13
1) Nick, Riley i Ray badają sprawę śmierci managera fast foodu. Okazuje się, że nie jest to jedyne morderstwo w tej sprawie. 2) Katherine i Greg zajmują się śmiercią mężatki przykutej do łóżka kajdankami w swoim domu. Wszystkie poszlaki wskazują na męża.
196 Miscarriage of Justice 19 lutego 2009 Richard Catalani, Jacqueline Hoyt Louis Milito 9,14
Zespół zajmuje się morderstwem młodej kobiety, o które oskarżony jest kongresmen. Podczas rozprawy samobójstwo popełnia szef ochrony kongresmena używając zaginionego narzędzia zbrodni – pistoletu Beretta. Ta śmierć rzuca na sprawę nowe światło i podważa dotychczasowe wnioski z dochodzenia.
197 Kill Me If You Can 26 lutego 2009 Bradley Thompson, David Weddle Nathan Hope 9,15
1) Ray z pomocą Mindy badają sprawę morderstwa młodego mężczyzny znalezionego w basenie na tyłach swojego domu. 2) Katherine i Greg zajmują się sprawą śmierci kobiety zastrzelonej w pokoju hotelowym. 3) Nick i Riley rozwiązują sprawę morderstwa mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w samochodzie na parkingu. Z czasem okazuje się, że te 3 sprawy są ze sobą powiązane.
198 Turn, Turn, Turn 5 marca 2009 Tom Mularz Richard J. Lewis 9,16
Nick, Riley i Ray prowadzą sprawę śmierci 16-letniej dziewczyny. Jej historię poznajemy jako retrospekcję 3 innych morderstw, mających miejsce w motelu, w którym dziewczyna mieszkała z rodziną.
199 No Way Out 12 marca 2009 Alec Smight Alec Smight 9,17
Zespół prowadzi śledztwo w sprawie śmierci czarnego mężczyzny, szefa straży sąsiedzkiej i 7-letniego chłopca podczas strzelaniny. W trakcie oględzin domu jednego z zamieszanych w sprawę, Riley i Ray odkrywają tajne laboratorium. Chwilę później zostają wzięci jako zakładnicy przez uczestnika strzelaniny.
200 Masacra 2 kwietnia 2009 Naren Shankar, Dustin Lee Abraham William Friedkin 9,18
Zespół zajmuje się śmiercią młodej dziewczyny. Okazuje się, że była to studentka Raya’a i prowadziła śledztwo w sprawie niewyjaśnionych morderstw.
201 The Descent of Man 9 kwietnia 2009 Evan Dunsky Chris Leitch 9,19
1) Nick i Riley zajmują się wypadkiem spadochroniarza spowodowanym wadliwym sprzętem. 2) Ray bada sprawę śmierci mężczyzny znalezionego na pustyni. Wychodzi na jaw, że był on założycielem swojego kościoła. 3) Kahterine i Greg badają przyczyny śmierci 2 mężczyzn, którzy jak się okazało zostali otruci niebezpieczną toksyną. Sprawa ta łączy się ze sprawa Nicka i Riley.
202 A Space Oddity 16 kwietnia 2009 Bradley Thompson, David Weddle, Naren Shankar Michael Nankin 9,20
Zespół bada sprawę śmierci producenta przeróbki serialu science-fiction z lat sześćdziesiątych na zlocie fanów serialu “Astro Guest”. Pierwszymi z zespołu na miejscu zbrodni są Hudges i Wendy – zagorzali fani tego serialu.
203 If I Had A Hammer 23 kwietnia 2009 Daniel Steck, Allen MacDonald, Corinne Marrinan Brad Tanenbaum 9,21
Zespół bada ponownie sprawę Katherine sprzed 18 lat dotyczącą włamania połączonego z morderstwem 90-letniego czarnego mężczyzny. Okazuje się, że skazany za tą zbrodnię mężczyzna miał wspólnika, którego chronił.
204 The Gone Dead Train 30 kwietnia 2009 Jacqueline Hoyt Alec Smight 9,22
1) Katherine, Nick i Ray badają sprawę śmierci 4 osób. Okazuje się, że przyczyną śmierci jest wścieklizna. 2) Greg i Riley zajmują się sprawą domniemanego gwałtu na młodej kobiecie, która umiera w szpitalu z powodu wykrwawienia.
205 Hog Heaven 7 maja 2009 David Rambo Richard J. Lewis 9,23
Zespół bada sprawę śmierci członka gangu motocyklowego w przydrożnym barze. Okazuje się, że był to policjant działający w ukryciu, próbujący rozpracować gang zajmujący się handlem narkotykami. Wkrótce potem ginie kolejny policjant (kobieta) działający w ukryciu przy tej samej sprawie.
206 All in 14 maja 2009 Richard Catalini, Evan Dunsky, Phillip Schenkler, Naren Shankar Alec Smight 9,24
Zespół zajmuje się sprawą śmierci nieznanego mężczyzny w odludnej części Las Vegas. Okazuje się, że sprawa ma związek z żetonami z zamkniętego kasyna, które powinny były zostać zniszczone ponad 28 lat wcześniej.

Sezon 10

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
207 Family Affair 24 września 2009 Bradley Thompson, David Weddle, Naren Shankar Kenneth Fink 10,01
Młoda wschodząca gwiazdka zostaje zabita w wypadku samochodowym. Jej prześladowca przyznaje się do tego, ale zespół odkrywa, że ta tragedia jest bardziej zawikłana, niż wydawało się to na pierwszy rzut oka.
208 Ghost Town 1 października 2009 Dustin Lee Abraham, Carol Mendelsohn Alec Smight 10,02
Syn wielokrotnego osławionego mordercy zostaje aresztowany pod zarzutem morderstwa. Śledczy muszą odrzucić swoje uprzedzenia względem ojca chłopaka, aby namierzyć prawdziwego sprawcę zbrodni.
209 Working Stiffs 8 października 2009 Naren Shankar Naren Shankar 10,03
Ekipa bada morderstwo Jasona, komputerowego maniaka pracującego w Dziale Wsparcia niewielkiego kasyna, który wciąga swojego kolegę z pracy, Paulie’go, w niebezpieczny plan, aby ziścić pracownicze marzenia.
210 Coup de Grace 15 października 2009 David Rambo, Richard Catalani Paris Barclay 10,04
Śledczy badają sprawę przypadkowego zastrzelenia policjanta po służbie przez innego policjanta, oficera Danny’ego Finn’a, którego nieskrywane rasowe uprzedzenia sugerują, że strzelanina wcale nie była przypadkowa.
211 Bloodsport 29 października 2009 Allen MacDonald Jeffrey G. Hunt 10,05
Ukochany trener futbolu w collegu zostaje znaleziony martwy, a jego dom jest skąpany w jego krwi. Śledczy ścigają zabójcę, który wcale nie uważał trenera Jimmy’ego za aż tak “kochanego”.
212 Death and The Maiden 5 listopada 2009 Jacqueline Hoyt Brad Tanenbaum 10,06
Zespół odkrywa, że dwie pozornie niepowiązane ze sobą zbrodnie są częścią tej samej skomplikowanej intrygi mającej na celu zemstę.
213 The Lost Girls 12 listopada 2009 David Weddle, Bradley Thompson, Joshua Morton Alec Smight 10,07
Trwa śledztwo w sprawie handlu ludźmi, ale jest to wyścig z czasem. Kontynuacja odcinków z CSI Miami “Bone Voyage” oraz CSI NY “Hammer Down”.
214 Lover’s Lane 19 listopada 2009 Dustin Lee Abraham Andrew Bernstein 10,08
Ekipa bada morderstwo na torze do kręgli po tym, jak istotny dowód zostaje odnaleziony podczas zawodów kręglarskich.
215 To Serve Harry / Appendicitement 10 grudnia 2009 Evan Dunsky Kenneth Fink 10,09
Pełnia. Świry wychodzą z ukrycia. Trójka śledczych “porywają” nieszczęśliwego Harry’ego, aby uczcić jego urodziny w dość oddalonym lokalu, nie zdając sobie sprawy, że został on zamknięty przez Sanepid już dawno temu. A jednak czeka na nich jeszcze więcej niespodzianek, w tym odnalezienie ciała z szopem przyczepionym do jego twarzy.
216 Better Off Dead 17 grudnia 2009 Richard Catalani, Tom Mularz Jeffrey G. Hunt 10,10
Śledczy starają się odkryć jak niedawna strzelanina w sklepie z bronią może się wiązać z młodą kobietą, która prawdopodobnie popełniła samobójstwo.
217 Sin City Blues 14 stycznia 2010 Daniel Steck Louis Shaw Milito 10,11
Zespół bada sprawę porzucenia organów w schronisku na odludziu. Dwie sekretarki próbujące ukraść mężczyźnie portfel i pin do karty zostają znalezione martwe.
218 Long Ball 21 stycznia 2010 David Rambo, Jacqueline Hoyt, Daniel Steck Louis Shaw Milito 10,12
Ekipa dostaje sprawę owianej tajemnicą śmierci byłego golfisty, którego oddanie grze być może kosztowało wszystko.
219 Internal Combustion 4 lutego 2010 Jennifer N. Levin Brad Tanenbaum 10,13
Trwa śledztwo w sprawie śmierci dwóch wyścigowców biorących udział w nielegalnych turniejach ulicznych.
220 Unshockable 4 marca 2010 Michael Frost Beckner Kenneth Fink 10,14
W mieście dają koncert Rascal Flatts. Śledczy sprawdzają czy członek grupy zginął w wyniku morderstwa.
221 Neverland 11 marca 2010 Tom Mularz Alec Smight 10,15
Tajemnicze okoliczności śmierci czternastolatka zbijają z tropu ekipę CSI.
222 The Panty Sniffer 1 kwietnia 2010 Richard Catalani, Jacqueline Hoyt Louis Shaw Milito 10,16
Detektyw Vartann i Catherine udają parę w podczas całodobowej operacji antynarkotykowej w ekskluzywnym hotelu, w tym samym czasie Langston i Nick pracują na sprawą śmierci kobiety, która powiązana była z klubem dla fetyszystów.
223 Irradiator 8 kwietnia 2010 Bradley Thompson, David Weddle Michael Nankin 10,17
Langston prowadzi dochodzenie w sprawie morderstwa pewnej rodziny i uważa że udało mu się znaleźć osobę, którą podejrzewa o bycie Dr. Jekyllem. Jak się ostatecznie okaże nie wszystko jest takie jak się wydawało.
224 Field Mice 15 kwietnia 2010 Wallace Langham, Liz Vassey, Naren Shankar, Jennifer N. Levin Brad Tanenbaum 10,18
Hodges oraz Wendy zabierają grupę studentów na wycieczkę poza laboratorium. Opowiadają szczegółowo o sprawie, którą laboratorium właśnie prowadzi, pozwalając się im wczuć w rolę techników CSI. Wendy całuje Hodgesa.
225 World’s End 22 kwietnia 2010 Evan Dunsky Alec Smight 10,19
Catherine prowadzi sprawę śmierci studenta, którego ciało zostało znalezione w pobliżu szkoły jej córki, prowadzi ją to do odkrycia świata rasizmu i mrocznych sekretów ukrywanych przez jedną z osób z personelu szkoły. W odcinku poruszony jest temat Ludobójstwa w Rwandzie.
226 Take My Life, Please! 29 kwietnia 2010 David Rambo, Dustin Lee Abraham Martha Coolidge 10,20
Zespół CSI wyjaśnia sprawę śmierci legendarnego komika, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach; Langston i Sara próbują rozwiązać sprawę of a podziurawionych kulami zwłok.
227 Lost & Found 6 maja 2010 Corinne Marrinan, Elizabeth Devine Frank Waldeck 10,21
Zespół CSI wspiera Brassa w pomocy rodzinie przyjaciółki, rozwiązując sprawę zniknięcia jej rodziny podczas wypadku samochodowego.
228 Doctor Who (1) 13 maja 2010 Tom Mularz Jeffrey Hunt 10,22
Reporterka, która odkryła seryjnego mordercę Dr. Jekylla zostaje uduszona, a mąż ofiary oskarża Ray’a o popełnienie tej zbrodni oraz innych, którymi zajmowała się w przeszłości ofiara.
229 Meat Jekyll (2) 20 maja 2010 Naren Shankar, Evan Dunsky Alec Smight 10,23
Zespół CSI próbuje zatrzymać nieuchwytnego Dr. Jekylla przy pomocy innego seryjnego mordercy, Nate’a Haskella (Bill Irwin) który twierdzi, że zna jego tożsamość.

Sezon 11

Nr Tytuł Data premiery Scenariusz Reżyseria Nr w serii
230 Shock Waves 23 września 2010 David Weddle & Bradley Thompson Alec Smight 11,01
Zespół jest zaniepokojony stanem zdrowia Langstona, który został pchnięty nożem przez seryjnego zabójcę Nate’a Haskella. W międzyczasie wybucha bomba na pogrzebie policjanta Franka Clarka. Pomimo rozwiązania sprawy zamachu ekipa CSI napotyka na kolejną bombę pułapkę, a sprawa ta pozostaje niewyjaśniona. W odcinku gościnnie wystąpił: Justin Bieber.
231 Pool Shark 30 września 2010 Dustin Lee Abraham Michael Nankin 11,02
Kobieta zostaje zaatakowana przez rekina w basenie Golden Nugget Casino. Gościnnie wystąpili: Elliot Gould, Holly Madison oraz Method Man
232 Blood Moon 7 października 2010 Treena Hancock & Melissa R. Byer Brad Tanenbaum 11,03
Sprawa morderstwa na konwencie fanów wampirów i wilkołaków.
233 Sqweegel 14 października 2010 Carol Mendelsohn & Anthony E. Zuiker Jeffrey Hunt 11,04
Sqweegel jest seryjnym zabójcą poziomu 26 (w 25 stopniowej Skali Zła dr Stone’a) z powieści Dark Origins (napisanej przez twórcę serialu CSI Anthony Zuikera), który zabija ludzi ukrywających jakiś sekret starając się wcześniej nakłonić ich do wyjawienia tajemnicy w celu zachowania życia. Pomimo zapobieżenia ostatniemu atakowi, Sqweegel ucieka a sprawa pozostaje nierozwiązana. Gościnnie wystąpiła: Ann-Margaret.
234 House of Hoarders 21 października 2010 Christopher Barbour Alec Smight 11,05
Zespół CSI bada sprawę w domu kobiety chorującej na zbieractwo, w którym ekipa odnajduje kolejne zwłoki.
235 Cold Blooded 28 października 2010 Tom Mularz Louis Shaw Milito 11,06
Na pustyni zostaje odkryte ciało, w międzyczasie zabójstwo biznesmena prowadzi zespół do dwóch zamordowanych 5 lat temu dziewcząt.
236 Bump and Grind 4 listopada 2010 Don McGill Michael Nankin 11,07
Zespół CSI prowadzi sprawę zabójstwa, w której ciało ofiary zostało zmielone i podrzucone do kontenera na śmieci.
237 Fracked 11 listopada 2010 David Weddle & Bradley Thompson Martha Coolidge 11,08
Zespół prowadzi dochodzenie w sprawie śmierci informatorów, które miały miejsce po opublikowaniu serii artykułów o procesie nielegalnego dumpingu gazu ziemnego. Morderca zostaje znaleziony martwy, sprawcy udaje się zbiec, a zespół nie potrafi ustalić jego personaliów – sprawa pozostaje nierozwiązana.
238 Wild Life 18 listopada 2010 Treena Hancock & Melissa R. Byer Charles Haid 11,09
Ray, Catherine oraz Nick ustalają przyczynę śmierci mężczyzny, którego znaleziono martwego po wypadnięciu z balkonu hotelowego. Po drugiej stronie miasta Sara i Greg bada sprawę, w której znaleziono ciała dwojga starszych osób – kobiety w salonie oraz jej męża pod prysznicem. Jedynymi świadkami zbrodni są niechętne do współpracy zwierzęta: kot oraz papuga.
239 418/427 9 grudnia 2010 Michael Frost Beckner Frank Waldeck 11,10
Żona agenta FBI zostaje zamordowana. Pedofil tropiony przez niego jest podejrzewany o porwanie ich dziecka.
240 Man Up 6 stycznia 2011 Michael F.X. Daley Alec Smight 11,11
Zespół prowadzi sprawę uduszonej kobiety, której ciało porzucono w koszu na śmieci. Gościnnie wystąpiły: Trevor Donovan (90210) oraz aktorka komediowa Carrot Top.
241 A Kiss Before Frying 20 stycznia 2011 Evan Dunsky Brad Tanenbaum 11,12
Zespół CSI bada sprawę zwłok z dziwnymi ranami po oparzeniach. Gościnnie wystąpiła Dita Von Teese.
242 The Two Mrs. Grissoms 3 lutego 2011 Christopher Barbour & Treena Hancock & Melissa R. Byer Steven Felder 11,13
Nocna uroczystość kończy się wybuchem. Zespół prowadzi śledztwo w sprawie śmierci dyrektora fundacji stypendialnej dla osób głuchych, który ginie na skutek wybuchu bomby-pułapki w jego samochodzie. Zmusza to Sarę do przesłuchania studentów oraz pracowników uczelni, w której pracuje jej teściowa (matka Grissoma). W odcinku pojawia się Gil Grissom. Gościnnie wystąpiła : Marlee Matlin.
243 All That Cremains 10 lutego 2011 Dustin Lee Abraham Jeffrey Hunt 11,14
Zespół prowadzi śledztwo makabrycznego morderstwa owdowiałego prawnika, którego poćwiartowane zwłoki zostają znalezione w kartonach w jednym ze sklepów. Tymczasem Ray spotyka się ze swoją byłą żoną, która odwiedza go w Vegas … .
244 Targets of Obsession 17 lutego 2011 Dustin Lee Abraham Alec Smight 11,15
Langston zeznaje przeciwko Nate’owi Haskellowi. Nick dostaje ostrzeżenie o niebezpieczeństwie grożącym Rayowi, nie może go jednak ostrzec bez wpędzania siebie samego w jeszcze większe niebezpieczeństwo. Zespół wpada w pułapkę w magazynie. Odkrywają ,że zastawił ją Jason McCann. Podczas pościgu i próby zatrzymania ginie. Nate Haskell ucieka z więzienia. Gościnnie jako Jason McCann wystąpił : Justin Bieber.
245 Turn On, Tune In, Drop Dead 24 lutego 2011 Tom Mularz Paul McCrane 11,16
Zespół prowadzi dochodzenie w sprawie dwóch ciał, które jak się okazuje nie do końca są martwe … .
246 The F List 10 marca 2011 Richard Catalani Louis Milito 11,17
W więzieniu dochodzi do ustawki, w wyniku której w bójce ginie więzień – policjant. Okazuje się, że został skazany za zabójstwo żony. W trakcie śledztwa wychodzą na jaw nowe fakty, które stawiają w nowym świetle jego skazanie. Mogą być w to zmaieszani policjanci z LVPD, którzy mieli romans z żoną skazanego.
247 Hitting The Cycle 31 marca 2011 Daniel Steck & Richard Catalani Alec Smight 11,18
Nick i Langston badają sprawę włamania i zabójstwa. Sara i Greg mają sprawę gracza MMORPG który umiera podaczas gry online. Okazuje się, że mógł on umrzeć nie z przyczyn naturalnych, chorował na padaczkę. W laboratorium są zakłady kto zakończy tzw. “cykl” czyli morderstwo, samobójstwo, wypadek i śmierć naturalna. Ray, Nick i Greg zamknęli sparwy z trzema pierwszymi. Wszyscy stawiaja na Nicka albo Grega. Zakład wygrywa Doc. Robbins który jako jedyny postawił, że zgon naturalny zbada David, bo śledczy CSI nie zajmują się takimi sprawami.
248 Unleashed 7 kwietnia 2011 Ed Whitmore & Anthony E. Zuiker Brad Tanenbaum 11,19
Sara i Langston zajmują się sprawą kobiety znalezionej na poboczu dorgi, która ma rany jak po ugryzieniu przez kota. Okazuje się, że pracowała w schronisku dla maltretowanych kobiet. Chodziła na terapię do Dr Kessler. Okazuje się nią być Lady Heather, która zrobiła dyplom. Nick i Doc. Robinns zostają wezwani anonimowo do domu na przedmieściach. W jednym z nich znajdują martwą dziewczynę. Okazuje się, że jest w ciąży. Doktor przez cesarskie cięcie ratuje noworodka. Nick podejrzewa, że ktoś pomógł jej odebrać sobie życie, fakty okazują się inne. Do Dr Kessler przychodzi Langston, mówi jej o swoim problemie – panowanie nad sobą, nie stosowanie przemocy. Rozmawiają o sprawie Nate’a Haskella. W odcinku nie pojawiają się Catherine ani Greg.
249 Father Of The Bride (1) 28 kwietnia 2011 Evan Dunsky Frank Waldeck 11,20
Nick bada sprawę zwłok znalezionych na farmie. Jedno ciało ma odciętą głowę, drugie ręce. W laboratorium pojawia się ojciec jednej z “panien młodych” Nate’a Haskella. Nate wysłał mu e-mail, w którym jego córka błaga o ojca o pomoc. Okazuje się, że te dwie sprawy się łączą, i cały wydział skupia się na złapniu Nate’a. David Hodges wyprowadza się z mieszkania matki, a jako zastępca szeryfa pojawia się Sofia Curtis. W odcinku nie występuje Jorja Fox.
250 Cello and Goodbye (2) 5 maja 2011 [[]] [[]] 11,21
Langston jest bardzo zdeterminowany żeby złapać Nate’a Haskella, znanego jako zabójca “Dick & Jane”. Później odkrywa, że Nate porwał jego eks-żonę Glorię. Ray stara się ją odnaleźć na własną rękę, narażając się tym swojej szefowej i policji LA.
251 In a Dark, Dark House (3) 12 maja 2011 [[]] [[]] 11,22
Langston staje twarzą w twarz z seryjnym mordercą Nate’em Haskellem w domu, gdzie jego zabijanie się zaczęło. Langston pierwszy wpada na trop Haskella i w walce wręcz go obezwładnia i zabija, próbując ratować byłą żonę. Używa do tego plastikowych kajdanek, jednak Jim Brass będąc pierwszy na miejscu zdarzenia chowa je, starając się chronić przyjaciela przed oskarżeniem o zabójstwo. Sprawę następnie bada wydział wewnętrzny. Wszyscy starają się kryć Langstona, tylko Sara chce dociec prawdy, mówić Gregowi, że właśnie od tego są. Catherine domyśla się, że to Brass zabrał kajdanki, mówi o tym, ale równocześnie daje mu podpisany raport, oczyszczający Raya. Langostona czeka jednak mimo wszystko przesłuchanie przez WW.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 208 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...