Castle

Nathan Fillion – Richard Castle | Molly C. Quinn – Alexis Castle | Stana Katic – Kate Beckett | Seamus Dever – Kevin Ryan | Susan Sullivan – Martha Rodgers | Jon Huertas – Javier Esposito | Ruben Santiago-Hudson – Roy Montgomery

castlecastle 2


Castle − amerykański serial tragikomiczny stacji ABC mający swoją premierę 9 marca 2009. Twórcą serialu jest amerykański scenarzysta Andrew W. Marlowe. W listopadzie 2009 stacja Universal Channel rozpoczęła emisję pierwszego sezonu “Castle” w Polsce, zaś w lutym 2010 swoją premierę miał sezon drugi, którego emisję Universal Channel zakończył w czerwcu tego samego roku. W USA premiera trzeciego sezonu odbyła się 20 września 2010 roku, zaś w Polsce 28 lutego 2011, w międzyczasie również TVP2 rozpoczęła emisję serialu, którą jednak niespodziewanie przerwano w trakcie wyświetlania drugiego sezonu. W dniu 10 stycznia 2011 roku stacja ABC ogłosiła, iż losy bohaterów serialu “Castle”, będą kontynuowane w sezonie czwartym.

Zarys fabuły

Głównym bohaterem serialu jest Richard Castle, znany pisarz kryminałów, który został poproszony przez nowojorską policję o pomoc w schwytaniu mordercy naśladującego zabójstwa przedstawione w jego książkach. Śledztwo prowadzi detektyw Kate Beckett, z którą autor dzieli się licznym trafnymi spostrzeżeniami, dzięki, którym, sprawa została rozwiązana, a prawdziwy morderca został aresztowany. Castle, który przed współpracą z detektyw Beckett cierpiał na blokadę twórczą i uśmiercił głównego bohatera swoich książek Derricka Storma, a czyn zaś ten tłumaczył znużeniem i brakiem przyjemności podczas pisania kolejnych części cyklu, ponownie zaczyna pisać, a na pani detektyw wzoruje swoją nową główną bohaterkę Nikki Heat. Dzięki znajomości z burmistrzem miasta autor uzyskuje zgodę na czynny udział w śledztwach prowadzonych przez Kate Beckett jako konsultant.

Obsada

Nathan Fillion jako Richard Castle
Molly C. Quinn jako Alexis Castle
Stana Katic jako Kate Beckett
Seamus Dever jako Kevin Ryan
Susan Sullivan jako Martha Rodgers
Jon Huertas jako Javier Esposito
Ruben Santiago-Hudson jako Kapitan Roy Montgomery
Tamala Jones jako Lanie Parish

Postacie

Richard Edgar “Rick” Castle (Nathan Fillion) – Castle jest jednym z najlepiej sprzedającym się autorem kryminałów. Urodził się jako Richard Alexander Rodgers, zmienił nazwisko na Castle, a drugie imię Edgar przyjął na cześć Edgara Allana Poe. Cierpiał na blokadę twórczą po zabiciu głównego bohatera swoich książek, odnajduje się, kiedy angażuje się w śledztwo w sprawie zabójcy-naśladowcy prowadzone przez detektyw Beckett. W Kate Beckett odkrywa nowe źródło inspiracji i wkrótce zaczyna za nią podążać jak cień podczas prowadzonych przez nią spraw, co daje mu możliwość badania i korzystania z wiedzy i umiejętności, które pomagają rozwiązać sprawy morderstw.
Detektyw Kate Beckett (Stana Katic) – detektyw Beckett jest pierwszej klasy oficerem śledczym wydziału zabójstw nowojorskiej policji. Dzięki rozwiązywaniu bardzo trudnych spraw zyskała doskonałą reputacji wśród reszty policjantów. Wstąpiła do policji, po tym jak jej matka została zamordowana w niewyjaśnionych okolicznościach. Początkowo nie jest zachwycona tym, że Castle z nią pracuje, jednakże z biegiem czasu przyzwyczaja się do jego stylu bycia oraz docenia jego wkład podczas rozwiązywania spraw morderstw.
Detektyw Javier Esposito (Jon Huertas) – Esposito pracuje w wydziale zabójstw jako członek zespołu Kate Beckett. Często podgrzewa atmosferę między Castle a Beckett, bawią go sytuację, w których pisarz swoim zachowaniem wyraźnie irytuje panią detektyw. Partnerem Esposito jest detektyw Kevin Ryan.
Detektyw Kevin Ryan (Seamus Dever) – Ryan również należy do zespołu Beckett. Wspólnie z Esposito regularnie dokuczają swojej przełożonej, ale również chronią ją i w ostateczności traktują ją jako kolegę z pracy.
Dr Lanie Parish (Tamala Jones) – Dr Parish jest lekarzem patologiem, z którym współpracuje zespół Beckett. Prywatnie jest przyjaciółką pani detektyw, jedną z niewielu osób, z którymi Beckett z łatwością i bez zastrzeżeń może rozmawiać. Lanie często podczas rozmów z Kate wygłasza komentarze na temat relacji między nią, a Castle’m, i namawia ją do podjęcia jakichkolwiek kroków zmierzających do pogłębienia tych relacji.
Kapitan Roy Montgomery (Ruben Santiago-Hudson) – Montgomery dowodzi wydziałem zabójstw i jest bezpośrednim przełożonym detektyw Beckett. Kapitan docenia jej determinację i pracowitość, aby upewnić się, że wszystko przebiega bezproblemowo z boku obserwuje prowadzone śledztwa. Z rozbawieniem przygląda się jak swoim zachowaniem i stylem życia Castle denerwuje Beckett, jednocześnie docenia skuteczność duetu, jaki razem tworzą podczas prowadzenia śledztw.
Alexis Castle (Molly Quinn) – Alexis, jest nastoletnią córką Castle’a. Często jest postrzegana jako bardziej dojrzała i odpowiedzialna niż ojciec. Jest wzorową uczennicą. Castle czasami prosi ją o opinię na temat motywu zabójcy przy popełnieniu zbrodni.
Martha Rodgers (Susan Sullivan) – Martha jest matką Castle’a i mieszka razem z synem i Alexis. Z zawodu jest aktorką teatru Off-Brodwayu, której kariera z biegiem lat przygasła. Mieszka z Castlem częściowo, dlatego, że jej były mąż uciekł ze wszystkimi oszczędnościami.
Victoria Gates (Penny Johnson Jerald) – następczyni Kapitana Roya Montgomery’ego (dołączyła do obsady od czwartego sezonu). Znana jako “Żelazna Gates”, wcześniej pracowała w wydziale wewnętrznym, jest mniej przychylna współpracy Beckett z Castlem niż jej poprzednik.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2009)
No przez
Nr serii przez
Tytuł sezon Reżyseria Wpisany przez widzów amerykańskich
(W mln) Data premiery w ABC
1 1 “Kwiaty dla Your Grave” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 10,76 [20], 09 marca 2009
Kiedy młoda kobieta zostaje znaleziona martwa w okolicznościach opisanych dokładnie w książce napisanej przez uznanego autora Richard Castle, nie zostanie on postawiony w celu zapewnienia wglądu w sprawy. Kiedy więcej ofiar włączyć się w podobnie dokładnych warunkach opisanych w jego książkach, Zamek został wpisany do ułatwienia badania, stosując swoją wiedzę zachowań przestępczych i własne książki do działu znacznych umiejętności. Okazuje się, że zabójca jest w rzeczywistości brat jednej z ofiar, tylko zabijając innych, ponieważ chciał, żeby to wyglądało jak szalony fan zabił tych ludzi. W okresie tym zamku sprawa staje zaintrygowany detektyw Beckett i zaczyna pisać manuskrypt o postaci w oparciu o nią.
2 2 “Niania McDead” John Barry Schindel Terlesky 10.97 [21] 16 marca 2009
Ciało niani faszerowanie ubrań apartament budynek suszarka wyrusza zawiłe śledztwo w sprawie hows i why jej śmierci. Zamek, teraz częścią zespołu detektywa poprzez porozumienia z burmistrzem, nadaje swoje umiejętności z envisioning scenariusze i wskazując pozornie niepowiązanych informacji, nie wspominając o niekonwencjonalnych metod do badania.
3 3 “Hedge Fund ziomków” Rob Bowman David Grae 9,14 [22] 23 marca 2009
Strzelanina śmierć w Central Parku chłopca z bogatej rodziny wysyła Castle i Beckett w świat nowojorskich uczelniach prywatnych, gdzie kręgi przyjaciół okazują się niemal bardziej conniving, wymijające i tajemniczy, niż mogą pojąć.
4 4 “Hell Hath No Fury” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 9,09 [23] 30 marca 2009
Kiedy zostaje zamordowany wybitny polityk, Departament znajdzie się pod presją ze strony władz miasta, aby wyjaśnić, co się stało. Jednakże, piskliwy-czysty polityk miał inną stronę, którą trzymał starannie ukryte przed opinią publiczną.
5 5 “Chill Goes Through Her Veins” Bryan Spicer Charles Murray 9,03 [24] 06 kwietnia 2009
Odkrycie ciała mocno zamrożonego na placu budowy prowadzi dochodzenie w sprawie jej śmierci do niewyjaśnionych przypadków z lat ostatnich, plącze Beckett i przypadku Castle’a z zaginionych osób przypadku, że był zamknięty, ale tak naprawdę nigdy nie rozwiązany.
6 6 “Always Buy Retail” Babbit Jamie Gabrielle Stanton & Harry Werksman 7,73 [25] 13 kwietnia 2009
Ktoś jest nie tylko zabijanie, ale w ten sposób rytualnie. Wiedza Castle’a z niejasnych rytuałów punktów komuś prowadzenie findsman w rytuał, cokolwiek on robi, to jest oczywiste, że coś zostało utracone i chcą go z powrotem. Jednak próbując znaleźć prawdę wśród nielegalnych imigrantów i faktów mylące testuje umiejętności i wyobraźni, zespołu.
7 7 “Home Is Where the Heart Stops” Dean Biały Will Beall 8,21 [26] 20 kwietnia 2009
Gdy członek wysokiej społeczeństwa nowojorskiego zostanie znaleziony zamordowany i nadziewane do małego sejfu ściennego, Wydział znajduje się pod presją, aby dostać się na dno tej historii. Jednak, aby uzyskać odpowiedzi na ciąg rabunku / morderstwa, miejsca musi się zmienić, a nie Zamek odwiedzając ciemne zaułki Nowego Jorku, Beckett musi podążać za nim do świata blichtru, przepychu, a ostatecznie, morderstwo, po tym odkrywa, że ​​kradzieże są podłączone tylko przez ofiary, które uczęszczają konkretnej imprezy charytatywnej.
8 8 “Ghosts” Bryan Spicer Moira Kirland 8,24 [27] 27 kwietnia 2009
Podczas gdy nadzwyczajne okoliczności są praktycznie zawsze, ciało utopił w wannie oleju silnikowego zespołu zarysowania swoją zbiorową głową. Tajemnica pogłębia, gdy dochodzenie wykaże, że poszkodowany może były zaangażowane w przestępstwo więcej niż 20 lat i pracował z (lub śledzony przez) pisarz prawdziwej przestępczości, i relacji między Castle i Beckett w końcu daje o sobie prawdziwie konkurencyjnego głowy podczas poker gra z udziałem elity prawnej nowojorskiego systemu.
9 9 “Little Girl Lost” Elizabeth Davis John Terlesky 9,97 [28] 04 maja 2009
Zniknięcie młodego dziecko ma zespół szyfrujący odpowiedzi kiedy dodatkowe nadejdzie pomoc w postaci agenta FBI Will Sorenson (Bailey Chase), który, między innymi, jest byłym chłopakiem z Becketta. Jak butts zamku w sprawie dochodzenia, mimo instrukcji, aby trzymać się z dala, tarcie jest nieunikniona, zwłaszcza, że ​​w przypadku, który przyniósł Beckett i Sorenson razem zakończył się śmiercią ofiary.
10 10 “Śmierć w rodzinie” Bryan Spicer Scenariusz przez: Andrew W. Marlowe
Historia wymyślona przez: Andrew W. Marlowe & Barry Schindel 9,96 [29] 11 maja 2009
Makabryczne morderstwo chirurga plastycznego wysyła Castle i Beckett w mylące świata chirurgii kosmetycznej, pacjentów niestabilnych oraz program ochrony świadków. Castle zaczyna patrząc śmierci Johanny Beckett, i odkrywa, że ​​jej zabójstwo nie mogło być tak, jak pierwsza myśl random-Johanna został zabity przez hitman.
Sezon 2 (2009-10)
No przez
Nr serii przez
Tytuł sezon Reżyseria Wpisany przez widzów amerykańskich
(W mln) Data premiery w ABC
11 1 “Deep in Death” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 9,26 [30] 21 września 2009
Beckett jest jeszcze sporo peeved w Zamku na patrząc na matki zabójstwo przed jej życzenia, ale Kapitan Montgomery zmusza ją do rozmowy z reporterem, który Jazzed pisać o jej przestępstwa rozwiązywania współpracy z Zamku. Ale kiedy ofiara morderstwa znajduje wiszące na drzewie, Beckett niechętnie drużyny z zamku po raz kolejny. Ich dochodzenie trwa dziwny obrót, kiedy uzbrojeni mężczyźni porwali ciało w drodze do koronera, pozostawiając Castle i Beckett zagłębić się w świat przemytu narkotyków, tłum Rosyjskiej i High Stakes Poker w Chinatown.
12 2 “Double Down” Rob Bowman David Grae 9,15 [31] 28 września 2009
Kiedy Castle i Beckett są przekazywane zabójstwo terapeuty par i Ryan i Esposito są przypisane do zbadania śmierci zmarłego znalezionego strzał w parku, Zamek sprawia, że ​​zakład, w którym para może rozwiązać swoje morderstwo pierwszego. Ale gdy oba śledztwa uderzył ślepych zaułków i ofiary okaże się dziwnie połączone dwa zespoły wspólnie rozwiązać swoistą zagadkę.
13 3 “Wymyślanie Girl” Dwight Mała Moira Kirland 9,23 [32] 05 października 2009
Kiedy Jenna McBoyd, młody, up-and-coming model znaleziony zasztyletowany z dziwnym przedmiotem w fontannie, Castle i Beckett zmuszeni są do odkrywania świata gardło modelowania mody. Tymczasem Alexis nawiązuje kontakt z jej starego opiekunki, a Ryan i Esposito odkryj zabawny sekret Becketta.
14 4 “Fool Me Once …” Bryan Spicer Alexi Hawley 9,77 [33] 12 października 2009
Chociaż spada figlarnych wskazówki do Becketta o działce pierwszej książki Castle’a opartej na niej dwa zbadania morderstwa con man posing jako Arctic explorer dla dzieci szkolnych. Sprawa ma kilka ciekawych zakrętów, fascynujące i irytujące Castle Beckett, gdy podejrzewasz, że ofiara była faktycznie agent CIA i mogło upozorował własną śmierć. Ale kiedy stary kontakt CIA sporów Castle’a, że ​​ofiara była kiedyś szpiegiem, każdy zastanawia się, kim jest oszukać.
15 5 “Kiedy Bough Breaks” René Echevarria Terlesky Jana 9,69 [34] 19 października 2009
Kobieta, która jest nielegalna imigrantka zostaje znaleziony martwy w właz, skłaniając Castle i Beckett odkryć mroczny sekret o udanej lekarza, a możliwe połączenia między swoim synem, i że ofiary. W tym samym czasie, pierwsza książka Zamku na podstawie Becketta, Heat Wave, uwalniany jest do entuzjastyczne recenzje, a on jest oferowana możliwość pisania na całe życie, zmuszając go do walki z tym, że przyjęcie nowego koncertu byłoby zakończyć swoją współpracę z Beckett .
16 6 “Vampire Weekend” Karen Gaviola Terri Miller 9,99 [35], 26 października 2009
Gdy zbliża się Halloween, Castle i Beckett są przypisane do zbadania śmierci młodego mężczyzny znalezionego nożem w serce drewnianym stawką w cmentarz. Do radości Castle’a, dwa muszą zagłębić się w świat wampirów i wilkołaków, aby znaleźć zabójcę.
17 7 “Famous Last Words” Rob Bowman Jose Molina 9,43 [36] 02 listopada 2009
Castle i Beckett zbadania morderstwa piosenkarza w popularnej kapeli punkowej, której ciało zostało zorganizowane na wzór sceny w jednym z zespołu teledysków. Gdy pniaki przypadku dwa, Alexis przychodzi im z pomocą, używając wiedzy zdobytej jako fan zespołu.
18 8 “Kill the Messenger” Jonathan Frakes Terence Paul Winter 9,82 [37] 09 listopada 2009
Dochodzenie w sprawie śmierci posłaniec rowerowy bierze osobistą kolei na Becketta i jej współpracowników, gdy odkrywają, że ofiara została przeprowadzania dowodów, które mogłyby zwalniać człowiek więziony lat zanim kapitan Montgomery. Robi się jeszcze bardziej interesująca, gdy okazuje się, że kandydat na bogatych Senatu USA z wybitnej rodziny w Nowym Jorku może być zaangażowany także.
19 9 “Love Me Dead” Bryan Spicer Alexi Hawley 10.53 [38], 16 listopada 2009
Castle i Beckett są wrzuceni w świat ex-cons i eskorty po szanowanym Prokurator Asystent jest wyrzucani wielopiętrowym garaż samochodowy. Ponadto, Castle sympatyzuje z losem dziewczynki połączeń podłączonego do przypadku, w wyniku czego jego obietnic Dokonywanie że on i Beckett nie być w stanie utrzymać. Tymczasem, Castle to dotyczy, i lekko ranny, gdy Alexis zwierza tajemnicy do Becketta, a nie do niego.
20 10 “Jeden człowiek to skarb” Helen Shaver Elizabeth Davis 10.31 [39] 23 listopada 2009
Castle i Beckett mają pełne ręce patrząc do śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono nadziewane w zsypu, gdy dwie kobiety przyjechać zidentyfikować ciało jeden twierdząc, że żona ofiary, a drugi jego narzeczona. Tymczasem wolontariusze Alexis w okręgu jako części zajęć wychowania obywatelskiego projektu i działa wyśledzić właściciela pakietu zdjęć pozostały z przypadku wystygła lat temu.
21 11 “Fifth Bullet” John Terlesky David Grae 7,80 [40] 07 grudnia 2009
Twist, powstaje w przypadku marszanda znaleziono zastrzelony w swojej galerii, kiedy mężczyzna z amnezją przyjeżdża na stację bilansowej książkę z kulą złożoną w nim, że został zwolniony z tej samej broni, jaką zastosowano w morderstwie. Aby rozwiązać przestępczości, Castle i Beckett muszą pobiegać jego pamięć i rozwikłać ewentualne połączenie wysokiego poziomu arabskiego dyplomaty.
22 12 “A Rose for Everafter” Scenariusz: Bryan Spicer przez: Terri Miller & Terence Paul Winter
Historia wymyślona przez: Alexi Hawley 9,47 [41] 11 stycznia 2010
Zamek ponownie łączy z byłą dziewczyną (Alyssa Milano) w dniu ślubu, kiedy jeden z jej druhen jest zamordowany, powodując iskier latać między nimi ponownie, a Beckett mieć do czynienia z możliwością bycia zazdrosnym.
23 13 “Sucker Punch” Tom Wright Will Beall 9,45 [42], 18 stycznia 2010
Sprawa zabójstwa na egzekutora dla irlandzkiego gangu bierze osobisty obrót, gdy Lanie i kryminalistycznych przyjaciel ekspert zamkowych odkryć niezaprzeczalny związek między sprawą a matki Becketta morderstwo nierozwiązany. Szlak prowadzi do Dick Coonan, filantropa w dzień i morderca znany jako “Rathborne” przez noc. Coonan zamordowany Johanna Beckett, ale bierze zakładnika Castle i Beckett jest zmuszony go zastrzelić, zanim będzie mogła dowiedzieć się, kto zapłacił mu zabić matkę.
24 14 “The Third Man” Rosemary Rodriguez Terence Paul Winter 10.55 [43], 25 stycznia 2010
Jak Castle i Beckett zbadania śmierci ewentualnego Squatter szeregowego pomieszane w wielomilionowych heist udziałem egzotycznych zwierząt i diamentów, Castle próbuje ukryć przed Beckett, że gazeta, która w rankingu go jako jednego z miejskich najbardziej pożądanych kawalerów również łączyła je romantycznie. Podczas Castle delektuje moment zgadzając się na randkę z kobietą, wg gazety jako jeden z miejskich bachelorettes najbardziej kwalifikowanych Beckett sprawia romantyczne plany jej własne z pomocą Lanie jest.
25 15 “Suicide Squeeze” David Barrett Jose Molina 9,54 [44] 08 lutego 2010
Umiłowany kubański piłkarz zostanie znaleziony zamordowany kijem baseballowym wymagającej Castle i Beckett zbadać wysokie stawki świat sportu zawodowego. Tymczasem Alexis działa wypełnić drzewo genealogiczne do szkoły i Zamek pytania o jego pragnieniu wiedzieć więcej o swoim ojcu.
26 16 “Mistress Always spanks Twice” Tom Wright Kate Sargeant 9,11 [45], 08 marca 2010
Ciało kobiety pokryte sosem karmelowym znajduje wiszące z urządzeń zabawowych w parku, co skłoniło zespół do przedsięwzięcia do świata niewoli i kluby fetysz, i mnóstwo zabawy przekomarzania między Castle i Beckett.
27 17 “Tick, Tick, Tick …” Bryan Spicer Moira Kirland 12.21 [46], 22 marca 2010
(Part 1) Beckett i Castle team się z doświadczonego agenta specjalnego FBI Jordan Shaw (Dana Delany) w polowaniu na seryjnego mordercę z pozorną obsesją “Nikki Heat”, zamku postać oparta na Becketta w jego bestsellera Heat Wave . Wkrótce okazuje się, że nie tylko Beckett zazdrosny podziwu zamkowego na Shaw i FBI gadżety hi-tech, ale sama może być Beckett zabójcy ultimate przeznaczony ofiarą. Zamek również osiąga wiele, aby upały do ​​filmu.
28 18 “Boom!” John Terlesky Elizabeth Davis 13.86 [47], 29 marca 2010
(Część 2) Po ledwo przetrwać wybuch ustawioną przez seryjnego mordercę, obecnie identyfikowane jako Scott Dunn, który niszczy jej mieszkanie, Beckett popycha narzucone granice Shawa na jej udział w dochodzeniu, i dostaje się wyjąć z obudowy. Ale gdy Dunn porywa Shaw aby dostać się do Becketta, Beckett przejmuje dochodzenia i znalazła się opierając się na instynktach Castle’a jako pisarz tajemnicy, aby zaoszczędzić Shaw i siebie.
29 19 “Wrapped Up in Death” Bill Roe Alexi Hawley 11.70 [48] 05 kwietnia 2010
Kiedy kurator muzeum zostaje znaleziony martwy z konieczności stone gargoyle spadła na niego, Beckett, Castle, a zespół musi odpowiedzieć na pytanie, czy morderca jest zazdrosny kolega, porzucona kochanka, reklama-głodny dyrektor muzeum, lub przekleństwo starożytnej mumii którego grób obiecuje śmierci dla każdego, kto patrzy na jego twarz, jak nie mógł się oprzeć Castle robi.
30 20 “The Late Shaft” Bryan Spicer David Grae 12.68 [49] 12 kwietnia 2010
Gdy legendarny gospodarz talk-show (Tom Bergeron) zostaje znaleziony martwy, po Castle pojawia się na jego show, a on odkrywa Zamku że jego życie jest w niebezpieczeństwie, Castle i Beckett pracować poskładać oś czasu jego ostatnich godzin, które mogą złamać nawet w przypadku choć wydaje się, ofiara zmarła z przyczyn naturalnych. Tymczasem romans Castle’a z aktorką, która jest aż do części ciepła Nikki w filmowej wersji Heat Wave ma Beckett zazdrosny.
31 21 “Den of Thieves” John Terlesky Will Beall 10.39 [50], 19 kwietnia 2010
Dochodzenie w sprawie śmierci złodzieja odkrywa kilka bolesnych fragmentów przeszłości Esposito i wyniki w Becketta tworzących związek z przystojnym detektywem rabunku, Tom Demming (Michael Trucco), przydzielony do pomocy w tej sprawie.
32 22 “Food to Die For” Ron Underwood Terri Miller 10.69 [51], 03 maj 2010
Castle i Beckett dochodzenie w sprawie zabójstwa szefa kuchni, który niedawno wygrał rezultaty gotowania reality show w jej łonie starego znajomego z liceum, Madison Queller, który był właścicielem restauracji, gdzie pracowała ofiara. Choć związek Becketta z Demming rozwija, Castle prowadzi Madison, ale czy na romans lub informacji o przeszłości Becketta dla jednej z jego książek nie jest jasne.
33 23 “Overkill” John René Echevarria Terlesky 10.86 [52] 10 maja 2010
Beckett pyta Demming jej pomóc i Zamek zbadania rozbój-zabójstwa, zmuszając dwóch mężczyzn wpaść konkurują ze sobą, aby zaimponować Beckett udowadniając swoją teorię w śmierci właściwej. Jak sprawa się rozwija, staje się oczywiste, do zamku, że mimo jego starań w rozwiązaniu sprawy, związek Becketta z Demming dostała poważne.
34 24 “Deadly Game” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 10,07 [53] 17 maja 2010
Śmierć człowieka, który brał udział w symulowanym grze szpiegowskiej prowadzi Castle i Beckett się zastanawiać, gdzie dokładnie gra się kończy, a rzeczywistość zaczyna. Na tym tle, Zamek i walka Beckett wewnętrznie z ich uczucia do siebie, mimo że Beckett jest oficjalnie randki Demming i Zamek jest poważnie tyle w jego piśmie do drugiej książki Nikki Heat. Po otrzymaniu porady od rodziny i przyjaciół, jak dojść do różnych decyzji, które mogą złamać lub ich związek w przyszłości.

Sezon 3 (2010-11)
No przez
Nr serii przez
Tytuł sezon Reżyseria Wpisany przez widzów amerykańskich
(W mln) Data premiery w ABC
35 1 “Deadly Affair” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 10,70 [54], 20 września 2010
Beckett i jej zespół wpadł do mieszkania na tropie mordercy, tylko być zaskoczeni, gdy dowiadują Castle, którzy nie widzieli lub słyszeli od w miesiąc, stojąc nad Martwą ciele kobiety trzyma pistolet. Beckett nie ma wyboru, do aresztowania Zamek aż udowodni, że jest niewinny.
36 2 “On nie żyje, nie żyje” John Terlesky Moira Kirland 11.08 [55] 27 września 2010
Beckett i Castle szukać zabójcy znanym psychiczny podczas debat czy pozazmysłowe zdolności są prawdziwe lub fałszywe. Jednak, gdy przychodzi list od ofiary przewidywania jej śmierć, muszą ustalić, kto faktycznie napisał list, ofiara lub zabójcą.
37 3 “Under the Gun” Bryan Spicer Alexi Hawley 10.83 [56] 04 października 2010
Podczas śledztwa w sprawie morderstwa w niewolnik kaucją, Beckett i Castle napotkasz pierwszy oficer Becketta Szkolenia, Mike Royce, obecnie pracuje jako łowca nagród i ściga ich podejrzanego na nakazu brakuje jego wygląd sądu.
38 4 “PUNKED” Rob Bowman David Grae 10.66 [57] 11 października 2010
Beckett i Castle śledztwo w sprawie morderstwa młodej wykonawczej obejmującej zabytkowe pistolety, o 200-letnią wypunktowania i subkultury nowojorskiego steampunk. Później nowy romans w życiu Becketta są ujawniane.
39 5 “Anatomia morderstwa” John Paul Winter Terlesky Terence 10.95 [58] 18 października 2010
Kiedy ciało A County Hospital lekarza jest odkryta w cudzym trumnie, Castle i Beckett dive do złożonych związków w szpitalu i lekarz życie, aby odkryć zabójcę. Tymczasem związek Castle’a z jego byłą żoną jest napięte przez parę biletów.
40 6 “3XK” Bill Roe David Amann 11.32 [59] 25 października 2010
Kiedy kobiety ciało wykazuje oznaki starego mordercy poręcznej pracy, Castle i Beckett odkrywają, że Triple Killer, mordercą, który zniknął cztery lata przed, mógł być zwrócony. Tymczasem Castle przemian zachęca i zniechęca zaangażowania Alexis z tajemniczego wielbiciela.
41 7 “Almost Famous” Félix Alcalá Elizabeth Davis 11.27 [60] 01 listopada 2010
Beckett i Castle reagować na “Officer Down” zadzwonić tylko do stwierdzenia, że ​​zamordowany “oficer” jest faktycznie male stripper sobie kostium policji.
42 8 “Murder Most Fowl” Bryan Spicer Matt Pyken 10.83 [61] 08 listopada 2010
Beckett i Castle odkryj brutalne porwanie chłopca podczas dochodzenia fotografowania śmierci pracownika metra w Central Parku. Tymczasem Alexis gra pet-sitter dla wieku szczura.
43 9 “Bliskie spotkania morderczych Kind” Bethany Rooney Shalisha Francis 9,98 [62] 15 listopada 2010
Kiedy wybitny astrofizyk zostaje znaleziony martwy w swoim samochodzie wybuchowej dekompresji, Zamek doprowadziły do ​​teoretyzować jej śmierć była wynikiem uprowadzenia obcych, szczególnie w sytuacji gdy podmiot publiczny (Lyle Lovett) próbuje przerwać śledztwo.
44 10 “Last Call” Bryan Spicer Scott Williams 7,63 [63] 06 grudnia 2010
Castle i Beckett zbadać zabójstwo dockworker okazało właściciel baru, którego ciało znaleziono pływające w East River, prowadzące do odkrycia tajemnicy, która sięga prohibicji.
45 11 “Heat Nikki” Jeff Bleckner David Grae 9,61 [64] 03 stycznia 2011
Natalie Rhodes (Laura Prepon), granie ciepła Nikki w filmowej adaptacji Heat Wave, dołącza Castle i Beckett w swoim następnym badaniu wysokiej klasy match-maker, Stacy Collins. Natalie idzie w skrajności podczas jej “badania znaków,” co się do dokładnego obrazu Becketta, ku uciesze Castle’a i konsternacji Becketta. Ryan próbuje znaleźć najlepszy sposób, aby zaproponować Jenny.
46 12 “puf! Jesteś Dead” Millicent Shelton Terri Miller 9,05 [65] 10 stycznia 2011
Beckett i Castle są powołani do zbadania morderstwa maga znaleziono zawieszone do góry nogami, w zbiorniku z wodą. Szlak prowadzi z powrotem do programu prania pieniędzy i śledztwo w wątpliwym miliardera, którego samolot eksplodował nad Atlantykiem. Tymczasem, Lanie i Esposito wypróbować i zachować w tajemnicy przed resztą 12th Precinct i walk zamek z jego uczucia do byłej żony Gina.
47 13 “Knockdown” Tom Wright Will Beall 9,08 [66], 24 stycznia 2011
Kiedy detektyw badający matki Becketta morderstwo zostaje zastrzelony na jej oczach, zanim będzie mógł dać jej nowe dowody w sprawie, stare rany Becketta zostały ponownie otwarte. Dochodzenie w sprawie śmierci detektywa prowadzi zespół do grupy trzech skorumpowanych policjantów, którzy zostali porwanie dla okupu gangsterów do przypadkowo zastrzelił tajny agent FBI. Johanna Beckett odkrył system podczas badania odwołania w imieniu gangstera, który został oskarżony po śmierci zmarłego agenta.
48 14 “Lucky Stiff” Emile Levisetti Alexi Hawley 9,26 [67] 07 lutego 2011
Castle i Beckett są powołani do zbadania morderstwa zwycięzca 117 milionów dolarów w loterii, który został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu i bezpieczne zawierające jego wygranych pusty. Gdy spojrzeć na ofiary ostatnich spendings i miłości, odkrywając próbował nadrobić błędy zrobił. Martha międzyczasie odziedziczył milion dolarów z jej byłym partnerem Chet i chce znaleźć jakiś sposób, by uczcić jego pamięć.
49 15 “The Final Nail” John Terlesky Moira Kirland 8,75 [68] 14 lutego 2011
Beckett i Castle są powołani do zbadania morderstwa zamożnej kobiety, zabity przez pistoletu paznokci. Zamek poszedł do szkoły z internatem z ofiary męża, Damien Westlake (Jason Wiles). Podczas gdy Beckett uważa stary przyjaciel Castle’a głównym podejrzanym, Castle nie zgadza. Ich śledztwo prowadzi je do zimnej przypadku: morderstwa Filipa Westlake (ojciec Damiana), które miały miejsce dwie dekady temu.
50 16 “Setup” Rob Bowman David Amann 8,99 [69] 21 lutego 2011
(Part 1). Castle i Beckett Zbadaj morderstwo nowy sterownik York Taxi, który został zastrzelony, a jego taxi pozbawiono jej części. Jak oni szukać swego mordercy, są one doprowadziły do ​​przechowywania ze śladowych ilości materiałów radioaktywnych i poświadczenie, że być może istnieje grupa terrorystyczna budowy brudnej bomby. Beckett i drużyna musi współpracować z bezlitosną Bezpieczeństwa Wewnętrznego agencji Mark Fallon (Adrian Pasdar), ale wyczuwa Castle że zostały skonfigurowane. Castle i Beckett jak zamknąć się w podejrzanego, są one uwięzione w zamrażarce natomiast nuklearny jest luźna w mieście.
51 17 “Countdown” Bill Roe Andrew W. Marlowe 10,11 [70], 28 lutego 2011
(Part 2). Castle i Beckett pozostaje uwięziony w zamarzniętym zbiorniku, podczas gdy NYPD i Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadal poszukiwać brudnej bomby. Zmartwiony wywołanie Alexis ‘ostatecznie skutkuje pomóc przyjeździe, w tym chłopaku Becketta, Josh. Teraz z powrotem do grupy zadaniowej, Beckett i Castle team się z Homeland Security, podążać szlakiem krajowych terrorystów. Ale mogą znaleźć bombę i rozbroić go w czasie?
52 18 “One Life to Lose” David M. Barrett Elizabeth Davis 12.03 [71], 21 marca 2011
Kiedy Sarah Cutler pisarz głowę na jednej z najdłuższych nowojorskich oper mydlanych uruchomionych zostanie zabity z siekierą pożaru, Castle i Beckett szybko odkryć za kulisami serialu tak skandaliczny jak fikcyjne historie, a najbardziej zabije iść do przodu.
53 19 “Law & Murder” Jeff Bleckner Terence Winter Paul 12.56 [72], 28 marca 2011
Podczas procesu zamordowanego sfer, juror pada martwy od zatrucia cyjankiem. Podejrzany numer jeden jest oskarżony o procesie, o truciznę wspólnikiem juror na kawę w ramach sądu. Ale kiedy Castle i Beckett odkrywają, że ofiara została otruta długo zanim dotarł do sądu, zaczynają podążać szlakiem, który obejmuje ofiary skup swoją drogę do procesu i jego podłączenie do sprawy zostały przedstawione w sądzie.
54 20 “Slice of Death” Steve Boyum Scott Williams 11,45 [73] 04 kwietnia 2011
Kiedy reporter zostaje znaleziony martwy wewnątrz pieca do pizzy, Castle i Beckett spróbuj ustalić, dlaczego został zamordowany. Polują ślad podejrzanych pracujących dla franchising z nazwy bardzo podobne. Tymczasem Alexis ma problemy radzenia sobie ze gdy “przyjaciel” próbuje ukraść jej chłopaka.
55 21 “The Dead Pool” Paul Holahan Matt Pyken 12.33 [74] 11 kwietnia 2011
Kiedy przyszły pływak olimpijski zostaje znaleziony martwy w basenie, Zamek i podróże Beckett w świecie sportu, narkotyków i handlarzy narkotyków.
56 22 “To Love and Die in L.A.” Alexi Hawley John Terlesky 12.11 [75] 02 maja 2011
Wbrew rozkazom, Beckett wyrusza do Los Angeles, podczas dochodzenia w sprawie zabójstwa jej szkolenia oficer Michael Royce, Ostatnio aresztowany w Under odcinka Pistolet; pytania Castle motywów Becketta.
57 23 “Pretty Dead” Jeff Bleckner Terri Miller 12.60 [76] 9 maja 2011
Castle i Beckett są powołani do zbadania, kiedy Amber Middleberry, zawodnik w konkursie piękności, znajduje uduszona i każdy podejrzany ma motyw do popełnienia morderstwa.
58 24 “Knockout” Rob Bowman Will Beall 12.93 [77] 16 maja 2011
Zabójca z wiedzy o szczegółach za matki Becketta morderstwa ucieka z aresztu podczas procesu, pozostawiając Castle i Beckett, aby go namierzyć. Tajemnice objawił o przeszłości kapitana Montgomery’ego jako trzeci policjant. Montgomery pozostawia dowód zaangażowania potężnej trzeciej strony zaangażowanej w przypadku dla Becketta, przed konfrontacji z zabójców. On zostaje zastrzelony w procesie. Na pogrzebie Montgomery’ego, Beckett został postrzelony w klatkę piersiową przez snajpera. Castle mówi jej, że ją kocha, jak on trzyma ją w ramionach tuż przed oczami bliskich.
Season 4 (2011-12)

W dniu 10 stycznia 2011 roku, ABC ogłosiła, że ​​zamek został przedłużony na czwartym sezonie. [78] Penny Johnson Jerald dołącza do obsady jako nowy kapitan, Victoria “Iron” Gates. [79]
No przez
Nr serii przez
Tytuł sezon Reżyseria Wpisany przez widzów amerykańskich
(W mln) Data premiery w ABC
59 1 “Rise” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 13,28 [80] 19 września 2011
Po przejściu rozległą operację, Beckett ma trzy miesiące, aby odzyskać siły przed powrotem do nowojorskiej policji. Z zamku w holowania zaczyna poszukiwania jej niedoszły zabójca. Kapitan Montgomery otrzymuje kapitan Victoria “Iron” Gatesa, który nie akceptuje obecności Castle’a. Chociaż Beckett w pierwszej twierdzi, że nie pamięta wydarzeń z wystrzału, wyznaje do psychologa, który robi. Jako zamek próbuje odwieść Beckett wykopaniu głąb przypadku sam zanurzony jest w trakcie próby identyfikacji strzelca Becketta.
60 2 “Heroes & Villains” Jeff Bleckner David Amann 11.67 [81] 26 września 2011
Castle i Beckett zbadania morderstwa ex-con w alejce i wierzą, superhero stylu Vigilante jest za morderstwo, ale sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że jest więcej niż jedna osoba przebrana za samego komiksu bohaterem.
61 3 “Head Case” Holly Dale David Grae 11.18 [82] 03 października 2011
Castle i Beckett badają miejsce zbrodni, która obejmuje duży basen z krwi, ale nie ma ofiary. Ofiara miała kontrakt kriogeniki, wywołane przez alarm, który zgaśnie, gdy serce przestaje bić ofiary. Biorąc out pocisku by “zabić” trupa, więc odcięta głowa pozostaje zamrożona i na Kriogeniki laboratorium. Kiedy Ryan i Esposito znaleźć igły z mózgiem ofiary sprawy na to, sprawa się odwraca, gdy odkrywa, że ​​ktoś Lanie robi procedur w głowę ofiary. Alexis otrzymuje wiadomości o Stanford.
62 4 “Kick balistycznego” Rob Bowman Moira Kirland 10.23 [83] 10 października 2011
Castle i Beckett zbadania morderstwa młodej kobiety, który został popełniony przy Det. Stara broń Ryana serwis – który został skradziony przez seryjnego mordercę, 3XK. Ofiar zapisy telefoniczne ujawniają była w kontakcie z Sethem Carver, tajny detektyw narkotykami. Patrząc przez starych rejestrów policyjnych Castle zdoła znaleźć link w sprawie, która prowadzi ich do Philipa Lee, syn Clifford Lee, znany chiński mob narkotyków.
63 5 “Eye of the Beholder” John Terlesky Shalisha Francis 11,23 [84], 17 października 2011
Castle i Beckett śledztwo w sprawie morderstwa popełnionego w czasie kradzieży cennej rzeźby. Serena Kaye, inteligentna, seksowna badacza ubezpieczenia, łączy je w dochodzeniu, jednocześnie ukrywając bardzo ważną tajemnicę zespołu. Ona także przyciąga wiele uwagi od Zamku, z mieszanymi uczuciami z Becketta.
64 6 “Demons” Bill Roe Rob Hanning 10.81 [85] 24 października 2011
Castle i Beckett zbadania morderstwa łowca duchów imieniu Jack Sinclair, który patrząc na nawiedzonego dworu w Nowym Jorku. Jak oni wniknąć głębiej w przypadku, Castle popiera ideę, że nadprzyrodzone moce mogą być w pracy, podczas gdy Beckett poszukuje bez nadprzyrodzonej przyczyny morderstwa. Patrząc na Haunted Mansion, Castle i Beckett odkryj tajny alkowy gdzie morderca zabił Jacka Sinclair, wprowadzenie ‘Demon zamków teoria odpocząć.
65 7 “Cops & Robbers” Bryan Spicer Terence Paul Winter 12.58 [86] 31 października 2011
Martha i Castle są zakładnikami rabusiów bankowych ubranych w zarośla szpitalnych. Becketta wysiłki ratownicze są hamowane przez ścisłe negocjatora zakładników. Tymczasem Alexis napotyka problemy w jej związku z Ashley.
66 8 “Heartbreak Hotel” Bill Roe Elizabeth Davis 11.07 [87], 07 listopada 2011
W trakcie dochodzenia w sprawie morderstwa na miasta właściciela kasyna w Atlantic opuszczonym magazynie, silne prowadzi wyłaniają dla zespołu w Nowym Jorku i Atlantic City. Jak Beckett i kapitan Gates pracować New York prowadzi razem, Zamek naturalnie postanawia przyłączyć się do detektywów w podróż do “amerykańskiego Playground” w nadziei, że pomoże rozwiązać sprawę rzucając zaimprowizowany wieczór kawalerski dla Ryana.
67 9 “Kill Shot” David M. Barrett Alexi Hawley 10.85 [88], 21 listopada 2011
Zespół szuka snajpera, który terroryzuje Nowy Jork; Beckett próbuje ukryć PTSD pogorszenie od zamku i detektywów.
68 10 “Cuffed” John Terlesky Terri Miller & Andrew W. Marlowe 8,12 [89] 05 grudnia 2011
Castle i Beckett Budzenie skuty razem w zamkniętym pomieszczeniu, bez pamięci, jak tam dotarli. Podczas wyszukiwania Esposito i Ryan dla nich, muszą odbudować swoją sprawę z tego, co niewiele pamiętają.
69 11 “Till Death Do Us Part” Jeff Bleckner David Grae 9,76 [90] 09 stycznia 2012
Kiedy Castle i Beckett zbadania śmierci człowiekowi damskiej, mroczne tajemnice zostały ujawnione o narzeczonej Ryana.
70 12 “M Dial dla burmistrza” Kate Woods Christine Boylan 9,41 [91] 16 stycznia 2012
Kobieta zostaje znaleziona martwa na fotelu pasażera samochodu na kredyt od ratusza burmistrza (Derek Webster). Kapitan Gates wzywa do podjęcia Beckett Zamek z obudowy ze względu na jego bliskiej przyjaźni z burmistrzem.
71 13 “zakłopotanie Bitches” Tom Rob Wright Hanning 10.05 [92] 23 stycznia 2012
Dochodzenie w sprawie śmierci znanego trenera psów prowadzi do rzeczywistości telewizyjnej gwiazdy Kay Cappuccio (Hilarie Burton). Alexis jedzie na wycieczkę z jej przycisków znajomego patrzeć na uczelniach. Castle i Beckett debata gdzie pies, Royal, zmarłego (który nie miał rodziny) powinien zostać. Esposito podkochuje.
72 14 “Blue Butterfly” Chuck Bowman Terence Paul Winter 8,70 [93] 06 luty 2012
Castle próbuje rozwiązać przestępstwa przy użyciu pamiętnik napisany w 1940 roku. Każdym razem, gdy czyta on miga z powrotem do 1940 roku, z głównych postaci wyobrazić ich jako ludzi, opisane w dzienniku.
73 15 “Pandora” Bryan Spicer David Amann 8,86 [94] 13 lutego 2012
(Part 1) Castle i Beckett dowiedzieć się, że zabójca ich realizacji jest częścią międzynarodowego spisku, Alexis rozpoczyna nowy staż wspomagający Lanie w gabinecie lekarskim eksperta.
74 16 “filar” Rob Bowman Andrew W. Marlowe 9,73 [95] 20 lutego 2012
(Część 2) Castle i Beckett sobie sprawę, co jest filarem. W ich próbach zapobiec wojnie z wyrwanie, są one zdradzony przez kogoś, kogo myśli mogą zaufać. W trakcie dochodzenia, Zamek zaczyna się dowiedzieć więcej o swoim ojcu.
75 17 “Once Upon a Crime” Jeff Bleckner Kate Sargeant 9,10 [96] 27 lutego 2012
Kiedy ciała dwóch zamordowanych kobiet występują przebrani za bajkowe postacie, wypada Castle i Beckett złapać zabójcę, zanim uderzy ponownie.
76 18 “Dance With Death” Kevin Hooks Moira Kirkland 11.52 [97] 19 marca 2012
Castle i Beckett wziąć sprawy niespokojnych celebryty zamordowanego przed chwilą miała powodu pojawiają się jako zawodnik na popularnym konkursie tańca.
77 19 “47 Seconds” Paul Holahan Shalisha Francis 11,87 [98] 26 marca 2012
Castle, Beckett i NYPD wyścig znaleźć sprawcy zamachu na “Wall Street Takeover” protestu. Castle dowiaduje się, że Beckett został leżąc z nim o Zamku mówiąc jej, że ją kocha jak leżała w jego ramionach po wystrzeleniu, podczas przesłuchiwania podejrzanego w zamachu bombowym.
78 20 “Angol” Bill Roe Elizabeth Davis 11.69 [99] 02 kwietnia 2012
Castle i Beckett podchodzą inspektor detektyw imieniem Colin Hunt (Brett Tucker) ze Scotland Yardu szuka pomocy w rozwiązywaniu morderstwa przyjaciela rodziny. Beckett w końcu przyznaje, jej uczucia na temat Castle do Lanie, który przekonuje Beckett, że musi wykonać ruch, zanim będzie za późno.
79 21 “Headhunters” John Alexi Hawley Terlesky 11.23 [100] 16 kwietnia 2012
Poczucie, że nie jest już w stanie pracować z Becketta, Castle znajdzie nowego partnera w detektywa Ethana Slaughter (gościnnie Adam Baldwin). Jako dwa próbując zapobiec wojnę gangów od przejęcia Nowym Jorku, Slaughtera wątpliwa i często gwałtowne miejsce metody życia Zamku w niebezpieczeństwie.
80 22 “Undead Again” Bill Roe Christine Boylan 11.08 [101] 30 kwietnia 2012
Świadkiem morderstwa twierdzi, że on i ofiara zostali zaatakowani przez zombie. Castle i Beckett zrobić krok naprzód w ich związku, z Beckett stwierdzając, że “Jej ściana” jest o zejść.
81 23 “Always” Rob Bowman Terri Miller & Andrew W. Marlowe 12.36 [102] 07 maja 2012
Kiedy Castle i Beckett uczestniczyć zabójstwo zreformowanej członka gangu, znajdują dowody, że łączy go do fotografowania Becketta i kradzież dokumentów z domu Roya Montomgery się. 12th Precinct jest podzielona Castle próbuje zatrzymać Beckett od dochodzenia, powodując rozłam w ich partnerstwa. Jej wysiłki kończą się niepowodzeniem, a Cole Maddox (Tahmoh Penikett)-jej niedoszły zabójca-ucieka, obiecując ją zabić kiedyś wyzdrowieje Montgomery’ego plików na pracodawcy. Esposito i Beckett są zawieszone informacji u źródła, w tej sprawie, jednak Beckett postanawia zrezygnować. Beckett potem idzie do domu zamkowego, gdzie w końcu poddaje się jej uczuć do niego, a oni akcje namiętny pocałunek. Epizod kończy się tajemniczego zabezpieczającej Kate, zidentyfikowane jako pan Smith, zagrożony przez Maddox zrezygnować z informacji on używany do szantażowania ich.
Sezon 5 (2012)

W dniu 10 maja 2012 roku, ABC ogłosiła, że Castle został przedłużony na piątym sezonie. [103] Sezon pięć będzie miał swoją premierę 24 września 2012 roku.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 94 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...