Californication

David Duchovny – Hank Moody | Natascha McElhone – Karen van der Beek | Madeleine Martin – Rebecca “Becca” Moody | Madeline Zima – Mia Lewis | Damian Young – Bill Lewis | Evan Handler – Charlie Runkle | Pamela Adlon – Marcy Runkle

californication


Californication – amerykański serial komediowy emitowany w telewizji Showtime.
Serial jako jeden z nielicznych w całych Stanach ma odcinki trwające tylko ok. 30 minut. Standardowo każdy serial ma odcinki trwające ok. 42 minut. Premierowy odcinek nadano 13 sierpnia 2007, a pierwszą serię zakończono emitować 29 października 2007. Premiera drugiej serii miała miejsce 28 września 2008, a trzeciej serii 27 września 2009. Premiera czwartej serii nastąpiła 9 stycznia 2011 o godz 21:00 ET/PT[1]. 25 grudnia 2010 roku dwa pierwsze odcinki czwartej serii wyciekły do Internetu 2 tygodnie przed oficjalną premierą 4 sezonu. Pierwszy odcinek 4 sezonu w amerykańskiej stacji Showtime zaliczył najlepszy start w historii serialu. Oglądało go ponad 1,10 mln ludzi.

Californication był wielokrotnie nominowany do nagród Emmy i Złotych Globów. W 2008 roku David Duchovny zdobył nagrodę Złotych Globów za Najlepszego aktora w serialu komediowym lub musicalu. Serial był również nominowany w Polsce do nagrody Telekamery 2010.

Stacja Showtime po rekordowym wyniku oglądalności pierwszego odcinka 4 sezonu zapowiedziała, że powstanie 5. sezon. Pierwszy odcinek został wyemitowany 8 stycznia 2012, jednak wyciekł do Internetu już w grudniu 2011. 1 lutego 2012 telewizja Showtime ogłosiła zamiar nakręcenia 6. sezonu serialu[2].

Nazwa serialu

W polskiej wersji językowej zachowano tytuł oryginalny. Californication nie ma polskiego odpowiednika, a w dosłownym tłumaczeniu przekłada się na neologizm „kalifornizacja”, analogiczny do tradycyjnych pojęć polonizacji, germanizacji, rusyfikacji (w języku angielskim odpowiednio: polonisation, germanisation, russification) itp. W tym lub podobnym znaczeniu pojęcie Californication objaśnia się w najnowszych słownikach języka angielskiego.

Tytuł w ogólności odwołuje się do zjawiska uległości wpływom kultury Kalifornii, a w szczególności ekspansji zjawisk obyczajowych uznanych za charakterystyczne dla modelu życia środowisk związanych z przemysłem filmowym skupionym wokół Hollywood, dokąd przybywa bohater serialu, aby doświadczyć zdarzeń stanowiących fabułę. Istotną część owych doświadczeń stanowią przygody seksualne, co pozwala odczytywać tytuł również w sposób szczególny, jako neologiczną zbitkę angielskich słów California (nazwa stanu) oraz fornication (termin określający cudzołóstwo lub seks pozamałżeński).
Opis fabuły

Hank Moody jest znanym pisarzem (autorem bestsellerowej powieści God Hates Us All) z Nowego Jorku, który przeniósł się do Los Angeles. Jego partnerka, Karen, z którą ma dwunastoletnią córkę Rebeccę, odeszła do innego mężczyzny. Hank zaczął pić i uprawiać przygodny seks. Serial ukazuje skomplikowane relacje pomiędzy Hankiem, Karen, ich córką Rebeccą, nowym narzeczonym Karen – Billem oraz jego szesnastoletnią córką Mią, a także agentem Hanka – Charliem, jego żoną Marcy i asystentką Dani. Nowe “znajomości” Hanka sprawiają, że serial obfituje w sceny erotyczne – często dość bezpośrednie. W kolejnych seriach Hank próbuje odbudować swoje relacje z Karen a także nauczyć się rozumieć swoją dojrzewającą córkę.
Obsada

David Duchovny – Hank Moody

Moody jest niekonsekwentny, ale ceniony pisarz, który często staje się uwikłany w dziwny, a w niektórych przypadkach, skandaliczne sytuacje.

Jednak płytkie Moody może natknąć jako większość odcinków Californication ujawnić przynajmniej pewien stopień głębi jego osobowości, w wielu przypadkach odsłaniając zaskakująco wrażliwy Hanka, szczególnie w odniesieniu do jego długotrwałego na-i-off dziewczyną Karen i ich córka Becca. On pojawia się na więcej niż jednej okazji być łamane, pusty i opuszczony, widząc siebie jako poza oszczędności.

W całej serii, Hank jest postrzegane jazdy 1991 Porsche 964 Cabriolet z jednego rozbitego reflektora. Samochód charakteryzuje się brudny i zakurzony wygląd, który utrzymuje Hank (przy wsparciu swojej córki Becca) “wyświetla znak”. Hank kupuje nowy Porsche Cabriolet w odcinku 9 sezonu 1 ale wkrótce carjacked , więc Hank powraca do oryginału Porsche. W sezonie 4, gdy jego pierwszy samochód rozbił przez Becca, Hank następnie kupuje nowy. On jest postrzegany za pomocą żelaza opony złamać prawy reflektor na nowy samochód, nawet przed opuszczeniem używane dużo samochodów na Washington Boulevard w Marina Del Rey, przypominać jego stary samochód. Uważa się, że jest to hołd dla utworu The Wallflowers “” One Headlight “.
Publikacje

Bóg nienawidzi nas wszystkich, [1] tie-w powieści Californication, opublikowane przez Simon & Schuster w 2009 roku. [2] Powieść jest widoczny w sekwencji tytułowej serii. Odniesienia tytuł książki musical album popularnej thrash metalowego zespołu Slayer , tak samo jak inne książki wymienione w jednym sezonie scenie wywiad z Henry Rollins : South of Heaven i Seasons in the Abyss.

Fucking & Tłoczenie: Po okazało się, że był on prawdziwy pisarz książki, a nie Mia.

Californication: Powieść opublikowana trzy lata po poprzedniej książce.
źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Natascha McElhone – Karen van der Beek

Była dziewczyna Hanksa w, który opuścił go, bo rzadko troszczył się o swoją rodzinę. Sprawuje zawodu architekta. Bill jej narzeczony poznała dzięki swojej pracy, aby wiedzieć: Bill zatrudnił ją do planowania nowego domu. Podczas prac w budynku, Bill zakochał się w Karen.
Madeleine Martin – Rebecca “Becca” Moody

Hanksa córka. Lubi słuchać muzyki rockowej i lider zespołu jest nawet grupa. Ponieważ historia rozwija ona przychodzi do dojrzewania .
Madeline Zima – Mia Lewis

jest córką Billa. W pierwszym odcinku, że śpi z Hankiem, chce później szantażować z faktem seksu z nieletnią. Później kradnie opowiadanie i rękopis Hank, jej ulubiony autor wyjaśnił w szkole, jak i udanej autora. Opiera się ona na przyjaźni przetargowej z Becca i wydaje się, że bardzo cierpiał z wczesnej śmierci matki.
Damian Young – Bill Lewis

jest w trakcie pierwszego sezonu narzeczonym Karen. On jest właścicielem dużego wydawnictwa, które obejmuje “Hell-A Magazine” jest jednym z Hank jeden blog pisze. W przeciwieństwie do Hanka, prowadzi bezpieczne i stabilne życie, a jeszcze bardziej z poziomu grotami typu charakteru. Stracił matkę jego córki Mia przez choroby i było zbyt cicho ze względu na jego charakter nie jest w stanie zbudować głęboką więź z córką. Niemniej jednak, jest tam dla nich i kocha Karen również szczery. W czwartym sezonie, mówi w trakcie postępowania sądowego przeciwko Hanka jako świadek.
Evan Handler – Charlie Runkle

Hank jest najlepszym przyjacielem, a także jego przedstawiciel . Hank strzela mu co 90 dni, bo spierają się o niepisanej książki następnym. On ma nawet wielkie problemy osobiste z żoną Marcy, który opisał go jako seksualnie opieszale. Podczas pierwszego sezonu, Charlie rozpoczyna romans ze swoją sekretarką Dani. Jako Marcy jest seksualnie nadal niezadowolony, ona proponuje ” trójkę przed “jest obliczana z Dani, nowy związek do paliwa. Wreszcie opuszcza Marcy i Charlie zaczyna związek z Dani, ale w końcu powraca do Charliego. W drugim sezonie, Charlie zostaje zwolniony przez klika Dani. Zaczyna swój własny biznes i zajmuje starlet porno Daisy wbrew ich woli pod jego skrzydła. On finansowany jeden z jej filmów w jej karierze i zapisać przez przypadek nawet do wykonawcy.
Pamela Adlon – Marcy Runkle

jest żoną Charliego. Ona jest właścicielem salonu kosmetycznego i opracowany z drugiego sezonu z uzależnienia od kokainy, które obciążone ich małżeństwo silne z Charliem. Daisy to jeden z jej klientów. W trzecim sezonie, rozwód z Charliem i zarówno teraz żyć w wolnym związku. W czwartym sezonie Charlie Marcy jest w ciąży, ale w końcu rozdziela i zaczyna związek z filmowych Beggs Stu producentów.
Camille Langfield – Sandy
Amy Price-Francis – Meredith
Chris Williams – Todd Carr
Kathy Christopherson – Nikki Mandel
Robert Merrill – Jonathan Mandel
Rachel Miner – Dani, sekretarka Charliego

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

Sezon 1 (2007)

Pierwszy sezon Californication premierę 11 sierpnia 2007, a zakończył 29 października 2007. Sezon po Hanka i innych głównych postaci w miesiącach poprzedzających planowaną małżeństwa Karen do Billa, Los Angeles wydawcy. Hank tarzają głęboko w wstrętu do siebie po wydaniu szalony drobiazg Called Love, którą postrzega jako sub-par jeszcze popularne dostosowania filmu do powieści najnowszej, God Hates Us All.

Po podniesieniu młodszą kobietę w księgarni, Hank dowiaduje się, że ona jest w rzeczywistości Billa 16-letnia córka, Mia. Hank spędza większość czasu picia i nie pisać. Tymczasem Mia nadal nawiedzają Hanka podczas jego wizyt w jego rodzinie, stosując groźbę odsłaniając gwałtu nią kraść historie jej klasy kreatywnej pisania. Śmierć ojca wywołuje alkohol napędzany Binge i ewentualne seksualne spotkanie z Karen.

Po pogrzebie ojca, Hank przebywa w Nowym Jorku, aby zakończyć prac do nowej powieści. Jednak, kiedy Hank wraca do Los Angeles, oryginał jest stracone, kiedy jest carjacked. Mia jednak zachował swoją własną kopię i zdecyduje się przekazać pracę off jako własne. Na dzień ślubu Karen i Bill, Hank postanawia zaakceptować rzeczy mają, ale jak wyjdzie na odbiór z córką Becca, Karen wybiega i wskakuje do samochodu, jadąc do nowego życia razem.
Nr # Tytuł Reżyseria Scenariusz Data premiery
1 1 “Pilot” Stephen Hopkins Tom Kapinos 13 sierpnia 2007
Spotykamy Hank Moody (40ish David Duchovny) w kościele, prosząc Jezusa, aby pomóc mu zdobyć jego życie na właściwe tory i jest rozproszony przez gorące zakonnicy: Ten okazuje się być reprezentatywna marzenie jego życia. Sex-addicted Hank sypia z wieloma kobietami, w tym kobiety, która zdradza męża Rozwścieczony mięśni oraz Mia (Madeline Zima), 16-letnia dziewczyna, którą Hank przybrał był starszy. Dzieli opiekę wise-poza-her-roku córka Becca (12) wraz z matką, jego ex-dziewczyna Karen, którego nadal kocha, chociaż chce, aby przejść dalej.
2 2 “Hell-A Woman” Scott Winant Tom Kapinos 20 sierpnia 2007
Becca zaprasza Hanka do Karen i Billa (Damian Young) domu na kolacji z wspólnych znajomych. Gdy przybywa, uświadamia sobie, że Karen ustaliła go z jej scjentolog znajomego Sonja (Paula Marshall). Nie zachwyci Hanka na początku, ale później inni goście chodzić na on i Sonji w sypialni. On również ma jakieś wiadomości na temat zadania, że ​​niedawno przyjęta.
3 3 “Whore of Babylon” Scott Winant Tom Kapinos 27 sierpnia 2007
Hank dostaje się w bójkę z Toddem Carr (Chris Williams), dyrektor “coś szalonego Małej Called Love”, adaptacja filmu książki Hanka. Hank ląduje w więzieniu, Bill bails go, a Hank znajduje nowe połączenie z Meredith (Amy Price-Francis). Charlie (Evan Handler) odkrywa inną stronę swojego asystenta Dani (Rachel Miner).
4 4 “Fear and Loathing w zbiórkę pieniędzy” Michael Lembeck Daisy Gardner 03 września 2007
Meredith przekonuje Hank eskortować ją do środowiska fundraiser. Bill i Karen są na tej samej imprezie i Karen robi scenę. Hank odkrywa, Dani i Charlie w jego biurze.
5 5 “LOL” Bart Freundlich Susan McMartin 10 września 2007
Bill prosi Hanka wkroczyć jako gość głośnika w creative-pisania klasy MSWiA. Hank mówi o swojej twórczości i motywacji w wywiadzie radiowym. Becca rozwija zakochanej w swoim gitarowym nauczycieli Dave (Joaquin Pastor), ale kończy się Mia.
6 6 “Absinthe Makes the Heart Rozwijaj Fonder” Ken Whittingham Tom Kapinos & Eric Weinberg 17 września 2007
Hank spędza noc z seksowną dziewczyną (Michelle Lombardo surfer), który okrada go. Mia chce więcej pisania Hanka przekazać swoją klasę, oferuje on pomóc jej w piśmie zamiast. Charlie chce urozmaicić seks z żoną Marcy (Pamela Adlon), ale nie jest tak, jak lubi klapsy Dani jest.
7 7 “Girls, Interrupted” Tucker Gates Gina Fattore 24 września 2007
Hank jest zaniepokojony negatywną reakcją Becca wobec koncepcji szczęśliwych zakończeń, tym bardziej, gdy dowiaduje się, że jest to częściowo jego wina. Marcy sugeruje Trójkąt z Charlie i Dani, ale kończy się niespodziewanie.
8 8 “Syn Kalifornia” Scott Winant Tom Kapinos 01 października 2007
Hanka ojciec Al (Mark Margolis) umiera. Hank próbuje złagodzić jego ból z hooker Trixie (Judy Greer), ale Karen faktycznie chce zrobić jej najlepiej pomóc mu przezwyciężyć ból.
9 9 “Filthy Lucre” Scott Burns Ildy Modrovich 08 października 2007
Po pogrzebie ojca, Hank wraca do Los Angeles z nowym rękopisu Karen, że chce się czytać. Po otrzymaniu wypłaty bonusu, kupuje nowy samochód dla siebie i nową gitarę dla Becca.
10 10 “Diabelska Threesome” John Dahl Tom Kapinos 15 października 2007
Nowa trójka tym Hank i Charlie rozwija się od spotkania w siłowni, podczas Karen i Marcy’S girls’-night-out postanawiają zaskoczyć Hanka i Charlie.
11 11 “Turn The Page” von David Ancken Gina Fattore & Eric Weinberg 22 października 2007
Charlie i Dani reprezentują Mię po tym napisał książkę, która wydaje się pochodzić z piórkiem Hanka. Becca postanawia wyprowadzić się z domu Billa i Karen, by mieszkać z tatą.
12 12 “The Last Waltz” Scott Winant Tom Kapinos 29 października 2007
W finale sezonu, Hank musi poradzić sobie z ślubem Karen i okres Becca pierwszy.
Sezon 2 (2008)

Drugi sezon Californication na premierę 28 września 2008 i zakończył się 14 grudnia 2008. Nowo zjednoczone para Hank i Karen wydają się działać, ich dom jest na rynku, i Becca wydaje zadowolony ponownie. Hank ma wazektomii i uczęszcza imprezę rzucony przez Sonja, którego on był ze w jeden sezon. Błędem i walka z nieprzyjemny ziemie policjanta Hanka w więzieniu, gdzie poznaje słynnego rekordu producent Lew Ashby, która zleca Hank napisać jego biografię.

Po zbyt masturbacja urząd traci mu pracę, Charlie decyduje się iść do przemysłu porno. On staje agent / ojcowski-figura Gwiazda porno Daisy i finansuje jej film “Vaginatown”. Marcy idzie na odwyk do jej uzależnienia od kokainy i Charlie zaczyna romans z Daisy. Hank proponuje Karen w nocy, że odkrycie, że Hank może być ojcem dziecka Sonji. Kiedy Karen mówi nie, Hank postanawia, że ​​nie mogą już być razem.

Hank porusza się z Ashby, który rozpoczyna romans z Mia. Becca znajdzie chłopaka imieniem Damien. Książka Mia staje się hitem i Ashby posiada stronę na jego cześć, gdzie oszukuje Damien na Becca i Charlie postanawia rozwieść Marcy dostać razem z Daisy. Po partia idzie Hank szuka Lew, kiedy jego “one-that-got-away” dziewczyna przybywa, ale odnajduje Ashby górze umiera z przedawkowania heroiny, którą mylnie do kokainy.

Hank kończy biografię Ashby jest. Charlie kończy pracę w dealera BMW w Valley. Kiedy dziecko się rodzi Sonji, Hank jest oczyszczany z bycia ojcem, ponieważ dziecko jest pół-czarny. Jako Hank i Karen włączyć do siebie ponownie, Karen propozycję pracy w Nowym Jorku. Hank czeka na powrót tam z nią, ale kiedy Damien i Becca pogodzić, Hank postanawia błędem byłoby usunąć Becca z Los Angeles, więc on i Becca pozostanie w LA, podczas gdy Karen przenosi się do Nowego Jorku. Sezon kończy się samolot Karen wyjeżdża do Nowego Jorku i Hank i Becca spaceru na deptaku Wenecja.
Nr # Tytuł Reżyseria Scenariusz Data premiery
13 1 “przejęzyczenie” David Duchovny Tom Kapinos 28 września 2008
Hank i Karen decydują się przenieść do Nowego Jorku, więc starają się sprzedać swój dom w Los Angeles. Tymczasem Karen przekonuje Hanka dostać wazektomii.
14 2 “The Great Ashby” David Von Ancken Tom Kapinos 05 października 2008
Po Hank zostaje aresztowany i wysłany do więzienia, spotyka rekord producent Lew Ashby (Callum Keith Rennie), który prosi Hanka napisać jego biografię. Charlie zostaje zwolniony po filmy z nim masturbacji w biurze są wyświetlane, dla swojego szefa.
15 3 “No Way to Treat a Lady” John Dahl Gina Fattore 12 października 2008
Prostytutka, która zna Ashby i Hank twierdzi, że Hank jest lepszy w łóżku. Karen jest pod urokiem samopomocy guru. Charlie przechyli się za agenta i oferuje pomoc Daisy z jej karierze porno.
16 4 “Raw & Gotowane” David Von Ancken Tom Kapinos 19 października 2008
Nieudana propozycja, objawienie ojcostwa, a reakcja alergiczna na sushi wykoleić Hanka i strona Karen obiad.
17 5 “Vaginatown” Ken Whittingham Jay Dyer 26 października 2008
Hank wprowadza się do rezydencji Lew i śpi z gotowania-show host. Charlie staje się głównym inwestorem w jego najnowszej klienta najnowszym filmie dla dorosłych.
18 6 “Coke Dick & First Kopnięcie” Michael Lehmann Gina Fattore & Gabriel Roth 02 listopada 2008
Hank chce zlokalizować Lew jest dawno zaginionego pierwszą miłość. Sonja i Julian decydują się mieć otwarty związek. Mia spędza dzień śledzony przez reportera Rolling Stone. Dom Charliego staje się zestaw.
19 7 “In a Lonely Place” Jake Kasdan Tom Kapinos 09 listopada 2008
Hank zaczyna interesować się nauczyciela Becca. Charlie odkrywa, że ​​Marcy ukrywał się w tajemnicy.
20 8 “Going Down and Out in Beverly Hills” Danny Ducovny Daisy Gardner 16 listopada 2008
Hank próbuje uzyskać prawdę o Ashby, i Karen konfrontuje rekordu producenta. Marcy oczyszczające w domu matki. Charlie ulega pokusie.
21 9 “La Ronde” Adam Bernstein Gina Fattore 23 listopada 2008
Hank ponosi ofertę. Karen idzie na randkę z Ashby. Charlie i Daisy obligacji. Marcy pozostaje na uzdrowienie.
22 10 “In Utero” David Von Ancken Tom Kapinos 30 listopada 2008
Hank czeka na wyniki testów i odbija się na jego wczesnych dni z Karen. Daisy chce się wyprowadzić.
23 11 “Blues od Laurel Canyon” Michael Lehmann Gina Fattore 07 grudzień 2008
Ashby organizuje imprezę z okazji publikacji książki MSWiA; Becca jest zdruzgotany złapać oszukiwanie Damien na nią. Charlie niszczy jego małżeństwo. Ashby zapada w czasie najbardziej nieodpowiednim. Gościnnie przez Mädchen Amick.
24 12 “La Petite Mort” Bart Freundlich Tom Kapinos 14 grudnia 2008
Hank kończy swoją biografię Ashby; Charlie sprowadza się do pracy w salonie samochodowym, Sonja rodzi; Karen przyjmuje ofertę pracy do domu w Nowym Jorku, zmuszając Hank i Becca dokonać bolesnych wyborów.

Sezon 3 (2009)

Trzeci sezon Californication premierę 27 września 2009 i zakończył się 13 grudnia 2009.
Nr # Tytuł Reżyseria Scenariusz Data premiery
25 1 “Wish You Were Here” David Duchovny Tom Kapinos 27 września 2009
Z tyłu Karen w Nowym Jorku, Hank musi poradzić sobie z buntowniczą Becca. Charlie i Marcy cofnąć się razem mimo nadal zamierza się rozwieść.
26 2 “The Land of Rape i miodem” Bart Freundlich & David Von Ancken Tom Kapinos 04 października 2009
Hank rozpoczyna pracę jako profesor kolegium klasie pisania i wpada w kłopoty z niespodziewanym wielbiciela; Charlie zajmuje się nowym chłopakiem Marcy jest.
27 3 “prawd i banialuki” David Von Ancken Gina Fattore 11 października 2009
Hank i Becca udziału w corocznej Polski Mixer Spadek Department hostowane przez Deana Koons i jego żona Felicja. Charlie próbuje namówić Marcy do świętowania swojego pierwszego podpisu na nowej agencji, idol nastolatek Rick Springfield.
28 4 “Zoso” Bart Freundlich Tom Kapinos 18 października 2009
Hank musi rozwiązać swoje problemy z zdecydowanie dorosłych sensie Becca mody, Hank i Charlie głowa do stawu striptizem, gdzie uczeń może być na czarno.
29 5 “Slow Szczęśliwe Boys” David Von Ancken Tom Kapinos 25 października 2009
Becca odwiedza Karen w Nowym Jorku na weekend i Hank jest na własną rękę do swojego starego znajomego z Long Island, Mike Zlosowski (Kevin Corrigan) pokazuje. Para świetnie się bawić na imprezie Sue Collini jest. Tymczasem Charlie i Marcy w wznowione życie seksualne jest gwałtownie przerwane przez objawienie tajemnicy.
30 6 “Domy szklane” Michael Lehmann Gina Fattore 01 listopada 2009
Karen odwiedza Los Angeles i Hank muszą radzić sobie z jej odkryciem jego sprawy – oraz z jej planu przemieszczania się z rodziną do Nowego Jorku. Tymczasem Charlie musi zająć się zmiażdżyć Marcy w sprawie Ricka, gdy zaprosił na kolację.
31 7 “Więc chodzi o to …” John Dahl Daisy Gardner 08 listopada 2009
Hank próbuje ustawić sprawy z Karen doprowadzi do jeszcze głębszych uwikłania z paniami kampusu. Tymczasem Charlie próbuje zapobiec górną klienta Sue opuszczenia agencji; Hank i Becca upomina za to straszne wzorem dla niej.
32 8 “Apartament” Adam Bernstein Tom Kapinos 15 listopada 2009
Czat Hank i Karen wideo Skype zostanie odłączony, potem otwiera drzwi do Jackie, dwie striptizerki i butelkę trunku. Nazajutrz rano, jeden z usuwania pozostaje nieprzytomny. Kiedy Charlie pokazuje się z Rickiem, ich chęć pomocy tylko pogorszy sprawę. Wreszcie, rzeczy naprawdę się komplikują z przyjazdów Jill, Felicia, Stacy, Chelsea i Becca.
33 9 “Mr Bad Example” John Dahl Gina Fattore & Matt Patterson 22 listopada 2009
Hank oczekuje, że zostanie zwolniony po jego sprawy zostały ujawnione, lecz Dean Koons mówi mu inaczej. Dyrektor Becca i Chelsea w kontaktach szkolnych nich informuje, że fizyczna konfrontacja dziewczynek ma zdobyć je wydalony. Kiedy rodzice spotykają się w gabinecie dyrektora, jedna z rzeczy objawia się Karen. Tymczasem Charlie ryzykuje swoją ofertę starając Marcy od narkoman Ricka.
34 10 “Dogtown” Seith Mann Tom Kapinos & Gina Fattore 29 listopada 2009
Kiedy Charlie traci pracę, Hank bierze go na mieście. Hank i Charlie ukraść jedną z książek z autografami Hanka z księgarni i mają niemal śmiertelne run-in z dwoma rabusiów w sklepie monopolowym. Tymczasem Karen, Becca i Marcy mieć noc dla dziewcząt na zewnątrz.
35 11 “i Comings afery” David Von Ancken Gina Fattore & Daisy Gardner 06 grudnia 2009
W przeddzień swojego wyjazdu do Nowego Jorku, Karen, Hank i Becca ma ostatecznej obiad z Felicia, podczas którego Dean Koons przybywa intencji trudnych Hanka na pojedynek. Tymczasem Charlie i Marcy optymistycznie ewentualnej oferty na domu.
36 12 “Mia Culpa” Stephen Hopkins Tom Kapinos 13 grudnia 2009
Hank, Karen i Becca pakują do ich ruchu, gdy Mia wraca do Los Angeles ze swoim nowym chłopakiem, agent, Paul Rider (James Frain), który wie, że Hank ustawowy-zgwałcił. Hank próbuje przekonać Mia nie powiedzieć wszystkim ich dobrowolny seks, wtedy ucieka się do przemocy własnymit Pawła. Po opuszczeniu Mia, Hank mówi wszystko Karen jak przyjeżdża policja by go aresztować. Tymczasem Charlie uważa, uwzględniając jego odwrócenia wazektomii, ale Marcy wydaje chcą sfinalizować rozwód.
Sezon 4 (2011)

Czwarty sezon miał swoją premierę w dniu 9 stycznia 2011 r. i zawarta w dniu 27 marca 2011 roku.
Nr # Tytuł Reżyseria Scenariusz Original lotniczych widzów amerykańskich data
(W mln)
37 1 “Exile on Main St” David Von Ancken Tom Kapinos 09 stycznia 2011 1.12 [14]
Podobnie jak Hank zostaje zwolniony z 72 godzin w więzieniu za napad, on odebrany przez Charlie, który objawia, że ​​ostatnie wydarzenia Fucking & Tłoczenie z Mia stały się publiczne i krople go do spotkania z młodą aktorką Sasha Bingham, który chce wykorzystać w sprawie reklamy i zrobić film z F & P. Później ponownie uchwala skrypt z nią w pokoju. Epizod kończy się z adwokatem Hanka, informując go, że opłaty szturmowe zostały usunięte – wtedy zostaje aresztowany za gwałt.
38 2 “Rozwiązanie Suicide” David Duchovny Tom Kapinos 16 stycznia 2011 0.55 [15]
Poinformował, że on stoi 3 lata w więzieniu, bo DA chce zrobić z niego przykład, Hank próbuje naprawić rzeczy Becca. Epizod kończy jako Hank, wysoki na narkotyki i alkohol, pisze list do Becca i mdleje.
39 3 “Home Sweet Home” Adam Bernstein Tom Kapinos 23 stycznia 2011 0.43 [16]
Hank korzysta z błędnego poglądu, że próbował popełnić samobójstwo i wraca do domu z Karen i Becca, ale w końcu mówi córce prawdę, Charlie wyrusza na osiągnięcie seksualnej odniesienia podczas bogaty producent prowadzi Marcy.
40 4 “Monkey Business” Bart Freundlich Gabe Roth & Matt Patterson 30 stycznia 2011 0.64 [17]
Hank, Runkle, a inne chłopaki z grupy filmowej projektu kolację z ważnym inwestorem. Kiedy iść do domu inwestora potem Runkle przypadkowo zabija zwierzę małpa inwestora, a inwestor umiera z erotycznym akcie.
41 5 “Freeze-Frame” Beth McCarthy Miller Tom Kapinos 06 lutego 2011 0.42 [18]
Mia świadczy dla przypadku Hanka, będzie na płycie, że spał z Hankiem, wiedząc, że nie wiedział o jej wieku. Charlie dostaje nieoczekiwaną wiadomość i dowiaduje się jego wazektomii może być nieudana. Karen zaczyna umawiać się z nowym facetem. Hank, Sasha, i Mia lepiej poznać.
42 6 “Lawyers, Guns and Money” John Dahl Vanessa Reisen 13 lutego 2011 0.52 [19]
Rewelacyjne zdjęcia derails sprawę Henryka; Karen ożywia związek Henryka z Abby.
43 7 “Recused” Michael Weaver Tom Kapinos 20 lutego 2011 0.55 [20]
Abby przechyli sprawę Henryka do starszego partnera; Hank jest zaniepokojony relacji Karen z Benem, Marcy i Stu zapytać Charliego o pomoc.
44 8 “Lights. Aparatu. Asshole” Adam Bernstein Tom Kapinos 27 lutego 2011 0.51 [21]
Hank ma koncert przepisywanie dialogu; Marcy mówi Stu jest w ciąży.
45 9 “Another Perfect Day” Michael Lehmann Tom Kapinos & Gabe Roth 06 marca 2011 0.47 [22]
Po eksmisji uzyskiwanie, Hank porusza się z Karen i Becca, Becca i Pearl ukraść Porsche.
46 10 “Free” Seith Mann Tom Kapinos 13 marca 2011 0.63 [23]
Próby Hanka staje się obecnie wszystkie zabójstwa postaci, z nawet przyjaznych świadków Charlie i Karen nie są w stanie przedstawić go jako coś innego niż pijanego, prostaka oversexed. Okazuje się, że Hank i Mia spotkał przed nocą spali razem, z Hank nie pamiętając spotkanie ze względu na niego jest w pijackim odrętwienia. Abby staje się nerwowy sprawa może zostać utracone.
47 11 “The Last Supper” John Dahl Tom Kapinos 20 marca 2011 0.37 [24]
Hank dostaje wyrok i krótko uważa uciekając Los Angeles. On dostaje kasę z jego pracy na planie dialogu przepisywania dla Sashy, kupuje nowy Porsche i szybko rozbija prawy reflektor. Stroną jest wyrzucane na Karen i czterech starych przyjaciół przesiadywać paleniem i pamiętając stare dobre dni. Hank i Trixie spędzać czas ponownie na mały masaż.
48 12 “… And Justice for All” Adam Bernstein Tom Kapinos 27 marca 2011 0.55 [25]
Hank czeka na skazanie i odwiedza planie jego filmu. Wszyscy zbierają się na kolację w STU, gdzie Marcy odkrywa, że ​​jej dziecko jest Charliego. Hank niemal tonie w basenie, ale jest zapisywany przez Bena.

Sezon 5 (2012)
Nr # Tytuł Reżyseria Scenariusz Original lotniczych widzów amerykańskich data
(W mln)
49 1 “JFK do LAX” John Dahl Tom Kapinos 08 stycznia 2012 0.76 [26]
Narracja zaczyna się po 3 latach od czwartego sezonu, wkrótce po udanej premierze nowej powieści Hanka, Californication, kiedy Hank zrywa z kochankiem jego najnowszej Carrie (grana przez Natalie Zea) w Nowym Jorku. Przygnębiony nieprzyjemnym rozstaniu, on bezkrytycznie akceptuje zaproszenie Charliego, aby powrócić do Los Angeles, by spotkać się potencjalnym klientem, hip-hop Apocalypse Samurai artysty (grana przez RZA). W czasie lotu, że prawie dołącza do Mile High Club z kobietą o imieniu Kali (Meagan Good) później dowiaduje się apokalipsa głównym squeeze. Podczas pobytu w Los Angeles, Hank odwiedza Karen i Becca i spotyka nowego męża Karen (również stary wróg), Bates. Później spotyka nowego chłopaka Becca Tyler. Epizod kończy się Hank dowiedział się, że jego nowa dziewczyna York właśnie podpalili jego mieszkanie.
50 2 “The Way of the Fist” David Duchovny Tom Kapinos 15 stycznia 2012 0.75 [27]
Hank nadal uważa pisanie nowego filmu Sama, następnie decyduje przeciwko niej po krótkiej, ale nie tak dobry spotkaniu z filmem reżysera, Peter Berg (gra siebie). Podczas nocy w lokalnym klubie z Samem, Hank zauważa chłopaka Becca Tyler podejmowania się z inną dziewczyną. Po konfrontacji z nim, decyduje się porozmawiać z Becca o Tyler zamiast mocowania na niego. On nie mówi Becca skończyć to, co widział, ale Sam i jego ludzie decydują się uczyć Tyler lekcję, która zatrzyma go w szpitalu. Tymczasem Charlie, Marcy i Stu deal z Stuart, który naraził się na przedszkolnym kolegą.
51 3 “Boys & Girls” Seith Mann Tom Kapinos 22 stycznia 2012 0.64 [28]
Znalazłszy się w długu do Sama za pobicie Tylera, Hank kończy pisanie scenariusza Sama filmową. Później, jak próbuje ponownie wyjechać do Nowego Jorku, Sam prosi go, by Kali na mieście. Tyler powraca z jego rany na Karen i Becca. Marcy i Stu pozostawiają Stuart z Charliem, kiedy wyjdzie, i Charlie płaci zbyt dużo uwagi do nowej niani Lizzie (Camilla Luddington).
52 4 “Czekając na cud” Bart Freundlich Tom Kapinos 29 stycznia 2012 0.75 [29]
Hank otrzymuje niepożądany niespodziankę od Carrie, New York jego byłej dziewczyny, a następnie zmuszony jest zabrać ją razem do kolacji na Karen, że wieczorem. Party szybko wymyka się spod kontroli, jak Stu, Marcy i Bates się rozmawia o skłonności seksualnych. Partia kończy się, gdy nagle zdaje sobie sprawę, Carrie i ujawnia coś o Hanka. Tymczasem, Lizzie (Stuarta nowa niania) ustala się Charlie ze ślepą daty imieniem Mary.
53 5 “The Ride-Along” Millicent Shelton Tom Kapinos 05 lutego 2012 0.74 [30]
Dzieciństwa Charliego marzenie i Hanka najgorszy koszmar się spełni, gdy Sam zaprasza je do jazdy wzdłuż w Santa Monica Police Department samochodu badać swoją rolę filmową. Jazda staje się wkrótce Joyride, który zamienia seksualnie krzywo dla Charliego. Dzięki Tyler Bates pije nadmiernie w restauracji w Wenecji, ale Hank i chłopaki przyjeżdżają, aby zapisać dzień dla Karen i Becca. Tyler wspomina, że ​​uznaje Sam gdzieś powodując realizacje jednych i kłopoty Hanka.
54 6 “Love Song” Eric Stoltz Tom Kapinos 12 lutego 2012 0.83 [31]
Chociaż Karen wciąż zdenerwowany, co ona myśli Hank zrobił Tyler, Sam prosi Hanka pomóc Kali pisać love-piosenki. Hank próbuje zrozumieć Kali lepiej żeby mógł napisać więcej szczere słowa, więc mówi mu o swoich uczuciach, kiedy przyszedł do LA. To sprawia, że ​​z powrotem do jego błysku Hank i Karen w przeprowadzce do Los Angeles. Później, Karen mówi Hanka mogła popełniła wielki błąd będąc z Bates, który nie przestanie pić.
55 7 “Here I Go Again” Michael Weaver Tom Kapinos 19 lutego 2012 0.71 [32]
Na innym libacjach pitnej, Bates nieświadomie śpi z egzotycznej tancerki Holly, i Hank próbuje pozbierać się w celu utrzymania z Karen jest upokorzony. Fired jako niania Marcy jest, Lizzie pyta Charliego, aby pomóc jej dostać swoją pracę z powrotem; w ostatniej chwili Marcy błaga ją do powrotu.
56 8 “Raw” Bart Freundlich Tom Kapinos 04 marca 2012 0.67 [33]
Hank utknie czytając scenariusz Tyler odkrywa ukryty talent (choć scenariusz wydaje się być niepokojąco autobiograficzną relacją z jego relacji z Becca), a następnie spotyka swoich rodziców. Runkle i Lizzie zbezcześcić jego była w łóżko małżeńskie, ale usłyszeć trochę więcej niż okazja do kiedy Marcy i Stu wrócić wcześniej i są na mały roleplay.
57 9 “w kinie” Helen Hunt Tom Kapinos 11 marca 2012 0.68 [34]
Produkcja filmu rozpocznie się w filmie Sama, Santa Monica Cop, ale Hank zagraża jego przyjaźń z Sam poprzez spotkanie z głównej aktorki. Charlie nadal swój związek z Lizzie i próbuje podpisać Tylera do jego grupy talentów. Hank zostaje zwolniony z filmu Sama i ma Blowup z Charliem, on strzela Charlie jako swojego agenta, jak i jego przyjaciela.
58 10 “Perverts & Whores” Bart Freundlich Tom Kapinos 18 marca 2012 0.64 [35]
Hank wywala z Karen i Becca patrząc na mocy środka Larry Levine, kiedy odnajduje go, Levine szybko ustawia się na spotkanie z niemieckiego filmowca i idol Lars Manderhoff; Hank również stłuczki do starego płomienia Trixie (Judy Greer). Emocjonalne i zrozpaczony z ostatnich strat, Charlie ma pociechę z Marcy natomiast do czynienia z Lizzie się jej wielkim załamaniem rolę w Santa Monica dzięki COP Stu.
59 11 “The Party” Michael Lehmann Tom Kapinos 25 marca 2012 0.73 [36]
Hank pobytów jego powitanie w Karen i przygotowuje do drogi z ostatnim przystanku na Malibar. Tam wpada na Lizzie, która używa jej nowe aktorskie umiejętności, by zwabić go z powrotem na miejsce Charliego, który jest pełen jego bliskich, a także Sam, Kali, Tyler i Gabriela (sponsor Bates). Partia kończy się nagle, gdy Hank ma run-in z Tylerem po złapaniu go Kali w łazience.
60 12 Adam Bernstein Tom Kapinos 01 kwiecień 2012 0.77 [37] “Piekło nie Bad Place to Be Czy”
Jak on śpi w swoim samochodzie na zewnątrz domu Karen, Hank ma koszmar z udziałem jego zmarłego przyjaciela Lew Ashby jako barman w piekle. Kiedy budzi się i wchodzi do domu, Bates ogłosił, że postanowił opuścić Karen, co daje możliwość ponownego połączenia Hank i Karen i rozpoczęcia nowego życia w ich dawnego domu. Hank spotyka Becca podczas jej przerwy w pracy, a ona informuje, że Tyler zaproponował do niej. Na planie Santa Monica Cop, zazdrość Sama i zamiłowanie do broni palnej daje Charliemu szansę, aby pokazać jak bardzo kocha swojego najlepszego przyjaciela i numer-jeden klient, Carrie (Natalie Zea), New York ex-dziewczyna, wraca i oferuje Hank drink. Pije go i Carrie odkrywa, że ​​to splecione z recepty antydepresyjne. Gdy ulegniesz leków ona uwagi, w jaki sposób ich ciała zostaną odkryte razem i błaga Hank jej powiedzieć, że ją kocha. Jako Hank zdaje się tracić przytomność, ma wizję Karen, któremu mówi “kocham cię”, a ekran robi się czarny.
Sezon 6 (2013)

Californication przedłużono na szóstym sezonie dniu 1 lutego 2012 roku. [38]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 55 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...