Anatomia prawdy

Dana Delany – Dr. Megan Hunt | Nicholas Bishop – Peter Dunlap | Jeri Ryan – Dr. Kate Murphy | John Carroll Lynch – Bud Morris | Sonja Sohn – Samantha Baker | Geoffrey Arend – Dr. Ethan Gross | Windell D. Middlebrooks – Dr. Curtis Brumfield

anatomia-prawdy


Anatomia prawdy (ang. Body of Proof) jest amerykańskim dramatem medycznym. Serial telewizyjny twórców Christophera Murpheya “The Karate Kid, Matthew Grossa “Dirty Sexy Money” oraz Sunila Nayara “CSI: Miami” gdzie Dana Delany, znana z serialu “Gotowe na wszystko”, wciela się w główną rolę. W Polsce produkcja studia ABC, należącego do The Walt Disney Company, ma mieć premierę przed jej premierą amerykańską za pośrednictwem Fox Life.

W dniu 13 maja 2011 r., serial został odnowiony na drugi sezon.

Opis fabuły

Dr Megan Hunt (Dana Delany), która kiedyś była jednym z najlepszych neurochirurgów w kraju, po tragicznym wypadku samochodowym musi zacząć wszystko od nowa. Podejmuje pracę lekarza sądowego. Pomimo, iż ciężko jest jej zerwać ze starymi nawykami, pomaga w odnajdywaniu prawdy i przyczyn zgonów ofiar oraz ujawnianiu kto był odpowiedzialny za ich śmierć. Do rozwiązywania zagadek kryminalnych często stosuje niekonwencjonalne metody, które nie zawsze podobają się jej przełożonym. Niestety jest gadułą i często zapomina gdzie kończy się jej praca, a gdzie zaczyna się dyskretny świat policji.

Obsada
Aktor Rola Odcinki
Dana Delany Dr. Megan Hunt

Megan Hunt jest genialny neurochirurg aż zmienia życie wypadek samochodowy zabezpiecza ją od kontynuowania pracy na sali operacyjnej. [1] Ze względu na niewielkie uszkodzenia nerwu poniesioną w wypadku, może już używać jej ręce do wykonywania drobnych manipulacji, które wymagany jest dla pomyślnego praktyce operacji. Car crash obnaża słabości w życiu rodzinnym, jak również, ponieważ jej stosunki z mężem i dzieckiem zajął się “tylnym siedzeniu do jej ambicji”, według magazynu Time , [1] , a ona musi ciężko pracować, aby uzyskać jej życie osobiste w porządek. Jak na ironię, prawdziwe życie Delany miał doświadczenie podobne do jej charakteru. Dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć odcinku pilotażowym, samochód Delany został potrącony przez autobus w Santa Monica , że złamał dwa palce dłoni, a jej samochód został zniszczony. [2] Delany powiedział w wywiadzie, że kocha grać “skomplikowane znaki” a jej znak w Ciele Proof jest “skomplikowana, mądry, i na pewno złożone”. [2]

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Nicholas Bishop Peter Dunlap

Były policjant, a obecnie detektyw sądowo-lekarskich. Po wystrzale oszukany przez ramię podczas napadu na sklep spożywczy, Peter znalazł się z dala od ulicy i wewnątrz zakładu rehabilitacji. Jako partnera i powiernika dr Megan Hunt, Peter teraz znalazł się śledztwo Filadelfii najbardziej tajemniczych spraw medycznych, przy jednej z najbardziej błyskotliwych Egzaminatorów Medycznych w kraju. Peter został zasztyletowany w odcinku “Mind Games”, z lewej jego los niepewny.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Jeri Ryan Dr. Kate Murphy

Dyrektor Medical Examiner, antropologiem sądowym i Megan superior. Pierwsza kobieta Dyrektor Medical Examiner w historii Filadelfii. Ona i Megan są często sprzeczne w miejscu pracy, a teraz w ich życiu osobistym, jak Kate krótko dnia Megan byłego męża, Todd.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
John Carroll Lynch Detective Bud Morris

Detektyw z wydziału zabójstw.Hardheaded, prosta strzelanina weteran wydziału zabójstw filadelfijskiej. Walczy o sprawiedliwość na ulicach Filadelfii podczas walki osobistą bitwę w domu: reperowanie się kruszenie relacji z żoną, którzy po prostu kopnął go z ich Brownstone City Center. On starć z Megan kilka razy na ich różnych poglądów na miejscach zbrodni.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Sonja Sohn Detective Samantha Baker

Detektyw z wydziału zabójstw. Partner Bud Morris, pełna energii i bardzo mądra. W przeciwieństwie do Morrisa, ona jest bardziej przyjazny wobec Megan i szanuje ją za jej prostolinijność i pracy.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Geoffrey Arend Dr. Ethan Gross

Sądowa Patologii pracownikiem. Ethan teraz odnajduje się jako najmłodszy i najbardziej entuzjastycznie kolegów pracujących w Urzędzie patologa.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)
Windell D. Middlebrooks Dr. Curtis Brumfield

Zastępca Dyrektora Medical Examiner. Curtis jest zdolny i inteligentny Medical Examiner którego zamaszystość przeczy jego miłość do swojej pracy. Chociaż jest Megan przełożony, jest często w stanie przekonać go do zrobienia jej rozkazy.

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

Lista odcinków serialu

#     Tytuł     Tytuł polski     Premiera w USA     Premiera w Polsce
1     Pilot
Wbrew wszystkiemu

29 marca 2011

23 lutego 2011
Dr Megan Hunt jest jednym z najlepszych neurochirurgów o światowej renomie. Świat pani doktor przewraca się do góry nogami, gdy tragiczny wypadek samochodowy kładzie kres jej karierze na sali operacyjnej. Swoje doświadczenie Megan postanawia wykorzystać jako lekarz sądowy. Kobieta nie przebiera w środkach i metodach, gdy staje przed kolejną kryminalną zagadką.
2     Letting Go
Nowy kierunek

3 kwietnia 2011

2 marca 2011
Policja odnajduje młodą parę zastrzeloną wewnątrz samochodu w Fairmont Park. Doktor Megan Hunt obiecuje pogrążonym w bólu rodzicom, że odnajdzie mordercę ich córki. Detektywi Bud Morris i Samantha Baker są gotowi uznać sprawę za akt samobójczy, jednak Megan wraz ze swoim zespołem odnajduje na ciele ofiar dowody, które świadczą o całkowicie odmiennym od rzucającego się na pierwszy rzut oka przebiegu zdarzeń.
3     Helping Hand
Pomocna dłoń

5 kwietnia

9 marca 2011
Podczas autopsji młodej kobiety zamordowanej w obskurnym pokoju hotelowym, Megan doznaje szoku odkrywając osobiste powiązania z ofiarą. Tymczasem, ku swojemu zdziwieniu Megan dowiaduje się, o niektórych osobistych wyzwaniach, z którymi zmagają się jej koledzy i zaczyna sobie zdawać sprawę jak dużo traci z tego co się wokół niej dzieje. Zaczyna więc nagle wykazywać zainteresowanie swoim otoczeniem, ku uciesze swoich współpracowników.
4     Talking Heads
Na wizji

12 kwietnia 2011

16 marca 2011
W bocznej alejce znalezione zostają odcięta ręka i stopa. Megan i jej zespół muszą dosłownie poskładać ofiarę z powrotem w całość. Tymczasem córka Megan – Lacey, dostaje zgodę od niechętnej matki na odwiedzenie jej w pracy i filmowanie jej podczas pracy, w ramach wideo eseju na lekcję nauki o społeczeństwie. To, czego dowiaduje się Lacey podczas kręcenia filmu, w znacznej mierze wpływa na jej opinię na temat swojej matki.
5     Dead Man Walking
Siostry

19 kwietnia 2011

16 marca 2011
Ethan i Curtis próbują rozwiązać tajemnicę śmierci pięknej bliźniaczki – Jessiki. W miarę jak rośnie zaangażowanie się Ethana w sprawę, Curtis zastanawia się co nim kieruje. Tymczasem Megan musi stawić czoła demonom z przeszłości, kiedy odwiedza swojego poprzedniego szefa w szpitalu, w którym kiedyś pracowała. Pacjent zmarł po operacji. Czy to było morderstwo czy zaniedbanie medyczne? Megan zaczyna podejrzewać lekarza ofiary. Jednak gdy zaczyna nagłaśniać sprawę, szpital milknie.
6     Society Hill
Socjeta

26 kwietnia 2011

30 marca 2011
Megan wkracza ponownie do świata elity, do którego kiedyś należała, gdy znalezione zostaje ciało redaktorki elitarnego magazynu w jej rezydencji w Chestnut Hill. Megan akceptuje zaproszenie swojej matki na spotkanie towarzyskie a jej ukrytym motywem jest poznanie głównego podejrzanego. Gdy to wychodzi na jaw matka Megan reaguje oburzeniem. Kiedy Kate prosi Ethana o przeprowadzenie śledztwa w sprawie jedynego śladu znalezionego w miejscu przestępstwa, zaskakuje go jej niezwykle optymistyczne i pełne wsparcia podejście.
7     All in the Family
Wszystko zostaje w rodzinie

3 maja 2011

6 kwietnia 2011
Ojciec rodziny zostaje odnaleziony zasztyletowany we własnym domu. Sąsiedztwo żyjące na przedmieściach jest wyraźnie zaniepokojone całym zajściem. Doktor Megan rozwiązuje tajemnicę śmierci mężczyzny. Jednocześnie Hunt wspomina śmierć swojego ojca. Tymczasem Kate udziela bezpłatnej konsultacji w sprawie byłego męża Megan – Todda.
8     Buried Secrets
Pogrzebane sekrety

10 maja 2011

13 kwietnia 2011
Zostaje zamordowany detektyw z wydziału zabójstw w Filadelfii. Megan wraz z zespołem rozpoczynają analizę śmierci policjanta. Podczas śledztwa, doktor Hunt uświadamia sobie, jak ważne są więzi rodzinne. Megan musi spotkać się z matką, sędzią Joanną Hunt (Joanna Cassidy). Kobiety mają dość napięte stosunki, jednak Megan zmuszona jest prosić matkę o pomoc w dochodzeniu.
9     Broken Home
Rozbity dom

17 maja 2011

20 kwietnia 2011
Gdy Nikki Parkson, młoda i towarzyska filantropka umiera, Megan dostrzega tajemnicze okoliczności jej śmierci. Dzieje się tak, pomimo iż Nikki cierpiała na nieuleczalną, przewlekłą chorobę. Pogrążona w żalu matka Nikki (w tej roli gościnnie Jill Eikenberry) oraz brat ofiary są zdruzgotani faktem, że ich przygotowania do pogrzebu zostały przerwane na skutek prowadzonego przez Megan dochodzenia. Zespół doktor Hunt jest sfrustrowany, gdyż ciało Nikki prawdopodobnie skrywa pewne wskazówki, jednak zostało zabalsamowane jeszcze przed autopsją. Tymczasem życie osobiste doktor Kate ma wpływ na dochodzenie, a Lacey podejrzewa, że jej rodzice pragną się zejść.
10     Point of Origin
Pochodzenie

18 października 2011

27 kwietnia 2011
Peter przypadkowo trafia na płonący dom, jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Mężczyźnie udaje się uratować młodą kobietę, która znajduje się w stanie krytycznym. Wychodzi na jaw, że kobieta próbowała niedawno pogodzić się ze swoim biologicznym ojcem, który ją wcześniej odtrącił. Kiedy na miejscu pożaru zjawia się Megan, okazuje się, że są tam również ofiary śmiertelne. Odkrycie to wpędza Petera w zakłopotanie, ponieważ nie był świadomy, że w domu znajduje się ktoś jeszcze.
11     Second Chances
Druga szansa

25 października 2011

4 maja 2011
Zoe – więźniarka i była narkomanka, podejrzewana jest o zabójstwo Bryn Walker. Bryn była ekspertem jeździectwa, prowadzącym zawodowy program zajęć dla więźniów. Kiedy Megan zabiera Lacey na miejsce zbrodni, jej były mąż wpada w furię. Tymczasem dr Hunt dowiaduje się, że ojciec zmusza dziewczynkę, żeby pojechała z nim oraz jego nową dziewczyną na wspólne wakacje.
12     Missing
Porwanie

4 października 2011

11 maja 2011
Megan prowadzi śledztwo w sprawie śmierci młodej niani, potrąconej przez samochód. Dr Hunt odkrywa, że pięcioletnia podopieczna opiekunki wymaga leczenia. Niestety dziecko zostało porwane. Do sprawy zostaje przydzielony przystojny agent FBI – Derek. Poczynania Buda podlegają obserwacji, gdy okazuje się, że śledztwo w sprawie porwania przybrało niewłaściwy bieg. Matka Megan, Joan, oferuje jej pomoc, jednak Megan podejrzewa, że jest to tylko próba poprawy wizerunku na potrzeby kampanii i kolejny chwyt sędziny.
13     Hard Knocks
Trudne doświadczenia

1 listopada 2011

21 maja 2011
Siedemnastoletni, wybitnie uzdolniony Trent Brady zostaje odnaleziony martwy, po tym jak zadzwonił po policję i opuścił imprezę. Megan wraz z zespołem zostaje wezwana do przeprowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Rodzice nastolatka nie wierzą, że chłopak mógł brać narkotyki. Megan potrzebuje jednak pomocy w ustaleniu narkotyku odnalezionego w jego ciele. Ze swoimi wątpliwościami, pani doktor zwraca się do nowego przyjaciela, agenta specjalnego Amesa. Tymczasem były mąż Megan, Todd, ma dla niej poważne wiadomości, które będą mieć znaczący wpływ na przyszłość Megan i jej córki.
Seria 2
#     Tytuł     Tytuł polski     Premiera w USA     Premiera w Polsce
1     Love The Neighbor
Kochaj sąsiada swego

20 września 2011

26 października 2011
Kierowca traci kontrolę nad pojazdem, który stacza się z nasypu. Prowadzący pojazd mężczyzna w średnim wieku ginie. Megan dowiaduje się, że nie wszystko jest tak idealne, jak mogłoby się wydawać, a życie na pięknej podmiejskiej uliczce, czasami także wymyka się spod kontroli. Zespół dr Hunt jest zaskoczony tempem zmian towarzyszących tworzeniu listy podejrzanych.
2     Hunting Party
Polowanie

27 września 2011

2 listopada 2011
Kiedy podczas polowania ginie Julie Loeb, dużo młodsza, nowa żona milionera, zespół doctor Hunt ma zbadać okoliczności jej śmierci. Jednak Kate odsuwa Megan od śledztwa, kiedy ta mało pochlebnie wypowiada się na temat bogatego, wpływowego wdowca. Relacje pań znacznie się pogarszają. Doktor Hunt otrzymuje inny przypadek do rozwiązania. Z czasem okazuje się, że śledztwo zatacza koło.
3     Lazarus Man
Sprawa Łazarza

4 października 2011

9 listopada 2011
Kiedy człowiek, który został uznany za martwego opuszcza medyczny stół Ethana, rozpoczyna się całkiem nowe śledztwo. Ślady prowadzą zespół do kolejnego ciała i w momencie, kiedy wydaje się, że sprawa jest zakończona, Megan dokonuje szokującego okrycia za sprawą DNA, które zostało znalezione na miejscu zbrodni.

4     Love Bites
Miłość kąsa[1]

15 listopada 2011

?
5     Gross Anatomy
Sekcja zwłok

29 listopada 2011

?
6     Your Number’s Up
Loteria życia

6 grudnia 2011

?
7     Falling For You
Upadły anioł

3 stycznia 2012

?
8     Shades of Blue
Odcienie błękitu

10 stycznia 2012

?
9     Sympathy For the Devil
Po ciemnej stronie

17 stycznia 2012

?
10     Cold Blooded
Z zimną krwią

14 lutego 2012

?
11     Occupational Hazards
Ryzyko zawodowe

21 lutego 2012

?
12     Home Invasion
Bezpieczny dom

28 lutego 2012

?
13     Identity
Tożsamość

13 marca 2012

?
14     Going Viral, Part 1
Wirus cz. 1

27 marca 2012

?
15     Going Viral, Part 2
Wirus cz. 2

3 kwietnia 2012

?
16     Mind Games
Gra logiczn

10 kwietnia 2012

?

źródło: Wikipedia (autorzy, na licencji CC-BY-SA 3.0)

(Visited 33 times, 1 visits today)

Autor: admin

Nazywam się Krzysztof Milewski. Mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim. Interesuję się lokalnymi sprawami, prowadzeniem stworzonych przeze mnie stron internetowych, gołębiami pocztowymi, psychologią, filozofią, rolnictwem ekologicznym, naturalnym budownictwem. Zapraszam do odwiedzenia moich stron: nowapiosenka.pl , matkaziemia.ovh , domygwiazd.pl , ugotujmycos.pl , znanepary.pl, darmowy-portal-randkowy.pl, katolickierandki.eu, kontrowersje.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Captcha loading...